Meet of Champions HS XC 2020

October 17, 2020


Results By DC Race Timing DC Timing

Overall Finish List - Girls

A Varsity and Open

A Varsity


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Sch Year

    1  (< 5)     98  Kaylee Holtzapple     Calvary Christian School                20:38.1  4:08/K      
    2  (< 5)    799  Elizabeth Middleton   West Carter                             21:22.9  4:17/K      
    3  (< 5)     40  Braylie Curtis        Augusta                                 21:26.6  4:17/K      
    4      1    192  Kenzie Barber         Frankfort                               21:35.9  4:19/K      
    5      2    241  Myla Pryor            Highlands Latin School High Sc          22:09.1  4:26/K      
    6      3    437  Trinity Rowe          Pikeville                               22:21.6  4:28/K      
    7      4    239  Sophie Krumhansl      Highlands Latin School High Sc          22:47.5  4:34/K      
    8      5    240  Marissa Mudd          Highlands Latin School High Sc          22:56.6  4:35/K      
    9      6    237  Avery Hanel           Highlands Latin School High Sc          22:59.2  4:36/K      
   10      7    432  Ella Allen            Pikeville                               23:01.0  4:36/K      
   11  (< 5)    102  Janalynn Hon          Christian Academy of Carrollto          23:31.2  4:42/K      
   12  (< 5)     97  Savannah Gray         Calvary Christian School                23:46.0  4:45/K      
   13  (< 5)    104  Abigail Young         Christian Academy of Carrollto          23:48.7  4:46/K      
   14      8    435  Kylie Hall            Pikeville                               23:57.6  4:48/K      
   15  (< 5)    103  Rebecca Sutherland    Christian Academy of Carrollto          24:05.3  4:49/K      
   16      9    433  Cadence Compton       Pikeville                               24:06.3  4:49/K      
   17  (< 5)     47  Riley Gullett         Berea                                   24:42.3  4:56/K      
   18     10    238  Keely Haner           Highlands Latin School High Sc          24:45.9  4:57/K      
   19     11    193  Kate Looney           Frankfort                               25:12.2  5:02/K      
   20  (< 5)    101  Adara Hon             Christian Academy of Carrollto          25:12.5  5:03/K      
   21     12    436  Sara Kate Howard      Pikeville                               25:40.4  5:08/K      
   22     13    195  Claire Moore          Frankfort                               26:08.9  5:14/K      
   23     14    191  Helen Abney           Frankfort                               26:21.9  5:16/K      
   24  (< 5)     54  Karly Williams        Betsy Layne                             26:27.0  5:17/K      
   25     15    194  Emily Miklavcic       Frankfort                               27:43.8  5:33/K      
   26     16    197  Maddie Starkey        Frankfort                               27:50.2  5:34/K      
   27  (< 5)     48  Jillian Whitt         Berea                                   28:06.3  5:37/K      
   28  (< 5)     53  Melissa Meade         Betsy Layne                             28:08.0  5:38/K      
   29     17    438  Rachel Wright         Pikeville                               29:37.2  5:55/K      
   30  (< 5)    200  Carly Towles          Gallatin County                         30:00.3  6:00/K      
   31     18    434  Tiffany Copley        Pikeville                               32:48.4  6:34/K      
   32  (< 5)     49  Siddharthini Wilton   Berea                                   33:26.8  6:41/K      



Overall Finish List - Girls

A Varsity and Open

Open


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Sch Year

    1  (< 5)    230  Julia Bippus          Highlands Latin School                  27:19.3  5:28/K      
    2  (< 5)    232  Anna Moran            Highlands Latin School                  33:42.7  6:45/K      



Overall Finish List - Boys

A Varsity and Open

A Varsity


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Sch Year

    1      1    794  Tomas Duncan          University Heights                      16:06.9  3:13/K      
    2      2    439  Drew Hurley           Pikeville                               16:57.6  3:24/K      
    3  (< 5)    351  Carson Kitchens       Livingston Central                      17:04.5  3:25/K      
    4      3    441  Rylan Keathley        Pikeville                               17:31.3  3:30/K      
    5      4    246  Clayton Nau           Highlands Latin School High Sc          17:37.4  3:31/K      
    6  (< 5)    675  Josiah Claunch        Spring Meadows Cottage School           17:42.8  3:33/K      
    7  (< 5)    106  Cooper Hon            Christian Academy of Carrollto          17:53.2  3:35/K      
    8      5    443  Jason Lin             Pikeville                               17:59.0  3:36/K      
    9      6    244  Jake Hamilton         Highlands Latin School High Sc          18:00.2  3:36/K      
   10      7    793  Tobias Duncan         University Heights                      18:01.5  3:36/K      
   11      8    817  Joel Mccain           Williamstown                            18:06.8  3:37/K      
   12      9    821  Elijah Walters        Williamstown                            18:09.9  3:38/K      
   13     10     46  Conner Snapp          Augusta                                 18:16.7  3:39/K      
   14     11     42  Bryant Curtis         Augusta                                 18:33.2  3:43/K      
   15     12    249  Daniel Young          Highlands Latin School High Sc          18:36.8  3:43/K      
   16     13     43  Matthew Jones         Augusta                                 18:50.0  3:46/K