Licensed to DC Timing LLC  - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/15/2019 07:39 PM
                     Bullitt Elementary Meet 1 - 4/15/2019                     
                                Bullitt East HS                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Crumbacker, Lilly            Pleasant Gro             15.88   5 
  2 Inmon, Maggy                 Mount Washin             16.57   6 
  3 Chitwood, Mikena             Old Mill Ele             16.63   6 
  4 Hendrix, Haley               Old Mill Ele             17.09   7 
  5 Cook, Reagan                 Pleasant Gro             17.31   4 
  6 Sadolsky, Emily              Mount Washin             17.41   6 
  7 Parker, Tessa                Old Mill Ele             17.54   5 
  8 Wood, Kodie                  Old Mill Ele             17.54   6 
  9 Gooden, Ellie Mae            Mount Washin             17.57   8 
 10 Allen, Madison               Old Mill Ele             17.58   1 
 11 Gorter, Sophie               Old Mill Ele             17.65   3 
 12 Burkett, Ryan                Mount Washin             17.69   8 
 13 Baird, Ryan                  Pleasant Gro             17.74   1 
 14 Whitfill, Ebbie              Mount Washin             17.75   2 
 15 Recktenwald, Ava             Mount Washin             17.94   1 
 16 Askins, Aubrey               Mount Washin             17.99   7 
 17 Davis, Kaleigh               Old Mill Ele             18.07   7 
 18 Okes, Mya                    Pleasant Gro             18.23   5 
 19 Ennenbach, Grace             Pleasant Gro             18.53   6 
 20 Roby, Adelina                Mount Washin             18.71   3 
 21 Blankenbeckler, Abrielle     Old Mill Ele             18.76   2 
 22 Fingar, Katelyn              Old Mill Ele             18.81   3 
 23 Hall, Sidney                 Pleasant Gro             18.81   1 
 24 Cook, Rylee                  Mount Washin             18.92   4 
 25 Tinelli, Anna                Pleasant Gro             19.01   8 
 26 Masters, Hartley             Old Mill Ele             19.01   8 
 27 Armenta, Elyce               Old Mill Ele             19.10   1 
 28 Dunn, Kadence                Old Mill Ele             19.16   5 
 29 Butenko, Payton              Mount Washin             19.23   7 
 30 Kelley, Ava                  Pleasant Gro             19.72   7 
 31 Judd, Keegan                 Old Mill Ele             19.76   4 
 32 Castle, Adrianna             Pleasant Gro             19.81   6 
 33 Downs, Madison               Pleasant Gro             19.92   2 
 34 Watson, Hayden               Old Mill Ele             20.10   8 
 35 Callahan, Madison            Pleasant Gro             20.17   2 
 36 Smith, Brylee                Mount Washin             20.33   4 
 37 Guernsey, Alexa              Mount Washin             20.36   2 
 38 Ralston, Brooke              Mount Washin             20.37   5 
 39 Kraatz, Ellana               Old Mill Ele             20.47   4 
 40 Cowley, Khloe                Old Mill Ele             21.41   2 
 41 Mondun, Zoe                  Pleasant Gro             21.52   3 
 42 Uhling, Alexis               Mount Washin             21.58   3 
 43 Atieh, Eman                  Pleasant Gro             23.92   3 
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Reynolds, Clay               Mount Washin             15.16   8 
  2 O'Bryan, Tyler               Old Mill Ele             15.98   7 
  3 Butler, Evan                 Old Mill Ele             16.32   4 
  4 Weihe, Brady                 Mount Washin             16.34   5 
  5 Sanders-Craig, Zion          Mount Washin             16.64   6 
  6 Wheeler, Carter              Mount Washin             16.80   1 
  7 Smith, Malik                 Old Mill Ele             17.18   8 
  8 Stangel, Brayden             Mount Washin             17.21   7 
  9 Egan, William                Pleasant Gro             17.23   2 
 10 Calvert, Tommy               Pleasant Gro             17.29   8 
 11 Boguszewski, Ben             Mount Washin             17.34   3 
 12 Samuels, Hunter              Mount Washin             17.36   6 
 13 Snellen, Clayton             Old Mill Ele             17.54   6 
 14 Montgomery, Nate             Mount Washin             17.54   7 
 15 Humphrey, Walker             Mount Washin             17.55   5 
 16 Bray, Hunter                 Pleasant Gro             17.57   1 
 17 Stein, Peyton                Old Mill Ele             17.57   6 
 18 Wise, Hamilton               Old Mill Ele             17.84   8 
 19 Receveur, Easton             Mount Washin             18.04   1 
 20 Warnecke, Cooper             Pleasant Gro             18.30   7 
 21 Morris, Cameron              Mount Washin             18.30   3 
 22 Powlison, Skylar             Pleasant Gro             18.45   4 
 23 Campbell, CJ                 Mount Washin             18.45   4 
 24 Lewis, Isaac                 Old Mill Ele             18.64   7 
 25 Robel, Brenton               Pleasant Gro             18.87   5 
 26 Hobbs, Henry                 Pleasant Gro             19.19   3 
 27 Weddle, Colten               Old Mill Ele             19.38   4 
 28 Todd, Matthew                Pleasant Gro             19.54   6 
 29 McDonough, Riley             Pleasant Gro             19.59   3 
 30 Rogers, Noa                  Mount Washin             19.75   2 
 31 Phillips, Wyatt              Old Mill Ele             19.96   3 
 32 Ritter, Karson               Pleasant Gro             19.97   5 
 33 Brady, Ethan                 Mount Washin             20.00   2 
 34 Robinson, Elijah             Old Mill Ele             20.10   3 
 35 Ewing, Blake                 Old Mill Ele             20.17   5 
 36 Cox, Darrien                 Old Mill Ele             20.17   1 
 37 Kraatz, Jeffrey              Old Mill Ele             20.24   5 
 38 Mattingly, Braden            Pleasant Gro             20.31   7 
 39 Calvert, Jessie              Pleasant Gro             20.74   1 
 40 Doyle, Jacob                 Old Mill Ele             21.00   1 
 41 Meese, Bricyn                Mount Washin             21.75   8 
 42 Marrs, Logan                 Old Mill Ele             21.85   2 
 43 Kearney, Nick                Old Mill Ele             21.87   2 
 44 Blazek, Xander               Mount Washin             21.87   4 
 45 Ritter, Landon               Pleasant Gro             21.93   6 
 
Event 13  Mixed 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Egan, Alex                 W Pleasant Gro           5:54.25  
  2 Mooney, Savannah           W Old Mill Ele           6:01.58  
  3 Mooney, Caroline           W Old Mill Ele           6:42.59  
  4 Hughes, Easton             M Old Mill Ele           7:28.74  
  5 Mooney, Luke               M Old Mill Ele           7:34.85  
  6 Riddle, Lilee              W Mount Washin           7:42.05  
  7 Hughes, Ellie              W Old Mill Ele           7:45.30  
  8 Boguszewski, Ben           M Mount Washin           7:50.99  
  9 Brady, Ethan               M Mount Washin           8:14.78  
 10 Newton, Haley              W Old Mill Ele           8:54.21  
 11 Newton, Harper             W Old Mill Ele           9:22.03  
 
Event 3  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tinelli, Anna                Pleasant Gro             32.78   6 
  2 Crumbacker, Lilly            Pleasant Gro             33.21   5 
  3 Cundiff, Braelyn             Mount Washin             34.66   6 
  4 Roederer, Rylee              Mount Washin             36.14   5 
  5 Cook, Reagan                 Pleasant Gro             36.83   4 
  6 Whitehouse, MacKenzie        Pleasant Gro             36.96   4 
  7 Holt, Payton                 Old Mill Ele             37.27   2 
  8 Okes, Mya                    Pleasant Gro             37.39   5 
  9 Hendrix, Haley               Old Mill Ele             37.42   6 
 10 Kraatz, Ellana               Old Mill Ele             38.24   4 
 11 Mettling, Natalie            Old Mill Ele             38.56   4 
 12 Scott, Krissy                Mount Washin             39.27   4 
 13 Whitfill, Ebbie              Mount Washin             39.49   2 
 14 Robinson, Hannah             Old Mill Ele             39.92   6 
 15 Jones, Payton                Pleasant Gro             40.03   2 
 16 Jaggers, Libby               Mount Washin             41.44   5 
 17 Askins, Aubrey               Mount Washin             41.72   6 
 18 Downs, Madison               Pleasant Gro             41.87   1 
 19 Brown, Aubrey                Pleasant Gro             42.18   3 
 20 Allen, Madison               Old Mill Ele             42.34   1 
 21 Recktenwald, Ava             Mount Washin             42.60   1 
 22 Kerr, Amanda                 Pleasant Gro             42.77   3 
 23 DeMuesy, Devynn              Old Mill Ele             43.34   2 
 24 Uhling, Alexis               Mount Washin             43.67   3 
 25 Judd, Keegan                 Old Mill Ele             43.73   3 
 26 Smith, Brylee                Mount Washin             44.38   3 
 27 Meese, Jazlyn                Mount Washin             45.21   2 
 28 Guernsey, Alexa              Mount Washin             45.48   1 
 29 King, Abigail                Old Mill Ele             45.50   3 
 30 Parker, Tessa                Old Mill Ele             45.71   5 
 31 Davis, Kaleigh               Old Mill Ele             46.76   5 
 32 Cowley, Khloe                Old Mill Ele             47.11   1 
 33 Atieh, Eman                  Pleasant Gro             52.71   2 
 
Event 4  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Reynolds, Clay               Mount Washin             31.77   5 
  2 Hines, Avery                 Old Mill Ele             33.12   5 
  3 Simpson, Dee                 Mount Washin             33.39   6 
  4 Butler, Evan                 Old Mill Ele             33.54   4 
  5 Weihe, Brady                 Mount Washin             35.01   4 
  6 Craig, Robert                Mount Washin             35.08   3 
  7 Whitehouse, Aiden            Pleasant Gro             35.19   5 
  8 Egan, William                Pleasant Gro             35.74   3 
  9 Clifford, James              Pleasant Gro             36.27   2 
 10 Tomes, Boston                Pleasant Gro             36.90   5 
 11 Stein, Peyton                Old Mill Ele             36.97   5 
 12 Samuels, Hunter              Mount Washin             37.31   5 
 13 Boyer, Devan                 Old Mill Ele             37.60   2 
 14 Doyle, Jacob                 Old Mill Ele             37.81   1 
 15 Smith, Malik                 Old Mill Ele             37.88   6 
 16 Calvert, Tommy               Pleasant Gro             38.01   6 
 17 Rowe, Samuel                 Old Mill Ele             39.54   3 
 18 Campbell, CJ                 Mount Washin             40.36   4 
 19 Harris, Davis                Mount Washin             40.48   6 
 20 Mooney, Luke                 Old Mill Ele             40.83   1 
 21 Receveur, Easton             Mount Washin             41.14   2 
 22 Weddle, Colten               Old Mill Ele             41.24   4 
 23 Powlison, Skylar             Pleasant Gro             41.77   4 
 24 brown, brady                 Mount Washin             41.78   1 
 25 Rogers, Noa                  Mount Washin             42.70   3 
 26 Montgomery, Seth             Mount Washin             42.91   1 
 27 Bibee, Owen                  Pleasant Gro             42.91   1 
 28 Barsamian, John              Mount Washin             43.03   2 
 29 Calvert, Jessie              Pleasant Gro             43.42   1 
 30 Robinson, Elijah             Old Mill Ele             44.40   3 
 31 Mattingly, Braden            Pleasant Gro             44.71   6 
 32 Ritter, Karson               Pleasant Gro             45.42   4 
 33 Marrs, Landen                Old Mill Ele             46.49   6 
 34 Marrs, Logan                 Old Mill Ele             46.52   2 
 
Event 5  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mooney, Savannah             Old Mill Ele           1:16.36   4 
  2 Cundiff, Braelyn             Mount Washin           1:18.51   4 
  3 Wheeler, Bethany             Mount Washin           1:22.10   4 
  4 Mooney, Caroline             Old Mill Ele           1:23.57   2 
  5 Chitwood, Mikena             Old Mill Ele           1:24.34   4 
  6 Burkett, Ryan                Mount Washin           1:30.19   3 
  7 Roby, Adelina                Mount Washin           1:30.82   1 
  8 Holzknecht, Kayleigh         Pleasant Gro           1:30.86   4 
  9 Morris, Bailee               Mount Washin           1:32.70   1 
 10 Jones, Payton                Pleasant Gro           1:34.24   2 
 11 Scott, Krissy                Mount Washin           1:34.35   4 
 12 Wood, Kodie                  Old Mill Ele           1:34.38   3 
 13 Riddle, Lilee                Mount Washin           1:34.97   2 
 14 Cook, Rylee                  Mount Washin           1:37.40   3 
 15 Hughes, Ellie                Old Mill Ele           1:40.95   1 
 16 Newton, Haley                Old Mill Ele           1:41.35   2 
 17 Tiffany, Ellie               Old Mill Ele           1:43.14   1 
 18 Ralston, Brooke              Mount Washin           1:47.84   2 
 19 Newton, Harper               Old Mill Ele           1:48.21   3 
 20 Callahan, Madison            Pleasant Gro           1:55.65   1 
 
Event 6  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Simpson, Dee                 Mount Washin           1:21.13   4 
  2 O'Bryan, Tyler               Old Mill Ele           1:21.69   4 
  3 Ernst, Brett                 Mount Washin           1:22.30   4 
  4 Clifford, James              Pleasant Gro           1:26.10   3 
  5 Mueller, Owen                Mount Washin           1:27.91   3 
  6 Ritter, Landon               Pleasant Gro           1:28.62   1 
  7 Wheeler, Carter              Mount Washin           1:29.90   2 
  8 Bibee, Owen                  Pleasant Gro           1:30.24   2 
  9 Boyer, Devan                 Old Mill Ele           1:31.67   1 
 10 Lewis, Isaac                 Old Mill Ele           1:33.02   3 
 11 Pentecost, Asher             Mount Washin           1:33.07   3 
 12 Snellen, Clayton             Old Mill Ele           1:35.02   3 
 13 Hobbs, Henry                 Pleasant Gro           1:36.35   3 
 14 Christian, Brody             Mount Washin           1:41.54   2 
 15 Losey, Davin                 Pleasant Gro           1:41.89   4 
 16 Cox, Darrien                 Old Mill Ele           1:42.26   1 
 17 Montgomery, Seth             Mount Washin           1:42.32   1 
 18 Wise, Hamilton               Old Mill Ele           1:44.28   4 
 19 Ritter, Karson               Pleasant Gro           1:46.69   4 
 20 Vincent, Ethan               Pleasant Gro           1:51.09   1 
 21 Weddle, Colten               Old Mill Ele           1:55.10   2 
 22 Bray, Hunter                 Pleasant Gro           2:13.57   2 
 
Event 7  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Egan, Alex                   Pleasant Gro           2:59.56  
  2 Whitehouse, MacKenzie        Pleasant Gro           3:12.86  
  3 Recktenwald, Haley           Mount Washin           3:13.73  
  4 Sadolsky, Emily              Mount Washin           3:14.67  
  5 Couch, Jacie                 Mount Washin           3:34.32  
  6 Couch, Ellie                 Mount Washin           3:34.38  
  7 Morris, Bailee               Mount Washin           3:36.77  
  8 Rhodes, Aspen                Pleasant Gro           3:37.04  
  9 Dunn, Kadence                Old Mill Ele           3:42.53  
 10 DeMuesy, Devynn              Old Mill Ele           3:56.64  
 
Event 8  Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Whitehouse, Aiden            Pleasant Gro           3:13.19  
  2 Pentecost, Asher             Mount Washin           3:26.06  
  3 Rowe, Samuel                 Old Mill Ele           3:39.17  
  4 Ennenbach, Tyler             Pleasant Gro           3:39.83  
  5 Phillips, Wyatt              Old Mill Ele           3:43.95  
  6 Pfaff, Jayden                Pleasant Gro           3:46.23  
 
Event 9  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tinelli, Anna                Pleasant Gro          12-03.00  
  2 Gooden, Ellie Mae            Mount Washin          10-01.50  
  3 Cook, Reagan                 Pleasant Gro           9-07.00  
  4 Inmon, Maggy                 Mount Washin           8-07.50  
  5 Okes, Mya                    Pleasant Gro           8-06.50  
  6 Parker, Tessa                Old Mill Ele           8-03.00  
  7 Sadolsky, Emily              Mount Washin           7-09.00  
  8 Ennenbach, Grace             Pleasant Gro           7-06.00  
  9 Gorter, Sophie               Old Mill Ele           6-09.00  
 10 Watson, Hayden               Old Mill Ele           6-07.00  
 10 Kerr, Amanda                 Pleasant Gro           6-07.00  
 12 Meese, Jazlyn                Mount Washin           6-04.50  
 13 Mettling, Natalie            Old Mill Ele           6-01.00  
 14 Brown, Aubrey                Pleasant Gro           5-09.00  
 15 Kelley, Ava                  Pleasant Gro           5-08.00  
 16 King, Abigail                Old Mill Ele           5-06.00  
 17 Blankenbeckler, Abrielle     Old Mill Ele           5-05.00  
 18 Holt, Payton                 Old Mill Ele           5-04.50  
 19 Atieh, Eman                  Pleasant Gro           4-08.00  
 20 Brandenburg, Breleigh        Pleasant Gro           4-05.00  
 21 Fingar, Katelyn              Old Mill Ele           4-04.00  
 22 Kellie, Cordelia             Pleasant Gro           3-09.50  
 23 Hall, Sidney                 Pleasant Gro           2-06.00  
 24 Armenta, Elyce               Old Mill Ele           2-04.00  
 -- Scott, Krissy                Mount Washin                ND  
 
Event 10  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sanders-Craig, Zion          Mount Washin          10-07.00  
  2 Craig, Robert                Mount Washin           9-06.00  
  3 Montgomery, Nate             Mount Washin           8-01.50  
  4 Humphrey, Walker             Mount Washin           8-01.00  
  5 Morris, Cameron              Mount Washin           7-05.00  
  6 McDonough, Riley             Pleasant Gro           6-05.00  
  7 Ritter, Landon               Pleasant Gro           6-01.50  
  8 Warnecke, Cooper             Pleasant Gro           5-09.50  
  9 Calvert, Jessie              Pleasant Gro           5-06.00  
 10 Christian, Brody             Mount Washin           5-01.00  
 11 Kraatz, Jeffrey              Old Mill Ele           4-08.50  
 12 Robel, Brenton               Pleasant Gro           4-07.00  
 13 Losey, Davin                 Pleasant Gro           4-01.00  
 14 Hobbs, Henry                 Pleasant Gro           3-05.50  
 -- Bray, Hunter                 Pleasant Gro                ND  
 -- Bell, Michael                Pleasant Gro                ND  
 
Event 11  Girls Javelin Throw Turbo Jav
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wheeler, Bethany             Mount Washin             61-01  
  2 Crumbacker, Lilly            Pleasant Gro             49-07  
  3 Robinson, Hannah             Old Mill Ele             38-05  
  4 Butenko, Payton              Mount Washin             34-09  
  5 Davis, Kaleigh               Old Mill Ele             27-01  
  6 Masters, Hartley             Old Mill Ele             26-03  
  7 Jaggers, Libby               Mount Washin             26-00  
  8 Hendrix, Haley               Old Mill Ele             22-03  
  9 Tiffany, Ellie               Old Mill Ele              9-02  
 -- Shinkle, Strickland          Pleasant Gro                ND  
 
Event 12  Boys Javelin Throw Turbo Jav
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mueller, Owen                Mount Washin             78-09  
  2 Lewis, Isaac                 Old Mill Ele             72-05  
  3 Ernst, Brett                 Mount Washin             52-06  
  4 Butler, Evan                 Old Mill Ele             38-07  
  5 Rogers, Noa                  Mount Washin             36-04  
  6 Pfaff, Jayden                Pleasant Gro             35-07  
  7 Marrs, Landen                Old Mill Ele             35-02  
  7 Marrs, Logan                 Old Mill Ele             35-02  
  9 Meese, Bricyn                Mount Washin             33-02  
 10 Blazek, Xander               Mount Washin             32-03  
 11 Ennenbach, Tyler             Pleasant Gro             32-00  
 12 Stangel, Brayden             Mount Washin          31-07.50  
 13 Tomes, Boston                Pleasant Gro             29-09  
 14 Ewing, Blake                 Old Mill Ele             29-00  
 15 Todd, Matthew                Pleasant Gro             28-03  
 16 Barsamian, John              Mount Washin             24-03  
 16 Grayson, Cody                Mount Washin             24-03  
 18 Kearney, Nick                Old Mill Ele             23-04  
 -- Bell, Michael                Pleasant Gro                ND  
 -- Robel, Brenton               Pleasant Gro                ND  
 -- Padden, Colin                Pleasant Gro                ND  
 -- Sanders-Craig, Zion          Mount Washin                ND