SIC XC 2018

September 22, 2018


DC Timing LLC DC Timing LLC

Overall Finish List - Boys

Mixed Fun Run

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   3236  Evan Cramer           St. Stephen Martyr                       5:51.9 11:42/M        
    2      1   2510  Arlo Harvey           Field Elementary                         6:09.7 12:18/M        
    3      2   2542  Julian Thomas         Field Elementary                         6:13.6 12:26/M        
    4      3   2535  Crew Smith            Field Elementary                         6:13.6 12:26/M        
    5  (< 5)   3419  Benjamin Petrie       Tully Elementary                         6:29.9 12:58/M        
    6  (< 5)   3057  Jude Oetken           St. Francis of Assisi School             6:37.4 13:14/M        
    7      4   2512  Hatchett Kempf        Field Elementary                         6:40.2 13:20/M        
    8  (< 5)   2861  Lucien Montoya        Sacred Heart Model School                6:45.2 13:30/M        
    9  (< 5)   3052  Jake Koerber          St. Francis of Assisi School             6:46.0 13:32/M        
   10      5   3109  Ethan Reed            St. Margaret Mary                        6:46.9 13:32/M        
   11      6   3093  Jude Harris           St. Margaret Mary                        6:48.9 13:36/M        
   12  (< 5)   2957  Luke Stiles           SIC                                      6:53.5 13:46/M        
   13      7   2545  William Weedman       Field Elementary                         6:58.6 13:56/M        
   14      8   2499  Harper Eichenberger   Field Elementary                         7:05.6 14:10/M        
   15      9   3084  Caleb Cissell         St. Margaret Mary                        7:11.3 14:22/M        
   16     10   3096  Jack Hazard           St. Margaret Mary                        7:20.1 14:40/M        
   17     11   2487  Cahil Agarwal         Field Elementary                         7:27.5 14:54/M        
   18  (> 7)   2496  Lincoln Davis         Field Elementary                         7:31.3 15:02/M        
   19     12   3090  Henry Dicken          St. Margaret Mary                        7:37.3 15:14/M        
   20  (< 5)   2916  Brady Gillette        SIC                                      7:37.5 15:14/M        
   21     13   3120  Leeland Thomas        St. Margaret Mary                        7:47.0 15:34/M        
   22  (> 7)   2529  Julian Pedicini       Field Elementary                         7:49.0 15:38/M        
   23  (< 5)   3378  Joe Caudill           Tully Elementary                         7:56.7 15:52/M        
   24  (< 5)   2936  Zachary Lopez         SIC                                      8:04.6 16:08/M        
   25     14   3106  Gabe Ratterman        St. Margaret Mary                        8:06.7 16:12/M        
   26  (< 5)   3438  Keegan Yarbrough      Tully Elementary                         8:19.9 16:38/M        
   27  (< 5)   2960  Vincent Terkhorn      SIC                                      9:02.2 18:04/M        
   28  (> 7)   2504  James Fillebrown      Field Elementary                         9:05.8 18:10/M        
   29  (> 7)   2538  Jack Stratman         Field Elementary                         9:32.2 19:04/M        
   30  (< 5)   3185  Max Kuchle            St. Mary of the Knobs Catholic          10:44.1 21:28/M        



Overall Finish List - Boys

6-8 Boys 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1    DNS   3448  Jacoby Woolever       Unattached                               7:44.4  6:20/M        
    2    DNS   3447  Austin Rankin         Unattached                               8:02.1  6:35/M        
    3      1   2699  Michael Chapman       Lincoln Elementary                       8:03.1  6:36/M        
    4  (< 5)   2845  Jack Reburn           Reburn Academy                           8:08.6  6:40/M        
    5  (< 5)   2870  Joseph Sierpina       Sacred Heart Model School                8:18.3  6:48/M        
    6      2   2795  Mason Ellis           Lowe Elementary School                   8:19.3  6:49/M        
    7      3   2544  Leo Watkins           Field Elementary                         8:29.0  6:57/M        
    8      4   3170  James Bragg           St. Mary of the Knobs Catholic           8:36.5  7:03/M        
    9      5   2570  Kyler King            Hite                                     8:39.0  7:05/M        
   10      6   3380  Porter Coyle          Tully Elementary                         8:40.2  7:06/M        
   11      7   2591  Jack Tindall          Hite                                     8:48.5  7:13/M        
   12      8   3362  Amir Wiseman          Stopher Elementary School                8:52.1  7:16/M        
   13      9   3291  Landon Eden           Stopher Elementary School                8:52.4  7:16/M        
   14     10   3374  Michael Burns         Tully Elementary                         8:53.1  7:17/M        
   15     11   3192  Micah Polston         St. Mary of the Knobs Catholic           8:57.7  7:20/M        
   16     12   3290  Luke Ebel             Stopher Elementary School                9:00.1  7:23/M        
   17     13   2319  Michael Williams      Bates Elementary                         9:04.6  7:26/M        
   18     14   2823  Joshua Nazarkewich    Lowe Elementary School                   9:06.0  7:28/M        
   19     15   2253  Jase Anselmo          Bates Elementary                         9:06.9  7:28/M        
   20     16   2326  Jayvyn Beckham        Carter Traditional Elementary            9:09.2  7:30/M        
   21     17   3300  Max Hart              Stopher Elementary School                9:11.1  7:32/M        
   22     18   2807  Elijah Hess           Lowe Elementary School                   9:11.5  7:32/M        
   23     19   2818  Damian Luna           Lowe Elementary School                   9:12.2  7:32/M        
   24     20   3287  Nicholas Dixon        Stopher Elementary School                9:12.5  7:32/M        
   25     21   2982  Trevor Garmon         Southern Indiana Running Club            9:12.5  7:32/M        
   26     22   3064  Tarik Chase           St. Leonard                              9:17.8  7:37/M        
   27     23   3135  Tyus Boston           St. Mary Academy (Louisville)            9:18.5  7:37/M        
   28     24   2577  Brady Murray          Hite                                     9:19.9  7:38/M        
   29     25   2581  Gavin O'gara          Hite                                     9:20.0  7:39/M        
   30     26   3416  Beckett Petkovic      Tully Elementary                         9:20.4  7:39/M        
   31     27   2466  Kolten Quirin         Eisenhower Elementary School             9:22.2  7:41/M        
   32     28   2792  Kai Cravens           Lowe Elementary School                   9:24.1  7:42/M        
   33  (< 5)   2611  Jacob Gookin          Holy Spirit                              9:26.4  7:44/M        
   34     29   2519  Henry Metzger         Field Elementary                         9:26.5  7:44/M        
   35     30   2784  Noah Bamba            Lowe Elementary School                   9:28.0  7:46/M        
   36  (< 5)   2658  Cameron Lee           Indiana Elite Run Club                   9:29.4  7:46/M        
   37     31   2509  Vethum Hapuarachchi   Field Elementary                         9:32.1  7:49/M        
   38     32   3139  Grayson Brown         St. Mary Academy (Louisville)            9:34.6  7:50/M        
   39  (< 5)   3094  Nolan Harris          St. Margaret Mary                        9:36.4  7:52/M        
   40     33   2255  Noah Banks            Bates Elementary                         9:37.2  7:53/M        
   41     34   3452  Hunter Cottingham     Southern Indiana Running Club            9:38.4  7:54/M        
   42     35   2573  Zac Martin            Hite                                     9:41.0  7:56/M        
   43     36   2984  Decker Haag           Southern Indiana Running Club            9:41.2  7:56/M        
   44     37   2778  Boone Anderson        Lowe Elementary School                   9:41.9  7:56/M        
   45     38   3009  Grady Riley           Southern Indiana Running Club            9:43.0  7:58/M        
   46     39   2913  Landon Ferree         SIC                                      9:45.8  8:00/M        
   47     40   3349  Will Ratterman        Stopher Elementary School                9:47.5  8:01/M        
   48     41   2446  Waylon Davis          Eisenhower Elementary School             9:48.7  8:02/M        
   49  (< 5)   3206  Zachary Bryant        St. Michael                              9:50.2  8:04/M        
   50     42   2503  Jason Feaster         Field Elementary                         9:55.2  8:08/M        
   51     43   2717  Anson Laughlin        Lincoln Elementary                       9:57.5  8:09/M        
   52     44   3134  Colton Bobzien        St. Mary Academy (Louisville)            9:57.6  8:09/M        
   53     45   3138  Gavin Brown           St. Mary Academy (Louisville)            9:57.6  8:09/M        
   54     46   3067  Ian Filecia           St. Leonard                              9:58.9  8:10/M        
   55  (> 7)   2810  Charlie Jackson       Lowe Elementary School                  10:00.2  8:12/M        
   56     47   2527  Koster Parker         Field Elementary                        10:00.2  8:12/M        
   57     48   3176  Artie Ernstberger     St. Mary of the Knobs Catholic          10:03.3  8:14/M        
   58     49   3427  Nathaniel Smith       Tully Elementary                        10:04.6  8:15/M        
   59     50   3191  James Nett            St. Mary of the Knobs Catholic          10:05.4  8:16/M        
   60     51   3195  Nicholas Smith        St. Mary of the Knobs Catholic          10:05.5  8:16/M        
   61     52   2731  Romell Weaver         Lincoln Elementary                      10:07.3  8:18/M        
   62     53   2712  Harvey Garver         Lincoln Elementary                      10:09.0  8:19/M        
   63     54   3150  Aidan Kidner          St. Mary Academy (Louisville)           10:09.5  8:19/M        
   64     55   2588  Ryan Sanders          Hite                                    10:09.8  8:19/M        
   65     56   2583  Jacob Ramirez         Hite                                    10:12.1  8:22/M        
   66     57   2541  Darian Taila          Field Elementary                        10:12.4  8:22/M        
   67  (> 7)   2564  Conall Harden         Hite                                    10:13.1  8:22/M        
   68     58   2515  Finn Lierly           Field Elementary                        10:15.5  8:24/M        
   69  (< 5)   2671  Jackson Bennett       Lawrence County Christian Home          10:15.7  8:24/M        
   70  (< 5)   2745  Worth DeWees          Louisville Home School                  10:16.3  8:25/M        
   71  (< 5)   3215  Andrew Motta          St. Michael                             10:17.4  8:26/M        
   72  (> 7)   2777  Bryton Allain         Lowe Elementary School                  10:19.2  8:27/M        
   73  (> 7)   2592  Owen Tindall          Hite                                    10:20.0  8:28/M        
   74     59   3178  Liam Eurton           St. Mary of the Knobs Catholic          10:21.3  8:29/M        
   75     60   3303  Joshua Hearn          Stopher Elementary School               10:22.5  8:30/M        
   76  (> 7)   2521  Collins Morgan        Field Elementary                        10:23.0  8:31/M        
   77     61   2704  Leland Domine         Lincoln Elementary                      10:24.0  8:31/M        
   78     62   2283  Brandon Lauyans       Bates Elementary                        10:24.2  8:31/M        
   79     63   3143  Ian Crittendon        St. Mary Academy (Louisville)           10:25.4  8:32/M        
   80     64   2453  Grayeson Franke       Eisenhower Elementary School            10:26.8  8:33/M        
   81     65   2325  Max Barkley           Carter Traditional Elementary           10:27.5  8:34/M        
   82  (< 5)   2633  Jonathan Rueff        Holy Spirit                             10:28.1  8:35/M        
   83  (> 7)   2841  Sasha Wolek           Lowe Elementary School                  10:28.3  8:35/M        
   84  (> 7)   2781  Noah P. Anderson      Lowe Elementary School                  10:30.5  8:36/M        
   85     66   2733  Sam Wilson            Lincoln Elementary                      10:35.5  8:40/M        
   86  (> 7)   2526  Eli O'Dell            Field Elementary                        10:37.2  8:42/M        
   87     67   2357  Harrison Priddy       Carter Traditional Elementary           10:37.8  8:42/M        
   88  (> 7)   3293  Carson Eleson         Stopher Elementary School               10:38.9  8:43/M        
   89     68   2943  Ryan Miller           SIC                                     10:39.4  8:44/M        
   90  (< 5)   3117  Clayton Scott         St. Margaret Mary                       10:39.8  8:44/M        
   91  (> 7)   3294  Noah Ennis            Stopher Elementary School               10:42.2  8:46/M        
   92     69   2470  Nickles Rubano        Eisenhower Elementary School            10:43.0  8:47/M        
   93     70   2730  Walter Wagoner        Lincoln Elementary                      10:47.4  8:50/M        
   94     71   2897  Miles Conner          SIC                                     10:48.7  8:51/M        
   95  (> 7)   2723  Samuel Obando-Shelton Lincoln Elementary                      10:49.5  8:52/M        
   96  (> 7)   2502  Elom Emge             Field Elementary                        10:49.6  8:52/M        
   97     72   2340  Andrew Glover         Carter Traditional Elementary           10:51.0  8:54/M        
   98     73   2989  Will Higbie           Southern Indiana Running Club           10:52.0  8:54/M        
   99  (> 7)   3314  Luke Justice          Stopher Elementary School               10:53.8  8:55/M        
  100  (> 7)   2566  Maksim Heinz          Hite                                    10:54.1  8:56/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (> 7)   2594  Hunter Wolf           Hite                                    10:55.3  8:57/M        
  102  (> 7)   2799  Beckham Gravil        Lowe Elementary School                  10:55.7  8:57/M        
  103  (> 7)   2817  Marko Kristo          Lowe Elementary School                  11:00.7  9:01/M        
  104    DNS   3444  Grafton Murray        Unattached                              11:05.4  9:05/M        
  105  (< 5)   2756  Caleb Kitchens        Louisville Home School                  11:08.4  9:08/M        
  106  (< 5)   3085  Brennan Collins       St. Margaret Mary                       11:10.6  9:09/M        
  107     74   2483  William Weihe         Eisenhower Elementary School            11:11.2  9:10/M        
  108  (< 5)   2636  Lavin Smith           Holy Spirit                             11:12.2  9:11/M        
  109     75   2314  Lucas Wagoner         Bates Elementary                        11:13.1  9:12/M        
  110  (> 7)   2579  Ben Novak             Hite                                    11:14.3  9:12/M        
  111     76   3060  Hayden Bush           St. Leonard                             11:14.7  9:12/M        
  112     77   2290  Noah McFall           Bates Elementary                        11:17.7  9:15/M        
  113  (> 7)   3346  Jorge Piccioli        Stopher Elementary School               11:18.6  9:16/M        
  114  (> 7)   2789  Edwin Cantor          Lowe Elementary School                  11:23.7  9:20/M        
  115     78   2363  Anthony Stanley       Carter Traditional Elementary           11:25.9  9:21/M        
  116  (> 7)   2843  Andrew Zhang          Lowe Elementary School                  11:28.5  9:24/M        
  117  (> 7)   2780  Noah A. Anderson      Lowe Elementary School                  11:31.7  9:26/M        
  118  (> 7)   2693  Lucca Bricking        Lincoln Elementary                      11:33.3  9:28/M        
  119  (< 5)   3114  Thomas Rouchka        St. Margaret Mary                       11:33.5  9:28/M        
  120     79   2341  Jackson Groft         Carter Traditional Elementary           11:40.7  9:34/M        
  121     80   3373  Grayson Burchett      Tully Elementary                        11:43.1  9:36/M        
  122     81   2970  Kaleb Wilkerson       SIC                                     11:45.5  9:38/M        
  123     82   3171  Gavin Cahill          St. Mary of the Knobs Catholic          11:47.2  9:40/M        
  124  (> 7)   2812  Kristian Jara         Lowe Elementary School                  11:47.5  9:40/M        
  125  (> 7)   2561  Colin Gasaway         Hite                                    11:49.9  9:41/M        
  126     83   2313  Jaxon Wade            Bates Elementary                        11:50.4  9:42/M        
  127  (> 7)   2727  Linus Stearman        Lincoln Elementary                      11:51.3  9:43/M        
  128  (> 7)   2813  Kristopher Jara       Lowe Elementary School                  11:54.3  9:45/M        
  129  (> 7)   2571  Lucas Lambert         Hite                                    11:56.5  9:47/M        
  130     84   2940  Liam McGuire          SIC                                     11:57.3  9:48/M        
  131     85   3407  Charlie Marshall      Tully Elementary                        11:57.5  9:48/M        
  132     86   3371  Warren Bloomfield     Tully Elementary                        11:59.8  9:49/M        
  133     87   2441  Ezekiel Braun         Eisenhower Elementary School            12:00.7  9:50/M        
  134     88   2452  Ryan Forcht           Eisenhower Elementary School            12:03.9  9:53/M        
  135     89   2352  Peyton Mann           Carter Traditional Elementary           12:05.1  9:54/M        
  136  (> 7)   2468  Brycen Roberts        Eisenhower Elementary School            12:06.2  9:55/M        
  137     90   2992  Owen Hopf             Southern Indiana Running Club           12:06.5  9:55/M        
  138  (> 7)   3285  Nathan DeLaney        Stopher Elementary School               12:08.4  9:57/M        
  139  (> 7)   2361  Elijah Shaw           Carter Traditional Elementary           12:12.5 10:00/M        
  140  (> 7)   3278  Mathew Chen           Stopher Elementary School               12:13.9 10:01/M        
  141     91   3072  Louie Rabaut          St. Leonard                             12:19.7 10:06/M        
  142  (> 7)   3408  Calvin McClave        Tully Elementary                        12:21.8 10:07/M        
  143  (> 7)   3456  Malachi Meacham       Lowe Elementary School                  12:22.9 10:08/M        
  144  (> 7)   2692  Thurston Boswell      Lincoln Elementary                      12:24.1 10:10/M        
  145  (> 7)   3267  Anthony Allen         Stopher Elementary School               12:27.7 10:12/M        
  146     92   3154  Luke Moller           St. Mary Academy (Louisville)           12:28.5 10:13/M        
  147  (> 7)   3403  Blaise Koch           Tully Elementary                        12:30.6 10:15/M        
  148  (> 7)   2299  Aaron Motyka          Bates Elementary                        12:31.5 10:16/M        
  149  (> 7)   2364  Stephen Stanley       Carter Traditional Elementary           12:33.6 10:17/M        
  150  (> 7)   2469  Brayden Rubano        Eisenhower Elementary School            12:36.6 10:20/M        
  151  (> 7)   2802  Adrian Hall           Lowe Elementary School                  12:38.8 10:21/M        
  152  (> 7)   2312  Christian Thonen-CrumeBates Elementary                        12:49.2 10:30/M        
  153  (> 7)   2368  Kaden Weaver          Carter Traditional Elementary           12:49.8 10:30/M        
  154  (> 7)   2286  Hudson Ludwick        Bates Elementary                        12:49.9 10:30/M        
  155     93   2965  Quinn Weber           SIC                                     13:00.5 10:39/M        
  156  (> 7)   2437  Nolan Acree           Eisenhower Elementary School            13:08.9 10:46/M        
  157  (> 7)   2269  Cash Doyle            Bates Elementary                        13:11.7 10:48/M        
  158  (> 7)   2324  Graham Alvey          Carter Traditional Elementary           13:20.7 10:56/M        
  159  (> 7)   2773  Eunjun Ahn            Lowe Elementary School                  13:23.0 10:58/M        
  160  (> 7)   2783  Weber Ark             Lowe Elementary School                  13:23.9 10:58/M        
  161  (> 7)   2351  Justin Lynch          Carter Traditional Elementary           13:37.0 11:10/M        
  162  (> 7)   2814  Carter Johnston       Lowe Elementary School                  13:54.3 11:24/M        
  163  (> 7)   2307  Anthony Spencer       Bates Elementary                        14:06.1 11:33/M        
  164  (> 7)   2787  Henry Blandford       Lowe Elementary School                  14:19.1 11:44/M        
  165  (> 7)   2533  Aaron Simpson         Field Elementary                        15:02.9 12:19/M        
  166  (> 7)   2734  Noah Wood             Lincoln Elementary                      15:39.7 12:50/M        
  167  (> 7)   2782  Benjamin Ark          Lowe Elementary School                  15:46.1 12:55/M        
  168  (> 7)   2835  Nathaniel Tucker      Lowe Elementary School                  15:56.1 13:04/M        
  169  (> 7)   2700  Knavi Clayton         Lincoln Elementary                      15:59.3 13:06/M        
  170  (< 5)   2771  Silas Santos          Louisville Home School                  16:08.8 13:13/M        
  171  (> 7)   2786  Emmett Blandford      Lowe Elementary School                  16:12.0 13:17/M        
  172  (> 7)   2301  Bo Payne              Bates Elementary                        16:17.5 13:21/M        
  173  (> 7)   2831  Rowan Smith           Lowe Elementary School                  16:29.3 13:31/M        
  174  (> 7)   2785  Wesley Bamba          Lowe Elementary School                  16:34.3 13:35/M        
  175     94   3071  Charlie Rabaut        St. Leonard                             18:56.0 15:31/M        
  176  (> 7)   2690  Orion Bernier-Clark   Lincoln Elementary                      20:01.7 16:24/M        



Overall Finish List - Boys

9-10 Boys 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2971  Cruz Anderson         Southern Indiana Running Club           11:35.2  9:30/M        
    2      2   3436  Sullivan Yaden        Tully Elementary                        11:47.4  6:20/M        
    3      3   3397  Eli Hynes             Tully Elementary                        11:55.3  6:24/M        
    4      4   3017  Maxwell Watson        Southern Indiana Running Club           11:59.3  6:27/M        
    5      5   3388  Cameron Gwaltney      Tully Elementary                        12:01.5  6:28/M        
    6  (< 5)   2753  Luke Hamilton         Louisville Home School                  12:09.8  9:58/M        
    7      6   3358  Ayden Taylor          Stopher Elementary School               12:14.0  6:35/M        
    8      7   3296  Eli Frazier           Stopher Elementary School               12:17.9 10:04/M        
    9      8   3333  Noah McMorran         Stopher Elementary School               12:19.0 10:06/M        
   10      9   3335  Drew Miles            Stopher Elementary School               12:20.1 10:07/M        
   11     10   3012  Will Spurgeon         Southern Indiana Running Club           12:28.3  6:42/M        
   12     11   3252  Thomas Norton         St. Stephen Martyr                      12:37.7  5:05/M        
   13  (< 5)   2763  George Mudd           Louisville Home School                  12:44.3 10:26/M        
   14     12   2508  James Gurley          Field Elementary                        12:47.4 10:29/M        
   15     13   3368  Tyler Baker           Tully Elementary                        12:48.1  6:53/M        
   16  (< 5)   2663  Trey Smith            Indiana Elite Run Club                  12:55.2  5:13/M        
   17     14   2275  Luke Goldsmith        Bates Elementary                        13:01.1 10:40/M        
   18     15   2578  Brennan Murray        Hite                                    13:05.4 10:43/M        
   19     16   3003  Hayden Miller         Southern Indiana Running Club           13:09.2  7:04/M        
   20     17   3307  Brennan Hurley        Stopher Elementary School               13:09.4  7:04/M        
   21     18   2311  Jackson Taylor        Bates Elementary                        13:09.5 10:47/M        
   22     19   2981  Tanner Garmon         Southern Indiana Running Club           13:10.6  7:05/M        
   23     20   3399  Aiden Jenkins         Tully Elementary                        13:12.7  7:06/M        
   24     21   3177  Solomon Ernstberger   St. Mary of the Knobs Catholic          13:17.4 10:53/M        
   25     22   3372  Tyler Brutcher        Tully Elementary                        13:24.8 10:59/M        
   26  (< 5)   3203  Caleb Bohn            St. Michael                             13:26.1  7:13/M        
   27     23   2339  Ethan Gaither         Carter Traditional Elementary           13:26.2 11:01/M        
   28  (< 5)   2790  Johan Cantor          Lowe Elementary School                  13:27.1 11:01/M        
   29     24   3271  Truett Hearn          Stopher Elementary School               13:31.0  7:16/M        
   30  (< 5)   3217  Matthew Pinotti       St. Michael                             13:36.0  7:19/M        
   31     25   3234  Ben Cebe              St. Stephen Martyr                      13:39.4 27:18/M        
   32     26   2252  Colin Anselmo         Bates Elementary                        13:40.2                
   33  (< 5)   3118  Cody Seymour          St. Margaret Mary                       13:40.8 11:12/M        
   34     27   3000  Braxton Mayfield      Southern Indiana Running Club           13:42.3  7:22/M        
   35  (< 5)   3053  Drew Koon             St. Francis of Assisi School            13:46.9 27:32/M        
   36     28   3410  Collin Medley         Tully Elementary                        13:47.8 11:18/M        
   37     29   2486  Chase Woosley         Eisenhower Elementary School            13:48.2 11:19/M        
   38  (< 5)   3202  Conner Anderson       St. Michael                             13:50.6  7:26/M        
   39     30   2945  Zachary Orr           SIC                                     13:52.6 11:22/M        
   40     31   2938  Lucas Mauk            SIC                                     13:52.6 27:44/M        
   41     32   2479  Chace Surratt         Eisenhower Elementary School            13:54.1 11:24/M        
   42     33   3316  Zack Kassie           Stopher Elementary School               13:55.8  7:29/M        
   43     34   2524  Rustin Murphy         Field Elementary                        13:57.6  7:30/M        
   44  (> 7)   3288  Hayden Durst          Stopher Elementary School               13:58.2 11:27/M        
   45     35   2328  Isaac Carnes          Carter Traditional Elementary           13:58.5  7:31/M        
   46  (> 7)   3357  Sam Stromquist        Stopher Elementary School               14:00.0  7:32/M        
   47  (< 5)   2755  Hayden King           Louisville Home School                  14:00.3  5:39/M        
   48  (> 7)   3386  Kingston Fuchs        Tully Elementary                        14:01.4  7:32/M        
   49     36   2580  Aiden O'Gara          Hite                                    14:02.2 11:30/M        
   50     37   2910  Lincoln Ellorimo      SIC                                     14:03.7  7:33/M        
   51     38   3180  Noah Frossard         St. Mary of the Knobs Catholic          14:09.8 11:36/M        
   52     39   3188  Lucas Moubray-Carrico St. Mary of the Knobs Catholic          14:13.0 28:26/M        
   53     40   2914  Joseph Gedney         SIC                                     14:14.7 11:40/M        
   54  (< 5)   3133  Carson Bobzien        St. Mary Academy (Louisville)           14:15.3 11:41/M        
   55  (> 7)   3310  Zachary Isbell        Stopher Elementary School               14:15.8  7:40/M        
   56     41   3193  Elias Roman           St. Mary of the Knobs Catholic          14:16.6 11:42/M        
   57     42   3182  Noah Geswein          St. Mary of the Knobs Catholic          14:22.2 11:47/M        
   58     43   2358  Austin Ross           Carter Traditional Elementary           14:22.8 11:47/M        
   59  (< 5)   2670  Caleb Bennett         Lawrence County Christian Home          14:24.1  7:45/M        
   60     44   3062  Nelson Chase          St. Leonard                             14:28.4  7:47/M        
   61     45   2442  Parker Caple          Eisenhower Elementary School            14:28.4 11:51/M        
   62     46   2465  CJ Phillips           Eisenhower Elementary School            14:28.5 11:51/M        
   63  (< 5)   2682  Ben Voigtschild       Lawrence County Christian Home          14:32.1 11:55/M        
   64     47   2995  Landon Keller         Southern Indiana Running Club           14:35.1  5:53/M        
   65  (< 5)   2374  Jude Hickman          Christian Academy of Indiana            14:37.8  5:54/M        
   66     48   3459  Sam Didelot           St. Mary of the Knobs Catholic          14:41.2  7:54/M        
   67  (< 5)   2372  Kyle Cook             Christian Academy of Indiana            14:44.2  7:55/M        
   68     49   2474  Andrew Smith          Eisenhower Elementary School            14:44.9 12:05/M        
   69     50   3235  Cameron Cramer        St. Stephen Martyr                      14:47.2 29:34/M        
   70  (< 5)   3130  Rafael Basa           St. Mary Academy (Louisville)           14:47.3 12:07/M        
   71     51   3237  Eli Doiron            St. Stephen Martyr                      14:47.4 29:34/M        
   72     52   2289  Jaxon Marler          Bates Elementary                        14:47.5 12:07/M        
   73     53   2922  Lucas Hamm            SIC                                     14:48.8  7:57/M        
   74  (> 7)   2993  David Johnson         Southern Indiana Running Club           14:55.9 12:14/M        
   75  (< 5)   3083  Dylon Boone           St. Margaret Mary                       14:57.8  6:02/M        
   76  (< 5)   3020  Luka Abell            St. Albert the Great                    14:58.4  8:03/M        
   77  (> 7)   3018  Miles Watson          Southern Indiana Running Club           15:00.7  8:04/M        
   78  (< 5)   2728  Dash Sutton           Lincoln Elementary                      15:01.9 12:19/M        
   79     54   2534  Blake Smith           Field Elementary                        15:05.9 12:22/M        
   80  (< 5)   2721  Roman Moldoveanu      Lincoln Elementary                      15:06.8 12:23/M        
   81     55   3254  Jackson O'Connell     St. Stephen Martyr                      15:11.0  6:07/M        
   82     56   3264  Noah Whitmore         St. Stephen Martyr                      15:11.9  6:07/M        
   83  (> 7)   3395  Nolan Hosking         Tully Elementary                        15:12.8  8:10/M        
   84     57   2505  Ethan Flagg           Field Elementary                        15:16.3 30:32/M        
   85  (< 5)   2647  Beckett Gunderson     Holy Trinity Parish School              15:18.1  8:14/M        
   86  (< 5)   2821  Morgan McFadden       Lowe Elementary School                  15:25.6  8:17/M        
   87     58   2298  Matthew Morgan        Bates Elementary                        15:26.3 12:39/M        
   88  (> 7)   3277  Chirstopher Chen      Stopher Elementary School               15:26.7  8:18/M        
   89  (> 7)   3320  Kash Klopp            Stopher Elementary School               15:31.3  8:21/M        
   90     59   3266  Nick Wolff            St. Stephen Martyr                      15:39.5  6:19/M        
   91  (> 7)   3325  Ian Lamas             Stopher Elementary School               15:44.2  8:28/M        
   92     60   2928  Ethan Johnson         SIC                                     15:48.4 12:57/M        
   93     61   2288  Conner Marks          Bates Elementary                        15:49.6 12:58/M        
   94  (< 5)   3098  Sean Jennings         St. Margaret Mary                       15:50.5 31:40/M        
   95     62   2557  Joshua Crawley        Hite                                    15:52.3 13:00/M        
   96     63   2934  Bryce Lopez           SIC                                     15:55.2  6:25/M        
   97  (< 5)   3056  Finn Oetken           St. Francis of Assisi School            15:55.9  8:33/M        
   98     64   2445  Jackson Cummings      Eisenhower Elementary School            15:56.5 13:04/M        
   99  (> 7)   3370  Andrew Barrett        Tully Elementary                        15:59.2  8:36/M        
  100  (< 5)   3123  Dominic Wilson        St. Margaret Mary                       16:03.2 32:06/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (> 7)   3421  Carson Porter         Tully Elementary                        16:05.8 32:10/M        
  102  (< 5)   2829  Jacob Sanford         Lowe Elementary School                  16:07.9 13:13/M        
  103  (< 5)   3028  Sam Dalrymple         St. Albert the Great                    16:10.9  6:31/M        
  104     65   2335  Nathan Doss           Carter Traditional Elementary           16:17.9 13:21/M        
  105     66   2584  Jesus Ramirez         Hite                                    16:26.4 13:28/M        
  106     67   2498  Jonathan Doyle        Field Elementary                        16:28.6 13:30/M        
  107     68   2461  Josh Oliver           Eisenhower Elementary School            16:31.1  8:53/M        
  108     69   3065  Sal Denardo           St. Leonard                             16:38.9 13:38/M        
  109     70   2323  Xavier Allen          Carter Traditional Elementary           16:41.0 13:40/M        
  110  (< 5)   2609  Calvin Duthie         Holy Spirit                             16:42.7 13:41/M        
  111     71   3074  Caiden Silver         St. Leonard                             16:43.9 13:42/M        
  112     72   2543  Quincy Thomas         Field Elementary                        16:44.5 33:28/M        
  113  (> 7)   3393  Hunter Hofmann        Tully Elementary                        16:45.7  9:00/M        
  114  (> 7)   2967  Reid Wigginton        SIC                                     16:58.0  9:07/M        
  115  (> 7)   2926  Caleb Johnson         SIC                                     17:10.6  6:55/M        
  116    DNS   3441  Carsen Ertel          Unattached                              17:18.7 34:36/M        
  117  (< 5)   2832  Jaykumar Soni         Lowe Elementary School                  17:21.9 14:13/M        
  118  (< 5)   3031  J Early               St. Albert the Great                    17:23.7  9:21/M        
  119     73   2593  Caleb Wilham          Hite                                    17:24.6 14:16/M        
  120     74   2362  Ethan Shaw            Carter Traditional Elementary           17:31.0 14:21/M        
  121    DNS   3457  Henry Weiss           Unattached                              17:39.6 14:28/M        
  122  (> 7)   3299  Andrew Haller         Stopher Elementary School               17:48.6 14:35/M        
  123  (> 7)   3339  Vance Ortega          Stopher Elementary School               17:50.8  9:35/M        
  124  (> 7)   2886  Luke Bettler          SIC                                     17:55.9  7:13/M        
  125  (> 7)   3002  Dakota Middleton      Southern Indiana Running Club           18:10.8  9:46/M        
  126  (> 7)   3261  Rajaii Walsh          St. Stephen Martyr                      18:28.4 36:56/M        
  127     75   3059  Conner Bush           St. Leonard                             18:36.0 37:12/M        
  128  (> 7)   2454  Kyler Kuprion         Eisenhower Elementary School            19:09.8 15:42/M        
  129     76   2272  Wyatt Fite            Bates Elementary                        19:14.5 15:46/M        
  130  (> 7)   2287  Maxwell Ludwick       Bates Elementary                        19:27.0 15:57/M        
  131  (< 5)   2687  Luke Wisley           Lawrence County Christian Home          19:32.9  7:53/M        
  132     77   2359  Curtis Ryan           Carter Traditional Elementary           20:01.6 16:24/M        
  133  (< 5)   2702  Devan Cornett         Lincoln Elementary                      20:05.1 16:28/M        
  134     78   2546  Fisher Wells          Field Elementary                        20:36.7 41:12/M        
  135     79   2576  Liam Mitchell         Hite                                    20:42.7 11:08/M        
  136  (> 7)   3010  Alec Rouse            Southern Indiana Running Club           21:21.1 17:30/M        
  137     80   3077  Michael Silver        St. Leonard                             21:26.0 11:31/M        
  138  (< 5)   2716  Patrick Lambdin       Lincoln Elementary                      21:53.7 11:46/M        
  139  (> 7)   2343  Caiden Houchins       Carter Traditional Elementary           21:59.4 18:01/M        
  140  (> 7)   3283  Reggie Dawkins        Stopher Elementary School               23:33.0 12:40/M        
  141  (> 7)   2882  Daxton Beaufait       SIC                                     23:33.1 12:40/M        
  142  (> 7)   2259  Derrell Brice         Bates Elementary                        23:43.2 12:45/M        
  143     81   2595  Adam Yang             Hite                                    23:59.1 19:40/M        



Overall Finish List - Boys

11-12 Boys 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2985  Abdu Hardin           Southern Indiana Running Club           10:47.1  5:48/M        
    2  (< 5)   2871  Roman Sierpina        Sacred Heart Model School               11:00.7  5:55/M        
    3      2   2393  Will Bankston         Crosby Middle School                    11:23.7  6:07/M        
    4      3   2415  Aaron Levinson        Crosby Middle School                    11:36.2  6:14/M        
    5      4   2959  Brodie Terkhorn       SIC                                     11:45.9  6:19/M        
    6  (< 5)   3055  Eli Oetken            St. Francis of Assisi School            11:51.4  6:22/M        
    7  (< 5)   2760  Jed Hamilton          Louisville Home School                  11:54.2  6:24/M        
    8      5   3212  Keanu Kawata          St. Michael                             11:55.2  6:24/M        
    9  (< 5)   2531  Cooper Risinger       Field Elementary                        11:56.0  6:25/M        
   10      6   2931  Drew Kelly            SIC                                     11:56.2  6:25/M        
   11      7   3006  Noah Nifong           Southern Indiana Running Club           11:56.6  6:25/M        
   12      8   2375  Tate Hickman          Christian Academy of Indiana            11:59.0  6:27/M        
   13  (< 5)   3048  Leo Dillon            St. Francis of Assisi School            12:05.7  6:30/M        
   14      9   3011  Jacob Shackleford     Southern Indiana Running Club           12:14.1  6:35/M        
   15  (< 5)   3078  Liam Walsh            St. Leonard                             12:24.3  6:40/M        
   16     10   2419  Aiden Ludwick         Crosby Middle School                    12:29.9  6:43/M        
   17  (< 5)   2654  Bennett Abby          Indiana Elite Run Club                  12:31.2  6:44/M        
   18  (< 5)   2665  Spencer Caple         Lassiter Middle School                  12:35.4  6:46/M        
   19  (< 5)   2867  Whit Ruml             Sacred Heart Model School               12:37.9  6:47/M        
   20     11   3222  Brayden Sills         St. Michael                             12:38.6  6:48/M        
   21     12   3211  Cade Howard           St. Michael                             12:38.8  6:48/M        
   22     13   2377  Ian McCarty           Christian Academy of Indiana            12:39.2  6:48/M        
   23     14   2978  Grady Field           Southern Indiana Running Club           12:40.8  6:49/M        
   24     15   3352  Nicholas Sanders      Stopher Elementary School               12:42.8  6:50/M        
   25  (< 5)   2689  Hayden Beckley        Lincoln Elementary                      12:46.6  6:52/M        
   26     16   2386  Gavin Taylor          Christian Academy of Indiana            12:48.0  6:53/M        
   27     17   2388  Nathan Tucker         Christian Academy of Indiana            12:48.7  6:53/M        
   28     18   2921  Steven Gray           SIC                                     12:53.1  6:56/M        
   29  (< 5)   3433  Bryston Wechter       Tully Elementary                        12:56.2  6:57/M        
   30     19   2421  Stephen Trace Martin  Crosby Middle School                    12:57.6  6:58/M        
   31     20   2434  Thomas Weber          Crosby Middle School                    13:01.3  7:00/M        
   32     21   3365  Will Zutterman        Stopher Elementary School               13:08.5  7:04/M        
   33     22   2999  Carter Lord           Southern Indiana Running Club           13:09.0  7:04/M        
   34     23   2888  Thurgood Billingsley  SIC                                     13:10.6  7:05/M        
   35     24   2979  William Fleming       Southern Indiana Running Club           13:11.1  7:05/M        
   36     25   3204  Jacob Bohn            St. Michael                             13:11.3  7:05/M        
   37     26   3205  John Bryant           St. Michael                             13:11.4  7:05/M        
   38     27   2939  Braden Mcguire        SIC                                     13:16.0  7:08/M        
   39  (< 5)   2490  Maxwell Baker         Field Elementary                        13:17.3  7:08/M        
   40     28   2896  Wyatt Chisman         SIC                                     13:20.1  7:10/M        
   41  (< 5)   3429  Brady Sullivan        Tully Elementary                        13:21.5  7:11/M        
   42    DNS   3460  Noah Kline            Unattached                              13:26.8  7:13/M        
   43     29   3302  Caleb Hearn           Stopher Elementary School               13:27.5  7:14/M        
   44  (< 5)   3063  Sterling Chase        St. Leonard                             13:28.7  7:14/M        
   45  (< 5)   3025  Elliott Crumbo        St. Albert the Great                    13:29.7  7:15/M        
   46  (< 5)   2494  Benjamin Currie       Field Elementary                        13:30.9  7:15/M        
   47     30   3309  Nolan Hurley          Stopher Elementary School               13:47.9  7:25/M        
   48     31   3355  Saras Shah            Stopher Elementary School               13:52.6  7:27/M        
   49  (< 5)   3159  Wynton Rose           St. Mary Academy (Louisville)           14:23.0  7:44/M        
   50  (< 5)   2673  Woodward Judah        Lawrence County Christian Home          14:40.4  7:53/M        
   51     32   2427  Matthew Smaldone      Crosby Middle School                    14:52.2  8:00/M        
   52  (< 5)   2750  Joshua Graves         Louisville Home School                  14:55.6  8:01/M        
   53  (< 5)   3153  Brendan Lundy         St. Mary Academy (Louisville)           14:58.8  8:03/M        
   54  (< 5)   2742  Silas Brown           Louisville Home School                  14:59.3  8:03/M        
   55  (< 5)   3068  Rocco Gandolfo        St. Leonard                             15:00.4  8:04/M        
   56  (< 5)   3156  Alexander Nguyen      St. Mary Academy (Louisville)           15:14.6  8:11/M        
   57     33   2912  Mason Ernstberger     SIC                                     15:23.5  8:16/M        
   58  (< 5)   3115  Toby Rouchka          St. Margaret Mary                       15:25.4  8:17/M        
   59  (< 5)   3140  Brady Brueck          St. Mary Academy (Louisville)           15:29.8  8:19/M        
   60     34   2371  Jayden Branim         Christian Academy of Indiana            15:33.5  8:22/M        
   61  (< 5)   3107  Jonah Ratterman       St. Margaret Mary                       15:38.8  8:24/M        
   62  (< 5)   2877  Peter White           Sacred Heart Model School               15:40.5  8:25/M        
   63     35   3216  Dakota Payne          St. Michael                             15:41.3  8:26/M        
   64  (> 7)   2890  Jake Brown            SIC                                     16:16.9  8:45/M        
   65  (< 5)   2668  Ethan Hatfield        Lassiter Middle School                  16:23.9  8:48/M        
   66  (< 5)   3046  Luke Thomas           St. Albert the Great                    16:42.5  8:59/M        
   67  (< 5)   2876  Henry White           Sacred Heart Model School               16:49.7  9:02/M        
   68  (< 5)   3045  Jospeh Schuhmann      St. Albert the Great                    16:52.7  9:04/M        
   69  (> 7)   2956  Colin Stiles          SIC                                     16:58.3  9:07/M        
   70     36   3207  Collin Embry          St. Michael                             17:08.8  9:13/M        
   71  (< 5)   3116  Elliott Schmitt       St. Margaret Mary                       17:22.1  9:20/M        
   72     37   2400  Cristopher Cooper     Crosby Middle School                    17:33.3  9:26/M        
   73  (< 5)   3033  Ben Hertel            St. Albert the Great                    19:05.4 10:16/M        



Overall Finish List - Boys

13-14 Boys 4K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2403  Dylan Ellis           Crosby Middle School                    14:17.8  5:46/M        
    2  (< 5)   2383  Alexander Pinckney    Christian Academy of Indiana            14:18.3  5:46/M        
    3  (< 5)   2930  Ben Kelly             SIC                                     14:22.1  5:48/M        
    4  (< 5)   2852  Cole Cornett          Sacred Heart Model School               14:47.3  5:58/M        
    5  (< 5)   2550  Aaron Stainbrook      Grace Christian Academy                 14:57.7  6:02/M        
    6      2   2997  Aaron Lord            Southern Indiana Running Club           14:59.0  6:03/M        
    7  (< 5)   2530  Brady Risinger        Field Elementary                        15:21.3  6:11/M        
    8      3   2423  Alex Paul             Crosby Middle School                    15:24.8  6:13/M        
    9  (< 5)   3024  Ian Coots             St. Albert the Great                    15:27.2  6:14/M        
   10      4   2432  Timothy Wagoner       Crosby Middle School                    15:33.5  6:16/M        
   11      5   3004  Wyatt Miller          Southern Indiana Running Club           15:37.1  6:18/M        
   12  (< 5)   2551  Andrew Stainbrook     Grace Christian Academy                 15:42.9  6:20/M        
   13  (< 5)   3069  Owen Morgan           St. Leonard                             16:00.5  6:27/M        
   14      6   2998  Aidan Lord            Southern Indiana Running Club           16:04.5  6:29/M        
   15      7   2974  Issac Cooley          Southern Indiana Running Club           16:06.6  6:30/M        
   16      8   2994  Alexander Jones       Southern Indiana Running Club           16:06.6  6:30/M        
   17      9   2983  Phillip Gill          Southern Indiana Running Club           16:16.4  6:34/M        
   18     10   2976  Preston Eger          Southern Indiana Running Club           16:28.3  6:38/M        
   19  (< 5)   2664  Ethan Vaughn          Indiana Elite Run Club                  16:29.3  6:39/M        
   20  (< 5)   2677  Ethan O'Brien         Lawrence County Christian Home          16:37.3  6:42/M        
   21     11   2428  David Sutherland      Crosby Middle School                    16:39.7  6:43/M        
   22     12   2413  Chase Justice         Crosby Middle School                    17:04.8  6:53/M        
   23  (< 5)   3082  Zach Blincoe          St. Margaret Mary                       17:29.8  7:03/M        
   24  (< 5)   2387  Mason Taylor          Christian Academy of Indiana            17:32.5  7:04/M        
   25  (< 5)   3461  m Federico            St. Albert the Great                    17:47.6  7:10/M        
   26  (< 5)   2381  Kaleb Nicholson       Christian Academy of Indiana            17:49.9  7:11/M        
   27  (< 5)   3105  Ryan Piazza           St. Margaret Mary                       18:15.0  7:22/M        
   28  (< 5)   2885  Jackson Bettler       SIC                                     18:23.9  7:25/M        
   29  (< 5)   3262  Collin White          St. Stephen Martyr                      18:27.0  7:26/M        
   30     13   2435  Trey Willbur          Crosby Middle School                    18:32.3  7:28/M        
   31  (< 5)   3244  Nick Knockwafel       St. Stephen Martyr                      18:45.1  7:34/M        
   32  (< 5)   2685  Quentin Voigtschild   Lawrence County Christian Home          18:48.1  7:35/M        
   33  (< 5)   3250  Daven McDaniel        St. Stephen Martyr                      19:24.1  7:49/M        
   34     14   2406  Tucker Henson         Crosby Middle School                    19:40.5  7:56/M        
   35  (< 5)   3032  George Givens         St. Albert the Great                    20:10.3  8:08/M        
   36  (< 5)   3265  Ben Wolff             St. Stephen Martyr                      20:41.7  8:20/M        
   37  (< 5)   2935  Jeremy Lopez          SIC                                     21:00.0  8:28/M        
   38  (< 5)   2549  Landon Dillon         Grace Christian Academy                 21:07.3  8:31/M        
   39  (< 5)   2754  Ezra Higdon           Louisville Home School                  21:13.1  8:33/M        
   40  (< 5)   2672  Jadon Bushey          Lawrence County Christian Home          21:53.5  8:49/M        
   41  (< 5)   2923  Jacob Harbeson        SIC                                     22:14.8  8:58/M        
   42  (< 5)   2739  Nathan Bowling        Louisville Home School                  22:19.0  9:00/M        
   43  (> 7)   2399  Trey Clevenger        Crosby Middle School                    24:50.3 10:01/M        
   44  (< 5)   3070  Atri Oldfield         St. Leonard                             27:23.2 11:03/M        

Team Summary Report - Boys

Mixed Fun Run

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Field Elementary                       17               1   2   3   4   7   8  11         
        Top  5 Times: 32:15.9

    2 St. Margaret Mary                      42               5   6   9  10  12  13  14         
        Top  5 Times: 35:44.6

 Inc. St. Stephen Martyr                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. SIC                                  4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Tully Elementary                     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary of the Knobs Catholic       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

6-8 Boys 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Stopher Elementary School              66               8   9  12  17  20  40  60         
        Top  5 Times: 45:08.4

    2 Lowe Elementary School                 81               2  14  18  19  28  30  37         
        Top  5 Times: 45:13.4

    3 Hite                                   96               5   7  24  25  35  55  56         
        Top  5 Times: 45:48.6

    4 Field Elementary                      152               3  29  31  42  47  57  58         
        Top  5 Times: 47:23.2

    5 St. Mary of the Knobs Catholic        164               4  11  48  50  51  59  82         
        Top  5 Times: 47:48.6

    6 Tully Elementary                      171               6  10  26  49  80  85  86         
        Top  5 Times: 48:41.6

    7 St. Mary Academy (Louisville)         198              23  32  44  45  54  63  92         
        Top  5 Times: 48:58.0

    8 Bates Elementary                      198              13  15  33  62  75  77  83         
        Top  5 Times: 49:26.2

    9 Southern Indiana Running Club         202              21  34  36  38  73  90             
        Top  5 Times: 49:07.4

   10 Lincoln Elementary                    210               1  43  52  53  61  66  70         
        Top  5 Times: 48:41.0

   11 Eisenhower Elementary School          275              27  41  64  69  74  87  88         
        Top  5 Times: 51:32.0

   12 Carter Traditional Elementary         298              16  65  67  72  78  79  89         
        Top  5 Times: 52:31.5

   13 St. Leonard                           329              22  46  76  91  94                 
        Top  5 Times: 1:01:47.2

   14 SIC                                   343              39  68  71  81  84  93             
        Top  5 Times: 54:57.0

 Inc. Sacred Heart Model School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                          DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Home School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Michael                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Indiana Elite Run Club               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Reburn Academy                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lawrence County Christian Home       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

9-10 Boys 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Tully Elementary                       43               2   3   5  13  20  22  28         
        Top  5 Times: 1:01:45.0

    2 Stopher Elementary School              47               6   7   8   9  17  24  33         
        Top  5 Times: 1:02:20.4

    3 Southern Indiana Running Club          50               1   4  10  16  19  27  47         
        Top  5 Times: 1:02:22.6

    4 Bates Elementary                      168              14  18  26  52  58  61  76         
        Top  5 Times: 1:10:04.6

    5 St. Mary of the Knobs Catholic        181              21  38  39  41  42  48             
        Top  5 Times: 1:10:19.0

    6 SIC                                   191              30  31  37  40  53  60  63         
        Top  5 Times: 1:10:52.4

    7 St. Stephen Martyr                    192              11  25  50  51  55  56  59         
        Top  5 Times: 1:11:02.7

    8 Eisenhower Elementary School          201              29  32  45  46  49  64  68         
        Top  5 Times: 1:11:24.1

    9 Field Elementary                      224              12  34  54  57  67  72  78         
        Top  5 Times: 1:13:35.8

   10 Carter Traditional Elementary         236              23  35  43  65  70  74  77         
        Top  5 Times: 1:14:46.4

   11 Hite                                  252              15  36  62  66  73  79  81         
        Top  5 Times: 1:16:50.9

   12 St. Leonard                           339              44  69  71  75  80                 
        Top  5 Times: 1:27:53.2

 Inc. St. Francis of Assisi School         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lowe Elementary School               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                          DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Home School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lincoln Elementary                   4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Michael                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Indiana Elite Run Club               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy of Indiana         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lawrence County Christian Home       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

11-12 Boys 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Southern Indiana Running Club          53               1   7   9  14  22  24             
        Top  5 Times: 1:00:47.7

    2 Crosby Middle School                   54               2   3  10  19  20  32  37         
        Top  5 Times: 1:01:29.0

    3 SIC                                    78               4   6  18  23  27  28  33         
        Top  5 Times: 1:03:02.0

    4 St. Michael                            79               5  11  12  25  26  35  36         
        Top  5 Times: 1:03:35.5

    5 Christian Academy of Indiana           88               8  13  16  17  34                 
        Top  5 Times: 1:05:48.5

    6 Stopher Elementary School             126              15  21  29  30  31                 
        Top  5 Times: 1:06:59.5

 Inc. Field Elementary                     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Tully Elementary                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                          DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Home School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lincoln Elementary                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Leonard                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Indiana Elite Run Club               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lassiter Middle School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lawrence County Christian Home       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

13-14 Boys 4K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Southern Indiana Running Club          28               2   5   6   7   8   9  10         
        Top  5 Times: 1:18:54.0

    2 Crosby Middle School                   31               1   3   4  11  12  13  14         
        Top  5 Times: 1:19:00.9

 Inc. Field Elementary                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Stephen Martyr                   4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. SIC                                  4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Home School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Leonard                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Indiana Elite Run Club               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy of Indiana         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Grace Christian Academy              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lawrence County Christian Home       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Overall Finish List - Girls

Mixed Fun Run

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   3377  Lillian Carrico       Tully Elementary                         5:49.6 11:38/M        
    2  (< 5)   3423  Randi Prather         Tully Elementary                         6:21.2 12:42/M        
    3  (< 5)   3091  Elizabeth Gohmann     St. Margaret Mary                        6:49.7 13:38/M        
    4  (< 5)   3229  Avery Youngblood      St. Michael                              6:50.6 13:40/M        
    5  (< 5)   3390  Violet Haskins        Tully Elementary                         6:57.0 13:54/M        
    6  (< 5)   3242  Nina Kelty            St. Stephen Martyr                       6:57.8 13:54/M        
    7  (< 5)   2849  Charlotte Brisson     Sacred Heart Model School                6:58.0 13:56/M        
    8      1   2915  Reese Gilbert         SIC                                      7:09.3 14:18/M        
    9  (< 5)   2501  Vivian Eisinger       Field Elementary                         7:22.0 14:44/M        
   10      2   2887  Harper Billingsley    SIC                                      7:29.2 14:58/M        
   11  (< 5)   3209  Violet Evans          St. Michael                              7:33.7 15:06/M        
   12  (< 5)   3214  Marisa Morsovillo     St. Michael                              7:51.9 15:42/M        
   13  (< 5)   3226  Molly Turpen          St. Michael                              8:01.8 16:02/M        
   14      3   2918  Ruby Goodman          SIC                                      8:09.2 16:18/M        
   15      4   2963  Zaina Vizhnay         SIC                                      8:12.7 16:24/M        
   16  (< 5)   3381  Sinahi Cresp-Leon     Tully Elementary                         8:14.1 16:28/M        
   17  (< 5)   3260  Kaylayah Turner       St. Stephen Martyr                       8:22.7 16:44/M        
   18  (< 5)   3240  Holly Heimbrock       St. Stephen Martyr                       8:41.0 17:22/M        
   19      5   2951  Hattie Renn           SIC                                      8:46.8 17:32/M        
   20  (< 5)   3451  Taniya Maddox         Watterson Elementary School              8:56.2 17:52/M        
   21  (< 5)   3239  Heidi Heimbrock       St. Stephen Martyr                       9:08.8 18:16/M        
   22  (< 5)   2516  Nola Lierly           Field Elementary                         9:42.0 19:24/M        



Overall Finish List - Girls

6-8 Girls 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2986  Jada Harper           Southern Indiana Running Club            8:11.8  6:42/M        
    2      2   3422  Lacey Prather         Tully Elementary                         8:23.2  6:52/M        
    3      3   2608  Caroline Cundiff      Holy Spirit                              8:44.4  7:10/M        
    4      4   3417  Hyla Petkovic         Tully Elementary                         8:44.5  7:10/M        
    5      5   3148  Sarah Haines          St. Mary Academy (Louisville)            8:45.1  7:10/M        
    6      6   3382  Genesis Crespo        Tully Elementary                         9:04.1  7:26/M        
    7      7   3332  Rory Martin           Stopher Elementary School                9:11.6  7:32/M        
    8      8   3007  Noel Nifong           Southern Indiana Running Club            9:14.6  7:34/M        
    9      9   2696  Louisa Channell       Lincoln Elementary                       9:19.6  7:38/M        
   10     10   2776  Annabel Allain        Lowe Elementary School                   9:21.0  7:40/M        
   11     11   3350  Kiele Reichenbach     Stopher Elementary School                9:21.6  7:40/M        
   12     12   3289  Sophie Dyer           Stopher Elementary School                9:22.2  7:41/M        
   13     13   3136  Sarah Braun           St. Mary Academy (Louisville)            9:22.9  7:41/M        
   14     14   2620  Paisley Livesay       Holy Spirit                              9:23.6  7:41/M        
   15     15   2632  Kate Roetker          Holy Spirit                              9:26.3  7:44/M        
   16     16   3389  Emery Haskins         Tully Elementary                         9:31.5  7:48/M        
   17     17   2627  Elenor Murphy         Holy Spirit                              9:38.4  7:54/M        
   18     18   3401  Alexis Jimenez        Tully Elementary                         9:41.4  7:56/M        
   19     19   3334  Avery Miles           Stopher Elementary School                9:41.7  7:56/M        
   20     20   2491  Blaise Brown          Field Elementary                         9:41.8  7:56/M        
   21     21   2634  Maggie Rueff          Holy Spirit                              9:43.5  7:58/M        
   22     22   3383  Ellie Croghan         Tully Elementary                         9:43.8  7:58/M        
   23     23   3197  Adilene Torres        St. Mary of the Knobs Catholic           9:45.8  8:00/M        
   24     24   3132  Carolina Bobzien      St. Mary Academy (Louisville)            9:45.8  8:00/M        
   25     25   2349  Kora Kast             Carter Traditional Elementary            9:46.2  8:00/M        
   26     26   2815  Molly Johnston        Lowe Elementary School                   9:47.4  8:01/M        
   27     27   2929  Rebecca Johnson       SIC                                      9:52.2  8:05/M        
   28     28   3391  Egan Hofmann          Tully Elementary                         9:53.1  8:06/M        
   29     29   3331  Elisabeth Lindy       Stopher Elementary School                9:56.8  8:09/M        
   30     30   2473  Piper Shrader         Eisenhower Elementary School            10:01.0  8:13/M        
   31  (< 5)   3219  Anna Roper            St. Michael                             10:02.0  8:13/M        
   32     31   2478  Madisyn Summers       Eisenhower Elementary School            10:02.2  8:13/M        
   33     32   3327  Sophia Lee            Stopher Elementary School               10:02.2  8:13/M        
   34     33   2517  Cecilia Ma            Field Elementary                        10:04.5  8:15/M        
   35     34   2448  Aniston Deckard       Eisenhower Elementary School            10:04.6  8:15/M        
   36     35   2497  Evelyn Doligale       Field Elementary                        10:06.4  8:17/M        
   37     36   2801  Emma Hafendorfer      Lowe Elementary School                  10:08.2  8:18/M        
   38     37   2547  Avery Winke           Field Elementary                        10:08.8  8:18/M        
   39     38   2724  Eloise Roth           Lincoln Elementary                      10:12.8  8:22/M        
   40     39   2444  Piper Cullen          Eisenhower Elementary School            10:16.8  8:25/M        
   41     40   2449  Priscilla Downey      Eisenhower Elementary School            10:18.8  8:27/M        
   42     41   2701  Eleanor Coffman       Lincoln Elementary                      10:20.5  8:28/M        
   43     42   3125  Addison Alvey         St. Mary Academy (Louisville)           10:21.8  8:29/M        
   44  (< 5)   3034  Harper Hornstein      St. Albert the Great                    10:24.0  8:31/M        
   45     43   2617  Jane Jones            Holy Spirit                             10:24.4  8:31/M        
   46     44   2796  Jillian Fillmore      Lowe Elementary School                  10:24.9  8:31/M        
   47  (> 7)   3375  Madison Butler        Tully Elementary                        10:25.3  8:32/M        
   48  (< 5)   3221  Lauren Roper          St. Michael                             10:26.0  8:33/M        
   49     45   2624  Clare Miller          Holy Spirit                             10:27.1  8:34/M        
   50  (< 5)   2752  Evie Hamilton         Louisville Home School                  10:27.5  8:34/M        
   51  (> 7)   3405  Grace Kyser           Tully Elementary                        10:29.1  8:36/M        
   52     46   2284  Erica Lea             Bates Elementary                        10:30.4  8:36/M        
   53     47   3269  Layla Angelini        Stopher Elementary School               10:30.8  8:36/M        
   54     48   2462  Mary'J Oliver         Eisenhower Elementary School            10:33.7  8:39/M        
   55     49   3179  Ava Frossard          St. Mary of the Knobs Catholic          10:38.2  8:43/M        
   56     50   2322  Ainsley Adkins        Carter Traditional Elementary           10:40.0  8:45/M        
   57  (> 7)   3344  Reagan Patterson      Stopher Elementary School               10:41.6  8:45/M        
   58     51   2348  Cydni Kast            Carter Traditional Elementary           10:42.5  8:46/M        
   59     52   2528  Wiley Parker          Field Elementary                        10:43.2  8:47/M        
   60     53   2518  Hazel Malin           Field Elementary                        10:45.6  8:49/M        
   61     54   3157  Meghan Nguyen         St. Mary Academy (Louisville)           10:46.4  8:50/M        
   62  (> 7)   2613  Raina Huckestein      Holy Spirit                             10:46.5  8:50/M        
   63     55   2507  Lucy Gray             Field Elementary                        10:46.6  8:50/M        
   64  (> 7)   2532  Charlotte Sepulveda   Field Elementary                        10:50.3  8:53/M        
   65  (> 7)   3384  Ryanne Dresel         Tully Elementary                        10:50.7  8:53/M        
   66     56   3127  Piper Alvey           St. Mary Academy (Louisville)           10:51.4  8:54/M        
   67  (< 5)   2758  Trinity Kitchens      Louisville Home School                  10:52.5  8:54/M        
   68     57   2927  Cecilia Johnson       SIC                                     10:53.1  8:55/M        
   69     58   2729  Janiya Swan           Lincoln Elementary                      10:54.1  8:56/M        
   70     59   2356  Presley Pierce        Carter Traditional Elementary           10:55.2  8:57/M        
   71  (> 7)   3415  Sonya Peters          Tully Elementary                        10:56.1  8:58/M        
   72     60   2718  Arianna Martin        Lincoln Elementary                      10:56.2  8:58/M        
   73  (> 7)   3406  Natalie Luna          Tully Elementary                        11:00.2  9:01/M        
   74  (> 7)   2493  Ella Clayton          Field Elementary                        11:01.5  9:02/M        
   75     61   2337  Savannah Edmonson     Carter Traditional Elementary           11:07.0  9:07/M        
   76     62   2919  Tess Goodman          SIC                                     11:11.3  9:10/M        
   77     63   2991  Olivia Hopf           Southern Indiana Running Club           11:12.7  9:11/M        
   78     64   2293  Hannah Mendoza        Bates Elementary                        11:16.3  9:14/M        
   79     65   2811  Jimena Jara           Lowe Elementary School                  11:18.8  9:16/M        
   80     66   3166  Aaliyah Wilson        St. Mary Academy (Louisville)           11:19.5  9:17/M        
   81     67   2306  Reagan Singleton      Bates Elementary                        11:20.5  9:17/M        
   82     68   2840  Keira Wolek           Lowe Elementary School                  11:21.7  9:18/M        
   83     69   2720  Charlie Moldoveanu    Lincoln Elementary                      11:23.5  9:20/M        
   84     70   2338  Brooklyn Floyd        Carter Traditional Elementary           11:29.1  9:25/M        
   85     71   2828  Carly Sanford         Lowe Elementary School                  11:29.6  9:25/M        
   86  (< 5)   2596  Leah Yang             Hite                                    11:31.1  9:26/M        
   87     72   3198  Lilly Waiz            St. Mary of the Knobs Catholic          11:33.4  9:28/M        
   88  (> 7)   2805  Ellee Henderson       Lowe Elementary School                  11:36.1  9:30/M        
   89  (> 7)   3129  Alexa Basa            St. Mary Academy (Louisville)           11:36.4  9:30/M        
   90     73   2279  Fiona Jenkins         Bates Elementary                        11:37.9  9:31/M        
   91     74   2950  Evelyn Renn           SIC                                     11:38.5  9:32/M        
   92  (> 7)   3428  Anna Spradling        Tully Elementary                        11:39.2  9:33/M        
   93  (> 7)   3411  Addison Meredith      Tully Elementary                        11:41.1  9:35/M        
   94  (> 7)   3345  Aubree Piascik        Stopher Elementary School               11:42.6  9:35/M        
   95  (> 7)   2793  Lani Cravens          Lowe Elementary School                  11:45.4  9:38/M        
   96     75   2990  Khloe Hodges          Southern Indiana Running Club           11:48.7  9:40/M        
   97  (> 7)   2809  Audrey Hudson         Lowe Elementary School                  11:51.1  9:43/M        
   98     76   2722  Sonia Murdock         Lincoln Elementary                      11:51.7  9:43/M        
   99  (> 7)   3273  Adeline Beard         Stopher Elementary School               11:52.4  9:44/M        
  100  (> 7)   2775  Junhee Ahn            Lowe Elementary School                  11:53.1  9:44/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (> 7)   2788  Maria Bombelli        Lowe Elementary School                  11:53.1  9:44/M        
  102     77   2346  Trinity Jarrett       Carter Traditional Elementary           11:54.2  9:45/M        
  103     78   2271  Alivia Fields         Bates Elementary                        11:56.7  9:47/M        
  104  (> 7)   2825  Kyndall Powell        Lowe Elementary School                  12:00.8  9:50/M        
  105  (< 5)   3213  Ava Maroni            St. Michael                             12:04.5  9:53/M        
  106  (> 7)   2334  Jenae Dixon           Carter Traditional Elementary           12:05.1  9:54/M        
  107  (> 7)   2837  Suri Valenzuela       Lowe Elementary School                  12:05.6  9:54/M        
  108     79   2308  Maggie Starks         Bates Elementary                        12:05.7  9:54/M        
  109  (> 7)   2800  Vera Gravil           Lowe Elementary School                  12:10.5  9:58/M        
  110  (> 7)   2695  Candace Carmichael    Lincoln Elementary                      12:15.9 10:02/M        
  111  (> 7)   2537  Violet Snyder         Field Elementary                        12:18.7 10:05/M        
  112  (< 5)   2552  Ellison Allen         Hite                                    12:18.9 10:05/M        
  113     80   2924  Mackenzie Harrington  SIC                                     12:21.4 10:07/M        
  114  (> 7)   2816  Violet Kelly          Lowe Elementary School                  12:21.7 10:07/M        
  115     81   2443  Olive Cullen          Eisenhower Elementary School            12:28.0 10:13/M        
  116     82   2305  Zoe Rich              Bates Elementary                        12:28.3 10:13/M        
  117  (> 7)   2262  Aubrie Chandler       Bates Elementary                        12:30.7 10:15/M        
  118  (> 7)   2710  Hazel Fox             Lincoln Elementary                      12:32.4 10:16/M        
  119  (> 7)   3160  Alyssa Smith          St. Mary Academy (Louisville)           12:36.1 10:20/M        
  120  (> 7)   3141  Madeline Cahill       St. Mary Academy (Louisville)           12:41.1 10:24/M        
  121  (> 7)   2320  Lila Zirkelback       Bates Elementary                        12:43.5 10:25/M        
  122     83   3174  Elise Clemmer-Becht   St. Mary of the Knobs Catholic          12:44.6 10:26/M        
  123  (> 7)   2803  Makenna Hardin        Lowe Elementary School                  12:44.7 10:26/M        
  124  (> 7)   2464  Bella Phillips        Eisenhower Elementary School            12:54.3 10:34/M        
  125  (> 7)   2618  Claire Kirchner       Holy Spirit                             12:55.8 10:35/M        
  126  (> 7)   2485  Kaylee Witt           Eisenhower Elementary School            12:55.9 10:35/M        
  127  (< 5)   2565  Vivienne Hawthorne    Hite                                    12:56.7 10:36/M        
  128  (> 7)   2321  Violet Zirkelback     Bates Elementary                        12:57.9 10:37/M        
  129  (> 7)   2266  Hannah Cox            Bates Elementary                        13:01.8 10:40/M        
  130  (< 5)   2738  Lucy Bowling          Louisville Home School                  13:07.9 10:45/M        
  131  (< 5)   2681  Carleigh Price        Lawrence County Christian Home          13:13.5 10:50/M        
  132  (> 7)   2451  Raley Ellis           Eisenhower Elementary School            13:19.6 10:55/M        
  133  (> 7)   2331  Allison Clem          Carter Traditional Elementary           13:25.9 11:00/M        
  134  (< 5)   2761  Lily Leitner          Louisville Home School                  13:28.3 11:02/M        
  135  (> 7)   2336  Tinzley Doss          Carter Traditional Elementary           13:41.5 11:13/M        
  136     84   2973  Arabella Call         Southern Indiana Running Club           13:43.1 11:15/M        
  137  (> 7)   3351  Vivian Sabelhaus      Stopher Elementary School               13:47.1 11:18/M        
  138  (> 7)   3359  Yashvi Timbawala      Stopher Elementary School               13:53.3 11:23/M        
  139  (> 7)   3145  Emerson Gallahue      St. Mary Academy (Louisville)           13:55.0 11:24/M        
  140  (> 7)   2360  Ava Schelling         Carter Traditional Elementary           13:59.0 11:28/M        
  141  (> 7)   2779  Grace Anderson        Lowe Elementary School                  13:59.1 11:28/M        
  142  (> 7)   3142  Carys Cavanaugh       St. Mary Academy (Louisville)           14:00.9 11:29/M        
  143  (> 7)   2719  Lorelei Miller        Lincoln Elementary                      14:02.6 11:30/M        
  144  (> 7)   2273  Grace Forrest         Bates Elementary                        14:15.8 11:41/M        
  145  (> 7)   2791  Katherine Cantor      Lowe Elementary School                  14:20.2 11:45/M        
  146  (> 7)   2806  Kaitlynn Henderson    Lowe Elementary School                  14:23.5 11:47/M        
  147  (> 7)   2694  Sydney Capo           Lincoln Elementary                      14:29.2 11:52/M        
  148     85   3172  Cameron Campbell      St. Mary of the Knobs Catholic          14:30.6 11:53/M        
  149  (> 7)   2711  Violet Fox            Lincoln Elementary                      14:44.2 12:05/M        
  150  (> 7)   3409  Ella McClave          Tully Elementary                        14:47.0 12:07/M        
  151  (> 7)   2794  Sophia Decker         Lowe Elementary School                  14:50.0 12:10/M        
  152  (> 7)   2797  Quinn Garmon          Lowe Elementary School                  15:04.0 12:21/M        
  153  (> 7)   2833  Lily Spivey           Lowe Elementary School                  15:14.0 12:29/M        
  154  (> 7)   2804  Mya Hardin            Lowe Elementary School                  15:30.4 12:42/M        
  155  (< 5)   2554  Finley Brawner        Hite                                    15:35.5 12:46/M        
  156  (> 7)   2639  Nora Caitlin Spurlock Holy Spirit                             15:38.5 12:49/M        
  157  (> 7)   2635  Rachel Schrodt        Holy Spirit                             15:38.6 12:49/M        
  158  (> 7)   3280  Kaylee Churchman      Stopher Elementary School               15:49.6 12:58/M        
  159  (> 7)   2707  Olive Fields          Lincoln Elementary                      16:04.3 13:10/M        
  160  (> 7)   2365  Zacaylah Thompson     Carter Traditional Elementary           16:11.3 13:16/M        
  161  (> 7)   2641  Lila Steimel          Holy Spirit                             16:35.1 13:36/M        
  162  (> 7)   2610  Mary Lee Duthie       Holy Spirit                             16:35.1 13:36/M        
  163  (> 7)   2310  Morgan Stock          Bates Elementary                        17:20.6 14:12/M        
  164  (> 7)   3268  Taylor Allen          Stopher Elementary School               18:17.0 14:59/M        
  165  (> 7)   2317  Laela Williams        Bates Elementary                        19:10.5 15:43/M        
  166  (> 7)   2708  Olivia Fields         Lincoln Elementary                      19:43.5 16:10/M        



Overall Finish List - Girls

6-8 Boys 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   3453  Alex Swanson          Indiana Elite Run Club                  12:44.7 10:26/M        



Overall Finish List - Girls

9-10 Girls 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   2844  Claire Reburn         Reburn Academy                          11:56.0  6:25/M        
    2      1   3396  Audrey Hynes          Tully Elementary                        12:09.2  6:32/M        
    3  (< 5)   3225  Taryn Tracy           St. Michael                             12:21.0  6:38/M        
    4    DNS   3443  Anna Irish            Unattached                              12:49.4  6:53/M        
    5  (< 5)   3021  Charlotte Adams       St. Albert the Great                    12:53.9  6:56/M        
    6      2   2304  Abby Reitzel          Bates Elementary                        13:09.4  7:04/M        
    7  (< 5)   2656  Lyla Conway           Indiana Elite Run Club                  13:19.8  7:10/M        
    8      3   3413  Arianna Newkirk       Tully Elementary                        13:21.9  7:11/M        
    9      4   3369  Keertana Bangaru      Tully Elementary                        13:27.7  7:14/M        
   10      5   3435  Kinsley Yaden         Tully Elementary                        13:29.1  7:15/M        
   11  (< 5)   3029  Terra Dempsey         St. Albert the Great                    13:29.2  7:15/M        
   12  (< 5)   3184  Mia Kaiser            St. Mary of the Knobs Catholic          13:32.5  7:17/M        
   13  (< 5)   3022  Lydia Adams           St. Albert the Great                    13:33.8  7:17/M        
   14      6   3312  Sanaya Johnson        Stopher Elementary School               13:34.6  7:18/M        
   15  (< 5)   3108  Vivian Ratterman      St. Margaret Mary                       13:35.7  7:18/M        
   16      7   2574  Abby McDonald         Hite                                    13:52.8  7:27/M        
   17      8   2891  Hailey Browning       SIC                                     13:57.8  7:30/M        
   18      9   3318  Olivia King           Stopher Elementary School               14:02.4  7:33/M        
   19     10   3385  Ava Eaton             Tully Elementary                        14:03.5  7:33/M        
   20     11   3282  Anna Conner           Stopher Elementary School               14:06.8  7:35/M        
   21     12   3329  Emerson Lilly         Stopher Elementary School               14:08.0  7:36/M        
   22     13   2460  Carmela McWaters      Eisenhower Elementary School            14:08.9  7:36/M        
   23  (< 5)   3220  Katie Roper           St. Michael                             14:10.6  7:37/M        
   24  (< 5)   2684  Paige Voigtschild     Lawrence County Christian Home          14:13.2  7:39/M        
   25     14   3315  Maya Kassie           Stopher Elementary School               14:17.2  7:41/M        
   26  (< 5)   2522  Dagny Morgan          Field Elementary                        14:19.6  7:42/M        
   27     15   3338  Lucy O'Brien          Stopher Elementary School               14:20.8  7:42/M        
   28     16   3376  Emma Carrico          Tully Elementary                        14:25.4  7:45/M        
   29     17   2484  Callie Whitham        Eisenhower Elementary School            14:26.9  7:46/M        
   30     18   3284  Kayleigh Delaney      Stopher Elementary School               14:28.0  7:47/M        
   31     19   2917  Emma Gillette         SIC                                     14:28.7  7:47/M        
   32     20   2879  Elizabeth Applewhite  SIC                                     14:28.9  7:47/M        
   33  (< 5)   2511  Abigail Hisey         Field Elementary                        14:29.2  7:47/M        
   34  (< 5)   2980  Skylar French         Southern Indiana Running Club           14:37.8  7:52/M        
   35  (< 5)   2683  Claire Voigtschild    Lawrence County Christian Home          14:40.0  7:53/M        
   36  (> 7)   3286  Nalani Derringer      Stopher Elementary School               14:42.9  7:54/M        
   37     21   3394  Skylar Hofmann        Tully Elementary                        14:47.1  7:57/M        
   38  (> 7)   3330  Abigail Lindy         Stopher Elementary School               14:48.8  7:57/M        
   39     22   2688  Jamauri Beaver        Lincoln Elementary                      14:50.4  7:58/M        
   40  (> 7)   3324  McKenna Lacy          Stopher Elementary School               14:50.8  7:58/M        
   41  (> 7)   3402  Dani Johnson          Tully Elementary                        14:53.6  8:00/M        
   42  (< 5)   2642  Delaney Sullivan      Holy Spirit                             14:56.0  8:02/M        
   43  (< 5)   3450  Sofia Leon            Watterson Elementary School             15:06.3  8:07/M        
   44  (> 7)   3319  Riley King            Stopher Elementary School               15:09.2  8:09/M        
   45     23   2471  Elizabeth Sherroan    Eisenhower Elementary School            15:11.0  8:10/M        
   46     24   2827  Lizet Rodriquez       Lowe Elementary School                  15:12.1  8:10/M        
   47     25   2569  Ainsley Keith         Hite                                    15:13.4  8:11/M        
   48  (> 7)   3379  Ella Coyle            Tully Elementary                        15:15.0  8:12/M        
   49     26   2706  Stella Feehan         Lincoln Elementary                      15:15.2  8:12/M        
   50     27   2709  Rosealee Flack        Lincoln Elementary                      15:15.4  8:12/M        
   51     28   2472  Piersan Shrader       Eisenhower Elementary School            15:16.1  8:12/M        
   52     29   2482  Landyn Webb           Eisenhower Elementary School            15:16.1  8:12/M        
   53     30   2892  Zahra Butt            SIC                                     15:16.5  8:12/M        
   54  (< 5)   2370  Katie Ammons          Christian Academy of Indiana            15:20.8  8:15/M        
   55  (< 5)   3200  Allie Zwissler        St. Mary of the Knobs Catholic          15:22.2  8:16/M        
   56     31   2586  Chloe Richardson      Hite                                    15:24.6  8:17/M        
   57     32   2920  Abigayle Graf         SIC                                     15:25.6  8:17/M        
   58     33   2908  Amelia Dykes          SIC                                     15:31.8  8:21/M        
   59  (> 7)   3392  Etta Hofmann          Tully Elementary                        15:36.2  8:23/M        
   60     34   2450  Avery Easley          Eisenhower Elementary School            15:42.4  8:26/M        
   61  (> 7)   3437  Hadley Yarbrough      Tully Elementary                        15:45.0  8:28/M        
   62  (> 7)   3434  Kinsley Wechter       Tully Elementary                        15:47.5  8:29/M        
   63     35   2697  Penelope Channell     Lincoln Elementary                      15:49.9  8:30/M        
   64     36   2735  Piper Wood            Lincoln Elementary                      15:50.1  8:31/M        
   65  (< 5)   3104  Taylor Mills          St. Margaret Mary                       15:51.6  8:31/M        
   66  (> 7)   3431  Ryleigh Tabb          Tully Elementary                        15:52.3  8:32/M        
   67  (< 5)   3089  Grace Dicken          St. Margaret Mary                       15:58.9  8:35/M        
   68  (> 7)   3418  Avery Petrie          Tully Elementary                        16:00.4  8:36/M        
   69     37   2820  Zaylee Madison        Lowe Elementary School                  16:06.5  8:39/M        
   70     38   2268  Savannah Derringer    Bates Elementary                        16:06.6  8:39/M        
   71  (< 5)   3008  Cheyenne Riley        Southern Indiana Running Club           16:12.7  8:43/M        
   72  (< 5)   3210  Mila Foster           St. Michael                             16:13.9  8:43/M        
   73  (< 5)   3042  Amelia Richardson     St. Albert the Great                    16:22.8  8:48/M        
   74  (< 5)   2327  Alysse Bolt           Carter Traditional Elementary           16:24.2  8:49/M        
   75  (> 7)   3348  Ella Ratterman        Stopher Elementary School               16:24.8  8:49/M        
   76     39   2553  Campbell Beaman       Hite                                    16:31.3  8:53/M        
   77  (> 7)   3276  Aniyah Brown          Stopher Elementary School               16:33.5  8:54/M        
   78  (> 7)   3270  Brooklyn Baird        Stopher Elementary School               16:35.7  8:55/M        
   79     40   2880  Lilly Archer          SIC                                     16:38.5  8:57/M        
   80  (< 5)   3147  Sarah Beth Greenwell  St. Mary Academy (Louisville)           16:40.4  8:58/M        
   81     41   2280  Jordyn Kiser          Bates Elementary                        16:47.2  9:01/M        
   82     42   2265  Grace Motyka          Bates Elementary                        16:48.7  9:02/M        
   83     43   2285  Inori Lea             Bates Elementary                        17:08.2  9:13/M        
   84     44   2267  Emma Davis            Bates Elementary                        17:15.1  9:16/M        
   85  (< 5)   2540  Aava Taila            Field Elementary                        17:20.9  9:19/M        
   86  (> 7)   3361  Cameron Weber         Stopher Elementary School               17:31.8  9:25/M        
   87  (> 7)   2952  Lydia Renn            SIC                                     17:33.2  9:26/M        
   88     45   2585  Megan Lawrey          Hite                                    17:36.0  9:28/M        
   89  (> 7)   2898  Natalie Creagh        SIC                                     17:37.5  9:28/M        
   90  (< 5)   2523  Hazel Murphy          Field Elementary                        17:43.4  9:32/M        
   91     46   2726  Charlotte Stearman    Lincoln Elementary                      17:45.4  9:33/M        
   92  (> 7)   2961  Molly Upton           SIC                                     18:02.8  9:42/M        
   93  (< 5)   3194  Lyla Skees            St. Mary of the Knobs Catholic          18:24.7  9:54/M        
   94     47   2282  Jaelyn Kokladas       Bates Elementary                        18:31.2  9:57/M        
   95     48   2698  Amber Chapman         Lincoln Elementary                      18:31.7  9:57/M        
   96  (> 7)   2303  Carlie Ray            Bates Elementary                        18:39.2 10:02/M        
   97  (< 5)   2390  Kate White            Christian Academy of Indiana            18:39.9 10:02/M        
   98  (< 5)   2621  Charlie Anne Manz     Holy Spirit                             18:41.4 10:03/M        
   99  (> 7)   2302  Georgia Payne         Bates Elementary                        18:43.0 10:04/M        
  100  (< 5)   2769  Makayla Paulin        Louisville Home School                  18:50.9 10:08/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (> 7)   2258  Taylor Bott           Bates Elementary                        19:03.0 10:15/M        
  102     49   2463  Lily Pait             Eisenhower Elementary School            19:05.0 10:16/M        
  103  (< 5)   2860  Evangeline Montoya    Sacred Heart Model School               19:31.9 10:30/M        
  104  (> 7)   2715  Elaine Kolb           Lincoln Elementary                      19:48.2 10:39/M        
  105     50   2819  Lin Ma                Lowe Elementary School                  19:55.4 10:42/M        
  106  (> 7)   2725  Sudie Snowden         Lincoln Elementary                      19:59.4 10:45/M        
  107  (> 7)   2281  Avery Kokladas        Bates Elementary                        20:22.3 10:57/M        
  108  (< 5)   2369  Leslie White          Carter Traditional Elementary           20:48.6 11:11/M        
  109  (< 5)   2770  Isabella Robertson    Louisville Home School                  20:58.6 11:16/M        
  110  (< 5)   2354  Molly Mattingly       Carter Traditional Elementary           20:59.9 11:17/M        
  111     51   2774  Hyunjin Ahn           Lowe Elementary School                  21:00.2 11:17/M        
  112  (> 7)   2714  Leah Judah            Lincoln Elementary                      21:02.1 11:18/M        
  113    DNS   3458  Maggie Weiss          Unattached                              21:52.2 11:45/M        
  114  (> 7)   2467  Kendra Redmond        Eisenhower Elementary School            22:34.1 12:08/M        
  115  (> 7)   2732  Millie Wilson         Lincoln Elementary                      22:46.3 12:14/M        
  116     52   2842  Zixin Wu              Lowe Elementary School                  22:55.0 12:19/M        
  117  (< 5)   2764  Gracie Mudd           Louisville Home School                  23:41.2 12:44/M        
  118     53   2572  Cary Martin           Hite                                    23:54.0 12:51/M        
  119  (> 7)   2894  Maggie Cassady        SIC                                     24:36.3 13:14/M        
  120  (> 7)   3425  Anushka Shetty        Tully Elementary                        24:39.5 13:15/M        
  121  (> 7)   2902  Caroline Dill         SIC                                     25:06.9 13:30/M        
  122     54   2826  Maeleigh Randolph     Lowe Elementary School                  25:18.9 13:36/M        
  123  (> 7)   2962  Naimah Vizhnay        SIC                                     26:29.7 14:14/M        



Overall Finish List - Girls

11-12 Girls 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2966  Mattie Whitworth      SIC                                     11:52.1  6:23/M        
    2  (< 5)   3040  Josie McRae           St. Albert the Great                    12:13.0  6:34/M        
    3      2   2424  Leah Penick           Crosby Middle School                    12:16.3  6:36/M        
    4      3   2968  Miley Wilcox          SIC                                     12:18.0  6:37/M        
    5      4   2996  Makenzie Kolvoord     Southern Indiana Running Club           12:24.4  6:40/M        
    6  (< 5)   2873  Nora Starr            Sacred Heart Model School               12:35.9  6:46/M        
    7      5   3364  Emma Zutterman        Stopher Elementary School               12:43.9  6:50/M        
    8  (< 5)   2847  Brooklynn Bohnert     Sacred Heart Model School               12:45.4  6:51/M        
    9  (< 5)   2650  Barrett Lockhart      Holy Trinity Parish School              12:54.0  6:56/M        
   10      6   2977  Ella Elias            Southern Indiana Running Club           12:55.4  6:57/M        
   11      7   2946  Claudia Pearce        SIC                                     13:02.8  7:00/M        
   12      8   3313  Zoey Jordan           Stopher Elementary School               13:10.6  7:05/M        
   13      9   2385  Madison Smith         Christian Academy of Indiana            13:14.9  7:07/M        
   14     10   2384  Faith Schultz         Christian Academy of Indiana            13:15.8  7:07/M        
   15     11   3347  Monica Piccioli       Stopher Elementary School               13:19.2  7:10/M        
   16  (< 5)   2536  Ava Snyder            Field Elementary                        13:22.1  7:11/M        
   17     12   3016  Emma Walters          Southern Indiana Running Club           13:22.8  7:11/M        
   18  (< 5)   2655  Kennedy Coleman       Indiana Elite Run Club                  13:26.8  7:13/M        
   19    DNS   3449  Waverly Woolever      Unattached                              13:29.1  7:15/M        
   20     13   2972  Priscilla Byrd        Southern Indiana Running Club           13:30.7  7:15/M        
   21  (< 5)   3041  Adaora Ozor           St. Albert the Great                    13:36.4  7:19/M        
   22     14   3308  Cameron Hurley        Stopher Elementary School               13:40.8  7:21/M        
   23     15   2398  Lexi Clark            Crosby Middle School                    13:51.0  7:27/M        
   24  (< 5)   2741  Piper Brown           Louisville Home School                  13:57.4  7:30/M        
   25     16   2425  Eleanor Rogers        Crosby Middle School                    14:03.3  7:33/M        
   26  (< 5)   2678  Lauren O'Brien        Lawrence County Christian Home          14:09.3  7:36/M        
   27     17   2380  Anna Nash             Christian Academy of Indiana            14:13.3  7:39/M        
   28  (< 5)   3080  Maya Barker           St. Margaret Mary                       14:17.5  7:41/M        
   29     18   2389  Jillian Vogt          Christian Academy of Indiana            14:24.3  7:45/M        
   30  (< 5)   2856  Evie Hamm             Sacred Heart Model School               14:32.2  7:49/M        
   31  (< 5)   3241  Clara Kelty           St. Stephen Martyr                      14:37.3  7:52/M        
   32  (< 5)   2744  Dorothy DeWees        Louisville Home School                  14:37.4  7:52/M        
   33  (< 5)   3173  Claire Clemmer-Becht  St. Mary of the Knobs Catholic          14:43.3  7:55/M        
   34     19   2878  Emery Aemmer          SIC                                     14:43.7  7:55/M        
   35  (< 5)   2669  Brooklyn Morales      Lassiter Middle School                  14:48.4  7:57/M        
   36  (< 5)   2520  Alexa Millan          Field Elementary                        14:49.9  7:58/M        
   37     20   2975  Ellie Dablow          Southern Indiana Running Club           15:02.5  8:05/M        
   38  (< 5)   3424  Zalaya Scott          Tully Elementary                        15:09.8  8:09/M        
   39    DNS   3445  Logan Murray          Unattached                              15:13.7  8:11/M        
   40     21   3304  Ellie Henderson       Stopher Elementary School               15:17.4  8:13/M        
   41    DNS   3446  Noa Murray            Unattached                              15:20.0  8:15/M        
   42  (< 5)   3400  Sarah Jenkins         Tully Elementary                        15:20.5  8:15/M        
   43  (< 5)   2740  Esther Brown          Louisville Home School                  15:35.8  8:23/M        
   44     22   2402  Harper Elkins         Crosby Middle School                    15:37.2  8:24/M        
   45     23   2899  Avery Crone           SIC                                     15:44.6  8:28/M        
   46  (< 5)   3079  Maggie Walsh          St. Leonard                             15:49.9  8:30/M        
   47  (< 5)   2488  Gwyneth Baker         Field Elementary                        15:53.8  8:32/M        
   48     24   2382  Adeline Oakley        Christian Academy of Indiana            15:55.6  8:33/M        
   49  (< 5)   3196  Stephanie Smith       St. Mary of the Knobs Catholic          16:01.6  8:37/M        
   50  (< 5)   3026  Lucy Dalrymple        St. Albert the Great                    16:15.2  8:44/M        
   51  (< 5)   2713  Erica Geer            Lincoln Elementary                      16:22.3  8:48/M        
   52  (< 5)   3404  Ava Kyser             Tully Elementary                        16:29.3  8:52/M        
   53  (< 5)   3061  Dia Chase             St. Leonard                             16:30.7  8:52/M        
   54  (< 5)   2749  Jayceline Graves      Louisville Home School                  16:33.0  8:54/M        
   55     25   3001  Cheyenne Middleton    Southern Indiana Running Club           16:34.5  8:54/M        
   56     26   2941  Lilly McGuire         SIC                                     16:36.2  8:55/M        
   57     27   2418  Cassidy Lowery        Crosby Middle School                    16:56.0  9:06/M        
   58  (< 5)   3126  Davan Alvey           St. Mary Academy (Louisville)           17:05.6  9:11/M        
   59  (< 5)   3075  Harmony Silver        St. Leonard                             17:08.7  9:13/M        



Overall Finish List - Girls

13-14 Girls 4K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2429  Katie Tan             Crosby Middle School                    17:07.6  6:54/M        
    2  (< 5)   2925  Maci Hoskins          SIC                                     17:24.9  7:01/M        
    3      2   2391  Sofia Ayala           Crosby Middle School                    17:27.5  7:02/M        
    4  (< 5)   2933  Meagan Lenfert        SIC                                     17:41.4  7:08/M        
    5      3   2757  Providence Kitchens   Louisville Home School                  18:01.6  7:16/M        
    6  (< 5)   2661  Jessie McCoy          Indiana Elite Run Club                  18:03.6  7:17/M        
    7  (< 5)   2373  Briley Dunn           Christian Academy of Indiana            18:04.5  7:17/M        
    8  (< 5)   2506  Shaye Foster          Field Elementary                        18:08.5  7:19/M        
    9  (< 5)   2911  Lila Endres           SIC                                     18:08.5  7:19/M        
   10      4   2407  Emerson Holthouser    Crosby Middle School                    18:12.5  7:20/M        
   11      5   2426  Julia Smaldone        Crosby Middle School                    18:19.4  7:23/M        
   12  (< 5)   2901  Layla Davis           SIC                                     18:22.0  7:24/M        
   13  (< 5)   2660  Jackie McCoy          Indiana Elite Run Club                  18:33.7  7:29/M        
   14  (< 5)   2379  Grace Mullins         Christian Academy of Indiana            18:35.6  7:30/M        
   15      6   2430  Mila Tan              Crosby Middle School                    18:40.9  7:32/M        
   16      7   2759  Sophie Krumhansl      Louisville Home School                  18:51.9  7:36/M        
   17      8   2396  Cameron Casey         Crosby Middle School                    19:30.9  7:52/M        
   18      9   2417  Addison Lilly         Crosby Middle School                    19:39.8  7:55/M        
   19  (< 5)   2489  Holland Baker         Field Elementary                        20:02.4  8:05/M        
   20  (< 5)   2651  Maddox Miller         Holy Trinity Parish School              20:48.5  8:23/M        
   21  (> 7)   2405  Emma Henderson        Crosby Middle School                    21:08.7  8:31/M        
   22  (> 7)   2414  Caylin Kohlstruk      Crosby Middle School                    21:09.2  8:32/M        
   23  (< 5)   3243  Alexis Knockwafel     St. Stephen Martyr                      21:12.1  8:33/M        
   24  (> 7)   2395  Riley Buckingham      Crosby Middle School                    21:12.4  8:33/M        
   25  (< 5)   3023  Emma Berg             St. Albert the Great                    21:16.1  8:35/M        
   26  (< 5)   3027  Maggie Dalrymple      St. Albert the Great                    21:50.7  8:48/M        
   27     10   2765  Abigail Myers         Louisville Home School                  21:51.7  8:49/M        
   28  (> 7)   2410  Maggie Jewell         Crosby Middle School                    21:59.3  8:52/M        
   29  (> 7)   2404  Sydney Feitl          Crosby Middle School                    22:10.2  8:56/M        
   30     11   2751  Apple Guerrero        Louisville Home School                  22:37.3  9:07/M        
   31  (< 5)   2686  Kate Wisley           Lawrence County Christian Home          22:45.2  9:10/M        
   32  (< 5)   3036  Mary Lane             St. Albert the Great                    22:46.0  9:11/M        
   33  (< 5)   3158  Elaina Ralston        St. Mary Academy (Louisville)           22:50.8  9:12/M        
   34  (> 7)   2420  Andrea Luna           Crosby Middle School                    22:59.8  9:16/M        
   35     12   2737  Helen Bowling         Louisville Home School                  23:34.3  9:30/M        
   36  (< 5)   2376  Reese Klinglesmith    Christian Academy of Indiana            23:58.0  9:40/M        
   37  (< 5)   3137  Lawren Breitenstein   St. Mary Academy (Louisville)           24:04.5  9:42/M        
   38  (> 7)   2394  Sophie Billiter       Crosby Middle School                    24:10.9  9:45/M        
   39  (< 5)   3164  Madilyn Storm         St. Mary Academy (Louisville)           24:20.3  9:49/M        
   40  (< 5)   2548  Emily Amos            Grace Christian Academy                 26:37.9 10:44/M        
   41  (> 7)   2411  Lillian Johnson       Crosby Middle School                    30:32.3 12:19/M        
   42     13   2748  Makenzie Elreuch      Louisville Home School                  31:32.9 12:43/M        

Team Summary Report - Girls

Mixed Fun Run

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 SIC                                    15               1   2   3   4   5                 
        Top  5 Times: 39:47.4

 Inc. Field Elementary                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Stephen Martyr                   4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Tully Elementary                     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Michael                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Watterson Elementary School          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

6-8 Girls 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Tully Elementary                       46               2   4   6  16  18  22  28         
        Top  5 Times: 45:24.8

    2 Holy Spirit                            70               3  14  15  17  21  43  45         
        Top  5 Times: 46:56.3

    3 Stopher Elementary School              78               7  11  12  19  29  32  47         
        Top  5 Times: 47:34.1

    4 St. Mary Academy (Louisville)         138               5  13  24  42  54  56  66         
        Top  5 Times: 49:02.3

    5 Eisenhower Elementary School          174              30  31  34  39  40  48  81         
        Top  5 Times: 50:43.5

    6 Field Elementary                      177              20  33  35  37  52  53  55         
        Top  5 Times: 50:44.8

    7 Lowe Elementary School                181              10  26  36  44  65  68  71         
        Top  5 Times: 51:00.5

    8 Lincoln Elementary                    206               9  38  41  58  60  69  76         
        Top  5 Times: 51:43.3

    9 Southern Indiana Running Club         231               1   8  63  75  84                 
        Top  5 Times: 54:11.0

   10 Carter Traditional Elementary         246              25  50  51  59  61  70  77         
        Top  5 Times: 53:11.0

   11 SIC                                   300              27  57  62  74  80                 
        Top  5 Times: 55:56.6

   12 St. Mary of the Knobs Catholic        312              23  49  72  83  85                 
        Top  5 Times: 59:12.9

   13 Bates Elementary                      328              46  64  67  73  78  79  82         
        Top  5 Times: 56:41.9

 Inc. Hite                                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Home School               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Michael                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lawrence County Christian Home       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

6-8 Boys 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. Indiana Elite Run Club               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

9-10 Girls 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Tully Elementary                       23               1   3   4   5  10  16  21         
        Top  5 Times: 1:06:31.5

    2 Stopher Elementary School              52               6   9  11  12  14  15  18         
        Top  5 Times: 1:10:09.2

    3 SIC                                   109               8  19  20  30  32  33  40         
        Top  5 Times: 1:13:37.7

    4 Eisenhower Elementary School          110              13  17  23  28  29  34  49         
        Top  5 Times: 1:14:19.2

    5 Lincoln Elementary                    146              22  26  27  35  36  46  48         
        Top  5 Times: 1:17:01.3

    6 Hite                                  147               7  25  31  39  45  53             
        Top  5 Times: 1:18:38.4

    7 Bates Elementary                      166               2  38  41  42  43  44  47         
        Top  5 Times: 1:20:00.3

    8 Lowe Elementary School                214              24  37  50  51  52  54             
        Top  5 Times: 1:35:09.5

 Inc. Field Elementary                     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                          DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Home School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southern Indiana Running Club        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Michael                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Watterson Elementary School          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Indiana Elite Run Club               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Reburn Academy                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy of Indiana         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Carter Traditional Elementary        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lawrence County Christian Home       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary of the Knobs Catholic       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

11-12 Girls 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 SIC                                    53               1   3   7  19  23  26             
        Top  5 Times: 1:07:41.2

    2 Southern Indiana Running Club          55               4   6  12  13  20  25             
        Top  5 Times: 1:07:15.8

    3 Stopher Elementary School              59               5   8  11  14  21                 
        Top  5 Times: 1:08:11.9

    4 Christian Academy of Indiana           78               9  10  17  18  24                 
        Top  5 Times: 1:11:03.9

    5 Crosby Middle School                   82               2  15  16  22  27                 
        Top  5 Times: 1:12:43.8

 Inc. Field Elementary                     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Stephen Martyr                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Tully Elementary                     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                          DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Home School               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lincoln Elementary                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Leonard                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Indiana Elite Run Club               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lassiter Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lawrence County Christian Home       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary of the Knobs Catholic       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

13-14 Girls 4K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Crosby Middle School                   18               1   2   4   5   6   8   9         
        Top  5 Times: 1:29:48.2

    2 Louisville Home School                 43               3   7  10  11  12  13             
        Top  5 Times: 1:44:56.9

 Inc. Field Elementary                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Stephen Martyr                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. SIC                                  4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Indiana Elite Run Club               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy of Indiana         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Grace Christian Academy              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lawrence County Christian Home       1 finishers                                          
        Top  5 Times: