Swag's Fern Creek Relays 2019

Overall Finish List

August 27, 2019


DC Race Timing DC Race Timing
MS Girls
High School Girls
High School Boys

MS Boys

                                                                                        Chip         Gun  
    Place    Name                              Team               Bib No                Time        Time  
      1    Adam Patel                        North Oldham Middle  5593               14:35.5     14:35.5
      2    Tristan Hindorff                  North Oldham Middle  5579               15:06.5     15:06.5
      3    Sam Chandler                      Noe Middle School    5449               15:31.0     15:31.0
      4    Grant Neal                        North Oldham Middle  5592               15:42.6     15:42.6
      5    Samuel Herbig                     Christian Academy M  5112               15:53.0     15:53.0
      6    Brodie Terkhorn                   Southern Indiana Ca  5804               16:03.9     16:03.9
      7    Lance Buel                        North Oldham Middle  5570               16:10.7     16:10.7
      8    Eli Clark                         Kammerer Middle Sch  5304               16:16.1     16:16.1
      9    Steven Gray                       Southern Indiana Ca  5798               16:17.1     16:17.1
     10    Jack Frederick                    TeamFRC              5829               16:43.2     16:43.2
     11    Charlie Dugan                     North Oldham Middle  5573               17:05.0     17:05.0
     12    Grant Murphy                      North Oldham Middle  5591               17:13.6     17:13.6
     13    Tate Sinclair                     Noe Middle School    5469               17:15.4     17:15.4
     14    Luis Nava                         St. Edward           5827               17:19.9     17:19.9
     15    Liam Quirk                        Kammerer Middle Sch  5315               17:24.2     17:24.2
     16    Brady Dinsmore                    St. Edward           5821               17:24.8     17:24.8
     17    Charlie Hafendorfer               Kammerer Middle Sch  5309               17:32.2     17:32.2
     18    Eli Frazier                       Christian Academy M  5110               17:33.8     17:33.8
     19    Ian Dunlap                        North Oldham Middle  5574               17:45.8     17:45.8
     20    Jacob Wendling                    North Oldham Middle  5603               17:59.2     17:59.2
     21    Wyatt Chisman                     Southern Indiana Ca  5796               18:03.0     18:03.0
     22    Thurgood Billingsley              Southern Indiana Ca  5795               18:05.3     18:05.3
     23    Nolan Stevens                     Noe Middle School    5470               18:06.5     18:06.5
     24    Jeremy Moissey                    Shelby County        5766               18:24.0     18:24.0
     25    Keenan Brangers                   Shelby County        5758               18:34.6     18:34.6
     26    Carter Beam                       Kammerer Middle Sch  5303               18:39.9     18:39.9
     27    Jack Bearance                     North Oldham Middle  5567               18:40.4     18:40.4
     28    Jacob Culver                      Noe Middle School    5452               18:41.0     18:41.0
     29    Jasper Smith                      North Oldham Middle  5599               18:42.2     18:42.2
     30    Josiah Knopf                      North Oldham Middle  5585               18:42.7     18:42.7
     31    Luke Stephens                     Christian Academy M  5115               18:45.5     18:45.5
     32    Quinn Gulden                      Noe Middle School    5461               18:45.6     18:45.6
     33    Jack Wieringa                     Christian Academy M  5120               19:04.4     19:04.4
     34    Henry Downs                       North Oldham Middle  5572               19:06.1     19:06.1
     35    Gavin Gibson                      Christian Academy M  5111               19:08.2     19:08.2
     36    Sam Godbey                        North Oldham Middle  5576               19:08.6     19:08.6
     37    Carson Hutchins                   North Oldham Middle  5582               19:08.6     19:08.6
     38    Lucas Mauk                        Southern Indiana Ca  5802               19:15.6     19:15.6
     39    Landon Hanners                    Noe Middle School    5462               19:25.5     19:25.5
     40    Cayden Duncan                     Kammerer Middle Sch  5307               19:34.4     19:34.4
     41    Rylan McNally                     Kammerer Middle Sch  5314               19:43.6     19:43.6
     42    Will Matheis                      Kammerer Middle Sch  5312               19:48.5     19:48.5
     43    Tyler Wood                        North Oldham Middle  5608               20:10.2     20:10.2
     44    Cooper Wiseman                    North Oldham Middle  5605               20:15.8     20:15.8
     45    Josh Turpen                       North Oldham Middle  5601               20:47.0     20:47.0
     46    Trenton Brown                     Noe Middle School    5445               20:51.1     20:51.1
     47    Gavin Fulton                      Noe Middle School    5460               20:56.9     20:56.9
     48    Tucker Lancaster                  North Oldham Middle  5586               21:02.4     21:02.4
     49    Ryne English                      Noe Middle School    5458               21:18.3     21:18.3
     50    Kensley Davis                     Noe Middle School    5454               21:21.4     21:21.4
     51    Ryan Brown                        Christian Academy M  5106               21:24.1     21:24.1
     52    Connor Shiffer                    Shelby County        5777               21:40.5     21:40.5
     53    Kyle Lawson                       Noe Middle School    5465               21:47.1     21:47.1
     54    Cannon Richards                   North Oldham Middle  5596               21:57.8     21:57.8
     55    Dominic Saluato                   Shelby County        5771               22:29.9     22:29.9
     56    Greyson Sprowles                  Kammerer Middle Sch  5319               23:22.0     23:22.0
     57    Rehaan Egbert                     Noe Middle School    5457               24:45.9     24:45.9
     58    James Vaughn                      Kammerer Middle Sch  5321               24:48.8     24:48.8
     59    Lance Logan                       Elizabethtown        5247               41:48.0     41:48.0



 
Top

MS Girls

                                                                                        Chip         Gun  
    Place    Name                              Team               Bib No                Time        Time  
      1    Julia Schmitt                     North Oldham Middle  5560               16:24.2     16:24.2
      2    Lauren Scott                      North Oldham Middle  5561               16:35.7     16:35.7
      3    Miley Wilcox                      Southern Indiana Ca  5794               16:41.5     16:41.5
      4    Elle Cargould                     North Oldham Middle  5548               16:47.2     16:47.2
      5    Brooklyn Campisano                St. Edward           5805               16:57.1     16:57.1
      6    Kristian Bohn                     Christian Academy M  5087               16:59.6     16:59.6
      7    Katie Smith                       North Oldham Middle  5563               17:19.5     17:19.5
      8    Megan Bobnar                      Christian Academy M  5086               17:56.8     17:56.8
      9    McKinley Richardson               Kammerer Middle Sch  5301               18:01.1     18:01.1
     10    Sophia Makk                       North Oldham Middle  5554               18:16.1     18:16.1
     11    Claudia Pearce                    Southern Indiana Ca  5791               18:22.0     18:22.0
     12    Sydney Green                      North Oldham Middle  5550               18:29.6     18:29.6
     13    Maggie Hydes                      Christian Academy M  5097               18:35.9     18:35.9
     14    Mollie Ransdell                   North Oldham Middle  5558               18:37.9     18:37.9
     15    Marybeth Lewis                    Christian Academy M  5100               18:38.4     18:38.4
     16    Flora Biro                        Noe Middle School    5402               18:48.0     18:48.0
     17    Meredith Farnsley                 Noe Middle School    5408               19:39.2     19:39.2
     18    Elizabeth Applewhite              Southern Indiana Ca  5785               19:40.0     19:40.0
     19    Daisy Wendling                    North Oldham Middle  5566               19:40.5     19:40.5
     20    Taylor Greenwell                  Christian Academy M  5096               19:40.6     19:40.6
     21    Leona Haight                      Kammerer Middle Sch  5298               19:43.2     19:43.2
     22    Lauren Campisano                  St. Edward           5806               20:03.7     20:03.7
     23    Kenna Chapman                     Kammerer Middle Sch  5294               20:08.7     20:08.7
     24    Annika Gordon                     Noe Middle School    5410               20:18.2     20:18.2
     25    Abigail Day                       Kammerer Middle Sch  5295               20:26.3     20:26.3
     26    Diana Nava                        St. Edward           5815               20:27.9     20:27.9
     27    Gracie Brown                      Noe Middle School    5403               20:40.2     20:40.2
     28    Aubrey Anderson                   North Oldham Middle  5542               20:52.5     20:52.5
     29    Lilly Archer                      Southern Indiana Ca  5786               20:57.3     20:57.3
     30    Olean Makhnovets                  Noe Middle School    5423               21:37.6     21:37.6
     31    Piper Collins                     Christian Academy M  5089               22:41.5     22:41.5
     32    Claire Buel                       North Old            5547               23:13.4     23:13.4
     33    Gaby Melgar                       Christian Academy M  5102               24:32.9     24:32.9
     34    Novem Moe                         Noe Middle School    5427               24:41.9     24:41.9
     35    Karsen Fannin                     Shelby County        5752               25:30.7     25:30.7
     36    Abigale Herrschaft                Noe Middle School    5418               25:40.5     25:40.5
     37    Emina McQueen                     Noe Middle School    5426               25:41.6     25:41.6
     38    Piper Roesler                     North Old            5559               26:25.4     26:25.4
     39    Addisyn Rice                      Noe Middle School    5434               26:53.5     26:53.5
     40    Lillian Kothrade                  North Old            5553               26:53.9     26:53.9
     41    Lydia French                      Noe Middle School    5409               27:39.0     27:39.0
     42    Olivia Medley                     Elizabethtown        5232               52:27.4     52:27.4



 
Top

High School Girls

                                                                                        Chip         Gun  
    Place    Name                              Team               Bib No                Time        Time  
      1    Addi Dewey                        Christian Academy (  5061               36:14.8     36:14.8
      2    Savannah Cagle                    Oldham County        5615               37:40.2     37:40.2
      3    Jessica Secor                     duPont Manual        5185               37:50.8     37:50.8
      4    Jacquelyn Ellsworth               Oldham County        5624               37:52.0     37:52.0
      5    Emma Hupp                         North Oldham         5486               37:52.1     37:52.1
      6    Hannah Henage                     Oldham County        5631               37:54.6     37:54.6
      7    Abigail Bohn                      duPont Manual        5152               37:55.5     37:55.5
      8    Emily Pearman                     Elizabethtown        5235               38:13.4     38:13.4
      9    Nicole Farnsley                   duPont Manual        5165               38:23.7     38:23.7
     10    Kynzlei Bassett                   Oldham County        5611               38:49.8     38:49.8
     11    Mary Dye                          duPont Manual        5164               39:36.0     39:36.0
     12    Emily Tinelli                     Bullitt East HS      5044               39:36.4     39:36.4
     13    Sophia Warthen                    Elizabethtown        5237               40:13.5     40:13.5
     14    Lydia Rose                        North Oldham         5492               40:14.8     40:14.8
     15    Janna Leef                        Christian Academy (  5063               40:16.5     40:16.5
     16    Rosemary Peters                   Atherton             5009               40:18.2     40:18.2
     17    Aurora Zaranko                    North Oldham         5499               40:20.9     40:20.9
     18    Olivia Richards                   Male                 5368               40:21.9     40:21.9
     19    Caroline Bobnar                   Christian Academy (  5059               40:45.8     40:45.8
     20    Raelee Hawkins                    Bullitt East HS      5038               41:08.6     41:08.6
     21    Kaylee Burns                      Oldham County        5614               41:11.2     41:11.2
     22    Asia Franzel                      North Oldham         5481               41:32.5     41:32.5
     23    Meaghan O'Leary                   Oldham County        5640               41:54.3     41:54.3
     24    Mary Hupp                         North Oldham         5487               42:00.3     42:00.3
     25    Kaitlyn Bader                     Christian Academy (  5058               42:03.1     42:03.1
     26    Tia Jones                         duPont Manual        5172               42:28.0     42:28.0
     27    Zayne Isom                        duPont Manual        5170               42:30.9     42:30.9
     28    Carter David                      duPont Manual        5162               42:36.4     42:36.4
     29    Zoe Hill                          North Oldham         5498               42:40.3     42:40.3
     30    Josie Mundell                     duPont Manual        5180               43:09.1     43:09.1
     31    Kelsey Flaherty                   Male                 5353               43:22.6     43:22.6
     32    Samantha Say                      North Oldham         5493               43:24.5     43:24.5
     33    Isabelle Elmore                   Oldham County        5625               43:27.2     43:27.2
     34    Bridget Siddle                    Elizabethtown        5236               43:31.2     43:31.2
     35    Caroline Arnold                   duPont Manual        5147               43:53.1     43:53.1
     36    Natalie Milliken                  duPont Manual        5176               44:27.4     44:27.4
     37    Sophia Jones                      Atherton             5006               45:00.4     45:00.4
     38    Tayona Lee                        Fern Creek           5256               45:03.4     45:03.4
     39    Reagan Betten                     North Oldham         5475               45:34.5     45:34.5
     40    Madeline Monk                     Oldham County        5638               45:39.1     45:39.1
     41    Skylyn Goldberg                   North Oldham         5484               45:52.9     45:52.9
     42    Cami Robison                      Oldham County        5645               46:23.7     46:23.7
     43    Jaiden Hammack                    Bullitt East HS      5037               46:30.9     46:30.9
     44    Abbie White                       Christian Academy (  5067               47:17.1     47:17.1
     45    Alexsa Haeberlin                  Male                 5356               47:23.4     47:23.4
     46    Ellie Thornsbury                  duPont Manual        5188               47:26.4     47:26.4
     47    Delaney Emerson                   Atherton             5002               47:27.1     47:27.1
     48    Jada Johnson                      Oldham County        5634               47:44.0     47:44.0
     49    Madalyn Addison                   Elizabethtown        5228               47:50.2     47:50.2
     50    Gwyneth Cunningham                duPont Manual        5161               48:00.4     48:00.4
     51    Kara Zarotny                      Oldham County        5655               49:03.1     49:03.1
     52    Haley Mitchell                    North Oldham         5491               49:06.3     49:06.3
     53    Mikayla Osborn                    Male                 5366               49:07.9     49:07.9
     54    Sawyer Colwick                    Oldham County        5619               49:39.3     49:39.3
     55    Kayleigh Kiser                    Atherton             5007               49:58.6     49:58.6
     56    Kate Dumke                        Oldham County        5621               50:13.0     50:13.0
     57    Muskan Jamshed                    duPont Manual        5171               50:34.9     50:34.9
     58    Abriella Edelen                   Shelby County        5750               50:56.1     50:56.1
     59    Hannah Welch                      duPont Manual        5193               51:26.1     51:26.1
     60    Anna Grace Castor                 North Oldham         5477               51:56.3     51:56.3
     61    Coral Schulte                     Oldham County        5646               52:27.9     52:27.9
     62    Aidan Knox                        duPont Manual        5175               53:13.6     53:13.6
     63    Iris Weaver                       Atherton             5012               53:18.8     53:18.8
     64    Sarah Graves                      Atherton             5005               53:21.5     53:21.5
     65    Coral Ghrist                      Oldham County        5629               53:35.2     53:35.2
     66    Mia Breitenstein                  duPont Manual        5154               54:54.1     54:54.1
     67    Regan Whitlow                     Atherton             5013               59:13.0     59:13.0
     68    Kendall Rissler                   Oldham County        5644               59:45.2     59:45.2
     69    Emma Campbell                     Oldham County        5616               59:45.2     59:45.2
     70    Diana Romero                      Fern Creek           5258             1:00:35.8   1:00:35.8
     71    Destiny Burke                     Shelby County        5748             1:02:04.1   1:02:04.1



 
Top

High School Boys

                                                                                        Chip         Gun  
    Place    Name                              Team               Bib No                Time        Time  
      1    Jimmy Mullarkey                   Fern Creek           5271               31:36.4     31:36.4
      2    Steven Votaw                      Oldham County        5689               31:53.4     31:53.4
      3    Parker Mindel                     duPont Manual        5214               32:12.7     32:12.7
      4    Kendrick James                    Male                 5712               32:34.1     32:34.1
      5    Clayton Carter                    Oldham County        5658               32:34.6     32:34.6
      6    Sam Hosbach                       Male                 5381               32:42.7     32:42.7
      7    Eddy Gilbert                      Atherton             5021               33:02.4     33:02.4
      8    Daniel Secor                      duPont Manual        5223               33:08.6     33:08.6
      9    Luke Watkins                      North Oldham         5537               33:22.9     33:22.9
     10    Key'Shawn Cain                    Male                 5372               33:26.4     33:26.4
     11    Miles Gay                         North Oldham         5511               33:27.9     33:27.9
     12    Tommy Ott                         Christian Academy (  5076               33:29.2     33:29.2
     13    Luke Payne                        Oldham County        5684               33:30.2     33:30.2
     14    Isaiah Malone                     Bullitt East HS      5051               33:43.9     33:43.9
     15    Joseph Boyd                       North Oldham         5503               34:00.0     34:00.0
     16    Evan Patel                        North Oldham         5525               34:01.9     34:01.9
     17    Cooper Chandler                   Male                 5373               34:03.8     34:03.8
     18    Caleb Christerson                 Male                 5374               34:04.3     34:04.3
     19    Sam Howlett                       duPont Manual        5207               34:19.2     34:19.2
     20    Harrison Boso                     Atherton             5018               34:28.5     34:28.5
     21    Tyler Hadaway                     Oldham County        5669               34:54.7     34:54.7
     22    William Holland                   duPont Manual        5204               35:02.5     35:02.5
     23    Nate Rogers                       Male                 5390               35:04.7     35:04.7
     24    Sam Moore                         North Oldham         5522               35:05.4     35:05.4
     25    Thomas Nash                       Oldham County        5681               35:11.9     35:11.9
     26    Luca Crescenzo                    Oldham County        5661               35:14.9     35:14.9
     27    Elijah Phan                       Male                 5389               35:17.1     35:17.1
     28    Elijah Spicer                     Shelby County        5778               35:44.7     35:44.7
     29    Weston Shely                      Fern Creek           5279               35:48.5     35:48.5
     30    Owen McGuirk                      duPont Manual        5213               36:04.2     36:04.2
     31    Austin Benningfield               duPont Manual        5195               36:10.8     36:10.8
     32    Zach Ballard                      Bullitt East HS      5045               36:42.3     36:42.3
     33    Cannon Reid                       North Oldham         5529               36:44.7     36:44.7
     34    Jack Logan                        Elizabethtown        5246               36:53.2     36:53.2
     35    Mason Steineker                   North Oldham         5531               37:04.2     37:04.2
     36    Garrett Hensler                   Male                 5378               37:23.1     37:23.1
     37    Dakota Cerra                      Bullitt East HS      5048               37:29.2     37:29.2
     38    Samuel Lucas                      Male                 5386               37:30.2     37:30.2
     39    Isaiah Horton                     Male                 5380               37:31.2     37:31.2
     40    Joseph Drury                      Oldham County        5664               37:33.7     37:33.7
     41    Josiah Washington                 Male                 5401               37:33.8     37:33.8
     42    Gavin Breunig                     Elizabethtown        5241               38:04.3     38:04.3
     43    James Masters                     North Oldham         5520               38:04.4     38:04.4
     44    Randy Wagner                      North Oldham         5536               38:16.8     38:16.8
     45    Sammy Percival-Gardner            Atherton             5029               38:24.4     38:24.4
     46    Tyler Bass                        Bullitt East HS      5046               38:27.2     38:27.2
     47    Braydn Russelburg                 Bullitt East HS      5055               38:32.9     38:32.9
     48    Joseph Dennis                     Oldham County        5663               38:36.2     38:36.2
     49    Aden Chong                        duPont Manual        5198               38:53.8     38:53.8
     50    Xavier Jordan                     Fern Creek           5268               38:55.3     38:55.3
     51    Joshua Jorden                     Christian Academy (  5714               39:18.7     39:18.7
     52    Calvin Cassada                    Oldham County        5659               39:20.7     39:20.7
     53    Zach Siegel                       Christian Academy (  5078               39:30.0     39:30.0
     54    Gavin Martinez                    Fern Creek           5270               39:30.1     39:30.1
     55    Ethan Mooring                     North Oldham         5523               39:39.8     39:39.8
     56    Carson Goodwin                    Atherton             5022               39:49.2     39:49.2
     57    Ethan Gay                         North Oldham         5509               39:50.1     39:50.1
     58    Issac Wardley                     duPont Manual        5226               39:50.5     39:50.5
     59    Sam Roethgen                      duPont Manual        5218               40:02.3     40:02.3
     60    Ryan Hamm                         North Oldham         5514               40:07.2     40:07.2
     61    Trey Hoyer                        North Oldham         5516               40:18.1     40:18.1
     62    Joshua Jorden                     Christian Academy (  5073               40:20.9     40:20.9
     63    Gabriel Bobay                     North Oldham         5502               40:33.6     40:33.6
     64    Matthew Blakely                   North Oldham         5501               40:34.9     40:34.9
     65    Jake Turpen                       North Oldham         5534               40:45.7     40:45.7
     66    Elias Boa                         Oldham County        5656               40:52.1     40:52.1
     67    Justin Schnurr                    duPont Manual        5221               40:56.1     40:56.1
     68    Daemon Couture                    duPont Manual        5199               41:34.7     41:34.7
     69    Nolan Kiper                       Male                 5383               41:49.0     41:49.0
     70    Colton Breunig                    Elizabethtown        5239               41:52.7     41:52.7
     71    Charles Fendig                    Atherton             5020               42:08.2     42:08.2
     72    Dain Elmore                       Fern Creek           5267               42:10.1     42:10.1
     73    Wendell Mark                      Oldham County        5677               42:21.7     42:21.7
     74    Marc Breitenstein                 duPont Manual        5197               42:42.7     42:42.7
     75    Edward Jost                       duPont Manual        5208               42:53.5     42:53.5
     76    William Fiorito                   North Oldham         5508               43:21.7     43:21.7
     77    Logan Murray                      Elizabethtown        5250               43:26.7     43:26.7
     78    Bul Chol                          Fern Creek           5264               43:32.7     43:32.7
     79    Michael Bogan                     Atherton             5017               43:57.7     43:57.7
     80    Raphael Salvato                   Shelby County        5773               44:08.7     44:08.7
     81    Quincy Roberts                    Shelby County        5769               44:08.8     44:08.8
     82    Jonathan Bell                     North Oldham         5500               44:15.4     44:15.4
     83    Andrew Meeks                      Atherton             5026               45:02.3     45:02.3
     84    Brooks Dumke                      Oldham County        5665               45:34.0     45:34.0
     85    John Sitlinger                    Christian Academy (  5079               46:21.8     46:21.8
     86    Ethan Sells                       Fern Creek           5278               46:54.3     46:54.3
     87    Jacob Hoskinson                   duPont Manual        5205               48:52.8     48:52.8
     88    Michael Suttles-Rafferty          Atherton             5034               49:47.2     49:47.2
     89    Xander Roberts                    Oldham County        5686               50:14.3     50:14.3
     90    Logan Eldridge                    Oldham County        5666               50:14.4     50:14.4
     91    Devin Mucker                      Male                 5387               52:26.0     52:26.0
     92    Josh Chick                        North Oldham         5505               54:02.5     54:02.5