Oldham County Haunted Woods XC 2018

October 13, 2018


DC Timing LLC DC Timing LLC

Overall Finish List - Boys

MS Boys 4K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   3618  Jack Fischer          North Oldham Middle School              14:05.2  3:31/K    7  
    2      2   3644  Adam Patel            North Oldham Middle School              14:06.9  3:32/K    7  
    3      3   2940  Carson Hall           Holy Spirit                             14:17.6  3:34/K    8  
    4      4   3619  Miles Gay             North Oldham Middle School              14:31.1  3:38/K    8  
    5      5   2406  Caleb Tidwell         Daviess County Middle School            14:35.2  3:39/K    8  
    6      6   3783  Ian Hobbs             Oldham County Middle School             14:48.1  3:42/K    8  
    7    DNS   4138  Ben Kelly             Southern Indiana Catholic               14:50.6  3:43/K    8  
    8      7   3627  Tristan Hindorff      North Oldham Middle School              14:53.6  3:43/K    7  
    9      8   3642  Grant Neal            North Oldham Middle School              14:57.9  3:44/K    7  
   10      9   3806  Thomas Nash           Oldham County Middle School             15:00.9  3:45/K    8  
   11     10   2219  Isaac Baker           Christian Academy Middle School         15:06.2  3:47/K    8  
   12     11   3766  Ben Dunkle            Oldham County Middle School             15:08.6  3:47/K    8  
   13     12   2974  Gregory DeBroka-Brown Kammerer Middle School                  15:16.0  3:49/K    8  
   14     13   2971  Isaac Clark           Kammerer Middle School                  15:16.4  3:49/K    6  
   15  (< 5)   4296  Jessup Smith          Trimble County                          15:18.6  3:50/K    8  
   16     14   3872  Nate Powers           Ramsey Middle School                    15:22.8  3:51/K    7  
   17     15   2643  Matthew Whitlock      East Oldham Middle School               15:25.4  3:51/K    6  
   18     16   4008  Carter Russell        Scott County Middle School              15:38.4  3:55/K    8  
   19     17   3866  Romaro Knight         Ramsey Middle School                    15:39.6  3:55/K    7  
   20     18   4099  Adam Kessinger        South Oldham Middle School              15:46.2  3:57/K    8  
   21     19   2374  David Gillaspie       Daviess County Middle School            15:46.8  3:57/K    8  
   22     20   3772  Ryan Forcht           Oldham County Middle School             15:47.2  3:57/K    8  
   23     21   2025  Karlyle Sullivan      Barret Traditional Middle School        15:53.0  3:58/K    8  
   24  (< 5)   4159  Ian Coots             St. Albert the Great                    15:53.0  3:58/K    8  
   25     22   2012  Garret Hensler        Barret Traditional Middle School        15:53.7  3:58/K    8  
   26     23   4409  Connor Adams          Barret Traditional Middle School        15:53.7  3:58/K    7  
   27     24   3655  Micah Steineker       North Oldham Middle School              16:05.6  4:01/K    8  
   28     25   3622  Davis Gray            North Oldham Middle School              16:08.1  4:02/K    7  
   29     26   3511  Tate Sinclair         Noe Middle School                       16:10.0  4:03/K    7  
   30     27   2939  Henry Dixon           Holy Spirit                             16:12.1  4:03/K    8  
   31     28   2603  Jacob Gard            East Oldham Middle School               16:14.0  4:04/K    7  
   32     29   2620  Liam Mynhier          East Oldham Middle School               16:15.3  4:04/K    7  
   33     30   2623  Kiefer Neal           East Oldham Middle School               16:16.8  4:04/K    7  
   34  (< 5)   4283  Hunter Bachmann       Trimble County                          16:18.6  4:05/K    7  
   35     31   2938  Talbott Dilger        Holy Spirit                             16:23.7  4:06/K    8  
   36    DNS   3669  Morgan Frederick      Northeast Striders                      16:24.5  4:06/K    7  
   37  (> 7)   3617  Charlie Dugan         North Oldham Middle School              16:27.8  4:07/K    6  
   38  (> 7)   3605  Luke Anderson         North Oldham Middle School              16:29.9  4:07/K    8  
   39     32   3798  Nick Linnean          Oldham County Middle School             16:31.7  4:08/K    8  
   40    DNS   4148  Brodie Terkhorn       Southern Indiana Catholic               16:33.5  4:08/K    7  
   41    DNS   4146  Ethan Richards        Southern Indiana Catholic               16:35.5  4:09/K    8  
   42     33   2903  Dillon Downey         Henry County                            16:35.6  4:09/K    7  
   43     34   2011  Jacob Hardin          Barret Traditional Middle School        16:38.6  4:10/K    7  
   44     35   2975  Jason DeBroka-Brown   Kammerer Middle School                  16:40.3  4:10/K    8  
   45     36   2235  Matthew Rosenbaum     Christian Academy Middle School         16:44.6  4:11/K    8  
   46     37   2606  Grady Gipson          East Oldham Middle School               16:44.7  4:11/K    6  
   47     38   3984  Keith Johnson         Scott County Middle School              16:46.7  4:12/K    7  
   48     39   3471  Aidan Conner-Ellison  Noe Middle School                       16:47.9  4:12/K    8  
   49     40   2227  Carson Guilford       Christian Academy Middle School         16:48.0  4:12/K    8  
   50     41   2230  Josh Jorden           Christian Academy Middle School         16:49.3  4:12/K    8  
   51  (> 7)   3648  Brendan Ruggles       North Oldham Middle School              16:50.4  4:13/K    7  
   52  (< 5)   2998  Harvey Cahill         Kentucky Country Day                    16:52.9  4:13/K    7  
   53     42   3864  Max Keith             Ramsey Middle School                    16:54.0  4:14/K    7  
   54     43   3871  Ethan Pinnick         Ramsey Middle School                    16:57.7  4:14/K    7  
   55     44   2590  Calvin Cassada        East Oldham Middle School               16:59.6  4:15/K    8  
   56     45   2383  Jack Jarboe           Daviess County Middle School            17:00.3  4:15/K    8  
   57  (> 7)   3611  Lance Buel            North Oldham Middle School              17:01.3  4:15/K    6  
   58  (> 7)   3630  Colt Hudson           North Oldham Middle School              17:04.4  4:16/K    6  
   59  (< 5)   2664  Braydn Russelburg     Eastside Middle School                  17:05.1  4:16/K    8  
   60  (> 7)   3613  Jobe Copeland         North Oldham Middle School              17:13.0  4:18/K    7  
   61     46   2593  Sean Crady            East Oldham Middle School               17:14.3  4:19/K    6  
   62     47   3953  Rhett Barber          Scott County Middle School              17:17.3  4:19/K    7  
   63     48   2900  Peyton Amyx           Henry County                            17:24.2  4:21/K    8  
   64  (< 5)   3019  Evan Jahn             Kentucky Country Day                    17:24.7  4:21/K    8  
   65  (< 5)   3437  Fernando Hislop       Morton Middle School                    17:25.0  4:21/K    6  
   66     49   2920  Jonah White           Henry County                            17:27.3  4:22/K    6  
   67  (< 5)   3900  Andrew Mattingly      Sayers Classical Academy                17:28.4  4:22/K    8  
   68  (< 5)   3022  Isaac Levitch         Kentucky Country Day                    17:30.8  4:23/K    7  
   69     50   2976  Aidan DeSanctis       Kammerer Middle School                  17:31.2  4:23/K    7  
   70  (> 7)   2636  Trent Simpson         East Oldham Middle School               17:32.5  4:23/K    8  
   71     51   4371  Blake Morrison        Walton Verona                           17:33.3  4:23/K    6  
   72  (< 5)   3459  Luke Sylvester        Morton Middle School                    17:37.9  4:24/K    7  
   73     52   4115  Trevor Stodghill      South Oldham Middle School              17:38.0  4:25/K    8  
   74  (> 7)   3640  Blake McAllister      North Oldham Middle School              17:39.2  4:25/K    6  
   75    DNS   3674  Isaac Moskovich       Northeast Striders                      17:42.6  4:26/K    8  
   76     53   4363  Grayson Dye           Walton Verona                           17:44.5  4:26/K    5  
   77     54   4086  Tommy Ball            South Oldham Middle School              17:45.9  4:26/K    8  
   78     55   3493  Gavin Martinez        Noe Middle School                       17:46.8  4:27/K    8  
   79     56   4103  Jacob McBride         South Oldham Middle School              17:50.1  4:28/K    8  
   80     57   2372  Braydon Drury         Daviess County Middle School            17:59.7  4:30/K    7  
   81     58   2982  Nicholas Holevas      Kammerer Middle School                  18:00.5  4:30/K    6  
   82     59   3846  William Allen         Ramsey Middle School                    18:03.6  4:31/K    7  
   83  (< 5)   3436  Nickel Hillenmeyer    Morton Middle School                    18:05.8  4:31/K    6  
   84  (< 5)   2031  Rodolfo Harrison      Bernheim Middle School                  18:08.6  4:32/K    7  
   85     60   2989  Oakley Rosenbalm      Kammerer Middle School                  18:10.7  4:33/K    6  
   86     61   2952  Luke Vanlandingham    Holy Spirit                             18:11.0  4:33/K    7  
   87     62   4017  Tyler Spears          Scott County Middle School              18:12.0  4:33/K    8  
   88     63   3509  Phillip Schmidlapp    Noe Middle School                       18:13.5  4:33/K    8  
   89     64   2365  Beau Clark            Daviess County Middle School            18:17.9  4:34/K    8  
   90     65   2394  Marcus Murphy         Daviess County Middle School            18:20.5  4:35/K    8  
   91     66   2400  Bryson Rhineburger    Daviess County Middle School            18:22.2  4:36/K    7  
   92     67   2942  Graham Ice            Holy Spirit                             18:24.5  4:36/K    8  
   93     68   4116  Logan Swinney         South Oldham Middle School              18:29.8  4:37/K    7  
   94  (< 5)   2658  Luke O'Connor         Eastside Middle School                  18:35.8  4:39/K    8  
   95     69   3479  Arman Dashti          Noe Middle School                       18:39.8  4:40/K    7  
   96     70   2916  Adyn Rice             Henry County                            18:40.1  4:40/K    6  
   97     71   2231  Jackson Korfhage      Christian Academy Middle School         18:41.7  4:40/K    7  
   98     72   4381  Easton Seibold        Walton Verona                           18:42.2  4:41/K    7  
   99  (< 5)   4293  Giovanni Martinez     Trimble County                          18:42.6  4:41/K    7  
  100     73   2001  Michael Coomes        Barret Traditional Middle School        18:43.7  4:41/K    7  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     74   3988  Luke Kelly            Scott County Middle School              18:45.2  4:41/K    7  
  102     75   4110  Eli Romney            South Oldham Middle School              18:47.8  4:42/K    7  
  103  (< 5)   4280  Kevin Rios            Tichenor Middle School                  18:49.0  4:42/K    8  
  104     76   3882  Jacob Wood            Ramsey Middle School                    18:54.4  4:44/K    7  
  105  (< 5)   2925  Jonathan Dechman      Heritage Christian School               18:56.2  4:44/K    7  
  106  (< 5)   4269  Lucas Cooley          Tichenor Middle School                  18:58.6  4:45/K    8  
  107     77   3481  Sahil Egbert          Noe Middle School                       18:59.7  4:45/K    8  
  108     78   3877  Trevor Rowles         Ramsey Middle School                    19:00.1  4:45/K    7  
  109     79   4384  Hunter Sweeney        Walton Verona                           19:01.7  4:45/K    5  
  110  (< 5)   2928  Michael Gray          Heritage Christian School               19:03.0  4:46/K    8  
  111  (< 5)   4271  Dylan Day             Tichenor Middle School                  19:05.8  4:46/K    8  
  112  (> 7)   3853  Carson Cheek          Ramsey Middle School                    19:06.9  4:47/K    8  
  113  (> 7)   2402  Chase Roberts         Daviess County Middle School            19:13.9  4:48/K    7  
  114     80   4089  Kaden Cadima          South Oldham Middle School              19:16.1  4:49/K    8  
  115  (< 5)   3136  Grant Compton         Little Flock Christian Academy          19:18.1  4:50/K    8  
  116     81   2908  Mike Golden           Henry County                            19:25.4  4:51/K    6  
  117     82   2991  Tayton Steinhiser     Kammerer Middle School                  19:32.1  4:53/K    8  
  118  (> 7)   3880  Henry Ware            Ramsey Middle School                    19:34.5  4:54/K    8  
  119  (> 7)   2622  Caleb Neal            East Oldham Middle School               19:34.6  4:54/K    7  
  120  (> 7)   2996  Isaac Wilhoit         Kammerer Middle School                  19:35.1  4:54/K    6  
  121  (< 5)   3007  Jake Figa             Kentucky Country Day                    19:43.6  4:56/K    8  
  122  (> 7)   4102  Aaron Lee             South Oldham Middle School              19:44.9  4:56/K    7  
  123  (> 7)   2993  Kaleb Tembeleski      Kammerer Middle School                  19:45.1  4:56/K    8  
  124  (< 5)   2046  Landon Wicker         Bernheim Middle School                  19:47.5  4:57/K    7  
  125     83   2902  John Michael Clifford Henry County                            19:48.5  4:57/K    6  
  126     84   2909  Evan Hamilton         Henry County                            19:51.2  4:58/K    6  
  127     85   3489  Landon Hanners        Noe Middle School                       19:56.2  4:59/K    7  
  128  (> 7)   3876  Caleb Rock            Ramsey Middle School                    19:58.1  5:00/K    7  
  129  (> 7)   3505  Jarrett Packwood      Noe Middle School                       20:22.1  5:06/K    8  
  130  (> 7)   3510  Eli Shuyler           Noe Middle School                       20:27.5  5:07/K    8  
  131     86   2232  Joshua Kratt          Christian Academy Middle School         20:28.0  5:07/K    7  
  132  (> 7)   3507  Zach Petti            Noe Middle School                       20:29.6  5:07/K    7  
  133  (> 7)   3477  Jacob Culver          Noe Middle School                       20:41.1  5:10/K    7  
  134     87   2015  Nathaniel Johnson     Barret Traditional Middle School        20:45.2  5:11/K    7  
  135  (> 7)   3878  Caleb Smith           Ramsey Middle School                    20:48.4  5:12/K    7  
  136    DNS   4122  Jackson Bettler       Southern Indiana Catholic               20:57.4  5:14/K    8  
  137     88   2948  Grant Spalding        Holy Spirit                             21:03.7  5:16/K    8  
  138  (> 7)   2972  John Daly             Kammerer Middle School                  21:05.9  5:16/K    8  
  139  (> 7)   2968  Omar Alfaro-Rosas     Kammerer Middle School                  21:14.9  5:19/K    6  
  140  (> 7)   4113  Kaiden Same           South Oldham Middle School              21:17.8  5:19/K    7  
  141     89   4389  Jack Weiss            Walton Verona                           21:20.6  5:20/K    5  
  142  (> 7)   3867  Sean Macpherson       Ramsey Middle School                    21:33.5  5:23/K    8  
  143     90   4001  Shad Parret           Scott County Middle School              21:43.8  5:26/K    7  
  144     91   2944  Cayman Kelting        Holy Spirit                             21:51.9  5:28/K    7  
  145    DNS   4125  Jake Brown            Southern Indiana Catholic               22:36.6  5:39/K    7  
  146  (> 7)   2990  Xander Rothrock       Kammerer Middle School                  22:41.5  5:40/K    6  
  147     92   3965  Emerson Colcord       Scott County Middle School              23:07.9  5:47/K    8  
  148  (> 7)   3476  Aiden Croghan         Noe Middle School                       24:15.4  6:04/K    8  
  149  (> 7)   2969  Sean Altsman          Kammerer Middle School                  24:34.2  6:09/K    8  
  150  (< 5)   3138  Will Elble            Little Flock Christian Academy          25:51.3  6:28/K    8  
  151  (< 5)   3129  Lucas Alexander       Little Flock Christian Academy          27:45.6  6:56/K    7  
  152  (< 5)   3153  Isaac Williams        Little Flock Christian Academy          28:19.0  7:05/K    8  



Overall Finish List - Boys

MS Open 4K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   3612  Andrew Chesser        North Oldham Middle School              17:14.3  4:19/K    8  
    2      2   2700  Kevin Long            Gallatin County                         17:30.0  4:23/K    8  
    3      3   3660  Jacob Wendling        North Oldham Middle School              17:34.7  4:24/K    7  
    4      4   3643  Cameron Palmer        North Oldham Middle School              17:41.9  4:25/K    6  
    5      5   3813  Phillip Scully        Oldham County Middle School             17:53.5  4:28/K    8  
    6      6   3615  Henry Downs           North Oldham Middle School              17:59.7  4:30/K    7  
    7      7   3645  Brevin Payne          North Oldham Middle School              18:04.7  4:31/K    6  
    8      8   2615  Logan Kemble          East Oldham Middle School               18:07.2  4:32/K    8  
    9      9   3651  Grant Smith           North Oldham Middle School              18:17.0  4:34/K    6  
   10     10   3607  Matthew Blakely       North Oldham Middle School              18:24.6  4:36/K    8  
   11     11   2597  Brooks Dumke          East Oldham Middle School               18:32.5  4:38/K    8  
   12     12   3819  Zeppelin Tang         Oldham County Middle School             18:34.2  4:39/K    7  
   13  (> 7)   3634  Tucker Lancaster      North Oldham Middle School              18:38.1  4:40/K    7  
   14  (> 7)   3661  Peyton Wiseman        North Oldham Middle School              18:50.6  4:43/K    6  
   15  (< 5)   3452  Tyler Rodgers         Morton Middle School                    19:06.5  4:47/K    8  
   16     13   3764  Conlan Drury          Oldham County Middle School             19:09.4  4:47/K    7  
   17     14   3804  Rory McIntyre         Oldham County Middle School             19:16.5  4:49/K    7  
   18     15   2614  Tyler Johnson         East Oldham Middle School               19:20.0  4:50/K    7  
   19     16   4405  Mack Williams         Oldham County Middle School             19:20.0  4:50/K    8  
   20     17   2628  Cooper Petaja         East Oldham Middle School               19:27.3  4:52/K    7  
   21  (< 5)   3456  Noah Schuer           Morton Middle School                    19:30.6  4:53/K    8  
   22     18   2591  Leonardo Clickner     East Oldham Middle School               19:30.9  4:53/K    6  
   23  (< 5)   3440  Milo Johnson          Morton Middle School                    19:32.3  4:53/K    7  
   24     19   2610  Justin Hopp           East Oldham Middle School               19:35.7  4:54/K    8  
   25  (> 7)   3663  Ben Young             North Oldham Middle School              19:37.6  4:54/K    7  
   26  (> 7)   3621  Gradyn Goldberg       North Oldham Middle School              19:37.7  4:54/K    7  
   27     20   2697  DJ Cayton             Gallatin County                         19:40.0  4:55/K    7  
   28  (> 7)   3647  Cannon Richards       North Oldham Middle School              19:43.0  4:56/K    7  
   29  (> 7)   3620  Sam Godbey            North Oldham Middle School              19:53.6  4:58/K    7  
   30     21   2616  Carter Long           East Oldham Middle School               19:57.2  4:59/K    6  
   31     22   3776  Walker Gilbert        Oldham County Middle School             20:04.4  5:01/K    7  
   32  (> 7)   2619  Caleb Moore           East Oldham Middle School               20:06.5  5:02/K    7  
   33  (> 7)   3637  Bryson Materna        North Oldham Middle School              20:09.4  5:02/K    7  
   34  (> 7)   3658  Josh Turpen           North Oldham Middle School              20:19.1  5:05/K    7  
   35     23   2706  Collin Shay           Gallatin County                         20:44.8  5:11/K    7  
   36  (> 7)   3608  Conlan Bobay          North Oldham Middle School              21:30.6  5:23/K    7  
   37  (> 7)   2638  Noah Stover           East Oldham Middle School               21:49.6  5:27/K    6  
   38  (> 7)   3616  Elijah Drake          North Oldham Middle School              22:10.6  5:33/K    6  
   39     24   3787  Jack Holton           Oldham County Middle School             22:11.2  5:33/K    7  
   40  (> 7)   3808  Jaxon Rissler         Oldham County Middle School             22:24.0  5:36/K    7  
   41  (> 7)   2595  Cody Dennison         East Oldham Middle School               22:58.3  5:45/K    7  
   42  (> 7)   2618  Brycen Miniard        East Oldham Middle School               22:59.1  5:45/K    7  
   43     25   2699  William Jacobson      Gallatin County                         23:47.2  5:57/K    6  
   44  (> 7)   2639  Bryce Thornton        East Oldham Middle School               23:50.4  5:58/K    7  
   45  (> 7)   3662  Liam Wolford          North Oldham Middle School              24:25.0  6:06/K    7  
   46  (> 7)   3631  James Kane            North Oldham Middle School              24:51.7  6:13/K    6  
   47  (> 7)   3761  Ben DeCuir            Oldham County Middle School             25:15.3  6:19/K    7  
   48  (< 5)   2980  Micah Ghiassi         Kammerer Middle School                  26:21.9  6:35/K    7  
   49  (> 7)   3610  Caden Brown           North Oldham Middle School              27:02.3  6:46/K    6  
   50  (> 7)   2641  Gabe Ward             East Oldham Middle School               27:08.6  6:47/K    6  
   51  (< 5)   2994  James Vaughn          Kammerer Middle School                  27:49.6  6:57/K    6  
   52     26   2703  Nolan Price           Gallatin County                         29:09.4  7:17/K    8  

Team Summary Report - Boys

MS Boys 4K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 North Oldham Middle School             22               1   2   4   7   8  24  25         
        Top  5 Times: 1:12:34.8

    2 Oldham County Middle School            78               6   9  11  20  32                 
        Top  5 Times: 1:17:16.7

    3 East Oldham Middle School             139              15  28  29  30  37  44  46         
        Top  5 Times: 1:20:56.5

    4 Kammerer Middle School                168              12  13  35  50  58  60  82         
        Top  5 Times: 1:22:44.6

    5 Barret Traditional Middle School      173              21  22  23  34  73  87             
        Top  5 Times: 1:23:02.7

    6 Ramsey Middle School                  175              14  17  42  43  59  76  78         
        Top  5 Times: 1:22:58.0

    7 Holy Spirit                           189               3  27  31  61  67  88  91         
        Top  5 Times: 1:23:29.1

    8 Daviess County Middle School          190               5  19  45  57  64  65  66         
        Top  5 Times: 1:23:40.1

    9 Christian Academy Middle School       198              10  36  40  41  71  86             
        Top  5 Times: 1:24:10.0

   10 Scott County Middle School            237              16  38  47  62  74  90  92         
        Top  5 Times: 1:26:39.8

   11 South Oldham Middle School            248              18  52  54  56  68  75  80         
        Top  5 Times: 1:27:30.1

   12 Noe Middle School                     252              26  39  55  63  69  77  85         
        Top  5 Times: 1:27:38.2

   13 Henry County                          281              33  48  49  70  81  83  84         
        Top  5 Times: 1:29:32.7

   14 Walton Verona                         344              51  53  72  79  89                 
        Top  5 Times: 1:34:22.4

 Inc. St. Albert the Great                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northeast Striders                  DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayers Classical Academy             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Little Flock Christian Academy       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Heritage Christian School            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bernheim Middle School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble County                       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kentucky Country Day                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastside Middle School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Morton Middle School                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Tichenor Middle School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

MS Open 4K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 North Oldham Middle School             21               1   3   4   6   7   9  10         
        Top  5 Times: 1:28:35.4

    2 Oldham County Middle School            60               5  12  13  14  16  22  24         
        Top  5 Times: 1:34:13.9

    3 East Oldham Middle School              69               8  11  15  17  18  19  21         
        Top  5 Times: 1:34:58.0

    4 Gallatin County                        96               2  20  23  25  26                 
        Top  5 Times: 1:50:51.6

 Inc. Kammerer Middle School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Morton Middle School                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Overall Finish List - Girls

MS Open 4K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   3657  Elle Turner           North Oldham Middle School              17:37.3  4:24/K    8  
    2  (< 5)   2702  Ava Mylor             Gallatin County                         18:13.9  4:33/K    8  
    3      2   3446  Caroline O'Donnell    Morton Middle School                    19:20.3  4:50/K    8  
    4      3   3428  Ella Detjen           Morton Middle School                    19:32.9  4:53/K    6  
    5      4   3427  Lilly Clifford        Morton Middle School                    19:36.7  4:54/K    8  
    6      5   3654  Melody Steineker      North Oldham Middle School              19:43.4  4:56/K    6  
    7      6   3604  Aubrey Anderson       North Oldham Middle School              19:43.6  4:56/K    6  
    8      7   3641  Sophie Naiser         North Oldham Middle School              19:43.8  4:56/K    7  
    9      8   3777  Riley Goodloe         Oldham County Middle School             20:15.1  5:04/K    7  
   10      9   2642  Iris Weis             East Oldham Middle School               20:46.0  5:12/K    6  
   11     10   3790  Madison Jordan        Oldham County Middle School             20:54.6  5:14/K    8  
   12     11   3825  Grace Wendel          Oldham County Middle School             21:07.4  5:17/K    7  
   13     12   3624  Jenna Hamm            North Oldham Middle School              21:40.9  5:25/K    7  
   14     13   2588  Abby Buehler          East Oldham Middle School               21:46.9  5:27/K    7  
   15     14   3628  Jasmine Holmquist     North Oldham Middle School              22:16.7  5:34/K    8  
   16     15   2635  Ila Shirrell          East Oldham Middle School               22:19.5  5:35/K    7  
   17     16   2644  Natalie Wright        East Oldham Middle School               22:35.1  5:39/K    6  
   18     17   2627  Kailyn Patterson      East Oldham Middle School               22:38.5  5:40/K    8  
   19     18   2631  Grace Roberts         East Oldham Middle School               22:54.8  5:44/K    7  
   20     19   2594  Emma Day              East Oldham Middle School               22:57.6  5:44/K    7  
   21  (> 7)   2587  Isabella Brozack      East Oldham Middle School               22:59.1  5:45/K    7  
   22     20   3817  Aubrey Smith          Oldham County Middle School             23:19.7  5:50/K    7  
   23     21   3633  Lillian Kothrade      North Oldham Middle School              23:28.2  5:52/K    6  
   24  (< 5)   2696  Makenzie Bussell      Gallatin County                         23:40.2  5:55/K    7  
   25     22   3795  Madeline Lay          Oldham County Middle School             23:40.5  5:55/K    7  
   26     23   3779  Ella Hefner           Oldham County Middle School             23:46.6  5:57/K    7  
   27  (> 7)   2617  Kennedy Long          East Oldham Middle School               24:06.7  6:02/K    6  
   28  (> 7)   3632  Audrey Kothrade       North Oldham Middle School              24:59.4  6:15/K    8  
   29     24   3439  Madison Holt          Morton Middle School                    25:18.5  6:20/K    6  
   30     25   3426  Ava Castagnola        Morton Middle School                    25:19.2  6:20/K    8  
   31  (> 7)   2589  Sidney Carlton        East Oldham Middle School               25:54.4  6:29/K    8  
   32  (> 7)   2612  Riely Johnson         East Oldham Middle School               25:59.9  6:30/K    7  
   33     26   3792  Bella Knorr           Oldham County Middle School             26:37.0  6:39/K    7  
   34  (> 7)   2607  Diana Grijalba        East Oldham Middle School               26:41.8  6:40/K    7  
   35  (> 7)   3757  Lily Arrazola         Oldham County Middle School             29:05.9  7:16/K    7  

Team Summary Report - Girls

MS Open 4K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 North Oldham Middle School             31               1   5   6   7  12  14  21         
        Top  5 Times: 1:38:29.2

    2 Morton Middle School                   58               2   3   4  24  25                 
        Top  5 Times: 1:49:07.7

    3 East Oldham Middle School              70               9  13  15  16  17  18  19         
        Top  5 Times: 1:50:06.2

    4 Oldham County Middle School            71               8  10  11  20  22  23  26         
        Top  5 Times: 1:49:17.5

 Inc. Gallatin County                      2 finishers                                          
        Top  5 Times: