DC Race Timing

Trinity/Valkyrie MS/EL XC 2019

Trinity/Valkyrie MS/EL XC 2019

September 20, 2019


DC Race Timing DC Race Timing

Overall Finish List - Boys

Boys 3K 7-8 Grade

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   1836  Abdu Hardin           Highland Hills Middle School B           9:46.8  3:16/K    7  
    2      2   1260  Cooper Wasson         Campbell Middle School                   9:48.7  3:16/K    8  
    3      3   1373  Will Conway           Charlestown Middle School                9:55.4  3:18/K    8  
    4      4   1553  Dylan Ellis           Crosby Middle School                    10:05.9  3:22/K    8  
    5  (< 5)   2339  Roman Sierpina        Sacred Heart Model School               10:33.2  3:31/K    7  
    6      5   1157  Noah Mathews          Beaumont Middle School                  10:34.4  3:31/K    7  
    7      6   1944  Caden Cull            Jefferson County Traditional Mid        10:35.9  3:32/K    7  
    8      7   2951  Morgan Frederick      St. Patrick School                      10:38.5  3:33/K    8  
    9      8   1268  Josh Wilson           Campbell Middle School                  10:43.3  3:34/K    8  
   10      9   1619  Tripp Walker          E.J. Hayes Middle School                10:44.3  3:35/K    8  
   11     10   1100  Jacob Hardin          Barret Traditional Middle School        10:49.5  3:37/K    8  
   12     11   2226  Luke Whitlow          North Oldham Middle School              10:50.9  3:37/K    6  
   13     12   1181  Alex Young            Beaumont Middle School                  10:51.8  3:37/K    8  
   14  (< 5)   2571  Finn Thomas           St. Aloysius                            10:53.7  3:38/K    8  
   15     13   1840  Noah Nifong           Highland Hills Middle School B          10:54.7  3:38/K    7  
   16     14   1544  Zack Beamen           Crosby Middle School                    10:55.2  3:38/K    8  
   17     15   2130  Spencer Marks         Newburg Middle School                   10:55.8  3:39/K    8  
   18     16   1578  Alex Paul             Crosby Middle School                    10:55.8  3:39/K    8  
   19  (< 5)   3170  Trey Tipton           Whitefield Academy                      10:56.2  3:39/K    7  
   20     17   2924  Nate Powers           St. Michael                             10:58.8  3:40/K    8  
   21     18   1833  Ethan Edwards         Highland Hills Middle School B          11:06.7  3:42/K    8  
   22     19   1971  Isaac Clark           Kammerer Middle School                  11:10.2  3:43/K    7  
   23     20   1835  Emerson Graf          Highland Hills Middle School B          11:11.5  3:44/K    8  
   24     21   1159  Will Naehr            Beaumont Middle School                  11:12.1  3:44/K    7  
   25     22   2225  Charley Townsend      North Oldham Middle School              11:12.9  3:44/K    7  
   26     23   2221  Jasper Smith          North Oldham Middle School              11:15.0  3:45/K    6  
   27     24   2150  Sam Chandler          Noe Middle School                       11:15.7  3:45/K    7  
   28     25   1616  Canaan Thomas         E.J. Hayes Middle School                11:16.0  3:45/K    7  
   29     26   1101  Tedi Henderson        Barret Traditional Middle School        11:22.2  3:47/K    7  
   30     27   1248  Liam Parido           Campbell Middle School                  11:25.6  3:49/K    8  
   31     28   2403  Brodie Terkhorn       Southern Indiana Catholic               11:27.9  3:49/K    8  
   32     29   2182  Tate Sinclair         Noe Middle School                       11:29.3  3:50/K    8  
   33     30   2389  Drew Kelly            Southern Indiana Catholic               11:30.5  3:50/K    7  
   34     31   1142  Steven Estepp         Beaumont Middle School                  11:31.4  3:50/K    7  
   35     32   2287  Tryce Grensing        Providence Christian Academy            11:31.9  3:51/K    7  
   36     33   1831  Nolan Connor          Highland Hills Middle School B          11:32.8  3:51/K    7  
   37     34   2528  Matthew Federico      St. Albert the Great                    11:37.6  3:53/K    8  
   38     35   2678  Eli Oetken            St. Francis of Assisi School            11:38.2  3:53/K    7  
   39     36   1135  Jackson Brooks        Beaumont Middle School                  11:38.9  3:53/K    6  
   40     37   1566  Aaron Levinson        Crosby Middle School                    11:39.5  3:53/K    7  
   41     38   3017  Ian Scholl            St. Peters Lutheran School              11:40.8  3:54/K    7  
   42     39   2525  Elliott Crumbo        St. Albert the Great                    11:41.6  3:54/K    8  
   43     40   2493  Sean O'Bryan          St. Agnes                               11:43.3  3:54/K    8  
   44     41   1254  Lennon Smith          Campbell Middle School                  11:45.0  3:55/K    6  
   45  (< 5)   1069  Logan Shearer         Anchorage Public School                 11:47.8  3:56/K    8  
   46     42   2687  Nico Sanchez          St. Francis of Assisi School            11:48.5  3:56/K    8  
   47     43   1085  Dashel Smothers       Ascension Elementary School             11:49.4  3:56/K    7  
   48     44   1828  Adam Bartholomai      Highland Hills Middle School B          11:50.8  3:57/K    8  
   49     45   2507  Sam Shewmaker         St. Agnes                               11:52.5  3:58/K    7  
   50     46   1569  Aiden Ludwick         Crosby Middle School                    11:52.7  3:58/K    7  
   51     47   1987  Oakley Rosenbalm      Kammerer Middle School                  11:56.1  3:59/K    7  
   52     48   1615  John Roberts          E.J. Hayes Middle School                11:56.2  3:59/K    8  
   53     49   1140  Tyler Crawford        Beaumont Middle School                  11:56.4  3:59/K    8  
   54     50   1592  Thomas Weber          Crosby Middle School                    11:57.0  3:59/K    7  
   55     51   1589  Zach Swope            Crosby Middle School                    11:57.3  3:59/K    7  
   56     52   2217  Jack Ransdell         North Oldham Middle School              11:58.3  3:59/K    6  
   57     53   1267  Ben Wilson            Campbell Middle School                  12:00.7  4:00/K    6  
   58     54   1839  Riley Mingus          Highland Hills Middle School B          12:01.2  4:00/K    8  
   59     55   2377  Steven Gray           Southern Indiana Catholic               12:03.7  4:01/K    7  
   60     56   1091  Connor Adams          Barret Traditional Middle School        12:05.3  4:02/K    8  
   61     57   2199  Connor Brodsky        North Oldham Middle School              12:06.3  4:02/K    6  
   62     58   1463  Samuel Herbig         Christian Academy Middle School         12:07.9  4:03/K    7  
   63     59   2201  Ian Dunlap            North Oldham Middle School              12:08.6  4:03/K    6  
   64     60   1146  Nate Hayes            Beaumont Middle School                  12:09.6  4:03/K    7  
   65  (> 7)   1175  Trey Todd             Beaumont Middle School                  12:09.9  4:03/K    8  
   66     61   1961  Xavier Smith          Jefferson County Traditional Mid        12:14.2  4:05/K    8  
   67     62   2272  Henry Schreck         Our Lady of Lourdes                     12:14.5  4:05/K    8  
   68     63   3012  Jonathon Ruch         St. Peters Lutheran School              12:14.6  4:05/K    7  
   69     64   1386  Kian Windsor          Charlestown Middle School               12:15.3  4:05/K    7  
   70     65   2439  Joseph Deck           St. Agnes                               12:16.1  4:05/K    8  
   71  (> 7)   1172  Jackson Sharp         Beaumont Middle School                  12:18.5  4:06/K    8  
   72  (> 7)   1830  Luca Cirincione       Highland Hills Middle School B          12:19.0  4:06/K    7  
   73  (> 7)   1834  Grady Field           Highland Hills Middle School B          12:19.2  4:06/K    6  
   74     66   1980  Nicholas Holevas      Kammerer Middle School                  12:19.8  4:07/K    7  
   75     67   3022  Drew Strietelmeier    St. Peters Lutheran School              12:19.8  4:07/K    8  
   76     68   2284  Baylor Allen          Providence Christian Academy            12:21.2  4:07/K    7  
   77  (< 5)   2299  Dylan Alphenaar       Sacred Heart Model School               12:23.0  4:08/K    8  
   78  (> 7)   1837  Tyler Hess            Highland Hills Middle School B          12:23.5  4:08/K    8  
   79     69   1251  Michael Parks         Campbell Middle School                  12:23.6  4:08/K    8  
   80     70   2520  Nick Zoglman          St. Agnes                               12:23.7  4:08/K    8  
   81     71   1613  Jake Mitchell         E.J. Hayes Middle School                12:23.8  4:08/K    8  
   82  (< 5)   2848  Grant Lemmenes        St. Mary Academy (Louisville)           12:25.3  4:08/K    7  
   83     72   1103  Cole Johnson          Barret Traditional Middle School        12:27.3  4:09/K    8  
   84  (< 5)   2638  Luis Nava             St. Edward                              12:29.7  4:10/K    7  
   85     73   1095  Presley Cundiff       Barret Traditional Middle School        12:31.5  4:11/K    6  
   86     74   1367  Bennett Abby          Charlestown Middle School               12:34.2  4:11/K    7  
   87     75   1380  Cooper Lee            Charlestown Middle School               12:34.6  4:12/K    6  
   88  (> 7)   1838  Cole McFarland        Highland Hills Middle School B          12:35.4  4:12/K    8  
   89     76   2743  Zach Blincoe          St. Margaret Mary                       12:35.6  4:12/K    8  
   90     77   1375  Luke Hammonds         Charlestown Middle School               12:39.6  4:13/K    6  
   91  (> 7)   1841  Leyton Proctor        Highland Hills Middle School B          12:42.0  4:14/K    7  
   92  (> 7)   1150  Haruto Imamura        Beaumont Middle School                  12:44.1  4:15/K    8  
   93     78   2276  Noah Storey           Our Lady of Lourdes                     12:46.5  4:16/K    8  
   94     79   2118  Jordan Brown          Newburg Middle School                   12:47.9  4:16/K    8  
   95     80   2395  Braden Mcguire        Southern Indiana Catholic               12:48.0  4:16/K    8  
   96     81   1602  Evan Barkley          E.J. Hayes Middle School                12:48.6  4:16/K    8  
   97     82   2393  Jeremy Lopez          Southern Indiana Catholic               12:48.7  4:16/K    8  
   98     83   2134  Jomar Meza-Gallegos   Newburg Middle School                   12:49.7  4:17/K    8  
   99     84   1094  Michael Coomes        Barret Traditional Middle School        12:50.0  4:17/K    8  
  100     85   2121  Noah Cooper           Newburg Middle School                   12:53.5  4:18/K    8  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     86   1978  Charlie Hafendorfer   Kammerer Middle School                  12:53.9  4:18/K    7  
  102     87   1084  Sam Schweickhardt     Ascension Elementary School             12:55.4  4:18/K    6  
  103     88   2932  Brayden Sills         St. Michael                             12:55.5  4:19/K    7  
  104  (> 7)   1842  Ben Thomas            Highland Hills Middle School B          12:55.7  4:19/K    7  
  105     89   2985  Evan Bense            St. Peters Lutheran School              12:57.5  4:19/K    7  
  106     90   2274  Luke Shelby           Our Lady of Lourdes                     12:58.1  4:19/K    7  
  107     91   2914  Keanu Kawata          St. Michael                             13:00.3  4:20/K    7  
  108     92   2195  Jack Bearance         North Oldham Middle School              13:01.1  4:20/K    6  
  109     93   1466  Joshua Kratt          Christian Academy Middle School         13:03.1  4:21/K    8  
  110  (> 7)   1149  Chace Hill            Beaumont Middle School                  13:03.9  4:21/K    8  
  111     94   2465  John Riley Kaufman    St. Agnes                               13:04.1  4:21/K    8  
  112     95   2294  Joshua Whitt          Providence Christian Academy            13:04.6  4:22/K    6  
  113     96   2285  Carter Burks          Providence Christian Academy            13:04.8  4:22/K    7  
  114     97   2141  Lachlan Barber        Noe Middle School                       13:05.4  4:22/K    7  
  115     98   2505  Cam Sherman           St. Agnes                               13:07.5  4:23/K    7  
  116     99   1113  Jack Pollett          Barret Traditional Middle School        13:10.1  4:23/K    7  
  117  (> 7)   1572  Stephen Trace Martin  Crosby Middle School                    13:10.4  4:23/K    7  
  118    100   3008  Christian Neff        St. Peters Lutheran School              13:12.6  4:24/K    7  
  119    101   2451  Jackson Elstner       St. Agnes                               13:14.1  4:25/K    7  
  120    102   1243  Caleb Green           Campbell Middle School                  13:14.1  4:25/K    8  
  121    103   1088  Jackson Ungar         Ascension Elementary School             13:15.1  4:25/K    7  
  122  (< 5)   1060  Jack Rousseau         Anchorage Public School                 13:15.7  4:25/K    7  
  123  (> 7)   1567  Thomas Lewis          Crosby Middle School                    13:16.6  4:26/K    7  
  124  (> 7)   2203  Jack Geiser           North Oldham Middle School              13:16.6  4:26/K    6  
  125    104   2916  Zack Long             St. Michael                             13:17.1  4:26/K    8  
  126  (> 7)   1832  Eli Coomer            Highland Hills Middle School B          13:17.1  4:26/K    6  
  127  (> 7)   2214  Grant Murphy          North Oldham Middle School              13:19.1  4:26/K    6  
  128  (> 7)   1563  James Johnson         Crosby Middle School                    13:19.4  4:26/K    7  
  129    105   1614  Jackson Roberts       E.J. Hayes Middle School                13:19.8  4:27/K    6  
  130  (> 7)   2416  James Bidwell         St. Agnes                               13:20.9  4:27/K    8  
  131    106   1610  Grant Goodwin         E.J. Hayes Middle School                13:22.0  4:27/K    8  
  132    107   2771  Ryan Piazza           St. Margaret Mary                       13:22.1  4:27/K    8  
  133  (> 7)   2417  Brody Boone           St. Agnes                               13:23.6  4:28/K    7  
  134  (> 7)   1606  Thomas Epps           E.J. Hayes Middle School                13:25.2  4:28/K    8  
  135    108   2164  Quinn Gulden          Noe Middle School                       13:25.6  4:29/K    7  
  136  (> 7)   1617  Jonah Trimble         E.J. Hayes Middle School                13:25.8  4:29/K    6  
  137    109   1471  Luke Stephens         Christian Academy Middle School         13:26.3  4:29/K    7  
  138    110   3001  Andrew Jacobi         St. Peters Lutheran School              13:29.2  4:30/K    7  
  139    111   1475  Joseph Zekoski        Christian Academy Middle School         13:29.8  4:30/K    7  
  140    112   2266  William Kendall       Our Lady of Lourdes                     13:30.1  4:30/K    8  
  141  (> 7)   1547  Joseph Carter         Crosby Middle School                    13:30.5  4:30/K    7  
  142    113   1474  Jack Wieringa         Christian Academy Middle School         13:31.9  4:31/K    7  
  143  (> 7)   1609  Mason Goodpaster      E.J. Hayes Middle School                13:33.1  4:31/K    8  
  144  (< 5)   2727  Sterling Chase        St. Leonard                             13:33.6  4:31/K    8  
  145  (> 7)   2209  Camden Killian        North Oldham Middle School              13:33.7  4:31/K    6  
  146  (> 7)   1120  William Stewert       Barret Traditional Middle School        13:34.0  4:31/K    7  
  147  (> 7)   1165  Evan Quenon           Beaumont Middle School                  13:36.8  4:32/K    8  
  148  (< 5)   1539  Joshua Vander Woude   Corpus Christi Classical Academy        13:39.6  4:33/K    7  
  149    114   2603  Lennon Varner         St. Bernard                             13:40.1  4:33/K    7  
  150    115   2154  Cooper Cummings       Noe Middle School                       13:41.0  4:34/K    7  
  151  (> 7)   1116  Lincoln Richardson    Barret Traditional Middle School        13:42.5  4:34/K    6  
  152  (> 7)   1588  Matthew Smaldone      Crosby Middle School                    13:45.0  4:35/K    7  
  153    116   1082  Joseph Oeswein        Ascension Elementary School             13:46.3  4:35/K    8  
  154  (< 5)   2304  Harrision Brown       Sacred Heart Model School               13:46.6  4:36/K    8  
  155    117   2656  Jack English          St. Francis of Assisi School            13:50.8  4:37/K    8  
  156    118   1368  Brian Barrett         Charlestown Middle School               13:52.3  4:37/K    6  
  157  (> 7)   1132  Bennett Blitch        Beaumont Middle School                  13:54.3  4:38/K    8  
  158    119   3019  Brody Selking         St. Peters Lutheran School              13:54.6  4:38/K    7  
  159    120   1369  Dean Barrett          Charlestown Middle School               13:54.7  4:38/K    6  
  160  (> 7)   2998  Christian Galacia     St. Peters Lutheran School              13:55.1  4:38/K    7  
  161  (> 7)   1247  Gabriel Jacobs        Campbell Middle School                  13:55.5  4:39/K    8  
  162    121   2128  Zayin Irvin           Newburg Middle School                   13:56.4  4:39/K    7  
  163  (> 7)   1245  Landon Harney         Campbell Middle School                  13:56.5  4:39/K    5  
  164    122   1975  Cayden Duncan         Kammerer Middle School                  13:56.7  4:39/K    8  
  165    123   1983  Will Matheis          Kammerer Middle School                  13:57.4  4:39/K    7  
  166    124   2900  John Bryant           St. Michael                             13:59.7  4:40/K    7  
  167  (> 7)   1111  Noah Olson            Barret Traditional Middle School        14:01.9  4:41/K    7  
  168    125   2683  Simon Petruska        St. Francis of Assisi School            14:03.0  4:41/K    8  
  169  (> 7)   1253  Hunter Rogers         Campbell Middle School                  14:03.1  4:41/K    6  
  170    126   2151  Carter Cox            Noe Middle School                       14:03.7  4:41/K    7  
  171    127   2148  Andrew Carothers      Noe Middle School                       14:04.3  4:41/K    7  
  172  (> 7)   2213  Sebastian Miron       North Oldham Middle School              14:04.5  4:42/K    8  
  173    128   2952  Kyle Gladieux         St. Patrick School                      14:08.0  4:43/K    8  
  174  (> 7)   2210  Josiah Knopf          North Oldham Middle School              14:08.1  4:43/K    6  
  175  (< 5)   1928  Kellan Rice           Holy Trinity Parish School              14:08.1  4:43/K    8  
  176    129   2286  Ethan Fager           Providence Christian Academy            14:13.2  4:44/K    7  
  177    130   2293  Eli Whitsett          Providence Christian Academy            14:15.2  4:45/K    7  
  178    131   2530  George Givens         St. Albert the Great                    14:18.2  4:46/K    8  
  179  (< 5)   1631  Josh Weir             Eastside Middle School                  14:19.4  4:46/K    7  
  180    132   2289  Miles Markum          Providence Christian Academy            14:19.5  4:47/K    7  
  181  (< 5)   1630  Drew Swift            Eastside Middle School                  14:22.3  4:47/K    7  
  182    133   2781  Toby Rouchka          St. Margaret Mary                       14:23.3  4:48/K    7  
  183    134   2755  Andrew Gohmann        St. Margaret Mary                       14:23.5  4:48/K    3  
  184  (< 5)   1923  Sam Neff              Holy Trinity Parish School              14:32.8  4:51/K    8  
  185  (> 7)   2180  Zach Petti            Noe Middle School                       14:33.7  4:51/K    8  
  186  (> 7)   2227  Cooper Wiseman        North Oldham Middle School              14:37.5  4:53/K    6  
  187    135   2542  Dubem Ozor            St. Albert the Great                    14:37.7  4:53/K    8  
  188    136   2588  Braxton Howard        St. Bernard                             14:38.5  4:53/K    7  
  189    137   1988  Xander Rothrock       Kammerer Middle School                  14:39.9  4:53/K    7  
  190  (> 7)   1581  Jason Raglin          Crosby Middle School                    14:39.9  4:53/K    7  
  191  (< 5)   1999  Joshua Hansen         Louisville Collegiate Middle            14:40.8  4:54/K    7  
  192    138   2245  Zach Brown            Our Lady of Lourdes                     14:41.8  4:54/K    8  
  193  (> 7)   2291  Tyler Tritch          Providence Christian Academy            14:44.0  4:55/K    6  
  194    139   2960  Reid Highley          St. Patrick School                      14:47.0  4:56/K    8  
  195  (< 5)   2817  Gavin Schmuckie       St. Martha                              14:47.1  4:56/K    8  
  196  (> 7)   1561  Brooks Hill           Crosby Middle School                    14:47.2  4:56/K    7  
  197  (> 7)   1577  Jackson Owen          Crosby Middle School                    14:49.6  4:57/K    7  
  198  (> 7)   2155  Kensley Davis         Noe Middle School                       14:51.3  4:57/K    8  
  199    140   2973  David Powers          St. Patrick School                      14:53.8  4:58/K    7  
  200    141   2662  Noah Harned           St. Francis of Assisi School            14:54.2  4:58/K    8  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  201    142   2969  Wade Mahoney          St. Patrick School                      14:54.4  4:58/K    8  
  202  (> 7)   2162  Gavin Fulton          Noe Middle School                       14:58.4  4:59/K    7  
  203  (> 7)   2153  Jacob Culver          Noe Middle School                       14:59.5  5:00/K    8  
  204    143   2400  Mark Sears            Southern Indiana Catholic               15:02.8  5:01/K    8  
  205    144   2119  Susant Chhetri        Newburg Middle School                   15:05.8  5:02/K    8  
  206  (> 7)   2228  Tyler Wood            North Oldham Middle School              15:05.9  5:02/K    6  
  207  (< 5)   2697  Hayden Gigliotti      St. Gabriel                             15:06.5  5:02/K    7  
  208    145   2123  Isaac Glass           Newburg Middle School                   15:07.7  5:03/K    6  
  209    146   2363  Jake Brown            Southern Indiana Catholic               15:08.4  5:03/K    8  
  210  (< 5)   2850  Brendan Lundy         St. Mary Academy (Louisville)           15:09.2  5:03/K    8  
  211  (> 7)   1992  Isaac Wilhoit         Kammerer Middle School                  15:09.5  5:03/K    7  
  212    147   1956  Kristian Oliver       Jefferson County Traditional Mid        15:09.7  5:03/K    7  
  213  (> 7)   1117  Giovanni Rizzo        Barret Traditional Middle School        15:10.7  5:04/K    7  
  214  (> 7)   2146  George Burke          Noe Middle School                       15:11.4  5:04/K    7  
  215  (< 5)   1629  Jude Russelburg       Eastside Middle School                  15:20.5  5:07/K    7  
  216  (< 5)   1905  Ryan Carothers        Holy Trinity Parish School              15:21.6  5:07/K    7  
  217  (> 7)   2996  Tyler Ernst           St. Peters Lutheran School              15:23.0  5:08/K    7  
  218  (> 7)   2176  Trevor Morris         Noe Middle School                       15:26.1  5:09/K    7  
  219  (> 7)   2125  Nahem Habtemariam     Newburg Middle School                   15:26.9  5:09/K    8  
  220  (> 7)   2208  Kaelan Key            North Oldham Middle School              15:27.4  5:09/K    6  
  221  (> 7)   1147  Jackson Haynes        Beaumont Middle School                  15:30.7  5:10/K    7  
  222    148   2760  Pete Hartlage         St. Margaret Mary                       15:32.9  5:11/K    7  
  223    149   1952  Alan Lloyd            Jefferson County Traditional Mid        15:33.6  5:11/K    7  
  224  (> 7)   1966  Omar Alfaro-Rosas     Kammerer Middle School                  15:33.7  5:11/K    7  
  225  (< 5)   2229  Alex Kaminski         North Oldham Middle School B            15:34.7  5:12/K    6  
  226  (> 7)   1549  Christopher Cooper    Crosby Middle School                    15:36.3  5:12/K    7  
  227  (< 5)   2718  Donald Sinkhorn       St. Gabriel                             15:39.2  5:13/K    7  
  228  (> 7)   2223  Brendan Tarbet        North Oldham Middle School              15:39.9  5:13/K    8  
  229  (< 5)   1997  Eric Carter           Louisville Collegiate Middle            15:40.5  5:14/K    8  
  230  (> 7)   1092  Kellen Aphaivongs     Barret Traditional Middle School        15:41.9  5:14/K    6  
  231  (> 7)   2414  Nick Barker           St. Agnes                               15:44.2  5:15/K    7  
  232  (< 5)   1184  Caleb Glenn           Beaumont Middle School B                15:45.4  5:15/K    7  
  233  (> 7)   1177  Henk Van Heemst       Beaumont Middle School                  15:46.4  5:15/K    8  
  234  (< 5)   2803  Matthew Lawrence      St. Martha                              15:46.6  5:16/K    8  
  235    150   2608  Elijah Winsted        St. Bernard                             15:51.8  5:17/K    7  
  236    151   2787  Maddex Ulanowski      St. Margaret Mary                       15:53.2  5:18/K    8  
  237    152   2595  Jackson Pendleton     St. Bernard                             15:54.0  5:18/K    7  
  238    153   1086  Parker Steurer        Ascension Elementary School             15:55.5  5:19/K    7  
  239    154   1087  Cole Ungar            Ascension Elementary School             15:55.9  5:19/K    7  
  240  (< 5)   2562  Benjamin Doyle        St. Aloysius                            16:00.3  5:20/K    7  
  241  (< 5)   1185  Warren Holmes         Beaumont Middle School B                16:05.3  5:22/K    7  
  242  (> 7)   1977  Micah Ghiassi         Kammerer Middle School                  16:06.5  5:22/K    8  
  243  (< 5)   1227  Tai Couch             Brown                                   16:07.2  5:22/K    7  
  244  (< 5)   1182  Zavier Castro         Beaumont Middle School B                16:10.7  5:24/K    7  
  245    155   2777  Dominick Rodriguez    St. Margaret Mary                       16:12.5  5:24/K    7  
  246  (> 7)   2754  Gavin Forrest         St. Margaret Mary                       16:20.4  5:27/K    8  
  247  (> 7)   2136  Noah Recktenwald      Newburg Middle School                   16:21.4  5:27/K    7  
  248  (> 7)   1097  Gabriel Gerstorff     Barret Traditional Middle School        16:22.4  5:27/K    6  
  249  (> 7)   2773  Jonah Ratterman       St. Margaret Mary                       16:23.3  5:28/K    8  
  250  (> 7)   2126  Andrew Hawkins        Newburg Middle School                   16:25.0  5:28/K    7  
  251    156   2896  Jacob Bohn            St. Michael                             16:27.5  5:29/K    7  
  252  (> 7)   1108  Rustin Murphy         Barret Traditional Middle School        16:41.3  5:34/K    6  
  253    157   2548  Beckett Simon         St. Albert the Great                    16:45.6  5:35/K    7  
  254    158   2248  Matthew Donohue       Our Lady of Lourdes                     16:52.0  5:37/K    7  
  255  (> 7)   2133  Andre McRae           Newburg Middle School                   16:56.8  5:39/K    7  
  256    159   2545  Lucas Santamouris     St. Albert the Great                    17:07.1  5:42/K    8  
  257  (< 5)   2230  Noah Lampton          North Oldham Middle School B            17:13.9  5:45/K    6  
  258    160   2922  Dakota Payne          St. Michael                             17:34.9  5:52/K    8  
  259    161   2531  Ben Hertel            St. Albert the Great                    17:51.1  5:57/K    8  
  260    162   2264  Alex Jankowski        Our Lady of Lourdes                     18:05.8  6:02/K    7  
  261  (< 5)   1900  Liam Whelan           Holy Spirit                             18:07.5  6:03/K    7  
  262    163   2586  Trenton Gohl          St. Bernard                             18:37.1  6:12/K    7  
  263    164   1954  Mickael McCafferty    Jefferson County Traditional Mid        19:12.9  6:24/K    7  
  264  (> 7)   1112  Kade Ousley           Barret Traditional Middle School        19:17.1  6:26/K    7  
  265  (> 7)   1242  Ben Gazave            Campbell Middle School                  19:30.1  6:30/K    7  
  266  (> 7)   2769  Gavin Oliver          St. Margaret Mary                       19:46.4  6:35/K    7  
  267  (< 5)   1538  Joseph Vander Woude   Corpus Christi Classical Academy        19:51.3  6:37/K    7  
  268  (< 5)   2793  Brandon Bishop        St. Martha                              19:51.8  6:37/K    7  
  269  (> 7)   2156  Matthew Davis         Noe Middle School                       20:14.1  6:45/K    8  
  270  (> 7)   1136  Zach Brown            Beaumont Middle School                  20:19.4  6:46/K    7  
  271  (> 7)   1991  James Vaughn          Kammerer Middle School                  20:39.9  6:53/K    7  
  272  (> 7)   1262  Mason Watts           Campbell Middle School                  21:09.1  7:03/K    5  
  273  (> 7)   2765  Sam Legere            St. Margaret Mary                       22:24.5  7:28/K    8  



Overall Finish List - Boys

Boys 2K 5-6 Grade

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   2513  Kaden Wancket         St. Agnes                                6:46.7  3:23/K    6  
    2      2   2254  Garrison Gilvin       Our Lady of Lourdes                      6:54.7  3:27/K    5  
    3      3   1472  Ayden Taylor          Christian Academy Middle School          6:55.4  3:28/K    5  
    4      4   2193  Sullivan Yaden        Noe Middle School                        7:07.1  3:34/K    6  
    5      5   1723  Eli Green             Goshen Elementary                        7:09.0  3:35/K    5  
    6      6   1556  Cameron Gwaltney      Crosby Middle School                     7:10.7  3:35/K    6  
    7  (< 5)   2014  D'anico Trowell       Louisville TigerSharks                   7:14.2  3:37/K    6  
    8  (< 5)   1996  Lee Cahill            Louisville Collegiate Middle             7:25.0  3:43/K    5  
    9      7   1760  Austin Sears          Goshen Elementary                        7:25.8  3:43/K    4  
   10  (< 5)   1993  Zion Green            Kennedy Montessori                       7:26.3  3:43/K    5  
   11  (< 5)   2912  Gaines Howard         St. Michael                              7:29.6  3:45/K    5  
   12      8   2438  Nolan Crider          St. Agnes                                7:34.1  3:47/K    5  
   13      9   1970  Eli Clark             Kammerer Middle School                   7:35.9  3:48/K    6  
   14  (< 5)   1907  Davis Cunningham      Holy Trinity Parish School               7:36.8  3:48/K    5  
   15  (< 5)   2030  Johan Cantor          Lowe Elementary School                   7:38.8  3:49/K    5  
   16     10   2623  Brady Dinsmore        St. Edward                               7:42.4  3:51/K    6  
   17     11   1750  Conner Nesmith        Goshen Elementary                        7:42.7  3:51/K    5  
   18     12   2456  James George          St. Agnes                                7:44.7  3:52/K    6  
   19  (< 5)   2012  Mason Saunders        Louisville TigerSharks                   7:45.3  3:53/K    5  
   20     13   1727  Henry Howard          Goshen Elementary                        7:45.5  3:53/K    5  
   21     14   1458  Eli Frazier           Christian Academy Middle School          7:45.5  3:53/K    6  
   22     15   2941  Aidan Albritton       St. Patrick School                       7:45.6  3:53/K    5  
   23     16   2142  Hayden Beckley        Noe Middle School                        7:53.4  3:57/K    6  
   24  (< 5)   2587  Jacob Hagan           St. Bernard                              7:54.2  3:57/K    6  
   25  (< 5)   1951  Ryan Holmes           Jefferson County Traditional Mid         7:55.5  3:58/K    6  
   26     17   1985  Liam Quirk            Kammerer Middle School                   7:57.8  3:59/K    6  
   27  (< 5)   1915  Charlie Holt          Holy Trinity Parish School               7:58.3  3:59/K    5  
   28     18   2268  Trevor Morrison       Our Lady of Lourdes                      7:59.2  4:00/K    6  
   29     19   2642  Blake Scott           St. Edward                               7:59.2  4:00/K    5  
   30     20   3006  Macario Mendez        St. Peters Lutheran School               7:59.3  4:00/K    6  
   31     21   3065  Tyler Baker           Tully Elementary                         8:04.3  4:02/K    5  
   32     22   2497  Anthony Passafiume    St. Agnes                                8:05.1  4:03/K    6  
   33  (< 5)   2013  Brady Sullivan        Louisville TigerSharks                   8:08.2  4:04/K    6  
   34     23   1762  Ryan Seely            Goshen Elementary                        8:09.7  4:05/K    5  
   35  (< 5)   1862  Griffin Hall          Holy Spirit                              8:10.1  4:05/K    6  
   36     24   3026  Josh VanValkenburg    St. Peters Lutheran School               8:10.2  4:05/K    5  
   37     25   2495  James Pape            St. Agnes                                8:11.8  4:06/K    6  
   38  (< 5)   2671  Drew Koon             St. Francis of Assisi School             8:12.9  4:06/K    6  
   39     26   1465  Andrew Kratt          Christian Academy Middle School          8:13.1  4:07/K    6  
   40     27   2515  Vincent Yochum        St. Agnes                                8:13.5  4:07/K    5  
   41     28   2988  Levi Carothers        St. Peters Lutheran School               8:13.7  4:07/K    5  
   42     29   2989  Elijah Clark          St. Peters Lutheran School               8:14.9  4:07/K    6  
   43     30   3000  Thomas Hennessee      St. Peters Lutheran School               8:15.3  4:08/K    5  
   44  (< 5)   1806  Luke Smith            Hebron Middle School                     8:15.7  4:08/K    6  
   45     31   2362  Thurgood Billingsley  Southern Indiana Catholic                8:16.3  4:08/K    6  
   46     32   3097  Aiden Jenkins         Tully Elementary                         8:17.4  4:09/K    5  
   47     33   2569  Alex Popa             St. Aloysius                             8:17.9  4:09/K    5  
   48     34   2629  Braden Heitkamper     St. Edward                               8:18.1  4:09/K    5  
   49  (< 5)   2011  Grant Rogers          Louisville TigerSharks                   8:19.0  4:10/K    6  
   50     35   2953  Zachary Gladieux      St. Patrick School                       8:20.2  4:10/K    5  
   51     36   2365  Wyatt Chisman         Southern Indiana Catholic                8:21.7  4:11/K    6  
   52  (< 5)   1946  Brady Filippazzo      Jefferson County Traditional Mid         8:21.8  4:11/K    6  
   53     37   1167  Alex Rusing           Beaumont Middle School                   8:22.5  4:11/K    6  
   54     38   3040  Evan Klein            St. Raphael                              8:22.6  4:11/K    6  
   55  (< 5)   1027  Austin Hundley        Anchorage Public School                  8:23.2  4:12/K    6  
   56  (< 5)   1276  Dominic Del Negro     Chance School                            8:24.0  4:12/K    5  
   57     39   2740  Liam Walsh            St. Leonard                              8:24.9  4:12/K    6  
   58     40   2166  Alex Haverstock       Noe Middle School                        8:26.0  4:13/K    6  
   59  (< 5)   2857  Evan Smith            St. Mary Academy (Louisville)            8:26.0  4:13/K    6  
   60  (< 5)   2007  Everest Snyder        Louisville Collegiate Middle             8:26.9  4:13/K    5  
   61     41   2950  Jack Frederick        St. Patrick School                       8:30.5  4:15/K    6  
   62  (< 5)   2236  Easton Hughes         Old Mill Elementary                      8:33.0  4:17/K    5  
   63     42   1205  Landon Newton         Bowen Elementary                         8:33.3  4:17/K    4  
   64  (< 5)   1917  James Holt            Holy Trinity Parish School               8:33.5  4:17/K    5  
   65     43   2262  John Haws             Our Lady of Lourdes                      8:33.9  4:17/K    5  
   66     44   2770  Max Piazza            St. Margaret Mary                        8:34.3  4:17/K    6  
   67     45   2419  Miles Boone           St. Agnes                                8:34.4  4:17/K    5  
   68     46   1391  Paxton Cook           Chenoweth Elementary School              8:34.7  4:17/K    5  
   69  (> 7)   2498  Jacob Ray             St. Agnes                                8:35.0  4:18/K    5  
   70     47   1400  Kaleb Hall            Chenoweth Elementary School              8:35.5  4:18/K    5  
   71  (> 7)   2464  Preston Jolly         St. Agnes                                8:36.4  4:18/K    5  
   72     48   1757  Ben Rubenstein        Goshen Elementary                        8:36.5  4:18/K    5  
   73     49   2373  Lincoln Ellorimo      Southern Indiana Catholic                8:36.8  4:18/K    6  
   74     50   1457  Ethan Fitzgibbon      Christian Academy Middle School          8:37.1  4:19/K    6  
   75  (< 5)   2350  Truman Herald         Sayers Classical Academy                 8:37.1  4:19/K    5  
   76     51   1164  Carson Quenon         Beaumont Middle School                   8:38.6  4:19/K    6  
   77  (< 5)   3168  Reese Thomasson       Whitefield Academy                       8:39.1  4:20/K    6  
   78  (< 5)   2829  Rafael Basa           St. Mary Academy (Louisville)            8:39.1  4:20/K    5  
   79     52   1732  Samuel Johnson        Goshen Elementary                        8:40.2  4:20/K    5  
   80     53   1967  Carter Beam           Kammerer Middle School                   8:40.5  4:20/K    6  
   81     54   2948  Tucker Dalton         St. Patrick School                       8:40.8  4:20/K    6  
   82     55   2997  Jackson Fox           St. Peters Lutheran School               8:41.3  4:21/K    5  
   83     56   1552  Kaden Earwood         Crosby Middle School                     8:41.6  4:21/K    6  
   84     57   1990  Sam Trapp             Kammerer Middle School                   8:42.6  4:21/K    6  
   85  (< 5)   1895  Will Thompson         Holy Spirit                              8:43.0  4:22/K    5  
   86     58   2190  Jackson Taylor        Noe Middle School                        8:43.3  4:22/K    6  
   87     59   3030  Kyeler Bakaric        St. Raphael                              8:44.0  4:22/K    6  
   88     60   2991  Elijah Clore          St. Peters Lutheran School               8:44.4  4:22/K    6  
   89  (< 5)   2590  Callen Magers         St. Bernard                              8:46.1  4:23/K    6  
   90     61   3054  Haydon Spears         St. Raphael                              8:46.1  4:23/K    6  
   91  (< 5)   2102  Levi Keck             New Song Christian Academy               8:47.8  4:24/K    5  
   92  (> 7)   3028  Micah Wettschruack    St. Peters Lutheran School               8:47.9  4:24/K    5  
   93  (> 7)   3029  Cole Wright           St. Peters Lutheran School               8:49.1  4:25/K    6  
   94     62   1131  Ryan Barrett          Beaumont Middle School                   8:49.4  4:25/K    6  
   95     63   2172  Jude Mayfield         Noe Middle School                        8:49.9  4:25/K    6  
   96     64   1459  Gavin Gibson          Christian Academy Middle School          8:50.7  4:25/K    6  
   97     65   2368  Lucas Dognaux         Southern Indiana Catholic                8:51.1  4:26/K    5  
   98     66   1595  Caleb Williams        Crosby Middle School                     8:51.1  4:26/K    6  
   99  (> 7)   1751  James Nettles         Goshen Elementary                        8:51.7  4:26/K    5  
  100     67   1551  Jackson Craig         Crosby Middle School                     8:52.0  4:26/K    6  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (> 7)   2434  Jack Clifford         St. Agnes                                8:52.2  4:26/K    5  
  102     68   1636  Parker Caple          Eisenhower Elementary School             8:52.7  4:26/K    5  
  103     69   1348  Chris Peacock         Chancey Elementary                       8:53.2  4:27/K    5  
  104  (> 7)   1763  William Seitz         Goshen Elementary                        8:54.5  4:27/K    5  
  105     70   2726  Nelson Chase          St. Leonard                              8:54.7  4:27/K    5  
  106  (< 5)   1527  Nicholas Dandurand    Corpus Christi Classical Academy         8:57.7  4:29/K    6  
  107  (> 7)   3015  Vincent Sasse         St. Peters Lutheran School               8:58.2  4:29/K    6  
  108     71   2145  Trenton Brown         Noe Middle School                        8:59.6  4:30/K    6  
  109  (> 7)   2441  Everett Derrick       St. Agnes                                9:00.2  4:30/K    5  
  110  (< 5)   1297  Rafael Shah-Bozeman   Chance School                            9:01.1  4:31/K    5  
  111  (< 5)   1911  Logan Gentner         Holy Trinity Parish School               9:01.6  4:31/K    5  
  112  (> 7)   2492  Jack O'Bryan          St. Agnes                                9:02.5  4:31/K    5  
  113  (> 7)   2494  Henry Pape            St. Agnes                                9:02.9  4:31/K    6  
  114     72   1593  Caleb Whitmer         Crosby Middle School                     9:03.1  4:32/K    6  
  115  (< 5)   1903  Charles Woeste        Holy Spirit                              9:03.5  4:32/K    6  
  116  (> 7)   3011  Michael Reed          St. Peters Lutheran School               9:03.8  4:32/K    5  
  117  (< 5)   1079  Sam Gohmann           Ascension Elementary School              9:03.9  4:32/K    6  
  118     73   1456  Elijah Dale           Christian Academy Middle School          9:04.5  4:32/K    6  
  119     74   1573  Bill McMinn           Crosby Middle School                     9:04.6  4:32/K    6  
  120     75   1405  Sam Ice               Chenoweth Elementary School              9:04.7  4:32/K    5  
  121  (> 7)   3025  Jonathan Sylva        St. Peters Lutheran School               9:05.1  4:33/K    6  
  122  (> 7)   1765  Payton Smith          Goshen Elementary                        9:05.6  4:33/K    5  
  123     76   2358  Adam Basham           Southern Indiana Catholic                9:05.9  4:33/K    6  
  124     77   2269  Alexander Ridgeway    Our Lady of Lourdes                      9:06.2  4:33/K    5  
  125     78   1969  PJ Chin               Kammerer Middle School                   9:07.3  4:34/K    6  
  126  (< 5)   2895  Conner Anderson       St. Michael                              9:07.6  4:34/K    6  
  127     79   1453  Ryan Brown            Christian Academy Middle School          9:08.9  4:34/K    5  
  128  (> 7)   1712  Isaac Cameron         Goshen Elementary                        9:10.3  4:35/K    5  
  129     80   1210  Finn Rietow           Bowen Elementary                         9:11.1  4:36/K    5  
  130     81   1418  Grayson Nase          Chenoweth Elementary School              9:11.3  4:36/K    5  
  131     82   2737  Caiden Silver         St. Leonard                              9:12.3  4:36/K    5  
  132     83   2158  Dallas Dowdy          Noe Middle School                        9:12.6  4:36/K    6  
  133  (> 7)   2486  Joseph Mersch         St. Agnes                                9:14.8  4:37/K    5  
  134     84   2634  Isaac Lotze           St. Edward                               9:15.0  4:38/K    6  
  135     85   3057  Owen Zoeller          St. Raphael                              9:15.2  4:38/K    6  
  136  (> 7)   2459  Jacob Hettinger       St. Agnes                                9:16.1  4:38/K    5  
  137  (< 5)   1238  Michael Stenton       Brown                                    9:16.2  4:38/K    6  
  138  (< 5)   1081  Gavin Misner          Ascension Elementary School              9:16.8  4:38/K    6  
  139  (< 5)   1030  Chase Jackson         Anchorage Public School                  9:17.3  4:39/K    5  
  140     86   1676  Chase Woosley         Eisenhower Elementary School             9:17.5  4:39/K    5  
  141     87   1557  Shepard Hanson        Crosby Middle School                     9:18.2  4:39/K    6  
  142     88   2958  Gavin Heineman        St. Patrick School                       9:18.6  4:39/K    5  
  143  (< 5)   2897  Caleb Brown           St. Michael                              9:19.5  4:40/K    3  
  144  (< 5)   3165  Aidan Minton          Whitefield Academy                       9:21.4  4:41/K    6  
  145     89   3126  Ian Walker            Tully Elementary                         9:22.3  4:41/K    5  
  146     90   3096  Nicholas Jackson      Tully Elementary                         9:23.0  4:42/K    5  
  147     91   3032  Boston Cissell        St. Raphael                              9:24.0  4:42/K    6  
  148     92   2273  Otis Schreck          Our Lady of Lourdes                      9:26.6  4:43/K    5  
  149     93   1125  William Amstutz       Beaumont Middle School                   9:27.2  4:44/K    6  
  150     94   1160  Freddie Natour        Beaumont Middle School                   9:27.4  4:44/K    6  
  151     95   2344  Bryce Zderski         Sacred Heart Model School                9:28.4  4:44/K    5  
  152  (< 5)   1271  Will Beshear          Chance School                            9:30.9  4:45/K    5  
  153  (> 7)   2179  William O'Shea        Noe Middle School                        9:31.0  4:46/K    6  
  154     96   3120  Quinn Shean           Tully Elementary                         9:31.1  4:46/K    5  
  155     97   1398  Eli Grazdinskas       Chenoweth Elementary School              9:32.6  4:46/K    5  
  156     98   2568  Matthew Pinotti       St. Aloysius                             9:33.0  4:47/K    6  
  157     99   2306  Grant Catlett         Sacred Heart Model School                9:36.4  4:48/K    5  
  158    100   2312  Max Griffin           Sacred Heart Model School                9:36.5  4:48/K    5  
  159  (> 7)   2453  Lucas Flynn           St. Agnes                                9:38.1  4:49/K    5  
  160    101   2522  Luka Abell            St. Albert the Great                     9:39.3  4:50/K    5  
  161  (< 5)   1849  Evan Chisholm         Holy Spirit                              9:39.5  4:50/K    6  
  162    102   2318  William Jones         Sacred Heart Model School                9:40.2  4:50/K    5  
  163    103   1189  Jerson Batz           Bowen Elementary                         9:41.8  4:51/K    5  
  164  (> 7)   2149  Javier Case           Noe Middle School                        9:43.3  4:52/K    6  
  165    104   1204  Austin Newton         Bowen Elementary                         9:43.3  4:52/K    4  
  166    105   2392  Bryce Lopez           Southern Indiana Catholic                9:43.6  4:52/K    5  
  167    106   2561  Benson Brown          St. Aloysius                             9:44.5  4:52/K    5  
  168    107   2399  Jimmy Schepers        Southern Indiana Catholic                9:45.3  4:53/K    5  
  169    108   1126  Drew Antoni           Beaumont Middle School                   9:47.4  4:54/K    6  
  170  (> 7)   1582  Jesus Ramirez         Crosby Middle School                     9:48.2  4:54/K    6  
  171    109   1639  Jackson Cummings      Eisenhower Elementary School             9:49.0  4:55/K    5  
  172  (< 5)   1625  Walker Humphrey       Eastside Middle School                   9:49.7  4:55/K    6  
  173  (< 5)   2078  Jaykumar Soni         Lowe Elementary School                   9:49.9  4:55/K    5  
  174  (< 5)   1056  Micah Reardon         Anchorage Public School                  9:50.2  4:55/K    6  
  175    110   2982  Sam Wilder            St. Patrick School                       9:51.0  4:56/K    6  
  176    111   2940  Ayden Adkins          St. Patrick School                       9:52.3  4:56/K    6  
  177    112   2633  Adam Lewis            St. Edward                               9:53.5  4:57/K    5  
  178    113   1431  Tannon Soeder         Chenoweth Elementary School              9:54.2  4:57/K    5  
  179    114   1336  Lawrence McKinney     Chancey Elementary                       9:55.2  4:58/K    5  
  180  (< 5)   1037  Eli Mayes             Anchorage Public School                  9:55.9  4:58/K    6  
  181    115   1982  Botond Krizsan        Kammerer Middle School                   9:56.6  4:58/K    6  
  182  (< 5)   2679  Finn Oetken           St. Francis of Assisi School             9:59.1  5:00/K    5  
  183  (< 5)   2004  Cameron Kiefer        Louisville Collegiate Middle             9:59.5  5:00/K    6  
  184    116   1989  Aleksander Siats      Kammerer Middle School                  10:00.3  5:00/K    6  
  185  (< 5)   2521  Jacob Deck            St. Agnes B                             10:00.6  5:00/K    5  
  186    117   2551  Luke Thomas           St. Albert the Great                    10:03.9  5:02/K    6  
  187    118   2557  Wyatt Bourke          St. Aloysius                            10:04.0  5:02/K    5  
  188  (> 7)   3010  Keeton Pattingill     St. Peters Lutheran School              10:04.8  5:02/K    5  
  189    119   2552  Liam Wahl             St. Albert the Great                    10:04.8  5:02/K    6  
  190  (> 7)   1571  Bryce MacFarlane      Crosby Middle School                    10:04.9  5:02/K    6  
  191    120   2757  Evan Harris           St. Margaret Mary                       10:06.5  5:03/K    5  
  192    121   1194  Jalen Green           Bowen Elementary                        10:08.0  5:04/K    5  
  193    122   2575  Robert Wolf           St. Aloysius                            10:08.8  5:04/K    5  
  194  (> 7)   2431  John Lucian Brown     St. Agnes                               10:09.2  5:05/K    5  
  195  (> 7)   2995  Trevor Ernst          St. Peters Lutheran School              10:10.5  5:05/K    5  
  196  (< 5)   2855  Kellen Ralston        St. Mary Academy (Louisville)           10:11.4  5:06/K    5  
  197  (> 7)   2408  Lachlan Wacker        Southern Indiana Catholic               10:11.8  5:06/K    6  
  198    123   2762  Sean Jennings         St. Margaret Mary                       10:14.7  5:07/K    5  
  199  (< 5)   1118  Ryan Schade           Barret Traditional Middle School        10:15.2  5:08/K    6  
  200    124   1307  Colin Cain            Chancey Elementary                      10:16.8  5:08/K    5  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  201    125   2314  John Hall             Sacred Heart Model School               10:19.5  5:10/K    6  
  202  (< 5)   1521  John Paul Butler      Corpus Christi Classical Academy        10:19.8  5:10/K    5  
  203    126   3115  Zavier Pool           Tully Elementary                        10:20.7  5:10/K    5  
  204    127   1303  Ethan Beets           Chancey Elementary                      10:22.1  5:11/K    5  
  205  (< 5)   2887  Gavin Schmidlapp      St. Matthews Elementary                 10:24.8  5:12/K    5  
  206    128   2613  Lochlann Bennett      St. Edward                              10:25.0  5:13/K    5  
  207  (> 7)   2409  Peyton Wacker         Southern Indiana Catholic               10:26.6  5:13/K    5  
  208  (> 7)   1594  Caleb Wilham          Crosby Middle School                    10:32.4  5:16/K    6  
  209    129   2732  Davis Mobley          St. Leonard                             10:32.7  5:16/K    5  
  210  (< 5)   2880  Andrew Newman         St. Matthews Elementary                 10:40.2  5:20/K    6  
  211    130   2766  Will Legere           St. Margaret Mary                       10:47.2  5:24/K    6  
  212  (< 5)   2582  Patrick Browning      St. Bernard                             10:48.1  5:24/K    5  
  213    131   1328  Jayvion James         Chancey Elementary                      10:51.6  5:26/K    5  
  214  (> 7)   3027  Mauricio Vargas       St. Peters Lutheran School              10:51.9  5:26/K    5  
  215  (< 5)   1516  Coridell Schoen       Coral Ridge Elementary                  10:54.0  5:27/K    6  
  216  (> 7)   2475  Judah Lorenz          St. Agnes                               10:54.3  5:27/K    6  
  217    132   1672  Braxton Weatherly     Eisenhower Elementary School            10:55.4  5:28/K    5  
  218  (< 5)   2712  Logan O'Bryan         St. Gabriel                             10:55.4  5:28/K    5  
  219    133   1152  Blake Johnson         Beaumont Middle School                  10:56.1  5:28/K    6  
  220  (< 5)   1523  Gabriel Cogswell      Corpus Christi Classical Academy        10:57.4  5:29/K    5  
  221    134   1633  Weston Bale           Eisenhower Elementary School            10:57.8  5:29/K    3  
  222  (< 5)   1684  Andrew Davis          Farmer Elementary                       11:00.5  5:30/K    5  
  223  (< 5)   1703  Memphis Zermeno       Farmer Elementary                       11:01.9  5:31/K    5  
  224  (> 7)   2957  Bryce Hancock         St. Patrick School                      11:07.5  5:34/K    5  
  225  (< 5)   1955  Aden Medina           Jefferson County Traditional Mid        11:09.6  5:35/K    6  
  226    135   1208  DJ Rice               Bowen Elementary                        11:13.7  5:37/K    3  
  227  (< 5)   1513  Alex Prior            Coral Ridge Elementary                  11:15.3  5:38/K    5  
  228  (> 7)   1161  Sam Natour            Beaumont Middle School                  11:19.5  5:40/K    6  
  229  (> 7)   2384  Ethan Johnson         Southern Indiana Catholic               11:20.6  5:40/K    5  
  230    136   1320  Kaluana Finkler       Chancey Elementary                      11:23.2  5:42/K    5  
  231  (< 5)   1492  Naji Al Shawi         Coral Ridge Elementary                  11:26.5  5:43/K    5  
  232  (> 7)   2159  Rehaan Egbert         Noe Middle School                       11:31.6  5:46/K    6  
  233  (< 5)   1694  Jason Mcglinchey      Farmer Elementary                       11:40.0  5:50/K    5  
  234  (> 7)   2165  Andrew Harrison       Noe Middle School                       11:40.2  5:50/K    6  
  235  (< 5)   1697  Archer Pribble        Farmer Elementary                       11:40.8  5:50/K    5  
  236    137   1331  Simon Kessinger       Chancey Elementary                      11:45.6  5:53/K    5  
  237    138   1655  Josh Oliver           Eisenhower Elementary School            11:46.5  5:53/K    5  
  238  (> 7)   3021  Aaron Simons          St. Peters Lutheran School              11:55.7  5:58/K    5  
  239  (< 5)   3157  Martin Bradley        Whitefield Academy                      12:02.2  6:01/K    5  
  240    139   2527  Jacob Early           St. Albert the Great                    12:02.5  6:01/K    5  
  241  (> 7)   2984  Daniel Banos          St. Peters Lutheran School              12:12.4  6:06/K    5  
  242    140   2729  Sal Denardo           St. Leonard                             12:16.8  6:08/K    5  
  243  (> 7)   2170  Kyle Lawson           Noe Middle School                       12:36.6  6:18/K    6  
  244  (< 5)   2849  Miles Lemmenes        St. Mary Academy (Louisville)           12:40.2  6:20/K    5  
  245    141   2723  Conner Bush           St. Leonard                             12:40.3  6:20/K    6  
  246  (> 7)   2519  Matt Zoglman          St. Agnes                               12:42.8  6:21/K    5  
  247    142   2558  Phillip Bowles        St. Aloysius                            12:51.6  6:26/K    5  
  248  (< 5)   1077  Jack Cochran          Ascension Elementary School             13:04.7  6:32/K    6  
  249    143   1632  Michiah Anthony       Eisenhower Elementary School            13:16.1  6:38/K    3  
  250    144   2533  Adam Hughes           St. Albert the Great                    13:28.8  6:44/K    5  
  251  (< 5)   2580  Nathaniel Bird        St. Bernard                             13:33.4  6:47/K    5  
  252    145   2610  Logan Arnold          St. Edward                              13:37.7  6:49/K    5  
  253    146   2321  John Lasecki          Sacred Heart Model School               14:00.7  7:00/K    5  
  254    147   2744  William Coon          St. Margaret Mary                       14:01.8  7:01/K    6  
  255  (> 7)   1345  Kenneth Nwaogu        Chancey Elementary                      14:53.9  7:27/K    5  



Overall Finish List - Boys

Girls 2K 3-4 Grade

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   3003  Daniel Johnson        St. Peters Lutheran School              11:06.0  5:33/K    6  



Overall Finish List - Boys

Boys 2K 3-4 Grade

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   3095  Eli Hynes             Tully Elementary                         7:14.3  3:37/K    4  
    2  (< 5)   2009  Michael Chapman       Louisville TigerSharks                   7:22.9  3:41/K   3   
    3  (< 5)   2084  Kix Verbroekken       Middletown Elementary                    7:25.3  3:43/K    4  
    4      2   2035  Mason Ellis           Lowe Elementary School                   7:26.9  3:43/K    3  
    5      3   1767  Jonah Terry           Goshen Elementary                        7:30.7  3:45/K    3  
    6  (< 5)   3158  Micah Buckner         Whitefield Academy                       7:31.7  3:46/K    4  
    7      4   2338  Joseph Sierpina       Sacred Heart Model School                7:39.9  3:50/K    3  
    8      5   2455  Eli George            St. Agnes                                7:48.7  3:54/K    3  
    9      6   1730  Landon Johnson        Goshen Elementary                        7:54.8  3:57/K    4  
   10      7   1720  Levi Gay              Goshen Elementary                        7:56.7  3:58/K    4  
   11  (< 5)   3024  David Sylva           St. Peters Lutheran School               8:05.1  4:03/K    4  
   12      8   1853  Thomas Corbett        Holy Spirit                              8:06.8  4:03/K    3  
   13      9   2060  Damian Luna           Lowe Elementary School                   8:11.8  4:06/K    3  
   14     10   2472  Ray Laracy            St. Agnes                                8:13.0  4:07/K    3  
   15     11   2433  Ian Chism             St. Agnes                                8:13.0  4:07/K    4  
   16     12   1731  Riley Johnson         Goshen Elementary                        8:13.6  4:07/K    4  
   17     13   1724  Ryland Hans           Goshen Elementary                        8:14.4  4:07/K    4  
   18     14   2442  Owen Derrick          St. Agnes                                8:17.7  4:09/K    3  
   19     15   1416  Gabe Mumford          Chenoweth Elementary School              8:18.2  4:09/K    4  
   20     16   1039  Owen Mayes            Anchorage Public School                  8:19.0  4:10/K    4  
   21     17   2332  Casper Ridge          Sacred Heart Model School                8:19.7  4:10/K    4  
   22     18   2418  Graham Boone          St. Agnes                                8:21.4  4:11/K    3  
   23     19   2784  Cody Seymour          St. Margaret Mary                        8:22.2  4:11/K    4  
   24     20   1744  Connor Marx           Goshen Elementary                        8:22.7  4:11/K    4  
   25     21   1710  Logan Brodsky         Goshen Elementary                        8:23.2  4:12/K    3  
   26  (> 7)   1769  Oliver Wells          Goshen Elementary                        8:23.8  4:12/K    4  
   27  (> 7)   1707  Bentley Allen         Goshen Elementary                        8:23.9  4:12/K    2  
   28     22   1399  Ryan Grazdinskas      Chenoweth Elementary School              8:23.9  4:12/K    3  
   29     23   2260  Charles Hackman       Our Lady of Lourdes                      8:27.6  4:14/K    3  
   30     24   1913  Beckett Gunderson     Holy Trinity Parish School               8:28.2  4:14/K    4  
   31  (< 5)   1080  Aiden Lewis           Ascension Elementary School              8:30.1  4:15/K    4  
   32     25   1439  Thomas Theobald       Chenoweth Elementary School              8:30.9  4:15/K    4  
   33     26   2875  Atticus Millenthal    St. Matthews Elementary                  8:32.4  4:16/K    3  
   34     27   2334  John Henry Ridge      Sacred Heart Model School                8:34.3  4:17/K    4  
   35  (< 5)   3150  Nicholas Boyd         Unattached                               8:37.3  4:19/K    3  
   36     28   2862  Miles Crawford        St. Matthews Elementary                  8:37.4  4:19/K    3  
   37  (> 7)   1749  Ryan Nardi            Goshen Elementary                        8:37.5  4:19/K    4  
   38     29   2067  Joshua Nazarkewich    Lowe Elementary School                   8:41.4  4:21/K    4  
   39     30   2929  Garrett Rust          St. Michael                              8:42.8  4:21/K    3  
   40     31   2425  Colin Bozich          St. Agnes                                8:42.8  4:21/K    3  
   41  (> 7)   1722  Jackson Gray          Goshen Elementary                        8:45.5  4:23/K    3  
   42     32   2048  Charlie Jackson       Lowe Elementary School                   8:46.1  4:23/K    3  
   43     33   2904  Collin Embry          St. Michael                              8:52.5  4:26/K    3  
   44  (> 7)   1756  Landon Roberts        Goshen Elementary                        8:53.2  4:27/K    4  
   45     34   1277  Harris Fleischman     Chance School                            8:53.4  4:27/K    4  
   46     35   3101  Pete Ledford          Tully Elementary                         8:54.0  4:27/K    4  
   47     36   2893  Emery Tremayne        St. Matthews Elementary                  8:54.1  4:27/K    3  
   48     37   1397  Jackson Furdak        Chenoweth Elementary School              8:54.6  4:27/K    4  
   49  (> 7)   1737  Chase Knight          Goshen Elementary                        8:57.4  4:29/K    4  
   50     38   2099  Judah Frazier         New Song Christian Academy               8:59.3  4:30/K    4  
   51  (> 7)   1725  Chase Harley          Goshen Elementary                        8:59.4  4:30/K    3  
   52  (< 5)   2728  Tarik Chase           St. Leonard                              9:00.2  4:30/K    3  
   53     39   2698  James Greer           St. Gabriel                              9:01.1  4:31/K    4  
   54     40   1803  Sawyer Warren         Goshen Elementary B                      9:01.5  4:31/K    2  
   55  (< 5)   2234  Luke Titus            Notre Dame Academy (Louisville)          9:02.8  4:31/K    3  
   56  (< 5)   1090  Ryan Yates            Ascension Elementary School              9:04.4  4:32/K    4  
   57     41   1026  Alex Hasselbeck       Anchorage Public School                  9:04.5  4:32/K    4  
   58     42   1860  Jacob Gookin          Holy Spirit                              9:04.7  4:32/K    3  
   59     43   2064  Malachi Meacham       Lowe Elementary School                   9:04.8  4:32/K    3  
   60     44   3106  Preston Mattingly     Tully Elementary                         9:05.0  4:33/K    4  
   61     45   2504  Graeme Schmidt        St. Agnes                                9:07.5  4:34/K    3  
   62     46   1518  Briley Underwood      Coral Ridge Elementary                   9:07.8  4:34/K    3  
   63     47   1441  Niko Troutt           Chenoweth Elementary School              9:07.8  4:34/K    4  
   64     48   1801  Evan Tobbe            Goshen Elementary B                      9:09.2  4:35/K    2  
   65     49   2835  Tyus Boston           St. Mary Academy (Louisville)            9:09.7  4:35/K    3  
   66     50   1279  Bilal Gouverneur      Chance School                            9:09.9  4:35/K    3  
   67     51   2357  Austin Bainbridge     Southern Indiana Catholic                9:10.0  4:35/K    4  
   68     52   1326  Tyler Horsley         Chancey Elementary                       9:10.1  4:35/K    4  
   69     53   2589  Grayson Johnson       St. Bernard                              9:10.9  4:35/K    3  
   70     54   2763  Carson Kreis          St. Margaret Mary                        9:11.3  4:36/K    4  
   71     55   1507  Simon Mestrovich      Coral Ridge Elementary                   9:11.3  4:36/K    3  
   72  (> 7)   1711  Blake Brown           Goshen Elementary                        9:12.0  4:36/K    3  
   73  (< 5)   3004  Mac Johnson           St. Peters Lutheran School               9:12.3  4:36/K    3  
   74     56   1782  Beckett Jones         Goshen Elementary B                      9:12.9  4:36/K    3  
   75     57   1433  Owen Sorrell          Chenoweth Elementary School              9:13.0  4:37/K    3  
   76  (< 5)   2819  Finn Thomas           St. Martha                               9:14.9  4:37/K    3  
   77     58   3108  Collin Medley         Tully Elementary                         9:15.3  4:38/K    4  
   78     59   2375  Landon Ferree         Southern Indiana Catholic                9:15.8  4:38/K    4  
   79     60   2837  Gavin Brown           St. Mary Academy (Louisville)            9:16.7  4:38/K    4  
   80     61   1041  Morgan Montgomery     Anchorage Public School                  9:18.1  4:39/K    4  
   81     62   1333  Peyton Knight         Chancey Elementary                       9:19.1  4:40/K    4  
   82     63   1931  Samuel Schmitt        Holy Trinity Parish School               9:19.7  4:40/K    3  
   83     64   1005  Brooks Bateman        Anchorage Public School                  9:22.0  4:41/K    3  
   84     65   2944  Will Alvey            St. Patrick School                       9:22.9  4:41/K    4  
   85     66   1802  Hunter Warren         Goshen Elementary B                      9:22.9  4:41/K    4  
   86     67   2976  William Ratterman     St. Patrick School                       9:23.5  4:42/K    3  
   87     68   3128  Henley Whithem        Tully Elementary                         9:23.9  4:42/K    3  
   88     69   2020  Boone Anderson        Lowe Elementary School                   9:24.1  4:42/K    3  
   89     70   3086  Caleb Hartlage        Tully Elementary                         9:26.1  4:43/K    3  
   90     71   3069  Michael Burns         Tully Elementary                         9:27.8  4:44/K    4  
   91     72   2098  Thatcher Boehm        New Song Christian Academy               9:28.0  4:44/K    3  
   92  (> 7)   3122  Nathaniel Smith       Tully Elementary                         9:28.4  4:44/K    3  
   93     73   1902  William Wickson       Holy Spirit                              9:31.1  4:46/K    3  
   94     74   1640  Waylon Davis          Eisenhower Elementary School             9:31.2  4:46/K    3  
   95     75   1789  Drew Neal             Goshen Elementary B                      9:31.3  4:46/K    3  
   96     76   1641  Wyatt Davis           Eisenhower Elementary School             9:32.0  4:46/K    4  
   97     77   1292  Fischer Paradis       Chance School                            9:32.3  4:46/K    3  
   98  (< 5)   1212  Eli Rittichier        Bowen Elementary                         9:33.8  4:47/K    3  
   99     78   1325  Bauer Hobbs           Chancey Elementary                       9:35.4  4:48/K    3  
  100  (> 7)   1715  Caleb Cox             Goshen Elementary                        9:35.5  4:48/K    3  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     79   1278  Penn Gallagher        Chance School                            9:35.5  4:48/K    3  
  102     80   2024  Noah Bamba            Lowe Elementary School                   9:35.8  4:48/K    4  
  103     81   2715  Caleb Quirino         St. Gabriel                              9:36.3  4:48/K    4  
  104     82   2783  Clayton Scott         St. Margaret Mary                        9:37.2  4:49/K    4  
  105     83   2249  Nolan Dunaway         Our Lady of Lourdes                      9:37.7  4:49/K    3  
  106     84   1480  Grant Grey            Cochrane Elementary                      9:38.9  4:49/K    3  
  107  (> 7)   2041  Beckham Gravil        Lowe Elementary School                   9:39.0  4:50/K    3  
  108     85   2279  Paden Wissing         Our Lady of Lourdes                      9:39.3  4:50/K    3  
  109  (> 7)   2426  Calvin Brey           St. Agnes                                9:39.4  4:50/K    4  
  110     86   1785  Henry Masters         Goshen Elementary B                      9:40.0  4:50/K    2  
  111     87   1784  Santiago Martinez SedaGoshen Elementary B                      9:40.7  4:50/K    3  
  112  (< 5)   2240  Luke Mooney           Old Mill Elementary                      9:40.8  4:50/K    3  
  113  (< 5)   2235  Kol Fluhr             Old Mill Elementary                      9:41.0  4:51/K    4  
  114     88   1393  Micah Drake           Chenoweth Elementary School              9:42.1  4:51/K    4  
  115     89   2096  Pierson Boehm         New Song Christian Academy               9:43.1  4:52/K    4  
  116     90   2933  Nathaniel Stetar      St. Michael                              9:43.1  4:52/K    3  
  117     91   2263  Ryan Huber            Our Lady of Lourdes                      9:44.9  4:52/K    4  
  118  (< 5)   2730  Ian Filecia           St. Leonard                              9:45.0  4:53/K    3  
  119  (> 7)   1795  Griffin Sayler        Goshen Elementary B                      9:45.7  4:53/K    3  
  120     92   2411  Reid Wigginton        Southern Indiana Catholic                9:45.9  4:53/K    4  
  121     93   2838  Grayson Brown         St. Mary Academy (Louisville)            9:46.0  4:53/K    4  
  122     94   2316  Jude Hamm             Sacred Heart Model School                9:47.7  4:54/K    3  
  123  (> 7)   3059  Joseph Acevedo        Tully Elementary                         9:48.1  4:54/K    3  
  124  (> 7)   3124  Elliott Thieneman     Tully Elementary                         9:48.5  4:54/K    3  
  125  (> 7)   2491  Cash Northington      St. Agnes                                9:49.9  4:55/K    4  
  126  (> 7)   1742  Michael Mand          Goshen Elementary                        9:50.6  4:55/K    2  
  127     95   1281  Henry Houston         Chance School                            9:51.6  4:56/K    3  
  128  (< 5)   2346  Samuel Bentsen        Sayers Classical Academy                 9:51.8  4:56/K    4  
  129  (< 5)   2615  Brayden Brown         St. Edward                               9:52.3  4:56/K    4  
  130     96   1898  Luke Walters          Holy Spirit                              9:55.0  4:58/K    4  
  131     97   1350  Titus Phillips        Chancey Elementary                       9:55.1  4:58/K    3  
  132  (> 7)   2460  Patrick Hibdon        St. Agnes                                9:55.2  4:58/K    3  
  133  (< 5)   2739  AJ Starks             St. Leonard                              9:55.8  4:58/K    3  
  134  (< 5)   2281  Finnegan Farley       Pleasant Grove Elementary                9:56.2  4:58/K    1  
  135     98   2584  Noah Cross            St. Bernard                              9:56.3  4:58/K    3  
  136  (> 7)   1414  Andrew Moulder        Chenoweth Elementary School              9:57.5  4:59/K    3  
  137     99   2720  Brayden White         St. Gabriel                              9:58.0  4:59/K    3  
  138  (> 7)   1768  Bilal Usmani          Goshen Elementary                       10:00.7  5:00/K    4  
  139    100   2322  Gray Malone           Sacred Heart Model School               10:01.1  5:01/K    3  
  140    101   2790  Dominic Wilson        St. Margaret Mary                       10:01.2  5:01/K    4  
  141    102   2935  Max Thatchell         St. Michael                             10:02.3  5:01/K    3  
  142    103   1927  Jack Renda            Holy Trinity Parish School              10:03.4  5:02/K    4  
  143    104   1322  James Guevara         Chancey Elementary                      10:06.6  5:03/K    4  
  144  (< 5)   1531  Robert Shearin        Corpus Christi Classical Academy        10:07.2  5:04/K    4  
  145    105   2918  Harley Mcgill         St. Michael                             10:08.1  5:04/K    3  
  146    106   2847  Aidan Kidner          St. Mary Academy (Louisville)           10:10.2  5:05/K    4  
  147    107   1342  Cassius Morgan        Chancey Elementary                      10:10.4  5:05/K    4  
  148  (> 7)   1407  Ezra Klausing         Chenoweth Elementary School             10:11.7  5:06/K    3  
  149  (< 5)   2609  Isaac Allen           St. Edward                              10:12.2  5:06/K    3  
  150  (> 7)   2448  Thomas Dusza          St. Agnes                               10:12.4  5:06/K    3  
  151    108   2604  Wade Varner           St. Bernard                             10:12.7  5:06/K    4  
  152    109   2577  Nicholas Beatty       St. Bernard                             10:12.9  5:06/K    4  
  153    110   1670  Jackson Valle         Eisenhower Elementary School            10:16.5  5:08/K    4  
  154    111   2379  Lucas Hamm            Southern Indiana Catholic               10:16.8  5:08/K    4  
  155    112   2901  Zachary Bryant        St. Michael                             10:17.4  5:09/K    3  
  156  (> 7)   1788  Alec Nagle            Goshen Elementary B                     10:20.0  5:10/K    3  
  157    113   2366  Miles Conner          Southern Indiana Catholic               10:22.4  5:11/K    4  
  158    114   1914  Wilson Hancock        Holy Trinity Parish School              10:23.1  5:12/K    3  
  159    115   2361  Luke Bettler          Southern Indiana Catholic               10:23.3  5:12/K    4  
  160  (< 5)   1074  Jonathan Cannon       Ascension Elementary School             10:25.6  5:13/K    3  
  161  (< 5)   2085  Seth Austin           Mount Washington Elementary Scho        10:25.8  5:13/K    3  
  162    116   2858  Landon Smith          St. Mary Academy (Louisville)           10:26.0  5:13/K    4  
  163  (> 7)   2477  Elliott Luijk         St. Agnes                               10:32.0  5:16/K    3  
  164  (> 7)   2452  Samuel Elstner        St. Agnes                               10:32.1  5:16/K    3  
  165    117   2317  Channing Jacobs       Sacred Heart Model School               10:33.2  5:17/K    4  
  166  (> 7)   1771  Abid Ali              Goshen Elementary B                     10:33.9  5:17/K    3  
  167    118   1509  Landon Parisek        Coral Ridge Elementary                  10:34.2  5:17/K    4  
  168    119   1667  Sam Stone             Eisenhower Elementary School            10:34.3  5:17/K    3  
  169    120   1300  Devin Anthony Miller  Chancey Elementary                      10:34.4  5:17/K    4  
  170  (> 7)   2057  Marko Kristo          Lowe Elementary School                  10:34.8  5:17/K    3  
  171    121   2325  Lucien Montoya        Sacred Heart Model School               10:35.8  5:18/K    4  
  172    122   2382  Caleb Johnson         Southern Indiana Catholic               10:35.9  5:18/K    4  
  173  (< 5)   2999  Davis Gregory         St. Peters Lutheran School              10:40.4  5:20/K    8  
  174  (< 5)   3055  Patrick Straub        St. Raphael                             10:41.0  5:21/K    4  
  175    123   1298  Grady Westergren      Chance School                           10:41.4  5:21/K    3  
  176    124   2913  Keir Howard           St. Michael                             10:41.7  5:21/K    3  
  177    125   2711  Brandon Mudd          St. Gabriel                             10:43.7  5:22/K    3  
  178    126   1658  Brycen Roberts        Eisenhower Elementary School            10:45.9  5:23/K    3  
  179  (< 5)   2624  Cody Dinsmore         St. Edward                              10:46.2  5:23/K    3  
  180  (> 7)   2053  Carter Johnston       Lowe Elementary School                  10:47.2  5:24/K    3  
  181    127   2111  Ike Riner             New Song Christian Academy              10:47.6  5:24/K    3  
  182  (> 7)   3111  Ethan North           Tully Elementary                        10:48.1  5:24/K    3  
  183    128   1692  Abhinay Laggeri       Farmer Elementary                       10:59.4  5:30/K    4  
  184  (> 7)   1424  Ben Rogers            Chenoweth Elementary School             10:59.7  5:30/K    3  
  185  (> 7)   1411  Griff McLaren         Chenoweth Elementary School             11:01.7  5:31/K    3  
  186  (< 5)   2241  Colten Weddle         Old Mill Elementary                     11:02.4  5:31/K    4  
  187    129   1015  Sammy Crase           Anchorage Public School                 11:07.8  5:34/K    4  
  188  (< 5)   2574  Lucas Wehrle          St. Aloysius                            11:08.6  5:34/K    3  
  189    130   2780  Thomas Rouchka        St. Margaret Mary                       11:10.8  5:35/K    4  
  190    131   2877  Khaled Mused          St. Matthews Elementary                 11:10.9  5:35/K    3  
  191  (> 7)   1790  Samuel Nettles        Goshen Elementary B                     11:12.3  5:36/K    3  
  192    132   1635  Ezekiel Braun         Eisenhower Elementary School            11:12.3  5:36/K    3  
  193  (> 7)   1774  Austin Cook           Goshen Elementary B                     11:13.6  5:37/K    2  
  194  (> 7)   1800  Jaxon Tarbet          Goshen Elementary B                     11:13.8  5:37/K    3  
  195    133   1888  Lavin Smith           Holy Spirit                             11:17.7  5:39/K    4  
  196    134   1283  Whitt Kaster          Chance School                           11:18.4  5:39/K    3  
  197    135   2971  Max McConda           St. Patrick School                      11:20.0  5:40/K    3  
  198    136   2700  Trenton Hardison      St. Gabriel                             11:23.6  5:42/K    4  
  199  (< 5)   3047  Noah O'Brien          St. Raphael                             11:24.8  5:42/K    4  
  200    137   1028  Nathan Hundley        Anchorage Public School                 11:25.5  5:43/K    3  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  201  (> 7)   2369  Reece Dognaux         Southern Indiana Catholic               11:25.6  5:43/K    3  
  202    138   2977  Grayson Roberts       St. Patrick School                      11:27.0  5:44/K    8  
  203    139   1021  John Hagedorn         Anchorage Public School                 11:27.9  5:44/K    3  
  204  (< 5)   2563  Matthew Doyle         St. Aloysius                            11:29.0  5:45/K    3  
  205    140   1503  Ronald Garnett        Coral Ridge Elementary                  11:31.0  5:46/K    4  
  206    141   1500  Xavier Doyle          Coral Ridge Elementary                  11:31.9  5:46/K    3  
  207    142   1680  Tony Bethel           Farmer Elementary                       11:35.3  5:48/K    4  
  208    143   2955  Nicholas Gondim       St. Patrick School                      11:36.3  5:48/K    3  
  209  (> 7)   2028  Braylin Boyles        Lowe Elementary School                  11:38.1  5:49/K    4  
  210  (> 7)   1321  Jonathan Gomez        Chancey Elementary                      11:39.8  5:50/K    3  
  211  (> 7)   1329  Jason Jenkins         Chancey Elementary                      11:40.5  5:50/K    3  
  212    144   2605  Jacob Westenhofer     St. Bernard                             11:41.8  5:51/K    4  
  213    145   2956  Christopher Graham    St. Patrick School                      11:42.5  5:51/K    4  
  214  (> 7)   2906  Alexander Etienne     St. Michael                             11:42.9  5:51/K    3  
  215    146   1919  Elliott Lieb          Holy Trinity Parish School              11:46.1  5:53/K    3  
  216    147   1908  Mason Davis           Holy Trinity Parish School              11:46.4  5:53/K    3  
  217    148   1479  Desean Eastering      Cochrane Elementary                     11:47.6  5:54/K    4  
  218  (> 7)   2022  Noah A. Anderson      Lowe Elementary School                  11:47.8  5:54/K    4  
  219    149   2256  Gavin Gish            Our Lady of Lourdes                     11:49.5  5:55/K    3  
  220  (> 7)   1339  Shawn Metcalf         Chancey Elementary                      11:54.8  5:57/K    3  
  221    150   1686  Xavier Embry          Farmer Elementary                       11:55.2  5:58/K    4  
  222  (> 7)   1354  Marco Rivas           Chancey Elementary                      11:55.4  5:58/K    3  
  223    151   2871  Blake Martin          St. Matthews Elementary                 11:56.4  5:58/K    4  
  224    152   2789  Vincent Vetter        St. Margaret Mary                       12:03.3  6:02/K    3  
  225    153   2751  Joseph Erdman         St. Margaret Mary                       12:04.9  6:02/K    4  
  226    154   2110  Jude Reynolds         New Song Christian Academy              12:04.9  6:02/K    4  
  227    155   1693  Jackson McGlinchey    Farmer Elementary                       12:05.3  6:03/K    4  
  228  (< 5)   2677  Karl Manke            St. Francis of Assisi School            12:07.4  6:04/K    3  
  229  (> 7)   1352  Elijah Railey         Chancey Elementary                      12:09.1  6:05/K    4  
  230  (> 7)   3071  Isaac Carpenter       Tully Elementary                        12:11.7  6:06/K    4  
  231    156   1696  Gunner Nevitt         Farmer Elementary                       12:13.5  6:07/K    3  
  232    157   2108  Preston Orrender      New Song Christian Academy              12:15.5  6:08/K    3  
  233  (> 7)   2479  John McClellan        St. Agnes                               12:16.3  6:08/K    4  
  234  (> 7)   3110  Henry Myers           Tully Elementary                        12:28.3  6:14/K    3  
  235  (> 7)   3092  Hunter Hofmann        Tully Elementary                        12:29.2  6:15/K    4  
  236  (< 5)   2684  Adrian Powell         St. Francis of Assisi School            12:32.8  6:16/K    3  
  237  (> 7)   1355  Kaleb Rose            Chancey Elementary                      12:34.9  6:17/K    4  
  238  (> 7)   1035  Grant Malone          Anchorage Public School                 12:36.0  6:18/K    4  
  239  (> 7)   2380  Ian Hertweck          Southern Indiana Catholic               12:36.2  6:18/K    3  
  240  (> 7)   1301  Alan Avila            Chancey Elementary                      12:42.6  6:21/K    4  
  241  (> 7)   1296  Charlie Seifert       Chance School                           12:43.2  6:22/K    4  
  242  (< 5)   1083  Tallon Ridge          Ascension Elementary School             12:48.5  6:24/K    4  
  243  (> 7)   1778  Andrew Fee            Goshen Elementary B                     12:53.8  6:27/K    2  
  244    158   1858  Jack Eifler           Holy Spirit                             13:00.2  6:30/K    3  
  245    159   1484  Nathan McGill         Cochrane Elementary                     13:01.7  6:31/K    4  
  246  (> 7)   1346  Andrew Nwaugu         Chancey Elementary                      13:09.3  6:35/K    3  
  247  (> 7)   1777  Ishaan Dodwani        Goshen Elementary B                     13:15.7  6:38/K    3  
  248    160   2257  Ethan Goodman         Our Lady of Lourdes                     13:18.0  6:39/K    3  
  249    161   1932  Jack Schneider        Holy Trinity Parish School              13:19.2  6:40/K    3  
  250    162   1511  Noah Perry            Coral Ridge Elementary                  13:19.6  6:40/K    3  
  251    163   1510  Jackson Parrish       Coral Ridge Elementary                  13:27.2  6:44/K    4  
  252  (> 7)   1498  Jordan Crume          Coral Ridge Elementary                  13:29.0  6:45/K    3  
  253    164   1477  Jahill Brown          Cochrane Elementary                     13:38.0  6:49/K    3  
  254    165   2599  William Schreck       St. Bernard                             13:40.7  6:50/K    4  
  255    166   1690  Saif Kurdi            Farmer Elementary                       13:54.4  6:57/K    1  
  256  (> 7)   1049  Charlie Palmer        Anchorage Public School                 13:57.8  6:59/K    3  
  257    167   1688  Owen Hanners          Farmer Elementary                       13:58.5  6:59/K    4  
  258  (> 7)   3083  Mason Grivna          Tully Elementary                        14:04.8  7:02/K    3  
  259  (> 7)   1691  Sultan Kurdi          Farmer Elementary                       14:10.1  7:05/K    4  
  260  (< 5)   2796  Max Duckworth         St. Martha                              14:15.4  7:08/K    4  
  261  (> 7)   1448  Gabe Zubaty           Chenoweth Elementary School             14:22.6  7:11/K    3  
  262  (> 7)   1687  Ayden Engle           Farmer Elementary                       14:26.1  7:13/K    1  
  263  (< 5)   2733  Charlie Rabaut        St. Leonard                             14:26.1  7:13/K    4  
  264    168   2872  Kaden Martin          St. Matthews Elementary                 14:30.5  7:15/K    4  
  265    169   2885  Kyle Rapp             St. Matthews Elementary                 14:33.8  7:17/K    3  
  266  (> 7)   1305  Grayson Bright        Chancey Elementary                      14:37.4  7:19/K    3  
  267    170   1486  Walker Rose           Cochrane Elementary                     14:46.8  7:23/K    3  
  268  (> 7)   1698  Ethan Selch           Farmer Elementary                       14:59.9  7:30/K    3  
  269    171   2271  Delaney Rondot        Our Lady of Lourdes                     15:16.7  7:38/K    3  
  270  (> 7)   1681  Charlie Chesser       Farmer Elementary                       15:17.2  7:39/K    3  
  271  (> 7)   1704  Micah Zilich          Farmer Elementary                       15:20.7  7:40/K    3  



Overall Finish List - Boys

Boys 1K K-2nd Grade

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   2101  Clayton House         New Song Christian Academy               3:55.3  3:55/K    2  
    2      2   2934  Colton Stone          St. Michael                              4:20.1  4:20/K    2  
    3      3   1852  Greyson Cloern        Holy Spirit                              4:20.2  4:20/K    2  
    4  (< 5)   2308  Cooper Cox            Sacred Heart Model School                4:22.1  4:22/K    2  
    5      4   2778  Matthew Rodriguez     St. Margaret Mary                        4:26.3  4:26/K    1  
    6  (< 5)   2724  Hayden Bush           St. Leonard                              4:30.2  4:30/K    2  
    7  (< 5)   2086  Brady Brown           Mount Washington Elementary Scho         4:31.5  4:32/K    2  
    8      5   2029  Edwin Cantor          Lowe Elementary School                   4:31.7  4:32/K    1  
    9      6   1637  Trentin Crady         Eisenhower Elementary School             4:33.8  4:34/K    2  
   10  (< 5)   2345  Levi Bentsen          Sayers Classical Academy                 4:34.8  4:35/K    2  
   11      7   1394  Riley Drake           Chenoweth Elementary School              4:35.2  4:35/K    1  
   12  (< 5)   2890  Cruz Simpson          St. Matthews Elementary                  4:38.1  4:38/K    1  
   13      8   2068  Eli Norton            Lowe Elementary School                   4:39.1  4:39/K    2  
   14      9   2680  Jude Oetken           St. Francis of Assisi School             4:39.2  4:39/K    1  
   15     10   2019  Bryton Allain         Lowe Elementary School                   4:39.8  4:40/K    1  
   16  (< 5)   2853  Brooks Parrino        St. Mary Academy (Louisville)            4:42.2  4:42/K    1  
   17  (< 5)   2570  Mason Sauerbeck       St. Aloysius                             4:42.4  4:42/K    2  
   18     11   1662  Noah Seow             Eisenhower Elementary School             4:42.8  4:43/K    2  
   19     12   1209  Breccan Rietow        Bowen Elementary                         4:43.0  4:43/K    2  
   20  (< 5)   3043  Keenan Meyer          St. Raphael                              4:44.7  4:45/K    2  
   21  (< 5)   2736  Zach Sheehan          St. Leonard                              4:45.0  4:45/K    2  
   22     13   2447  Ryan Dusza            St. Agnes                                4:46.3  4:46/K    1  
   23     14   2462  Everett Iliff         St. Agnes                                4:47.0  4:47/K    1  
   24     15   1006  Tate Bateman          Anchorage Public School                  4:48.8  4:49/K    1  
   25     16   3112  Beckett Petkovic      Tully Elementary                         4:49.3  4:49/K    2  
   26     17   3119  Murdoch Schneider     Tully Elementary                         4:49.5  4:50/K    1  
   27  (< 5)   2352  Nathan Stocker        Sayers Classical Academy                 4:49.5  4:50/K    2  
   28  (< 5)   2942  Asher Albritton       St. Patrick School                       4:50.3  4:50/K    2  
   29     18   2798  Camden Goose          St. Martha                               4:51.1  4:51/K    2  
   30     19   1646  Ryan Forcht           Eisenhower Elementary School             4:51.8  4:52/K    2  
   31     20   2808  Braedyn Napier        St. Martha                               4:52.9  4:53/K    1  
   32     21   3085  Bhavit Gupta          Tully Elementary                         4:53.1  4:53/K    2  
   33     22   3067  Grayson Burchett      Tully Elementary                         4:53.1  4:53/K    2  
   34  (< 5)   2282  Keagan Smith          Pleasant Grove Elementary                4:53.6  4:54/K    3  
   35     23   2919  Andrew Motta          St. Michael                              4:54.1  4:54/K    2  
   36  (< 5)   1597  Levi Smith            Crossroads Elementary                    4:54.5  4:55/K    2  
   37  (< 5)   2645  Marek Spina           St. Edward                               4:54.5  4:55/K    0  
   38     24   1899  Walter Weis           Holy Spirit                              4:54.6  4:55/K    2  
   39     25   1304  Peyton Bernstein      Chancey Elementary                       4:54.9  4:55/K    2  
   40  (< 5)   2233  Elijah Kramer         Notre Dame Academy (Louisville)          4:55.2  4:55/K    2  
   41     26   2083  Sasha Wolek           Lowe Elementary School                   4:56.9  4:57/K    2  
   42     27   2931  Garrett Sharp         St. Michael                              4:58.4  4:58/K    2  
   43     28   2749  Henry Dicken          St. Margaret Mary                        4:59.4  4:59/K    1  
   44     29   2761  Jack Hazard           St. Margaret Mary                        4:59.5  5:00/K    1  
   45     30   3099  Jullien Jimenez       Tully Elementary                         5:00.1  5:00/K   1   
   46  (< 5)   3056  Finn Zoeller          St. Raphael                              5:00.7  5:01/K    1  
   47  (< 5)   2277  Owen Webb             Our Lady of Lourdes                      5:01.2  5:01/K    2  
   48     31   2051  Kristopher Jara       Lowe Elementary School                   5:01.5  5:02/K    1  
   49  (< 5)   2699  Kaiden Hardison       St. Gabriel                              5:01.6  5:02/K    2  
   50     32   2402  Luke Stiles           Southern Indiana Catholic                5:02.0  5:02/K    1  
   51     33   2396  Liam McGuire          Southern Indiana Catholic                5:02.8  5:03/K    1  
   52  (< 5)   2826  Owen Austin           St. Mary Academy (Louisville)            5:03.0  5:03/K    1  
   53     34   2473  William Laracy        St. Agnes                                5:03.0  5:03/K    1  
   54  (< 5)   3038  Hudson Howze          St. Raphael                              5:03.6  5:04/K    1  
   55  (< 5)   2253  Emilio Garcia         Our Lady of Lourdes                      5:05.3  5:05/K    2  
   56     35   1647  Miles Graves          Eisenhower Elementary School             5:05.7  5:06/K    2  
   57  (< 5)   2704  Matthew Jarvi         St. Gabriel                              5:05.9  5:06/K    2  
   58  (< 5)   1520  Henry Butler          Corpus Christi Classical Academy         5:06.1  5:06/K    2  
   59  (< 5)   1936  Samuel Watkins        Holy Trinity Parish School               5:07.4  5:07/K    2  
   60     36   2772  Gabriel Ratterman     St. Margaret Mary                        5:08.2  5:08/K    1  
   61  (< 5)   2307  Calvin Chesney        Sacred Heart Model School                5:08.4  5:08/K    2  
   62     37   1020  Oscar Graham          Anchorage Public School                  5:10.7  5:11/K    1  
   63     38   2050  Kristian Jara         Lowe Elementary School                   5:11.2  5:11/K    1  
   64     39   1412  Mack McLaren          Chenoweth Elementary School              5:11.2  5:11/K    1  
   65     40   1673  Henry Wehmeyer        Eisenhower Elementary School             5:11.5  5:12/K    1  
   66  (< 5)   2330  Liam Reinhardt        Sacred Heart Model School                5:11.5  5:12/K    2  
   67     41   1294  Peter Pope            Chance School                            5:11.8  5:12/K    2  
   68     42   2685  Jude Powell           St. Francis of Assisi School             5:12.1  5:12/K    1  
   69     43   3114  Benjamin Petrie       Tully Elementary                         5:12.8  5:13/K    2  
   70  (< 5)   1929  Nathan Richter        Holy Trinity Parish School               5:13.8  5:14/K    2  
   71     44   3066  Logan Booth           Tully Elementary                         5:13.8  5:14/K    2  
   72     45   1270  Tucker Barber         Chance School                            5:15.0  5:15/K    2  
   73     46   2115  Jackson Starbuck      New Song Christian Academy               5:16.1  5:16/K    2  
   74     47   1217  Gabriel Sturgill      Bowen Elementary                         5:17.1  5:17/K    1  
   75  (< 5)   1488  Mark Stevens          Cochrane Elementary                      5:18.2  5:18/K    1  
   76  (< 5)   2886  Jasper Rogers         St. Matthews Elementary                  5:18.5  5:19/K    2  
   77     48   1843  Grayson Bird          Holy Spirit                              5:18.9  5:19/K    2  
   78  (< 5)   2622  Daniel Day            St. Edward                               5:18.9  5:19/K    2  
   79     49   2107  Jaxson O'Neal         New Song Christian Academy               5:19.7  5:20/K    2  
   80     50   2800  Ben Hall              St. Martha                               5:21.6  5:22/K    2  
   81     51   2815  Jeremy Rothenburger   St. Martha                               5:21.8  5:22/K    1  
   82  (< 5)   2978  Carter Schardein      St. Patrick School                       5:23.3  5:23/K    2  
   83     52   1389  Jeb Boyd              Chenoweth Elementary School              5:23.3  5:23/K    0  
   84  (< 5)   2839  Henry Cahill          St. Mary Academy (Louisville)            5:23.7  5:24/K    1  
   85     53   2785  Leeland Thomas        St. Margaret Mary                        5:23.8  5:24/K    1  
   86     54   1191  Evan Edge             Bowen Elementary                         5:23.8  5:24/K    2  
   87     55   1401  Kruz Hall             Chenoweth Elementary School              5:25.4  5:25/K    1  
   88  (< 5)   1937  Thomas Watkins        Holy Trinity Parish School               5:25.7  5:26/K    2  
   89     56   2490  Ryan Mills            St. Agnes                                5:28.2  5:28/K    2  
   90     57   1881  Finn Murphy           Holy Spirit                              5:28.2  5:28/K    0  
   91     58   2059  Owen Lally            Lowe Elementary School                   5:30.8  5:31/K    1  
   92     59   1313  Eli Craft             Chancey Elementary                       5:31.1  5:31/K    2  
   93     60   2103  Bodie Murphy          New Song Christian Academy               5:31.7  5:32/K    1  
   94     61   2782  Evan Rutledge         St. Margaret Mary                        5:32.0  5:32/K    1  
   95     62   2903  Cole Douglas          St. Michael                              5:32.6  5:33/K    2  
   96     63   2758  Jude Harris           St. Margaret Mary                        5:33.0  5:33/K    1  
   97     64   1211  Calvin Rittichier     Bowen Elementary                         5:34.7  5:35/K    2  
   98     65   2660  Chase Gratz           St. Francis of Assisi School             5:34.7  5:35/K    1  
   99     66   1657  Audie Pressley        Eisenhower Elementary School             5:34.9  5:35/K    2  
  100     67   2117  Lincoln York          New Song Christian Academy               5:35.2  5:35/K    1  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (< 5)   2734  Louis Rabaut          St. Leonard                              5:35.3  5:35/K    2  
  102  (> 7)   3105  Charlie Matheis       Tully Elementary                         5:36.6  5:37/K    1  
  103     68   1280  Rutledge Harris       Chance School                            5:37.1  5:37/K    2  
  104  (< 5)   3181  Luke Horan            Team Name                                5:37.5  5:38/K   0   
  105     69   2907  Tyler Etienne         St. Michael                              5:37.6  5:38/K    1  
  106  (> 7)   2074  Akshat Singh          Lowe Elementary School                   5:38.4  5:38/K    2  
  107  (< 5)   2731  Henry Furdek          St. Leonard                              5:39.4  5:39/K    1  
  108     70   2476  Walter Lorenz         St. Agnes                                5:40.2  5:40/K    1  
  109     71   1007  Jack Bernardi         Anchorage Public School                  5:40.9  5:41/K    1  
  110     72   1295  Hugo Schildknecht     Chance School                            5:41.6  5:42/K    2  
  111     73   1010  Nolan Burtel          Anchorage Public School                  5:42.6  5:43/K    1  
  112  (> 7)   3121  Isaac Silvers         Tully Elementary                         5:42.8  5:43/K    1  
  113     74   1894  Anthony Thompson      Holy Spirit                              5:42.8  5:43/K    2  
  114     75   1886  Colson Ryan           Holy Spirit                              5:45.0  5:45/K    0  
  115     76   1649  Maddox Hayes          Eisenhower Elementary School             5:46.3  5:46/K    1  
  116     77   1351  Connery Piriz Borjas  Chancey Elementary                       5:47.3  5:47/K    0  
  117     78   2487  William Mersch        St. Agnes                                5:47.5  5:48/K    2  
  118     79   1343  Maurice Morgan        Chancey Elementary                       5:47.8  5:48/K    1  
  119     80   1440  Jeremiah Tramber      Chenoweth Elementary School              5:51.3  5:51/K    0  
  120     81   1319  Jayden Ferguson       Chancey Elementary                       5:52.3  5:52/K    2  
  121  (> 7)   3133  Keegan Yarbrough      Tully Elementary                         5:54.1  5:54/K    1  
  122     82   1422  Jack Phillips         Chenoweth Elementary School              5:55.2  5:55/K    2  
  123  (> 7)   3107  Calvin McClave        Tully Elementary                         5:55.4  5:55/K    2  
  124  (< 5)   2851  Luke Moller           St. Mary Academy (Louisville)            5:56.2  5:56/K    2  
  125  (> 7)   3080  Alex Dupin            Tully Elementary                         5:57.9  5:58/K    2  
  126  (< 5)   2612  Jacob Augustine       St. Edward                               5:58.2  5:58/K    1  
  127     83   1285  Liam Kroeger          Chance School                            5:58.3  5:58/K    2  
  128     84   2095  Wesley Berggren       New Song Christian Academy               6:00.4  6:00/K    1  
  129  (> 7)   2767  Luke McDonald         St. Margaret Mary                        6:00.8  6:01/K    0  
  130  (< 5)   2702  Easton Hurst          St. Gabriel                              6:01.8  6:02/K    0  
  131     85   1198  Finley Lyles          Bowen Elementary                         6:03.9  6:04/K    0  
  132  (< 5)   1524  Raphael Cogswell      Corpus Christi Classical Academy         6:05.5  6:06/K    1  
  133  (< 5)   2876  Roark Millenthal      St. Matthews Elementary                  6:06.7  6:07/K    0  
  134     86   1215  Andrew Shekhovtsov    Bowen Elementary                         6:07.5  6:08/K    1  
  135  (< 5)   2994  Garrett Donnor        St. Peters Lutheran School               6:11.9  6:12/K    2  
  136  (> 7)   2034  Eli Denley            Lowe Elementary School                   6:12.3  6:12/K    1  
  137     87   1878  Declan Miller         Holy Spirit                              6:13.1  6:13/K    0  
  138     88   1288  Hasan Masud           Chance School                            6:15.7  6:16/K    2  
  139     89   2394  Zachary Lopez         Southern Indiana Catholic                6:17.4  6:17/K    1  
  140  (< 5)   2625  Aiden Geiger          St. Edward                               6:17.5  6:18/K    2  
  141     90   2106  Tatum Nelson          New Song Christian Academy               6:18.6  6:19/K    2  
  142     91   1347  Nolan Patton          Chancey Elementary                       6:19.6  6:20/K    1  
  143  (> 7)   3118  Bowen Schloesser      Tully Elementary                         6:20.2  6:20/K    2  
  144     92   2930  Logan Ryan            St. Michael                              6:22.1  6:22/K    2  
  145     93   2371  Miles Duggins         Southern Indiana Catholic                6:28.1  6:28/K    2  
  146  (< 5)   2572  Adrian Tydlacka       St. Aloysius                             6:30.7  6:31/K    0  
  147  (> 7)   2025  Wesley Bamba          Lowe Elementary School                   6:31.2  6:31/K    1  
  148  (> 7)   2775  Ryan Redmon           St. Margaret Mary                        6:34.7  6:35/K    0  
  149     94   1213  Noah Shanton          Bowen Elementary                         6:37.6  6:38/K    1  
  150     95   2404  Vincent Terkhorn      Southern Indiana Catholic                6:38.6  6:39/K    0  
  151     96   1344  R'monie Myers         Chancey Elementary                       6:40.8  6:41/K    0  
  152  (> 7)   1353  Damarko Ransom        Chancey Elementary                       6:41.5  6:42/K    0  
  153  (< 5)   1489  Isaac Tehman          Cochrane Elementary                      6:42.6  6:43/K    3  
  154     97   2794  Bradley Cornish       St. Martha                               6:43.1  6:43/K    2  
  155     98   1038  Max Mayes             Anchorage Public School                  6:43.9  6:44/K    0  
  156  (> 7)   2066  Simon Morehouse       Lowe Elementary School                   6:48.7  6:49/K    1  
  157     99   2359  George Belden         Southern Indiana Catholic                6:52.4  6:52/K    1  
  158  (< 5)   2232  Nicholas Emmons       Notre Dame Academy (Louisville)          6:52.7  6:53/K    2  
  159  (< 5)   2693  Jake Bolton           St. Gabriel                              6:52.9  6:53/K    2  
  160  (> 7)   1308  Devin Cain            Chancey Elementary                       6:58.9  6:59/K    0  
  161    100   1396  Dexter Fox            Chenoweth Elementary School              7:01.3  7:01/K    0  
  162  (> 7)   1363  Damian Walsh          Chancey Elementary                       7:18.0  7:18/K    0  
  163  (< 5)   2335  Declan Roy            Sacred Heart Model School                7:22.0  7:22/K    2  
  164  (> 7)   1202  Cooper May            Bowen Elementary                         7:23.3  7:23/K    1  
  165  (> 7)   1349  Leon Pekez            Chancey Elementary                       7:26.2  7:26/K    0  
  166  (> 7)   2080  Nathaniel Tucker      Lowe Elementary School                   7:28.9  7:29/K    2  
  167    101   2681  Dean Parker           St. Francis of Assisi School             7:33.3  7:33/K    1  
  168  (> 7)   2045  Eli Harper            Lowe Elementary School                   7:35.3  7:35/K    2  
  169  (< 5)   2559  George Brasler        St. Aloysius                             7:42.5  7:43/K    2  
  170    102   1013  Gabriel Conliffe      Anchorage Public School                  7:42.9  7:43/K    2  
  171  (> 7)   2786  Livien Thomas         St. Margaret Mary                        7:46.8  7:47/K    0  
  172    103   2673  Asher Lagenour        St. Francis of Assisi School             8:17.6  8:18/K    0  
  173    104   1040  Grayson McWhirter     Anchorage Public School                  9:59.1  9:59/K    0  
  174    105   2668  Elijah Houk-Bizzell   St. Francis of Assisi School            11:05.0 11:05/K    0  

Team Summary Report - Boys

Boys 3K 7-8 Grade

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Highland Hills Middle School B         85               1  13  18  20  33  44  54         
        Top  5 Times: 54:32.7

    2 Beaumont Middle School                105               5  12  21  31  36  49  60         
        Top  5 Times: 55:48.7

    3 Crosby Middle School                  117               4  14  16  37  46  50  51         
        Top  5 Times: 55:29.3

    4 Campbell Middle School                131               2   8  27  41  53  69 102         
        Top  5 Times: 55:43.4

    5 North Oldham Middle School            165              11  22  23  52  57  59  92         
        Top  5 Times: 57:23.5

    6 E.J. Hayes Middle School              234               9  25  48  71  81 105 106         
        Top  5 Times: 59:09.2

    7 Barret Traditional Middle School      237              10  26  56  72  73  84  99         
        Top  5 Times: 59:16.0

    8 Southern Indiana Catholic             275              28  30  55  80  82 143 146         
        Top  5 Times: 1:00:38.9

    9 Charlestown Middle School             293               3  64  74  75  77 118 120         
        Top  5 Times: 59:59.3

   10 St. Agnes                             314              40  45  65  70  94  98 101         
        Top  5 Times: 1:01:19.9

   11 Kammerer Middle School                340              19  47  66  86 122 123 137         
        Top  5 Times: 1:02:16.9

   12 St. Peters Lutheran School            357              38  63  67  89 100 110 119         
        Top  5 Times: 1:02:25.6

   13 Noe Middle School                     373              24  29  97 108 115 126 127         
        Top  5 Times: 1:02:57.2

   14 Newburg Middle School                 383              15  79  83  85 121 144 145         
        Top  5 Times: 1:03:23.5

   15 Providence Christian Academy          420              32  68  95  96 129 130 132         
        Top  5 Times: 1:04:15.9

   16 St. Michael                           424              17  88  91 104 124 156 160         
        Top  5 Times: 1:04:11.6

   17 St. Francis of Assisi School          460              35  42 117 125 141                 
        Top  5 Times: 1:06:15.0

   18 Our Lady of Lourdes                   480              62  78  90 112 138 158 162         
        Top  5 Times: 1:06:11.2

   19 Christian Academy Middle School       484              58  93 109 111 113                 
        Top  5 Times: 1:05:39.2

   20 St. Albert the Great                  496              34  39 131 135 157 159 161         
        Top  5 Times: 1:09:00.9

   21 Ascension Elementary School           502              43  87 103 116 153 154             
        Top  5 Times: 1:07:41.8

   22 Jefferson County Traditional Mid      527               6  61 147 149 164                 
        Top  5 Times: 1:12:46.4

   23 St. Patrick School                    556               7 128 139 140 142                 
        Top  5 Times: 1:09:21.8

   24 St. Margaret Mary                     598              76 107 133 134 148 151 155         
        Top  5 Times: 1:10:17.6

   25 St. Bernard                           715             114 136 150 152 163                 
        Top  5 Times: 1:18:41.6

 Inc. St. Edward                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Corpus Christi Classical Academy     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Martha                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Leonard                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Anchorage Public School              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Brown                                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastside Middle School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Whitefield Academy                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Beaumont Middle School B             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Oldham Middle School B         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Collegiate Middle         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

Boys 2K 5-6 Grade

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                      59               5   7  11  13  23  48  52         
        Top  5 Times: 38:12.9

    2 St. Agnes                              68               1   8  12  22  25  27  45         
        Top  5 Times: 38:22.6

    3 St. Peters Lutheran School            131              20  24  28  29  30  55  60         
        Top  5 Times: 40:53.6

    4 Christian Academy Middle School       157               3  14  26  50  64  73  79         
        Top  5 Times: 40:22.1

    5 Noe Middle School                     181               4  16  40  58  63  71  83         
        Top  5 Times: 40:59.9

    6 Kammerer Middle School                214               9  17  53  57  78 115 116         
        Top  5 Times: 42:04.3

    7 Our Lady of Lourdes                   232               2  18  43  77  92                 
        Top  5 Times: 42:00.8

    8 St. Patrick School                    233              15  35  41  54  88 110 111         
        Top  5 Times: 42:35.9

    9 Southern Indiana Catholic             257              31  36  49  65  76 105 107         
        Top  5 Times: 43:11.9

   10 St. Edward                            259              10  19  34  84 112 128 145         
        Top  5 Times: 43:08.3

   11 Crosby Middle School                  267               6  56  66  67  72  74  87         
        Top  5 Times: 42:38.6

   12 Tully Elementary                      328              21  32  89  90  96 126             
        Top  5 Times: 44:38.2

   13 St. Raphael                           334              38  59  61  85  91                 
        Top  5 Times: 44:32.2

   14 Beaumont Middle School                337              37  51  62  93  94 108 133         
        Top  5 Times: 44:45.2

   15 Chenoweth Elementary School           346              46  47  75  81  97 113             
        Top  5 Times: 44:59.0

   16 Bowen Elementary                      450              42  80 103 104 121 135             
        Top  5 Times: 47:17.8

   17 St. Leonard                           460              39  70  82 129 140 141             
        Top  5 Times: 49:21.6

   18 St. Aloysius                          477              33  98 106 118 122 142             
        Top  5 Times: 47:48.4

   19 Sacred Heart Model School             521              95  99 100 102 125 146             
        Top  5 Times: 48:41.1

   20 Eisenhower Elementary School          529              68  86 109 132 134 138 143         
        Top  5 Times: 49:52.5

   21 St. Margaret Mary                     564              44 120 123 130 147                 
        Top  5 Times: 53:44.7

   22 Chancey Elementary                    565              69 114 124 127 131 136 137         
        Top  5 Times: 50:19.1

   23 St. Albert the Great                  620             101 117 119 139 144                 
        Top  5 Times: 55:19.5

 Inc. Lowe Elementary School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Bernard                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. New Song Christian Academy           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Chance School                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Corpus Christi Classical Academy     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Ascension Elementary School          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Michael                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Matthews Elementary              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Old Mill Elementary                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayers Classical Academy             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Farmer Elementary                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Coral Ridge Elementary               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Anchorage Public School              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Brown                                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastside Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jefferson County Traditional Mid     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Whitefield Academy                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville TigerSharks               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agnes B                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kennedy Montessori                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hebron Middle School                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Barret Traditional Middle School     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Collegiate Middle         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

Girls 2K 3-4 Grade

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. St. Peters Lutheran School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

Boys 2K 3-4 Grade

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                      41               3   6   7  12  13  20  21         
        Top  5 Times: 39:50.5

    2 St. Agnes                              58               5  10  11  14  18  31  45         
        Top  5 Times: 40:54.0

    3 Lowe Elementary School                115               2   9  29  32  43  69  80         
        Top  5 Times: 42:11.0

    4 Chenoweth Elementary School           146              15  22  25  37  47  57  88         
        Top  5 Times: 43:15.6

    5 Tully Elementary                      206               1  35  44  58  68  70  71         
        Top  5 Times: 43:52.7

    6 Sacred Heart Model School             242               4  17  27  94 100 117 121         
        Top  5 Times: 44:23.0

    7 Goshen Elementary B                   285              40  48  56  66  75  86  87         
        Top  5 Times: 46:18.0

    8 Anchorage Public School               311              16  41  61  64 129 137 139         
        Top  5 Times: 47:11.5

    9 Chance School                         335              34  50  77  79  95 123 134         
        Top  5 Times: 47:02.8

   10 Holy Spirit                           352               8  42  73  96 133 158             
        Top  5 Times: 47:55.4

   11 St. Michael                           360              30  33  90 102 105 112 124         
        Top  5 Times: 47:29.0

   12 St. Matthews Elementary               372              26  28  36 131 151 168 169         
        Top  5 Times: 49:11.4

   13 St. Margaret Mary                     386              19  54  82 101 130 152 153         
        Top  5 Times: 48:22.9

   14 Chancey Elementary                    393              52  62  78  97 104 107 120         
        Top  5 Times: 48:06.4

   15 St. Mary Academy (Louisville)         424              49  60  93 106 116                 
        Top  5 Times: 48:48.8

   16 Southern Indiana Catholic             426              51  59  92 111 113 115 122         
        Top  5 Times: 48:51.0

   17 Our Lady of Lourdes                   431              23  83  85  91 149 160 171         
        Top  5 Times: 49:19.2

   18 Holy Trinity Parish School            450              24  63 103 114 146 147 161         
        Top  5 Times: 50:00.6

   19 New Song Christian Academy            480              38  72  89 127 154 157             
        Top  5 Times: 51:03.1

   20 St. Gabriel                           480              39  81  99 125 136                 
        Top  5 Times: 50:42.8

   21 Coral Ridge Elementary                500              46  55 118 140 141 162 163         
        Top  5 Times: 51:56.4

   22 Eisenhower Elementary School          505              74  76 110 119 126 132             
        Top  5 Times: 50:40.1

   23 St. Bernard                           512              53  98 108 109 144 165             
        Top  5 Times: 51:14.8

   24 St. Patrick School                    548              65  67 135 138 143 145             
        Top  5 Times: 53:09.8

   25 Cochrane Elementary                   725              84 148 159 164 170                 
        Top  5 Times: 1:02:53.2

   26 Farmer Elementary                     731             128 142 150 155 156 166 167         
        Top  5 Times: 58:48.8

 Inc. St. Edward                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bowen Elementary                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Raphael                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Corpus Christi Classical Academy     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Ascension Elementary School          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Peters Lutheran School           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Martha                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Old Mill Elementary                  3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mount Washington Elementary Scho     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayers Classical Academy             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Leonard                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Notre Dame Academy (Louisville)      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pleasant Grove Elementary            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Whitefield Academy                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville TigerSharks               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Middletown Elementary                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

Boys 1K K-2nd Grade

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Lowe Elementary School                 80               5   8  10  26  31  38  58         
        Top  5 Times: 23:49.2

    2 Tully Elementary                      106              16  17  21  22  30  43  44         
        Top  5 Times: 24:25.3

    3 Eisenhower Elementary School          111               6  11  19  35  40  66  76         
        Top  5 Times: 24:25.9

    4 St. Margaret Mary                     150               4  28  29  36  53  61  63         
        Top  5 Times: 24:57.4

    5 St. Michael                           183               2  23  27  62  69  92             
        Top  5 Times: 25:23.0

    6 St. Agnes                             187              13  14  34  56  70  78             
        Top  5 Times: 25:44.9

    7 Holy Spirit                           206               3  24  48  57  74  75  87         
        Top  5 Times: 25:44.9

    8 New Song Christian Academy            223               1  46  49  60  67  84  90         
        Top  5 Times: 25:38.1

    9 Chenoweth Elementary School           233               7  39  52  55  80  82 100         
        Top  5 Times: 26:26.7

   10 St. Martha                            236              18  20  50  51  97                 
        Top  5 Times: 27:10.7

   11 Bowen Elementary                      262              12  47  54  64  85  86  94         
        Top  5 Times: 27:02.7

   12 Anchorage Public School               294              15  37  71  73  98 102 104         
        Top  5 Times: 28:07.0

   13 Chance School                         309              41  45  68  72  83  88             
        Top  5 Times: 27:43.9

   14 St. Francis of Assisi School          320               9  42  65 101 103 105             
        Top  5 Times: 31:17.0

   15 Chancey Elementary                    321              25  59  77  79  81  91  96         
        Top  5 Times: 27:53.6

   16 Southern Indiana Catholic             342              32  33  89  93  95  99             
        Top  5 Times: 29:29.2

 Inc. Team Name                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Edward                           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Raphael                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Corpus Christi Classical Academy     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Peters Lutheran School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Matthews Elementary              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Patrick School                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cochrane Elementary                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mount Washington Elementary Scho     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayers Classical Academy             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Leonard                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Notre Dame Academy (Louisville)      2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pleasant Grove Elementary            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Crossroads Elementary                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Overall Finish List - Girls

Girls 3K 7-8 Grade

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   2617  Brooklyn Campisano    St. Edward                              11:19.7  3:47/K    8  
    2      1   1579  Leah Penick           Crosby Middle School                    11:47.0  3:56/K    7  
    3      2   1984  Liza Pollio           Kammerer Middle School                  11:47.7  3:56/K    8  
    4      3   1460  Brooke Greenwell      Christian Academy Middle School         11:51.4  3:57/K    7  
    5      4   2200  Elle Cargould         North Oldham Middle School              11:55.9  3:59/K    6  
    6      5   1102  Audrey Hynes          Barret Traditional Middle School        12:01.4  4:00/K    6  
    7      6   1825  Kaitlyn Stewart       Highland Hills Middle School            12:01.5  4:01/K    8  
    8      7   2412  Miley Wilcox          Southern Indiana Catholic               12:03.7  4:01/K    6  
    9      8   1122  Emma Zutterman        Barret Traditional Middle School        12:16.7  4:06/K    6  
   10      9   1143  Susanne Estepp        Beaumont Middle School                  12:21.5  4:07/K    6  
   11     10   1621  Ava Wilson            E.J. Hayes Middle School                12:23.0  4:08/K    7  
   12     11   1170  Natalie Seng          Beaumont Middle School                  12:27.9  4:09/K    8  
   13     12   1599  Eden Anderson         E.J. Hayes Middle School                12:29.4  4:10/K    8  
   14     13   2410  Mattie Whitworth      Southern Indiana Catholic               12:29.8  4:10/K    8  
   15     14   2415  Lila Bensenhaver      St. Agnes                               12:32.9  4:11/K    8  
   16     15   2468  Samantha Koch         St. Agnes                               12:33.0  4:11/K    8  
   17     16   2478  Maggie May            St. Agnes                               12:33.1  4:11/K    7  
   18     17   2204  Sydney Green          North Oldham Middle School              12:37.6  4:13/K    6  
   19     18   1121  Megan Trapp           Barret Traditional Middle School        12:38.8  4:13/K    8  
   20     19   2143  Flora Biro            Noe Middle School                       12:41.7  4:14/K    8  
   21     20   1104  Emma Johnson          Barret Traditional Middle School        12:42.6  4:14/K    8  
   22  (< 5)   2692  Emerson Wyatt         St. Francis of Assisi School            12:44.0  4:15/K    7  
   23     21   1620  Tessa Ward            E.J. Hayes Middle School                12:44.4  4:15/K    8  
   24     22   3007  Kenzie Meyer          St. Peters Lutheran School              12:48.5  4:16/K    8  
   25     23   1452  Kristian Bohn         Christian Academy Middle School         12:48.5  4:16/K    7  
   26     24   1155  Morgan Leahy          Beaumont Middle School                  12:49.5  4:17/K    8  
   27     25   3014  Sylvia Sasse          St. Peters Lutheran School              12:50.4  4:17/K    8  
   28     26   1139  Taylor Crawford       Beaumont Middle School                  12:52.7  4:18/K    8  
   29  (< 5)   1231  Stella Ford           Brown                                   13:00.0  4:20/K    7  
   30     27   2167  Olivia Heine          Noe Middle School                       13:01.1  4:20/K    7  
   31  (< 5)   1920  Barrett Lockhart      Holy Trinity Parish School              13:04.0  4:21/K    7  
   32     28   2220  Vita Sensenbrenner    North Oldham Middle School              13:04.5  4:22/K    6  
   33     29   2966  Ella Lesshafft        St. Patrick School                      13:06.5  4:22/K    7  
   34     30   1099  Jaylah Hamilton       Barret Traditional Middle School        13:08.7  4:23/K    8  
   35     31   2398  Claudia Pearce        Southern Indiana Catholic               13:09.1  4:23/K    8  
   36     32   1473  Megan Wearsch         Christian Academy Middle School         13:11.6  4:24/K    7  
   37     33   1158  Elena Moseley         Beaumont Middle School                  13:13.3  4:24/K    8  
   38  (< 5)   1626  Emma Lesher           Eastside Middle School                  13:13.4  4:24/K    8  
   39     34   1455  Eden Copenhaver       Christian Academy Middle School         13:13.9  4:25/K    6  
   40     35   1814  Emerson Elliott       Highland Hills Middle School            13:14.8  4:25/K    8  
   41     36   1957  Arianna Payne         Jefferson County Traditional Mid        13:16.1  4:25/K    7  
   42     37   1451  Megan Bobnar          Christian Academy Middle School         13:16.7  4:26/K    8  
   43     38   1587  Julia Smaldone        Crosby Middle School                    13:17.1  4:26/K    8  
   44     39   1817  Madison Hall          Highland Hills Middle School            13:17.7  4:26/K    6  
   45     40   1824  Adeline Shultz        Highland Hills Middle School            13:20.8  4:27/K    5  
   46  (< 5)   2003  Ashley Kara           Louisville Collegiate Middle            13:21.6  4:27/K    7  
   47     41   2178  Janie Mundell         Noe Middle School                       13:22.5  4:28/K    7  
   48     42   1607  Fern Frost            E.J. Hayes Middle School                13:22.7  4:28/K    6  
   49     43   2218  Katie Raymond         North Oldham Middle School              13:24.8  4:28/K    6  
   50     44   1163  Sophia Pfister        Beaumont Middle School                  13:25.5  4:29/K    7  
   51     45   1119  Mallory Smithee       Barret Traditional Middle School        13:26.4  4:29/K    8  
   52     46   2354  Elizabeth Applewhite  Southern Indiana Catholic               13:27.3  4:29/K    6  
   53     47   1947  Sydney Filippazzo     Jefferson County Traditional Mid        13:32.6  4:31/K    7  
   54     48   1374  Natalie Gagnon        Charlestown Middle School               13:33.4  4:31/K    8  
   55     49   1548  Lexi Clark            Crosby Middle School                    13:33.9  4:31/K    7  
   56     50   2205  Lucy Hayes            North Oldham Middle School              13:36.1  4:32/K    6  
   57     51   1372  Lyla Conway           Charlestown Middle School               13:36.5  4:32/K    6  
   58     52   1176  Sia Vaish             Beaumont Middle School                  13:36.8  4:32/K    7  
   59     53   2391  Meagan Lenfert        Southern Indiana Catholic               13:37.1  4:32/K    8  
   60     54   1986  McKinley Richardson   Kammerer Middle School                  13:38.1  4:33/K    8  
   61     55   1603  Kristi Clare          E.J. Hayes Middle School                13:41.9  4:34/K    8  
   62  (> 7)   1137  Kate Bryant           Beaumont Middle School                  13:42.8  4:34/K    7  
   63     56   1568  Emerson Lilly         Crosby Middle School                    13:48.3  4:36/K    6  
   64     57   2194  Aubrey Anderson       North Oldham Middle School              13:51.0  4:37/K    7  
   65     58   2212  Naila Mbaraka         North Oldham Middle School              13:51.1  4:37/K    6  
   66     59   1096  Kristina Foster       Barret Traditional Middle School        13:51.5  4:37/K    8  
   67     60   1611  Reagan Gregonis       E.J. Hayes Middle School                13:55.4  4:38/K    6  
   68     61   3018  Sarah Sebastian       St. Peters Lutheran School              13:56.6  4:39/K    7  
   69     62   2301  Isabella Boyd         Sacred Heart Model School               13:59.9  4:40/K    7  
   70  (> 7)   1098  Jossie Green-King     Barret Traditional Middle School        14:00.2  4:40/K    8  
   71     63   1821  Lila Pierce           Highland Hills Middle School            14:03.2  4:41/K    6  
   72     64   1612  Zoya Khan             E.J. Hayes Middle School                14:04.6  4:42/K    7  
   73  (> 7)   1109  Natalie Myers         Barret Traditional Middle School        14:05.2  4:42/K    8  
   74  (> 7)   1115  Makaela Richards      Barret Traditional Middle School        14:07.6  4:43/K    8  
   75  (< 5)   2261  Bailey Haws           Our Lady of Lourdes                     14:07.7  4:43/K    8  
   76     65   1818  Sophia Rudolph        Highland Hills Middle School            14:08.8  4:43/K    4  
   77  (> 7)   1600  Riley Anderson        E.J. Hayes Middle School                14:12.0  4:44/K    8  
   78     66   2188  Loreli Strange        Noe Middle School                       14:15.5  4:45/K    8  
   79     67   1823  Avery Proctor         Highland Hills Middle School            14:16.3  4:45/K    8  
   80  (< 5)   3149  Maya Barker           Unattached                              14:19.8  4:47/K    8  
   81  (< 5)   1256  Brooklyn Strange      Campbell Middle School                  14:21.2  4:47/K    8  
   82     68   1981  Audrey Iglehart       Kammerer Middle School                  14:21.7  4:47/K    7  
   83     69   2481  Venezia McHenry       St. Agnes                               14:21.8  4:47/K    8  
   84  (> 7)   1812  Emma Campbell         Highland Hills Middle School            14:23.6  4:48/K    5  
   85     70   2161  Meredith Farnsley     Noe Middle School                       14:24.5  4:48/K    8  
   86  (< 5)   3160  Zinash Cox            Whitefield Academy                      14:25.6  4:49/K    7  
   87     71   2364  Hailey Browning       Southern Indiana Catholic               14:25.7  4:49/K    6  
   88     72   1575  Sara Metcalf          Crosby Middle School                    14:26.8  4:49/K    8  
   89  (< 5)   2296  Carly Newsome         Providence Christian Academy B          14:27.4  4:49/K    7  
   90     73   2315  Evie Hamm             Sacred Heart Model School               14:28.8  4:50/K    7  
   91  (< 5)   2810  Allison Owens         St. Martha                              14:29.9  4:50/K    7  
   92     74   1464  Maggie Hydes          Christian Academy Middle School         14:34.8  4:52/K    7  
   93  (< 5)   2008  Riley Webb            Louisville Collegiate Middle            14:34.9  4:52/K    7  
   94  (> 7)   1168  Bella Rusing          Beaumont Middle School                  14:36.9  4:52/K    8  
   95  (> 7)   1148  Diana Herrera         Beaumont Middle School                  14:38.3  4:53/K    7  
   96     75   1462  Taylor Greenwell      Christian Academy Middle School         14:39.6  4:53/K    7  
   97  (< 5)   1624  Shelbi Heath          Eastside Middle School                  14:42.0  4:54/K    8  
   98  (> 7)   1461  Skylar Greenwell      Christian Academy Middle School         14:42.3  4:54/K    7  
   99     76   1543  Sofia Ayala           Crosby Middle School                    14:43.8  4:55/K    8  
  100     77   1972  Abigail Day           Kammerer Middle School                  14:44.3  4:55/K    8  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (> 7)   1173  Rowan Sturgill        Beaumont Middle School                  14:44.7  4:55/K    8  
  102     78   1968  Kenna Chapman         Kammerer Middle School                  14:47.1  4:56/K    6  
  103     79   2124  Carmen Guerrera       Newburg Middle School                   14:49.2  4:56/K    6  
  104     80   2458  Mary Caroline George  St. Agnes                               14:51.1  4:57/K    7  
  105     81   1584  Ellie Rogers          Crosby Middle School                    14:52.8  4:58/K    7  
  106     82   1979  Leona Haight          Kammerer Middle School                  14:54.1  4:58/K    6  
  107     83   2140  Sara Yi               Newburg Middle School                   14:54.7  4:58/K    8  
  108     84   1959  Katie Price           Jefferson County Traditional Mid        14:57.6  4:59/K    7  
  109     85   1378  Kaylee Kinser         Charlestown Middle School               14:58.2  4:59/K    8  
  110     86   1942  Natalie Black         Jefferson County Traditional Mid        15:01.1  5:00/K    7  
  111     87   2173  Livia Mayfield        Noe Middle School                       15:04.2  5:01/K    8  
  112     88   2163  Annika Gordon         Noe Middle School                       15:04.7  5:02/K    7  
  113  (> 7)   1808  Bella Barnes          Highland Hills Middle School            15:05.0  5:02/K    6  
  114     89   1384  Taylor Smith          Charlestown Middle School               15:07.5  5:03/K    8  
  115     90   2946  Hayley Brown          St. Patrick School                      15:07.8  5:03/K    8  
  116  (> 7)   1816  Kate Gilbert          Highland Hills Middle School            15:08.4  5:03/K    7  
  117     91   1963  Aaralyn Vanoy         Jefferson County Traditional Mid        15:09.7  5:03/K    7  
  118  (> 7)   1826  Kara Walter           Highland Hills Middle School            15:10.5  5:04/K    5  
  119     92   1976  Danielle Foster       Kammerer Middle School                  15:13.4  5:04/K    7  
  120  (> 7)   1604  Alessandra Dambacher  E.J. Hayes Middle School                15:13.6  5:05/K    7  
  121     93   2502  Allison Rogers        St. Agnes                               15:15.1  5:05/K    8  
  122  (> 7)   2216  Aydynlynn Peak        North Oldham Middle School              15:15.2  5:05/K    7  
  123  (> 7)   1822  Lindsay Platt         Highland Hills Middle School            15:27.7  5:09/K    0  
  124  (> 7)   1093  Anna Connor           Barret Traditional Middle School        15:28.3  5:09/K    6  
  125     94   2987  Hayden Carothers      St. Peters Lutheran School              15:33.0  5:11/K    8  
  126     95   2413  Rachel Wilcox         Southern Indiana Catholic               15:36.1  5:12/K    8  
  127     96   2336  Elizabeth Ruppe       Sacred Heart Model School               15:39.3  5:13/K    8  
  128  (> 7)   2144  Gracie Brown          Noe Middle School                       15:44.4  5:15/K    8  
  129     97   2962  Abby Hinkebein        St. Patrick School                      15:50.3  5:17/K    8  
  130  (< 5)   3161  Coral Ehret           Whitefield Academy                      15:54.4  5:18/K    8  
  131  (> 7)   1618  Riley Walker          E.J. Hayes Middle School                15:55.8  5:19/K    6  
  132  (> 7)   1586  Macey Shipp           Crosby Middle School                    16:03.1  5:21/K    7  
  133  (> 7)   1469  Gaby Melgar           Christian Academy Middle School         16:06.1  5:22/K    8  
  134  (> 7)   1605  Mackenzie Ensminger   E.J. Hayes Middle School                16:06.5  5:22/K    6  
  135     98   1371  Raelyn Blackstone     Charlestown Middle School               16:06.9  5:22/K    6  
  136  (> 7)   1134  Zoe Breitigan         Beaumont Middle School                  16:10.3  5:23/K    8  
  137  (> 7)   2198  Janie Boyd            North Oldham Middle School              16:16.7  5:26/K    8  
  138     99   1943  Karla Casas           Jefferson County Traditional Mid        16:18.5  5:26/K    8  
  139  (> 7)   1813  Presley Caple         Highland Hills Middle School            16:21.9  5:27/K    5  
  140    100   2333  Charlotte Ridge       Sacred Heart Model School               16:25.0  5:28/K    7  
  141  (> 7)   1127  Keira Antoni          Beaumont Middle School                  16:26.2  5:29/K    8  
  142    101   2443  Halory Dobozi         St. Agnes                               16:30.1  5:30/K    7  
  143    102   1377  Brooke Jones          Charlestown Middle School               16:31.3  5:30/K    7  
  144    103   2132  Laney McFarland       Newburg Middle School                   16:32.1  5:31/K    7  
  145  (> 7)   1811  Maya Brogan           Highland Hills Middle School            16:34.4  5:31/K    5  
  146    104   2963  Mia Korfhage          St. Patrick School                      16:38.6  5:33/K    8  
  147  (> 7)   2372  Amelia Dykes          Southern Indiana Catholic               16:38.6  5:33/K    6  
  148  (> 7)   2171  Olena Makhnovets      Noe Middle School                       16:41.6  5:34/K    7  
  149  (> 7)   1827  Kaylee Walter         Highland Hills Middle School            16:43.8  5:35/K    7  
  150  (< 5)   2824  Davan Alvey           St. Mary Academy (Louisville)           16:47.0  5:36/K    8  
  151  (< 5)   1266  Annah Wilson          Campbell Middle School                  16:49.0  5:36/K    7  
  152  (< 5)   2804  Paige Martin          St. Martha                              16:49.2  5:36/K    7  
  153  (< 5)   2252  Madeline Freeman      Our Lady of Lourdes                     16:49.3  5:36/K    7  
  154    105   2981  Megan Wilder          St. Patrick School                      16:51.4  5:37/K    8  
  155  (> 7)   1555  Lilly French          Crosby Middle School                    16:53.1  5:38/K    7  
  156    106   2328  Katie Nett            Sacred Heart Model School               16:56.2  5:39/K    8  
  157  (< 5)   1540  Annabelle Wright      Corpus Christi Classical Academy        16:57.7  5:39/K    8  
  158  (< 5)   1519  Amelia Butler         Corpus Christi Classical Academy        17:09.4  5:43/K    7  
  159    107   2135  Whitney Perkins       Newburg Middle School                   17:16.4  5:45/K    8  
  160    108   1945  Anela Dzalic          Jefferson County Traditional Mid        17:20.9  5:47/K    8  
  161  (> 7)   2446  Sophie Donohue        St. Agnes                               17:24.1  5:48/K    7  
  162  (> 7)   1583  Adora Ramsey          Crosby Middle School                    17:28.3  5:49/K    7  
  163  (< 5)   2846  Hayden Henn           St. Mary Academy (Louisville)           17:29.1  5:50/K    7  
  164  (< 5)   2852  Ryan Nario            St. Mary Academy (Louisville)           17:31.0  5:50/K    7  
  165  (> 7)   1129  Nikki Baird           Beaumont Middle School                  17:31.2  5:50/K    8  
  166  (> 7)   1820  Taylor Moore          Highland Hills Middle School            17:34.6  5:52/K    6  
  167    109   2311  Bess Fleischman       Sacred Heart Model School               17:42.5  5:54/K    7  
  168  (> 7)   1166  Reyna Radhakrishnan   Beaumont Middle School                  17:43.9  5:55/K    8  
  169  (> 7)   2186  Carly Stoneburner     Noe Middle School                       17:55.7  5:59/K    7  
  170  (< 5)   2741  Maggie Walsh          St. Leonard                             17:58.2  5:59/K    8  
  171  (< 5)   2725  Dia Chase             St. Leonard                             17:58.3  5:59/K    8  
  172  (> 7)   1449  Emma Barrett          Christian Academy Middle School         18:01.5  6:01/K    7  
  173  (< 5)   2093  Lily Smith            Mt. Washington Middle School            18:01.8  6:01/K    8  
  174  (< 5)   2295  Lexie Buechel         Providence Christian Academy B          18:20.7  6:07/K    7  
  175  (> 7)   2215  Alexis Peak           North Oldham Middle School              18:23.1  6:08/K    6  
  176  (> 7)   2224  Hallie Tarbet         North Oldham Middle School              18:50.6  6:17/K    7  
  177    110   2990  Abbey Clore           St. Peters Lutheran School              18:50.9  6:17/K    8  
  178  (> 7)   1819  Riley Jackson         Highland Hills Middle School            18:56.9  6:19/K    5  
  179  (> 7)   2147  Avery Carlton         Noe Middle School                       18:59.6  6:20/K    8  
  180  (> 7)   1964  Olivia Vice           Jefferson County Traditional Mid        19:02.2  6:21/K    8  
  181    111   2965  Makena Lanham         St. Patrick School                      19:02.8  6:21/K    8  
  182  (> 7)   2211  Lillian Kothrade      North Oldham Middle School              19:04.9  6:22/K    7  
  183  (> 7)   2184  Savannah Soeder       Noe Middle School                       19:28.3  6:29/K    7  
  184  (< 5)   2000  Gabby Hartlage        Louisville Collegiate Middle            19:28.3  6:29/K    7  
  185  (< 5)   2001  Regan Hughes          Louisville Collegiate Middle            19:34.9  6:32/K    7  
  186  (< 5)   2250  Isabella Edgehill     Our Lady of Lourdes                     19:37.2  6:32/K    7  
  187  (< 5)   3044  Tinsley Meyer         St. Raphael                             19:44.8  6:35/K    8  
  188  (> 7)   2152  Ella Cox              Noe Middle School                       20:03.4  6:41/K    7  
  189    112   2127  Bryana Hinkle         Newburg Middle School                   20:16.9  6:46/K    7  
  190    113   2120  Riley Clore           Newburg Middle School                   20:17.6  6:46/K    6  
  191    114   2131  Ximena Marquez-CordovaNewburg Middle School                   20:19.5  6:47/K    6  
  192    115   2943  Sadie Allen           St. Patrick School                      20:52.5  6:58/K    8  
  193  (< 5)   2602  Samantha Troutman     St. Bernard                             20:53.1  6:58/K    8  
  194  (> 7)   2122  Keaira Craft          Newburg Middle School                   21:52.5  7:18/K    6  
  195  (< 5)   2709  Karlee Lacy           St. Gabriel                             22:23.6  7:28/K    8  
  196  (> 7)   2949  Abby Francke          St. Patrick School                      22:24.2  7:28/K    7  
  197  (< 5)   1076  Jules Church          Ascension Elementary School             22:24.4  7:28/K    7  
  198  (< 5)   2694  Jada Brentzel         St. Gabriel                             22:24.9  7:28/K    8  



Overall Finish List - Girls

Girls 2K 5-6 Grade

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   2341  Nora Starr            Sacred Heart Model School                7:27.2  3:44/K    6  
    2  (< 5)   1623  Alex Egan             Eastside Middle School                   7:27.4  3:44/K    6  
    3  (< 5)   2937  Taryn Tracy           St. Michael                              7:34.5  3:47/K    6  
    4  (< 5)   2092  Savannah Mooney       Mt. Washington Middle School             7:45.0  3:53/K    6  
    5  (< 5)   2267  Riley Mackey          Our Lady of Lourdes                      7:45.1  3:53/K    6  
    6      1   3020  Ainsley Sherlock      St. Peters Lutheran School               7:45.8  3:53/K    6  
    7      2   1580  Monica Piccioli       Crosby Middle School                     7:46.7  3:53/K    6  
    8      3   1576  Arianna Newkirk       Crosby Middle School                     7:52.5  3:56/K    6  
    9  (< 5)   2636  Bailee Montgomery     St. Edward                               7:52.9  3:56/K    6  
   10  (< 5)   3153  Abby Reitzel          Unattached                               7:57.7  3:59/K    6  
   11  (< 5)   3178  Kenzie Barbor         Second Street Elementary                 7:58.8  3:59/K   6   
   12  (< 5)   2010  McKayla Moore         Louisville TigerSharks                   8:01.4  4:01/K    6  
   13      4   2774  Vivian Ratterman      St. Margaret Mary                        8:05.5  4:03/K    5  
   14  (< 5)   1953  Kori Marshall         Jefferson County Traditional Mid         8:08.2  4:04/K    6  
   15      5   2576  Alexis Arroyo         St. Bernard                              8:10.4  4:05/K    5  
   16  (< 5)   2541  Adaora Ozor           St. Albert the Great                     8:13.6  4:07/K    6  
   17      6   1526  Julia Dandurand       Corpus Christi Classical Academy         8:14.9  4:07/K    6  
   18      7   1747  Kiersten May          Goshen Elementary                        8:19.4  4:10/K    5  
   19  (< 5)   1232  Annie Gilbert         Brown                                    8:19.7  4:10/K    6  
   20  (< 5)   2828  Ava Basa              St. Mary Academy (Louisville)            8:21.1  4:11/K    5  
   21  (< 5)   2926  Katie Roper           St. Michael                              8:22.7  4:11/K    5  
   22      8   3002  Avery Johnson         St. Peters Lutheran School               8:28.0  4:14/K    5  
   23  (< 5)   2300  Brooklynn Bohnert     Sacred Heart Model School                8:28.6  4:14/K    6  
   24      9   3131  Kinsley Yaden         Tully Elementary                         8:33.1  4:17/K    5  
   25     10   1258  Savannah Thomas       Campbell Middle School                   8:34.9  4:17/K    7  
   26  (< 5)   3169  Menda Tipton          Whitefield Academy                       8:36.0  4:18/K    6  
   27     11   1717  Hallie DeMichele      Goshen Elementary                        8:39.9  4:20/K    5  
   28  (< 5)   2945  Avery Brown           St. Patrick School                       8:40.0  4:20/K    5  
   29     12   2457  Mabel George          St. Agnes                                8:40.6  4:20/K    6  
   30     13   2581  Lauren Browning       St. Bernard                              8:42.2  4:21/K    5  
   31     14   1154  Macy Leahy            Beaumont Middle School                   8:45.5  4:23/K    6  
   32  (< 5)   2637  Diana Nava            St. Edward                               8:46.0  4:23/K    5  
   33  (< 5)   1654  Carmela McWaters      Eisenhower Elementary School             8:46.2  4:23/K    5  
   34  (< 5)   2905  Elizabeth Embry       St. Michael                              8:47.1  4:24/K    5  
   35  (< 5)   1949  Maleya Giddins        Jefferson County Traditional Mid         8:47.5  4:24/K    6  
   36  (< 5)   1470  Anabelle Plummer      Christian Academy Middle School          8:52.2  4:26/K    6  
   37     15   2470  Eleanor Koshewa       St. Agnes                                8:55.4  4:28/K    5  
   38  (< 5)   2644  Audrey Spina          St. Edward                               8:56.1  4:28/K    5  
   39  (< 5)   3163  Gabriella Green       Whitefield Academy                       9:00.4  4:30/K    6  
   40     16   1151  Miku Imamura          Beaumont Middle School                   9:00.7  4:30/K    6  
   41  (< 5)   1912  Milly Golightly       Holy Trinity Parish School               9:01.1  4:31/K    5  
   42     17   1156  Yullianne Lee         Beaumont Middle School                   9:01.6  4:31/K    6  
   43     18   2169  Adeline Humphrey      Noe Middle School                        9:01.9  4:31/K    6  
   44     19   1565  Megan Lawrey          Crosby Middle School                     9:01.9  4:31/K    6  
   45  (< 5)   2654  Charlotte Connally    St. Francis of Assisi School             9:02.3  4:31/K    6  
   46     20   2788  Vienna Ulanowski      St. Margaret Mary                        9:03.5  4:32/K    5  
   47     21   2597  Olivia Pendleton      St. Bernard                              9:05.3  4:33/K    5  
   48     22   2516  Maggie Young          St. Agnes                                9:05.5  4:33/K    6  
   49  (< 5)   1685  Jocelyn Davis         Farmer Elementary                        9:05.6  4:33/K    5  
   50     23   1265  Kinslee Wesolowski    Campbell Middle School                   9:06.1  4:33/K    5  
   51     24   2480  Giselle McHenry       St. Agnes                                9:07.2  4:34/K    5  
   52     25   1766  Adalyn Taylor         Goshen Elementary                        9:09.0  4:35/K    5  
   53     26   2596  Kate Pendleton        St. Bernard                              9:10.4  4:35/K    5  
   54  (< 5)   2376  Abigayle Graf         Southern Indiana Catholic                9:11.4  4:36/K    5  
   55  (< 5)   1958  Bella Pointer         Jefferson County Traditional Mid         9:11.9  4:36/K    6  
   56     27   2986  Andi Carothers        St. Peters Lutheran School               9:12.1  4:36/K    5  
   57  (< 5)   2355  Lilly Archer          Southern Indiana Catholic                9:12.8  4:36/K    5  
   58  (< 5)   1425  Erin Rogers           Chenoweth Elementary School              9:15.0  4:38/K    5  
   59     28   1716  Brenley Dehner        Goshen Elementary                        9:16.1  4:38/K    5  
   60  (< 5)   1064  Lucille Rusch         Anchorage Public School                  9:17.2  4:39/K    5  
   61  (< 5)   1628  Makayla Meyer         Eastside Middle School                   9:17.4  4:39/K    6  
   62  (< 5)   2061  Zaylee Madison        Lowe Elementary School                   9:18.4  4:39/K    5  
   63     29   1721  Emery Godbey          Goshen Elementary                        9:19.2  4:40/K    5  
   64  (< 5)   1228  Nina Devine           Brown                                    9:20.9  4:40/K    6  
   65     30   3072  Emma Carrico          Tully Elementary                         9:21.7  4:41/K    5  
   66  (< 5)   1652  Kendra Lee            Eisenhower Elementary School             9:22.0  4:41/K    5  
   67     31   1241  Taylor Cavill         Campbell Middle School                   9:22.0  4:41/K    6  
   68     32   1740  Harper Lehmann        Goshen Elementary                        9:23.2  4:42/K    5  
   69     33   1542  Maddie Wright         Corpus Christi Classical Academy         9:23.4  4:42/K    5  
   70     34   2420  Blair Bowman          St. Agnes                                9:29.1  4:45/K    6  
   71  (< 5)   2703  Allison Jarvi         St. Gabriel                              9:33.1  4:47/K    6  
   72     35   1558  Ellie Henderson       Crosby Middle School                     9:35.5  4:48/K    6  
   73  (< 5)   1423  Carlee Priest         Chenoweth Elementary School              9:37.1  4:49/K    5  
   74  (< 5)   2113  Violet Roth           New Song Christian Academy               9:37.2  4:49/K    5  
   75     36   1736  Eden Kleiner          Goshen Elementary                        9:39.9  4:50/K    5  
   76     37   3091  Etta Hofmann          Tully Elementary                         9:41.4  4:51/K    5  
   77     38   2157  Yacine Diop           Noe Middle School                        9:43.2  4:52/K    6  
   78     39   3005  Daphne May            St. Peters Lutheran School               9:43.9  4:52/K    5  
   79  (< 5)   2818  Brianna Shelburne     St. Martha                               9:47.1  4:54/K    6  
   80     40   3062  Riley Allen           Tully Elementary                         9:47.8  4:54/K    5  
   81  (< 5)   1454  Piper Collins         Christian Academy Middle School          9:48.1  4:54/K    5  
   82     41   1261  Molly Wasson          Campbell Middle School                   9:48.2  4:54/K    4  
   83  (< 5)   1847  Kenleigh Cates        Holy Spirit                              9:49.5  4:55/K    6  
   84     42   2748  Grace Dicken          St. Margaret Mary                        9:50.8  4:55/K    5  
   85     43   3061  Laney Allen           Tully Elementary                         9:54.9  4:57/K    5  
   86     44   1174  Ann Suzuki            Beaumont Middle School                   9:55.9  4:58/K    6  
   87     45   1180  Elizabeth Wlliams     Beaumont Middle School                   9:56.4  4:58/K    6  
   88     46   1534  Reagan Van Dy         Corpus Christi Classical Academy         9:58.5  4:59/K    6  
   89  (< 5)   2816  Juliette Ruiz         St. Martha                               9:59.8  5:00/K    5  
   90     47   2768  Taylor Mills          St. Margaret Mary                        9:59.8  5:00/K    5  
   91     48   2993  Brooklyn Donner       St. Peters Lutheran School              10:06.7  5:03/K    5  
   92  (< 5)   1335  Gracie McKeehan       Chancey Elementary                      10:08.5  5:04/K    5  
   93  (< 5)   1237  Maisie Smith          Brown                                   10:11.1  5:06/K    6  
   94  (< 5)   1234  Rowyn McDonald        Brown                                   10:13.7  5:07/K    6  
   95  (< 5)   2079  Leilani Stewart       Lowe Elementary School                  10:14.0  5:07/K    5  
   96  (< 5)   2265  Anna Kendall          Our Lady of Lourdes                     10:16.3  5:08/K    6  
   97     49   1264  Ayla Wesolowski       Campbell Middle School                  10:18.3  5:09/K    3  
   98  (< 5)   2094  Abbie Stevenson       Mt. Washington Middle School            10:18.8  5:09/K    6  
   99  (< 5)   1916  Haley Holt            Holy Trinity Parish School              10:19.4  5:10/K    5  
  100     50   2583  Grace Carden          St. Bernard                             10:20.9  5:10/K    5  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (< 5)   2714  Avery Quirino         St. Gabriel                             10:21.1  5:11/K    6  
  102     51   3064  Lucinda Ayres         Tully Elementary                        10:22.9  5:11/K    5  
  103  (< 5)   1299  Sophia Westergren     Chance School                           10:26.7  5:13/K    5  
  104  (< 5)   1679  Dayvika Alexander     Farmer Elementary                       10:29.0  5:15/K    5  
  105     52   2489  Rachel Mills          St. Agnes                               10:29.0  5:15/K    5  
  106  (< 5)   1442  Emmeline Walther      Chenoweth Elementary School             10:32.2  5:16/K    5  
  107  (< 5)   1206  Lilah Newton          Bowen Elementary                        10:32.9  5:16/K    5  
  108  (< 5)   2795  Danielle Dooley       St. Martha                              10:34.6  5:17/K    6  
  109  (< 5)   2657  Frances Fendig        St. Francis of Assisi School            10:39.5  5:20/K    6  
  110  (< 5)   1701  Bailey Welch          Farmer Elementary                       10:40.5  5:20/K    5  
  111  (< 5)   2088  Jacie Couch           Mount Washington Elementary Scho        10:41.5  5:21/K    5  
  112  (> 7)   1706  Azra Ali              Goshen Elementary                       10:42.5  5:21/K    5  
  113     53   2503  Claire Russell        St. Agnes                               10:44.6  5:22/K    5  
  114     54   1133  Cora Breitigan        Beaumont Middle School                  10:46.0  5:23/K    6  
  115     55   1570  Allie Ludwick         Crosby Middle School                    10:46.5  5:23/K    6  
  116  (< 5)   1994  Akur Ajack            Louisville Collegiate Middle            10:48.0  5:24/K    5  
  117     56   2175  Emina McQueen         Noe Middle School                       10:48.2  5:24/K    6  
  118     57   2187  Maddie Stoneburner    Noe Middle School                       10:52.0  5:26/K    7  
  119  (< 5)   2686  Kate Powell           St. Francis of Assisi School            10:52.2  5:26/K    5  
  120  (< 5)   1450  Jane Barrett          Christian Academy Middle School         10:52.6  5:26/K    6  
  121  (< 5)   2865  Madilyn Henry         St. Matthews Elementary                 10:56.8  5:28/K    6  
  122     58   2177  Ellie Moses           Noe Middle School                       10:57.4  5:29/K    6  
  123  (< 5)   1443  Emma Weis             Chenoweth Elementary School             11:06.5  5:33/K    5  
  124  (< 5)   3167  Natalie Ross          Whitefield Academy                      11:10.9  5:35/K    5  
  125  (< 5)   2567  Madeline Lynch        St. Aloysius                            11:12.2  5:36/K    5  
  126  (< 5)   2614  Whitney Bloyd         St. Edward                              11:17.6  5:39/K    5  
  127     59   1525  Anna Cozzens          Corpus Christi Classical Academy        11:19.4  5:40/K    6  
  128     60   1178  Nora Van Heemst       Beaumont Middle School                  11:20.2  5:40/K    6  
  129     61   2983  Maddie Allen          St. Peters Lutheran School              11:24.6  5:42/K    5  
  130  (< 5)   1066  Lucille Ryan          Anchorage Public School                 11:24.9  5:42/K    6  
  131  (< 5)   2859  Jenna Bryant          St. Matthews Elementary                 11:32.7  5:46/K    6  
  132  (< 5)   2975  Ella Ratterman        St. Patrick School                      11:33.7  5:47/K    6  
  133  (< 5)   2324  Evangeline Montoya    Sacred Heart Model School               11:35.8  5:48/K    6  
  134  (> 7)   1745  Molly Marx            Goshen Elementary                       11:40.6  5:50/K    5  
  135  (> 7)   1755  Delaney Polela        Goshen Elementary                       11:42.2  5:51/K    5  
  136  (> 7)   1718  Eva Elkins            Goshen Elementary                       11:47.2  5:54/K    5  
  137  (< 5)   1478  Renee Durbin          Cochrane Elementary                     11:47.5  5:54/K    5  
  138     62   2181  Addisyn Rice          Noe Middle School                       12:05.9  6:03/K    6  
  139  (> 7)   1141  Ellie Dunne           Beaumont Middle School                  12:05.9  6:03/K    6  
  140  (> 7)   1171  Addison Sharp         Beaumont Middle School                  12:07.8  6:04/K    6  
  141  (< 5)   1048  Abigail Palmer        Anchorage Public School                 12:18.8  6:09/K    5  
  142  (< 5)   1089  Lila Watts            Ascension Elementary School             12:24.3  6:12/K    6  
  143  (< 5)   1873  Charlie Anne Manz     Holy Spirit                             12:25.2  6:13/K    5  
  144  (< 5)   2682  Laura Petruska        St. Francis of Assisi School            12:26.8  6:13/K    6  
  145     63   1530  Abby Shearin          Corpus Christi Classical Academy        12:38.0  6:19/K    6  
  146  (< 5)   1502  Riley Fox             Coral Ridge Elementary                  12:39.7  6:20/K    5  
  147  (< 5)   1341  Jayla Miller          Chancey Elementary                      12:44.4  6:22/K    5  
  148  (< 5)   1330  Bailey Kang           Chancey Elementary                      13:02.8  6:31/K    5  
  149  (< 5)   2894  Alexis Workman        St. Matthews Elementary                 13:03.7  6:32/K    6  
  150  (< 5)   2861  Ella Corman-Stickler  St. Matthews Elementary                 13:07.3  6:34/K    5  
  151     64   1528  Celena Evans          Corpus Christi Classical Academy        13:24.7  6:42/K    6  
  152  (< 5)   1078  Hannah Gohmann        Ascension Elementary School             13:27.9  6:44/K    6  
  153  (< 5)   2716  Andrianna Schuler     St. Gabriel                             13:34.4  6:47/K    5  
  154     65   2183  Kaelyn Skaggs         Noe Middle School                       13:45.7  6:53/K    6  
  155  (< 5)   1517  Kylie Smallwood       Coral Ridge Elementary                  13:58.0  6:59/K    5  
  156     66   2759  Caroline Hartlage     St. Margaret Mary                       14:08.4  7:04/K    6  
  157  (< 5)   1315  Victoria Crough       Chancey Elementary                      14:11.3  7:06/K    5  
  158     67   2753  Sarah Erdman          St. Margaret Mary                       14:15.6  7:08/K    6  



Overall Finish List - Girls

Girls 2K 3-4 Grade

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   1192  Gabrielle Foster      Bowen Elementary                         7:47.4  3:54/K    4  
    2      2   2844  Sarah Haines          St. Mary Academy (Louisville)            8:02.3  4:01/K    4  
    3      3   3116  Lacey Prather         Tully Elementary                         8:09.5  4:05/K    4  
    4  (< 5)   2255  Riley Gilvin          Our Lady of Lourdes                      8:12.2  4:06/K    4  
    5  (< 5)   2238  Caroline Mooney       Old Mill Elementary                      8:14.4  4:07/K    4  
    6      4   1854  Caroline Cundiff      Holy Spirit                              8:17.8  4:09/K    4  
    7  (< 5)   3156  Mercy Whitt           Unattached                               8:20.1  4:10/K    4  
    8      5   1728  Sawyer Hudson         Goshen Elementary                        8:21.2  4:11/K    4  
    9      6   1746  Phica Masters         Goshen Elementary                        8:30.4  4:15/K    4  
   10      7   3081  Ava Eaton             Tully Elementary                         8:31.0  4:16/K    4  
   11  (< 5)   3152  Noel Nifong           Unattached                               8:32.1  4:16/K    4  
   12  (< 5)   3176  Ava Zenner            Team Name                                8:34.9  4:17/K   3   
   13      8   3113  Hyla Petkovic         Tully Elementary                         8:38.4  4:19/K    3  
   14      9   1758  Bella Salvatore       Goshen Elementary                        8:40.3  4:20/K    3  
   15     10   2018  Annabel Allain        Lowe Elementary School                   8:47.7  4:24/K    3  
   16     11   2027  Zoe Blickenstaff      Lowe Elementary School                   8:48.2  4:24/K    3  
   17     12   1764  Lola Sensenbrenner    Goshen Elementary                        8:48.3  4:24/K    3  
   18  (< 5)   3037  Emery Kate Howze      St. Raphael                              8:48.8  4:24/K    3  
   19     13   3087  Emery Haskins         Tully Elementary                         8:49.9  4:25/K    3  
   20     14   1705  Gabriela Ajkay        Goshen Elementary                        8:51.1  4:26/K    4  
   21     15   1739  Camryn Leavens        Goshen Elementary                        8:53.4  4:27/K    4  
   22     16   1072  Emma Winkler          Anchorage Public School                  8:57.4  4:29/K    4  
   23     17   2526  Lexi Dials            St. Albert the Great                     8:58.0  4:29/K    3  
   24  (< 5)   2779  Mia Rodriguez         St. Margaret Mary                        8:58.3  4:29/K    3  
   25     18   1011  Emory Byrne           Anchorage Public School                  8:59.4  4:30/K    4  
   26     19   1748  Kayla Mbaraka         Goshen Elementary                        9:03.5  4:32/K    3  
   27     20   1884  Kate Roetker          Holy Spirit                              9:06.3  4:33/K    4  
   28  (> 7)   1726  Iris Hennessee        Goshen Elementary                        9:06.4  4:33/K    4  
   29     21   1669  Madisyn Summers       Eisenhower Elementary School             9:06.6  4:33/K    3  
   30     22   3078  Ellie Croghan         Tully Elementary                         9:08.7  4:34/K    3  
   31     23   1880  Ellie Murphy          Holy Spirit                              9:10.5  4:35/K    3  
   32  (> 7)   1754  Emerson Owen          Goshen Elementary                        9:10.9  4:35/K    4  
   33     24   3093  Skylar Hofmann        Tully Elementary                         9:11.2  4:36/K    4  
   34     25   2836  Sarah Braun           St. Mary Academy (Louisville)            9:12.8  4:36/K    3  
   35  (< 5)   2237  Ellie Hughes          Old Mill Elementary                      9:13.4  4:37/K    3  
   36     26   2054  Molly Johnston        Lowe Elementary School                   9:13.5  4:37/K    4  
   37  (> 7)   1761  Kinley Seely          Goshen Elementary                        9:17.1  4:39/K    3  
   38     27   1413  Autumn Miller         Chenoweth Elementary School              9:17.2  4:39/K    3  
   39  (< 5)   2091  Lilee Riddell         Mount Washington Elementary Scho         9:17.6  4:39/K    4  
   40     28   2397  Bella Murawski        Southern Indiana Catholic                9:17.7  4:39/K    4  
   41  (< 5)   1918  Catherine Howard      Holy Trinity Parish School               9:18.6  4:39/K    4  
   42     29   2331  Abigail Ridge         Sacred Heart Model School                9:19.2  4:40/K    4  
   43  (> 7)   1734  Cara Kingery          Goshen Elementary                        9:20.9  4:40/K    3  
   44  (> 7)   1735  Lauren Kingery        Goshen Elementary                        9:21.0  4:41/K    3  
   45     30   1426  Sara Rogers           Chenoweth Elementary School              9:22.7  4:41/K    3  
   46  (> 7)   1759  Olivia Salvatore      Goshen Elementary                        9:23.1  4:42/K    3  
   47     31   2467  Emma Marie Klein      St. Agnes                                9:23.8  4:42/K    4  
   48  (< 5)   2696  Sara Gibson           St. Gabriel                              9:24.6  4:42/K    3  
   49     32   2449  Ellery Eblen          St. Agnes                                9:25.9  4:43/K    3  
   50     33   3090  Egan Hofmann          Tully Elementary                         9:27.5  4:44/K    3  
   51     34   2821  Grace Waterson        St. Martha                               9:27.7  4:44/K    3  
   52  (< 5)   3180  Grace Horan           Team Name                                9:28.0  4:44/K   4   
   53     35   2319  Sophia Joseph         Sacred Heart Model School                9:30.1  4:45/K    4  
   54     36   1846  Alyssa Carli          Holy Spirit                              9:30.3  4:45/K    4  
   55  (> 7)   1733  Rylee Kershner        Goshen Elementary                        9:30.4  4:45/K    4  
   56     37   3144  Addison Meredith      Tully Elementary B                       9:31.6  4:46/K    3  
   57     38   2812  Stella Pifer          St. Martha                               9:32.6  4:46/K    3  
   58     39   2466  Vivian Kaufman        St. Agnes                                9:33.6  4:47/K    3  
   59     40   3137  Genesis Crespo        Tully Elementary B                       9:33.8  4:47/K    4  
   60     41   1791  Avery Owen            Goshen Elementary B                      9:34.2  4:47/K    2  
   61     42   2535  Natalie Lindle        St. Albert the Great                     9:34.8  4:47/K    3  
   62     43   1218  Sadie Thornton        Bowen Elementary                         9:35.2  4:48/K    3  
   63     44   1216  Alexis Sturgill       Bowen Elementary                         9:38.2  4:49/K    4  
   64     45   1682  Jeray Cox             Farmer Elementary                        9:38.9  4:49/K    4  
   65     46   2543  Amelia Richardson     St. Albert the Great                     9:39.3  4:50/K    4  
   66     47   1395  Forest Faversham      Chenoweth Elementary School              9:41.9  4:51/K    3  
   67     48   1201  Isabella Martin       Bowen Elementary                         9:42.9  4:51/K    4  
   68  (> 7)   1708  Reagan Auton          Goshen Elementary                        9:43.5  4:52/K    4  
   69  (< 5)   2280  Madison Downs         Pleasant Grove Elementary                9:44.2  4:52/K    4  
   70     49   2421  Fannin Bowman         St. Agnes                                9:47.3  4:54/K    4  
   71  (< 5)   2353  Sophia Stocker        Sayers Classical Academy                 9:47.4  4:54/K    4  
   72     50   1203  Allyson Medina        Bowen Elementary                         9:47.6  4:54/K    3  
   73     51   2072  Lana Shapero          Lowe Elementary School                   9:48.0  4:54/K    3  
   74  (< 5)   2722  Magdalene Wolz        St. Gabriel                              9:51.4  4:56/K    4  
   75  (< 5)   2647  Chloe VanMeter        St. Edward                               9:51.7  4:56/K    3  
   76     52   2488  Olivia Miller         St. Agnes                                9:52.0  4:56/K    4  
   77  (< 5)   3023  Rian Strietelmeier    St. Peters Lutheran School               9:53.6  4:57/K    3  
   78  (> 7)   1752  Emily Olivier         Goshen Elementary                        9:55.6  4:58/K    4  
   79     53   1773  Harper Cameron        Goshen Elementary B                      9:56.8  4:58/K    3  
   80  (< 5)   2701  Anistyn Hurst         St. Gabriel                              9:57.0  4:59/K    3  
   81     54   1877  Clare Miller          Holy Spirit                              9:59.1  5:00/K    3  
   82     55   2523  Isabelle Alexander    St. Albert the Great                     9:59.3  5:00/K    3  
   83  (< 5)   2631  Stella Jones          St. Edward                              10:00.5  5:00/K    4  
   84  (< 5)   3013  Hazel Sasse           St. Peters Lutheran School              10:01.1  5:01/K    4  
   85  (> 7)   1743  Ana Martinez Sedano   Goshen Elementary                       10:03.4  5:02/K    3  
   86     56   1642  Aniston Deckard       Eisenhower Elementary School            10:05.5  5:03/K    3  
   87  (> 7)   3098  Alexis Jimenez        Tully Elementary                        10:05.8  5:03/K    3  
   88     57   2532  Harper Hornstein      St. Albert the Great                    10:05.9  5:03/K    4  
   89     58   1781  Lydia Johnson         Goshen Elementary B                     10:07.3  5:04/K    3  
   90     59   1392  Kensley Cormney       Chenoweth Elementary School             10:08.0  5:04/K    4  
   91     60   3141  Sadie Kratzer         Tully Elementary B                      10:12.1  5:06/K    4  
   92     61   2082  Keira Wolek           Lowe Elementary School                  10:12.2  5:06/K    4  
   93  (> 7)   1713  Sophia Collova        Goshen Elementary                       10:12.3  5:06/K    3  
   94     62   1780  Hallie Howard         Goshen Elementary B                     10:14.5  5:07/K    2  
   95     63   1775  Charlotte Dehner      Goshen Elementary B                     10:14.6  5:07/K    2  
   96  (> 7)   3109  Kaylee Montgomery     Tully Elementary                        10:14.9  5:07/K    3  
   97     64   1796  Katelynn Schardein    Goshen Elementary B                     10:15.7  5:08/K    4  
   98     65   2386  Rebecca Johnson       Southern Indiana Catholic               10:16.4  5:08/K    3  
   99  (< 5)   2087  Ellie Couch           Mount Washington Elementary Scho        10:19.6  5:10/K    3  
  100     66   2044  Emma Hafendorfer      Lowe Elementary School                  10:19.9  5:10/K    4  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     67   2047  Audrey Hudson         Lowe Elementary School                  10:20.1  5:10/K    3  
  102     68   1196  Aurora Hala           Bowen Elementary                        10:21.0  5:11/K    3  
  103     69   3140  Kara Foree            Tully Elementary B                      10:21.5  5:11/K    4  
  104     70   2405  Molly Upton           Southern Indiana Catholic               10:21.8  5:11/K    4  
  105     71   2825  Piper Alvey           St. Mary Academy (Louisville)           10:22.9  5:11/K    4  
  106     72   3147  Molly Watson          Tully Elementary B                      10:23.4  5:12/K    3  
  107     73   1804  Aubrey Westbrook      Goshen Elementary B                     10:23.8  5:12/K    4  
  108     74   3136  Madison Butler        Tully Elementary B                      10:24.4  5:12/K    4  
  109  (< 5)   2244  Meredith Boblitt      Our Lady of Lourdes                     10:26.2  5:13/K    3  
  110     75   3146  Addelyn Stoops        Tully Elementary B                      10:26.8  5:13/K    3  
  111  (< 5)   2866  Noelle Hughes-Seitz   St. Matthews Elementary                 10:28.2  5:14/K    3  
  112  (> 7)   3142  Grace Kyser           Tully Elementary B                      10:28.6  5:14/K    4  
  113  (> 7)   3145  Sonya Peters          Tully Elementary B                      10:29.2  5:15/K    4  
  114     76   1221  Evelyn Watson         Bowen Elementary                        10:29.8  5:15/K    3  
  115     77   2320  Ann Kellie            Sacred Heart Model School               10:31.2  5:16/K    3  
  116     78   2298  Louise Abbott         Sacred Heart Model School               10:32.7  5:16/K    4  
  117     79   1668  Seren Jo Strange      Eisenhower Elementary School            10:33.4  5:17/K    4  
  118     80   2553  Molly Wahl            St. Albert the Great                    10:33.8  5:17/K    4  
  119     81   2471  Ashleigh Land         St. Agnes                               10:35.7  5:18/K    4  
  120     82   2370  Grace Duggins         Southern Indiana Catholic               10:36.5  5:18/K    4  
  121  (> 7)   1797  Malerie Schardein     Goshen Elementary B                     10:38.5  5:19/K    3  
  122  (< 5)   2090  Hayden O'Connor       Mount Washington Elementary Scho        10:40.9  5:20/K    4  
  123  (> 7)   1222  Leah Workman          Bowen Elementary                        10:43.3  5:22/K    4  
  124  (> 7)   1729  Kadie Johnson         Goshen Elementary                       10:45.3  5:23/K    3  
  125  (> 7)   1794  Jaya Sapra            Goshen Elementary B                     10:47.6  5:24/K    2  
  126  (> 7)   3079  Ryanne Dresel         Tully Elementary                        10:47.9  5:24/K    3  
  127     83   2496  Margaret Pape         St. Agnes                               10:48.0  5:24/K    3  
  128  (> 7)   3138  Ayla Duncan           Tully Elementary B                      10:48.9  5:24/K    2  
  129     84   2539  Sophie Minton         St. Albert the Great                    10:49.1  5:25/K    3  
  130  (> 7)   1200  Dilisha Mahat         Bowen Elementary                        10:53.3  5:27/K    5  
  131  (> 7)   1190  Deanea Easley         Bowen Elementary                        10:53.5  5:27/K    3  
  132     85   2823  Addison Alvey         St. Mary Academy (Louisville)           10:53.8  5:27/K    4  
  133  (< 5)   2348  Ella Herald           Sayers Classical Academy                10:53.9  5:27/K    3  
  134  (> 7)   1787  Amelia Muench         Goshen Elementary B                     10:56.7  5:28/K    3  
  135  (> 7)   1776  Emma DeMichele        Goshen Elementary B                     10:57.2  5:29/K    2  
  136     86   1661  Olivia Scyphers       Eisenhower Elementary School            10:59.9  5:30/K    4  
  137  (< 5)   2939  Avery Youngblood      St. Michael                             11:01.4  5:31/K    3  
  138     87   2383  Cecilia Johnson       Southern Indiana Catholic               11:03.1  5:32/K    3  
  139  (< 5)   1596  Malory Pierce         Crossroads Elementary                   11:03.8  5:32/K    4  
  140     88   1434  Annamae Spencer       Chenoweth Elementary School             11:09.1  5:35/K    4  
  141     89   1446  Mia Wolf              Chenoweth Elementary School             11:10.7  5:35/K    4  
  142  (< 5)   2899  Ava Browning          St. Michael                             11:11.2  5:36/K    5  
  143     90   1293  Abigail Pope          Chance School                           11:11.7  5:36/K    4  
  144     91   2401  Madeline Seelye       Southern Indiana Catholic               11:11.8  5:36/K    3  
  145  (< 5)   2112  Caroline Roth         New Song Christian Academy              11:13.2  5:37/K    3  
  146     92   2305  Sofia Campo           Sacred Heart Model School               11:13.7  5:37/K    4  
  147  (< 5)   2347  Rachel Day            Sayers Classical Academy                11:13.8  5:37/K    3  
  148  (> 7)   3139  Camiyah Edwards       Tully Elementary B                      11:13.9  5:37/K    3  
  149  (> 7)   1798  Caroline Seitz        Goshen Elementary B                     11:14.2  5:37/K    2  
  150     93   1291  Charlotte Mueller     Chance School                           11:14.4  5:37/K    3  
  151  (> 7)   3132  Hadley Yarbrough      Tully Elementary                        11:14.5  5:37/K    4  
  152  (> 7)   1197  Linea Lahue           Bowen Elementary                        11:16.4  5:38/K    4  
  153     94   1408  Nora Knight           Chenoweth Elementary School             11:16.7  5:38/K    4  
  154     95   1504  Maya Green            Coral Ridge Elementary                  11:17.6  5:39/K    3  
  155  (< 5)   1487  Kennedy Stevens       Cochrane Elementary                     11:19.8  5:40/K    4  
  156     96   2374  Madison Ellorimo      Southern Indiana Catholic               11:21.4  5:41/K    3  
  157     97   2310  Molly Dailey          Sacred Heart Model School               11:22.3  5:41/K    4  
  158     98   1275  Esme Celello          Chance School                           11:22.4  5:41/K    3  
  159  (> 7)   2517  Molly Young           St. Agnes                               11:24.8  5:42/K    3  
  160     99   2840  Madeline Cahill       St. Mary Academy (Louisville)           11:25.4  5:43/K    3  
  161    100   1876  Addilynn Mckinney     Holy Spirit                             11:26.2  5:43/K    3  
  162  (> 7)   2529  Charlotte Garman      St. Albert the Great                    11:26.4  5:43/K    4  
  163  (< 5)   2968  Ruby Kate Mahoney     St. Patrick School                      11:26.7  5:43/K    3  
  164    101   1050  Juliette Palmer       Anchorage Public School                 11:27.4  5:44/K    6  
  165  (> 7)   1792  Molly Parshall        Goshen Elementary B                     11:30.8  5:45/K    2  
  166    102   1515  Joselyn Rosario       Coral Ridge Elementary                  11:33.5  5:47/K    4  
  167    103   1512  Randi Posey           Coral Ridge Elementary                  11:34.3  5:47/K    4  
  168  (> 7)   1793  Alisha Philips        Goshen Elementary B                     11:34.5  5:47/K    2  
  169  (> 7)   2512  Evelyn Strauss        St. Agnes                               11:35.1  5:48/K    3  
  170    104   1506  Sahara Key            Coral Ridge Elementary                  11:37.6  5:49/K    3  
  171  (> 7)   2544  Caroline Safley       St. Albert the Great                    11:39.9  5:50/K    4  
  172  (> 7)   3104  Natalie Luna          Tully Elementary                        11:40.6  5:50/K    4  
  173  (> 7)   3100  Natalie Kilcoyne      Tully Elementary                        11:41.0  5:51/K    3  
  174    105   1310  Kaylin Carson         Chancey Elementary                      11:44.7  5:52/K    3  
  175    106   1666  Julia Stone           Eisenhower Elementary School            11:45.6  5:53/K    4  
  176    107   2303  Charlotte Brisson     Sacred Heart Model School               11:45.7  5:53/K    3  
  177    108   1286  Naomi Linville        Chance School                           11:47.2  5:54/K    4  
  178  (< 5)   2578  Amelia Bird           St. Bernard                             11:47.4  5:54/K    4  
  179  (> 7)   1419  Sydney Nooning        Chenoweth Elementary School             11:51.7  5:56/K    4  
  180    109   1677  Cheyenne Wright       Eisenhower Elementary School            11:54.4  5:57/K    3  
  181  (< 5)   2860  Caitlin Casey         St. Matthews Elementary                 11:56.8  5:58/K    4  
  182  (< 5)   2104  Mckenna Murphy        New Song Christian Academy              11:57.7  5:59/K    3  
  183  (< 5)   2938  Molly Turpen          St. Michael                             11:57.7  5:59/K    3  
  184    110   1501  Raina Eades           Coral Ridge Elementary                  12:01.3  6:01/K    4  
  185  (> 7)   2540  Katelyn Norrenbrock   St. Albert the Great                    12:06.9  6:03/K    3  
  186    111   1361  Sara Beth Trapp       Chancey Elementary                      12:07.7  6:04/K    4  
  187  (> 7)   2367  Natalie Creagh        Southern Indiana Catholic               12:12.6  6:06/K    4  
  188    112   1316  Aziyah Farley         Chancey Elementary                      12:16.1  6:08/K    4  
  189    113   1338  Shani Metcalf         Chancey Elementary                      12:19.1  6:10/K    3  
  190  (> 7)   1224  Sanami Yanagi         Bowen Elementary                        12:23.7  6:12/K    3  
  191  (> 7)   2378  Alexis Hale           Southern Indiana Catholic               12:24.5  6:12/K    3  
  192  (> 7)   2485  Margaret Meador       St. Agnes                               12:30.6  6:15/K    4  
  193    114   1497  Aeon Crowe            Coral Ridge Elementary                  12:32.2  6:16/K    3  
  194    115   1272  Audrey Butler         Chance School                           12:32.7  6:16/K    4  
  195    116   1683  Alivia Davis          Farmer Elementary                       12:34.3  6:17/K    2  
  196    117   2797  Finley Forst          St. Martha                              12:34.3  6:17/K    3  
  197    118   1656  Mary'J Oliver         Eisenhower Elementary School            12:36.9  6:18/K    3  
  198    119   1887  Rachel Schrodt        Holy Spirit                             12:38.7  6:19/K    3  
  199  (< 5)   2619  Afton Dale            St. Edward                              12:39.5  6:20/K    4  
  200  (< 5)   2719  Rayleigh Sparks       St. Gabriel                             12:40.4  6:20/K    4  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  201    120   2841  Carys Cavanaugh       St. Mary Academy (Louisville)           12:48.5  6:24/K    3  
  202    121   2806  Annabelle Moorman     St. Martha                              12:50.7  6:25/K    3  
  203  (< 5)   2738  Ahmya Starks          St. Leonard                             12:52.3  6:26/K    4  
  204  (< 5)   2891  Luella Todd           St. Matthews Elementary                 12:53.8  6:27/K    3  
  205  (< 5)   3164  Campbell Hoffman      Whitefield Academy                      12:55.1  6:28/K    3  
  206  (> 7)   1799  Alyssa Sowell         Goshen Elementary B                     12:56.2  6:28/K    3  
  207    122   1358  Leilani Thompson      Chancey Elementary                      12:58.3  6:29/K    3  
  208  (> 7)   3134  Andrea Aguilar        Tully Elementary B                      13:05.3  6:33/K    3  
  209  (> 7)   1417  Aydie Nase            Chenoweth Elementary School             13:06.1  6:33/K    3  
  210  (> 7)   1388  Ava Boyd              Chenoweth Elementary School             13:15.5  6:38/K    3  
  211  (< 5)   3159  Arianna Collins       Whitefield Academy                      13:20.2  6:40/K    3  
  212  (< 5)   2349  Eva Herald            Sayers Classical Academy                13:21.7  6:41/K    4  
  213  (< 5)   1535  Cecilia Vander Woude  Corpus Christi Classical Academy        13:23.1  6:42/K    4  
  214  (< 5)   1491  Gabriella Wilson      Cochrane Elementary                     13:23.8  6:42/K    4  
  215    123   1699  Nishita Singh         Farmer Elementary                       13:24.4  6:42/K    4  
  216  (> 7)   1786  Madeline Masters      Goshen Elementary B                     13:27.8  6:44/K    2  
  217  (> 7)   2329  Ashlyn Price          Sacred Heart Model School               13:34.6  6:47/K    4  
  218  (< 5)   2258  Sophia Griffen        Our Lady of Lourdes                     13:35.1  6:48/K    3  
  219  (> 7)   2360  Phoebe Belden         Southern Indiana Catholic               13:36.3  6:48/K    3  
  220  (> 7)   1779  Ansley Gilbert        Goshen Elementary B                     13:46.1  6:53/K    2  
  221  (< 5)   1541  Charlotte Wright      Corpus Christi Classical Academy        13:53.6  6:57/K    3  
  222  (> 7)   2432  Catherine Chami       St. Agnes                               13:57.6  6:59/K    4  
  223  (> 7)   1644  Raley Ellis           Eisenhower Elementary School            14:01.0  7:01/K    3  
  224  (> 7)   2482  Lennon McKiernan      St. Agnes                               14:01.5  7:01/K    3  
  225    124   2822  Autumn Allison        St. Mary Academy (Louisville)           14:05.4  7:03/K    3  
  226    125   1702  Madisyn Welch         Farmer Elementary                       14:10.6  7:05/K    1  
  227    126   1695  Macie McGlinchey      Farmer Elementary                       14:16.8  7:08/K    3  
  228  (> 7)   3143  Ella McClave          Tully Elementary B                      14:17.9  7:09/K    4  
  229  (> 7)   1653  Baylin Lord           Eisenhower Elementary School            14:18.7  7:09/K    3  
  230  (> 7)   1650  Autumn Howard         Eisenhower Elementary School            14:18.9  7:09/K    3  
  231    127   1689  Ellyse Hicks          Farmer Elementary                       14:20.7  7:10/K    3  
  232  (< 5)   2556  Evangeline Bailey     St. Aloysius                            14:29.9  7:15/K    3  
  233  (> 7)   2049  Jimena Jara           Lowe Elementary School                  14:36.2  7:18/K    4  
  234    128   1340  Echo Miller           Chancey Elementary                      14:55.0  7:28/K    3  
  235    129   1366  Keniyah Wright        Chancey Elementary                      14:59.8  7:30/K    3  
  236    130   1054  Louisa Reardon        Anchorage Public School                 15:10.2  7:35/K    4  
  237    131   1058  Emily Reiss           Anchorage Public School                 15:14.9  7:37/K    4  
  238  (< 5)   1482  Amie Kentah           Cochrane Elementary                     15:16.7  7:38/K    4  
  239  (> 7)   2406  Naimah Vizhnay        Southern Indiana Catholic               15:19.5  7:40/K    4  
  240    132   2801  Emma Heitzmann        St. Martha                              15:20.4  7:40/K    3  
  241  (> 7)   1772  Chloe Anderies        Goshen Elementary B                     15:29.9  7:45/K    2  
  242  (> 7)   1783  Charlie Lindemoen     Goshen Elementary B                     15:57.3  7:59/K    3  
  243  (< 5)   2954  Bianca Gondim         St. Patrick School                      16:11.1  8:06/K    2  
  244    133   1499  Madison Daly          Coral Ridge Elementary                  16:51.8  8:26/K    4  
  245  (> 7)   2031  Katherine Cantor      Lowe Elementary School                  16:55.9  8:28/K    4  
  246  (< 5)   2105  Gracie Nelson         New Song Christian Academy              17:05.9  8:33/K    4  
  247  (< 5)   1805  Kyla Tarbet           Goshen Elementary C                     17:07.4  8:34/K    4  
  248  (> 7)   1505  Catherine Jackson     Coral Ridge Elementary                  17:33.7  8:47/K    3  
  249  (> 7)   1359  Sandhya Tiwan         Chancey Elementary                      17:53.3  8:57/K    3  



Overall Finish List - Girls

Girls 1K K-2nd Grade

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   1664  Piper Shrader         Eisenhower Elementary School             4:25.8  4:26/K    2  
    2      2   1638  Olive Cullen          Eisenhower Elementary School             4:35.7  4:36/K    2  
    3  (< 5)   2351  Aleah Rock            Sayers Classical Academy                 4:36.1  4:36/K    2  
    4  (< 5)   1073  Libby Winkler         Anchorage Public School                  4:38.5  4:39/K    2  
    5      3   2514  Olivia Yochum         St. Agnes                                4:39.7  4:40/K    2  
    6      4   2756  Elizabeth Gohmann     St. Margaret Mary                        4:43.1  4:43/K    1  
    7      5   3073  Lillian Carrico       Tully Elementary                         4:44.3  4:44/K    2  
    8      6   1529  Cora Evans            Corpus Christi Classical Academy         4:45.6  4:46/K    2  
    9      7   1855  Kate Cundiff          Holy Spirit                              4:46.3  4:46/K    1  
   10      8   1851  Brynn Cloern          Holy Spirit                              4:46.4  4:46/K    0  
   11      9   1848  Allison Chisholm      Holy Spirit                              4:47.1  4:47/K    2  
   12  (< 5)   2239  Ella Claire Mooney    Old Mill Elementary                      4:47.3  4:47/K    1  
   13  (< 5)   2827  Alexa Basa            St. Mary Academy (Louisville)            4:48.4  4:48/K    2  
   14     10   2925  Anna Roper            St. Michael                              4:50.5  4:51/K    2  
   15     11   2591  Kaylee Mudd           St. Bernard                              4:52.4  4:52/K    2  
   16     12   2641  Addisyn Potts         St. Edward                               4:52.7  4:53/K    2  
   17  (< 5)   2713  Amelia Paulson        St. Gabriel                              4:56.2  4:56/K    2  
   18     13   2037  Nylah Fowler          Lowe Elementary School                   4:58.2  4:58/K    2  
   19     14   2873  Clara McGarvey        St. Matthews Elementary                  4:58.2  4:58/K    2  
   20     15   2518  Emily Zoglman         St. Agnes                                4:58.7  4:59/K    2  
   21     16   1648  Ella Hall             Eisenhower Elementary School             4:59.1  4:59/K    2  
   22     17   3088  Violet Haskins        Tully Elementary                         5:00.8  5:01/K    1  
   23  (< 5)   3154  Grace Whitt           Unattached                               5:04.9  5:05/K    2  
   24  (< 5)   2343  Lauren Wachtel        Sacred Heart Model School                5:06.1  5:06/K    2  
   25     18   2928  Brynlee Rust          St. Michael                              5:07.2  5:07/K    0  
   26     19   1536  Ella Vander Woude     Corpus Christi Classical Academy         5:07.4  5:07/K    2  
   27     20   2635  Allyson McArthur      St. Edward                               5:07.4  5:07/K    2  
   28     21   1537  Jacinta Vander Woude  Corpus Christi Classical Academy         5:07.8  5:08/K    1  
   29  (< 5)   2089  Bailee Morris         Mount Washington Elementary Scho         5:10.6  5:11/K    2  
   30     22   1195  August Hala           Bowen Elementary                         5:11.7  5:12/K    1  
   31     23   2927  Lauren Roper          St. Michael                              5:15.2  5:15/K    2  
   32  (< 5)   2342  Avery Wachtel         Sacred Heart Model School                5:15.3  5:15/K    2  
   33  (< 5)   2356  Adeline Bainbridge    Southern Indiana Catholic                5:16.7  5:17/K    2  
   34     24   1879  Quinn Miller          Holy Spirit                              5:17.0  5:17/K    0  
   35     25   1188  Gargi Barge           Bowen Elementary                         5:17.3  5:17/K    2  
   36     26   3117  Randi Prather         Tully Elementary                         5:18.9  5:19/K    2  
   37     27   2764  Mackenzie Kreis       St. Margaret Mary                        5:18.9  5:19/K    0  
   38     28   1223  Zoe Workman           Bowen Elementary                         5:19.9  5:20/K    2  
   39     29   3049  Mary Reherman         St. Raphael                              5:20.0  5:20/K    2  
   40  (< 5)   2721  Grace Wolz            St. Gabriel                              5:22.5  5:23/K    2  
   41     30   2450  Jacqueline Eblen      St. Agnes                                5:22.5  5:23/K    1  
   42     31   1665  Reaghan Sims          Eisenhower Elementary School             5:23.5  5:24/K    2  
   43  (< 5)   2097  Sterling Boehm        New Song Christian Academy               5:23.6  5:24/K    1  
   44     32   3130  Kalina Works          Tully Elementary                         5:25.2  5:25/K    1  
   45     33   2594  Sophia Page           St. Bernard                              5:25.4  5:25/K    2  
   46  (< 5)   1057  Vivian Reardon        Anchorage Public School                  5:27.2  5:27/K    2  
   47     34   2652  Madelyn Wiseman       St. Edward                               5:28.0  5:28/K    2  
   48     35   1856  Olive Dettmer         Holy Spirit                              5:28.2  5:28/K    0  
   49     36   3084  Samantha Gross        Tully Elementary                         5:28.7  5:29/K    1  
   50     37   3123  Anna Spradling        Tully Elementary                         5:29.7  5:30/K    2  
   51     38   2811  Georgia Pifer         St. Martha                               5:29.8  5:30/K    1  
   52     39   1437  Leigh Theobald        Chenoweth Elementary School              5:31.0  5:31/K    2  
   53     40   2510  Margaret Steele       St. Agnes                                5:31.2  5:31/K    2  
   54     41   2424  Caroline Bozich       St. Agnes                                5:31.9  5:32/K    1  
   55     42   2435  Kate Clifford         St. Agnes                                5:32.1  5:32/K    2  
   56  (< 5)   2302  Molly Brasher         Sacred Heart Model School                5:33.0  5:33/K    2  
   57     43   2042  Vera Gravil           Lowe Elementary School                   5:33.7  5:34/K    1  
   58     44   1435  Anniston Spencer      Chenoweth Elementary School              5:34.0  5:34/K    2  
   59     45   2820  Emma Waterson         St. Martha                               5:34.4  5:34/K    1  
   60  (< 5)   2842  Emerson Gallahue      St. Mary Academy (Louisville)            5:36.5  5:37/K    2  
   61     46   2883  Ryan Purcell          St. Matthews Elementary                  5:36.5  5:37/K    0  
   62     47   2888  Josalyn Schmidlapp    St. Matthews Elementary                  5:36.5  5:37/K    1  
   63  (< 5)   2100  Elizabeth Horn        New Song Christian Academy               5:37.3  5:37/K    2  
   64  (< 5)   2856  Alyssa Smith          St. Mary Academy (Louisville)            5:37.5  5:38/K    2  
   65  (< 5)   2992  Trinity Clore         St. Peters Lutheran School               5:38.0  5:38/K    3  
   66     48   1415  Harper Moulder        Chenoweth Elementary School              5:38.6  5:39/K    1  
   67     49   2598  Emalyn Schentrup      St. Bernard                              5:39.5  5:40/K    2  
   68     50   3068  Raelyn Burchett       Tully Elementary                         5:39.9  5:40/K    0  
   69     51   1214  Olivia Shanton        Bowen Elementary                         5:41.8  5:42/K    1  
   70     52   1421  Lillian Pettingill    Chenoweth Elementary School              5:41.9  5:42/K    1  
   71     53   2627  Kennedy Halford       St. Edward                               5:42.4  5:42/K    1  
   72     54   3041  Clare Kocher          St. Raphael                              5:43.1  5:43/K    2  
   73     55   2440  Gracie Denbow         St. Agnes                                5:43.2  5:43/K    1  
   74  (> 7)   3127  Charlotte Walton      Tully Elementary                         5:43.4  5:43/K    1  
   75  (> 7)   3125  Gabriela Villagran-OrdTully Elementary                         5:43.6  5:44/K    2  
   76     56   2936  Quinn Tracy           St. Michael                              5:44.0  5:44/K    2  
   77  (< 5)   2259  Audrey Hackman        Our Lady of Lourdes                      5:45.0  5:45/K    2  
   78  (< 5)   2854  Gabrielle Perkins     St. Mary Academy (Louisville)            5:45.2  5:45/K    1  
   79  (< 5)   1922  Cecilia Miller        Holy Trinity Parish School               5:45.6  5:46/K    1  
   80  (< 5)   2695  Ella Dornbuch         St. Gabriel                              5:46.5  5:47/K    2  
   81     57   1284  Adara Khan            Chance School                            5:48.0  5:48/K    2  
   82  (< 5)   1490  Audrey Thornsberry    Cochrane Elementary                      5:48.0  5:48/K    2  
   83  (< 5)   2309  Abby Dailey           Sacred Heart Model School                5:48.2  5:48/K    2  
   84  (< 5)   1075  Kylie Cannon          Ascension Elementary School              5:48.8  5:49/K    1  
   85     58   1274  Matoki Butler         Chance School                            5:49.9  5:50/K    2  
   86     59   2809  Paisley Napier        St. Martha                               5:53.0  5:53/K    0  
   87  (< 5)   2114  Leah Sheets           New Song Christian Academy               5:53.3  5:53/K    2  
   88  (> 7)   3077  Sinahi Cresp-Leon     Tully Elementary                         5:54.6  5:55/K    1  
   89     60   1859  Riley Friedman        Holy Spirit                              5:55.2  5:55/K    1  
   90     61   1290  Sabien Mitchell       Chance School                            5:57.7  5:58/K    2  
   91     62   2864  Harper Golladay       St. Matthews Elementary                  5:58.3  5:58/K    2  
   92     63   1857  Emma Eifler           Holy Spirit                              5:58.4  5:58/K    1  
   93     64   2070  Emme Rulketter        Lowe Elementary School                   5:59.5  6:00/K    1  
   94  (< 5)   2705  Kinley Jones          St. Gabriel                              5:59.8  6:00/K    2  
   95     65   3042  Elise McMurry         St. Raphael                              6:01.6  6:02/K    2  
   96     66   2616  Brynn Butler          St. Edward                               6:04.4  6:04/K    2  
   97     67   3053  Evelyn Spears         St. Raphael                              6:06.3  6:06/K    1  
   98  (< 5)   2961  Claire Hill           St. Patrick School                       6:06.5  6:07/K    2  
   99     68   2033  Sophia Decker         Lowe Elementary School                   6:06.6  6:07/K    2  
  100  (> 7)   3129  Abilene Willis        Tully Elementary                         6:07.1  6:07/K    1  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     69   1533  Kinley Van Dy         Corpus Christi Classical Academy         6:08.5  6:09/K    2  
  102  (< 5)   1481  Melena Herrera        Cochrane Elementary                      6:10.0  6:10/K    2  
  103     70   2892  Ella Tremayne         St. Matthews Elementary                  6:10.9  6:11/K    1  
  104     71   2593  Maci O'Bryan          St. Bernard                              6:11.8  6:12/K    2  
  105  (< 5)   2116  Juliana Winters       New Song Christian Academy               6:12.6  6:13/K    2  
  106  (< 5)   2407  Zaina Vizhnay         Southern Indiana Catholic                6:16.2  6:16/K    2  
  107     72   1447  Ella Grace Zubaty     Chenoweth Elementary School              6:16.5  6:17/K    0  
  108  (< 5)   2385  Reagan Johnson        Southern Indiana Catholic                6:17.1  6:17/K    0  
  109     73   2058  Devangi Kuriyal       Lowe Elementary School                   6:17.1  6:17/K    2  
  110  (> 7)   1864  Rosemary Hatcher      Holy Spirit                              6:18.0  6:18/K    0  
  111     74   1287  Emelia Lossner        Chance School                            6:21.3  6:21/K    2  
  112  (> 7)   3103  Bella Luna            Tully Elementary                         6:21.8  6:22/K    1  
  113  (< 5)   2675  Meika Lagenour        St. Francis of Assisi School             6:22.4  6:22/K    2  
  114     75   2746  Emalyn Cummins        St. Margaret Mary                        6:23.5  6:24/K    1  
  115     76   1207  Temperance Pyle       Bowen Elementary                         6:23.6  6:24/K    1  
  116     77   2579  Marion Bird           St. Bernard                              6:27.2  6:27/K    1  
  117     78   2040  Quinn Garmon          Lowe Elementary School                   6:31.4  6:31/K    2  
  118     79   1311  Kya Charles           Chancey Elementary                       6:31.7  6:32/K    2  
  119     80   1309  Karlie Carson         Chancey Elementary                       6:32.5  6:33/K    1  
  120     81   1634  Jocelyn Benge         Eisenhower Elementary School             6:32.9  6:33/K    1  
  121     82   2081  Nora Tucker           Lowe Elementary School                   6:34.4  6:34/K    0  
  122     83   1643  Presley Ellis         Eisenhower Elementary School             6:35.0  6:35/K    0  
  123  (< 5)   2251  Amelia Freeman        Our Lady of Lourdes                      6:37.0  6:37/K    2  
  124     84   1273  Claire Butler         Chance School                            6:38.0  6:38/K    2  
  125     85   2747  Charley Rose Dicken   St. Margaret Mary                        6:39.3  6:39/K    0  
  126     86   1406  Emery Johnson         Chenoweth Elementary School              6:40.4  6:40/K    2  
  127  (< 5)   2573  Reagan Tydlacka       St. Aloysius                             6:43.4  6:43/K    0  
  128  (> 7)   2021  Grace Anderson        Lowe Elementary School                   6:45.9  6:46/K    2  
  129     87   2648  Stella VanMeter       St. Edward                               6:46.2  6:46/K    0  
  130  (> 7)   3094  CharlieKate Howard    Tully Elementary                         6:46.3  6:46/K    1  
  131     88   2745  Annie Cummins         St. Margaret Mary                        6:48.8  6:49/K    0  
  132     89   1675  Mia Wilson            Eisenhower Elementary School             6:51.4  6:51/K    1  
  133  (> 7)   1651  Ivy Kilgore           Eisenhower Elementary School             6:53.7  6:54/K    2  
  134  (< 5)   1071  Campbell Winkler      Anchorage Public School                  6:53.8  6:54/K    1  
  135  (> 7)   2427  Maggie Brey           St. Agnes                                6:53.9  6:54/K    2  
  136     90   1312  Kailee Coleman        Chancey Elementary                       6:54.7  6:55/K    2  
  137     91   2628  Nora Hawkins          St. Edward                               6:56.4  6:56/K    0  
  138  (< 5)   3155  Hope Whitt            Unattached                               6:56.6  6:57/K    0  
  139     92   2908  Violet Evans          St. Michael                              6:57.1  6:57/K    2  
  140     93   1314  Caitlin Crough        Chancey Elementary                       7:01.8  7:02/K    2  
  141     94   1327  Ciyah Jackson         Chancey Elementary                       7:04.4  7:04/K    2  
  142     95   1430  Olivia Soeder         Chenoweth Elementary School              7:10.7  7:11/K    1  
  143     96   2752  Naomi Erdman          St. Margaret Mary                        7:14.1  7:14/K    0  
  144  (< 5)   2676  Caroline Manke        St. Francis of Assisi School             7:16.0  7:16/K    0  
  145  (> 7)   2052  Autumn Johnston       Lowe Elementary School                   7:19.6  7:20/K    0  
  146     97   1289  Ayva Mills            Chance School                            7:19.8  7:20/K    2  
  147     98   1193  Brooklyn Goselin      Bowen Elementary                         7:25.0  7:25/K    1  
  148  (< 5)   2674  Emery Lagenour        St. Francis of Assisi School             7:28.1  7:28/K    1  
  149     99   1522  Arabella Camposeco    Corpus Christi Classical Academy         7:42.0  7:42/K    1  
  150  (< 5)   1019  Katherine Felton      Anchorage Public School                  7:53.4  7:53/K    0  
  151    100   2807  Tommi Moorman         St. Martha                               7:58.5  7:59/K    0  
  152    101   3052  Corrigan Shulhafer    St. Raphael                              7:59.7  8:00/K    2  
  153  (< 5)   2560  Laura Brasler         St. Aloysius                             8:09.9  8:10/K    1  
  154    102   3031  Ryann Brill           St. Raphael                              8:21.2  8:21/K    1  
  155    103   2814  Angie Rothenburger    St. Martha                               8:55.0  8:55/K    2  



Overall Finish List - Girls

Boys 1K K-2nd Grade

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   1485  Kaylee Rogers         Cochrane Elementary                      5:34.7  5:35/K    4  
    2  (< 5)   1483  Desiree Lorenzo       Cochrane Elementary                      6:00.3  6:00/K    4  
    3  (< 5)   1861  Anna Marie Greco      Holy Spirit                              6:21.4  6:21/K    1  

Team Summary Report - Girls

Girls 3K 7-8 Grade

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Barret Traditional Middle School       81               5   8  18  20  30  45  59         
        Top  5 Times: 1:02:48.5

    2 Beaumont Middle School                103               9  11  24  26  33  44  52         
        Top  5 Times: 1:03:45.0

    3 Christian Academy Middle School       129               3  23  32  34  37  74  75         
        Top  5 Times: 1:04:22.3

    4 E.J. Hayes Middle School              140              10  12  21  42  55  60  64         
        Top  5 Times: 1:04:41.5

    5 North Oldham Middle School            142               4  17  28  43  50  57  58         
        Top  5 Times: 1:04:39.2

    6 Southern Indiana Catholic             150               7  13  31  46  53  71  95         
        Top  5 Times: 1:04:47.3

    7 Highland Hills Middle School          183               6  35  39  40  63  65  67         
        Top  5 Times: 1:05:58.2

    8 St. Agnes                             194              14  15  16  69  80  93 101         
        Top  5 Times: 1:06:52.1

    9 Crosby Middle School                  216               1  38  49  56  72  76  81         
        Top  5 Times: 1:06:53.2

   10 Noe Middle School                     223              19  27  41  66  70  87  88         
        Top  5 Times: 1:07:45.4

   11 Kammerer Middle School                279               2  54  68  77  78  82  92         
        Top  5 Times: 1:09:19.1

   12 St. Peters Lutheran School            312              22  25  61  94 110                 
        Top  5 Times: 1:13:59.7

   13 Jefferson County Traditional Mid      344              36  47  84  86  91  99 108         
        Top  5 Times: 1:11:57.3

   14 Charlestown Middle School             371              48  51  85  89  98 102             
        Top  5 Times: 1:13:22.8

   15 St. Patrick School                    425              29  90  97 104 105 111 115         
        Top  5 Times: 1:17:34.7

   16 Sacred Heart Model School             437              62  73  96 100 106 109             
        Top  5 Times: 1:17:29.5

   17 Newburg Middle School                 484              79  83 103 107 112 113 114         
        Top  5 Times: 1:23:49.5

 Inc. St. Edward                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Bernard                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Raphael                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Corpus Christi Classical Academy     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Ascension Elementary School          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Martha                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Leonard                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Campbell Middle School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Brown                                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastside Middle School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Whitefield Academy                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mt. Washington Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Providence Christian Academy B       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Collegiate Middle         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

Girls 2K 5-6 Grade

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                     100               7  11  25  28  29  32  36         
        Top  5 Times: 44:43.9

    2 St. Agnes                             107              12  15  22  24  34  52  53         
        Top  5 Times: 45:17.9

    3 Crosby Middle School                  114               2   3  19  35  55                 
        Top  5 Times: 45:03.3

    4 St. Bernard                           115               5  13  21  26  50                 
        Top  5 Times: 45:29.4

    5 St. Peters Lutheran School            123               1   8  27  39  48  61             
        Top  5 Times: 45:16.7

    6 Beaumont Middle School                136              14  16  17  44  45  54  60         
        Top  5 Times: 46:40.3

    7 Campbell Middle School                154              10  23  31  41  49                 
        Top  5 Times: 47:09.8

    8 Tully Elementary                      159               9  30  37  40  43  51             
        Top  5 Times: 47:19.1

    9 St. Margaret Mary                     179               4  20  42  47  66  67             
        Top  5 Times: 51:08.2

   10 Corpus Christi Classical Academy      207               6  33  46  59  63  64             
        Top  5 Times: 51:34.5

   11 Noe Middle School                     227              18  38  56  57  58  62  65         
        Top  5 Times: 51:22.9

 Inc. Lowe Elementary School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Edward                           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bowen Elementary                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eisenhower Elementary School         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. New Song Christian Academy           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Chancey Elementary                   4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Chance School                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Ascension Elementary School          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Michael                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Matthews Elementary              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Patrick School                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Martha                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cochrane Elementary                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Chenoweth Elementary School          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mount Washington Elementary Scho     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Farmer Elementary                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy Middle School      3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Coral Ridge Elementary               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Anchorage Public School              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Brown                                4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastside Middle School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jefferson County Traditional Mid     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Whitefield Academy                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mt. Washington Middle School         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville TigerSharks               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Collegiate Middle         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Second Street Elementary             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

Girls 2K 3-4 Grade

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                      46               5   6   9  12  14  15  19         
        Top  5 Times: 43:11.4

    2 Tully Elementary                       53               3   7   8  13  22  24  33         
        Top  5 Times: 43:17.8

    3 Holy Spirit                           137               4  20  23  36  54 100 119         
        Top  5 Times: 46:04.1

    4 Lowe Elementary School                159              10  11  26  51  61  66  67         
        Top  5 Times: 46:49.8

    5 Bowen Elementary                      186               1  43  44  48  50  68  76         
        Top  5 Times: 46:31.5

    6 St. Agnes                             203              31  32  39  49  52  81  83         
        Top  5 Times: 48:02.8

    7 St. Albert the Great                  217              17  42  46  55  57  80  84         
        Top  5 Times: 48:17.5

    8 Chenoweth Elementary School           251              27  30  47  59  88  89  94         
        Top  5 Times: 49:39.1

    9 Goshen Elementary B                   277              41  53  58  62  63  64  73         
        Top  5 Times: 50:07.6

   10 Tully Elementary B                    278              37  40  60  69  72  74  75         
        Top  5 Times: 50:02.7

   11 St. Mary Academy (Louisville)         282               2  25  71  85  99 120 124         
        Top  5 Times: 49:57.4

   12 Sacred Heart Model School             311              29  35  77  78  92  97 107         
        Top  5 Times: 51:07.1

   13 Southern Indiana Catholic             332              28  65  70  82  87  91  96         
        Top  5 Times: 51:35.7

   14 Eisenhower Elementary School          348              21  56  79  86 106 109 118         
        Top  5 Times: 52:31.2

   15 Anchorage Public School               396              16  18 101 130 131                 
        Top  5 Times: 59:49.5

   16 St. Martha                            442              34  38 117 121 132                 
        Top  5 Times: 59:45.9

   17 Chance School                         504              90  93  98 108 115                 
        Top  5 Times: 58:08.6

   18 Coral Ridge Elementary                514              95 102 103 104 110 114 133         
        Top  5 Times: 58:04.4

   19 Farmer Elementary                     535              45 116 123 125 126 127             
        Top  5 Times: 1:04:05.2

   20 Chancey Elementary                    563             105 111 112 113 122 128 129         
        Top  5 Times: 1:01:26.1

 Inc. Team Name                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Edward                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Bernard                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. New Song Christian Academy           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Raphael                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Corpus Christi Classical Academy     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Peters Lutheran School           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Michael                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Matthews Elementary              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Patrick School                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cochrane Elementary                  3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Old Mill Elementary                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mount Washington Elementary Scho     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayers Classical Academy             4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Leonard                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pleasant Grove Elementary            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Crossroads Elementary                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Whitefield Academy                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Goshen Elementary C                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

Girls 1K K-2nd Grade

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Holy Spirit                            83               7   8   9  24  35  60  63         
        Top  5 Times: 25:05.3

    2 Tully Elementary                      116               5  17  26  32  36  37  50         
        Top  5 Times: 25:58.2

    3 St. Agnes                             129               3  15  30  40  41  42  55         
        Top  5 Times: 26:04.2

    4 Eisenhower Elementary School          131               1   2  16  31  81  83  89         
        Top  5 Times: 25:57.1

    5 St. Edward                            185              12  20  34  53  66  87  91         
        Top  5 Times: 27:15.1

    6 St. Michael                           199              10  18  23  56  92                 
        Top  5 Times: 27:54.1

    7 Bowen Elementary                      202              22  25  28  51  76  98             
        Top  5 Times: 27:54.6

    8 Corpus Christi Classical Academy      214               6  19  21  69  99                 
        Top  5 Times: 28:51.5

    9 St. Matthews Elementary               239              14  46  47  62  70                 
        Top  5 Times: 28:20.7

   10 St. Bernard                           241              11  33  49  71  77                 
        Top  5 Times: 28:36.4

   11 Chenoweth Elementary School           255              39  44  48  52  72  86  95         
        Top  5 Times: 28:42.2

   12 Lowe Elementary School                261              13  43  64  68  73  78  82         
        Top  5 Times: 28:55.4

   13 St. Margaret Mary                     279               4  27  75  85  88  96             
        Top  5 Times: 29:53.7

   14 St. Raphael                           316              29  54  65  67 101 102             
        Top  5 Times: 31:10.8

   15 Chance School                         334              57  58  61  74  84  97             
        Top  5 Times: 30:35.2

   16 St. Martha                            345              38  45  59 100 103                 
        Top  5 Times: 33:50.8

   17 Chancey Elementary                    436              79  80  90  93  94                 
        Top  5 Times: 34:05.3

 Inc. Southern Indiana Catholic            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. New Song Christian Academy           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Ascension Elementary School          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Peters Lutheran School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Patrick School                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cochrane Elementary                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Old Mill Elementary                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mount Washington Elementary Scho     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayers Classical Academy             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Anchorage Public School              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

Boys 1K K-2nd Grade

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. Cochrane Elementary                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: