DC Timing LLC  - Contractor License                        HY-TEK's Meet Manager
         2020 Class 2A Region 2 Cross Country Championship - 10/24/2020          
                           Hosted by Thomas Nelson HS                            
                                Thomas Nelson HS                                 
                              Last Completed Event                               
 
Event 4  Girls 5k Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Brittian, Christiana      11 Nelson County         20:18.22    1             
  2 Jenson, Makenna           10 Taylor County         20:39.41    2             
  3 Riley, Maddie             12 Taylor County         21:00.55    3             
  4 Gross, Laila              11 Larue County          21:19.00    4             
  5 McGuffey, Emma            11 Warren East           21:23.85    5             
  6 Williams, Scarlettann      7 Nelson County         21:24.08    6             
  7 Roby, Campbell            12 Bardstown             21:52.10    7             
  8 Bertram, Madison           9 Taylor County         22:01.49    8             
  9 Tucker, Ella               7 Larue County          22:01.96    9             
 10 Beckham, Molly             7 Warren East           22:11.67   10             
 11 Musgrave, Emma            10 Elizabethtown         22:19.80   11             
 12 Denson, Tracey            10 Breckinridge County   22:23.67   12             
 13 Maynard, Emma             12 Taylor County         22:24.08   13             
 14 King, Carlie               8 Bardstown             22:24.99   14             
 15 Brown, Julia               9 Bardstown             22:29.33   15             
 16 Reynolds, Jenna           11 Taylor County         22:29.86   16             
 17 Winchel, Emma              7 Butler County         22:32.81   17             
 18 Neal, Cheyenna             9 Franklin-Simpson      22:37.91                  
 19 Davis, Sarah               9 Allen County          22:50.27   18             
 20 Hurst, Kaylie             11 Bardstown             22:57.68   19             
 21 Johnson, Carly            11 Taylor County         23:04.10   20             
 22 Janes, Caroline           10 Thomas Nelson         23:05.78   21             
 23 Burns, Kinslee             7 Nelson County         23:09.21   22             
 24 Jones, Alyssa             10 Elizabethtown         23:13.29   23             
 25 Manning, Alyssa           11 Thomas Nelson         23:15.03   24             
 26 McCubbin, Peyton          11 Taylor County         23:15.71   25             
 27 Walton, Olivia            11 Bardstown             23:16.97   26             
 28 Burress, Mia               8 Bardstown             23:20.06   27             
 29 Boone, Chloe               9 Nelson County         23:28.19   28             
 30 Dossett, Jenna            11 Nelson County         23:29.14   29             
 31 Luce, Bella                9 Nelson County         23:29.89   30             
 32 Medley, Olivia             9 Elizabethtown         23:31.38   31             
 33 Tucker, Sydney            11 Breckinridge County   23:35.32   32             
 34 Maupin, Kayla             10 Larue County          23:39.60   33             
 35 Howell, Jillian           12 Breckinridge County   23:44.20   34             
 36 Davis, Allison             9 Allen County          23:54.50   35             
 37 Ballard, Emma             10 Thomas Nelson         24:05.62   36             
 38 Cecil, Tori               11 Thomas Nelson         24:11.19   37             
 39 Spalding, Carly           12 Thomas Nelson         24:13.80   38             
 40 Webster, Briley            9 Butler County         24:26.21   39             
 41 Morales, Reyna            10 Warren East           24:26.37   40             
 42 Clements, Jordan          12 Bardstown             24:32.12   41             
 43 Dossett, Claire           11 Nelson County         24:47.18   42             
 44 Dennis, Mia                8 Larue County          24:58.65   43             
 45 Williams, Laila            8 John Hardin           24:58.89                  
 46 Salazar, Leticia           9 Larue County          25:07.20   44             
 47 Eldridge, America         11 Thomas Nelson         25:16.52   45             
 48 Rafeal Vargas, Maricela   10 Butler County         25:17.70   46             
 49 Addison, Madalyn          10 Elizabethtown         25:21.99   47             
 50 Graves, Zoe               12 Franklin-Simpson      25:57.11                  
 51 Daugherty, Bella           9 Marion County         26:00.03   48             
 52 Hernandez, Estephany      12 Marion County         26:12.82   49             
 53 O'Reilly, Bayleigh         7 Breckinridge County   26:18.84   50             
 54 Marksbury, Cassidy        10 Thomas Nelson         26:27.73   51             
 55 Skaggs, Morgan             7 Larue County          26:31.80   52             
 56 Pettaway, Alaysia          8 John Hardin           26:36.09                  
 57 Brown, Jenna               8 Marion County         26:53.49   53             
 58 Richardson, Kaylee         9 Warren East           27:21.02   54             
 59 Stark, Cheyenne           10 Warren East           27:35.45   55             
 60 Winchel, Hannah           11 Butler County         27:50.26   56             
 61 Radaszewski, Rowan         7 Breckinridge County   27:53.80   57             
 62 Taul, Bryanna             12 Breckinridge County   27:58.30   58             
 63 Jones, Piper               7 Marion County         28:06.07   59             
 64 Faulkner, Bridget          7 Larue County          28:15.24   60             
 65 Gregory, Taylor           10 Allen County          28:15.75   61             
 66 Shelton, Kaytee            8 Allen County          28:32.39   62             
 67 Daugherty, Michaela        7 Marion County         28:46.81   63             
 68 Kessler, Audrey            8 Marion County         28:48.04   64             
 69 Bruce, Macy               10 Warren East           29:18.64   65             
 70 Flood, Darrian            11 Breckinridge County   29:48.46   66             
 71 Hornback, Chloe           10 Elizabethtown         30:22.75   67             
 72 Jones, Phebe               7 Marion County         31:22.17   68             
 73 Wilson, Bailey            11 Franklin-Simpson      32:00.39                  
 74 McGuire, Kindred          12 John Hardin           32:06.99                  
 75 Brown, Ally               10 Butler County         33:11.97   69             
 76 Lucas-Gomez, Kathy        10 Butler County         34:03.40   70             
 77 Heuser, Camryn             9 Elizabethtown         34:58.60   71             
 78 Grissom, Harliegh         10 Allen County          35:03.83   72             
 79 Thomas, Devin             12 John Hardin           35:59.89                  
 80 Wells, Lydia              11 Butler County         36:03.75   73             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Taylor County                42    2    3    8   13   16   20   25          
      Total Time:  1:48:35.39                                                    
         Average:    21:43.08                                                    
   2 Bardstown                    81    7   14   15   19   26   27   41          
      Total Time:  1:53:01.07                                                    
         Average:    22:36.22                                                    
   3 Nelson County                86    1    6   22   28   29   30   42          
      Total Time:  1:51:48.84                                                    
         Average:    22:21.77                                                    
   4 Larue County                133    4    9   33   43   44   52   60          
      Total Time:  1:57:06.41                                                    
         Average:    23:25.29                                                    
   5 Thomas Nelson               156   21   24   36   37   38   45   51          
      Total Time:  1:58:51.42                                                    
         Average:    23:46.29                                                    
   6 Warren East                 164    5   10   40   54   55   65               
      Total Time:  2:02:58.36                                                    
         Average:    24:35.68                                                    
   7 Elizabethtown               179   11   23   31   47   67   71               
      Total Time:  2:04:49.21                                                    
         Average:    24:57.85                                                    
   8 Breckinridge County         185   12   32   34   50   57   58   66          
      Total Time:  2:03:55.83                                                    
         Average:    24:47.17                                                    
   9 Butler County               227   17   39   46   56   69   70   73          
      Total Time:  2:13:18.95                                                    
         Average:    26:39.79                                                    
  10 Allen County Scottsville    248   18   35   61   62   72                    
      Total Time:  2:18:36.74                                                    
         Average:    27:43.35                                                    
  11 Marion County               272   48   49   53   59   63   64   68          
      Total Time:  2:15:59.22                                                    
         Average:    27:11.85                                                    

 DC Timing LLC  - Contractor License                        HY-TEK's Meet Manager
         2020 Class 2A Region 2 Cross Country Championship - 10/24/2020          
                           Hosted by Thomas Nelson HS                            
                                Thomas Nelson HS                                 
                              Last Completed Event                               
 
Event 3  Boys 5k Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Hoyes, Lane               11 Thomas Nelson         16:10.79    1             
  2 Brady, Dakota             12 Nelson County         16:42.40    2             
  3 Hill, Eli                 11 Bardstown             16:52.97    3             
  4 Vance, Ethan              12 Thomas Nelson         17:15.30    4             
  5 Sugie, Riku                8 Bardstown             17:26.56    5             
  6 Taylor, Tad               12 Allen County          17:33.02    6             
  7 Hines, Chase              11 Larue County          17:37.04    7             
  8 Nunn, Dalton              12 Taylor County         17:53.49    8             
  9 Richardson, Mason         11 Warren East           17:55.06    9             
 10 Nagle, Brendan             9 John Hardin           17:57.17   10             
 11 Stanger, James             9 Allen County          17:59.79   11             
 12 Smith, Parker              9 Butler County         18:10.41   12             
 13 Hughes, Jackson           12 Thomas Nelson         18:12.32   13             
 14 Rogers, Noah              12 Taylor County         18:14.57   14             
 15 Hudnall, Trevor           10 Warren East           18:16.71   15             
 16 Brown, Nolan              11 Thomas Nelson         18:22.73   16             
 17 Logan, Jack               12 Elizabethtown         18:31.63   17             
 18 Bowen, Anthony            12 Elizabethtown         18:34.63   18             
 19 Mattingly, Cameron        12 Thomas Nelson         18:39.05   19             
 20 Smith, Dalton             10 John Hardin           18:48.62   20             
 21 Helton, Logan             11 Elizabethtown         18:49.69   21             
 22 O'Neill, Finn             12 Nelson County         18:52.79   22             
 23 Livers, JT                 9 Thomas Nelson         18:56.39   23             
 24 Murray, Kai               12 Elizabethtown         18:57.30   24             
 25 Leake, Liam               10 Thomas Nelson         18:57.51   25             
 26 Fortier, Gabe             10 Larue County          18:57.71   26             
 27 Breunig, Gavin            10 Elizabethtown         19:02.41   27             
 28 Dugan, Jakob              11 John Hardin           19:12.87   28             
 29 Minnicks, Hayden          12 Franklin-Simpson      19:12.99                  
 30 Sturgeon, Dustin           8 Warren East           19:13.89   29             
 31 Janning, Gavin            11 Bardstown             19:14.84   30             
 32 Blair, Will               10 Taylor County         19:17.89   31             
 33 French, Cody              10 Larue County          19:18.34   32             
 34 McGuffey, Andrew           8 Warren East           19:19.69   33             
 35 Wheatley, Christian       11 Breckinridge County   19:20.72   34             
 36 Gross, Brock               9 Larue County          19:21.73   35             
 37 Robertson, Javier         11 Nelson County         19:22.40   36             
 38 Dickey, Casey             12 Bardstown             19:31.70   37             
 39 Otalora, Cooper           12 John Hardin           19:32.51   38             
 40 Logan, Lance               9 Elizabethtown         19:32.56   39             
 41 Curto, Alex               10 Elizabethtown         19:34.78   40             
 42 Mausser, Adam             10 John Hardin           19:41.36   41             
 43 King, John                12 Bardstown             19:55.08   42             
 44 Oppelt, Hunter            11 Warren East           19:59.64   43             
 45 Kirby, Bowen              12 Butler County         20:03.58   44             
 46 Tungate, Austin           12 Taylor County         20:06.65   45             
 47 Flanagan, Eli             11 Bardstown             20:07.55   46             
 48 Camp, Jacob               12 Butler County         20:08.63   47             
 49 Stivers, Zakk             12 Breckinridge County   20:10.23   48             
 50 Metcalf, Connor            9 Larue County          20:12.28   49             
 51 Burnison, Alex            10 Nelson County         20:19.02   50             
 52 Frields, Darios            7 Allen County          20:21.20   51             
 53 Wilson, Spencer           10 Breckinridge County   20:25.46   52             
 54 O'Donoghue, Eamon         10 Breckinridge County   20:28.51   53             
 55 Dossett, Alex             11 Nelson County         20:28.54   54             
 56 Miller, Grayson           11 Larue County          20:39.18   55             
 57 Lucas, Landen              9 Bardstown             20:41.65   56             
 58 Maloney, Joe              11 Franklin-Simpson      20:42.02                  
 59 Clifford, CJ               9 Breckinridge County   20:51.61   57             
 60 Perks, Xavier             12 Breckinridge County   20:54.74   58             
 61 Shields, Jacob             7 Nelson County         20:56.26   59             
 62 Tucker, charley           11 John Hardin           21:05.75   60             
 63 Taylor, Kash               8 Allen County          21:09.87   61             
 64 Baird, Riley              12 John Hardin           21:11.90   62             
 65 Stephens, Cade            12 Warren Central        21:25.28                  
 66 Smith, Walker             10 Butler County         21:36.62   63             
 67 Stamps, Alexander          8 Allen County          21:48.09   64             
 68 Theis, Austin             11 Nelson County         21:53.25   65             
 69 Howell, Adam               7 Breckinridge County   21:57.81   66             
 70 Honaker, David            10 Larue County          22:02.64   67             
 71 Hooten, Case               8 Butler County         22:03.53   68             
 72 Martinez, Salvador         9 Marion County         22:04.79                  
 73 Hudson, Nate              10 Warren East           22:28.05   69             
 74 Brown, Marvin              8 Butler County         22:28.06   70             
 75 McCubbin, Jaxon            7 Taylor County         23:22.40   71             
 76 Morgan, Grant              7 Allen County          23:48.09   72             
 77 Miller, Jacob             10 Warren East           24:02.05   73             
 78 Haney, Jeff               12 Allen County          24:05.40   74             
 79 Cantu, Brian               9 Butler County         25:08.67   75             
 80 Moopaw, Ne                 9 Warren Central        25:51.46                  
 81 Dykes, Solomon            11 Taylor County         26:12.99   76             
 82 Hibbard, Jaxson            8 Marion County         28:49.84                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Thomas Nelson                53    1    4   13   16   19   23   25          
      Total Time:  1:28:40.19                                                    
         Average:    17:44.04                                                    
   2 Elizabethtown               107   17   18   21   24   27   39   40          
      Total Time:  1:33:55.66                                                    
         Average:    18:47.14                                                    
   3 Bardstown                   117    3    5   30   37   42   46   56          
      Total Time:  1:33:01.15                                                    
         Average:    18:36.23                                                    
   4 Warren East                 129    9   15   29   33   43   69   73          
      Total Time:  1:34:44.99                                                    
         Average:    18:57.00                                                    
   5 John Hardin                 137   10   20   28   38   41   60   62          
      Total Time:  1:35:12.53                                                    
         Average:    19:02.51                                                    
   6 Larue County                149    7   26   32   35   49   55   67          
      Total Time:  1:35:27.10                                                    
         Average:    19:05.42                                                    
   7 Nelson County               164    2   22   36   50   54   59   65          
      Total Time:  1:35:45.15                                                    
         Average:    19:09.03                                                    
   8 Taylor County               169    8   14   31   45   71   76               
      Total Time:  1:38:55.00                                                    
         Average:    19:47.00                                                    
   9 Allen County Scottsville    193    6   11   51   61   64   72   74          
      Total Time:  1:38:51.97                                                    
         Average:    19:46.40                                                    
  10 Butler County               234   12   44   47   63   68   70   75          
      Total Time:  1:42:02.78                                                    
         Average:    20:24.56                                                    
  11 Breckinridge County         244   34   48   52   53   57   58   66          
      Total Time:  1:41:16.53                                                    
         Average:    20:15.31