DC Race Timing

Meet of Champions XC 2019

Meet of Champions XC 2019

October 19, 2019


DC Race Timing DC Race Timing

Overall Finish List - Boys

Boys HS 5K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   3138  Connor Hayes          Lexington Christian                     15:36.9  3:07/K   11  
    2      2   5447  Nick Lewis            Trinity (Louisville)                    15:42.4  3:08/K   12  
    3      3   5454  Ryan O'Dea            Trinity (Louisville)                    15:46.2  3:09/K   11  
    4      4   4650  Tyler Walker          Scott County                            16:01.3  3:12/K   11  
    5      5   5716  Griffin Staude        Western Hills                           16:09.0  3:14/K   11  
    6  (< 5)   5572  Tomas Duncan          University Heights                      16:41.3  3:20/K   11  
    7      6   5476  Daniel Young          Trinity (Louisville)                    16:42.7  3:21/K   12  
    8      7   2103  Cord Tackett          George Rogers Clark                     16:51.9  3:22/K   11  
    9      8   5473  Zach Woodall          Trinity (Louisville)                    16:53.2  3:23/K   10  
   10      9   5604  Garrett Elrod         Warren East                             16:54.2  3:23/K   12  
   11     10     80  Mason Pierce          Anderson County                         16:54.6  3:23/K   11  
   12     11     79  Jordan McHugh         Anderson County                         16:57.4  3:23/K   11  
   13     12   5607  Will Lovell           Warren East                             16:57.5  3:24/K   12  
   14     13   5437  Jack Guffey           Trinity (Louisville)                    16:57.6  3:24/K   12  
   15     14   5427  Nick Clark            Trinity (Louisville)                    16:58.9  3:24/K   12  
   16     15   1839  Lucas Ison            Elliott County High School              17:02.4  3:24/K   12  
   17     16    409  Ryan Branch           Bishop Brossart                         17:04.4  3:25/K   10  
   18     17   5452  Austin Montgomery     Trinity (Louisville)                    17:08.6  3:26/K   11  
   19     18   5603  Trey Colson           Warren East                             17:10.9  3:26/K   10  
   20     19   5788  Caden Tien            Williamstown                            17:12.0  3:26/K   12  
   21  (> 7)   5467  Reese Taylor          Trinity (Louisville)                    17:15.9  3:27/K   10  
   22     20   3120  David Reinhart        Lexington Catholic                      17:17.2  3:27/K   10  
   23  (> 7)   5469  Kyle Webb             Trinity (Louisville)                    17:20.0  3:28/K   11  
   24  (> 7)   5436  Luke Goins            Trinity (Louisville)                    17:20.4  3:28/K   10  
   25     21   1223  Robbie Notton         Conner                                  17:21.0  3:28/K   12  
   26  (< 5)    496  Arlo Scott            Scott's Christian School                17:22.9  3:29/K   12  
   27     22   4344  Dylan Bullen          Rockcastle County                       17:26.1  3:29/K   12  
   28     23   3789  Stetson Childress     Muhlenberg County                       17:28.6  3:30/K   11  
   29     24   1220  Drew Moore            Conner                                  17:31.3  3:30/K    9  
   30     25   3537  Isaiah Riggs          Mason County                            17:32.1  3:30/K   12  
   31     26   1205  Cody Cochran          Conner                                  17:34.8  3:31/K   12  
   32     27   4557  Logan Whaley          Ryle                                    17:35.8  3:31/K   11  
   33     28   3098  Dominic Bilotta       Lexington Catholic                      17:38.2  3:32/K   10  
   34     29   3101  Mark Cervoni          Lexington Catholic                      17:39.7  3:32/K   12  
   35     30   1538  Toby Cook             Dixie Heights                           17:40.7  3:32/K   12  
   36  (> 7)   5423  Dane Boggess          Trinity (Louisville)                    17:42.3  3:32/K   10  
   37     31   1414  Brady Bischoff        Danville                                17:42.9  3:33/K   10  
   38     32   4550  Cameron Springer      Ryle                                    17:43.7  3:33/K   12  
   39  (> 7)   5445  Ian Kennedy           Trinity (Louisville)                    17:45.1  3:33/K   10  
   40  (< 5)   4216  Samuel Peoples        Pendleton County                        17:47.6  3:34/K   12  
   41     33   4651  James Wireman         Scott County                            17:47.7  3:34/K   12  
   42     34   4555  Jacob Turner          Ryle                                    17:48.0  3:34/K   12  
   43     35   2639  Peter Laskey          Highlands                               17:48.2  3:34/K   11  
   44     36   5781  Ben Kinsey            Williamstown                            17:49.5  3:34/K   12  
   45     37   4435  Jonah Stanley         Rowan County                            17:50.8  3:34/K   11  
   46  (> 7)   5460  Luke Ryan             Trinity (Louisville)                    17:52.0  3:34/K   10  
   47     38   1545  James Kazmaier        Dixie Heights                           17:53.1  3:35/K   11  
   48     39   3800  Carson Groves         Muhlenberg County                       17:53.6  3:35/K   10  
   49     40   1228  Logan Warth           Conner                                  17:53.8  3:35/K   10  
   50     41   3122  Ryan Stachon          Lexington Catholic                      17:54.8  3:35/K    9  
   51     42   4345  Logan Bullock         Rockcastle County                       17:55.2  3:35/K   12  
   52     43   5609  Mason Richardson      Warren East                             17:56.7  3:35/K   10  
   53     44   4545  Joseph Sander         Ryle                                    17:57.1  3:35/K   10  
   54     45   5782  Joel Mccain           Williamstown                            17:58.5  3:36/K   10  
   55     46   2343  Kaiden Johnson        Great Crossing                          17:58.8  3:36/K   11  
   56     47   4544  Kaelin Reynolds       Ryle                                    18:00.0  3:36/K   10  
   57     48   5708  Nikhil Akula          Western Hills                           18:02.7  3:37/K   10  
   58     49   3018  Daniel Whitaker       Lafayette                               18:05.4  3:37/K   10  
   59  (< 5)    493  Willem Hanssen        Hanssen Classical Academy               18:05.6  3:37/K   11  
   60     50   5709  Joshua Downey         Western Hills                           18:06.4  3:37/K   11  
   61     51   3005  Alex Price            Lafayette                               18:10.9  3:38/K    9  
   62     52   4531  Carson Inderwiesche   Ryle                                    18:12.3  3:38/K   12  
   63     53   3124  Jon Willcutt          Lexington Catholic                      18:13.9  3:39/K   12  
   64     54   4900  Hunter Wethington     Spencer County                          18:15.9  3:39/K   12  
   65     55   3806  Grant Mefford         Muhlenberg County                       18:16.6  3:39/K   10  
   66  (> 7)   5435  Alex Frederick        Trinity (Louisville)                    18:16.7  3:39/K   10  
   67     56   2633  Thomas Gray-Torsell   Highlands                               18:17.5  3:40/K   10  
   68     57   5790  Elijah Walters        Williamstown                            18:18.7  3:40/K   11  
   69     58   3814  Jake Strader          Muhlenberg County                       18:19.8  3:40/K    9  
   70     59   2006  Nathaniel Lawrence    Franklin County                         18:20.7  3:40/K   12  
   71     60   2638  John Laskey           Highlands                               18:20.9  3:40/K    9  
   72  (> 7)   5451  Justin Michels        Trinity (Louisville)                    18:21.0  3:40/K    9  
   73     61   4416  Jayson Ingles         Rowan County                            18:21.1  3:40/K    8  
   74     62   2709  Matthew LePrell       Highlands Latin School Element          18:22.4  3:40/K   11  
   75     63   5710  Jon Eades             Western Hills                           18:23.2  3:41/K    9  
   76     64   2351  Jake Swicegood        Great Crossing                          18:23.6  3:41/K   10  
   77     65   4604  Clay Monohan          Sayre                                   18:24.1  3:41/K    9  
   78     66   2700  Rocco Gordon          Highlands Latin School Element          18:24.1  3:41/K    4  
   79     67   4411  Trad Egleston         Rowan County                            18:24.7  3:41/K   11  
   80  (> 7)   5426  Jack Charmoli         Trinity (Louisville)                    18:25.4  3:41/K   10  
   81     68   4608  Ben Waltman           Sayre                                   18:26.9  3:41/K   12  
   82  (> 7)   5428  Gregory DeBroka       Trinity (Louisville)                    18:28.2  3:42/K    9  
   83     69   4601  Grady Johnson         Sayre                                   18:29.3  3:42/K    9  
   84     70    709  Machumbe Esube        Bryan Station                           18:30.4  3:42/K   12  
   85     71   5846  Colin Charles         Woodford County                         18:30.7  3:42/K   12  
   86     72   3517  Carson Adams          Mason County                            18:31.2  3:42/K   11  
   87     73   3006  Caden Prigge          Lafayette                               18:32.5  3:43/K   10  
   88  (< 5)   5223  Marvin Koch           St. Patrick                             18:32.9  3:43/K   12  
   89     74   2644  Grant Uhlenbrock      Highlands                               18:33.3  3:43/K   12  
   90     75   3112  Spencer Griese        Lexington Catholic                      18:33.5  3:43/K   12  
   91     76    759  Alex Christmas        Bullitt East HS                         18:33.9  3:43/K   11  
   92  (> 7)   5457  Chase Rentle          Trinity (Louisville)                    18:34.6  3:43/K   10  
   93     77   1151  Adin Parks            Christian Educational Consorti          18:36.4  3:43/K   10  
   94  (< 5)   2287  Joel Surrett          Grant County                            18:37.3  3:43/K   10  
   95     78    407  Carter Bain           Bishop Brossart                         18:37.6  3:44/K   12  
   96  (> 7)   5449  Joshua Mee            Trinity (Louisville)                    18:38.0  3:44/K    9  
   97     79   3792  Timmy Dorris          Muhlenberg County                       18:38.8  3:44/K   12  
   98     80    745  Oscar Salcedo         Bullitt Central HS                      18:44.4  3:45/K   12  
   99     81   1226  Brent Smith           Conner                                  18:45.1  3:45/K   10  
  100     82   2632  Landen Fernandez      Highlands                               18:46.5  3:45/K    7  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     83   2720  Clayton Nau           Highlands Latin School Element          18:47.5  3:46/K    8  
  102     84   2998  Chase Harr            Lafayette                               18:47.6  3:46/K   11  
  103     85   5718  Luke Staude           Western Hills                           18:47.9  3:46/K   11  
  104     86   1415  Jesse Cummings        Danville                                18:49.2  3:46/K   11  
  105     87     77  Justin Hunter         Anderson County                         18:50.3  3:46/K   11  
  106     88   3539  Tyler Thompson        Mason County                            18:51.3  3:46/K   10  
  107     89     78  Nathaniel Lykins      Anderson County                         18:51.4  3:46/K   10  
  108     90   5784  Micah Mccain          Williamstown                            18:52.1  3:46/K   12  
  109     91   1219  Kyle McMurray         Conner                                  18:52.6  3:47/K   10  
  110     92   5715  Sahil Shaik           Western Hills                           18:52.7  3:47/K   10  
  111  (> 7)   5438  Riggs Hardy           Trinity (Louisville)                    18:53.3  3:47/K   12  
  112  (> 7)   5446  Jackson Klaczak       Trinity (Louisville)                    18:53.4  3:47/K   10  
  113     93   3804  Brantly Jent          Muhlenberg County                       18:56.0  3:47/K   11  
  114  (< 5)   5222  Willie Franco         St. Patrick                             18:56.7  3:47/K   12  
  115     94   4346  Aaron Clark           Rockcastle County                       18:57.2  3:47/K   12  
  116     95   3523  Nicholas Drury        Mason County                            18:57.8  3:48/K   12  
  117     96   1429  Gabe Suarez           Danville                                18:59.8  3:48/K   11  
  118     97   2712  Daniel Mangione       Highlands Latin School Element          19:00.3  3:48/K    9  
  119     98    789  John Boursaw          Burgin                                  19:00.5  3:48/K   10  
  120     99    406  Andrew Alwell         Bishop Brossart                         19:00.8  3:48/K   11  
  121    100   3803  Landon Harper         Muhlenberg County                       19:02.5  3:49/K   11  
  122  (< 5)   1128  Cooper Hon            Christian Academy of Carrollto          19:02.8  3:49/K    7  
  123    101   4529  Isaac Hamrick         Ryle                                    19:03.2  3:49/K   11  
  124    102   1537  David Clapper         Dixie Heights                           19:03.3  3:49/K   12  
  125    103     92  Mckinney Meek         Ashland Blazer                          19:04.0  3:49/K   12  
  126  (> 7)   5468  Kyle Vance            Trinity (Louisville)                    19:04.5  3:49/K   12  
  127  (> 7)   3811  Bryson Morris         Muhlenberg County                       19:05.5  3:49/K   10  
  128    104    748  Samuel Walls          Bullitt Central HS                      19:05.9  3:49/K    9  
  129    105   3008  Isaac Recktenwald     Lafayette                               19:06.7  3:49/K   10  
  130  (> 7)   3801  Landon Groves         Muhlenberg County                       19:06.8  3:49/K    9  
  131  (< 5)   5733  Luke Wheatley         Whitefield Academy                      19:07.2  3:49/K   12  
  132  (> 7)   4522  Haven Burchill        Ryle                                    19:08.0  3:50/K   10  
  133    106    755  Zach Ballard          Bullitt East HS                         19:08.1  3:50/K   11  
  134    107   3010  Reed Richardson       Lafayette                               19:08.4  3:50/K   11  
  135    108   3140  Josh Strunk           Lexington Christian                     19:08.6  3:50/K   12  
  136  (> 7)   4554  Parker Turnbull       Ryle                                    19:08.9  3:50/K    9  
  137    109   1544  Ethan Jamison         Dixie Heights                           19:09.2  3:50/K   11  
  138    110   2007  Venish Patel          Franklin County                         19:09.3  3:50/K   11  
  139    111     91  Dalton Gray           Ashland Blazer                          19:10.1  3:50/K   11  
  140    112    764  Braydn Russelburg     Bullitt East HS                         19:11.4  3:50/K    9  
  141    113   1540  Alioun Gassama        Dixie Heights                           19:11.4  3:50/K   10  
  142    114   2636  August Hug            Highlands                               19:12.0  3:50/K   12  
  143    115     88  Alex Boyle            Ashland Blazer                          19:12.3  3:50/K   11  
  144    116   3097  Patrick Bauer         Lexington Catholic                      19:12.8  3:51/K   11  
  145    117   1838  Blake Holbrook        Elliott County High School              19:13.6  3:51/K    9  
  146    118   5780  McKinley Cheeks       Williamstown                            19:13.7  3:51/K   10  
  147    119    737  Corey Curtsinger      Bullitt Central HS                      19:14.2  3:51/K    9  
  148    120   3142  Connor Vance          Lexington Christian                     19:14.5  3:51/K   12  
  149    121   2004  Leeland Fern          Franklin County                         19:14.8  3:51/K   11  
  150    122    415  Noah Smith            Bishop Brossart                         19:15.3  3:51/K   12  
  151    123   2340  William Barrett       Great Crossing                          19:16.3  3:51/K    9  
  152    124   3521  Asher Braughton       Mason County                            19:17.0  3:51/K   11  
  153    125   1148  Skyy Mikels           Christian Educational Consorti          19:17.2  3:51/K   11  
  154    126   5858  James Hawkins         Woodford County                         19:18.1  3:52/K   12  
  155  (> 7)   4538  Julian Meneses        Ryle                                    19:18.4  3:52/K   10  
  156  (> 7)   5448  Quentin Marquette     Trinity (Louisville)                    19:20.0  3:52/K   11  
  157  (> 7)   5429  Jason DeBroka         Trinity (Louisville)                    19:21.1  3:52/K    9  
  158  (> 7)   5470  Davis Williams        Trinity (Louisville)                    19:21.5  3:52/K   12  
  159  (> 7)   5431  Colin Dunaway         Trinity (Louisville)                    19:21.8  3:52/K   11  
  160  (< 5)   1188  Jonah House           Community Christian Academy -           19:22.7  3:53/K   11  
  161  (< 5)   5496  Daniel Khi            Trinity Christian Academy               19:23.8  3:53/K    8  
  162  (< 5)   1702  Collin McElfresh      East Jessamine                          19:23.9  3:53/K   11  
  163    127   3002  Ben Ingram            Lafayette                               19:24.3  3:53/K    9  
  164    128   2095  Keaton Goebel         George Rogers Clark                     19:24.5  3:53/K   12  
  165    129   5857  Ryan Hash             Woodford County                         19:24.6  3:53/K   10  
  166  (> 7)   4539  Kaden Morin           Ryle                                    19:24.9  3:53/K   11  
  167  (> 7)   3019  Ian Wilson            Lafayette                               19:25.6  3:53/K   10  
  168    130    762  Lucas O'Connor        Bullitt East HS                         19:26.5  3:53/K    9  
  169    131     89  Chandler Boyle        Ashland Blazer                          19:26.9  3:53/K    9  
  170  (> 7)   5459  Ben Ryan              Trinity (Louisville)                    19:27.1  3:53/K   10  
  171    132   1227  Donovan Taylor        Conner                                  19:27.5  3:54/K   10  
  172  (> 7)   2995  Colton Dalton         Lafayette                               19:27.9  3:54/K   10  
  173    133   5870  Colin McGowan         Woodford County                         19:28.8  3:54/K   11  
  174  (> 7)   5474  Aiden Workman         Trinity (Louisville)                    19:28.9  3:54/K   10  
  175    134   1546  Armando Montes        Dixie Heights                           19:29.3  3:54/K    9  
  176    135   4896  Aj Basham             Spencer County                          19:29.4  3:54/K   11  
  177  (< 5)   4828  Ryan Davis            Somerset Christian School               19:29.9  3:54/K   10  
  178    136    757  Cody Bostock          Bullitt East HS                         19:30.0  3:54/K   10  
  179  (< 5)   2283  Benjamin Powers       Grant County                            19:30.5  3:54/K   11  
  180    137    758  Dakota Cerra          Bullitt East HS                         19:30.6  3:54/K   10  
  181    138    760  Logan Gentry          Bullitt East HS                         19:30.8  3:54/K   11  
  182    139   1547  Justin Newton         Dixie Heights                           19:31.6  3:54/K   12  
  183    140   3135  Ethan Gamble          Lexington Christian                     19:32.3  3:54/K   12  
  184  (> 7)   1548  Tyler Schowalter      Dixie Heights                           19:32.6  3:55/K   11  
  185  (> 7)   3114  Evan Harney           Lexington Catholic                      19:32.8  3:55/K   11  
  186  (> 7)   1217  Kyle Maki             Conner                                  19:33.0  3:55/K   10  
  187  (> 7)    756  Tyler Bass            Bullitt East HS                         19:33.8  3:55/K   10  
  188  (> 7)   2996  Tristan Flueck        Lafayette                               19:36.4  3:55/K   10  
  189  (> 7)   3014  Alexander Stark       Lafayette                               19:37.8  3:56/K    9  
  190    141     87  Eli Aldridge          Ashland Blazer                          19:38.5  3:56/K   11  
  191    142   4819  Josh Donahue          Simon Kenton                            19:38.8  3:56/K   11  
  192  (> 7)   3127  Matthew Wright        Lexington Catholic                      19:39.0  3:56/K   11  
  193    143   2643  Connor Rust           Highlands                               19:39.2  3:56/K   12  
  194  (> 7)   3004  Henry Lynn            Lafayette                               19:42.2  3:56/K   11  
  195    144   2010  Dayne Chrisco         Frederick Douglass                      19:42.7  3:57/K   12  
  196    145   1419  Sam Gibson            Danville                                19:43.3  3:57/K   11  
  197  (> 7)   2992  Adam Cahall           Lafayette                               19:44.6  3:57/K    9  
  198    146   2725  Mason Rizzo           Highlands Latin School Element          19:45.9  3:57/K    9  
  199  (< 5)    850  Isaiah Montalvo       Calvary Christian School                19:46.1  3:57/K   12  
  200  (> 7)   3110  Castor Grande         Lexington Catholic                      19:46.8  3:57/K   12  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  201    147   4816  Cole Cassidy          Simon Kenton                            19:47.2  3:57/K   12  
  202    148   4603  Will Marsden          Sayre                                   19:48.3  3:58/K   10  
  203    149    416  Luke Verst            Bishop Brossart                         19:48.4  3:58/K   12  
  204  (< 5)    849  Scott Heyob           Calvary Christian School                19:48.6  3:58/K    9  
  205    150     76  Isaiah Gettelfinger   Anderson County                         19:49.1  3:58/K   10  
  206  (> 7)   4536  Garrett McGuire       Ryle                                    19:49.3  3:58/K   12  
  207    151     75  Gabriel Gettelfinger  Anderson County                         19:50.5  3:58/K   12  
  208  (> 7)   1536  Joe Brandel           Dixie Heights                           19:50.6  3:58/K    9  
  209  (> 7)   5420  Jacob Biss            Trinity (Louisville)                    19:51.2  3:58/K    9  
  210  (< 5)   5127  William Seay          St. Mary                                19:52.0  3:58/K   12  
  211    152   1992  Caleb Van Neste       Frankfort                               19:52.2  3:58/K   12  
  212  (> 7)   4532  Hunter Kohlsmith      Ryle                                    19:53.9  3:59/K   12  
  213  (> 7)   2999  Hudson Head           Lafayette                               19:54.0  3:59/K   10  
  214    153   4649  Braydon Stephenson    Scott County                            19:55.5  3:59/K   12  
  215    154   4647  Austin Holt           Scott County                            19:55.7  3:59/K   12  
  216    155    796  Marshall Hart         Burgin                                  19:55.8  3:59/K    7  
  217  (> 7)   5425  Bennett Carothers     Trinity (Louisville)                    19:58.1  4:00/K   10  
  218    156   1152  Isaac Sheets          Christian Educational Consorti          19:59.7  4:00/K    9  
  219    157    410  Owen Davis            Bishop Brossart                         19:59.9  4:00/K   10  
  220  (< 5)    494  Clay Hogue            Ponder Way Academy                      20:00.2  4:00/K   10  
  221  (> 7)   1543  Drew Howard           Dixie Heights                           20:00.9  4:00/K   12  
  222  (> 7)   5434  Zach Ewald            Trinity (Louisville)                    20:02.0  4:00/K   10  
  223    158   4815  Brett Adams           Simon Kenton                            20:02.5  4:01/K   10  
  224    159   5789  Cj Tien               Williamstown                            20:03.2  4:01/K   10  
  225    160    744  Kevin Salcedo         Bullitt Central HS                      20:04.4  4:01/K   11  
  226    161   2349  Carter Russell        Great Crossing                          20:05.1  4:01/K    9  
  227    162   2013  Zen Kropp             Frederick Douglass                      20:05.8  4:01/K   11  
  228    163   1146  Elijah Marshall       Christian Educational Consorti          20:06.3  4:01/K   12  
  229  (< 5)   5491  Jacob Coffey          Trinity Christian Academy               20:07.0  4:01/K   12  
  230    164   4600  Isaac Dodson          Sayre                                   20:07.1  4:01/K    9  
  231  (> 7)   3100  David Cervoni         Lexington Catholic                      20:07.2  4:01/K    9  
  232  (> 7)   5419  George Baldridge      Trinity (Louisville)                    20:07.5  4:02/K   10  
  233    165   1840  Collin Massie         Elliott County High School              20:07.7  4:02/K   11  
  234  (> 7)   5461  Paul Schussler-WilliamTrinity (Louisville)                    20:07.9  4:02/K   10  
  235  (> 7)   3016  Ben Tussey            Lafayette                               20:08.4  4:02/K   11  
  236  (> 7)   5466  Arlan Straub          Trinity (Louisville)                    20:08.5  4:02/K    9  
  237    166   1147  Andrew Mattingly      Christian Educational Consorti          20:08.8  4:02/K    9  
  238    167    736  Christian Curtsinger  Bullitt Central HS                      20:10.6  4:02/K   10  
  239    168    734  Nathaniel Craven      Bullitt Central HS                      20:10.8  4:02/K    9  
  240  (> 7)   3017  Logan Washburn        Lafayette                               20:13.6  4:03/K    9  
  241  (> 7)   5477  Calian Zirilli        Trinity (Louisville)                    20:15.1  4:03/K   11  
  242  (> 7)   3106  Matt Drummond         Lexington Catholic                      20:15.5  4:03/K   11  
  243    169   1989  Reed Miklavcic        Frankfort                               20:16.4  4:03/K   12  
  244    170   2018  Weston Pentecost      Frederick Douglass                      20:17.0  4:03/K    9  
  245  (< 5)   4161  Westley Johnson       Owen County                             20:17.2  4:03/K   12  
  246    171   4421  Chad Mabry            Rowan County                            20:17.2  4:03/K   10  
  247  (< 5)   1700  Mac Kosin             East Jessamine                          20:17.7  4:04/K    8  
  248  (< 5)   2035  Andrew Kearns         Gallatin County                         20:17.9  4:04/K   11  
  249    172    413  Logan Rowe            Bishop Brossart                         20:18.8  4:04/K   11  
  250    173   2347  Scott Pierson         Great Crossing                          20:19.1  4:04/K   10  
  251  (> 7)   3119  Matthew Razor         Lexington Catholic                      20:19.1  4:04/K   10  
  252  (> 7)   3109  Joseph Gradek         Lexington Catholic                      20:21.0  4:04/K   11  
  253  (> 7)   3799  Charles Graber        Muhlenberg County                       20:21.2  4:04/K   11  
  254  (> 7)   5472  Ben Wolter            Trinity (Louisville)                    20:21.6  4:04/K    9  
  255  (> 7)   3107  Kevin Garcia          Lexington Catholic                      20:21.6  4:04/K   12  
  256    174     81  Trace Shearer         Anderson County                         20:21.7  4:04/K   11  
  257  (> 7)   5432  Preston Eger          Trinity (Louisville)                    20:22.3  4:04/K    9  
  258    175   2012  Kaeden Hollifield     Frederick Douglass                      20:22.8  4:05/K   12  
  259    176    714  Christian Norvell     Bryan Station                           20:23.4  4:05/K   11  
  260    177   3134  Harrison Fraley       Lexington Christian                     20:23.7  4:05/K   12  
  261  (> 7)   4556  Jose Vazquez de Leon  Ryle                                    20:23.9  4:05/K   11  
  262  (> 7)    411  Matthew Hickman       Bishop Brossart                         20:24.1  4:05/K   11  
  263  (> 7)   2991  Joshua Bylund         Lafayette                               20:25.7  4:05/K    9  
  264  (< 5)   4829  Isaac Morris          Somerset Christian School               20:26.5  4:05/K   11  
  265    178   3270  Elijah Hoot Johnson   Lincoln County                          20:26.7  4:05/K    8  
  266    179   1994  Sam Yocum             Frankfort                               20:27.1  4:05/K   11  
  267    180   5605  Trevor Hudnall        Warren East                             20:28.3  4:06/K    9  
  268  (< 5)   1190  Brinston Wilson       Community Christian Academy -           20:29.4  4:06/K    9  
  269    181   2352  William Wilson        Great Crossing                          20:29.9  4:06/K   11  
  270  (> 7)    765  Jake Swift            Bullitt East HS                         20:30.9  4:06/K    9  
  271  (< 5)    556  Jared Sandefur        Bourbon County                          20:31.4  4:06/K   12  
  272  (> 7)    763  Stephen Redmon        Bullitt East HS                         20:31.6  4:06/K   11  
  273  (< 5)   4164  Patrick Newell        Owen County                             20:32.6  4:07/K    8  
  274  (> 7)   5456  Garrett Pavey         Trinity (Louisville)                    20:32.9  4:07/K    9  
  275    182    740  Jacob Hess            Bullitt Central HS                      20:34.5  4:07/K    9  
  276    183   2345  Jacob Marcum          Great Crossing                          20:34.6  4:07/K    9  
  277    184   4404  Joe Ammons            Rowan County                            20:35.0  4:07/K   11  
  278    185   5608  Hunter Oppelt         Warren East                             20:37.3  4:07/K   10  
  279    186     90  Layne Brammer         Ashland Blazer                          20:40.0  4:08/K    9  
  280  (< 5)   2380  Joseph Powell         Greenup County                          20:40.5  4:08/K   11  
  281  (< 5)   5494  Steven Hauer          Trinity Christian Academy               20:42.5  4:09/K   10  
  282    187   1993  Ethan Vermillion      Frankfort                               20:42.9  4:09/K   10  
  283  (> 7)   5465  Gavin Storm           Trinity (Louisville)                    20:43.7  4:09/K   10  
  284  (> 7)     82  Austin Watts          Anderson County                         20:43.9  4:09/K   11  
  285  (> 7)   2348  Calloway Porter       Great Crossing                          20:44.8  4:09/K   12  
  286    188   1843  Chase Wilson          Elliott County High School              20:45.5  4:09/K   11  
  287  (> 7)   2988  Aidan Arora           Lafayette                               20:46.6  4:09/K   11  
  288  (> 7)   1216  Blake Kubicek         Conner                                  20:47.8  4:10/K    9  
  289  (> 7)   5444  Max Kelley            Trinity (Louisville)                    20:49.1  4:10/K   10  
  290  (> 7)   4533  Mason Kohlsmith       Ryle                                    20:53.9  4:11/K   10  
  291  (< 5)   1862  Owen Hanners          Farmer Elementary                       20:54.7  4:11/K    4  
  292    189   4602  Graham Johnson        Sayre                                   20:55.0  4:11/K    9  
  293  (< 5)    851  Lucas Toro            Calvary Christian School                20:56.2  4:11/K    8  
  294  (> 7)   2990  Mason Brewer          Lafayette                               20:57.0  4:11/K   10  
  295    190   4423  Jaysten Maze          Rowan County                            20:57.0  4:11/K   10  
  296    191   4898  Will Moore            Spencer County                          20:57.5  4:12/K    9  
  297  (> 7)   2997  Andrew Fritz          Lafayette                               20:58.9  4:12/K    9  
  298    192   5712  Conner Hill           Western Hills                           20:59.0  4:12/K   11  
  299  (< 5)   4218  Brenden Trapp         Pendleton County                        21:03.3  4:13/K    8  
  300    193   5882  Scott Watson          Woodford County                         21:03.9  4:13/K   10  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  301  (> 7)   2342  Aaron Dollarhide      Great Crossing                          21:04.2  4:13/K    9  
  302  (> 7)   5424  Nico Caicado          Trinity (Louisville)                    21:05.0  4:13/K   12  
  303    194   2099  Austin Raney          George Rogers Clark                     21:05.1  4:13/K   11  
  304  (> 7)   4526  Rian Gallagher        Ryle                                    21:05.1  4:13/K   10  
  305    195     94  Parker Williams       Ashland Blazer                          21:05.5  4:13/K    9  
  306  (> 7)   3113  Noah Hampton          Lexington Catholic                      21:05.6  4:13/K   11  
  307    196   4823  Zach Theobald         Simon Kenton                            21:05.8  4:13/K    9  
  308  (< 5)   4214  Garrett Jordan        Pendleton County                        21:05.8  4:13/K   10  
  309    197   3276  Gabe Singleton        Lincoln County                          21:06.6  4:13/K   12  
  310  (> 7)   3123  Josh Taylor           Lexington Catholic                      21:07.1  4:13/K   10  
  311    198   1841  Christopher Roberts   Elliott County High School              21:07.3  4:13/K   11  
  312    199   2005  Jacob Kendall         Franklin County                         21:08.4  4:14/K   10  
  313  (> 7)   5717  Kobe Staude           Western Hills                           21:08.6  4:14/K   11  
  314  (< 5)   4924  Ashton Weston         Spring Meadows Cottage School           21:08.8  4:14/K    9  
  315    200   2727  August Rothpletz      Highlands Latin School Element          21:09.7  4:14/K   10  
  316  (> 7)   4534  Benjamin Ledford      Ryle                                    21:09.8  4:14/K   12  
  317  (> 7)   4553  Jaxson Trego          Ryle                                    21:11.6  4:14/K   12  
  318  (> 7)   1208  Zachary Green         Conner                                  21:14.5  4:15/K   11  
  319    201    715  Alex Scmidt           Bryan Station                           21:14.5  4:15/K    9  
  320    202   1988  Ethan Carpenter       Frankfort                               21:15.0  4:15/K   11  
  321    203   4822  Max McMillen          Simon Kenton                            21:16.2  4:15/K   12  
  322    204   2011  Ethan Dietterick      Frederick Douglass                      21:17.7  4:16/K   12  
  323    205   2703  Alex Harris           Highlands Latin School Element          21:19.4  4:16/K   12  
  324  (< 5)   4217  Keitin Pugh           Pendleton County                        21:22.3  4:16/K   10  
  325    206   4342  Aaron Asher           Rockcastle County                       21:23.2  4:17/K    9  
  326    207   3269  Damien Hodge          Lincoln County                          21:23.2  4:17/K   11  
  327    208    802  Karl Strand           Burgin                                  21:23.6  4:17/K    9  
  328    209    800  Brenden Stanley       Burgin                                  21:24.1  4:17/K    9  
  329  (> 7)   5442  Max Hoover            Trinity (Louisville)                    21:25.3  4:17/K   10  
  330    210   3278  Davis Wardrip         Lincoln County                          21:25.7  4:17/K   11  
  331    211   5842  Jarom Bradshaw        Woodford County                         21:26.0  4:17/K   11  
  332  (< 5)   2284  William Powers        Grant County                            21:27.0  4:17/K   12  
  333  (> 7)   3115  Jesse Hernandez       Lexington Catholic                      21:27.4  4:17/K    9  
  334  (> 7)    408  Robby Beckerich       Bishop Brossart                         21:27.9  4:18/K    9  
  335    212    793  Rocky Chambers        Burgin                                  21:31.4  4:18/K   10  
  336    213   4350  Carson King           Rockcastle County                       21:33.2  4:19/K    9  
  337  (> 7)   3111  Pollux Grande         Lexington Catholic                      21:34.0  4:19/K   12  
  338    214   1986  Mcclain Barber        Frankfort                               21:37.9  4:20/K   10  
  339  (< 5)   3923  Ian Woodard           North Hardin Christian School           21:38.6  4:20/K   11  
  340  (> 7)   5443  Ben Hyatt             Trinity (Louisville)                    21:40.4  4:20/K    9  
  341  (< 5)    848  Eli Craven            Calvary Christian School                21:42.4  4:20/K    7  
  342  (> 7)   3003  Oliver Liang          Lafayette                               21:42.7  4:21/K    9  
  343  (> 7)     93  Luke Skaggs           Ashland Blazer                          21:44.0  4:21/K   11  
  344  (> 7)   3102  Lincoln Combs         Lexington Catholic                      21:46.7  4:21/K   11  
  345    215   2016  T.J. Nichols          Frederick Douglass                      21:48.4  4:22/K    9  
  346    216   2014  Christian Melton      Frederick Douglass                      21:48.5  4:22/K   11  
  347  (> 7)   5785  Alex Mirones          Williamstown                            21:50.7  4:22/K    9  
  348    217    713  Alex Neal             Bryan Station                           21:51.0  4:22/K    9  
  349  (> 7)   1212  Brady Jackson         Conner                                  21:51.6  4:22/K    9  
  350  (< 5)    492  Samuel Broady         Broady Homeschool                       21:56.2  4:23/K    9  
  351  (> 7)   2714  Carter McGill         Highlands Latin School Element          21:58.8  4:24/K   11  
  352  (> 7)   4543  Andrew Pugh           Ryle                                    21:59.5  4:24/K    9  
  353    218   3132  Garrett Doan          Lexington Christian                     22:02.5  4:25/K   10  
  354  (< 5)   4236  Tyler Hughes          Piarist                                 22:02.5  4:25/K   10  
  355    219   3277  John Sparkman         Lincoln County                          22:04.8  4:25/K   12  
  356    220   3272  Sebastian Odle        Lincoln County                          22:05.7  4:25/K   11  
  357  (> 7)   1542  Caden Hooper          Dixie Heights                           22:05.7  4:25/K   11  
  358    221   2003  Brigham Boone         Franklin County                         22:06.4  4:25/K    9  
  359  (> 7)   2350  Tyler Spears          Great Crossing                          22:07.0  4:25/K    9  
  360  (> 7)    746  Nolan Stinnett        Bullitt Central HS                      22:07.3  4:25/K    9  
  361    222   4897  Luis Garcia           Spencer County                          22:08.9  4:26/K    9  
  362  (< 5)   2276  Logan Gambrel         Grant County                            22:16.1  4:27/K   10  
  363    223   1149  Jacob Monteiro        Christian Educational Consorti          22:17.0  4:27/K    9  
  364    224   2097  Dallas Hall           George Rogers Clark                     22:17.5  4:28/K    9  
  365  (> 7)   2009  Lance Avery           Frederick Douglass                      22:19.2  4:28/K   11  
  366    225   3273  Dalton Patterson      Lincoln County                          22:20.7  4:28/K   12  
  367  (> 7)   4535  Jacob Line            Ryle                                    22:21.3  4:28/K   10  
  368  (> 7)   3275  Toby Sallee           Lincoln County                          22:22.4  4:28/K    7  
  369  (< 5)   1187  David Dendler         Community Christian Academy -           22:24.9  4:29/K   12  
  370  (> 7)    738  Josh Dunn             Bullitt Central HS                      22:24.9  4:29/K    9  
  371  (> 7)   5450  Max Meredith          Trinity (Louisville)                    22:25.9  4:29/K   10  
  372    226   1987  Preston Barber        Frankfort                               22:28.2  4:30/K    9  
  373  (> 7)   5441  David Hensley         Trinity (Louisville)                    22:29.5  4:30/K    9  
  374  (> 7)   3105  John Paul Dalton      Lexington Catholic                      22:30.6  4:30/K   10  
  375  (> 7)   5458  Adam Russell          Trinity (Louisville)                    22:31.5  4:30/K   10  
  376  (< 5)   4158  Carson Cram           Owen County                             22:34.2  4:31/K    7  
  377  (> 7)   3118  Thomas Pabin          Lexington Catholic                      22:37.3  4:31/K   11  
  378  (> 7)   5713  Marcus Negron         Western Hills                           22:37.4  4:31/K   10  
  379  (< 5)   4163  James McGlennen       Owen County                             22:38.3  4:32/K    8  
  380    227   3544  Cole Wright           Mason County                            22:38.9  4:32/K    9  
  381  (< 5)   4826  Cyrus Adkisson        Somerset Christian School               22:40.5  4:32/K   11  
  382  (< 5)    386  Carlton Sears         Berea                                   22:41.6  4:32/K    9  
  383  (> 7)    414  Andrew Schwartz       Bishop Brossart                         22:42.0  4:32/K   10  
  384    228   5610  Jamikqel Thomas       Warren East                             22:43.4  4:33/K    9  
  385  (< 5)   1126  Levi Cary             Christian Academy of Carrollto          22:48.0  4:34/K   10  
  386  (> 7)   5606  Nate Hudson           Warren East                             22:50.1  4:34/K    9  
  387  (< 5)   1701  Henry Logsdon         East Jessamine                          22:50.4  4:34/K   10  
  388  (> 7)   3000  Gabe Helgerson        Lafayette                               22:50.8  4:34/K   11  
  389    229   5865  Shaun Lavin           Woodford County                         22:51.3  4:34/K   11  
  390  (> 7)   1550  Davis West            Dixie Heights                           22:52.0  4:34/K   12  
  391  (> 7)   5433  Ethan Elmore          Trinity (Louisville)                    22:54.9  4:35/K   10  
  392  (> 7)   2731  Cade Wheat            Highlands Latin School Element          22:56.0  4:35/K   11  
  393    230   4817  Austin Bodde          Simon Kenton                            22:59.2  4:36/K   10  
  394    231   4436  George Thacker        Rowan County                            23:01.9  4:36/K   10  
  395  (> 7)   2017  Ethan Norris          Frederick Douglass                      23:06.6  4:37/K    9  
  396  (> 7)   2019  Bennett Sheroan       Frederick Douglass                      23:08.8  4:38/K    9  
  397  (> 7)   1206  Levi Elliott          Conner                                  23:08.9  4:38/K   10  
  398    232    711  Zachary Henz          Bryan Station                           23:11.3  4:38/K   11  
  399  (> 7)   3099  Henry Box             Lexington Catholic                      23:16.0  4:39/K   11  
  400  (> 7)   4530  Charlie Harris        Ryle                                    23:20.9  4:40/K    9  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  401  (> 7)   5422  Jackson Bogel         Trinity (Louisville)                    23:24.1  4:41/K   11  
  402  (> 7)   1229  Carson Wood           Conner                                  23:25.4  4:41/K    9  
  403  (> 7)   2717  Elijah Montgomery     Highlands Latin School Element          23:31.2  4:42/K   10  
  404  (< 5)   1457  Noah Meyer            Danville Christian Academy              23:32.1  4:42/K    9  
  405  (> 7)   5462  Max Sherman           Trinity (Louisville)                    23:34.1  4:43/K    9  
  406  (> 7)   5421  Will Bivins           Trinity (Louisville)                    23:35.9  4:43/K    9  
  407    233   4648  Parker Risher         Scott County                            23:39.2  4:44/K   10  
  408  (> 7)   3108  Phillip Goonan        Lexington Catholic                      23:40.7  4:44/K   12  
  409  (> 7)   2346  Xavier Parret         Great Crossing                          23:48.9  4:46/K   12  
  410  (> 7)    735  Ian Cromer            Bullitt Central HS                      24:10.8  4:50/K    9  
  411  (< 5)    379  Eli Deaver            Berea                                   24:13.4  4:51/K   10  
  412  (< 5)    491  Jake Blanton          Grace & Truth Academy                   24:16.7  4:51/K    9  
  413  (> 7)    743  Hunter Reading        Bullitt Central HS                      24:20.4  4:52/K   12  
  414    234    801  Travis Stewart        Burgin                                  24:23.9  4:53/K   10  
  415  (> 7)   4521  Richard Adjei         Ryle                                    24:24.1  4:53/K   10  
  416    235   4606  Raymond Saatman       Sayre                                   24:25.5  4:53/K    9  
  417  (> 7)   2707  Hans Keisling         Highlands Latin School Element          24:32.2  4:54/K   10  
  418  (< 5)   5732  Jacob Vibbert         Whitefield Academy                      24:33.6  4:55/K   10  
  419  (< 5)   1189  Brendan Wilson        Community Christian Academy -           24:44.6  4:57/K   11  
  420  (< 5)   4827  Elijah Adkisson       Somerset Christian School               24:46.0  4:57/K   10  
  421  (< 5)   3190  Manning Butler        Lexington Latin High School             24:46.3  4:57/K    9  
  422    236   1430  Theo Ungs             Danville                                24:47.5  4:58/K    9  
  423  (> 7)   2339  CJ Alcorn             Great Crossing                          24:57.6  5:00/K   12  
  424    237   4349  Ethan Fain            Rockcastle County                       25:02.8  5:01/K   10  
  425  (< 5)   4296  Keegan Allen          Robertson County High School            25:05.3  5:01/K   11  
  426  (> 7)   3126  Jonathan Wright       Lexington Catholic                      25:12.1  5:02/K   11  
  427    238   2002  Christian Adkins      Franklin County                         25:24.8  5:05/K   10  
  428    239    799  Divya Patel           Burgin                                  25:35.5  5:07/K   10  
  429  (< 5)   3921  Keaton Washer         North Hardin Christian School           25:40.4  5:08/K    9  
  430  (< 5)    549  Garret Kovach         Bourbon County                          25:47.7  5:10/K   11  
  431  (< 5)   1459  Colson Petrie         Danville Christian Academy              25:49.3  5:10/K    9  
  432  (> 7)   4537  Johnny Mellado        Ryle                                    25:49.5  5:10/K    9  
  433    240   2008  Jackson Prewitt       Franklin County                         25:54.4  5:11/K   10  
  434  (> 7)   5885  Kamden Keith          Woodford County                         26:11.4  5:14/K   10  
  435  (> 7)   2713  James Mardis          Highlands Latin School Element          26:50.6  5:22/K    8  
  436  (> 7)   2015  Alex Nichols          Frederick Douglass                      27:28.4  5:30/K   11  
  437  (> 7)    741  Jason Lin             Bullitt Central HS                      27:51.9  5:34/K    9  
  438  (> 7)   3015  Sam Toney             Lafayette                               27:51.9  5:34/K    9  
  439    241   4645  Mason Bradley         Scott County                            27:57.3  5:35/K    9  
  440  (< 5)    495  Daniel Morlote        Mortote Homeschool                      28:34.3  5:43/K   11  
  441    242   4646  Corey Caudill         Scott County                            28:46.8  5:45/K   12  
  442    243   4899  Austin Seebold        Spencer County                          29:01.8  5:48/K    9  
  443    244   3522  Nate Campbell         Mason County                            29:20.7  5:52/K   11  
  444    245   2098  Soren Lemmon          George Rogers Clark                     30:03.1  6:01/K    9  
  445    246   1416  Jason Dean            Danville                                30:16.3  6:03/K   10  
  446    247   3136  Justin Greene         Lexington Christian                     30:18.5  6:04/K   12  
  447  (< 5)   4298  Sam Hughes            Robertson County High School            32:44.1  6:33/K   11  
  448  (< 5)   3919  Jacobi Thompson       North Hardin Christian School           39:40.6  7:56/K   11  
  449  (> 7)   3271  Ethan Lane            Lincoln County                          43:17.2  8:39/K   10  
  450  (< 5)   4297  Trevor Hamm           Robertson County High School            48:08.7  9:38/K   12  



Overall Finish List - Boys

Primary Boys 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   5537  Eli Hynes             Tully Elementary                         7:25.6  3:43/K    4  
    2      2   2496  Sam Lye               Harmony Elementary School                7:32.3  3:46/K    4  
    3      3    363  Gannon Parke          Beechwood Elementary                     7:35.8  3:48/K    4  
    4  (< 5)    588  Grant Perraut         Bourbon Central Elementary               7:37.5  3:49/K    4  
    5      4    365  Charlie Skeen         Beechwood Elementary                     7:37.8  3:49/K    4  
    6      5   2254  Jonah Terry           Goshen Elementary                        7:38.2  3:49/K    3  
    7      6   2491  Oliver Killian        Harmony Elementary School                7:38.6  3:49/K    4  
    8  (< 5)   3712  Kix Verbroekken       Middletown Elementary                    7:43.6  3:52/K    4  
    9  (< 5)   3653  Joseph Sierpina       Meredith-Dunn School                     7:44.0  3:52/K    3  
   10      7   5056  Mark Reinhart         St. John School                          7:44.4  3:52/K    3  
   11      8   5799  Andrew Haskins        Wilt Elementary                          7:51.9  3:56/K    3  
   12      9   1947  Leo Watkins           Field Elementary                         7:53.3  3:57/K    3  
   13     10   3309  Michael Chapman       Lincoln Elementary                       7:57.4  3:59/K    3  
   14     11   3414  Mason Ellis           Lowe Elementary School                   7:57.9  3:59/K    3  
   15     12   5105  Cohen Trauth          St. Joseph, Cold Spring                  7:59.0  4:00/K    4  
   16     13   2701  Jake Hamilton         Highlands Latin School Element           7:59.8  4:00/K   10  
   17     14   2257  Oliver Wells          Goshen Elementary                        8:00.3  4:00/K    4  
   18     15   1069  Jake Dillon           Centerfield Elementary School            8:00.7  4:00/K    4  
   19     16   3357  Ty Klingenberg        Locust Grove Elementary School           8:00.9  4:00/K    4  
   20     17   3352  Owen Felix            Locust Grove Elementary School           8:01.2  4:01/K    4  
   21     18   4364  Andrew Burgess        Rosa Parks Elementary                    8:01.6  4:01/K    4  
   22     19   2726  William Robinson      Highlands Latin School Element           8:02.2  4:01/K    3  
   23     20   1603  Will Cameron          Dunn Elementary                          8:02.7  4:01/K    4  
   24  (< 5)   4953  Eli George            St. Agnes                                8:03.6  4:02/K    3  
   25  (< 5)   2816  Trevor Smith          Jesse D Lay Elementary                   8:04.4  4:02/K    4  
   26     21   2173  Hayden White          Glendover Elementary                     8:04.9  4:02/K    4  
   27     22   1309  Aaron Eckler          Longbranch                               8:06.5  4:03/K    4  
   28     23    359  Abram Fohl            Beechwood Elementary                     8:07.4  4:04/K    2  
   29     24   5290  Hayden Durst          Stopher Elementary School                8:08.4  4:04/K    4  
   30     25    803  Hudson Taylor         Burgin                                   8:09.3  4:05/K    4  
   31     26   3310  Walker Harter         Lincoln Elementary                       8:11.2  4:06/K    4  
   32     27   5108  Sam Vandewater        St. Joseph, Cold Spring                  8:12.9  4:06/K    4  
   33     28   5308  Christopher Moore     Stopher Elementary School                8:14.0  4:07/K    4  
   34     29   5303  Parker Lesshafft      Stopher Elementary School                8:15.3  4:08/K    4  
   35     30   5773  Weston Rosenbalm      Wilder Elementary School                 8:15.4  4:08/K    4  
   36     31   5581  Kamdyn Jhaveri        Villa Madonna                            8:15.8  4:08/K    4  
   37     32   5307  Jack Mohr             Stopher Elementary School                8:16.0  4:08/K    4  
   38     33   3429  Malachi Meacham       Lowe Elementary School                   8:16.9  4:08/K    3  
   39  (< 5)   4167  Talon Wilson          Owen County                              8:17.7  4:09/K    4  
   40     34   3359  Jackson Mulhall       Locust Grove Elementary School           8:18.1  4:09/K    4  
   41  (< 5)    471  Brooks Crosby         Bloom Elementary                         8:18.4  4:09/K    3  
   42     35   5315  Amir Wiseman          Stopher Elementary School                8:19.1  4:10/K    3  
   43     36   1079  Graham Springston     Centerfield Elementary School            8:20.1  4:10/K    4  
   44     37   2721  Judah Nau             Highlands Latin School Element           8:20.6  4:10/K    3  
   45  (< 5)    687  Kasen Bertram         Bracken County                           8:22.7  4:11/K    3  
   46     38   5251  Salem Glasgow         St. Thomas School                        8:23.0  4:12/K    2  
   47     39   1645  Christian Stewart     Dunn Elementary                          8:23.2  4:12/K    4  
   48     40   4367  Colton Fain           Rosa Parks Elementary                    8:23.8  4:12/K    3  
   49     41   2495  Judah Leksrisawat     Harmony Elementary School                8:24.6  4:12/K    3  
   50     42   4752  Calliou Lemaster      Second Street Elementary Schoo           8:25.0  4:13/K    4  
   51     43   4461  Sawyer Bonzo          Russell                                  8:25.1  4:13/K    3  
   52  (< 5)   3763  Ben Boguszewski       Mount Washington Elementary Sc           8:25.1  4:13/K    4  
   53  (< 5)   2289  Croix Walters         Grant County                             8:26.2  4:13/K    4  
   54  (< 5)   5117  Cody Seymour          St. Margaret Mary                        8:26.5  4:13/K    4  
   55  (< 5)   4697  Carter Cash           Western Elementary                       8:27.3  4:14/K    4  
   56     44   2719  Bennett Nau           Highlands Latin School Element           8:27.9  4:14/K    3  
   57     45    805  Hunter Thompson       Burgin                                   8:28.5  4:14/K    4  
   58     46    358  Mason Fields          Beechwood Elementary                     8:28.6  4:14/K    4  
   59     47   5258  Silas West            St. Thomas School                        8:28.6  4:14/K    2  
   60     48   5535  Porter Coyle          Tully Elementary                         8:28.8  4:14/K    4  
   61     49   5490  Graham Calihan        Trinity Christian Academy                8:29.1  4:15/K    4  
   62     50   2485  Nate Dunlap           Harmony Elementary School                8:29.3  4:15/K    4  
   63     51   5804  Adam Sudiswa          Wilt Elementary                          8:30.4  4:15/K    3  
   64     52   5771  Shelby Meyer          Wilder Elementary School                 8:30.4  4:15/K    4  
   65     53    362  William Mooney        Beechwood Elementary                     8:30.8  4:15/K    4  
   66  (< 5)   3041  Bryson York           Lawrence County                          8:30.8  4:15/K    4  
   67  (< 5)   1490  Tristyn Dant          Eastview Elementary                      8:31.2  4:16/K    4  
   68     54   1977  Jace Vega             Flaherty Elementary                      8:31.5  4:16/K    3  
   69     55   5313  Alec White            Stopher Elementary School                8:31.5  4:16/K    4  
   70  (< 5)   5798  Owen West             Williamstown Elementary                  8:31.5  4:16/K    4  
   71  (< 5)    621  Landon Newton         Bowen Elementary                         8:32.1  4:16/K    4  
   72     56   2239  Connor Marx           Goshen Elementary                        8:32.3  4:16/K    4  
   73     57   1939  Eli O'Dell            Field Elementary                         8:32.3  4:16/K    2  
   74     58   3238  Jesse Dick            Liberty Elementary School                8:32.9  4:16/K    3  
   75  (< 5)   1031  Preston Scott         Casey County                             8:32.9  4:16/K    4  
   76     59   4759  Bronson Varble        Second Street Elementary Schoo           8:33.0  4:17/K    4  
   77     60   5295  Cash Flowers          Stopher Elementary School                8:33.3  4:17/K    3  
   78  (< 5)     47  Owen Mayes            Anchorage Public School                  8:33.4  4:17/K    4  
   79  (> 7)   5299  Truett Hearn          Stopher Elementary School                8:33.5  4:17/K    4  
   80     61   2488  JaeByn Hong           Harmony Elementary School                8:33.6  4:17/K    2  
   81     62   3431  Joshua Nazarkewich    Lowe Elementary School                   8:33.6  4:17/K    4  
   82     63   2498  Kai Matthews          Harmony Elementary School                8:33.7  4:17/K    3  
   83     64   5495  Eric Heppner          Trinity Christian Academy                8:35.3  4:18/K    4  
   84     65   3605  Brayden Hall          McBrayer Elementary                      8:35.8  4:18/K    4  
   85     66   2234  Riley Johnson         Goshen Elementary                        8:36.2  4:18/K    4  
   86     67   2229  Ryland Hans           Goshen Elementary                        8:37.0  4:19/K    4  
   87     68   3438  Max Sommer            Lowe Elementary School                   8:37.3  4:19/K    3  
   88  (< 5)   2786  Hudson Koetter        Holy Spirit                              8:39.0  4:20/K    4  
   89     69   1647  Easton Weckman        Dunn Elementary                          8:39.8  4:20/K    4  
   90  (< 5)    404  Robert Utley          Lebanon Junction Elementary              8:41.0  4:21/K    4  
   91     70   5500  Garrett Nichols       Trinity Christian Academy                8:42.7  4:21/K    3  
   92     71   5125  Lucas Lea             St. Mary                                 8:43.5  4:22/K    4  
   93     72    221  Jase Anselmo          Bates Elementary                         8:43.7  4:22/K    4  
   94     73   3347  Ian Breeding          Locust Grove Elementary School           8:44.2  4:22/K    4  
   95  (< 5)   5168  Miles Crawford        St. Matthews Elementary                  8:44.9  4:22/K    5  
   96  (< 5)   2792  Beckett Gunderson     Holy Trinity Parish School               8:45.1  4:23/K    4  
   97     74   1937  Henry Metzger         Field Elementary                         8:45.1  4:23/K    3  
   98     75   1070  Cooper Doyle          Centerfield Elementary School            8:45.2  4:23/K    4  
   99     76   5107  Joey Vandewater       St. Joseph, Cold Spring                  8:45.4  4:23/K    3  
  100  (< 5)    135  Trent Kustelski       Athens-Chilesburg Elementary             8:45.4  4:23/K    4  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     77   4036  Evan Hammond          Norton Elementary                        8:45.5  4:23/K    4  
  102  (< 5)   5176  Atticus Milenthal     St. Matthews Elementary                  8:45.9  4:23/K    4  
  103     78   5217  Garrett Rust          St. Michael                              8:46.6  4:23/K    3  
  104     79   5129  Tate Shoulta          St. Mary                                 8:48.0  4:24/K    2  
  105  (< 5)   3376  Caleb Brown           Louisville Classical Academy             8:48.1  4:24/K    3  
  106     80   5766  Patrick Lannon        Wilder Elementary School                 8:48.8  4:24/K    4  
  107     81   2227  Jackson Gray          Goshen Elementary                        8:49.3  4:25/K    3  
  108     82   3252  Jayden Morgan         Liberty Elementary School                8:50.0  4:25/K    4  
  109     83   1650  James Woeste          Dunn Elementary                          8:50.4  4:25/K    4  
  110  (< 5)   5570  Garrett Bowling       University Heights                       8:50.8  4:25/K    3  
  111  (< 5)   1154  Fin Brown             Cline Elementary School                  8:51.0  4:26/K    4  
  112     84   3580  Preston McClain       Maxwell Elementary School                8:51.2  4:26/K    4  
  113     85   2071  Carson Lavey          Garden Springs Elementary Scho           8:51.3  4:26/K    3  
  114     86   3358  Reid Mattera          Locust Grove Elementary School           8:52.4  4:26/K    3  
  115     87   4365  Scott Corbin          Rosa Parks Elementary                    8:53.1  4:27/K    3  
  116  (< 5)   5576  Evan Fomby            Veteran's Park Elementary                8:53.7  4:27/K    4  
  117     88   1325  Matthew Ridings       Longbranch                               8:54.9  4:27/K    3  
  118     89   5767  James Love            Wilder Elementary School                 8:55.1  4:28/K    4  
  119     90   1924  Silas Bogel           Field Elementary                         8:55.4  4:28/K    4  
  120     91   5045  Kieran Graham         St. John School                          8:55.5  4:28/K    4  
  121  (< 5)   4718  Eli Russell           Stamping Ground                          8:56.1  4:28/K    3  
  122     92   2513  Eli Wendling          Harmony Elementary School                8:56.3  4:28/K    4  
  123     93   4475  Atreyu Qualls         Russell                                  8:57.1  4:29/K    3  
  124     94   2697  Leo Falk              Highlands Latin School Element           8:57.2  4:29/K    3  
  125  (> 7)   2480  Brody Culver          Harmony Elementary School                8:57.4  4:29/K    4  
  126  (< 5)   2522  Isaiah Cooksey        Hawthorne Elementary                     8:58.2  4:29/K    4  
  127     95   1308  Henry Dunham          Longbranch                               8:58.7  4:29/K    3  
  128  (< 5)   4263  Leon Sobon            Providence Christian Academy             8:59.6  4:30/K    3  
  129  (< 5)   3920  Louis Vasquez         North Hardin Christian School            9:00.0  4:30/K    4  
  130     96   5104  Brandon Shewmaker     St. Joseph, Cold Spring                  9:00.4  4:30/K    3  
  131     97   1332  Brody Stout           Longbranch                               9:00.7  4:30/K    3  
  132     98   3241  Caleb Folsom          Liberty Elementary School                9:01.7  4:31/K    3  
  133     99   4468  Max Floyd             Russell                                  9:02.1  4:31/K    3  
  134    100   1965  Noah Eikenberry       Flaherty Elementary                      9:02.3  4:31/K    3  
  135    101   1963  Boss Caster           Flaherty Elementary                      9:02.8  4:31/K    4  
  136    102   5540  Pete Ledford          Tully Elementary                         9:03.4  4:32/K    4  
  137    103   5253  Max Middendorf        St. Thomas School                        9:03.5  4:32/K    3  
  138    104   5541  Preston Mattingly     Tully Elementary                         9:03.8  4:32/K    4  
  139    105   5208  Collin Embry          St. Michael                              9:04.2  4:32/K    3  
  140  (< 5)   2536  Gabe Porter           Hawthorne Elementary                     9:04.4  4:32/K    4  
  141  (< 5)   1510  Derek Varble          Eastview Elementary                      9:04.6  4:32/K    3  
  142    106   3608  Landon Jesse          McBrayer Elementary                      9:04.9  4:32/K    4  
  143    107   2746  Gavin Brown           Hite                                     9:05.1  4:33/K    4  
  144    108   2062  Charlie Colthurst     Garden Springs Elementary Scho           9:05.2  4:33/K    3  
  145    109   4576  Mason Given           Sandy Hook Elementary                    9:05.2  4:33/K    4  
  146  (< 5)   4633  Luthur Miller         Scapa Elementary                         9:05.3  4:33/K    4  
  147    110   3427  Damian Luna           Lowe Elementary School                   9:05.8  4:33/K    3  
  148    111   4583  Payton Holbrook       Sandy Hook Elementary                    9:06.1  4:33/K    5  
  149    112    236  Jaxon Marler          Bates Elementary                         9:07.3  4:34/K    4  
  150  (< 5)   2277  Kenneth Kirk          Grant County                             9:07.8  4:34/K    4  
  151    113   5248  Ian Darnell           St. Thomas School                        9:08.0  4:34/K    4  
  152    114    360  Matthew Holliday      Beechwood Elementary                     9:08.2  4:34/K    4  
  153  (< 5)   4043  Luke Titus            Notre Dame Academy (Louisville           9:08.5  4:34/K    3  
  154    115    798  Hayden Mckenzie       Burgin                                   9:08.8  4:34/K    2  
  155    116   1979  Cameron Wellman       Flaherty Elementary                      9:09.2  4:35/K    4  
  156    117   1625  Clark Haynes          Dunn Elementary                          9:09.3  4:35/K    2  
  157    118   5542  Collin Medley         Tully Elementary                         9:09.7  4:35/K    4  
  158    119   4378  Charlie Naehr         Rosa Parks Elementary                    9:09.9  4:35/K    3  
  159    120    222  Noah Banks            Bates Elementary                         9:10.1  4:35/K    2  
  160    121    364  Colin Ritter          Beechwood Elementary                     9:10.1  4:35/K    4  
  161    122   3418  Alex Gray             Lowe Elementary School                   9:10.7  4:35/K    4  
  162    123   3606  Lincoln Holmes        McBrayer Elementary                      9:10.9  4:35/K    1  
  163  (< 5)   5796  William Osborne       Williamstown Elementary                  9:11.0  4:36/K    4  
  164  (< 5)   3764  Brady Brown           Mount Washington Elementary Sc           9:11.2  4:36/K    2  
  165    124   5579  Seth Degenhardt       Villa Madonna                            9:12.4  4:36/K    4  
  166    125   1318  Peyton Janowiecki     Longbranch                               9:12.7  4:36/K    3  
  167    126   5106  Gavin Trauth          St. Joseph, Cold Spring                  9:12.8  4:36/K    3  
  168  (< 5)   4343  Dalton Bullen         Rockcastle County                        9:13.0  4:37/K    2  
  169  (< 5)     50  Morgan Montgomery     Anchorage Public School                  9:13.2  4:37/K    4  
  170  (< 5)   5401  Caden Shively         The Lexington School                     9:13.7  4:37/K    4  
  171    127   4035  Scout Conley          Norton Elementary                        9:13.9  4:37/K    3  
  172    128   1073  Abel Guerra-Rivera    Centerfield Elementary School            9:14.1  4:37/K    4  
  173  (< 5)   2533  Johnathan Pardo SancheHawthorne Elementary                     9:14.8  4:37/K    4  
  174    129   5499  Beck Mattern          Trinity Christian Academy                9:15.2  4:38/K    4  
  175  (< 5)   5228  Will Alvey            St. Patrick School                       9:15.3  4:38/K    4  
  176    130   5089  Matthew Clark         St. Joseph, Cold Spring                  9:15.9  4:38/K    4  
  177    131   5536  Caleb Hartlage        Tully Elementary                         9:16.0  4:38/K    3  
  178    132   5775  Malcolm Woodson       Wilder Elementary School                 9:16.7  4:38/K    3  
  179  (< 5)   2424  Trey Creech           Rosspoint Elementary                     9:18.0  4:39/K    2  
  180  (< 5)   4242  Patton Trimble        Pikeville                                9:18.5  4:39/K    3  
  181    133   4037  Vethum Hapuarachchi   Norton Elementary                        9:19.2  4:40/K    3  
  182    134   1651  William Woeste        Dunn Elementary                          9:19.6  4:40/K    1  
  183    135   1933  Arlo Harvey           Field Elementary                         9:20.8  4:40/K    2  
  184    136   5256  Gregory Weinel        St. Thomas School                        9:21.3  4:41/K    3  
  185    137    234  Maxwell Ludwick       Bates Elementary                         9:21.7  4:41/K    4  
  186  (< 5)   4892  Diego Hernandez       Southgate Elementary School              9:22.3  4:41/K    4  
  187    138   3603  Duke Armstrong        McBrayer Elementary                      9:22.6  4:41/K    1  
  188    139   1930  Jason Feaster         Field Elementary                         9:22.8  4:41/K    2  
  189    140    248  Jacob Tichenor        Bates Elementary                         9:23.4  4:42/K    4  
  190    141   2765  Murphy Smith          Hite                                     9:23.6  4:42/K    3  
  191    142   1969  Tony Hinton           Flaherty Elementary                      9:23.9  4:42/K    4  
  192    143   4476  Landon Roane          Russell                                  9:24.5  4:42/K    3  
  193    144   5126  Ethan Roark           St. Mary                                 9:25.1  4:43/K    3  
  194    145   1962  Riley Blake           Flaherty Elementary                      9:25.1  4:43/K    4  
  195    146   1602  Luke Brooker          Dunn Elementary                          9:25.5  4:43/K    3  
  196  (< 5)   1088  Gabe Mumford          Chenoweth Elementary School              9:25.6  4:43/K    4  
  197    147   2767  Jack Tindall          Hite                                     9:25.6  4:43/K    4  
  198    148   2728  Gabriel Trocan        Highlands Latin School Element           9:26.1  4:43/K    3  
  199  (< 5)   5188  Emery Tremayne        St. Matthews Elementary                  9:26.5  4:43/K    3  
  200  (< 5)   4629  Max Edelen            Scapa Elementary                         9:26.8  4:43/K    4  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  201  (< 5)   5398  Levi Murry            The Lexington School                     9:27.0  4:44/K    4  
  202  (< 5)   5399  Andrew Pulito         The Lexington School                     9:27.3  4:44/K    3  
  203    149   4466  Carson Fain           Russell                                  9:27.5  4:44/K    2  
  204  (< 5)   5187  Cruz Simpson          St. Matthews Elementary                  9:27.9  4:44/K    1  
  205  (< 5)     53  Andre Normandin       Anchorage Public School                  9:28.2  4:44/K    4  
  206    150   2072  Ikzander Navarro      Garden Springs Elementary Scho           9:28.4  4:44/K    4  
  207    151   5584  Zachary Webb          Villa Madonna                            9:28.6  4:44/K    4  
  208  (< 5)   4047  Kol Fluhr             Old Mill Elementary                      9:29.0  4:45/K    4  
  209  (< 5)    623  Breccan Rietow        Bowen Elementary                         9:29.7  4:45/K    2  
  210  (< 5)   1398  Levi Smith            Crossroads Elementary                    9:30.0  4:45/K    2  
  211    152   5252  Owen Marx             St. Thomas School                        9:32.1  4:46/K    3  
  212    153   5221  Nathaniel Stetar      St. Michael                              9:32.4  4:46/K    3  
  213  (< 5)   2529  Joe Judah             Hawthorne Elementary                     9:32.7  4:46/K    4  
  214    154   4372  Ekansh Gupta          Rosa Parks Elementary                    9:33.4  4:47/K    4  
  215    155   4479  Ian Sarver            Russell                                  9:33.5  4:47/K    4  
  216    156   2747  Jace Carden           Hite                                     9:33.6  4:47/K    1  
  217    157   5046  Owen Graham           St. John School                          9:33.8  4:47/K    3  
  218    158   2146  Jiaze Chen            Glendover Elementary                     9:33.9  4:47/K    4  
  219  (< 5)   4246  Keagan Smith          Pleasant Grove Elementary                9:35.9  4:48/K    3  
  220    159   2084  Rhett Williams        Garden Springs Elementary Scho           9:36.0  4:48/K    3  
  221    160   4374  Masato Imamura        Rosa Parks Elementary                    9:36.1  4:48/K    4  
  222    161   4383  Liam Rowe             Rosa Parks Elementary                    9:36.2  4:48/K    4  
  223    162   3420  Charlie Jackson       Lowe Elementary School                   9:36.6  4:48/K    3  
  224    163   2233  Landon Johnson        Goshen Elementary                        9:37.2  4:49/K    4  
  225    164   1314  Nolan Hammons         Longbranch                               9:37.6  4:49/K    3  
  226  (< 5)   1833  Kota Wainscott        Elkhorn Middle School                    9:37.8  4:49/K    3  
  227    165   4034  Nathan Cease          Norton Elementary                        9:38.5  4:49/K    2  
  228    166   2058  Lincoln Black         Garden Springs Elementary Scho           9:38.6  4:49/K    3  
  229    167   5053  Samual Mayer          St. John School                          9:39.8  4:50/K    2  
  230    168   3316  Roman Moldoveanu      Lincoln Elementary                       9:39.8  4:50/K    4  
  231  (< 5)   1449  Bridger Gaines        Danville Christian Academy               9:41.3  4:51/K    3  
  232  (< 5)   1816  Ryder Alvis           Elkhorn Elementary                       9:41.9  4:51/K    4  
  233  (< 5)   3650  Joshua Stine          Mercer Elementary                        9:42.0  4:51/K    4  
  234    169   2076  Jace Simmons          Garden Springs Elementary Scho           9:42.6  4:51/K    2  
  235    170   1959  Urijah Ballard        Flaherty Elementary                      9:42.8  4:51/K    4  
  236    171   2063  Isaac Dunne           Garden Springs Elementary Scho           9:43.7  4:52/K    2  
  237    172   5770  Luke Metzmeire        Wilder Elementary School                 9:43.8  4:52/K    2  
  238    173   1934  Johnathan Hoyle       Field Elementary                         9:44.2  4:52/K    4  
  239    174   4756  Max Schwaniger        Second Street Elementary Schoo           9:44.5  4:52/K    4  
  240  (< 5)    620  Austin Newton         Bowen Elementary                         9:44.8  4:52/K    4  
  241  (< 5)   1800  Noah Seow             Eisenhower Elementary School             9:45.2  4:53/K    2  
  242    175   3244  Tripp Hudspeth        Liberty Elementary School                9:45.4  4:53/K    2  
  243  (< 5)    695  Mitchell Steinhauer   Bracken County                           9:45.4  4:53/K    4  
  244    176   3313  Anson Laughlin        Lincoln Elementary                       9:46.0  4:53/K    3  
  245    177   3589  Judah Vaughan         Maxwell Elementary School                9:47.6  4:54/K    1  
  246    178   5578  Lucas Degenhardt      Villa Madonna                            9:47.8  4:54/K    2  
  247    179   5214  Harley Mcgill         St. Michael                              9:48.1  4:54/K    3  
  248    180   2757  Gavin Minor           Hite                                     9:48.3  4:54/K    2  
  249  (< 5)   4893  Xavi Hernandez        Southgate Elementary School              9:48.4  4:54/K    3  
  250    181   3582  Benton Moreman        Maxwell Elementary School                9:48.4  4:54/K    5  
  251  (< 5)   3762  Seth Austin           Mount Washington Elementary Sc           9:48.9  4:54/K    3  
  252    182   5772  Miles Nelson          Wilder Elementary School                 9:49.3  4:55/K    4  
  253  (< 5)   5321  Drew Kreidenweis      Sts. Peter and Paul-California           9:49.5  4:55/K    4  
  254    183   2160  Jacob Moore           Glendover Elementary                     9:50.3  4:55/K    3  
  255  (< 5)   5323  Riley Kreidenweis     Sts. Peter and Paul-California           9:51.4  4:56/K    2  
  256  (< 5)   4568  Ronan Sallie          Saints Peter and Paul (Hopkins           9:51.7  4:56/K    2  
  257  (< 5)   4704  Koen Johnson          Garth                                    9:51.9  4:56/K    4  
  258    184   4033  John Calabrese        Norton Elementary                        9:52.1  4:56/K    3  
  259    185   3578  Ryan Kern             Maxwell Elementary School                9:53.5  4:57/K    3  
  260  (< 5)   4221  Levi Wolfe            Pendleton County                         9:55.2  4:58/K    3  
  261  (< 5)   1801  Sam Stone             Eisenhower Elementary School             9:55.6  4:58/K    3  
  262    186   4478  Dominic Romero        Russell                                  9:56.2  4:58/K    3  
  263    187   5583  Isaac Sebald          Villa Madonna                            9:56.8  4:58/K    3  
  264    188    253  Brayden Walls         Bates Elementary                         9:57.4  4:59/K    2  
  265    189   5122  Trey Ashford          St. Mary                                 9:58.7  4:59/K    3  
  266    190   5802  Hunter Roller         Wilt Elementary                          9:59.3  5:00/K    3  
  267    191   5547  Henley Whithem        Tully Elementary                         9:59.8  5:00/K    3  
  268    192   1317  Ashton Iseral         Longbranch                              10:00.1  5:00/K    2  
  269    193   5504  Owen Westerfield      Trinity Christian Academy               10:00.6  5:00/K    3  
  270  (< 5)   4245  Finnegan Farley       Pleasant Grove Elementary               10:01.4  5:01/K    1  
  271  (< 5)   1496  Collin Jones          Deerpark Elementary                     10:02.6  5:01/K    4  
  272    194   2166  J G Shaw              Glendover Elementary                    10:02.8  5:01/K    3  
  273    195   2151  Archer Hutchison      Glendover Elementary                    10:03.0  5:02/K    4  
  274  (< 5)   1022  Ben Barnes            Casey County                            10:03.5  5:02/K    3  
  275    196   2764  Ryan Sanders          Hite                                    10:04.1  5:02/K    3  
  276    197   3321  Sam Wilson            Lincoln Elementary                      10:06.2  5:03/K    2  
  277  (< 5)   4159  Ben Hearn             Owen County                             10:06.9  5:03/K    2  
  278    198   3254  Colton Roberts        Liberty Elementary School               10:07.3  5:04/K    1  
  279    199   5803  Ashton Rothgerber     Wilt Elementary                         10:08.2  5:04/K    4  
  280  (< 5)   1802  Jackson Valle         Eisenhower Elementary School            10:09.0  5:05/K    4  
  281    200   3315  Landon Massey         Lincoln Elementary                      10:09.7  5:05/K    2  
  282  (< 5)   5797  Elias Shepherd        Williamstown Elementary                 10:11.0  5:06/K    3  
  283    201   3607  Brady Jesse           McBrayer Elementary                     10:11.2  5:06/K    2  
  284    202   5092  Cameron Dunlevy       St. Joseph, Cold Spring                 10:11.5  5:06/K    2  
  285    203   2142  Ayman Bahrani         Glendover Elementary                    10:11.6  5:06/K    4  
  286    204   4748  Landyn Gaines         Second Street Elementary Schoo          10:12.8  5:06/K    3  
  287  (< 5)   1793  Ryan Forcht           Eisenhower Elementary School            10:13.0  5:07/K    2  
  288  (< 5)   2286  Kurt Schulcz          Grant County                            10:14.4  5:07/K    4  
  289    205   2706  Kaleb Hutcheson       Highlands Latin School Element          10:16.2  5:08/K    2  
  290    206   4040  Clayton Rogers        Norton Elementary                       10:16.2  5:08/K    3  
  291    207   5123  Ben Ault              St. Mary                                10:16.5  5:08/K    1  
  292  (< 5)    527  Christian Pieper      Collins Lane                            10:17.5  5:09/K    2  
  293  (< 5)   4050  Colten Weddle         Old Mill Elementary                     10:18.1  5:09/K    4  
  294    208   3612  Brody Shanklin        McBrayer Elementary                     10:19.5  5:10/K    2  
  295    209   5893  Brady Murray          Hite                                    10:22.1  5:11/K    2  
  296    210    219  Ryker Andres          Bates Elementary                        10:22.6  5:11/K    2  
  297    211   4577  Cade Guthrie          Sandy Hook Elementary                   10:23.4  5:12/K    2  
  298    212   3570  Henry Duchesne        Maxwell Elementary School               10:23.6  5:12/K    0  
  299    213   5211  Keir Howard           St. Michael                             10:23.8  5:12/K    3  
  300    214   3576  Cash Johnson          Maxwell Elementary School               10:26.1  5:13/K    2  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  301    215   5128  Cole Shoulta          St. Mary                                10:26.5  5:13/K    4  
  302    216   4575  Jake Given            Sandy Hook Elementary                   10:27.0  5:14/K    2  
  303    217   4762  Eli Wellman           Second Street Elementary Schoo          10:27.0  5:14/K    1  
  304  (< 5)    520  Tanav Gudapati        Collins Lane                            10:28.0  5:14/K    3  
  305    218   3604  Rylan Gross           McBrayer Elementary                     10:28.9  5:14/K    3  
  306    219   3233  Bryce Anderkin        Liberty Elementary School               10:30.4  5:15/K    3  
  307    220   1077  Hunter Mowery         Centerfield Elementary School           10:31.0  5:16/K    4  
  308    221   5801  Caleb Neal            Wilt Elementary                         10:31.4  5:16/K    4  
  309  (< 5)    691  Kade Leist            Bracken County                          10:31.4  5:16/K    3  
  310    222   5582  Avery Kovacic         Villa Madonna                           10:32.1  5:16/K    2  
  311    223    787  Petros Berketis       Burgin                                  10:33.6  5:17/K    4  
  312    224   1072  Baleon Dykes          Centerfield Elementary School           10:36.3  5:18/K    2  
  313    225    806  Zachary Vandiviere    Burgin                                  10:38.6  5:19/K    0  
  314    226   4230  Caden Hawk Gibson     Phelps School                           10:39.7  5:20/K    3  
  315  (< 5)   5320  Dylan Combs           Sts. Peter and Paul-California          10:42.4  5:21/K    4  
  316    227   4760  Cal Wainscott         Second Street Elementary Schoo          10:42.8  5:21/K    4  
  317  (< 5)   4262  Daniel Miller         Providence Christian Academy            10:43.6  5:22/K    3  
  318  (< 5)    690  Eli Jefferson         Bracken County                          10:44.4  5:22/K    3  
  319    228   3253  Asa Park              Liberty Elementary School               10:45.9  5:23/K    1  
  320    229   4233  Bucky Smith           Phelps School                           10:47.7  5:24/K    3  
  321  (< 5)   1028  Max Montgomery        Casey County                            10:48.7  5:24/K    1  
  322    230   5124  Benjamin Johnson      St. Mary                                10:49.2  5:25/K    1  
  323    231   4229  Drew Dotson           Phelps School                           10:49.6  5:25/K    1  
  324  (< 5)   4706  Rhett Knight          Stamping Ground                         10:53.7  5:27/K    2  
  325  (< 5)   4566  Joshua Hughson        Saints Peter and Paul (Hopkins          10:54.6  5:27/K    1  
  326    232   4747  Robert Driskell       Second Street Elementary Schoo          10:55.1  5:28/K    3  
  327  (< 5)    518  Madhu Gautam          Bridgeport                              10:55.8  5:28/K    3  
  328    233   5048  Griffin Hughes        St. John School                         10:56.2  5:28/K    3  
  329  (< 5)   1820  Kolston Bratton       Peaks Mill                              10:56.8  5:28/K    3  
  330  (< 5)   3828  Peyton Collins        Mullins School                          10:57.6  5:29/K    3  
  331  (< 5)   4717  Wyatt Richardson      Stamping Ground                         10:57.7  5:29/K    3  
  332  (< 5)   5322  Luke Kreidenweis      Sts. Peter and Paul-California          10:58.2  5:29/K    2  
  333    234   2143  Octavio Baro Reyes    Glendover Elementary                    10:59.1  5:30/K    4  
  334    235   1080  Nicolas Vazquez       Centerfield Elementary School           10:59.9  5:30/K    3  
  335  (< 5)   2385  Gideon Stevens        Greenup Elementary                      11:10.4  5:35/K    4  
  336  (< 5)    673  Grant Thacker         Boyd County Elementary                  11:10.6  5:35/K    2  
  337  (< 5)   2430  Carson Sanders        Rosspoint Elementary                    11:12.6  5:36/K    2  
  338  (< 5)     24  Holt Alexander        Anchorage Public School                 11:15.2  5:38/K    2  
  339  (< 5)   1399  Ethan Stickling       Crossroads Elementary                   11:18.8  5:39/K    3  
  340  (< 5)   5232  Nicholas Gondim       St. Patrick School                      11:24.6  5:42/K    3  
  341  (< 5)   3829  Benjamin Harvey       Mullins School                          11:28.4  5:44/K    4  
  342    236   5502  Sutton Schornick      Trinity Christian Academy               11:29.7  5:45/K    2  
  343    237   3577  Alex Johnson-BreazealeMaxwell Elementary School               11:31.7  5:46/K    1  
  344  (< 5)    625  Andrew Shekhovtsov    Bowen Elementary                        11:33.5  5:47/K    1  
  345  (< 5)    672  Sean Lucas            Boyd County Elementary                  11:37.3  5:49/K    2  
  346  (< 5)   5227  Asher Albritton       St. Patrick School                      11:46.6  5:53/K    2  
  347  (< 5)   4702  Grayer Garmon         Anne Mason                              11:48.1  5:54/K    3  
  348  (< 5)    528  Hiatt Risk            Bridgeport                              11:54.1  5:57/K    1  
  349    238    794  Judson Cochran        Burgin                                  11:55.8  5:58/K    0  
  350  (< 5)   4891  Cameron Duty          Southgate Elementary School             12:04.8  6:02/K    2  
  351  (< 5)    402  Bentley Rogers        Lebanon Junction Elementary             12:07.7  6:04/K    1  
  352    239   4231  Kevin Gooslin         Phelps School                           12:11.1  6:06/K    2  
  353  (< 5)   1830  Dade Seward           Hearn                                   12:11.4  6:06/K    3  
  354  (< 5)   3830  Caleb Isaac           Mullins School                          12:15.9  6:08/K    4  
  355    240   4232  Brettley Hurley       Phelps School                           12:17.0  6:09/K    2  
  356  (< 5)   2386  Flynn Wireman         Greenup Elementary                      12:18.6  6:09/K    2  
  357    241   5059  Samual Walters        St. John School                         12:43.2  6:22/K    4  
  358  (< 5)   4636  Shiva Vaish           Scapa Elementary                        12:46.9  6:23/K    4  
  359  (< 5)   2423  Zakk Collins          Rosspoint Elementary                    12:50.9  6:25/K    0  
  360  (< 5)   2384  Isaac Brown           Greenup Elementary                      12:51.9  6:26/K    2  
  361  (< 5)   1447  Owen Carney           Danville Christian Academy              12:53.5  6:27/K    2  
  362  (< 5)   4698  Danny Deaton          Garth                                   12:57.0  6:29/K    1  
  363    242   4582  Brody Holbrook        Sandy Hook Elementary                   13:07.1  6:34/K    1  
  364  (< 5)   1027  Kenneth Gaines        Casey County                            13:24.9  6:42/K    2  
  365  (< 5)    517  Johnathon Cirillo     Collins Lane                            13:26.2  6:43/K    3  
  366  (< 5)   1450  Judah Gaines          Danville Christian Academy              13:26.8  6:43/K    1  
  367    243   3318  Linus Stearman        Lincoln Elementary                      13:29.8  6:45/K    4  
  368  (< 5)   4630  Tyler Hummel          Scapa Elementary                        13:33.4  6:47/K    4  
  369  (< 5)    403  Jameson Simon         Cedar Grove                             13:50.4  6:55/K    3  
  370    244   4228  David Compton Jr      Phelps School                           14:26.0  7:13/K    2  



Overall Finish List - Boys

Primary Boys Open 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   4186  Merrick Joska         Owensboro Middle School                  7:45.6  3:53/K    4  
    2      1   3797  Reid Gatton           Muhlenberg County                        8:07.2  4:04/K    4  
    3      2   3746  Logan Miller          Montgomery County                        8:13.5  4:07/K    4  
    4      3   5669  Silas Debolt          West Jessamine Middle School             8:14.2  4:07/K    3  
    5  (< 5)   4463  Ashton Daniels        Russell                                  8:19.0  4:10/K    4  
    6      4   5666  Oliver Brown          West Jessamine Middle School             8:23.1  4:12/K    3  
    7      5   2957  Ethan Briscoe         Kenwood Station Elementary Sch           8:23.4  4:12/K    4  
    8      6    896  Caleb Mullen          Camden Station Elementary Scho           8:25.7  4:13/K    4  
    9  (< 5)   4952  Owen Derrick          St. Agnes                                8:29.5  4:15/K    3  
   10      7   3807  Ben Mitchell          Muhlenberg County                        8:31.7  4:16/K    4  
   11  (< 5)   4200  Tanner Simpson        Page School Center                       8:35.4  4:18/K    2  
   12  (< 5)   5071  Ryder Rich            St. Joseph School (Bowling Gre           8:35.5  4:18/K    4  
   13      8   2247  Grant Olivier         Goshen Elementary                        8:36.3  4:18/K    2  
   14      9    908  Charlie Sorsa         Camden Station Elementary Scho           8:39.0  4:20/K    2  
   15     10   5696  Carter Wolfe          West Jessamine Middle School             8:40.8  4:20/K    4  
   16     11   3160  Robert Black          Lexington Christian Elementary           8:41.1  4:21/K    3  
   17     12    447  Owen Havens           Blessed Sacrament                        8:41.9  4:21/K    3  
   18     13   3738  Landon Crockett       Montgomery County                        8:42.5  4:21/K    4  
   19     14   3798  Will Gatton           Muhlenberg County                        8:43.7  4:22/K    4  
   20     15   5145  Parker Litmer         St. Mary (Alexandria)                    8:44.8  4:22/K    3  
   21     16   5142  Hunter Duell          St. Mary (Alexandria)                    8:46.7  4:23/K    3  
   22     17   1010  Levi James            Carter Traditional Elementary            8:48.5  4:24/K    3  
   23  (< 5)   3703  Logan Cissell         Middletown Elementary                    8:48.9  4:24/K    4  
   24     18   2220  Bentley Allen         Goshen Elementary                        8:50.5  4:25/K    2  
   25     19   2237  Chase Knight          Goshen Elementary                        8:50.8  4:25/K    4  
   26     20   1005  Max Barkley           Carter Traditional Elementary            8:52.0  4:26/K    2  
   27  (< 5)   5568  Matthew Smith         Unattached                               8:52.3  4:26/K    0  
   28  (< 5)   3037  Evan Liddle           Lake Cumberland Runners                  8:52.6  4:26/K    4  
   29  (< 5)   5171  Lucas Kling           St. Matthews Elementary                  8:53.0  4:27/K    3  
   30     21    452  Tanner Peery          Blessed Sacrament                        8:58.1  4:29/K    3  
   31     22   2221  Logan Brodsky         Goshen Elementary                        8:59.4  4:30/K    3  
   32     23   3787  Briar Boggess         Muhlenberg County                        9:00.3  4:30/K    4  
   33     24   1931  Ethan Flagg           Field Elementary                         9:00.3  4:30/K    4  
   34     25   1006  Jayvyn Beckham        Carter Traditional Elementary            9:00.4  4:30/K    4  
   35  (< 5)   1518  Max Thatchell         Derby City Athletic Club                 9:02.0  4:31/K    3  
   36  (< 5)   5414  Hudson Jent           Trimble County Middle School             9:02.6  4:31/K    4  
   37  (< 5)    592  Wyatt Ritchie         North Middletown                         9:03.6  4:32/K    2  
   38     26   1612  Will Dierking         Dunn Elementary                          9:03.7  4:32/K    4  
   39     27   5312  Tuck Tinsley          Stopher Elementary School                9:04.0  4:32/K    4  
   40     28   3748  Jonathon Taylor       Montgomery County                        9:04.1  4:32/K    3  
   41     29   5673  Bax Goggins           West Jessamine Middle School             9:04.4  4:32/K    2  
   42     30   3353  Timmy Fischer         Locust Grove Elementary School           9:05.7  4:33/K    4  
   43     31   2511  Shawn Ward            Harmony Elementary School                9:09.5  4:35/K    4  
   44  (< 5)   3710  James Schwager        Middletown Elementary                    9:09.7  4:35/K    4  
   45     32   1940  Koster Parker         Field Elementary                         9:10.2  4:35/K    4  
   46     33   1008  Jackson Groft         Carter Traditional Elementary            9:10.3  4:35/K    3  
   47     34    897  Clayton Mullen        Camden Station Elementary Scho           9:11.3  4:36/K    1  
   48  (< 5)    580  William Darnell       Bourbon Central Elementary               9:11.6  4:36/K    4  
   49  (< 5)   5239  Owen Volk             St. Paul                                 9:11.8  4:36/K    3  
   50     35   3406  Boone Anderson        Lowe Elementary School                   9:12.5  4:36/K    3  
   51     36   3744  Coleman Mays          Montgomery County                        9:13.6  4:37/K    3  
   52     37   3171  Ben Meredith          Lexington Christian Elementary           9:14.4  4:37/K    4  
   53     38   2256  Sawyer Warren         Goshen Elementary                        9:16.4  4:38/K    2  
   54     39   3405  Bryton Allain         Lowe Elementary School                   9:17.7  4:39/K    1  
   55     40   5302  Ben Leffler           Stopher Elementary School                9:18.2  4:39/K    3  
   56     41   1605  Amarion Carter        Dunn Elementary                          9:19.2  4:40/K    4  
   57  (< 5)   4187  Jace Miller           Owensboro Middle School                  9:19.4  4:40/K    3  
   58     42   5293  Carson Eleson         Stopher Elementary School                9:19.5  4:40/K    3  
   59     43   5694  Lucas Whitaker        West Jessamine Middle School             9:21.9  4:41/K    2  
   60  (< 5)   5102  George Meiners        St. Joseph, Cold Spring                  9:22.6  4:41/K    0  
   61     44   3810  Sammy Mitchell        Muhlenberg County                        9:23.3  4:42/K    4  
   62  (< 5)   4596  Nathan Stocker        Sayers Classical Academy                 9:23.3  4:42/K    2  
   63     45   2242  Ryan Nardi            Goshen Elementary                        9:23.4  4:42/K    4  
   64  (< 5)   5100  Henry Kramer          St. Joseph, Cold Spring                  9:23.7  4:42/K    2  
   65     46   2966  Ashton Van Allen      Kenwood Station Elementary Sch           9:24.2  4:42/K    4  
   66     47   3793  Lawson Drury          Muhlenberg County                        9:24.4  4:42/K    4  
   67     48   5692  Hank Webb             West Jessamine Middle School             9:25.9  4:43/K    3  
   68     49   3808  Daniel Mitchell       Muhlenberg County                        9:26.7  4:43/K    4  
   69     50   2514  Luke West             Harmony Elementary School                9:27.9  4:44/K    3  
   70     51   3409  Noah Bamba            Lowe Elementary School                   9:28.1  4:44/K    4  
   71     52   3743  Aaron Martin          Montgomery County                        9:29.5  4:45/K    4  
   72  (> 7)   3812  Bentley Rolley        Muhlenberg County                        9:30.1  4:45/K    3  
   73  (< 5)   4462  Eli Craft             Russell                                  9:31.1  4:46/K    3  
   74     53   2236  Beckett Jones         Goshen Elementary                        9:32.4  4:46/K    3  
   75     54   5301  Luke Justice          Stopher Elementary School                9:33.1  4:47/K    3  
   76  (< 5)    596  Tyler Wiemers         Cane Ridge                               9:34.0  4:47/K    4  
   77     55   1936  Dylan May             Field Elementary                         9:34.2  4:47/K    1  
   78     56   5286  Charlie Ball          Stopher Elementary School                9:34.8  4:47/K    3  
   79     57   2064  Lincoln Haynes        Garden Springs Elementary Scho           9:35.7  4:48/K    5  
   80  (< 5)   2525  Holden Emrich         Hawthorne Elementary                     9:38.4  4:49/K    2  
   81     58   2494  Arbor Leksrisawat     Harmony Elementary School                9:38.8  4:49/K    3  
   82     59   5671  Easton Erhardt        West Jessamine Middle School             9:39.4  4:50/K    3  
   83  (> 7)   3786  Landon Bletzinger     Muhlenberg County                        9:40.1  4:50/K    3  
   84     60   3610  Oliver Perkins        McBrayer Elementary                      9:40.9  4:50/K    3  
   85  (> 7)   3813  Taylor Shemwell       Muhlenberg County                        9:42.1  4:51/K    4  
   86  (> 7)   3788  Coby Bolen            Muhlenberg County                        9:42.2  4:51/K    4  
   87     61   3351  James Doremus         Locust Grove Elementary School           9:42.3  4:51/K    2  
   88  (> 7)   5894  Henry Masters         Goshen Elementary                        9:43.0  4:52/K    2  
   89     62   1007  Jonathan Berger       Carter Traditional Elementary            9:43.4  4:52/K    2  
   90     63    481  Carson Winkler        Bloom Elementary                         9:43.4  4:52/K    3  
   91  (> 7)   5698  Evan Wright           West Jessamine Middle School             9:44.0  4:52/K    2  
   92     64   1794  Miles Graves          Eisenhower Elementary School             9:44.4  4:52/K    2  
   93     65   5298  Max Hart              Stopher Elementary School                9:45.0  4:53/K    3  
   94  (< 5)   4058  Andrew Oswald         Oldham County Homeschool Eleme           9:45.2  4:53/K    3  
   95     66   5294  Noah Ennis            Stopher Elementary School                9:45.3  4:53/K    4  
   96  (> 7)   2238  Santiago Martinez SedaGoshen Elementary                        9:47.0  4:54/K    3  
   97  (< 5)   4587  Hudson Tussey         Sandy Hook Elementary                    9:47.5  4:54/K    4  
   98     67   3343  Max Aguilar           Locust Grove Elementary School           9:48.0  4:54/K    3  
   99  (< 5)    579  Harrison Darnell      Bourbon Central Elementary               9:48.5  4:54/K    2  
  100  (< 5)    578  Cole Crider           Cane Ridge                               9:48.5  4:54/K    3  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     68   3349  Ben Bush              Locust Grove Elementary School           9:49.3  4:55/K    1  
  102  (< 5)   5543  Beckett Petkovic      Tully Elementary                         9:49.3  4:55/K    2  
  103     69    879  Cameron Dean          Camden Station Elementary Scho           9:49.6  4:55/K    2  
  104  (> 7)   2225  Caleb Cox             Goshen Elementary                        9:49.7  4:55/K    3  
  105     70   5143  Evan Guidi            St. Mary (Alexandria)                    9:51.1  4:56/K    3  
  106     71   1943  Blake Smith           Field Elementary                         9:52.0  4:56/K    4  
  107     72    440  Ben Daley             Blessed Sacrament                        9:52.3  4:56/K    3  
  108     73   2756  Rockland Miller       Hite                                     9:53.1  4:57/K    1  
  109  (< 5)   2535  Bodhi Peters          Hawthorne Elementary                     9:53.1  4:57/K    2  
  110     74    870  Noah Beckley          Camden Station Elementary Scho           9:54.4  4:57/K    3  
  111     75   2069  Jake Keeton           Garden Springs Elementary Scho           9:54.9  4:57/K    4  
  112     76    442  Sam Edwards           Blessed Sacrament                        9:54.9  4:57/K    4  
  113  (> 7)   5292  Isaiah Edwards        Stopher Elementary School                9:54.9  4:57/K    3  
  114  (< 5)   5545  Nathaniel Smith       Tully Elementary                         9:55.1  4:58/K    3  
  115     77   2963  Jacob Kronenthal      Kenwood Station Elementary Sch           9:55.6  4:58/K    4  
  116     78   2755  Blake Metcalf         Hite                                     9:55.7  4:58/K    2  
  117     79    900  Enoch Romney          Camden Station Elementary Scho           9:55.9  4:58/K    4  
  118  (> 7)   5674  Joshua Greathouse     West Jessamine Middle School             9:56.8  4:58/K    4  
  119     80   3412  Edwin Cantor          Lowe Elementary School                   9:57.5  4:59/K    1  
  120  (< 5)   5416  Billy Tackett         Trimble County Middle School             9:58.0  4:59/K    4  
  121  (> 7)   5697  Raylan Woodford       West Jessamine Middle School             9:58.9  4:59/K    3  
  122     81   2490  Henry Keller          Harmony Elementary School                9:59.2  5:00/K    2  
  123     82   1321  Maddox McCoy          Longbranch                               9:59.2  5:00/K    3  
  124  (< 5)   2539  Bennett Williams      Hawthorne Elementary                     9:59.9  5:00/K    3  
  125     83    476  Max Perkins           Bloom Elementary                         9:59.9  5:00/K    2  
  126     84   3737  Jace Cockrell         Montgomery County                       10:00.3  5:00/K    1  
  127     85    903  Joaquin Siakam        Camden Station Elementary Scho          10:00.4  5:00/K    4  
  128  (< 5)   5889  Marco Sanchez         Cane Ridge                              10:00.5  5:00/K    3  
  129     86   1319  Finn Kappen           Longbranch                              10:00.6  5:00/K    3  
  130     87   3417  Beckham Gravil        Lowe Elementary School                  10:01.0  5:01/K    3  
  131     88   1929  Elom Emge             Field Elementary                        10:01.0  5:01/K    3  
  132     89   2962  Declan Kannady        Kenwood Station Elementary Sch          10:01.7  5:01/K    2  
  133     90   3441  Sasha Wolek           Lowe Elementary School                  10:01.8  5:01/K    2  
  134     91   3422  Kristopher Jara       Lowe Elementary School                  10:02.9  5:01/K    1  
  135  (> 7)    885  Tyler Hartman         Camden Station Elementary Scho          10:03.0  5:02/K    4  
  136  (> 7)   5659  Trey Arnold           West Jessamine Middle School            10:03.7  5:02/K    2  
  137     92   3169  Joshua Lycan          Lexington Christian Elementary          10:04.8  5:02/K    4  
  138     93   2164  Graham Potter         Glendover Elementary                    10:05.1  5:03/K    3  
  139     94   2768  Owen Tindall          Hite                                    10:05.5  5:03/K    2  
  140     95   3611  Carson Robinson       McBrayer Elementary                     10:05.9  5:03/K    4  
  141     96   2483  Uriah Drake           Harmony Elementary School               10:06.1  5:03/K    2  
  142  (> 7)   3425  Marko Kristo          Lowe Elementary School                  10:06.9  5:03/K    3  
  143     97   1871  Kingston Smith        Farmer Elementary                       10:08.0  5:04/K    3  
  144  (< 5)   5238  Cameron Smith         St. Paul                                10:08.3  5:04/K    2  
  145     98   1938  Collins Morgan        Field Elementary                        10:08.7  5:04/K    3  
  146     99   1599  Kaleab Breetz         Dunn Elementary                         10:08.8  5:04/K    2  
  147    100   2718  Mason Moore           Highlands Latin School Element          10:10.3  5:05/K    2  
  148    101   5146  Paxton Litmer         St. Mary (Alexandria)                   10:10.4  5:05/K    3  
  149    102   1873  Micah Zilich          Farmer Elementary                       10:11.4  5:06/K    3  
  150  (> 7)   3796  Corry Fugal           Muhlenberg County                       10:13.0  5:07/K    2  
  151    103   2140  Graham Bacon          Glendover Elementary                    10:13.4  5:07/K    4  
  152    104   1607  Cole Cleary           Dunn Elementary                         10:13.7  5:07/K    1  
  153  (< 5)   5068  Sawyer Kurtz          St. Joseph School (Bowling Gre          10:14.5  5:07/K    3  
  154    105   2769  Hunter Wolf           Hite                                    10:14.6  5:07/K    3  
  155    106   5148  Hudson Ruth           St. Mary (Alexandria)                   10:15.2  5:08/K    2  
  156  (< 5)   3314  Boston Lewis          Lincoln Elementary                      10:16.7  5:08/K    3  
  157  (< 5)   3702  Ben Billiter          Middletown Elementary                   10:17.4  5:09/K    4  
  158  (> 7)   2243  Drew Neal             Goshen Elementary                       10:17.6  5:09/K    3  
  159    107   3575  Anand High            Maxwell Elementary School               10:18.4  5:09/K    1  
  160    108   5763  Mason Gilbert         Wilder Elementary School                10:18.7  5:09/K    3  
  161    109   2499  Colton McClelland     Harmony Elementary School               10:18.9  5:09/K    3  
  162    110    444  Sam Gieske            Blessed Sacrament                       10:19.8  5:10/K    4  
  163    111   1012  Jett Rader            Carter Traditional Elementary           10:20.3  5:10/K    3  
  164    112   4376  Ryan Morris           Rosa Parks Elementary                   10:21.0  5:11/K    3  
  165    113   3355  Ethan Hodges          Locust Grove Elementary School          10:21.2  5:11/K    0  
  166  (> 7)   3421  Kristian Jara         Lowe Elementary School                  10:22.0  5:11/K    1  
  167  (< 5)   2521  Aiden Chastain        Hawthorne Elementary                    10:22.5  5:11/K    3  
  168    114   5206  Dylan Compton         St. Michael                             10:22.5  5:11/K    2  
  169  (> 7)   3434  Jaime Shrensker       Lowe Elementary School                  10:23.3  5:12/K    3  
  170    115   2501  Noah Moneypenny       Harmony Elementary School               10:24.1  5:12/K    2  
  171  (> 7)   3407  Noah A. Anderson      Lowe Elementary School                  10:25.1  5:13/K    4  
  172    116   5219  Garrett Sharp         St. Michael                             10:26.1  5:13/K    2  
  173    117   1637  Lincoln Miller        Dunn Elementary                         10:26.3  5:13/K    0  
  174    118   1946  Quincy Thomas         Field Elementary                        10:28.1  5:14/K    4  
  175    119   3165  Carson Judd           Lexington Christian Elementary          10:28.5  5:14/K    4  
  176    120   3361  Roby Raker            Locust Grove Elementary School          10:29.1  5:15/K    4  
  177    121   5769  Kaden Lowry           Wilder Elementary School                10:29.2  5:15/K    4  
  178  (< 5)   1975  Brandon Russell       Flaherty Elementary                     10:30.6  5:15/K    3  
  179    122   5215  Andrew Motta          St. Michael                             10:31.4  5:16/K    2  
  180  (< 5)   4991  Cody Dinsmore         St. Edward                              10:33.0  5:17/K    3  
  181    123   2754  Zac Martin            Hite                                    10:34.0  5:17/K    4  
  182    124   2753  Lucas Lambert         Hite                                    10:34.1  5:17/K    1  
  183  (> 7)   2489  Evan Keller           Harmony Elementary School               10:36.2  5:18/K    4  
  184  (< 5)   5065  J. Gardner Brown      St. Joseph School (Bowling Gre          10:36.6  5:18/K    4  
  185    125   3614  Amari Watson          McBrayer Elementary                     10:37.8  5:19/K    1  
  186    126   1598  Sebastian Benns       Dunn Elementary                         10:38.2  5:19/K    1  
  187    127    473  Hayden Mclntosh       Bloom Elementary                        10:38.8  5:19/K    2  
  188  (> 7)    888  Coleson King          Camden Station Elementary Scho          10:39.4  5:20/K    4  
  189    128   4370  Aaron George          Rosa Parks Elementary                   10:39.8  5:20/K    3  
  190    129   1648  Clark Weisenbarger    Dunn Elementary                         10:40.6  5:20/K    1  
  191    130   4375  Clayton Morgan        Rosa Parks Elementary                   10:40.8  5:20/K    2  
  192  (> 7)   2219  Abid Ali              Goshen Elementary                       10:41.1  5:21/K    3  
  193    131    130  Connor Harris         Athens-Chilesburg Elementary            10:41.6  5:21/K    4  
  194  (> 7)   2512  Anthony Welle         Harmony Elementary School               10:42.0  5:21/K    4  
  195  (> 7)   5287  Luke Barrett          Stopher Elementary School               10:42.5  5:21/K    3  
  196  (> 7)   1616  Grayson Folks         Dunn Elementary                         10:43.5  5:22/K    1  
  197    132   5147  Avery Minch           St. Mary (Alexandria)                   10:43.5  5:22/K    1  
  198  (< 5)   4695  Sammy Cain            Stamping Ground                         10:44.1  5:22/K    4  
  199  (> 7)   1638  Warren Murphy         Dunn Elementary                         10:44.2  5:22/K    1  
  200  (< 5)   3645  Matthew Huffman       Mercer Elementary                       10:44.5  5:22/K    3  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  201  (< 5)   3651  Roman Stine           Mercer Elementary                       10:45.2  5:23/K    1  
  202    133   2760  Ben Novak             Hite                                    10:45.2  5:23/K    1  
  203    134   3245  Bryce Jones           Liberty Elementary School               10:46.0  5:23/K    3  
  204  (> 7)   2241  Alec Nagle            Goshen Elementary                       10:46.1  5:23/K    3  
  205  (> 7)   5699  Caleb Young           West Jessamine Middle School            10:46.2  5:23/K    4  
  206    135   3572  Andrew Ellis          Maxwell Elementary School               10:46.7  5:23/K    3  
  207  (< 5)   1132  Christopher Young     Christian Academy of Carrollto          10:46.8  5:23/K    3  
  208  (< 5)   1517  Grayson Burchett      Derby City Athletic Club                10:46.9  5:23/K    2  
  209  (< 5)   1961  Gavin Beecher         Flaherty Elementary                     10:47.1  5:24/K    4  
  210  (> 7)   5297  Andrew Haller         Stopher Elementary School               10:47.5  5:24/K    3  
  211    136   2694  Will Carpenter        Highlands Latin School Element          10:48.0  5:24/K    3  
  212  (> 7)   2761  Andrue Ockerman       Hite                                    10:48.2  5:24/K    4  
  213    137   3739  Zach Donaldson        Montgomery County                       10:49.0  5:25/K    2  
  214  (< 5)   4024  Hardy Black           Northeast Striders                      10:49.4  5:25/K    0  
  215    138   2070  Caden Lavey           Garden Springs Elementary Scho          10:49.6  5:25/K    3  
  216  (> 7)   2478  Sully Bruns           Harmony Elementary School               10:50.1  5:25/K    3  
  217    139   1009  Ashton Holliman       Carter Traditional Elementary           10:50.1  5:25/K    4  
  218  (> 7)   2482  Elliot Dorsey         Harmony Elementary School               10:50.3  5:25/K    3  
  219  (> 7)   2751  Conall Harden         Hite                                    10:50.5  5:25/K    3  
  220  (< 5)   2022  Lincoln York          Gablewood Christian Academy Ho          10:50.8  5:25/K    1  
  221    140   4379  James Nida            Rosa Parks Elementary                   10:50.9  5:25/K    3  
  222    141   3615  Maurice Watson        McBrayer Elementary                     10:52.2  5:26/K    3  
  223    142    438  Max Brown             Blessed Sacrament                       10:53.2  5:27/K    2  
  224    143   1804  Henry Wehmeyer        Eisenhower Elementary School            10:54.0  5:27/K    1  
  225    144   5768  Cole Lowry            Wilder Elementary School                10:55.3  5:28/K    2  
  226  (> 7)   1011  Harrison Priddy       Carter Traditional Elementary           10:56.9  5:28/K    2  
  227  (> 7)   2507  Kayden Stephens-Wiese Harmony Elementary School               10:57.4  5:29/K    2  
  228    145    446  Ethan Hagedorn        Blessed Sacrament                       10:57.7  5:29/K    1  
  229  (> 7)   3423  Carter Johnston       Lowe Elementary School                  10:58.1  5:29/K    3  
  230  (> 7)   5684  Colton Podnar         West Jessamine Middle School            10:58.9  5:29/K    4  
  231  (> 7)   1935  Finn Lierly           Field Elementary                        10:59.0  5:30/K    2  
  232    146    137  Clay Mayer            Athens-Chilesburg Elementary            10:59.9  5:30/K    4  
  233    147   2161  Jadon Moore           Glendover Elementary                    11:00.1  5:30/K    3  
  234    148   5207  Cole Douglas          St. Michael                             11:00.3  5:30/K    2  
  235  (> 7)   2502  Kade O'Rourke         Harmony Elementary School               11:01.2  5:31/K    4  
  236    149   2733  Henry Williams        Highlands Latin School Element          11:02.6  5:31/K    2  
  237    150   1068  Connor Daughterty     Centerfield Elementary School           11:03.4  5:32/K    2  
  238  (> 7)   1945  Julian Thomas         Field Elementary                        11:03.8  5:32/K    2  
  239  (< 5)   4989  Daniel Day            St. Edward                              11:03.9  5:32/K    2  
  240    151    127  Ki Allen Burchett     Athens-Chilesburg Elementary            11:04.1  5:32/K    3  
  241  (> 7)   1928  Harper Eichenberger   Field Elementary                        11:04.5  5:32/K    2  
  242    152   3234  Luis Capellan         Liberty Elementary School               11:05.0  5:33/K    4  
  243    153   1805  William Weihe         Eisenhower Elementary School            11:05.1  5:33/K    3  
  244  (> 7)   2766  Owen Smith            Hite                                    11:05.3  5:33/K    1  
  245    154   5761  Liam Custis           Wilder Elementary School                11:05.7  5:33/K    0  
  246    155   2960  John Day              Kenwood Station Elementary Sch          11:06.0  5:33/K    3  
  247    156   3588  Aiden Sweat           Maxwell Elementary School               11:06.5  5:33/K    2  
  248  (< 5)   3036  Noah Ison             Lake Cumberland Runners                 11:07.1  5:34/K    4  
  249    157    469  Landin Blessitt       Bloom Elementary                        11:07.7  5:34/K    4  
  250    158   3356  Evan Jared            Locust Grove Elementary School          11:08.9  5:34/K    2  
  251    159   1796  Audie Pressley        Eisenhower Elementary School            11:09.6  5:35/K    2  
  252  (> 7)   1611  Rory DeMasie          Dunn Elementary                         11:12.3  5:36/K    1  
  253    160   1074  Benjamin Havercamp    Centerfield Elementary School           11:13.4  5:37/K    1  
  254    161   2724  Silas Pryor           Highlands Latin School Element          11:13.8  5:37/K    2  
  255    162    140  Silas Roberts         Athens-Chilesburg Elementary            11:14.0  5:37/K    3  
  256    163   3567  Anthony Cristino      Maxwell Elementary School               11:14.8  5:37/K    1  
  257  (> 7)   5289  Nathan DeLaney        Stopher Elementary School               11:17.2  5:39/K    3  
  258    164   2732  Garrett White         Highlands Latin School Element          11:19.4  5:40/K    2  
  259  (> 7)   1013  Elijah Shaw           Carter Traditional Elementary           11:20.2  5:40/K    3  
  260  (< 5)    617  Evan Edge             Bowen Elementary                        11:20.7  5:40/K    2  
  261    165   1798  Braydon Rubano        Eisenhower Elementary School            11:20.8  5:40/K    1  
  262    166   2168  Charles Trumbo        Glendover Elementary                    11:23.2  5:42/K    3  
  263  (> 7)   3363  Abram Springer        Locust Grove Elementary School          11:24.2  5:42/K    3  
  264    167   3613  Luis Tomas            McBrayer Elementary                     11:25.8  5:43/K    3  
  265  (< 5)   1127  Liam Corbin           Christian Academy of Carrollto          11:27.5  5:44/K    1  
  266  (> 7)   1941  Julian Pedicini       Field Elementary                        11:28.6  5:44/K    2  
  267    168    480  Evan Wells            Bloom Elementary                        11:28.6  5:44/K    2  
  268  (< 5)    587  Jack Owens            Bourbon County Middle School            11:28.7  5:44/K    2  
  269  (> 7)   1618  Graham Godthaab       Dunn Elementary                         11:28.8  5:44/K    1  
  270  (< 5)    577  Zerrick Bryant        Bourbon Central Elementary              11:30.1  5:45/K    2  
  271  (> 7)   2253  Jaxon Tarbet          Goshen Elementary                       11:31.9  5:46/K    3  
  272  (> 7)   2749  Parth Dhande          Hite                                    11:31.9  5:46/K    4  
  273    169   2147  Oliver Chism          Glendover Elementary                    11:33.8  5:47/K    3  
  274    170   1799  Nickles Rubano        Eisenhower Elementary School            11:34.9  5:47/K    3  
  275  (> 7)   3360  Sam Parker            Locust Grove Elementary School          11:36.1  5:48/K    2  
  276    171   3248  Brady Kyde            Liberty Elementary School               11:36.8  5:48/K    2  
  277    172   2170  Miles Ware            Glendover Elementary                    11:38.7  5:49/K    3  
  278  (> 7)   5886  Kristian Kallio       Locust Grove Elementary School          11:39.6  5:50/K    3  
  279  (> 7)   5657  Cooper Andrews        West Jessamine Middle School            11:40.8  5:50/K    2  
  280  (> 7)   2486  Alexander Fowler      Harmony Elementary School               11:40.8  5:50/K    3  
  281    173   4386  Kai Suzuki            Rosa Parks Elementary                   11:40.9  5:50/K    2  
  282  (> 7)   3345  Kole Birdwell         Locust Grove Elementary School          11:44.6  5:52/K   12  
  283  (< 5)   4724  Jack Zande            Anne Mason                              11:45.0  5:53/K    4  
  284    174   3170  Landon Meadowns       Lexington Christian Elementary          11:45.3  5:53/K    4  
  285  (> 7)   3362  Zachary Satterly      Locust Grove Elementary School          11:47.7  5:54/K    3  
  286  (< 5)   4707  Colton Lamb           Western Elementary                      11:47.9  5:54/K    0  
  287    175   3243  Carter Guillaume      Liberty Elementary School               11:49.0  5:55/K    4  
  288  (< 5)   4938  Joshua McBride        St. Agatha Academy                      11:51.2  5:56/K    3  
  289    176   1312  Grant Freeman         Longbranch                              11:54.5  5:57/K    0  
  290  (> 7)   2748  Davion Cook           Hite                                    11:55.3  5:58/K    4  
  291  (> 7)    872  Birch Blackwell       Camden Station Elementary Scho          11:56.8  5:58/K    2  
  292    177   1302  Charlie Butta         Longbranch                              11:57.4  5:59/K    4  
  293  (< 5)   4694  Jude Brown            Western Elementary                      11:59.8  6:00/K    1  
  294    178   3571  Jasper Durham         Maxwell Elementary School               12:00.0  6:00/K    2  
  295  (< 5)   4997  Marek Spina           St. Edward                              12:02.0  6:01/K    0  
  296  (> 7)    889  Xavier Lamar          Camden Station Elementary Scho          12:03.1  6:02/K    3  
  297    179   3175  Logan Steier          Lexington Christian Elementary          12:03.4  6:02/K    3  
  298    180   1788  Ezekiel Braun         Eisenhower Elementary School            12:03.9  6:02/K    3  
  299    181   3242  Locke Gaunce          Liberty Elementary School               12:06.2  6:03/K    3  
  300    182   3166  Hudson Keene          Lexington Christian Elementary          12:08.1  6:04/K    3  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  301  (< 5)    594  Drew Sullivan         Bourbon County Middle School            12:09.6  6:05/K    1  
  302  (> 7)   1642  Jackson Rhodes        Dunn Elementary                         12:12.6  6:06/K    0  
  303  (> 7)   2476  Clark Brooks          Harmony Elementary School               12:13.6  6:07/K    3  
  304    183   2059  Gilbert Braun         Garden Springs Elementary Scho          12:14.9  6:07/K    1  
  305  (< 5)   5177  Roark Milenthal       St. Matthews Elementary                 12:15.4  6:08/K    0  
  306    184   5218  Logan Ryan            St. Michael                             12:16.6  6:08/K    2  
  307  (> 7)   3162  Luke Blackburn        Lexington Christian Elementary          12:17.4  6:09/K    4  
  308  (< 5)    560  Lucas Hale            Cane Ridge                              12:19.2  6:10/K    4  
  309  (< 5)   5090  Nate Clark            St. Joseph, Cold Spring                 12:21.3  6:11/K    0  
  310  (< 5)   3711  Levi Sweat            Middletown Elementary                   12:23.2  6:12/K    3  
  311    185   5760  Caleb Bowels          Wilder Elementary School                12:23.5  6:12/K    2  
  312    186   2171  John Weimer           Glendover Elementary                    12:24.6  6:12/K    3  
  313  (> 7)    882  Eli Gammon            Camden Station Elementary Scho          12:27.5  6:14/K    2  
  314  (> 7)    881  Cager Gammon          Camden Station Elementary Scho          12:27.9  6:14/K    4  
  315  (> 7)   1942  Harlin Samuels        Field Elementary                        12:28.7  6:14/K    4  
  316  (> 7)   3410  Wesley Bamba          Lowe Elementary School                  12:33.6  6:17/K    1  
  317  (> 7)   3173  Koby Pierce           Lexington Christian Elementary          12:39.0  6:20/K    4  
  318    187   1859  Xavier Embry          Farmer Elementary                       12:39.8  6:20/K    4  
  319  (> 7)   1641  Greyson Reed          Dunn Elementary                         12:42.2  6:21/K    1  
  320  (> 7)   3158  Adian Addington       Lexington Christian Elementary          12:46.9  6:23/K    4  
  321  (> 7)   2139  Will Adamson          Glendover Elementary                    12:48.9  6:24/K    3  
  322    188   2693  Kysaac Burkhead       Highlands Latin School Element          12:52.7  6:26/K    1  
  323  (> 7)   3785  Elliot Bethel         Muhlenberg County                       12:54.1  6:27/K    2  
  324    189   5762  Braden Gilbert        Wilder Elementary School                12:59.1  6:30/K    2  
  325    190    132  Liam Johnson          Athens-Chilesburg Elementary            13:02.6  6:31/K    4  
  326    191   1856  Tony Bethel           Farmer Elementary                       13:06.4  6:33/K    4  
  327    192   2705  Isaac Hutcheson       Highlands Latin School Element          13:07.3  6:34/K    3  
  328    193   1868  Gunner Nevitt         Farmer Elementary                       13:07.5  6:34/K    3  
  329    194   3247  Connor Krantz         Liberty Elementary School               13:07.8  6:34/K    4  
  330  (> 7)   3161  Jackson Blackburn     Lexington Christian Elementary          13:07.9  6:34/K    1  
  331    195   2968  Bennett Yann          Kenwood Station Elementary Sch          13:08.7  6:34/K    2  
  332    196    475  Paxton Paszkier       Bloom Elementary                        13:09.2  6:35/K    4  
  333  (< 5)   3643  Tripp Dawson          Mercer Elementary                       13:12.3  6:36/K    1  
  334    197   2967  Hudson Van Allen      Kenwood Station Elementary Sch          13:13.8  6:37/K    1  
  335    198   2060  Andrew Clement        Garden Springs Elementary Scho          13:25.5  6:43/K    3  
  336  (> 7)   2155  Joey Kingsolver       Glendover Elementary                    13:27.3  6:44/K    3  
  337  (< 5)   4710  Joseph Marcum         Western Elementary                      13:35.1  6:48/K    2  
  338  (> 7)   3168  Jacob Lycan           Lexington Christian Elementary          13:36.8  6:48/K    4  
  339    199   1863  Saif Kurdi            Farmer Elementary                       13:36.9  6:48/K    1  
  340  (< 5)   5169  Henry Kemper          St. Matthews Elementary                 13:37.4  6:49/K    1  
  341  (> 7)    880  Gabe Donnelly         Camden Station Elementary Scho          13:39.6  6:50/K    4  
  342    200   3584  Preston O'Bryan       Maxwell Elementary School               13:45.5  6:53/K    3  
  343  (< 5)    576  Bryson Berry          Bourbon Central Elementary              13:53.0  6:57/K    1  
  344    201   1336  Liam Willen           Longbranch                              13:59.6  7:00/K    1  
  345    202   3569  Loch Distler          Maxwell Elementary School               14:00.6  7:00/K    1  
  346  (< 5)   4709  James Lyons           Stamping Ground                         14:07.3  7:04/K    0  
  347  (< 5)   5170  Joseph Kemper         St. Matthews Elementary                 14:20.4  7:10/K    3  
  348  (> 7)   2958  Hudson Briscoe        Kenwood Station Elementary Sch          14:22.1  7:11/K    1  
  349  (> 7)   1643  Talon Rosenstein      Dunn Elementary                         14:29.7  7:15/K    0  
  350  (< 5)   4293  Levi Lawson           Redwood Cooperative Elementary          14:37.2  7:19/K    4  
  351  (> 7)    873  Jack Blackwell        Camden Station Elementary Scho          14:41.7  7:21/K    3  
  352  (> 7)   1627  Oliver Hernandez      Dunn Elementary                         14:45.2  7:23/K    4  
  353    203   2075  Daniel Perez          Garden Springs Elementary Scho          14:48.9  7:24/K    3  
  354    204   1064  Joaquim Bastos Dias deCenterfield Elementary School           15:02.8  7:31/K    2  
  355  (> 7)   1600  Nathaniel Breetz      Dunn Elementary                         15:11.9  7:36/K    1  
  356    205   1864  Sultan Kurdi          Farmer Elementary                       15:23.1  7:42/K    4  
  357    206   3235  Brody Coots           Liberty Elementary School               15:32.9  7:46/K    2  
  358  (< 5)   4292  Asher Hoskins         Redwood Cooperative Elementary          16:37.6  8:19/K    4  
  359  (> 7)   1630  Nolan Hughes          Dunn Elementary                         16:55.7  8:28/K    0  
  360    207   1078  Dedrick Schaefer      Centerfield Elementary School           19:50.0  9:55/K    1  
  361    208   1071  Sam Doyle             Centerfield Elementary School           20:10.6 10:05/K    1  



Overall Finish List - Boys

EL Girls 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   5800  Eli Miller            Wilt Elementary                         14:47.4  4:56/K    1  



Overall Finish List - Boys

El Boys 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   4141  Garrison Gilvin       Our Lady of Lourdes                     10:36.9  3:32/K    5  
    2      1   4959  Kaden Wancket         St. Agnes                               10:42.0  3:34/K    6  
    3      2   3951  Kobey Yates           North Marshall Middle School            10:50.1  3:37/K    6  
    4      3   1117  Ayden Taylor          Christian Academy Middle Schoo          10:52.3  3:37/K    5  
    5      4   1492  Camryn Edge           Daviess County Middle School            10:58.1  3:39/K    5  
    6      5   2866  Gabriel Smith         Jessie Clark Middle School              11:04.5  3:42/K    6  
    7      6    986  Lennon Smith          Campbell Middle School                  11:05.2  3:42/K    6  
    8      7   1376  Cameron Gwaltney      Crosby Middle School                    11:06.6  3:42/K    6  
    9      8   4866  Ryder Roberson        South Oldham Middle School              11:11.3  3:44/K    6  
   10  (< 5)   4972  Isaac Delling         St. Bernard                             11:12.4  3:44/K    5  
   11      9   2228  Eli Green             Goshen Elementary                       11:13.9  3:45/K    5  
   12     10    992  Ben Wilson            Campbell Middle School                  11:17.2  3:46/K    6  
   13     11   2249  Austin Sears          Goshen Elementary                       11:17.4  3:46/K    4  
   14     12   3906  Sullivan Yaden        Noe Middle School                       11:20.0  3:47/K    6  
   15     13   2493  Lincoln Krezmien      Harmony Elementary School               11:21.2  3:47/K    5  
   16     14   1334  Paul Van Laningham    Camp Ernst                              11:22.1  3:47/K    6  
   17  (< 5)   5595  Wyatt Shearer         Walton Verona                           11:25.3  3:48/K    5  
   18     15   4858  Henry Koller          South Oldham Middle School              11:26.0  3:49/K    6  
   19     16   1901  Danico Trowell        Farnsley Middle School                  11:27.5  3:49/K    6  
   20     17   2319  Acey Stricklin        Graves County Middle School             11:27.9  3:49/K    6  
   21     18   4863  Rick Mshindi          South Oldham Middle School              11:29.8  3:50/K    6  
   22     19   3671  Wes Cameron           Meyzeek Middle School                   11:34.0  3:51/K    6  
   23     20   5559  Andrew Carskadon      Turkey Foot Middle School               11:34.7  3:52/K    6  
   24     21   1488  Brody Clark           Daviess County Middle School            11:36.7  3:52/K    6  
   25  (< 5)   5250  Colin Glasgow         St. Thomas School                       11:37.5  3:53/K    5  
   26     22    654  MIles Richey          Bowling Green Junior High Scho          11:40.0  3:53/K    5  
   27     23   4950  Nolan Crider          St. Agnes                               11:41.4  3:54/K    5  
   28  (< 5)   5095  Carson Hesse          St. Joseph, Cold Spring                 11:44.3  3:55/K    6  
   29     24    647  Landon Gilbert        Bowling Green Junior High Scho          11:46.4  3:55/K    6  
   30     25   1335  Lawson White          Camp Ernst                              11:47.0  3:56/K    6  
   31  (< 5)   2612  Whitman Goodwin       Highland Middle School                  11:49.1  3:56/K    6  
   32     26    983  Joseph Parks          Campbell Middle School                  11:50.0  3:57/K    6  
   33     27   1489  Trent Coomes          Daviess County Middle School            11:51.1  3:57/K    5  
   34     28   5305  Drew Miles            Stopher Elementary School               11:52.7  3:58/K    5  
   35     29   3239  Jimmy Dick            Liberty Elementary School               11:53.1  3:58/K    5  
   36     30   2278  Tyler Marksbury       Grant County                            11:53.8  3:58/K    6  
   37     31   2723  Gerhard Neuner        Highlands Latin School Element          11:54.9  3:58/K    6  
   38     32   4426  Evan Neff             Rowan County                            11:56.5  3:59/K    5  
   39  (< 5)   2759  Brennan Murray        Hite                                    11:57.1  3:59/K    5  
   40     33    344  Wyet Rechtin          Beechwood                               11:57.7  3:59/K    6  
   41  (< 5)   4908  Graham Dwyer          Spencer County Middle School            11:58.0  3:59/K    6  
   42     34   2907  Eli Clark             Kammerer Middle School                  11:58.3  3:59/K    6  
   43  (< 5)   5210  Gaines Howard         St. Michael                             11:58.8  4:00/K    5  
   44     35    334  Cole Bishop           Beechwood                               11:59.2  4:00/K    6  
   45     36    338  Hudson Edwards        Beechwood                               11:59.4  4:00/K    6  
   46     37   5304  Noah McMorran         Stopher Elementary School               11:59.6  4:00/K    5  
   47  (< 5)   3616  Mason Saunders        Medora Elementary                       12:00.7  4:00/K    5  
   48     38   1111  Eli Frazier           Christian Academy Middle Schoo          12:00.9  4:00/K    6  
   49     39   2244  Conner Nesmith        Goshen Elementary                       12:02.4  4:01/K    5  
   50  (< 5)   5237  Will Couch            St. Paul                                12:03.6  4:01/K    6  
   51     40   1181  Kannon Nugent         College View Middle School              12:04.5  4:02/K    5  
   52     41   2318  Samuel Spain          Graves County Middle School             12:06.2  4:02/K    5  
   53     42   3684  Nick Sanders          Meyzeek Middle School                   12:06.8  4:02/K    6  
   54     43   1304  Aidan Danneels        Camp Ernst                              12:08.1  4:03/K    6  
   55     44   1324  Charls Ryan Richards  Camp Ernst                              12:08.1  4:03/K    6  
   56  (< 5)   5103  Kyle Piscitello       St. Joseph, Cold Spring                 12:08.9  4:03/K    6  
   57     45   4749  Houston Hancock       Second Street Elementary Schoo          12:11.5  4:04/K    6  
   58     46   4373  Holden Hobbs          Rosa Parks Elementary                   12:13.2  4:04/K    5  
   59  (< 5)   4990  Brady Dinsmore        St. Edward                              12:13.9  4:05/K    6  
   60     47   4954  James George          St. Agnes                               12:14.0  4:05/K    6  
   61  (< 5)   2791  Davis Cunningham      Holy Trinity Parish School              12:14.5  4:05/K    5  
   62     48   2917  Liam Quirk            Kammerer Middle School                  12:14.8  4:05/K    6  
   63  (< 5)   4574  Elijah Faulkner       Sandy Hook Elementary                   12:16.3  4:05/K    5  
   64     49   2231  Henry Howard          Goshen Elementary                       12:18.7  4:06/K    5  
   65     50   3880  Hayden Beckley        Noe Middle School                       12:20.0  4:07/K    6  
   66     51     59  Henry Pudlo           Anchorage Public School                 12:20.1  4:07/K    6  
   67     52    991  Mason Watts           Campbell Middle School                  12:22.1  4:07/K    5  
   68  (< 5)   2425  Tanner Daniels        Wallins Elementary                      12:22.7  4:08/K    4  
   69  (< 5)   4700  Colt Fields           Scott County Middle School              12:23.4  4:08/K    6  
   70     53   3950  Daniel Walker         North Marshall Middle School            12:23.5  4:08/K    6  
   71     54   4277  Ethan Hicks           Ramsey Middle School                    12:24.5  4:08/K    6  
   72     55    228  Luke Goldsmith        Bates Elementary                        12:25.5  4:09/K    5  
   73     56   2226  Levi Gay              Goshen Elementary                       12:26.0  4:09/K    4  
   74  (< 5)   4995  Blake Scott           St. Edward                              12:26.4  4:09/K    5  
   75     57   5675  Kyler Gregory         West Jessamine Middle School            12:26.6  4:09/K    6  
   76     58   5533  Tyler Baker           Tully Elementary                        12:27.4  4:09/K    5  
   77     59   3680  Ashwi Muralidhoran    Meyzeek Middle School                   12:27.8  4:09/K    6  
   78     60   3940  John Tyler Thompson   North Laurel Middle School              12:28.2  4:09/K    6  
   79  (< 5)   2037  Philip Turner         Gallatin County                         12:28.4  4:09/K    5  
   80     61   4960  Vincent Yochum        St. Agnes                               12:28.5  4:10/K    5  
   81     62   5353  Kaidan Dauenbaugh     Summit View Academy                     12:29.0  4:10/K    5  
   82     63   1305  Joshua De Roche       Camp Ernst                              12:29.9  4:10/K    5  
   83     64   5687  Gabe Schlafer         West Jessamine Middle School            12:30.5  4:10/K    5  
   84     65    311  Carson Quenon         Beaumont Middle School                  12:34.2  4:11/K    6  
   85     66   2144  Ethan Bradford        Glendover Elementary                    12:34.3  4:11/K    5  
   86     67    313  Alex Rusing           Beaumont Middle School                  12:34.6  4:12/K    6  
   87     68   5361  Brady Mills           Summit View Academy                     12:35.3  4:12/K    6  
   88     69   4160  Brody Hearn           Owen County                             12:35.8  4:12/K    6  
   89     70     33  Hayden Delaney        Anchorage Public School                 12:36.6  4:12/K    6  
   90     71   5054  Coen Noble            St. John School                         12:37.3  4:12/K    5  
   91  (< 5)   2785  Griffin Hall          Holy Spirit                             12:37.4  4:12/K    6  
   92     72   3673  Bryce Hamilton        Meyzeek Middle School                   12:37.5  4:13/K    6  
   93     73   4420  Brody Lykins          Rowan County                            12:37.8  4:13/K    6  
   94     74   1500  Jack Labhart          Daviess County Middle School            12:38.5  4:13/K    6  
   95     75   2506  Olie Smith            Harmony Elementary School               12:39.3  4:13/K    5  
   96     76   4368  Adam Fidowicz         Rosa Parks Elementary                   12:40.3  4:13/K    5  
   97  (< 5)   2545  Luke Smith            Hebron Middle School                    12:41.5  4:14/K    6  
   98     77   5539  Aiden Jenkins         Tully Elementary                        12:42.0  4:14/K    5  
   99     78    650  Tyson Keller          Bowling Green Junior High Scho          12:42.4  4:14/K    6  
  100     79   5877  Wyatt Shea            Woodford County                         12:42.6  4:14/K    5  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     80   4467  Noah Finch            Russell                                 12:42.6  4:14/K    5  
  102     81   3936  Jaxon Jacobs          North Laurel Middle School              12:44.2  4:15/K    6  
  103     82    170  Lincoln Richardson    Barret Traditional Middle Scho          12:45.1  4:15/K    6  
  104     83   3932  Caleb Caldwell        North Laurel Middle School              12:46.0  4:15/K    6  
  105     84   2509  Grant Tucker          Harmony Elementary School               12:46.5  4:16/K    5  
  106     85   1114  Andrew Kratt          Christian Academy Middle Schoo          12:46.6  4:16/K    6  
  107     86   1502  Haysten Mayfield      Daviess County Middle School            12:46.8  4:16/K    6  
  108     87   5878  Kyle Stickel          Woodford County                         12:47.1  4:16/K    5  
  109     88   4165  Levi Stivers          Owen County                             12:47.5  4:16/K    5  
  110  (< 5)   5230  Jack Frederick        St. Patrick School                      12:47.5  4:16/K    6  
  111     89   5676  Zach Hamilton         West Jessamine Middle School            12:48.2  4:16/K    6  
  112     90   4106  Tucker Bailey         Oldham County Middle School             12:48.3  4:16/K    6  
  113     91   2857  Cale Locklar          Jessie Clark Middle School              12:48.8  4:16/K    6  
  114     92   3240  Landon Emery          Liberty Elementary School               12:48.8  4:16/K    5  
  115     93   1373  Kaden Earwood         Crosby Middle School                    12:50.2  4:17/K    6  
  116     94   3905  Jackson Taylor        Noe Middle School                       12:51.9  4:17/K    6  
  117  (< 5)   2762  Graham Pearl          Hite                                    12:52.5  4:18/K    5  
  118     95   4412  Owen Gibson           Rowan County                            12:53.5  4:18/K    6  
  119     96   1503  Wesley Miles          Daviess County Middle School            12:53.8  4:18/K    6  
  120     97   4137  Dielo Wendel          Oldham County Middle School             12:54.4  4:18/K    5  
  121     98   4856  Colin Kessinger       South Oldham Middle School              12:54.7  4:18/K    6  
  122     99   1512  L.t Varble            Daviess County Middle School            12:55.0  4:18/K    5  
  123    100   5690  Jacob Stratton        West Jessamine Middle School            12:55.6  4:19/K    5  
  124    101   2869  Trevor Surrett        Jessie Clark Middle School              12:56.4  4:19/K    6  
  125    102   4166  Bryson Tirey          Owen County                             12:56.5  4:19/K    6  
  126  (< 5)   5580  Cole Fischer          Villa Madonna                           12:56.7  4:19/K    5  
  127  (< 5)   5229  Tucker Dalton         St. Patrick School                      12:56.9  4:19/K    6  
  128    103    128  Henry Dick            Athens-Chilesburg Elementary            12:57.2  4:19/K    5  
  129    104    985  Hunter Rogers         Campbell Middle School                  12:57.7  4:19/K    6  
  130    105   4855  Lucas Hutchcraft      South Oldham Middle School              12:58.2  4:19/K    6  
  131  (< 5)   4048  Easton Hughes         Old Mill Elementary                     12:59.3  4:20/K    5  
  132    106   3946  Brayden Lampert       North Marshall Middle School            13:00.0  4:20/K    6  
  133    107   2699  Beau Gordon           Highlands Latin School Element          13:00.4  4:20/K    6  
  134    108   3251  Landon Moore          Liberty Elementary School               13:00.5  4:20/K    5  
  135  (< 5)   5226  Aidan Albritton       St. Patrick School                      13:00.7  4:20/K    5  
  136    109     43  Seth King             Anchorage Public School                 13:00.9  4:20/K    5  
  137    110   4156  Tripp Allnutt         Owen County                             13:01.4  4:20/K    6  
  138    111   1610  Scott Davis           Dunn Elementary                         13:02.7  4:21/K    5  
  139  (< 5)   1026  Zachary de Robles     Casey County                            13:03.0  4:21/K    6  
  140    112    655  Paul Rigsby-Tinch     Bowling Green Junior High Scho          13:03.0  4:21/K    5  
  141  (< 5)   4632  Pol Marti             Scapa Elementary                        13:03.0  4:21/K    5  
  142    113   1110  Ethan Fitzgibbon      Christian Academy Middle Schoo          13:04.1  4:21/K    6  
  143    114   2250  Ryan Seely            Goshen Elementary                       13:05.3  4:22/K    5  
  144    115   4135  Coby Smith            Oldham County Middle School             13:05.6  4:22/K    6  
  145  (< 5)   1688  Jackson Roberts       E.J. Hayes Middle School                13:06.0  4:22/K    6  
  146  (< 5)   2614  Noah Meers            Highland Middle School                  13:06.3  4:22/K    6  
  147    116   4429  Eli Perkins           Rowan County                            13:06.5  4:22/K    6  
  148    117     37  Alex Hasselbeck       Anchorage Public School                 13:07.7  4:23/K    4  
  149    118   4118  Anderson Goetz        Oldham County Middle School             13:07.8  4:23/K    5  
  150    119     38  Austin Hundley        Anchorage Public School                 13:07.9  4:23/K    6  
  151    120   5300  Samuel Joynt          Stopher Elementary School               13:08.3  4:23/K    3  
  152  (< 5)   5897  Carson Bode           St. Paul                                13:10.4  4:23/K    5  
  153    121   3679  Jack Mowry            Meyzeek Middle School                   13:11.5  4:24/K    6  
  154    122   1109  Elijah Dale           Christian Academy Middle Schoo          13:11.8  4:24/K    6  
  155    123   4157  Tyler Cammack         Owen County                             13:12.1  4:24/K    5  
  156    124   2865  Jack Sheets           Jessie Clark Middle School              13:13.2  4:24/K    6  
  157  (< 5)   5326  Will Wyrick           Sts. Peter and Paul-California          13:14.5  4:25/K    6  
  158    125   5296  Hunter Gilkey         Stopher Elementary School               13:15.1  4:25/K    5  
  159    126    288  Ryan Barrett          Beaumont Middle School                  13:15.4  4:25/K    6  
  160  (< 5)   2787  Will Thompson         Holy Spirit                             13:15.4  4:25/K    5  
  161    127   2248  Ben Rubenstein        Goshen Elementary                       13:15.6  4:25/K    5  
  162    128   4434  Ray Sparks            Rowan County                            13:16.1  4:25/K    5  
  163  (< 5)   1023  Luke Barnes           Casey County                            13:16.6  4:26/K    5  
  164    129    126  Garrett Blake         Athens-Chilesburg Elementary            13:16.9  4:26/K    5  
  165  (< 5)   5069  Shepard Kurtz         St. Joseph School (Bowling Gre          13:17.1  4:26/K    5  
  166    130    977  Landon Harney         Campbell Middle School                  13:17.2  4:26/K    5  
  167    131    136  Brayden Lear          Athens-Chilesburg Elementary            13:17.5  4:26/K    5  
  168    132   2729  Matias Trocan         Highlands Latin School Element          13:17.6  4:26/K    6  
  169    133   2710  Max LePrell           Highlands Latin School Element          13:17.7  4:26/K    6  
  170    134   1328  Eli Short             Camp Ernst                              13:17.9  4:26/K    6  
  171    135    385  Alex Phiri            Berea                                   13:18.7  4:26/K    5  
  172    136   4107  Mason Baldwin         Oldham County Middle School             13:18.9  4:26/K    6  
  173    137   5883  Jay Wells             Woodford County                         13:19.0  4:26/K    6  
  174    138   4955  Preston Jolly         St. Agnes                               13:19.4  4:26/K    5  
  175    139   3208  Andrew Tatro          Lexington Latin Middle School           13:19.6  4:27/K    4  
  176    140    336  Joey Daniele          Beechwood                               13:19.6  4:27/K    6  
  177    141   4381  Kota Nomura           Rosa Parks Elementary                   13:19.9  4:27/K    5  
  178  (< 5)   4255  Eli King              Powell County                           13:19.9  4:27/K    5  
  179    142   1112  Gavin Gibson          Christian Academy Middle Schoo          13:20.0  4:27/K    6  
  180    143   3947  Zander Latino         North Marshall Middle School            13:20.9  4:27/K    6  
  181  (< 5)   4992  Braden Heitkamper     St. Edward                              13:21.0  4:27/K    5  
  182    144   5562  Ian Hawkes            Turkey Foot Middle School               13:21.0  4:27/K    6  
  183    145   2722  Levi Nau              Highlands Latin School Element          13:21.8  4:27/K    6  
  184  (< 5)   4910  Buck Murphy           Spencer County Middle School            13:22.2  4:27/K    6  
  185  (< 5)   5783  Josiah McCain         Williamstown                            13:22.3  4:27/K    6  
  186  (< 5)   5115  Max Piazza            St. Margaret Mary                       13:22.7  4:28/K    6  
  187    146   5662  Samuel Biddulph       West Jessamine Middle School            13:23.2  4:28/K    5  
  188    147    790  Barron Bradshaw       Burgin                                  13:24.5  4:28/K    6  
  189    148   3205  Caleb Marshall        Lexington Latin Middle School           13:24.6  4:28/K    4  
  190    149   3933  Jaren Edwards         North Laurel Middle School              13:24.9  4:28/K    6  
  191    150   2314  Asher Mcclain         Graves County Middle School             13:25.0  4:28/K    5  
  192    151   2862  Xavier Richardson     Jessie Clark Middle School              13:25.2  4:28/K    6  
  193  (< 5)   2431  DaShaun Smith         Rosspoint Elementary                    13:25.7  4:29/K    6  
  194    152   1108  Ryan Brown            Christian Academy Middle Schoo          13:27.1  4:29/K    5  
  195    153   5052  Ben Mayer             St. John School                         13:29.1  4:30/K    5  
  196    154   1613  Pollux Fiel           Dunn Elementary                         13:29.5  4:30/K    5  
  197    155   1176  Carter Crabtree       College View Middle School              13:30.3  4:30/K    6  
  198    156   3935  Brody Hodges          North Laurel Middle School              13:30.5  4:30/K    6  
  199  (< 5)   5730  Reese Thomasson       Whitefield Academy                      13:30.8  4:30/K    6  
  200    157   5534  Michael Burns         Tully Elementary                        13:31.0  4:30/K    4  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  201  (< 5)   4885  Zach Spata            Southern                                13:32.6  4:31/K    6  
  202    158   4477  Lincoln Roane         Russell                                 13:32.8  4:31/K    5  
  203    159   4407  Josh Buschman         Rowan County                            13:33.8  4:31/K    6  
  204  (< 5)   4922  Elijah Morrell        Spring Meadows Cottage School           13:34.4  4:31/K    4  
  205    160   3681  Thomas Raymond        Meyzeek Middle School                   13:34.6  4:32/K    6  
  206    161   2855  Eric Kloss            Jessie Clark Middle School              13:35.3  4:32/K    6  
  207    162     40  Chase Jackson         Anchorage Public School                 13:35.9  4:32/K    5  
  208    163    383  Isaac Heggen          Berea                                   13:36.1  4:32/K    4  
  209  (< 5)   4912  Earl Rose             Spencer County Middle School            13:36.6  4:32/K    5  
  210  (< 5)   2788  Charles Woeste        Holy Spirit                             13:37.4  4:32/K    6  
  211  (< 5)   5091  Everett Dawson        St. Joseph, Cold Spring                 13:37.5  4:33/K    6  
  212    164    380  Tyler Easton-hogg     Berea                                   13:37.6  4:33/K    5  
  213  (< 5)   4705  Ramsey Knight         Scott County Middle School              13:38.6  4:33/K    5  
  214    165   5351  Cole Bunch            Summit View Academy                     13:38.9  4:33/K    6  
  215    166   2914  Botond Krizsan        Kammerer Middle School                  13:39.7  4:33/K    6  
  216    167   2282  Andrew Powers         Grant County                            13:39.8  4:33/K    6  
  217    168   3891  Dallas Dowdy          Noe Middle School                       13:40.5  4:34/K    6  
  218  (< 5)   2540  Elliott Williams      Hawthorne Elementary                    13:40.7  4:34/K    5  
  219    169   3237  Logan Crase           Liberty Elementary School               13:41.5  4:34/K    5  
  220    170   3203  Jack Janzow           Lexington Latin Middle School           13:41.5  4:34/K    5  
  221    171   3685  Dylan Shelley         Meyzeek Middle School                   13:42.3  4:34/K    6  
  222    172   1396  Caleb Williams        Crosby Middle School                    13:42.8  4:34/K    6  
  223    173   5567  Caleb Whitten         Turkey Foot Middle School               13:43.9  4:35/K    6  
  224    174   2861  Jack Profitt          Jessie Clark Middle School              13:44.3  4:35/K    6  
  225    175    235  Conner Marks          Bates Elementary                        13:44.3  4:35/K    5  
  226    176   5693  Levi Weber            West Jessamine Middle School            13:44.5  4:35/K    5  
  227    177   5352  Ethan Childress       Summit View Academy                     13:45.3  4:35/K    6  
  228  (< 5)   4920  Timothy Melton        Spring Meadows Cottage School           13:45.5  4:35/K    5  
  229  (< 5)   3831  Braxton Keathley      Mullins School                          13:45.7  4:35/K    5  
  230    178   2317  Colt Shelton          Graves County Middle School             13:46.0  4:35/K    4  
  231    179    378  Hadyn Confer          Berea                                   13:46.1  4:35/K    5  
  232    180   3196  Mason Butler          Lexington Latin Middle School           13:46.3  4:35/K    3  
  233    181   4464  Brady Douglas         Russell                                 13:47.1  4:36/K    5  
  234    182   1394  Caleb Whitmer         Crosby Middle School                    13:47.6  4:36/K    6  
  235    183    346  Gus White             Beechwood                               13:48.0  4:36/K    6  
  236    184    989  Clay Wasson           Campbell Middle School                  13:48.6  4:36/K    4  
  237    185   2172  Van Weimer            Glendover Elementary                    13:49.6  4:37/K    5  
  238    186   1895  Glenn Knox            Farnsley Middle School                  13:50.8  4:37/K    6  
  239    187   1720  Caleb Egan            East Jessamine Middle School            13:51.3  4:37/K    6  
  240    188    343  Warner Platt          Beechwood                               13:51.6  4:37/K    6  
  241  (< 5)   5202  Conner Anderson       St. Michael                             13:52.1  4:37/K    6  
  242    189   5843  Blake Burns           Woodford County                         13:53.0  4:38/K    6  
  243    190   1178  Brayden Johnson       College View Middle School              13:53.0  4:38/K    5  
  244    191   4366  Tristen Corbin        Rosa Parks Elementary                   13:53.0  4:38/K    5  
  245    192   1306  Caleb Dietz           Camp Ernst                              13:53.7  4:38/K    5  
  246  (< 5)    692  Parker Mead           Bracken County                          13:54.6  4:38/K    5  
  247    193   3206  Ben Roberts           Lexington Latin Middle School           13:55.0  4:38/K    4  
  248    194   1978  Andrew Wellman        Flaherty Elementary                     13:56.3  4:39/K    6  
  249    195   5288  Nathan Barrett        Stopher Elementary School               13:56.7  4:39/K    4  
  250    196   2487  Topher Gibson         Harmony Elementary School               13:57.9  4:39/K    5  
  251    197   4283  Nolan Powers          Ramsey Middle School                    14:00.8  4:40/K    6  
  252    198   1372  Jackson Craig         Crosby Middle School                    14:01.1  4:40/K    6  
  253    199    286  Drew Antoni           Beaumont Middle School                  14:01.5  4:41/K    6  
  254    200    220  Colin Anselmo         Bates Elementary                        14:02.5  4:41/K    5  
  255  (< 5)   4913  Jakob Satterly        Spencer County Middle School            14:02.9  4:41/K    5  
  256    201    377  Liam Brewer           Berea                                   14:03.2  4:41/K    6  
  257    202   3246  Kyon Jones            Liberty Elementary School               14:03.3  4:41/K    5  
  258    203   5546  Ian Walker            Tully Elementary                        14:03.3  4:41/K    5  
  259    204   2905  Carter Beam           Kammerer Middle School                  14:04.3  4:41/K    6  
  260    205   2921  Sam Trapp             Kammerer Middle School                  14:04.4  4:41/K    6  
  261  (< 5)   3319  Dash Sutton           Lincoln Elementary                      14:04.9  4:42/K    5  
  262  (< 5)   5066  Owen Brown            St. Joseph School (Bowling Gre          14:05.0  4:42/K    6  
  263  (< 5)   4039  Daniel Park           Norton Elementary                       14:05.1  4:42/K    5  
  264  (< 5)    399  Francisco Harrison    Bernheim Middle School                  14:06.1  4:42/K    6  
  265  (< 5)   2594  Lee Polsgrove         Hickman County                          14:08.0  4:43/K    4  
  266    206   4377  Tommy Moseley         Rosa Parks Elementary                   14:08.0  4:43/K    5  
  267    207   1386  Bill McMinn           Crosby Middle School                    14:08.3  4:43/K    6  
  268    208   1617  Eli Gardner           Dunn Elementary                         14:09.0  4:43/K    3  
  269    209   3931  Jasper Binder         North Laurel Middle School              14:10.8  4:44/K    6  
  270  (< 5)   1690  Lincoln Rowland       E.J. Hayes Middle School                14:11.0  4:44/K    6  
  271    210   4112  Paul Doyle            Oldham County Middle School             14:11.7  4:44/K    6  
  272    211   3939  Trenton Pool          North Laurel Middle School              14:13.0  4:44/K    6  
  273  (< 5)   1674  Angelo DiLorenzo      E.J. Hayes Middle School                14:13.4  4:44/K    6  
  274    212   2067  Angel Herrera         Garden Springs Elementary Scho          14:13.5  4:45/K    5  
  275    213    795  Kaleb Dailey          Burgin                                  14:13.5  4:45/K    6  
  276    214   1892  Kennedy Hadley        Farnsley Middle School                  14:13.6  4:45/K    6  
  277  (< 5)   1789  Parker Caple          Eisenhower Elementary School            14:13.8  4:45/K    5  
  278    215   1620  Abram Hall            Dunn Elementary                         14:15.4  4:45/K    2  
  279    216   4852  Brock Buckman         South Oldham Middle School              14:16.0  4:45/K    6  
  280    217   4870  Rylan Taylor          South Oldham Middle School              14:16.6  4:46/K    6  
  281    218   4278  Connor Holmes         Ramsey Middle School                    14:19.8  4:47/K    6  
  282    219     29  Paxton Byrne          Anchorage Public School                 14:21.8  4:47/K    6  
  283    220    141  Jordan Strong         Athens-Chilesburg Elementary            14:21.9  4:47/K    5  
  284    221   5310  Grant Pellowe         Stopher Elementary School               14:22.1  4:47/K    5  
  285  (< 5)   2937  Elliott Johnson       Kentucky Country Day                    14:22.4  4:47/K    5  
  286    222   1973  Carter Pike           Flaherty Elementary                     14:24.4  4:48/K    5  
  287    223   1601  Tibebe Breetz         Dunn Elementary                         14:26.5  4:49/K    5  
  288    224   2273  Josloid Bantique      Grant County                            14:26.7  4:49/K    6  
  289    225   2148  Yakob Davison         Glendover Elementary                    14:27.1  4:49/K    5  
  290    226   1897  Chance Lawson         Farnsley Middle School                  14:27.8  4:49/K    6  
  291    227   3209  Joshua Zimmer         Lexington Latin Middle School           14:28.1  4:49/K    3  
  292    228    232  Eric Lea              Bates Elementary                        14:28.1  4:49/K    5  
  293    229   1174  Colten Bivins         College View Middle School              14:28.3  4:49/K    2  
  294    230   2169  Jack Vaughn           Glendover Elementary                    14:28.8  4:50/K    5  
  295    231   4115  Foster Elmore         Oldham County Middle School             14:30.6  4:50/K    5  
  296  (< 5)   5729  Aidan Minton          Whitefield Academy                      14:31.3  4:50/K    6  
  297    232   1377  Shepard Hanson        Crosby Middle School                    14:32.2  4:51/K    6  
  298    233   4470  Brady Hajjar          Russell                                 14:33.4  4:51/K    5  
  299    234   2077  Bradley Smith         Garden Springs Elementary Scho          14:35.0  4:52/K    5  
  300    235    788  Joshua Biggs          Burgin                                  14:36.4  4:52/K    5  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  301  (< 5)   5594  Clay Shearer          Walton Verona                           14:37.4  4:52/K    6  
  302  (< 5)   2426  Luther Gross          Rosspoint Elementary                    14:38.0  4:53/K    7  
  303    236   4425  Mason Minor           Rowan County                            14:38.3  4:53/K    5  
  304    237    792  Daniel Butler         Burgin                                  14:38.3  4:53/K    6  
  305    238   1723  Lucas Gabbard         East Jessamine Middle School            14:40.4  4:53/K    6  
  306  (< 5)   5573  Jude Finch            University Heights                      14:41.0  4:54/K    5  
  307    239   2279  Ian Mattingly         Grant County                            14:41.5  4:54/K    6  
  308  (< 5)   2592  Ayden Cox             Hickman County                          14:42.5  4:54/K    5  
  309  (< 5)   4884  Nery Montiel          Southern                                14:43.4  4:54/K    6  
  310    240   2066  Abel Herrera          Garden Springs Elementary Scho          14:43.5  4:55/K    5  
  311    241   5348  Hayden Akers          Summit View Academy                     14:43.9  4:55/K    5  
  312    242   5538  Nicholas Jackson      Tully Elementary                        14:44.0  4:55/K    5  
  313    243   5851  Bennett Dowdell       Woodford County                         14:44.6  4:55/K    5  
  314  (< 5)   4923  Judah Morrell         Spring Meadows Cottage School           14:46.4  4:55/K    6  
  315  (< 5)   4260  Eben Dedrick          Providence Christian Academy            14:47.6  4:56/K    5  
  316    244   5850  Will Cummins          Woodford County                         14:47.7  4:56/K    5  
  317    245   1172  Jon Andrew Ball       College View Middle School              14:48.2  4:56/K    4  
  318    246    645  Luke Duff             Bowling Green Junior High Scho          14:48.6  4:56/K    5  
  319  (< 5)    671  Braydon Hale          Boyd County Elementary                  14:48.8  4:56/K    4  
  320    247   2505  Jack Sharr            Harmony Elementary School               14:49.0  4:56/K    5  
  321    248   1964  Payton Conner         Flaherty Elementary                     14:49.4  4:56/K    5  
  322  (< 5)   4699  AJ Falk               Scott County Middle School              14:50.9  4:57/K    5  
  323    249    164  Rustin Murphy         Barret Traditional Middle Scho          14:51.6  4:57/K    6  
  324    250    160  Gabriel Gerstorff     Barret Traditional Middle Scho          14:51.9  4:57/K    6  
  325    251   5544  Quinn Shean           Tully Elementary                        14:52.9  4:58/K    5  
  326    252    157  Kellen Aphaivongs     Barret Traditional Middle Scho          14:53.2  4:58/K    6  
  327    253   3948  Sam Martin            North Marshall Middle School            14:55.5  4:59/K    6  
  328    254    133  Luc Kiper             Athens-Chilesburg Elementary            14:58.7  5:00/K    5  
  329    255   1624  James Harston         Dunn Elementary                         15:00.0  5:00/K    3  
  330    256   3236  Cole Craig            Liberty Elementary School               15:01.7  5:01/K    5  
  331    257   3250  Kaius Maradik         Liberty Elementary School               15:02.2  5:01/K    5  
  332    258   4480  Gunnar Smith          Russell                                 15:02.6  5:01/K    5  
  333    259    287  Myles Arnold          Beaumont Middle School                  15:05.0  5:02/K    6  
  334  (< 5)   4261  James Gift            Providence Christian Academy            15:05.0  5:02/K    6  
  335    260   1970  Cooper Johnson        Flaherty Elementary                     15:05.0  5:02/K    5  
  336    261   5306  James Minton          Stopher Elementary School               15:08.2  5:03/K    5  
  337    262   3902  William O'Shea        Noe Middle School                       15:10.2  5:03/K    6  
  338  (< 5)   2750  Riley Gnagy           Hite                                    15:10.3  5:03/K    5  
  339  (< 5)   5319  Justin Bezold         Sts. Peter and Paul-California          15:11.8  5:04/K    5  
  340  (< 5)   1773  Walker Humphrey       Eastside Middle School                  15:15.2  5:05/K    6  
  341  (< 5)   2527  Felix Humble          Hawthorne Elementary                    15:18.4  5:06/K    5  
  342    263    285  William Amstutz       Beaumont Middle School                  15:18.9  5:06/K    6  
  343    264   2692  Caleb Bryant          Highlands Latin School Element          15:20.7  5:07/K    6  
  344  (< 5)   1790  Jackson Cummings      Eisenhower Elementary School            15:21.7  5:07/K    5  
  345  (< 5)   5396  Spencer Brogge        The Lexington School                    15:22.1  5:07/K    6  
  346    265   5566  Valentino Montes      Turkey Foot Middle School               15:24.9  5:08/K    6  
  347  (< 5)    519  Grady Gebhart         Bondurant Middle School                 15:27.8  5:09/K    5  
  348  (< 5)   2616  Max Reinking          Highland Middle School                  15:28.3  5:09/K    6  
  349  (< 5)   4637  Kyle Yang             Scapa Elementary                        15:28.4  5:09/K    5  
  350  (< 5)   3439  Jaykumar Soni         Lowe Elementary School                  15:29.6  5:10/K    5  
  351  (< 5)   4713  James Mussman         Scott County Middle School              15:30.2  5:10/K    5  
  352  (< 5)   5577  Riley Clark           Villa Madonna                           15:30.4  5:10/K    5  
  353    266   1971  Kaide Kwaithkowski    Flaherty Elementary                     15:31.2  5:10/K    5  
  354  (< 5)   2784  Thomas Corbett        Holy Spirit                             15:31.4  5:10/K    3  
  355    267   1889  Jordan Buais          Farnsley Middle School                  15:32.5  5:11/K    6  
  356    268   1175  Campbell Crabtree     College View Middle School              15:34.2  5:11/K    6  
  357    269   5360  Braxton Lindloff      Summit View Academy                     15:34.4  5:11/K    4  
  358    270   5042  Ian Conklin           St. John School                         15:34.4  5:11/K    5  
  359    271   2503  Beckman Richards      Harmony Elementary School               15:34.7  5:12/K    5  
  360  (< 5)    401  Mark Pocker           Bernheim Middle School                  15:35.9  5:12/K    5  
  361    272   5558  Ethan Broaddus        Turkey Foot Middle School               15:36.4  5:12/K    6  
  362    273   1858  Andrew Davis          Farmer Elementary                       15:38.0  5:13/K    5  
  363    274   2167  Joseph Sylvester      Glendover Elementary                    15:40.1  5:13/K    5  
  364  (< 5)   4993  Adam Lewis            St. Edward                              15:40.5  5:14/K    5  
  365    275    225  Elijah Downey         Bates Elementary                        15:40.6  5:14/K    5  
  366    276   4465  Blaine Evans          Russell                                 15:40.7  5:14/K    5  
  367  (> 7)     46  Eli Mayes             Anchorage Public School                 15:42.9  5:14/K    6  
  368  (< 5)    670  Andrew Bowling        Boyd County Elementary                  15:43.7  5:15/K    5  
  369    277   2906  PJ Chin               Kammerer Middle School                  15:44.2  5:15/K    6  
  370  (< 5)   4567  Austin Rogers         Saints Peter and Paul (Hopkins          15:45.8  5:15/K    6  
  371    278   3207  Jacob Stone           Lexington Latin Middle School           15:46.3  5:15/K    4  
  372    279   4745  Noah Chism            Second Street Elementary Schoo          15:47.4  5:16/K    5  
  373    280   1894  Jackson King          Farnsley Middle School                  15:47.9  5:16/K    6  
  374    281   4162  Colton McDaniel       Owen County                             15:48.8  5:16/K    5  
  375  (< 5)   4041  Wyatt Willis          Norton Elementary                       15:50.9  5:17/K    5  
  376    282   2159  Paxton Lehman         Glendover Elementary                    15:51.0  5:17/K    5  
  377    283   2275  Jaxon Franks          Grant County                            15:51.2  5:17/K    6  
  378    284   4758  Kaleb Tracy           Second Street Elementary Schoo          15:51.5  5:17/K    5  
  379    285   2083  Case Williams         Garden Springs Elementary Scho          15:52.4  5:17/K    5  
  380    286   4761  Khai Wainscott        Second Street Elementary Schoo          15:54.7  5:18/K    6  
  381    287   1719  Benjamin Corman       East Jessamine Middle School            15:55.0  5:18/K    6  
  382    288   2920  Aleksander Siats      Kammerer Middle School                  15:55.5  5:19/K    6  
  383  (< 5)   1803  Braxton Weatherly     Eisenhower Elementary School            15:56.8  5:19/K    5  
  384    289    335  Darren Chandler       Beechwood                               15:57.1  5:19/K    6  
  385    290   4473  Gabe Pridemore        Russell                                 16:01.4  5:20/K    5  
  386  (< 5)   2033  Bryric Caldwell       Gallatin County                         16:06.6  5:22/K    6  
  387    291    172  Ryan Schade           Barret Traditional Middle Scho          16:08.6  5:23/K    6  
  388  (< 5)   1067  Dane Brozak           Centerfield Elementary School           16:09.7  5:23/K    5  
  389    292   2500  Kane McClelland       Harmony Elementary School               16:09.9  5:23/K    5  
  390    293   2150  Isaiah Felice         Glendover Elementary                    16:13.5  5:25/K    5  
  391    294   1867  Jason Mcglinchey      Farmer Elementary                       16:19.5  5:27/K    5  
  392    295   4382  Tristan Roentz        Rosa Parks Elementary                   16:19.8  5:27/K    5  
  393  (< 5)   1076  Carter Mayes          Centerfield Elementary School           16:22.7  5:28/K    5  
  394    296   2320  Caleb Walton          Graves County Middle School             16:24.0  5:28/K    6  
  395  (< 5)   5096  Logan Hesse           St. Joseph, Cold Spring                 16:24.8  5:28/K    6  
  396    297    129  Andrew Erdmann        Athens-Chilesburg Elementary            16:28.7  5:30/K    5  
  397  (< 5)    515  Collin Camden         Bondurant Middle School                 16:40.5  5:34/K    5  
  398    298   1872  Memphis Zermeno       Farmer Elementary                       16:47.6  5:36/K    5  
  399    299   1728  Jackson Roberts       East Jessamine Middle School            16:47.8  5:36/K    5  
  400  (< 5)    688  Brian Bonnick         Bracken County                          16:51.3  5:37/K    5  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  401    300   1865  Abhinay Laggeri       Farmer Elementary                       16:55.4  5:38/K    4  
  402  (< 5)   5492  Aaden Crowley         Trinity Christian Academy               16:56.7  5:39/K    5  
  403    301   1896  Kyler Kuprion         Farnsley Middle School                  16:59.2  5:40/K    6  
  404  (< 5)   4894  Yobany Hernandez      Southgate Elementary School             17:01.0  5:40/K    5  
  405    302    791  Andrew Bragg          Burgin                                  17:09.4  5:43/K    6  
  406  (< 5)   5180  Andrew Newman         St. Matthews Elementary                 17:11.6  5:44/K    5  
  407  (< 5)   4919  Brody Pontrich        Spring Meadows Cottage School           17:24.9  5:48/K    6  
  408    303    644  Timothy Costellow     Bowling Green Junior High Scho          17:30.8  5:50/K    6  
  409  (< 5)   2428  Ethan Lewis           Black Mountain Elementary               17:32.7  5:51/K    7  
  410  (< 5)    693  Jesse Mills           Bracken County                          17:38.1  5:53/K    5  
  411  (< 5)   3832  Noah Ratliff          Mullins School                          17:41.5  5:54/K    5  
  412    304   4750  Aiden Harp            Second Street Elementary Schoo          17:45.2  5:55/K    5  
  413    305    303  Blake Johnson         Beaumont Middle School                  17:46.1  5:55/K    6  
  414  (< 5)   2530  Brendan Kristiansen   Hawthorne Elementary                    18:06.1  6:02/K    5  
  415    306   4286  Kaden Tran            Ramsey Middle School                    18:07.4  6:02/K    6  
  416  (< 5)   3581  Nate Mills            Maxwell Elementary School               18:16.1  6:05/K    5  
  417    307   1722  William England       East Jessamine Middle School            18:19.3  6:06/K    6  
  418  (< 5)   4635  Evan Singleton        Scapa Elementary                        18:36.0  6:12/K    5  
  419  (< 5)   5184  Gavin Schmidlapp      St. Matthews Elementary                 18:38.6  6:13/K    5  
  420    308   4385  Go Suzuki             Rosa Parks Elementary                   18:47.9  6:16/K    5  
  421  (< 5)   2427  Timothy Hickson       Cumberland Elementary                   18:48.4  6:16/K    5  
  422    309   4287  Lucas Tunstull        Ramsey Middle School                    18:51.4  6:17/K    6  
  423  (< 5)   4634  Gus Moore             Scapa Elementary                        18:52.9  6:18/K    5  
  424  (< 5)   3827  ethan carter          Mullins School                          18:54.2  6:18/K    8  
  425  (< 5)   4965  Jacob Early           St. Albert the Great                    18:59.4  6:20/K    5  
  426    310   5057  Raeburn Taylor        St. John School                         19:22.8  6:28/K    5  
  427  (< 5)    516  Jesse Cirillo         Bondurant Middle School                 19:45.4  6:35/K    5  
  428    311   4746  Aiden Cunningham      Second Street Elementary Schoo          19:51.1  6:37/K    6  
  429  (< 5)   5324  Nathan Moellman       Sts. Peter and Paul-California          19:58.8  6:40/K    5  
  430    312   2078  Trey Tackett          Garden Springs Elementary Scho          20:01.6  6:41/K    5  
  431    313   1866  Jackson McGlinchey    Farmer Elementary                       20:07.8  6:43/K    4  
  432    314   2061  Tanner Clement        Garden Springs Elementary Scho          20:22.2  6:47/K    5  
  433    315   5058  Alex Walters          St. John School                         21:00.8  7:00/K    5  
  434    316   4743  Stanton Bryan         Second Street Elementary Schoo          21:30.9  7:10/K    5  
  435  (< 5)   2036  Ryan Sorrell          Gallatin County                         21:54.7  7:18/K    5  
  436    317    786  Melvin Berketis       Burgin                                  23:29.3  7:50/K    5  



Overall Finish List - Boys

El Mixed Open 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   4201  Nicholas Stewart      Page School Center                      11:11.7  3:44/K    6  
    2  (< 5)   2403  Lucas Gann            Drakes Creek                            11:38.9  3:53/K    6  
    3  (< 5)    366  Reese Arno            Bell Central School Center              12:03.5  4:01/K    5  
    4      1   4182  Christopher Coy       Owensboro Middle School                 12:08.3  4:03/K    5  
    5  (< 5)   3464  Nate Hodges           Madisonville Middle                     12:09.8  4:03/K    6  
    6      2    450  Luke McLane           Blessed Sacrament                       12:16.2  4:05/K    5  
    7  (< 5)   2404  Jacob Gray            Drakes Creek                            12:20.7  4:07/K    6  
    8      3   2570  Jordan Haynes         Henderson South Middle School           12:20.9  4:07/K    5  
    9  (< 5)   2808  Ryan Holmes           Jefferson County Traditional M          12:24.4  4:08/K    6  
   10  (< 5)   2815  Silas Trimble         Trimble Homeschool                      12:29.6  4:10/K    7  
   11  (< 5)   4195  Jacob Brannon         Page School Center                      12:31.5  4:11/K    5  
   12  (< 5)   3457  James Adams           Madisonville Middle                     12:38.9  4:13/K    6  
   13  (< 5)   3469  Canaan Weldon         Madisonville Middle                     12:39.5  4:13/K    6  
   14  (< 5)   4198  Elijah Hampton        Page School Center                      12:40.9  4:14/K    6  
   15      4   3346  Garrett Black         Locust Grove Elementary School          12:42.0  4:14/K    5  
   16      5    441  John Dwyer            Blessed Sacrament                       12:45.6  4:15/K    5  
   17      6   4188  Nash Miller           Owensboro Middle School                 12:46.2  4:15/K    6  
   18  (< 5)   2807  Brady Filippazzo      Jefferson County Traditional M          12:47.3  4:16/K    6  
   19  (< 5)    994  Solly Corkran         Capital Day School                      12:47.9  4:16/K    6  
   20      7    451  Luke O'Hara           Blessed Sacrament                       12:49.4  4:16/K    6  
   21      8   3898  Alex Haverstock       Noe Middle School                       12:50.7  4:17/K    6  
   22  (< 5)   3750  Adam Vernon           Montgomery County                       12:55.6  4:19/K    5  
   23      9   1034  Thomas England        Cassidy Elementary School               12:59.2  4:20/K    5  
   24     10   2577  Ross Plummer          Henderson South Middle School           13:01.4  4:20/K    5  
   25  (< 5)   3747  Kai Ralls             Montgomery County                       13:01.8  4:21/K    5  
   26     11   2235  Samuel Johnson        Goshen Elementary                       13:03.7  4:21/K    5  
   27  (< 5)   2868  Jackson Stuart        Jessie Clark Middle School              13:05.9  4:22/K    6  
   28  (< 5)   3742  Josh Laverty          Montgomery County                       13:07.0  4:22/K    6  
   29     12   2224  Daxton Copeland       Goshen Elementary                       13:09.2  4:23/K    5  
   30     13   3174  Samuel Scott          Lexington Christian Elementary          13:09.8  4:23/K    6  
   31  (< 5)   2398  Turner Allen          Drakes Creek                            13:09.9  4:23/K    6  
   32  (< 5)   5140  Ben Doyle             St. Mary (Alexandria)                   13:10.1  4:23/K    6  
   33  (< 5)   4956  James Pape            St. Agnes                               13:11.7  4:24/K    6  
   34  (< 5)    584  Jack Koch             St. Mary Bourbon Co                     13:13.5  4:25/K    5  
   35  (< 5)   4861  Thomas McGonnell      South Oldham Middle School              13:15.6  4:25/K    6  
   36  (< 5)   4951  Everett Derrick       St. Agnes                               13:17.4  4:26/K    5  
   37     14   2564  Kaden Buckman         Henderson South Middle School           13:18.2  4:26/K    6  
   38  (< 5)    887  Colin Johnson         Camden Station Elementary Scho          13:19.9  4:27/K    5  
   39  (< 5)   3705  Troy Lasick           Middletown Elementary                   13:20.4  4:27/K    5  
   40  (< 5)   4958  Jacob Ray             St. Agnes                               13:23.7  4:28/K    5  
   41  (< 5)    875  Keaton Carr           Camden Station Elementary Scho          13:25.4  4:28/K    5  
   42     15   4121  George Holton         Oldham County Middle School             13:25.6  4:29/K    5  
   43     16   2232  Zachary Isbell        Goshen Elementary                       13:26.0  4:29/K    5  
   44     17    593  Jake Scott            Bourbon County Middle School            13:28.4  4:29/K    6  
   45     18   2884  William Devore        Johnson Traditional Middle Sch          13:32.1  4:31/K    6  
   46  (< 5)   2405  Jeffrey Hunt          Drakes Creek                            13:32.6  4:31/K    4  
   47     19   3365  Travis Wolfe          Locust Grove Elementary School          13:33.3  4:31/K    5  
   48     20   2892  Austin Ross           Johnson Traditional Middle Sch          13:33.4  4:31/K    6  
   49  (< 5)   3377  Brady Sullivan        Louisville TigerSharks                  13:34.5  4:32/K    6  
   50     21   2252  Payton Smith          Goshen Elementary                       13:35.9  4:32/K    5  
   51     22   3348  Barrett Bush          Locust Grove Elementary School          13:37.4  4:32/K    5  
   52     23    454  Ben Wulfeck           Blessed Sacrament                       13:38.7  4:33/K    5  
   53  (< 5)   2366  Keegan Zulager        Green County                            13:39.7  4:33/K    8  
   54  (< 5)   2845  Spencer Fuqua         Jessie Clark Middle School              13:41.4  4:34/K    6  
   55  (< 5)   5139  Isaac Amin            St. Mary (Alexandria)                   13:41.8  4:34/K    6  
   56  (< 5)    909  Oliver Sorsa          Camden Station Elementary Scho          13:43.9  4:35/K    5  
   57     24   2245  James Nettles         Goshen Elementary                       13:44.6  4:35/K    5  
   58  (< 5)   3468  Evan Thorp            Madisonville Middle                     13:46.4  4:35/K    6  
   59     25    443  Braden Franxman       Blessed Sacrament                       13:46.9  4:36/K    5  
   60  (< 5)   3481  Nash Daily            Marnel C. Moorman Middle Schoo          13:47.2  4:36/K    4  
   61     26   4184  Dylan Fulkerson       Owensboro Middle School                 13:50.9  4:37/K    6  
   62  (< 5)   5418  Liam Taylor           Trimble County Middle School            13:53.1  4:38/K    5  
   63     27   4321  Landon Kern           Robertson County Middle School          13:53.8  4:38/K    6  
   64     28    575  Luke Beauman          Bourbon County Middle School            13:54.7  4:38/K    6  
   65     29   2881  Xavier Allen          Johnson Traditional Middle Sch          13:56.6  4:39/K    6  
   66     30   2886  Ethan Gaither         Johnson Traditional Middle Sch          13:57.4  4:39/K    6  
   67     31   2251  William Seitz         Goshen Elementary                       13:58.1  4:39/K    5  
   68  (< 5)   1087  Paxton Cook           Chenoweth Elementary School             13:59.3  4:40/K    5  
   69  (< 5)    591  Matthew Ritchie       North Middletown                        14:01.7  4:41/K    5  
   70     32   1342  Noah Buchanan         Crawford Middle School                  14:02.9  4:41/K    6  
   71     33   2565  Camden Burrow         Henderson South Middle School           14:06.9  4:42/K    6  
   72     34   2222  Isaac Cameron         Goshen Elementary                       14:07.1  4:42/K    5  
   73     35   1337  Justus Zillox         Camp Ernst                              14:09.5  4:43/K    5  
   74     36   4139  Tyler Wright          Oldham County Middle School             14:09.8  4:43/K    5  
   75     37   2580  Markel Thomas         Henderson South Middle School           14:10.1  4:43/K    6  
   76  (< 5)   3034  Wyatt Frank           Lake Cumberland Runners                 14:11.7  4:44/K    4  
   77  (< 5)   2777  Wesley Pirtle         Holy Name of Jesus Catholic Sc          14:12.4  4:44/K    5  
   78  (< 5)   3794  Justice Evans         Muhlenberg County                       14:13.0  4:44/K    5  
   79     38   2568  Henry Francke         Henderson South Middle School           14:17.1  4:46/K    6  
   80     39   4324  Hunter Poe            Robertson County Middle School          14:20.2  4:47/K    6  
   81     40   1035  Evan Groves           Cassidy Elementary School               14:20.2  4:47/K    5  
   82     41   4130  Caleb Robison         Oldham County Middle School             14:21.1  4:47/K    3  
   83     42   3881  Trenton Brown         Noe Middle School                       14:21.1  4:47/K    6  
   84  (< 5)   1506  Jonah Murphy          Daviess County Middle School            14:26.2  4:49/K    5  
   85  (< 5)    624  Finn Rietow           Bowen Elementary                        14:29.0  4:50/K    5  
   86  (< 5)   1089  Tannon Soeder         Chenoweth Elementary School             14:30.7  4:50/K    5  
   87  (< 5)   4871  Cooper Yann           South Oldham Middle School              14:33.1  4:51/K    6  
   88  (< 5)   5683  Mavrick Napier        West Jessamine Middle School            14:35.2  4:52/K    6  
   89  (< 5)   4026  Tre Smith             Northeast Striders                      14:35.4  4:52/K    5  
   90     43   1346  Phillip Robertson     Crawford Middle School                  14:36.2  4:52/K    6  
   91     44   2888  Trevor Kaiser         Johnson Traditional Middle Sch          14:39.4  4:53/K    6  
   92     45   1033  Owen Donnegan         Cassidy Elementary School               14:42.1  4:54/K    5  
   93     46   3354  Leland Harned         Locust Grove Elementary School          14:42.9  4:54/K    5  
   94  (< 5)   2695  Grant Coons           Highlands Latin School Element          14:46.2  4:55/K    5  
   95  (< 5)   2864  Cole Shaver           Jessie Clark Middle School              14:50.7  4:57/K    6  
   96     47   4313  Payton Allen          Robertson County Middle School          14:52.2  4:57/K    6  
   97  (< 5)   3201  Grant Hatton          Lexington Latin Middle School           14:52.4  4:57/K    3  
   98  (< 5)   5112  Sean Hayes            St. Leo School                          14:54.7  4:58/K    6  
   99  (< 5)   3802  Owen Halcomb          Muhlenberg County                       14:57.4  4:59/K    6  
  100  (< 5)   2870  Samuel Thompson       Jessie Clark Middle School              14:59.5  5:00/K    6  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (< 5)   3706  Clayton Mushlin       Middletown Elementary                   15:03.5  5:01/K    5  
  102  (< 5)   3790  Ty Conway             Muhlenberg County                       15:03.6  5:01/K    5  
  103  (< 5)   4868  Ryan Schock           South Oldham Middle School              15:05.3  5:02/K    6  
  104  (< 5)   4703  Zaden Housekeeper     Scott County Middle School              15:05.9  5:02/K    6  
  105  (< 5)    616  Jerson Batz           Bowen Elementary                        15:06.5  5:02/K    5  
  106  (< 5)   5368  Emmit Weghorn         Summit View Academy                     15:07.6  5:03/K    5  
  107  (< 5)   4716  Jack Richardson       Scott County Middle School              15:08.9  5:03/K    5  
  108     48   3884  Javier Case           Noe Middle School                       15:09.5  5:03/K    6  
  109     49   1333  Ian Tran              Camp Ernst                              15:09.6  5:03/K    5  
  110     50   4183  Elgin Dant            Owensboro Middle School                 15:11.8  5:04/K    6  
  111  (< 5)   4860  Austin Martin         South Oldham Middle School              15:11.9  5:04/K    6  
  112  (< 5)   5110  Elijah Danford        St. Leo School                          15:13.1  5:04/K    6  
  113     51   2575  Aidan Messer          Henderson South Middle School           15:15.7  5:05/K    3  
  114     52   3344  Stephan Bernstein     Locust Grove Elementary School          15:19.6  5:07/K   12  
  115  (< 5)   5314  Jackson Whitworth     Stopher Elementary School               15:20.4  5:07/K    5  
  116  (< 5)   5141  Owen Doyle            St. Mary (Alexandria)                   15:26.5  5:09/K    5  
  117     53   3364  Hayden Stethan        Locust Grove Elementary School          15:26.8  5:09/K    5  
  118     54   4132  Maxwell Rowan         Oldham County Middle School             15:28.6  5:10/K    6  
  119  (< 5)   1384  Bryce MacFarlane      Crosby Middle School                    15:28.8  5:10/K    6  
  120  (< 5)   4430  Cyrus Petronella      Rowan County                            15:29.5  5:10/K    6  
  121     55   2883  Maddox Caudill        Johnson Traditional Middle Sch          15:31.6  5:11/K    6  
  122  (< 5)   1926  Jonathan Doyle        Field Elementary                        15:33.5  5:11/K    5  
  123  (< 5)   5890  Sergio Lopez          St. Agatha Academy                      15:34.4  5:11/K    6  
  124     56   4123  Nolan Hurley          Oldham County Middle School             15:36.4  5:12/K    6  
  125  (< 5)    981  Matthew Jacobs        Campbell Middle School                  15:36.4  5:12/K    1  
  126  (< 5)    974  Levi Gant             Campbell Middle School                  15:37.4  5:12/K    2  
  127  (< 5)   5685  Christopher Rugg      West Jessamine Middle School            15:40.1  5:13/K    5  
  128  (< 5)   2321  Seth Walton           Graves County Middle School             15:40.5  5:14/K    5  
  129     57   1323  Carter Osborne        Camp Ernst                              15:42.7  5:14/K    5  
  130     58   2889  Xavier Mansfield      Johnson Traditional Middle Sch          15:44.0  5:15/K    6  
  131     59   4179  Kade Arnold           Owensboro Middle School                 15:57.0  5:19/K    5  
  132     60   3177  Colton Tanner         Lexington Christian Elementary          16:03.7  5:21/K    5  
  133  (< 5)    618  Jalen Green           Bowen Elementary                        16:04.2  5:21/K    5  
  134  (< 5)   5254  TJ Ruschman           St. Thomas School                       16:05.0  5:22/K    5  
  135     61   3176  Reese Tabor           Lexington Christian Elementary          16:08.1  5:23/K    5  
  136  (< 5)   1623  Collier Harston       Dunn Elementary                         16:09.3  5:23/K    1  
  137     62   1301  Samuel Burstein       Camp Ernst                              16:13.9  5:25/K    5  
  138  (< 5)    585  Cohen McElroy         North Middletown                        16:19.9  5:27/K    5  
  139     63   3897  Andrew Harrison       Noe Middle School                       16:26.6  5:29/K    6  
  140     64   3887  Jacob Culver          Noe Middle School                       16:26.6  5:29/K    8  
  141  (< 5)   3204  Joe Daniel Kemp       Lexington Latin Middle School           16:31.9  5:31/K    5  
  142  (> 7)   2885  Nathan Doss           Johnson Traditional Middle Sch          16:34.7  5:32/K    6  
  143     65   3172  Dylan Mingua          Lexington Christian Elementary          16:34.9  5:32/K    5  
  144  (< 5)   1395  Caleb Wilham          Crosby Middle School                    16:39.8  5:33/K    6  
  145  (< 5)   1960  Isaiah Barlow         Flaherty Elementary                     16:44.2  5:35/K    5  
  146  (< 5)   1458  Tripp Michel          Danville Christian Academy              16:48.4  5:36/K    6  
  147     66   1032  Jack Barton           Cassidy Elementary School               16:51.6  5:37/K    5  
  148  (< 5)   2510  Jack Turpen           Harmony Elementary School               16:55.4  5:38/K    5  
  149  (< 5)   2477  McCarthy Bruns        Harmony Elementary School               17:00.2  5:40/K    5  
  150  (< 5)    125  Hayden Arvin          Athens-Chilesburg Elementary            17:01.5  5:41/K    5  
  151  (< 5)   1891  Kyle Elliott          Farnsley Middle School                  17:09.6  5:43/K    6  
  152     67   4316  Tanner Gifford        Robertson County Middle School          17:13.9  5:45/K    6  
  153     68   4318  Henry Haag            Robertson County Middle School          17:13.9  5:45/K    6  
  154     69   4114  Daven Drury           Oldham County Middle School             17:15.3  5:45/K    6  
  155     70    589  Mark Perraut          Bourbon County Middle School            17:19.4  5:46/K    5  
  156  (> 7)   2223  Austin Cook           Goshen Elementary                       17:19.5  5:47/K    2  
  157     71    439  Sam Brown             Blessed Sacrament                       17:22.4  5:47/K    6  
  158     72   3892  Rehaan Egbert         Noe Middle School                       17:26.4  5:49/K    6  
  159  (< 5)   2152  Daniel Inman          Glendover Elementary                    17:26.9  5:49/K    5  
  160  (< 5)   5765  Moises Gutierrez      Wilder Elementary School                17:32.6  5:51/K    5  
  161  (< 5)   5113  Luke Higdon           St. Leo School                          17:33.3  5:51/K    6  
  162     73   1300  William Brown         Camp Ernst                              17:51.4  5:57/K    5  
  163  (> 7)   2895  Dorian Shimin         Johnson Traditional Middle Sch          17:56.5  5:59/K    6  
  164  (< 5)   1501  Jalon Lyne            Daviess County Middle School            18:04.2  6:01/K    6  
  165     74   1347  Jerdan Smith          Crawford Middle School                  18:11.0  6:04/K    6  
  166     75   1322  Harrison Merse        Camp Ernst                              18:12.9  6:04/K    6  
  167  (< 5)   2504  Aidan Robinson        Harmony Elementary School               18:18.4  6:06/K    5  
  168  (< 5)   1949  Fisher Wells          Field Elementary                        18:20.2  6:07/K    5  
  169  (< 5)   4371  Jack Gill             Rosa Parks Elementary                   18:22.4  6:07/K    5  
  170     76   1303  AJ Comstock           Camp Ernst                              18:24.7  6:08/K    5  
  171  (> 7)   1320  Niko Kappen           Camp Ernst                              18:29.5  6:10/K    5  
  172  (< 5)   2165  Jordan Richardson     Glendover Elementary                    18:33.6  6:11/K    5  
  173     77   1348  Jeremiah Smith        Crawford Middle School                  18:36.7  6:12/K    6  
  174  (< 5)   2809  Aden Medina           Jefferson County Traditional M          18:42.0  6:14/K    6  
  175     78   3899  Kyle Lawson           Noe Middle School                       18:52.9  6:18/K    6  
  176     79   4119  Jaxson Hill           Oldham County Middle School             19:03.9  6:21/K    6  
  177  (< 5)   1968  Caleb Greene          Flaherty Elementary                     19:08.2  6:23/K    5  
  178  (< 5)   5764  Trevor Goff           Wilder Elementary School                19:10.6  6:24/K    5  
  179     80    595  Carter Wells          Bourbon County Middle School            19:13.0  6:24/K    6  
  180  (< 5)   4440  Ashtyn Williams       Rowan County                            19:27.0  6:29/K    6  
  181  (< 5)   4384  Colin Smith           Rosa Parks Elementary                   19:44.0  6:35/K    5  
  182  (< 5)   5759  Luke Ashley           Wilder Elementary School                19:48.1  6:36/K    5  
  183  (< 5)   1626  Parker Heffernan      Dunn Elementary                         19:49.3  6:36/K    5  
  184     81    583  Kelby Kenimer         Bourbon County Middle School            19:49.4  6:36/K    5  
  185  (< 5)   2696  Carson Cruse          Highlands Latin School Element          19:50.1  6:37/K    5  
  186  (< 5)   4380  Randall Nida Jr       Rosa Parks Elementary                   19:54.0  6:38/K    5  
  187  (> 7)   1313  Landry Hammons        Camp Ernst                              19:56.2  6:39/K    6  
  188     82   1349  Kavion Thompson       Crawford Middle School                  20:25.7  6:49/K    6  
  189     83   3163  Robbie Doepke         Lexington Christian Elementary          21:09.9  7:03/K    5  
  190  (< 5)    722  Matthias Muchmore     Bulldogs Cross Country                  21:17.1  7:06/K    5  
  191     84   1037  Max Melton            Cassidy Elementary School               21:29.1  7:10/K    5  
  192  (< 5)   5358  Raiyu Halpin          Summit View Academy                     21:36.5  7:12/K    5  
  193     85   1036  Eli Melton            Cassidy Elementary School               21:37.8  7:13/K    5  
  194     86   1039  Grant Sageser         Cassidy Elementary School               21:39.6  7:13/K    5  
  195  (> 7)   1038  Will Riley            Cassidy Elementary School               22:05.8  7:22/K    5  
  196  (< 5)   2310  Hunter Carr           Graves County Middle School             23:48.2  7:56/K    6  
  197  (< 5)    139  Mason Poynter         Athens-Chilesburg Elementary            26:50.3  8:57/K    5  



