DC Race Timing

St Edward 2019

St Edward 2019

September 06, 2019


DC Race Timing DC Race Timing

Overall Finish List - Boys

2nd G and Under Boys Scoring

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1    587  Germain Mulume        Notre Dame Academy (Louisville)          3:11.0  6:22/M    2  
    2      2    326  Greyson Cloern        Holy Spirit                              3:15.9  6:32/M    2  
    3      3   1436  Colton Stone          St. Nicholas Academy                     3:20.1  6:40/M    6  
    4      4    929  Watson Torres         St. Agnes                                3:21.7  6:44/M    2  
    5      5    691  Cooper Cox            Sacred Heart Model School                3:25.8  6:52/M    2  
    6      6   1248  Matthew Rodriguez     St. Margaret Mary                        3:26.5  6:53/M    1  
    7      7   1628  Murdoch Schneider     Tully Elementary                         3:27.2  6:54/M    1  
    8      8    838  Anthony Durbin        St. Agnes                                3:27.3  6:55/M    2  
    9      9   1194  Hayden Bush           St. Leonard                              3:27.6  6:55/M    2  
   10     10    525  Brady Brown           Mount Washington Elementary Scho         3:27.8  6:56/M    2  
   11  (< 4)   1116  Jude Oetken           St. Francis of Assisi School             3:31.7  7:03/M    1  
   12     11   1431  Corvion Reynolds      St. Nicholas Academy                     3:33.5  7:07/M    2  
   13     12    260  Jace Carden           Hite                                     3:34.1  7:08/M    1  
   14     13    291  Brady Murray          Hite                                     3:34.8  7:10/M    2  
   15     14    350  Connor Mattingly      Holy Spirit                              3:35.6  7:11/M    2  
   16  (< 4)   1500  Keenan Meyer          St. Raphael                              3:35.6  7:11/M    2  
   17     15   1341  Liam Eurton           St. Mary of the Knobs Catholic S         3:36.2  7:12/M    2  
   18     16    859  Everett Iliff         St. Agnes                                3:38.6  7:17/M    1  
   19  (< 4)    173  Levi Smith            Crossroads Elementary                    3:40.4  7:21/M    2  
   20     17    204  Trentin Crady         Eisenhower Elementary School             3:41.6  7:23/M    2  
   21     18    235  Noah Seow             Eisenhower Elementary School             3:41.7  7:23/M    2  
   22     19   1403  Garrett Sharp         St. Michael                              3:42.2  7:24/M    2  
   23     20    712  Liam Reinhardt        Sacred Heart Model School                3:43.1  7:26/M    2  
   24     21    585  Elijah Kramer         Notre Dame Academy (Louisville)          3:43.7  7:28/M    2  
   25     22   1394  Andrew Motta          St. Michael                              3:44.8  7:30/M    2  
   26  (< 4)    978  Grayson Arnold        St. Aloysius                             3:45.2  7:31/M    0  
   27  (< 4)   1493  Elijah Gates          St. Raphael                              3:46.8  7:34/M    1  
   28     23    839  Ryan Dusza            St. Agnes                                3:47.0  7:34/M    1  
   29     24   1207  Zach Sheehan          St. Leonard                              3:47.0  7:34/M    2  
   30     25     57  Peyton Bernstein      Chancey Elementary                       3:47.1  7:34/M    2  
   31  (< 4)   1445  Asher Albritton       St. Patrick School                       3:47.3  7:35/M    2  
   32  (< 4)    993  Mason Sauerbeck       St. Aloysius                             3:47.8  7:36/M    2  
   33     26   1344  Julian Geswein        St. Mary of the Knobs Catholic S         3:49.0  7:38/M    2  
   34     27   1621  Beckett Petkovic      Tully Elementary                         3:49.3  7:39/M    2  
   35     28    605  Jackson Holt          Old Mill Elementary                      3:49.4  7:39/M    2  
   36     29    289  Gavin Minor           Hite                                     3:50.3  7:41/M    2  
   37     30   1322  Brooks Parrino        St. Mary Academy (Louisville)            3:50.4  7:41/M    1  
   38     31    310  Owen Tindall          Hite                                     3:50.6  7:41/M    2  
   39  (< 4)   1512  Finn Zoeller          St. Raphael                              3:52.3  7:45/M    1  
   40     32    690  Calvin Chesney        Sacred Heart Model School                3:52.5  7:45/M    2  
   41     33    288  Rockland Miller       Hite                                     3:52.6  7:45/M    1  
   42     34    306  Owen Smith            Hite                                     3:52.6  7:45/M    1  
   43  (< 4)   1106  Jake Koerber          St. Francis of Assisi School             3:52.7  7:45/M    1  
   44  (< 4)   1135  Kaiden Hardison       St. Gabriel                              3:53.1  7:46/M    2  
   45  (< 4)    422  Samuel Watkins        Holy Trinity Parish School               3:54.2  7:48/M    2  
   46     35   1354  Noah Koopman          St. Mary of the Knobs Catholic S         3:54.4  7:49/M    1  
   47  (< 4)    634  Emilio Garcia         Our Lady of Lourdes                      3:55.1  7:50/M    2  
   48     36   1219  Henry Dicken          St. Margaret Mary                        3:55.5  7:51/M    1  
   49     37   1302  Grayson Bobzien       St. Mary Academy (Louisville)            3:56.6  7:53/M    1  
   50     38    857  William Hunn          St. Agnes                                3:57.8  7:56/M    2  
   51     39    214  Ryan Forcht           Eisenhower Elementary School             3:58.0  7:56/M    2  
   52  (> 6)    286  Blake Metcalf         Hite                                     3:58.0  7:56/M    2  
   53  (< 4)    659  Owen Webb             Our Lady of Lourdes                      3:59.5  7:59/M    2  
   54     40   1268  Camden Goose          St. Martha                               4:00.3  8:01/M    2  
   55     41    545  Nolan Walls           Mount Washington Elementary Scho         4:00.4  8:01/M    0  
   56     42    536  Conner McCafferty     Mount Washington Elementary Scho         4:00.4  8:01/M    2  
   57     43   1295  Owen Austin           St. Mary Academy (Louisville)            4:01.8  8:04/M    1  
   58     44    621  Mason Zimlich         Old Mill Elementary                      4:02.1  8:04/M    2  
   59     45    670  Finnegan Farley       Pleasant Grove Elementary                4:02.4  8:05/M    1  
   60  (< 4)   1483  Carter Schardein      St. Patrick School                       4:03.2  8:07/M    2  
   61     46    669  John Robert Ennenbach Pleasant Grove Elementary                4:03.3  8:07/M    1  
   62     47   1277  Braedyn Napier        St. Martha                               4:03.7  8:08/M    1  
   63  (< 4)   1468  Hudson Lanham         St. Patrick School                       4:04.0  8:08/M    1  
   64     48   1571  Grayson Burchett      Tully Elementary                         4:05.3  8:11/M    2  
   65     49    591  Emerson Satram        Notre Dame Academy (Louisville)          4:05.8  8:12/M    1  
   66    DNS    763  Liam McGuire          Southern Indiana Catholic                4:07.0  8:14/M    1  
   67     50     47  Peter Pope            Chance School                            4:07.4  8:15/M    2  
   68     51   1381  Dylan Compton         St. Michael                              4:08.5  8:17/M    2  
   69  (< 4)    414  Nathan Richter        Holy Trinity Parish School               4:09.3  8:19/M    2  
   70     52   1564  Cade Allen            Tully Elementary                         4:10.7  8:22/M    2  
   71     53    215  Miles Graves          Eisenhower Elementary School             4:11.1  8:22/M    2  
   72  (< 4)    423  Thomas Watkins        Holy Trinity Parish School               4:11.4  8:23/M    2  
   73     54   1170  Nickson Luttrell      St. James (Elizabethtown)                4:12.2  8:24/M    2  
   74     55    583  Henry Dutschke        Notre Dame Academy (Louisville)          4:12.2  8:25/M    1  
   75     56    673  Colton Jeffries       Pleasant Grove Elementary                4:12.4  8:25/M    2  
   76     57    230  Audie Pressley        Eisenhower Elementary School             4:12.7  8:26/M    2  
   77     58   1332  Gavin Cahill          St. Mary of the Knobs Catholic S         4:13.5  8:27/M    2  
   78     59   1165  Andrew Hobbs          St. James (Elizabethtown)                4:13.9  8:28/M    1  
   79     60     52  Luka Sulkowski        Chance School                            4:14.3  8:29/M    2  
   80     61   1228  Jude Harris           St. Margaret Mary                        4:14.5  8:29/M    1  
   81     62   1284  Jeremy Rothenburger   St. Martha                               4:14.6  8:29/M    1  
   82     63    247  Henry Wehmeyer        Eisenhower Elementary School             4:15.9  8:32/M    1  
   83     64   1160  Thomas Collette       St. James (Elizabethtown)                4:16.2  8:33/M    2  
   84     65   1623  Benjamin Petrie       Tully Elementary                         4:16.3  8:33/M    2  
   85  (< 4)    995  Adrian Tydlacka       St. Aloysius                             4:16.3  8:33/M    0  
   86     66    523  Keegan Atkinson       Mount Washington Elementary Scho         4:16.5  8:33/M    2  
   87     67   1303  Preston Bobzien       St. Mary Academy (Louisville)            4:16.9  8:34/M    1  
   88  (< 4)    511  Declan Peek           Middletown Elementary                    4:17.8  8:36/M    1  
   89     68    357  Finn Murphy           Holy Spirit                              4:18.3  8:37/M    0  
   90     69    677  Preston Qualls        Pleasant Grove Elementary                4:18.5  8:37/M    1  
   91     70   1339  Cyprian Ernstberger   St. Mary of the Knobs Catholic S         4:19.2  8:39/M    1  
   92     71    617  Levi Vormbrock        Old Mill Elementary                      4:19.7  8:39/M    1  
   93     72   1425  Sebastian Llopiz      St. Nicholas Academy                     4:19.9  8:40/M    2  
   94     73   1270  Ben Hall              St. Martha                               4:20.4  8:41/M    2  
   95     74   1363  Boden Pugh            St. Mary of the Knobs Catholic S         4:20.5  8:41/M    2  
   96     75   1205  Louis Rabaut          St. Leonard                              4:20.5  8:41/M    2  
   97     76   1230  Jack Hazard           St. Margaret Mary                        4:21.3  8:43/M    1  
   98  (> 6)    232  Braydon Rubano        Eisenhower Elementary School             4:21.4  8:43/M    1  
   99    DNS    556  Hardy Black           Northeast Striders                       4:21.7  8:44/M    0  
  100     77   1201  Henry Furdek          St. Leonard                              4:22.5  8:45/M    1  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     78     32  Rutledge Harris       Chance School                            4:22.8  8:46/M    2  
  102     79    613  Asher Raymond         Old Mill Elementary                      4:26.0  8:52/M    2  
  103     80   1382  Cole Douglas          St. Michael                              4:26.3  8:53/M    2  
  104     81   1163  Griffin Fentress      St. James (Elizabethtown)                4:27.3  8:55/M    1  
  105     82   1246  Ethan Reed            St. Margaret Mary                        4:27.6  8:55/M    2  
  106     83   1255  Leeland Thomas        St. Margaret Mary                        4:28.4  8:57/M    1  
  107     84    316  Grayson Bird          Holy Spirit                              4:29.8  9:00/M    2  
  108  (> 6)   1252  Evan Rutledge         St. Margaret Mary                        4:30.6  9:01/M    1  
  109     85    582  Mason Dowell          Notre Dame Academy (Louisville)          4:32.3  9:05/M    2  
  110     86    662  Ryan Aldridge         Pleasant Grove Elementary                4:32.7  9:06/M    1  
  111  (> 6)   1236  Luke McDonald         St. Margaret Mary                        4:33.6  9:07/M    0  
  112     87     91  Maurice Morgan        Chancey Elementary                       4:34.4  9:09/M    1  
  113     88     22  Tucker Barber         Chance School                            4:34.7  9:09/M    2  
  114     89     69  Eli Craft             Chancey Elementary                       4:34.9  9:10/M    2  
  115     90     75  Jayden Ferguson       Chancey Elementary                       4:35.7  9:12/M    2  
  116  (> 6)    219  Maddox Hayes          Eisenhower Elementary School             4:35.8  9:12/M    1  
  117     91   1275  Luke Miller           St. Martha                               4:36.0  9:12/M    2  
  118     92    584  Nicholas Emmons       Notre Dame Academy (Louisville)          4:37.2  9:14/M    2  
  119     93     97  Kevin Quezada         Chancey Elementary                       4:37.8  9:16/M    0  
  120  (< 4)    499  Ethan Dellar          Middletown Elementary                    4:39.1  9:18/M    1  
  121     94     89  Marlon Moore          Chancey Elementary                       4:39.4  9:19/M    0  
  122  (> 6)   1242  Gabriel Ratterman     St. Margaret Mary                        4:40.3  9:21/M    1  
  123     95    362  Colson Ryan           Holy Spirit                              4:40.4  9:21/M    0  
  124     96    534  Gavin Haynes          Mount Washington Elementary Scho         4:40.6  9:21/M    1  
  125    DNS    760  Zachary Lopez         Southern Indiana Catholic                4:43.3  9:27/M    1  
  126     97   1422  Nolan Heffernan       St. Nicholas Academy                     4:44.5  9:29/M    2  
  127     98   1386  Tyler Etienne         St. Michael                              4:44.8  9:30/M    1  
  128     99   1320  Luke Moller           St. Mary Academy (Louisville)            4:45.8  9:32/M    2  
  129    100   1206  Thomas Rabaut         St. Leonard                              4:47.4  9:35/M    0  
  130    101    367  Evan Steimel          Holy Spirit                              4:49.4  9:39/M    0  
  131    102    539  Atticus Meredith      Mount Washington Elementary Scho         4:52.1  9:44/M    1  
  132    103     48  Hugo Schildknecht     Chance School                            4:52.3  9:45/M    2  
  133    DNS    732  George Belden         Southern Indiana Catholic                4:56.5  9:53/M    1  
  134    DNS    560  Kysaac Burkhead       Northeast Striders                       4:57.0  9:54/M    1  
  135    104   1418  Jameson Fox           St. Nicholas Academy                     5:02.3 10:05/M    2  
  136    DNS    770  Vincent Terkhorn      Southern Indiana Catholic                5:03.9 10:08/M    0  
  137    105   1402  Logan Ryan            St. Michael                              5:10.3 10:21/M    2  
  138    106    689  Arthur Cavallazzi     Sacred Heart Model School                5:10.8 10:22/M    2  
  139  (< 4)   1138  Easton Hurst          St. Gabriel                              5:11.7 10:23/M    0  
  140  (> 6)    354  Declan Miller         Holy Spirit                              5:12.4 10:25/M    0  
  141    107   1413  Carter Ashraft        St. Nicholas Academy                     5:14.7 10:29/M    2  
  142    108   1263  Bradley Cornish       St. Martha                               5:15.4 10:31/M    2  
  143  (< 4)    513  Noah Purcell          Middletown Elementary                    5:18.5 10:37/M    1  
  144  (> 6)    102  Jaxon Spencer         Chancey Elementary                       5:19.4 10:39/M    2  
  145    DNS    741  Miles Duggins         Southern Indiana Catholic                5:19.9 10:40/M    2  
  146    109     40  Hasan Masud           Chance School                            5:24.6 10:49/M    2  
  147  (> 6)     37  Liam Kroeger          Chance School                            5:26.0 10:52/M    2  
  148  (> 6)     94  Leon Pekez            Chancey Elementary                       5:26.6 10:53/M    0  
  149  (> 6)   1433  Charlie SImpson       St. Nicholas Academy                     5:31.2 11:02/M    1  
  150  (> 6)    359  Daniel O'Bryan        Holy Spirit                              5:36.8 11:14/M    2  
  151  (> 6)     65  Devin Cain            Chancey Elementary                       5:37.8 11:16/M    0  
  152  (< 4)    177  Erik White            Crossroads Elementary                    5:37.8 11:16/M    2  
  153  (> 6)    575  Clay Atzinger         Notre Dame Academy (Louisville)          5:39.2 11:18/M    0  
  154    110    717  Declan Roy            Sacred Heart Model School                5:40.6 11:21/M    2  
  155  (> 6)   1256  Livien Thomas         St. Margaret Mary                        5:47.0 11:34/M    0  
  156  (> 6)     96  Connery Piriz Borjas  Chancey Elementary                       5:49.4 11:39/M    0  
  157    111    602  Eli Fluhr             Old Mill Elementary                      5:56.4 11:53/M    1  
  158  (< 4)    175  James Vukmir          Crossroads Elementary                    5:58.5 11:57/M    0  
  159  (> 6)   1435  Sam Smith             St. Nicholas Academy                     6:11.8 12:24/M    0  
  160  (> 6)     92  R'monie Myers         Chancey Elementary                       6:56.5 13:53/M    0  



Overall Finish List - Boys

2bd and Under Boys Open

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   1127  Alexander Thomas      St. Francis of Assisi School             3:25.6  6:51/M    1  
    2      2   1529  Evan Cramer           St. Stephen Martyr                       3:29.8  7:00/M    3  
    3      3    281  Lucas Lambert         Hite                                     3:37.8  7:16/M    1  
    4      4   1082  Marek Spina           St. Edward                               3:38.4  7:17/M    0  
    5      5    896  William Nold          St. Agnes                                3:42.0  7:24/M    1  
    6      6   1080  Nathan Scott          St. Edward                               3:43.6  7:27/M    1  
    7      7    847  Clay Fennell          St. Agnes                                3:46.7  7:33/M    2  
    8  (< 4)   1359  Charlie Nett          St. Mary of the Knobs Catholic S         3:49.1  7:38/M    1  
    9      8    296  Ben Novak             Hite                                     3:50.7  7:42/M    1  
   10      9    923  Wyatt Sprowl          St. Agnes                                3:50.9  7:42/M    1  
   11     10   1552  Keaton Nuxoll         St. Stephen Martyr                       3:51.0  7:42/M    2  
   12  (< 4)    377  Walter Weis           Holy Spirit                              3:51.8  7:44/M    2  
   13     11    932  Cole Williams         St. Agnes                                3:52.7  7:45/M    2  
   14     12    916  Oliver Schroeder      St. Agnes                                3:55.1  7:50/M    2  
   15  (< 4)    436  Brooks DeSimone       Kentucky Christian Academy               3:55.9  7:52/M    1  
   16     13    843  Andy Edelen           St. Agnes                                3:57.0  7:54/M    2  
   17     14    270  Luke Harper           Hite                                     3:58.7  7:58/M    0  
   18     15   1121  Jude Powell           St. Francis of Assisi School             3:59.9  8:00/M    1  
   19     16   1052  Daniel Day            St. Edward                               4:00.3  8:01/M    2  
   20  (> 6)    873  William Laracy        St. Agnes                                4:00.6  8:01/M    1  
   21     17   1570  Logan Booth           Tully Elementary                         4:01.0  8:02/M    2  
   22  (< 4)    463  Jaxton Sheridan       Little Flock Christian Academy           4:01.8  8:04/M    1  
   23  (> 6)    856  Henry Howe            St. Agnes                                4:02.6  8:05/M    1  
   24  (< 4)   1005  Braylon Reichardt     St. Andrew                               4:07.5  8:15/M    0  
   25  (> 6)    878  Henry Luking          St. Agnes                                4:11.1  8:22/M    2  
   26     18    309  Luke Tindall          Hite                                     4:12.1  8:24/M    0  
   27     19    263  Colin Gasaway         Hite                                     4:12.2  8:24/M    1  
   28     20   1586  Alex Dupin            Tully Elementary                         4:13.0  8:26/M    2  
   29  (> 6)    863  Nelson Kang           St. Agnes                                4:13.2  8:26/M    1  
   30  (> 6)    892  William Mersch        St. Agnes                                4:13.7  8:28/M    2  
   31     21   1097  Chase Gratz           St. Francis of Assisi School             4:14.9  8:30/M    1  
   32  (> 6)    817  Andrew Brown          St. Agnes                                4:18.4  8:37/M    2  
   33  (> 6)    876  Walter Lorenz         St. Agnes                                4:18.8  8:38/M    1  
   34    DNS   2853  William Hamilton      Unattached                               4:19.1  8:38/M    3  
   35     22   1644  Keegan Yarbrough      Tully Elementary                         4:20.2  8:40/M    1  
   36     23   1614  Calvin McClave        Tully Elementary                         4:23.6  8:47/M    2  
   37  (> 6)    895  Ryan Mills            St. Agnes                                4:24.8  8:50/M    2  
   38     24   1579  Joe Caudill           Tully Elementary                         4:26.7  8:53/M    2  
   39  (> 6)    888  Matthew McMahon       St. Agnes                                4:27.6  8:55/M    2  
   40     25    295  Jase Norton           Hite                                     4:30.6  9:01/M    1  
   41  (> 6)    293  Charlie Newton        Hite                                     4:30.7  9:01/M    0  
   42  (> 6)    277  Bryce King            Hite                                     4:31.5  9:03/M    0  
   43     26   1542  Colin Lotz            St. Stephen Martyr                       4:37.4  9:15/M    1  
   44     27   1669  Liam Walker           West Point Elementary & Middle S         4:40.1  9:20/M    1  
   45     28   1578  Jameson Caudill       Tully Elementary                         4:40.2  9:20/M    2  
   46  (> 6)    290  Zachary Minor         Hite                                     4:42.9  9:26/M    0  
   47  (> 6)    860  Campbell Inman        St. Agnes                                4:43.7  9:27/M    1  
   48     29   1075  Kaiden Persinger      St. Edward                               4:44.6  9:29/M    1  
   49  (> 6)   1630  Isaac Silvers         Tully Elementary                         4:45.8  9:32/M    1  
   50     30   1043  Jacob Augustine       St. Edward                               4:48.2  9:37/M    1  
   51     31   1671  Nathan Weyrauch       West Point Elementary & Middle S         4:53.2  9:47/M    2  
   52     32   1087  Cannon Watts          St. Edward                               4:53.6  9:47/M    0  
   53  (> 6)   1057  Aiden Geiger          St. Edward                               5:00.4 10:01/M    2  
   54  (< 4)    141  Raphael Cogswell      Corpus Christi Classical Academy         5:02.3 10:05/M    1  
   55  (> 6)    280  Tobin Kliever         Hite                                     5:04.2 10:09/M    2  
   56  (> 6)    267  Tyler Gray            Hite                                     5:08.0 10:16/M    0  
   57     33   1536  Thomas Hughes         St. Stephen Martyr                       5:08.9 10:18/M    1  
   58  (> 6)    870  Andrew Krause         St. Agnes                                5:09.6 10:19/M    1  
   59  (> 6)   1627  Bowen Schloesser      Tully Elementary                         5:12.8 10:26/M    2  
   60  (< 4)   1007  Oliver Schneck        St. Andrew                               5:15.3 10:31/M    0  
   61  (< 4)   1352  Evan Kelly            St. Mary of the Knobs Catholic S         5:18.5 10:37/M    2  
   62  (> 6)    301  Max Roettger          Hite                                     5:20.2 10:41/M    0  
   63     34   1100  Andrew Head           St. Francis of Assisi School             5:27.2 10:54/M    0  
   64     35   1556  Izayah Turner         St. Stephen Martyr                       5:27.8 10:56/M    1  
   65  (> 6)    279  Liam King             Hite                                     5:28.6 10:57/M    1  
   66  (< 4)    156  Edmund Sampedro       Corpus Christi Classical Academy         5:30.9 11:02/M    2  
   67     36   1670  Tucker Watson         West Point Elementary & Middle S         5:33.2 11:07/M    1  
   68  (> 6)    933  Samuel Willy          St. Agnes                                5:35.8 11:12/M    1  
   69  (> 6)    303  Gaige Salari          Hite                                     5:44.5 11:29/M    1  
   70  (< 4)   1220  Gabriel Erdman        St. Margaret Mary                        6:17.4 12:35/M    0  
   71     37   1656  Max Jones             West Point Elementary & Middle S         6:27.8 12:56/M    1  
   72     38   1657  Michael Jones         West Point Elementary & Middle S         6:48.0 13:36/M    0  
   73     39   1105  Hollis Kidwell        St. Francis of Assisi School             7:05.3 14:11/M    1  
   74     40   1110  Asher Lagenour        St. Francis of Assisi School             7:05.4 14:11/M    0  
   75  (< 4)    411  Cameron Purser        Holy Trinity Parish School               7:42.6 15:25/M    2  



Overall Finish List - Boys

3rd Grade Boys

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 4)    487  Michael Chapman       Louisville TigerSharks                   4:26.7  5:56/K    3  
    2      1    850  Eli George            St. Agnes                                4:34.5  6:06/K    3  
    3  (< 4)    720  Joseph Sierpina       Sacred Heart Model School                4:39.3  6:12/K    3  
    4    DNS    561  Mason Ellis           Northeast Striders                       4:42.9  6:17/K    3  
    5  (< 4)    327  Thomas Corbett        Holy Spirit                              4:48.6  6:25/K    3  
    6      2    805  Graham Boone          St. Agnes                                4:55.3  6:34/K    3  
    7      3    812  Colin Bozich          St. Agnes                                4:57.2  6:36/K    3  
    8      4    872  Ray Laracy            St. Agnes                                4:58.4  6:38/K    3  
    9      5    832  Owen Derrick          St. Agnes                                5:00.1  6:40/K    3  
   10      6    597  Seth Young            Notre Dame Academy (Louisville)          5:00.3  6:40/K    3  
   11      7    594  Luke Titus            Notre Dame Academy (Louisville)          5:00.9  6:41/K    3  
   12    DNS   2851  Nicholas Boyd         Unattached                               5:01.9  6:43/K    3  
   13      8    641  Charles Hackman       Our Lady of Lourdes                      5:06.0  6:48/K    3  
   14      9   1330  James Bragg           St. Mary of the Knobs Catholic S         5:06.7  6:49/K    3  
   15     10    578  Frank Bellucci        Notre Dame Academy (Louisville)          5:08.7  6:52/K    3  
   16  (< 4)   1198  Tarik Chase           St. Leonard                              5:08.9  6:52/K    3  
   17     11   1401  Garrett Rust          St. Michael                              5:09.7  6:53/K    3  
   18     12     31  Bilal Gouverneur      Chance School                            5:09.8  6:53/K    3  
   19     13   1353  Ethan Koopman         St. Mary of the Knobs Catholic S         5:11.5  6:55/K    3  
   20     14    915  Graeme Schmidt        St. Agnes                                5:13.2  6:58/K    3  
   21  (< 4)   1288  Finn Thomas           St. Martha                               5:18.0  7:04/K    3  
   22     15    241  Sam Stone             Eisenhower Elementary School             5:19.2  7:06/K    3  
   23  (< 4)   1492  Caleb Gates           St. Raphael                              5:19.6  7:06/K    3  
   24     16   1338  Artie Ernstberger     St. Mary of the Knobs Catholic S         5:24.2  7:12/K    3  
   25  (< 4)   1481  William Ratterman     St. Patrick School                       5:24.3  7:13/K    3  
   26  (< 4)   1304  Tyus Boston           St. Mary Academy (Louisville)            5:27.3  7:16/K    3  
   27     17     95  Titus Phillips        Chancey Elementary                       5:27.5  7:17/K    3  
   28     18    661  Paden Wissing         Our Lady of Lourdes                      5:28.7  7:18/K    3  
   29     19   1594  Caleb Hartlage        Tully Elementary                         5:28.9  7:19/K    3  
   30     20    449  James Esser           Little Flock Christian Academy           5:29.5  7:19/K    3  
   31  (< 4)    610  Luke Mooney           Old Mill Elementary                      5:29.6  7:20/K    3  
   32     21    305  Murphy Smith          Hite                                     5:30.6  7:21/K    3  
   33     22    416  Samuel Schmitt        Holy Trinity Parish School               5:31.3  7:22/K    3  
   34  (< 4)   1006  Leland Reichardt      St. Andrew                               5:31.8  7:22/K    3  
   35     23   1638  Henley Whithem        Tully Elementary                         5:32.0  7:23/K    3  
   36  (< 4)   1210  AJ Starks             St. Leonard                              5:32.4  7:23/K    3  
   37     24     30  Penn Gallagher        Chance School                            5:34.8  7:26/K    3  
   38  (< 4)   1301  Colton Bobzien        St. Mary Academy (Louisville)            5:36.7  7:29/K    3  
   39     25    630  Nolan Dunaway         Our Lady of Lourdes                      5:36.8  7:29/K    3  
   40     26   1406  Max Thatchell         St. Michael                              5:37.2  7:30/K    3  
   41     27    462  Jonathan Riedel       Little Flock Christian Academy           5:37.3  7:30/K    3  
   42     28     45  Fischer Paradis       Chance School                            5:37.7  7:30/K    3  
   43     29   1383  Collin Embry          St. Michael                              5:39.4  7:33/K    3  
   44     30    208  Waylon Davis          Eisenhower Elementary School             5:39.6  7:33/K    3  
   45  (< 4)   1173  Jacob Mudd            St. James (Elizabethtown)                5:40.1  7:34/K    3  
   46  (< 4)   1020  Grayson Johnson       St. Bernard                              5:41.2  7:35/K    3  
   47  (< 4)   1200  Ian Filecia           St. Leonard                              5:42.9  7:37/K    3  
   48     31   1393  Harley Mcgill         St. Michael                              5:43.7  7:38/K    3  
   49     32     33  Henry Houston         Chance School                            5:44.1  7:39/K    3  
   50  (< 4)    619  MJ Wafford            Old Mill Elementary                      5:44.9  7:40/K    3  
   51  (< 4)    171  Mason Hawkins         Crossroads Elementary                    5:45.8  7:41/K    3  
   52  (< 4)   1016  Noah Cross            St. Bernard                              5:45.9  7:41/K    3  
   53  (< 4)    699  Jude Hamm             Sacred Heart Model School                5:46.1  7:41/K    3  
   54  (< 4)    679  Keagan Smith          Pleasant Grove Elementary                5:46.6  7:42/K    3  
   55  (< 4)      2  Jonathan Cannon       Ascension Elementary School              5:47.3  7:43/K    3  
   56     33     78  Bauer Hobbs           Chancey Elementary                       5:48.7  7:45/K    3  
   57     34   1367  Nicholas Smith        St. Mary of the Knobs Catholic S         5:48.7  7:45/K    3  
   58  (< 4)   1417  Maddox Evans          St. Nicholas Academy                     5:54.1  7:52/K    3  
   59     35    116  Grant Grey            Cochrane Elementary                      5:55.5  7:54/K    3  
   60  (> 6)    855  Patrick Hibdon        St. Agnes                                5:56.4  7:55/K    3  
   61     36   1562  Joseph Acevedo        Tully Elementary                         5:56.7  7:56/K    3  
   62  (< 4)   1154  Brayden White         St. Gabriel                              5:57.5  7:57/K    3  
   63  (> 6)    840  Thomas Dusza          St. Agnes                                5:57.9  7:57/K    3  
   64  (< 4)    380  William Wickson       Holy Spirit                              5:58.1  7:58/K    3  
   65     37   1633  Elliott Thieneman     Tully Elementary                         6:02.0  8:03/K    3  
   66  (< 4)    524  Seth Austin           Mount Washington Elementary Scho         6:02.1  8:03/K    3  
   67  (< 4)    704  Gray Malone           Sacred Heart Model School                6:02.8  8:04/K    3  
   68     38   1360  James Nett            St. Mary of the Knobs Catholic S         6:03.8  8:05/K    3  
   69  (< 4)   1040  Isaac Allen           St. Edward                               6:03.9  8:05/K    3  
   70     39     81  Jason Jenkins         Chancey Elementary                       6:04.3  8:06/K    3  
   71     40    108  Landon Wilkerson      Chancey Elementary                       6:04.7  8:06/K    3  
   72     41    395  Wilson Hancock        Holy Trinity Parish School               6:05.7  8:08/K    3  
   73     42    445  Elijah Cannon         Little Flock Christian Academy           6:07.1  8:10/K    3  
   74  (< 4)    538  Landon McNeese        Mount Washington Elementary Scho         6:08.9  8:12/K    3  
   75     43     53  Grady Westergren      Chance School                            6:11.0  8:15/K    3  
   76     44    304  Ryan Sanders          Hite                                     6:11.3  8:15/K    3  
   77     45   1619  Ethan North           Tully Elementary                         6:11.6  8:16/K    3  
   78  (< 4)   1055  Cody Dinsmore         St. Edward                               6:15.9  8:21/K    3  
   79     46   1390  Keir Howard           St. Michael                              6:16.4  8:22/K    3  
   80     47   1631  Nathaniel Smith       Tully Elementary                         6:20.5  8:27/K    3  
   81  (< 4)   1000  Jaxon Denny           St. Andrew                               6:22.6  8:30/K    3  
   82  (> 6)    868  Henry Koellner        St. Agnes                                6:22.9  8:31/K    3  
   83     48    313  Hunter Wolf           Hite                                     6:23.0  8:31/K    3  
   84  (> 6)    825  Wyatt Conaway         St. Agnes                                6:24.1  8:32/K    3  
   85     49     21  Jack Abell            Chance School                            6:24.8  8:33/K    4  
   86     50    256  Nicolai Arens         Hite                                     6:25.3  8:34/K    3  
   87  (< 4)    997  Lucas Wehrle          St. Aloysius                             6:26.7  8:36/K    3  
   88  (< 4)    942  Drew Corbett          St. Albert the Great                     6:28.5  8:38/K    3  
   89  (> 6)    846  Samuel Elstner        St. Agnes                                6:29.9  8:40/K    3  
   90     51    233  Nickles Rubano        Eisenhower Elementary School             6:32.5  8:43/K    3  
   91     52    248  William Weihe         Eisenhower Elementary School             6:34.6  8:46/K    3  
   92  (< 4)    535  Zack Lucas            Mount Washington Elementary Scho         6:36.5  8:49/K    3  
   93     53    231  Brycen Roberts        Eisenhower Elementary School             6:36.5  8:49/K    3  
   94  (< 4)   1145  Brandon Mudd          St. Gabriel                              6:39.8  8:53/K    3  
   95     54    637  Gavin Gish            Our Lady of Lourdes                      6:40.9  8:55/K    3  
   96  (> 6)    887  Andrew McMahon        St. Agnes                                6:42.3  8:56/K    3  
   97  (< 4)   1074  William Norris        St. Edward                               6:45.9  9:01/K    3  
   98  (< 4)   1459  Nicholas Gondim       St. Patrick School                       6:46.0  9:01/K    3  
   99     55    268  Conall Harden         Hite                                     6:47.9  9:04/K    3  
  100  (< 4)    504  Eason Haley           Middletown Elementary                    6:51.6  9:09/K    3  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     56     99  Marco Rivas           Chancey Elementary                       6:53.5  9:11/K    3  
  102     57   1385  Alexander Etienne     St. Michael                              6:54.2  9:12/K    3  
  103    DNS    761  Kaleb Madden          Southern Indiana Catholic                6:56.5  9:15/K    3  
  104     58    128  Eijah Vittioe         Cochrane Elementary                      6:57.2  9:16/K    3  
  105     59    402  Elliott Lieb          Holy Trinity Parish School               7:00.0  9:20/K    3  
  106  (> 6)   1618  Henry Myers           Tully Elementary                         7:00.7  9:21/K    3  
  107     60    111  Jahill Brown          Cochrane Elementary                      7:03.9  9:25/K    3  
  108  (< 4)   1259  Vincent Vetter        St. Margaret Mary                        7:06.7  9:29/K    3  
  109     61    417  Jack Schneider        Holy Trinity Parish School               7:10.5  9:34/K    3  
  110  (< 4)    332  Jack Eifler           Holy Spirit                              7:13.6  9:38/K    3  
  111     62    201  Ezekiel Braun         Eisenhower Elementary School             7:16.3  9:42/K    3  
  112  (< 4)    155  Thomas Hickson        Corpus Christi Classical Academy         7:22.3  9:50/K    3  
  113  (> 6)    199  Weston Bale           Eisenhower Elementary School             7:23.2  9:51/K    3  
  114     63    389  Mason Davis           Holy Trinity Parish School               7:25.3  9:54/K    3  
  115  (< 4)   1673  Silas Weyrauch        West Point Elementary & Middle S         7:27.4  9:57/K    3  
  116  (< 4)    986  Matthew Doyle         St. Aloysius                             7:27.5  9:57/K    3  
  117  (< 4)   1120  Adrian Powell         St. Francis of Assisi School             7:31.8 10:02/K    3  
  118     64    466  Grant Wilson          Little Flock Christian Academy           7:32.2 10:03/K    3  
  119     65    465  Samuel Williams       Little Flock Christian Academy           7:34.4 10:06/K    3  
  120  (> 6)   1591  Mason Grivna          Tully Elementary                         7:35.6 10:08/K    3  
  121  (< 4)    512  Henry Purcell         Middletown Elementary                    7:35.8 10:08/K    3  
  122  (< 4)   1113  Karl Manke            St. Francis of Assisi School             7:45.7 10:21/K    3  
  123     66    623  Beckett Berkhahn      Our Lady of Lourdes                      7:51.0 10:28/K    3  
  124     67    638  Ethan Goodman         Our Lady of Lourdes                      8:01.3 10:42/K    3  
  125     68    312  Grayson Tripp         Hite                                     8:03.2 10:44/K    3  
  126  (< 4)   1432  Bryson Rone           St. Nicholas Academy                     8:07.3 10:50/K    3  
  127     69    593  Zachary Schum         Notre Dame Academy (Louisville)          8:13.9 10:59/K    3  
  128  (< 4)    502  AJ Fetzner            Middletown Elementary                    8:15.4 11:01/K    3  
  129  (< 4)   1516  Aaron Frank           St. Romuald                              8:33.5 11:25/K    3  
  130  (< 4)   1420  Gabe Gross            St. Nicholas Academy                     8:33.8 11:25/K    3  
  131  (< 4)    680  Ethan Vincent         Pleasant Grove Elementary                8:44.6 11:40/K    3  
  132     70     62  Grayson Bright        Chancey Elementary                       8:51.9 11:49/K    3  
  133     71    126  Walker Rose           Cochrane Elementary                      9:17.6 12:24/K    3  



Overall Finish List - Boys

4th Grade Boys

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1    520  Kix Verbroekken       Middletown Elementary                    4:21.0  5:48/M    4  
    2      2   1603  Eli Hynes             Tully Elementary                         4:23.2  5:51/M    4  
    3  (< 4)   1494  Jonah Gates           St. Raphael                              4:51.4  6:29/M    4  
    4  (< 4)    821  Ian Chism             St. Agnes                                4:55.6  6:34/M    4  
    5      3   1254  Cody Seymour          St. Margaret Mary                        4:55.7  6:34/M    4  
    6  (< 4)   1202  Jackson Furdek        St. Leonard                              4:56.1  6:35/M    4  
    7      4      8  Aiden Lewis           Ascension Elementary School              4:58.2  6:38/M    4  
    8      5   1580  Porter Coyle          Tully Elementary                         4:59.4  6:39/M    4  
    9  (< 4)    714  Casper Ridge          Sacred Heart Model School                4:59.4  6:39/M    4  
   10  (< 4)    394  Beckett Gunderson     Holy Trinity Parish School               5:00.7  6:41/M    4  
   11  (< 4)   1109  Mason Koon            St. Francis of Assisi School             5:00.8  6:41/M    4  
   12      6    345  Hudson Koetter        Holy Spirit                              5:01.0  6:41/M    4  
   13      7   1345  Noah Geswein          St. Mary of the Knobs Catholic S         5:02.1  6:43/M    4  
   14  (< 4)     29  Harris Fleischman     Chance School                            5:06.1  6:48/M    4  
   15      8    259  Gavin Brown           Hite                                     5:07.2  6:50/M    4  
   16    DNS    572  Graham Springston     Northeast Striders                       5:09.3  6:53/M    4  
   17  (< 4)   1528  Cameron Cramer        St. Stephen Martyr                       5:09.3  6:53/M    4  
   18      9   1608  Pete Ledford          Tully Elementary                         5:18.3  7:04/M    4  
   19     10   1366  Elias Roman           St. Mary of the Knobs Catholic S         5:18.8  7:05/M    4  
   20     11   1327  Gav Brown             St. Mary Academy (Louisville)            5:20.6  7:08/M   4   
   21     12   1169  Jackson Luttrell      St. James (Elizabethtown)                5:21.1  7:08/M    4  
   22  (< 4)   1447  Will Alvey            St. Patrick School                       5:21.6  7:09/M    4  
   23     13   1572  Michael Burns         Tully Elementary                         5:22.8  7:10/M    4  
   24     14   1164  Nick Gingerich        St. James (Elizabethtown)                5:25.3  7:14/M   4   
   25     15     79  Tyler Horsley         Chancey Elementary                       5:25.7  7:14/M    4  
   26  (< 4)    813  Calvin Brey           St. Agnes                                5:30.5  7:21/M    4  
   27    DNS    730  Austin Bainbridge     Southern Indiana Catholic                5:32.9  7:24/M    4  
   28     16     20  Ryan Yates            Ascension Elementary School              5:34.9  7:27/M    4  
   29     17   1307  Grayson Brown         St. Mary Academy (Louisville)            5:35.8  7:28/M    4  
   30  (< 4)    209  Wyatt Davis           Eisenhower Elementary School             5:36.3  7:29/M    4  
   31     18    308  Jack Tindall          Hite                                     5:36.7  7:29/M    4  
   32  (< 4)    603  Kol Fluhr             Old Mill Elementary                      5:37.3  7:30/M    4  
   33     19    518  James Schwager        Middletown Elementary                    5:38.2  7:31/M    4  
   34     20   1134  James Greer           St. Gabriel                              5:40.3  7:34/M    4  
   35     21   1613  Preston Mattingly     Tully Elementary                         5:40.4  7:34/M    4  
   36    DNS    745  Landon Ferree         Southern Indiana Catholic                5:41.7  7:36/M    4  
   37     22   1149  Caleb Quirino         St. Gabriel                              5:43.0  7:37/M    4  
   38     23    278  Kyler King            Hite                                     5:45.9  7:41/M    4  
   39  (< 4)    158  Robert Shearin        Corpus Christi Classical Academy         5:45.9  7:41/M    4  
   40     24    376  Luke Walters          Holy Spirit                              5:47.0  7:43/M    4  
   41    DNS    750  Lucas Hamm            Southern Indiana Catholic                5:47.3  7:43/M    4  
   42     25   1162  Gavin Fentress        St. James (Elizabethtown)                5:48.9  7:45/M    5  
   43     26   1314  David Hawkins         St. Mary Academy (Louisville)            5:49.9  7:47/M    4  
   44  (< 4)    644  Ryan Huber            Our Lady of Lourdes                      5:50.6  7:48/M    4  
   45     27   1260  Dominic Wilson        St. Margaret Mary                        5:50.8  7:48/M    4  
   46     28     77  James Guevara         Chancey Elementary                       5:52.1  7:50/M    4  
   47  (< 4)    700  Channing Jacobs       Sacred Heart Model School                5:55.1  7:54/M    4  
   48  (< 4)    897  Cash Northington      St. Agnes                                5:55.5  7:54/M    4  
   49     29    497  Logan Cissell         Middletown Elementary                    5:58.9  7:59/M    4  
   50    DNS    751  Caleb Johnson         Southern Indiana Catholic                6:00.0  8:00/M    4  
   51  (< 4)    620  Colten Weddle         Old Mill Elementary                      6:01.0  8:01/M    4  
   52     30   1316  Aidan Kidner          St. Mary Academy (Louisville)            6:01.2  8:02/M    4  
   53     31   1253  Clayton Scott         St. Margaret Mary                        6:01.8  8:02/M    4  
   54     32   1616  Collin Medley         Tully Elementary                         6:04.3  8:06/M    4  
   55     33    109  Myron Wilkerson       Chancey Elementary                       6:06.0  8:08/M    4  
   56  (< 4)    113  Desean Eastering      Cochrane Elementary                      6:06.8  8:09/M    4  
   57     34    510  Siddh Pathak          Middletown Elementary                    6:07.3  8:10/M    2  
   58     35    495  Ben Billiter          Middletown Elementary                    6:12.0  8:16/M    4  
   59  (< 4)    244  Jackson Valle         Eisenhower Elementary School             6:15.8  8:21/M    4  
   60     36    283  Zac Martin            Hite                                     6:22.3  8:30/M    4  
   61  (< 4)   1505  Noah O'Brien          St. Raphael                              6:22.7  8:30/M    4  
   62     37     85  Peyton Knight         Chancey Elementary                       6:26.6  8:36/M    4  
   63  (< 4)    676  Quinn Parkerson       Pleasant Grove Elementary                6:31.1  8:41/M    4  
   64     38    100  Kaleb Rose            Chancey Elementary                       6:31.4  8:42/M    4  
   65     39     90  Cassius Morgan        Chancey Elementary                       6:34.5  8:46/M    4  
   66    DNS    738  Miles Conner          Southern Indiana Catholic                6:34.6  8:46/M    4  
   67  (< 4)    707  Lucien Montoya        Sacred Heart Model School                6:35.3  8:47/M    4  
   68  (< 4)    412  Jack Renda            Holy Trinity Parish School               6:36.2  8:48/M    4  
   69     40   1136  Trenton Hardison      St. Gabriel                              6:37.0  8:49/M    4  
   70  (< 4)    176  Waylon Welker         Crossroads Elementary                    6:37.4  8:50/M    4  
   71  (< 4)   1009  Nicholas Beatty       St. Bernard                              6:37.6  8:50/M    4  
   72  (< 4)   1035  Wade Varner           St. Bernard                              6:37.7  8:50/M    4  
   73     41      5  Jack Cochran          Ascension Elementary School              6:41.9  8:56/M    6  
   74     42   1221  Joseph Erdman         St. Margaret Mary                        6:45.7  9:01/M    4  
   75  (< 4)   1036  Jacob Westenhofer     St. Bernard                              6:53.3  9:11/M    4  
   76     43   1250  Thomas Rouchka        St. Margaret Mary                        6:55.4  9:14/M    4  
   77     44    351  Walter Mattingly      Holy Spirit                              6:57.0  9:16/M    4  
   78     45    262  Parth Dhande          Hite                                     6:58.7  9:18/M    4  
   79  (> 6)     98  Elijah Railey         Chancey Elementary                       7:00.3  9:20/M    4  
   80     46    261  Davion Cook           Hite                                     7:01.2  9:22/M    4  
   81     47    364  Lavin Smith           Holy Spirit                              7:04.9  9:27/M    4  
   82  (> 6)   1575  Isaac Carpenter       Tully Elementary                         7:07.0  9:29/M    4  
   83  (< 4)    122  Nathan McGill         Cochrane Elementary                      7:10.9  9:35/M    4  
   84  (> 6)    297  Andrue Ockerman       Hite                                     7:16.3  9:42/M    4  
   85  (> 6)    300  Davis Roettger        Hite                                     7:20.8  9:48/M    4  
   86  (< 4)   1460  Christopher Graham    St. Patrick School                       7:29.2  9:59/M    4  
   87  (< 4)    458  Preston Miller-RichardLittle Flock Christian Academy           7:30.9 10:01/M    3  
   88  (< 4)   1665  Dennis Slone          West Point Elementary & Middle S         7:31.9 10:03/M    4  
   89  (< 4)    174  Ethan Stickling       Crossroads Elementary                    7:31.9 10:03/M    3  
   90  (< 4)     49  Charlie Seifert       Chance School                            7:31.9 10:03/M    4  
   91     48   1364  Callum Pugh           St. Mary of the Knobs Catholic S         7:35.5 10:07/M    4  
   92     49   1141  Keegan Kline          St. Gabriel                              7:40.3 10:14/M    4  
   93  (< 4)     55  Grant Yewell          Chance School                            7:47.8 10:24/M    4  
   94  (> 6)    101  Grady Spencer         Chancey Elementary                       7:49.5 10:26/M    4  
   95  (> 6)   1600  Hunter Hofmann        Tully Elementary                         7:52.4 10:30/M    4  
   96     50     13  Tallon Ridge          Ascension Elementary School              8:19.3 11:06/M    4  
   97  (< 4)   1265  Max Duckworth         St. Martha                               8:24.3 11:12/M    4  
   98     51   1365  Mason Raes            St. Mary of the Knobs Catholic S         8:28.4 11:18/M    8  
   99     52   1175  Eli Patton            St. James (Elizabethtown)                8:56.7 11:56/M    4  
  100  (< 4)   1204  Charlie Rabaut        St. Leonard                              9:54.3 13:12/M    4  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (> 6)     88  Carlos Moore          Chancey Elementary                      12:22.7 16:30/M    4  



Overall Finish List - Boys

5-6 Boys

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1    930  Kaden Wancket         St. Agnes                                6:58.4  3:29/K    6  
    2      2    635  Garrison Gilvin       Our Lady of Lourdes                      7:16.6  3:38/K    5  
    3      3    494  D'anico Trowell       Louisville TigerSharks                   7:25.0  3:43/K    6  
    4    DNS    563  Zion Green            Northeast Striders                       7:33.7  3:47/K    5  
    5      4    826  Nolan Crider          St. Agnes                                7:33.8  3:47/K    5  
    6      5    492  Mason Saunders        Louisville TigerSharks                   7:43.4  3:52/K    5  
    7  (< 4)    470  Lee Cahill            Louisville Collegiate Middle             7:44.0  3:52/K    5  
    8      6    851  James George          St. Agnes                                7:47.6  3:54/K    6  
    9  (< 4)   1389  Gaines Howard         St. Michael                              7:47.7  3:54/K    5  
   10      7    336  Griffin Hall          Holy Spirit                              7:47.7  3:54/K    6  
   11  (< 4)   1017  Isaac Delling         St. Bernard                              7:54.3  3:57/K    5  
   12      8    388  Davis Cunningham      Holy Trinity Parish School               7:57.3  3:59/K    5  
   13      9   1455  Jack Frederick        St. Patrick School                       7:59.6  4:00/K    6  
   14     10    396  Charlie Holt          Holy Trinity Parish School               8:03.1  4:02/K    5  
   15     11   1444  Aidan Albritton       St. Patrick School                       8:07.1  4:04/K    5  
   16  (< 4)    292  Brennan Murray        Hite                                     8:07.6  4:04/K    5  
   17     12    372  Will Thompson         Holy Spirit                              8:09.1  4:05/K    5  
   18     13   1054  Brady Dinsmore        St. Edward                               8:10.8  4:05/K    6  
   19     14   1551  Thomas Norton         St. Stephen Martyr                       8:10.9  4:05/K    5  
   20  (< 4)   1108  Drew Koon             St. Francis of Assisi School             8:11.3  4:06/K    6  
   21     15   1211  Liam Walsh            St. Leonard                              8:11.7  4:06/K    6  
   22     16   1484  Alex Vonderhaar       St. Patrick School                       8:12.3  4:06/K    5  
   23     17    935  Vincent Yochum        St. Agnes                                8:12.5  4:06/K    5  
   24     18   1568  Tyler Baker           Tully Elementary                         8:16.4  4:08/K    5  
   25     19   1458  Zachary Gladieux      St. Patrick School                       8:19.2  4:10/K    5  
   26     20   1062  Braden Heitkamper     St. Edward                               8:21.0  4:11/K    5  
   27     21   1079  Blake Scott           St. Edward                               8:21.5  4:11/K    5  
   28     22    901  James Pape            St. Agnes                                8:21.5  4:11/K    6  
   29     23    903  Anthony Passafiume    St. Agnes                                8:24.5  4:12/K    6  
   30  (> 6)    816  Michael Broniak       St. Agnes                                8:26.2  4:13/K    5  
   31     24    786  Graham Dwyer          Spencer County Middle School             8:26.3  4:13/K    6  
   32    DNS    734  Thurgood Billingsley  Southern Indiana Catholic                8:26.3  4:13/K    6  
   33    DNS    567  Ashwin Muralidharan   Northeast Striders                       8:30.6  4:15/K    5  
   34     25    793  Buck Murphy           Spencer County Middle School             8:30.8  4:15/K    6  
   35  (< 4)   1002  Peyton Gant           St. Andrew                               8:31.5  4:16/K    6  
   36  (< 4)     14  Sam Schweickhardt     Ascension Elementary School              8:31.5  4:16/K    6  
   37  (> 6)    862  Preston Jolly         St. Agnes                                8:31.8  4:16/K    5  
   38     26   1372  Connor Zwissler       St. Mary of the Knobs Catholic S         8:31.9  4:16/K    6  
   39  (< 4)     28  Dominic Del Negro     Chance School                            8:32.9  4:16/K    5  
   40     27   1356  Cooper Nash           St. Mary of the Knobs Catholic S         8:34.5  4:17/K    5  
   41     28   1498  Evan Klein            St. Raphael                              8:35.7  4:18/K    6  
   42     29   1605  Aiden Jenkins         Tully Elementary                         8:37.3  4:19/K    5  
   43    DNS    571  Tre Smith             Northeast Striders                       8:38.4  4:19/K    5  
   44     30    491  Grant Rogers          Louisville TigerSharks                   8:38.4  4:19/K    6  
   45  (< 4)    298  Graham Pearl          Hite                                     8:39.9  4:20/K    5  
   46  (> 6)    806  Miles Boone           St. Agnes                                8:41.0  4:21/K    5  
   47  (< 4)    483  Everest Snyder        Louisville Collegiate Middle             8:41.7  4:21/K    5  
   48     31   1362  Parker Pennington     St. Mary of the Knobs Catholic S         8:42.2  4:21/K    5  
   49    DNS    737  Wyatt Chisman         Southern Indiana Catholic                8:42.3  4:21/K    6  
   50     32    493  Brady Sullivan        Louisville TigerSharks                   8:42.3  4:21/K    6  
   51     33   1452  Tucker Dalton         St. Patrick School                       8:43.3  4:22/K    6  
   52     34   1471  Carson Long           St. Patrick School                       8:44.2  4:22/K    5  
   53     35   1340  Solomon Ernstberger   St. Mary of the Knobs Catholic S         8:45.0  4:23/K    5  
   54     36   1526  Ben Cebe              St. Stephen Martyr                       8:48.3  4:24/K    5  
   55  (< 4)    253  Luke Smith            Hebron Middle School                     8:48.8  4:24/K    6  
   56     37    796  Brady Riddle          Spencer County Middle School             8:49.0  4:25/K    6  
   57     38    365  Philip Smith          Holy Spirit                              8:50.9  4:25/K    5  
   58     39    415  Max Rivas             Holy Trinity Parish School               8:51.1  4:26/K    5  
   59     40    992  Alex Popa             St. Aloysius                             8:51.6  4:26/K    5  
   60  (< 4)    589  Ethan Rhea            Notre Dame Academy (Louisville)          8:53.3  4:27/K    5  
   61     41    398  James Holt            Holy Trinity Parish School               8:58.2  4:29/K    5  
   62     42    343  Carter Kirchner       Holy Spirit                              8:58.3  4:29/K    5  
   63    DNS    743  Lincoln Ellorimo      Southern Indiana Catholic                9:00.8  4:30/K    6  
   64     43    643  John Haws             Our Lady of Lourdes                      9:01.4  4:31/K    5  
   65     44   1240  Max Piazza            St. Margaret Mary                        9:01.4  4:31/K    6  
   66  (> 6)    906  Jacob Ray             St. Agnes                                9:02.4  4:31/K    5  
   67     45    547  Easton Hughes         Mt. Washington Middle School             9:04.7  4:32/K    5  
   68     46   1208  Caiden Silver         St. Leonard                              9:06.0  4:33/K    5  
   69     47   1189  Jake Ovesen           St. James Middle School                  9:06.1  4:33/K    5  
   70     48    551  Jordan Rodriguez      Mt. Washington Middle School             9:07.0  4:34/K    6  
   71  (> 6)    898  Jack O'Bryan          St. Agnes                                9:10.2  4:35/K    5  
   72  (> 6)    831  Everett Derrick       St. Agnes                                9:10.3  4:35/K    5  
   73     49   1561  Nick Wolff            St. Stephen Martyr                       9:11.5  4:36/K    5  
   74     50    379  Stephen Wickson       Holy Spirit                              9:12.0  4:36/K    6  
   75     51   1196  Nelson Chase          St. Leonard                              9:12.8  4:36/K    5  
   76  (> 6)    822  Jack Clifford         St. Agnes                                9:17.5  4:39/K    5  
   77     52    250  Chase Woosley         Eisenhower Elementary School             9:19.1  4:40/K    5  
   78  (> 6)   1461  Gavin Heineman        St. Patrick School                       9:19.2  4:40/K    5  
   79  (< 4)   1104  Jake Holtgrave        St. Francis of Assisi School             9:20.8  4:40/K    5  
   80     53    655  Otis Schreck          Our Lady of Lourdes                      9:21.2  4:41/K    5  
   81     54   1488  Kyeler Bakaric        St. Raphael                              9:21.2  4:41/K    6  
   82     55   1511  Haydon Spears         St. Raphael                              9:22.0  4:41/K    6  
   83  (< 4)    146  Nicholas Dandurand    Corpus Christi Classical Academy         9:22.5  4:41/K    6  
   84     56    459  Jaxon Morris          Little Flock Christian Academy           9:22.7  4:41/K    6  
   85  (< 4)    507  Troy Lasick           Middletown Elementary                    9:24.9  4:42/K    5  
   86  (< 4)     50  Rafael Shah-Bozeman   Chance School                            9:25.8  4:43/K    5  
   87  (< 4)   1415  Drew Deitz            St. Nicholas Academy                     9:26.0  4:43/K    4  
   88  (< 4)   1021  Callen Magers         St. Bernard                              9:27.0  4:44/K    6  
   89  (< 4)      7  Sam Gohmann           Ascension Elementary School              9:27.8  4:44/K    6  
   90     57    381  Charles Woeste        Holy Spirit                              9:27.9  4:44/K    6  
   91     58   1604  Nicholas Jackson      Tully Elementary                         9:28.5  4:44/K    5  
   92     59   1298  Rafael Basa           St. Mary Academy (Louisville)            9:28.6  4:44/K    5  
   93     60    392  Logan Gentner         Holy Trinity Parish School               9:28.7  4:44/K    5  
   94  (> 6)    900  Henry Pape            St. Agnes                                9:30.0  4:45/K    6  
   95     61    940  Luka Abell            St. Albert the Great                     9:31.3  4:46/K    5  
   96  (< 4)   1373  Conner Anderson       St. Michael                              9:34.4  4:47/K    6  
   97    DNS    731  Adam Basham           Southern Indiana Catholic                9:35.8  4:48/K    6  
   98     62   1343  Noah Frossard         St. Mary of the Knobs Catholic S         9:37.4  4:49/K    6  
   99  (< 4)    264  Riley Gnagy           Hite                                     9:38.5  4:49/K    5  
  100     63    991  Matthew Pinotti       St. Aloysius                             9:38.6  4:49/K    6  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     64    202  Parker Caple          Eisenhower Elementary School             9:39.5  4:50/K    5  
  102     65     93  Chris Peacock         Chancey Elementary                       9:41.4  4:51/K    5  
  103  (> 6)    848  Lucas Flynn           St. Agnes                                9:42.3  4:51/K    5  
  104     66   1560  Noah Whitmore         St. Stephen Martyr                       9:44.6  4:52/K    5  
  105  (< 4)   1282  Adam Romanowski       St. Martha                               9:46.7  4:53/K    5  
  106  (> 6)    891  Joseph Mersch         St. Agnes                                9:49.1  4:55/K    5  
  107  (< 4)     10  Gavin Misner          Ascension Elementary School              9:49.8  4:55/K    6  
  108     67    797  Earl Rose             Spencer County Middle School             9:50.9  4:55/K    5  
  109  (< 4)    433  Grayson Booe          Kentucky Christian Academy               9:51.1  4:56/K    6  
  110     68   1191  Zachary Preen         St. James Middle School                  9:51.2  4:56/K    6  
  111     69   1635  Ian Walker            Tully Elementary                         9:52.2  4:56/K    5  
  112  (< 4)     23  Will Beshear          Chance School                            9:53.0  4:57/K    5  
  113     70   1513  Owen Zoeller          St. Raphael                              9:53.5  4:57/K    6  
  114     71   1192  Jack Stevenson        St. James Middle School                  9:55.5  4:58/K    6  
  115    DNS    758  Bryce Lopez           Southern Indiana Catholic                9:56.0  4:58/K    5  
  116     72    798  Jakob Satterly        Spencer County Middle School             9:56.1  4:58/K    5  
  117     73   1227  Evan Harris           St. Margaret Mary                        9:58.5  4:59/K    5  
  118     74   1300  Carson Bobzien        St. Mary Academy (Louisville)            9:59.9  5:00/K    6  
  119  (< 4)   1374  Caleb Bohn            St. Michael                             10:00.9  5:00/K    5  
  120  (> 6)   1443  Ayden Adkins          St. Patrick School                      10:01.4  5:01/K    6  
  121     75    386  Owen Clasen           Holy Trinity Parish School              10:03.9  5:02/K    5  
  122  (< 4)   1679  Lawrence Jefferson    Westport Middle School                  10:05.1  5:03/K    6  
  123     76    651  Alexander Ridgeway    Our Lady of Lourdes                     10:05.5  5:03/K    5  
  124  (< 4)    688  Grant Catlett         Sacred Heart Model School               10:06.5  5:03/K    5  
  125     77    450  Lukas Esser           Little Flock Christian Academy          10:06.7  5:03/K    6  
  126     78   1067  Isaac Lotze           St. Edward                              10:07.7  5:04/K    6  
  127     79   1491  Brendan Edelen        St. Raphael                             10:07.8  5:04/K    6  
  128  (> 6)    324  Evan Chisholm         Holy Spirit                             10:08.9  5:04/K    6  
  129     80   1186  Sam Martin            St. James Middle School                 10:09.3  5:05/K    6  
  130  (< 4)   1412  Holden Abang          St. Nicholas Academy                    10:12.5  5:06/K    6  
  131  (< 4)   1676  Jayden Culver         Westport Middle School                  10:12.8  5:06/K    6  
  132     81   1490  Boston Cissell        St. Raphael                             10:13.7  5:07/K    6  
  133     82    546  Jack Bleemel          Mt. Washington Middle School            10:14.5  5:07/K    5  
  134     83   1629  Quinn Shean           Tully Elementary                        10:16.4  5:08/K   5   
  135  (< 4)   1115  Finn Oetken           St. Francis of Assisi School            10:17.4  5:09/K    5  
  136     84     87  Lawrence McKinney     Chancey Elementary                      10:18.8  5:09/K    5  
  137     85   1188  Paul Minor            St. James Middle School                 10:24.0  5:12/K    6  
  138  (< 4)    479  Cameron Kiefer        Louisville Collegiate Middle            10:25.2  5:13/K    6  
  139  (> 6)    819  John Lucian Brown     St. Agnes                               10:25.3  5:13/K    5  
  140     86    207  Jackson Cummings      Eisenhower Elementary School            10:27.6  5:14/K    5  
  141     87   1337  Sam Didelot           St. Mary of the Knobs Catholic S        10:33.3  5:17/K    5  
  142     88   1213  Bennett Babin         St. Margaret Mary                       10:34.6  5:17/K    5  
  143     89   1324  Kellen Ralston        St. Mary Academy (Louisville)           10:35.8  5:18/K    5  
  144  (< 4)    151  Aidan Hickson         Corpus Christi Classical Academy        10:39.4  5:20/K    5  
  145     90    980  Wyatt Bourke          St. Aloysius                            10:41.9  5:21/K    5  
  146     91   1553  Jackson O'Connell     St. Stephen Martyr                      10:42.5  5:21/K    6  
  147    DNS    775  Peyton Wacker         Southern Indiana Catholic               10:44.2  5:22/K    5  
  148     92   1066  Adam Lewis            St. Edward                              10:45.0  5:23/K    5  
  149  (< 4)    697  John Hall             Sacred Heart Model School               10:45.5  5:23/K    6  
  150     93   1624  Zavier Pool           Tully Elementary                        10:45.9  5:23/K    5  
  151  (< 4)    573  Andrew Ala            Notre Dame Academy (Louisville)         10:46.0  5:23/K    6  
  152    DNS    753  Ethan Johnson         Southern Indiana Catholic               10:50.3  5:25/K    5  
  153  (< 4)    140  Gabriel Cogswell      Corpus Christi Classical Academy        10:52.8  5:26/K    5  
  154     94   1203  Davis Mobley          St. Leonard                             10:57.9  5:29/K    5  
  155     95    974  Luke Thomas           St. Albert the Great                    10:58.0  5:29/K    6  
  156     96    252  Chance Young          Eisenhower Elementary School            11:01.6  5:31/K    5  
  157     97    103  Cairo Sweeney         Chancey Elementary                      11:01.8  5:31/K    5  
  158  (< 4)   1517  Gabe Frank            St. Romuald                             11:08.4  5:34/K    5  
  159  (> 6)    875  Judah Lorenz          St. Agnes                               11:09.0  5:35/K    6  
  160  (> 6)    828  Jacob Deck            St. Agnes                               11:09.3  5:35/K    5  
  161     98   1231  Sean Jennings         St. Margaret Mary                       11:09.4  5:35/K    5  
  162  (< 4)    190  William Kelty         Eastside Middle School                  11:09.4  5:35/K    6  
  163     99    984  Benson Brown          St. Aloysius                            11:16.7  5:38/K    5  
  164    100    975  Liam Wahl             St. Albert the Great                    11:20.5  5:40/K    6  
  165  (> 6)   1472  Nate Maddox           St. Patrick School                      11:24.3  5:42/K    6  
  166  (< 4)    509  Clayton Mushlin       Middletown Elementary                   11:25.1  5:43/K    5  
  167    101    246  Braxton Weatherly     Eisenhower Elementary School            11:28.5  5:44/K    5  
  168    102     64  Colin Cain            Chancey Elementary                      11:35.5  5:48/K    5  
  169    DNS    774  Lachlan Wacker        Southern Indiana Catholic               11:47.8  5:54/K    6  
  170    103   1318  Miles Lemmenes        St. Mary Academy (Louisville)           11:49.3  5:55/K    5  
  171    104    228  Josh Oliver           Eisenhower Elementary School            11:51.0  5:56/K    5  
  172    105    461  Ben Riedel            Little Flock Christian Academy          11:58.3  5:59/K    6  
  173    106     80  Jayvion James         Chancey Elementary                      12:03.8  6:02/K    5  
  174    107    945  Jacob Early           St. Albert the Great                    12:04.2  6:02/K    5  
  175    108    998  Robert Wolf           St. Aloysius                            12:09.6  6:05/K    5  
  176    109     83  Simon Kessinger       Chancey Elementary                      12:10.0  6:05/K    5  
  177    110   1199  Sal Denardo           St. Leonard                             12:19.3  6:10/K    5  
  178    111    448  Grant Chapman         Little Flock Christian Academy          12:29.3  6:15/K    5  
  179  (< 4)   1650  Jaiden Casey          West Point Elementary & Middle S        12:34.1  6:17/K    5  
  180    112    554  Braedon Wafford       Mt. Washington Middle School            12:35.9  6:18/K    5  
  181  (< 4)   1684  Jesse Raymond         Westport Middle School                  12:36.1  6:18/K    6  
  182  (< 4)   1146  Logan O'Bryan         St. Gabriel                             12:47.6  6:24/K    5  
  183    113   1041  Logan Arnold          St. Edward                              12:50.6  6:25/K    5  
  184  (> 6)    938  Matt Zoglman          St. Agnes                               13:15.1  6:38/K    5  
  185    114    453  Joseph Foreman        Little Flock Christian Academy          13:16.1  6:38/K    5  
  186    115   1193  Conner Bush           St. Leonard                             13:39.2  6:50/K    6  
  187    116   1215  William Coon          St. Margaret Mary                       14:12.3  7:06/K    6  
  188    117    457  Silas Meek            Little Flock Christian Academy          14:30.1  7:15/K    5  
  189  (> 6)    198  Michiah Anthony       Eisenhower Elementary School            14:34.3  7:17/K    3  
  190  (> 6)     84  Nathan Kinsey         Chancey Elementary                      14:34.8  7:17/K    5  
  191    118    981  Phillip Bowles        St. Aloysius                            14:49.3  7:25/K    5  
  192  (< 4)   1012  Nathaniel Bird        St. Bernard                             14:50.6  7:25/K    5  
  193  (> 6)    452  Jake Floyd            Little Flock Christian Academy          14:53.5  7:27/K    5  



Overall Finish List - Boys

7-8 Boys

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 4)    721  Roman Sierpina        Sacred Heart Model School               10:55.5  3:39/K    7  
    2      1    784  Casey Desilvey        Spencer County Middle School            10:59.5  3:40/K    7  
    3      2   1456  Morgan Frederick      St. Patrick School                      11:11.3  3:44/K    8  
    4  (< 4)    994  Finn Thomas           St. Aloysius                            11:22.5  3:48/K    8  
    5    DNS    769  Brodie Terkhorn       Southern Indiana Catholic               11:37.1  3:52/K    8  
    6    DNS    756  Drew Kelly            Southern Indiana Catholic               11:38.6  3:53/K    7  
    7      3    943  Elliott Crumbo        St. Albert the Great                    11:40.9  3:54/K    8  
    8      4   1123  Nico Sanchez          St. Francis of Assisi School            11:47.0  3:56/K    8  
    9      5    946  Matthew Federico      St. Albert the Great                    12:00.7  4:00/K    8  
   10    DNS    748  Steven Gray           Southern Indiana Catholic               12:03.2  4:01/K    7  
   11      6    899  Sean O'Bryan          St. Agnes                               12:03.9  4:01/K    8  
   12      7    921  Sam Shewmaker         St. Agnes                               12:11.1  4:04/K    7  
   13      8   1114  Eli Oetken            St. Francis of Assisi School            12:11.4  4:04/K    7  
   14      9    657  Gabe Storey           Our Lady of Lourdes                     12:12.9  4:04/K    8  
   15  (< 4)    373  Luke Vanlandingham    Holy Spirit                             12:13.2  4:04/K    8  
   16     10   1099  Noah Harned           St. Francis of Assisi School            12:22.1  4:07/K    8  
   17  (< 4)   1682  Aaron Pruitt          Westport Middle School                  12:22.4  4:07/K    8  
   18  (< 4)   1317  Grant Lemmenes        St. Mary Academy (Louisville)           12:24.8  4:08/K    7  
   19     11    782  Jackson Combs         Spencer County Middle School            12:38.0  4:13/K    7  
   20     12    939  Nick Zoglman          St. Agnes                               12:45.3  4:15/K    8  
   21     13    829  Joseph Deck           St. Agnes                               12:47.5  4:16/K    8  
   22  (< 4)   1072  Luis Nava             St. Edward                              12:48.3  4:16/K    7  
   23     14     15  Dashel Smothers       Ascension Elementary School             12:52.5  4:18/K    7  
   24     15    818  Graham Brown          St. Agnes                               12:53.3  4:18/K    7  
   25     16     18  Jackson Ungar         Ascension Elementary School             12:54.8  4:18/K    7  
   26  (< 4)    586  Bene Mulume           Notre Dame Academy (Louisville)         12:57.4  4:19/K    7  
   27     17    654  Henry Schreck         Our Lady of Lourdes                     12:58.3  4:19/K    8  
   28     18    658  Noah Storey           Our Lady of Lourdes                     12:59.4  4:20/K    8  
   29     19   1391  Keanu Kawata          St. Michael                             13:05.5  4:22/K    7  
   30  (< 4)    579  Ryan Britz            Notre Dame Academy (Louisville)         13:06.6  4:22/K    7  
   31     20   1457  Kyle Gladieux         St. Patrick School                      13:09.6  4:23/K    8  
   32     21    804  Brody Boone           St. Agnes                               13:12.0  4:24/K    7  
   33     22    781  Clayton Collins       Spencer County Middle School            13:18.9  4:26/K    8  
   34  (> 6)    845  Jackson Elstner       St. Agnes                               13:19.0  4:26/K    7  
   35  (< 4)    441  Wyatt Smith           Kentucky Christian Academy              13:23.3  4:28/K    7  
   36     23   1404  Brayden Sills         St. Michael                             13:26.7  4:29/K    7  
   37  (< 4)   1411  Harrison Abang        St. Nicholas Academy                    13:28.1  4:29/K    8  
   38    DNS    762  Braden Mcguire        Southern Indiana Catholic               13:28.9  4:30/K    8  
   39  (> 6)    864  John Riley Kaufman    St. Agnes                               13:33.9  4:31/K    8  
   40  (< 4)   1549  Josh Naber            St. Stephen Martyr                      13:34.5  4:32/K    7  
   41     24    656  Luke Shelby           Our Lady of Lourdes                     13:34.6  4:32/K    7  
   42  (< 4)   1520  Jacob Wilson          St. Romuald                             13:37.0  4:32/K    8  
   43     25    780  Mason Carr            Spencer County Middle School            13:38.2  4:33/K    8  
   44     26    948  George Givens         St. Albert the Great                    13:50.6  4:37/K    8  
   45  (< 4)   1197  Sterling Chase        St. Leonard                             13:55.2  4:38/K    8  
   46     27     12  Joseph Oeswein        Ascension Elementary School             13:55.3  4:38/K    8  
   47     28    647  William Kendall       Our Lady of Lourdes                     13:58.0  4:39/K    8  
   48  (< 4)   1683  Hunter Raymond        Westport Middle School                  13:58.7  4:40/K    8  
   49  (> 6)    803  James Bidwell         St. Agnes                               14:02.3  4:41/K    8  
   50     29    166  Joshua Vander Woude   Corpus Christi Classical Academy        14:04.5  4:42/K    7  
   51     30   1034  Lennon Varner         St. Bernard                             14:05.4  4:42/K    7  
   52     31      9  Eli McCoy             Ascension Elementary School             14:06.9  4:42/K    7  
   53     32   1241  Ryan Piazza           St. Margaret Mary                       14:20.7  4:47/K    8  
   54     33    154  Sean Hickson          Corpus Christi Classical Academy        14:29.0  4:50/K    8  
   55    DNS    759  Jeremy Lopez          Southern Indiana Catholic               14:30.7  4:50/K    8  
   56     34   1038  Hayden Willman        St. Bernard                             14:32.9  4:51/K    8  
   57     35   1475  Benny Mammorella      St. Patrick School                      14:38.5  4:53/K    8  
   58  (> 6)    801  Nick Barker           St. Agnes                               14:45.0  4:55/K    7  
   59     36   1379  John Bryant           St. Michael                             14:45.1  4:55/K    7  
   60     37   1464  Reid Highley          St. Patrick School                      14:47.9  4:56/K    8  
   61     38   1474  Wade Mahoney          St. Patrick School                      14:51.2  4:57/K    8  
   62  (< 4)    195  Drew Swift            Eastside Middle School                  14:55.1  4:58/K    7  
   63  (< 4)    181  Clive Cornell         Eastside Middle School                  14:55.4  4:58/K    7  
   64     39    482  Promesse Niyokwizerwa Louisville Collegiate Middle            15:03.3  5:01/K    7  
   65  (> 6)    809  Mac Bowman            St. Agnes                               15:06.7  5:02/K    8  
   66    DNS    767  Mark Sears            Southern Indiana Catholic               15:08.4  5:03/K    8  
   67     40    474  Joshua Hansen         Louisville Collegiate Middle            15:10.3  5:03/K    7  
   68  (< 4)   1319  Brendan Lundy         St. Mary Academy (Louisville)           15:12.1  5:04/K    8  
   69    DNS    735  Jake Brown            Southern Indiana Catholic               15:14.7  5:05/K    8  
   70     41    783  Matthew Cook          Spencer County Middle School            15:19.2  5:06/K    7  
   71     42   1019  Braxton Howard        St. Bernard                             15:20.4  5:07/K    7  
   72     43    145  Lucas Dandurand       Corpus Christi Classical Academy        15:22.1  5:07/K    6  
   73  (< 4)   1286  Gavin Schmuckie       St. Martha                              15:22.8  5:08/K    8  
   74     44    471  Eric Carter           Louisville Collegiate Middle            15:31.7  5:11/K    8  
   75     45    626  Zach Brown            Our Lady of Lourdes                     15:34.5  5:12/K    8  
   76     46   1239  Luke Pawlak           St. Margaret Mary                       15:34.6  5:12/K    7  
   77  (< 4)   1543  Ryan Lotz             St. Stephen Martyr                      15:45.8  5:15/K    7  
   78     47   1026  Jackson Pendleton     St. Bernard                             15:47.2  5:16/K    7  
   79     48   1102  Gabe Henderson        St. Francis of Assisi School            15:50.8  5:17/K    8  
   80  (< 4)   1336  Dean Didelot          St. Mary of the Knobs Catholic S        15:51.6  5:17/K    7  
   81     49   1376  Jacob Bohn            St. Michael                             15:56.2  5:19/K    7  
   82     50   1039  Elijah Winsted        St. Bernard                             15:56.6  5:19/K    7  
   83     51    789  Gavin Joslin          Spencer County Middle School            16:01.0  5:20/K    7  
   84  (< 4)    596  Cole Wiegandt         Notre Dame Academy (Louisville)         16:08.1  5:23/K    7  
   85     52     16  Parker Steurer        Ascension Elementary School             16:12.6  5:24/K    7  
   86     53   1257  Maddex Ulanowski      St. Margaret Mary                       16:21.6  5:27/K    8  
   87  (< 4)    985  Benjamin Doyle        St. Aloysius                            16:26.0  5:29/K    7  
   88  (< 4)   1273  Matthew Lawrence      St. Martha                              16:28.4  5:29/K    8  
   89  (< 4)    384  Ryan Carothers        Holy Trinity Parish School              16:31.1  5:30/K    7  
   90     54   1251  Toby Rouchka          St. Margaret Mary                       16:34.2  5:31/K    7  
   91     55    966  Lucas Santamouris     St. Albert the Great                    16:54.2  5:38/K    8  
   92  (< 4)    196  Josh Weir             Eastside Middle School                  16:57.5  5:39/K    7  
   93  (< 4)    254  Otto Stickling        Hebron Middle School                    16:57.9  5:39/K    7  
   94     56    472  Siggy Gross           Louisville Collegiate Middle            16:59.3  5:40/K    7  
   95  (< 4)   1674  Luke Wright           West Point Elementary & Middle S        17:39.3  5:53/K    7  
   96     57   1229  Pete Hartlage         St. Margaret Mary                       17:49.9  5:57/K    7  
   97  (< 4)   1428  Tien Nguyen           St. Nicholas Academy                    17:52.8  5:58/K    8  
   98     58    967  Jospeh Schuhmann      St. Albert the Great                    17:52.9  5:58/K    7  
   99     59   1243  Jonah Ratterman       St. Margaret Mary                       17:54.7  5:58/K    8  
  100     60   1396  Dakota Payne          St. Michael                             17:57.4  5:59/K    8  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (> 6)   1247  Dominick Rodriguez    St. Margaret Mary                       17:58.5  6:00/K    7  
  102  (< 4)    420  Jack Stewart          Holy Trinity Parish School              18:26.5  6:09/K    7  
  103  (< 4)    378  Liam Whelan           Holy Spirit                             18:33.0  6:11/K    7  
  104  (< 4)   1262  Brandon Bishop        St. Martha                              18:37.1  6:12/K    7  
  105  (< 4)   1426  Devin Medley          St. Nicholas Academy                    18:45.5  6:15/K    8  
  106     61   1482  Grayson Roberts       St. Patrick School                      18:48.3  6:16/K    8  
  107  (< 4)   1655  Aidin Helm            West Point Elementary & Middle S        19:39.0  6:33/K    7  
  108  (< 4)    451  Sebastian Fisher      Little Flock Christian Academy          20:21.8  6:47/K    7  
  109  (> 6)   1238  Gavin Oliver          St. Margaret Mary                       20:31.9  6:51/K    7  
  110  (< 4)   1519  Andrew Powers         St. Romuald                             20:42.8  6:54/K    8  
  111     62    968  Grant Sherman         St. Albert the Great                    20:51.8  6:57/K    7  
  112  (< 4)    428  Ian Weigel            John Paul II Academy                    21:26.6  7:09/K    7  
  113     63    165  Joseph Vander Woude   Corpus Christi Classical Academy        21:54.0  7:18/K    7  

Team Summary Report - Boys

2nd G and Under Boys Scoring

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 St. Agnes                              51               4   8  16  23  38                 
        Top  4 Times: 14:14.8

    2 Hite                                   85              12  13  29  31  33  34             
        Top  4 Times: 14:49.9

    3 Notre Dame Academy (Louisville)       126               1  21  49  55  85  92             
        Top  4 Times: 15:12.9

    4 Eisenhower Elementary School          127              17  18  39  53  57  63             
        Top  4 Times: 15:32.4

    5 Tully Elementary                      134               7  27  48  52  65                 
        Top  4 Times: 15:32.6

    6 St. Mary of the Knobs Catholic S      134              15  26  35  58  70  74             
        Top  4 Times: 15:33.3

    7 Mount Washington Elementary Scho      159              10  41  42  66  96 102             
        Top  4 Times: 15:45.3

    8 Sacred Heart Model School             163               5  20  32 106 110                 
        Top  4 Times: 16:12.4

    9 Holy Spirit                           168               2  14  68  84  95 101             
        Top  4 Times: 15:39.7

   10 St. Michael                           172              19  22  51  80  98 105             
        Top  4 Times: 16:02.0

   11 St. Mary Academy (Louisville)         177              30  37  43  67  99                 
        Top  4 Times: 16:05.8

   12 St. Margaret Mary                     179               6  36  61  76  82  83             
        Top  4 Times: 15:57.9

   13 St. Nicholas Academy                  183               3  11  72  97 104 107             
        Top  4 Times: 15:58.1

   14 St. Leonard                           185               9  24  75  77 100                 
        Top  4 Times: 15:57.7

   15 Pleasant Grove Elementary             216              45  46  56  69  86                 
        Top  4 Times: 16:36.7

   16 St. Martha                            222              40  47  62  73  91 108             
        Top  4 Times: 16:39.2

   17 Old Mill Elementary                   222              28  44  71  79 111                 
        Top  4 Times: 16:37.3

   18 St. James (Elizabethtown)             258              54  59  64  81                     
        Top  4 Times: 17:09.7

   19 Chance School                         276              50  60  78  88 103 109             
        Top  4 Times: 17:19.3

   20 Chancey Elementary                    291              25  87  89  90  93  94             
        Top  4 Times: 17:32.2

 Inc. Holy Trinity Parish School           3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Middletown Elementary                3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Northeast Striders                  DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Patrick School                   3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Raphael                          3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Crossroads Elementary                3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Boys

2bd and Under Boys Open

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 St. Agnes                              32               5   7   9  11  12  13             
        Top  4 Times: 15:12.4

    2 Hite                                   43               3   8  14  18  19  25             
        Top  4 Times: 15:39.5

    3 St. Edward                             55               4   6  16  29  30  32             
        Top  4 Times: 16:07.1

    4 St. Stephen Martyr                     71               2  10  26  33  35                 
        Top  4 Times: 17:07.2

    5 St. Francis of Assisi School           71               1  15  21  34  39  40             
        Top  4 Times: 17:07.7

    6 Tully Elementary                       82              17  20  22  23  24  28             
        Top  4 Times: 16:57.9

    7 West Point Elementary & Middle S      131              27  31  36  37  38                 
        Top  4 Times: 21:34.4

 Inc. Holy Spirit                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Kentucky Christian Academy           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Little Flock Christian Academy       1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Unattached                          DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. Corpus Christi Classical Academy     2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Andrew                           2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary of the Knobs Catholic S     2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Boys

3rd Grade Boys

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 St. Agnes                              10               1   2   3   4   5  14             
        Top  4 Times: 19:25.6

    2 St. Mary of the Knobs Catholic S       72               9  13  16  34  38                 
        Top  4 Times: 21:31.2

    3 Notre Dame Academy (Louisville)        92               6   7  10  69                     
        Top  4 Times: 23:23.9

    4 Chance School                          96              12  24  28  32  43  49             
        Top  4 Times: 22:06.5

    5 St. Michael                            97              11  26  29  31  46  57             
        Top  4 Times: 22:10.0

    6 Our Lady of Lourdes                   105               8  18  25  54  66  67             
        Top  4 Times: 22:52.6

    7 Tully Elementary                      115              19  23  36  37  45  47             
        Top  4 Times: 22:59.8

    8 Chancey Elementary                    129              17  33  39  40  56  70             
        Top  4 Times: 23:25.3

    9 Eisenhower Elementary School          148              15  30  51  52  53  62             
        Top  4 Times: 24:06.0

   10 Little Flock Christian Academy        153              20  27  42  64  65                 
        Top  4 Times: 24:46.3

   11 Hite                                  163              21  44  48  50  55  68             
        Top  4 Times: 24:30.4

   12 Holy Trinity Parish School            183              22  41  59  61  63                 
        Top  4 Times: 25:47.6

   13 Cochrane Elementary                   224              35  58  60  71                     
        Top  4 Times: 29:14.4

 Inc. Ascension Elementary School          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Middletown Elementary                3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Northeast Striders                  DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Bernard                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Edward                           3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. James (Elizabethtown)            1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Leonard                          3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Martha                           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Nicholas Academy                 3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Patrick School                   2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Raphael                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Unattached                          DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. Corpus Christi Classical Academy     1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Crossroads Elementary                1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Louisville TigerSharks               1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Mount Washington Elementary Scho     3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Old Mill Elementary                  2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Pleasant Grove Elementary            2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Andrew                           2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Romuald                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. West Point Elementary & Middle S     1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Boys

4th Grade Boys

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 Tully Elementary                       29               2   5   9  13  21  32             
        Top  4 Times: 20:03.7

    2 Middletown Elementary                  83               1  19  29  34  35                 
        Top  4 Times: 22:05.5

    3 St. Mary Academy (Louisville)          84              11  17  26  30                     
        Top  4 Times: 22:47.6

    4 Hite                                   85               8  18  23  36  45  46             
        Top  4 Times: 22:52.3

    5 St. Margaret Mary                     103               3  27  31  42  43                 
        Top  4 Times: 23:34.0

    6 St. James (Elizabethtown)             103              12  14  25  52                     
        Top  4 Times: 25:32.1

    7 Ascension Elementary School           111               4  16  41  50                     
        Top  4 Times: 25:34.4

    8 Chancey Elementary                    113              15  28  33  37  38  39             
        Top  4 Times: 23:50.6

    9 St. Mary of the Knobs Catholic S      116               7  10  48  51                     
        Top  4 Times: 26:24.9

   10 Holy Spirit                           121               6  24  44  47                     
        Top  4 Times: 24:50.0

   11 St. Gabriel                           131              20  22  40  49                     
        Top  4 Times: 25:40.7

 Inc. Chance School                        3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Cochrane Elementary                  2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Eisenhower Elementary School         2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Little Flock Christian Academy       1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Northeast Striders                  DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Agnes                            3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Bernard                          3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Leonard                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Martha                           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Patrick School                   2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Raphael                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Stephen Martyr                   1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Corpus Christi Classical Academy     1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Crossroads Elementary                2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Old Mill Elementary                  2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Pleasant Grove Elementary            1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. West Point Elementary & Middle S     1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Boys

5-6 Boys

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 St. Agnes                              28               1   4   6  17  22  23             
        Top  4 Times: 30:32.4

    2 St. Patrick School                     55               9  11  16  19  33  34             
        Top  4 Times: 32:38.4

    3 Louisville TigerSharks                 70               3   5  30  32                     
        Top  4 Times: 32:29.2

    4 Holy Trinity Parish School             98               8  10  39  41  60  75             
        Top  4 Times: 33:49.9

    5 Holy Spirit                            99               7  12  38  42  50  57             
        Top  4 Times: 33:46.2

    6 St. Mary of the Knobs Catholic S      119              26  27  31  35  62  87             
        Top  4 Times: 34:33.8

    7 St. Edward                            132              13  20  21  78  92 113             
        Top  4 Times: 35:01.2

    8 Spencer County Middle School          153              24  25  37  67  72                 
        Top  4 Times: 35:37.1

    9 St. Stephen Martyr                    165              14  36  49  66  91                 
        Top  4 Times: 35:55.4

   10 Tully Elementary                      174              18  29  58  69  83  93             
        Top  4 Times: 36:14.4

   11 Our Lady of Lourdes                   174               2  43  53  76                     
        Top  4 Times: 35:44.8

   12 St. Leonard                           206              15  46  51  94 110 115             
        Top  4 Times: 37:28.5

   13 St. Raphael                           207              28  54  55  70  79  81             
        Top  4 Times: 37:12.4

   14 St. James Middle School               266              47  68  71  80  85                 
        Top  4 Times: 39:02.2

   15 Mt. Washington Middle School          287              45  48  82 112                     
        Top  4 Times: 41:02.3

   16 St. Aloysius                          292              40  63  90  99 108 118             
        Top  4 Times: 40:28.9

   17 Eisenhower Elementary School          298              52  64  86  96 101 104             
        Top  4 Times: 40:27.9

   18 St. Margaret Mary                     303              44  73  88  98 116                 
        Top  4 Times: 40:44.0

   19 St. Mary Academy (Louisville)         325              59  74  89 103                     
        Top  4 Times: 41:53.7

   20 Chancey Elementary                    348              65  84  97 102 106 109             
        Top  4 Times: 42:37.6

   21 Little Flock Christian Academy        349              56  77 105 111 114 117             
        Top  4 Times: 43:57.1

   22 St. Albert the Great                  363              61  95 100 107                     
        Top  4 Times: 43:54.0

 Inc. Ascension Elementary School          3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Chance School                        3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Eastside Middle School               1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Hite                                 3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Kentucky Christian Academy           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Middletown Elementary                2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Northeast Striders                  DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. Notre Dame Academy (Louisville)      2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Bernard                          3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Martha                           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Michael                          3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Nicholas Academy                 2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Corpus Christi Classical Academy     3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Hebron Middle School                 1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Louisville Collegiate Middle         3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Andrew                           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Romuald                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. West Point Elementary & Middle S     1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Westport Middle School               3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Boys

7-8 Boys

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 St. Agnes                              38               6   7  12  13  15  21             
        Top  4 Times: 49:47.9

    2 Spencer County Middle School           59               1  11  22  25  41  51             
        Top  4 Times: 50:34.7

    3 Our Lady of Lourdes                    68               9  17  18  24  28  45             
        Top  4 Times: 51:45.3

    4 St. Francis of Assisi School           70               4   8  10  48                     
        Top  4 Times: 52:11.5

    5 Ascension Elementary School            88              14  16  27  31  52                 
        Top  4 Times: 53:49.6

    6 St. Albert the Great                   89               3   5  26  55  58  62             
        Top  4 Times: 54:26.5

    7 St. Patrick School                     94               2  20  35  37  38  61             
        Top  4 Times: 53:47.4

    8 St. Michael                           127              19  23  36  49  60                 
        Top  4 Times: 57:13.5

    9 St. Bernard                           153              30  34  42  47  50                 
        Top  4 Times: 59:46.1

   10 Corpus Christi Classical Academy      168              29  33  43  63                     
        Top  4 Times: 1:05:49.6

   11 Louisville Collegiate Middle          179              39  40  44  56                     
        Top  4 Times: 1:02:44.7

   12 St. Margaret Mary                     185              32  46  53  54  57  59             
        Top  4 Times: 1:02:51.4

 Inc. Eastside Middle School               3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. John Paul II Academy                 1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Kentucky Christian Academy           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Little Flock Christian Academy       1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Notre Dame Academy (Louisville)      3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Edward                           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Leonard                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Martha                           3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Nicholas Academy                 3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Stephen Martyr                   2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Hebron Middle School                 1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary of the Knobs Catholic S     1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Romuald                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. West Point Elementary & Middle S     2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Westport Middle School               2 finishers                                          
        Top  4 Times: 


Overall Finish List - Girls

2nd Grade and U Girls Scoring

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1    DNS    566  Esther Montgomery     Northeast Striders                       3:10.7  6:21/M    2  
    2      1   1349  Cadance Jansen        St. Mary of the Knobs Catholic S         3:18.6  6:37/M    2  
    3      2    238  Piper Shrader         Eisenhower Elementary School             3:19.6  6:39/M    2  
    4      3   1397  Anna Roper            St. Michael                              3:28.3  6:57/M    2  
    5    DNS    569  Alyssa Powell         Northeast Striders                       3:28.4  6:57/M    2  
    6  (< 4)    541  Bailee Morris         Mount Washington Elementary Scho         3:31.8  7:04/M    2  
    7      4   1174  Hazel Padgett         St. James (Elizabethtown)                3:33.2  7:07/M    2  
    8      5    205  Olive Cullen          Eisenhower Elementary School             3:34.6  7:09/M    2  
    9      6     25  Claire Butler         Chance School                            3:35.4  7:11/M    2  
   10      7   1147  Amelia Paulson        St. Gabriel                              3:35.4  7:11/M    2  
   11      8    934  Olivia Yochum         St. Agnes                                3:36.6  7:13/M    2  
   12      9   1399  Lauren Roper          St. Michael                              3:38.4  7:17/M    2  
   13     10   1577  Lillian Carrico       Tully Elementary                         3:39.0  7:18/M    2  
   14     11   1022  Kaylee Mudd           St. Bernard                              3:40.7  7:21/M    2  
   15     12    323  Allison Chisholm      Holy Spirit                              3:42.3  7:25/M    2  
   16     13    329  Kate Cundiff          Holy Spirit                              3:43.2  7:26/M    1  
   17     14   1400  Brynlee Rust          St. Michael                              3:45.5  7:31/M    0  
   18     15   1280  Georgia Pifer         St. Martha                               3:46.0  7:32/M    1  
   19     16    216  Ella Hall             Eisenhower Elementary School             3:47.3  7:35/M    2  
   20     17    496  Kiley Cissell         Middletown Elementary                    3:49.0  7:38/M    2  
   21     18    881  Emily Zoglman         St. Agnes                                3:49.3  7:39/M   2   
   22     19   1626  Randi Prather         Tully Elementary                         3:49.4  7:39/M    2  
   23     20    371  Rosemary Thompson     Holy Spirit                              3:50.9  7:42/M    1  
   24  (< 4)   1296  Alexa Basa            St. Mary Academy (Louisville)            3:51.2  7:42/M    2  
   25  (< 4)    526  Cassie Brown          Mount Washington Elementary Scho         3:52.4  7:45/M    1  
   26  (< 4)   1414  Nancy Bernis          St. Nicholas Academy                     3:53.3  7:47/M    2  
   27     21   1596  Violet Haskins        Tully Elementary                         3:53.8  7:48/M    1  
   28     22    609  Ella Claire Mooney    Old Mill Elementary                      3:55.7  7:51/M    1  
   29     23     42  Sabien Mitchell       Chance School                            3:55.7  7:52/M    2  
   30     24   1155  Grace Wolz            St. Gabriel                              3:55.9  7:52/M    2  
   31     25    725  Lauren Wachtel        Sacred Heart Model School                3:56.9  7:54/M    2  
   32  (< 4)    130  Audrey Thornsberry    Cochrane Elementary                      3:58.2  7:56/M    2  
   33     26    574  Avery Atzinger        Notre Dame Academy (Louisville)          3:59.6  7:59/M    2  
   34     27    272  Vivienne Hawthorne    Hite                                     4:00.6  8:01/M    2  
   35     28    344  Claire Kirchner       Holy Spirit                              4:01.0  8:02/M    2  
   36     29    811  Caroline Bozich       St. Agnes                                4:02.2  8:05/M    1  
   37    DNS    729  Adeline Bainbridge    Southern Indiana Catholic                4:02.3  8:05/M    2  
   38  (< 4)   1465  Claire Hill           St. Patrick School                       4:03.3  8:07/M    2  
   39     30   1407  Quinn Tracy           St. Michael                              4:03.7  8:08/M    2  
   40     31   1024  Maci O'Bryan          St. Bernard                              4:04.8  8:10/M    2  
   41     32   1131  Ella Dornbuch         St. Gabriel                              4:05.0  8:10/M    2  
   42     33   1331  Lakyn Bragg           St. Mary of the Knobs Catholic S         4:05.0  8:10/M    1  
   43  (< 4)   1311  Emerson Gallahue      St. Mary Academy (Louisville)            4:08.1  8:16/M    2  
   44     34   1370  Lilly Waiz            St. Mary of the Knobs Catholic S         4:10.0  8:20/M    2  
   45     35    810  Wheeler Bowman        St. Agnes                                4:10.0  8:20/M    2  
   46     36   1581  Sinahi Cresp-Leon     Tully Elementary                         4:10.9  8:22/M    1  
   47     37    842  Jacqueline Eblen      St. Agnes                                4:11.2  8:23/M    1  
   48     38   1507  Mary Reherman         St. Raphael                              4:11.3  8:23/M    2  
   49  (< 4)   1416  Ella Deitz            St. Nicholas Academy                     4:11.8  8:24/M    1  
   50     39   1011  Marion Bird           St. Bernard                              4:12.0  8:24/M    1  
   51     40    294  Elizabeth Newton      Hite                                     4:12.4  8:25/M    2  
   52     41    724  Avery Wachtel         Sacred Heart Model School                4:12.5  8:25/M    2  
   53     42   1025  Sophia Page           St. Bernard                              4:13.6  8:27/M    2  
   54     43    285  Naelah Mena           Hite                                     4:13.6  8:27/M    1  
   55     44    355  Quinn Miller          Holy Spirit                              4:14.2  8:28/M    0  
   56     45   1395  Heidi Parks           St. Michael                              4:14.6  8:29/M    2  
   57  (< 4)     63  Aubrey Brozovich      Chancey Elementary                       4:15.0  8:30/M    1  
   58     46   1358  Madelyn Naville       St. Mary of the Knobs Catholic S         4:15.5  8:31/M    2  
   59     47   1342  Ava Frossard          St. Mary of the Knobs Catholic S         4:15.8  8:32/M    2  
   60     48    506  Sona Hughes           Middletown Elementary                    4:16.2  8:32/M    2  
   61     49   1289  Emma Waterson         St. Martha                               4:17.6  8:35/M    1  
   62     50    508  Jovie Meadows         Middletown Elementary                    4:17.7  8:35/M    2  
   63     51   1029  Emalyn Schentrup      St. Bernard                              4:21.5  8:43/M    2  
   64     52    598  Brynn Bleemel         Old Mill Elementary                      4:22.3  8:45/M    1  
   65     53    325  Brynn Cloern          Holy Spirit                              4:25.3  8:51/M    0  
   66     54   1139  Kinley Jones          St. Gabriel                              4:25.8  8:52/M    2  
   67     55    266  McKenzie Goodall      Hite                                     4:25.9  8:52/M    2  
   68     56   1272  Isla Hennessey        St. Martha                               4:26.6  8:53/M    0  
   69     57    616  Annie Jo Vormbrock    Old Mill Elementary                      4:27.9  8:56/M    1  
   70     58    668  Aida Early            Pleasant Grove Elementary                4:31.6  9:03/M    2  
   71     59    692  Abby Dailey           Sacred Heart Model School                4:31.8  9:04/M    2  
   72     60    581  Madison Dowell        Notre Dame Academy (Louisville)          4:32.3  9:05/M    1  
   73     61    684  Molly Brasher         Sacred Heart Model School                4:32.9  9:06/M    2  
   74     62     36  Adara Khan            Chance School                            4:33.2  9:06/M    2  
   75     63    284  Haley May             Hite                                     4:33.6  9:07/M    1  
   76     64    239  Reaghan Sims          Eisenhower Elementary School             4:34.1  9:08/M    2  
   77     65   1278  Paisley Napier        St. Martha                               4:34.4  9:09/M    0  
   78     66   1499  Elise McMurry         St. Raphael                              4:35.9  9:12/M    2  
   79     67   1178  Jazmyn Simmons        St. James (Elizabethtown)                4:36.8  9:14/M    2  
   80     68    663  Piper Bacon           Pleasant Grove Elementary                4:37.3  9:15/M    1  
   81  (< 4)   1323  Gabrielle Perkins     St. Mary Academy (Louisville)            4:38.4  9:17/M    1  
   82     69    599  Hadley Boone          Old Mill Elementary                      4:39.0  9:18/M    0  
   83     70    274  Scarlett Huff         Hite                                     4:42.3  9:25/M    1  
   84  (< 4)    640  Audrey Hackman        Our Lady of Lourdes                      4:45.2  9:31/M    2  
   85     71    580  Penelope Case         Notre Dame Academy (Louisville)          4:47.1  9:34/M    0  
   86  (< 4)   1477  Lily Miller           St. Patrick School                       4:48.2  9:36/M    1  
   87  (> 6)    331  Emma Eifler           Holy Spirit                              4:48.6  9:37/M    1  
   88  (< 4)     68  Kailee Coleman        Chancey Elementary                       4:49.0  9:38/M    2  
   89  (< 4)    533  Violet Hammack        Mount Washington Elementary Scho         4:49.5  9:39/M    2  
   90     72   1387  Violet Evans          St. Michael                              4:50.2  9:41/M    2  
   91     73    618  Gracie Wafford        Old Mill Elementary                      4:50.5  9:41/M    1  
   92     74    498  Catie Craig           Middletown Elementary                    4:51.0  9:42/M    1  
   93     75     26  Matoki Butler         Chance School                            4:51.2  9:42/M    2  
   94     76   1217  Emalyn Cummins        St. Margaret Mary                        4:53.0  9:46/M    1  
   95     77    671  Brooklyn Grimes       Pleasant Grove Elementary                4:53.3  9:47/M    1  
   96     78   1510  Evelyn Spears         St. Raphael                              4:54.4  9:49/M    1  
   97     79   1142  Maddie Kline          St. Gabriel                              4:56.1  9:52/M    2  
   98     80    577  Josie Bell            Notre Dame Academy (Louisville)          4:57.2  9:55/M    1  
   99     81   1218  Charley Rose Dicken   St. Margaret Mary                        4:59.3  9:59/M    0  
  100    DNS    773  Zaina Vizhnay         Southern Indiana Catholic                5:00.3 10:01/M    2  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (< 4)    627  Blair Derenge         Our Lady of Lourdes                      5:00.7 10:01/M    2  
  102  (< 4)     70  Caitlin Crough        Chancey Elementary                       5:02.3 10:05/M    2  
  103     82   1140  Katie Kline           St. Gabriel                              5:02.4 10:05/M    2  
  104     83   1177  Isabella Rowe         St. James (Elizabethtown)                5:02.8 10:06/M    2  
  105  (< 4)    632  Amelia Freeman        Our Lady of Lourdes                      5:04.3 10:09/M    2  
  106     84     39  Emelia Lossner        Chance School                            5:08.0 10:16/M    2  
  107     85    249  Mia Wilson            Eisenhower Elementary School             5:10.8 10:22/M    1  
  108     86   1161  Mattie Denney         St. James (Elizabethtown)                5:10.9 10:22/M    2  
  109  (> 6)    374  Finley Walters        Holy Spirit                              5:13.5 10:27/M    1  
  110     87     41  Ayva Mills            Chance School                            5:18.1 10:36/M    2  
  111     88   1216  Annie Cummins         St. Margaret Mary                        5:23.3 10:47/M    0  
  112     89    674  Avery Jones           Pleasant Grove Elementary                5:24.2 10:49/M    2  
  113     90    522  Avery Wright          Middletown Elementary                    5:27.1 10:54/M    2  
  114  (< 4)    996  Reagan Tydlacka       St. Aloysius                             5:30.5 11:01/M    0  
  115     91    211  Presley Ellis         Eisenhower Elementary School             5:30.7 11:02/M    0  
  116  (> 6)    200  Jocelyn Benge         Eisenhower Elementary School             5:42.2 11:24/M    1  
  117  (< 4)   1514  Andi Critchelow       St. Romuald                              5:44.3 11:29/M    0  
  118     92   1032  Lydia Stewart         St. Bernard                              5:47.8 11:36/M    2  
  119  (> 6)    222  Ivy Kilgore           Eisenhower Elementary School             5:57.9 11:56/M    2  
  120     93   1222  Naomi Erdman          St. Margaret Mary                        6:03.0 12:06/M    0  
  121     94   1489  Ryann Brill           St. Raphael                              6:12.8 12:26/M    1  
  122     95   1497  Caroline Huckleberry  St. Raphael                              6:16.4 12:33/M    1  
  123  (> 6)   1023  Lily O'Bryan          St. Bernard                              6:17.9 12:36/M    0  
  124  (< 4)   1419  Piper Fox             St. Nicholas Academy                     6:28.9 12:58/M    0  
  125     96   1283  Angie Rothenburger    St. Martha                               9:47.9 19:36/M    2  



Overall Finish List - Girls

2nd and Under Girls Open

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1    164  Jacinta Vander Woude  Corpus Christi Classical Academy         3:34.6  7:09/M    1  
    2      2    150  Cora Evans            Corpus Christi Classical Academy         3:37.3  7:15/M    2  
    3      3    271  Sophia Harper         Hite                                     3:37.7  7:16/M    2  
    4      4   1078  Addisyn Potts         St. Edward                               3:42.2  7:24/M    2  
    5      5    163  Ella Vander Woude     Corpus Christi Classical Academy         3:51.4  7:43/M    2  
    6      6   1069  Allyson McArthur      St. Edward                               3:52.3  7:45/M    2  
    7      7   1357  Felicity Nash         St. Mary of the Knobs Catholic S         3:54.5  7:49/M    2  
    8  (< 4)    468  Sydney Wooldridge     Little Flock Christian Academy           3:58.4  7:57/M    1  
    9      8   1585  Ayla Duncan           Tully Elementary                         4:05.4  8:11/M    2  
   10      9   1090  Madelyn Wiseman       St. Edward                               4:11.0  8:22/M    2  
   11     10    823  Kate Clifford         St. Agnes                                4:14.2  8:28/M    2  
   12     11   1609  Harim Lee             Tully Elementary                         4:17.9  8:36/M    2  
   13     12   1636  Charlotte Walton      Tully Elementary                         4:20.2  8:40/M    1  
   14     13    430  Elly Benningfield     Kentucky Christian Academy               4:20.3  8:41/M    1  
   15     14   1059  Kennedy Halford       St. Edward                               4:21.2  8:42/M    1  
   16     15    926  Margaret Steele       St. Agnes                                4:22.8  8:46/M    2  
   17     16    432  Conleigh Jo BlankenshiKentucky Christian Academy               4:23.0  8:46/M    2  
   18     17   1361  Lilly Oster           St. Mary of the Knobs Catholic S         4:23.0  8:46/M    2  
   19     18   1634  Gabriela Villagran-OrdTully Elementary                         4:23.6  8:47/M    2  
   20  (< 4)    118  Melena Herrera        Cochrane Elementary                      4:23.9  8:48/M    2  
   21     19   1641  Kalina Works          Tully Elementary                         4:26.0  8:52/M    1  
   22     20   1639  Abilene Willis        Tully Elementary                         4:26.0  8:52/M    1  
   23     21   1068  Brynn Butler          St. Edward                               4:27.3  8:55/M   2   
   24     22    830  Gracie Denbow         St. Agnes                                4:27.6  8:55/M    1  
   25     23   1557  Kaylayah Turner       St. Stephen Martyr                       4:28.8  8:58/M    1  
   26     24    440  Tessa Smith           Kentucky Christian Academy               4:30.7  9:02/M    1  
   27  (> 6)   1592  Samantha Gross        Tully Elementary                         4:30.9  9:02/M    1  
   28  (< 4)    405  Cecilia Miller        Holy Trinity Parish School               4:32.5  9:05/M    1  
   29     25   1545  Raymonda Lynch        St. Stephen Martyr                       4:33.0  9:06/M    2  
   30     26   1347  Frasier Hughes        St. Mary of the Knobs Catholic S         4:35.4  9:11/M    2  
   31     27    844  Dorothy Ellis         St. Agnes                                4:37.6  9:15/M    1  
   32  (< 4)    455  Hailey Grant          Little Flock Christian Academy           4:40.6  9:21/M    2  
   33     28    307  Sophia Stegemann      Hite                                     4:42.8  9:26/M    1  
   34     29    159  Kinley Van Dy         Corpus Christi Classical Academy         4:42.9  9:26/M    2  
   35     30    438  Jacqueline Grafflin   Kentucky Christian Academy               4:43.6  9:27/M    1  
   36     31    333  Riley Friedman        Holy Spirit                              4:45.2  9:30/M    1  
   37     32   1083  Violet Thompson       St. Edward                               4:45.8  9:32/M    1  
   38     33    890  Katherine Meirose     St. Agnes                                4:46.3  9:33/M    2  
   39  (> 6)   1610  Bella Luna            Tully Elementary                         4:47.3  9:35/M    1  
   40     34    366  Nora Caitlin Spurlock Holy Spirit                              4:50.3  9:41/M    1  
   41  (< 4)   1377  S Bohn                St. Michael                              4:50.5  9:41/M    0  
   42     35    335  Anna Marie Greco      Holy Spirit                              4:52.7  9:45/M    1  
   43     36    922  Emily Simmons         St. Agnes                                4:54.1  9:48/M    2  
   44  (> 6)   1602  CharlieKate Howard    Tully Elementary                         4:55.0  9:50/M    1  
   45  (> 6)    814  Maggie Brey           St. Agnes                                4:57.4  9:55/M    2  
   46  (> 6)   1073  Amelia Norris         St. Edward                               5:03.6 10:07/M    0  
   47  (> 6)    905  Camila Ramser         St. Agnes                                5:04.1 10:08/M    1  
   48     37    265  Mary Goodall          Hite                                     5:04.2 10:09/M    2  
   49  (> 6)   1042  Emily Augustine       St. Edward                               5:07.0 10:14/M    1  
   50     38   1533  Gweneth Harley        St. Stephen Martyr                       5:08.4 10:17/M    1  
   51  (< 4)   1375  H Bohn                St. Michael                              5:13.8 10:28/M    0  
   52     39   1096  Elizabeth Graeser     St. Francis of Assisi School             5:14.6 10:29/M    1  
   53  (< 4)     66  Karlie Carson         Chancey Elementary                       5:15.2 10:30/M    0  
   54     40   1348  Hyatt Hughes          St. Mary of the Knobs Catholic S         5:15.5 10:31/M    1  
   55     41   1527  Willow Coy            St. Stephen Martyr                       5:19.5 10:39/M    2  
   56     42   1544  Idalee Lynch          St. Stephen Martyr                       5:19.8 10:40/M    0  
   57     43   1651  Josie Gordon          West Point Elementary & Middle S         5:26.6 10:53/M    1  
   58  (> 6)    824  Georgia Conaway       St. Agnes                                5:27.6 10:55/M    1  
   59  (> 6)   1085  Stella VanMeter       St. Edward                               5:30.2 11:01/M    0  
   60  (> 6)   1061  Nora Hawkins          St. Edward                               5:35.3 11:11/M    0  
   61  (< 4)    464  Hannah Williams       Little Flock Christian Academy           5:36.4 11:13/M    1  
   62     44    139  Arabella Camposeco    Corpus Christi Classical Academy         5:36.7 11:14/M    1  
   63  (> 6)    800  Caroline Able         St. Agnes                                5:38.6 11:17/M    1  
   64     45   1112  Meika Lagenour        St. Francis of Assisi School             5:41.7 11:23/M    2  
   65  (> 6)   1063  Nora Jones            St. Edward                               5:46.2 11:32/M    0  
   66     46    368  Lila Steimel          Holy Spirit                              5:57.0 11:54/M    2  
   67     47   1095  Sophia Fitzgerald     St. Francis of Assisi School             5:57.1 11:54/M    0  
   68     48    437  CeCe DeSimone         Kentucky Christian Academy               6:10.2 12:20/M    0  
   69     49    431  Penny Benningfield    Kentucky Christian Academy               6:11.7 12:24/M    0  
   70  (> 6)    429  Baylen Barnes         Kentucky Christian Academy               6:14.9 12:30/M    1  
   71     50   1111  Emery Lagenour        St. Francis of Assisi School             6:32.2 13:04/M    1  
   72     51   1659  Raelynn Miller        West Point Elementary & Middle S         6:32.6 13:05/M    1  
   73     52   1652  Clara Hartley         West Point Elementary & Middle S         6:54.8 13:50/M    1  
   74     53    258  Finley Brawner        Hite                                     6:55.4 13:51/M    2  
   75     54    269  Isla Harden           Hite                                     6:59.8 14:00/M    0  
   76     55   1666  Erica Slone           West Point Elementary & Middle S         7:27.0 14:54/M    1  



Overall Finish List - Girls

2bd and Under Boys Open

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 4)    320  Hampton Burghy        Holy Spirit                              4:06.6  8:13/M    0  



Overall Finish List - Girls

3rd Grade Girls

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1    DNS    559  Kylie Burkhead        Northeast Striders                       5:09.7  6:53/M    3  
    2      1   1622  Hyla Petkovic         Tully Elementary                         5:09.7  6:53/M    3  
    3      2    841  Ellery Eblen          St. Agnes                                5:19.9  7:07/M    3  
    4      3   1595  Emery Haskins         Tully Elementary                         5:22.4  7:10/M    3  
    5      4    944  Lexi Dials            St. Albert the Great                     5:22.7  7:10/M    3  
    6      5   1281  Stella Pifer          St. Martha                               5:23.8  7:12/M    3  
    7  (< 4)   1132  Sara Gibson           St. Gabriel                              5:23.9  7:12/M    3  
    8      6    941  Isabelle Alexander    St. Albert the Great                     5:23.9  7:12/M    3  
    9  (< 4)    595  Maci Walsh            Notre Dame Academy (Louisville)          5:25.6  7:14/M    3  
   10    DNS    558  Kelsea Burkhead       Northeast Striders                       5:25.8  7:14/M    3  
   11      7   1299  Carolina Bobzien      St. Mary Academy (Louisville)            5:27.9  7:17/M    3  
   12      8   1583  Ellie Croghan         Tully Elementary                         5:27.9  7:17/M    3  
   13      9   1598  Egan Hofmann          Tully Elementary                         5:29.2  7:19/M    3  
   14     10    243  Madisyn Summers       Eisenhower Elementary School             5:29.7  7:20/M    3  
   15  (< 4)   1495  Emery Kate Howze      St. Raphael                              5:29.8  7:20/M    3  
   16     11   1305  Sarah Braun           St. Mary Academy (Louisville)            5:30.1  7:20/M    3  
   17     12   1261  Quinn Barnett         St. Martha                               5:33.9  7:25/M    3  
   18  (< 4)    607  Ellie Hughes          Old Mill Elementary                      5:37.7  7:30/M    3  
   19  (< 4)    544  Adelina Roby          Mount Washington Elementary Scho         5:38.3  7:31/M    4  
   20  (< 4)   1249  Mia Rodriguez         St. Margaret Mary                        5:38.7  7:32/M    3  
   21  (< 4)   1107  Catie Koon            St. Francis of Assisi School             5:39.7  7:33/M    3  
   22     13    953  Natalie Lindle        St. Albert the Great                     5:40.8  7:34/M    3  
   23     14    356  Ellie Murphy          Holy Spirit                              5:41.0  7:35/M    3  
   24  (< 4)    521  Olivia Williams       Middletown Elementary                    5:41.8  7:36/M    3  
   25     15    927  Anneliese Steiden     St. Agnes                                5:45.3  7:41/M    3  
   26     16    865  Vivian Kaufman        St. Agnes                                5:49.3  7:46/M    3  
   27     17    341  Jane Jones            Holy Spirit                              5:49.4  7:46/M    3  
   28     18    353  Clare Miller          Holy Spirit                              5:50.4  7:47/M    3  
   29    DNS    752  Cecilia Johnson       Southern Indiana Catholic                5:52.3  7:50/M    3  
   30     19   1632  Addelyn Stoops        Tully Elementary                         5:52.7  7:50/M    3  
   31     20   1617  Addison Meredith      Tully Elementary                         5:56.3  7:55/M    3  
   32  (< 4)    527  Ellie Couch           Mount Washington Elementary Scho         6:00.1  8:00/M    3  
   33     21    874  Eloise Iliff          St. Agnes                                6:01.0  8:01/M    3  
   34  (< 4)   1084  Chloe VanMeter        St. Edward                               6:02.7  8:04/M    3  
   35  (< 4)    678  Aspen Rhodes          Pleasant Grove Elementary                6:03.0  8:04/M    3  
   36  (< 4)   1091  Mia Briley            St. Francis of Assisi School             6:05.7  8:08/M    3  
   37     22    361  Maggie Rueff          Holy Spirit                              6:08.6  8:12/M    3  
   38    DNS    755  Rebecca Johnson       Southern Indiana Catholic                6:11.3  8:15/M    3  
   39     23    210  Aniston Deckard       Eisenhower Elementary School             6:13.6  8:18/M    3  
   40  (< 4)   1410  Avery Youngblood      St. Michael                              6:14.3  8:19/M    3  
   41  (< 4)    702  Ann Kellie            Sacred Heart Model School                6:15.4  8:21/M    3  
   42    DNS    744  Madison Ellorimo      Southern Indiana Catholic                6:16.4  8:22/M    3  
   43     24    957  Sophie Minton         St. Albert the Great                     6:16.6  8:22/M    3  
   44  (< 4)    987  Zoe Evans             St. Aloysius                             6:19.1  8:26/M    3  
   45     25    937  Molly Young           St. Agnes                                6:19.3  8:26/M    3  
   46     26    902  Margaret Pape         St. Agnes                                6:20.0  8:27/M    3  
   47     27    973  Ava Smolinski         St. Albert the Great                     6:21.0  8:28/M    3  
   48  (< 4)     44  Charlotte Mueller     Chance School                            6:22.0  8:29/M    3  
   49  (> 6)    924  Gillian Steele        St. Agnes                                6:23.3  8:31/M    3  
   50  (> 6)   1637  Molly Watson          Tully Elementary                         6:24.5  8:33/M    3  
   51  (< 4)    442  McLean Wise           Kentucky Christian Academy               6:27.4  8:37/M    3  
   52  (< 4)    168  Charlotte Wright      Corpus Christi Classical Academy         6:28.6  8:38/M    3  
   53  (< 4)   1539  Nina Kelty            St. Stephen Martyr                       6:30.4  8:41/M    3  
   54  (< 4)    705  Maggie Monarch        Sacred Heart Model School                6:31.1  8:41/M    3  
   55  (< 4)     27  Esme Celello          Chance School                            6:32.3  8:43/M    3  
   56  (< 4)     67  Kaylin Carson         Chancey Elementary                       6:35.7  8:48/M    3  
   57  (< 4)   1137  Anistyn Hurst         St. Gabriel                              6:37.7  8:50/M    3  
   58     28   1309  Madeline Cahill       St. Mary Academy (Louisville)            6:38.7  8:52/M    3  
   59  (< 4)    977  Bennett Arnold        St. Aloysius                             6:39.5  8:53/M    3  
   60  (< 4)    314  Leah Yang             Hite                                     6:41.8  8:56/M    3  
   61     29    251  Cheyenne Wright       Eisenhower Elementary School             6:42.5  8:57/M    3  
   62  (> 6)   1588  Camiyah Edwards       Tully Elementary                         6:46.3  9:02/M    3  
   63  (< 4)   1409  Molly Turpen          St. Michael                              6:49.2  9:06/M    3  
   64     30    206  Piper Cullen          Eisenhower Elementary School             6:53.9  9:12/M    3  
   65  (< 4)   1050  Ellie Davies          St. Edward                               6:57.1  9:16/M    3  
   66     31    971  Marilyn Skaggs        St. Albert the Great                     6:59.6  9:19/M    3  
   67  (< 4)    435  Ann Marie De Grez     Kentucky Christian Academy               7:00.8  9:21/M    3  
   68     32    245  Sasha Wade            Eisenhower Elementary School             7:01.7  9:22/M    3  
   69  (< 4)    639  Sophia Griffen        Our Lady of Lourdes                      7:01.9  9:23/M    3  
   70  (< 4)    255  Ellison Allen         Hite                                     7:02.1  9:23/M    3  
   71  (< 4)    685  Charlotte Brisson     Sacred Heart Model School                7:02.4  9:23/M    3  
   72  (< 4)    152  Colette Hickson       Corpus Christi Classical Academy         7:02.9  9:24/M    1  
   73  (> 6)    958  Katelyn Norrenbrock   St. Albert the Great                     7:03.2  9:24/M    3  
   74  (< 4)   1328  Brinley Banet         St. Mary of the Knobs Catholic S         7:03.8  9:25/M    3  
   75     33    229  Mary'J Oliver         Eisenhower Elementary School             7:04.7  9:26/M    3  
   76  (> 6)    225  Baylin Lord           Eisenhower Elementary School             7:06.6  9:29/M    3  
   77    DNS    746  Reese Gilbert         Southern Indiana Catholic                7:08.7  9:32/M    3  
   78  (> 6)    928  Evelyn Strauss        St. Agnes                                7:11.4  9:35/M    3  
   79  (> 6)   1569  Lilly Ballinger       Tully Elementary                         7:14.2  9:39/M    3  
   80     34    375  Lilah Walters         Holy Spirit                              7:14.3  9:39/M    3  
   81  (> 6)   1606  Natalie Kilcoyne      Tully Elementary                         7:14.5  9:39/M    3  
   82    DNS    749  Alexis Hale           Southern Indiana Catholic                7:17.2  9:43/M    3  
   83     35    352  Addilynn Mckinney     Holy Spirit                              7:22.9  9:51/M    3  
   84  (< 4)   1058  Evie Ginem            St. Edward                               7:23.1  9:51/M    3  
   85  (> 6)   1567  Olivia Atherton       Tully Elementary                         7:23.2  9:51/M    3  
   86     36   1267  Finley Forst          St. Martha                               7:25.9  9:55/M    3  
   87  (> 6)   1640  Abigail Wilson        Tully Elementary                         7:27.4  9:57/M    3  
   88  (< 4)    302  Breanna Salari        Hite                                     7:30.8 10:01/M    3  
   89  (> 6)    886  Lennon McKiernan      St. Agnes                                7:31.4 10:02/M    3  
   90  (> 6)    363  Rachel Schrodt        Holy Spirit                              7:35.6 10:08/M    3  
   91     37   1310  Carys Cavanaugh       St. Mary Academy (Louisville)            7:35.7 10:08/M    3  
   92  (< 4)    528  Addison Franklin      Mount Washington Elementary Scho         7:35.9 10:08/M    3  
   93  (< 4)    612  Kaylee Osborne        Old Mill Elementary                      7:41.7 10:16/M    3  
   94     38   1291  Autumn Allison        St. Mary Academy (Louisville)            7:45.1 10:20/M    3  
   95  (< 4)     74  Reanna Farmer         Chancey Elementary                       7:46.9 10:23/M    3  
   96  (< 4)   1429  Whitney Nguyen        St. Nicholas Academy                     7:51.2 10:28/M    2  
   97  (> 6)    212  Raley Ellis           Eisenhower Elementary School             7:53.0 10:31/M    3  
   98  (< 4)   1534  Heidi Heimbrock       St. Stephen Martyr                       8:04.2 10:46/M    3  
   99  (> 6)   1563  Andrea Aguilar        Tully Elementary                         8:20.3 11:07/M    3  
  100  (> 6)    220  Autumn Howard         Eisenhower Elementary School             8:22.9 11:11/M    3  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (< 4)    104  Leilani Thompson      Chancey Elementary                       8:23.2 11:11/M    3  
  102    DNS    733  Phoebe Belden         Southern Indiana Catholic                8:25.3 11:14/M    3  
  103     39   1271  Emma Heitzmann        St. Martha                               8:26.3 11:15/M    3  
  104  (< 4)    600  Bailey Daugherty      Old Mill Elementary                      8:36.3 11:28/M    3  
  105  (< 4)    503  Natalee Gibney        Middletown Elementary                    9:00.2 12:00/M    3  
  106  (< 4)    979  Evangeline Bailey     St. Aloysius                             9:00.3 12:00/M    3  



Overall Finish List - Girls

3rd Grade Boys

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 4)    653  Delaney Rondot        Our Lady of Lourdes                      9:37.7 12:50/K    3  



Overall Finish List - Girls

4th Grsde Girls

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 4)   1313  Sarah Haines          St. Mary Academy (Louisville)            4:43.1  6:17/M    4  
    2  (< 4)    636  Riley Gilvin          Our Lady of Lourdes                      4:50.8  6:28/M    4  
    3      1   1625  Lacey Prather         Tully Elementary                         4:51.9  6:29/M    4  
    4    DNS    565  Macrina Hunter        Northeast Striders                       4:52.0  6:29/M    4  
    5      2   1587  Ava Eaton             Tully Elementary                         4:56.9  6:36/M    4  
    6      3    608  Caroline Mooney       Old Mill Elementary                      5:04.2  6:46/M    4  
    7  (< 4)    328  Caroline Cundiff      Holy Spirit                              5:07.0  6:49/M    4  
    8  (< 4)    399  Catherine Howard      Holy Trinity Parish School               5:13.3  6:58/M    4  
    9    DNS    570  Lexi Powell           Northeast Striders                       5:19.9  7:07/M    4  
   10  (< 4)   1532  Ally Hamilton         St. Stephen Martyr                       5:22.3  7:10/M    4  
   11      4    866  Emma Marie Klein      St. Agnes                                5:23.4  7:11/M    4  
   12      5    713  Abigail Ridge         Sacred Heart Model School                5:27.8  7:17/M    4  
   13    DNS    764  Bella Murawski        Southern Indiana Catholic                5:29.3  7:19/M    4  
   14  (< 4)    588  Sofia Mulume          Notre Dame Academy (Louisville)          5:30.1  7:20/M    4  
   15      6   1601  Skylar Hofmann        Tully Elementary                         5:30.4  7:21/M    4  
   16      7   1176  Annabelle Preen       St. James (Elizabethtown)                5:33.3  7:25/M    4  
   17  (< 4)    666  Madison Downs         Pleasant Grove Elementary                5:33.5  7:25/M    4  
   18  (< 4)   1290  Grace Waterson        St. Martha                               5:34.2  7:26/M    3  
   19      8   1582  Genesis Crespo        Tully Elementary                         5:34.9  7:27/M    4  
   20  (< 4)    434  Lizzie Booe           Kentucky Christian Academy               5:35.4  7:27/M    4  
   21  (< 4)    439  Logan Smith           Kentucky Christian Academy               5:35.7  7:28/M    4  
   22      9   1589  Kara Foree            Tully Elementary                         5:36.2  7:28/M    4  
   23     10    961  Amelia Richardson     St. Albert the Great                     5:39.0  7:32/M    4  
   24     11   1166  Evelyn Hobbs          St. James (Elizabethtown)                5:39.1  7:32/M    4  
   25  (< 4)   1103  Isabella Holtgrave    St. Francis of Assisi School             5:40.0  7:33/M    4  
   26  (< 4)    543  Lilee Riddell         Mount Washington Elementary Scho         5:41.0  7:35/M    4  
   27     12    606  Payton Holt           Old Mill Elementary                      5:42.0  7:36/M    4  
   28  (< 4)    360  Kate Roetker          Holy Spirit                              5:42.6  7:37/M    4  
   29     13    808  Fannin Bowman         St. Agnes                                5:43.3  7:38/M    4  
   30     14    696  Isabella Hahn         Sacred Heart Model School                5:43.5  7:38/M    4  
   31     15    950  Harper Hornstein      St. Albert the Great                     5:43.7  7:38/M    4  
   32  (< 4)   1369  Adilene Torres        St. Mary of the Knobs Catholic S         5:51.7  7:49/M    4  
   33     16    893  Olivia Miller         St. Agnes                                5:52.8  7:50/M    4  
   34  (< 4)   1064  Stella Jones          St. Edward                               5:57.1  7:56/M    4  
   35     17   1573  Madison Butler        Tully Elementary                         5:57.4  7:57/M    4  
   36     18    912  Molly Robison         St. Agnes                                5:59.2  7:59/M    4  
   37  (< 4)    242  Seren Jo Strange      Eisenhower Elementary School             6:00.0  8:00/M    4  
   38  (< 4)   1156  Magdalene Wolz        St. Gabriel                              6:00.0  8:00/M    4  
   39  (< 4)    537  Emily McCafferty      Mount Washington Elementary Scho         6:00.1  8:00/M    4  
   40  (< 4)    460  Sienna Morris         Little Flock Christian Academy           6:01.7  8:02/M    4  
   41     19    708  Sloane Moseley        Sacred Heart Model School                6:02.7  8:04/M    4  
   42  (< 4)    273  Isabella Huff         Hite                                     6:04.6  8:06/M    4  
   43    DNS    771  Molly Upton           Southern Indiana Catholic                6:05.5  8:07/M    4  
   44  (< 4)    162  Cecilia Vander Woude  Corpus Christi Classical Academy         6:07.6  8:10/M    4  
   45  (< 4)    234  Olivia Scyphers       Eisenhower Elementary School             6:11.7  8:16/M    4  
   46  (< 4)   1292  Addison Alvey         St. Mary Academy (Louisville)            6:12.6  8:17/M    4  
   47  (> 6)   1607  Grace Kyser           Tully Elementary                         6:14.1  8:19/M    4  
   48     20    693  Molly Dailey          Sacred Heart Model School                6:14.7  8:20/M    4  
   49     21   1172  Isabella Minton       St. James (Elizabethtown)                6:15.2  8:20/M    4  
   50  (< 4)    675  Samantha Meyer        Pleasant Grove Elementary                6:15.4  8:21/M    4  
   51     22    976  Molly Wahl            St. Albert the Great                     6:17.1  8:23/M    4  
   52     23    119  Amie Kentah           Cochrane Elementary                      6:18.4  8:25/M    4  
   53  (< 4)   1294  Piper Alvey           St. Mary Academy (Louisville)            6:23.4  8:31/M    4  
   54    DNS    740  Grace Duggins         Southern Indiana Catholic                6:29.9  8:40/M    4  
   55  (< 4)    172  Malory Pierce         Crossroads Elementary                    6:31.8  8:42/M    4  
   56  (< 4)    346  Paisley Livesay       Holy Spirit                              6:32.1  8:43/M    4  
   57  (< 4)   1378  Ava Browning          St. Michael                              6:33.6  8:45/M    5  
   58     24   1171  Mia McCoy             St. James (Elizabethtown)                6:34.7  8:46/M    4  
   59  (< 4)    542  Hayden O'Connor       Mount Washington Elementary Scho         6:35.1  8:47/M    4  
   60     25    871  Ashleigh Land         St. Agnes                                6:36.3  8:48/M    4  
   61     26    615  Ellie Tiffany         Old Mill Elementary                      6:37.2  8:50/M    4  
   62     27    687  Sofia Campo           Sacred Heart Model School                6:37.4  8:50/M    4  
   63  (< 4)     38  Naomi Linville        Chance School                            6:37.7  8:50/M    4  
   64  (< 4)     46  Abigail Pope          Chance School                            6:38.6  8:52/M    4  
   65  (> 6)   1611  Natalie Luna          Tully Elementary                         6:38.7  8:52/M    4  
   66     28    611  Haley Newton          Old Mill Elementary                      6:38.9  8:52/M    4  
   67  (< 4)    514  Ava Ramsey            Middletown Elementary                    6:40.5  8:54/M    4  
   68  (< 4)    467  Allie Wooldridge      Little Flock Christian Academy           6:40.9  8:55/M    3  
   69  (> 6)   1643  Hadley Yarbrough      Tully Elementary                         6:43.2  8:58/M    4  
   70     29    947  Charlotte Garman      St. Albert the Great                     6:43.7  8:58/M    4  
   71    DNS    739  Natalie Creagh        Southern Indiana Catholic                6:46.0  9:01/M    4  
   72  (< 4)   1049  Afton Dale            St. Edward                               6:50.4  9:07/M    4  
   73  (< 4)    667  Della Jo Duke         Pleasant Grove Elementary                6:50.8  9:08/M    4  
   74  (< 4)     24  Audrey Butler         Chance School                            6:51.2  9:08/M    4  
   75  (< 4)    240  Julia Stone           Eisenhower Elementary School             6:55.5  9:14/M    4  
   76  (< 4)     72  Aziyah Farley         Chancey Elementary                       6:57.2  9:16/M    4  
   77     30    711  Ashlyn Price          Sacred Heart Model School                7:08.7  9:32/M    4  
   78     31    962  Caroline Safley       St. Albert the Great                     7:11.7  9:36/M    4  
   79  (< 4)    500  Sascha Dix            Middletown Elementary                    7:12.7  9:37/M    2  
   80  (< 4)   1209  Ahmya Starks          St. Leonard                              7:13.3  9:38/M    4  
   81  (< 4)   1010  Amelia Bird           St. Bernard                              7:17.3  9:43/M    4  
   82  (< 4)    105  Sara Beth Trapp       Chancey Elementary                       7:29.1  9:59/M    4  
   83  (< 4)   1153  Rayleigh Sparks       St. Gabriel                              7:32.7 10:04/M    4  
   84  (< 4)    178  Haylee Wilcher        Crossroads Elementary                    7:33.2 10:04/M    4  
   85     32   1434  Carlee Smith          St. Nicholas Academy                     7:40.6 10:14/M    4  
   86  (> 6)    722  Mollie Wade Smith     Sacred Heart Model School                7:42.2 10:16/M    4  
   87     33    134  Gabriella Wilson      Cochrane Elementary                      7:53.4 10:31/M    4  
   88     34    124  Jamaca Pinpin         Cochrane Elementary                      7:58.5 10:38/M    4  
   89     35    835  Jane Donohue          St. Agnes                                8:01.1 10:42/M    4  
   90  (> 6)    820  Catherine Chami       St. Agnes                                8:02.9 10:44/M    4  
   91     36   1441  Peyton Whitlock       St. Nicholas Academy                     8:14.8 11:00/M    4  
   92  (> 6)   1615  Ella McClave          Tully Elementary                         8:43.2 11:38/M    4  
   93  (< 4)    443  Hannah Bandy          Little Flock Christian Academy           8:51.7 11:49/M    4  
   94    DNS    772  Naimah Vizhnay        Southern Indiana Catholic                8:59.2 11:59/M    4  
   95     37   1440  Clara Weidner         St. Nicholas Academy                     9:03.7 12:05/M    4  
   96     38   1427  Sophia Nguyen         St. Nicholas Academy                     9:22.6 12:30/M    4  
   97     39    125  Kaylee Rogers         Cochrane Elementary                      9:50.4 13:07/M    4  



Overall Finish List - Girls

5-6 Girls

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 4)    723  Nora Starr            Sacred Heart Model School                7:35.2  2:21/K    6  
    2  (< 4)    489  Taylor Morris         Louisville TigerSharks                   7:45.7  2:25/K    6  
    3  (< 4)   1408  Taryn Tracy           St. Michael                              7:52.5  2:27/K    6  
    4  (< 4)    548  Savannah Mooney       Mt. Washington Middle School             8:00.5  2:29/K    6  
    5    DNS    777  Miley Wilcox          Southern Indiana Catholic                8:01.1  2:29/K    6  
    6      1    184  Alex Egan             Eastside Middle School                   8:03.1  2:30/K    6  
    7  (< 4)    490  Trista Morris         Louisville TigerSharks                   8:05.1  2:31/K    6  
    8  (< 4)    648  Riley Mackey          Our Lady of Lourdes                      8:06.7  2:31/K    6  
    9      2   1244  Vivian Ratterman      St. Margaret Mary                        8:10.0  2:32/K    5  
   10      3   1070  Bailee Montgomery     St. Edward                               8:14.1  2:34/K    6  
   11      4   1008  Alexis Arroyo         St. Bernard                              8:22.4  2:36/K    5  
   12  (< 4)    488  McKayla Moore         Louisville TigerSharks                   8:26.4  2:37/K    6  
   13  (< 4)   1335  Claire Clemmer-Becht  St. Mary of the Knobs Catholic S         8:27.6  2:38/K    6  
   14  (< 4)    393  Milly Golightly       Holy Trinity Parish School               8:31.0  2:39/K    5  
   15      5   1642  Kinsley Yaden         Tully Elementary                         8:33.5  2:40/K    5  
   16      6    852  Mabel George          St. Agnes                                8:36.5  2:40/K    6  
   17  (< 4)   1297  Ava Basa              St. Mary Academy (Louisville)            8:39.2  2:41/K    5  
   18      7    197  Mackenzie Whitehouse  Eastside Middle School                   8:42.2  2:42/K    5  
   19      8    869  Eleanor Koshewa       St. Agnes                                8:47.7  2:44/K    5  
   20      9   1013  Lauren Browning       St. Bernard                              8:47.9  2:44/K    5  
   21  (< 4)   1398  Katie Roper           St. Michael                              8:48.6  2:44/K    5  
   22     10   1027  Kate Pendleton        St. Bernard                              8:58.6  2:47/K    5  
   23     11   1028  Olivia Pendleton      St. Bernard                              8:58.9  2:47/K    5  
   24  (< 4)   1448  Avery Brown           St. Patrick School                       9:01.0  2:48/K    5  
   25  (< 4)    385  Stella Carothers      Holy Trinity Parish School               9:09.5  2:51/K    5  
   26     12   1081  Audrey Spina          St. Edward                               9:12.5  2:52/K    5  
   27  (< 4)    682  Brooklynn Bohnert     Sacred Heart Model School                9:13.5  2:52/K    6  
   28    DNS    736  Hailey Browning       Southern Indiana Catholic                9:15.4  2:53/K    6  
   29  (< 4)    955  Jessa McRae           St. Albert the Great                     9:16.6  2:53/K    6  
   30  (< 4)   1384  Elizabeth Embry       St. Michael                              9:20.2  2:54/K    5  
   31     13   1071  Diana Nava            St. Edward                               9:20.3  2:54/K    5  
   32  (< 4)    369  Delaney Sullivan      Holy Spirit                              9:21.1  2:54/K    5  
   33    DNS    727  Elizabeth Applewhite  Southern Indiana Catholic                9:21.1  2:54/K    6  
   34     14   1258  Vienna Ulanowski      St. Margaret Mary                        9:23.8  2:55/K    5  
   35     15   1576  Emma Carrico          Tully Elementary                         9:25.6  2:56/K    5  
   36  (< 4)   1190  Iris Padgett          St. James Middle School                  9:26.1  2:56/K    5  
   37     16    192  Makayla Meyer         Eastside Middle School                   9:27.2  2:56/K    6  
   38     17    193  Haley Recktenwald     Eastside Middle School                   9:29.5  2:57/K    5  
   39    DNS    747  Abigayle Graf         Southern Indiana Catholic                9:29.9  2:57/K    5  
   40     18    884  Giselle McHenry       St. Agnes                                9:34.4  2:58/K    5  
   41     19   1088  Bailey White          St. Edward                               9:35.5  2:59/K    6  
   42     20    807  Blair Bowman          St. Agnes                                9:35.7  2:59/K    6  
   43  (< 4)    785  Bayleigh Downs        Spencer County Middle School             9:38.0  3:00/K    6  
   44    DNS    728  Lilly Archer          Southern Indiana Catholic                9:40.4  3:00/K    5  
   45  (< 4)    226  Carmela McWaters      Eisenhower Elementary School             9:41.2  3:01/K    5  
   46     21    276  Ainsley Keith         Hite                                     9:50.1  3:03/K    5  
   47     22    936  Maggie Young          St. Agnes                                9:50.1  3:03/K    6  
   48  (< 4)   1371  Allie Zwissler        St. Mary of the Knobs Catholic S         9:50.2  3:03/K    5  
   49     23    169  Maddie Wright         Corpus Christi Classical Academy         9:50.8  3:04/K    5  
   50     24   1599  Etta Hofmann          Tully Elementary                         9:54.8  3:05/K    5  
   51    DNS    742  Amelia Dykes          Southern Indiana Catholic                9:57.7  3:06/K    6  
   52  (< 4)   1092  Charlotte Connally    St. Francis of Assisi School            10:04.2  3:08/K    6  
   53  (< 4)    592  Kylie Schum           Notre Dame Academy (Louisville)         10:08.6  3:09/K    6  
   54     25   1065  Karsen Klein          St. Edward                              10:15.4  3:11/K    6  
   55  (< 4)     51  Elina Sulkowski       Chance School                           10:16.0  3:11/K    4  
   56  (< 4)    790  Shelby McKenna        Spencer County Middle School            10:17.4  3:12/K    6  
   57    DNS    568  Lily Olvera           Northeast Striders                      10:18.2  3:12/K    5  
   58  (< 4)    999  Abby Brauner          St. Andrew                              10:18.9  3:12/K    6  
   59     26   1285  Juliette Ruiz         St. Martha                              10:18.9  3:12/K    6  
   60     27    914  Claire Russell        St. Agnes                               10:23.0  3:14/K    5  
   61  (< 4)     86  Gracie McKeehan       Chancey Elementary                      10:32.2  3:16/K    5  
   62  (< 4)    646  Anna Kendall          Our Lady of Lourdes                     10:32.2  3:16/K    6  
   63  (< 4)    501  Kathleen Ervin        Middletown Elementary                   10:34.9  3:17/K    4  
   64  (> 6)    894  Rachel Mills          St. Agnes                               10:37.1  3:18/K    5  
   65     28    160  Reagan Van Dy         Corpus Christi Classical Academy        10:39.1  3:19/K    6  
   66  (< 4)   1148  Avery Quirino         St. Gabriel                             10:42.4  3:20/K    6  
   67     29   1237  Taylor Mills          St. Margaret Mary                       10:43.2  3:20/K    5  
   68  (< 4)    237  Elizabeth Sherroan    Eisenhower Elementary School            10:43.9  3:20/K    5  
   69     30   1566  Riley Allen           Tully Elementary                        10:46.3  3:21/K    5  
   70     31   1565  Laney Allen           Tully Elementary                        10:46.9  3:21/K    5  
   71     32    142  Anna Cozzens          Corpus Christi Classical Academy        10:52.2  3:23/K    6  
   72  (> 6)    925  Gracie Steele         St. Agnes                               10:56.0  3:24/K    5  
   73  (< 4)    553  Abbie Stevenson       Mt. Washington Middle School            10:56.7  3:24/K    6  
   74     33   1590  Ryleigh Fuchs         Tully Elementary                        11:01.0  3:25/K    5  
   75  (< 4)   1151  Riley Shellman        St. Gabriel                             11:10.0  3:28/K    5  
   76  (< 4)     54  Sophia Westergren     Chance School                           11:10.5  3:28/K    5  
   77     34    187  Kayleigh Holzknecht   Eastside Middle School                  11:12.4  3:29/K    5  
   78  (< 4)   1668  Chloee Vogt           West Point Elementary & Middle S        11:15.9  3:30/K    5  
   79     35   1264  Danielle Dooley       St. Martha                              11:17.0  3:30/K    6  
   80     36    189  Payton Jones          Eastside Middle School                  11:22.1  3:32/K    5  
   81  (< 4)    990  Madeline Lynch        St. Aloysius                            11:22.3  3:32/K    5  
   82     37   1269  Jessica Graas         St. Martha                              11:27.2  3:34/K    3  
   83     38   1046  Whitney Bloyd         St. Edward                              11:34.2  3:36/K    5  
   84  (< 4)   1122  Kate Powell           St. Francis of Assisi School            11:37.2  3:37/K    5  
   85  (> 6)    182  Jacie Couch           Eastside Middle School                  11:39.5  3:37/K    5  
   86     39    275  Baleigh Jenks         Hite                                    11:41.9  3:38/K    5  
   87  (< 4)    213  Brooklyn Enlow        Eisenhower Elementary School            11:51.7  3:41/K    5  
   88  (< 4)    358  Annie O'bryan         Holy Spirit                             11:59.4  3:44/K    5  
   89  (< 4)    110  Liea Barber           Cochrane Elementary                     12:00.8  3:44/K    5  
   90  (< 4)     73  Ravynn Farmer         Chancey Elementary                      12:05.2  3:45/K    3  
   91  (< 4)   1480  Ella Ratterman        St. Patrick School                      12:05.6  3:45/K    6  
   92     40   1287  Brianna Shelburne     St. Martha                              12:07.0  3:46/K    6  
   93  (< 4)    410  Emily Poteraj         Holy Trinity Parish School              12:07.3  3:46/K    5  
   94  (< 4)    706  Evangeline Montoya    Sacred Heart Model School               12:11.0  3:47/K    6  
   95  (< 4)    446  Lydia Cannon          Little Flock Christian Academy          12:17.6  3:49/K    5  
   96  (< 4)    454  Samantha German       Little Flock Christian Academy          12:18.6  3:49/K    6  
   97  (< 4)    348  Charlie Anne Manz     Holy Spirit                             12:22.0  3:51/K    5  
   98  (< 4)   1187  Olivia Minor          St. James Middle School                 12:28.0  3:52/K    6  
   99  (< 4)   1421  Avery Heffernan       St. Nicholas Academy                    12:32.7  3:54/K    5  
  100  (< 4)   1555  Madison Sumner        St. Stephen Martyr                      12:38.0  3:56/K    5  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (< 4)   1685  Sophie Torres         Westport Middle School                  12:50.4  3:59/K    6  
  102  (< 4)    112  Renee Durbin          Cochrane Elementary                     12:58.0  4:02/K    5  
  103     41    257  Campbell Beaman       Hite                                    13:17.1  4:08/K    5  
  104  (< 4)     19  Lila Watts            Ascension Elementary School             13:39.4  4:15/K    6  
  105  (< 4)      6  Hannah Gohmann        Ascension Elementary School             13:39.4  4:15/K    6  
  106     42    149  Celena Evans          Corpus Christi Classical Academy        13:50.0  4:18/K    6  
  107  (< 4)    123  Mikayla Melton        Cochrane Elementary                     13:50.6  4:18/K    5  
  108  (< 4)   1150  Andrianna Schuler     St. Gabriel                             14:27.4  4:29/K    5  
  109     43   1223  Sarah Erdman          St. Margaret Mary                       14:27.4  4:30/K    6  
  110     44    282  Cary Martin           Hite                                    14:38.3  4:33/K    5  
  111  (> 6)    180  Nora Bacon            Eastside Middle School                  15:19.0  4:46/K    5  
  112  (< 4)     71  Victoria Crough       Chancey Elementary                      16:40.5  5:11/K    5  



Overall Finish List - Girls

7-8 Girls

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 4)   1047  Brooklyn Campisano    St. Edward                              12:00.9  4:00/K    8  
    2    DNS    776  Mattie Whitworth      Southern Indiana Catholic               12:19.6  4:07/K    8  
    3      1    802  Lila Bensenhaver      St. Agnes                               12:41.8  4:14/K    8  
    4      2    867  Samantha Koch         St. Agnes                               12:42.3  4:14/K    8  
    5      3    880  Maggie May            St. Agnes                               12:43.9  4:15/K    7  
    6  (< 4)    403  Barrett Lockhart      Holy Trinity Parish School              12:44.0  4:15/K    7  
    7  (< 4)   1128  Emerson Wyatt         St. Francis of Assisi School            13:04.1  4:21/K    7  
    8      4   1485  Mary VonderHaar       St. Patrick School                      13:10.2  4:23/K    8  
    9      5    815  Lillian Broniak       St. Agnes                               13:12.0  4:24/K    7  
   10    DNS    757  Meagan Lenfert        Southern Indiana Catholic               13:28.2  4:29/K    8  
   11      6   1470  Ella Lesshafft        St. Patrick School                      13:29.7  4:30/K    7  
   12      7    683  Isabella Boyd         Sacred Heart Model School               13:29.8  4:30/K    7  
   13    DNS    765  Claudia Pearce        Southern Indiana Catholic               13:31.3  4:30/K    8  
   14      8    478  Askley Kara           Louisville Collegiate Middle            13:44.6  4:35/K    7  
   15    DNS    555  Maya Barker           Northeast Striders                      13:56.4  4:39/K    8  
   16    DNS    557  Kayleigh Burkhead     Northeast Striders                      13:56.5  4:39/K    7  
   17  (< 4)    339  Beatrice Imber        Holy Spirit                             14:11.5  4:44/K    7  
   18      9    788  Hawley Johnson        Spencer County Middle School            14:17.0  4:46/K    7  
   19  (< 4)    186  Shelbi Heath          Eastside Middle School                  14:25.2  4:48/K    8  
   20     10    698  Evie Hamm             Sacred Heart Model School               14:52.7  4:58/K    7  
   21  (< 4)   1538  Clara Kelty           St. Stephen Martyr                      14:52.8  4:58/K    8  
   22     11    885  Venezia McHenry       St. Agnes                               14:53.8  4:58/K    8  
   23  (< 4)    642  Bailey Haws           Our Lady of Lourdes                     14:56.6  4:59/K    8  
   24     12    485  Riley Webb            Louisville Collegiate Middle            14:57.4  4:59/K    7  
   25  (< 4)   1522  Hope Birk             St. Stephen Martyr                      15:01.1  5:00/K    8  
   26  (< 4)   1048  Lauren Campisano      St. Edward                              15:01.9  5:01/K    7  
   27  (< 4)   1089  Morgan White          St. Edward                              15:02.1  5:01/K    7  
   28    DNS    766  Avery Proctor         Southern Indiana Catholic               15:04.9  5:02/K    8  
   29     13    853  Mary Caroline George  St. Agnes                               15:08.7  5:03/K    7  
   30  (< 4)   1279  Allison Owens         St. Martha                              15:15.5  5:05/K    7  
   31     14    799  Natalie Wimsatt       Spencer County Middle School            15:15.6  5:05/K    7  
   32     15    791  Allie Miller          Spencer County Middle School            15:23.8  5:08/K    7  
   33  (> 6)    913  Allison Rogers        St. Agnes                               15:26.4  5:09/K    8  
   34  (< 4)    552  Lily Smith            Mt. Washington Middle School            15:28.6  5:10/K    8  
   35     16   1449  Hayley Brown          St. Patrick School                      15:30.1  5:10/K    8  
   36  (< 4)   1183  Kaeley Bennett        St. James Middle School                 15:55.7  5:19/K    7  
   37  (> 6)    834  Halory Dobozi         St. Agnes                               15:58.7  5:20/K    7  
   38  (< 4)   1212  Maggie Walsh          St. Leonard                             16:06.4  5:22/K    8  
   39  (> 6)    849  Clara Frye            St. Agnes                               16:13.5  5:25/K    7  
   40     17    715  Charlotte Ridge       Sacred Heart Model School               16:20.5  5:27/K    7  
   41  (< 4)   1518  Ava Phillips          St. Romuald                             16:23.0  5:28/K    8  
   42     18   1466  Abby Hinkebein        St. Patrick School                      16:28.8  5:30/K    8  
   43  (< 4)   1368  Stephanie Smith       St. Mary of the Knobs Catholic S        16:33.2  5:31/K    7  
   44     19    476  Regan Hughes          Louisville Collegiate Middle            16:38.0  5:33/K    7  
   45  (< 4)   1506  Krystal Pena Ovalle   St. Raphael                             16:38.2  5:33/K    8  
   46  (< 4)   1293  Davan Alvey           St. Mary Academy (Louisville)           16:46.4  5:35/K    8  
   47  (< 4)   1554  Evelyn Palazzo        St. Stephen Martyr                      16:52.1  5:37/K    7  
   48     20    694  Bess Fleischman       Sacred Heart Model School               16:54.3  5:38/K    7  
   49  (< 4)    633  Madeline Freeman      Our Lady of Lourdes                     16:54.8  5:38/K    7  
   50  (< 4)   1346  Stella Huber          St. Mary of the Knobs Catholic S        16:56.7  5:39/K    7  
   51    DNS    562  Isabel Gonzalez       Northeast Striders                      17:03.9  5:41/K    9  
   52     21   1467  Mia Korfhage          St. Patrick School                      17:07.6  5:43/K    8  
   53     22    710  Katie Nett            Sacred Heart Model School               17:13.7  5:45/K    8  
   54  (< 4)    167  Annabelle Wright      Corpus Christi Classical Academy        17:24.4  5:48/K    8  
   55  (< 4)   1274  Paige Martin          St. Martha                              17:30.0  5:50/K    7  
   56  (> 6)    837  Sophie Donohue        St. Agnes                               17:37.1  5:52/K    7  
   57  (< 4)   1515  Lilah Drane           St. Romuald                             17:45.5  5:55/K    8  
   58     23    794  Addison Payne         Spencer County Middle School            17:47.3  5:56/K    7  
   59     24   1486  Megan Wilder          St. Patrick School                      17:49.1  5:56/K    8  
   60  (< 4)    191  Cadynce McCubbin      Eastside Middle School                  18:15.5  6:05/K    7  
   61     25    469  Daphne Altstadt       Louisville Collegiate Middle            18:23.7  6:08/K    7  
   62  (< 4)    444  Morgan Bandy          Little Flock Christian Academy          18:24.0  6:08/K    8  
   63    DNS   2852  Tatiana Hamilton      Unattached                              18:28.3  6:09/K   18  
   64  (< 4)    447  Nellie Cannon         Little Flock Christian Academy          18:38.1  6:13/K    7  
   65  (< 4)    136  Amelia Butler         Corpus Christi Classical Academy        19:03.7  6:21/K    7  
   66  (< 4)   1503  Janessa Moncada       St. Raphael                             19:19.8  6:27/K    8  
   67     26    779  Kate Bannon           Spencer County Middle School            19:22.6  6:28/K    7  
   68  (< 4)   1321  Ryan Nario            St. Mary Academy (Louisville)           19:25.3  6:28/K    7  
   69  (< 4)   1315  Hayden Henn           St. Mary Academy (Louisville)           19:25.6  6:29/K    7  
   70     27    792  Jenna Moore           Spencer County Middle School            19:36.6  6:32/K    7  
   71  (< 4)   1675  Taylor Zeigler        West Point Elementary & Middle S        19:50.1  6:37/K    7  
   72  (> 6)   1446  Sadie Allen           St. Patrick School                      19:53.8  6:38/K    8  
   73  (< 4)    153  Grace Hickson         Corpus Christi Classical Academy        19:55.2  6:38/K    4  
   74  (< 4)    631  Isabella Edgehill     Our Lady of Lourdes                     19:57.3  6:39/K    7  
   75  (> 6)   1469  Makena Lanham         St. Patrick School                      20:00.1  6:40/K    8  
   76  (< 4)   1195  Dia Chase             St. Leonard                             20:11.1  6:44/K    8  
   77  (> 6)   1454  Abby Francke          St. Patrick School                      20:28.6  6:50/K    7  
   78  (< 4)   1033  Samantha Troutman     St. Bernard                             20:41.3  6:54/K    8  

Team Summary Report - Girls

2nd Grade and U Girls Scoring

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 St. Michael                            56               3   9  14  30  45  72             
        Top  4 Times: 14:56.1

    2 Holy Spirit                            73              12  13  20  28  44  53             
        Top  4 Times: 15:17.5

    3 Tully Elementary                       86              10  19  21  36                     
        Top  4 Times: 15:33.3

    4 Eisenhower Elementary School           87               2   5  16  64  85  91             
        Top  4 Times: 15:15.7

    5 St. Agnes                              90               8  18  29  35  37                 
        Top  4 Times: 15:38.3

    6 St. Mary of the Knobs Catholic S      114               1  33  34  46  47                 
        Top  4 Times: 15:49.3

    7 St. Gabriel                           117               7  24  32  54  79  82             
        Top  4 Times: 16:02.3

    8 St. Bernard                           123              11  31  39  42  51  92             
        Top  4 Times: 16:11.1

    9 Hite                                  165              27  40  43  55  63  70             
        Top  4 Times: 16:52.6

   10 Chance School                         166               6  23  62  75  84  87             
        Top  4 Times: 16:55.6

   11 St. Martha                            185              15  49  56  65  96                 
        Top  4 Times: 17:04.8

   12 Sacred Heart Model School             186              25  41  59  61                     
        Top  4 Times: 17:14.3

   13 Middletown Elementary                 189              17  48  50  74  90                 
        Top  4 Times: 17:13.9

   14 Old Mill Elementary                   200              22  52  57  69  73                 
        Top  4 Times: 17:25.0

   15 Notre Dame Academy (Louisville)       237              26  60  71  80                     
        Top  4 Times: 18:16.5

   16 St. James (Elizabethtown)             240               4  67  83  86                     
        Top  4 Times: 18:23.9

   17 St. Raphael                           276              38  66  78  94  95                 
        Top  4 Times: 19:54.6

   18 Pleasant Grove Elementary             292              58  68  77  89                     
        Top  4 Times: 19:26.6

   19 St. Margaret Mary                     338              76  81  88  93                     
        Top  4 Times: 21:18.7

 Inc. Cochrane Elementary                  1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Northeast Striders                  DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Nicholas Academy                 3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Patrick School                   2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Chancey Elementary                   3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Mount Washington Elementary Scho     3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Romuald                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Girls

2nd and Under Girls Open

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 St. Edward                             33               4   6   9  14  21  32             
        Top  4 Times: 16:06.8

    2 Corpus Christi Classical Academy       37               1   2   5  29  44                 
        Top  4 Times: 15:46.4

    3 Tully Elementary                       49               8  11  12  18  19  20             
        Top  4 Times: 17:07.2

    4 St. Agnes                              74              10  15  22  27  33  36             
        Top  4 Times: 17:42.3

    5 Kentucky Christian Academy             83              13  16  24  30  48  49             
        Top  4 Times: 17:57.8

    6 St. Mary of the Knobs Catholic S       90               7  17  26  40                     
        Top  4 Times: 18:08.6

    7 Hite                                  121               3  28  37  53  54                 
        Top  4 Times: 20:20.3

    8 St. Stephen Martyr                    127              23  25  38  41  42                 
        Top  4 Times: 19:29.9

    9 Holy Spirit                           146              31  34  35  46                     
        Top  4 Times: 20:25.2

   10 St. Francis of Assisi School          181              39  45  47  50                     
        Top  4 Times: 23:25.7

   11 West Point Elementary & Middle S      201              43  51  52  55                     
        Top  4 Times: 26:21.1

 Inc. Cochrane Elementary                  1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Little Flock Christian Academy       3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Michael                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Chancey Elementary                   1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Girls

2bd and Under Boys Open

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

 Inc. Holy Spirit                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Girls

3rd Grade Girls

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 Tully Elementary                       21               1   3   8   9  19  20             
        Top  4 Times: 21:29.4

    2 St. Albert the Great                   47               4   6  13  24  27  31             
        Top  4 Times: 22:44.2

    3 St. Agnes                              54               2  15  16  21  25  26             
        Top  4 Times: 22:55.6

    4 Holy Spirit                            71              14  17  18  22  34  35             
        Top  4 Times: 23:29.6

    5 St. Mary Academy (Louisville)          83               7  11  28  37  38                 
        Top  4 Times: 25:12.6

    6 Eisenhower Elementary School           92              10  23  29  30  32  33             
        Top  4 Times: 25:19.8

    7 St. Martha                             92               5  12  36  39                     
        Top  4 Times: 26:50.0

 Inc. Chance School                        2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Hite                                 3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Kentucky Christian Academy           2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Middletown Elementary                2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Northeast Striders                  DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. Notre Dame Academy (Louisville)      1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Edward                           3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Michael                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Nicholas Academy                 1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Raphael                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Stephen Martyr                   2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Chancey Elementary                   3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Corpus Christi Classical Academy     2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Mount Washington Elementary Scho     3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Old Mill Elementary                  3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Pleasant Grove Elementary            1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary of the Knobs Catholic S     1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Girls

3rd Grade Boys

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

 Inc. Our Lady of Lourdes                  1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Girls

4th Grsde Girls

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 Tully Elementary                       17               1   2   6   8   9  17             
        Top  4 Times: 20:54.2

    2 St. Agnes                              51               4  13  16  18  25  35             
        Top  4 Times: 22:58.9

    3 Sacred Heart Model School              58               5  14  19  20  27  30             
        Top  4 Times: 23:28.9

    4 St. James (Elizabethtown)              63               7  11  21  24                     
        Top  4 Times: 24:02.5

    5 Old Mill Elementary                    69               3  12  26  28                     
        Top  4 Times: 24:02.5

    6 St. Albert the Great                   76              10  15  22  29  31                 
        Top  4 Times: 24:23.6

    7 Cochrane Elementary                   129              23  33  34  39                     
        Top  4 Times: 32:00.9

    8 St. Nicholas Academy                  143              32  36  37  38                     
        Top  4 Times: 34:21.8

 Inc. Chance School                        3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Eisenhower Elementary School         3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Hite                                 1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Kentucky Christian Academy           2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Little Flock Christian Academy       3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Middletown Elementary                2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Northeast Striders                  DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. Notre Dame Academy (Louisville)      1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Bernard                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Edward                           2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Leonard                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Martha                           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Michael                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Stephen Martyr                   1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Chancey Elementary                   2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Corpus Christi Classical Academy     1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Crossroads Elementary                2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Mount Washington Elementary Scho     3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Pleasant Grove Elementary            3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary of the Knobs Catholic S     1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Girls

5-6 Girls

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 St. Bernard                            34               4   9  10  11                     
        Top  4 Times: 35:08.0

    2 Eastside Middle School                 41               1   7  16  17  34  36             
        Top  4 Times: 35:42.2

    3 St. Edward                             47               3  12  13  19  25  38             
        Top  4 Times: 36:22.5

    4 St. Agnes                              52               6   8  18  20  22  27             
        Top  4 Times: 36:34.5

    5 Tully Elementary                       74               5  15  24  30  31  33             
        Top  4 Times: 38:40.3

    6 St. Margaret Mary                      88               2  14  29  43                     
        Top  4 Times: 42:44.6

    7 Corpus Christi Classical Academy      125              23  28  32  42                     
        Top  4 Times: 45:12.2

    8 St. Martha                            138              26  35  37  40                     
        Top  4 Times: 45:10.3

    9 Hite                                  145              21  39  41  44                     
        Top  4 Times: 49:27.5

 Inc. Ascension Elementary School          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Chance School                        2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Cochrane Elementary                  3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Eisenhower Elementary School         3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Little Flock Christian Academy       2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Middletown Elementary                1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Mt. Washington Middle School         2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Northeast Striders                  DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. Notre Dame Academy (Louisville)      1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. James Middle School              2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Michael                          3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Nicholas Academy                 1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Patrick School                   2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Stephen Martyr                   1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Chancey Elementary                   3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Louisville TigerSharks               3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Spencer County Middle School         2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Andrew                           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary of the Knobs Catholic S     2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. West Point Elementary & Middle S     1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Westport Middle School               1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Girls

7-8 Girls

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 St. Agnes                              11               1   2   3   5  11  13             
        Top  4 Times: 51:20.2

    2 St. Patrick School                     44               4   6  16  18  21  24             
        Top  4 Times: 58:38.9

    3 Sacred Heart Model School              54               7  10  17  20  22                 
        Top  4 Times: 1:01:37.4

    4 Spencer County Middle School           61               9  14  15  23  26  27             
        Top  4 Times: 1:02:43.8

    5 Louisville Collegiate Middle           64               8  12  19  25                     
        Top  4 Times: 1:03:43.8

 Inc. Eastside Middle School               2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Little Flock Christian Academy       2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Mt. Washington Middle School         1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Northeast Striders                  DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Bernard                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Edward                           3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. James Middle School              1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Leonard                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Martha                           2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Raphael                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Stephen Martyr                   3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Unattached                          DNS Team                                              
        Top  4 Times: 

 Inc. Corpus Christi Classical Academy     3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary of the Knobs Catholic S     2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Romuald                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. West Point Elementary & Middle S     1 finishers                                          
        Top  4 Times: