Oldham County Haunted Woods XC 2018

October 13, 2018


DC Timing LLC DC Timing LLC

Overall Finish List - Girls

MS Girls 4K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1    DNS   3675  Jessica Secor         Northeast Striders                      14:57.9  3:44/K    8  
    2      1   3823  Grace Wayland         Oldham County Middle School             15:19.3  3:50/K    8  
    3      2   3649  Julia Schmitt         North Oldham Middle School              15:29.8  3:52/K    7  
    4    DNS   2414  Brooklyn Campisano    Derby City Athletic Club                15:42.8  3:56/K    7  
    5      3   3784  Avery Holmes          Oldham County Middle School             15:43.8  3:56/K    7  
    6      4   3650  Lauren Scott          North Oldham Middle School              15:58.5  4:00/K    7  
    7      5   3609  Reese Bramer          North Oldham Middle School              16:01.8  4:00/K    7  
    8      6   3774  Sammy Freeland        Oldham County Middle School             16:01.8  4:00/K    8  
    9      7   3639  Marya Mbaraka         North Oldham Middle School              16:07.9  4:02/K    7  
   10      8   3807  Meaghan O'Leary       Oldham County Middle School             16:10.5  4:03/K    8  
   11      9   3652  Katie Smith           North Oldham Middle School              16:14.3  4:04/K    7  
   12     10   3793  Kasia Korzeniowski    Oldham County Middle School             16:23.5  4:06/K    7  
   13     11   2026  Megan Trapp           Barret Traditional Middle School        16:34.2  4:09/K    7  
   14     12   2600  Tula Fawbush          East Oldham Middle School               16:34.7  4:09/K    7  
   15     13   3606  Riley Auton           North Oldham Middle School              16:34.9  4:09/K    6  
   16     14   2950  Savannah Stoutt       Holy Spirit                             16:38.4  4:10/K    8  
   17     15   4109  Ava Roberson          South Oldham Middle School              16:45.1  4:11/K    8  
   18     16   3638  Julia May             North Oldham Middle School              16:45.5  4:11/K    7  
   19     17   2604  Jamie Gard            East Oldham Middle School               16:48.1  4:12/K    7  
   20  (< 5)   4291  Rebecca Kainer        Trimble County                          16:48.2  4:12/K    7  
   21     18   2621  Kaylee Nay            East Oldham Middle School               16:48.8  4:12/K    7  
   22  (> 7)   3635  Sophia Makk           North Oldham Middle School              16:49.1  4:12/K    7  
   23     19   2398  Kayley Payne          Daviess County Middle School            16:52.9  4:13/K    8  
   24     20   3803  Ailey McIntyre        Oldham County Middle School             16:59.1  4:15/K    7  
   25  (> 7)   3659  Daisy Wendling        North Oldham Middle School              17:00.8  4:15/K    7  
   26  (< 5)   2656  Emma Lesher           Eastside Middle School                  17:03.3  4:16/K    7  
   27     21   3962  Luka Brown            Scott County Middle School              17:06.3  4:17/K    8  
   28     22   4408  Emma Johnson          Barret Traditional Middle School        17:06.5  4:17/K    7  
   29     23   4003  Ava Plumb             Scott County Middle School              17:07.5  4:17/K    7  
   30     24   2010  Jaylah Hamilton       Barret Traditional Middle School        17:16.4  4:19/K    7  
   31  (> 7)   3626  Sarah Kate Hardy      North Oldham Middle School              17:26.6  4:22/K    7  
   32     25   2970  Jazmin Bunch          Kammerer Middle School                  17:28.2  4:22/K    8  
   33     26   2987  Liza Pollio           Kammerer Middle School                  17:28.7  4:22/K    7  
   34  (> 7)   3614  Caroline Dawson       North Oldham Middle School              17:32.0  4:23/K    7  
   35     27   2583  Anna Boa              East Oldham Middle School               17:35.5  4:24/K    7  
   36     28   2242  Emma Wilkins          Christian Academy Middle School         17:37.6  4:24/K    8  
   37     29   2946  Alice Mohlenkamp      Holy Spirit                             17:38.0  4:25/K    8  
   38     30   2634  Madison Schmidt       East Oldham Middle School               17:44.5  4:26/K    7  
   39    DNS   4150  Mattie Whitworth      Southern Indiana Catholic               17:45.1  4:26/K    7  
   40     31   2005  Kristina Foster       Barret Traditional Middle School        17:49.3  4:27/K    7  
   41     32   3811  Cami Robison          Oldham County Middle School             17:51.3  4:28/K    8  
   42  (> 7)   3830  Penelope Zaranko      Oldham County Middle School             17:53.6  4:28/K    8  
   43    DNS   4153  Rachel Wilcox         Southern Indiana Catholic               18:02.9  4:31/K    7  
   44     33   2988  McKinley Richardson   Kammerer Middle School                  18:08.3  4:32/K    7  
   45  (> 7)   3629  Paige Hoyer           North Oldham Middle School              18:10.0  4:33/K    8  
   46     34   2007  Jossie Green-King     Barret Traditional Middle School        18:18.0  4:35/K    7  
   47    DNS   4134  Maci Hoskins          Southern Indiana Catholic               18:19.3  4:35/K    8  
   48     35   2602  Amber Fusner          East Oldham Middle School               18:19.5  4:35/K    7  
   49  (> 7)   3769  Isabelle Elmore       Oldham County Middle School             18:22.1  4:36/K    8  
   50     36   2584  Hope Boa              East Oldham Middle School               18:22.2  4:36/K    6  
   51  (< 5)   2655  Shelbi Heath          Eastside Middle School                  18:24.2  4:36/K    7  
   52  (> 7)   3625  Corinne Hans          North Oldham Middle School              18:26.5  4:37/K    6  
   53  (> 7)   3646  Mollie Ransdell       North Oldham Middle School              18:28.5  4:37/K    7  
   54     37   3860  Isabel Hargan         Ramsey Middle School                    18:28.6  4:37/K    8  
   55  (> 7)   3829  Abigail Zaranko       Oldham County Middle School             18:28.7  4:37/K    8  
   56     38   4366  Dixie Hensley         Walton Verona                           18:34.5  4:39/K    6  
   57     39   2239  Abigail Wallace       Christian Academy Middle School         18:38.1  4:40/K    8  
   58     40   2023  Mallory Smithee       Barret Traditional Middle School        18:42.4  4:41/K    7  
   59  (> 7)   2585  Ava Breeding          East Oldham Middle School               18:55.7  4:44/K    6  
   60     41   2019  Natalie Myers         Barret Traditional Middle School        18:57.2  4:44/K    7  
   61     42   3861  Jordan Henn           Ramsey Middle School                    18:57.2  4:44/K    8  
   62  (> 7)   3788  Mae Holton            Oldham County Middle School             18:58.2  4:45/K    8  
   63  (> 7)   3799  Heidi Lutz-Buford     Oldham County Middle School             18:58.4  4:45/K    7  
   64     43   2395  Kate Nee              Daviess County Middle School            19:00.7  4:45/K    7  
   65    DNS   4140  Meagan Lenfert        Southern Indiana Catholic               19:01.5  4:45/K    7  
   66  (> 7)   3760  Riley Dant            Oldham County Middle School             19:05.3  4:46/K    7  
   67  (< 5)   4162  Morgan Lomax          St. Albert the Great                    19:06.4  4:47/K    8  
   68  (> 7)   2582  Natalie Beard         East Oldham Middle School               19:11.0  4:48/K    8  
   69     44   2404  Raylee Roby           Daviess County Middle School            19:11.0  4:48/K    8  
   70    DNS   4143  Avery Proctor         Southern Indiana Catholic               19:17.6  4:49/K    7  
   71     45   3465  Flora Biro            Noe Middle School                       19:19.2  4:50/K    7  
   72  (> 7)   2608  Theresa Grijalba      East Oldham Middle School               19:20.0  4:50/K    8  
   73     46   3991  Jaiden Lazarin        Scott County Middle School              19:20.8  4:50/K    6  
   74     47   4090  Sarah Cadima          South Oldham Middle School              19:22.2  4:51/K    8  
   75     48   2977  Ashleigh DeSanctis    Kammerer Middle School                  19:26.3  4:52/K    6  
   76  (> 7)   2601  Eva Forseth           East Oldham Middle School               19:26.8  4:52/K    7  
   77     49   3483  Meredith Farnsley     Noe Middle School                       19:27.7  4:52/K    7  
   78     50   3515  Loreli Strange        Noe Middle School                       19:32.9  4:53/K    7  
   79  (> 7)   3755  Emma Anderson         Oldham County Middle School             19:41.3  4:55/K    7  
   80  (< 5)   3137  Raegan DeMuesy        Little Flock Christian Academy          19:46.1  4:57/K    8  
   81  (> 7)   2002  Reese Cunningham      Barret Traditional Middle School        19:46.7  4:57/K    7  
   82     51   3870  Raven Payne           Ramsey Middle School                    19:48.5  4:57/K    8  
   83     52   3466  Gracie Brown          Noe Middle School                       19:53.0  4:58/K    8  
   84     53   4385  Winter Vandiver       Walton Verona                           19:54.9  4:59/K    6  
   85     54   2221  Paige Chambers        Christian Academy Middle School         19:57.0  4:59/K    8  
   86    DNS   4127  Tara Chisman          Southern Indiana Catholic               19:57.6  4:59/K    8  
   87     55   4112  Maria Salloum         South Oldham Middle School              19:58.4  5:00/K    8  
   88  (> 7)   3636  Adeline Masters       North Oldham Middle School              19:58.9  5:00/K    6  
   89     56   3862  Madison Henn          Ramsey Middle School                    20:02.7  5:01/K    8  
   90  (> 7)   2605  Ava Gerdes            East Oldham Middle School               20:03.3  5:01/K    7  
   91     57   3982  Hannah Johnson        Scott County Middle School              20:05.7  5:01/K    8  
   92     58   3950  Mary Daniel Abner     Scott County Middle School              20:07.5  5:02/K    8  
   93     59   4019  Emily Sullivan        Scott County Middle School              20:08.3  5:02/K    7  
   94  (> 7)   3767  Tyler Dunn            Oldham County Middle School             20:11.2  5:03/K    8  
   95  (< 5)   2913  Akacia Kurtz          Henry County                            20:16.7  5:04/K    6  
   96     60   2995  Mia Wiley             Kammerer Middle School                  20:17.6  5:04/K    6  
   97     61   2397  Kyrie Palmer          Daviess County Middle School            20:21.1  5:05/K    7  
   98     62   2381  Lauren Howard         Daviess County Middle School            20:22.8  5:06/K    8  
   99  (> 7)   2008  Julie Green-King      Barret Traditional Middle School        20:26.0  5:07/K    7  
  100     63   4114  Morgan Schock         South Oldham Middle School              20:27.0  5:07/K    7  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     64   3503  Josie Mundell         Noe Middle School                       20:30.7  5:08/K    8  
  102     65   2985  Libby Mook            Kammerer Middle School                  20:32.8  5:08/K    6  
  103  (< 5)   4303  Cora Wieczorek        Trimble County                          20:33.2  5:08/K    7  
  104     66   3499  Amara Menezes         Noe Middle School                       20:35.6  5:09/K    6  
  105     67   3494  Livia Mayfield        Noe Middle School                       20:36.1  5:09/K    7  
  106  (< 5)   2907  Meg Golden            Henry County                            20:36.5  5:09/K    8  
  107     68   2223  Sophia Gould          Christian Academy Middle School         20:44.9  5:11/K    8  
  108     69   2973  Abigail Day           Kammerer Middle School                  20:49.9  5:12/K    7  
  109  (< 5)   2927  Ava Gentile           Heritage Christian School               20:53.3  5:13/K    7  
  110     70   2945  Bethany Matthews      Holy Spirit                             20:54.9  5:14/K    8  
  111     71   4268  Ambriell Bettis       Tichenor Middle School                  21:00.9  5:15/K    6  
  112  (> 7)   3504  Dannhi Nguyen         Noe Middle School                       21:18.7  5:20/K    8  
  113     72   4091  Sophie Caldwell       South Oldham Middle School              21:26.9  5:22/K    7  
  114     73   4377  Savannah Reed         Walton Verona                           21:30.8  5:23/K    8  
  115  (> 7)   2986  Dakota Parisek        Kammerer Middle School                  21:31.8  5:23/K    8  
  116     74   3858  Izabella Farmer       Ramsey Middle School                    21:32.6  5:23/K    7  
  117  (< 5)   3462  Lily Smith            Mt. Washington Middle School            21:35.0  5:24/K    7  
  118  (> 7)   3492  Anna Jones            Noe Middle School                       21:54.3  5:29/K    8  
  119  (< 5)   3017  Briah Hawker          Kentucky Country Day                    21:54.4  5:29/K    7  
  120  (< 5)   2917  Abby Sheehan          Henry County                            21:55.6  5:29/K    7  
  121     75   4111  Lara Salloum          South Oldham Middle School              21:56.6  5:29/K    8  
  122  (> 7)   3495  Bea McCarty           Noe Middle School                       21:56.9  5:29/K    8  
  123     76   3997  Melanie Mclanahan     Scott County Middle School              22:06.9  5:32/K    8  
  124     77   4278  Madison Ponchot       Tichenor Middle School                  22:08.9  5:32/K    7  
  125  (< 5)   3152  Reagan Whitt          Little Flock Christian Academy          22:15.1  5:34/K    8  
  126  (> 7)   3496  Camille McCay         Noe Middle School                       22:18.2  5:35/K    7  
  127  (< 5)   3126  Gabbie Kresel         Larue County                            22:19.6  5:35/K    6  
  128  (> 7)   2003  Isabella Davenport    Barret Traditional Middle School        22:20.2  5:35/K    7  
  129     78   3850  Jordan Baird          Ramsey Middle School                    22:25.1  5:36/K    8  
  130     79   3873  Keylee Price          Ramsey Middle School                    22:25.5  5:36/K    8  
  131  (> 7)   3981  Evelyn Johnson        Scott County Middle School              22:26.8  5:37/K    8  
  132     80   4407  Hannah Stanley        Walton Verona                           22:29.9  5:37/K   8   
  133     81   4108  Emily Richardson      South Oldham Middle School              22:30.2  5:38/K    8  
  134  (> 7)   3851  Julia Baird           Ramsey Middle School                    22:33.0  5:38/K    8  
  135  (> 7)   4028  Lily Wireman          Scott County Middle School              22:43.2  5:41/K    7  
  136  (< 5)   2999  Aspen Caudill         Kentucky Country Day                    22:44.2  5:41/K    7  
  137  (< 5)   2660  Molly Perry           Eastside Middle School                  22:48.2  5:42/K    8  
  138     82   2237  Laney Shafer          Christian Academy Middle School         23:00.6  5:45/K    7  
  139     83   4276  Amy Moctezuma         Tichenor Middle School                  23:01.0  5:45/K    8  
  140     84   4387  Kirsten Weber         Walton Verona                           23:01.1  5:45/K    7  
  141     85   4281  Jayden Speicher       Tichenor Middle School                  23:17.3  5:49/K    7  
  142  (> 7)   4087  Shelby Barnett        South Oldham Middle School              23:42.8  5:56/K    7  
  143     86   2949  Lindsey Spalding      Holy Spirit                             23:49.5  5:57/K    7  
  144  (> 7)   2984  Leala Kean Spence     Kammerer Middle School                  24:06.8  6:02/K    8  
  145  (< 5)   3753  Annabelle Wright      Oldham County Homeschool Middle         24:09.7  6:02/K    8  
  146     87   2953  Elizabeth Whelan      Holy Spirit                             24:10.8  6:03/K    8  
  147  (> 7)   2978  Sjariel Dudley        Kammerer Middle School                  24:26.5  6:07/K    8  
  148  (> 7)   4100  Eva Larson            South Oldham Middle School              24:34.8  6:09/K    7  
  149     88   4274  Brynne Lykins         Tichenor Middle School                  25:00.6  6:15/K    7  
  150  (> 7)   3490  Lorelan Harris        Noe Middle School                       25:08.9  6:17/K    7  
  151     89   4374  Gina Patel            Walton Verona                           25:25.4  6:21/K    8  
  152  (< 5)   3149  Allison Spieker       Little Flock Christian Academy          26:34.1  6:39/K    7  
  153  (< 5)   3752  Cecelia Stromberg     Oldham County Homeschool Middle         27:54.0  6:59/K    8  
  154     90   4273  Natasha Leon          Tichenor Middle School                  28:51.0  7:13/K    8  
  155  (> 7)   3879  Aaliyah Thomas        Ramsey Middle School                    28:51.3  7:13/K    7  
  156  (< 5)   3148  Sarah Schepers        Little Flock Christian Academy          28:53.8  7:13/K    7  
  157  (> 7)   3881  Gabby Wilson          Ramsey Middle School                    29:42.6  7:26/K    7  

Team Summary Report - Girls

MS Girls 4K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 North Oldham Middle School             27               2   4   5   7   9  13  16         
        Top  5 Times: 1:19:52.5

    2 Oldham County Middle School            28               1   3   6   8  10  20  32         
        Top  5 Times: 1:19:39.1

    3 East Oldham Middle School             104              12  17  18  27  30  35  36         
        Top  5 Times: 1:25:31.9

    4 Barret Traditional Middle School      122              11  22  24  31  34  40  41         
        Top  5 Times: 1:27:04.5

    5 Kammerer Middle School                192              25  26  33  48  60  65  69         
        Top  5 Times: 1:32:49.3

    6 Scott County Middle School            205              21  23  46  57  58  59  76         
        Top  5 Times: 1:33:48.0

    7 Daviess County Middle School          229              19  43  44  61  62                 
        Top  5 Times: 1:35:48.7

    8 South Oldham Middle School            252              15  47  55  63  72  75  81         
        Top  5 Times: 1:37:59.7

    9 Noe Middle School                     260              45  49  50  52  64  66  67         
        Top  5 Times: 1:38:43.6

   10 Ramsey Middle School                  260              37  42  51  56  74  78  79         
        Top  5 Times: 1:38:49.9

   11 Christian Academy Middle School       271              28  39  54  68  82                 
        Top  5 Times: 1:39:58.3

   12 Holy Spirit                           286              14  29  70  86  87                 
        Top  5 Times: 1:43:11.7

   13 Walton Verona                         328              38  53  73  80  84  89             
        Top  5 Times: 1:45:31.4

   14 Tichenor Middle School                404              71  77  83  85  88  90             
        Top  5 Times: 1:54:28.9

 Inc. St. Albert the Great                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northeast Striders                  DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Little Flock Christian Academy       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Heritage Christian School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble County                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kentucky Country Day                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Derby City Athletic Club            DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastside Middle School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Henry County                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Oldham County Homeschool Middle      2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mt. Washington Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Larue County                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: