St Edwards XC 2018

September 02, 2018


DC Race Timing LLC DC Timing LLC

Overall Finish List - Boys

2bd and Under Boys Open


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1657  Beckett Petkovic      Tully Elementary                         3:22.4  6:44/M        
    2  (< 4)   1567  Evan Cramer           St. Stephen Martyr                       3:29.5  6:58/M        
    3      2    892  Thomas Dusza          St. Agnes                                3:37.1  7:14/M        
    4  (< 4)   1025  Jonathan Rogneby      St. Aloysius                             3:43.2  7:26/M        
    5      3    970  Watson Torres         St. Agnes                                3:46.1  7:32/M        
    6      4   1655  Ethan North           Tully Elementary                         3:46.5  7:32/M        
    7      5    881  Bernard Decker        St. Agnes                                3:46.6  7:32/M        
    8      6    897  James Fennell         St. Agnes                                3:48.8  7:36/M        
    9      7   1774  Jordan Taylor         Cochrane Elementary                      3:56.8  7:52/M        
   10      8   1668  Nathaniel Smith       Tully Elementary                         3:57.7  7:54/M        
   11      9   1599  Joseph Acevedo        Tully Elementary                         3:59.1  7:58/M        
   12     10   1074  Daniel Day            St. Edward                               4:02.9  8:04/M        
   13     11    896  Samuel Elstner        St. Agnes                                4:06.2  8:12/M        
   14     12   1715  Silas Weyrauch        West Point Elementary & Middle Scho      4:06.7  8:12/M        
   15     13   1791  Kaden Weaver          Carter Traditional Elementary Schoo      4:08.1  8:16/M        
   16     14    875  Wyatt Conaway         St. Agnes                                4:09.5  8:18/M        
   17    DNS    243  Aiden Pentecost       East Running Club                        4:14.5  8:28/M        
   18     15   1092  Connor McGovern       St. Edward                               4:15.6  8:30/M        
   19  (> 6)    905  William Hunn          St. Agnes                                4:17.1  8:34/M        
   20  (> 6)    973  James Witt            St. Agnes                                4:17.3  8:34/M        
   21  (> 6)    972  Cole Williams         St. Agnes                                4:18.2  8:36/M        
   22  (> 6)    940  William Mersch        St. Agnes                                4:21.4  8:42/M        
   23  (> 6)    867  Andrew Brown          St. Agnes                                4:22.9  8:44/M        
   24    DNS    234  Landon McNeese        East Running Club                        4:24.0  8:48/M        
   25     16   1112  Marek Spina           St. Edward                               4:25.1  8:50/M        
   26     17   1606  Grayson Burchett      Tully Elementary                         4:28.3  8:56/M        
   27     18     69  Justin Lynch          Carter Traditional Elementary Schoo      4:31.2  9:02/M        
   28     19   1611  Joe Caudill           Tully Elementary                         4:31.4  9:02/M        
   29    DNS    250  Ethan Stickling       East Running Club                        4:32.2  9:04/M        
   30     20   1757  Eli Nuss              Cochrane Elementary                      4:33.8  9:06/M        
   31     21     81  Anthony Stanley       Carter Traditional Elementary Schoo      4:33.9  9:06/M        
   32     22   1691  Matthew Dailey        West Point Elementary & Middle Scho      4:34.9  9:08/M        
   33  (> 6)    943  Ryan Mills            St. Agnes                                4:35.9  9:10/M        
   34     23     82  Stephen Stanley       Carter Traditional Elementary Schoo      4:36.4  9:12/M        
   35  (< 4)   1561  Leo Alessandro        St. Stephen Martyr                       4:38.0  9:16/M        
   36  (< 4)   1578  Colin Lotz            St. Stephen Martyr                       4:38.4  9:16/M        
   37     24   1077  Cody Dinsmore         St. Edward                               4:39.5  9:18/M        
   38     25   1779  Zavien Wales          Cochrane Elementary                      4:44.5  9:28/M        
   39  (> 6)    918  Henry Koellner        St. Agnes                                4:46.9  9:32/M        
   40  (> 6)    907  Gavin Jackey          St. Agnes                                4:49.3  9:38/M        
   41  (> 6)   1679  Keegan Yarbrough      Tully Elementary                         4:50.1  9:40/M        
   42  (> 6)    891  Anthony Durbin        St. Agnes                                4:57.9  9:54/M        
   43     26   1103  Kaiden Persinger      St. Edward                               4:59.9  9:58/M        
   44  (> 6)   1649  Calvin McClave        Tully Elementary                         5:01.2 10:02/M        
   45    DNS    215  Jaxon Clark           East Running Club                        5:04.1 10:08/M        
   46  (> 6)    954  Thomas Reddick        St. Agnes                                5:04.2 10:08/M        
   47    DNS    253  Ethan Vincent         East Running Club                        5:05.1 10:10/M        
   48  (< 4)   1126  John Cornett          St. Francis of Assisi School             5:05.9 10:10/M        
   49     27   1705  Xavier Nash           West Point Elementary & Middle Scho      5:07.9 10:14/M        
   50     28   1100  William Norris        St. Edward                               5:08.4 10:16/M        
   51  (> 6)   1108  Nathan Scott          St. Edward                               5:13.7 10:26/M        
   52  (> 6)   1086  Max Jameson           St. Edward                               5:14.3 10:28/M        
   53  (> 6)   1082  Aiden Geiger          St. Edward                               5:24.6 10:48/M        
   54     29   1486  Charlie SImpson       St. Nicholas Academy                     5:29.3 10:58/M        
   55  (> 6)   1104  Jackson Peters        St. Edward                               5:33.5 11:06/M        
   56     30   1688  Tucker Butler         West Point Elementary & Middle Scho      5:36.5 11:12/M        
   57     31   1771  Mark Stevens          Cochrane Elementary                      5:39.3 11:18/M        
   58     32   1470  Carter Ashraft        St. Nicholas Academy                     5:39.9 11:18/M        
   59  (< 4)    555  Michael Wooley        Kentucky Christian Academy               5:51.5 11:42/M        
   60     33   1475  Jameson Fox           St. Nicholas Academy                     5:57.5 11:54/M        
   61     34   1477  Gabe Gross            St. Nicholas Academy                     5:59.8 11:58/M        
   62  (< 4)    458  Daniel O'Bryan        Holy Spirit                              6:06.6 12:12/M        
   63     35   1760  Silas Nuss            Cochrane Elementary                      6:23.2 12:46/M        
   64    DNS    251  Michael Tucker        East Running Club                        6:50.3 13:40/M