Overall Finish List - Boys

MS Boys 4K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1    990  Cooper Wasson         Campbell Middle School                  13:20.1  3:20/K    8  
    2      2   4005  Adam Patel            North Oldham Middle School              13:32.0  3:23/K    8  
    3      3   1374  Dylan Ellis           Crosby Middle School                    13:38.5  3:25/K    8  
    4      4   1499  Nolan Kurz            Daviess County Middle School            13:50.6  3:28/K    8  
    5      5    305  Noah Mathews          Beaumont Middle School                  13:55.2  3:29/K    7  
    6  (< 5)   5231  Morgan Frederick      St. Patrick School                      14:00.1  3:30/K    8  
    7  (< 5)   5571  Tobias Duncan         University Heights                      14:04.1  3:31/K    7  
    8  (< 5)   2806  Caden Cull            Jefferson County Traditional M          14:05.5  3:31/K    7  
    9      6    993  Josh Wilson           Campbell Middle School                  14:12.0  3:33/K    8  
   10  (< 5)   4907  Casey Desilvey        Spencer County Middle School            14:12.1  3:33/K    7  
   11      7   3990  Tristan Hindorff      North Oldham Middle School              14:12.8  3:33/K    8  
   12  (< 5)   5255  Will Sheets           St. Thomas School                       14:14.2  3:34/K    7  
   13      8   2363  Jayden Marr           Green County                            14:15.2  3:34/K    8  
   14  (< 5)   1092  Rowen Williams        Christ the King School                  14:20.5  3:35/K    8  
   15      9    982  Liam Parido           Campbell Middle School                  14:22.1  3:36/K    8  
   16     10   1694  Tripp Walker          E.J. Hayes Middle School                14:26.8  3:37/K    8  
   17     11   1763  Kiefer Neal           East Oldham Middle School               14:27.3  3:37/K    8  
   18     12    551  Jesus Mendoza-solis   Bourbon County                          14:27.9  3:37/K    7  
   19     13   5665  Cambel Brown          West Jessamine Middle School            14:28.2  3:37/K    8  
   20     14   4004  Grant Neal            North Oldham Middle School              14:30.1  3:38/K    8  
   21  (< 5)    662  Adam Sworski          Boyd County                             14:30.8  3:38/K    8  
   22     15   4009  Jasper Smith          North Oldham Middle School              14:32.6  3:38/K    6  
   23  (< 5)    661  Mason Simmons         Boyd County                             14:33.5  3:38/K    8  
   24     16    319  Alex Young            Beaumont Middle School                  14:34.7  3:39/K    8  
   25     17    554  Stephen Bryce Perraut Bourbon County                          14:38.7  3:40/K    6  
   26     18   3670  James Cameron         Meyzeek Middle School                   14:38.7  3:40/K    8  
   27  (< 5)   1091  Owen Lane             Christ the King School                  14:39.4  3:40/K    8  
   28     19   2908  Isaac Clark           Kammerer Middle School                  14:39.6  3:40/K    7  
   29     20   1249  Warren Johnson        Conner Middle                           14:45.9  3:41/K    8  
   30     21   5670  Wade Edmonds          West Jessamine Middle School            14:46.9  3:42/K    8  
   31     22    844  Joshua Thomas         Burns Middle School                     14:48.6  3:42/K    8  
   32  (< 5)   5149  Nate Ruth             St. Mary (Alexandria)                   14:49.4  3:42/K    8  
   33     23    161  Jacob Hardin          Barret Traditional Middle Scho          14:49.5  3:42/K    8  
   34  (< 5)    704  Lucas Offutt          Browning Springs Middle School          14:49.8  3:42/K    8  
   35     24   4929  Jacob Howard          St Mary of the Woods                    14:49.9  3:42/K    8  
   36     25   1505  Toby Morris           Daviess County Middle School            14:50.3  3:43/K    8  
   37     26   3078  EJ Washington         Leestown Middle School                  14:52.0  3:43/K    7  
   38     27   1669  Montae Ashford        E.J. Hayes Middle School                14:52.6  3:43/K    7  
   39     28    376  Sawyer Bailey         Berea                                   14:53.1  3:43/K    7  
   40     29   1244  Joey Carroll          Conner Middle                           14:53.6  3:43/K    8  
   41     30   3851  Spencer Marks         Newburg Middle School                   14:54.4  3:44/K    8  
   42     31   3373  Corbin Knight         Lone Oak Middle School                  14:55.2  3:44/K    8  
   43     32   4881  Buzz Christensen      Southern                                14:55.5  3:44/K    7  
   44  (< 5)   4966  Finn Thomas           St. Aloysius                            14:56.9  3:44/K    8  
   45  (< 5)   5355  Aaron Dennemann       Summit View Academy                     14:57.5  3:44/K    7  
   46  (< 5)   3033  Brody Blanton         4 Arrows Homeschool                     14:57.5  3:44/K    7  
   47     33   1766  Matthew Whitlock      East Oldham Middle School               14:58.2  3:45/K    7  
   48  (< 5)   5731  Trey Tipton           Whitefield Academy                      14:59.3  3:45/K    7  
   49     34   4279  Max Keith             Ramsey Middle School                    14:59.7  3:45/K    8  
   50  (< 5)   3821  Bryce Revo            Muhlenberg South Middle School          14:59.9  3:45/K    7  
   51     35    162  Tedi Henderson        Barret Traditional Middle Scho          15:00.0  3:45/K    7  
   52     36   2406  Jacob Johnston        Drakes Creek                            15:01.4  3:45/K    8  
   53     37   2690  Asher Bitner          Highlands Latin School Element          15:03.7  3:46/K    7  
   54  (< 5)   4561  Roman Sierpina        Sacred Heart Model School               15:04.6  3:46/K    7  
   55     38   3885  Sam Chandler          Noe Middle School                       15:04.9  3:46/K    7  
   56     39   4014  Luke Whitlow          North Oldham Middle School              15:05.4  3:46/K    6  
   57     40   1691  Canaan Thomas         E.J. Hayes Middle School                15:06.1  3:47/K    7  
   58  (< 5)   2940  Ryan Shaps            Kentucky Country Day                    15:08.1  3:47/K    7  
   59     41   5898  Christopher RoberdeauxBeechwood                               15:08.6  3:47/K    8  
   60  (< 5)   3447  Nicholas Sundys       Caudill                                 15:09.6  3:47/K    8  
   61     42   3676  Brady Jenkins         Meyzeek Middle School                   15:12.0  3:48/K    7  
   62     43   1388  Alex Paul             Crosby Middle School                    15:14.5  3:49/K    8  
   63     44    831  Emmitt Brock          Burns Middle School                     15:17.9  3:49/K    7  
   64     45   2397  Aden Adams            Drakes Creek                            15:24.5  3:51/K    7  
   65     46   5860  Ryan Hendrix          Woodford County                         15:24.6  3:51/K    7  
   66     47   1687  Jake Mitchell         E.J. Hayes Middle School                15:25.5  3:51/K    8  
   67     48    290  Jackson Brooks        Beaumont Middle School                  15:26.4  3:52/K    6  
   68     49   1689  John Roberts          E.J. Hayes Middle School                15:26.8  3:52/K    8  
   69     50   1381  Aaron Levinson        Crosby Middle School                    15:27.8  3:52/K    7  
   70     51   2362  Houston Hodges        Green County                            15:28.1  3:52/K    8  
   71     52   1245  Charlie Hanak         Conner Middle                           15:28.3  3:52/K    8  
   72     53    306  Will Naehr            Beaumont Middle School                  15:30.1  3:53/K    7  
   73     54   3076  Stephen Tackett       Leestown Middle School                  15:31.4  3:53/K    7  
   74     55   3904  Tate Sinclair         Noe Middle School                       15:31.5  3:53/K    8  
   75     56   3672  Trip Campbell         Meyzeek Middle School                   15:31.6  3:53/K    8  
   76     57   4181  Jacob Coleman         Owensboro Middle School                 15:32.2  3:53/K    8  
   77     58   2853  Yukimi Iwao           Jessie Clark Middle School              15:32.2  3:53/K    7  
   78  (< 5)   5591  Seth Cockrell         Walton Verona                           15:32.8  3:53/K    8  
   79     59   3371  Owen Grogan           Lone Oak Middle School                  15:33.7  3:53/K    7  
   80     60    293  Tyler Crawford        Beaumont Middle School                  15:33.9  3:53/K    8  
   81     61   1762  Caleb Neal            East Oldham Middle School               15:34.4  3:54/K    8  
   82     62   3486  Nathan Janes          Marnel C. Moorman Middle Schoo          15:34.5  3:54/K    7  
   83     63   5884  Landon Wettlaufer     Woodford County                         15:35.3  3:54/K    8  
   84     64   1248  Nathan Hopper         Conner Middle                           15:35.8  3:54/K    7  
   85     65   4111  David Dowling         Oldham County Middle School             15:36.3  3:54/K    8  
   86     66   4109  Jacob Dant            Oldham County Middle School             15:38.7  3:55/K    7  
   87     67   3372  Caleb Joyce           Lone Oak Middle School                  15:39.0  3:55/K    8  
   88     68    486  Brenden Nagle         Bluegrass Middle School                 15:40.4  3:55/K    7  
   89     69   1393  Thomas Weber          Crosby Middle School                    15:40.8  3:55/K    7  
   90     70   4011  Charley Townsend      North Oldham Middle School              15:40.9  3:55/K    7  
   91     71   5557  Brody Baker           Turkey Foot Middle School               15:41.2  3:55/K    8  
   92  (< 5)   2543  Finn Palmer           Heath Middle School                     15:41.9  3:55/K    8  
   93     72    947  Grant Holbrook        Campbell County Middle School           15:42.2  3:56/K    5  
   94     73   4282  Ethan Pinnick         Ramsey Middle School                    15:43.0  3:56/K    8  
   95     74   4548  Evan Smith            Gray Middle                             15:43.5  3:56/K    8  
   96  (< 5)   4964  Elliott Crumbo        St. Albert the Great                    15:43.7  3:56/K    8  
   97     75   4547  Josh Simon            Gray Middle                             15:44.0  3:56/K    8  
   98     76   4116  Titus Falciola        Oldham County Middle School             15:46.0  3:57/K    7  
   99     77   3202  Lucas Hollinden       Lexington Latin Middle School           15:48.2  3:57/K    7  
  100     78    156  Connor Adams          Barret Traditional Middle Scho          15:49.4  3:57/K    8  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (< 5)   3937  Jace King             North Laurel Middle School              15:50.1  3:58/K    8  
  102     79    106  Ryan Runyon           Ashland Middle School                   15:51.6  3:58/K    8  
  103     80   1902  Ashton Tunstull       Farnsley Middle School                  15:51.7  3:58/K    8  
  104     81   5682  Zeke Miller           West Jessamine Middle School            15:52.9  3:58/K    8  
  105     82   4000  Broedey Masters       North Oldham Middle School              15:53.1  3:58/K    8  
  106  (< 5)   3934  Xander Harris         North Laurel Middle School              15:53.5  3:58/K    7  
  107     83   1177  Nikolas Hodskins      College View Middle School              15:54.8  3:59/K    7  
  108     84   3069  Max McGee             Leestown Middle School                  15:56.6  3:59/K    6  
  109     85    944  Jonathan Christopher  Campbell County Middle School           15:56.7  3:59/K    7  
  110     86   1752  Sean Crady            East Oldham Middle School               15:57.0  3:59/K    7  
  111  (< 5)    400  Rodolfo Harrison      Bernheim Middle School                  15:57.3  3:59/K    8  
  112     87   1242  Dawson Benjamin       Conner Middle                           15:59.5  4:00/K    8  
  113     88   4284  Trevor Rowles         Ramsey Middle School                    16:00.1  4:00/K    8  
  114     89   5689  Alex Smetanko         West Jessamine Middle School            16:00.8  4:00/K    7  
  115     90   5383  Ellis Skirboll        Tates Creek Middle School               16:00.9  4:00/K    8  
  116     91    833  Austin King           Burns Middle School                     16:01.4  4:00/K    8  
  117  (< 5)   2813  Abram Klepac          Klepac Homeschool                       16:01.6  4:00/K    8  
  118  (< 5)   4841  Riley Lewis           South Laurel Middle School              16:02.7  4:01/K    8  
  119  (< 5)   3038  Jacob Liddle          Parlor Grove                            16:03.2  4:01/K    7  
  120     92    521  Matthias Jones        Bondurant Middle School                 16:03.5  4:01/K    8  
  121     93    294  Steven Estepp         Beaumont Middle School                  16:03.9  4:01/K    7  
  122     94   1818  Isaac Andrews         Elkhorn Middle School                   16:04.7  4:01/K    7  
  123     95   5093  Noah Everett          St. Joseph, Cold Spring                 16:06.2  4:02/K    8  
  124     96   2409  Tyler Reiter          Drakes Creek                            16:06.6  4:02/K    7  
  125  (< 5)   3446  Carter Lamb           Caudill                                 16:06.8  4:02/K    8  
  126  (< 5)   4220  Klaber Wolfe          Pendleton County                        16:07.1  4:02/K    5  
  127     97   1369  Zack Beamen           Crosby Middle School                    16:07.1  4:02/K    8  
  128     98    941  Aiden Bauer           Campbell County Middle School           16:07.2  4:02/K    8  
  129     99   1491  Bradyon Drury         Daviess County Middle School            16:08.0  4:02/K    8  
  130  (< 5)   2544  Eli Warford           Heath Middle School                     16:09.2  4:02/K    7  
  131    100   4280  Romaro Knight         Ramsey Middle School                    16:11.4  4:03/K    8  
  132  (< 5)   3938  Colton Nantz          North Laurel Middle School              16:11.9  4:03/K    8  
  133    101   1183  William Randolph      College View Middle School              16:12.0  4:03/K    8  
  134    102   4469  Landon Griffith       Russell                                 16:12.8  4:03/K    8  
  135    103   2716  August Monson         Highlands Latin School Element          16:14.5  4:04/K    7  
  136    104    297  Nate Hayes            Beaumont Middle School                  16:14.8  4:04/K    7  
  137    105   1311  Zachary Eckler        Camp Ernst                              16:14.8  4:04/K    8  
  138    106   4180  Levi Carlos           Owensboro Middle School                 16:14.8  4:04/K    8  
  139    107   4804  Lincoln LauBach       Shelby West Middle School               16:14.9  4:04/K    6  
  140    108   5097  Griffin Hill          St. Joseph, Cold Spring                 16:15.3  4:04/K    7  
  141    109   4932  Lucas Rhodes          St Mary of the Woods                    16:15.9  4:04/K    8  
  142    110    387  Braydon Thacker       Berea                                   16:16.1  4:04/K    8  
  143  (< 5)   2814  Micah Trimble         Trimble Homeschool                      16:16.2  4:04/K    8  
  144    111   3368  Austin Brazzel        Lone Oak Middle School                  16:16.9  4:04/K    7  
  145    112    640  Finnion Alcott        Bowling Green Junior High Scho          16:18.2  4:05/K    8  
  146    113   1392  Zach Swope            Crosby Middle School                    16:20.4  4:05/K    7  
  147    114   1753  Noah Doran            East Oldham Middle School               16:21.0  4:05/K    7  
  148    115    649  Rex Keller            Bowling Green Junior High Scho          16:21.8  4:05/K    8  
  149    116   4811  Greyson Wehrheim      Shelby West Middle School               16:22.3  4:06/K    8  
  150    117   1246  Bryce Hawthorne       Conner Middle                           16:23.1  4:06/K    8  
  151    118   1179  Brayden Kaelin        College View Middle School              16:24.4  4:06/K    8  
  152  (< 5)   2542  Steckenrider Logan    Heath Middle School                     16:24.4  4:06/K    8  
  153  (< 5)   2105  Keith Johnson         Georgetown Middle School                16:24.9  4:06/K    8  
  154    119   4542  Andrew Price          Gray Middle                             16:25.6  4:06/K    8  
  155    120   2913  Nicholas Holevas      Kammerer Middle School                  16:26.2  4:07/K    7  
  156    121   4551  Carson Taylor         Gray Middle                             16:27.3  4:07/K    8  
  157  (< 5)   2593  Elijah Goodman        Hickman County                          16:28.3  4:07/K    8  
  158    122   4528  Carson Gregory        Gray Middle                             16:29.2  4:07/K    7  
  159    123   4108  John Tyler Bottorff   Oldham County Middle School             16:29.4  4:07/K    8  
  160    124   3677  Chase Matthews        Meyzeek Middle School                   16:29.4  4:07/K    7  
  161    125    552  Will Owens            Bourbon County                          16:31.2  4:08/K    7  
  162    126   1761  Liam Mynhier          East Oldham Middle School               16:31.4  4:08/K    8  
  163    127   1383  Aiden Ludwick         Crosby Middle School                    16:32.4  4:08/K    7  
  164    128   1511  Joe Varble            Daviess County Middle School            16:32.8  4:08/K    7  
  165    129   3369  Ben Cauley            Lone Oak Middle School                  16:33.4  4:08/K    8  
  166    130    839  Madden Rhoads         Burns Middle School                     16:33.7  4:08/K    7  
  167    131   2918  Oakley Rosenbalm      Kammerer Middle School                  16:33.8  4:08/K    7  
  168    132   3374  Cater McReynolds      Lone Oak Middle School                  16:33.9  4:08/K    8  
  169  (< 5)   5721  Aaron Pruitt          Westport Middle School                  16:34.9  4:09/K    8  
  170    133    159  Presley Cundiff       Barret Traditional Middle Scho          16:35.3  4:09/K    6  
  171    134   3678  Aaron McDonald        Meyzeek Middle School                   16:35.4  4:09/K    8  
  172    135   1888  Anthony Allen         Farnsley Middle School                  16:35.6  4:09/K    7  
  173    136   4806  Eli Moreno            Shelby West Middle School               16:36.4  4:09/K    8  
  174    137   3542  Peyton Ullery         Mason County                            16:36.7  4:09/K    8  
  175  (< 5)   5152  Grant Lemmenes        St. Mary Academy (Louisville)           16:37.0  4:09/K    7  
  176  (< 5)   4994  Luis Nava             St. Edward                              16:37.5  4:09/K    7  
  177  (< 5)     67  Logan Shearer         Anchorage Public School                 16:38.1  4:10/K    8  
  178    138   4523  Evan Cole             Gray Middle                             16:38.8  4:10/K    7  
  179    139   3845  Noah Cooper           Newburg Middle School                   16:40.0  4:10/K    8  
  180    140   4125  Braylon Maloy         Oldham County Middle School             16:40.6  4:10/K    7  
  181    141   4887  Clay Trimble          Southern                                16:40.8  4:10/K    8  
  182    142   2364  Tanner Willis         Green County                            16:41.9  4:10/K    8  
  183    143   5098  Ryan Keller           St. Joseph, Cold Spring                 16:42.7  4:11/K    8  
  184    144   3682  Cooper Risinger       Meyzeek Middle School                   16:43.1  4:11/K    7  
  185  (< 5)    804  Jacobe Taylor         Burgin                                  16:43.1  4:11/K    8  
  186    145   4275  William Allen         Ramsey Middle School                    16:43.9  4:11/K    8  
  187    146    483  Charles Cox           Bluegrass Middle School                 16:44.0  4:11/K    7  
  188    147    842  Logan Royalty         Burns Middle School                     16:44.5  4:11/K    8  
  189    148   3289  Andrew Pence          Lincoln County Middle School            16:45.0  4:11/K    7  
  190    149   5849  Jase Crume            Woodford County                         16:45.3  4:11/K    8  
  191    150   1113  Samuel Herbig         Christian Academy Middle Schoo          16:45.8  4:11/K    7  
  192  (< 5)   3758  Luke Sylvester        Morton Middle School                    16:45.9  4:11/K    8  
  193    151   3062  Spencer Crawford      Leestown Middle School                  16:45.9  4:11/K    8  
  194    152   4405  Alvaro Andres         Rowan County                            16:46.7  4:12/K    8  
  195    153   2854  Keisuke Kikumoto      Jessie Clark Middle School              16:47.0  4:12/K    8  
  196    154   5677  Ezra Jacobson         West Jessamine Middle School            16:48.0  4:12/K    7  
  197  (< 5)   4617  Caleb Turner          Sayre Middle                            16:48.3  4:12/K    7  
  198    155   4281  Alex Morton           Ramsey Middle School                    16:48.4  4:12/K    7  
  199    156   1693  Martin Vander Plaats  E.J. Hayes Middle School                16:49.2  4:12/K    7  
  200    157   1307  Benjamin Dunham       Camp Ernst                              16:49.5  4:12/K    7  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  201    158   2691  Benjamin Bitner       Highlands Latin School Element          16:49.6  4:12/K    7  
  202  (< 5)   2585  Dillon Downey         Henry County                            16:49.9  4:12/K    8  
  203    159   3073  Andrew Snow           Leestown Middle School                  16:50.0  4:13/K    8  
  204    160   1495  Evan Howe             Daviess County Middle School            16:51.4  4:13/K    8  
  205    161   5220  Brayden Sills         St. Michael                             16:51.5  4:13/K    7  
  206    162   1670  Evan Barkley          E.J. Hayes Middle School                16:51.6  4:13/K    8  
  207  (< 5)   4441  Rhett Barber          Royal Spring Middle School              16:53.2  4:13/K    8  
  208    163   4128  Joey Moch             Oldham County Middle School             16:53.2  4:13/K    7  
  209    164   5867  Jack Lehmkuhler       Woodford County                         16:54.2  4:14/K    8  
  210    165   3843  Jordan Brown          Newburg Middle School                   16:54.2  4:14/K    8  
  211    166   3534  Deshawn Overly        Mason County                            16:55.1  4:14/K    7  
  212    167   1494  Brody Holbrook        Daviess County Middle School            16:56.1  4:14/K    7  
  213    168   4809  Melbyn Velasquez      Shelby West Middle School               16:56.5  4:14/K    8  
  214    169   4928  Grant Howard          St Mary of the Woods                    16:58.9  4:15/K    5  
  215    170   1832  Ismael Valladares     Elkhorn Middle School                   17:00.5  4:15/K    6  
  216    171    163  Cole Johnson          Barret Traditional Middle Scho          17:00.7  4:15/K    8  
  217    172   5661  Cooper Bender         West Jessamine Middle School            17:01.2  4:15/K    8  
  218    173   3483  Reece Delaney         Marnel C. Moorman Middle Schoo          17:01.6  4:15/K    5  
  219    174   2839  Bryant Carpenter      Jessie Clark Middle School              17:02.0  4:16/K    8  
  220    175   2308  Ryan Barnett          Graves County Middle School             17:03.3  4:16/K    8  
  221  (< 5)   5720  Blaise Hannah         Westport Middle School                  17:03.6  4:16/K    8  
  222  (< 5)   2429  Nazareth Sanchez      Cumberland Elementary                   17:03.9  4:16/K    8  
  223    176   4807  Timothy Porter        Shelby West Middle School               17:04.6  4:16/K    8  
  224    177   3674  Matthew Holdener      Meyzeek Middle School                   17:04.7  4:16/K    8  
  225    178   1250  Jack Moore            Conner Middle                           17:05.3  4:16/K    8  
  226  (< 5)   3918  Patrick Routt         North Hardin Christian School           17:06.3  4:17/K    7  
  227  (< 5)   5050  Joey Laco             St. John School                         17:06.4  4:17/K    8  
  228    179   3619  Rylan Genco           Mercer County                           17:07.4  4:17/K    6  
  229    180   1182  Emerick Randolph      College View Middle School              17:07.5  4:17/K    8  
  230    181    657  Oden Von Steinfort    Bowling Green Junior High Scho          17:08.6  4:17/K    8  
  231    182   1508  Bryson Rhineburger    Daviess County Middle School            17:09.0  4:17/K    8  
  232  (< 5)   3818  Miles Bethel          Muhlenberg South Middle School          17:09.7  4:17/K    7  
  233  (< 5)   5404  Fletcher Sutton       The Lexington School                    17:10.9  4:18/K    8  
  234    183   5564  Owen Linstruth        Turkey Foot Middle School               17:11.6  4:18/K    8  
  235    184   4768  Keenan Brangers       Shelby County                           17:11.7  4:18/K    8  
  236    185    950  Luke Petrey           Campbell County Middle School           17:12.3  4:18/K    8  
  237  (< 5)   3944  Christian Jones       North Marshall Middle School            17:12.6  4:18/K    8  
  238  (< 5)   2422  Bradley Brock         Wallins Elementary                      17:13.1  4:18/K    3  
  239  (< 5)   4295  Ian Chalk             Reidland Middle School                  17:13.9  4:18/K    8  
  240    186   5680  Carter McMillen       West Jessamine Middle School            17:14.3  4:19/K    8  
  241    187   4886  Sam Stewart           Southern                                17:14.9  4:19/K    8  
  242    188   4474  Luke Pridemore        Russell                                 17:15.6  4:19/K    7  
  243    189   3888  Cooper Cummings       Noe Middle School                       17:16.8  4:19/K    7  
  244    190   1754  Justin Farmer         East Oldham Middle School               17:17.1  4:19/K    6  
  245    191   4882  Elijah Eppley         Southern                                17:17.2  4:19/K    7  
  246    192   3623  Kyler Sallee          Mercer County                           17:17.8  4:19/K    7  
  247    193   2315  Ruben Moreno          Graves County Middle School             17:19.9  4:20/K    8  
  248    194   4772  Jace McDowell         Shelby County                           17:21.4  4:20/K    7  
  249    195   3620  Sam Lewis             Mercer County                           17:22.0  4:21/K    7  
  250  (< 5)   3755  Will Carman           Morton Middle School                    17:23.6  4:21/K    6  
  251  (< 5)   2935  Addison Garlove       Kentucky Country Day                    17:24.7  4:21/K    8  
  252    196   2843  Sammy DeBilzan        Jessie Clark Middle School              17:24.7  4:21/K    8  
  253    197    103  Taylor Gray           Ashland Middle School                   17:25.1  4:21/K    7  
  254  (< 5)   5592  Grayson Dye           Walton Verona                           17:25.6  4:21/K    7  
  255    198    514  Brenden Bass          Bondurant Middle School                 17:27.3  4:22/K    8  
  256    199   1826  Elijah Lyles          Elkhorn Middle School                   17:28.1  4:22/K    6  
  257    200    984  Michael Parks         Campbell Middle School                  17:28.3  4:22/K    8  
  258    201   1898  Eli Logsdon           Farnsley Middle School                  17:29.1  4:22/K    7  
  259    202   5881  Charlie Twehues       Woodford County                         17:29.6  4:22/K    7  
  260    203   2842  Mitchell Dalton       Jessie Clark Middle School              17:29.7  4:22/K    8  
  261    204   3490  Miles Terry           Marnel C. Moorman Middle Schoo          17:29.8  4:22/K    5  
  262  (< 5)   4042  Ryan Britz            Notre Dame Academy (Louisville          17:30.0  4:23/K    7  
  263    205   5855  Jackson Gray          Woodford County                         17:30.1  4:23/K    7  
  264  (< 5)   2291  Francisco Wodraska    Grant County                            17:30.6  4:23/K    8  
  265    206    976  Caleb Green           Campbell Middle School                  17:30.7  4:23/K    8  
  266    207   2311  Andre Cervantes       Graves County Middle School             17:31.0  4:23/K    8  
  267    208   3480  James Busby           Marnel C. Moorman Middle Schoo          17:31.2  4:23/K    7  
  268    209   5872  Griffin North         Woodford County                         17:31.3  4:23/K    8  
  269    210   4472  Xander Lemaster       Russell                                 17:31.4  4:23/K    8  
  270    211   2410  Cayson Riggs          Drakes Creek                            17:31.6  4:23/K    8  
  271    212   1421  Abel Goodwin          Danville                                17:32.2  4:23/K    7  
  272  (< 5)   5503  Noah Westerfield      Trinity Christian Academy               17:32.5  4:23/K    7  
  273  (< 5)    719  Emerson Farrar        Bryan Station Middle School             17:32.7  4:23/K    7  
  274    213   3879  Lachlan Barber        Noe Middle School                       17:32.9  4:23/K    7  
  275  (< 5)   4961  Nick Zoglman          St. Agnes                               17:33.4  4:23/K    8  
  276    214   2912  Charlie Hafendorfer   Kammerer Middle School                  17:34.3  4:24/K    7  
  277    215   3292  Braylan Whitehouse    Lincoln County Middle School            17:34.7  4:24/K    6  
  278  (< 5)   2588  Jonah White           Henry County                            17:35.8  4:24/K    7  
  279    216   1115  Joshua Kratt          Christian Academy Middle Schoo          17:37.0  4:24/K    8  
  280    217   1184  Joseph Sweetsir       College View Middle School              17:37.3  4:24/K    8  
  281    218   3288  Ramsey King           Lincoln County Middle School            17:38.5  4:25/K    8  
  282    219   4926  Noah Gray             St Mary of the Woods                    17:38.7  4:25/K    6  
  283  (< 5)   5722  Hunter Raymond        Westport Middle School                  17:39.5  4:25/K    8  
  284    220   3624  Randall Dale Wohner   Mercer County                           17:40.1  4:25/K    7  
  285  (< 5)   3945  Walker Jones          North Marshall Middle School            17:40.3  4:25/K    8  
  286  (< 5)     65  Christian Ryan        Anchorage Public School                 17:40.4  4:25/K    8  
  287    221   2730  Logan Vickery         Highlands Latin School Element          17:43.4  4:26/K    7  
  288    222   4812  Elijah Wentz          Shelby West Middle School               17:43.6  4:26/K    7  
  289    223   3072  Haynes Ratliff        Leestown Middle School                  17:44.5  4:26/K    7  
  290  (< 5)   5787  Holten Schultz        Williamstown                            17:44.8  4:26/K    7  
  291    224   4428  Cohen Perkins         Rowan County                            17:45.3  4:26/K    8  
  292  (< 5)   5590  Jonah Carrico         Walton Verona                           17:45.8  4:26/K    8  
  293  (< 5)   3757  Eli Greinke           Morton Middle School                    17:46.4  4:27/K    8  
  294    225   3896  Quinn Gulden          Noe Middle School                       17:47.0  4:27/K    7  
  295    226   4192  Anthony Stokley       Owensboro Middle School                 17:47.5  4:27/K    8  
  296    227   1887  Qasim Aljazaierry     Farnsley Middle School                  17:48.8  4:27/K    7  
  297    228   4193  Will Wilson           Owensboro Middle School                 17:49.2  4:27/K    8  
  298  (< 5)   1025  Alek Bowlin           Casey County                            17:50.7  4:28/K    8  
  299    229   1173  Robert Ball           College View Middle School              17:51.7  4:28/K    8  
  300    230   5385  Diego Verdecchia      Tates Creek Middle School               17:52.0  4:28/K    8  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  301    231    166  Noah Olson            Barret Traditional Middle Scho          17:52.5  4:28/K    7  
  302    232    832  Philip Gregg          Burns Middle School                     17:52.7  4:28/K    8  
  303    233   2841  Aiden Daily           Jessie Clark Middle School              17:53.6  4:28/K    8  
  304    234   4931  Dalton Millay         St Mary of the Woods                    17:53.8  4:28/K    8  
  305    235   3536  Elijah Reed           Mason County                            17:54.6  4:29/K    7  
  306    236   1417  Levi Doyle            Danville                                17:55.4  4:29/K    5  
  307    237   2416  Caleb Yates           Drakes Creek                            17:56.3  4:29/K    8  
  308  (< 5)   3819  Ethan Bletzinger      Muhlenberg South Middle School          17:56.8  4:29/K    7  
  309    238   1831  Isaiah Sowders        Elkhorn Middle School                   17:56.8  4:29/K    7  
  310    239   5565  Benny Montes          Turkey Foot Middle School               17:57.0  4:29/K    8  
  311    240   5094  Nick Heck             St. Joseph, Cold Spring                 17:57.6  4:29/K    8  
  312    241   5212  Keanu Kawata          St. Michael                             17:57.8  4:29/K    7  
  313    242   4276  Cameron Herzog        Ramsey Middle School                    17:58.3  4:30/K    7  
  314    243   4120  Arlen Holton          Oldham County Middle School             17:59.8  4:30/K    7  
  315    244   5560  Owen Caudill          Turkey Foot Middle School               18:00.2  4:30/K    7  
  316    245   3489  Max Stucki            Marnel C. Moorman Middle Schoo          18:01.4  4:30/K    6  
  317  (< 5)   5116  Ryan Piazza           St. Margaret Mary                       18:01.9  4:30/K    8  
  318    246   3518  Colby Adams           Mason County                            18:05.4  4:31/K    7  
  319    247   3370  Jacob Copeland        Lone Oak Middle School                  18:05.6  4:31/K    8  
  320    248   3849  Zayin Irvin           Newburg Middle School                   18:05.7  4:31/K    7  
  321    249    642  Simon Basham          Bowling Green Junior High Scho          18:06.5  4:32/K    7  
  322    250   4482  Jared Whitt           Russell                                 18:06.5  4:32/K    7  
  323    251   4853  Tyler Durham          South Oldham Middle School              18:07.7  4:32/K    7  
  324  (< 5)   4615  Jack Johnston         Sayre Middle                            18:08.1  4:32/K    7  
  325    252   3200  George Dennis         Lexington Latin Middle School           18:08.4  4:32/K    7  
  326  (< 5)   4614  Patrick Donworth      Sayre Middle                            18:09.5  4:32/K    5  
  327    253    339  Will Hiner            Beechwood                               18:09.8  4:32/K    7  
  328  (< 5)   4906  Clayton Collins       Spencer County Middle School            18:11.4  4:33/K    8  
  329  (< 5)   2595  Luke Polsgrove        Hickman County                          18:11.6  4:33/K    8  
  330    254    945  Ian Frank             Campbell County Middle School           18:11.8  4:33/K    7  
  331    255   1422  Andrew Lamb           Danville                                18:12.9  4:33/K    7  
  332    256    651  John Stark Logan      Bowling Green Junior High Scho          18:13.5  4:33/K    7  
  333    257   4769  Lucas Courtney        Shelby County                           18:13.7  4:33/K    6  
  334  (< 5)   5067  Ian Cottingham        St. Joseph School (Bowling Gre          18:14.0  4:34/K    8  
  335    258    107  Michael Webb          Ashland Middle School                   18:14.3  4:34/K    8  
  336    259   4770  Evan Edelen           Shelby County                           18:15.1  4:34/K    8  
  337    260    108  Christian Witt        Ashland Middle School                   18:15.1  4:34/K    6  
  338    261    484  Jordan Hodge          Bluegrass Middle School                 18:15.9  4:34/K    8  
  339    262    485  Gregory Kelly         Bluegrass Middle School                 18:16.0  4:34/K    7  
  340    263   4413  Trevor Gibson         Rowan County                            18:17.7  4:34/K    8  
  341  (< 5)   3756  Asher Feddock         Morton Middle School                    18:18.0  4:35/K    6  
  342  (< 5)   4442  Creek Lancia          Royal Spring Middle School              18:18.3  4:35/K    7  
  343    264   2872  Samson Wright         Jessie Clark Middle School              18:19.8  4:35/K    7  
  344    265   3482  Chase Delaney         Marnel C. Moorman Middle Schoo          18:19.8  4:35/K    7  
  345  (< 5)   3040  Spencer Caple         Lassiter Middle School                  18:20.2  4:35/K    7  
  346    266   2413  Drake Weaver          Drakes Creek                            18:21.3  4:35/K    7  
  347    267   4802  Connor Ison           Shelby West Middle School               18:22.4  4:36/K    7  
  348  (< 5)   4721  Cole Swartz           Scott County Middle School              18:22.7  4:36/K    7  
  349    268   1119  Joseph Zekoski        Christian Academy Middle Schoo          18:23.3  4:36/K    7  
  350    269   2365  Jeff York             Green County                            18:24.3  4:36/K    7  
  351    270   2919  Xander Rothrock       Kammerer Middle School                  18:24.6  4:36/K    7  
  352    271   1118  Jack Wieringa         Christian Academy Middle Schoo          18:25.2  4:36/K    7  
  353    272   4418  Peyton Lilley         Rowan County                            18:26.5  4:37/K    7  
  354    273   2312  Gage Clark            Graves County Middle School             18:33.1  4:38/K    7  
  355    274   1116  Luke Stephens         Christian Academy Middle Schoo          18:34.3  4:39/K    7  
  356    275    837  Felix Morales         Burns Middle School                     18:35.6  4:39/K    8  
  357    276   2360  Eli Bishop            Green County                            18:36.5  4:39/K    8  
  358    277   3520  Alex Brannon          Mason County                            18:36.7  4:39/K    7  
  359    278   5377  Rylan Jack            Tates Creek Middle School               18:37.6  4:39/K    6  
  360    279   4552  David Thomas          Gray Middle                             18:39.6  4:40/K    8  
  361    280   4883  Will Hacker           Southern                                18:40.3  4:40/K    7  
  362    281   3883  Andrew Carothers      Noe Middle School                       18:41.0  4:40/K    7  
  363    282   1298  Jacob Brantner        Camp Ernst                              18:42.5  4:41/K    8  
  364  (< 5)   2281  LeLand Parson         Grant County                            18:42.9  4:41/K    8  
  365    283    341  Brady Martin          Beechwood                               18:45.0  4:41/K    7  
  366    284    550  Austin Mckinzie       Bourbon County                          18:46.3  4:42/K    8  
  367  (< 5)    718  Tyler Bobadilla       Bryan Station Middle School             18:47.0  4:42/K    7  
  368    285    347  Robert Wilke          Beechwood                               18:47.7  4:42/K    8  
  369    286   1718  Cole Bowman           East Jessamine Middle School            18:48.0  4:42/K    7  
  370    287   5381  Grant Noehren         Tates Creek Middle School               18:50.8  4:43/K    7  
  371    288   4189  Owen Moore            Owensboro Middle School                 18:54.9  4:44/K    6  
  372  (< 5)   1455  Noah Imfeld           Danville Christian Academy              18:55.2  4:44/K    8  
  373    289   4865  Caeden Rairick        South Oldham Middle School              18:55.3  4:44/K    7  
  374    290    952  Noah Schroers         Campbell County Middle School           18:56.3  4:44/K    7  
  375  (< 5)   2034  DJ Cayton             Gallatin County                         18:56.8  4:44/K    8  
  376    291   3197  Matt Butler           Lexington Latin Middle School           18:58.3  4:45/K    7  
  377  (< 5)   4213  Sam Hodge             Pendleton County                        18:58.5  4:45/K    7  
  378    292   2361  Layton Frogett        Green County                            18:59.2  4:45/K    6  
  379    293   4776  Holden Voight         Shelby County                           18:59.6  4:45/K    8  
  380  (< 5)   2421  Kaden Boggs           Cumberland Elementary                   18:59.6  4:45/K    8  
  381    294   5379  Nicholas Maxfield     Tates Creek Middle School               18:59.8  4:45/K    7  
  382    295   5213  Zack Long             St. Michael                             19:00.5  4:45/K    8  
  383    296    656  Carter Smith          Bowling Green Junior High Scho          19:01.3  4:45/K    6  
  384    297   1331  Michael Stanaland Jr. Camp Ernst                              19:01.8  4:45/K    8  
  385    298    337  Kye Denham            Beechwood                               19:02.0  4:46/K    7  
  386    299   5099  Cole Knipper          St. Joseph, Cold Spring                 19:04.0  4:46/K    8  
  387    300    105  Gage Millette         Ashland Middle School                   19:04.3  4:46/K    6  
  388    301   4774  Dominic Salvato       Shelby County                           19:05.9  4:46/K    7  
  389    302   2915  Will Matheis          Kammerer Middle School                  19:06.2  4:47/K    7  
  390  (< 5)   2591  James Clark           Hickman County                          19:07.2  4:47/K    7  
  391    303   1299  Jesse Brantner        Camp Ernst                              19:08.1  4:47/K    7  
  392    304   3844  Susant Chhetri        Newburg Middle School                   19:08.6  4:47/K    8  
  393    305   3079  Ayden Webb            Leestown Middle School                  19:11.3  4:48/K    6  
  394    306   1186  Connor Wurth          College View Middle School              19:12.1  4:48/K    7  
  395  (< 5)   1776  Josh Weir             Eastside Middle School                  19:13.7  4:48/K    7  
  396    307   3853  Jomar Meza-Gallegos   Newburg Middle School                   19:15.2  4:49/K    8  
  397    308   4857  Andrew King           South Oldham Middle School              19:15.9  4:49/K    7  
  398    309   1819  Kaden Bratton         Elkhorn Middle School                   19:16.7  4:49/K    6  
  399    310    648  Luke Hamilton         Bowling Green Junior High Scho          19:17.0  4:49/K    7  
  400    311   4930  Tate Howard           St Mary of the Woods                    19:18.1  4:50/K    5  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  401  (< 5)   2106  Shadrach Parrett      Georgetown Middle School                19:18.9  4:50/K    8  
  402  (< 5)   5397  Harper Monohan        The Lexington School                    19:19.2  4:50/K    7  
  403    312   5209  Cade Howard           St. Michael                             19:19.9  4:50/K    8  
  404    313   1310  Jacob Eckler          Camp Ernst                              19:21.5  4:50/K    7  
  405  (> 7)   4541  Kasen Pepperman       Gray Middle                             19:22.6  4:51/K    7  
  406    314   1426  Jonah McKnight        Danville                                19:28.6  4:52/K    7  
  407  (< 5)   1772  Clive Cornell         Eastside Middle School                  19:29.5  4:52/K    7  
  408    315   5899  Luke Stigers          Second Street Elementary Schoo          19:30.1  4:53/K    8  
  409  (< 5)   4616  Joshua Munoz-Deceano  Sayre Middle                            19:32.2  4:53/K    7  
  410    316   2411  Luke Scott            Drakes Creek                            19:34.0  4:54/K    7  
  411  (< 5)   5719  Tyler Beaman          Westport Middle School                  19:36.4  4:54/K    8  
  412    317   4869  Logan Swinney         South Oldham Middle School              19:37.3  4:54/K    8  
  413    318   3291  Keagan Steele         Lincoln County Middle School            19:37.8  4:54/K    8  
  414    319   4481  jayden swimm          Russell                                 19:42.3  4:56/K    8  
  415  (< 5)   5233  Benny Mammorella      St. Patrick School                      19:46.3  4:57/K    8  
  416    320   2910  Cayden Duncan         Kammerer Middle School                  19:46.6  4:57/K    8  
  417  (< 5)   2290  Carson Webster        Grant County                            19:48.6  4:57/K    7  
  418    321   3287  Brady Dotson          Lincoln County Middle School            19:49.1  4:57/K    6  
  419    322   4432  Malachi Sanders       Rowan County                            19:49.4  4:57/K    7  
  420    323   4185  Julian Hinton         Owensboro Middle School                 19:49.6  4:57/K    8  
  421    324    980  Gabriel Jacobs        Campbell Middle School                  19:49.6  4:57/K    8  
  422  (< 5)   3448  Luca Word             Caudill                                 19:50.1  4:58/K    7  
  423    325   3846  Isaac Glass           Newburg Middle School                   19:50.2  4:58/K    6  
  424    326   4864  Nate Powell           South Oldham Middle School              19:50.4  4:58/K    7  
  425    327    526  Luis Perez            Bondurant Middle School                 19:51.4  4:58/K    7  
  426    328   5373  Noah Eversole         Tates Creek Middle School               19:51.8  4:58/K    7  
  427  (< 5)   1774  Jude Russelburg       Eastside Middle School                  19:52.4  4:58/K    7  
  428    329    102  Austin Decker         Ashland Middle School                   19:53.2  4:58/K    6  
  429    330   2316  Hayden Orr            Graves County Middle School             19:53.5  4:58/K    7  
  430    331   1418  Nathan Doyle          Danville                                19:57.5  4:59/K    6  
  431    332   1900  Isaiah Taul           Farnsley Middle School                  20:01.4  5:00/K    7  
  432    333   1721  Nate Egan             East Jessamine Middle School            20:14.5  5:04/K    8  
  433    334    942  Austin Bechtel        Campbell County Middle School           20:15.4  5:04/K    8  
  434    335    382  Levi Ferguson-oles    Berea                                   20:18.2  5:05/K    7  
  435    336   2711  Max Magar             Highlands Latin School Element          20:19.9  5:05/K    7  
  436    337   5382  Peyton Prichard       Tates Creek Middle School               20:20.9  5:05/K    8  
  437  (< 5)   3035  Will Gullett          Cumberland Christian School             20:21.0  5:05/K    7  
  438    338   1725  Nathaniel Moore       East Jessamine Middle School            20:22.0  5:06/K    7  
  439  (< 5)   2615  Avery Powell          Highland Middle School                  20:22.0  5:06/K    7  
  440  (< 5)   5497  Adam Krinock          Trinity Christian Academy               20:23.1  5:06/K    8  
  441    339   1822  Ben Dunmire           Elkhorn Middle School                   20:27.5  5:07/K    7  
  442    340    381  Nathan Fairchild      Berea                                   20:27.6  5:07/K    8  
  443  (< 5)   4921  Asher Morrell         Spring Meadows Cottage School           20:30.3  5:08/K    8  
  444    341   1899  Elijah Nolan          Farnsley Middle School                  20:31.8  5:08/K    8  
  445    342   3484  Davis Evans           Marnel C. Moorman Middle Schoo          20:31.9  5:08/K    4  
  446    343   3622  Liam Potts            Mercer County                           20:32.9  5:08/K    7  
  447    344   2323  Dalton Youngblood     Graves County Middle School             20:33.0  5:08/K    7  
  448    345   1893  Anjuan Horne          Farnsley Middle School                  20:33.1  5:08/K    7  
  449  (< 5)   2586  Mike Golden           Henry County                            20:34.1  5:09/K    7  
  450  (< 5)   1456  Woods Martin          Danville Christian Academy              20:35.8  5:09/K    7  
  451    346    384  Landon Justice        Berea                                   20:35.9  5:09/K    8  
  452    347   2322  Dean Worley           Graves County Middle School             20:37.2  5:09/K    7  
  453    348    487  Elijah Varelas        Bluegrass Middle School                 20:37.8  5:09/K    7  
  454    349   4763  Isaiah Whitis         Second Street Elementary Schoo          20:38.0  5:10/K    8  
  455    350    975  Ben Gazave            Campbell Middle School                  20:40.9  5:10/K    7  
  456    351    482  Benjamin Buell        Bluegrass Middle School                 20:42.4  5:11/K    7  
  457    352    545  Brian Craft           Bourbon County                          20:43.9  5:11/K    8  
  458  (< 5)   4905  Mason Carr            Spencer County Middle School            20:45.2  5:11/K    8  
  459  (< 5)   1775  Drew Swift            Eastside Middle School                  20:47.8  5:12/K    7  
  460  (< 5)   3833  Tyler Ray             Mullins School                          20:48.3  5:12/K    5  
  461    353   3532  Casey Magee           Mason County                            20:54.8  5:14/K    8  
  462  (< 5)   4838  Aiden Helton          South Laurel Middle School              21:00.6  5:15/K    7  
  463    354   1731  Coree Tatum           East Jessamine Middle School            21:05.5  5:16/K    7  
  464    355   4867  Kaiden Same           South Oldham Middle School              21:08.2  5:17/K    8  
  465    356   5561  Jasper Harmon         Turkey Foot Middle School               21:09.6  5:17/K    8  
  466  (< 5)   5596  Evan Siebold          Walton Verona                           21:12.4  5:18/K    7  
  467    357    104  Sma Hicks             Ashland Middle School                   21:12.5  5:18/K    8  
  468  (< 5)   5350  Kevin Bryan           Summit View Academy                     21:13.9  5:18/K    7  
  469  (< 5)   1024  Trip Barnes           Casey County                            21:14.0  5:19/K    8  
  470  (< 5)   2587  Evan Hamilton         Henry County                            21:16.0  5:19/K    7  
  471    358   4854  Beau Hoffman          South Oldham Middle School              21:16.7  5:19/K    7  
  472  (< 5)   4239  Carter Justice        Pikeville                               21:19.0  5:20/K    8  
  473  (< 5)    405  Landon Wicker         Bernheim Middle School                  21:20.6  5:20/K    8  
  474    359   4773  Nicholas Poe          Shelby County                           21:24.1  5:21/K    7  
  475  (< 5)   2941  Logan White           Kentucky Country Day                    21:30.7  5:23/K    7  
  476    360   3198  Vaughn Calihan        Lexington Latin Middle School           21:35.6  5:24/K    7  
  477    361   4927  Connor Hatfield       St Mary of the Woods                    21:40.9  5:25/K    8  
  478    362   4471  David Harless         Russell                                 21:43.9  5:26/K    8  
  479  (< 5)   2613  Nathan Kaplan         Highland Middle School                  21:58.9  5:30/K    8  
  480    363   4751  Maxwell Jones         Second Street Elementary Schoo          22:00.5  5:30/K    7  
  481  (< 5)   1046  John Murphy           Caverna                                 22:01.3  5:30/K    8  
  482    364    524  Lex Lynn              Bondurant Middle School                 22:05.0  5:31/K    7  
  483    365    342  Tyrese Myrick         Beechwood                               22:16.6  5:34/K    7  
  484    366   1726  Clive Purvis          East Jessamine Middle School            22:17.7  5:34/K    7  
  485  (< 5)   2038  Austin Webster        Gallatin County                         22:20.5  5:35/K    7  
  486  (< 5)   2546  Otto Stickling        Hebron Middle School                    22:22.4  5:36/K    7  
  487    367   3286  Gus Correll           Lincoln County Middle School            22:27.4  5:37/K    7  
  488    368   1327  Matthew Seyfried      Camp Ernst                              22:30.0  5:38/K    8  
  489  (< 5)   1461  Michael Spivey        Danville Christian Academy              22:42.0  5:41/K    7  
  490  (< 5)   4839  Andrew Hurley         South Laurel Middle School              22:52.8  5:43/K    8  
  491    369    340  Ryan Huljak           Beechwood                               22:53.9  5:43/K    7  
  492    370   3618  Sam Bafundo           Mercer County                           22:57.6  5:44/K    7  
  493    371   5900  Ethan Riley           Second Street Elementary Schoo          23:08.4  5:47/K    7  
  494    372    158  Michael Coomes        Barret Traditional Middle Scho          23:10.6  5:48/K    8  
  495    373   4427  Aidan Perkins         Rowan County                            24:11.8  6:03/K    8  
  496  (< 5)   4909  Gavin Joslin          Spencer County Middle School            24:29.1  6:07/K    7  
  497    374   3290  Anthony Sousis        Lincoln County Middle School            24:41.6  6:10/K    8  
  498  (< 5)   1045  Donavon Bradley       Caverna                                 25:07.1  6:17/K    5  
  499    375   4753  Corbin Lemaster       Second Street Elementary Schoo          25:20.3  6:20/K    7  
  500    376   5216  Dakota Payne          St. Michael                             26:04.2  6:31/K    8  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  501    377    513  Ethan Baker           Bondurant Middle School                 27:51.7  6:58/K    7  
  502  (< 5)   5901  Chase Sweger          Frankfort                               28:41.7  7:10/K   10  
  503    378   3199  Colton Cummins        Lexington Latin Middle School           28:42.0  7:11/K    7  
  504    379    388  Elan White            Berea                                   29:07.0  7:17/K    7  
  505  (< 5)   1047  Dairrhius Webb        Caverna                                 29:24.8  7:21/K    6  
  506  (< 5)   3922  Kevin Womack          North Hardin Christian School           30:02.6  7:31/K    7  



Overall Finish List - Boys

MS Mixed Open 4K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   5026  Lake Durrett          St. Henry Middle School                 14:57.0  3:44/K    8  
    2  (< 5)   5413  Hunter Bachmann       Trimble County Middle School            15:28.0  3:52/K    8  
    3      2   3458  Landon Adams          Madisonville Middle                     15:29.4  3:52/K    8  
    4  (< 5)   4197  Hayden Green          Page School Center                      15:38.6  3:55/K    8  
    5      3   3465  Maddox Knight         Madisonville Middle                     15:42.2  3:56/K    8  
    6      4   4006  Jack Ransdell         North Oldham Middle School              15:45.0  3:56/K    6  
    7      5   3989  Davis Gray            North Oldham Middle School              15:50.7  3:58/K    8  
    8      6   3467  Andrew Potocnik       Madisonville Middle                     16:04.3  4:01/K    8  
    9      7   3991  Colt Hudson           North Oldham Middle School              16:06.3  4:02/K    7  
   10      8   3733  Ben Allison           Montgomery County                       16:13.0  4:03/K    8  
   11  (< 5)   4199  Braydin Hickey        Page School Center                      16:16.6  4:04/K    7  
   12      9   2563  Rex Blue              Henderson South Middle School           16:21.9  4:05/K    7  
   13     10   3981  Lance Buel            North Oldham Middle School              16:24.4  4:06/K    7  
   14     11    299  Chace Hill            Beaumont Middle School                  16:25.6  4:06/K    8  
   15     12    302  Haruto Imamura        Beaumont Middle School                  16:28.0  4:07/K    8  
   16  (< 5)   5111  Ian Griffin           St. Leo School                          16:28.1  4:07/K    7  
   17     13    316  Trey Todd             Beaumont Middle School                  16:28.3  4:07/K    8  
   18     14   3982  Jobe Copeland         North Oldham Middle School              16:28.8  4:07/K    8  
   19     15   2574  Isaac Krampe          Henderson South Middle School           16:29.2  4:07/K    7  
   20  (< 5)   4254  Ben Fulks             Powell County                           16:30.2  4:08/K    7  
   21     16   3980  Connor Brodsky        North Oldham Middle School              16:30.3  4:08/K    6  
   22     17   3466  Aydan McDonald        Madisonville Middle                     16:31.1  4:08/K    8  
   23     18   3459  Gavin Beard           Madisonville Middle                     16:31.2  4:08/K    8  
   24     19   3461  Lucas Cavanah         Madisonville Middle                     16:35.1  4:09/K    8  
   25     20    312  Evan Quenon           Beaumont Middle School                  16:38.7  4:10/K    8  
   26     21   1677  Daniel Finnell        E.J. Hayes Middle School                16:41.8  4:10/K    7  
   27     22   3745  Andrew McKinley       Montgomery County                       16:42.4  4:11/K    8  
   28     23   3986  Ian Dunlap            North Oldham Middle School              16:46.0  4:12/K    6  
   29     24   1679  Mason Goodpaster      E.J. Hayes Middle School                16:47.5  4:12/K    8  
   30  (> 7)   4003  Grant Murphy          North Oldham Middle School              16:51.4  4:13/K    6  
   31     25   1385  Stephen Trace Martin  Crosby Middle School                    16:58.9  4:15/K    7  
   32     26   3070  Andrew Parman         Leestown Middle School                  17:01.1  4:15/K    7  
   33     27   5022  Sam Baker             St. Henry Middle School                 17:03.9  4:16/K    8  
   34     28   1380  James Johnson         Crosby Middle School                    17:05.6  4:16/K    7  
   35     29   1767  Christopher Zirkle    East Oldham Middle School               17:09.4  4:17/K    7  
   36  (< 5)   4256  Preston Spangler      Powell County                           17:13.8  4:18/K    7  
   37     30   5024  Joshua Brockman       St. Henry Middle School                 17:13.8  4:18/K    8  
   38  (< 5)   5257  August West           St. Thomas School                       17:14.4  4:19/K    8  
   39     31   1678  Jonah Flueck          E.J. Hayes Middle School                17:14.5  4:19/K    8  
   40     32   1253  Ethan Stewart         Conner Middle                           17:15.4  4:19/K    6  
   41     33   2582  Cameron Vick          Henderson South Middle School           17:16.0  4:19/K    7  
   42  (> 7)   3985  Charlie Dugan         North Oldham Middle School              17:17.3  4:19/K    7  
   43  (< 5)   5249  Charlie Ford          St. Thomas School                       17:19.9  4:20/K    7  
   44     34   3463  Colton Durall         Madisonville Middle                     17:23.5  4:21/K    8  
   45  (< 5)    168  Jack Pollett          Barret Traditional Middle Scho          17:29.0  4:22/K    7  
   46     35   1493  Jacob French          Daviess County Middle School            17:30.6  4:23/K    8  
   47  (< 5)   5656  Ethan Adams           West Jessamine Middle School            17:33.3  4:23/K    7  
   48  (> 7)   4013  Jacob Wendling        North Oldham Middle School              17:33.4  4:23/K    8  
   49     36   1498  Jackson Komarek       Daviess County Middle School            17:35.4  4:24/K    7  
   50     37   2859  Ezra Osborne          Jessie Clark Middle School              17:35.9  4:24/K    8  
   51     38   1382  Thomas Lewis          Crosby Middle School                    17:38.1  4:25/K    7  
   52  (> 7)   3978  Jack Bearance         North Oldham Middle School              17:38.5  4:25/K    6  
   53     39   4127  Rory McIntyre         Oldham County Middle School             17:39.1  4:25/K    8  
   54     40    309  Yuta Nomura           Beaumont Middle School                  17:39.2  4:25/K    7  
   55  (< 5)   5415  Giovanni Martinez     Trimble County Middle School            17:41.0  4:25/K    8  
   56     41   3065  Andrew Grace          Leestown Middle School                  17:41.7  4:25/K    6  
   57     42   1757  Tyler Johnson         East Oldham Middle School               17:44.7  4:26/K    8  
   58     43   1755  Grady Gipson          East Oldham Middle School               17:46.4  4:27/K    7  
   59     44   3886  Carter Cox            Noe Middle School                       17:46.8  4:27/K    7  
   60     45   3061  Brady Corbin          Leestown Middle School                  17:49.7  4:27/K    7  
   61     46   3889  Kensley Davis         Noe Middle School                       17:54.1  4:29/K    8  
   62     47   2576  Aiden Miller          Henderson South Middle School           17:54.1  4:29/K    7  
   63  (< 5)    173  William Stewert       Barret Traditional Middle Scho          17:55.0  4:29/K    7  
   64     48   1509  Chase Roberts         Daviess County Middle School            17:56.3  4:29/K    8  
   65     49    315  Jackson Sharp         Beaumont Middle School                  17:57.0  4:29/K    8  
   66     50   4131  Jonathan Robison      Oldham County Middle School             17:57.6  4:29/K    8  
   67  (> 7)   4017  Ben Young             North Oldham Middle School              17:59.0  4:30/K    8  
   68  (< 5)   5247  Ben Bucher            St. Thomas School                       18:00.7  4:30/K    8  
   69  (> 7)   3994  Camden Killian        North Oldham Middle School              18:01.0  4:30/K    6  
   70     51   5030  Jonah Tally           St. Henry Middle School                 18:04.5  4:31/K    7  
   71  (> 7)   3987  Jack Geiser           North Oldham Middle School              18:05.9  4:31/K    6  
   72     52   1391  Matthew Smaldone      Crosby Middle School                    18:07.3  4:32/K    7  
   73     53   1671  Zivon Clinkscale      E.J. Hayes Middle School                18:09.4  4:32/K    7  
   74  (< 5)   1817  Clement Amoah         Elkhorn Middle School                   18:10.3  4:33/K    7  
   75     54   3687  Jackson Willis        Meyzeek Middle School                   18:11.2  4:33/K    8  
   76     55   1684  Samuel Maharjan       E.J. Hayes Middle School                18:11.8  4:33/K    8  
   77     56   3736  Hudson Cockrell       Montgomery County                       18:15.4  4:34/K    7  
   78     57    314  Ian Salyer            Beaumont Middle School                  18:15.7  4:34/K    7  
   79  (> 7)   3998  Tucker Lancaster      North Oldham Middle School              18:16.5  4:34/K    8  
   80     58   1247  William Higgins       Conner Middle                           18:18.0  4:35/K    7  
   81     59   1680  Grant Goodwin         E.J. Hayes Middle School                18:18.6  4:35/K    8  
   82     60   3071  Joseph Price          Leestown Middle School                  18:18.6  4:35/K    7  
   83     61   4797  Kaid Blevins          Shelby West Middle School               18:19.1  4:35/K    7  
   84     62   3686  Josh Siegwald         Meyzeek Middle School                   18:21.1  4:35/K    8  
   85     63   2847  Husain Ghuneim        Jessie Clark Middle School              18:22.0  4:36/K    7  
   86  (> 7)   4001  Bryson Materna        North Oldham Middle School              18:23.5  4:36/K    8  
   87  (< 5)   2887  Anthony Garcia        Johnson Traditional Middle Sch          18:23.9  4:36/K    8  
   88     64   4113  Conlan Drury          Oldham County Middle School             18:25.4  4:36/K    8  
   89  (< 5)   2893  Jaedon Saling         Johnson Traditional Middle Sch          18:27.5  4:37/K    8  
   90     65   1387  Jackson Owen          Crosby Middle School                    18:28.0  4:37/K    7  
   91     66   2837  Tyler Baker           Jessie Clark Middle School              18:28.5  4:37/K    7  
   92  (> 7)   4007  Cannon Richards       North Oldham Middle School              18:30.5  4:38/K    8  
   93     67   2856  Ethan Kloss           Jessie Clark Middle School              18:31.0  4:38/K    7  
   94     68   2578  John Poole            Henderson South Middle School           18:31.3  4:38/K    8  
   95  (> 7)   3999  Jerry Lu              North Oldham Middle School              18:31.6  4:38/K    7  
   96  (> 7)    318  J P Weitlauf          Beaumont Middle School                  18:32.8  4:38/K    8  
   97  (> 7)   3983  Henry Downs           North Oldham Middle School              18:38.4  4:40/K    8  
   98     69   2923  Isaac Wilhoit         Kammerer Middle School                  18:41.3  4:40/K    7  
   99  (> 7)   4018  Anton Zakharov        North Oldham Middle School              18:44.1  4:41/K    8  
  100  (> 7)   4016  Tyler Wood            North Oldham Middle School              18:45.0  4:41/K    6  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     70   4805  Owen LauBach          Shelby West Middle School               18:45.7  4:41/K    6  
  102     71   5025  Anthony Crawford      St. Henry Middle School                 18:46.2  4:42/K    6  
  103  (> 7)    300  Warren Holmes         Beaumont Middle School                  18:47.5  4:42/K    7  
  104     72   1751  Kyle Crady            East Oldham Middle School               18:51.0  4:43/K    7  
  105     73   3064  Will Darragh          Leestown Middle School                  18:52.7  4:43/K    8  
  106     74   1759  Brycen Miniard        East Oldham Middle School               18:52.9  4:43/K    8  
  107     75   1764  Nolan Sasse           East Oldham Middle School               18:55.3  4:44/K    6  
  108  (< 5)   1129  Clay Kamphouse        Christian Academy of Carrollto          18:55.5  4:44/K    8  
  109     76   1389  Jason Raglin          Crosby Middle School                    18:57.0  4:44/K    7  
  110     77   1672  Michael Cook          E.J. Hayes Middle School                18:57.8  4:44/K    7  
  111     78   1758  Gavin MacKenzie       East Oldham Middle School               18:57.9  4:44/K    6  
  112     79   2848  Flynn Greathouse      Jessie Clark Middle School              18:58.1  4:45/K    8  
  113  (< 5)   4895  Nicholas Long         Southgate Elementary School             18:59.6  4:45/K    7  
  114  (< 5)   5862  Joshua Jetton         Woodford County                         19:03.1  4:46/K    8  
  115     80   3848  Andrew Hawkins        Newburg Middle School                   19:05.7  4:46/K    7  
  116     81   3852  Andre McRae           Newburg Middle School                   19:06.6  4:47/K    7  
  117     82   5029  Andy Rohling          St. Henry Middle School                 19:07.6  4:47/K    8  
  118     83   2566  Gavyn Donnetta        Henderson South Middle School           19:08.7  4:47/K    8  
  119  (> 7)    289  Bennett Blitch        Beaumont Middle School                  19:10.7  4:48/K    8  
  120  (< 5)    724  Edward Smith          Bulldogs Cross Country                  19:11.1  4:48/K    6  
  121     84   3895  Gavin Fulton          Noe Middle School                       19:11.6  4:48/K    7  
  122     85    955  Ethan Vogel           Campbell County Middle School           19:12.7  4:48/K    7  
  123     86   2863  Nick Ruber            Jessie Clark Middle School              19:13.3  4:48/K    8  
  124  (< 5)   4973  Hayden Willman        St. Bernard                             19:13.4  4:48/K    8  
  125     87   4117  Walker Gilbert        Oldham County Middle School             19:16.2  4:49/K    8  
  126  (> 7)   4015  Peyton Wiseman        North Oldham Middle School              19:17.4  4:49/K    7  
  127     88    956  Charles Young         Campbell County Middle School           19:18.2  4:50/K    6  
  128  (> 7)   3988  Sam Godbey            North Oldham Middle School              19:19.3  4:50/K    8  
  129     89   3060  Will Coning           Leestown Middle School                  19:21.7  4:50/K    7  
  130     90   5031  Luke Tobler           St. Henry Middle School                 19:22.3  4:51/K    7  
  131     91   3059  Brendan Burke         Leestown Middle School                  19:22.6  4:51/K    7  
  132  (> 7)   3462  Landon Courtney       Madisonville Middle                     19:23.6  4:51/K    7  
  133  (< 5)   1180  Aidan Leachman        College View Middle School              19:24.0  4:51/K    7  
  134  (> 7)   1683  Eli Krouse            E.J. Hayes Middle School                19:24.3  4:51/K    8  
  135     92   4801  Robert Goodwin        Shelby West Middle School               19:29.4  4:52/K    8  
  136  (> 7)    296  Caleb Glenn           Beaumont Middle School                  19:30.9  4:53/K    7  
  137     93   2909  Aidan DeSanctis       Kammerer Middle School                  19:32.9  4:53/K    8  
  138  (< 5)   5246  Oscar Bandkemper      St. Thomas School                       19:33.0  4:53/K    8  
  139  (> 7)   1695  Kevon Woodard         E.J. Hayes Middle School                19:33.4  4:53/K    7  
  140  (> 7)   3067  Luke Marshall         Leestown Middle School                  19:34.8  4:54/K    6  
  141  (> 7)   3996  Josiah Knopf          North Oldham Middle School              19:37.2  4:54/K    6  
  142  (> 7)   1673  Charlie Cox           E.J. Hayes Middle School                19:37.9  4:54/K    7  
  143  (< 5)   4715  William Rashleigh     Scott County Middle School              19:39.8  4:55/K    7  
  144     94   2579  Mark Thomas           Henderson South Middle School           19:40.9  4:55/K    7  
  145     95    946  Jack Hockenberry      Campbell County Middle School           19:42.2  4:56/K    6  
  146  (> 7)   3979  Conlan Bobay          North Oldham Middle School              19:43.2  4:56/K    8  
  147  (< 5)    437  Jacob Brown           Blessed Sacrament                       19:46.3  4:57/K    8  
  148  (> 7)   3995  Karsen Kloos          North Oldham Middle School              19:51.0  4:58/K    7  
  149     96   3749  Drew Thompson         Montgomery County                       19:54.8  4:59/K    8  
  150     97   3668  Rayyan Arif           Meyzeek Middle School                   19:56.7  4:59/K    7  
  151     98   3669  Gaurav Barve          Meyzeek Middle School                   19:57.4  4:59/K    7  
  152  (< 5)   5144  Ethan Haubner         St. Mary (Alexandria)                   20:01.8  5:00/K    7  
  153  (< 5)   5848  Noah Creech           Woodford County                         20:01.9  5:00/K    8  
  154  (< 5)   4326  Kaine Roberts         Robertson County Middle School          20:03.6  5:01/K    7  
  155  (< 5)   3791  Aiden Cornette        Muhlenberg County                       20:03.9  5:01/K    8  
  156     99   4803  Jacob Kimbler         Shelby West Middle School               20:04.3  5:01/K    6  
  157  (< 5)   1130  Treyton Troxell       Christian Academy of Carrollto          20:04.6  5:01/K    7  
  158    100   1497  Ethan Komarek         Daviess County Middle School            20:05.2  5:01/K    7  
  159  (< 5)   2414  Jay Wilson            Drakes Creek                            20:07.5  5:02/K    7  
  160    101   1486  Andrew Brown          Daviess County Middle School            20:07.6  5:02/K    7  
  161  (< 5)   4974  Elijah Winsted        St. Bernard                             20:08.2  5:02/K    7  
  162    102   4799  John Collier          Shelby West Middle School               20:08.3  5:02/K    5  
  163  (< 5)   5866  Christian Lay         Woodford County                         20:09.3  5:02/K    7  
  164  (< 5)   1829  Christian Roberts     Elkhorn Middle School                   20:09.5  5:02/K    7  
  165    103   1504  Caleb Moore           Daviess County Middle School            20:11.7  5:03/K    8  
  166    104    840  Jase Riggs            Burns Middle School                     20:15.4  5:04/K    7  
  167  (< 5)    723  Bryson Olson          Bulldogs Cross Country                  20:20.3  5:05/K    6  
  168  (> 7)   3992  Alex Kaminski         North Oldham Middle School              20:22.8  5:06/K    6  
  169  (< 5)    721  Rylan Dugan           Bulldogs Cross Country                  20:24.0  5:06/K    6  
  170  (< 5)   3188  Joseph Landfield      Lexington Christian Middle              20:24.1  5:06/K    7  
  171  (< 5)   5660  Jake Barker           West Jessamine Middle School            20:24.8  5:06/K    8  
  172    105   1370  Joseph Carter         Crosby Middle School                    20:29.5  5:07/K    7  
  173  (> 7)   3074  Isaac Snow            Leestown Middle School                  20:29.8  5:07/K    6  
  174  (> 7)   2571  Bo Hazelwood          Henderson South Middle School           20:29.9  5:07/K    7  
  175    106    957  Abe Zengel            Campbell County Middle School           20:30.1  5:08/K    6  
  176  (> 7)   3075  Aiden Stark           Leestown Middle School                  20:30.2  5:08/K    6  
  177  (> 7)   3063  Colin Darragh         Leestown Middle School                  20:31.5  5:08/K    6  
  178  (< 5)   5380  Elijah Miller         Tates Creek Middle School               20:32.4  5:08/K    6  
  179  (< 5)   1350  William Whisman       Crawford Middle School                  20:32.8  5:08/K    7  
  180    107   2904  Omar Alfaro-Rosas     Kammerer Middle School                  20:34.0  5:09/K    7  
  181    108    830  Logan Blair           Burns Middle School                     20:34.5  5:09/K    7  
  182  (< 5)   2890  Matthew Mattingly     Johnson Traditional Middle Sch          20:35.4  5:09/K    7  
  183    109   3847  Nahem Habtemariam     Newburg Middle School                   20:37.9  5:09/K    8  
  184    110   3667  Ryan Abell            Meyzeek Middle School                   20:40.7  5:10/K    7  
  185    111   3675  Darius Jackson        Meyzeek Middle School                   20:41.4  5:10/K    8  
  186  (< 5)   5378  Griffin Kaylor        Tates Creek Middle School               20:43.6  5:11/K    7  
  187    112   3882  George Burke          Noe Middle School                       20:45.7  5:11/K    7  
  188  (< 5)    171  Giovanni Rizzo        Barret Traditional Middle Scho          20:46.3  5:12/K    7  
  189  (< 5)   5663  Spencer Bish          West Jessamine Middle School            20:47.0  5:12/K    7  
  190    113    841  Elajah Royalty        Burns Middle School                     20:47.2  5:12/K    5  
  191    114   3903  Zach Petti            Noe Middle School                       20:50.8  5:13/K    8  
  192    115   2852  Gideon Hoskins        Jessie Clark Middle School              20:51.2  5:13/K    8  
  193  (< 5)    167  Kade Ousley           Barret Traditional Middle Scho          21:01.1  5:15/K    7  
  194  (> 7)   2840  Jacob Chiles          Jessie Clark Middle School              21:01.3  5:15/K    7  
  195  (> 7)   3460  Camden Blakeley       Madisonville Middle                     21:02.9  5:16/K    8  
  196  (< 5)   1823  Brady Ellis           Elkhorn Middle School                   21:03.8  5:16/K    6  
  197  (> 7)   2871  Isaac Wells           Jessie Clark Middle School              21:04.0  5:16/K    7  
  198  (< 5)   4196  Landon Eldridge       Page School Center                      21:04.5  5:16/K    7  
  199  (> 7)   3066  Marshall Hamblen      Leestown Middle School                  21:05.7  5:16/K    6  
  200    116    949  Hayden Perkins        Campbell County Middle School           21:07.7  5:17/K    6  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  201    117   1251  Evan Pieper           Conner Middle                           21:09.8  5:17/K    6  
  202  (< 5)   5384  Jacob Smith           Tates Creek Middle School               21:10.3  5:18/K    7  
  203  (> 7)   1375  Gus Ennis             Crosby Middle School                    21:11.7  5:18/K    7  
  204    118    951  Kevin Ramirez         Campbell County Middle School           21:12.3  5:18/K    6  
  205  (> 7)   5028  Evan Parhard          St. Henry Middle School                 21:13.4  5:18/K    6  
  206  (< 5)   4320  Kaden Jones           Robertson County Middle School          21:14.0  5:19/K    7  
  207    119   1252  Rory Shinkle          Conner Middle                           21:18.3  5:20/K    6  
  208  (< 5)   2313  Blake Haley           Graves County Middle School             21:18.3  5:20/K    7  
  209  (> 7)   1760  Caleb Moore           East Oldham Middle School               21:21.4  5:20/K    8  
  210  (< 5)   2399  Elijah Bemiss         Drakes Creek                            21:23.8  5:21/K    8  
  211  (< 5)   5376  Dylan Heineman        Tates Creek Middle School               21:29.5  5:22/K    8  
  212    120    835  Shane Martindale      Burns Middle School                     21:32.7  5:23/K    6  
  213  (< 5)   4859  Josh Larsen           South Oldham Middle School              21:36.6  5:24/K    7  
  214    121   4129  Jaxon Rissler         Oldham County Middle School             21:37.5  5:24/K    8  
  215  (> 7)   4008  Jackson Robinett      North Oldham Middle School              21:39.1  5:25/K    8  
  216    122   4122  Jack Holton           Oldham County Middle School             21:41.5  5:25/K    8  
  217    123   4110  Ben DeCuir            Oldham County Middle School             21:41.7  5:25/K    8  
  218  (< 5)    653  Elek Olson            Bowling Green Junior High Scho          21:45.1  5:26/K    7  
  219  (> 7)   2851  Clark Hill            Jessie Clark Middle School              21:45.9  5:26/K    8  
  220  (> 7)   2850  Josh Henry            Jessie Clark Middle School              21:47.4  5:27/K    8  
  221    124    836  Luke McCarty          Burns Middle School                     21:52.4  5:28/K    6  
  222  (> 7)   2572  Neico Henderson       Henderson South Middle School           21:52.8  5:28/K    8  
  223    125   3893  Ryne English          Noe Middle School                       21:57.4  5:29/K    7  
  224  (> 7)    295  Rick Fitzpatrick      Beaumont Middle School                  21:57.5  5:29/K    8  
  225  (> 7)    298  Jackson Haynes        Beaumont Middle School                  21:59.9  5:30/K    7  
  226  (< 5)    643  Graham Browder-Seguin Bowling Green Junior High Scho          22:04.7  5:31/K    7  
  227    126   1513  Seth Waldron          Daviess County Middle School            22:05.3  5:31/K    8  
  228  (< 5)   3488  Jude Miller           Marnel C. Moorman Middle Schoo          22:05.8  5:31/K    6  
  229  (< 5)   3189  Hayden White          Lexington Christian Middle              22:06.1  5:32/K    8  
  230  (> 7)   1675  Blake Eggleston       E.J. Hayes Middle School                22:09.3  5:32/K    8  
  231  (< 5)   4862  Trey McGonnell        South Oldham Middle School              22:10.5  5:33/K    7  
  232  (> 7)   2846  Joseph Gebb           Jessie Clark Middle School              22:12.0  5:33/K    7  
  233    127   2911  Micah Ghiassi         Kammerer Middle School                  22:13.2  5:33/K    8  
  234  (< 5)   2307  Jacob Atkins          Graves County Middle School             22:14.0  5:34/K    7  
  235  (< 5)   2415  John Carter Wilson    Drakes Creek                            22:20.6  5:35/K    7  
  236  (< 5)   5853  Carter Geilear        Woodford County                         22:22.3  5:36/K    7  
  237  (> 7)   3077  Jordan Timoney        Leestown Middle School                  22:24.3  5:36/K    6  
  238  (> 7)   3997  Noah Lampton          North Oldham Middle School              22:25.0  5:36/K    6  
  239  (> 7)   5027  Carson Gould          St. Henry Middle School                 22:29.6  5:37/K    8  
  240  (> 7)    301  Chris Hunt            Beaumont Middle School                  22:29.8  5:37/K    8  
  241    128    834  Caleb Lemond          Burns Middle School                     22:32.8  5:38/K    8  
  242  (> 7)   4138  Ethan Williams        Oldham County Middle School             22:49.7  5:42/K    8  
  243    129   4810  Callum Vost           Shelby West Middle School               22:51.3  5:43/K    6  
  244  (< 5)   1345  Sam Mitchell          Crawford Middle School                  22:52.4  5:43/K    8  
  245  (> 7)   4010  Brendan Tarbet        North Oldham Middle School              22:56.1  5:44/K    8  
  246  (< 5)   3485  Connor Hamm           Marnel C. Moorman Middle Schoo          23:00.5  5:45/K    6  
  247  (> 7)   4012  Josh Turpen           North Oldham Middle School              23:01.5  5:45/K    8  
  248    130   1243  Phenix Bryant         Conner Middle                           23:06.7  5:47/K    7  
  249    131    943  Luke Brown            Campbell County Middle School           23:11.4  5:48/K    8  
  250    132   3734  Caden Belcher         Montgomery County                       23:13.9  5:48/K    8  
  251  (< 5)   5417  Kaden Tackett         Trimble County Middle School            23:26.1  5:52/K    8  
  252  (> 7)   4133  Andrew Royer          Oldham County Middle School             23:29.6  5:52/K    7  
  253  (> 7)   4126  Dillon McDonald       Oldham County Middle School             23:32.6  5:53/K    7  
  254  (< 5)   1828  Logan Prewitt         Elkhorn Middle School                   23:44.2  5:56/K    7  
  255  (< 5)    557  Seth Toohey           Bourbon County                          23:44.6  5:56/K    8  
  256    133    838  Joshua Nhkai          Burns Middle School                     24:04.8  6:01/K    6  
  257  (< 5)    453  Henry Schroeder       Blessed Sacrament                       24:09.6  6:02/K    7  
  258  (< 5)   1343  Caden Carbajal        Crawford Middle School                  24:22.5  6:06/K    8  
  259  (< 5)   2408  Brayden Phillips      Drakes Creek                            24:23.3  6:06/K    7  
  260    134   3855  Larry Watkins         Newburg Middle School                   24:27.1  6:07/K    6  
  261    135   3850  Braden Liford         Newburg Middle School                   24:28.2  6:07/K    7  
  262  (> 7)   1756  Sean Johnson          East Oldham Middle School               24:36.7  6:09/K    8  
  263  (> 7)   4002  Samuel Morgan         North Oldham Middle School              24:40.4  6:10/K    8  
  264  (> 7)    292  Zavier Castro         Beaumont Middle School                  24:50.3  6:13/K    7  
  265  (< 5)    445  Trent Gieske          Blessed Sacrament                       24:58.5  6:15/K    7  
  266    136   2922  James Vaughn          Kammerer Middle School                  24:59.6  6:15/K    7  
  267  (< 5)   1150  Elliot Odom           Christian Educational Consorti          25:08.5  6:17/K    7  
  268  (> 7)   4124  Joe Linnean           Oldham County Middle School             25:22.0  6:21/K    7  
  269  (< 5)   4038  Jackson McCoy         Norton Elementary                       25:40.0  6:25/K    2  
  270  (< 5)   4253  Jacob Fletcher        Powell County                           26:21.1  6:35/K    7  
  271  (> 7)   2844  Ethan Dunn            Jessie Clark Middle School              26:38.6  6:40/K    7  
  272  (< 5)   4323  Ethan McFarland       Robertson County Middle School          26:41.2  6:40/K    7  
  273  (> 7)   3080  Teagan White          Leestown Middle School                  27:00.6  6:45/K    6  
  274  (< 5)    555  Brayan Sanchez        Bourbon County                          27:05.9  6:46/K    7  
  275    137   4813  Ben Whitehead         Shelby West Middle School               27:57.4  6:59/K    6  
  276  (< 5)   3479  Samuel Borders        Marnel C. Moorman Middle Schoo          28:51.2  7:13/K    6  
  277  (< 5)   4696  Donavan Campbell      Scott County Middle School              30:23.3  7:36/K    8  
  278  (< 5)   4711  Joshua Marcum         Scott County Middle School              31:42.6  7:56/K    7  
  279  (< 5)   1890  Braylen Dunlap        Farnsley Middle School                  33:20.4  8:20/K    7  

Team Summary Report - Boys

Boys HS 5K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Trinity (Louisville)                   32               2   3   6   8  13  14  17         
        Top  5 Times: 1:22:02.4

    2 Lexington Catholic                    171              20  28  29  41  53  75 116         
        Top  5 Times: 1:28:44.0

    3 Ryle                                  184              27  32  34  44  47  52 101         
        Top  5 Times: 1:29:04.7

    4 Conner                                192              21  24  26  40  81  91 132         
        Top  5 Times: 1:29:06.2

    5 Williamstown                          247              19  36  45  57  90 118 159         
        Top  5 Times: 1:30:11.0

    6 Western Hills                         251               5  48  50  63  85  92 192         
        Top  5 Times: 1:29:29.5

    7 Muhlenberg County                     254              23  39  55  58  79  93 100         
        Top  5 Times: 1:30:37.5

    8 Warren East                           262               9  12  18  43 180 185 228         
        Top  5 Times: 1:29:27.8

    9 Highlands                             307              35  56  60  74  82 114 143         
        Top  5 Times: 1:31:46.6

   10 Anderson County                       347              10  11  87  89 150 151 174         
        Top  5 Times: 1:31:23.0

   11 Lafayette                             362              49  51  73  84 105 107 127         
        Top  5 Times: 1:32:43.2

   12 Dixie Heights                         392              30  38 102 109 113 134 139         
        Top  5 Times: 1:32:57.8

   13 Mason County                          404              25  72  88  95 124 227 244         
        Top  5 Times: 1:33:09.6

   14 Highlands Latin School Element        454              62  66  83  97 146 200 205         
        Top  5 Times: 1:34:20.5

   15 Bishop Brossart                       464              16  78  99 122 149 157 172         
        Top  5 Times: 1:33:46.7

   16 Sayre                                 514              65  68  69 148 164 189 235         
        Top  5 Times: 1:35:15.9

   17 Rowan County                          520              37  61  67 171 184 190 231         
        Top  5 Times: 1:35:29.0

   18 Lexington Christian                   546               1 108 120 140 177 218 247         
        Top  5 Times: 1:33:56.1

   19 Bullitt East HS                       560              76 106 112 130 136 137 138         
        Top  5 Times: 1:35:50.2

   20 Great Crossing                        567              46  64 123 161 173 181 183         
        Top  5 Times: 1:36:03.2

   21 Rockcastle County                     577              22  42  94 206 213 237             
        Top  5 Times: 1:37:15.1

   22 Scott County                          577               4  33 153 154 233 241 242         
        Top  5 Times: 1:37:19.6

   23 Danville                              594              31  86  96 145 236 246             
        Top  5 Times: 1:40:02.8

   24 Ashland Blazer                        601             103 111 115 131 141 186 195         
        Top  5 Times: 1:36:31.9

   25 Bullitt Central HS                    630              80 104 119 160 167 168 182         
        Top  5 Times: 1:37:19.7

   26 Woodford County                       652              71 126 129 133 193 211 229         
        Top  5 Times: 1:37:46.3

   27 Elliott County High School            683              15 117 165 188 198                 
        Top  5 Times: 1:38:16.7

   28 Christian Educational Consorti        687              77 125 156 163 166 223             
        Top  5 Times: 1:38:08.6

   29 Franklin County                       710              59 110 121 199 221 238 240         
        Top  5 Times: 1:39:59.7

   30 George Rogers Clark                   798               7 128 194 224 245                 
        Top  5 Times: 1:49:42.3

   31 Spencer County                        845              54 135 191 222 243                 
        Top  5 Times: 1:49:53.7

   32 Simon Kenton                          846             142 147 158 196 203 230             
        Top  5 Times: 1:41:50.7

   33 Frederick Douglass                    855             144 162 170 175 204 215 216         
        Top  5 Times: 1:41:46.2

   34 Burgin                                882              98 155 208 209 212 234 239         
        Top  5 Times: 1:43:15.7

   35 Frankfort                             889             152 169 179 187 202 214 226         
        Top  5 Times: 1:42:33.8

   36 Bryan Station                         896              70 176 201 217 232                 
        Top  5 Times: 1:45:10.8

   37 Lincoln County                       1011             178 197 207 210 219 220 225         
        Top  5 Times: 1:46:27.2

 Inc. St. Mary                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Danville Christian Academy           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trinity Christian Academy            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Owen County                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Grant County                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Hardin Christian School        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. University Heights                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pendleton County                     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy of Carrollto       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Farmer Elementary                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Berea                                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Gallatin County                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Spring Meadows Cottage School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Whitefield Academy                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bourbon County                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Greenup County                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. East Jessamine                       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Somerset Christian School            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Calvary Christian School             4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Piarist                              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Robertson County High School         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lexington Latin High School          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Community Christian Academy -        4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Patrick                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Grace & Truth Academy                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Broady Homeschool                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hanssen Classical Academy            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Ponder Way Academy                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mortote Homeschool                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Scott's Christian School             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

Primary Boys 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Beechwood Elementary                  129               3   4  23  46  53 114 121         
        Top  5 Times: 40:20.4

    2 Stopher Elementary School             148              24  28  29  32  35  55  60         
        Top  5 Times: 41:12.9

    3 Harmony Elementary School             160               2   6  41  50  61  63  92         
        Top  5 Times: 40:38.5

    4 Highlands Latin School Element        207              13  19  37  44  94 148 205         
        Top  5 Times: 41:47.9

    5 Goshen Elementary                     208               5  14  56  66  67  81 163         
        Top  5 Times: 41:24.1

    6 Locust Grove Elementary School        226              16  17  34  73  86                 
        Top  5 Times: 41:57.0

    7 Lowe Elementary School                284              11  33  62  68 110 122 162         
        Top  5 Times: 42:31.6

    8 Dunn Elementary                       328              20  39  69  83 117 134 146         
        Top  5 Times: 43:05.5

    9 St. Joseph, Cold Spring               337              12  27  76  96 126 130 202         
        Top  5 Times: 43:10.7

   10 Field Elementary                      365               9  57  74  90 135 139 173         
        Top  5 Times: 43:27.1

   11 Tully Elementary                      373               1  48 102 104 118 131 191         
        Top  5 Times: 43:11.4

   12 Wilder Elementary School              383              30  52  80  89 132 172 182         
        Top  5 Times: 43:46.6

   13 Rosa Parks Elementary                 418              18  40  87 119 154 160 161         
        Top  5 Times: 44:02.0

   14 Longbranch                            427              22  88  95  97 125 164 192         
        Top  5 Times: 44:13.7

   15 St. Thomas School                     437              38  47 103 113 136 152             
        Top  5 Times: 44:24.6

   16 Centerfield Elementary School         474              15  36  75 128 220 224 235         
        Top  5 Times: 44:51.5

   17 Trinity Christian Academy             505              49  64  70 129 193 236             
        Top  5 Times: 45:03.2

   18 Flaherty Elementary                   513              54 100 101 116 142 145 170         
        Top  5 Times: 45:09.9

   19 Russell                               527              43  93  99 143 149 155 186         
        Top  5 Times: 45:16.4

   20 Lincoln Elementary                    577              10  26 168 176 197 200 243         
        Top  5 Times: 45:40.8

   21 Bates Elementary                      581              72 112 120 137 140 188 210         
        Top  5 Times: 45:46.3

   22 Liberty Elementary School             611              58  82  98 175 198 219 228         
        Top  5 Times: 46:17.5

   23 McBrayer Elementary                   633              65 106 123 138 201 208 218         
        Top  5 Times: 46:25.6

   24 Burgin                                633              25  45 115 223 225 238             
        Top  5 Times: 46:58.9

   25 St. John School                       655               7  91 157 167 233 241             
        Top  5 Times: 46:49.8

   26 Garden Springs Elementary Scho        668              85 108 150 159 166 169 171         
        Top  5 Times: 46:39.7

   27 Wilt Elementary                       669               8  51 190 199 221                 
        Top  5 Times: 47:01.3

   28 Villa Madonna                         671              31 124 151 178 187 222             
        Top  5 Times: 46:41.6

   29 Norton Elementary                     686              77 127 133 165 184 206             
        Top  5 Times: 46:49.3

   30 St. Mary                              690              71  79 144 189 207 215 230         
        Top  5 Times: 47:12.0

   31 Second Street Elementary Schoo        696              42  59 174 204 217 227 232         
        Top  5 Times: 47:22.5

   32 St. Michael                           728              78 105 153 179 213                 
        Top  5 Times: 47:35.3

   33 Hite                                  731             107 141 147 156 180 196 209         
        Top  5 Times: 47:16.4

   34 Glendover Elementary                  751              21 158 183 194 195 203 234         
        Top  5 Times: 47:35.2

   35 Maxwell Elementary School             839              84 177 181 185 212 214 237         
        Top  5 Times: 48:44.4

   36 Sandy Hook Elementary                 889             109 111 211 216 242                 
        Top  5 Times: 52:09.0

   37 Phelps School                        1165             226 229 231 239 240 244             
        Top  5 Times: 56:45.3

 Inc. Anchorage Public School              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Elkhorn Middle School                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Boyd County Elementary               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bloom Elementary                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Greenup Elementary                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Danville Christian Academy           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Williamstown Elementary              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Matthews Elementary              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southgate Elementary School          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bracken County                       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Casey County                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Providence Christian Academy         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Athens-Chilesburg Elementary         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Owen County                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pleasant Grove Elementary            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cline Elementary School              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agnes                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hawthorne Elementary                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bowen Elementary                     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rockcastle County                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Patrick School                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Scapa Elementary                     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Old Mill Elementary                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Saints Peter and Paul (Hopkins       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Grant County                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mount Washington Elementary Sc       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Hardin Christian School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mercer Elementary                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pikeville                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Crossroads Elementary                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eisenhower Elementary School         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mullins School                       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. University Heights                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Classical Academy         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sts. Peter and Paul-California       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Veteran's Park Elementary            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Chenoweth Elementary School          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. The Lexington School                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Meredith-Dunn School                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jesse D Lay Elementary               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Notre Dame Academy (Louisville       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Middletown Elementary                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pendleton County                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lawrence County                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Elkhorn Elementary                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Anne Mason                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Peaks Mill                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Western Elementary                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lebanon Junction Elementary          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bourbon Central Elementary           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Stamping Ground                      3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastview Elementary                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rosspoint Elementary                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hearn                                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Collins Lane                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bridgeport                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cedar Grove                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Garth                                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Deerpark Elementary                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

Primary Boys Open 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Muhlenberg County                      89               1   7  14  23  44  47  49         
        Top  5 Times: 43:46.3

    2 West Jessamine Middle School           89               3   4  10  29  43  48  59         
        Top  5 Times: 43:44.5

    3 Goshen Elementary                     105               8  18  19  22  38  45  53         
        Top  5 Times: 44:33.5

    4 Montgomery County                     131               2  13  28  36  52  84 137         
        Top  5 Times: 44:43.5

    5 Carter Traditional Elementary         157              17  20  25  33  62 111 139         
        Top  5 Times: 45:34.9

    6 Camden Station Elementary Scho        192               6   9  34  69  74  79  85         
        Top  5 Times: 46:00.1

    7 Stopher Elementary School             219              27  40  42  54  56  65  66         
        Top  5 Times: 46:49.8

    8 Field Elementary                      270              24  32  55  71  88  98 118         
        Top  5 Times: 47:38.0

    9 Blessed Sacrament                     291              12  21  72  76 110 142 145         
        Top  5 Times: 47:47.1

   10 Lowe Elementary School                292              35  39  51  80  87  90  91         
        Top  5 Times: 47:56.8

   11 St. Mary (Alexandria)                 308              15  16  70 101 106 132             
        Top  5 Times: 47:48.4

   12 Harmony Elementary School             316              31  50  58  81  96 109 115         
        Top  5 Times: 48:21.7

   13 Locust Grove Elementary School        339              30  61  67  68 113 120 158         
        Top  5 Times: 48:46.7

   14 Kenwood Station Elementary Sch        372               5  46  77  89 155 195 197         
        Top  5 Times: 48:51.1

   15 Dunn Elementary                       387              26  41  99 104 117 126 129         
        Top  5 Times: 49:11.8

   16 Lexington Christian Elementary        433              11  37  92 119 174 179 182         
        Top  5 Times: 50:14.3

   17 Hite                                  473              73  78  94 105 123 124 133         
        Top  5 Times: 50:43.1

   18 McBrayer Elementary                   588              60  95 125 141 167                 
        Top  5 Times: 52:42.8

   19 Bloom Elementary                      598              63  83 127 157 168 196             
        Top  5 Times: 52:58.6

   20 Garden Springs Elementary Scho        651              57  75 138 183 198 203             
        Top  5 Times: 56:00.8

   21 Glendover Elementary                  678              93 103 147 166 169 172 186         
        Top  5 Times: 54:15.8

   22 Rosa Parks Elementary                 683             112 128 130 140 173                 
        Top  5 Times: 54:13.6

   23 Eisenhower Elementary School          684              64 143 153 159 165 170 180         
        Top  5 Times: 54:14.1

   24 St. Michael                           684             114 116 122 148 184                 
        Top  5 Times: 54:37.2

   25 Highlands Latin School Element        710             100 136 149 161 164 188 192         
        Top  5 Times: 54:34.4

   26 Wilder Elementary School              712             108 121 144 154 185 189             
        Top  5 Times: 55:12.5

   27 Longbranch                            722              82  86 176 177 201                 
        Top  5 Times: 57:51.4

   28 Maxwell Elementary School             739             107 135 156 163 178 200 202         
        Top  5 Times: 55:26.5

   29 Farmer Elementary                     770              97 102 187 191 193 199 205         
        Top  5 Times: 59:13.4

   30 Athens-Chilesburg Elementary          780             131 146 151 162 190                 
        Top  5 Times: 57:02.3

   31 Liberty Elementary School             813             134 152 171 175 181 194 206         
        Top  5 Times: 57:23.2

   32 Centerfield Elementary School         929             150 160 204 207 208                 
        Top  5 Times: 1:17:20.5

 Inc. Flaherty Elementary                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lake Cumberland Runners              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Russell                              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lincoln Elementary                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Matthews Elementary              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Tully Elementary                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agnes                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hawthorne Elementary                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Joseph, Cold Spring              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bowen Elementary                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sandy Hook Elementary                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mercer Elementary                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agatha Academy                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Redwood Cooperative Elementary       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bourbon County Middle School         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Middletown Elementary                4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble County Middle School         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Oldham County Homeschool Eleme       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy of Carrollto       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Derby City Athletic Club             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Edward                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayers Classical Academy             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northeast Striders                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Gablewood Christian Academy Ho       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Joseph School (Bowling Gre       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Owensboro Middle School              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Page School Center                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Paul                             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Anne Mason                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Western Elementary                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cane Ridge                           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bourbon Central Elementary           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Stamping Ground                      2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Middletown                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

EL Girls 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. Wilt Elementary                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

El Boys 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                     164               9  11  39  49  56 114 127         
        Top  5 Times: 59:18.6

    2 Camp Ernst                            189              14  25  43  44  63 134 192         
        Top  5 Times: 59:55.4

    3 Campbell Middle School                198               6  10  26  52 104 130 184         
        Top  5 Times: 59:32.4

    4 Daviess County Middle School          212               4  21  27  74  86  96  99         
        Top  5 Times: 59:51.4

    5 South Oldham Middle School            244               8  15  18  98 105 216 217         
        Top  5 Times: 1:00:00.2

    6 St. Agnes                             270               1  23  47  61 138                 
        Top  5 Times: 1:00:25.5

    7 Meyzeek Middle School                 313              19  42  59  72 121 160 171         
        Top  5 Times: 1:01:57.8

    8 Christian Academy Middle Schoo        361               3  38  85 113 122 142 152         
        Top  5 Times: 1:01:55.8

    9 Beechwood                             427              33  35  36 140 183 188 289         
        Top  5 Times: 1:03:04.1

   10 Rowan County                          444              32  73  95 116 128 159 236         
        Top  5 Times: 1:03:50.6

   11 West Jessamine Middle School          456              57  64  89 100 146 176             
        Top  5 Times: 1:04:04.3

   12 Anchorage Public School               466              51  70 109 117 119 162 219         
        Top  5 Times: 1:04:13.5

   13 Jessie Clark Middle School            472               5  91 101 124 151 161 174         
        Top  5 Times: 1:03:28.3

   14 Bowling Green Junior High Scho        482              22  24  78 112 246 303             
        Top  5 Times: 1:04:00.5

   15 Owen County                           492              69  88 102 110 123 281             
        Top  5 Times: 1:04:33.4

   16 Stopher Elementary School             505              28  37 120 125 195 221 261         
        Top  5 Times: 1:04:12.7

   17 North Laurel Middle School            529              60  81  83 149 156 209 211         
        Top  5 Times: 1:04:53.9

   18 Highlands Latin School Element        548              31 107 132 133 145 264             
        Top  5 Times: 1:04:52.5

   19 Oldham County Middle School           556              90  97 115 118 136 210 231         
        Top  5 Times: 1:05:15.2

   20 North Marshall Middle School          557               2  53 106 143 253                 
        Top  5 Times: 1:04:30.3

   21 Noe Middle School                     586              12  50  94 168 262                 
        Top  5 Times: 1:05:22.8

   22 Liberty Elementary School             600              29  92 108 169 202 256 257         
        Top  5 Times: 1:05:27.4

   23 Harmony Elementary School             615              13  75  84 196 247 271 292         
        Top  5 Times: 1:05:34.1

   24 Crosby Middle School                  652               7  93 172 182 198 207 232         
        Top  5 Times: 1:05:28.5

   25 Kammerer Middle School                657              34  48 166 204 205 277 288         
        Top  5 Times: 1:06:01.6

   26 Rosa Parks Elementary                 660              46  76 141 191 206 295 308         
        Top  5 Times: 1:06:14.5

   27 Graves County Middle School           682              17  41 150 178 296                 
        Top  5 Times: 1:07:09.2

   28 Summit View Academy                   713              62  68 165 177 241 269             
        Top  5 Times: 1:07:12.7

   29 Beaumont Middle School                716              65  67 126 199 259 263 305         
        Top  5 Times: 1:07:30.8

   30 Woodford County                       735              79  87 137 189 243 244             
        Top  5 Times: 1:07:26.5

   31 Tully Elementary                      737              58  77 157 203 242 251             
        Top  5 Times: 1:07:27.8

   32 Lexington Latin Middle School         830             139 148 170 180 193 227 278         
        Top  5 Times: 1:08:07.0

   33 Athens-Chilesburg Elementary          837             103 129 131 220 254 297             
        Top  5 Times: 1:08:52.3

   34 Berea                                 842             135 163 164 179 201                 
        Top  5 Times: 1:08:21.9

   35 College View Middle School            859              40 155 190 229 245 268             
        Top  5 Times: 1:08:44.6

   36 Turkey Foot Middle School             874              20 144 173 265 272                 
        Top  5 Times: 1:09:41.1

   37 Farnsley Middle School                909              16 186 214 226 267 280 301         
        Top  5 Times: 1:09:32.4

   38 Russell                               910              80 158 181 233 258 276 290         
        Top  5 Times: 1:09:38.7

   39 Dunn Elementary                       911             111 154 208 215 223 255             
        Top  5 Times: 1:09:23.3

   40 Bates Elementary                      933              55 175 200 228 275                 
        Top  5 Times: 1:10:21.2

   41 Grant County                          943              30 167 224 239 283                 
        Top  5 Times: 1:10:33.1

   42 Glendover Elementary                  980              66 185 225 230 274 282 293         
        Top  5 Times: 1:11:00.0

   43 Ramsey Middle School                 1084              54 197 218 306 309                 
        Top  5 Times: 1:17:44.2

   44 St. John School                      1119              71 153 270 310 315                 
        Top  5 Times: 1:22:04.7

   45 Barret Traditional Middle Scho       1124              82 249 250 252 291                 
        Top  5 Times: 1:13:30.4

   46 Burgin                               1134             147 213 235 237 302 317             
        Top  5 Times: 1:14:02.3

   47 Flaherty Elementary                  1190             194 222 248 260 266                 
        Top  5 Times: 1:13:46.4

   48 Second Street Elementary Schoo       1198              45 279 284 286 304 311 316         
        Top  5 Times: 1:17:30.5

   49 Garden Springs Elementary Scho       1283             212 234 240 285 312 314             
        Top  5 Times: 1:19:26.2

   50 East Jessamine Middle School         1318             187 238 287 299 307                 
        Top  5 Times: 1:19:33.9

   51 Farmer Elementary                    1478             273 294 298 300 313                 
        Top  5 Times: 1:25:48.5

 Inc. Centerfield Elementary School        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lowe Elementary School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hite                                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Boyd County Elementary               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Scott County Middle School           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bondurant Middle School              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lincoln Elementary                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Matthews Elementary              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trinity Christian Academy            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southgate Elementary School          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bracken County                       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Thomas School                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Casey County                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Providence Christian Academy         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hawthorne Elementary                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Joseph, Cold Spring              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Maxwell Elementary School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Patrick School                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Scapa Elementary                     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sandy Hook Elementary                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Old Mill Elementary                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Saints Peter and Paul (Hopkins       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kentucky Country Day                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Powell County                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Norton Elementary                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bernheim Middle School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Michael                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eisenhower Elementary School         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mullins School                       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. University Heights                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sts. Peter and Paul-California       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Villa Madonna                        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. The Lexington School                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Edward                           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Joseph School (Bowling Gre       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Paul                             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Highland Middle School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Bernard                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Gallatin County                      3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Spring Meadows Cottage School        4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastside Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Walton Verona                        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Whitefield Academy                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hickman County                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. E.J. Hayes Middle School             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Spencer County Middle School         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Medora Elementary                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hebron Middle School                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Williamstown                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southern                             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rosspoint Elementary                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cumberland Elementary                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Black Mountain Elementary            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Wallins Elementary                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

El Mixed Open 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Blessed Sacrament                      62               2   5   7  23  25  71             
        Top  5 Times: 1:05:16.9

    2 Goshen Elementary                      84              11  12  16  21  24  31  34         
        Top  5 Times: 1:06:59.5

    3 Henderson South Middle School          97               3  10  14  33  37  38  51         
        Top  5 Times: 1:06:57.8

    4 Johnson Traditional Middle Sch        141              18  20  29  30  44  55  58         
        Top  5 Times: 1:09:39.1

    5 Owensboro Middle School               142               1   6  26  50  59                 
        Top  5 Times: 1:09:54.4

    6 Locust Grove Elementary School        143               4  19  22  46  52  53             
        Top  5 Times: 1:09:55.5

    7 Oldham County Middle School           202              15  36  41  54  56  69  79         
        Top  5 Times: 1:13:01.7

    8 Noe Middle School                     225               8  42  48  63  64  72  78         
        Top  5 Times: 1:15:14.7

    9 Cassidy Elementary School             244               9  40  45  66  84  85  86         
        Top  5 Times: 1:20:22.4

   10 Robertson County Middle School        248              27  39  47  67  68                 
        Top  5 Times: 1:17:34.1

   11 Camp Ernst                            276              35  49  57  62  73  75  76         
        Top  5 Times: 1:19:07.3

   12 Bourbon County Middle School          276              17  28  70  80  81                 
        Top  5 Times: 1:23:45.2

   13 Lexington Christian Elementary        282              13  60  61  65  83                 
        Top  5 Times: 1:23:06.5

   14 Crawford Middle School                308              32  43  74  77  82                 
        Top  5 Times: 1:25:52.7

 Inc. Wilder Elementary School             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rosa Parks Elementary                3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Scott County Middle School           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Flaherty Elementary                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lake Cumberland Runners              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Danville Christian Academy           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Glendover Elementary                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Field Elementary                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Highlands Latin School Element       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Harmony Elementary School            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Daviess County Middle School         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Thomas School                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Dunn Elementary                      2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Athens-Chilesburg Elementary         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Stopher Elementary School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agnes                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bowen Elementary                     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary (Alexandria)                3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agatha Academy                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Chenoweth Elementary School          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Middletown Elementary                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Montgomery County                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble County Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. West Jessamine Middle School         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Muhlenberg County                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Camden Station Elementary Scho       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northeast Striders                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Page School Center                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rowan County                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bulldogs Cross Country               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Marnel C. Moorman Middle Schoo       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Summit View Academy                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Campbell Middle School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Madisonville Middle                  4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Graves County Middle School          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Leo School                       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bell Central School Center           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Capital Day School                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Farnsley Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jessie Clark Middle School           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lexington Latin Middle School        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Crosby Middle School                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. South Oldham Middle School           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Name of Jesus Catholic Sc       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville TigerSharks               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jefferson County Traditional M       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Green County                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Middletown                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Drakes Creek                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Bourbon Co                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble Homeschool                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

MS Boys 4K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 North Oldham Middle School             77               2   7  14  15  39  70  82         
        Top  5 Times: 1:11:53.0

    2 E.J. Hayes Middle School              173              10  27  40  47  49 156 162         
        Top  5 Times: 1:15:18.0

    3 Beaumont Middle School                182               5  16  48  53  60  93 104         
        Top  5 Times: 1:15:00.4

    4 Conner Middle                         252              20  29  52  64  87 117 178         
        Top  5 Times: 1:16:43.3

    5 Crosby Middle School                  262               3  43  50  69  97 113 127         
        Top  5 Times: 1:16:08.9

    6 East Oldham Middle School             305              11  33  61  86 114 126 190         
        Top  5 Times: 1:17:18.1

    7 West Jessamine Middle School          358              13  21  81  89 154 172 186         
        Top  5 Times: 1:17:57.0

    8 Meyzeek Middle School                 374              18  42  56 124 134 144 177         
        Top  5 Times: 1:18:27.3

    9 Lone Oak Middle School                397              31  59  67 111 129 132 247         
        Top  5 Times: 1:18:58.3

   10 Daviess County Middle School          416               4  25  99 128 160 167 182         
        Top  5 Times: 1:18:13.2

   11 Campbell Middle School                422               1   6   9 200 206 324 350         
        Top  5 Times: 1:16:53.5

   12 Burns Middle School                   434              22  44  91 130 147 232 275         
        Top  5 Times: 1:19:26.3

   13 Ramsey Middle School                  440              34  73  88 100 145 155 242         
        Top  5 Times: 1:19:38.3

   14 Barret Traditional Middle Scho        440              23  35  78 133 171 231 372         
        Top  5 Times: 1:19:15.1

   15 Oldham County Middle School           470              65  66  76 123 140 163 243         
        Top  5 Times: 1:20:11.3

   16 Leestown Middle School                474              26  54  84 151 159 223 305         
        Top  5 Times: 1:19:56.1

   17 Gray Middle                           511              74  75 119 121 122 138 279         
        Top  5 Times: 1:20:49.7

   18 Woodford County                       624              46  63 149 164 202 205 209         
        Top  5 Times: 1:22:09.2

   19 Drakes Creek                          625              36  45  96 211 237 266 316         
        Top  5 Times: 1:22:00.6

   20 Campbell County Middle School         694              72  85  98 185 254 290 334         
        Top  5 Times: 1:23:10.5

   21 College View Middle School            699              83 101 118 180 217 229 306         
        Top  5 Times: 1:23:16.2

   22 Shelby West Middle School             703             107 116 136 168 176 222 267         
        Top  5 Times: 1:23:14.9

   23 Noe Middle School                     720              38  55 189 213 225 281             
        Top  5 Times: 1:23:13.2

   24 Green County                          746               8  51 142 269 276 292             
        Top  5 Times: 1:23:26.2

   25 Kammerer Middle School                754              19 120 131 214 270 302 320         
        Top  5 Times: 1:23:38.6

   26 St Mary of the Woods                  755              24 109 169 219 234 311 361         
        Top  5 Times: 1:23:37.3

   27 Jessie Clark Middle School            784              58 153 174 196 203 233 264         
        Top  5 Times: 1:24:15.8

   28 Bourbon County                        790              12  17 125 284 352                 
        Top  5 Times: 1:25:08.2

   29 Southern                              831              32 141 187 191 280                 
        Top  5 Times: 1:24:49.0

   30 Highlands Latin School Element        855              37 103 158 221 336                 
        Top  5 Times: 1:26:11.1

   31 St. Joseph, Cold Spring               885              95 108 143 240 299                 
        Top  5 Times: 1:26:05.9

   32 Newburg Middle School                 886              30 139 165 248 304 307 325         
        Top  5 Times: 1:25:43.1

   33 Marnel C. Moorman Middle Schoo        892              62 173 204 208 245 265 342         
        Top  5 Times: 1:25:38.7

   34 Owensboro Middle School               905              57 106 226 228 288 323             
        Top  5 Times: 1:26:18.8

   35 Bowling Green Junior High Scho        913             112 115 181 249 256 296 310         
        Top  5 Times: 1:26:08.7

   36 Farnsley Middle School                975              80 135 201 227 332 341 345         
        Top  5 Times: 1:27:46.7

   37 Elkhorn Middle School                1010              94 170 199 238 309 339             
        Top  5 Times: 1:27:47.1

   38 Mason County                         1061             137 166 235 246 277 353             
        Top  5 Times: 1:28:08.7

   39 Russell                              1069             102 188 210 250 319 362             
        Top  5 Times: 1:28:48.8

   40 Bluegrass Middle School              1085              68 146 261 262 348 351             
        Top  5 Times: 1:29:34.3

   41 Turkey Foot Middle School            1093              71 183 239 244 356                 
        Top  5 Times: 1:29:59.8

   42 Ashland Middle School                1094              79 197 258 260 300 329 357         
        Top  5 Times: 1:28:50.5

   43 Mercer County                        1129             179 192 195 220 343 370             
        Top  5 Times: 1:30:00.4

   44 Camp Ernst                           1144             105 157 282 297 303 313 368         
        Top  5 Times: 1:29:57.0

   45 Berea                                1159              28 110 335 340 346 379             
        Top  5 Times: 1:32:31.1

   46 Beechwood                            1160              41 253 283 285 298 365 369         
        Top  5 Times: 1:29:53.3

   47 Graves County Middle School          1178             175 193 207 273 330 344 347         
        Top  5 Times: 1:30:21.0

   48 Tates Creek Middle School            1179              90 230 278 287 294 328 337         
        Top  5 Times: 1:30:21.3

   49 Christian Academy Middle Schoo       1179             150 216 268 271 274                 
        Top  5 Times: 1:29:45.6

   50 Shelby County                        1187             184 194 257 259 293 301 359         
        Top  5 Times: 1:30:01.7

   51 Lincoln County Middle School         1220             148 215 218 318 321 367 374         
        Top  5 Times: 1:31:25.3

   52 Rowan County                         1233             152 224 263 272 322 373             
        Top  5 Times: 1:31:05.7

   53 Danville                             1348             212 236 255 314 331                 
        Top  5 Times: 1:33:06.8

   54 Bondurant Middle School              1358              92 198 327 364 377                 
        Top  5 Times: 1:43:19.2

   55 Lexington Latin Middle School        1358              77 252 291 360 378                 
        Top  5 Times: 1:43:12.7

   56 St. Michael                          1385             161 241 295 312 376                 
        Top  5 Times: 1:39:14.1

   57 South Oldham Middle School           1491             251 289 308 317 326 355 358         
        Top  5 Times: 1:35:46.7

   58 East Jessamine Middle School         1677             286 333 338 354 366                 
        Top  5 Times: 1:42:47.8

   59 Second Street Elementary Schoo       1773             315 349 363 371 375                 
        Top  5 Times: 1:50:37.5

 Inc. Anchorage Public School              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Scott County Middle School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Danville Christian Academy           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trinity Christian Academy            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Burgin                               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Thomas School                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Casey County                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. John School                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agnes                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Patrick School                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kentucky Country Day                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Grant County                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Hardin Christian School        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pikeville                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bernheim Middle School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary (Alexandria)                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mullins School                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. University Heights                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. The Lexington School                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Notre Dame Academy (Louisville       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pendleton County                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Edward                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Joseph School (Bowling Gre       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Highland Middle School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Summit View Academy                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lassiter Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Laurel Middle School           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Royal Spring Middle School           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Heath Middle School                  3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Georgetown Middle School             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Gallatin County                      2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Spring Meadows Cottage School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christ the King School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastside Middle School               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Walton Verona                        4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jefferson County Traditional M       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Boyd County                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Whitefield Academy                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Marshall Middle School         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. South Laurel Middle School           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hickman County                       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Muhlenberg South Middle School       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Spencer County Middle School         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hebron Middle School                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayre Middle                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Caverna                              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Morton Middle School                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Williamstown                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bryan Station Middle School          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Henry County                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Westport Middle School               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Reidland Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Browning Springs Middle School       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Frankfort                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cumberland Elementary                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cumberland Christian School          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Wallins Elementary                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble Homeschool                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Klepac Homeschool                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Caudill                              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. 4 Arrows Homeschool                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Parlor Grove                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

MS Mixed Open 4K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 North Oldham Middle School             40               4   5   7  10  14  16  23         
        Top  5 Times: 1:20:35.4

    2 Madisonville Middle                    46               2   3   6  17  18  19  34         
        Top  5 Times: 1:20:18.4

    3 Beaumont Middle School                 96              11  12  13  20  40  49  57         
        Top  5 Times: 1:23:40.0

    4 Henderson South Middle School         172               9  15  33  47  68  83  94         
        Top  5 Times: 1:26:32.6

    5 St. Henry Middle School               180               1  27  30  51  71  82  90         
        Top  5 Times: 1:26:05.6

    6 E.J. Hayes Middle School              184              21  24  31  53  55  59  77         
        Top  5 Times: 1:27:05.2

    7 Crosby Middle School                  208              25  28  38  52  65  76 105         
        Top  5 Times: 1:28:18.1

    8 Leestown Middle School                245              26  41  45  60  73  89  91         
        Top  5 Times: 1:29:44.1

    9 East Oldham Middle School             260              29  42  43  72  74  75  78         
        Top  5 Times: 1:30:24.6

   10 Jessie Clark Middle School            312              37  63  66  67  79  86 115         
        Top  5 Times: 1:31:55.8

   11 Montgomery County                     314               8  22  56  96 132                 
        Top  5 Times: 1:34:19.7

   12 Daviess County Middle School          320              35  36  48 100 101 103 126         
        Top  5 Times: 1:33:15.3

   13 Oldham County Middle School           361              39  50  64  87 121 122 123         
        Top  5 Times: 1:34:55.9

   14 Noe Middle School                     400              44  46  84 112 114 125             
        Top  5 Times: 1:36:29.2

   15 Meyzeek Middle School                 421              54  62  97  98 110 111             
        Top  5 Times: 1:37:07.3

   16 Shelby West Middle School             424              61  70  92  99 102 129 137         
        Top  5 Times: 1:36:47.0

   17 Conner Middle                         456              32  58 117 119 130                 
        Top  5 Times: 1:41:08.5

   18 Campbell County Middle School         490              85  88  95 106 116 118 131         
        Top  5 Times: 1:39:51.1

   19 Kammerer Middle School                532              69  93 107 127 136                 
        Top  5 Times: 1:46:01.2

   20 Newburg Middle School                 539              80  81 109 134 135                 
        Top  5 Times: 1:47:45.7

   21 Burns Middle School                   569             104 108 113 120 124 128 133         
        Top  5 Times: 1:45:02.4

 Inc. Elkhorn Middle School                4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Scott County Middle School           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southgate Elementary School          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Thomas School                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Powell County                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Norton Elementary                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary (Alexandria)                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Blessed Sacrament                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble County Middle School         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. West Jessamine Middle School         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy of Carrollto       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Muhlenberg County                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Page School Center                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bulldogs Cross Country               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Marnel C. Moorman Middle Schoo       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. College View Middle School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Robertson County Middle School       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Graves County Middle School          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Johnson Traditional Middle Sch       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Leo School                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Crawford Middle School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Woodford County                      4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Farnsley Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. South Oldham Middle School           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Bernard                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bowling Green Junior High Scho       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Barret Traditional Middle Scho       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lexington Christian Middle           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Educational Consorti       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Tates Creek Middle School            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bourbon County                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Drakes Creek                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Overall Finish List - Girls

HS Girls 5K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)    488  Ashlyn Liddle         Parlor Grove                            18:38.3  3:44/K   12  
    2  (< 5)     85  Rebekah Howard        Ashland Blazer                          19:09.9  3:50/K   12  
    3  (< 5)   4638  Maddie Strong         Scott                                   19:29.8  3:54/K    8  
    4      1   5701  Emma Campbell         Western Hills                           19:37.7  3:56/K   10  
    5  (< 5)   3130  Anna Rupp             Lexington Christian                     19:41.0  3:56/K   10  
    6      2   4500  Renae Kopser          Ryle                                    19:47.7  3:58/K   10  
    7      3   3499  Paige Decker          Mason County                            20:00.0  4:00/K    9  
    8  (< 5)   4333  Victoria Dotson       Rockcastle County                       20:02.2  4:00/K   12  
    9      4   1203  Ashlyn Vanlandingham  Conner                                  20:02.2  4:00/K   10  
   10      5   5837  Maggie Twehues        Woodford County                         20:02.9  4:01/K    9  
   11      6   1997  Makena Gillion        Franklin County                         20:04.9  4:01/K   12  
   12  (< 5)    845  Kaylee Holtzapple     Calvary Christian School                20:06.9  4:01/K    8  
   13  (< 5)    490  Lydiah Strauel        Woodland Hills Homeschool               20:07.4  4:01/K   11  
   14      7    752  Raelee Hawkins        Bullitt East HS                         20:17.7  4:04/K    9  
   15      8   3508  Elizabeth Lavinder    Mason County                            20:19.0  4:04/K    9  
   16      9   5831  Eva Kate Probus       Woodford County                         20:27.3  4:05/K    9  
   17     10   4518  Cara Weber            Ryle                                    20:31.6  4:06/K   10  
   18  (< 5)   3128  Tia Alchureiqi        Lexington Christian                     20:34.9  4:07/K   10  
   19     11   3492  Alyssa Bisotti        Mason County                            20:35.8  4:07/K   10  
   20     12   5602  Emma Steff            Warren East                             20:36.8  4:07/K   12  
   21     13   4641  Erin Luckett          Scott County                            20:42.6  4:09/K   11  
   22     14   1525  Clarissa Miller       Dixie Heights                           20:42.7  4:09/K    9  
   23  (< 5)     84  Aubree Hay            Ashland Blazer                          20:45.9  4:09/K    9  
   24     15    753  Mia Maguire           Bullitt East HS                         20:47.1  4:09/K   10  
   25     16   2678  Myla Pryor            Highlands Latin School Element          20:47.2  4:09/K    9  
   26     17   4146  Destiny Goodrich      Owen County                             20:50.1  4:10/K   10  
   27     18   5700  Jett Bradley          Western Hills                           20:50.9  4:10/K   11  
   28  (< 5)   3914  Sophie Nordyke        North Hardin Christian School           20:53.1  4:11/K    9  
   29     19    750  Emma Egan             Bullitt East HS                         21:00.8  4:12/K   10  
   30     20   4142  Allison Bourne        Owen County                             21:02.8  4:13/K   11  
   31     21   1134  Samantha Clark        Christian Educational Consorti          21:05.5  4:13/K   10  
   32     22   3496  Morgan Carpenter      Mason County                            21:06.5  4:13/K    9  
   33  (< 5)   4825  Chloe West            Somerset Christian School               21:10.9  4:14/K   10  
   34     23    754  Emily Tinelli         Bullitt East HS                         21:22.0  4:16/K   11  
   35     24   4491  Ella Gregory          Ryle                                    21:25.5  4:17/K    9  
   36     25   2981  Sara Perry            Lafayette                               21:32.2  4:18/K   12  
   37  (< 5)    489  Faith McCurdy         One Way Christian                       21:33.2  4:19/K   10  
   38     26   1194  Carrin Frey           Conner                                  21:34.6  4:19/K   10  
   39     27   3500  Hayden Faris          Mason County                            21:37.4  4:19/K   11  
   40     28    729  Brooke McCarthy       Bullitt Central HS                      21:40.2  4:20/K   12  
   41     29   2975  Lili Elayi            Lafayette                               21:41.8  4:20/K   10  
   42     30   1996  Kiera Carlee          Franklin County                         21:43.9  4:21/K   10  
   43     31   4493  Angelina Harris       Ryle                                    21:46.4  4:21/K   10  
   44     32   2268  Audrey Shelton        Grant County                            21:47.3  4:21/K    9  
   45     33   2664  Avery Hanel           Highlands Latin School Element          21:47.6  4:22/K   10  
   46     34   2668  Sophie Krumhansl      Highlands Latin School Element          21:48.1  4:22/K    9  
   47  (< 5)   5481  Jenna Raye Hopper     Trinity Christian Academy               21:49.4  4:22/K    8  
   48     35   3504  Layla Henderson       Mason County                            21:55.7  4:23/K    9  
   49     36   3498  Alexis Decker         Mason County                            21:57.4  4:23/K    9  
   50  (< 5)     83  Haley Fielding        Ashland Blazer                          21:58.9  4:24/K   10  
   51     37   2000  Molly Stigers         Franklin County                         22:01.5  4:24/K   12  
   52  (< 5)   5614  Elizabeth Middleton   West Carter                             22:03.7  4:25/K   10  
   53     38   4501  Paige Landfried       Ryle                                    22:05.1  4:25/K   12  
   54  (< 5)   5483  Audrey Krinock        Trinity Christian Academy               22:07.4  4:25/K    8  
   55     39   3090  Amelia Monohan        Lexington Catholic                      22:08.1  4:26/K    9  
   56  (< 5)   2086  Maria Jackson         George Rogers Clark                     22:24.6  4:29/K   11  
   57     40   2368  Sadie Chaffins        Greenup County                          22:27.0  4:29/K    7  
   58     41   1534  Shayla Wheeldon       Dixie Heights                           22:31.1  4:30/K   10  
   59     42   3260  Ava Morgan            Lincoln County                          22:31.9  4:30/K   10  
   60     43   2647  Abigail Bitner        Highlands Latin School Element          22:36.4  4:31/K   11  
   61  (< 5)   4597  Abigail Dietrich      Sayre                                   22:36.7  4:31/K   12  
   62     44   1191  Daphne Benjamin       Conner                                  22:38.7  4:32/K   10  
   63     45   4519  Heather White         Ryle                                    22:43.4  4:33/K   12  
   64     46   4490  Ellie Fry             Ryle                                    22:43.4  4:33/K   12  
   65     47   2973  Ansley Cahill         Lafayette                               22:44.8  4:33/K   12  
   66     48   2977  Cameran Lynn          Lafayette                               22:45.1  4:33/K    9  
   67     49   2367  Kaitlyn Adkins        Greenup County                          22:45.3  4:33/K   12  
   68     50   2272  Kaitlyn Wilson        Grant County                            22:46.1  4:33/K   11  
   69  (> 7)   3495  Jennifer Buttery      Mason County                            22:47.1  4:33/K    8  
   70     51   1195  Ellen Gray            Conner                                  22:47.4  4:33/K   12  
   71     52   2001  Elizabeth Valles      Franklin County                         22:50.3  4:34/K   11  
   72     53   5806  Lainey Banks          Woodford County                         22:51.0  4:34/K    9  
   73     54   1193  Kylie Fairchild       Conner                                  22:52.3  4:34/K    9  
   74     55   4150  McKenna McNay         Owen County                             22:52.7  4:35/K    9  
   75     56   3081  Emmy Kay Adair        Lexington Catholic                      22:55.7  4:35/K   10  
   76  (< 5)   1696  Taylor Baber          East Jessamine                          22:56.6  4:35/K   10  
   77     57   1204  Kira Williamson       Conner                                  22:58.7  4:36/K    9  
   78     58   1526  Veronica Orr          Dixie Heights                           23:00.2  4:36/K    9  
   79  (< 5)   1122  Janalynn Hon          Christian Academy of Carrollto          23:00.5  4:36/K   10  
   80     59    772  Avery Harmon          Burgin                                  23:02.3  4:36/K   10  
   81     60   3091  Kate Regard           Lexington Catholic                      23:05.6  4:37/K    9  
   82     61   4143  Shayna Cobb           Owen County                             23:06.5  4:37/K   10  
   83  (> 7)   4514  Lily Trego            Ryle                                    23:09.1  4:38/K   10  
   84     62   3259  Constance Johnson     Lincoln County                          23:09.7  4:38/K   10  
   85     63   1197  Josephine Harlan      Conner                                  23:10.1  4:38/K    9  
   86     64   1145  Savannah York         Christian Educational Consorti          23:14.7  4:39/K   10  
   87     65   2673  Marissa Mudd          Highlands Latin School Element          23:19.0  4:40/K    9  
   88     66   5600  Cady Schoeck          Warren East                             23:19.6  4:40/K   12  
   89     67   3263  Alexis Slone          Lincoln County                          23:20.1  4:40/K    9  
   90  (< 5)    708  Lauren Wright         Bryan Station                           23:20.8  4:40/K   11  
   91     68   1522  Scarlett Erney        Dixie Heights                           23:20.9  4:40/K    9  
   92  (< 5)   5488  Kendall Rowe          Trinity Christian Academy               23:22.8  4:41/K   12  
   93  (> 7)   3506  Kylee Howe            Mason County                            23:29.2  4:42/K   10  
   94     69    540  Abigail Smith         Bourbon County                          23:29.8  4:42/K   10  
   95  (> 7)   3512  Kendra Shoemaker      Mason County                            23:30.3  4:42/K   11  
   96     70   5827  Maggie McSorley       Woodford County                         23:33.7  4:43/K   10  
   97     71   5703  Emily Harrod          Western Hills                           23:33.9  4:43/K   10  
   98     72   3262  McKenzie Settles      Lincoln County                          23:35.3  4:43/K   11  
   99     73   2971  Charlotte Boyd        Lafayette                               23:35.5  4:43/K   11  
  100     74    544  Tori Young            Bourbon County                          23:36.6  4:43/K   10  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     75    538  Lillian Page          Bourbon County                          23:39.8  4:44/K   11  
  102     76    776  Kenzie Humber         Burgin                                  23:41.0  4:44/K   10  
  103  (< 5)   1403  Lucy Kate Gibson      Danville                                23:42.1  4:44/K    9  
  104     77   2329  Annalee Griffith      Great Crossing                          23:45.2  4:45/K   12  
  105     78    726  Abbigail Key          Bullitt Central HS                      23:45.4  4:45/K    9  
  106     79   1995  Eliza Boone           Franklin County                         23:46.8  4:45/K    9  
  107  (> 7)   4507  Kaylee Patton         Ryle                                    23:48.6  4:46/K   12  
  108     80   2369  Addyson Meadows       Greenup County                          23:49.8  4:46/K    8  
  109     81   2979  Sarah McClellan       Lafayette                               23:50.7  4:46/K   10  
  110     82     70  Annaliese Luna        Anderson County                         23:52.8  4:47/K   10  
  111  (< 5)   5727  Taylor Wacker         Whitefield Academy                      23:52.9  4:47/K   10  
  112     83    725  Abigail Atwell        Bullitt Central HS                      23:53.7  4:47/K    9  
  113     84   5704  Harper Heffley        Western Hills                           23:57.1  4:47/K   11  
  114     85   1519  Kassie Arnett         Dixie Heights                           23:57.3  4:47/K    9  
  115     86   3093  Maggie Schneider      Lexington Catholic                      23:59.9  4:48/K   11  
  116     87   5816  Raegan Gilbert        Woodford County                         24:04.7  4:49/K   12  
  117  (< 5)    847  Cristina Toro         Calvary Christian School                24:05.1  4:49/K    9  
  118  (> 7)   4487  Morgan Chuck          Ryle                                    24:08.0  4:50/K    9  
  119     88   3264  Jasmine Steele        Lincoln County                          24:10.2  4:50/K   12  
  120     89   2667  Keely Haner           Highlands Latin School Element          24:12.1  4:50/K    8  
  121     90   2978  Laura McAlpine        Lafayette                               24:15.9  4:51/K    9  
  122     91   3088  Nina Jazdzewski       Lexington Catholic                      24:18.9  4:52/K   11  
  123     92    728  Michelle Lin          Bullitt Central HS                      24:20.2  4:52/K   12  
  124     93   3085  Kristin Drummond      Lexington Catholic                      24:22.5  4:53/K   10  
  125  (< 5)   4399  Christiana Lytle      Rowan County                            24:23.3  4:53/K   11  
  126     94   2326  Amanda Deo            Great Crossing                          24:24.7  4:53/K   10  
  127  (> 7)   1202  Amy Stewart           Conner                                  24:24.7  4:53/K   10  
  128     95   2371  Lindsey Stephens      Greenup County                          24:26.3  4:53/K    7  
  129     96    767  Rebecca Biggs         Burgin                                  24:27.0  4:53/K   10  
  130     97   3087  Sydney Hayden         Lexington Catholic                      24:30.0  4:54/K   12  
  131     98   1138  Alexis King           Christian Educational Consorti          24:32.6  4:55/K   10  
  132  (< 5)   2088  Ellie Mitmesser       George Rogers Clark                     24:34.0  4:55/K   10  
  133  (> 7)   2984  Julianne Sharpe       Lafayette                               24:40.2  4:56/K   11  
  134     99     71  Sofia Luna            Anderson County                         24:40.6  4:56/K   12  
  135    100    778  Ellie Jenkins         Burgin                                  24:41.7  4:56/K   10  
  136    101    769  Grace Cocanougher     Burgin                                  24:41.8  4:56/K   10  
  137    102   2372  Madison Stevens       Greenup County                          24:43.5  4:57/K   11  
  138    103   1998  Riley Gillis          Franklin County                         24:46.2  4:57/K   10  
  139  (> 7)   4495  Adrianna Hayes        Ryle                                    24:48.9  4:58/K    9  
  140  (> 7)   4502  Elizabeth Ledford     Ryle                                    24:49.4  4:58/K   10  
  141    104   2666  Emily Grace Haner     Highlands Latin School Element          24:50.0  4:58/K   11  
  142    105   4642  Emily Spencer         Scott County                            24:50.3  4:58/K   11  
  143  (< 5)   1402  Kiah Earle            Danville                                24:50.6  4:58/K   10  
  144    106   5811  Katherine Crain       Woodford County                         24:54.7  4:59/K   11  
  145    107   2271  Lexus Ward            Grant County                            24:57.5  5:00/K    9  
  146    108     72  Abigail Lykins        Anderson County                         24:58.9  5:00/K    8  
  147  (> 7)   3510  Hadley Maher          Mason County                            25:05.1  5:01/K    9  
  148  (> 7)   2681  AnaSofia Stierle      Highlands Latin School Element          25:06.7  5:01/K    9  
  149    109   5598  Reyna Morales         Warren East                             25:08.2  5:02/K    9  
  150    110   5705  Sara Jones            Western Hills                           25:08.6  5:02/K   11  
  151  (< 5)    705  Brendley Nathaniel    Bryan Station                           25:09.2  5:02/K   12  
  152  (< 5)   3129  Lilianne Hutchison    Lexington Christian                     25:12.8  5:03/K    9  
  153  (< 5)   1442  Jasmine Pike          Danville Christian Academy              25:13.7  5:03/K    9  
  154  (> 7)   2986  Clara Williams        Lafayette                               25:13.9  5:03/K    9  
  155  (< 5)   4235  Olivia Ross           Piarist                                 25:14.5  5:03/K    9  
  156  (< 5)   1834  Mikaila Cox           Elliott County High School              25:16.3  5:03/K   10  
  157    111     69  Madison Cox           Anderson County                         25:16.9  5:03/K   12  
  158    112   1527  Sophia Palmer         Dixie Heights                           25:19.5  5:04/K   11  
  159    113   1533  Kylie Vogelpohl       Dixie Heights                           25:24.8  5:05/K    9  
  160    114   2259  Isabella Calhoun      Grant County                            25:24.9  5:05/K   10  
  161  (< 5)   1124  Rebecca Sutherland    Christian Academy of Carrollto          25:27.4  5:05/K   11  
  162  (> 7)   4506  Ryan Parsons          Ryle                                    25:28.4  5:06/K   12  
  163    115   2264  Shelby Marksbury      Grant County                            25:31.0  5:06/K    9  
  164    116     73  Jade McEndree         Anderson County                         25:31.9  5:06/K   12  
  165  (> 7)   1528  Emily Parsons         Dixie Heights                           25:32.9  5:07/K   11  
  166    117   3261  Shayley Reed          Lincoln County                          25:34.2  5:07/K   11  
  167  (< 5)   4824  Allison Boyd          Somerset Christian School               25:35.7  5:07/K   12  
  168  (< 5)     86  Emma Wiley            Ashland Blazer                          25:41.3  5:08/K    8  
  169  (< 5)   4210  Kaelyn Reynolds       Pendleton County                        25:43.9  5:09/K   12  
  170  (> 7)   2980  Ashley McLellan       Lafayette                               25:47.8  5:10/K    9  
  171    118   2332  Grace Leach           Great Crossing                          25:51.3  5:10/K   11  
  172  (> 7)   2969  Ana Banks             Lafayette                               25:53.4  5:11/K   12  
  173  (< 5)   1408  Ellise Meaux          Danville                                25:54.3  5:11/K   10  
  174    119   3258  Mayci Godbey          Lincoln County                          25:59.1  5:12/K   10  
  175  (< 5)   2031  Baily Wilson          Gallatin County                         26:00.1  5:12/K   10  
  176  (> 7)   4492  Madison Halenkamp     Ryle                                    26:05.8  5:13/K    9  
  177    120   4151  Morrissa McPherson    Owen County                             26:08.4  5:14/K   12  
  178    121   4144  Kailey Cram           Owen County                             26:12.3  5:14/K   12  
  179    122    751  Jaiden Hammack        Bullitt East HS                         26:16.3  5:15/K   11  
  180  (> 7)   2985  Rosa Smith            Lafayette                               26:17.9  5:16/K   10  
  181  (> 7)   4483  Jaelyn Barker         Ryle                                    26:21.1  5:16/K   11  
  182    123   2331  Hannah Johnson        Great Crossing                          26:22.1  5:16/K    9  
  183  (> 7)   4503  Lilly Lown            Ryle                                    26:24.9  5:17/K   12  
  184  (> 7)   4504  Elsa Mcclure          Ryle                                    26:27.5  5:18/K   12  
  185  (> 7)   2676  Lilly Pottlitzer      Highlands Latin School Element          26:29.3  5:18/K   11  
  186  (< 5)   3131  Hannah Seamands       Lexington Christian                     26:47.4  5:21/K    9  
  187    124   2324  Lindsey Barber        Great Crossing                          26:49.9  5:22/K   12  
  188    125   2330  Evelyn Johnson        Great Crossing                          26:51.4  5:22/K    9  
  189  (< 5)    706  Jade Stoner           Bryan Station                           26:52.7  5:23/K    9  
  190  (< 5)   5728  Annika Wallitsch      Whitefield Academy                      26:55.3  5:23/K   10  
  191    126    731  Rebecca Priddy        Bullitt Central HS                      26:56.1  5:23/K   12  
  192  (< 5)   1401  Sammi Bottom          Danville                                26:58.8  5:24/K    9  
  193    127   5834  Emelia Sprinkle       Woodford County                         26:59.9  5:24/K   10  
  194    128   2327  Bella Downs           Great Crossing                          27:00.9  5:24/K   10  
  195  (> 7)   2335  Emilie Milburn        Great Crossing                          27:02.3  5:24/K    9  
  196    129    532  Catherine COX         Bourbon County                          27:04.0  5:25/K   12  
  197  (> 7)   3086  Katherine Hampton     Lexington Catholic                      27:04.0  5:25/K   10  
  198  (< 5)   1983  Claire Moore          Frankfort                               27:10.9  5:26/K   10  
  199  (< 5)    707  Nadia Tabb            Bryan Station                           27:12.8  5:27/K   12  
  200  (> 7)   5826  Brianne Lacefield     Woodford County                         27:15.4  5:27/K   10  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  201    130   2374  Jenna Wireman         Greenup County                          27:22.0  5:28/K   12  
  202  (> 7)   4510  Lexi Reynolds         Ryle                                    27:23.5  5:29/K   10  
  203  (< 5)   4598  Sophia Lee            Sayre                                   27:26.8  5:29/K    9  
  204  (> 7)   4508  Kylie Pepperman       Ryle                                    27:33.8  5:31/K    9  
  205  (> 7)   2974  Brynn Deluca          Lafayette                               27:36.9  5:31/K   10  
  206    131    782  Anderson Taylor       Burgin                                  27:38.2  5:32/K    9  
  207    132   1999  Abbagail Grimes       Franklin County                         27:38.9  5:32/K   11  
  208  (< 5)   1698  Mackinze Bretz        East Jessamine                          27:42.0  5:32/K    9  
  209  (> 7)   2338  Jordan Wallin-Swanson Great Crossing                          27:49.1  5:34/K   11  
  210  (> 7)   3257  Andrea Garcia         Lincoln County                          27:56.2  5:35/K   10  
  211  (> 7)   3089  Ava McMillin          Lexington Catholic                      27:58.7  5:36/K   11  
  212  (< 5)    375  Jillian Whitt         Berea                                   28:02.5  5:37/K   10  
  213  (> 7)   4515  Victoria Wallace      Ryle                                    28:04.7  5:37/K   12  
  214    133   4639  Caroline Burton       Scott County                            28:15.2  5:39/K   11  
  215  (> 7)   1520  Morgan Bavaro         Dixie Heights                           28:17.4  5:39/K    9  
  216    134    535  Emma Hawkins          Bourbon County                          28:21.4  5:40/K   11  
  217    135   5601  Cheyenne Stark        Warren East                             28:28.7  5:42/K    9  
  218  (> 7)   3256  Desirae Ellison       Lincoln County                          28:30.6  5:42/K   12  
  219    136   5597  Emma McGuffey         Warren East                             28:43.6  5:45/K   10  
  220    137    768  Abigale Church        Burgin                                  28:46.2  5:45/K   10  
  221    138   4644  Katelin Wilkinson     Scott County                            28:46.5  5:45/K   10  
  222  (> 7)   5824  Arissa Keith          Woodford County                         28:53.3  5:47/K   10  
  223  (< 5)   1985  Samantha Wallin       Frankfort                               29:02.5  5:49/K   10  
  224  (> 7)   4516  Avary Wathen          Ryle                                    29:04.5  5:49/K   11  
  225  (> 7)   5833  Abigail Santos        Woodford County                         29:13.1  5:51/K   10  
  226    139    537  Addie Lindsey         Bourbon County                          29:13.6  5:51/K   12  
  227  (> 7)   2333  Qingyang Li           Great Crossing                          29:14.3  5:51/K   10  
  228  (> 7)   4496  Maddie Hilgeman       Ryle                                    29:17.9  5:52/K   12  
  229  (> 7)   1524  Alyssa List           Dixie Heights                           29:18.5  5:52/K   10  
  230  (< 5)   5724  Katie Dunda           Whitefield Academy                      29:33.4  5:55/K    9  
  231    140   4640  Chloe Hinton          Scott County                            29:41.8  5:56/K   11  
  232  (< 5)   1697  Kendall Bretz         East Jessamine                          29:56.6  5:59/K    9  
  233  (> 7)   1521  Shelby Brunner        Dixie Heights                           30:05.1  6:01/K    9  
  234  (> 7)   3266  Chloe Tillett         Lincoln County                          30:09.5  6:02/K   11  
  235  (> 7)   5822  Ashley Higdon         Woodford County                         30:13.2  6:03/K   10  
  236    141    530  Jasmine Bueno         Bourbon County                          30:15.8  6:03/K   12  
  237  (> 7)   4513  McKenna Thompson      Ryle                                    30:28.3  6:06/K   12  
  238  (> 7)   1200  Mckenna Jackson       Conner                                  30:29.2  6:06/K   11  
  239    142   1135  Maelyn Cooper         Christian Educational Consorti          30:33.7  6:07/K    9  
  240  (> 7)   3092  Darcy Robinson        Lexington Catholic                      30:38.3  6:08/K    9  
  241  (> 7)   2646  Audrey Coons          Highlands Latin School Element          30:54.5  6:11/K    8  
  242    143   1143  Natalie Smith         Christian Educational Consorti          31:13.2  6:15/K    9  
  243  (> 7)   1529  Chloe Rachal          Dixie Heights                           32:04.5  6:25/K    9  
  244  (< 5)   1835  Kesia Holbrook        Elliott County High School              32:18.1  6:28/K   11  
  245  (< 5)    374  Anisley White         Berea                                   32:25.9  6:29/K    9  
  246  (< 5)   4208  Alexas McGee          Pendleton County                        32:41.1  6:32/K   12  
  247  (> 7)   2672  Kara Moran            Highlands Latin School Element          33:02.1  6:36/K   10  
  248    144   5599  Elise Oppelt          Warren East                             33:47.5  6:46/K   12  
  249  (< 5)   1982  Ella McCutchen        Frankfort                               33:48.0  6:46/K   10  
  250  (> 7)   1198  Olivia Herrmann       Conner                                  34:19.4  6:52/K   11  
  251  (< 5)   4916  Anna Moran            Spring Meadows Cottage School           34:34.2  6:55/K    8  
  252  (> 7)   2683  Chloe Walrad          Highlands Latin School Element          34:36.4  6:55/K   12  
  253  (> 7)   2970  Alli Bell             Lafayette                               34:53.2  6:59/K    9  



Overall Finish List - Girls

Primary Girls 5K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1    600  Gabrielle Foster      Bowen Elementary                         8:09.7  4:05/K    4  
    2  (< 5)   5151  Sarah Haines          St. Mary Academy (Louisville)            8:10.4  4:05/K    4  
    3  (< 5)   4045  Caroline Mooney       Old Mill Elementary                      8:15.1  4:08/K    4  
    4  (< 5)   3023  Evelyn Gullett        Cumberland Christian School              8:16.6  4:08/K    4  
    5      2   1259  Stella Carpenter      Longbranch                               8:16.8  4:08/K    4  
    6      3   5528  Lacey Prather         Tully Elementary                         8:18.7  4:09/K    4  
    7  (< 5)   1153  Lila Dunlevy          Cline Elementary School                  8:21.0  4:11/K    4  
    8  (< 5)   4140  Riley Gilvin          Our Lady of Lourdes                      8:23.9  4:12/K    4  
    9      4   5282  Kiele Reichenbach     Stopher Elementary School                8:24.6  4:12/K    4  
   10  (< 5)   5119  Maddie Ault           St. Mary                                 8:27.2  4:14/K    4  
   11      5   2201  Phica Masters         Goshen Elementary                        8:28.7  4:14/K    4  
   12  (< 5)   2779  Caroline Cundiff      Holy Spirit                              8:29.6  4:15/K    4  
   13      6   5275  Avery Miles           Stopher Elementary School                8:30.8  4:15/K    2  
   14      7   3231  Sydney Roberts        Liberty Elementary School                8:31.5  4:16/K    4  
   15  (< 5)   3032  Eliana Svoboda        Svoboda Homeschool                       8:32.6  4:16/K    4  
   16  (< 5)   1810  Nilah Chagoya         Hearn                                    8:33.6  4:17/K    4  
   17      8   5278  Raegan Patterson      Stopher Elementary School                8:34.3  4:17/K    4  
   18  (< 5)   1469  Anna King             Highland Elementary                      8:35.2  4:18/K    3  
   19      9   2208  Bella Salvatore       Goshen Elementary                        8:35.5  4:18/K    3  
   20     10   3227  Tye Park              Liberty Elementary School                8:37.6  4:19/K    4  
   21     11   2191  Sawyer Hudson         Goshen Elementary                        8:39.2  4:20/K    4  
   22  (< 5)   3751  Esther Montgomery     Montgomery Home School                   8:41.4  4:21/K    2  
   23  (< 5)   5240  Hope Darnell          St. Thomas School                        8:42.3  4:21/K    4  
   24     12   1954  Zoey Gonzales         Flaherty Elementary                      8:43.4  4:22/K    4  
   25     13   2137  Hadley White          Glendover Elementary                     8:43.9  4:22/K    4  
   26     14   2651  Kylie Burkhead        Highlands Latin School Element           8:44.0  4:22/K    3  
   27     15   5265  Kathryn Durst         Stopher Elementary School                8:46.7  4:23/K    3  
   28     16   2215  Lola Sensenbrenner    Goshen Elementary                        8:47.9  4:24/K    3  
   29     17   2203  Kayla Mbaraka         Goshen Elementary                        8:48.5  4:24/K    3  
   30  (< 5)   4030  Allison Multerer      Norton Elementary                        8:49.6  4:25/K    4  
   31  (< 5)   2789  Catherine Howard      Holy Trinity Parish School               8:49.8  4:25/K    4  
   32     18   3213  Kylie Blackburn       Liberty Elementary School                8:49.9  4:25/K    4  
   33     19   5076  Evelyn Eviston        St. Joseph, Cold Spring                  8:50.0  4:25/K    3  
   34  (< 5)   5138  Kylie Smith           St. Mary (Alexandria)                    8:50.1  4:25/K    4  
   35  (< 5)   1468  Chaney Heady          Highland Elementary                      8:50.4  4:25/K    4  
   36  (< 5)    462  Celia Maudlin         Bloom Elementary                         8:51.9  4:26/K    3  
   37     20   1271  Marie Hoover          Longbranch                               8:52.9  4:26/K    3  
   38     21    350  Ellie Groene          Beechwood Elementary                     8:53.0  4:27/K    2  
   39     22   1554  Summer Campbell       Dunn Elementary                          8:53.8  4:27/K    4  
   40     23    348  Peyton Draper         Beechwood Elementary                     8:54.4  4:27/K    4  
   41     24   1296  Blakely White         Longbranch                               8:56.3  4:28/K    4  
   42     25   5516  Emery Haskins         Tully Elementary                         8:56.3  4:28/K    3  
   43  (< 5)   4814  Isabella DeMaria      Shirley Mann Elementary                  8:57.6  4:29/K    3  
   44     26   2177  Gabriela Ajkay        Goshen Elementary                        8:58.0  4:29/K    4  
   45     27   5268  Maya Kassie           Stopher Elementary School                8:58.4  4:29/K    4  
   46     28   5272  Elisabeth Lindy       Stopher Elementary School                8:59.2  4:30/K    4  
   47     29   3597  Shelby Lykins         McBrayer Elementary                      8:59.5  4:30/K    3  
   48     30   3393  Molly Johnston        Lowe Elementary School                   9:00.1  4:30/K    4  
   49     31   5273  Rory Martin           Stopher Elementary School                9:00.9  4:30/K    4  
   50  (< 5)   4029  Abby Multerer         Norton Elementary                        9:01.7  4:31/K    4  
   51     32   2119  Stella Hopper         Glendover Elementary                     9:01.9  4:31/K    4  
   52     33   5514  Ava Eaton             Tully Elementary                         9:02.9  4:31/K    4  
   53     34   1904  Blaise Brown          Field Elementary                         9:03.0  4:32/K    3  
   54     35   1557  Riley Cravens         Dunn Elementary                          9:03.4  4:32/K    4  
   55     36   3379  Annabel Allain        Lowe Elementary School                   9:04.0  4:32/K    3  
   56     37    610  Sadie Thornton        Bowen Elementary                         9:05.3  4:33/K    3  
   57     38   5520  Skylar Hofmann        Tully Elementary                         9:05.7  4:33/K    4  
   58     39   2196  Camryn Leavens        Goshen Elementary                        9:07.0  4:34/K    4  
   59     40   5084  Avery Tarvin          St. Joseph, Cold Spring                  9:07.8  4:34/K    3  
   60  (< 5)   4044  Ellie Hughes          Old Mill Elementary                      9:10.2  4:35/K    3  
   61     41   4353  Kennedy Brooks        Rosa Parks Elementary                    9:10.8  4:35/K    3  
   62     42   2464  Kate Sanders          Harmony Elementary School                9:13.1  4:37/K    2  
   63  (< 5)   5617  Camryn Varney         West Carter                              9:14.5  4:37/K    4  
   64  (< 5)   4689  Jasmine Thomson       Western Elementary                       9:14.7  4:37/K    4  
   65     43   5194  Anna Roper            St. Michael                              9:15.3  4:38/K    2  
   66     44   5512  Ellie Croghan         Tully Elementary                         9:15.8  4:38/K    3  
   67  (< 5)   4224  Charlize Compton      Phelps School                            9:16.8  4:38/K    4  
   68  (< 5)   1786  Madisyn Summers       Eisenhower Elementary School             9:17.2  4:39/K    3  
   69  (< 5)   4654  Lyric Bandy           Creekside                                9:17.3  4:39/K    3  
   70     45   5081  Marley Meiners        St. Joseph, Cold Spring                  9:17.3  4:39/K    2  
   71     46   2471  Palmer White          Harmony Elementary School                9:17.4  4:39/K    2  
   72     47   2450  Grace Horan           Harmony Elementary School                9:18.8  4:39/K    4  
   73  (< 5)   2520  Margo Treece          Hawthorne Elementary                     9:19.5  4:40/K    4  
   74  (< 5)   3759  Bailee Morris         Mount Washington Elementary Sc           9:20.2  4:40/K    2  
   75  (< 5)   4937  Marissa Thomas        St. Agatha Academy                       9:20.3  4:40/K    3  
   76  (< 5)    118  Nora Jane Dick        Athens-Chilesburg Elementary             9:20.5  4:40/K    1  
   77     48   2650  Kelsea Burkhead       Highlands Latin School Element           9:21.6  4:41/K    3  
   78  (< 5)   3761  Lilee Riddell         Mount Washington Elementary Sc           9:22.3  4:41/K    4  
   79     49   3599  Hannah McKinney       McBrayer Elementary                      9:23.5  4:42/K    3  
   80     50    663  Izzy Amos             Boyd County Elementary                   9:23.6  4:42/K    3  
   81  (< 5)   3638  Shiloh Stine          Mercer Elementary                        9:24.3  4:42/K    4  
   82  (< 5)   2781  Ellie Murphy          Holy Spirit                              9:24.7  4:42/K    3  
   83  (< 5)    121  Jordan McCord         Athens-Chilesburg Elementary             9:25.8  4:43/K    4  
   84     51   5158  Noelle Hughes-Seitz   St. Matthews Elementary                  9:27.5  4:44/K    3  
   85     52    192  Taylor Gumm           Bates Elementary                         9:27.7  4:44/K    4  
   86     53   3382  Zoe Blickenstaff      Lowe Elementary School                   9:29.4  4:45/K    3  
   87     54   4623  Kayla Hatton          Scapa Elementary                         9:30.5  4:45/K    4  
   88  (< 5)   4684  Sadie Parker          Stamping Ground                          9:32.3  4:46/K    4  
   89     55    206  Adeline Parrino       Bates Elementary                         9:33.1  4:47/K    4  
   90     56   3596  Ainsley Howard        McBrayer Elementary                      9:33.2  4:47/K    4  
   91  (< 5)   4252  Sophia Jones          Powell County                            9:33.5  4:47/K    4  
   92     57   5515  Kara Foree            Tully Elementary                         9:36.4  4:48/K    4  
   93  (< 5)      5  Emory Byrne           Anchorage Public School                  9:36.9  4:48/K    4  
   94     58   3601  Mattison Thomas       McBrayer Elementary                      9:36.9  4:48/K    3  
   95     59   1909  Makenzie Flagg        Field Elementary                         9:37.8  4:49/K    3  
   96     60   4358  Lainey Quenon         Rosa Parks Elementary                    9:39.0  4:50/K    4  
   97  (< 5)   4243  Madison Downs         Pleasant Grove Elementary                9:39.3  4:50/K    4  
   98     61    612  Natalie Vukmanic      Bowen Elementary                         9:40.1  4:50/K    3  
   99     62   3303  Eloise Roth           Lincoln Elementary                       9:40.4  4:50/K    2  
  100     63    351  Charlotte Grubb       Beechwood Elementary                     9:41.4  4:51/K    4  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (< 5)   2929  Sydney Jennings       Kentucky Country Day                     9:41.8  4:51/K    4  
  102  (< 5)   4031  Sarah Perkins         Norton Elementary                        9:42.4  4:51/K    4  
  103  (< 5)   4941  Ellery Eblen          St. Agnes                                9:42.9  4:51/K    3  
  104     64   1596  Brantley Yerkes       Dunn Elementary                          9:42.9  4:51/K    2  
  105     65   5082  Emma Rebholz          St. Joseph, Cold Spring                  9:43.0  4:52/K    3  
  106     66   2436  Addison Cardwell      Harmony Elementary School                9:43.3  4:52/K    4  
  107  (< 5)   1470  Lillian Kurz          Whitesville Elementary                   9:43.4  4:52/K    3  
  108  (< 5)   5480  Anna Hopper           Trinity Christian Academy                9:44.1  4:52/K    4  
  109     67   1273  Taylor Houglan        Longbranch                               9:44.2  4:52/K    3  
  110     68   3216  Mila Gonzalez         Liberty Elementary School                9:45.1  4:53/K    3  
  111  (< 5)   5479  Ella Corse            Trinity Christian Academy                9:46.4  4:53/K    4  
  112  (< 5)   1482  Vegas Velotta         Eastview Elementary                      9:47.5  4:54/K    3  
  113     69   3591  Emma Crouch           McBrayer Elementary                      9:48.3  4:54/K    2  
  114     70    606  Isabella Martin       Bowen Elementary                         9:48.4  4:54/K    4  
  115     71   2457  Elin Materna          Harmony Elementary School                9:49.2  4:55/K    4  
  116     72   4355  Vivian Estepp         Rosa Parks Elementary                    9:49.2  4:55/K    2  
  117     73   1258  Evelyn Carpenter      Longbranch                               9:50.1  4:55/K    1  
  118     74   3592  Reagan Eldridge       McBrayer Elementary                      9:51.8  4:56/K    3  
  119  (< 5)   3912  Glory Nordyke         North Hardin Christian School            9:52.1  4:56/K    4  
  120     75   1593  Anna Weisenbarger     Dunn Elementary                          9:52.2  4:56/K    4  
  121  (< 5)   4962  Lexi Dials            St. Albert the Great                     9:53.3  4:57/K    3  
  122  (< 5)   4688  Chesney Shepherd      Anne Mason                               9:53.5  4:57/K    3  
  123  (< 5)   1471  Hadley Morris         Whitesville Elementary                   9:53.7  4:57/K    4  
  124     76   2648  Kaitlyn Bryant        Highlands Latin School Element           9:53.7  4:57/K    4  
  125     77   3600  Presleigh Stiltner    McBrayer Elementary                      9:53.8  4:57/K    3  
  126     78   3550  Olivia Fereday        Maxwell Elementary School                9:54.5  4:57/K    3  
  127  (< 5)    499  Anna Cirillo          Collins Lane                             9:54.7  4:57/K    4  
  128     79    349  Aida Greber           Beechwood Elementary                     9:55.4  4:58/K    1  
  129     80   5196  Lauren Roper          St. Michael                              9:55.8  4:58/K    2  
  130     81   5085  Emilie Tarvin         St. Joseph, Cold Spring                  9:56.1  4:58/K    1  
  131     82   4625  Wells Moore           Scapa Elementary                         9:56.7  4:58/K    4  
  132     83   4359  Katie Rush            Rosa Parks Elementary                    9:57.0  4:59/K    4  
  133  (< 5)   4334  Aria French           Rockcastle County                        9:57.8  4:59/K    3  
  134     84   5757  Elena Woods           Wilder Elementary School                 9:57.9  4:59/K    2  
  135     85    211  Zoe Rich              Bates Elementary                         9:58.1  4:59/K    4  
  136     86   5527  Hyla Petkovic         Tully Elementary                         9:59.2  5:00/K    3  
  137     87   2686  Charlotte White       Highlands Latin School Element           9:59.5  5:00/K    3  
  138     88    667  Courtney Govey        Boyd County Elementary                   9:59.7  5:00/K    3  
  139     89   1278  Hanli Jones           Longbranch                              10:00.0  5:00/K    3  
  140     90   1284  Delaney Patterson     Longbranch                              10:01.0  5:01/K    3  
  141  (< 5)   4980  Stella Jones          St. Edward                              10:01.6  5:01/K    4  
  142  (< 5)   1484  Myka Waldron          Highland Elementary                     10:02.1  5:01/K    2  
  143  (< 5)   1783  Olivia Scyphers       Eisenhower Elementary School            10:02.4  5:01/K    4  
  144     91   3564  Tylah Walker          Maxwell Elementary School               10:02.5  5:01/K    2  
  145     92   1952  Evelyn Cambron        Flaherty Elementary                     10:03.3  5:02/K    3  
  146     93   1908  Evelyn Doligale       Field Elementary                        10:03.7  5:02/K    3  
  147     94   1913  Olivia Kordus         Field Elementary                        10:05.1  5:03/K    1  
  148     95   1918  Reece Rankin          Field Elementary                        10:06.4  5:03/K    1  
  149     96   1910  Lucy Gray             Field Elementary                        10:07.7  5:04/K    2  
  150  (< 5)   3826  Lily Thacker          Mullins School                          10:08.2  5:04/K    5  
  151     97   4448  Ava Fain              Russell                                 10:08.5  5:04/K    4  
  152     98   1921  Avery Winke           Field Elementary                        10:08.7  5:04/K    3  
  153     99    607  Allyson Medina        Bowen Elementary                        10:10.0  5:05/K    3  
  154    100   5197  Brynlee Rust          St. Michael                             10:11.4  5:06/K    0  
  155    101   2454  Elizabeth Jones       Harmony Elementary School               10:11.7  5:06/K    3  
  156    102   3390  Audrey Hudson         Lowe Elementary School                  10:12.1  5:06/K    3  
  157  (< 5)   4664  Luella Downs          Eastern Scott Countyh                   10:13.4  5:07/K    4  
  158  (< 5)   1463  Camille Clark         Daviess County Middle School            10:14.0  5:07/K    3  
  159  (< 5)   3916  Micah Saulton         North Hardin Christian School           10:14.1  5:07/K    3  
  160    103   2739  Isabella Huff         Hite                                    10:14.2  5:07/K    4  
  161  (< 5)   4963  Harper Hornstein      St. Albert the Great                    10:14.3  5:07/K    4  
  162    104   3385  Jillian Fillmore      Lowe Elementary School                  10:14.8  5:07/K    4  
  163    105    665  Addison Coleman       Boyd County Elementary                  10:15.0  5:08/K    2  
  164    106   3230  Reagan Roberts        Liberty Elementary School               10:15.3  5:08/K    3  
  165    107   3402  Keira Wolek           Lowe Elementary School                  10:15.4  5:08/K    4  
  166  (< 5)   2382  Violet Brown          Greenup Elementary                      10:15.8  5:08/K    3  
  167    108    199  Erica Lea             Bates Elementary                        10:15.9  5:08/K    3  
  168    109   4740  Emma Varble           Second Street Elementary Schoo          10:16.5  5:08/K    2  
  169    110   3226  Jennah Matcheswala    Liberty Elementary School               10:16.9  5:08/K    3  
  170  (< 5)   2782  Maggie Rueff          Holy Spirit                             10:17.0  5:09/K    3  
  171    111   3221  Hazely Higginbotham   Liberty Elementary School               10:19.1  5:10/K    3  
  172    112   3389  Emma Hafendorfer      Lowe Elementary School                  10:19.4  5:10/K    4  
  173  (< 5)    783  Camry Taylor          Burgin                                  10:19.5  5:10/K    2  
  174  (< 5)    500  Lili Cirillo          Collins Lane                            10:19.6  5:10/K    4  
  175  (< 5)   5037  Tess Laco             St. John School                         10:20.1  5:10/K    4  
  176    113   5754  Alex Stinett          Wilder Elementary School                10:20.3  5:10/K    3  
  177    114   5749  Ella Jo Meyer         Wilder Elementary School                10:21.1  5:11/K    2  
  178    115   2466  Caroline Stickle      Harmony Elementary School               10:21.1  5:11/K    3  
  179    116   5740  Kate Angermeier       Wilder Elementary School                10:21.1  5:11/K    3  
  180    117   1951  Nevaeh Bieckert       Flaherty Elementary                     10:21.2  5:11/K    4  
  181  (< 5)   2519  Sophia Irizarry       Hawthorne Elementary                    10:21.9  5:11/K    4  
  182    118   4363  Maggie Grace Young    Rosa Parks Elementary                   10:22.2  5:11/K    4  
  183    119   2663  Scarlett Gordon       Highlands Latin School Element          10:22.9  5:11/K    2  
  184  (< 5)   4149  Hailey Knox           Owen County                             10:23.5  5:12/K    4  
  185    120    613  Evelyn Watson         Bowen Elementary                        10:23.8  5:12/K    3  
  186    121   4622  Alexa Hatton          Scapa Elementary                        10:24.3  5:12/K    4  
  187    122   5078  Maura Eviston         St. Joseph, Cold Spring                 10:24.4  5:12/K    2  
  188  (< 5)   4028  Vivienne Kiziminski   Norton Elementary                       10:24.5  5:12/K    3  
  189  (< 5)   5794  Zoe Savochka          Williamstown Elementary                 10:26.6  5:13/K    2  
  190  (< 5)   3022  Marley Blanton        Waynesburg School                       10:26.8  5:13/K    1  
  191    123   1058  Molly McCracken       Centerfield Elementary School           10:26.9  5:13/K    3  
  192  (< 5)   1785  Reaghan Sims          Eisenhower Elementary School            10:27.5  5:14/K    2  
  193  (< 5)   4668  Lydia Dyer            Eastern Scott Countyh                   10:28.0  5:14/K    2  
  194    124   4456  Tessa Jacobs          Russell                                 10:29.7  5:15/K    4  
  195    125    603  Linea Lahue           Bowen Elementary                        10:30.1  5:15/K    4  
  196    126    195  Kyanna Kessler        Bates Elementary                        10:30.9  5:15/K    2  
  197    127   2680  Bea Rothpletz         Highlands Latin School Element          10:31.1  5:16/K    4  
  198  (< 5)   3640  Dixie Vaught          Mercer Elementary                       10:31.9  5:16/K    3  
  199  (< 5)   2517  Sashi Escobar         Hawthorne Elementary                    10:32.7  5:16/K    4  
  200  (< 5)      1  Sidney Alexander      Anchorage Public School                 10:32.9  5:16/K    0  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  201    128   2136  Ainsley Waterbury     Glendover Elementary                    10:33.0  5:17/K    4  
  202    129   2111  Alice Bradley         Glendover Elementary                    10:33.5  5:17/K    3  
  203  (< 5)   4147  Maddie Hudnall        Owen County                             10:34.6  5:17/K    4  
  204  (< 5)   1397  Malory Pierce         Crossroads Elementary                   10:34.8  5:17/K    4  
  205  (< 5)   3027  Erin Jirak            Jirak Homeschool                        10:35.2  5:18/K    2  
  206    130   2738  Vivienne Hawthorne    Hite                                    10:35.5  5:18/K    2  
  207    131    354  Annalynn Kohlhepp     Beechwood Elementary                    10:35.9  5:18/K    4  
  208  (< 5)   3915  Paige Routt           North Hardin Christian School           10:36.0  5:18/K    4  
  209    132   4728  Ryan Driskell         Second Street Elementary Schoo          10:37.5  5:19/K    3  
  210    133   2737  McKenzie Goodall      Hite                                    10:38.4  5:19/K    2  
  211    134   4452  Anna Hajjar           Russell                                 10:39.1  5:20/K    3  
  212  (< 5)      3  Julia Bueno           Anchorage Public School                 10:39.2  5:20/K    0  
  213    135   5160  Clara McGarvey        St. Matthews Elementary                 10:39.6  5:20/K    2  
  214    136   4351  Diya Arain            Rosa Parks Elementary                   10:40.2  5:20/K    4  
  215    137   4732  Ava Claire Jones      Second Street Elementary Schoo          10:40.4  5:20/K    3  
  216    138   4727  Evie Cossell          Second Street Elementary Schoo          10:40.9  5:20/K    4  
  217    139   1595  Lanie Wilson          Dunn Elementary                         10:41.7  5:21/K    4  
  218    140   5742  Anabelle Day          Wilder Elementary School                10:41.8  5:21/K    4  
  219    141   5080  Kylie Hill            St. Joseph, Cold Spring                 10:42.3  5:21/K    3  
  220    142   5201  Avery Youngblood      St. Michael                             10:42.8  5:21/K    3  
  221    143   4457  Chloe Steele          Russell                                 10:44.7  5:22/K    3  
  222  (< 5)   1017  Evelynn de Robles     Casey County                            10:44.7  5:22/K    3  
  223    144    668  Christa McCoy         Boyd County Elementary                  10:46.2  5:23/K    4  
  224    145    355  Emelyn Proctor        Beechwood Elementary                    10:47.3  5:24/K    4  
  225    146   1958  Ki'uana Whitley       Flaherty Elementary                     10:48.5  5:24/K    4  
  226    147    676  Brookley Combess      Bracken County                          10:49.1  5:25/K    3  
  227    148   2057  Molly Wilkerson       Garden Springs Elementary Scho          10:51.4  5:26/K    2  
  228    149   3299  Charlie Moldoveanu    Lincoln Elementary                      10:51.7  5:26/K    3  
  229  (< 5)   1809  Angeleen Amoah        Elkhorn Elementary                      10:53.1  5:27/K    4  
  230  (< 5)   4653  Angela Baires         Western Elementary                      10:53.3  5:27/K    3  
  231    150   5738  Taliyah Alexander     Wilder Elementary School                10:53.9  5:27/K    3  
  232    151    685  Kailey Sharp          Bracken County                          10:54.0  5:27/K    4  
  233    152   5745  Ashlynn Goff          Wilder Elementary School                10:55.0  5:28/K    2  
  234    153   3295  Eleanor Coffman       Lincoln Elementary                      10:55.5  5:28/K    4  
  235    154   5198  Quinn Tracy           St. Michael                             10:55.6  5:28/K    2  
  236  (< 5)   3021  Darcy Blanton         Waynesburg School                       10:55.8  5:28/K    4  
  237  (< 5)    773  Julia Hart            Burgin                                  10:56.9  5:28/K    3  
  238  (< 5)   4154  Hallie Tirey          Owen County                             10:57.0  5:29/K    3  
  239  (< 5)    770  Jolie Cochran         Burgin                                  10:58.1  5:29/K    3  
  240  (< 5)    498  Dakota Bryant-Perez   Bondurant Middle School                 10:58.6  5:29/K    4  
  241    155   1440  Rachel Meyer          Danville Christian Academy              10:58.6  5:29/K    2  
  242  (< 5)   4675  Kira Griffith         Stamping Ground                         10:59.4  5:30/K    4  
  243    156   3300  Sonia Murdock         Lincoln Elementary                      11:00.6  5:30/K    4  
  244    157   2047  Helena Mashni         Garden Springs Elementary Scho          11:01.1  5:31/K    3  
  245    158   3548  Adalyn Fereday        Maxwell Elementary School               11:02.6  5:31/K    0  
  246  (< 5)   3760  Hayden O'Connor       Mount Washington Elementary Sc          11:03.2  5:32/K    4  
  247    159   3549  Elana Fereday         Maxwell Elementary School               11:03.6  5:32/K    4  
  248  (< 5)   4145  Reagan Dorton         Owen County                             11:04.5  5:32/K    4  
  249  (< 5)   1811  Hailey Hughes         Peaks Mill                              11:05.5  5:33/K    3  
  250    160    201  Hannah Mendoza        Bates Elementary                        11:05.9  5:33/K    2  
  251  (< 5)   5486  Lila Mueller          Trinity Christian Academy               11:06.5  5:33/K    4  
  252  (< 5)   1812  Kendall McClain       Peaks Mill                              11:06.6  5:33/K    3  
  253  (< 5)   5035  Kate Laco             St. John School                         11:08.5  5:34/K    1  
  254    161   2055  Brooklyn Todd         Garden Springs Elementary Scho          11:08.9  5:34/K    3  
  255    162    677  Sydney Cupp           Bracken County                          11:09.0  5:35/K    3  
  256    163   3551  Ronia Gawlik          Maxwell Elementary School               11:12.0  5:36/K    3  
  257  (< 5)   4933  Audra Hoefner         St. Agatha Academy                      11:12.4  5:36/K    2  
  258  (< 5)   4258  Bronwen Dedrick       Providence Christian Academy            11:12.5  5:36/K    2  
  259    164    352  Kaitlyn Hall          Beechwood Elementary                    11:12.7  5:36/K    4  
  260    165   1437  Brianna Hylton        Danville Christian Academy              11:13.1  5:37/K    2  
  261    166   2040  Evie Braun            Garden Springs Elementary Scho          11:16.1  5:38/K    4  
  262  (< 5)   4562  Caitlin Hughson       Saints Peter and Paul (Hopkins          11:16.5  5:38/K    2  
  263    167   4626  Eden Potterton        Scapa Elementary                        11:19.1  5:40/K    4  
  264    168   2734  Ellison Allen         Hite                                    11:19.9  5:40/K    3  
  265    169   2740  Scarlett Huff         Hite                                    11:20.0  5:40/K    1  
  266    170   4453  Allie Highfield       Russell                                 11:21.8  5:41/K    4  
  267  (< 5)   5033  Lilly Dozer           St. John School                         11:23.1  5:42/K    3  
  268    171   3296  Tyani Cruz            Lincoln Elementary                      11:24.2  5:42/K    2  
  269    172    682  Kyndall Johnson       Bracken County                          11:24.3  5:42/K    4  
  270    173   5163  Ryan Purcell          St. Matthews Elementary                 11:26.8  5:43/K    0  
  271    174   5200  Molly Turpen          St. Michael                             11:30.5  5:45/K    3  
  272    175   4730  Gianna Gannone        Second Street Elementary Schoo          11:31.4  5:46/K    3  
  273    176   1048  Lily Albro            Centerfield Elementary School           11:31.6  5:46/K    4  
  274    177   2043  Riley Drake           Garden Springs Elementary Scho          11:32.2  5:46/K    3  
  275    178   2671  Reagan Moore          Highlands Latin School Element          11:32.8  5:46/K    4  
  276    179   3554  Summer Kern           Maxwell Elementary School               11:34.2  5:47/K    4  
  277    180   1061  Prosperity Schaefer   Centerfield Elementary School           11:35.8  5:48/K    2  
  278  (< 5)   2419  Anna Gross            Black Mountain Elementary               11:35.8  5:48/K    1  
  279    181    686  Kadence Thoroughman   Bracken County                          11:37.6  5:49/K    4  
  280  (< 5)   5040  Carly Taylor          St. John School                         11:38.0  5:49/K    1  
  281  (< 5)    504  Kiarah Harvey         Bridgeport                              11:41.4  5:51/K    4  
  282    182   2745  Leah Yang             Hite                                    11:41.5  5:51/K    3  
  283    183   4360  Kherington Smith      Rosa Parks Elementary                   11:43.6  5:52/K    3  
  284  (< 5)     15  Emily Reiss           Anchorage Public School                 11:44.5  5:52/K    4  
  285    184   1441  Jane Neely            Danville Christian Academy              11:44.6  5:52/K    3  
  286    185   5166  Ella Tremayne         St. Matthews Elementary                 11:46.5  5:53/K    1  
  287    186   1434  Makenna Ferris        Danville Christian Academy              11:47.8  5:54/K    3  
  288    187   4454  Ava Howard            Russell                                 11:51.0  5:56/K    4  
  289  (< 5)   2780  Kate Cundiff          Holy Spirit                             11:54.2  5:57/K    1  
  290    188   2744  Elizabeth Newton      Hite                                    11:56.6  5:58/K    2  
  291    189   4736  Emery Mitchell        Second Street Elementary Schoo          11:57.8  5:59/K    2  
  292    190   2133  Caroline Roth         Glendover Elementary                    11:59.2  6:00/K    3  
  293  (< 5)   2418  Alice Gross           Rosspoint Elementary                    12:00.2  6:00/K    3  
  294  (< 5)   5793  Myia Haynes           Williamstown Elementary                 12:04.0  6:02/K    3  
  295  (< 5)   5795  Brianna Webster       Williamstown Elementary                 12:06.7  6:03/K    3  
  296    191   4621  Sophie Hackworth      Scapa Elementary                        12:11.3  6:06/K    4  
  297    192    664  Scarlett Burke        Boyd County Elementary                  12:11.3  6:06/K    3  
  298    193   3561  Toko Riesbeck         Maxwell Elementary School               12:11.8  6:06/K    2  
  299    194   2044  Abigail Flannery      Garden Springs Elementary Scho          12:18.9  6:09/K    4  
  300    195   5164  Josalyn Schmidlapp    St. Matthews Elementary                 12:26.6  6:13/K    1  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  301  (< 5)   3024  Melody Ison           Angel Falls Academy                     12:39.3  6:20/K    2  
  302  (< 5)   3029  Abby Lawrence         Lawrence Christian Academy              12:40.8  6:20/K    4  
  303    196   1062  Ally Winn Springston  Centerfield Elementary School           12:42.9  6:21/K    1  
  304    197   5156  Harper Golladay       St. Matthews Elementary                 12:43.9  6:22/K    2  
  305    198    679  Ellie Gallagher       Bracken County                          12:52.9  6:26/K    4  
  306    199   2053  Reese Smith           Garden Springs Elementary Scho          12:54.9  6:27/K    2  
  307    200   1053  Rylee Hamilton        Centerfield Elementary School           12:57.8  6:29/K    1  
  308    201   5165  Luella Todd           St. Matthews Elementary                 12:58.0  6:29/K    3  
  309  (< 5)   4259  Leah Miller           Providence Christian Academy            12:58.9  6:29/K    0  
  310    202   1432  Tatum Boyd            Danville Christian Academy              13:00.7  6:30/K    4  
  311    203   2114  Yamileth Cruz         Glendover Elementary                    13:01.7  6:31/K    3  
  312    204    680  Isabella Godman       Bracken County                          13:02.2  6:31/K    4  
  313  (< 5)   4888  Cali Cole             Southgate Elementary School             13:12.6  6:36/K    2  
  314    205   3293  Sydney Capo           Lincoln Elementary                      13:18.2  6:39/K    2  
  315  (< 5)   4889  Lily Cole             Southgate Elementary School             13:26.1  6:43/K    0  
  316    206   1438  Emorie Martin         Danville Christian Academy              13:28.3  6:44/K    4  
  317  (< 5)   5792  Zoie Buchanan         Williamstown Elementary                 13:32.7  6:46/K    2  
  318  (< 5)   4564  Rhyss Sallie          Saints Peter and Paul (Hopkins          13:38.4  6:49/K    2  
  319  (< 5)    502  Lucy Gebhart          Collins Lane                            13:38.5  6:49/K    2  
  320  (< 5)   4238  Isabella Olegario     Pikeville                               13:44.5  6:52/K    4  
  321  (< 5)   1019  Hannah Pittman        Casey County                            13:49.9  6:55/K    3  
  322  (< 5)   4565  Evelynn Wickham       Saints Peter and Paul (Hopkins          13:49.9  6:55/K    1  
  323  (< 5)   4934  Carly Klinglesmith    St. Agatha Academy                      13:58.7  6:59/K    1  
  324    207   1953  Athena Gladhill       Flaherty Elementary                     14:04.8  7:02/K    4  
  325  (< 5)   5224  Bianca Gondim         St. Patrick School                      14:33.5  7:17/K    2  
  326    208   1059  Kinsley Rouse         Centerfield Elementary School           14:39.1  7:20/K    1  
  327  (< 5)   5487  Emery Ralston         Trinity Christian Academy               15:00.9  7:30/K    3  
  328    209   1957  Rosabella Skinner     Flaherty Elementary                     15:48.1  7:54/K    3  
  329    210   3307  Saylor Artman         Lincoln Elementary                      15:48.1  7:54/K    3  
  330    211    666  Julianna Erenberg     Boyd County Elementary                  15:48.9  7:54/K    2  
  331  (< 5)   4222  Kerrionna Carroll     Phelps School                           16:33.2  8:17/K    4  



Overall Finish List - Girls

Primary Girls Open 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   5895  Piper Roberson        Kenwood Station Elementary Sch           8:25.8  4:13/K    4  
    2  (< 5)   3146  Quita Fann            Lexington Christian Elementary           8:46.5  4:23/K    4  
    3      1    995  Alysse Bolt           Carter Traditional Elementary            8:51.1  4:26/K    4  
    4      2    423  Maggie Durrett        Blessed Sacrament                        9:06.2  4:33/K    4  
    5      3   5627  Molly Curtsinger      West Jessamine Middle School             9:08.6  4:34/K    4  
    6      4    178  Aaliyah Bronger       Bates Elementary                         9:12.1  4:36/K    4  
    7      5   2180  Reagan Auton          Goshen Elementary                        9:12.6  4:36/K    4  
    8      6   2213  Kinley Seely          Goshen Elementary                        9:12.8  4:36/K    3  
    9      7    417  Finleigh Anderson     Blessed Sacrament                        9:12.9  4:36/K    4  
   10      8   2209  Olivia Salvatore      Goshen Elementary                        9:13.3  4:37/K    3  
   11      9   2194  Cara Kingery          Goshen Elementary                        9:15.7  4:38/K    3  
   12     10   2192  Kadie Johnson         Goshen Elementary                        9:16.1  4:38/K    3  
   13  (< 5)   4677  Kaitlyn Johnson       Northern                                 9:16.9  4:38/K    4  
   14     11   5266  Sophie Dyer           Stopher Elementary School                9:17.5  4:39/K    4  
   15     12    428  Maclaine Hancock      Blessed Sacrament                        9:18.2  4:39/K    3  
   16     13   4593  Aleah Rock            Sayers Classical Academy                 9:18.2  4:39/K    2  
   17     14   4056  Mackenzie Kalbfleisch Oldham County Homeschool Eleme           9:18.5  4:39/K    3  
   18     15   3728  Elizabeth Reeves      Montgomery County                        9:19.6  4:40/K    4  
   19     16   3780  Olivia Pointer        Muhlenberg County                        9:21.2  4:41/K    3  
   20     17   3328  Juliann Foushee       Locust Grove Elementary School           9:23.3  4:42/K    4  
   21  (< 5)   4023  Lexi Powell           Northeast Striders                       9:23.7  4:42/K    4  
   22     18   2195  Lauren Kingery        Goshen Elementary                        9:27.3  4:44/K    3  
   23     19   5261  Emily Beard           Stopher Elementary School                9:28.0  4:44/K    3  
   24     20   5135  Callie Ochsner        St. Mary (Alexandria)                    9:29.7  4:45/K    2  
   25     21   4594  Sophia Stocker        Sayers Classical Academy                 9:30.1  4:45/K    4  
   26     22   3335  Hadley Klingenberg    Locust Grove Elementary School           9:31.6  4:46/K    1  
   27     23   5281  Aubree Piascik        Stopher Elementary School                9:32.2  4:46/K    3  
   28  (< 5)   1515  Alyssa Dalton         Derby City Athletic Club                 9:33.1  4:47/K    3  
   29     24   3778  Pasynn Pentecost      Muhlenberg County                        9:34.0  4:47/K    3  
   30  (< 5)   1085  Sara Rogers           Chenoweth Elementary School              9:34.0  4:47/K    3  
   31     25   2198  Ana Martinez Sedano   Goshen Elementary                        9:34.5  4:47/K    3  
   32  (> 7)   2187  Josephine Foy         Goshen Elementary                        9:35.5  4:48/K    3  
   33     26   5644  Hattie Jayne Shouse   West Jessamine Middle School             9:36.8  4:48/K    3  
   34     27   5137  Reece Seyfried        St. Mary (Alexandria)                    9:37.9  4:49/K    2  
   35     28    460  Moira Karr            Bloom Elementary                         9:38.1  4:49/K    3  
   36     29   3715  Anna Arnett           Montgomery County                        9:41.2  4:51/K    2  
   37  (> 7)   2181  Harper Cameron        Goshen Elementary                        9:41.2  4:51/K    3  
   38     30   5510  Lillian Carrico       Tully Elementary                         9:42.0  4:51/K    2  
   39     31    862  Claire Mullen         Camden Station Elementary Scho           9:42.4  4:51/K    2  
   40  (< 5)    558  Reagan Berry          Bourbon Central Elementary               9:42.6  4:51/K    4  
   41     32   5524  Addison Meredith      Tully Elementary                         9:43.2  4:52/K    3  
   42     33   5280  Madeline Peyton       Stopher Elementary School                9:44.9  4:52/K    4  
   43     34   3719  Charlotte Doran       Montgomery County                        9:45.2  4:53/K    4  
   44     35    435  Meredith Scroggins    Blessed Sacrament                        9:45.6  4:53/K    3  
   45  (< 5)   4022  Alyssa Powell         Northeast Striders                       9:47.0  4:54/K    2  
   46  (< 5)   4984  Addisyn Potts         St. Edward                               9:47.2  4:54/K    2  
   47     36   1277  Lillian Jaeger        Longbranch                               9:47.3  4:54/K    4  
   48     37    999  Presley Pierce        Carter Traditional Elementary            9:47.6  4:54/K    3  
   49  (> 7)   2199  Avery Owen            Goshen Elementary                        9:47.6  4:54/K    2  
   50  (< 5)   4948  Olivia Yochum         St. Agnes                                9:48.5  4:54/K    2  
   51     38   3717  Skyler Cockrell       Montgomery County                        9:49.3  4:55/K    4  
   52  (> 7)   2204  Emily Olivier         Goshen Elementary                        9:50.0  4:55/K    4  
   53  (> 7)   2211  Katelynn Schardein    Goshen Elementary                        9:50.8  4:55/K    4  
   54     39   5511  Genesis Crespo        Tully Elementary                         9:50.9  4:55/K    4  
   55     40   5521  Alexis Jimenez        Tully Elementary                         9:51.5  4:56/K    3  
   56     41   3381  Kayden Barlow         Lowe Elementary School                   9:51.7  4:56/K    1  
   57     42   5522  Sadie Kratzer         Tully Elementary                         9:53.6  4:57/K    4  
   58  (< 5)    614  Leah Workman          Bowen Elementary                         9:54.2  4:57/K    4  
   59     43    853  Landyn Brock          Camden Station Elementary Scho           9:54.7  4:57/K    5  
   60     44    864  Linley Rusnak         Camden Station Elementary Scho           9:57.7  4:59/K    3  
   61  (> 7)   2193  Lydia Johnson         Goshen Elementary                        9:58.4  4:59/K    3  
   62     45   5132  Allie Duell           St. Mary (Alexandria)                   10:00.2  5:00/K    2  
   63     46   5523  Grace Kyser           Tully Elementary                        10:00.8  5:00/K    4  
   64  (< 5)   2021  Rachel York           Gablewood Christian Academy Ho          10:01.0  5:01/K    3  
   65  (< 5)    599  Deanea Easley         Bowen Elementary                        10:03.0  5:02/K    3  
   66     47   2657  Ruby Falk             Highlands Latin School Element          10:03.7  5:02/K    1  
   67  (> 7)   2218  Aubrey Westbrook      Goshen Elementary                       10:04.6  5:02/K    4  
   68     48   2440  Josalyn Dunlap        Harmony Elementary School               10:05.1  5:03/K    1  
   69  (< 5)   1081  Kensley Cormney       Chenoweth Elementary School             10:05.8  5:03/K    4  
   70     49   5517  Violet Haskins        Tully Elementary                        10:06.4  5:03/K    1  
   71  (> 7)   2184  Charlotte Dehner      Goshen Elementary                       10:06.5  5:03/K    2  
   72     50   5640  Allie Milholland      West Jessamine Middle School            10:07.9  5:04/K    3  
   73     51   2684  Alaina White          Highlands Latin School Element          10:09.0  5:05/K    3  
   74     52   3779  Iryonna Phillips      Muhlenberg County                       10:09.3  5:05/K    3  
   75     53    859  Symone Matthews       Camden Station Elementary Scho          10:09.7  5:05/K    4  
   76  (> 7)   5525  Kaylee Montgomery     Tully Elementary                        10:10.5  5:05/K    3  
   77     54   1572  Ellie Miller          Dunn Elementary                         10:11.3  5:06/K    2  
   78  (> 7)   5531  Molly Watson          Tully Elementary                        10:12.0  5:06/K    3  
   79     55   3772  Samantha Fugal        Muhlenberg County                       10:12.8  5:06/K    4  
   80     56   1265  Kyleigh Dobbins       Longbranch                              10:13.5  5:07/K    4  
   81  (> 7)   5530  Addelyn Stoops        Tully Elementary                        10:13.6  5:07/K    3  
   82     57   3210  Alanna Anderson       Liberty Elementary School               10:14.1  5:07/K    4  
   83  (< 5)   1474  Lily Murphy           Country Heights Elementary              10:14.3  5:07/K    2  
   84     58   3713  Anabell Allison       Montgomery County                       10:15.6  5:08/K    4  
   85  (< 5)    615  Zoe Workman           Bowen Elementary                        10:15.9  5:08/K    2  
   86     59   1574  Veda Murphy           Dunn Elementary                         10:17.0  5:09/K    3  
   87     60   3341  Alexa Sanford         Locust Grove Elementary School          10:18.5  5:09/K    2  
   88     61   5620  Laurel Banus          West Jessamine Middle School            10:19.0  5:10/K    2  
   89     62   3700  Olivia Williams       Middletown Elementary                   10:19.5  5:10/K    3  
   90     63   3398  Carly Sanford         Lowe Elementary School                  10:21.6  5:11/K    4  
   91     64   3689  Kiley Cissell         Middletown Elementary                   10:22.3  5:11/K    2  
   92     65    213  Reagan Singleton      Bates Elementary                        10:22.5  5:11/K    3  
   93     66   1587  Lucy Speiden          Dunn Elementary                         10:23.5  5:12/K    2  
   94     67   3696  Sona Hughes           Middletown Elementary                   10:24.2  5:12/K    2  
   95     68   3632  Layla Nowlin          Mercer Elementary                       10:24.7  5:12/K    3  
   96     69   1562  Maggie Godthab        Dunn Elementary                         10:25.1  5:13/K    2  
   97     70   5134  Paislee Litmer        St. Mary (Alexandria)                   10:25.2  5:13/K    3  
   98  (> 7)   2185  Emma DeMichele        Goshen Elementary                       10:25.7  5:13/K    2  
   99  (> 7)   2214  Caroline Seitz        Goshen Elementary                       10:27.1  5:14/K    2  
  100     71   5274  Molly McClish         Stopher Elementary School               10:27.7  5:14/K    3  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     72   2438  McKenna Dicarlo       Harmony Elementary School               10:29.2  5:15/K    3  
  102     73   3333  Mia Hodges            Locust Grove Elementary School          10:29.9  5:15/K    2  
  103     74    120  London Martin         Athens-Chilesburg Elementary            10:31.6  5:16/K    4  
  104     75    464  Lily Page             Bloom Elementary                        10:31.9  5:16/K    2  
  105     76    456  Hannah Aubrey         Bloom Elementary                        10:32.1  5:16/K    2  
  106  (< 5)   4949  Emily Zoglman         St. Agnes                               10:34.4  5:17/K    2  
  107  (> 7)   5508  Madison Butler        Tully Elementary                        10:35.5  5:18/K    4  
  108     77   1559  Tyler Dendy           Dunn Elementary                         10:35.8  5:18/K    2  
  109     78    426  Elsa Franxman         Blessed Sacrament                       10:38.6  5:19/K    2  
  110     79    113  Allie Bixler          Athens-Chilesburg Elementary            10:40.0  5:20/K    4  
  111     80   3212  Noelle Bevevino       Liberty Elementary School               10:41.0  5:21/K    4  
  112  (< 5)   2812  Josie Lee             Jessamine Striders                      10:41.6  5:21/K    3  
  113     81   4590  Ella Herald           Sayers Classical Academy                10:42.5  5:21/K    3  
  114     82   3224  Aleah Lambert         Liberty Elementary School               10:43.1  5:22/K    4  
  115  (< 5)   5072  Hannah Carr           St. Joseph, Cold Spring                 10:43.8  5:22/K    2  
  116  (< 5)   5073  Lily Clark            St. Joseph, Cold Spring                 10:46.3  5:23/K    0  
  117  (> 7)   2212  Malerie Schardein     Goshen Elementary                       10:46.5  5:23/K    3  
  118  (< 5)   2950  Palmer Payne          Kenwood Station Elementary Sch          10:51.1  5:26/K    2  
  119     83   2660  Maddie Flowers        Highlands Latin School Element          10:51.5  5:26/K    4  
  120     84   3730  Anna Steger           Montgomery County                       10:51.7  5:26/K    2  
  121  (< 5)   4942  Jacqueline Eblen      St. Agnes                               10:51.9  5:26/K    1  
  122     85   3228  Lucy Pugh             Liberty Elementary School               10:52.2  5:26/K    4  
  123     86   1257  Harper Butta          Longbranch                              10:52.4  5:26/K    2  
  124  (< 5)    566  Campbell Ann Isaac    Bourbon County Middle School            10:52.6  5:26/K    2  
  125     87    200  Aubree Mendoza        Bates Elementary                        10:53.6  5:27/K    0  
  126     88   3697  Jovie Meadows         Middletown Elementary                   10:54.3  5:27/K    2  
  127     89   1294  Alexis Tran           Longbranch                              10:55.2  5:28/K    1  
  128  (> 7)   5513  Ryanne Dresel         Tully Elementary                        10:55.5  5:28/K    3  
  129     90    867  Olivia Welsh          Camden Station Elementary Scho          10:55.5  5:28/K    4  
  130     91   2435  Josie Burger          Harmony Elementary School               10:58.4  5:29/K    3  
  131     92    186  Ashlynn Elmore        Bates Elementary                        10:58.6  5:29/K    4  
  132  (< 5)   4249  Vergie Bishop         Powell County                           10:59.1  5:30/K    2  
  133     93   1293  Natalie Stow          Longbranch                              10:59.8  5:30/K    4  
  134  (> 7)   5526  Sonya Peters          Tully Elementary                        11:00.6  5:30/K    4  
  135     94   3223  Signe Ingram          Liberty Elementary School               11:02.2  5:31/K    4  
  136     95   1912  Cora Humphrey         Field Elementary                        11:02.9  5:31/K    3  
  137     96   3337  Emma Love             Locust Grove Elementary School          11:03.0  5:32/K    2  
  138     97   3331  Sylvia Hayden         Locust Grove Elementary School          11:03.1  5:32/K    2  
  139  (< 5)   5074  Elizabeth Everett     St. Joseph, Cold Spring                 11:03.5  5:32/K    4  
  140     98    117  Lily Buffington       Athens-Chilesburg Elementary            11:04.5  5:32/K    4  
  141     99   3782  Elizabeth Schaeffer   Muhlenberg County                       11:05.4  5:33/K    4  
  142    100   2468  Zoey Thompson         Harmony Elementary School               11:05.8  5:33/K    3  
  143    101   3698  Ava Ramsey            Middletown Elementary                   11:06.2  5:33/K    4  
  144  (< 5)   3598  Mialyn Mason          McBrayer Elementary                     11:07.7  5:34/K    2  
  145    102    852  Ellie Borden          Camden Station Elementary Scho          11:07.9  5:34/K    4  
  146    103   1583  Ellie Rominger        Dunn Elementary                         11:08.2  5:34/K    2  
  147    104   1907  Fay Crawford          Field Elementary                        11:09.9  5:35/K    2  
  148    105   5751  Kylie Miller          Wilder Elementary School                11:09.9  5:35/K    2  
  149    106    212  Julia Sells           Bates Elementary                        11:11.3  5:36/K    3  
  150    107   3725  Mylie Paige           Montgomery County                       11:11.9  5:36/K    2  
  151    108    434  Marielle Rousseau     Blessed Sacrament                       11:12.6  5:36/K    2  
  152    109   5753  Alice Roe             Wilder Elementary School                11:13.5  5:37/K    3  
  153  (> 7)   2182  Sophia Collova        Goshen Elementary                       11:13.9  5:37/K    3  
  154    110   1917  Wiley Parker          Field Elementary                        11:14.4  5:37/K    2  
  155    111   5737  Angelina Alegria      Wilder Elementary School                11:14.5  5:37/K    3  
  156  (> 7)   2206  Molly Parshall        Goshen Elementary                       11:15.5  5:38/K    2  
  157    112    997  Alexia Craig          Carter Traditional Elementary           11:16.0  5:38/K    2  
  158    113   3388  Vera Gravil           Lowe Elementary School                  11:16.3  5:38/K    1  
  159    114    180  Abby Colon            Bates Elementary                        11:17.2  5:39/K    3  
  160  (> 7)   2190  Hallie Howard         Goshen Elementary                       11:18.0  5:39/K    2  
  161  (< 5)   5245  Lilly Middendorf      St. Thomas School                       11:18.2  5:39/K    4  
  162    115   5750  Kimber Miller         Wilder Elementary School                11:18.3  5:39/K    4  
  163  (< 5)    567  Ellie Jones           Bourbon County Middle School            11:18.5  5:39/K    3  
  164    116   2459  Lydia Neylon          Harmony Elementary School               11:20.7  5:40/K    2  
  165    117   3768  Samantha Boggess      Muhlenberg County                       11:20.7  5:40/K    5  
  166    118   2645  Isabella Arruda       Highlands Latin School Element          11:21.3  5:41/K    2  
  167    119   5736  Molly Airington       Wilder Elementary School                11:23.0  5:42/K    2  
  168    120    856  Juliet Jones          Camden Station Elementary Scho          11:23.6  5:42/K    3  
  169  (< 5)   4662  Isabella Dixon        Anne Mason                              11:25.0  5:43/K    3  
  170    121   2653  Elyn Cornett          Highlands Latin School Element          11:25.1  5:43/K    3  
  171    122   3220  Leah Harrell          Liberty Elementary School               11:25.8  5:43/K    3  
  172    123   2659  Evelyn Flowers        Highlands Latin School Element          11:27.2  5:44/K    1  
  173    124   2437  Kinsley Dicarlo       Harmony Elementary School               11:27.9  5:44/K    2  
  174    125   3219  Gia Griffin           Liberty Elementary School               11:28.0  5:44/K    3  
  175  (< 5)   4356  Eiley Hazelip         Rosa Parks Elementary                   11:30.7  5:45/K    2  
  176    126    116  Eva Bradley           Athens-Chilesburg Elementary            11:33.6  5:47/K    4  
  177    127   1566  Evelyn Hughes         Dunn Elementary                         11:34.7  5:47/K    2  
  178    128   1920  Sylvia Van Beek       Field Elementary                        11:35.7  5:48/K    2  
  179  (> 7)   1585  Molly Rominger        Dunn Elementary                         11:37.5  5:49/K    0  
  180    129   2446  Etta Hayes            Harmony Elementary School               11:37.7  5:49/K    2  
  181  (> 7)   1591  Kate Watkins          Dunn Elementary                         11:38.9  5:49/K    2  
  182    130   2662  Knightley Gordon      Highlands Latin School Element          11:39.9  5:50/K    0  
  183  (> 7)   2200  Madeline Masters      Goshen Elementary                       11:42.3  5:51/K    2  
  184    131   4591  Eva Herald            Sayers Classical Academy                11:44.4  5:52/K    4  
  185    132   3391  Jimena Jara           Lowe Elementary School                  11:47.0  5:54/K    4  
  186    133   3773  Jenni-Claire Gant     Muhlenberg County                       11:47.1  5:54/K    3  
  187    134   5136  Charlotte Reilly      St. Mary (Alexandria)                   11:49.3  5:55/K    2  
  188  (< 5)   4559  Molly Brasher         Sacred Heart Model School               11:49.4  5:55/K    2  
  189  (> 7)   3781  Presley Rolley        Muhlenberg County                       11:50.6  5:55/K    1  
  190  (> 7)   2658  Sophia Falk           Highlands Latin School Element          11:51.6  5:56/K    1  
  191    135   1264  Zoey Dietz            Longbranch                              11:51.9  5:56/K    2  
  192    136   3325  Rori Davis            Locust Grove Elementary School          11:52.6  5:56/K    2  
  193  (< 5)   1123  Mackenzie Owens       Christian Academy of Carrollto          11:53.3  5:57/K    4  
  194  (> 7)   3330  Olivia Hayden         Locust Grove Elementary School          11:55.7  5:58/K    2  
  195  (> 7)   2674  Helen Neuner          Highlands Latin School Element          11:55.9  5:58/K    2  
  196    137    205  Isabelle Palumbo      Bates Elementary                        11:56.0  5:58/K    2  
  197  (> 7)    217  Lila Zirkelback       Bates Elementary                        11:56.8  5:58/K    3  
  198    138   1905  Willow Bugg           Field Elementary                        11:57.2  5:59/K    2  
  199  (< 5)   5083  Kenna Siemer          St. Joseph, Cold Spring                 11:58.0  5:59/K    3  
  200  (< 5)   1849  Alivia Davis          Farmer Elementary                       11:58.8  5:59/K    2  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  201  (< 5)   1516  Ayla Duncan           Derby City Athletic Club                11:58.9  5:59/K    2  
  202  (< 5)   4671  Annie Falk            Northern                                12:00.3  6:00/K    1  
  203  (< 5)   4354  Anna Grace Burgess    Rosa Parks Elementary                   12:01.8  6:01/K    3  
  204  (> 7)   2456  Natalie Maggard       Harmony Elementary School               12:02.7  6:01/K    2  
  205  (< 5)   1514  Ayla Burchett         Derby City Athletic Club                12:04.4  6:02/K    0  
  206  (< 5)   3594  Camryn Gross          McBrayer Elementary                     12:04.4  6:02/K    1  
  207    139   3690  Audrey Collins        Middletown Elementary                   12:04.8  6:02/K    4  
  208    140   1916  Hazel Murphy          Field Elementary                        12:05.6  6:03/K    4  
  209  (> 7)   2433  Catherine Brooks      Harmony Elementary School               12:06.7  6:03/K    3  
  210    141   5648  Brooke Sturdevant     West Jessamine Middle School            12:07.4  6:04/K    4  
  211    142   4592  Emma King             Sayers Classical Academy                12:09.2  6:05/K    2  
  212  (< 5)   2945  Sophia Jordan         Kenwood Station Elementary Sch          12:09.6  6:05/K    4  
  213  (> 7)    189  Jennifer Garcia       Bates Elementary                        12:11.4  6:06/K    3  
  214    143   3384  Sophia Decker         Lowe Elementary School                  12:11.7  6:06/K    2  
  215  (< 5)    564  Jessica Garcia        Cane Ridge                              12:13.8  6:07/K    5  
  216    144   5131  Lauren Doyle          St. Mary (Alexandria)                   12:14.9  6:07/K    2  
  217  (> 7)   2451  Lola Huang            Harmony Elementary School               12:15.4  6:08/K    2  
  218  (< 5)   4681  Annabelle Marcum      Western Elementary                      12:19.2  6:10/K    4  
  219  (> 7)    202  Emery Meyer           Bates Elementary                        12:20.3  6:10/K    2  
  220    145   1000  Alyssa Schelling      Carter Traditional Elementary           12:23.8  6:12/K    1  
  221    146    455  Elise Aubrey          Bloom Elementary                        12:24.5  6:12/K    4  
  222  (> 7)    204  Isabella Nova         Bates Elementary                        12:24.9  6:12/K    3  
  223  (< 5)   4682  Sophie Marshall       Anne Mason                              12:27.1  6:14/K    4  
  224  (< 5)   2056  Jaylah Watley         Garden Springs Elementary Scho          12:27.5  6:14/K    3  
  225  (< 5)   4978  Evie Ginem            St. Edward                              12:30.6  6:15/K    3  
  226    147   3637  Kaidence Skeens       Mercer Elementary                       12:31.4  6:16/K    4  
  227  (< 5)   4658  Savannah Cain         Stamping Ground                         12:31.8  6:16/K    3  
  228    148   1001  Ava Schelling         Carter Traditional Elementary           12:32.9  6:16/K    4  
  229  (> 7)    188  Alivia Fields         Bates Elementary                        12:33.9  6:17/K    2  
  230  (< 5)   4670  Lily Ethington        Stamping Ground                         12:34.3  6:17/K    2  
  231    149    996  Allison Clem          Carter Traditional Elementary           12:34.4  6:17/K    3  
  232  (> 7)   2448  Lucy Heck             Harmony Elementary School               12:35.3  6:18/K    3  
  233  (< 5)   2049  Ava Nelson            Garden Springs Elementary Scho          12:36.3  6:18/K    1  
  234    150   4055  Mariela Grace         Oldham County Homeschool Eleme          12:37.7  6:19/K    3  
  235    151   3387  Quinn Garmon          Lowe Elementary School                  12:39.7  6:20/K    2  
  236    152   3553  Anna Kern             Maxwell Elementary School               12:39.8  6:20/K    1  
  237  (< 5)   1049  Embry Dillon          Centerfield Elementary School           12:42.2  6:21/K    1  
  238    153   3545  Bert Aguirre          Maxwell Elementary School               12:42.8  6:21/K    1  
  239    154   4054  Kateri Grace          Oldham County Homeschool Eleme          12:43.4  6:22/K    1  
  240  (< 5)   4657  Zion Buntin           Lemmons Mill                            12:44.6  6:22/K    1  
  241  (< 5)   3298  Lorelei Miller        Lincoln Elementary                      12:47.0  6:24/K    2  
  242    155   3380  Grace Anderson        Lowe Elementary School                  12:47.3  6:24/K    2  
  243  (> 7)    174  Leah Anderson         Bates Elementary                        12:47.4  6:24/K    2  
  244  (< 5)   3297  Sophia Embry          Lincoln Elementary                      12:47.5  6:24/K    2  
  245  (< 5)   4352  Ilma Arain            Rosa Parks Elementary                   12:49.0  6:25/K    2  
  246  (> 7)    175  Ella Ashby            Bates Elementary                        12:49.3  6:25/K    2  
  247  (< 5)   2048  Paige McBride         Garden Springs Elementary Scho          12:53.3  6:27/K    4  
  248    156    122  Molly Miner           Athens-Chilesburg Elementary            12:54.6  6:27/K    3  
  249  (< 5)   2121  Nora Kelley           Glendover Elementary                    12:54.8  6:27/K    3  
  250    157   4052  Rowena Gedeon         Oldham County Homeschool Eleme          12:55.0  6:28/K    0  
  251  (< 5)   4667  Cora Dyer             Eastern Scott Countyh                   12:57.2  6:29/K    0  
  252    158    111  Klaire Baum           Athens-Chilesburg Elementary            12:57.3  6:29/K    2  
  253    159    420  Emma Browning         Blessed Sacrament                       12:59.3  6:30/K    1  
  254  (< 5)   1791  Mia Wilson            Eisenhower Elementary School            13:00.4  6:30/K    4  
  255    160   1003  Hadley Tuttle         Carter Traditional Elementary           13:02.5  6:31/K    1  
  256    161   3547  Liliana Cowan         Maxwell Elementary School               13:03.9  6:32/K    2  
  257  (> 7)    218  Violet Zirkelback     Bates Elementary                        13:04.1  6:32/K    1  
  258    162    463  Quinn Newman          Bloom Elementary                        13:04.9  6:32/K    2  
  259  (> 7)    176  EmmaKate Banks        Bates Elementary                        13:06.2  6:33/K    0  
  260  (> 7)    198  Aubrey Lawson         Bates Elementary                        13:06.7  6:33/K    1  
  261  (> 7)   3775  Temprence Latham      Muhlenberg County                       13:08.1  6:34/K    2  
  262  (> 7)   1592  Annie Weckman         Dunn Elementary                         13:11.9  6:36/K    2  
  263  (< 5)   4676  Adaline Johnson       Garth                                   13:12.3  6:36/K    2  
  264  (< 5)   2124  Audrey Marks          Glendover Elementary                    13:12.3  6:36/K    3  
  265  (< 5)   3156  Alice Williams        Lexington Christian Elementary          13:15.2  6:38/K    3  
  266  (< 5)   2736  Mary Goodall          Hite                                    13:16.0  6:38/K    2  
  267  (> 7)   2463  Molly Robinson        Harmony Elementary School               13:18.7  6:39/K    2  
  268  (< 5)   1120  Macy Blevins          Christian Academy of Carrollto          13:19.0  6:40/K    3  
  269  (> 7)   1584  Kate Rominger         Dunn Elementary                         13:21.4  6:41/K    0  
  270  (> 7)   2472  Harper Wiegand        Harmony Elementary School               13:22.9  6:41/K    2  
  271  (< 5)   4674  Ryleigh Gene          Garth                                   13:23.1  6:42/K    1  
  272    163   3629  Juleen Jones          Mercer Elementary                       13:24.4  6:42/K    3  
  273    164   3633  Emily Satterly        Mercer Elementary                       13:24.8  6:42/K    3  
  274  (> 7)   3396  Nara Miran            Lowe Elementary School                  13:30.3  6:45/K    1  
  275    165   5748  Lilah Lewter          Wilder Elementary School                13:30.6  6:45/K    3  
  276  (> 7)    419  Arden Berry           Blessed Sacrament                       13:32.8  6:46/K    3  
  277  (> 7)    432  Claire Rousseau       Blessed Sacrament                       13:35.0  6:48/K    4  
  278  (> 7)   3395  Devangi Kuriyal       Lowe Elementary School                  13:38.7  6:49/K    2  
  279    166   4051  Madison Bebee         Oldham County Homeschool Eleme          13:39.8  6:50/K    3  
  280  (> 7)   3338  Eva McCarty           Locust Grove Elementary School          13:43.7  6:52/K    2  
  281  (> 7)   2675  Lainey Pfister        Highlands Latin School Element          13:45.1  6:53/K    2  
  282  (> 7)    431  Azelie Rousseau       Blessed Sacrament                       13:50.0  6:55/K    0  
  283  (< 5)   1778  Raley Ellis           Eisenhower Elementary School            13:51.9  6:56/K    3  
  284    167   3560  Kiko Riesbeck         Maxwell Elementary School               13:53.0  6:57/K    2  
  285  (> 7)   2179  Chloe Anderies        Goshen Elementary                       14:00.9  7:00/K    2  
  286  (> 7)    194  Lydia Johnson         Bates Elementary                        14:03.0  7:02/K    3  
  287    168   3625  Kyndall Dawson        Mercer Elementary                       14:11.2  7:06/K    4  
  288  (> 7)   1552  Hawi Breetz           Dunn Elementary                         14:14.4  7:07/K    0  
  289  (> 7)    197  Zoey Lauyans          Bates Elementary                        14:15.4  7:08/K    0  
  290  (< 5)   2051  Dorsey Simmons        Garden Springs Elementary Scho          14:17.3  7:09/K    0  
  291    169   5756  Michaela Williams     Wilder Elementary School                14:18.2  7:09/K    3  
  292  (> 7)   3218  Ziva Gonzval          Liberty Elementary School               14:20.0  7:10/K    2  
  293  (> 7)   3217  Lia Gonzval           Liberty Elementary School               14:23.7  7:12/K    0  
  294  (< 5)   1851  Ellyse Hicks          Farmer Elementary                       14:26.6  7:13/K    3  
  295  (> 7)    179  Brooklyn Calloway     Bates Elementary                        14:26.7  7:13/K    1  
  296  (< 5)   1855  Madisyn Welch         Farmer Elementary                       14:30.0  7:15/K    1  
  297  (> 7)   5755  Leigha Williams       Wilder Elementary School                14:32.4  7:16/K    4  
  298  (> 7)   2670  Paisley Moore         Highlands Latin School Element          14:35.8  7:18/K    0  
  299  (> 7)   1551  Abigayle Breetz       Dunn Elementary                         14:38.5  7:19/K    1  
  300  (> 7)    860  Charleigh McNamara    Camden Station Elementary Scho          14:45.1  7:23/K    2  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  301    170   3628  Madison Hood          Mercer Elementary                       14:50.6  7:25/K    3  
  302  (< 5)   1852  Macie McGlinchey      Farmer Elementary                       14:54.9  7:27/K    3  
  303    171   3630  Londyn Martin         Mercer Elementary                       14:55.3  7:28/K    3  
  304  (< 5)   1060  Violet Salinas-morrisoCenterfield Elementary School           15:06.7  7:33/K    2  
  305  (> 7)   3639  Mia Valle             Mercer Elementary                       15:08.3  7:34/K    3  
  306  (< 5)    574  Jasmine Wilson        Cane Ridge                              15:10.9  7:35/K    2  
  307  (< 5)   1777  Presley Ellis         Eisenhower Elementary School            15:14.0  7:37/K    0  
  308  (> 7)   3392  Autumn Johnston       Lowe Elementary School                  15:18.5  7:39/K    0  
  309  (> 7)   3383  Katherine Cantor      Lowe Elementary School                  15:25.1  7:43/K    4  
  310  (< 5)    561  Madelyn Clark         Cane Ridge                              15:34.5  7:47/K    1  
  311  (> 7)   2661  Penelope Ford         Highlands Latin School Element          15:54.8  7:57/K    1  
  312    172    123  Sophia Miner          Athens-Chilesburg Elementary            15:57.3  7:59/K    0  
  313  (> 7)    203  Evie Mouser           Bates Elementary                        16:07.2  8:04/K    0  
  314  (< 5)   2129  Ruby Pascale-Hague    Glendover Elementary                    16:13.3  8:07/K    3  
  315  (< 5)   3150  Georgia Johns         Lexington Christian Elementary          16:17.0  8:09/K    4  
  316    173    459  Evelyn Johnson        Bloom Elementary                        16:25.5  8:13/K    3  
  317  (< 5)   2132  Olivia Richardson     Glendover Elementary                    16:37.2  8:19/K    4  
  318  (> 7)    207  Evelyn Parrino        Bates Elementary                        16:43.1  8:22/K    0  
  319  (> 7)    214  Morgan Stock          Bates Elementary                        16:50.0  8:25/K    4  
  320  (> 7)   5735  Emily Airington       Wilder Elementary School                17:02.5  8:31/K    0  
  321    174   3565  Sylvia Warren         Maxwell Elementary School               17:43.9  8:52/K    2  
  322  (> 7)    187  Caylynn Elmore        Bates Elementary                        18:29.5  9:15/K    1  
  323  (> 7)   2216  Kyla Tarbet           Goshen Elementary                       20:08.7 10:04/K    4  
  324  (> 7)   5746  Dylan Keys            Wilder Elementary School                22:51.7 11:26/K    1  



Overall Finish List - Girls

EL Girls 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   1090  Joanna Bryant         Christ the King School                  11:18.0  3:46/K    6  
    2  (< 5)   1768  Alex Egan             Eastside Middle School                  11:42.3  3:54/K    6  
    3  (< 5)   3765  Savannah Mooney       Mt. Washington Middle School            11:45.3  3:55/K    6  
    4      1    702  Trista Morris         Brown                                   11:57.6  3:59/K    6  
    5      2    330  Lily Parke            Beechwood                               12:00.0  4:00/K    6  
    6  (< 5)   4560  Nora Starr            Sacred Heart Model School               12:05.2  4:02/K    6  
    7  (< 5)   5118  Gabby Ault            St. Mary                                12:05.8  4:02/K    6  
    8  (< 5)   4982  Bailee Montgomery     St. Edward                              12:06.2  4:02/K    6  
    9      3   2596  Lillian Borkowski     Highland Middle School                  12:10.1  4:03/K    6  
   10  (< 5)   5199  Taryn Tracy           St. Michael                             12:10.8  4:04/K    6  
   11      4   1362  Monica Piccioli       Crosby Middle School                    12:14.5  4:05/K    6  
   12      5   4726  Kenzie Barber         Second Street Elementary Schoo          12:15.8  4:05/K    6  
   13      6    701  Taylor Morris         Brown                                   12:24.3  4:08/K    6  
   14      7   3324  Julia Anastasio       Locust Grove Elementary School          12:25.6  4:09/K    5  
   15  (< 5)    659  Sami Govey            Boyd County                             12:26.0  4:09/K    6  
   16  (< 5)   1879  McKayla Moore         Farnsley Middle School                  12:31.6  4:11/K    6  
   17      8    774  Lilly Hart            Burgin                                  12:31.8  4:11/K    5  
   18      9    967  Savannah Thomas       Campbell Middle School                  12:33.2  4:11/K    7  
   19     10   2135  Caroline Warren       Glendover Elementary                    12:34.9  4:12/K    5  
   20  (< 5)   4244  MacKenzie Whitehouse  Pleasant Grove Elementary               12:35.4  4:12/K    5  
   21  (< 5)    660  Ava Kazee             Boyd County                             12:37.1  4:12/K    6  
   22     11   2202  Kiersten May          Goshen Elementary                       12:39.0  4:13/K    5  
   23  (< 5)   2269  Emmerson Walters      Grant County                            12:40.0  4:13/K    5  
   24  (< 5)   5114  Vivian Ratterman      St. Margaret Mary                       12:40.7  4:14/K    6  
   25  (< 5)   3924  Lauren Crouch         North Laurel Middle School              12:41.0  4:14/K    6  
   26     12   5509  Emma Carrico          Tully Elementary                        12:41.8  4:14/K    5  
   27     13   4967  Alexis Arroyo         St. Bernard                             12:42.0  4:14/K    5  
   28     14   2434  Ryan Burgan           Harmony Elementary School               12:42.3  4:14/K    5  
   29  (< 5)   2032  Lydia Young           Gallatin County                         12:43.8  4:15/K    6  
   30     15   4455  Kaelyn Howard         Russell                                 12:44.3  4:15/K    5  
   31     16   3657  Hadley Dierking       Meyzeek Middle School                   12:45.9  4:15/K    6  
   32     17   1360  Arianna Newkirk       Crosby Middle School                    12:46.6  4:16/K    6  
   33  (< 5)   3025  Riley James           James Homeschool                        12:46.6  4:16/K    5  
   34  (< 5)   4849  Kate Sparks           South Oldham Middle School              12:47.3  4:16/K    6  
   35     18   2460  Audrey Perkins        Harmony Elementary School               12:48.0  4:16/K    5  
   36     19   4970  Kate Pendleton        St. Bernard                             12:48.1  4:16/K    5  
   37  (< 5)   3927  Haiden Moses          North Laurel Middle School              12:48.5  4:16/K    6  
   38     20   4100  Lucy Wayland          Oldham County Middle School             12:49.3  4:16/K    5  
   39     21    828  Anna Kate Stovall     Burns Middle School                     12:50.1  4:17/K    4  
   40  (< 5)   4152  Alexis Moran          Owen County                             12:50.8  4:17/K    5  
   41  (< 5)   5317  Anna Curtsinger       Sts. Peter and Paul-California          12:51.3  4:17/K    5  
   42     22    326  Briza Jardinez        Beechwood                               12:51.7  4:17/K    6  
   43     23   1564  Camille Hoekstra      Dunn Elementary                         12:52.3  4:17/K    5  
   44     24   2432  Catherine Baird       Harmony Elementary School               12:53.1  4:18/K    5  
   45  (< 5)   5150  Ava Basa              St. Mary Academy (Louisville)           12:54.6  4:18/K    5  
   46  (< 5)   4340  Maliyah Swinney       Rockcastle County                       12:55.2  4:18/K    5  
   47     25   2826  Leah Hukle            Jessie Clark Middle School              12:55.7  4:19/K    6  
   48  (< 5)   4558  Brooklynn Bohnert     Sacred Heart Model School               12:56.0  4:19/K    6  
   49     26   4971  Olivia Pendleton      St. Bernard                             12:56.9  4:19/K    5  
   50  (< 5)   3942  Eden Sandlin          North Marshall Middle School            12:59.4  4:20/K    6  
   51     27   2455  Aleksandra Keramzieva Harmony Elementary School               13:00.7  4:20/K    5  
   52     28    270  Macy Leahy            Beaumont Middle School                  13:03.3  4:21/K    6  
   53  (< 5)   2800  Kori Marshall         Jefferson County Traditional M          13:04.5  4:22/K    6  
   54     29   2831  Natalia Melchiore-DaytJessie Clark Middle School              13:04.8  4:22/K    6  
   55  (< 5)   4267  Gemma Harkins         Ramsey Middle School                    13:05.4  4:22/K    6  
   56  (< 5)   4985  Audrey Spina          St. Edward                              13:06.2  4:22/K    5  
   57  (< 5)   5039  Gianna Neaves         St. John School                         13:07.1  4:22/K    6  
   58     30   1586  Stella Shuman         Dunn Elementary                         13:09.8  4:23/K    5  
   59     31    972  Kinslee Wesolowski    Campbell Middle School                  13:11.8  4:24/K    5  
   60     32   3658  Elizabeth Kallik      Meyzeek Middle School                   13:13.3  4:24/K    6  
   61     33   1159  Alexis Jones          College View Middle School              13:13.6  4:25/K    5  
   62  (< 5)   5234  Malia Shaver          St. Paul                                13:14.5  4:25/K    6  
   63     34   4968  Lauren Browning       St. Bernard                             13:15.1  4:25/K    5  
   64     35   2827  Lexie Hunt            Jessie Clark Middle School              13:16.0  4:25/K    6  
   65     36   3908  Chaundra Fils         North Hardin Christian School           13:16.9  4:26/K    5  
   66     37    822  Kirii Mattingly       Burns Middle School                     13:17.6  4:26/K    6  
   67     38   5283  Audrina Schaefer      Stopher Elementary School               13:17.7  4:26/K    5  
   68  (< 5)   2028  Isabella Olivigni     Gallatin County                         13:18.4  4:26/K    5  
   69     39   2817  Maggie Cahill         Jessie Clark Middle School              13:18.7  4:26/K    6  
   70  (< 5)   5195  Katie Roper           St. Michael                             13:20.0  4:27/K    5  
   71     40   1357  Emerson Lilly         Crosby Middle School                    13:20.4  4:27/K    6  
   72     41    814  Ava Falloway          Burns Middle School                     13:23.2  4:28/K    6  
   73     42    210  Carlie Ray            Bates Elementary                        13:24.1  4:28/K    5  
   74     43   4079  Sophie Henage         Oldham County Middle School             13:24.7  4:28/K    5  
   75     44   4094  Elizabeth Skillern    Oldham County Middle School             13:26.9  4:29/K    5  
   76     45   4446  Lylah Cameron         Russell                                 13:27.7  4:29/K    6  
   77  (< 5)   1915  Dagny Morgan          Field Elementary                        13:28.0  4:29/K    5  
   78     46   5276  Lucy O'Brien          Stopher Elementary School               13:28.7  4:30/K    5  
   79     47   4081  Cameron Hurley        Oldham County Middle School             13:30.8  4:30/K    6  
   80     48   5637  Isabella Lewis        West Jessamine Middle School            13:31.3  4:30/K    6  
   81  (< 5)   2541  Baleigh Arnold        Heath Middle School                     13:31.4  4:30/K    6  
   82     49    331  Ella Schneider        Beechwood                               13:32.5  4:31/K    6  
   83  (< 5)   5133  Tessa Hafer           St. Mary (Alexandria)                   13:32.9  4:31/K    5  
   84  (< 5)   5390  Bella Needham         The Lexington School                    13:34.1  4:31/K    6  
   85     50   3910  Amelia Hunter         North Hardin Christian School           13:35.0  4:32/K    5  
   86  (< 5)   2104  Yisell Baires         Georgetown Middle School                13:35.4  4:32/K    6  
   87  (< 5)   4983  Diana Nava            St. Edward                              13:35.8  4:32/K    5  
   88     51   5336  Jayden Jones          Summit View Academy                     13:36.5  4:32/K    5  
   89  (< 5)   1106  Anabelle Plummer      Christian Academy Middle Schoo          13:36.5  4:32/K    6  
   90  (< 5)   4248  Amelia Barnes         Powell County                           13:36.7  4:32/K    6  
   91  (< 5)   5189  Elizabeth Embry       St. Michael                             13:36.8  4:32/K    5  
   92     52   5625  Ada Brown             West Jessamine Middle School            13:37.0  4:32/K    6  
   93     53   5639  Kylie Marcum          West Jessamine Middle School            13:37.4  4:32/K    5  
   94     54   5263  Kayleigh Delaney      Stopher Elementary School               13:37.7  4:33/K    5  
   95     55   4398  Bella Holland         Rowan County                            13:39.5  4:33/K    5  
   96     56   5271  Abigail Lindy         Stopher Elementary School               13:39.5  4:33/K    5  
   97     57    811  Adelyn Dilback        Burns Middle School                     13:39.7  4:33/K    6  
   98     58   2776  Emma Warner           Holy Name of Jesus Catholic Sc          13:39.9  4:33/K    5  
   99     59   2452  Millie Huang          Harmony Elementary School               13:40.2  4:33/K    4  
  100     60   5634  Jana Johnston         West Jessamine Middle School            13:40.6  4:34/K    6  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (< 5)   5556  Hope Tignor           Turkey Foot Middle School               13:41.0  4:34/K    6  
  102     61   5626  Emily Burns           West Jessamine Middle School            13:41.2  4:34/K    6  
  103  (< 5)   2802  Bella Pointer         Jefferson County Traditional M          13:41.8  4:34/K    6  
  104  (< 5)   1781  Carmela McWaters      Eisenhower Elementary School            13:41.9  4:34/K    5  
  105     62   1365  Kate Schmitz          Crosby Middle School                    13:43.8  4:35/K    6  
  106  (< 5)   1784  Elizabeth Sherroan    Eisenhower Elementary School            13:44.9  4:35/K    5  
  107     63   5339  Neveah McDaniel       Summit View Academy                     13:45.0  4:35/K    5  
  108     64   5630  Lilliana Greathouse   West Jessamine Middle School            13:45.7  4:35/K    6  
  109  (< 5)   2023  London Baker          Gallatin County                         13:45.8  4:35/K    5  
  110  (< 5)   5726  Menda Tipton          Whitefield Academy                      13:46.0  4:35/K    6  
  111  (< 5)    109  Sophia Anderson       Athens-Chilesburg Elementary            13:47.3  4:36/K    5  
  112     65   2115  Cathey Davison        Glendover Elementary                    13:47.9  4:36/K    5  
  113     66   1850  Jocelyn Davis         Farmer Elementary                       13:49.0  4:36/K    5  
  114  (< 5)   1771  Makayla Meyer         Eastside Middle School                  13:49.0  4:36/K    6  
  115     67   2605  Abigail Hisey         Highland Middle School                  13:51.0  4:37/K    6  
  116     68   2205  Emerson Owen          Goshen Elementary                       13:51.8  4:37/K    4  
  117  (< 5)   4155  Lyla Wilson           Owen County                             13:53.1  4:38/K    6  
  118     69    333  Nora Wilke            Beechwood                               13:54.1  4:38/K    6  
  119  (< 5)   5725  Gabriella Green       Whitefield Academy                      13:55.2  4:38/K    6  
  120     70    775  Kate Hatfield         Burgin                                  13:55.4  4:38/K    6  
  121     71   2046  Ellie Lavey           Garden Springs Elementary Scho          13:55.9  4:39/K    5  
  122     72   3334  Olivia Jasper         Locust Grove Elementary School          13:56.5  4:39/K    5  
  123     73   5532  Kinsley Yaden         Tully Elementary                        13:57.2  4:39/K    5  
  124     74   2217  Adalyn Taylor         Goshen Elementary                       13:57.4  4:39/K    5  
  125     75   2609  Lucy Treece           Highland Middle School                  13:57.5  4:39/K    6  
  126     76   2775  Abby Shires           Holy Name of Jesus Catholic Sc          13:57.8  4:39/K    6  
  127     77    808  Aurora Brand          Burns Middle School                     13:58.1  4:39/K    6  
  128     78   1553  Marisa Bucher         Dunn Elementary                         13:58.9  4:40/K    5  
  129     79   5262  Aniyah Brown          Stopher Elementary School               13:59.5  4:40/K    5  
  130     80   1158  Aubrey Ezell          College View Middle School              14:02.2  4:41/K    5  
  131     81   4103  Sylvie Williams       Oldham County Middle School             14:02.6  4:41/K    6  
  132     82   2197  Harper Lehmann        Goshen Elementary                       14:03.7  4:41/K    5  
  133     83   5269  Olivia King           Stopher Elementary School               14:04.3  4:41/K    5  
  134     84   2821  Caroline Fritz        Jessie Clark Middle School              14:04.6  4:42/K    6  
  135     85   2600  Evelyn Clements       Highland Middle School                  14:05.5  4:42/K    6  
  136     86   2829  Meredith Kesler       Jessie Clark Middle School              14:05.5  4:42/K    6  
  137  (< 5)   3866  Adeline Humphrey      Noe Middle School                       14:05.8  4:42/K    6  
  138  (< 5)   2783  Delaney Sullivan      Holy Spirit                             14:06.0  4:42/K    5  
  139     87   4061  Kenzie Austin         Oldham County Middle School             14:06.6  4:42/K    6  
  140  (< 5)   3928  Riley Vickers         North Laurel Middle School              14:06.7  4:42/K    6  
  141     88   2186  Hallie DeMichele      Goshen Elementary                       14:07.9  4:43/K    5  
  142     89   3654  Keertana Bangaru      Meyzeek Middle School                   14:08.1  4:43/K    6  
  143     90   2834  Callie Tyson          Jessie Clark Middle School              14:08.8  4:43/K    6  
  144     91   3323  Savannah Alder        Locust Grove Elementary School          14:09.8  4:43/K    5  
  145     92   1162  Dakota McCaslin       College View Middle School              14:10.3  4:43/K    5  
  146     93    272  Yullianne Lee         Beaumont Middle School                  14:11.1  4:44/K    6  
  147  (< 5)   3823  Madeleine Hall        Mullins School                          14:12.5  4:44/K    5  
  148     94    784  Raegan Taylor         Burgin                                  14:13.8  4:45/K    6  
  149  (< 5)   4223  Cadence Compton       Phelps School                           14:13.9  4:45/K    6  
  150     95   2189  Iris Hennessee        Goshen Elementary                       14:14.5  4:45/K    4  
  151     96    283  Elizabeth Wlliams     Beaumont Middle School                  14:15.2  4:45/K    6  
  152     97    269  Miku Imamura          Beaumont Middle School                  14:15.4  4:45/K    6  
  153  (< 5)   3030  Hannah McCurdy        One Way Christian                       14:16.2  4:45/K    5  
  154     98   1255  Piper Aschermann      Camp Ernst                              14:17.3  4:46/K    6  
  155  (< 5)   4835  Rose Stanko           South Laurel Middle School              14:18.1  4:46/K    5  
  156     99   2599  Lily Chaney           Highland Middle School                  14:20.4  4:47/K    6  
  157    100   3664  Ava Snyder            Meyzeek Middle School                   14:20.7  4:47/K    6  
  158    101    958  Taylor Cavill         Campbell Middle School                  14:21.2  4:47/K    6  
  159  (< 5)   4669  Emily Erwin           Scott County Middle School              14:21.7  4:47/K    6  
  160    102    368  Cassidy Bailey        Berea                                   14:22.2  4:47/K    5  
  161    103    809  Sophia Brand          Burns Middle School                     14:22.9  4:48/K    3  
  162    104   5744  Emily Gdowski         Wilder Elementary School                14:24.5  4:48/K    5  
  163    105   3222  Addison Howard        Liberty Elementary School               14:25.0  4:48/K    5  
  164    106   1354  Ellie Henderson       Crosby Middle School                    14:25.3  4:48/K    6  
  165    107    815  Payton French         Burns Middle School                     14:26.2  4:49/K    6  
  166    108   5518  Egan Hofmann          Tully Elementary                        14:27.0  4:49/K    3  
  167  (< 5)   5589  Addison Vonhandorf    Walton Verona                           14:27.5  4:49/K    5  
  168    109   5063  Kate Cowan            St. Joseph School (Bowling Gre          14:27.7  4:49/K    6  
  169  (< 5)    390  Baili Hoten           Bernheim Middle School                  14:27.9  4:49/K    5  
  170    110    329  Gwyn Orzali           Beechwood                               14:28.1  4:49/K    6  
  171    111   2462  Ella Robinett         Harmony Elementary School               14:28.6  4:50/K    5  
  172  (< 5)   2677  Gigi Pryor            Highlands Latin School Element          14:28.8  4:50/K    6  
  173  (< 5)   1097  Piper Collins         Christian Academy Middle Schoo          14:28.9  4:50/K    5  
  174  (< 5)    636  Alona Lupardus        Bowling Green Junior High Scho          14:29.2  4:50/K    5  
  175    112   3339  Gentry Petaja         Locust Grove Elementary School          14:29.5  4:50/K    5  
  176    113   4735  Emily Miklavcic       Second Street Elementary Schoo          14:29.8  4:50/K    6  
  177    114   3214  Journee Edwards       Liberty Elementary School               14:29.9  4:50/K    5  
  178    115     18  Lucille Rusch         Anchorage Public School                 14:29.9  4:50/K    5  
  179  (< 5)   4330  Kai Cox               Rockcastle County                       14:30.2  4:50/K    6  
  180    116   1589  Erica Wang            Dunn Elementary                         14:34.9  4:52/K    5  
  181    117   5631  Paige Hobgood         West Jessamine Middle School            14:35.8  4:52/K    5  
  182    118   4447  Haley Daniels         Russell                                 14:36.1  4:52/K    6  
  183  (< 5)   4032  Elise Shanks          Norton Elementary                       14:36.2  4:52/K    5  
  184    119   3660  Abby McDonald         Meyzeek Middle School                   14:36.6  4:52/K    6  
  185    120   5347  Lauren Williams       Summit View Academy                     14:36.6  4:52/K    6  
  186    121   3342  Lauren Tracy          Locust Grove Elementary School          14:36.8  4:52/K    5  
  187  (< 5)   3929  Angel Woods           North Laurel Middle School              14:37.2  4:52/K    6  
  188  (< 5)   4226  Bailey Norman         Phelps School                           14:37.4  4:52/K    6  
  189  (< 5)   4943  Mabel George          St. Agnes                               14:38.4  4:53/K    6  
  190  (< 5)   2778  Kenleigh Cates        Holy Spirit                             14:39.1  4:53/K    6  
  191  (< 5)   4683  Allison May           Scott County Middle School              14:39.5  4:53/K    5  
  192    122    766  Brynn Bentley         Burgin                                  14:39.5  4:53/K    5  
  193    123   2130  Adrienne Reed         Glendover Elementary                    14:39.6  4:53/K    5  
  194    124   1847  Dayvika Alexander     Farmer Elementary                       14:41.9  4:54/K    5  
  195    125   1285  Morgan Poe            Camp Ernst                              14:42.3  4:54/K    6  
  196    126   4067  Kiera DeVault         Oldham County Middle School             14:43.0  4:54/K    5  
  197    127    185  Savannah Derringer    Bates Elementary                        14:44.7  4:55/K    5  
  198    128   4451  Isabella Garten       Russell                                 14:44.9  4:55/K    5  
  199  (< 5)    150  Cadie Mumford         Barret Traditional Middle Scho          14:45.0  4:55/K    6  
  200    129   2773  Charlotte Latta       Holy Name of Jesus Catholic Sc          14:45.0  4:55/K    2  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  201    130   4387  Sara Andres           Rowan County                            14:45.4  4:55/K    5  
  202  (< 5)    391  Hailee Jaggers        Bernheim Middle School                  14:46.1  4:55/K    6  
  203    131     16  Louise Robertson      Anchorage Public School                 14:46.3  4:55/K    5  
  204    132   1848  Jeray Cox             Farmer Elementary                       14:46.7  4:56/K    4  
  205    133   2118  Ava Greinke           Glendover Elementary                    14:47.1  4:56/K    5  
  206  (< 5)   3322  Sadi Gandee           Livingston Central Middle               14:47.5  4:56/K    6  
  207    134   1707  Preslie Houp          East Jessamine Middle School            14:48.1  4:56/K    5  
  208    135   2444  Margaret Harrington   Harmony Elementary School               14:48.2  4:56/K    5  
  209  (< 5)   3375  Ava Thompson          Louisville Classical Academy            14:48.2  4:56/K    6  
  210    136   1571  Ava Katherine Mehling Dunn Elementary                         14:48.3  4:56/K    5  
  211    137   4393  MaKenzie Crowe        Rowan County                            14:48.5  4:56/K    5  
  212    138    971  Ayla Wesolowski       Campbell Middle School                  14:49.2  4:56/K    3  
  213  (< 5)   1465  Sophia Cobb           Daviess County Middle School            14:49.4  4:56/K    6  
  214    139   1563  Cecilia Haynes        Dunn Elementary                         14:50.0  4:57/K    5  
  215  (< 5)    144  Anna Conner           Barret Traditional Middle Scho          14:50.8  4:57/K    6  
  216    140    696  Nina Devine           Brown                                   14:51.2  4:57/K    6  
  217    141   1292  Emily Stewart         Camp Ernst                              14:52.5  4:58/K    5  
  218    142    961  Lyklyn Hoffman        Campbell Middle School                  14:52.8  4:58/K    5  
  219    143   1291  Trista Stanaland      Camp Ernst                              14:52.9  4:58/K    6  
  220    144    280  Ann Suzuki            Beaumont Middle School                  14:54.4  4:58/K    6  
  221    145   1565  Isabel Howes          Dunn Elementary                         14:57.1  4:59/K    5  
  222    146   1167  Katherine Tillman     College View Middle School              14:57.7  4:59/K    6  
  223    147   1356  Megan Lawrey          Crosby Middle School                    14:58.0  4:59/K    6  
  224  (< 5)   5389  Poppy Karthikeyan     The Lexington School                    14:58.2  4:59/K    5  
  225    148   5264  Nalani Derringer      Stopher Elementary School               14:58.4  4:59/K    4  
  226  (< 5)   5391  Cailyn Quigg          The Lexington School                    14:59.7  5:00/K    6  
  227    149   5061  Sophia Casana         St. Joseph School (Bowling Gre          15:00.0  5:00/K    5  
  228    150   2183  Brenley Dehner        Goshen Elementary                       15:03.2  5:01/K    5  
  229  (< 5)   3400  Leilani Stewart       Lowe Elementary School                  15:04.4  5:01/K    5  
  230  (< 5)   5551  Rachel Brockman       Turkey Foot Middle School               15:05.3  5:02/K    6  
  231  (< 5)   2026  Brooklyn Hammond      Gallatin County                         15:05.8  5:02/K    6  
  232    151   5060  Lillybeth Bryant      St. Joseph School (Bowling Gre          15:06.7  5:02/K    6  
  233    152   3909  Jordan Fortner        North Hardin Christian School           15:07.0  5:02/K    6  
  234  (< 5)   2742  Ainsley Keith         Hite                                    15:09.4  5:03/K    5  
  235    153   5340  Aphia Neidenbach      Summit View Academy                     15:10.2  5:03/K    4  
  236    154   1052  Bella Dykes           Centerfield Elementary School           15:11.0  5:04/K    5  
  237    155   5506  Riley Allen           Tully Elementary                        15:11.7  5:04/K    5  
  238    156   5159  Ella McCoy            St. Matthews Elementary                 15:12.6  5:04/K    5  
  239    157    332  Madilyn Staley        Beechwood                               15:12.9  5:04/K    5  
  240    158   2606  Casey Nagel           Highland Middle School                  15:13.7  5:05/K    6  
  241    159   5062  Trisha Chhabra        St. Joseph School (Bowling Gre          15:14.3  5:05/K    6  
  242  (< 5)   5587  Chloe Schwanenberger  Walton Verona                           15:16.1  5:05/K    5  
  243    160    327  Kelsey Kohlhepp       Beechwood                               15:16.6  5:06/K    6  
  244  (< 5)   3367  Taylor Thomas         Lone Oak Middle School                  15:16.8  5:06/K    6  
  245    161    369  Iris Bailey           Berea                                   15:17.2  5:06/K    6  
  246    162   5519  Etta Hofmann          Tully Elementary                        15:17.2  5:06/K    5  
  247    163   1268  Elizabeth Hall        Camp Ernst                              15:17.4  5:06/K    5  
  248    164   3215  Hope Fardo            Liberty Elementary School               15:17.9  5:06/K    5  
  249    165   1166  Jersey Ollis          College View Middle School              15:19.5  5:07/K    6  
  250    166    371  Sylvia From           Berea                                   15:21.0  5:07/K    4  
  251  (< 5)   5235  Lillian Volk          St. Paul                                15:21.9  5:07/K    6  
  252    167   4738  Emme Moore            Second Street Elementary Schoo          15:22.6  5:08/K    6  
  253    168    259  Cora Breitigan        Beaumont Middle School                  15:22.7  5:08/K    6  
  254    169    511  Emily Schweickart     Bondurant Middle School                 15:23.9  5:08/K    6  
  255    170   1171  Haley Wolfe           College View Middle School              15:25.6  5:09/K    6  
  256    171   4618  Eva Bishop            Scapa Elementary                        15:26.2  5:09/K    5  
  257    172    367  Bryley Bailey         Berea                                   15:28.0  5:09/K    3  
  258    173    262  Ellie Cox             Beaumont Middle School                  15:28.0  5:09/K    6  
  259    174   1155  Tatum Cart            College View Middle School              15:28.2  5:09/K    6  
  260  (< 5)   5484  Gabby-Kate Mattern    Trinity Christian Academy               15:28.4  5:09/K    6  
  261  (< 5)   4027  Zaineb Elmerse        Norton Elementary                       15:29.6  5:10/K    5  
  262    175   3232  Min Jing Yeast        Liberty Elementary School               15:31.1  5:10/K    5  
  263    176   5334  Cassidy Grome         Summit View Academy                     15:33.9  5:11/K    4  
  264    177   2774  Madison Latta         Holy Name of Jesus Catholic Sc          15:35.1  5:12/K    6  
  265    178    969  Molly Wasson          Campbell Middle School                  15:36.1  5:12/K    4  
  266    179   3332  Kennedy Hodges        Locust Grove Elementary School          15:37.7  5:13/K    4  
  267    180   2772  Allie Green           Holy Name of Jesus Catholic Sc          15:38.4  5:13/K    6  
  268    181   2052  Adelynn Smith         Garden Springs Elementary Scho          15:40.3  5:13/K    5  
  269    182   5064  Madison Taylor        St. Joseph School (Bowling Gre          15:41.4  5:14/K    6  
  270  (< 5)    392  Lauren Lindquist      Bernheim Middle School                  15:44.0  5:15/K    6  
  271    183   2050  Sofia Nelson          Garden Springs Elementary Scho          15:44.3  5:15/K    5  
  272    184    703  Maisie Smith          Brown                                   15:44.7  5:15/K    6  
  273    185   3211  Maddie Barkley        Liberty Elementary School               15:46.3  5:15/K    5  
  274    186   1358  Allie Ludwick         Crosby Middle School                    15:47.2  5:16/K    6  
  275  (< 5)   1950  Brylee Alford         Flaherty Elementary                     15:48.6  5:16/K    5  
  276    187    675  Jenna Colvin          Bracken County                          15:49.1  5:16/K    5  
  277    188   1283  Ana Nordine           Camp Ernst                              15:50.3  5:17/K    5  
  278  (< 5)   4257  Ainsley Dedrick       Providence Christian Academy            15:51.3  5:17/K    6  
  279    189    683  Aleigha Leist         Bracken County                          15:55.4  5:18/K    5  
  280    190   2771  Melanie Garcia        Holy Name of Jesus Catholic Sc          15:56.2  5:19/K    6  
  281  (< 5)   3026  Amelia Jirak          Jirak Homeschool                        15:57.7  5:19/K    6  
  282    191   4733  Cate Looney           Second Street Elementary Schoo          15:59.1  5:20/K    6  
  283    192    196  Jaelyn Kokladas       Bates Elementary                        16:01.1  5:20/K    5  
  284  (< 5)   1878  Madeline King         Farnsley Middle School                  16:03.3  5:21/K    6  
  285    193   4628  Syd-Nee Tyler         Scapa Elementary                        16:04.1  5:21/K    5  
  286  (< 5)   4918  Norah Peercy          Spring Meadows Cottage School           16:05.4  5:22/K    3  
  287    194   4391  Ava Carver            Rowan County                            16:06.8  5:22/K    5  
  288    195   5157  Madilyn Henry         St. Matthews Elementary                 16:08.4  5:23/K    5  
  289  (< 5)   4917  Evelyn Peercy         Spring Meadows Cottage School           16:09.2  5:23/K    5  
  290  (< 5)   5791  Kali Buchanan         Williamstown Elementary                 16:09.9  5:23/K    5  
  291    196   5505  Laney Allen           Tully Elementary                        16:10.3  5:23/K    5  
  292    197   4969  Grace Carden          St. Bernard                             16:10.8  5:24/K    5  
  293    198   4388  Leslie Aquino-Quiahua Rowan County                            16:11.7  5:24/K    6  
  294  (< 5)   2741  Baleigh Jenks         Hite                                    16:13.1  5:24/K    5  
  295  (< 5)   2735  Campbell Beaman       Hite                                    16:13.3  5:24/K    5  
  296    199   3661  Alexa Millan          Meyzeek Middle School                   16:14.0  5:25/K    6  
  297  (< 5)    627  Naomi Basham          Bowling Green Junior High Scho          16:14.4  5:25/K    5  
  298    200   5337  Taylor Jones          Summit View Academy                     16:15.8  5:25/K    5  
  299    201   3225  Lauren Lee            Liberty Elementary School               16:17.1  5:26/K    5  
  300  (< 5)   5615  Aalyah Patton         West Carter                             16:18.6  5:26/K    6  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  301  (< 5)   5489  Emma Wilson           Trinity Christian Academy               16:22.1  5:27/K    5  
  302  (< 5)   1094  Jane Barrett          Christian Academy Middle Schoo          16:24.2  5:28/K    6  
  303    202   3663  Laural Senninger      Meyzeek Middle School                   16:24.6  5:28/K    6  
  304  (< 5)   4673  Cloe Fryman           Scott County Middle School              16:24.7  5:28/K    6  
  305    203     12  Juliette Palmer       Anchorage Public School                 16:25.5  5:29/K    0  
  306    204    177  Taylor Bott           Bates Elementary                        16:28.4  5:29/K    5  
  307  (< 5)   4053  Agnes Grace           Oldham County Homeschool Eleme          16:30.9  5:30/K    0  
  308  (< 5)   5485  Aubrey Mueller        Trinity Christian Academy               16:31.3  5:30/K    6  
  309    205   4460  Maddison Whitlock     Russell                                 16:33.6  5:31/K    6  
  310  (< 5)   5588  Mckayla Throckmorton  Walton Verona                           16:34.8  5:32/K    6  
  311  (< 5)   3824  Reese Hammond         Mullins School                          16:35.8  5:32/K    6  
  312  (< 5)   3192  Gabriella Johnson     Lexington Latin Middle School           16:36.7  5:32/K    4  
  313    206   1717  Maddie Yellow         East Jessamine Middle School            16:38.2  5:33/K    6  
  314  (< 5)   3194  Addy Morgan           Lexington Latin Middle School           16:45.5  5:35/K    5  
  315  (< 5)   4925  Gracie Millay         St Mary of the Woods                    16:48.3  5:36/K    6  
  316  (< 5)   1433  Ady Ferris            Danville Christian Academy              16:48.5  5:36/K    5  
  317    207   5153  Jenna Bryant          St. Matthews Elementary                 16:49.4  5:36/K    5  
  318    208   2054  Riley Smith           Garden Springs Elementary Scho          16:51.3  5:37/K    5  
  319  (< 5)   2669  Molly McGill          Highlands Latin School Element          16:53.1  5:38/K    6  
  320    209   2123  Kelsie Lawson         Glendover Elementary                    16:55.1  5:38/K    5  
  321    210   2116  Anna Eads             Glendover Elementary                    16:55.4  5:38/K    5  
  322  (< 5)   4661  Isabella Cornett      Scott County Middle School              16:56.6  5:39/K    5  
  323    211      2  Delaney Archibald     Anchorage Public School                 16:58.2  5:39/K    5  
  324    212   1854  Bailey Welch          Farmer Elementary                       16:59.5  5:40/K    5  
  325    213   4396  Megan Glover          Rowan County                            17:05.0  5:42/K    6  
  326  (< 5)   3825  Natalie Isaac         Mullins School                          17:07.8  5:43/K    5  
  327  (< 5)   1779  Brooklyn Enlow        Eisenhower Elementary School            17:08.7  5:43/K    5  
  328  (< 5)   4270  Maliea Newsome        Ramsey Middle School                    17:09.6  5:43/K    6  
  329    214   5743  Ava Kay Fagerberg     Wilder Elementary School                17:10.5  5:44/K    5  
  330  (< 5)   3822  Bella Hall            Mullins School                          17:12.3  5:44/K    5  
  331  (< 5)   4294  Tia Price             Redwood Cooperative Middle Sch          17:15.7  5:45/K    6  
  332  (< 5)   3195  Halina Rodriguez      Lexington Latin Middle School           17:21.4  5:47/K    4  
  333    215   5741  Alexandria Clarke     Wilder Elementary School                17:23.9  5:48/K    5  
  334    216   2131  Emma Rendon           Glendover Elementary                    17:27.5  5:49/K    5  
  335  (< 5)   4569  Tristan Cox           Sandy Hook Elementary                   17:27.8  5:49/K    5  
  336  (< 5)   4290  Bella Mims            Redwood Cooperative Elementary          17:29.0  5:50/K    4  
  337  (< 5)   4291  Talula Schept         Redwood Cooperative Elementary          17:31.1  5:50/K    5  
  338    217    191  Grace Gumm            Bates Elementary                        17:33.5  5:51/K    5  
  339    218    208  Georgia Payne         Bates Elementary                        17:35.1  5:52/K    5  
  340  (< 5)   5244  Bella Middendorf      St. Thomas School                       17:37.0  5:52/K    6  
  341  (< 5)   3304  Charlotte Stearman    Lincoln Elementary                      17:41.7  5:54/K    5  
  342    219   5739  Abery Anderson        Wilder Elementary School                17:44.8  5:55/K    5  
  343    220   1051  Kiera Dunk-Moore      Centerfield Elementary School           17:46.4  5:55/K    5  
  344    221   2770  Elizabeth Cleavenger  Holy Name of Jesus Catholic Sc          17:56.5  5:59/K    6  
  345  (< 5)   4563  Keira Hughson         Saints Peter and Paul (Hopkins          17:57.2  5:59/K    5  
  346    222    216  Claire Woolridge      Bates Elementary                        18:00.4  6:00/K    5  
  347    223    962  Bethany Jacobs        Campbell Middle School                  18:02.4  6:01/K    5  
  348    224   1712  Jacie Shoemaker       East Jessamine Middle School            18:06.3  6:02/K    6  
  349    225   5507  Lucinda Ayres         Tully Elementary                        18:12.3  6:04/K    5  
  350    226    684  Addison Littleton     Bracken County                          18:14.7  6:05/K    5  
  351  (< 5)   1439  Grace Meyer           Danville Christian Academy              18:15.2  6:05/K    6  
  352    227   1716  Lilian Woodward       East Jessamine Middle School            18:23.3  6:08/K    5  
  353  (> 7)    183  Emma Davis            Bates Elementary                        18:24.9  6:08/K    5  
  354  (< 5)    639  Farrah Steele         Bowling Green Junior High Scho          18:25.6  6:09/K    5  
  355  (< 5)   1443  Melina Wilkinson      Danville Christian Academy              18:27.4  6:09/K    5  
  356    228     19  Lucille Ryan          Anchorage Public School                 18:28.8  6:10/K    0  
  357    229     11  Abigail Palmer        Anchorage Public School                 18:29.1  6:10/K    5  
  358    230   2045  Cara Foust            Garden Springs Elementary Scho          18:31.1  6:10/K    4  
  359  (< 5)   3631  Daisy Nowlin          Mercer Elementary                       18:39.4  6:13/K    5  
  360    231   1261  Olivia Collins        Camp Ernst                              18:42.3  6:14/K    5  
  361  (< 5)   1955  Kendra Noel           Flaherty Elementary                     18:44.6  6:15/K    5  
  362    232   4731  Addison Harp          Second Street Elementary Schoo          18:46.1  6:15/K    5  
  363  (< 5)   1883  Isabella Sexton       Farnsley Middle School                  19:03.2  6:21/K    6  
  364    233    506  Maeher Joshi          Bondurant Middle School                 19:07.0  6:22/K    6  
  365  (< 5)    397  Brenna Simon          Bernheim Middle School                  19:09.3  6:23/K    6  
  366    234   4620  A Melody El Amin-StewaScapa Elementary                        19:18.1  6:26/K    5  
  367    235   1708  Jillian McBride       East Jessamine Middle School            19:24.9  6:28/K    6  
  368    236   5752  Alyssa Peterson       Wilder Elementary School                19:25.7  6:29/K    5  
  369  (< 5)   3306  Millie Wilson         Lincoln Elementary                      19:27.6  6:29/K    5  
  370  (< 5)   3302  Abby Ross             Lincoln Elementary                      19:27.8  6:29/K    5  
  371  (< 5)   3020  Ava Blanton           Grace & Truth Academy                   19:39.7  6:33/K    6  
  372    237   4619  Maggie Colthurst      Scapa Elementary                        19:40.4  6:33/K    5  
  373    238   4627  Lily Tay              Scapa Elementary                        19:45.0  6:35/K    4  
  374    239   2039  Shannon Barrett       Garden Springs Elementary Scho          19:51.7  6:37/K    5  
  375    240    681  Rylee Haughey         Bracken County                          20:04.5  6:42/K    5  
  376  (< 5)   1020  Vanessa Pittman       Casey County                            20:05.5  6:42/K    5  
  377    241    501  Priya Gautam          Bondurant Middle School                 20:10.0  6:43/K    6  
  378    242   5162  Isabella Nischwitz    St. Matthews Elementary                 20:11.4  6:44/K    5  
  379    243    674  Amelia Carter         Bracken County                          20:14.1  6:45/K    5  
  380    244   1715  Jae Wilson            East Jessamine Middle School            20:15.8  6:45/K    6  
  381  (< 5)   1886  Abriana Wilson        Farnsley Middle School                  20:16.8  6:46/K    6  
  382  (< 5)   4914  Gaby Ballesteros      Spring Meadows Cottage School           20:21.1  6:47/K    4  
  383    245   4624  Rhyan Martin          Scapa Elementary                        20:27.4  6:49/K    5  
  384    246   4739  Hadley Schoolfield    Second Street Elementary Schoo          20:56.1  6:59/K    6  
  385    247   1055  Shae Kaelin           Centerfield Elementary School           20:58.9  7:00/K    5  
  386    248    699  Annie Gilbert         Brown                                   21:31.1  7:10/K    6  
  387    249    372  Natalie Lykins        Berea                                   21:34.8  7:12/K    5  
  388    250   3917  Naveah Turner         North Hardin Christian School           21:38.0  7:13/K    5  
  389    251   1714  Samantha Wallace      East Jessamine Middle School            22:09.1  7:23/K    6  
  390    252     10  Piper Montgomery      Anchorage Public School                 22:25.7  7:29/K    5  
  391    253    780  Mckinley Mccoy        Burgin                                  22:47.6  7:36/K    5  
  392    254   5747  Gena Keys             Wilder Elementary School                22:58.2  7:39/K    5  
  393    255   1853  Nishita Singh         Farmer Elementary                       23:36.2  7:52/K    4  
  394  (< 5)   4289  Gwen Dalibor          Redwood Cooperative Elementary          23:46.7  7:56/K    4  
  395  (< 5)   4288  Isabella Brewer       Redwood Cooperative Elementary          23:47.4  7:56/K    4  
  396    256   1050  Chloe Dunk-Moore      Centerfield Elementary School           23:56.8  7:59/K    5  
  397    257    505  Nakyra Harvey         Bondurant Middle School                 24:09.3  8:03/K    6  
  398  (> 7)    209  Aliya Propheter       Bates Elementary                        25:31.1  8:30/K    5  
  399  (< 5)   3634  Lilly Satterly        Mercer Elementary                       25:58.2  8:39/K    5  
  400    258   3913  Selah Nordyke         North Hardin Christian School           26:17.8  8:46/K    6  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  401    259   5155  Ella Corman-Stickler  St. Matthews Elementary                 26:19.9  8:47/K    5  
  402    260    508  Renaee McKeehan       Bondurant Middle School                 28:07.4  9:22/K    5  
  403    261   1063  Addison Wieland       Centerfield Elementary School           28:09.4  9:23/K    5  



Overall Finish List - Girls

El Mixed Open 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   4177  Kiley Palmer          Owensboro Middle School                 12:29.8  4:10/K    6  
    2      2   2392  Charlotte Johnson     Drakes Creek                            12:40.4  4:13/K    5  
    3  (< 5)   3450  Katie Gillette        Madisonville Middle                     12:41.2  4:14/K    6  
    4      3   3724  Janelle Miller        Montgomery County                       12:44.9  4:15/K    6  
    5      4   3714  Katie Allison         Montgomery County                       12:57.7  4:19/K    6  
    6      5   3731  Madelyn Taylor        Montgomery County                       13:19.9  4:27/K    5  
    7      6    425  Megan Fedor           Blessed Sacrament                       13:21.7  4:27/K    6  
    8      7    429  Kirtley Hanna         Blessed Sacrament                       13:32.3  4:31/K    6  
    9      8   3155  Annie Sewell          Lexington Christian Elementary          13:36.0  4:32/K    6  
   10      9   2388  Claire Ellington      Drakes Creek                            13:39.8  4:33/K    6  
   11  (< 5)   3501  Kolby Galloway        Mason County                            13:41.3  4:34/K    5  
   12     10   2389  Sophia Gann           Drakes Creek                            13:43.1  4:34/K    3  
   13  (< 5)   5243  Maggie West           St. Thomas School                       13:43.5  4:35/K    5  
   14     11   5646  Piper Stevens         West Jessamine Middle School            13:49.4  4:36/K    6  
   15  (< 5)   5000  Kelcey Bollman        St. Henry District                      13:55.2  4:38/K    6  
   16     12   3144  Mahari Crump          Lexington Christian Elementary          13:55.6  4:39/K    5  
   17  (< 5)    571  Sarah Scott           Bourbon County Middle School            13:56.3  4:39/K    6  
   18     13   3722  Clara Manning         Montgomery County                       13:59.8  4:40/K    6  
   19     14   3723  Sara Martin           Montgomery County                       14:05.7  4:42/K    6  
   20  (< 5)   2656  Madeline Falk         Highlands Latin School Element          14:07.2  4:42/K    1  
   21  (< 5)   4946  Eleanor Koshewa       St. Agnes                               14:07.4  4:42/K    5  
   22  (< 5)   1483  Charlotte Waldron     Daviess County Middle School            14:08.3  4:43/K    6  
   23     15   3154  Annalise Randles      Lexington Christian Elementary          14:14.4  4:45/K    6  
   24     16   5652  Emmy Willis           West Jessamine Middle School            14:19.6  4:47/K    6  
   25  (< 5)   2188  Emery Godbey          Goshen Elementary                       14:24.7  4:48/K    5  
   26  (< 5)   4947  Giselle McHenry       St. Agnes                               14:27.4  4:49/K    5  
   27     17    421  Olivia Browning       Blessed Sacrament                       14:28.2  4:49/K    5  
   28  (< 5)   3511  Taylor Schroer        Mason County                            14:28.6  4:50/K    6  
   29     18   4174  Maya Krampe           Owensboro Middle School                 14:31.5  4:51/K    6  
   30     19   4065  Maia Cooper           Oldham County Middle School             14:32.3  4:51/K    6  
   31     20   2547  Abbie Carmon          Henderson South Middle School           14:35.4  4:52/K    6  
   32     21   5643  Sophia Rom-Touch      West Jessamine Middle School            14:35.9  4:52/K    6  
   33  (< 5)    465  Brynn Powell          Bloom Elementary                        14:36.6  4:52/K    5  
   34     22   5650  Riley Trent           West Jessamine Middle School            14:38.7  4:53/K    6  
   35  (< 5)    570  Lillian Perraut       St. Mary Bourbon Co                     14:40.1  4:53/K    5  
   36     23   2445  Elise Hayes           Harmony Elementary School               14:40.3  4:53/K    5  
   37  (< 5)   3774  Jaycee Harper         Muhlenberg County                       14:48.7  4:56/K    6  
   38  (< 5)   1084  Carlee Priest         Chenoweth Elementary School             14:53.1  4:58/K    5  
   39     24    819  Jillian Hooker        Burns Middle School                     14:53.3  4:58/K    5  
   40     25    813  Kenzie Fallaway       Burns Middle School                     14:53.6  4:58/K    5  
   41     26   2395  Blaire Marr           Drakes Creek                            14:56.0  4:59/K    4  
   42  (< 5)   4021  Lily Olvera           Northeast Striders                      14:56.1  4:59/K    5  
   43     27   2550  Brady Francke         Henderson South Middle School           14:57.0  4:59/K    5  
   44  (< 5)   4795  Madelyn Watts         Shelby West Middle School               15:05.6  5:02/K    6  
   45     28   4070  Gianna Falciola       Oldham County Middle School             15:07.0  5:02/K    6  
   46     29   5410  Avery Stockdale       Trimble County Middle School            15:09.6  5:03/K    6  
   47     30   2465  Lauren Sanders        Harmony Elementary School               15:09.7  5:03/K    5  
   48     31   4099  Ava Wayland           Oldham County Middle School             15:10.7  5:04/K    6  
   49     32   4072  Mallory Farmer        Oldham County Middle School             15:10.8  5:04/K    6  
   50     33   5407  Madelyn Kainer        Trimble County Middle School            15:16.6  5:06/K    6  
   51     34   5345  Sarah Watson          Summit View Academy                     15:20.4  5:07/K    6  
   52     35   4089  Tatum Millet          Oldham County Middle School             15:21.8  5:07/K    6  
   53     36   2555  Raylee McCormick      Henderson South Middle School           15:22.7  5:08/K    5  
   54  (< 5)   3694  Kathleen Ervin        Middletown Elementary                   15:25.5  5:09/K    5  
   55  (< 5)   2951  Chloe Quinn           Kenwood Station Elementary Sch          15:29.4  5:10/K    5  
   56     37   2552  Kaelynn Kyle          Henderson South Middle School           15:30.2  5:10/K    5  
   57     38   5629  Kyla Francis          West Jessamine Middle School            15:31.7  5:11/K    5  
   58     39   4086  Mia Lutz-Buford       Oldham County Middle School             15:33.0  5:11/K    5  
   59     40   4093  Lily Robison          Oldham County Middle School             15:40.4  5:13/K    6  
   60  (< 5)   3326  Kenzli Finch          Locust Grove Elementary School          15:41.9  5:14/K    5  
   61  (< 5)   4680  Mia Lumpkins          Scott County Middle School              15:51.1  5:17/K    6  
   62  (< 5)   5260  Brooklyn Baird        Stopher Elementary School               15:53.8  5:18/K    5  
   63     41   2390  Heather Gaynor        Drakes Creek                            15:56.7  5:19/K    6  
   64     42   4178  Nikiyah Voyles        Owensboro Middle School                 15:57.0  5:19/K    4  
   65     43   2549  Alex Francke          Henderson South Middle School           15:58.4  5:19/K    5  
   66  (< 5)   3777  Savannah Page         Muhlenberg County                       16:02.4  5:21/K    5  
   67     44   3878  Katherine Watson      Noe Middle School                       16:05.3  5:22/K    6  
   68     45   4175  Abby Ladwig           Owensboro Middle School                 16:05.7  5:22/K    7  
   69  (< 5)   4194  Olivia Morales        Page School Center                      16:08.8  5:23/K    6  
   70  (> 7)   4069  Natalie Dowling       Oldham County Middle School             16:09.8  5:23/K    5  
   71     46    812  Addison Ewing         Burns Middle School                     16:10.1  5:23/K    4  
   72  (< 5)   1004  Leslie White          Carter Traditional Elementary           16:10.4  5:23/K    5  
   73  (< 5)   4308  Saphira McFarland     Robertson County Middle School          16:10.8  5:24/K    5  
   74  (< 5)   1287  Abby Salsberry        Camp Ernst                              16:11.8  5:24/K    5  
   75     47   5333  Marren Goetz          Summit View Academy                     16:12.0  5:24/K    6  
   76  (< 5)    573  Bailee Terrell        Bourbon County Middle School            16:12.4  5:24/K    5  
   77  (< 5)   3327  Emma Fischer          Locust Grove Elementary School          16:13.5  5:25/K    5  
   78     48   2560  Irah Plummer          Henderson South Middle School           16:13.8  5:25/K    6  
   79     49   2561  Angel West            Henderson South Middle School           16:14.2  5:25/K    6  
   80  (< 5)   4659  Lily Clouse           Scott County Middle School              16:15.1  5:25/K    6  
   81     50   2458  Madeleine Muschinski  Harmony Elementary School               16:20.0  5:27/K    5  
   82     51   3157  Harper Williams       Lexington Christian Elementary          16:24.9  5:28/K    6  
   83     52   3869  Emina McQueen         Noe Middle School                       16:26.3  5:29/K    6  
   84     53   3148  Spencer Hall          Lexington Christian Elementary          16:26.9  5:29/K    6  
   85  (< 5)    998  Molly Mattingly       Carter Traditional Elementary           16:30.0  5:30/K    5  
   86     54   5406  Anna Brierly          Trimble County Middle School            16:33.6  5:31/K    6  
   87     55   3865  Abigale Herrschaft    Noe Middle School                       16:40.6  5:34/K    6  
   88     56   3720  Alexxa Hamm           Montgomery County                       16:41.3  5:34/K    6  
   89     57   1580  Cecilia Reinhart      Dunn Elementary                         16:48.1  5:36/K    5  
   90     58   1573  Bella Miranda         Dunn Elementary                         16:50.0  5:37/K    5  
   91     59   2470  Campbell White        Harmony Elementary School               16:51.2  5:37/K    5  
   92  (> 7)   2557  Allyson Miller        Henderson South Middle School           16:53.1  5:38/K    6  
   93     60   3876  Maddie Stoneburner    Noe Middle School                       16:55.3  5:38/K    7  
   94  (< 5)   1086  Emmeline Walther      Chenoweth Elementary School             16:55.7  5:39/K    5  
   95     61    818  Nattalie Hay          Burns Middle School                     17:00.0  5:40/K    5  
   96  (> 7)   4091  Eyla Rhodes           Oldham County Middle School             17:01.5  5:41/K    6  
   97  (< 5)    264  Ellie Dunne           Beaumont Middle School                  17:06.6  5:42/K    6  
   98     62   5632  Gabby Hylen           West Jessamine Middle School            17:10.7  5:44/K    6  
   99  (< 5)   2178  Azra Ali              Goshen Elementary                       17:11.4  5:44/K    5  
  100     63    433  Eva Rousseau          Blessed Sacrament                       17:12.4  5:44/K    6  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (< 5)   2944  Miranda Brown         Kenwood Station Elementary Sch          17:12.5  5:44/K    5  
  102  (< 5)    678  Aleah Fulmer          Bracken County                          17:14.3  5:45/K    5  
  103     64   5332  Jessalyn Gilbert      Summit View Academy                     17:23.1  5:48/K    5  
  104     65   3862  Lydia French          Noe Middle School                       17:27.9  5:49/K    6  
  105     66   3870  Ellie Moses           Noe Middle School                       17:28.3  5:49/K    6  
  106  (< 5)    124  Sophia Vargas         Athens-Chilesburg Elementary            17:35.1  5:52/K    5  
  107  (< 5)   3475  Isabelle Stucki       Marnel C. Moorman Middle Schoo          17:39.6  5:53/K    3  
  108  (< 5)   5017  Lucy Reynolds         St. Henry District                      17:42.0  5:54/K    6  
  109     67   5343  McKenna Sharp         Summit View Academy                     17:43.4  5:54/K    6  
  110     68   1597  Kinsley Yerkes        Dunn Elementary                         17:44.6  5:55/K    5  
  111  (> 7)   4096  Sarah Soeder          Oldham County Middle School             17:47.4  5:56/K    5  
  112  (< 5)   3329  Alisha Hall           Locust Grove Elementary School          17:48.1  5:56/K    5  
  113  (> 7)   2554  Taylor McCollum       Henderson South Middle School           17:56.4  5:59/K    6  
  114     69   5346  Brooke Wetzel         Summit View Academy                     17:57.3  5:59/K    6  
  115  (< 5)    119  Audrey Dollar         Athens-Chilesburg Elementary            17:58.3  5:59/K    5  
  116     70   5328  Zoey Compton          Summit View Academy                     18:04.1  6:01/K    6  
  117  (< 5)   2306  Kelsey Wilson         Graves County Middle School             18:05.5  6:02/K    6  
  118  (< 5)   1340  NiAsia Simmons        Crawford Middle School                  18:07.0  6:02/K    6  
  119     71    436  Sabrina Scroggins     Blessed Sacrament                       18:12.9  6:04/K    5  
  120     72    810  Maliyah Bratcher      Burns Middle School                     18:13.7  6:05/K    3  
  121     73   1569  Eszter Krizsan        Dunn Elementary                         18:15.5  6:05/K    5  
  122  (< 5)   5887  Gracie Roberts        Locust Grove Elementary School          18:17.7  6:06/K    5  
  123     74   3149  Kate Jacobs           Lexington Christian Elementary          18:20.5  6:07/K    6  
  124  (> 7)   2558  Alicia Olvera         Henderson South Middle School           18:23.3  6:08/K    6  
  125  (< 5)   3470  Samantha Busby        Marnel C. Moorman Middle Schoo          18:23.9  6:08/K    4  
  126  (< 5)   2603  Arie Glass            Highland Middle School                  18:29.0  6:10/K    6  
  127  (< 5)   4307  Jazie Linville        Robertson County Middle School          18:33.3  6:11/K    5  
  128  (< 5)   2304  Ellie Rambo           Graves County Middle School             18:33.9  6:11/K    6  
  129  (< 5)    720  Brooke Buell          Bulldogs Cross Country                  18:36.4  6:12/K    5  
  130  (> 7)   2548  Jasmine Delgado       Henderson South Middle School           18:40.0  6:13/K    6  
  131  (< 5)    960  Jayleh Guerrant       Campbell Middle School                  18:42.0  6:14/K    1  
  132     75   4168  Zeporah Alexander     Owensboro Middle School                 18:45.7  6:15/K    5  
  133  (< 5)   1168  Addalyn Velotta       College View Middle School              18:48.4  6:16/K    4  
  134  (< 5)   1164  Brooklyn Ollis        College View Middle School              18:56.3  6:19/K    5  
  135  (< 5)   1156  Leah Coppick          College View Middle School              19:06.8  6:22/K    6  
  136     76   5636  Lucy LeMaster         West Jessamine Middle School            19:11.4  6:24/K    6  
  137     77   2447  Emma Heck             Harmony Elementary School               19:21.0  6:27/K    5  
  138     78    427  Madison Hagedorn      Blessed Sacrament                       19:25.8  6:29/K    5  
  139  (< 5)   2207  Delaney Polela        Goshen Elementary                       19:54.1  6:38/K    5  
  140  (> 7)   4062  Mackenzie Bailey      Oldham County Middle School             20:00.4  6:40/K    6  
  141     79   5411  Serenity Tackett      Trimble County Middle School            20:00.9  6:40/K    5  
  142  (< 5)    466  Ruby Watson           Bloom Elementary                        20:02.6  6:41/K    5  
  143     80   4170  Alexandria Chappell   Owensboro Middle School                 20:10.7  6:44/K    6  
  144  (< 5)   4781  Jessica Collier       Shelby West Middle School               20:19.3  6:46/K    3  
  145     81   5412  Kobi Walker           Trimble County Middle School            20:22.0  6:47/K    6  
  146  (< 5)   3516  Sydney Ullery         Mason County                            20:23.3  6:48/K    5  
  147  (< 5)   4305  Adyson Linville       Robertson County Middle School          20:26.7  6:49/K    5  
  148  (< 5)   4777  Madelyn Bolin         Shelby West Middle School               20:29.8  6:50/K    4  
  149  (> 7)   4077  Jenna Hefner          Oldham County Middle School             20:55.2  6:58/K    6  
  150  (> 7)   4074  Olivia Gilbert        Oldham County Middle School             20:56.7  6:59/K    5  
  151     82   3873  Kaelyn Skaggs         Noe Middle School                       21:04.7  7:02/K    6  
  152  (< 5)   4251  Nikayla Burton        Powell County                           21:07.0  7:02/K    5  
  153  (< 5)    114  Shelby Blair          Athens-Chilesburg Elementary            21:19.8  7:07/K    5  
  154     83   2439  Isabella Drake        Harmony Elementary School               21:31.8  7:11/K    5  
  155  (< 5)   2597  Makayla Camerucci     Highland Middle School                  21:35.0  7:12/K    6  
  156  (< 5)   2298  Evan Green            Graves County Middle School             21:38.2  7:13/K    6  
  157  (< 5)   2878  Aviana McFarland      Johnson Traditional Middle Sch          21:53.8  7:18/K    6  
  158  (< 5)   4302  Ruby Gay              Robertson County Middle School          22:56.8  7:39/K    8  
  159  (< 5)   3039  Caitlyn Nelson        Lassiter Middle School                  23:11.5  7:44/K    6  
  160  (< 5)   2953  Evalyn Steflik        Kenwood Station Elementary Sch          23:22.8  7:48/K    5  
  161  (< 5)   4357  Fatima Khan           Rosa Parks Elementary                   23:29.0  7:50/K    5  
  162  (< 5)    569  Lily Owens            Bourbon County Middle School            25:07.5  8:23/K    5  
  163  (> 7)   5642  Emma Rom-Touch        West Jessamine Middle School            25:14.3  8:25/K    5  
  164     84   1578  Bri Pumphrey          Dunn Elementary                         27:49.9  9:17/K    5  



Overall Finish List - Girls

MS Girls 4K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   1280  Mackenzie McMain      Camp Ernst                              15:05.8  3:46/K    7  
    2      2   3970  Julia Schmitt         North Oldham Middle School              15:23.8  3:51/K    8  
    3      3    539  Bethany Simpson       Bourbon County                          15:30.6  3:53/K    8  
    4      4   1099  Brooke Greenwell      Christian Academy Middle Schoo          15:32.2  3:53/K    7  
    5      5   3957  Elle Cargould         North Oldham Middle School              15:42.2  3:56/K    6  
    6      6   1361  Leah Penick           Crosby Middle School                    15:42.8  3:56/K    7  
    7      7   1479  Bentlei Stallings     Daviess County Middle School            15:44.3  3:56/K    6  
    8  (< 5)   4873  Ryleigh Johnson       South Warren                            15:44.8  3:56/K    8  
    9      8   4787  Emma Kendall          Shelby West Middle School               15:47.0  3:57/K    7  
   10      9   3966  Marya Mbaraka         North Oldham Middle School              15:47.9  3:57/K    8  
   11     10    155  Emma Zutterman        Barret Traditional Middle Scho          15:50.4  3:58/K    6  
   12     11   1736  Tula Fawbush          East Oldham Middle School               15:50.5  3:58/K    8  
   13     12   4843  Abigail Crask         South Oldham Middle School              15:55.1  3:59/K    7  
   14     13    926  Olivia Holbrook       Campbell County Middle School           15:56.6  3:59/K    7  
   15  (< 5)   5386  Caroline Beiting      The Lexington School                    16:00.2  4:00/K    7  
   16     14   1467  Ellie Girten          Daviess County Middle School            16:05.9  4:01/K    5  
   17  (< 5)   4976  Brooklyn Campisano    St. Edward                              16:06.4  4:02/K    8  
   18     15   5635  Esther Kratzer        West Jessamine Middle School            16:08.8  4:02/K    8  
   19     16   4499  Allie Kopser          Gray Middle                             16:09.1  4:02/K    7  
   20     17   1653  Eden Anderson         E.J. Hayes Middle School                16:12.2  4:03/K    8  
   21     18   4851  Josie Trevino         South Oldham Middle School              16:12.4  4:03/K    7  
   22  (< 5)   4685  Ava Plumb             Scott County Middle School              16:13.2  4:03/K    8  
   23     19   3956  Reese Bramer          North Oldham Middle School              16:15.5  4:04/K    8  
   24     20    148  Audrey Hynes          Barret Traditional Middle Scho          16:16.5  4:04/K    6  
   25     21   5896  Liza Pollio           Kammerer Middle School                  16:17.0  4:04/K    8  
   26  (< 5)   4395  Autumn Egleston       Rowan County                            16:17.2  4:04/K    8  
   27     22   3954  Riley Auton           North Oldham Middle School              16:20.0  4:05/K    7  
   28  (< 5)   4332  Alexis Dotson         Rockcastle County                       16:20.7  4:05/K    8  
   29  (< 5)   4394  Ariah Egleston        Rowan County                            16:24.1  4:06/K    8  
   30  (< 5)   2790  Barrett Lockhart      Holy Trinity Parish School              16:24.7  4:06/K    7  
   31     23    827  Lucy Spaw             Burns Middle School                     16:25.1  4:06/K    7  
   32     24   3279  Abigail Bastin        Lincoln County Middle School            16:25.2  4:06/K    6  
   33     25   3965  Julia May             North Oldham Middle School              16:26.2  4:07/K    8  
   34     26   5645  Layni Shouse          West Jessamine Middle School            16:27.3  4:07/K    8  
   35     27    154  Megan Trapp           Barret Traditional Middle Scho          16:28.3  4:07/K    8  
   36     28   1235  Ella Mann             Conner Middle                           16:31.9  4:08/K    8  
   37  (< 5)   4872  Anslee Crosby         South Warren                            16:35.0  4:09/K    8  
   38     29   5647  Kiersten Stryker      West Jessamine Middle School            16:35.2  4:09/K    8  
   39     30    147  Jaylah Hamilton       Barret Traditional Middle Scho          16:35.5  4:09/K    8  
   40     31   3856  Flora Biro            Noe Middle School                       16:36.3  4:09/K    8  
   41  (< 5)   5079  Sadie Hartig          St. Joseph, Cold Spring                 16:43.6  4:11/K    7  
   42  (< 5)   4449  Courtney Fitzpatrick  Russell                                 16:45.2  4:11/K    8  
   43     32   3871  Janie Mundell         Noe Middle School                       16:45.4  4:11/K    7  
   44     33   3864  Olivia Heine          Noe Middle School                       16:47.2  4:12/K    7  
   45     34    146  Jossie Green-King     Barret Traditional Middle Scho          16:48.7  4:12/K    8  
   46  (< 5)   1808  Kate Alvis            Elkhorn Middle School                   16:48.9  4:12/K    7  
   47     35   1480  Sally Tidwell         Daviess County Middle School            16:51.2  4:13/K    7  
   48     36   1096  Kristian Bohn         Christian Academy Middle Schoo          16:53.1  4:13/K    7  
   49  (< 5)    698  Stella Ford           Brown                                   16:53.2  4:13/K    7  
   50     37    265  Susanne Estepp        Beaumont Middle School                  16:53.4  4:13/K    6  
   51     38   1740  Jamie Gard            East Oldham Middle School               16:54.2  4:14/K    8  
   52     39   1733  Hope Boa              East Oldham Middle School               16:55.3  4:14/K    7  
   53     40   2353  Meredith Abell        Green County                            16:55.5  4:14/K    7  
   54     41    149  Emma Johnson          Barret Traditional Middle Scho          16:56.4  4:14/K    8  
   55  (< 5)   3444  Amilya Reynolds       Madison Middle                          16:58.8  4:15/K    8  
   56  (< 5)   3443  Jamie Gugel           Madison Middle                          16:59.9  4:15/K    7  
   57  (< 5)    629  Adelyn Drane          Bowling Green Junior High Scho          17:02.2  4:16/K    7  
   58     42   1274  Chloe Hurm            Camp Ernst                              17:05.0  4:16/K    7  
   59     43    277  Natalie Seng          Beaumont Middle School                  17:09.8  4:17/K    8  
   60  (< 5)   4940  Lila Bensenhaver      St. Agnes                               17:12.2  4:18/K    8  
   61     44   1739  Amber Fusner          East Oldham Middle School               17:12.3  4:18/K    8  
   62  (< 5)   2794  Laci Ray              James Madison Middle School             17:15.2  4:19/K    8  
   63     45   1464  Lauren Clark          Daviess County Middle School            17:17.0  4:19/K    7  
   64     46   4080  Avery Holmes          Oldham County Middle School             17:18.8  4:20/K    8  
   65     47   3959  Sydney Green          North Oldham Middle School              17:21.1  4:20/K    6  
   66     48    534  Ashleigh Gambill      Bourbon County                          17:21.5  4:20/K    8  
   67     49   1744  Kaylee Nay            East Oldham Middle School               17:21.8  4:20/K    8  
   68     50    281  Sia Vaish             Beaumont Middle School                  17:22.2  4:21/K    7  
   69     51    829  Natalie Winfield      Burns Middle School                     17:23.1  4:21/K    8  
   70     52   1160  Kayla Jones           College View Middle School              17:25.1  4:21/K    8  
   71     53    918  Ava Deegan            Campbell County Middle School           17:26.5  4:22/K    7  
   72     54   1665  Tessa Ward            E.J. Hayes Middle School                17:28.0  4:22/K    8  
   73     55    274  Sophia Pfister        Beaumont Middle School                  17:30.2  4:23/K    7  
   74     56   4088  Ailey McIntyre        Oldham County Middle School             17:31.3  4:23/K    8  
   75  (< 5)   2393  Finley Johnson        Drakes Creek                            17:32.6  4:23/K    8  
   76     57   1659  Fern Frost            E.J. Hayes Middle School                17:33.3  4:23/K    6  
   77     58     95  Mia Adkins            Ashland Middle School                   17:33.6  4:23/K    5  
   78     59   3045  Carley Craig          Leestown Middle School                  17:33.6  4:23/K    8  
   79  (< 5)    963  Hadley Parks          Campbell Middle School                  17:34.3  4:24/K    5  
   80     60   1239  Avery Vanlandingham   Conner Middle                           17:36.3  4:24/K    6  
   81     61   1732  Anna Boa              East Oldham Middle School               17:36.4  4:24/K    8  
   82     62   2818  Sophia Cahill         Jessie Clark Middle School              17:36.4  4:24/K    7  
   83     63    263  Taylor Crawford       Beaumont Middle School                  17:38.0  4:25/K    8  
   84     64   1472  Sadie Morris          Daviess County Middle School            17:38.8  4:25/K    7  
   85     65   5828  Addison Moore         Woodford County                         17:40.7  4:25/K    6  
   86  (< 5)    510  Holland Riddell       Bondurant Middle School                 17:41.1  4:25/K    7  
   87     66   4845  Emily Jones           South Oldham Middle School              17:43.1  4:26/K    8  
   88  (< 5)   5388  Cate Conklin          The Lexington School                    17:43.8  4:26/K    8  
   89     67    273  Elena Moseley         Beaumont Middle School                  17:45.8  4:26/K    8  
   90     68   2301  Rhaea Mathis          Graves County Middle School             17:46.3  4:27/K    7  
   91     69   1477  Melanie Reesman       Daviess County Middle School            17:47.4  4:27/K    6  
   92     70   5555  Dahlia Kissel         Turkey Foot Middle School               17:48.0  4:27/K    7  
   93     71    324  Catie Hazzard         Beechwood                               17:51.6  4:28/K    8  
   94     72   4791  Blaire Sager          Shelby West Middle School               17:53.3  4:28/K    6  
   95     73    321  Isabelle Ginter       Beechwood                               17:54.3  4:29/K    7  
   96     74   1098  Eden Copenhaver       Christian Academy Middle Schoo          17:56.0  4:29/K    6  
   97  (< 5)   5338  Ansley Lindloff       Summit View Academy                     17:58.1  4:30/K    7  
   98     75   4486  Ella Breckenridge     Gray Middle                             17:59.1  4:30/K    8  
   99     76   1656  Kristi Clare          E.J. Hayes Middle School                18:00.6  4:30/K    8  
  100     77   1107  Megan Wearsch         Christian Academy Middle Schoo          18:00.8  4:30/K    7  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     78   1281  Kaylyn Miller         Camp Ernst                              18:03.0  4:31/K    8  
  102     79   5621  Kennedy Bender        West Jessamine Middle School            18:03.5  4:31/K    7  
  103  (< 5)   4880  Kaycie Yockey         Southern                                18:04.4  4:31/K    8  
  104     80   2358  Kendal Peer           Green County                            18:04.6  4:31/K    8  
  105     81   5638  Alayna Lukins         West Jessamine Middle School            18:04.6  4:31/K    7  
  106     82   4793  Laura Vidourek        Shelby West Middle School               18:05.1  4:31/K    8  
  107     83    153  Mallory Smithee       Barret Traditional Middle Scho          18:06.1  4:32/K    8  
  108  (< 5)   3817  Mallory Wilson        Muhlenberg South Middle School          18:07.2  4:32/K    8  
  109     84   1352  Lexi Clark            Crosby Middle School                    18:07.2  4:32/K    7  
  110     85   1095  Megan Bobnar          Christian Academy Middle Schoo          18:07.5  4:32/K    8  
  111     86    824  Sarah Rice            Burns Middle School                     18:09.1  4:32/K    8  
  112  (< 5)   5408  Rebecca Kainer        Trimble County Middle School            18:10.5  4:33/K    8  
  113     87   3050  Kierstyn Kelley       Leestown Middle School                  18:11.2  4:33/K    7  
  114     88    817  Blakely Greer         Burns Middle School                     18:12.6  4:33/K    7  
  115     89   3472  Grace Evans           Marnel C. Moorman Middle Schoo          18:14.5  4:34/K    7  
  116  (< 5)   4335  Alyssa Hodge          Rockcastle County                       18:16.1  4:34/K    7  
  117     90   3836  Carmen Guerrero       Newburg Middle School                   18:16.3  4:34/K    6  
  118     91    271  Morgan Leahy          Beaumont Middle School                  18:22.6  4:36/K    8  
  119     92   4779  Michele Burgess       Shelby West Middle School               18:23.4  4:36/K    7  
  120  (< 5)   5318  Cate Reis             Sts. Peter and Paul-California          18:26.4  4:37/K    8  
  121     93   4085  Heidi Lutz-Buford     Oldham County Middle School             18:27.7  4:37/K    8  
  122     94    536  Ava Hernandez         Bourbon County                          18:27.8  4:37/K    6  
  123     95   2798  Sydney Filippazzo     Jefferson County Traditional M          18:29.4  4:37/K    7  
  124     96   1367  Julia Smaldone        Crosby Middle School                    18:30.3  4:38/K    8  
  125     97   1663  Zoya Khan             E.J. Hayes Middle School                18:31.1  4:38/K    7  
  126     98   1351  Sofia Ayala           Crosby Middle School                    18:34.3  4:39/K    8  
  127     99    931  Mia Petty             Campbell County Middle School           18:36.6  4:39/K    6  
  128    100    541  Ashley Wiemers        Bourbon County                          18:40.6  4:40/K    8  
  129  (< 5)   2649  Kayleigh Burkhead     Highlands Latin School Element          18:40.7  4:40/K    7  
  130  (< 5)   3754  Ella Detjen           Morton Middle School                    18:43.3  4:41/K    7  
  131    101   1359  Sara Metcalf          Crosby Middle School                    18:43.4  4:41/K    8  
  132    102   3726  Shelby Paige          Montgomery County                       18:44.1  4:41/K    8  
  133    103   1240  Abigail Vogel         Conner Middle                           18:44.8  4:41/K    6  
  134  (< 5)    716  Edith Ingram          Bryan Station Middle School             18:45.9  4:41/K    6  
  135  (< 5)    632  Kathryn Harris        Bowling Green Junior High Scho          18:46.2  4:42/K    7  
  136  (< 5)   3665  Sienna Underwood      Meyzeek Middle School                   18:46.6  4:42/K    7  
  137    104   2260  Gracie Cruey          Grant County                            18:48.1  4:42/K    7  
  138    105    821  Adyson Mattingly      Burns Middle School                     18:48.8  4:42/K    8  
  139    106   1256  Stella Aschermann     Camp Ernst                              18:49.6  4:42/K    8  
  140  (< 5)   3617  Katherine Lewis       Mercer County                           18:50.9  4:43/K    7  
  141    107   1476  Annie Powers          Daviess County Middle School            18:52.0  4:43/K    8  
  142  (< 5)   4450  Ceeley Floyd          Russell                                 18:52.5  4:43/K    7  
  143    108   1267  Savannah Gray         Camp Ernst                              18:52.8  4:43/K    8  
  144    109   1275  Isabella Ingram       Camp Ernst                              18:53.6  4:43/K    7  
  145    110   5820  Larkyn Hewett         Woodford County                         18:53.6  4:43/K    7  
  146    111    325  Lana Holt             Beechwood                               18:55.3  4:44/K    7  
  147    112   1885  Asia Tunstull         Farnsley Middle School                  18:57.0  4:44/K    8  
  148    113   1231  Aubrey Fisher         Conner Middle                           18:58.1  4:45/K    8  
  149  (< 5)   1814  Rylee Schaffner       Elkhorn Middle School                   18:58.7  4:45/K    7  
  150    114   1232  Ellie Frey            Conner Middle                           18:59.6  4:45/K    6  
  151    115   2801  Arianna Payne         Jefferson County Traditional M          18:59.7  4:45/K    7  
  152  (< 5)   3907  Autumn Dressler       North Hardin Christian School           19:00.1  4:45/K    8  
  153  (< 5)    717  Caroline Wren         Bryan Station Middle School             19:00.2  4:45/K    7  
  154    116   4832  Preslie Brown         South Laurel Middle School              19:02.4  4:46/K    7  
  155    117   1748  Abbie Young           East Oldham Middle School               19:03.1  4:46/K    6  
  156    118    320  Lupita Diaz-Flores    Beechwood                               19:03.4  4:46/K    7  
  157  (< 5)   3442  Meredith Campbell     Clarkes Moore Middle                    19:04.3  4:46/K    8  
  158    119   2828  Katherine Jones       Jessie Clark Middle School              19:06.7  4:47/K    7  
  159    120   3842  Sarah Yi              Newburg Middle School                   19:08.6  4:47/K    8  
  160    121   1100  Skylar Greenwell      Christian Academy Middle Schoo          19:09.7  4:47/K    7  
  161  (< 5)   5779  Jasmine Swartz        Williamstown                            19:10.4  4:48/K    7  
  162    122   1364  Ellie Rogers          Crosby Middle School                    19:10.7  4:48/K    7  
  163  (< 5)   5369  Brianna Trammell      Tates Creek Middle School               19:12.5  4:48/K    7  
  164    123   2303  Riley Nolan           Graves County Middle School             19:13.4  4:48/K    7  
  165    124    917  Aidan Christopher     Campbell County Middle School           19:13.8  4:48/K    7  
  166  (< 5)   4877  Jeannette Megibben    Southern                                19:15.8  4:49/K    7  
  167  (< 5)   1436  Addison Hill          Danville Christian Academy              19:17.7  4:49/K    7  
  168    125   3861  Meredith Farnsley     Noe Middle School                       19:17.8  4:49/K    8  
  169    126   2836  Maura Whitt           Jessie Clark Middle School              19:18.5  4:50/K    7  
  170    127   3732  Rebekah Taylor        Montgomery County                       19:18.5  4:50/K    8  
  171    128   2356  Jewell Hines          Green County                            19:18.6  4:50/K    8  
  172    129   2903  McKinley Richardson   Kammerer Middle School                  19:19.7  4:50/K    8  
  173    130    323  Annie Harris          Beechwood                               19:20.2  4:50/K    7  
  174  (< 5)    779  Lincoln McCoy         Burgin                                  19:20.5  4:50/K    7  
  175  (< 5)   1769  Shelbi Heath          Eastside Middle School                  19:20.9  4:50/K    8  
  176    131   3047  Mckenzie Harney       Leestown Middle School                  19:21.2  4:50/K    6  
  177  (< 5)   2583  Akacia Kurtz          Henry County                            19:21.4  4:50/K    7  
  178    132   3474  Katelyn Stevens       Marnel C. Moorman Middle Schoo          19:22.0  4:51/K    7  
  179    133   3877  Loreli Strange        Noe Middle School                       19:22.4  4:51/K    8  
  180    134   1368  Abby Tripp            Crosby Middle School                    19:22.6  4:51/K    7  
  181    135   5836  Macy Stickel          Woodford County                         19:23.1  4:51/K    7  
  182    136   1282  Caroline Mills        Camp Ernst                              19:23.3  4:51/K    7  
  183    137   2823  Samara Gomez          Jessie Clark Middle School              19:23.4  4:51/K    7  
  184    138   1661  Reagan Gregonis       E.J. Hayes Middle School                19:23.6  4:51/K    6  
  185    139   4831  Brooklyn Brown        South Laurel Middle School              19:25.2  4:51/K    8  
  186    140   5813  Kendyhl Dewar         Woodford County                         19:25.4  4:51/K    7  
  187    141   3054  Kylie Paumi           Leestown Middle School                  19:25.8  4:51/K    8  
  188  (< 5)    965  Brooklyn Strange      Campbell Middle School                  19:26.3  4:52/K    7  
  189    142   2270  Peyton Walters        Grant County                            19:26.4  4:52/K    7  
  190    143   2804  Aaralyn Vanoy         Jefferson County Traditional M          19:29.3  4:52/K    7  
  191    144   2354  Kally Corbin          Green County                            19:29.6  4:52/K    7  
  192    145   4509  Gemma Raganato        Gray Middle                             19:30.1  4:53/K    8  
  193  (< 5)   3366  Elizabeth Dunn        Lone Oak Middle School                  19:31.9  4:53/K    8  
  194    146    914  Abi Bauer             Campbell County Middle School           19:32.6  4:53/K    8  
  195    147   2824  Elaina Gray           Jessie Clark Middle School              19:32.7  4:53/K    7  
  196    148   3476  Claire Turpen         Marnel C. Moorman Middle Schoo          19:35.0  4:54/K    7  
  197    149   3284  Shelby Smith          Lincoln County Middle School            19:35.3  4:54/K    5  
  198  (< 5)   3662  Addyson Priest        Meyzeek Middle School                   19:36.4  4:54/K    7  
  199    150   1101  Taylor Greenwell      Christian Academy Middle Schoo          19:36.8  4:54/K    7  
  200  (< 5)   1125  Abigail Young         Christian Academy of Carrollto          19:36.8  4:54/K    7  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  201    151   4847  Olivia Moore          South Oldham Middle School              19:36.9  4:54/K    8  
  202  (< 5)   4903  Allie Miller          Spencer County Middle School            19:37.7  4:54/K    7  
  203    152   4850  Makenna Touro         South Oldham Middle School              19:37.8  4:54/K    7  
  204    153   4485  Corinne Breckenridge  Gray Middle                             19:38.9  4:55/K    7  
  205    154   3868  Livia Mayfield        Noe Middle School                       19:40.0  4:55/K    8  
  206    155   2795  Natalie Black         Jefferson County Traditional M          19:41.3  4:55/K    7  
  207    156   4066  Riley Dant            Oldham County Middle School             19:44.1  4:56/K    8  
  208  (< 5)   2811  Eliana Lee            Lee Homeschool                          19:46.9  4:57/K    8  
  209    157   3285  Olivia Sousis         Lincoln County Middle School            19:47.7  4:57/K    7  
  210  (< 5)   3941  Elizabeth Barrett     North Marshall Middle School            19:48.3  4:57/K    8  
  211    158   4792  Maggie Sheehan        Shelby West Middle School               19:49.0  4:57/K    7  
  212    159   4092  Ruby Roberts          Oldham County Middle School             19:49.6  4:57/K    7  
  213    160    922  Bella Gulden          Campbell County Middle School           19:52.2  4:58/K    6  
  214    161   3721  Karsynn Hatfield      Montgomery County                       19:53.9  4:58/K    7  
  215  (< 5)   1413  Anna Watson           Danville                                19:54.2  4:59/K    6  
  216  (< 5)    568  Macey McKinzie        Bourbon County Middle School            19:54.4  4:59/K    6  
  217    162   2897  Abigail Day           Kammerer Middle School                  19:56.8  4:59/K    8  
  218    163   4078  Kate Henage           Oldham County Middle School             19:58.2  5:00/K    7  
  219  (< 5)   3815  Kaitlyn Boggess       Muhlenberg South Middle School          19:59.4  5:00/K    8  
  220    164   1014  Jaylee Atwood         Casey County                            20:01.2  5:00/K    8  
  221    165   2796  Karla Casas           Jefferson County Traditional M          20:01.9  5:00/K    8  
  222  (< 5)    631  Leah Groves           Bowling Green Junior High Scho          20:04.3  5:01/K    7  
  223  (< 5)    973  Annah Wilson          Campbell Middle School                  20:04.9  5:01/K    7  
  224    166   1015  Kate Barnes           Casey County                            20:04.9  5:01/K    7  
  225    167   3044  Meaghan Burke         Leestown Middle School                  20:06.9  5:02/K    7  
  226    168   1170  Jenna Ward            College View Middle School              20:08.7  5:02/K    7  
  227    169   4842  Sophia Alexander      South Oldham Middle School              20:08.9  5:02/K    7  
  228  (< 5)   5723  Zinash Cox            Whitefield Academy                      20:10.4  5:03/K    7  
  229    170   2832  Rylan Music           Jessie Clark Middle School              20:11.1  5:03/K    7  
  230  (< 5)   5344  Sadie Spence          Summit View Academy                     20:11.9  5:03/K    7  
  231    171   2822  Haneen Ghuneim        Jessie Clark Middle School              20:12.1  5:03/K    7  
  232    172   2803  Katie Price           Jefferson County Traditional M          20:12.8  5:03/K    7  
  233    173    533  Addison Felty         Bourbon County                          20:13.6  5:03/K    5  
  234    174     97  Sarah Hicks           Ashland Middle School                   20:14.4  5:04/K    6  
  235  (< 5)   3766  Lily Smith            Mt. Washington Middle School            20:15.1  5:04/K    8  
  236    175   2901  Audrey Iglehart       Kammerer Middle School                  20:19.6  5:05/K    7  
  237    176    322  Andi Grubb            Beechwood                               20:19.9  5:05/K    7  
  238    177   1877  Mia Hardy             Farnsley Middle School                  20:21.1  5:05/K    8  
  239    178   1654  Riley Anderson        E.J. Hayes Middle School                20:21.6  5:05/K    8  
  240  (< 5)    509  Ridhi Penmecha        Bondurant Middle School                 20:21.9  5:05/K    7  
  241    179   4778  Sophia Bolin          Shelby West Middle School               20:24.0  5:06/K    6  
  242    180   3727  Taylor Paige          Montgomery County                       20:25.0  5:06/K    8  
  243  (< 5)   4741  Lillian Wainscott     Second Street Elementary Schoo          20:26.6  5:07/K    7  
  244    181    930  Ryann McKee           Campbell County Middle School           20:27.0  5:07/K    7  
  245    182   1163  Ashlyn McGary         College View Middle School              20:28.7  5:07/K    8  
  246    183     98  Vera Houk             Ashland Middle School                   20:28.8  5:07/K    7  
  247    184   4511  Jensyn Rollins        Gray Middle                             20:32.9  5:08/K    7  
  248    185   2299  Christina Ivy         Graves County Middle School             20:35.5  5:09/K    8  
  249    186   2300  Jenna Leath           Graves County Middle School             20:35.5  5:09/K    8  
  250    187   3729  Kiera Salyers         Montgomery County                       20:37.4  5:09/K    7  
  251    188   2295  Rayne Elkins          Graves County Middle School             20:38.7  5:10/K    6  
  252    189   4788  Grace Nelson          Shelby West Middle School               20:43.5  5:11/K    7  
  253    190   3473  Emma Garner           Marnel C. Moorman Middle Schoo          20:44.1  5:11/K    7  
  254    191   3057  Alyssa Stepetak       Leestown Middle School                  20:44.6  5:11/K    8  
  255  (< 5)   4611  Evelyn Patches        Sayre Middle                            20:44.9  5:11/K    7  
  256    192    101  Olivia Wiley          Ashland Middle School                   20:45.0  5:11/K    6  
  257  (< 5)    964  Beau Stacy            Campbell Middle School                  20:45.7  5:11/K    8  
  258  (< 5)   2584  Henrietta Schneider   Henry County                            20:46.9  5:12/K    6  
  259  (< 5)   5777  Lily Fabela           Williamstown                            20:47.4  5:12/K    7  
  260  (< 5)   1121  Adara Hon             Christian Academy of Carrollto          20:47.5  5:12/K    6  
  261    193   1018  Ashlynd Pittman       Casey County                            20:48.5  5:12/K    7  
  262    194   2896  Kenna Chapman         Kammerer Middle School                  20:48.8  5:12/K    6  
  263    195   4834  Bailee Pennington     South Laurel Middle School              20:49.8  5:12/K    8  
  264    196   2258  Allie Calhoun         Grant County                            20:50.1  5:13/K    8  
  265    197   2305  Baylee Shelton        Graves County Middle School             20:51.6  5:13/K    8  
  266    198   4848  Morgan Schock         South Oldham Middle School              20:52.6  5:13/K    8  
  267    199   2900  Leona Haight          Kammerer Middle School                  20:54.4  5:14/K    6  
  268    200   5653  Sadie Young           West Jessamine Middle School            20:55.6  5:14/K    8  
  269  (< 5)   4874  Megan Basham          Southern                                20:59.1  5:15/K    8  
  270  (< 5)   2030  Carly Towles          Gallatin County                         21:00.2  5:15/K    8  
  271    201   1884  Allison Smith         Farnsley Middle School                  21:01.0  5:15/K    8  
  272  (< 5)   1710  Taylor Roberts        East Jessamine Middle School            21:01.0  5:15/K    7  
  273    202   3283  Kinsley Reed          Lincoln County Middle School            21:02.0  5:16/K    7  
  274    203   3471  Naia DeMichele        Marnel C. Moorman Middle Schoo          21:02.1  5:16/K    6  
  275    204   3839  Laney McFarland       Newburg Middle School                   21:05.5  5:16/K    7  
  276  (< 5)   3445  Diara Tabor           Caudill                                 21:12.0  5:18/K    8  
  277  (< 5)   4338  Gracie Peavie         Rockcastle County                       21:12.4  5:18/K    7  
  278    205   4073  Adaleigh Gaona        Oldham County Middle School             21:13.1  5:18/K    8  
  279    206   3280  Alayna Bodner         Lincoln County Middle School            21:15.9  5:19/K    7  
  280    207   4833  Montana House         South Laurel Middle School              21:17.5  5:19/K    7  
  281    208   2899  Danielle Foster       Kammerer Middle School                  21:17.9  5:19/K    7  
  282    209   1044  Jayana Nuckols        Caverna                                 21:19.6  5:20/K    6  
  283    210   1236  Karlie Meyers         Conner Middle                           21:20.7  5:20/K    6  
  284  (< 5)   2925  Kate Bonar            Kentucky Country Day                    21:22.8  5:21/K    7  
  285    211    825  Chloe Sandefur        Burns Middle School                     21:24.4  5:21/K    8  
  286  (< 5)   4271  Alex Richardson       Ramsey Middle School                    21:28.0  5:22/K    7  
  287  (< 5)   2387  Adysen Adams          Drakes Creek                            21:31.0  5:23/K    7  
  288    212   1241  Isabella Vonlehman    Conner Middle                           21:32.1  5:23/K    8  
  289  (< 5)   3911  Ainsley May           North Hardin Christian School           21:32.9  5:23/K    7  
  290    213   3863  Annika Gordon         Noe Middle School                       21:36.2  5:24/K    7  
  291  (< 5)   5387  Lillian Beiting       The Lexington School                    21:36.4  5:24/K    8  
  292  (< 5)   5342  Emma Robinson         Summit View Academy                     21:36.5  5:24/K    8  
  293  (< 5)   2655  Chloe Cruse           Highlands Latin School Element          21:37.6  5:24/K    7  
  294  (< 5)   4266  Izabella Farmer       Ramsey Middle School                    21:37.8  5:24/K    8  
  295  (< 5)   1400  Emilee Beauman        Danville                                21:39.8  5:25/K    7  
  296    214   5554  Caroline Hooper       Turkey Foot Middle School               21:42.1  5:26/K    8  
  297  (< 5)   2396  Jaiden McCrady        Drakes Creek                            21:44.3  5:26/K    8  
  298    215    820  Olivia Hooker         Burns Middle School                     21:46.1  5:27/K    7  
  299  (< 5)   5586  Ava Fuller            Walton Verona                           21:48.2  5:27/K    7  
  300  (< 5)    634  Leela Kaul            Bowling Green Junior High Scho          21:49.7  5:27/K    7  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  301  (< 5)   5329  Kayla Daugherty       Summit View Academy                     21:50.4  5:28/K    8  
  302    216   1157  Abby Evans            College View Middle School              21:51.2  5:28/K    8  
  303    217   3053  Carolina Parman       Leestown Middle School                  21:55.3  5:29/K    6  
  304    218    328  Grace Mooney          Beechwood                               21:55.6  5:29/K    7  
  305  (< 5)   2928  Briah Hawker          Kentucky Country Day                    21:56.1  5:29/K    8  
  306  (< 5)   2391  Sara Gaynor           Drakes Creek                            21:58.6  5:30/K    7  
  307    219   1165  Callie Ollis          College View Middle School              22:01.7  5:30/K    8  
  308    220   4836  Hannah Tapscott       South Laurel Middle School              22:02.3  5:31/K    7  
  309    221   3840  Whitney Perkins       Newburg Middle School                   22:03.3  5:31/K    8  
  310    222   1876  Addison Daily         Farnsley Middle School                  22:06.8  5:32/K    8  
  311  (< 5)   4764  Savannah Coomes       Shelby County                           22:08.5  5:32/K    6  
  312  (< 5)   2927  Jenna Figa            Kentucky Country Day                    22:10.6  5:33/K    7  
  313  (< 5)   4227  Jacyie Stanley        Phelps School                           22:24.0  5:36/K    0  
  314  (< 5)   2589  Cora Clark            Hickman County                          22:26.0  5:37/K    8  
  315    223   1016  Elektra Clauer        Casey County                            22:26.4  5:37/K    8  
  316  (< 5)   2685  Caroline White        Highlands Latin School Element          22:26.9  5:37/K    7  
  317    224   3478  Rian Whitehouse       Marnel C. Moorman Middle Schoo          22:27.7  5:37/K    7  
  318  (< 5)   2926  Helen Easley          Kentucky Country Day                    22:31.4  5:38/K    7  
  319    225   2297  Adrianna Garcia       Graves County Middle School             22:31.8  5:38/K    8  
  320    226   1881  Latyah Richards       Farnsley Middle School                  22:42.1  5:41/K    8  
  321  (< 5)   2687  Hannah White          Highlands Latin School Element          22:46.7  5:42/K    7  
  322    227   2265  Sarah Maynard         Grant County                            22:48.2  5:42/K    8  
  323    228   2262  Haley Finch           Grant County                            22:55.2  5:44/K    8  
  324    229    100  Sydney Mertz          Ashland Middle School                   22:59.5  5:45/K    6  
  325  (< 5)   3031  Katherine McCurdy     One Way Christian                       23:00.8  5:45/K    7  
  326  (< 5)   1813  Ruby Ruwet            Elkhorn Middle School                   23:01.7  5:45/K    7  
  327    230   2261  Cori Finch            Grant County                            23:02.2  5:46/K    8  
  328    231   3716  Alanna Belcher        Montgomery County                       23:04.5  5:46/K    7  
  329    232   2357  Hadley Nunn           Green County                            23:08.4  5:47/K    7  
  330  (< 5)   4612  Danica Porter         Sayre Middle                            23:11.0  5:48/K    5  
  331  (< 5)   3926  Amy Lazzara           North Laurel Middle School              23:14.6  5:49/K    8  
  332  (< 5)   4402  Sallie Robbins        Rowan County                            23:15.6  5:49/K    8  
  333    233   3837  Bryana Hinkle         Newburg Middle School                   23:16.9  5:49/K    7  
  334  (< 5)   4936  Yuri Lopez            St. Agatha Academy                      23:19.7  5:50/K    8  
  335  (< 5)   3752  Zoe Carter            Morton Middle School                    23:23.0  5:51/K    8  
  336  (< 5)   4765  Karsen Fannin         Shelby County                           23:30.0  5:53/K    7  
  337  (< 5)   5776  Bianca Dills          Williamstown                            23:31.0  5:53/K    6  
  338  (< 5)   2590  Brielle Cox           Hickman County                          23:31.7  5:53/K    7  
  339    234     96  Emma Hall             Ashland Middle School                   23:33.2  5:53/K    5  
  340  (< 5)   4505  Isabelle Morin        Ockermann                               23:39.0  5:55/K    7  
  341    235   3838  Ximena Marquez-CordovaNewburg Middle School                   23:42.8  5:56/K    6  
  342    236   3718  Claire Donaldson      Montgomery County                       23:43.5  5:56/K    8  
  343  (< 5)   3028  Lydia Jirak           Jirak Homeschool                        23:47.5  5:57/K    7  
  344  (< 5)   5121  Milleah Smith         St. Mary                                23:47.9  5:57/K    7  
  345    237   3282  Keyera McFarland      Lincoln County Middle School            23:50.4  5:58/K    7  
  346    238   5550  Bridget Brennen       Turkey Foot Middle School               23:53.0  5:58/K    7  
  347    239   1875  Jenna Franzman        Farnsley Middle School                  24:09.5  6:02/K    8  
  348    240    531  Sophia Carpenter-aischBourbon County                          24:17.1  6:04/K    7  
  349  (< 5)   4609  Taylor Adams          Sayre Middle                            24:30.2  6:08/K    8  
  350  (< 5)   1704  Mackenzie Blackburn   East Jessamine Middle School            24:32.2  6:08/K    7  
  351  (< 5)   1844  Isabella Gilliam      Elliott County Middle School            24:40.4  6:10/K    8  
  352  (< 5)   1435  Briana Florian        Danville Christian Academy              24:42.8  6:11/K    7  
  353    241   3281  Jae Cox               Lincoln County Middle School            24:44.1  6:11/K    8  
  354  (< 5)   4879  Colleen Riedmuller    Southern                                24:48.9  6:12/K    7  
  355  (< 5)   3193  Alexis Kemp           Lexington Latin Middle School           24:55.1  6:14/K    7  
  356  (< 5)   4153  Abby Rueda            Owen County                             24:57.5  6:14/K    7  
  357  (< 5)   4766  Brinklee Howell       Shelby County                           24:58.0  6:15/K    8  
  358    242   1021  Kaylee Propes         Casey County                            24:58.6  6:15/K    7  
  359    243   5814  Gabby Gampper         Woodford County                         25:03.7  6:16/K    6  
  360    244   3834  Riley Clore           Newburg Middle School                   25:14.0  6:19/K    6  
  361  (< 5)   4273  Savannah Weihe        Ramsey Middle School                    25:17.7  6:19/K    8  
  362  (< 5)   4915  Brooklyn Fultz        Spring Meadows Cottage School           25:23.1  6:21/K    8  
  363    245   2267  Megan Million         Grant County                            25:23.9  6:21/K    8  
  364  (< 5)   2417  Kaydie Coots          Rosspoint Elementary                    25:28.2  6:22/K    7  
  365  (< 5)   4610  Aleena Ahmad          Sayre Middle                            25:54.8  6:29/K    8  
  366    246   5549  Ella Bardun           Turkey Foot Middle School               26:01.7  6:30/K    7  
  367    247   2359  Reagan Phelps         Green County                            26:04.8  6:31/K    6  
  368  (< 5)   4901  Kate Bannon           Spencer County Middle School            26:06.4  6:32/K    7  
  369  (< 5)   4904  Jenna Moore           Spencer County Middle School            26:08.2  6:32/K    7  
  370  (< 5)   4444  Jenna Arbogast        Russell                                 26:10.3  6:33/K    7  
  371  (< 5)   4767  Gabrielle Salvato     Shelby County                           26:15.2  6:34/K    8  
  372  (< 5)   3655  Zarayiah Brison       Meyzeek Middle School                   26:18.5  6:35/K    8  
  373    248   1041  Jordyn Bethel         Caverna                                 26:25.0  6:36/K    5  
  374    249   1042  Desiree Maxey         Caverna                                 26:26.6  6:37/K    5  
  375    250   1874  Jessica Astueillo     Farnsley Middle School                  26:39.7  6:40/K    8  
  376  (< 5)    503  Kendall Harper        Bondurant Middle School                 26:40.6  6:40/K    7  
  377  (< 5)   2420  Mary Gross            Rosspoint Elementary                    26:41.7  6:40/K    9  
  378    251   1043  Savannah McGavic      Caverna                                 27:00.0  6:45/K    8  
  379  (< 5)    658  Alivia Bowling        Boyd County                             27:07.1  6:47/K    8  
  380  (< 5)   1807  Olivia Adkins         Elkhorn Middle School                   27:24.7  6:51/K    8  
  381  (< 5)   4337  Cayla Marcum          Rockcastle County                       27:28.0  6:52/K    8  
  382    252   2805  Olivia Vice           Jefferson County Traditional M          27:35.2  6:54/K    8  
  383  (< 5)   4209  Nickie Pollard        Pendleton County                        27:40.5  6:55/K    7  
  384  (< 5)   2024  Sarah Dunavent        Gallatin County                         27:46.3  6:57/K    7  
  385  (< 5)   1709  Ayden Powers          East Jessamine Middle School            27:55.9  6:59/K    7  
  386  (< 5)   1711  Shelby Rowe           East Jessamine Middle School            27:59.9  7:00/K    8  
  387    253   1040  Natavia Alexander     Caverna                                 28:00.7  7:00/K    6  
  388  (< 5)   4734  Ava Maina             Second Street Elementary Schoo          28:02.9  7:01/K    7  
  389  (< 5)   5036  Maura Laco            St. John School                         28:04.1  7:01/K    7  
  390    254   5552  Ava Brooks            Turkey Foot Middle School               28:13.9  7:03/K    7  
  391    255   5812  Annabelle Crume       Woodford County                         28:18.0  7:05/K    8  
  392  (< 5)   4742  Faith Wright          Second Street Elementary Schoo          30:04.4  7:31/K    7  
  393  (< 5)   4268  Kamiyah Lucas         Ramsey Middle School                    32:19.2  8:05/K    8  
  394  (< 5)   4212  Makenzie Taylor       Pendleton County                        32:26.0  8:07/K    7  
  395  (< 5)   1409  Rebekah Penman        Danville                                35:17.9  8:49/K    7  



Overall Finish List - Girls

MS Boys 4K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   3835  Keaira Craft          Newburg Middle School                   20:20.8  5:05/K    6  



Overall Finish List - Girls

MS Mixed Open 4K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   3181  Hadley Bronski        Lexington Christian Middle              16:30.6  4:08/K    8  
    2      2   3180  Abby Bronski          Lexington Christian Middle              16:48.9  4:12/K    8  
    3      3   5018  Mary Ryan             St. Henry District                      16:49.0  4:12/K    8  
    4      4   3972  Katie Smith           North Oldham Middle School              16:51.6  4:13/K    8  
    5      5   3962  Lily Harper           North Oldham Middle School              17:19.5  4:20/K    7  
    6      6   3969  Katie Raymond         North Oldham Middle School              17:22.8  4:21/K    6  
    7      7   3971  Vita Sensenbrenner    North Oldham Middle School              17:25.0  4:21/K    6  
    8      8   3975  Bethany Ward          North Oldham Middle School              17:30.9  4:23/K    7  
    9      9   1485  Kenzie Williams       Daviess County Middle School            17:37.0  4:24/K    8  
   10     10   3968  Mollie Ransdell       North Oldham Middle School              17:43.9  4:26/K    8  
   11     11   3964  Sophia Makk           North Oldham Middle School              17:55.7  4:29/K    8  
   12     12   2604  Sylvana Herrera-ShifflHighland Middle School                  17:57.1  4:29/K    8  
   13     13   1473  Aliya Murphy          Daviess County Middle School            18:03.1  4:31/K    7  
   14     14   1481  Jordis Velotta        Daviess County Middle School            18:03.6  4:31/K    7  
   15     15   5001  Sydney Bollman        St. Henry District                      18:11.9  4:33/K    8  
   16     16   4172  Kayla Davidson        Owensboro Middle School                 18:16.4  4:34/K    8  
   17     17   1466  Joslyn Edge           Daviess County Middle School            18:18.4  4:35/K    7  
   18  (> 7)   3953  Aubrey Anderson       North Oldham Middle School              18:20.4  4:35/K    7  
   19     18    261  Kate Bryant           Beaumont Middle School                  18:23.1  4:36/K    7  
   20     19   3453  Audrey Tate           Madisonville Middle                     18:24.0  4:36/K    7  
   21  (< 5)    145  Kristina Foster       Barret Traditional Middle Scho          18:29.6  4:37/K    8  
   22  (> 7)   3967  Naila Mbaraka         North Oldham Middle School              18:32.4  4:38/K    6  
   23  (> 7)   3977  Daisy Wendling        North Oldham Middle School              18:33.1  4:38/K    8  
   24     20   1664  Riley Walker          E.J. Hayes Middle School                18:36.3  4:39/K    6  
   25     21   3182  Emma Clare Doepke     Lexington Christian Middle              18:37.1  4:39/K    8  
   26  (< 5)   3515  Ava Thompson          Mason County                            18:40.9  4:40/K    7  
   27     22   5009  Molly Kamer           St. Henry District                      18:45.0  4:41/K    8  
   28     23   3451  Josie Morris          Madisonville Middle                     18:48.1  4:42/K    7  
   29     24   2602  Daria Drake           Highland Middle School                  18:49.0  4:42/K    8  
   30  (< 5)   5130  Lexi Braun            St. Mary (Alexandria)                   18:49.5  4:42/K    7  
   31     25   5005  Grace Gulla           St. Henry District                      18:49.5  4:42/K    7  
   32     26   1139  Rachel King           Christian Educational Consorti          18:51.7  4:43/K    8  
   33     27   3185  Ellie Kohlman         Lexington Christian Middle              18:57.8  4:44/K    8  
   34  (> 7)   3961  Corinne Hans          North Oldham Middle School              18:58.4  4:45/K    7  
   35  (< 5)   1355  Emerson Holthouser    Crosby Middle School                    19:02.5  4:46/K    8  
   36     28   2601  Hannah Cooksey        Highland Middle School                  19:02.7  4:46/K    7  
   37     29   4082  Lindsey Judy          Oldham County Middle School             19:04.2  4:46/K    7  
   38  (< 5)   4890  Ca'Maiyah Derkson     Southgate Elementary School             19:08.4  4:47/K    7  
   39     30   1462  Hadley Bacon          Daviess County Middle School            19:10.4  4:48/K    7  
   40  (> 7)   3973  Melody Steineker      North Oldham Middle School              19:12.1  4:48/K    7  
   41  (< 5)    151  Natalie Myers         Barret Traditional Middle Scho          19:12.3  4:48/K    8  
   42  (< 5)   4019  Maya Barker           Northeast Striders                      19:14.9  4:49/K    8  
   43     31   1734  Ava Breeding          East Oldham Middle School               19:16.5  4:49/K    7  
   44     32   1737  Mia Findley           East Oldham Middle School               19:17.2  4:49/K    8  
   45  (< 5)    152  Makaela Richards      Barret Traditional Middle Scho          19:18.7  4:50/K    8  
   46     33   2875  Rylee Clark           Johnson Traditional Middle Sch          19:33.8  4:53/K    7  
   47     34   1741  Ava Gerdes            East Oldham Middle School               19:33.9  4:53/K    8  
   48     35   3184  Lily Frost            Lexington Christian Middle              19:43.8  4:56/K    7  
   49  (< 5)   1297  Katlyn Yauch          Camp Ernst                              19:48.7  4:57/K    7  
   50     36   2598  Cadence Caudill       Highland Middle School                  19:51.5  4:58/K    8  
   51     37   4169  Samantha Brown        Owensboro Middle School                 19:51.6  4:58/K    7  
   52     38   4101  Grace Wendel          Oldham County Middle School             19:57.9  4:59/K    8  
   53     39   4176  Kianna November       Owensboro Middle School                 19:58.4  5:00/K    7  
   54  (< 5)   2553  Allison Lucas         Henderson South Middle School           19:58.7  5:00/K    8  
   55  (< 5)   2559  Destany Pike          Henderson South Middle School           20:03.4  5:01/K    8  
   56     40   1475  Kate Nee              Daviess County Middle School            20:07.4  5:02/K    8  
   57  (> 7)   3958  Keely Ecleberry       North Oldham Middle School              20:08.1  5:02/K    6  
   58  (< 5)   5242  Mary Kennedy          St. Thomas School                       20:09.3  5:02/K    7  
   59  (> 7)   3963  Lucy Hayes            North Oldham Middle School              20:12.9  5:03/K    6  
   60  (< 5)   1266  Avery Fossett         Camp Ernst                              20:13.7  5:03/K    7  
   61     41    268  Diana Herrera         Beaumont Middle School                  20:14.4  5:04/K    7  
   62  (> 7)   3960  Jenna Hamm            North Oldham Middle School              20:15.6  5:04/K    8  
   63     42   1657  Alessandra Dambacher  E.J. Hayes Middle School                20:16.6  5:04/K    7  
   64     43   4068  Ella Dowling          Oldham County Middle School             20:20.8  5:05/K    7  
   65  (< 5)   1238  Emma Scherff          Conner Middle                           20:21.7  5:05/K    6  
   66     44   3186  Ava Cate Preston      Lexington Christian Middle              20:24.0  5:06/K    7  
   67  (< 5)   2292  Riley Morris          Grassroots Running Club                 20:25.3  5:06/K    7  
   68  (< 5)   1366  Macey Shipp           Crosby Middle School                    20:27.7  5:07/K    7  
   69  (< 5)   4020  Isabel Gonzalez       Northeast Striders                      20:28.5  5:07/K    9  
   70     45   1743  Brenna Miniard        East Oldham Middle School               20:30.3  5:08/K    6  
   71     46   4780  Gianna Camera         Shelby West Middle School               20:31.9  5:08/K    6  
   72     47    276  Bella Rusing          Beaumont Middle School                  20:35.8  5:09/K    8  
   73     48    923  Whittney Gulley       Campbell County Middle School           20:49.0  5:12/K    7  
   74  (< 5)   5409  Addison Pipes         Trimble County Middle School            20:53.4  5:13/K    7  
   75     49   1738  Eva Forseth           East Oldham Middle School               20:54.9  5:14/K    8  
   76     50   3183  Addia Fann            Lexington Christian Middle              20:56.4  5:14/K    8  
   77     51   2608  MacKenzie Shoulders   Highland Middle School                  21:01.1  5:15/K    7  
   78     52   1133  Gracie Carlsen        Christian Educational Consorti          21:02.1  5:16/K    8  
   79     53   4171  Kenyatta Chappell     Owensboro Middle School                 21:09.1  5:17/K    9  
   80     54   1660  Maya Gonzval          E.J. Hayes Middle School                21:09.9  5:17/K    6  
   81     55   1137  Katherine Kelly       Christian Educational Consorti          21:10.4  5:18/K    7  
   82     56   3051  Victoria Lamarche     Leestown Middle School                  21:12.5  5:18/K    7  
   83     57   1742  Bailey Johnson        East Oldham Middle School               21:13.7  5:18/K    8  
   84     58   4059  Piper Ainsworth       Oldham County Middle School             21:13.9  5:18/K    7  
   85     59   1141  Avery Pellowe         Christian Educational Consorti          21:14.8  5:19/K    8  
   86     60   4063  Elizabeth Bauer       Oldham County Middle School             21:15.0  5:19/K    7  
   87     61   2825  Krista Holmberg       Jessie Clark Middle School              21:18.3  5:20/K    8  
   88     62    260  Zoe Breitigan         Beaumont Middle School                  21:20.6  5:20/K    8  
   89     63    257  Nikki Baird           Beaumont Middle School                  21:32.9  5:23/K    8  
   90  (< 5)   5241  Serena Drury          St. Thomas School                       21:41.2  5:25/K    8  
   91  (< 5)   2293  Neilsen Park          Grassroots Running Club                 21:43.7  5:26/K    7  
   92     64   2876  Emilie Frederick      Johnson Traditional Middle Sch          21:47.8  5:27/K    7  
   93     65   2611  Callie Whitham        Highland Middle School                  21:49.7  5:27/K    6  
   94     66   4075  Riley Goodloe         Oldham County Middle School             21:51.3  5:28/K    8  
   95     67   1658  Mackenzie Ensminger   E.J. Hayes Middle School                21:55.6  5:29/K    6  
   96     68   4102  Josie Williams        Oldham County Middle School             21:57.5  5:29/K    7  
   97     69   5019  Kylie Shannon         St. Henry District                      21:59.9  5:30/K    8  
   98     70   2880  Savannah Smithson     Johnson Traditional Middle Sch          22:01.8  5:30/K    8  
   99  (< 5)   1353  Lilly French          Crosby Middle School                    22:02.4  5:31/K    7  
  100     71   3048  Natalie Helm          Leestown Middle School                  22:03.9  5:31/K    7  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (< 5)    816  Kathryn Gist          Burns Middle School                     22:05.3  5:31/K    7  
  102     72   3455  Emily Wright          Madisonville Middle                     22:10.4  5:33/K    7  
  103  (< 5)   1105  Gaby Melgar           Christian Academy Middle Schoo          22:11.7  5:33/K    8  
  104     73   2833  Reilly Stewart        Jessie Clark Middle School              22:13.7  5:33/K    8  
  105  (< 5)   1339  Aaliyah Scaglione     Crawford Middle School                  22:16.0  5:34/K    7  
  106  (< 5)   1363  Adora Ramsey          Crosby Middle School                    22:17.2  5:34/K    7  
  107     74   3456  Maddie Ziegler        Madisonville Middle                     22:17.6  5:34/K    7  
  108     75   1745  Caylee Odom           East Oldham Middle School               22:18.5  5:35/K    6  
  109     76   3043  Isabella Bliziotis    Leestown Middle School                  22:26.6  5:37/K    7  
  110  (< 5)   1289  Jillian Skidmore      Camp Ernst                              22:27.0  5:37/K    7  
  111     77    256  Keira Antoni          Beaumont Middle School                  22:31.2  5:38/K    8  
  112  (< 5)    807  Annabella Brand       Burns Middle School                     22:34.4  5:39/K    7  
  113     78   2835  Kamaya Watts          Jessie Clark Middle School              22:35.5  5:39/K    7  
  114  (< 5)   1234  Isabelle Jackson      Conner Middle                           22:37.0  5:39/K    6  
  115  (< 5)   4304  Hamm Krysta           Robertson County Middle School          22:37.6  5:39/K    8  
  116  (< 5)   1279  Payslee Jones         Camp Ernst                              22:38.3  5:40/K    8  
  117     79   1662  Adina Heineman-Turner E.J. Hayes Middle School                22:45.1  5:41/K    6  
  118     80    924  Karli Haigis          Campbell County Middle School           22:50.5  5:43/K    7  
  119  (< 5)    823  Diana Mayhew          Burns Middle School                     22:54.8  5:44/K    8  
  120     81   2820  Maya Denham           Jessie Clark Middle School              22:57.3  5:44/K    7  
  121  (> 7)   4104  Caroline Wright       Oldham County Middle School             22:59.5  5:45/K    7  
  122     82   4784  Riley Embry           Shelby West Middle School               23:02.4  5:46/K    7  
  123  (> 7)   4105  Lily Young            Oldham County Middle School             23:03.4  5:46/K    7  
  124  (> 7)   1735  Abby Buehler          East Oldham Middle School               23:07.5  5:47/K    8  
  125     83   3454  Kyla Willis           Madisonville Middle                     23:09.0  5:47/K    7  
  126  (< 5)   3875  Carly Stoneburner     Noe Middle School                       23:10.1  5:48/K    7  
  127  (< 5)   3769  Kelsie Cotton         Muhlenberg County                       23:13.9  5:48/K    7  
  128  (< 5)   1093  Emma Barrett          Christian Academy Middle Schoo          23:19.9  5:50/K    7  
  129     84   4783  Harley Dempsey        Shelby West Middle School               23:27.0  5:52/K    7  
  130  (< 5)   5624  Elissa Branham-HubbardWest Jessamine Middle School            23:35.2  5:54/K    7  
  131  (< 5)   3874  Savannah Soeder       Noe Middle School                       23:38.4  5:55/K    7  
  132     85   3056  Nadya Shliakhau       Leestown Middle School                  23:40.3  5:55/K    7  
  133     86    932  Grace Phillips        Campbell County Middle School           23:46.4  5:57/K    7  
  134  (< 5)    424  Sophia Ernst          Blessed Sacrament                       23:47.0  5:57/K    8  
  135     87   5012  Jasmine Landrum       St. Henry District                      23:49.0  5:57/K    8  
  136  (< 5)   3497  Anna Current          Mason County                            23:56.3  5:59/K    8  
  137  (< 5)   3858  Avery Carlton         Noe Middle School                       23:56.8  5:59/K    8  
  138     88    928  Kendall Huffman       Campbell County Middle School           24:02.8  6:01/K    7  
  139  (> 7)   4095  Aubrey Smith          Oldham County Middle School             24:10.9  6:03/K    8  
  140     89   2879  Kamilah Nana          Johnson Traditional Middle Sch          24:12.5  6:03/K    7  
  141     90   4173  Susan Htoi            Owensboro Middle School                 24:15.7  6:04/K    7  
  142  (< 5)    430  Paige Nielander       Blessed Sacrament                       24:18.2  6:05/K    8  
  143     91   5011  Molly Krallman        St. Henry District                      24:19.1  6:05/K    8  
  144     92   2874  Shauna Blackford      Johnson Traditional Middle Sch          24:19.8  6:05/K    7  
  145  (> 7)   3955  Helena Bobay          North Oldham Middle School              24:20.3  6:05/K    6  
  146     93   2819  Sophia Cruse          Jessie Clark Middle School              24:21.3  6:05/K    8  
  147     94   2873  Lillie Allen          Johnson Traditional Middle Sch          24:25.2  6:06/K    8  
  148  (> 7)   4071  Elizabeth Farmer      Oldham County Middle School             24:29.4  6:07/K    7  
  149     95   4786  Olivia Hardigree      Shelby West Middle School               24:31.1  6:08/K    7  
  150  (< 5)   1341  Maria Tapia           Crawford Middle School                  24:36.1  6:09/K    8  
  151     96   4796  Chloe Whitaker        Shelby West Middle School               24:41.8  6:10/K    7  
  152  (< 5)    422  Hailey Cogswell       Blessed Sacrament                       24:45.9  6:11/K    8  
  153  (< 5)   5553  Cece Brown            Turkey Foot Middle School               24:51.8  6:13/K    7  
  154  (> 7)   3976  Alessandra Welle      North Oldham Middle School              24:53.1  6:13/K    7  
  155     97    927  Chloe Hubbard         Campbell County Middle School           24:55.0  6:14/K    7  
  156     98   3042  Charlotte Adams       Leestown Middle School                  24:55.6  6:14/K    6  
  157     99    275  Reyna Radhakrishnan   Beaumont Middle School                  25:10.3  6:18/K    8  
  158    100   4794  Mackenzie Watts       Shelby West Middle School               25:18.4  6:20/K    7  
  159  (> 7)   5007  Carmen Ives           St. Henry District                      25:26.8  6:22/K    8  
  160  (< 5)   2898  Ashleigh DeSanctis    Kammerer Middle School                  25:28.6  6:22/K    7  
  161  (< 5)   3776  Sarah Miller          Muhlenberg County                       25:33.9  6:23/K    7  
  162    101   1655  Katie Boyd            E.J. Hayes Middle School                25:35.5  6:24/K    7  
  163  (> 7)   4076  Ella Hefner           Oldham County Middle School             25:36.5  6:24/K    8  
  164  (> 7)   4098  Khyra Walker          Oldham County Middle School             25:39.9  6:25/K    7  
  165    102   1652  Puja Adhikari         E.J. Hayes Middle School                25:44.5  6:26/K    8  
  166  (> 7)   4097  Lily Tigue            Oldham County Middle School             25:48.3  6:27/K    7  
  167  (> 7)   3952  Afia Ali              North Oldham Middle School              25:49.3  6:27/K    7  
  168  (< 5)   4247  McKenzi Agee          Powell County                           25:57.2  6:29/K    7  
  169  (> 7)   5008  Maggie Jacobs         St. Henry District                      26:03.5  6:31/K    8  
  170  (< 5)   2556  Emma Messer           Henderson South Middle School           26:05.1  6:31/K    7  
  171  (> 7)   4087  Bailey Marx           Oldham County Middle School             26:09.1  6:32/K    7  
  172    103   1136  Anna Frazier          Christian Educational Consorti          26:23.3  6:36/K    7  
  173  (> 7)   3974  Hallie Tarbet         North Oldham Middle School              26:24.0  6:36/K    7  
  174    104   3449  Lyndsie Drew          Madisonville Middle                     26:25.4  6:36/K    7  
  175    105   3049  Abigail Hiens         Leestown Middle School                  26:28.8  6:37/K    8  
  176  (< 5)   3841  Hala Salah            Newburg Middle School                   26:30.5  6:38/K    6  
  177  (< 5)   4306  Hadleigh Linville     Robertson County Middle School          26:31.6  6:38/K    7  
  178    106   3046  Madison Crawford      Leestown Middle School                  26:35.1  6:39/K    8  
  179  (< 5)   4844  Jazmia Fowler         South Oldham Middle School              26:36.3  6:39/K    7  
  180  (< 5)   1233  Rose Hagerty          Conner Middle                           26:56.5  6:44/K    8  
  181  (> 7)   5003  Ryan Burden           St. Henry District                      27:38.1  6:55/K    7  
  182  (> 7)   4060  Lily Arrazola         Oldham County Middle School             27:40.7  6:55/K    8  
  183  (> 7)   5016  Olivia Parhad         St. Henry District                      27:54.4  6:59/K    8  
  184  (< 5)   3859  Ella Cox              Noe Middle School                       27:57.5  6:59/K    7  
  185  (< 5)   4250  Katlyn Brizendine HumePowell County                           28:20.6  7:05/K    8  
  186    107    936  Mikayla Reed          Campbell County Middle School           28:52.6  7:13/K    7  
  187    108   5892  Raylee Brubaker       Daviess County Middle School            28:57.9  7:14/K    7  
  188    109    938  Presley Surharski     Campbell County Middle School           29:09.3  7:17/K    7  
  189  (< 5)   2302  Savannah Mattingly    Graves County Middle School             29:14.7  7:19/K    7  
  190  (< 5)   2296  Josie England         Graves County Middle School             29:25.6  7:21/K    7  
  191  (> 7)    921  Mya Graham            Campbell County Middle School           29:36.5  7:24/K    8  
  192  (> 7)   4083  Bella Knorr           Oldham County Middle School             29:41.7  7:25/K    8  
  193  (> 7)    940  Tricia Verst          Campbell County Middle School           29:55.5  7:29/K    8  
  194    110   2830  Amelia McCurry        Jessie Clark Middle School              31:19.3  7:50/K    8  
  195  (< 5)   1880  Julianna Ortiz        Farnsley Middle School                  33:20.4  8:20/K    7  
  196  (< 5)   4299  Gabby Barnett         Robertson County Middle School          34:23.3  8:36/K    7  
  197  (> 7)    915  Madelyn Benke         Campbell County Middle School           36:07.6  9:02/K    8  
  198    111   2607  Grace Reinking        Highland Middle School                  36:37.5  9:09/K    8  

Team Summary Report - Girls

HS Girls 5K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Mason County                           71               3   8  11  22  27  35  36         
        Top  5 Times: 1:43:39.0

    2 Ryle                                  105               2  10  24  31  38  45  46         
        Top  5 Times: 1:45:36.4

    3 Conner                                179               4  26  44  51  54  57  63         
        Top  5 Times: 1:49:55.5

    4 Bullitt East HS                       186               7  15  19  23 122                 
        Top  5 Times: 1:49:44.1

    5 Highlands Latin School Element        191              16  33  34  43  65  89 104         
        Top  5 Times: 1:50:18.5

    6 Franklin County                       204               6  30  37  52  79 103 132         
        Top  5 Times: 1:50:27.4

    7 Lafayette                             222              25  29  47  48  73  81  90         
        Top  5 Times: 1:52:19.6

    8 Woodford County                       224               5   9  53  70  87 106 127         
        Top  5 Times: 1:50:59.7

    9 Dixie Heights                         266              14  41  58  68  85 112 113         
        Top  5 Times: 1:53:32.3

   10 Owen County                           273              17  20  55  61 120 121             
        Top  5 Times: 1:54:00.6

   11 Western Hills                         284               1  18  71  84 110                 
        Top  5 Times: 1:53:08.4

   12 Lincoln County                        331              42  62  67  72  88 117 119         
        Top  5 Times: 1:56:47.4

   13 Lexington Catholic                    332              39  56  60  86  91  93  97         
        Top  5 Times: 1:56:28.4

   14 Greenup County                        366              40  49  80  95 102 130             
        Top  5 Times: 1:58:12.1

   15 Bullitt Central HS                    407              28  78  83  92 126                 
        Top  5 Times: 2:00:35.6

   16 Grant County                          418              32  50 107 114 115                 
        Top  5 Times: 2:00:27.1

   17 Burgin                                432              59  76  96 100 101 131 137         
        Top  5 Times: 2:00:34.0

   18 Warren East                           458              12  66 109 135 136 144             
        Top  5 Times: 2:06:17.1

   19 Christian Educational Consorti        468              21  64  98 142 143                 
        Top  5 Times: 2:10:39.9

   20 Bourbon County                        481              69  74  75 129 134 139 141         
        Top  5 Times: 2:06:11.8

   21 Anderson County                       516              82  99 108 111 116                 
        Top  5 Times: 2:04:21.3

   22 Scott County                          529              13 105 133 138 140                 
        Top  5 Times: 2:12:16.6

   23 Great Crossing                        536              77  94 118 123 124 125 128         
        Top  5 Times: 2:07:13.3

 Inc. Danville Christian Academy           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trinity Christian Academy            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rockcastle County                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Hardin Christian School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. West Carter                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pendleton County                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy of Carrollto       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rowan County                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Berea                                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Gallatin County                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Spring Meadows Cottage School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Whitefield Academy                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Danville                             4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lexington Christian                  4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. East Jessamine                       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Somerset Christian School            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Frankfort                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Elliott County High School           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayre                                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Ashland Blazer                       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Calvary Christian School             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. George Rogers Clark                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bryan Station                        4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Piarist                              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Scott                                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. One Way Christian                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Parlor Grove                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Woodland Hills Homeschool            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

Primary Girls 5K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                      58               5   9  11  16  17  26  39         
        Top  5 Times: 43:20.0

    2 Stopher Elementary School              60               4   6   8  15  27  28  31         
        Top  5 Times: 43:15.0

    3 Tully Elementary                      143               3  25  33  38  44  57  86         
        Top  5 Times: 44:39.5

    4 Longbranch                            186               2  20  24  67  73  89  90         
        Top  5 Times: 45:40.4

    5 Liberty Elementary School             209               7  10  18  68 106 110 111         
        Top  5 Times: 45:59.5

    6 St. Joseph, Cold Spring               250              19  40  45  65  81 122 141         
        Top  5 Times: 46:54.4

    7 McBrayer Elementary                   261              29  49  56  58  69  74  77         
        Top  5 Times: 47:21.7

    8 Bowen Elementary                      268               1  37  61  70  99 120 125         
        Top  5 Times: 46:53.7

    9 Harmony Elementary School             272              42  46  47  66  71 101 115         
        Top  5 Times: 47:21.9

   10 Beechwood Elementary                  317              21  23  63  79 131 145 164         
        Top  5 Times: 48:00.3

   11 Lowe Elementary School                325              30  36  53 102 104 107 112         
        Top  5 Times: 48:00.5

   12 Dunn Elementary                       335              22  35  64  75 139                 
        Top  5 Times: 48:14.2

   13 Highlands Latin School Element        344              14  48  76  87 119 127 178         
        Top  5 Times: 48:21.9

   14 Rosa Parks Elementary                 374              41  60  72  83 118 136 183         
        Top  5 Times: 48:58.4

   15 Field Elementary                      375              34  59  93  94  95  96  98         
        Top  5 Times: 48:56.2

   16 Bates Elementary                      426              52  55  85 108 126 160             
        Top  5 Times: 49:45.7

   17 Glendover Elementary                  492              13  32 128 129 190 203             
        Top  5 Times: 50:51.7

   18 St. Michael                           519              43  80 100 142 154 174             
        Top  5 Times: 51:01.1

   19 Wilder Elementary School              567              84 113 114 116 140 150 152         
        Top  5 Times: 51:42.4

   20 Flaherty Elementary                   574              12  92 117 146 207 209             
        Top  5 Times: 54:01.4

   21 Boyd County Elementary                579              50  88 105 144 192 211             
        Top  5 Times: 52:35.9

   22 Scapa Elementary                      615              54  82 121 167 191                 
        Top  5 Times: 53:22.1

   23 Maxwell Elementary School             649              78  91 158 159 163 179 193         
        Top  5 Times: 53:15.4

   24 Russell                               668              97 124 134 143 170 187             
        Top  5 Times: 53:24.0

   25 Second Street Elementary Schoo        691             109 132 137 138 175 189             
        Top  5 Times: 53:46.9

   26 Lincoln Elementary                    691              62 149 153 156 171 205 210         
        Top  5 Times: 53:52.6

   27 Hite                                  703             103 130 133 168 169 182 188         
        Top  5 Times: 54:08.3

   28 St. Matthews Elementary               739              51 135 173 185 195 197 201         
        Top  5 Times: 55:47.2

   29 Garden Springs Elementary Scho        809             148 157 161 166 177 194 199         
        Top  5 Times: 55:49.9

   30 Bracken County                        813             147 151 162 172 181 198 204         
        Top  5 Times: 55:54.2

   31 Centerfield Elementary School         875             123 176 180 196 200 208             
        Top  5 Times: 59:15.2

   32 Danville Christian Academy            892             155 165 184 186 202 206             
        Top  5 Times: 58:45.0

 Inc. Anchorage Public School              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bloom Elementary                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Greenup Elementary                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bondurant Middle School              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Williamstown Elementary              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Daviess County Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trinity Christian Academy            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Burgin                               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southgate Elementary School          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Thomas School                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Casey County                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Providence Christian Academy         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Shirley Mann Elementary              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Athens-Chilesburg Elementary         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Owen County                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pleasant Grove Elementary            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. John School                      4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cline Elementary School              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agnes                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hawthorne Elementary                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rockcastle County                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Patrick School                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Old Mill Elementary                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Saints Peter and Paul (Hopkins       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kentucky Country Day                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Powell County                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Norton Elementary                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Montgomery Home School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mount Washington Elementary Sc       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Hardin Christian School        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mercer Elementary                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pikeville                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Crossroads Elementary                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. West Carter                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eisenhower Elementary School         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary (Alexandria)                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mullins School                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agatha Academy                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Edward                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Phelps School                        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Elkhorn Elementary                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Anne Mason                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Svoboda Homeschool                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Peaks Mill                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Western Elementary                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Stamping Ground                      2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastview Elementary                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Whitesville Elementary               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Angel Falls Academy                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jirak Homeschool                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Highland Elementary                  3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lawrence Christian Academy           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rosspoint Elementary                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Creekside                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Waynesburg School                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hearn                                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Collins Lane                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastern Scott Countyh                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Black Mountain Elementary            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cumberland Christian School          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bridgeport                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

Primary Girls Open 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                      38               5   6   8   9  10  18  25         
        Top  5 Times: 46:10.6

    2 Blessed Sacrament                     134               2   7  12  35  78 108 159         
        Top  5 Times: 48:01.7

    3 Stopher Elementary School             157              11  19  23  33  71                 
        Top  5 Times: 48:30.5

    4 Montgomery County                     174              15  29  34  38  58  84 107         
        Top  5 Times: 48:50.9

    5 Tully Elementary                      183              30  32  39  40  42  46  49         
        Top  5 Times: 49:01.4

    6 Muhlenberg County                     246              16  24  52  55  99 117 133         
        Top  5 Times: 50:22.7

    7 Camden Station Elementary Scho        261              31  43  44  53  90 102 120         
        Top  5 Times: 50:40.2

    8 Locust Grove Elementary School        268              17  22  60  73  96  97 136         
        Top  5 Times: 50:46.5

    9 West Jessamine Middle School          281               3  26  50  61 141                 
        Top  5 Times: 51:19.8

   10 St. Mary (Alexandria)                 296              20  27  45  70 134 144             
        Top  5 Times: 51:22.3

   11 Dunn Elementary                       325              54  59  66  69  77 103 127         
        Top  5 Times: 51:53.0

   12 Bates Elementary                      354               4  65  87  92 106 114 137         
        Top  5 Times: 52:38.3

   13 Longbranch                            360              36  56  86  89  93 135             
        Top  5 Times: 52:48.5

   14 Middletown Elementary                 382              62  64  67  88 101 139             
        Top  5 Times: 53:06.7

   15 Sayers Classical Academy              388              13  21  81 131 142                 
        Top  5 Times: 53:24.5

   16 Liberty Elementary School             398              57  80  82  85  94 122 125         
        Top  5 Times: 53:32.8

   17 Highlands Latin School Element        420              47  51  83 118 121 123 130         
        Top  5 Times: 53:50.8

   18 Harmony Elementary School             427              48  72  91 100 116 124 129         
        Top  5 Times: 53:59.3

   19 Carter Traditional Elementary         443               1  37 112 145 148 149 160         
        Top  5 Times: 54:51.5

   20 Bloom Elementary                      487              28  75  76 146 162 173             
        Top  5 Times: 56:11.7

   21 Lowe Elementary School                492              41  63 113 132 143 151 155         
        Top  5 Times: 55:28.4

   22 Athens-Chilesburg Elementary          533              74  79  98 126 156 158 172         
        Top  5 Times: 56:44.5

   23 Wilder Elementary School              559             105 109 111 115 119 165 169         
        Top  5 Times: 56:19.5

   24 Field Elementary                      575              95 104 110 128 138 140             
        Top  5 Times: 57:00.2

   25 Oldham County Homeschool Eleme        641              14 150 154 157 166                 
        Top  5 Times: 1:01:14.6

   26 Mercer Elementary                     710              68 147 163 164 168 170 171         
        Top  5 Times: 1:03:56.6

   27 Maxwell Elementary School             807             152 153 161 167 174                 
        Top  5 Times: 1:10:03.7

 Inc. Centerfield Elementary School        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hite                                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rosa Parks Elementary                3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Glendover Elementary                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Garden Springs Elementary Scho       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lincoln Elementary                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. McBrayer Elementary                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Thomas School                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agnes                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Joseph, Cold Spring              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bowen Elementary                     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Powell County                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jessamine Striders                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kenwood Station Elementary Sch       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eisenhower Elementary School         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Chenoweth Elementary School          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bourbon County Middle School         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy of Carrollto       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Derby City Athletic Club             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Edward                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Farmer Elementary                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lexington Christian Elementary       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northeast Striders                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Gablewood Christian Academy Ho       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Anne Mason                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Western Elementary                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cane Ridge                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bourbon Central Elementary           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lemmons Mill                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Stamping Ground                      2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Country Heights Elementary           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northern                             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastern Scott Countyh                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Garth                                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

EL Girls 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Harmony Elementary School             142              14  18  24  27  59 111 135         
        Top  5 Times: 1:05:04.4

    2 Jessie Clark Middle School            212              25  29  35  39  84  86  90         
        Top  5 Times: 1:06:39.9

    3 Crosby Middle School                  229               4  17  40  62 106 147 186         
        Top  5 Times: 1:06:30.8

    4 Burns Middle School                   233              21  37  41  57  77 103 107         
        Top  5 Times: 1:07:08.8

    5 Oldham County Middle School           235              20  43  44  47  81  87 126         
        Top  5 Times: 1:07:14.5

    6 Beechwood                             252               2  22  49  69 110 157 160         
        Top  5 Times: 1:06:46.6

    7 Stopher Elementary School             273              38  46  54  56  79  83 148         
        Top  5 Times: 1:08:03.4

    8 West Jessamine Middle School          274              48  52  53  60  61  64 117         
        Top  5 Times: 1:08:07.6

    9 St. Bernard                           289              13  19  26  34 197                 
        Top  5 Times: 1:07:53.1

   10 Goshen Elementary                     323              11  68  74  82  88  95 150         
        Top  5 Times: 1:08:40.0

   11 Highland Middle School                329               3  67  75  85  99 158             
        Top  5 Times: 1:08:24.7

   12 Meyzeek Middle School                 356              16  32  89 100 119 199 202         
        Top  5 Times: 1:09:04.7

   13 Dunn Elementary                       383              23  30  78 116 136 139 145         
        Top  5 Times: 1:09:24.4

   14 Locust Grove Elementary School        403               7  72  91 112 121 179             
        Top  5 Times: 1:09:38.4

   15 Campbell Middle School                421               9  31 101 138 142 178 223         
        Top  5 Times: 1:09:48.2

   16 Beaumont Middle School                458              28  93  96  97 144 168 173         
        Top  5 Times: 1:10:39.6

   17 Tully Elementary                      510              12  73 108 155 162 196 225         
        Top  5 Times: 1:11:35.0

   18 Russell                               511              15  45 118 128 205                 
        Top  5 Times: 1:12:06.9

   19 College View Middle School            516              33  80  92 146 165 170 174         
        Top  5 Times: 1:11:43.4

   20 Glendover Elementary                  540              10  65 123 133 209 210 216         
        Top  5 Times: 1:12:44.8

   21 Burgin                                547               8  70  94 122 253                 
        Top  5 Times: 1:18:08.3

   22 Summit View Academy                   563              51  63 120 153 176 200             
        Top  5 Times: 1:12:42.4

   23 Brown                                 579               1   6 140 184 248                 
        Top  5 Times: 1:16:29.2

   24 Holy Name of Jesus Catholic Sc        620              58  76 129 177 180 190 221         
        Top  5 Times: 1:13:36.5

   25 Camp Ernst                            670              98 125 141 143 163 188 231         
        Top  5 Times: 1:14:02.5

   26 Second Street Elementary Schoo        708               5 113 167 191 232 246             
        Top  5 Times: 1:16:53.6

   27 Rowan County                          714              55 130 137 194 198 213             
        Top  5 Times: 1:15:32.0

   28 Liberty Elementary School             743             105 114 164 175 185 201             
        Top  5 Times: 1:15:30.3

   29 North Hardin Christian School         746              36  50 152 250 258                 
        Top  5 Times: 1:29:55.0

   30 St. Joseph School (Bowling Gre        750             109 149 151 159 182                 
        Top  5 Times: 1:15:30.2

   31 Bates Elementary                      782              42 127 192 204 217 218 222         
        Top  5 Times: 1:18:12.0

   32 Farmer Elementary                     789              66 124 132 212 255                 
        Top  5 Times: 1:23:53.3

   33 Berea                                 850             102 161 166 172 249                 
        Top  5 Times: 1:22:03.3

   34 Garden Springs Elementary Scho        873              71 181 183 208 230 239             
        Top  5 Times: 1:20:43.2

   35 Anchorage Public School               888             115 131 203 211 228 229 252         
        Top  5 Times: 1:21:08.9

   36 Wilder Elementary School              988             104 214 215 219 236 254             
        Top  5 Times: 1:26:09.6

   37 East Jessamine Middle School         1026             134 206 224 227 235 244 251         
        Top  5 Times: 1:27:20.9

   38 St. Matthews Elementary              1059             156 195 207 242 259                 
        Top  5 Times: 1:34:41.9

   39 Scapa Elementary                     1073             171 193 234 237 238 245             
        Top  5 Times: 1:30:14.0

   40 Bracken County                       1085             187 189 226 240 243                 
        Top  5 Times: 1:30:18.1

   41 Centerfield Elementary School        1138             154 220 247 256 261                 
        Top  5 Times: 1:46:02.8

   42 Bondurant Middle School              1160             169 233 241 257 260                 
        Top  5 Times: 1:46:57.8

 Inc. Lowe Elementary School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hite                                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Scott County Middle School           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Flaherty Elementary                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Danville Christian Academy           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Field Elementary                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Highlands Latin School Element       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Williamstown Elementary              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lincoln Elementary                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Daviess County Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trinity Christian Academy            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Thomas School                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Casey County                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Providence Christian Academy         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Athens-Chilesburg Elementary         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Owen County                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pleasant Grove Elementary            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. John School                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agnes                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rockcastle County                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sandy Hook Elementary                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Saints Peter and Paul (Hopkins       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Powell County                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Norton Elementary                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Grant County                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mercer Elementary                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. West Carter                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bernheim Middle School               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Michael                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eisenhower Elementary School         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary (Alexandria)                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mullins School                       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Classical Academy         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sts. Peter and Paul-California       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Redwood Cooperative Elementary       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. The Lexington School                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Oldham County Homeschool Eleme       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Edward                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Paul                             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Noe Middle School                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Laurel Middle School           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Farnsley Middle School               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lexington Latin Middle School        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. South Oldham Middle School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Heath Middle School                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Georgetown Middle School             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Turkey Foot Middle School            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Gallatin County                      4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Spring Meadows Cottage School        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy Middle Schoo       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bowling Green Junior High Scho       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Ramsey Middle School                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christ the King School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Phelps School                        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Barret Traditional Middle Scho       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastside Middle School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Walton Verona                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Livingston Central Middle            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jefferson County Traditional M       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Boyd County                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Whitefield Academy                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St Mary of the Woods                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mt. Washington Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Redwood Cooperative Middle Sch       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Marshall Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. South Laurel Middle School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lone Oak Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jirak Homeschool                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Grace & Truth Academy                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. James Homeschool                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. One Way Christian                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

El Mixed Open 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Montgomery County                      39               3   4   5  13  14  56             
        Top  5 Times: 1:07:08.2

    2 Drakes Creek                           88               2   9  10  26  41                 
        Top  5 Times: 1:10:56.3

    3 West Jessamine Middle School          108              11  16  21  22  38  62  76         
        Top  5 Times: 1:12:55.4

    4 Lexington Christian Elementary        139               8  12  15  51  53  74             
        Top  5 Times: 1:14:37.9

    5 Oldham County Middle School           145              19  28  31  32  35  39  40         
        Top  5 Times: 1:15:22.7

    6 Henderson South Middle School         163              20  27  36  37  43  48  49         
        Top  5 Times: 1:16:24.0

    7 Blessed Sacrament                     164               6   7  17  63  71  78             
        Top  5 Times: 1:16:47.7

    8 Owensboro Middle School               181               1  18  42  45  75  80             
        Top  5 Times: 1:17:49.9

    9 Burns Middle School                   228              24  25  46  61  72                 
        Top  5 Times: 1:21:10.9

   10 Harmony Elementary School             239              23  30  50  59  77  83             
        Top  5 Times: 1:22:22.3

   11 Noe Middle School                     276              44  52  55  60  65  66  82         
        Top  5 Times: 1:23:35.6

   12 Trimble County Middle School          276              29  33  54  79  81                 
        Top  5 Times: 1:27:23.0

   13 Summit View Academy                   281              34  47  64  67  69  70             
        Top  5 Times: 1:24:36.5

   14 Dunn Elementary                       340              57  58  68  73  84                 
        Top  5 Times: 1:37:28.3

 Inc. Goshen Elementary                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rosa Parks Elementary                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bloom Elementary                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Scott County Middle School           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mason County                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Carter Traditional Elementary        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Highlands Latin School Element       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Daviess County Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bracken County                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Thomas School                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Athens-Chilesburg Elementary         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Stopher Elementary School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agnes                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Powell County                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kenwood Station Elementary Sch       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Locust Grove Elementary School       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Chenoweth Elementary School          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bourbon County Middle School         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Middletown Elementary                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Muhlenberg County                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northeast Striders                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Page School Center                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Henry District                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Shelby West Middle School            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bulldogs Cross Country               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Marnel C. Moorman Middle Schoo       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Highland Middle School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. College View Middle School           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Campbell Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Robertson County Middle School       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Beaumont Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Madisonville Middle                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Graves County Middle School          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Johnson Traditional Middle Sch       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lassiter Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Crawford Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Camp Ernst                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary Bourbon Co                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

MS Girls 4K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 North Oldham Middle School             57               2   5   9  19  22  25  47         
        Top  5 Times: 1:19:29.6

    2 Barret Traditional Middle Scho        121              10  20  27  30  34  41  83         
        Top  5 Times: 1:21:59.5

    3 Daviess County Middle School          165               7  14  35  45  64  69 107         
        Top  5 Times: 1:23:37.3

    4 East Oldham Middle School             181              11  38  39  44  49  61 117         
        Top  5 Times: 1:24:14.3

    5 West Jessamine Middle School          230              15  26  29  79  81 200             
        Top  5 Times: 1:25:19.6

    6 Beaumont Middle School                248              37  43  50  55  63  67  91         
        Top  5 Times: 1:26:33.7

    7 Christian Academy Middle Schoo        276               4  36  74  77  85 121 150         
        Top  5 Times: 1:26:29.8

    8 E.J. Hayes Middle School              301              17  54  57  76  97 138 178         
        Top  5 Times: 1:27:45.4

    9 Camp Ernst                            335               1  42  78 106 108 109 136         
        Top  5 Times: 1:27:56.5

   10 Burns Middle School                   353              23  51  86  88 105 211 215         
        Top  5 Times: 1:28:58.8

   11 Noe Middle School                     354              31  32  33 125 133 154 213         
        Top  5 Times: 1:28:49.3

   12 Crosby Middle School                  385               6  84  96  98 101 122 134         
        Top  5 Times: 1:29:38.2

   13 South Oldham Middle School            399              12  18  66 151 152 169 198         
        Top  5 Times: 1:29:05.4

   14 Shelby West Middle School             412               8  72  82  92 158 179 189         
        Top  5 Times: 1:29:57.8

   15 Conner Middle                         418              28  60 103 113 114 210 212         
        Top  5 Times: 1:30:50.9

   16 Bourbon County                        418               3  48  94 100 173 240             
        Top  5 Times: 1:30:14.2

   17 Campbell County Middle School         435              13  53  99 124 146 160 181         
        Top  5 Times: 1:30:46.2

   18 Beechwood                             503              71  73 111 118 130 176 218         
        Top  5 Times: 1:33:04.9

   19 Oldham County Middle School           510              46  56  93 156 159 163 205         
        Top  5 Times: 1:32:51.7

   20 Gray Middle                           573              16  75 145 153 184                 
        Top  5 Times: 1:33:50.2

   21 Leestown Middle School                585              59  87 131 141 167 191 217         
        Top  5 Times: 1:34:38.8

   22 Jessie Clark Middle School            591              62 119 126 137 147 170 171         
        Top  5 Times: 1:34:57.9

   23 Green County                          624              40  80 128 144 232 247             
        Top  5 Times: 1:36:56.9

   24 Jefferson County Traditional M        673              95 115 143 155 165 172 252         
        Top  5 Times: 1:36:41.9

   25 Kammerer Middle School                681              21 129 162 175 194 199 208         
        Top  5 Times: 1:36:42.0

   26 Woodford County                       693              65 110 135 140 243 255             
        Top  5 Times: 1:40:26.6

   27 Lincoln County Middle School          738              24 149 157 202 206 237 241         
        Top  5 Times: 1:38:06.3

   28 Graves County Middle School           750              68 123 185 186 188 197 225         
        Top  5 Times: 1:38:49.5

   29 Montgomery County                     757             102 127 161 180 187 231 236         
        Top  5 Times: 1:38:59.1

   30 Marnel C. Moorman Middle Schoo        762              89 132 148 190 203 224             
        Top  5 Times: 1:38:57.9

   31 Ashland Middle School                 836              58 174 183 192 229 234             
        Top  5 Times: 1:42:01.4

   32 College View Middle School            837              52 168 182 216 219                 
        Top  5 Times: 1:41:55.5

   33 Newburg Middle School                 868              90 120 204 221 233 235 244         
        Top  5 Times: 1:43:50.7

   34 South Laurel Middle School            877             116 139 195 207 220                 
        Top  5 Times: 1:42:37.6

   35 Grant County                          897             104 142 196 227 228 230 245         
        Top  5 Times: 1:44:48.2

   36 Farnsley Middle School                938             112 177 201 222 226 239 250         
        Top  5 Times: 1:45:08.2

   37 Casey County                          988             164 166 193 223 242                 
        Top  5 Times: 1:48:19.8

   38 Turkey Foot Middle School            1022              70 214 238 246 254                 
        Top  5 Times: 1:57:38.8

   39 Caverna                              1210             209 248 249 251 253                 
        Top  5 Times: 2:09:12.0

 Inc. Elkhorn Middle School                4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Scott County Middle School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Danville Christian Academy           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Russell                              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Highlands Latin School Element       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bondurant Middle School              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Burgin                               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Second Street Elementary Schoo       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Owen County                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. John School                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agnes                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Joseph, Cold Spring              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rockcastle County                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kentucky Country Day                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Hardin Christian School        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agatha Academy                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sts. Peter and Paul-California       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. The Lexington School                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bourbon County Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pendleton County                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble County Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy of Carrollto       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Edward                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rowan County                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Summit View Academy                  4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Campbell Middle School               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Meyzeek Middle School                3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Laurel Middle School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lexington Latin Middle School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Gallatin County                      2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Spring Meadows Cottage School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bowling Green Junior High Scho       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Ramsey Middle School                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Phelps School                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Brown                                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastside Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Walton Verona                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Boyd County                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Whitefield Academy                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. East Jessamine Middle School         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mt. Washington Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Marshall Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lone Oak Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hickman County                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Muhlenberg South Middle School       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Spencer County Middle School         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Tates Creek Middle School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Shelby County                        4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayre Middle                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Danville                             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Morton Middle School                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. South Warren                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Williamstown                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Elliott County Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bryan Station Middle School          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Henry County                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mercer County                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. James Madison Middle School          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southern                             4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jirak Homeschool                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Drakes Creek                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rosspoint Elementary                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. One Way Christian                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lee Homeschool                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Ockermann                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Clarkes Moore Middle                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Madison Middle                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Caudill                              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

MS Boys 4K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. Newburg Middle School                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

MS Mixed Open 4K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 North Oldham Middle School             30               4   5   6   7   8  10  11         
        Top  5 Times: 1:26:30.0

    2 Daviess County Middle School           83               9  13  14  17  30  40 108         
        Top  5 Times: 1:31:12.7

    3 Lexington Christian Middle             86               1   2  21  27  35  44  50         
        Top  5 Times: 1:30:38.4

    4 St. Henry District                    134               3  15  22  25  69  87  91         
        Top  5 Times: 1:34:35.4

    5 Highland Middle School                151              12  24  28  36  51  65 111         
        Top  5 Times: 1:36:41.5

    6 East Oldham Middle School             191              31  32  34  45  49  57  75         
        Top  5 Times: 1:39:32.9

    7 Oldham County Middle School           228              29  38  43  58  60  66  68         
        Top  5 Times: 1:41:52.0

    8 Beaumont Middle School                231              18  41  47  62  63  77  99         
        Top  5 Times: 1:42:07.1

    9 Owensboro Middle School               235              16  37  39  53  90                 
        Top  5 Times: 1:43:31.3

   10 E.J. Hayes Middle School              262              20  42  54  67  79 101 102         
        Top  5 Times: 1:44:43.6

   11 Madisonville Middle                   271              19  23  72  74  83 104             
        Top  5 Times: 1:44:49.2

   12 Christian Educational Consorti        295              26  52  55  59 103                 
        Top  5 Times: 1:48:42.5

   13 Johnson Traditional Middle Sch        348              33  64  70  89  92  94             
        Top  5 Times: 1:51:55.8

   14 Leestown Middle School                386              56  71  76  85  98 105 106         
        Top  5 Times: 1:54:19.1

   15 Jessie Clark Middle School            386              61  73  78  81  93 110             
        Top  5 Times: 1:53:26.3

   16 Campbell County Middle School         399              48  80  86  88  97 107 109         
        Top  5 Times: 1:56:23.9

   17 Shelby West Middle School             403              46  82  84  95  96 100             
        Top  5 Times: 1:56:14.4

 Inc. Mason County                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southgate Elementary School          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Thomas School                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Powell County                        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary (Alexandria)                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Blessed Sacrament                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble County Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. West Jessamine Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Muhlenberg County                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northeast Striders                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Burns Middle School                  3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Henderson South Middle School        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Robertson County Middle School       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Noe Middle School                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Graves County Middle School          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Crawford Middle School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kammerer Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Farnsley Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Crosby Middle School                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. South Oldham Middle School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Turkey Foot Middle School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy Middle Schoo       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Barret Traditional Middle Scho       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Newburg Middle School                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Conner Middle                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Grassroots Running Club              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Camp Ernst                           4 finishers                                          
        Top  5 Times: