Licensed to DC Timing LLC  - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/10/2019 08:48 PM
                Oldham County TF Championships 2019 - 5/10/2019                
                               Oldham County HS                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Oldham County  'A'                                 10:17.73  
     1) Thomas, Ana                     2) Terry, Ashley                  
     3) Henage, Ella                    4) Cheatham, Sydney               
  2 North Oldham  'A'                                  10:57.82  
     1) Binzer, Hannah                  2) Byers, Allison                 
     3) Fain, Aspen                     4) Wiedmar, Sophie                
  3 North Oldham  'B'                                 x11:20.67  
     1) Fadel, Abigail                  2) Blakely, Julia                 
     3) Gaynor, Rachel                  4) Matthiessen, Lily              
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 North Oldham  'A'                                   8:37.73  
     1) Boyd, Joseph                    2) Kuhn, Jackson                  
     3) Taylor, Skylar                  4) Sharber, Carson                
  2 Oldham County  'A'                                  9:18.71  
     1) Aubrey, Michael                 2) Day, Ryan                      
     3) Moore, Jackson                  4) Tichenor, Gus                  
  3 South Oldham  'A'                                   9:20.24  
     1) Christie, Mason                 2) Hiner, Caleb                   
     3) Kratt, Benjamin                 4) Orton, Lucas                   
  4 North Oldham  'B'                                 x10:16.01  
     1) Hutchins, Aiden                 2) Hoyer, Trey                    
     3) Hamm, Ryan                      4) Wagner, Randy                  
  5 Oldham County  'B'                                x10:29.86  
     1) Quiram, Ayden                   2) Quiram, Mason                  
     3) Payne, Luke                     4) Crosby, Drake                  
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Franzel, Asia                North Oldham             17.50   2 
  2 Allen, Makiyah               North Oldham             17.58   2 
  3 Gaynor, Sarah                North Oldham             18.14   2 
  4 Elmore, Makayla              Oldham Count             19.00   2 
  5 Berend, Mary                 North Oldham             19.49   1 
  6 Jones, Lauren                North Oldham             19.97   1 
  7 Amos, Emma                   North Oldham             20.06   1 
  8 Gross, Natalie               North Oldham             21.63   1 
  9 Jordan, Savannah             North Oldham             21.69   1 
 10 Michaels, Alexis             South Oldham             22.13   1 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Terry, Isaiah                North Oldham             17.83  
  2 Lawson, Chase                South Oldham             18.17  
  3 Cox, Hayden                  North Oldham             18.98  
  4 Bronger, Levi                Oldham Count             18.99  
  5 Shoemaker, David             Oldham Count             21.71  
 -- Clark, Carson                North Oldham                FS  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Read, Gracie                 South Oldham             12.99   3 
  2 Lewis, Savannah              Oldham Count             13.29   3 
  3 Mark, Diamond                Oldham Count             13.47   3 
  4 Allen, Makiyah               North Oldham             13.53   3 
  5 Lacey, Reagan                North Oldham             13.91   2 
  6 Yamnitz, Anna                Oldham Count             14.19   2 
  7 Gibb, Marissa                North Oldham             14.69   2 
  8 Carr, Orayon                 Oldham Count             14.96   2 
  9 Walter, Brodie               North Oldham             15.09   2 
 10 Mitchell, Haley              North Oldham             15.19   2 
 11 Vazquez, Mari                Oldham Count             16.31   1 
 12 Lancaster, Eleanor           South Oldham             17.68   1 
 13 Exposito, Victoria           North Oldham             18.29   1 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Felts, Jackson               North Oldham             11.48   3 
  2 Garrison, Trey               South Oldham             11.72   3 
  3 Tinnell, Wilson              Oldham Count             11.87   3 
  4 Herman, William              North Oldham             11.99   3 
  5 Hom, Zachary                 South Oldham             12.37   3 
  6 Winfield, Tae                South Oldham             12.37   3 
  7 Thiess, Liam                 South Oldham             12.46   2 
  8 Garrison, Trent              Oldham Count             12.63   2 
  9 Boone, Preston               North Oldham             12.64   2 
 10 Wallace, Jake                Oldham Count             12.78   2 
 11 Stratton, Jalen              Oldham Count             12.82   2 
 12 Russell, Blake               North Oldham             12.90   2 
 13 Turbeville, Aidan            South Oldham             12.93   1 
 14 Davis, Jacob                 Oldham Count             12.97   1 
 15 Sokeye, Jonathan             South Oldham             13.09   1 
 16 Wallace, Mike                Oldham Count             13.23   1 
 17 Reid, Caden                  North Oldham             14.06   1 
 18 Blandford, Kellen            North Oldham             14.68   1 
 
Event 7  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Oldham County  'A'                                  1:48.62  
     1) Goldsmith, Haedin               2) Lewis, Savannah                
     3) Davis, Caroline                 4) Despain, Josie                 
  2 North Oldham  'A'                                   1:48.92  
     1) Bramer, Ryan                    2) Monroe, Dani                   
     3) Lacey, Reagan                   4) Rankin, Sarah                  
  3 South Oldham  'A'                                   1:54.03  
     1) Ledford, Mary                   2) Lee, Abby                      
     3) Pazienza, Evelyn                4) Van Feldt, Alexa               
 -- Oldham County  'B'                                       DQ   Exch zone
     1) Mark, Diamond                   2) Yamnitz, Anna                  
     3) Wilson, Kaelyn                  4) Barrozo, Savanna               
 
Event 8  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 North Oldham  'A'                                   1:37.95  
     1) Boone, Logan                    2) Hope, Alex                     
     3) Wetzel, Blake                   4) Walter, Dan                    
  2 Oldham County  'A'                                  1:44.82  
     1) Stratton, Jalen                 2) Wallace, Mike                  
     3) Wallace, Jake                   4) Garrison, Trent                
  3 South Oldham  'A'                                   1:45.55  
     1) Beyerle, Ben                    2) Marshal, Samuel                
     3) McCormick, Sean                 4) Paisley, Brooks                
 -- North Oldham  'B'                                        DQ  
     1) Lin, Jason                      2) Ma, Adam                       
     3) Murphy, Sean                    4) Simpson, Joel                  
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Boa, Chloe                   Oldham Count           5:31.56  
  2 King, Kelsey                 South Oldham           5:37.50  
  3 Ellsworth, Jacquelyn         Oldham Count           5:47.61  
  4 Cook, Maia                   South Oldham           5:49.45  
  5 Wells, Anna                  South Oldham           5:50.09  
  6 Thornton, Breanna            Oldham Count           5:55.82  
  7 Fain, Aspen                  North Oldham           5:56.29  
  8 Gard, Jaycie                 South Oldham           5:57.89  
  9 Boone, Alayna                Oldham Count           6:22.30  
 10 Willis, Bobbi-Dawn           Oldham Count           6:29.29  
 11 Walker, Cassie               North Oldham           6:44.58  
 12 Michels, Allison             South Oldham           6:52.89  
 13 Willen, Emma                 South Oldham           7:03.22  
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bachmann, Theo               South Oldham           4:36.10  
  2 Brown, Nicholas              Oldham Count           4:44.32  
  3 Boyd, Joseph                 North Oldham           4:49.47  
  4 Stratford, Ben               North Oldham           4:53.75  
  5 Lohr, Caleb                  Oldham Count           4:54.70  
  6 Hadaway, Tyler               Oldham Count           4:56.25  
  7 Crescenzo, Luca              Oldham Count           4:58.92  
  8 Carter, Clayton              Oldham Count           4:58.93  
  9 Mark, Wendell                Oldham Count           5:00.39  
 10 Watkins, Luke                North Oldham           5:00.57  
 11 Patel, Evan                  North Oldham           5:02.77  
 12 Ransdell, Ethan              North Oldham           5:03.44  
 13 Sander, Christian            North Oldham           5:05.03  
 14 Clark, Nick                  South Oldham           5:05.71  
 15 Orton, Lucas                 South Oldham           5:27.20  
 16 Ennis, Ryan                  South Oldham           5:41.34  
 17 Stephens, Christopher        South Oldham           5:41.63  
 18 Stevenson, Lucas             South Oldham           5:42.37  
 
Event 11  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Oldham County  'A'                                    51.25  
     1) Goldsmith, Haedin               2) Lewis, Savannah                
     3) Davis, Caroline                 4) Despain, Josie                 
  2 South Oldham  'A'                                     52.07  
     1) Ledford, Mary                   2) Pazienza, Evelyn               
     3) Read, Gracie                    4) Van Feldt, Alexa               
  3 North Oldham  'B'                                    x52.54  
     1) Mitchell, Haley                 2) Amos, Emma                     
     3) Beirne, Meagan                  4) Berend, Mary                   
  4 North Oldham  'A'                                     59.27  
     1) Bailey, Jillian                 2) Allen, Makiyah                 
     3) Bramer, Ryan                    4) Monroe, Dani                   
  5 South Oldham  'B'                                    x59.69  
     1) Chrystal, Abby                  2) Chrystal, Naomi                
     3) Miller, Emmaline                4) Langford, Allie                
  6 Oldham County  'B'                                 x1:02.57  
     1) Casey, Shayla                   2) Dumke, Reagan                  
     3) Dunn, Rocianna                  4) Young, Gracie                  
 
Event 12  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 South Oldham  'A'                                     46.44  
     1) Garrison, Trey                  2) Hom, Zachary                   
     3) Stevens, Michael                4) Winfield, Tae                  
  2 North Oldham  'A'                                     47.45  
     1) Joos, Cory                      2) Gastineau, Lucas               
     3) Felts, Aaron                    4) Ludwick, Hunter                
  3 Oldham County  'A'                                    48.99  
     1) Stewart, Evan                   2) Stratton, Jalen                
     3) Wallace, Jake                   4) Garrison, Trent                
  4 North Oldham  'B'                                    x49.02  
     1) Boone, Sawyer                   2) Kingsley, Oscar                
     3) Moberly, Bryce                  4) Reid, Caden                    
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Barrozo, Savanna             Oldham Count           1:04.87   2 
  2 Yurt, Meredith               North Oldham           1:05.65   2 
  3 Park, Kennedy                Oldham Count           1:09.51   1 
  4 Say, Samantha                North Oldham           1:09.77   2 
  5 Walter, Shawn                North Oldham           1:11.12   2 
  6 Johnson, Jada                Oldham Count           1:12.89   1 
  7 Goldberg, Skylyn             North Oldham           1:16.10   1 
  8 Steineker, Madelyn           North Oldham           1:17.03   2 
  9 Osborne, Katie               Oldham Count           1:19.36   1 
 10 Dumke, Kate                  Oldham Count           1:20.03   1 
 
Event 14  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Vorseth, Seth                South Oldham             53.06   3 
  2 Boone, Logan                 North Oldham             53.43   3 
  3 Tinnell, Wilson              Oldham Count             54.02   3 
  4 Scheetz, Patrick             Oldham Count             54.32   3 
  5 Moore, Sam                   North Oldham             54.56   3 
  6 McGinnis, Miles              South Oldham             55.75   2 
  7 Omweri, Cyprian              North Oldham             57.04   1 
  8 Crosby, David                North Oldham             58.35   2 
  9 Davis, Jacob                 Oldham Count             58.57   2 
 10 Sparks, Manabu               South Oldham             58.70   2 
 11 Osborne, Sam                 Oldham Count             59.05   2 
 12 Roberts, Hayden              North Oldham           1:03.99   1 
 13 Hutchins, Charles            North Oldham           1:16.69   1 
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Franzel, Asia                North Oldham             51.81   2 
  2 Burns, Kaylee                Oldham Count             53.01   2 
  3 Harold, Lilah                South Oldham             54.57   2 
  4 Gross, Natalie               North Oldham             55.02   2 
  5 Down, Mariel                 South Oldham             57.05   1 
  6 Monk, Madeline               Oldham Count             58.80   1 
  7 Jones, Lauren                North Oldham             59.36   1 
  8 Elmore, Makayla              Oldham Count           1:01.02   1 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lawson, Chase                South Oldham             41.50  
  2 Terry, Isaiah                North Oldham             44.27  
  3 Bronger, Levi                Oldham Count             48.24  
  4 Cox, Hayden                  North Oldham             49.15  
 
Event 17  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rankin, Sarah                North Oldham           2:19.58  
  2 Chapman, Katy                Oldham Count           2:20.69  
  3 Terry, Ashley                Oldham Count           2:30.63  
  4 Henage, Ella                 Oldham Count           2:31.13  
  5 Thomas, Ana                  Oldham Count           2:32.15  
  6 Cheatham, Sydney             Oldham Count           2:37.08  
  7 Fadel, Abigail               North Oldham           2:43.38  
  8 Wells, Anna                  South Oldham           2:46.12  
  9 Blakely, Julia               North Oldham           2:57.70  
 10 Betten, Reagan               North Oldham           3:00.99  
 11 Schickel, Anna               South Oldham           3:04.13  
 12 Michels, Allison             South Oldham           3:06.31  
 13 Huang, Sylvia                North Oldham           3:06.68  
 14 Willen, Emma                 South Oldham           3:17.58  
 15 Stephens, Emily              North Oldham           3:27.00  
 
Event 18  Boys 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sharber, Carson              North Oldham           2:01.29   1 
  2 Clements, Mason              North Oldham           2:01.98   1 
  3 Thompson, Kyle               South Oldham           2:03.00   1 
  4 Votaw, Steven                Oldham Count           2:04.21   1 
  5 Pyles, Jake                  North Oldham           2:04.75   1 
  6 Bachmann, Theo               South Oldham           2:08.26   1 
  7 Smith, Wyatt                 North Oldham           2:12.03   1 
  8 Royce, Marshall              North Oldham           2:16.45   1 
  9 Stratford, Ben               North Oldham           2:19.15   1 
 10 Kratt, Benjamin              South Oldham           2:20.17   1 
 11 Brothers, Cameron            North Oldham           2:21.51   1 
 12 Hiner, Caleb                 South Oldham           2:24.85   2 
 13 Masters, James               North Oldham           2:27.57   2 
 14 Clark, Nick                  South Oldham           2:28.31   2 
 15 Stephens, Christopher        South Oldham           2:28.67   2 
 16 Fiorito, William             North Oldham           2:31.98   2 
 17 Driscoll, Jack               North Oldham           2:38.27   2 
 18 Turpen, Jake                 North Oldham           2:40.88   2 
 19 Crosby, Drake                Oldham Count           2:42.72   2 
 20 Monson, Trey                 North Oldham           2:46.83   2 
 21 Bell, Jonathan               North Oldham           2:50.01   2 
 22 Espinola, Mathieu            North Oldham           2:53.91   2 
 23 Quiram, Ayden                Oldham Count           2:54.99   2 
 24 Eldridge, Logan              Oldham Count           2:56.23   2 
 25 Roberts, Xander              Oldham Count           3:06.83   2 
 26 Chick, Josh                  North Oldham           3:08.13   2 
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Read, Gracie                 South Oldham             27.03   3 
  2 Lewis, Savannah              Oldham Count             27.46   3 
  3 Monroe, Dani                 North Oldham             27.72   3 
  4 Davis, Caroline              Oldham Count             28.05   3 
  5 Lee, Abby                    South Oldham             28.74   1 
  6 Bramer, Ryan                 North Oldham             28.76   2 
  7 Pazienza, Evelyn             South Oldham             28.78   3 
  8 Gibb, Marissa                North Oldham             29.58   2 
  9 Walter, Shawn                North Oldham             30.10   2 
 10 McDonough, Melanie           Oldham Count             31.04   1 
 11 Beirne, Meagan               North Oldham             31.17   1 
 12 Northrop, Natalie            Oldham Count             31.84   2 
 13 Lindemier, Claire            South Oldham             31.92   1 
 14 Jordan, Savannah             North Oldham             32.81   1 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Felts, Jackson               North Oldham             23.25   3 
  2 Hope, Alex                   North Oldham             23.61   3 
  3 Tinnell, Wilson              Oldham Count             23.71   3 
  4 Wetzel, Blake                North Oldham             24.11   3 
  5 Walter, Dan                  North Oldham             24.47   2 
  6 Herman, William              North Oldham             24.71   2 
  7 Holvey, Tyler                Oldham Count             24.76   3 
  8 Wallace, Jake                Oldham Count             25.91   2 
  9 Stratton, Jalen              Oldham Count             26.29   2 
 10 Marshal, Samuel              South Oldham             26.39   1 
 11 Russell, Blake               North Oldham             26.73   1 
 12 Turbeville, Aidan            South Oldham             27.05   1 
 13 Forbey, Landon               Oldham Count             28.60   1 
 
Event 21  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cagle, Savannah              Oldham Count          11:32.03  
  2 Bassett, Kynzlei             Oldham Count          12:18.96  
  3 Thornton, Breanna            Oldham Count          12:58.36  
  4 Gaynor, Rachel               North Oldham          13:34.05  
  5 Matthiessen, Lily            North Oldham          14:27.77  
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brizendine, Jacob            Oldham Count           9:16.51  
  2 Ennis, Ethan                 South Oldham           9:57.90  
  3 Harvey, Spencer              Oldham Count          10:00.79  
  4 Quinn, Nathan                South Oldham          10:14.84  
  5 Payne, Luke                  Oldham Count          10:54.70  
  6 Reid, Cannon                 North Oldham          11:25.07  
  7 Crask, Ben                   South Oldham          11:40.63  
  8 Nash, Judson                 South Oldham          12:01.65  
  9 Steineker, Mason             North Oldham          12:21.93  
 10 Mooring, Ethan               North Oldham          12:55.77  
 11 Quiram, Mason                Oldham Count          13:52.34  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 North Oldham  'A'                                   4:16.65  
     1) Yurt, Meredith                  2) Monroe, Dani                   
     3) Bramer, Ryan                    4) Rankin, Sarah                  
  2 Oldham County  'A'                                  4:20.96  
     1) Thomas, Ana                     2) Chapman, Katy                  
     3) Davis, Caroline                 4) Despain, Josie                 
  3 Oldham County  'B'                                 x4:30.89  
     1) Terry, Ashley                   2) Burns, Kaylee                  
     3) Barrozo, Savanna                4) Wilson, Kaelyn                 
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 South Oldham  'A'                                   3:39.10  
     1) Lawson, Chase                   2) Christie, Mason                
     3) Bachmann, Theo                  4) Vorseth, Seth                  
  2 Oldham County  'A'                                  3:48.99  
     1) Votaw, Steven                   2) Huff, Grayson                  
     3) Lohr, Caleb                     4) Scheetz, Patrick               
  3 North Oldham  'B'                                  x3:57.58  
     1) Crosby, David                   2) Joos, Cory                     
     3) Moore, Sam                      4) Kuhn, Hayden                   
 -- North Oldham  'A'                                        DQ   Broke Early
     1) Clements, Mason                 2) Felts, Jackson                 
     3) Sharber, Carson                 4) Taylor, Skylar                 
 
Event 25  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Despain, Josie               Oldham Count           5-04.00  
     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        P    P    P    O   XO  XXO  XXX 
  2 Schultz, Abby                North Oldham           4-10.00  
     4-06 4-08 4-10 5-00 
        O    O   XO  XXX 
  2 Van Feldt, Alexa             South Oldham           4-10.00  
     4-06 4-08 4-10 5-00 
        O    O    O  XXX 
  4 Gross, Natalie               North Oldham           4-08.00  
     4-06 4-08 4-10 
        O   XO  XXX 
  5 Harold, Lilah                South Oldham           4-06.00  
 
Event 26  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lawson, Chase                South Oldham           5-06.00  
     5-04 5-06 5-08 
        O    O  XXX 
  2 Scheetz, Patrick             Oldham Count          J5-06.00  
     5-04 5-06 5-08 
        O   XO  XXX 
 -- Wallace, Mike                Oldham Count                NH  
     5-04 
      XXX 
 -- Pollak, Jacob                Oldham Count                NH  
     5-04 
      XXX 
 
Event 27  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bailey, Jillian              North Oldham          15-10.50  
  2 Read, Gracie                 South Oldham          15-07.00  
  3 Wright, Charlotte            North Oldham          14-00.00  
  4 Gross, Natalie               North Oldham          13-08.50  
  5 Walter, Brodie               North Oldham          12-06.00  
  6 Castor, Anna Grace           North Oldham         J12-06.00  
  7 Huang, Sylvia                North Oldham          12-05.00  
 
Event 28  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Holvey, Tyler                Oldham Count          18-09.00  
  2 Christie, Mason              South Oldham          18-04.00  
  3 Thiess, Liam                 South Oldham          17-07.50  
  4 Paisley, Brooks              South Oldham          16-09.00  
  5 Crosby, Drake                Oldham Count          15-10.50  
  6 Pollak, Jacob                Oldham Count          15-08.00  
  7 Quiram, Ayden                Oldham Count          15-06.00  
  8 Roberts, Hayden              North Oldham          13-05.00  
 
Event 29  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bailey, Jillian              North Oldham          30-08.00  
  2 Wright, Charlotte            North Oldham          28-07.50  
  3 Whitlock, Savanna            South Oldham          28-06.50  
 
Event 30  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Christie, Mason              South Oldham          37-01.50  
  2 Thiess, Liam                 South Oldham          35-03.00  
  3 Quiram, Ayden                Oldham Count          35-00.00  
 
Event 31  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gooden, Grace                Oldham Count             86-04  
  2 Donofrio, Andrea             North Oldham             82-01  
  3 Frankenfield, Gabrielle      North Oldham             70-07  
  4 Castor, Anna Grace           North Oldham             63-00  
  5 Ferriell, Olivia             South Oldham             62-02  
  6 Lindemier, Claire            South Oldham             56-07  
  7 Dickamore, Taeya             South Oldham             56-00  
  8 Samples, Macey               Oldham Count             51-11  
 
Event 32  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Feldman, Alex                South Oldham            113-02  
  2 Kehoe, Jacob                 Oldham Count            111-08  
  3 Cooper, Nathaniel            South Oldham         110-00.50  
  4 Coleman, Bryan               Oldham Count            105-00  
  5 Pullon, Bryce                Oldham Count            100-03  
  6 Keown, Dustin                Oldham Count             92-07  
  7 Harrington, Miles            North Oldham             92-01  
  8 Johnson, Stevie              South Oldham             91-04  
  9 Goodloe, Justin              Oldham Count             86-09  
 10 Nash, Evan                   South Oldham             82-01  
 11 Junion, Drew                 North Oldham             79-06  
 12 Corbitt, Ethan               North Oldham             74-08  
 13 Ayers, Nik                   South Oldham             68-11  
 14 Beeler, Ethan                North Oldham             66-09  
 15 Howell, Ryan                 South Oldham             66-07  
 
Event 33  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gooden, Grace                Oldham Count          29-02.00  
  2 Donofrio, Andrea             North Oldham          24-07.00  
  3 Frankenfield, Gabrielle      North Oldham          24-03.00  
  4 Samples, Macey               Oldham Count          21-08.00  
  5 Dickamore, Taeya             South Oldham          20-11.00  
  6 Ferriell, Olivia             South Oldham          16-10.00  
 
Event 34  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kehoe, Jacob                 Oldham Count          44-05.00  
  2 Feldman, Alex                South Oldham          35-01.00  
  3 Pullon, Bryce                Oldham Count          35-00.00  
  4 Cooper, Nathaniel            South Oldham          34-10.00  
  5 Coleman, Bryan               Oldham Count         J34-10.00  
  6 Nash, Evan                   South Oldham          32-04.00  
  7 Johnson, Stevie              South Oldham          32-01.00  
  8 Goodloe, Justin              Oldham Count          32-00.00  
  9 Hillebrandt, Ryan            Oldham Count          31-07.00  
 10 Boone, Sawyer                North Oldham          31-02.00  
 11 Kingsley, Oscar              North Oldham          30-10.00  
 12 Keown, Dustin                Oldham Count          30-08.00  
 13 Junion, Drew                 North Oldham          28-07.00  
 14 Harrington, Miles            North Oldham          27-11.00  
 15 Howell, Ryan                 South Oldham          25-11.00  
 16 Corbitt, Ethan               North Oldham          24-08.00  
 17 Beeler, Ethan                North Oldham          23-01.00  
 18 Ayers, Nik                   South Oldham          22-03.00  
 
Event 35  Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Franklin, Raegan             North Oldham          11-00.00  
  2 Franzel, Asia                North Oldham           9-06.00  
  3 Willis, Bobbi-Dawn           Oldham Count           8-06.00  
  4 Robinson, Hannah             Oldham Count           7-00.00  
  5 Carr, Orayon                 Oldham Count           6-06.00  
  6 Wilson, Kaelyn               Oldham Count          J6-06.00  
 -- Say, Samantha                North Oldham                NH  
 
Event 36  Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stewart, Evan                Oldham Count           9-06.00  
  2 Royce, Marshall              North Oldham           9-00.00  
 -- Terry, Isaiah                North Oldham                NH