Oldham County Haunted Woods XC 2018

October 13, 2018


DC Timing LLC DC Timing LLC

Overall Finish List - Boys

El Boys (6U) 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1    DNS   2416  Caden Cull            Derby City Athletic Club                11:01.1  3:40/K    6  
    2      1   2898  Luke Whitlow          Harmony Elementary School               11:02.5  3:41/K    5  
    3      2   2738  Eli Green             Goshen Elementary                       11:04.4  3:41/K    4  
    4  (< 5)   2141  Jasper Smith          Camden Station Elementary School        11:13.4  3:44/K    5  
    5      3   2786  Jack Ransdell         Goshen Elementary                       11:14.8  3:45/K    5  
    6      4   2722  Crawford Cauthen      Goshen Elementary                       11:16.7  3:45/K    5  
    7      5   2716  Connor Brodsky        Goshen Elementary                       11:19.2  3:46/K    5  
    8      6   4347  Sullivan Yaden        Tully Elementary                        11:22.8  3:47/K    5  
    9      7   4320  Cameron Gwaltney      Tully Elementary                        11:27.0  3:49/K    5  
   10      8   3759  Jacob Dant            Oldham County Middle School             11:29.0  3:50/K    6  
   11      9   3470  Sam Chandler          Noe Middle School                       11:31.1  3:50/K    6  
   12     10   2228  Samuel Herbig         Christian Academy Middle School         11:33.0  3:51/K    6  
   13     11   3094  Ryder Roberson        Kenwood Station Elementary Schoo        11:33.7  3:51/K    5  
   14    DNS   4350  Bryce Hamilton        Unattached                              11:34.7  3:51/K    5  
   15    DNS   2427  Jack Lingo            Derby City Athletic Club                11:39.7  3:53/K    5  
   16  (< 5)   2124  Henry Koller          Camden Station Elementary School        11:41.0  3:54/K    5  
   17     12   2464  Wes Cameron           Dunn Elementary                         11:44.4  3:55/K    5  
   18    DNS   2433  Luis Nava             Derby City Athletic Club                11:45.6  3:55/K    6  
   19    DNS   4139  Drew Kelly            Southern Indiana Catholic               11:46.1  3:55/K    6  
   20     13   3800  Braylon Maloy         Oldham County Middle School             11:51.3  3:57/K    6  
   21     14   2776  Conner Nesmith        Goshen Elementary                       11:55.6  3:58/K    4  
   22     15   3975  Colt Fields           Scott County Middle School              11:59.6  4:00/K    5  
   23  (< 5)   2941  Griffin Hall          Holy Spirit                             12:09.4  4:03/K    5  
   24     16   3514  Nolan Stevens         Noe Middle School                       12:14.6  4:05/K    6  
   25     17   2234  Bennett Panella       Christian Academy Middle School         12:15.0  4:05/K    6  
   26     18   2367  Brody Clark           Daviess County Middle School            12:16.4  4:05/K    5  
   27     19   3957  Cash Bourget          Scott County Middle School              12:18.8  4:06/K    5  
   28    DNS   4133  Steven Gray           Southern Indiana Catholic               12:19.3  4:06/K    6  
   29     20   2744  Henry Howard          Goshen Elementary                       12:20.2  4:07/K    4  
   30    DNS   4145  Leyton Proctor        Southern Indiana Catholic               12:20.8  4:07/K    6  
   31     21   3770  Titus Falciola        Oldham County Middle School             12:21.4  4:07/K    6  
   32     22   2733  Jackson Geiser        Goshen Elementary                       12:24.5  4:08/K    5  
   33     23   4095  Tyler Durham          South Oldham Middle School              12:27.7  4:09/K    6  
   34  (< 5)   2661  Cooper Powell         Eastside Middle School                  12:34.1  4:11/K    6  
   35    DNS   2418  Brady Dinsmore        Derby City Athletic Club                12:35.3  4:12/K    5  
   36     24   2843  Ian Dunlap            Harmony Elementary School               12:39.9  4:13/K    5  
   37    DNS   4349  Eli Frazier           Unattached                              12:40.2  4:13/K    5  
   38     25   3785  Arlen Holton          Oldham County Middle School             12:45.7  4:15/K    6  
   39     26   3863  Cameron Herzog        Ramsey Middle School                    12:47.1  4:16/K    6  
   40     27   2522  Christian Stewart     Dunn Elementary                         12:51.8  4:17/K    3  
   41     28   3154  Brady Wilson          Little Flock Christian Academy          12:52.5  4:17/K    5  
   42     29   2472  Lucas David           Dunn Elementary                         12:54.6  4:18/K    5  
   43     30   3814  Jake Shelton          Oldham County Middle School             12:56.3  4:19/K    6  
   44  (> 7)   2805  Aiden Skees           Goshen Elementary                       12:56.6  4:19/K    5  
   45     31   3805  Joey Moch             Oldham County Middle School             12:57.4  4:19/K    6  
   46     32   2380  Brody Holbrook        Daviess County Middle School            13:02.4  4:21/K    6  
   47  (< 5)   2290  Andrew Kratt          Christian Academy of Louisville-        13:02.7  4:21/K    5  
   48     33   2853  Carson Hutchins       Harmony Elementary School               13:03.2  4:21/K    5  
   49     34   3054  Jacob Cothern         Kenwood Station Elementary Schoo        13:03.3  4:21/K    5  
   50     35   2408  Joe Varble            Daviess County Middle School            13:03.3  4:21/K    6  
   51     36   3118  Kolton Wuchterl       Kenwood Station Elementary Schoo        13:05.1  4:22/K    5  
   52     37   4012  Wyatt Sammons         Scott County Middle School              13:10.6  4:23/K    5  
   53     38   2524  Wade Thompson         Dunn Elementary                         13:11.6  4:24/K    5  
   54    DNS   3677  Jackson Ungar         Northeast Striders                      13:15.0  4:25/K    6  
   55     39   4020  Cole Swartz           Scott County Middle School              13:15.5  4:25/K    6  
   56    DNS   4128  Wyatt Chisman         Southern Indiana Catholic               13:17.4  4:26/K    5  
   57     40   2512  Thomas Raymond        Dunn Elementary                         13:18.7  4:26/K    5  
   58     41   4107  Caeden Rairick        South Oldham Middle School              13:20.1  4:27/K    8  
   59     42   3132  Rowen Burton          Little Flock Christian Academy          13:21.5  4:27/K    5  
   60     43   3857  Asher Deitz           Ramsey Middle School                    13:21.6  4:27/K    6  
   61     44   4004  William Rashleigh     Scott County Middle School              13:23.2  4:28/K    6  
   62  (< 5)   2064  Elijah Liu            Bloom Elementary                        13:23.4  4:28/K    5  
   63  (< 5)   3897  Henry Kiser           Sayers Classical Academy                13:27.4  4:29/K    5  
   64  (< 5)   2933  Avery Powell          Highland Middle School                  13:32.7  4:31/K    6  
   65     45   4318  Kingston Fuchs        Tully Elementary                        13:33.9  4:31/K    5  
   66     46   3130  Rowen Baker           Little Flock Christian Academy          13:37.7  4:32/K    5  
   67  (< 5)   2665  Jude Russelburg       Eastside Middle School                  13:39.6  4:33/K    6  
   68  (< 5)   2654  Luke Smith            East Running Club                       13:39.8  4:33/K    5  
   69  (< 5)   2020  Noah Olson            Barret Traditional Middle School        13:40.5  4:33/K    6  
   70     47   4345  Bryston Wechter       Tully Elementary                        13:43.5  4:34/K    5  
   71     48   3859  Alex Hack             Ramsey Middle School                    13:44.7  4:35/K    6  
   72     49   3056  Caleb Crask           Kenwood Station Elementary Schoo        13:46.5  4:35/K    5  
   73  (< 5)   2021  Jack Pollett          Barret Traditional Middle School        13:47.1  4:36/K    6  
   74     50   2885  Carter Sidio          Harmony Elementary School               13:47.7  4:36/K    5  
   75     51   4009  Dylan Russell         Scott County Middle School              13:48.3  4:36/K    5  
   76  (< 5)   4299  Liam Taylor           Trimble County                          13:48.8  4:36/K    4  
   77  (> 7)   2763  Juan Martinez         Goshen Elementary                       13:51.7  4:37/K    5  
   78  (< 5)   2024  William Stewart       Barret Traditional Middle School        13:52.5  4:37/K    6  
   79     52   2387  Wesley Miles          Daviess County Middle School            13:53.4  4:38/K    5  
   80    DNS   4267  Jack Frederick        TeamFRC                                 13:53.5  4:38/K    5  
   81     53   3473  Carter Cox            Noe Middle School                       13:56.4  4:39/K    6  
   82     54   3046  Graham Bowman         Kenwood Station Elementary Schoo        13:58.4  4:39/K    5  
   83  (< 5)   2269  Christian Corrigan    Christian Academy of Louisville-        14:06.4  4:42/K    5  
   84     55   4088  Aidan Brown           South Oldham Middle School              14:08.8  4:43/K    6  
   85     56   2241  Jack Wieringa         Christian Academy Middle School         14:09.0  4:43/K    6  
   86     57   3469  Andrew Carothers      Noe Middle School                       14:09.7  4:43/K    6  
   87  (< 5)   4287  Hudson Jent           Trimble County                          14:09.8  4:43/K    3  
   88     58   4106  Nate Powell           South Oldham Middle School              14:14.7  4:45/K    8  
   89  (< 5)   2068  Noah Meers            Bloom Elementary                        14:23.0  4:48/K    5  
   90  (< 5)   3039  Ean Zachariah         Kentucky Country Day                    14:28.9  4:49/K    6  
   91     59   4002  Logan Pickerill       Scott County Middle School              14:30.2  4:50/K    6  
   92  (< 5)   2123  Lucas Hutchcraft      Camden Station Elementary School        14:35.1  4:52/K    5  
   93  (< 5)   2048  Tyler Wilkerson       Bernheim Middle School                  14:36.5  4:52/K    5  
   94     60   4104  Terry Meredith        South Oldham Middle School              14:39.5  4:53/K    8  
   95     61   4334  Collin Medley         Tully Elementary                        14:44.5  4:55/K    3  
   96     62   4308  Andrew Barrett        Tully Elementary                        14:46.2  4:55/K    5  
   97  (< 5)   2014  James Johnson         Barret Traditional Middle School        14:48.3  4:56/K    6  
   98     63   3512  George Slagle         Noe Middle School                       14:49.3  4:56/K    6  
   99     64   3047  Quin Brice            Kenwood Station Elementary Schoo        14:51.3  4:57/K    5  
  100     65   3869  Alex Morton           Ramsey Middle School                    14:51.6  4:57/K    6  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     66   4097  Jake James            South Oldham Middle School              14:52.2  4:57/K    6  
  102     67   3111  Owen Wells            Kenwood Station Elementary Schoo        14:52.5  4:57/K    5  
  103     68   2385  Jackson Komarek       Daviess County Middle School            14:54.0  4:58/K    6  
  104  (> 7)   2818  Bryan Xia             Goshen Elementary                       14:55.6  4:58/K    5  
  105     69   3482  Ryne English          Noe Middle School                       14:56.7  4:59/K    6  
  106     70   3487  Quinn Gulden          Noe Middle School                       14:58.1  4:59/K    6  
  107  (> 7)   3484  Gavin Fulton          Noe Middle School                       14:59.8  5:00/K    6  
  108     71   2899  Tyler Wood            Harmony Elementary School               15:01.6  5:00/K    5  
  109  (> 7)   2771  Elijah Miller         Goshen Elementary                       15:05.7  5:02/K    5  
  110  (< 5)   2074  Oscar Pallesen        Bloom Elementary                        15:07.2  5:02/K    5  
  111     72   2861  Kaelan Key            Harmony Elementary School               15:10.5  5:03/K    5  
  112    DNS   2434  Ben Neel              Derby City Athletic Club                15:10.8  5:03/K    6  
  113     73   3848  Ben Asher             Ramsey Middle School                    15:11.2  5:04/K    6  
  114     74   4096  Beau Hoffman          South Oldham Middle School              15:14.8  5:05/K    7  
  115     75   2858  Alex Kaminski         Harmony Elementary School               15:15.1  5:05/K    5  
  116     76   3146  Ben Reidel            Little Flock Christian Academy          15:15.7  5:05/K    5  
  117  (< 5)   3032  Cole Siegner          Kentucky Country Day                    15:17.6  5:06/K    6  
  118     77   3140  Lukas Esser           Little Flock Christian Academy          15:18.5  5:06/K    5  
  119  (> 7)   4027  Jacob Winkler         Scott County Middle School              15:19.8  5:06/K    6  
  120  (< 5)   3005  Gage Fackler          Kentucky Country Day                    15:20.3  5:07/K    5  
  121     78   2233  Cole Lonergan         Christian Academy Middle School         15:21.0  5:07/K    6  
  122  (< 5)   2931  Judson Redfern        Heritage Christian School               15:21.2  5:07/K    5  
  123  (< 5)   2029  Francisco Harrison    Bernheim Middle School                  15:22.7  5:07/K    5  
  124  (> 7)   3079  Colin Kessinger       Kenwood Station Elementary Schoo        15:23.1  5:08/K    5  
  125     79   4410  Trevor Howard         Daviess County Middle School            15:29.4  5:10/K   5   
  126     80   2238  Luke Stephens         Christian Academy Middle School         15:32.6  5:11/K    6  
  127  (< 5)   2932  Ace Skimehorn         Heritage Christian School               15:34.8  5:11/K    6  
  128     81   4343  Tyler Sullivan        Tully Elementary                        15:44.5  5:15/K    5  
  129  (> 7)   4101  Josh Larson           South Oldham Middle School              15:50.4  5:17/K    6  
  130  (< 5)   2264  Cameron Clark         Christian Academy of Louisville-        16:00.8  5:20/K    5  
  131     82   2384  Ethan Komarek         Daviess County Middle School            16:02.8  5:21/K    6  
  132  (< 5)   3386  Jacob Sanford         Lowe Elementary School                  16:06.3  5:22/K    5  
  133  (< 5)   2027  Tyler Carter          Bernheim Middle School                  16:11.1  5:24/K    6  
  134  (< 5)   2954  Liam Whelan           Holy Spirit                             16:19.0  5:26/K    6  
  135  (< 5)   2271  Elijah Dale           Christian Academy of Louisville-        16:20.8  5:27/K    5  
  136  (> 7)   3090  Simon Phillips        Kenwood Station Elementary Schoo        16:25.6  5:28/K    5  
  137     83   3771  Ben Fix               Oldham County Middle School             16:28.9  5:29/K    6  
  138  (< 5)   3748  Thomas Stromberg      Oldham County Homeschool Element        16:44.2  5:35/K    5  
  139  (> 7)   3071  Riley Hendrick        Kenwood Station Elementary Schoo        16:46.1  5:35/K    5  
  140  (> 7)   3083  Soren McDaniel        Kenwood Station Elementary Schoo        16:59.8  5:40/K    4  
  141  (> 7)   3501  Trevor Morris         Noe Middle School                       17:14.7  5:45/K    6  
  142  (< 5)   4304  Taylor Wieczorek      Trimble County                          17:19.9  5:46/K    5  
  143  (> 7)   3797  Joe Linnean           Oldham County Middle School             17:21.2  5:47/K    6  
  144  (> 7)   3765  Daven Drury           Oldham County Middle School             17:42.3  5:54/K    5  
  145  (> 7)   2873  Eli Peery             Harmony Elementary School               17:54.9  5:58/K    5  
  146  (> 7)   3949  Colby Abner           Scott County Middle School              18:03.7  6:01/K    5  
  147  (> 7)   3999  Jacob Ohnheiser       Scott County Middle School              18:05.9  6:02/K    5  
  148  (< 5)   3745  Sam Laverty           Oldham County Homeschool Element        19:24.4  6:28/K    5  
  149     84   3865  Zack Keller           Ramsey Middle School                    22:04.3  7:21/K    6  
  150  (< 5)   2079  Josh Repp             Bloom Elementary                        24:07.2  8:02/K    5  



Overall Finish List - Boys

EL (6U) Open 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1    DNS   4351  Gabriel Smith         Unattached                              12:33.9  4:11/K    5  
    2  (< 5)   2862  Camden Killian        Harmony Elementary School               12:52.7  4:17/K    5  
    3      1   3252  Mike Soffel           Locust Grove Elementary School          13:03.5  4:21/K    5  
    4  (< 5)   4174  Lennon Varner         St. Bernard                             13:13.0  4:24/K    6  
    5  (< 5)   4170  Jackson Pendleton     St. Bernard                             13:37.4  4:32/K    6  
    6      2   3179  Parker Becknell       Locust Grove Elementary School          13:56.0  4:39/K    5  
    7  (< 5)   4176  Elijah Winsted        St. Bernard                             13:56.3  4:39/K    6  
    8      3   3222  Blaine Kimery         Locust Grove Elementary School          14:01.2  4:40/K    5  
    9  (< 5)   2517  Dylan Shelley         Dunn Elementary                         14:04.4  4:41/K    5  
   10  (< 5)   2535  Charlie Woeste        Dunn Elementary                         14:07.9  4:42/K    5  
   11      4   3180  Jeremy Bivins         Locust Grove Elementary School          14:18.2  4:46/K    5  
   12  (< 5)   4169  Braxton Howard        St. Bernard                             14:19.2  4:46/K    6  
   13  (< 5)   2496  Botond Krizsan        Dunn Elementary                         15:10.5  5:03/K    5  
   14  (< 5)   3820  Nathan Votaw          Oldham County Middle School             15:28.0  5:09/K    5  
   15  (< 5)   2168  Paul Doyle            Centerfield Elementary School           15:39.4  5:13/K    5  
   16  (< 5)   2495  Brody Kaestner        Dunn Elementary                         15:46.6  5:15/K    5  
   17      5   3228  Gavin Mackenzie       Locust Grove Elementary School          16:39.7  5:33/K    5  
   18      6   3216  Eli Hurtekant         Locust Grove Elementary School          16:56.0  5:39/K    5  
   19  (< 5)   2184  Case Shirrell         Centerfield Elementary School           17:25.0  5:48/K    5  
   20      7   3190  Caden Chartier        Locust Grove Elementary School          17:35.9  5:52/K    5  
   21  (< 5)   3119  Cooper Yann           Kenwood Station Elementary Schoo        17:59.8  6:00/K    5  
   22  (> 7)   3182  Hudson Blakemore      Locust Grove Elementary School          18:12.0  6:04/K    5  
   23  (< 5)   3041  Sameen Agehnejad      Kenwood Station Elementary Schoo        18:18.3  6:06/K    6  
   24  (< 5)   2163  Jacob Browning        Centerfield Elementary School           18:30.6  6:10/K    5  
   25  (< 5)   3150  Caleb Thompson        Christian Academy of Louisville-        19:01.8  6:20/K    5  
   26  (< 5)   3044  Andrew Bednar         Kenwood Station Elementary Schoo        19:23.4  6:28/K    5  

Team Summary Report - Boys

El Boys (6U) 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                      28               2   3   4   5  14  20  22         
        Top  5 Times: 56:50.8

    2 Oldham County Middle School            97               8  13  21  25  30  31  83         
        Top  5 Times: 1:01:23.9

    3 Dunn Elementary                       146              12  27  29  38  40                 
        Top  5 Times: 1:04:01.3

    4 Scott County Middle School            154              15  19  37  39  44  51  59         
        Top  5 Times: 1:04:07.7

    5 Tully Elementary                      166               6   7  45  47  61  62  81         
        Top  5 Times: 1:04:51.9

    6 Harmony Elementary School             179               1  24  33  50  71  72  75         
        Top  5 Times: 1:05:35.1

    7 Kenwood Station Elementary Schoo      184              11  34  36  49  54  64  67         
        Top  5 Times: 1:05:27.1

    8 Noe Middle School                     198               9  16  53  57  63  69  70         
        Top  5 Times: 1:06:41.2

    9 Daviess County Middle School          205              18  32  35  52  68  79  82         
        Top  5 Times: 1:07:09.6

   10 South Oldham Middle School            237              23  41  55  58  60  66  74         
        Top  5 Times: 1:08:50.9

   11 Christian Academy Middle School       241              10  17  56  78  80                 
        Top  5 Times: 1:08:50.8

   12 Ramsey Middle School                  255              26  43  48  65  73  84             
        Top  5 Times: 1:09:56.4

   13 Little Flock Christian Academy        269              28  42  46  76  77                 
        Top  5 Times: 1:10:26.2

 Inc. Lowe Elementary School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Camden Station Elementary School     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northeast Striders                  DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayers Classical Academy             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Bloom Elementary                     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Heritage Christian School            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bernheim Middle School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble County                       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kentucky Country Day                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Derby City Athletic Club            DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastside Middle School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. TeamFRC                             DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Barret Traditional Middle School     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Highland Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy of Louisville-     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. East Running Club                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Oldham County Homeschool Element     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                          DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

EL (6U) Open 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Locust Grove Elementary School         15               1   2   3   4   5   6   7         
        Top  5 Times: 1:11:58.8

 Inc. Dunn Elementary                      4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Harmony Elementary School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Oldham County Middle School          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Centerfield Elementary School        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Bernard                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy of Louisville-     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kenwood Station Elementary Schoo     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                          DNS Team                                              
        Top  5 Times: 


Overall Finish List - Girls

El Girls (6U) 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   2721  Elle Cargould         Goshen Elementary                       11:36.1  3:52/K    5  
    2      2   2224  Brooke Greenwell      Christian Academy Middle School         11:50.1  3:57/K    6  
    3      3   4326  Audrey Hynes          Tully Elementary                        12:01.5  4:00/K    5  
    4    DNS   2445  Taryn Tracy           Derby City Athletic Club                12:10.1  4:03/K    5  
    5    DNS   2428  Bailee Montgomery     Derby City Athletic Club                12:13.5  4:04/K    5  
    6      4   2405  Bentlei Stallings     Daviess County Middle School            12:17.2  4:06/K    5  
    7      5   2407  Sally Tidwell         Daviess County Middle School            12:21.0  4:07/K    6  
    8  (< 5)   4118  Josie Trevino         South Oldham Middle School              12:22.1  4:07/K    6  
    9      6   2739  Sydney Green          Goshen Elementary                       12:30.1  4:10/K    5  
   10      7   2474  Hadley Dierking       Dunn Elementary                         12:31.9  4:10/K    5  
   11    DNS   2420  Stella Ford           Derby City Athletic Club                12:32.9  4:11/K    6  
   12  (< 5)   2647  Alex Egan             East Running Club                       12:35.7  4:12/K    5  
   13    DNS   2426  Abby Lile             Derby City Athletic Club                12:35.9  4:12/K    4  
   14  (< 5)   4093  Abigail Crask         South Oldham Middle School              12:35.9  4:12/K    6  
   15      8   2222  Eden Copenhaver       Christian Academy Middle School         12:38.2  4:13/K    5  
   16  (< 5)   4157  Charlotte Adams       St. Albert the Great                    12:40.6  4:13/K    5  
   17    DNS   4152  Miley Wilcox          Southern Indiana Catholic               12:42.3  4:14/K    5  
   18      9   2220  Kristian Bohn         Christian Academy Middle School         12:46.9  4:15/K    6  
   19     10   2240  Megan Wearsch         Christian Academy Middle School         12:50.6  4:17/K    6  
   20     11   2783  Kameron Patterson     Goshen Elementary                       12:55.9  4:18/K    5  
   21     12   2767  Kiersten May          Goshen Elementary                       12:59.5  4:20/K    4  
   22     13   2229  Maggie Hydes          Christian Academy Middle School         13:01.5  4:20/K    6  
   23  (< 5)   2324  Spencer Cauthen       Club Cauthen                            13:02.5  4:21/K    5  
   24    DNS   2429  Jenna Mosholder       Derby City Athletic Club                13:04.7  4:21/K    6  
   25     14   2876  Katie Raymond         Harmony Elementary School               13:05.6  4:22/K    5  
   26     15   2745  Sawyer Hudson         Goshen Elementary                       13:08.4  4:23/K    3  
   27     16   4307  Keertana Bangaru      Tully Elementary                        13:08.7  4:23/K    5  
   28    DNS   2430  Cadie Mumford         Derby City Athletic Club                13:09.3  4:23/K    5  
   29     17   2804  Vita Sensenbrenner    Goshen Elementary                       13:12.3  4:24/K    5  
   30     18   2368  Lauren Clark          Daviess County Middle School            13:14.3  4:25/K    6  
   31  (< 5)   2319  Rachel Wedding        Christian Academy of Louisville-        13:17.3  4:26/K    5  
   32  (< 5)   4160  Terra Dempsey         St. Albert the Great                    13:23.4  4:28/K    5  
   33    DNS   3665  Kayleigh Burkhead     Northeast Striders                      13:23.9  4:28/K    6  
   34  (< 5)   4158  Lydia Adams           St. Albert the Great                    13:24.4  4:28/K    5  
   35  (< 5)   4163  Adaora Ozor           St. Albert the Great                    13:24.4  4:28/K    5  
   36    DNS   4147  Molly Richards        Southern Indiana Catholic               13:28.2  4:29/K    6  
   37     19   4335  Arianna Newkirk       Tully Elementary                        13:31.9  4:30/K    5  
   38     20   3502  Janie Mundell         Noe Middle School                       13:35.0  4:32/K    6  
   39     21   2390  Aliya Murphy          Daviess County Middle School            13:35.7  4:32/K    6  
   40  (< 5)   2054  Lily Chaney           Bloom Elementary                        13:38.9  4:33/K    5  
   41     22   2363  Hadley Bacon          Daviess County Middle School            13:40.2  4:33/K    6  
   42     23   2724  Charlotte Dawson      Goshen Elementary                       13:44.9  4:35/K    5  
   43     24   3791  Lindsey Judy          Oldham County Middle School             13:45.1  4:35/K    6  
   44  (> 7)   2741  Lila Ray Hardy        Goshen Elementary                       13:48.1  4:36/K    5  
   45    DNS   4126  Hailey Browning       Southern Indiana Catholic               13:50.7  4:37/K    5  
   46  (< 5)   3875  Alex Richardson       Ramsey Middle School                    13:51.4  4:37/K    6  
   47    DNS   3668  Nina Devine           Northeast Striders                      13:51.5  4:37/K    5  
   48    DNS   4120  Elizabeth Applewhite  Southern Indiana Catholic               13:51.9  4:37/K    5  
   49  (< 5)   2943  Beatrice Imber        Holy Spirit                             13:56.0  4:39/K    6  
   50     25   3101  Kate Sparks           Kenwood Station Elementary Schoo        13:57.7  4:39/K    5  
   51     26   2225  Skylar Greenwell      Christian Academy Middle School         13:57.9  4:39/K    6  
   52     27   3117  MaKenna Wolezyk       Kenwood Station Elementary Schoo        14:00.6  4:40/K    5  
   53     28   3097  Kyla Rolly            Kenwood Station Elementary Schoo        14:03.2  4:41/K    5  
   54     29   2892  Salay Tompkins        Harmony Elementary School               14:03.9  4:41/K    5  
   55     30   2845  Keely Ecleberry       Harmony Elementary School               14:08.6  4:43/K    5  
   56  (< 5)   2923  Laina Butler          Heritage Christian School               14:11.0  4:44/K    6  
   57     31   3486  Annika Gordon         Noe Middle School                       14:19.3  4:46/K    6  
   58    DNS   2436  Arrianna Payne        Derby City Athletic Club                14:20.3  4:47/K    6  
   59     32   2037  Naomi Mitchell        Bernheim Middle School                  14:21.5  4:47/K    6  
   60     33   2226  Taylor Greenwell      Christian Academy Middle School         14:21.6  4:47/K    6  
   61     34   4411  Talaya Cobb           Daviess County Middle School            14:24.9  4:48/K   6   
   62     35   4313  Ella Coyle            Tully Elementary                        14:25.7  4:48/K    5  
   63  (> 7)   2782  Emily Owens           Goshen Elementary                       14:30.4  4:50/K    5  
   64     36   4332  Dani Johnson          Tully Elementary                        14:30.7  4:50/K    5  
   65     37   3809  Ruby Roberts          Oldham County Middle School             14:31.5  4:50/K    6  
   66     38   4323  Etta Hofmann          Tully Elementary                        14:36.5  4:52/K    4  
   67  (< 5)   3856  Gracie Coleman        Ramsey Middle School                    14:36.5  4:52/K    6  
   68     39   4325  Skylar Hofmann        Tully Elementary                        14:38.2  4:53/K    3  
   69     40   2493  Molly Hooker          Dunn Elementary                         14:39.0  4:53/K    5  
   70     41   2520  Maisie Smith          Dunn Elementary                         14:40.1  4:53/K    5  
   71  (> 7)   4330  Sarah Jenkins         Tully Elementary                        14:45.9  4:55/K    5  
   72  (> 7)   2731  Molly Gall            Goshen Elementary                       14:47.8  4:56/K    5  
   73  (< 5)   3973  Emily Erwin           Scott County Middle School              14:48.9  4:56/K    5  
   74     42   2411  Charlotte Waldron     Daviess County Middle School            14:50.8  4:57/K    5  
   75  (< 5)   3384  Lizet Rodriquez       Lowe Elementary School                  14:53.5  4:58/K    5  
   76  (< 5)   3000  Shepherd Caudill      Kentucky Country Day                    14:53.6  4:58/K    4  
   77    DNS   4119  Emery Aemmer          Southern Indiana Catholic               14:55.6  4:58/K    5  
   78  (< 5)   4094  Annalise Dawson       South Oldham Middle School              14:58.9  4:59/K    6  
   79  (< 5)   4288  Madelyn Kainer        Trimble County                          15:00.4  5:00/K    5  
   80     43   2501  Allie Ludwick         Dunn Elementary                         15:00.5  5:00/K    5  
   81  (< 5)   3969  Olivia Dotson         Scott County Middle School              15:01.0  5:00/K    5  
   82  (< 5)   3979  Kennedy Ison          Scott County Middle School              15:05.8  5:02/K    5  
   83    DNS   2424  Kerrigan Haskins      Derby City Athletic Club                15:06.6  5:02/K    6  
   84     44   2038  Layci Muccigrosso     Bernheim Middle School                  15:07.5  5:02/K    6  
   85  (< 5)   2112  Anna Grace Campbell   Camden Station Elementary School        15:10.9  5:03/K    5  
   86     45   3491  Sadie Jennings        Noe Middle School                       15:11.3  5:04/K    6  
   87     46   3781  Kate Henage           Oldham County Middle School             15:12.6  5:04/K    6  
   88  (> 7)   2410  Jordis Velotta        Daviess County Middle School            15:12.7  5:04/K    6  
   89     47   3827  Caroline Wright       Oldham County Middle School             15:14.0  5:05/K    6  
   90     48   2035  Lauren Lindquist      Bernheim Middle School                  15:16.5  5:05/K    5  
   91  (< 5)   4297  Avery Stockdale       Trimble County                          15:20.8  5:07/K    5  
   92  (< 5)   3899  Petra Kiser           Sayers Classical Academy                15:22.5  5:07/K    6  
   93  (> 7)   2243  Hannah Wooten         Christian Academy Middle School         15:22.6  5:07/K    6  
   94  (> 7)   2769  Naila Mbaraka         Goshen Elementary                       15:24.0  5:08/K    5  
   95    DNS   4130  Amelia Dykes          Southern Indiana Catholic               15:30.2  5:10/K    5  
   96  (> 7)   2369  Sophia Cobb           Daviess County Middle School            15:32.6  5:11/K    5  
   97  (< 5)   2087  Holland Riddell       Bondurant Middle School                 15:33.2  5:11/K    6  
   98     49   3104  Hannah Stogner        Kenwood Station Elementary Schoo        15:37.6  5:12/K    5  
   99     50   2460  Emily Brooker         Dunn Elementary                         15:50.5  5:17/K    5  
  100    DNS   2447  Aaralyn Vanoy         Derby City Athletic Club                15:51.9  5:17/K    6  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (< 5)   4117  Makenna Touro         South Oldham Middle School              15:54.3  5:18/K    6  
  102  (< 5)   2253  Joy Buckner           Christian Academy of Louisville-        15:57.2  5:19/K    5  
  103  (< 5)   4391  Sofia Leon            Watterson Elementary School             15:58.4  5:19/K    5  
  104     51   2040  Riley Newberry        Bernheim Middle School                  16:00.4  5:20/K    6  
  105     52   3488  Elise Hagerty         Noe Middle School                       16:00.5  5:20/K    6  
  106  (> 7)   2795  Anna Schmitt          Goshen Elementary                       16:05.6  5:22/K    5  
  107     53   3773  Catelyn Franklin      Oldham County Middle School             16:11.4  5:24/K    6  
  108     54   2033  Hailee Jaggers        Bernheim Middle School                  16:18.8  5:26/K    5  
  109     55   3513  Savannah Soeder       Noe Middle School                       16:42.7  5:34/K    6  
  110  (< 5)   4284  Anna Brierly          Trimble County                          16:44.4  5:35/K    5  
  111  (< 5)   3751  Tess Kolacki          Oldham County Homeschool Middle         16:52.6  5:37/K    7  
  112     56   3045  Caroline Bednar       Kenwood Station Elementary Schoo        16:55.4  5:38/K    5  
  113     57   3754  Piper Ainsworth       Oldham County Middle School             16:56.5  5:39/K    6  
  114  (< 5)   3739  Emmalyne Harrity      Oldham County Homeschool Element        17:01.7  5:40/K    5  
  115  (< 5)   3986  Brenda Juarez         Scott County Middle School              17:10.5  5:43/K    5  
  116  (< 5)   3008  Jenna Figa            Kentucky Country Day                    17:16.2  5:45/K    6  
  117  (< 5)   3004  Helen Easley          Kentucky Country Day                    17:18.7  5:46/K    6  
  118     58   2835  Helena Bobay          Harmony Elementary School               17:33.2  5:51/K    5  
  119  (< 5)   3740  Kaleigh Heckle        Oldham County Homeschool Element        17:38.3  5:53/K    5  
  120     59   2887  Gracie Stephens       Harmony Elementary School               17:42.3  5:54/K    5  
  121     60   3516  Danae Strickland      Noe Middle School                       17:45.3  5:55/K    6  
  122     61   3801  Bailey Marx           Oldham County Middle School             17:49.6  5:56/K    6  
  123     62   3474  Ella Cox              Noe Middle School                       17:52.8  5:57/K    6  
  124  (> 7)   3796  Sophia Lay            Oldham County Middle School             18:10.7  6:03/K    6  
  125     63   2045  Brenna Simon          Bernheim Middle School                  18:21.4  6:07/K    5  
  126  (> 7)   3756  Mary Anderson         Oldham County Middle School             18:27.9  6:09/K    6  
  127     64   3065  Elissa Garrett        Kenwood Station Elementary Schoo        18:32.3  6:11/K    6  
  128     65   3120  Gabrielle Zamperini   Kenwood Station Elementary Schoo        18:32.9  6:11/K    5  
  129  (> 7)   3089  Olivia Pace           Kenwood Station Elementary Schoo        18:33.8  6:11/K    5  
  130  (< 5)   3849  Addie Bailey          Ramsey Middle School                    18:49.3  6:16/K    6  
  131  (< 5)   2252  Audrianna Buchanan    Christian Academy of Louisville-        19:04.8  6:21/K    5  
  132  (< 5)   2924  Emily Dechman         Heritage Christian School               19:41.8  6:34/K    6  
  133  (< 5)   3396  Noa Weiss             Lowe Elementary School                  21:43.0  7:14/K    5  
  134  (< 5)   3736  Ava Francis           Oldham County Homeschool Element        22:04.6  7:21/K    4  
  135  (> 7)   2816  Alyssa Wing           Goshen Elementary                       23:19.3  7:46/K    5  
  136  (< 5)   3382  Maeleigh Randolph     Lowe Elementary School                  24:11.8  8:04/K    5  
  137  (> 7)   2729  Annabelle Foy         Goshen Elementary                       24:40.2  8:13/K    5  
  138  (> 7)   3062  Eden Fales            Kenwood Station Elementary Schoo        25:16.2  8:25/K    5  



Overall Finish List - Girls

EL (6U) Open 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   2651  Savannah Mooney       East Running Club                       12:12.2  4:04/K    5  
    2  (< 5)   3816  Laurel Slechter       Oldham County Middle School             13:18.6  4:26/K    5  
    3  (< 5)   3262  Haddie Vohs           Locust Grove Elementary School          13:50.9  4:37/K    5  
    4  (< 5)   3273  Abbie Young           Locust Grove Elementary School          13:55.1  4:38/K    5  
    5  (< 5)   3822  Ava Wayland           Oldham County Middle School             14:00.9  4:40/K    5  
    6  (< 5)   3271  Kaley Yamnitz         Locust Grove Elementary School          14:31.7  4:50/K    5  
    7      1   2510  Maddie Mowry          Dunn Elementary                         15:28.8  5:09/K    5  
    8      2   2498  Addison Kuhn          Dunn Elementary                         15:38.0  5:13/K    5  
    9      3   2486  Marley Harrington     Dunn Elementary                         15:41.2  5:14/K    5  
   10      4   2525  Lauren Wagoner        Dunn Elementary                         15:43.7  5:14/K    5  
   11  (< 5)   3233  Tatum Millet          Locust Grove Elementary School          16:01.7  5:20/K    5  
   12  (< 5)   3812  Lily Robison          Oldham County Middle School             16:48.5  5:36/K    5  
   13      5   2481  Dominique Fitzgerald  Dunn Elementary                         17:44.0  5:55/K    5  
   14  (< 5)   2181  Presley Rigsby        Centerfield Elementary School           18:30.8  6:10/K    5  
   15      6   2490  Megan Helander        Dunn Elementary                         18:50.8  6:17/K    5  
   16  (< 5)   3780  Jenna Hefner          Oldham County Middle School             19:56.7  6:39/K    5  

Team Summary Report - Girls

El Girls (6U) 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Christian Academy Middle School        42               2   8   9  10  13  26  33         
        Top  5 Times: 1:03:07.6

    2 Goshen Elementary                      45               1   6  11  12  15  17  23         
        Top  5 Times: 1:03:10.2

    3 Daviess County Middle School           70               4   5  18  21  22  34  42         
        Top  5 Times: 1:05:08.5

    4 Tully Elementary                      109               3  16  19  35  36  38  39         
        Top  5 Times: 1:07:38.7

    5 Dunn Elementary                       181               7  40  41  43  50                 
        Top  5 Times: 1:12:42.2

    6 Kenwood Station Elementary Schoo      185              25  27  28  49  56  64  65         
        Top  5 Times: 1:14:34.8

    7 Harmony Elementary School             190              14  29  30  58  59                 
        Top  5 Times: 1:16:33.9

    8 Noe Middle School                     203              20  31  45  52  55  60  62         
        Top  5 Times: 1:15:49.0

    9 Oldham County Middle School           207              24  37  46  47  53  57  61         
        Top  5 Times: 1:14:54.8

   10 Bernheim Middle School                229              32  44  48  51  54  63             
        Top  5 Times: 1:17:04.9

 Inc. St. Albert the Great                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lowe Elementary School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Camden Station Elementary School     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northeast Striders                  DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Scott County Middle School           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayers Classical Academy             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Bloom Elementary                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Heritage Christian School            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Ramsey Middle School                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. South Oldham Middle School           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble County                       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kentucky Country Day                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Club Cauthen                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Derby City Athletic Club            DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Watterson Elementary School          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Oldham County Homeschool Middle      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy of Louisville-     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. East Running Club                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Oldham County Homeschool Element     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bondurant Middle School              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

EL (6U) Open 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Dunn Elementary                        15               1   2   3   4   5   6             
        Top  5 Times: 1:20:15.9

 Inc. Locust Grove Elementary School       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Oldham County Middle School          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Centerfield Elementary School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. East Running Club                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: