OC Scrimmage Meet

September 05, 2020


Results By DC Race Timing DC Timing

Overall Finish List - Boys

Boys MS

Middle School


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2152  Jacob Dant            OCMS                                    12:02.8  2:25/K        
    2      2   2175  Rylan Simpson         OCMS                                    12:38.2  2:32/K        
    3      3   2166  Braylon Maloy         OCMS                                    13:03.1  2:37/K        
    4      4   2157  Anderson Goetz        OCMS                                    13:38.8  2:44/K        
    5      5   2167  Lawrence “Joey” Moch  OCMS                                    13:41.9  2:44/K        
    6      6   2148  David Brockelsby      OCMS                                    13:46.3  2:45/K        
    7      7   2159  Arlen Holton          OCMS                                    14:26.3  2:53/K        
    8  (> 7)   2169  Mason O’Dwyer         OCMS                                    14:52.5  2:59/K        
    9  (> 7)   2158  Ryan Harper           OCMS                                    15:05.1  3:01/K        
   10  (> 7)   2168  Braeden Morrison      OCMS                                    15:09.4  3:02/K        
   11  (> 7)   2146  Mason Baldwin         OCMS                                    15:18.1  3:04/K        
   12  (> 7)   2171  Wally Paulsen         OCMS                                    15:23.4  3:05/K        
   13  (> 7)   2176  Dielo Wendel          OCMS                                    15:25.6  3:05/K        
   14  (> 7)   2173  Maxwell Rowan         OCMS                                    15:31.0  3:06/K        
   15  (> 7)   2160  George Holton         OCMS                                    16:03.7  3:13/K        
   16  (> 7)   2172  Caleb Robison         OCMS                                    16:10.3  3:14/K        
   17  (> 7)   2162   Hurley Nolan         OCMS                                    16:11.5  3:14/K        
   18  (> 7)   2147  Hudson Blakemore      OCMS                                    16:41.2  3:20/K        
   19  (> 7)   2155  Michael Eger          OCMS                                    16:47.7  3:22/K        
   20  (> 7)   2153  Paul Doyle            OCMS                                    17:07.7  3:26/K        
   21  (> 7)   2149  Domenic “Nicky” Byers OCMS                                    17:08.5  3:26/K        
   22  (> 7)   2163  Keston Kulmer         OCMS                                    18:18.9  3:40/K        
   23  (> 7)   2151  Jack Cooper           OCMS                                    18:48.5  3:46/K        
   24  (> 7)   2161  Brennan Hurley        OCMS                                    19:14.8  3:51/K        
   25  (> 7)   2150  Ethan Cary            OCMS                                    19:16.8  3:51/K        
   26  (> 7)   2174  Andrew Royer          OCMS                                    19:31.2  3:54/K        
   27  (> 7)   2164  Joe Linnean           OCMS                                    19:33.9  3:55/K        
   28  (> 7)   2154  Daven Drury           OCMS                                    20:45.7  4:09/K        



Overall Finish List - Boys

Boys HS

High School


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2212  Clay Carter           Teal                                    17:40.4  3:32/K        
    2      2   2183  Ian Hobbs             Green                                   17:42.3  3:32/K        
    3      3   2226  Nicholas Brown        Yellow                                  18:05.8  3:37/K        
    4      4   2192  Canon Weaver          Green                                   18:14.0  3:39/K        
    5      5   2196  Ben Dunkle            Purple                                  18:16.3  3:39/K        
    6      6   2229  Ryan Day              Yellow                                  18:18.4  3:40/K        
    7      7   2221  Gus Tichenor          Teal                                    18:35.2  3:43/K        
    8      8   2202  Jackson Moore         Purple                                  19:18.3  3:52/K        
    9      9   2213  David Dowling         Teal                                    20:46.1  4:09/K        
   10     10   2181  Calvin Cassada        Green                                   21:01.1  4:12/K        
   11     11   2208  John Tyler            Purple                                  21:19.8  4:16/K        
   12     12   2236  Nick Linean           Yellow                                  21:30.3  4:18/K        
   13     13   2197  Andrew Fischer        Purple                                  22:19.3  4:28/K        
   14     14   2222  William Walker        Teal                                    22:46.6  4:33/K        
   15     15   2186  Rory McIntyre         Green                                   22:49.2  4:34/K        
   16     16   2214  Conlan Drury          Teal                                    23:48.3  4:46/K        
   17     17   2184  Jimmy Leckie          Green                                   23:55.6  4:47/K        
   18     18   2206  Cam Schwedler         Purple                                  24:15.5  4:51/K        
   19     19   2178  Elias Boa             Green                                   24:43.0  4:57/K        
   20     20   2200  Justin Hopp           Purple                                  25:21.9  5:04/K        
   21     21   2240  Ethan Williams        Yellow                                  25:32.7  5:07/K        
   22     22   2203  Caleb Moore           Purple                                  25:46.2  5:09/K        
   23     23   2238  Cooper Petaja         Yellow                                  26:10.0  5:14/K        
   24     24   2217  Walker Gilbert        Teal                                    26:20.8  5:16/K        
   25     25   2220  Bryce Thornton        Teal                                    30:08.1  6:02/K        
   26     26   2179  Pearce Burkhardt      Green                                   33:30.2  6:42/K        

Team Summary Report - Boys

Boys MS

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 OCMS                                   15               1   2   3   4   5   6   7         
        Top  5 Times: 1:05:04.8

Team Summary Report - Boys

Boys HS

High School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Teal                                   47               1   7   9  14  16  24  25         
        Top  5 Times: 1:43:36.6

    2 Green                                  48               2   4  10  15  17  19  26         
        Top  5 Times: 1:43:42.2

    3 Purple                                 55               5   8  11  13  18  20  22         
        Top  5 Times: 1:45:29.2

    4 Yellow                                 65               3   6  12  21  23                 
        Top  5 Times: 1:49:37.2


Overall Finish List - Girls

Girls MS

Middle School


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2122  Lindsey Judy          OCMS                                    13:00.3  2:36/K        
    2      2   2119  Sophie Henage         OCMS                                    13:19.3  2:40/K        
    3      3   2140  Lucy Wayland          OCMS                                    13:25.8  2:41/K        
    4      4   2118  Kate Henage           OCMS                                    14:03.4  2:49/K        
    5      5   2144  Caroline Wright       OCMS                                    14:27.0  2:53/K        
    6      6   2123  Kenzie Koetter        OCMS                                    14:34.1  2:55/K        
    7      7   2108  Ella Dowling          OCMS                                    14:38.0  2:56/K        
    8  (> 7)   2143  Sylvie Williams       OCMS                                    14:40.8  2:56/K        
    9  (> 7)   2120  Cameron Hurley        OCMS                                    14:44.9  2:57/K        
   10  (> 7)   2127  Tatum Millet          OCMS                                    15:08.6  3:02/K        
   11  (> 7)   2105  Maia Cooper           OCMS                                    15:12.4  3:02/K        
   12  (> 7)   2129  Emi Neal              OCMS                                    15:17.7  3:04/K        
   13  (> 7)   2124  Mia Lutz-Buford       OCMS                                    15:22.6  3:05/K        
   14  (> 7)   2107  Kiera DeVault         OCMS                                    15:22.6  3:05/K        
   15  (> 7)   2109  Natalie Dowling       OCMS                                    16:47.7  3:22/K        
   16  (> 7)   2133  Ruby Roberts          OCMS                                    16:57.6  3:24/K        
   17  (> 7)   2102  Elizabeth Bauer       OCMS                                    17:06.4  3:25/K        
   18  (> 7)   2114  Kenzli Finch          OCMS                                    17:11.3  3:26/K        
   19  (> 7)   2137  Lily Tigue            OCMS                                    17:13.6  3:27/K        
   20  (> 7)   2145  Lily Young            OCMS                                    17:20.8  3:28/K        
   21  (> 7)   2136  Chloe Tigue           OCMS                                    17:27.7  3:30/K        
   22  (> 7)   2134  Lily Robison          OCMS                                    17:28.2  3:30/K        
   23  (> 7)   2101  Piper Ainsworth       OCMS                                    17:44.9  3:33/K        
   24  (> 7)   2142  Josie Williams        OCMS                                    18:10.7  3:38/K        
   25  (> 7)   2103  Cameryn Burkhardt     OCMS                                    18:21.1  3:40/K        
   26  (> 7)   2121  Emma Johnson          OCMS                                    18:21.9  3:40/K        
   27  (> 7)   2135  Sarah Soeder          OCMS                                    20:48.4  4:10/K        
   28  (> 7)   2106  Marlee Cushingberry   OCMS                                    21:54.9  4:23/K        
   29  (> 7)   2117  Jenna Hefner          OCMS                                    22:37.5  4:32/K        
   30  (> 7)   2125  Bailey Marx           OCMS                                    24:04.1  4:49/K        
   31  (> 7)   2130  Gabriele Quinones     OCMS                                    24:21.9  4:52/K        
   32  (> 7)   2112  Elisabeth Farmer      OCMS                                    25:17.0  5:03/K        
   33  (> 7)   2104  Sophia Burkhardt      OCMS                                    25:23.3  5:05/K        



Overall Finish List - Girls

GIrls HS

High School


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2233  Tula Fawbush          Yellow                                  19:37.4  3:55/K        
    2      2   2207  Ashley Terry          Purple                                  20:26.1  4:05/K        
    3      3   2218  Ella Henage           Teal                                    20:29.8  4:06/K        
    4      4   2180  Savannah Cagle        Green                                   20:32.4  4:06/K        
    5      5   2216  Samantha Freeland     Teal                                    20:33.2  4:07/K        
    6      6   2191  Grace Wayland         Green                                   20:35.7  4:07/K        
    7      7   2194  Chloe Boa             Purple                                  20:59.3  4:12/K        
    8      8   2210  Anna Boa              Teal                                    21:24.0  4:17/K        
    9      9   2190  Bre Thornton          Green                                   21:42.9  4:21/K        
   10     10   2225  Kynzlei Bassett       Yellow                                  21:43.6  4:21/K        
   11     11   2234  Avery Holmes          Yellow                                  22:07.5  4:26/K        
   12     12   2237  Kaylee Nay            Yellow                                  22:30.8  4:30/K        
   13     13   2223  Emma Watkins          Teal                                    23:09.9  4:38/K        
   14     14   2198  Amber Fusner          Purple                                  23:20.2  4:40/K        
   15     15   2185  Ailey McIntyre        Green                                   23:53.2  4:47/K        
   16     16   2224  Abby Zaranko          Teal                                    25:08.1  5:02/K        
   17     17   2193  Penny Zaranko         Green                                   25:13.6  5:03/K        
   18     18   2232  Isabelle Elmore       Yellow                                  25:17.4  5:03/K        
   19     19   2204  Meaghan O'Leary       Purple                                  25:52.6  5:11/K        
   20     20   2205  Coral Schulte         Purple                                  25:52.6  5:11/K        
   21     21   2189  Cami Robison          Green                                   27:51.9  5:34/K        
   22     22   2209  Grace Wendell         Purple                                  28:02.6  5:37/K        
   23     23   2201  Heidi Lutz-Buford     Purple                                  28:28.9  5:42/K        
   24  (> 7)   2199  Aubrey Holeman        Purple                                  28:54.3  5:47/K        
   25     24   2187  Natalie Northrop      Green                                   30:55.7  6:11/K        
   26     25   2230  Kate Dumke            Yellow                                  31:00.9  6:12/K        
   27  (> 7)   2195  Kaylee Burns          Purple                                  31:44.4  6:21/K        
   28     26   2228  Emma Day              Yellow                                  32:10.7  6:26/K        

Team Summary Report - Girls

Girls MS

Middle School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 OCMS                                   15               1   2   3   4   5   6   7         
        Top  5 Times: 1:08:15.8

Team Summary Report - Girls

GIrls HS

High School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Teal                                   45               3   5   8  13  16                 
        Top  5 Times: 1:50:45.0

    2 Green                                  51               4   6   9  15  17  21  24         
        Top  5 Times: 1:51:57.8

    3 Yellow                                 52               1  10  11  12  18  25  26         
        Top  5 Times: 1:51:16.7

    4 Purple                                 62               2   7  14  19  20  22  23         
        Top  5 Times: 1:56:30.8