Lexington Catholic Inv 2018

October 06, 2018


DC Timing LLC DC Timing LLC

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity Small School

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

    1      1    719  Keeton Thornsberry    Holy Cross (Louisville)               5:48     4:13     6:09       16:10.5  3:14/K   12  
    2      2   1661  Griffin Staude        Western Hills                         5:56     4:24     6:32       16:52.8  3:22/K   10  
    3      3    708  Caleb Bolus           Holy Cross (Louisville)               6:00     4:38     6:28       17:06.9  3:25/K   12  
    4      4    114  Kevin Tamariz         Bourbon County                        6:15     4:40     6:28       17:24.6  3:29/K   12  
    5      5    406  Sean Simons           Corbin                                6:16     4:45     6:31       17:33.8  3:31/K    9  
    6      6   1626  Andrew Schultz        Walton Verona                         6:16     4:46     6:31       17:34.9  3:31/K   12  
    7      7    131  Ezekiel Harless       Boyle County                          6:16     4:46     6:33       17:35.8  3:31/K   12  
    8      8     55  Joe Curtsinger        Bishop Brossart                       6:07     4:54     6:46       17:48.2  3:34/K   12  
    9      9   1570  Ryan Maynard          Taylor County                         6:05     4:47     7:03       17:56.7  3:35/K   11  
   10     10   1537  Sean Ryan             St. Henry District                    6:07     4:56     6:55       17:59.3  3:36/K   11  
   11     11   1509  Josh Gray             St. Henry District                    6:14     4:58     6:49       18:02.3  3:36/K   12  
   12     12    230  Ethan Ly              Celina                                6:20     4:47     6:55       18:04.1  3:37/K   11  
   13     13    788  Brian Reinhart        Lexington Catholic                    6:26     5:02     6:36       18:05.5  3:37/K   12  
   14     14    127  Jackson Cox           Boyle County                          6:18     4:58     6:49       18:06.1  3:37/K   12  
   15     15    134  Will Lafavers         Boyle County                          6:18     4:55     6:59       18:12.8  3:38/K   12  
   16     16    824  Ramiz Arif            Louisville Collegiate                 6:21     4:59     6:52       18:13.3  3:39/K   11  
   17     17     19  Caleb Flanagan        Bardstown                             6:09     4:53     7:10       18:13.8  3:39/K   12  
   18     18    638  Will Griffith         Highlands                             6:18     4:58     6:57       18:14.2  3:39/K   10  
   19     19   1629  Tristen Spalding      Walton Verona                         6:19     5:04     6:52       18:16.1  3:39/K   11  
   20     20    408  Austin Terrell        Corbin                                6:22     5:07     6:50       18:20.1  3:40/K   10  
   21     21    715  Josh Meiman           Holy Cross (Louisville)               6:29     4:51     6:58       18:20.2  3:40/K   10  
   22     22    714  Kaden Huiet           Holy Cross (Louisville)               6:35     4:59     6:48       18:23.2  3:41/K   11  
   23     23    228  Jacob Klosterman      Celina                                6:22     5:00     7:01       18:24.0  3:41/K   11  
   24     24   1683  Wyatt Gatewood        Williamstown                          6:19     5:14     6:52       18:26.8  3:41/K   12  
   25     25    789  David Reinhart        Lexington Catholic                    6:34     5:00     6:53       18:28.0  3:42/K    9  
   26     26    248  Tommy Ott             Christian Academy (Louisville)        6:32     5:05     6:50       18:29.0  3:42/K    9  
   27     27    594  Mason Stone           Green County                          6:17     5:04     7:08       18:31.1  3:42/K   11  
   28     28    911  Johnny Powers         Newport Central Catholic              6:23     5:09     7:00       18:34.7  3:43/K   11  
   29     29    583  Zach Jewell           Green County                          6:16     5:12     7:07       18:35.5  3:43/K    9  
   30     30   1572  Dalton Nunn           Taylor County                         6:36     5:10     6:50       18:36.7  3:43/K   10  
   31     31    648  Sam Hopper            Highlands                             6:37     5:08     6:50       18:36.9  3:43/K    8  
   32     32   1526  Dylan Loos            St. Henry District                    6:35     5:11     6:52       18:39.6  3:44/K   11  
   33     33    706  Austin Akridge        Holy Cross (Louisville)               6:35     5:05     7:05       18:46.7  3:45/K    9  
   34     34    793  Walker Taylor         Lexington Catholic                    6:30     5:07     7:09       18:47.4  3:45/K   12  
   35     35    397  Jonah Black           Corbin                                6:34     5:14     7:01       18:50.8  3:46/K    9  
   36     36   1691  Elijah Walters        Williamstown                          6:28     5:14     7:08       18:51.4  3:46/K   10  
   37     37     51  Ryan Branch           Bishop Brossart                       6:39     5:18     6:54       18:52.8  3:46/K    9  
   38     38   1528  Joseph O'bryan        St. Henry District                    6:30     5:13     7:09       18:53.3  3:47/K   12  
   39     39   1653  Josh Downey           Western Hills                         6:31     5:18     7:05       18:54.9  3:47/K   10  
   40     40    916  Joseph Boyd           North Oldham                          6:21     5:27     7:06       18:55.4  3:47/K   10  
   41     41    255  Josh Starmer          Christian Academy (Louisville)        6:43     5:12     7:00       18:55.6  3:47/K   11  
   42     42    140  Seth Stomberger       Boyle County                          6:26     5:06     7:24       18:56.9  3:47/K   12  
   43     43   1685  Joel Mccain           Williamstown                          6:23     5:22     7:10       18:56.9  3:47/K    9  
   44     44    936  Theron Varda          North Oldham                          6:30     5:17     7:10       18:58.1  3:48/K   10  
   45     45    662  Ethan Myers           Highlands                             6:49     5:15     6:54       18:59.5  3:48/K   12  
   46     46   1206  Jonah Stanley         Rowan County                          6:33     5:16     7:11       19:01.2  3:48/K   10  
   47     47    675  Donovan Staab         Highlands                             6:40     5:22     7:01       19:04.2  3:49/K   12  
   48     48   1646  Orie Roysdon          Wayne County                          6:31     5:18     7:15       19:05.0  3:49/K   12  
   49  (< 5)   1133  Colton Stedam         Owen County                           6:37     5:12     7:18       19:08.5  3:50/K   12  
   50     49    792  Tyler Smith           Lexington Catholic                    6:30     5:28     7:12       19:11.5  3:50/K   11  
   51     50    117  Colton Underwood      Bourbon County                        6:34     5:21     7:15       19:11.5  3:50/K   12  
   52     51    593  Matthew Soto          Green County                          6:40     5:22     7:09       19:11.8  3:50/K   12  
   53     52    926  Ethan Ransdell        North Oldham                          6:43     5:18     7:11       19:13.0  3:51/K    9  
   54     53    845  Jack McMillen         Ludlow                                6:41     5:16     7:14       19:13.2  3:51/K   10  
   55     54    772  Mark Cervoni          Lexington Catholic                    6:33     5:26     7:13       19:13.5  3:51/K   11  
   56     55    769  Patrick Bauer         Lexington Catholic                    6:37     5:27     7:09       19:13.6  3:51/K   10  
   57     56     46  Andrew Alwell         Bishop Brossart                       6:40     5:24     7:14       19:20.2  3:52/K   10  
   58     57   1642  Jacob Morgan          Wayne County                          6:42     5:19     7:20       19:22.4  3:52/K   11  
   59     58    770  Dominic Bilotta       Lexington Catholic                    6:29     5:22     7:34       19:25.6  3:53/K    9  
   60     59    928  Marshall Royce        North Oldham                          6:31     5:27     7:29       19:28.6  3:54/K   12  
   61     60    829  William Garner        Louisville Collegiate                 6:34     5:24     7:30       19:29.7  3:54/K   11  
   62     61     56  Ethan Davis           Bishop Brossart                       6:53     5:27     7:09       19:30.5  3:54/K   12  
   63     62     22  Eli Hill              Bardstown                             6:35     5:24     7:32       19:31.9  3:54/K    9  
   64     63    107  Jared Sandefur        Bourbon County                        6:35     5:36     7:23       19:35.4  3:55/K   11  
   65     64   1690  Caden Tien            Williamstown                          6:19     5:46     7:30       19:36.5  3:55/K   11  
   66     65   1580  Kaleb Alden           Villa Madonna                         6:49     5:25     7:21       19:36.7  3:55/K   10  
   67     66   1603  Alex Baker            Walton Verona                         6:32     5:36     7:29       19:38.1  3:56/K   10  
   68     67    231  Ryan Mcdonough        Celina                                6:43     5:21     7:32       19:38.5  3:56/K   12  
   69     68   1195  Trad Egleston         Rowan County                          6:35     5:31     7:31       19:38.8  3:56/K   10  
   70     69    929  Christian Sander      North Oldham                          6:30     5:32     7:37       19:40.6  3:56/K   11  
   71     70    678  Grant Uhlenbrock      Highlands                             6:49     5:39     7:13       19:42.9  3:56/K   11  
   72     71   1498  Charlie Barsan        St. Henry District                    7:00     5:25     7:22       19:48.1  3:58/K    9  
   73     72    763  Caleb Teague          Knox Central                          6:32     5:40     7:37       19:50.5  3:58/K   12  
   74     73   1615  Johnny Martin         Walton Verona                         6:31     5:38     7:41       19:50.6  3:58/K   12  
   75     74   1672  Brady Jones           Williamsburg                          6:44     5:39     7:29       19:53.5  3:59/K   11  
   76     75   1684  Ben Kinsey            Williamstown                          6:36     5:43     7:33       19:54.0  3:59/K   11  
   77     76    681  Will White            Highlands                             6:55     5:36     7:24       19:55.9  3:59/K    9  
   78     77   1521  Nick Klaene           St. Henry District                    7:01     5:28     7:26       19:56.6  3:59/K   11  
   79  (< 5)   1124  Andrew Dawson         Owen County                           6:40     5:42     7:33       19:57.1  3:59/K   12  
   80     78   1668  Tate Fields           Williamsburg                          6:39     5:45     7:32       19:57.4  3:59/K   11  
   81     79    396  Andon Asher           Corbin                                6:39     5:43     7:35       19:59.1  4:00/K    9  
   82     80    587  Rylee Martin          Green County                          6:36     5:36     7:48       20:01.0  4:00/K   12  
   83     81   1650  Nikhil Akula          Western Hills                                          20:03       20:03.0  4:01/K    9  
   84     82     47  Carter Bain           Bishop Brossart                       6:37     5:46     7:40       20:04.0  4:01/K   11  
   85     83   1197  Lucas Hart            Rowan County                          6:44     5:37     7:44       20:06.8  4:01/K   10  
   86     84    935  Isaiah Terry          North Oldham                          6:39     5:46     7:42       20:08.4  4:02/K   10  
   87     85    651  Sam Jones             Highlands                             6:59     5:47     7:21       20:08.7  4:02/K    9  
   88     86   1654  Jon Eades             Western Hills                         7:03     5:45     7:20       20:09.0  4:02/K    7  
   89     87    930  Ty Sandman            North Oldham                          6:38     5:31     7:59       20:09.3  4:02/K   12  
   90     88    807  Daniel Kessler        Lexington Catholic B                  6:51     5:40     7:37       20:10.0  4:02/K   10  
   91  (> 7)    624  Brendan Conley        Highlands                             6:56     5:36     7:39       20:11.6  4:02/K   12  
   92     89    409  Jacob Warren          Corbin                                6:41     5:42     7:48       20:11.7  4:02/K   12  
   93  (> 7)    924  Evan Patel            North Oldham                          6:56     5:37     7:38       20:12.1  4:02/K    9  
   94  (> 7)    653  John Laskey           Highlands                             6:51     5:40     7:41       20:13.7  4:03/K    8  
   95     90    686  Quentin Bergman       Holy Cross (Covington)                7:04     5:38     7:32       20:15.2  4:03/K   10  
   96     91    705  Steven Adams          Holy Cross (Louisville)               6:45     5:40     7:50       20:16.1  4:03/K   11  
   97     92   1648  Nathan Smith          Wayne County                          6:57     5:49     7:30       20:17.7  4:03/K    8  
   98     93    136  Robert McClellan      Boyle County                          6:58     5:43     7:34       20:17.8  4:03/K   12  
   99  (> 7)    787  Caanan Neaves         Lexington Catholic                    6:33     5:36     8:07       20:17.8  4:03/K   12  
  100     94   1662  Luke Staude           Western Hills                         6:56     5:43     7:42       20:22.6  4:04/K   10  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

  101     95     52  Gio Caracciolo        Bishop Brossart                       7:11     5:49     7:25       20:25.7  4:05/K   12  
  102     96    401  Gabe Mahan            Corbin                                7:01     5:44     7:40       20:26.5  4:05/K    8  
  103     97    819  Jonathan Willcut      Lexington Catholic B                  6:52     6:02     7:32       20:26.9  4:05/K   12  
  104  (< 5)   1556  Paco Franco           St. Patrick                           6:43     5:52     7:51       20:27.2  4:05/K   12  
  105     98   1578  Austin Tungate        Taylor County                         7:07     5:48     7:30       20:27.5  4:05/K   10  
  106     99   1594  Owen Kovacic          Villa Madonna                         7:02     5:46     7:39       20:28.0  4:06/K    8  
  107    100    233  John Robinson         Celina                                6:58     5:37     7:52       20:29.0  4:06/K   11  
  108  (> 7)    923  Sam Moore             North Oldham                          6:47     5:50     7:51       20:29.8  4:06/K    9  
  109    101   1649  Nathan West           Wayne County                          6:40     5:50     7:59       20:30.2  4:06/K   11  
  110  (< 5)   1560  Marvin Koch           St. Patrick                           6:48     5:53     7:47       20:30.2  4:06/K   11  
  111    102    803  Evan Harney           Lexington Catholic B                  6:55     5:46     7:47       20:30.2  4:06/K   10  
  112    103   1677  Andrew Myers          Williamsburg                          6:45     5:47     7:57       20:30.9  4:06/K   10  
  113  (> 7)    649  August Hug            Highlands                             6:54     5:47     7:55       20:37.2  4:07/K   11  
  114    104    581  Gage Cornett          Green County                          6:52     5:51     7:54       20:37.6  4:07/K   10  
  115    105   1328  Ben Waltman           Sayre                                 6:50     5:33     8:13       20:38.3  4:08/K   11  
  116  (> 7)    768  Logan Arms            Lexington Catholic                    6:47     5:56     7:54       20:38.7  4:08/K   12  
  117    106   1610  Davis Fritz           Walton Verona                         6:54     5:55     7:48       20:38.9  4:08/K    9  
  118    107    833  Zacaria Nouri         Louisville Collegiate                 7:10     5:49     7:41       20:41.2  4:08/K    9  
  119    108   1622  Justin Pronk          Walton Verona                         6:58     5:53     7:50       20:41.5  4:08/K   10  
  120    109    399  John Hail             Corbin                                7:08     5:55     7:39       20:43.6  4:09/K    8  
  121    110    591  Creighton Robertson   Green County                          6:56     6:00     7:49       20:46.8  4:09/K    9  
  122    111     21  Ean Hill              Bardstown                             7:15     5:52     7:41       20:48.8  4:10/K    9  
  123  (< 5)     36  Noah Prentice         Berea                                 7:22     5:53     7:32       20:49.1  4:10/K   11  
  124    112     53  Mick Clines           Bishop Brossart                       6:49     5:57     8:03       20:50.1  4:10/K   10  
  125    113   1499  George Barsan         St. Henry District                    7:19     5:53     7:36       20:50.2  4:10/K    9  
  126    114   1198  Jayson Ingles         Rowan County                          7:05     6:01     7:48       20:54.6  4:11/K    7  
  127    115    227  Joshua King           Celina                                7:13     5:56     7:47       20:57.4  4:11/K   12  
  128    116     27  Eli Nowaskie          Bardstown                             6:44     6:00     8:14       20:59.1  4:12/K    9  
  129    117    698  Connor Stahl          Holy Cross (Covington)                7:05     5:53     8:05       21:03.5  4:13/K   12  
  130    118   1689  Jackson Reaves        Williamstown                          6:43     6:20     7:59       21:03.7  4:13/K   11  
  131    119    796  Matt Drummond         Lexington Catholic B                  6:52     6:07     8:04       21:04.2  4:13/K   10  
  132    120   1686  Micah Mccain          Williamstown                          6:45     6:23     7:56       21:05.7  4:13/K   11  
  133    121    689  Kadin Engle           Holy Cross (Covington)                7:23     5:58     7:50       21:12.0  4:14/K   10  
  134    122   1605  Justin Brooks         Walton Verona                         6:53     6:08     8:11       21:12.9  4:14/K   10  
  135  (< 5)     75  Elijah Wells          Bishop Brossart B                     7:11     5:53     8:10       21:15.1  4:15/K    9  
  136  (> 7)     69  Noah Smith            Bishop Brossart                       7:16     5:58     8:01       21:17.0  4:15/K   11  
  137    123    721  Caleb Wiegandt        Holy Cross (Louisville)               7:04     6:01     8:17       21:23.1  4:17/K   11  
  138    124   1675  Danny Moses           Williamsburg                          6:35     6:06     8:41       21:23.8  4:17/K   10  
  139    125     85  Isaiah Gibbs          Bourbon County                                         21:27       21:27.7  4:17/K   12  
  140    126   1670  Jamie Haus            Williamsburg                          7:05     6:12     8:11       21:28.8  4:18/K   11  
  141  (> 7)   1621  Zane Perry            Walton Verona                         6:55     5:56     8:41       21:33.1  4:19/K   10  
  142    127   1201  Jaysten Maze          Rowan County                          7:14     6:17     8:02       21:34.0  4:19/K    9  
  143  (> 7)   1635  Sam Webster           Walton Verona                         7:12     6:10     8:11       21:34.5  4:19/K   10  
  144    128    243  Drew Bryan            Christian Academy (Louisville)        7:25     6:03     8:07       21:36.9  4:19/K    9  
  145    129    826  Benjamin Burke        Louisville Collegiate                 7:11     6:15     8:10       21:37.5  4:19/K   10  
  146    130     26  Landen Lucas          Bardstown                             7:02     6:03     8:31       21:37.9  4:19/K    7  
  147    131    245  Matthew Duvall        Christian Academy (Louisville)        7:16     6:18     8:04       21:39.3  4:20/K   12  
  148    132    224  Cole HItchcock        Celina                                7:13     6:03     8:24       21:41.0  4:20/K    9  
  149  (> 7)     70  Luke Verst            Bishop Brossart                       7:05     6:00     8:38       21:44.7  4:21/K   11  
  150    133    694  Thomas McCoy          Holy Cross (Covington)                7:30     6:24     7:54       21:48.8  4:22/K   11  
  151    134   1190  Joe Ammons            Rowan County                          7:20     6:20     8:13       21:54.8  4:23/K   10  
  152    135    701  Matthew Volpenhein    Holy Cross (Covington)                7:26     6:15     8:13       21:56.3  4:23/K   12  
  153    136    828  Tommy Fitzgerald      Louisville Collegiate                 7:14     6:27     8:16       21:58.2  4:24/K    9  
  154    137     18  Sergio Fernandez      Bardstown                             7:21     6:22     8:15       21:59.7  4:24/K   10  
  155    138   1584  Alex Carroll          Villa Madonna                         7:34     6:26     8:00       22:01.1  4:24/K    8  
  156    139    250  Dominic Reddin        Christian Academy (Louisville)        7:28     6:31     8:04       22:04.4  4:25/K   12  
  157    140     90  Chase Hunsinger       Bourbon County                        7:11     6:16     8:40       22:08.0  4:26/K   12  
  158    141     31  Luke Woods            Bardstown                             7:24     6:21     8:27       22:12.5  4:26/K    9  
  159    142    799  Spencer Griese        Lexington Catholic B                  7:22     6:32     8:18       22:12.9  4:26/K   11  
  160    143   1597  Alec Mueller          Villa Madonna                         7:24     6:26     8:21       22:13.1  4:27/K    9  
  161    144    219  Braydon Adams         Celina                                7:09     6:14     8:52       22:16.6  4:27/K   11  
  162    145    797  Phillip Gerhardstein  Lexington Catholic B                  7:22     6:21     8:33       22:17.2  4:27/K   12  
  163    146   1323  Will Marsden          Sayre                                 7:39     6:22     8:16       22:18.8  4:28/K    9  
  164    147    837  Elija Reigelman       Louisville Collegiate                 7:25     6:18     8:35       22:19.2  4:28/K    8  
  165    148   1565  Will Blair            Taylor County                         7:48     6:39     7:53       22:21.5  4:28/K    8  
  166    149    822  Matthew Wright        Lexington Catholic B                  7:13     6:40     8:27       22:21.7  4:28/K   10  
  167  (> 7)    802  Noah Hampton          Lexington Catholic B                  7:16     6:36     8:29       22:23.4  4:29/K   10  
  168    150    693  Gavin Kidd            Holy Cross (Covington)                7:30     6:28     8:26       22:25.2  4:29/K   10  
  169  (> 7)     15  Jack Ballard          Bardstown                             7:40     6:28     8:16       22:25.2  4:29/K    7  
  170  (> 7)     29  Will Sidebottom       Bardstown                             7:27     6:31     8:29       22:27.9  4:29/K   11  
  171    151   1587  Matt Davis            Villa Madonna                         7:21     6:24     8:43       22:29.7  4:30/K   10  
  172  (> 7)   1688  Bradley Perkins       Williamstown                          6:29     8:32     7:34       22:35.8  4:31/K   12  
  173    152    751  Cory Hibbard          Knox Central                          7:18     6:33     8:43       22:35.9  4:31/K   10  
  174    153    764  Cameron Williamson    Knox Central                          7:25     6:48     8:34       22:47.9  4:33/K   11  
  175    154    699  Brody Sullivan        Holy Cross (Covington)                7:33     6:36     8:38       22:48.2  4:34/K   11  
  176    155    753  Brayden Hurley        Knox Central                          7:14     7:00     8:34       22:48.8  4:34/K   12  
  177  (< 5)     72  Logan Rowe            Bishop Brossart B                     7:20     6:45     8:43       22:49.7  4:34/K   10  
  178    156    251  Will Sanders          Christian Academy (Louisville)        7:49     6:13     8:53       22:56.9  4:35/K   12  
  179    157    139  Austin Rice           Boyle County                          7:47     6:42     8:31       23:01.9  4:36/K    9  
  180    158   1666  Alex Coleman          Williamsburg                          7:37     6:39     8:45       23:02.6  4:36/K    8  
  181    159    906  Kole Bleser           Newport Central Catholic              7:19     6:57     8:46       23:03.4  4:37/K   12  
  182    160   1566  Gabe Cole             Taylor County                         7:48     6:40     8:39       23:08.2  4:38/K    7  
  183    161    909  Preston Hollingsworth Newport Central Catholic              7:36     6:52     8:45       23:13.8  4:39/K   12  
  184    162    125  Wesley Allahham       Boyle County                          7:47     6:42     8:46       23:16.3  4:39/K    8  
  185    163    246  Barrett Gray          Christian Academy (Louisville)        7:24     6:47     9:08       23:21.3  4:40/K   12  
  186    164   1318  Grady Johnson         Sayre                                 7:38     6:38     9:06       23:24.5  4:41/K    8  
  187  (> 7)    710  Chase Brown           Holy Cross (Louisville)               7:14     6:48     9:23       23:26.1  4:41/K   11  
  188    165    908  Ethan Ford            Newport Central Catholic              7:36     6:53     8:57       23:26.9  4:41/K    9  
  189    166   1647  Adam Sawyer           Wayne County                          7:31     7:02     8:55       23:28.9  4:42/K   11  
  190    167   1320  Graham Johnson        Sayre                                 7:33     6:48     9:06       23:29.3  4:42/K    8  
  191  (> 7)   1618  Lucas Norberg         Walton Verona                         7:14     6:22     9:54       23:31.2  4:42/K    9  
  192    168    589  Austin Purvis         Green County                          7:39     6:57     8:55       23:32.8  4:42/K   11  
  193    169   1600  Dalton Sunday         Villa Madonna                         7:49     6:49     8:53       23:33.4  4:43/K    8  
  194    170   1645  Alex Rose             Wayne County                          7:51     6:49     8:59       23:40.5  4:44/K    8  
  195  (> 7)    407  Noah Steely           Corbin                                6:42     5:52    11:07       23:41.5  4:44/K   12  
  196    171   1207  George Thacker        Rowan County                          7:37     6:55     9:09       23:42.6  4:44/K    9  
  197  (> 7)    579  Walker Boggs          Green County                          7:53     7:01     8:49       23:44.3  4:45/K   11  
  198    172    759  Chandler Mills        Knox Central                          8:04     6:57     8:43       23:45.4  4:45/K   12  
  199  (< 5)   1638  Christian Dingus      Walton Verona B                       8:00     7:15     8:34       23:50.0  4:46/K    9  
  200  (> 7)    794  Jackson Arms          Lexington Catholic B                  7:35     7:09     9:10       23:54.6  4:47/K   12  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

  201    173    840  Elliot Corn           Ludlow                                7:34     7:01     9:40       24:16.7  4:51/K   11  
  202  (< 5)   1132  Ben smith             Owen County                           7:50     7:26     9:01       24:19.3  4:52/K    8  
  203    174   1680  Collin Taylor         Williamsburg                          7:36     7:19     9:25       24:21.7  4:52/K   10  
  204  (< 5)    898  Kye Havens            Morgan County                         8:06     7:07     9:13       24:26.4  4:53/K    8  
  205  (> 7)   1671  Lane Hawn             Williamsburg                          7:45     7:18     9:23       24:28.3  4:54/K   11  
  206  (< 5)     43  Ryan Whitt            Berea                                 7:53     7:10     9:26       24:30.5  4:54/K   12  
  207  (< 5)    889  Elijah Profitt        Mercer County                         8:22     7:03     9:16       24:41.3  4:56/K    8  
  208  (> 7)    249  John Patterson        Christian Academy (Louisville)        8:29     6:57     9:13       24:41.4  4:56/K   12  
  209  (< 5)    265  Wyatt Page            Christian Academy (Louisville) B      8:47     7:05     8:56       24:49.7  4:58/K   10  
  210    175   1640  Seth Flynn            Wayne County                          8:11     7:33     9:08       24:53.7  4:59/K    8  
  211    176    913  Nathan Wood           Newport Central Catholic              8:07     7:37     9:14       24:59.4  5:00/K   11  
  212  (> 7)    226  Ethan Kerzee          Celina                                8:16     7:10     9:32       24:59.4  5:00/K   12  
  213  (< 5)   1714  Liam Leake            Maximus                               8:05     7:35     9:19       24:59.9  5:00/K   9   
  214  (> 7)    237  Graeme Stewart        Celina                                8:16     7:10     9:42       25:09.7  5:02/K   11  
  215    177   1657  Matthias Jones        Western Hills                         7:58     7:24     9:52       25:15.3  5:03/K    7  
  216    178    910  Vinny Miglio          Newport Central Catholic              8:09     7:37     9:34       25:21.3  5:04/K   10  
  217    179   1327  Ben Trammell          Sayre                                 7:40     7:30    10:10       25:21.6  5:04/K   11  
  218  (< 5)    879  Jacob Coleman         Mercer County                         8:36     7:29     9:41       25:47.1  5:09/K   12  
  219  (> 7)   1199  Chad Mabry            Rowan County                          8:24     7:43    10:16       26:23.9  5:17/K    9  
  220    180    756  Logan Lambo           Knox Central                          8:07     8:11    10:25       26:44.3  5:21/K    9  
  221  (> 7)   1669  Elijah Harrington     Williamsburg                          7:53     7:52    10:59       26:44.9  5:21/K   10  
  222    181   1316  Payton Grill          Sayre                                 8:34     8:08    10:08       26:51.3  5:22/K   12  
  223  (< 5)    901  Jeremy Pack           Morgan County                         7:50     8:31    10:56       27:18.1  5:28/K    9  
  224  (< 5)    905  Isaac Wright          Morgan County                         8:37     8:26    10:15       27:19.5  5:28/K    9  
  225  (< 5)     34  Julian Clavere        Berea                                 8:39     8:02    10:50       27:32.7  5:30/K   11  
  226    182   1660  Marcus Negron         Western Hills                         8:41     9:12    10:13       28:07.0  5:37/K    9  
  227    183    842  Mitchell Hatton       Ludlow                                8:42     8:57    10:35       28:15.9  5:39/K    9  
  228  (< 5)    142  Faris Allahham        Boyle County B                        8:49     8:30    11:10       28:29.9  5:42/K   11  
  229  (< 5)    900  Aidan Morgan          Morgan County                         9:00     9:49    11:53       30:43.6  6:09/K   12  
  230  (> 7)    703  Aidan Younger         Holy Cross (Covington)                8:36     9:01    13:30       31:08.7  6:14/K   10  
  231  (> 7)   1208  Johnathon Thacker     Rowan County                          8:33     9:51    14:02       32:27.2  6:29/K    7  
  232  (< 5)    144  Austin Smith          Boyle County B                       11:01    10:30    12:17       33:48.0  6:46/K    9  
  233    184    841  Cade Crowley          Ludlow                                                 34:18       34:18.9  6:52/K   10  
  234    185    847  Keegan Rice           Ludlow                               10:03    12:53    14:31       37:27.9  7:29/K    7  
  235    186    843  Evan Henry            Ludlow                               11:50    14:39    13:09       39:40.0  7:56/K    9  



Overall Finish List - Boys

Boys Varsity Large School

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

    1      1    867  Conner O'Shea         Madison Central                       5:50     4:24     6:23       16:38.8  3:20/K   11  
    2      2    325  Robbie Notton         Conner                                6:02     4:38     6:15       16:56.6  3:23/K   11  
    3      3    301  Peyton Fairchild      Conner                                5:50     4:26     6:48       17:05.7  3:25/K   11  
    4      4    864  Brady Masters         Madison Central                       6:10     4:46     6:13       17:10.4  3:26/K    9  
    5      5    308  Will Hanak            Conner                                5:56     4:42     6:39       17:18.1  3:28/K   11  
    6      6    427  Will Tate             Covington Catholic                    6:04     4:50     6:27       17:21.9  3:28/K   12  
    7      7    323  Jack Murphy           Conner                                6:02     4:47     6:36       17:26.4  3:29/K   11  
    8      8   1437  Ethan Ennis           South Oldham                          6:09     4:46     6:33       17:30.3  3:30/K   12  
    9      9    873  Kyler Stewart         Madison Central                       6:05     4:53     6:37       17:36.8  3:31/K   11  
   10     10    395  Luke Van Laningham    Cooper                                6:16     4:52     6:30       17:38.8  3:32/K   10  
   11     11    434  Casey Wolnitzek       Covington Catholic                    6:17     4:43     6:37       17:39.5  3:32/K   12  
   12     12    183  Collin Sheffield      Butler                                6:16     4:53     6:32       17:41.9  3:32/K   12  
   13     13   1370  James Wireman         Scott County                          6:20     4:44     6:39       17:44.2  3:33/K   11  
   14     14    525  Seth Ackerman         Eastern                               6:09     4:54     6:43       17:47.9  3:33/K   11  
   15     15   1458  Nathan Quinn          South Oldham                          6:15     4:52     6:41       17:49.5  3:34/K   11  
   16     16    421  Michael Kessans       Covington Catholic                    6:19     4:52     6:41       17:54.1  3:35/K   12  
   17     17   1427  Theo Bachmann         South Oldham                          6:18     4:53     6:44       17:56.4  3:35/K   10  
   18     18    874  Wes Stokes            Madison Central                       6:12     4:56     6:55       18:03.6  3:37/K   10  
   19     19    417  Ben Hail              Covington Catholic                    6:18     4:50     6:55       18:05.0  3:37/K   12  
   20     20    433  Ethan Wever           Covington Catholic                                     18:06       18:06.0  3:37/K   10  
   21     21    177  Nolan Foushee         Butler                                6:17     5:01     6:47       18:07.6  3:37/K   11  
   22     22    200  Noah Slone            Campbell County                       6:15     4:55     6:56       18:08.4  3:38/K   10  
   23     23    428  Dominic Taylor        Covington Catholic                    6:18     5:01     6:51       18:11.6  3:38/K   10  
   24     24   1365  Jack Vinson           Scott County                                           18:13       18:13.5  3:39/K   12  
   25     25    517  Evan Padgett          Dixie Heights                         6:16     5:04     6:53       18:13.6  3:39/K   12  
   26     26   1424  Jacob Vogelpohl       Simon Kenton                          6:17     4:54     7:05       18:18.1  3:40/K   11  
   27     27    307  Ryan Hanak            Conner                                6:17     5:03     6:58       18:19.4  3:40/K    9  
   28     28   1346  Kaiden Johnson        Scott County                          6:24     5:01     6:55       18:21.6  3:40/K   10  
   29     29    561  Jerret Walker         Eastern                               6:31     5:02     6:49       18:24.1  3:41/K   11  
   30     30   1464  Kyle Thompson         South Oldham                          6:38     4:58     6:49       18:26.2  3:41/K   11  
   31     31    857  Noah Halloran         Madison Central                       6:17     5:11     6:59       18:29.1  3:42/K   10  
   32     32    411  Brooks Boschert       Covington Catholic                    6:20     5:08     7:02       18:31.4  3:42/K   11  
   33     33    852  John Cromer           Madison Central                       6:14     5:13     7:04       18:32.0  3:42/K   12  
   34     34    510  James Kazmaier        Dixie Heights                         6:27     5:08     6:58       18:35.3  3:43/K   10  
   35     35    383  Brandon Reis          Cooper                                6:43     5:05     6:47       18:36.7  3:43/K   12  
   36     36   1460  Peyton Stallard       South Oldham                          6:38     5:00     6:58       18:37.3  3:43/K   12  
   37     37    544  Caleb Gentry          Eastern                               6:24     5:07     7:06       18:37.9  3:43/K   11  
   38     38   1467  Seth Vorseth          South Oldham                          6:38     5:01     7:01       18:41.0  3:44/K   11  
   39     39    494  Toby Cook             Dixie Heights                         6:27     5:08     7:06       18:42.9  3:44/K   11  
   40     40   1421  Austin Shaffer        Simon Kenton                          6:34     5:19     6:49       18:43.0  3:45/K   11  
   41     41    547  Michael Kersting      Eastern                               6:25     5:13     7:05       18:45.2  3:45/K   12  
   42     42   1248  Jordan Reed           Ryle                                  6:33     5:16     6:56       18:45.8  3:45/K   12  
   43     43    521  Alex Sanchez          Dixie Heights                         6:17     5:25     7:09       18:52.6  3:46/K   12  
   44  (> 7)    426  Aiden Smith           Covington Catholic                    6:22     5:18     7:12       18:53.1  3:47/K   12  
   45  (> 7)    430  Jonah Wagner          Covington Catholic                    6:36     5:16     7:00       18:54.2  3:47/K   11  
   46  (> 7)    419  Ben Jacobs            Covington Catholic                    6:34     5:13     7:07       18:55.5  3:47/K   12  
   47     44    386  Aaron Ruth            Cooper                                6:34     5:18     7:02       18:56.3  3:47/K   11  
   48     45   1254  William Swinehart     Ryle                                  6:31     5:17     7:12       19:00.9  3:48/K   11  
   49     46    559  Gage Summerlin        Eastern                               6:22     5:14     7:24       19:01.5  3:48/K   11  
   50     47    335  Luke Warth            Conner                                6:40     5:20     7:00       19:02.2  3:48/K   12  
   51     48   1235  Greyson Love          Ryle                                  6:33     5:14     7:14       19:02.5  3:48/K   12  
   52     49   1349  Preston Lutter        Scott County                          6:29     5:24     7:09       19:04.1  3:49/K   12  
   53     50    182  Mikel Norton          Butler                                6:25     5:21     7:20       19:07.7  3:49/K   11  
   54     51    190  Jordan Hartig         Campbell County                       6:34     5:23     7:11       19:08.7  3:50/K   11  
   55     52    334  Logan Warth           Conner                                6:35     5:22     7:11       19:09.8  3:50/K    9  
   56     53    376  Orion Miller          Cooper                                6:38     5:23     7:09       19:11.0  3:50/K   12  
   57     54    379  Austin Patello        Cooper                                6:34     5:21     7:16       19:12.1  3:50/K   11  
   58     55    172  Conner Clark          Butler                                6:32     5:23     7:16       19:12.9  3:50/K   11  
   59     56    528  Wade Balcom           Eastern                               6:37     5:19     7:19       19:17.0  3:51/K    9  
   60     57    557  Quint Smaldone        Eastern                               6:39     5:23     7:21       19:23.7  3:53/K   10  
   61     58   1253  Cameron Springer      Ryle                                  6:40     5:28     7:14       19:23.9  3:53/K   11  
   62     59   1257  Logan Whaley          Ryle                                  6:40     5:28     7:24       19:33.3  3:55/K   10  
   63  (> 7)    298  Cody Cochran          Conner                                6:25     5:34     7:37       19:38.2  3:56/K   11  
   64  (> 7)    306  Ethan Hampton         Conner                                6:19     5:38     7:42       19:41.2  3:56/K   12  
   65     60   1706  Jacob Smith           Grayson County                        6:53     5:21     7:29       19:43.7  3:57/K   10  
   66  (> 7)    554  Chase Robinson        Eastern                               6:21     5:37     7:46       19:45.7  3:57/K   12  
   67     61    361  Tanner Bailey         Cooper                                6:50     5:30     7:25       19:47.3  3:57/K   10  
   68     62    197  Corey Robinson        Campbell County                       6:44     5:35     7:30       19:50.3  3:58/K   10  
   69     63   1422  Drake Staley          Simon Kenton                          6:38     5:40     7:32       19:50.9  3:58/K   12  
   70     64    394  Erik Thurza           Cooper                                6:40     5:38     7:35       19:54.6  3:59/K   11  
   71  (> 7)    381  Adam Reed             Cooper                                6:38     5:33     7:42       19:55.1  3:59/K   11  
   72     65   1227  Carson Inderwiesche   Ryle                                  6:43     5:35     7:37       19:56.6  3:59/K   11  
   73     66   1705  Peyton Nash           Grayson County                        6:56     5:27     7:35       19:59.4  4:00/K    8  
   74     67   1434  Mason Christie        South Oldham                          6:44     5:41     7:34       20:00.0  4:00/K   11  
   75  (> 7)    314  Colby James           Conner                                6:40     5:38     7:40       20:00.2  4:00/K   10  
   76     68    192  David Howard          Campbell County                       6:53     5:43     7:22       20:00.3  4:00/K    9  
   77     69   1420  Caleb Saner           Simon Kenton                          6:48     5:40     7:37       20:06.3  4:01/K   11  
   78  (> 7)    384  Hunter Russell        Cooper                                6:35     5:19     8:14       20:09.1  4:02/K   10  
   79     70    729  Ryan Montgomery       Jeffersontown                         6:59     5:42     7:28       20:10.1  4:02/K   12  
   80     71   1696  Jackson Crume         Grayson County                        6:58     5:29     7:42       20:10.3  4:02/K    8  
   81     72    184  Jesse Sipes           Butler                                6:39     5:46     7:49       20:15.7  4:03/K   10  
   82     73    732  Nate Powers           Jeffersontown                         6:59     5:45     7:35       20:20.3  4:04/K    7  
   83     74    198  Anthony Ronnebaum     Campbell County                       6:42     5:35     8:08       20:26.4  4:05/K   11  
   84     75    514  Justin Newton         Dixie Heights                         6:46     5:53     7:51       20:30.6  4:06/K   11  
   85  (> 7)   1429  Drew Blair            South Oldham                          6:58     5:49     7:46       20:34.9  4:07/K   12  
   86     76   1408  Ira Hewling           Simon Kenton                          6:58     5:51     7:48       20:38.3  4:08/K    9  
   87     77   1214  Ryan Davis            Ryle                                  6:45     5:46     8:13       20:46.4  4:09/K   11  
   88     78    505  Drew Howard           Dixie Heights                         6:39     5:44     8:29       20:53.3  4:11/K   11  
   89     79   1344  Austin Holt           Scott County                          7:13     5:59     7:43       20:56.3  4:11/K   11  
   90  (> 7)    551  Zach Nemstev          Eastern                               6:35     5:38     8:44       20:58.3  4:12/K   11  
   91     80   1363  Jake Swicegood        Scott County                                           20:58       20:58.8  4:12/K    9  
   92  (> 7)   1225  Tyler Holloway        Ryle                                  6:55     6:02     8:02       20:59.9  4:12/K   12  
   93  (> 7)   1239  Garrett McGuire       Ryle                                  7:10     6:23     7:29       21:02.8  4:12/K   11  
   94  (> 7)    393  Grant Stidham         Cooper                                6:44     5:19     8:59       21:03.0  4:13/K   11  
   95  (> 7)   1448  Benjamin Kratt        South Oldham                          7:10     5:52     8:00       21:04.3  4:13/K   12  
   96     81   1693  Tanner Cadena         Grayson County                        6:56     5:41     8:34       21:12.9  4:14/K   10  
   97  (< 5)    216  Ethan Schwalbach      Campbell County B                     7:08     6:07     8:06       21:23.3  4:17/K   10  
   98  (> 7)   1436  Ben Crask             South Oldham                          7:00     6:05     8:21       21:27.7  4:17/K    9  
   99     82    735  Elijah Thomas         Jeffersontown                         6:58     6:16     8:16       21:31.7  4:18/K   12  
  100     83    199  Adam Ruschman         Campbell County                       6:58     6:19     8:15       21:34.1  4:19/K   10  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

  101     84    726  Sam Haines            Jeffersontown                         7:00     5:49     8:45       21:35.1  4:19/K   10  
  102     85   1361  Braydon Stephenson    Scott County                          7:14     6:17     8:06       21:38.2  4:20/K   11  
  103     86   1415  Brandon McDaniel      Simon Kenton                          6:41     6:17     8:40       21:39.6  4:20/K   10  
  104  (> 7)   1332  Nolan Cash            Scott County                          7:24     6:09     8:07       21:40.8  4:20/K    9  
  105  (< 5)    218  Joshua Yang           Campbell County B                     7:21     6:16     8:03       21:42.0  4:20/K   10  
  106     87   1698  Isaac DePoyster       Grayson County                        7:08     6:14     8:20       21:44.4  4:21/K   11  
  107  (> 7)   1340  Truman Galusha        Scott County                          7:13     6:22     8:33       22:10.1  4:26/K   12  
  108     88   1484  Camden Harris         Southwestern                          7:10     6:33     8:30       22:15.0  4:27/K   11  
  109     89   1166  Mason Upton           Paul Dunbar                           7:51     6:31     7:57       22:20.0  4:28/K    9  
  110     90   1160  Nick Pinto            Paul Dunbar                           7:51     6:32     7:56       22:20.1  4:28/K    9  
  111     91   1139  Logan Bradshaw        Paul Dunbar                           7:51     6:32     7:56       22:20.1  4:28/K   11  
  112     92   1147  Clay Ferguson         Paul Dunbar                           7:52     6:30     7:57       22:20.1  4:28/K   12  
  113     93   1163  Matthew Salyer        Paul Dunbar                           7:52     6:30     7:57       22:20.2  4:28/K    9  
  114     94   1493  Nathanael Turner      Southwestern                          7:49     6:36     8:05       22:31.6  4:30/K    8  
  115  (< 5)    204  Joseph Chaplin        Campbell County B                     7:26     6:36     8:36       22:39.3  4:32/K   11  
  116     95   1141  Ethan Carlile         Paul Dunbar                           7:52     6:30     8:20       22:42.9  4:32/K   10  
  117     96   1142  Abram Cavins          Paul Dunbar                           7:51     6:32     8:19       22:43.0  4:33/K   11  
  118     97   1700  Luke Gallagher        Grayson County                        6:39     6:04    10:03       22:47.8  4:33/K   10  
  119  (> 7)   1138  Blake Bowling         Paul Dunbar                           7:51     6:32     8:32       22:56.6  4:35/K   11  
  120  (> 7)   1155  Rinta Kubo            Paul Dunbar                           7:52     6:31     8:33       22:57.9  4:35/K   10  
  121     98   1480  Jon Cole              Southwestern                          7:23     6:45     8:50       22:58.9  4:36/K    8  
  122  (> 7)   1218  Issac Hamrick         Ryle                                  7:07     6:59     9:09       23:16.9  4:39/K   10  
  123     99    734  Chris Showalter       Jeffersontown                         7:26     6:52     9:02       23:21.1  4:40/K   10  
  124    100   1694  Blake Childress       Grayson County                        7:33     6:47     9:26       23:47.8  4:45/K   12  
  125    101   1488  Caleb Perrin          Southwestern                          7:40     7:22     8:53       23:57.0  4:47/K    8  
  126    102   1483  Trevor Hansen         Southwestern                          7:56     7:17     8:46       23:59.8  4:48/K    9  
  127    103   1479  Logan Childers        Southwestern                          7:19     7:17     9:56       24:33.1  4:55/K   10  
  128  (< 5)    207  Noah Franzen          Campbell County B                                      24:34       24:34.0  4:55/K   12  
  129    104   1491  Kade Slusser          Southwestern                          7:50     7:22     9:32       24:45.4  4:57/K   11  
  130  (> 7)   1490  Sam Picard            Southwestern                          7:48     7:29     9:33       24:51.7  4:58/K   10  
  131  (> 7)   1486  Zane Paris            Southwestern                          7:57     7:34     9:24       24:56.9  4:59/K   11  
  132  (> 7)   1708  Draven Stewart        Grayson County                        7:57     7:32     9:38       25:08.7  5:02/K   11  
  133    105    725  Eduardo Corado        Jeffersontown                         8:14     7:59     9:37       25:50.6  5:10/K   12  
  134    106    736  Lucas Thompson        Jeffersontown                         8:19     7:42    10:01       26:03.9  5:13/K    9  
  135  (> 7)    730  Ryan Nolan            Jeffersontown                         9:00    10:05    10:17       29:23.5  5:53/K   12  
  136  (> 7)   1692  Austin Bohn           Grayson County                        9:02     9:10    12:32       30:44.7  6:09/K   10  



Overall Finish List - Boys

Boys JV

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

    1      1    545  Alex Geoghegan        Eastern                               6:33     5:18     7:03       18:55.2  3:47/K   12  
    2      2    610  Josh Lee              Harlan County B                       6:28     5:19     7:13       19:01.6  3:48/K   12  
    3      3    432  Brandon Wever         Covington Catholic                    6:45     5:22     7:02       19:09.8  3:50/K   12  
    4      4    422  Mikey Krebs           Covington Catholic                    6:40     5:23     7:08       19:12.3  3:50/K   12  
    5      5    410  Andrew Bosch          Covington Catholic                    6:44     5:22     7:06       19:14.1  3:51/K   10  
    6      6    598  Caleb Brock           Harlan County B                       6:45     5:18     7:15       19:19.4  3:52/K   10  
    7      7    599  Zack Carmical         Harlan County B                       6:42     5:13     7:24       19:21.0  3:52/K   11  
    8      8    424  Jacob Schulte         Covington Catholic                    6:45     5:22     7:15       19:23.9  3:53/K   11  
    9      9    416  Luke Goetz            Covington Catholic                    6:42     5:23     7:22       19:28.9  3:54/K   11  
   10     10   1463  Liam Thiess           South Oldham                                  12:31     7:05       19:36.9  3:55/K   11  
   11     11    937  John Welch            North Oldham                          6:42     5:32     7:23       19:37.7  3:55/K   10  
   12     12    915  Haider Bokhari        North Oldham                          6:51     5:33     7:14       19:40.0  3:56/K   12  
   13     13    425  Ryan Sheely           Covington Catholic                    6:48     5:27     7:25       19:41.1  3:56/K   10  
   14     14   1251  Joseph Sander         Ryle                                          12:30     7:21       19:52.1  3:58/K    9  
   15     15    529  James Benson          Eastern                               6:46     5:44     7:25       19:56.4  3:59/K    9  
   16     16    859  Austin Jacobson       Madison Central                       6:37     5:44     7:35       19:58.0  4:00/K   10  
   17     17    413  Kevin Finke           Covington Catholic                            12:41     7:17       19:58.7  4:00/K   12  
   18  (> 7)    431  Gabe Wainscott        Covington Catholic                            12:35     7:24       20:00.5  4:00/K   12  
   19  (> 7)    412  Vincent Cafazo        Covington Catholic                    6:47     5:34     7:39       20:01.3  4:00/K   12  
   20     18    536  Sean Cox              Eastern                               6:34     5:45     7:52       20:12.2  4:02/K   11  
   21     19    613  Cooper Mchargue       Harlan County B                               12:42     7:30       20:13.1  4:03/K    8  
   22     20    870  Chase Rule            Madison Central                       6:51     5:41     7:40       20:13.4  4:03/K   10  
   23     21    375  Alex Lewis            Cooper                                6:51     5:43     7:40       20:16.5  4:03/K   11  
   24  (> 7)    420  Alex Kent             Covington Catholic                            12:47     7:29       20:17.1  4:03/K   11  
   25     22    173  Bryce Clayton         Butler                                6:50     5:50     7:40       20:21.3  4:04/K    9  
   26     23    320  Kyle McMurray         Conner                                6:45     5:52     7:43       20:22.1  4:04/K    9  
   27     24    328  Ethan Schneider       Conner                                6:44     5:55     7:43       20:23.9  4:05/K   11  
   28     25    914  Jackson Anderson      North Oldham                          6:51     5:59     7:33       20:25.2  4:05/K   12  
   29     26    927  Cannon Reid           North Oldham                                  12:50     7:36       20:27.4  4:05/K    9  
   30     27   1249  Kaelin Reynolds       Ryle                                  6:51     5:46     7:51       20:28.8  4:06/K    9  
   31     28    953  Luke Watkins          North Oldham B                                12:45     7:48       20:33.2  4:07/K   11  
   32     29    174  Daniel Deel           Butler                                        12:50     7:42       20:33.4  4:07/K    9  
   33  (> 7)    415  Ben Flowers           Covington Catholic                            12:41     7:55       20:36.6  4:07/K   12  
   34     30    441  Kaleb Kiely           Covington Catholic B                          12:47     7:55       20:43.3  4:09/K    9  
   35     31   1444  Zachary Hom           South Oldham                                  13:12     7:37       20:50.3  4:10/K   11  
   36     32    444  Paul Reynolds         Covington Catholic B                          12:52     7:59       20:52.6  4:10/K   11  
   37     33    618  Matt Yeary            Harlan County B                               13:01     7:53       20:54.6  4:11/K    9  
   38     34   1400  Cole Cassidy          Simon Kenton                                  12:58     7:56       20:55.5  4:11/K   11  
   39     35    860  Lukas Jacobson        Madison Central                               13:15     7:40       20:55.9  4:11/K   11  
   40     36    555  Jonathan Roof         Eastern                                       13:00     8:00       21:00.7  4:12/K   11  
   41     37    919  Graham Duffy          North Oldham                                  13:00     8:00       21:01.5  4:12/K   11  
   42     38    318  Kyle Maki             Conner                                        13:14     7:49       21:04.2  4:13/K    9  
   43  (< 5)   1179  Dominic Verry         Paul Dunbar B                         7:38     5:35     7:51       21:05.9  4:13/K    9  
   44     39    537  Daniel Delaney        Eastern                                       13:03     8:03       21:06.6  4:13/K   12  
   45     40    854  Matt Galinger         Madison Central                       6:36     6:18     8:18       21:13.4  4:15/K   11  
   46     41    560  Nick Velasquez        Eastern                                       13:00     8:14       21:14.9  4:15/K   11  
   47     42   1342  Ryan Gumm             Scott County                                  13:02     8:14       21:17.2  4:15/K   12  
   48  (> 7)    423  Lucas Kuhlman         Covington Catholic                            13:00     8:20       21:21.0  4:16/K   12  
   49     43    862  Tylan King            Madison Central                               13:08     8:15       21:23.4  4:17/K   10  
   50     44    181  Nathan Jones          Butler                                        13:02     8:21       21:24.4  4:17/K   11  
   51     45    609  Daniel Joseph         Harlan County B                               13:00     8:24       21:24.5  4:17/K    9  
   52     46   1456  Lucas Orton           South Oldham                                  13:26     8:00       21:26.4  4:17/K    9  
   53     47    442  Kevin Krebs           Covington Catholic B                          13:18     8:10       21:28.6  4:18/K    9  
   54     48   1450  Miles McGinnis        South Oldham                                  13:46     7:48       21:34.5  4:19/K   10  
   55     49    550  Drew McConnell        Eastern                                       13:25     8:12       21:38.1  4:20/K    9  
   56     50    446  Andrew Tagher         Covington Catholic B                          13:36     8:04       21:41.2  4:20/K    9  
   57     51    437  Ben Greenwell         Covington Catholic B                          13:39     8:04       21:44.5  4:21/K   10  
   58     52    865  Trenton Moulton       Madison Central                               13:44     8:02       21:46.7  4:21/K    9  
   59     53   1445  Joel Isaacson         South Oldham                                  13:26     8:21       21:47.7  4:21/K   10  
   60     54    440  Hugh Kemp             Covington Catholic B                          13:34     8:14       21:48.6  4:22/K   10  
   61     55    922  James Masters         North Oldham                                  13:45     8:03       21:48.8  4:22/K   10  
   62     56   1244  Manu Nair             Ryle                                          13:39     8:12       21:52.6  4:22/K   12  
   63     57   1412  Elijah Long           Simon Kenton                                  13:37     8:16       21:54.1  4:23/K    9  
   64     58    855  Dirk Gambrel          Madison Central                               13:28     8:31       22:00.2  4:24/K   10  
   65     59    317  Justin Larsh          Conner                                        13:45     8:17       22:02.4  4:24/K   11  
   66     60    435  Aidan Dooley          Covington Catholic B                          14:03     8:01       22:04.7  4:25/K   11  
   67     61   1459  Manabu Sparks         South Oldham                          7:31     6:09     8:28       22:09.1  4:26/K   10  
   68     62   1466  Andres Vazquez        South Oldham                                  13:21     8:50       22:11.8  4:26/K   11  
   69     63   1243  Kaden Morin           Ryle                                          13:44     8:30       22:15.3  4:27/K   10  
   70     64    951  Ethan Mooring         North Oldham B                        7:27     6:18     8:29       22:15.6  4:27/K   10  
   71     65   1247  Justin Phillips       Ryle                                  7:35     6:24     8:22       22:22.6  4:28/K   11  
   72  (< 5)    239  Collin Williams       Celina                                7:45     6:14     8:27       22:26.4  4:29/K    9  
   73     66    932  Mason Steineker       North Oldham                                  13:41     8:45       22:26.6  4:29/K   10  
   74  (> 7)   1451  Cayman Menard         South Oldham                          7:35     6:21     8:29       22:26.6  4:29/K    9  
   75     67    179  Ben Graf              Butler                                        13:55     8:36       22:31.4  4:30/K   11  
   76  (> 7)    938  Kyle Wilson           North Oldham                                  13:45     8:48       22:33.7  4:31/K   11  
   77     68    603  Lucas Epperson        Harlan County B                               14:26     8:20       22:47.1  4:33/K    9  
   78     69   1399  Austin Bodde          Simon Kenton                          7:44     6:39     8:25       22:49.2  4:34/K   10  
   79  (> 7)   1461  Lucas Stevenson       South Oldham                          7:38     6:33     8:37       22:49.5  4:34/K   10  
   80     70    178  Jourdan Glass         Butler                                        13:40     9:15       22:56.5  4:35/K   10  
   81     71    954  Omar Abd Elhamid      North Oldham C                                13:54     9:10       23:05.1  4:37/K   10  
   82     72    939  Gabriel Bobay         North Oldham B                        7:31     6:38     8:55       23:06.6  4:37/K   11  
   83  (> 7)    600  Sean Cooper           Harlan County B                       7:30     6:44     8:58       23:12.8  4:38/K   11  
   84     73   1351  Peyton Matusik        Scott County                          7:38     6:38     8:55       23:13.4  4:39/K   11  
   85     74    777  Will Croce            Lexington Catholic                    7:39     6:33     9:01       23:13.9  4:39/K   10  
   86  (> 7)   1426  Mason Alexander       South Oldham                                  15:03     8:12       23:15.8  4:39/K   10  
   87     75    940  Bennett Cadden        North Oldham B                        7:27     6:42     9:08       23:18.8  4:40/K   12  
   88     76    944  Aiden Hutchins        North Oldham B                        7:29     6:46     9:03       23:19.5  4:40/K    9  
   89  (> 7)    443  Drew Laws             Covington Catholic B                  7:30     6:51     8:57       23:20.2  4:40/K   12  
   90     77   1232  Benjamin Ledford      Ryle                                  7:34     6:53     8:57       23:26.2  4:41/K   11  
   91     78   1330  Evan Anderson         Scott County                                  14:08     9:25       23:33.3  4:43/K   12  
   92  (< 5)    679  Simon Valentine       Highlands                                     14:22     9:11       23:34.2  4:43/K   12  
   93     79   1476  Judson Nash           South Oldham B                        7:37     7:15     8:43       23:36.6  4:43/K    9  
   94  (> 7)    447  Luke Tenhundfeld      Covington Catholic B                  7:42     6:58     8:56       23:36.7  4:43/K   10  
   95     80   1406  Josh Donahue          Simon Kenton                                  14:16     9:20       23:37.1  4:43/K   10  
   96     81    949  Bryce Moberly         North Oldham B                                14:31     9:10       23:41.6  4:44/K   11  
   97     82    952  Randy Wagner          North Oldham B                        7:39     6:43     9:23       23:46.6  4:45/K    9  
   98     83    958  William Fiorito       North Oldham C                        7:34     6:59     9:12       23:46.8  4:45/K   10  
   99     84    455  Luke Stetter          Covington Catholic C                  7:46     6:53     9:11       23:52.0  4:46/K    9  
  100     85   1369  William Wilson        Scott County                                  14:49     9:04       23:53.4  4:47/K   10  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

  101     86    450  Matthew Armbruster    Covington Catholic C                          15:00     8:55       23:56.0  4:47/K    9  
  102  (> 7)   1442  Ben Garrett           South Oldham                                  15:02     8:54       23:56.5  4:47/K   11  
  103     87   1472  Jacob Hoffman         South Oldham B                                15:28     8:30       23:59.3  4:48/K   10  
  104     88   1496  Donovan Adkins        St. Henry District                            15:06     8:55       24:01.2  4:48/K   11  
  105     89   1355  Scott Pierson         Scott County                          7:39     7:11     9:11       24:02.3  4:48/K    9  
  106     90    454  Tyler Smith           Covington Catholic C                  7:43     6:59     9:18       24:02.4  4:48/K    9  
  107     91    457  Tom Voet              Covington Catholic C                          14:56     9:06       24:02.9  4:48/K   11  
  108  (< 5)    232  Jakob Poor            Celina                                        14:52     9:16       24:08.6  4:50/K   11  
  109     92   1518  Isaac Jones           St. Henry District                            15:07     9:02       24:10.7  4:50/K    9  
  110     93    451  Ryan Blair            Covington Catholic C                          14:55     9:15       24:11.3  4:50/K    9  
  111     94    960  Trey Hoyer            North Oldham C                                15:15     8:57       24:12.3  4:50/K    9  
  112  (> 7)   1443  Caleb Hiner           South Oldham                          7:43     7:12     9:17       24:14.1  4:51/K    9  
  113  (> 7)    877  Seth Thompson         Madison Central                               15:01     9:18       24:20.7  4:52/K    9  
  114  (> 7)   1438  Ryan Ennis            South Oldham                                  15:16     9:05       24:22.0  4:52/K   10  
  115  (> 7)    436  Kyle Fagin            Covington Catholic B                          15:07     9:18       24:25.6  4:53/K   12  
  116     95    782  Joseph Gradek         Lexington Catholic                            14:25    10:02       24:27.8  4:53/K   10  
  117     96    959  Ryan Hamm             North Oldham C                                15:12     9:20       24:32.4  4:54/K    9  
  118     97    380  Chase Pattison        Cooper                                        14:55     9:40       24:35.6  4:55/K    9  
  119     98   1520  Andrew Keller         St. Henry District                            15:07     9:33       24:41.2  4:56/K   12  
  120     99   1506  Jack Giffin           St. Henry District                            15:25     9:15       24:41.8  4:56/K   11  
  121  (> 7)   1430  Jackson Blair         South Oldham                                  15:01     9:41       24:43.0  4:57/K    9  
  122  (> 7)    616  Shaun Warren          Harlan County B                               15:19     9:24       24:43.6  4:57/K   12  
  123  (> 7)    602  Austin Crain          Harlan County B                       7:28     7:15    10:03       24:47.4  4:57/K    6  
  124    100    778  John Paul Dalton      Lexington Catholic                    7:43     7:10     9:56       24:50.1  4:58/K    9  
  125    101    456  Nick Sumner           Covington Catholic C                          15:06     9:49       24:56.6  4:59/K   11  
  126    102    957  Mathieu Espinola      North Oldham C                                15:18     9:40       24:59.7  5:00/K   10  
  127    103   1475  Braden Miniard        South Oldham B                                15:26     9:34       25:01.3  5:00/K    9  
  128    104   1473  Sam Larsen            South Oldham B                                15:29     9:34       25:03.9  5:01/K    9  
  129    105   1240  Julian Meneses        Ryle                                          15:12     9:51       25:04.2  5:01/K    9  
  130    106    775  Lincoln Combs         Lexington Catholic                    7:43     7:13    10:07       25:04.5  5:01/K   10  
  131    107    964  Jake Turpen           North Oldham C                                15:18     9:46       25:04.9  5:01/K    9  
  132  (> 7)   1457  Brooks Paisley        South Oldham                          7:29     7:20    10:15       25:05.7  5:01/K   11  
  133    108    776  Reed Craft            Lexington Catholic                            15:24     9:56       25:20.5  5:04/K   10  
  134    109   1149  Jack Gedritis         Paul Dunbar                                   15:08    10:17       25:25.2  5:05/K    9  
  135  (> 7)   1710  Breydy Daniels        Harlan County B                               15:39     9:54       25:33.9  5:07/K       
  136  (< 5)   1712  Nick Jump             Ryle B                                7:47     8:11     9:45       25:44.9  5:09/K   11  
  137  (< 5)    808  Cooper Martin         Lexington Catholic B                          15:28    10:18       25:46.3  5:09/K   10  
  138    110   1156  Tyler Martin          Paul Dunbar                                   16:42     9:04       25:47.2  5:09/K   12  
  139    111   1161  Dominique Price       Paul Dunbar                                   16:42     9:04       25:47.3  5:09/K   12  
  140    112   1504  Grady Collins         St. Henry District                            15:37    10:12       25:50.0  5:10/K    9  
  141    113    175  Chris DeVoto          Butler                                        15:51     9:59       25:51.2  5:10/K   10  
  142    114    961  Charles Hutchins      North Oldham C                                15:49    10:04       25:54.6  5:11/K    9  
  143    115    771  Henry Box             Lexington Catholic                    7:48     7:52    10:20       26:00.9  5:12/K   10  
  144    116    453  Nate Schroder         Covington Catholic C                          15:57    10:05       26:03.2  5:13/K    9  
  145    117   1152  Darin Hinshaw         Paul Dunbar                                   16:43     9:21       26:05.6  5:13/K   10  
  146  (> 7)    956  Carter Dewsnup        North Oldham C                                16:04    10:18       26:22.9  5:16/K   12  
  147  (> 7)    452  Drew Burke            Covington Catholic C                          16:07    10:27       26:34.5  5:19/K   10  
  148    118   1158  Jack Naehr            Paul Dunbar                                   16:43    10:14       26:58.5  5:24/K   10  
  149  (< 5)   1178  Craig Upton           Paul Dunbar B                                 16:43    10:15       26:59.4  5:24/K    9  
  150    119    780  Reece Ecton           Lexington Catholic                    7:42     8:15    11:01       26:59.8  5:24/K   12  
  151    120    370  Brennan Hook          Cooper                                        16:36    10:59       27:35.8  5:31/K   11  
  152    121   1512  Killian Hicks         St. Henry District                            16:53    10:42       27:36.0  5:31/K    9  
  153    122   1416  Max McMillen          Simon Kenton                                  16:58    10:41       27:40.0  5:32/K   11  
  154    123    322  Griffin Morris        Conner                                        16:26    11:15       27:41.6  5:32/K    9  
  155    124    305  Zachary Green         Conner                                        15:43    12:07       27:50.4  5:34/K   10  
  156  (< 5)    657  Evan McSorley         Highlands                                     17:36    10:37       28:13.5  5:39/K    9  
  157    125    326  Nathan Reed           Conner                                        18:02    11:05       29:08.6  5:50/K   10  
  158    126   1157  Enrique Martinez      Paul Dunbar                                   17:42    11:26       29:09.6  5:50/K   12  
  159  (< 5)   1175  Ethan Sanning         Paul Dunbar B                                 17:42    11:26       29:09.7  5:50/K   10  
  160    127   1143  Dylan Corman          Paul Dunbar                                   17:43    11:27       29:10.3  5:50/K   10  
  161    128   1356  Cooper Quillen        Scott County                                  17:54    12:00       29:54.9  5:59/K   11  
  162    129   1471  Cameron Blood         South Oldham B                                18:13    11:46       30:00.3  6:00/K   11  
  163    130    392  Izaak Stehlin         Cooper                                        18:07    12:12       30:19.8  6:04/K    9  
  164  (> 7)    300  Levi Elliott          Conner                                        18:35    12:01       30:36.6  6:07/K    9  
  165    131   1333  Corey Caudill         Scott County                                           30:55       30:55.5  6:11/K   11  
  166  (> 7)   1368  Nicholas White        Scott County                                  18:18    12:49       31:07.8  6:13/K   11  
  167    132    372  Cory Jenkins          Cooper                                        20:10    11:26       31:37.0  6:19/K    9  
  168  (> 7)    955  Josh Chick            North Oldham C                                19:09    12:48       31:57.2  6:23/K   10  
  169  (< 5)    523  Logan Thomas          Dixie Heights                                 20:01    13:09       33:10.8  6:38/K    9  



Overall Finish List - Boys

Boys MS

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

    1      1    977  Jack Fischer          North Oldham Middle School                             14:00       14:00.8  3:30/K    7  
    2      2   1003  Adam Patel            North Oldham Middle School                             14:01       14:01.9  3:30/K    7  
    3      3    978  Miles Gay             North Oldham Middle School                             14:53       14:53.2  3:43/K    8  
    4      4   1551  Mitchell Reh          St. Henry Middle School                                14:54       14:54.9  3:44/K    8  
    5      5    985  Tristan Hindorff      North Oldham Middle School                             15:07       15:07.0  3:47/K    7  
    6      6    353  Drew Moore            Conner Middle                                          15:15       15:15.7  3:49/K    8  
    7      7   1002  Grant Neal            North Oldham Middle School                             15:21       15:21.3  3:50/K    7  
    8      8     76  Nate Berry            Bourbon County                                         15:27       15:27.2  3:52/K    8  
    9      9   1546  Aloysius Bessler      St. Henry Middle School                                15:32       15:32.5  3:53/K    8  
   10     10    667  Malcolm Robertson     Highlands                                              15:37       15:37.2  3:54/K    7  
   11     11    269  Isaac Baker           Christian Academy Middle School                        15:42       15:42.1  3:56/K    8  
   12     12   1547  Nate Bessler          St. Henry Middle School                                15:50       15:50.7  3:58/K    6  
   13     13   1552  Dixon Ryan            St. Henry Middle School                                15:54       15:54.3  3:59/K    8  
   14     14   1073  Ben Dunkle            Oldham County Middle School                            15:54       15:54.7  3:59/K    8  
   15     15    737  Carter Barnes         Johnson Traditional Middle Schoo                       15:56       15:56.4  3:59/K    8  
   16     16    748  Dylan Wells           Johnson Traditional Middle Schoo                       15:57       15:57.2  3:59/K    8  
   17     17    104  Stephen Bryce Perraut Bourbon County                                         15:57       15:57.8  3:59/K    5  
   18     18   1392  Carter Russell        Scott County Middle School                             16:01       16:01.8  4:00/K    8  
   19     19   1078  Ryan Forcht           Oldham County Middle School                            16:03       16:03.2  4:01/K    8  
   20     20    633  Landon Fernandez      Highlands                                              16:04       16:04.7  4:01/K    6  
   21     21    743  Oubry Gibson          Johnson Traditional Middle Schoo                       16:10       16:10.8  4:03/K    8  
   22     22   1012  Micah Steineker       North Oldham Middle School                             16:12       16:12.3  4:03/K    8  
   23     23    101  John Perraut          Bourbon County                                         16:12       16:12.5  4:03/K    8  
   24     24     92  Walker Ison           Bourbon County                                         16:12       16:12.7  4:03/K    7  
   25     25    351  Blake Kubicek         Conner Middle                                          16:16       16:16.3  4:04/K    8  
   26     26   1105  Thomas Nash           Oldham County Middle School                            16:20       16:20.4  4:05/K    8  
   27     27   1549  Lake Durrett          St. Henry Middle School                                16:21       16:21.9  4:05/K    7  
   28     28    118  Dorsey Watkins        Bourbon County                                         16:22       16:22.6  4:06/K    8  
   29     29    278  Samuel Herbig         Christian Academy Middle School                        16:25       16:25.1  4:06/K    6  
   30     30    344  Bryce Hawthorne       Conner Middle                                          16:25       16:25.5  4:06/K    7  
   31     31    980  Davis Gray            North Oldham Middle School                             16:29       16:29.8  4:07/K    7  
   32     32   1068  Jacob Dant            Oldham County Middle School                            16:39       16:39.2  4:10/K    6  
   33  (< 5)   1664  Luke Chmielewski      Westport Middle School                                 16:50       16:50.9  4:13/K    8  
   34     33    343  Charlie Hanak         Conner Middle                                          16:52       16:52.3  4:13/K    7  
   35     34    345  Nathan Hopper         Conner Middle                                          17:03       17:03.3  4:16/K    6  
   36  (> 7)   1006  Brendan Ruggles       North Oldham Middle School                             17:06       17:06.8  4:17/K    7  
   37  (< 5)    875  Nicholas Sundys       Madison Central                                        17:10       17:10.3  4:18/K    7  
   38  (< 5)    871  Carter Sizemore       Madison Central                                        17:11       17:11.2  4:18/K    8  
   39     35    739  Thomas Clem           Johnson Traditional Middle Schoo                       17:14       17:14.7  4:19/K    8  
   40     36    668  Brady Robinson        Highlands                                              17:16       17:16.7  4:19/K    6  
   41  (> 7)    971  Lance Buel            North Oldham Middle School                             17:19       17:19.0  4:20/K    6  
   42     37    337  Dawson Benjamin       Conner Middle                                          17:24       17:24.7  4:21/K    7  
   43  (> 7)    966  Luke Anderson         North Oldham Middle School                             17:29       17:29.1  4:22/K    8  
   44     38   1550  Thomas Holocher       St. Henry Middle School                                17:36       17:36.7  4:24/K    8  
   45  (> 7)    973  Jobe Copeland         North Oldham Middle School                             17:43       17:43.0  4:26/K    7  
   46     39    285  Matthew Rosenbaum     Christian Academy Middle School                        17:55       17:55.6  4:29/K    8  
   47     40   1097  Nick Linnean          Oldham County Middle School                            17:56       17:56.4  4:29/K    8  
   48     41   1104  Joey Moch             Oldham County Middle School                            18:03       18:03.3  4:31/K    6  
   49     42   1099  Braylon Maloy         Oldham County Middle School                            18:07       18:07.9  4:32/K    6  
   50     43    666  Alexander Robertson   Highlands                                              18:10       18:10.0  4:33/K    7  
   51  (< 5)    151  Bryant Curtis         Bracken County                                         18:14       18:14.7  4:34/K    7  
   52     44    654  Owen McCain           Highlands                                              18:18       18:18.3  4:35/K    7  
   53  (< 5)   1598  Andrew Nichols        Villa Madonna                                          18:23       18:23.6  4:36/K    8  
   54  (> 7)   1076  Titus Falciola        Oldham County Middle School                            18:26       18:26.7  4:37/K    6  
   55     45   1382  Keith Johnson         Scott County Middle School                             18:29       18:29.3  4:37/K    7  
   56     46     97  Will Owens            Bourbon County                                         18:30       18:30.7  4:38/K    6  
   57     47    284  Bennett Panella       Christian Academy Middle School                        18:31       18:31.5  4:38/K    6  
   58     48    658  Conner Mohr           Highlands                                              18:35       18:35.7  4:39/K    7  
   59  (< 5)   1586  Keegan Davis          Villa Madonna                                          18:36       18:36.2  4:39/K    8  
   60  (> 7)    981  Zack Gross            North Oldham Middle School                             18:37       18:37.8  4:39/K    8  
   61     49    277  Carson Guilford       Christian Academy Middle School                        18:40       18:40.1  4:40/K    8  
   62  (> 7)    988  Colt Hudson           North Oldham Middle School                             18:40       18:40.8  4:40/K    6  
   63     50    740  Hagan Compton         Johnson Traditional Middle Schoo                       18:43       18:43.1  4:41/K    7  
   64     51     99  Andrew Perraut        Bourbon County                                         18:48       18:48.2  4:42/K    8  
   65     52   1609  Grayson Dye           Walton Verona                                          18:52       18:52.5  4:43/K    5  
   66  (> 7)    976  Charlie Dugan         North Oldham Middle School                             18:54       18:54.3  4:44/K    6  
   67  (< 5)   1562  Amari Myrick          St. Patrick                                            19:01       19:01.6  4:45/K    5  
   68     53   1617  Blake Morrison        Walton Verona                                          19:07       19:07.5  4:47/K    6  
   69  (> 7)    972  Andrew Chesser        North Oldham Middle School                             19:09       19:09.4  4:47/K    8  
   70  (> 7)    968  Matthew Blakely       North Oldham Middle School                             19:13       19:13.3  4:48/K    8  
   71     54    742  Anthony Garcia        Johnson Traditional Middle Schoo                       19:15       19:15.2  4:49/K    7  
   72  (> 7)   1110  Phillip Scully        Oldham County Middle School                            19:18       19:18.5  4:50/K    8  
   73  (< 5)    568  Kevin Long            Gallatin County                                        19:34       19:34.6  4:54/K    8  
   74  (< 5)   1592  Connor Gumm           Villa Madonna                                          19:44       19:44.8  4:56/K    7  
   75  (> 7)    999  Blake McAllister      North Oldham Middle School                             19:49       19:49.7  4:57/K    6  
   76     55    636  Harrison Gamble       Highlands                                              19:50       19:50.9  4:58/K    6  
   77  (> 7)     79  Jordan Buckler        Bourbon County                                         19:51       19:51.2  4:58/K    8  
   78  (> 7)    655  Ezra McKenzie         Highlands                                              19:55       19:55.6  4:59/K    7  
   79  (> 7)   1005  Cannon Richards       North Oldham Middle School                             19:56       19:56.3  4:59/K    7  
   80     56   1544  Sam Baker             St. Henry Middle School                                19:57       19:57.3  4:59/K    7  
   81  (> 7)   1114  Zeppelin Tang         Oldham County Middle School                            20:01       20:01.8  5:00/K    7  
   82     57   1631  Hunter Sweeney        Walton Verona                                          20:10       20:10.3  5:03/K    5  
   83     58   1395  Cole Swartz           Scott County Middle School                             20:17       20:17.1  5:04/K    6  
   84  (> 7)   1013  Brendan Tarbet        North Oldham Middle School                             20:18       20:18.4  5:05/K    7  
   85  (< 5)   1593  Adam Hassoun          Villa Madonna                                          20:28       20:28.2  5:07/K    7  
   86  (> 7)   1017  Jacob Wendling        North Oldham Middle School                             20:35       20:35.4  5:09/K    7  
   87     59   1627  Easton Seibold        Walton Verona                                          20:36       20:36.8  5:09/K    7  
   88  (> 7)   1020  Ben Young             North Oldham Middle School                             20:39       20:39.2  5:10/K    7  
   89  (> 7)   1072  Conlan Drury          Oldham County Middle School                            20:42       20:42.5  5:11/K    7  
   90  (> 7)   1545  Kyle Bentley          St. Henry Middle School                                20:50       20:50.3  5:13/K    7  
   91  (> 7)   1018  Peyton Wiseman        North Oldham Middle School                             20:51       20:51.8  5:13/K    6  
   92  (> 7)   1111  Jake Shelton          Oldham County Middle School                            20:53       20:53.4  5:13/K    6  
   93  (> 7)    635  Cooper Gamble         Highlands                                              21:14       21:14.1  5:19/K    8  
   94  (> 7)    671  Ethan Schweitzer      Highlands                                              21:22       21:22.8  5:21/K    6  
   95     60   1628  Deuce Shearer         Walton Verona                                          21:23       21:23.5  5:21/K    5  
   96  (> 7)   1081  Walker Gilbert        Oldham County Middle School                            21:25       21:25.1  5:21/K    7  
   97  (> 7)    992  Tucker Lancaster      North Oldham Middle School                             21:39       21:39.7  5:25/K    7  
   98  (> 7)    979  Sam Godbey            North Oldham Middle School                             21:41       21:41.4  5:25/K    7  
   99  (< 5)    863  Carter Lamb           Madison Central                                        21:49       21:49.9  5:27/K    7  
  100  (> 7)    106  Brayan Sanchez        Bourbon County                                         21:51       21:51.7  5:28/K    6  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

  101     61    744  Matthew Mattingly     Johnson Traditional Middle Schoo                       21:52       21:52.7  5:28/K    6  
  102  (> 7)   1015  Josh Turpen           North Oldham Middle School                             21:55       21:55.1  5:29/K    7  
  103  (> 7)     86  Tyler Hardin          Bourbon County                                         21:57       21:57.8  5:29/K    6  
  104  (> 7)    996  Bryson Materna        North Oldham Middle School                             22:07       22:07.8  5:32/K    7  
  105  (> 7)   1117  Mack Williams         Oldham County Middle School                            22:10       22:10.6  5:33/K    8  
  106     62   1388  Logan Pickerill       Scott County Middle School                             22:15       22:15.8  5:34/K    6  
  107  (< 5)   1718  William Jacobson      Gallatin County                                        22:22       22:22.6  5:36/K   6   
  108  (< 5)    566  DJ Cayton             Gallatin County                                        22:40       22:40.5  5:40/K    7  
  109  (> 7)    111  Cole Knorn            Bourbon County                                         22:44       22:44.9  5:41/K   7   
  110     63   1374  Lucas Beals           Scott County Middle School                             22:54       22:54.0  5:44/K    6  
  111     64   1393  Tyler Spears          Scott County Middle School                             22:54       22:54.6  5:44/K    8  
  112  (> 7)   1553  Devon Taylor          St. Henry Middle School                                22:59       22:59.7  5:45/K    8  
  113  (> 7)    116  Seth Toohey           Bourbon County                                         23:07       23:07.6  5:47/K    7  
  114     65    283  Cole Lonergan         Christian Academy Middle School                        23:12       23:12.0  5:48/K    6  
  115     66    360  Carson Wood           Conner Middle                                          23:12       23:12.6  5:48/K    8  
  116  (> 7)    356  Caden Rogers          Conner Middle                                          23:22       23:22.0  5:51/K    7  
  117     67    288  Luke Stephens         Christian Academy Middle School                        23:33       23:33.3  5:53/K    6  
  118  (> 7)     82  Brian Craft           Bourbon County                                         23:36       23:36.9  5:54/K    7  
  119     68   1636  Jack Weiss            Walton Verona                                          24:07       24:07.8  6:02/K    5  
  120  (> 7)    680  Ben Verst             Highlands                                              24:10       24:10.4  6:03/K    6  
  121  (> 7)   1107  Jaxon Rissler         Oldham County Middle School                            24:50       24:50.4  6:13/K    7  
  122  (> 7)   1009  Grant Smith           North Oldham Middle School                             24:53       24:53.0  6:13/K    6  
  123  (< 5)    573  Steele Sangster       Gallatin County                                        25:03       25:03.3  6:16/K    8  
  124  (> 7)    745  Jaedon Saling         Johnson Traditional Middle Schoo                       25:07       25:07.2  6:17/K    7  
  125  (> 7)    113  Cade Dahlstron        Bourbon County                                         25:14       25:14.1  6:19/K   7   
  126  (> 7)    969  Conlan Bobay          North Oldham Middle School                             25:17       25:17.7  6:19/K    7  
  127  (> 7)    975  Elijah Drake          North Oldham Middle School                             25:34       25:34.3  6:24/K    6  
  128     69   1396  Jacob Winkler         Scott County Middle School                             25:49       25:49.0  6:27/K    6  
  129  (> 7)   1019  Liam Wolford          North Oldham Middle School                             25:52       25:52.2  6:28/K    7  
  130  (> 7)   1096  Joe Linnean           Oldham County Middle School                            27:18       27:18.7  6:50/K    6  
  131  (> 7)   1088  Jack Holton           Oldham County Middle School                            30:12       30:12.1  7:33/K    7  
  132  (> 7)    989  James Kane            North Oldham Middle School                             30:12       30:12.4  7:33/K    6  
  133  (> 7)   1077  Ben Fix               Oldham County Middle School                            31:26       31:26.2  7:52/K    6  

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity Small School

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Holy Cross (Louisville)                80               1   3  21  22  33  91 123         
        Top  5 Times: 1:28:47.7

    2 St. Henry District                    162              10  11  32  38  71  77 113         
        Top  5 Times: 1:33:22.7

    3 Boyle County                          171               7  14  15  42  93 157 162         
        Top  5 Times: 1:33:09.5

    4 Lexington Catholic                    175              13  25  34  49  54  55  58         
        Top  5 Times: 1:33:46.1

    5 Highlands                             211              18  31  45  47  70  76  85         
        Top  5 Times: 1:34:37.8

    6 Corbin                                228               5  20  35  79  89  96 109         
        Top  5 Times: 1:34:55.6

    7 Williamstown                          242              24  36  43  64  75 118 120         
        Top  5 Times: 1:35:45.8

    8 Bishop Brossart                       244               8  37  56  61  82  95 112         
        Top  5 Times: 1:35:35.9

    9 North Oldham                          264              40  44  52  59  69  84  87         
        Top  5 Times: 1:36:15.8

   10 Walton Verona                         270               6  19  66  73 106 108 122         
        Top  5 Times: 1:35:58.7

   11 Green County                          291              27  29  51  80 104 110 168         
        Top  5 Times: 1:36:57.1

   12 Western Hills                         302               2  39  81  86  94 177 182         
        Top  5 Times: 1:36:22.5

   13 Celina                                317              12  23  67 100 115 132 144         
        Top  5 Times: 1:37:33.1

   14 Bourbon County                        382               4  50  63 125 140                 
        Top  5 Times: 1:39:47.4

   15 Bardstown                             436              17  62 111 116 130 137 141         
        Top  5 Times: 1:41:11.7

   16 Rowan County                          438              46  68  83 114 127 134 171         
        Top  5 Times: 1:41:15.6

   17 Taylor County                         445               9  30  98 148 160                 
        Top  5 Times: 1:42:30.7

   18 Louisville Collegiate                 448              16  60 107 129 136 147             
        Top  5 Times: 1:42:00.0

   19 Wayne County                          464              48  57  92 101 166 170 175         
        Top  5 Times: 1:42:44.4

   20 Christian Academy (Louisville)        465              26  41 128 131 139 156 163         
        Top  5 Times: 1:42:45.4

   21 Williamsburg                          505              74  78 103 124 126 158 174         
        Top  5 Times: 1:43:14.6

   22 Lexington Catholic B                  548              88  97 102 119 142 145 149         
        Top  5 Times: 1:44:24.4

   23 Holy Cross (Covington)                596              90 117 121 133 135 150 154         
        Top  5 Times: 1:46:15.8

   24 Villa Madonna                         596              65  99 138 143 151 169             
        Top  5 Times: 1:46:48.8

   25 Newport Central Catholic              689              28 159 161 165 176 178             
        Top  5 Times: 1:53:18.4

   26 Knox Central                          704              72 152 153 155 172 180             
        Top  5 Times: 1:51:48.7

   27 Sayre                                 761             105 146 164 167 179 181             
        Top  5 Times: 1:55:12.7

   28 Ludlow                                778              53 173 183 184 185 186             
        Top  5 Times: 2:23:32.7

 Inc. Berea                                3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bishop Brossart B                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Boyle County B                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy (Louisville) B     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mercer County                        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Morgan County                        4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Owen County                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Patrick                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Walton Verona B                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Maximus                              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity Large School

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Conner                                 44               2   3   5   7  27  47  52         
        Top  5 Times: 1:27:06.5

    2 Madison Central                        63               1   4   9  18  31  33             
        Top  5 Times: 1:27:58.9

    3 Covington Catholic                     72               6  11  16  19  20  23  32         
        Top  5 Times: 1:29:06.6

    4 South Oldham                          106               8  15  17  30  36  38  67         
        Top  5 Times: 1:30:19.8

    5 Eastern                               167              14  29  37  41  46  56  57         
        Top  5 Times: 1:32:36.8

    6 Scott County                          193              13  24  28  49  79  80  85         
        Top  5 Times: 1:34:20.0

    7 Cooper                                196              10  35  44  53  54  61  64         
        Top  5 Times: 1:33:35.0

    8 Butler                                210              12  21  50  55  72                 
        Top  5 Times: 1:34:26.1

    9 Dixie Heights                         216              25  34  39  43  75  78             
        Top  5 Times: 1:34:55.2

   10 Ryle                                  252              42  45  48  58  59  65  77         
        Top  5 Times: 1:35:46.6

   11 Simon Kenton                          274              26  40  63  69  76  86             
        Top  5 Times: 1:37:36.9

   12 Campbell County                       277              22  51  62  68  74  83             
        Top  5 Times: 1:37:34.3

   13 Grayson County                        365              60  66  71  81  87  97 100         
        Top  5 Times: 1:42:50.9

   14 Jeffersontown                         408              70  73  82  84  99 105 106         
        Top  5 Times: 1:46:58.4

   15 Paul Dunbar                           455              89  90  91  92  93  95  96         
        Top  5 Times: 1:51:40.8

   16 Southwestern                          483              88  94  98 101 102 103 104         
        Top  5 Times: 1:55:42.4

 Inc. Campbell County B                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

Boys JV

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Covington Catholic                     29               3   4   5   8   9  13  17         
        Top  5 Times: 1:36:29.1

    2 Harlan County B                        67               2   6   7  19  33  45  68         
        Top  5 Times: 1:38:49.8

    3 Eastern                               109               1  15  18  36  39  41  49         
        Top  5 Times: 1:41:11.3

    4 North Oldham                          111              11  12  25  26  37  55  66         
        Top  5 Times: 1:41:12.0

    5 Madison Central                       154              16  20  35  40  43  52  58         
        Top  5 Times: 1:43:44.4

    6 South Oldham                          188              10  31  46  48  53  61  62         
        Top  5 Times: 1:45:16.0

    7 Covington Catholic B                  210              30  32  47  50  51  54  60         
        Top  5 Times: 1:46:30.4

    8 Ryle                                  225              14  27  56  63  65  77 105         
        Top  5 Times: 1:46:51.5

    9 Butler                                232              22  29  44  67  70 113             
        Top  5 Times: 1:47:47.0

   10 Conner                                267              23  24  38  59 123 124 125         
        Top  5 Times: 1:51:34.3

   11 North Oldham B                        315              28  64  72  75  76  81  82         
        Top  5 Times: 1:52:33.8

   12 Simon Kenton                          362              34  57  69  80 122                 
        Top  5 Times: 1:56:56.1

   13 Scott County                          367              42  73  78  85  89 128 131         
        Top  5 Times: 1:55:59.9

   14 Covington Catholic C                  444              84  86  90  91  93 101 116         
        Top  5 Times: 2:00:04.7

   15 North Oldham C                        446              71  83  94  96 102 107 114         
        Top  5 Times: 2:00:36.5

   16 Lexington Catholic                    483              74  95 100 106 108 115 119         
        Top  5 Times: 2:02:57.1

   17 St. Henry District                    489              88  92  98  99 112 121             
        Top  5 Times: 2:03:25.0

   18 Cooper                                500              21  97 120 130 132                 
        Top  5 Times: 2:14:24.7

   19 South Oldham B                        502              79  87 103 104 129                 
        Top  5 Times: 2:07:41.6

   20 Paul Dunbar                           565             109 110 111 117 118 126 127         
        Top  5 Times: 2:10:04.1

 Inc. Celina                               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Dixie Heights                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Highlands                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lexington Catholic B                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Paul Dunbar B                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Ryle B                               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

Boys MS

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 North Oldham Middle School             18               1   2   3   5   7  22  31         
        Top  5 Times: 1:13:24.4

    2 St. Henry Middle School                65               4   9  12  13  27  38  56         
        Top  5 Times: 1:18:34.5

    3 Bourbon County                        100               8  17  23  24  28  46  51         
        Top  5 Times: 1:20:13.0

    4 Conner Middle                         128               6  25  30  33  34  37  66         
        Top  5 Times: 1:21:53.3

    5 Oldham County Middle School           131              14  19  26  32  40  41  42         
        Top  5 Times: 1:22:54.1

    6 Johnson Traditional Middle Schoo      137              15  16  21  35  50  54  61         
        Top  5 Times: 1:24:02.4

    7 Highlands                             153              10  20  36  43  44  48  55         
        Top  5 Times: 1:25:27.2

    8 Christian Academy Middle School       175              11  29  39  47  49  65  67         
        Top  5 Times: 1:27:14.5

    9 Scott County Middle School            246              18  45  58  62  63  64  69         
        Top  5 Times: 1:39:58.2

   10 Walton Verona                         281              52  53  57  59  60  68             
        Top  5 Times: 1:40:10.8

 Inc. Bracken County                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Gallatin County                      4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Madison Central                      3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Patrick                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Villa Madonna                        4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Westport Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Overall Finish List - Girls

Girls Varsity Small School

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

    1      1    115  Ximena Tamariz        Bourbon County                        6:53     5:33     7:36       20:03.2  4:01/K   10  
    2      2    257  Sarah Wilkinson       Christian Academy (Louisville)        7:22     5:41     7:32       20:37.8  4:07/K   11  
    3  (< 5)     12  Rebekah Howard        Ashland Blazer                        6:49     5:42     8:09       20:42.3  4:08/K   11  
    4      3    244  Addi Dewey            Christian Academy (Louisville)        7:23     5:38     7:50       20:52.7  4:10/K    9  
    5      4   1674  Selena Mattingly      Williamsburg                          7:09     6:13     7:52       21:15.2  4:15/K   12  
    6      5     61  Amy Klocke            Bishop Brossart                       7:19     6:09     7:47       21:16.4  4:15/K    8  
    7      6    903  Kailee Perry          Morgan County                         7:15     6:06     7:56       21:19.4  4:16/K   12  
    8      7   1121  Allison Bourne        Owen County                           7:19     6:10     7:50       21:20.2  4:16/K   10  
    9      8   1633  Caileigh Waters       Walton Verona                         7:22     6:01     7:58       21:22.9  4:16/K   10  
   10      9   1652  Emma Campbell         Western Hills                         7:05     6:20     7:57       21:24.0  4:17/K    9  
   11     10    258  Kaylee Wilson         Christian Academy (Louisville)        7:19     6:12     7:57       21:29.7  4:18/K   10  
   12     11     83  MaKayla Felty         Bourbon County                        7:11     6:11     8:13       21:35.9  4:19/K    9  
   13     12     48  Ashley Beck           Bishop Brossart                       7:23     6:13     8:00       21:37.6  4:19/K   12  
   14     13    878  Haley Blevins         Mercer County                         7:09     6:13     8:18       21:41.5  4:20/K   11  
   15  (< 5)    835  Reese Ragland         Louisville Collegiate                                  21:44       21:44.0  4:21/K    9  
   16     14     62  Maria Klocke          Bishop Brossart                       7:18     6:11     8:21       21:51.5  4:22/K   11  
   17     15    882  Clayra Darnell        Mercer County                         7:20     6:09     8:27       21:58.1  4:24/K    8  
   18     16    595  Gracie Wingler        Green County                          7:29     6:11     8:18       21:58.9  4:24/K    9  
   19     17   1613  Kalyn Hurles          Walton Verona                         7:22     6:15     8:23       22:00.9  4:24/K   10  
   20  (< 5)    402  Hannah Morton         Corbin                                7:28     6:22     8:11       22:02.3  4:24/K    9  
   21     18    102  Madi Perraut          Bourbon County                        7:19     6:16     8:28       22:05.0  4:25/K   10  
   22     19    619  Maria Broering        Highlands                             7:26     6:25     8:14       22:05.8  4:25/K   11  
   23  (< 5)    221  Joscelyn Dameron      Celina                                7:51     6:14     8:02       22:08.5  4:26/K    9  
   24  (< 5)    825  Jayne Bishop          Louisville Collegiate                                  22:08       22:08.6  4:26/K    9  
   25     20   1194  Autumn Egleston       Rowan County                          7:29     6:19     8:19       22:08.6  4:26/K    7  
   26  (< 5)    132  Naia Hutchins         Boyle County                          7:44     6:13     8:12       22:10.9  4:26/K    9  
   27     21    110  Bethany Simpson       Bourbon County                        7:19     6:25     8:28       22:13.0  4:27/K    7  
   28     22    622  Alissa Campbell       Highlands                             7:42     6:28     8:07       22:19.0  4:28/K   11  
   29     23   1651  Jett Bradley          Western Hills                         7:30     6:19     8:42       22:32.4  4:30/K   10  
   30     24   1601  Ashley Akins          Walton Verona                         7:24     6:29     8:41       22:35.4  4:31/K   11  
   31     25    124  Tori Young            Bourbon County                        7:44     6:49     8:04       22:39.0  4:32/K    9  
   32     26   1187  Noelia Radke          Presentation                          7:40     6:32     8:38       22:50.7  4:34/K   11  
   33     27    112  Abigail Smith         Bourbon County                        7:42     6:33     8:38       22:54.2  4:35/K    9  
   34     28   1583  Lexi Baker            Villa Madonna                         7:41     6:33     8:42       22:56.2  4:35/K    9  
   35     29    663  Greta Noble           Highlands                             7:26     6:46     8:43       22:57.0  4:35/K   10  
   36  (< 5)    831  Nastya Kovylina       Louisville Collegiate                 7:28     6:42     8:47       22:58.1  4:36/K   11  
   37     30    790  Calista Robinson      Lexington Catholic                    7:42     6:35     8:40       22:58.6  4:36/K   12  
   38     31    247  Allison Melhorn       Christian Academy (Louisville)        7:54     6:49     8:33       23:17.3  4:39/K   11  
   39  (< 5)   1317  Alison Henry          Sayre                                                  23:19       23:19.4  4:40/K   12  
   40     32   1126  Destiny Goodrich      Owen County                           7:44     6:59     8:37       23:21.4  4:40/K    9  
   41     33   1614  Olivia Lightner       Walton Verona                         7:40     7:01     8:40       23:22.9  4:40/K    9  
   42     34   1182  Olivia Brown          Presentation                          7:41     6:51     8:53       23:26.3  4:41/K   11  
   43  (< 5)    234  Caleigh Ross          Celina                                7:51     6:26     9:08       23:26.5  4:41/K   11  
   44     35   1574  Natalie Reynolds      Taylor County                         7:39     6:45     9:04       23:29.8  4:42/K   11  
   45  (< 5)    403  Baleigh Noland        Corbin                                7:52     6:52     8:46       23:31.6  4:42/K   12  
   46     36   1582  Maddie Bailey         Villa Madonna                         7:56     7:02     8:34       23:32.9  4:42/K    7  
   47     37   1180  Alex Barthmaier       Presentation                          7:55     6:58     8:43       23:37.6  4:43/K   11  
   48     38    253  Macy Schieber         Christian Academy (Louisville)        7:54     6:48     8:54       23:38.5  4:44/K   12  
   49     39   1589  Maddie Dickman        Villa Madonna                         7:42     6:58     8:58       23:38.8  4:44/K   11  
   50     40   1596  Caroline Mcdonald     Villa Madonna                         7:50     6:52     8:56       23:39.8  4:44/K   10  
   51     41     54  Claire Curtsinger     Bishop Brossart                       7:38     6:56     9:06       23:41.1  4:44/K    9  
   52     42   1193  Ariah Egleston        Rowan County                          7:51     6:54     8:55       23:41.5  4:44/K    7  
   53     43    645  Lilli Hoffmeister     Highlands                             7:39     6:54     9:08       23:43.2  4:45/K    7  
   54  (< 5)    133  Emma Jackson          Boyle County                          7:53     6:53     8:56       23:43.7  4:45/K    9  
   55  (< 5)   1315  Athena Frasca         Sayre                                 7:37     6:51     9:15       23:44.8  4:45/K   12  
   56     44   1575  Maddie Riley          Taylor County                         7:46     7:05     8:54       23:46.2  4:45/K   10  
   57     45   1569  Emma Maynard          Taylor County                         8:04     6:58     8:47       23:50.0  4:46/K   10  
   58     46     28  Campbell Roby         Bardstown                             8:04     7:18     8:32       23:55.1  4:47/K   10  
   59     47    887  Emma Leitenberger     Mercer County                         8:05     6:58     8:53       23:57.4  4:47/K   10  
   60     48    896  Anna Cantrell         Morgan County                         7:55     7:01     9:02       23:59.1  4:48/K    7  
   61     49   1563  Madison Bertram       Taylor County                         8:13     7:03     8:51       24:09.0  4:50/K    7  
   62     50     57  Kaleigh Dunn          Bishop Brossart                       8:16     7:01     9:06       24:24.1  4:53/K    9  
   63     51   1567  Makenna Jenson        Taylor County                         7:44     7:00     9:41       24:26.8  4:53/K    8  
   64     52     32  Ashley Zizzo          Bardstown                             8:04     7:23     8:59       24:27.5  4:53/K   12  
   65     53    580  Carlee Coffey         Green County                          8:05     7:20     9:05       24:31.3  4:54/K    9  
   66     54    240  Caroline Bobnar       Christian Academy (Louisville)        8:16     7:09     9:05       24:31.4  4:54/K    9  
   67  (< 5)    223  Kyleah Giesige        Celina                                8:15     6:56     9:24       24:36.0  4:55/K   10  
   68     55    674  Laney Smith           Highlands                             7:31     7:00    10:05       24:37.3  4:55/K    7  
   69     56     16  Julia Brown           Bardstown                             8:04     7:22     9:12       24:39.4  4:56/K    7  
   70     57    895  Autumn Brown          Morgan County                         8:15     7:07     9:19       24:42.6  4:56/K   10  
   71  (< 5)   1314  Abigail Dietrich      Sayre                                 8:07     7:00     9:36       24:44.6  4:57/K   11  
   72     58    578  Maelin Bailey         Green County                          8:18     7:17     9:10       24:46.5  4:57/K   10  
   73     59   1189  Danielle Ryan         Presentation                          7:55     7:11     9:41       24:49.2  4:58/K    9  
   74     60   1186  Lily Norton           Presentation                          7:59     7:09     9:42       24:51.2  4:58/K    9  
   75  (< 5)    839  Elizabeth Brewer      Ludlow                                8:25     7:04     9:23       24:54.6  4:59/K    8  
   76     61    891  Faith Bolin           Morgan County                         8:15     7:05     9:35       24:56.7  4:59/K   11  
   77     62   1571  Peyton McCubbin       Taylor County                         8:08     7:24     9:28       25:02.3  5:00/K    9  
   78  (< 5)    398  Lauren Faulkner       Corbin                                8:08     7:35     9:25       25:09.6  5:02/K   10  
   79     63   1573  Jenna Reynolds        Taylor County                         8:41     7:13     9:15       25:10.5  5:02/K    9  
   80     64    620  Lilly Burgin          Highlands                             7:59     7:23     9:50       25:13.3  5:03/K    7  
   81     65    791  Maggie Schneider      Lexington Catholic                    8:08     7:30     9:35       25:14.3  5:03/K    9  
   82     66   1196  Emily Greene          Rowan County                          8:21     7:24     9:30       25:15.7  5:03/K    8  
   83     67   1637  Megan Wells           Walton Verona                         8:09     7:29     9:40       25:18.3  5:04/K   12  
   84     68    786  Lilly Meekin          Lexington Catholic                    8:11     7:28     9:41       25:21.9  5:04/K   12  
   85  (< 5)   1687  Moriah Mccain         Williamstown                          8:10     7:34     9:44       25:29.6  5:06/K    8  
   86     69   1591  Abby Ernst            Villa Madonna                         8:36     7:30     9:23       25:30.7  5:06/K    9  
   87     70     14  Cortney Ahlers        Bardstown                             8:04     7:37     9:49       25:31.9  5:06/K    8  
   88     71   1191  Anlen Bobyack         Rowan County                          8:16     7:38     9:38       25:34.1  5:07/K    7  
   89     72   1128  Julie Herrmann        Owen County                           8:24     7:40     9:30       25:34.7  5:07/K   10  
   90     73    241  Paxton Brizendine     Christian Academy (Louisville)        8:35     7:25     9:35       25:36.9  5:07/K   12  
   91     74   1599  Lavanya Rao           Villa Madonna                         8:05     7:41     9:50       25:37.8  5:07/K    7  
   92     75   1604  Madison Brames        Walton Verona                         8:19     7:34     9:45       25:39.6  5:08/K   10  
   93     76    628  Catherine Dauer       Highlands                             8:04     7:37    10:07       25:49.8  5:10/K   12  
   94  (> 7)    256  Abbie White           Christian Academy (Louisville)        8:36     7:26     9:51       25:54.2  5:11/K   11  
   95  (> 7)   1568  Carly Johnson         Taylor County                         8:15     7:38    10:13       26:06.4  5:13/K    9  
   96     77   1130  McKenna McNay         Owen County                           8:13     7:42    10:14       26:10.3  5:14/K    8  
   97  (< 5)    830  Caroline Kilgore      Louisville Collegiate                 8:04     7:37    10:29       26:11.1  5:14/K   11  
   98     78    897  Jaime-lynn Daniel     Morgan County                         8:21     7:41    10:13       26:16.9  5:15/K   10  
   99  (< 5)    400  Mary Hope Jackson     Corbin                                8:33     8:02     9:48       26:23.7  5:17/K    8  
  100  (< 5)   1561  Hadley Mellenkamp     St. Patrick                           8:15     8:09     9:59       26:24.0  5:17/K    8  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

  101  (< 5)   1324  Elizabeth Patterson   Sayre                                 8:36     7:49    10:06       26:32.1  5:18/K   10  
  102     79    582  Kali Graham           Green County                          8:37     8:06     9:50       26:34.6  5:19/K   10  
  103     80    700  Kaitlin Turner        Holy Cross (Covington)                8:52     7:58     9:46       26:36.8  5:19/K   12  
  104     81    816  Sarah Stefanski       Lexington Catholic B                  8:45     8:08     9:46       26:39.8  5:20/K   12  
  105     82     98  Lillian Page          Bourbon County                        8:07     8:02    10:32       26:42.4  5:20/K   10  
  106     83   1595  Avery Lenihan         Villa Madonna                         8:49     8:07     9:48       26:45.5  5:21/K    9  
  107     84   1624  Aubrey Russo          Walton Verona                         8:27     8:04    10:15       26:47.2  5:21/K   10  
  108  (< 5)    261  Ashlyn Clark          Christian Academy (Louisville) B      8:50     8:02     9:58       26:50.4  5:22/K   10  
  109     85   1200  Angela Marcum         Rowan County                          9:01     7:55     9:55       26:52.9  5:22/K   12  
  110     86   1679  Abigail Schwarz       Williamsburg                                           27:00       27:00.0  5:24/K   12  
  111     87    886  Madison King          Mercer County                         8:54     8:09     9:58       27:02.7  5:24/K   10  
  112  (< 5)    129  Sophia Fogle          Boyle County                          8:50     8:00    10:21       27:11.9  5:26/K   10  
  113  (> 7)    656  Nikki Mckiernan       Highlands                             8:05     8:27    10:40       27:14.0  5:27/K   11  
  114     88    704  Breanna Younger       Holy Cross (Covington)                8:55     8:02    10:26       27:24.8  5:29/K   12  
  115     89   1658  Sara Jones            Western Hills                         8:09     8:36    10:45       27:31.7  5:30/K   10  
  116     90     25  Rory Kiser            Bardstown                             8:44     8:48    10:01       27:34.1  5:31/K   10  
  117     91    890  Brianna Wimsatt       Mercer County                         8:36     8:16    10:44       27:37.3  5:31/K   10  
  118     92    766  Emmy Kay Adair        Lexington Catholic                    8:34     8:33    10:34       27:42.6  5:32/K    9  
  119     93    702  Christina Weller      Holy Cross (Covington)                9:18     8:08    10:16       27:43.5  5:33/K   11  
  120     94   1203  Kristen Roberts       Rowan County                          8:57     8:07    10:43       27:47.6  5:33/K   10  
  121     95   1123  Kailey Cram           Owen County                           8:59     8:30    10:24       27:54.0  5:35/K   11  
  122     96    779  Kristin Drummond      Lexington Catholic                    8:49     8:25    10:42       27:57.0  5:35/K    9  
  123     97     23  Kaylie Hurst          Bardstown                             8:44     8:48    10:30       28:03.6  5:37/K    9  
  124     98    754  Payton Johnson        Knox Central                          8:27     7:48    11:48       28:04.5  5:37/K   12  
  125     99    785  Grace McMillin        Lexington Catholic                    8:28     8:37    11:08       28:14.4  5:39/K   12  
  126    100    755  Brittany Jordan       Knox Central                          8:05     9:24    10:50       28:19.8  5:40/K   11  
  127    101     17  Jordan Clements       Bardstown                             8:45     8:47    10:50       28:24.0  5:41/K   10  
  128  (> 7)   1616  Saebree Mcmillin      Walton Verona                         8:32     8:37    11:14       28:25.4  5:41/K   12  
  129    102   1656  Harper Heffley        Western Hills                         8:30     9:02    10:52       28:26.1  5:41/K   10  
  130    103   1673  Renee Lumley          Williamsburg                          9:18     8:31    10:41       28:30.8  5:42/K   12  
  131    104   1131  Morrissa McPherson    Owen County                           9:36     8:24    10:32       28:33.1  5:43/K   11  
  132  (> 7)   1585  Kristin Cirulli       Villa Madonna                         9:01     8:15    11:18       28:35.4  5:43/K   12  
  133  (< 5)    260  Piper Brizendine      Christian Academy (Louisville) B      9:40     8:28    10:29       28:39.4  5:44/K   10  
  134  (> 7)   1579  Jessie Vance          Taylor County                         9:03     8:34    11:04       28:42.9  5:44/K   10  
  135    105    592  Chelsey Sneed         Green County                          8:43     8:43    11:27       28:54.2  5:47/K    9  
  136  (< 5)    138  Hannah Powell         Boyle County                          9:03     8:53    10:59       28:56.1  5:47/K   10  
  137  (< 5)    263  Madeline McDonald     Christian Academy (Louisville) B      9:40     8:29    10:58       29:08.8  5:50/K   12  
  138  (> 7)   1564  Sydney Bertram        Taylor County                         9:02     8:38    11:34       29:15.6  5:51/K   10  
  139    106   1127  Jessica Herrmann      Owen County                           9:28     9:12    10:57       29:38.3  5:56/K   12  
  140    107    801  Katherine Hampton     Lexington Catholic B                  9:03     8:51    11:48       29:42.9  5:56/K    9  
  141  (> 7)   1607  Jodie Caithamer       Walton Verona                         9:02     9:09    11:37       29:49.6  5:58/K    9  
  142  (< 5)     45  Hailey Woods          Berea                                 9:26     8:38    11:46       29:50.4  5:58/K   12  
  143  (> 7)   1590  Macey Dumas           Villa Madonna                         8:37     9:09    12:20       30:07.5  6:01/K    8  
  144    108    585  Sage Judd             Green County                          9:18     9:16    11:33       30:08.2  6:02/K    9  
  145    109   1205  Hannah Sparks         Rowan County                          9:20     9:07    11:45       30:13.4  6:03/K    7  
  146  (> 7)   1202  Sophie Price          Rowan County                          9:20     9:08    11:58       30:26.2  6:05/K    7  
  147    110    765  Torie Wilson          Knox Central                          9:41     9:35    11:18       30:35.3  6:07/K    9  
  148    111    795  Olivia Arms           Lexington Catholic B                  9:22     9:21    12:12       30:56.3  6:11/K    9  
  149    112   1676  Natalia Munoz         Williamsburg                          9:45     9:14    11:58       30:59.3  6:12/K   11  
  150    113    806  Annemarie Kessler     Lexington Catholic B                  9:22     9:21    12:20       31:04.0  6:13/K   12  
  151    114    762  Madison Payne         Knox Central                          9:53     9:32    11:40       31:05.8  6:13/K   10  
  152    115    711  Amber Downs           Holy Cross (Louisville)               9:40     9:34    11:52       31:07.1  6:13/K   12  
  153  (< 5)   1639  Faith Flynn           Wayne County                          9:23    10:07    11:40       31:10.9  6:14/K    8  
  154    116    809  Ava McMillin          Lexington Catholic B                  8:49     8:47    13:35       31:13.2  6:15/K   10  
  155    117    888  Corban Profitt        Mercer County                         9:12     9:36    12:35       31:24.0  6:17/K   10  
  156  (> 7)   1192  Alexa Brunson         Rowan County                          9:55     9:47    11:46       31:29.0  6:18/K   10  
  157    118    685  Sarah Barth           Holy Cross (Covington)               10:01     9:48    11:39       31:29.8  6:18/K   12  
  158    119    691  Vincetta Kahmann      Holy Cross (Covington)                8:51    11:03    11:40       31:35.7  6:19/K   12  
  159    120   1659  Brianne Mack-Bingham  Western Hills                                          31:39       31:39.9  6:20/K   12  
  160    121   1667  Jenna Dople           Williamsburg                         10:01     9:27    12:20       31:49.0  6:22/K   11  
  161  (< 5)    222  Rianne Daniel         Celina                                9:22     9:45    12:44       31:52.0  6:22/K   11  
  162    122    695  Jean Meyer            Holy Cross (Covington)               10:26     9:32    11:58       31:58.1  6:24/K   10  
  163    123    720  McKenzie Turner       Holy Cross (Louisville)               9:51     9:40    12:28       31:59.5  6:24/K    9  
  164  (< 5)     44  Siddharthini Wilton   Berea                                10:32     9:32    12:05       32:09.5  6:26/K    9  
  165    124    815  Ann Kathryn Shashy    Lexington Catholic B                  9:38    10:29    12:07       32:15.1  6:27/K   11  
  166    125    590  Brianna Purvis        Green County                          9:30    10:08    12:50       32:29.2  6:30/K    9  
  167    126    696  Madison Quandt        Holy Cross (Covington)                9:21    10:35    12:45       32:41.8  6:32/K    9  
  168  (< 5)     39  Ella Thomason         Berea                                10:35     9:30    12:47       32:53.5  6:35/K    9  
  169    127    707  Breck Bennett         Holy Cross (Louisville)               9:57    11:13    13:00       34:11.6  6:50/K    9  
  170    128    712  Mackenzie Ferguson    Holy Cross (Louisville)              10:21    10:53    13:18       34:32.8  6:54/K   12  
  171  (> 7)    586  Trinity Manners       Green County                          9:50    11:18    13:31       34:41.0  6:56/K    9  
  172  (> 7)   1122  Autumn Colston        Owen County                          10:48    10:42    13:17       34:48.5  6:58/K   11  
  173    129    761  Leann Osborn          Knox Central                         10:14    10:54    13:57       35:06.7  7:01/K   12  
  174  (< 5)     40  China Viars           Berea                                10:52    11:22    14:47       37:03.0  7:25/K    9  
  175  (< 5)   1554  Faith Comer           St. Patrick                          11:06    11:41    15:16       38:03.7  7:37/K    9  
  176    130    800  Kiersten Hamilton     Lexington Catholic B                  9:56    11:38    16:42       38:17.1  7:39/K   10  
  177  (< 5)    848  Brianna Suiter        Ludlow                               10:05    13:18    15:21       38:45.5  7:45/K    7  
  178  (< 5)    844  Chloe Lindsey         Ludlow                               10:05    12:28    16:31       39:06.2  7:49/K    9  
  179    131    709  Bailey Braun          Holy Cross (Louisville)              11:22    12:40    15:28       39:32.4  7:54/K   12  



Overall Finish List - Girls

Girls Varsity Large School

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

    1      1    866  Ciara O'Shea          Madison Central                       6:43     5:40     7:32       19:56.6  3:59/K    8  
    2      2    387  Macey Ruth            Cooper                                7:00     5:38     7:32       20:11.7  4:02/K    9  
    3      3   1405  Sophia DeLisio        Simon Kenton                          7:00     5:40     7:53       20:33.9  4:07/K   12  
    4      4   1041  Kate Williams         Notre Dame                            7:00     5:49     8:01       20:52.0  4:10/K   12  
    5      5    332  Ashlyn Vanlandingham  Conner                                7:01     6:04     7:54       21:00.5  4:12/K    9  
    6      6    374  Megan Kelter          Cooper                                7:21     6:03     7:39       21:04.4  4:13/K   12  
    7      7   1256  Cara Weber            Ryle                                  7:07     5:57     8:01       21:06.0  4:13/K    9  
    8      8   1707  Hailey Stallings      Grayson County                        7:05     6:00     8:01       21:08.0  4:14/K   12  
    9      9    195  Kylie Little          Campbell County                       7:30     6:14     7:55       21:41.0  4:20/K    9  
   10     10   1447  Kelsey King           South Oldham                          7:12     6:24     8:10       21:47.6  4:21/K    9  
   11     11    532  Lizzy Carter          Eastern                               7:29     6:09     8:16       21:55.0  4:23/K   12  
   12     12   1350  Alex Martin           Scott County                          7:29     6:16     8:17       22:03.8  4:25/K   11  
   13     13    194  Pimlapas Kumkerd      Campbell County                       7:45     6:09     8:09       22:04.7  4:25/K   12  
   14     14   1230  Renae Kopser          Ryle                                  7:28     6:26     8:16       22:12.2  4:26/K    9  
   15     15    364  Kyla Bryson           Cooper                                7:20     6:21     8:32       22:14.9  4:27/K    9  
   16     16    540  Hannah Ellis          Eastern                               7:29     6:24     8:23       22:17.4  4:27/K   10  
   17     17    189  Allison Franzen       Campbell County                       7:29     6:22     8:26       22:17.5  4:27/K   12  
   18     18    552  Justice Pohlman-SingleEastern                               7:39     6:22     8:18       22:20.1  4:28/K   11  
   19     19   1276  Meredith Barnes       Sacred Heart Academy                  7:30     6:19     8:30       22:21.6  4:28/K   12  
   20     20    296  Daphne Benjamin       Conner                                7:32     6:32     8:17       22:21.8  4:28/K    9  
   21     21   1411  Sophie Koehl          Simon Kenton                          7:34     6:27     8:32       22:34.6  4:31/K   10  
   22     22    362  Alyssa Barry          Cooper                                7:30     6:33     8:32       22:36.5  4:31/K    9  
   23     23   1348  Erin Luckett          Scott County                          7:29     6:21     8:48       22:39.0  4:32/K   10  
   24     24    535  Allie Clarkson        Eastern                               7:41     6:30     8:29       22:40.8  4:32/K    9  
   25     25      9  Abby Rumage           Apollo                                7:45     6:35     8:25       22:46.8  4:33/K   10  
   26     26   1455  Hannah O'Gara         South Oldham                          7:46     6:43     8:20       22:50.7  4:34/K    9  
   27     27   1023  Jenna Cayze           Notre Dame                            8:02     6:46     8:07       22:56.2  4:35/K   12  
   28     28    542  Chelsea Gaesser       Eastern                               7:35     6:35     8:47       22:58.0  4:36/K   10  
   29     29   1287  Kendall Knight        Sacred Heart Academy                  7:35     6:39     8:50       23:06.0  4:37/K   12  
   30     30   1285  Erin Haugh            Sacred Heart Academy                  7:36     6:38     8:56       23:10.6  4:38/K   10  
   31     31   1021  Sammy Arnold          Notre Dame                            7:57     6:36     8:36       23:11.0  4:38/K   10  
   32     32    858  Abby Hill             Madison Central                       7:55     6:53     8:27       23:15.7  4:39/K   12  
   33     33   1034  Olivia Maschinot      Notre Dame                            7:56     6:43     8:37       23:17.3  4:39/K   10  
   34     34   1294  Helene Senn           Sacred Heart Academy                  7:36     6:45     8:55       23:18.3  4:40/K   11  
   35     35   1435  Maia Cook             South Oldham                          7:55     6:45     8:37       23:18.4  4:40/K   10  
   36     36   1468  Anna Wells            South Oldham                          7:58     6:43     8:39       23:20.3  4:40/K   12  
   37     37   1291  Sarah Pape            Sacred Heart Academy                  7:38     6:56     9:01       23:35.9  4:43/K    9  
   38     38   1283  Josie Gilvin          Sacred Heart Academy                  7:17     6:57     9:26       23:40.7  4:44/K    9  
   39     39   1027  Paxton Gartman        Notre Dame                            8:02     7:00     8:38       23:41.5  4:44/K    9  
   40     40    850  Kaitlyn Cain          Madison Central                       7:33     6:58     9:14       23:46.7  4:45/K    9  
   41     41   1695  Emery Crume           Grayson County                        7:47     6:53     9:08       23:50.1  4:46/K   12  
   42     42    368  Abby Greene           Cooper                                7:46     7:04     9:05       23:56.4  4:47/K   11  
   43     43   1038  Hailey Taylor         Notre Dame                            7:56     6:44     9:18       23:59.6  4:48/K   10  
   44     44      5  Baylee Hare           Apollo                                7:30     6:59     9:33       24:03.1  4:49/K   10  
   45     45   1703  Kaylee Masden         Grayson County                        7:33     7:07     9:27       24:08.2  4:50/K   12  
   46     46   1241  Addison Messery       Ryle                                  8:08     7:05     8:58       24:11.6  4:50/K    8  
   47     47    872  Hailey Stewart        Madison Central                       8:01     7:09     9:01       24:12.8  4:50/K   12  
   48     48    876  Emerson Taulbee       Madison Central                       7:45     7:03     9:24       24:13.1  4:51/K   10  
   49     49    524  Shayla Wheeldon       Dixie Heights                         7:56     7:04     9:18       24:19.4  4:52/K    9  
   50     50   1489  Kaeona Phelps         Southwestern                          8:08     7:13     9:00       24:21.4  4:52/K   12  
   51     51   1286  Liz Hinkle            Sacred Heart Academy                  8:02     7:14     9:11       24:28.2  4:54/K    9  
   52     52      1  Kaitlyn Alvey         Apollo                                8:06     7:05     9:16       24:28.2  4:54/K   12  
   53     53    201  Noel Slone            Campbell County                       8:15     7:12     9:01       24:29.6  4:54/K   10  
   54     54    533  Alex Casey            Eastern                               7:48     7:07     9:37       24:33.2  4:55/K   12  
   55     55    563  Sarah Whitaker        Eastern                               7:39     7:13     9:41       24:33.7  4:55/K   12  
   56     56   1431  Abigail Buchanan      South Oldham                          8:09     7:18     9:09       24:37.8  4:55/K    9  
   57     57   1477  Jasmine Akin          Southwestern                          8:07     7:00     9:33       24:41.9  4:56/K    8  
   58     58   1465  Lauren Turner         South Oldham                          8:13     7:20     9:20       24:54.9  4:59/K   10  
   59     59    315  Caitlyn Kennedy       Conner                                7:48     7:40     9:31       25:00.7  5:00/K    9  
   60     60    371  Lauren Jackson        Cooper                                7:56     7:27     9:39       25:02.3  5:00/K   11  
   61     61   1036  Claire Schrinner      Notre Dame                            8:31     7:19     9:15       25:06.5  5:01/K    9  
   62  (> 7)   1031  Karen Horner          Notre Dame                            8:31     7:18     9:19       25:09.1  5:02/K   11  
   63     62   1259  Olivia Ziegler        Ryle                                  8:07     7:25     9:37       25:11.1  5:02/K   12  
   64     63    303  Carrin Frey           Conner                                8:05     7:24     9:42       25:12.1  5:02/K    9  
   65     64   1697  Chloee Darst          Grayson County                        8:06     7:25     9:40       25:12.2  5:02/K    7  
   66     65   1215  Chloe Defevers        Ryle                                  8:06     7:39     9:28       25:14.6  5:03/K    8  
   67     66   1453  Allison Michels       South Oldham                          8:28     7:24     9:26       25:20.1  5:04/K    9  
   68     67   1709  Chloe Wilder          Grayson County                        8:14     7:27     9:43       25:25.5  5:05/K    9  
   69     68   1144  Nina Daman            Paul Dunbar                           8:46     7:27     9:13       25:27.9  5:05/K   10  
   70     69   1145  Caitlyn Eichelberger  Paul Dunbar                           8:31     7:23     9:32       25:28.3  5:06/K    9  
   71  (> 7)   1432  Trinity Buchanan      South Oldham                          8:28     7:30     9:31       25:30.2  5:06/K   11  
   72     70    304  Ellen Gray            Conner                                8:03     7:36     9:50       25:30.6  5:06/K   11  
   73  (> 7)   1441  Jaycie Gard           South Oldham                          8:07     7:27     9:58       25:33.3  5:07/K   10  
   74     71   1403  Matisse Dauenbaugh    Simon Kenton                          8:06     7:41     9:47       25:34.8  5:07/K    9  
   75     72   1047  Adair Dooley          Notre Dame B                          8:26     7:36     9:36       25:39.2  5:08/K    9  
   76     73   1362  Brianna Stephenson    Scott County                          8:29     7:37     9:42       25:48.7  5:10/K   12  
   77  (> 7)   1028  Natalie Gerdes        Notre Dame                            8:25     7:34     9:51       25:52.4  5:10/K   12  
   78     74   1407  Ashley Glover         Simon Kenton                          8:07     7:40    10:07       25:55.4  5:11/K   11  
   79     75   1347  Grace Leach           Scott County                          8:16     7:48    10:18       26:23.3  5:17/K   10  
   80     76    302  Aubrey Fisher         Conner                                8:15     7:54    10:16       26:27.3  5:17/K    7  
   81     77      2  Caroline Ashby        Apollo                                8:14     7:41    10:33       26:29.9  5:18/K   10  
   82     78   1336  Amanda Deo            Scott County                          8:19     8:20     9:52       26:32.0  5:18/K    9  
   83     79   1335  Bailie Colcord        Scott County                          8:09     8:11    10:16       26:37.2  5:19/K   12  
   84     80     10  Madeline Wahl         Apollo                                8:29     7:54    10:13       26:37.3  5:19/K   10  
   85     81   1478  Kathryn Carrington    Southwestern                          8:33     7:59    10:11       26:43.9  5:21/K    8  
   86     82    522  Lorali Shworles       Dixie Heights                         8:00     8:14    10:30       26:45.6  5:21/K   11  
   87     83    519  Emily Parsons         Dixie Heights                         8:34     8:05    10:14       26:54.6  5:23/K   10  
   88     84   1338  Noelle Eubanks        Scott County                          8:35     8:10    10:08       26:55.2  5:23/K    9  
   89     85   1492  Allison Taylor        Southwestern                          8:49     8:15     9:56       27:00.6  5:24/K    9  
   90     86   1062  Maddie Ruthsatz       Notre Dame B                          9:18     8:12     9:34       27:05.4  5:25/K   11  
   91     87   1165  Mandy Talbert         Paul Dunbar                           9:20     8:06     9:40       27:07.4  5:25/K    9  
   92     88   1135  Vanessa Alonso        Paul Dunbar                           9:21     8:05     9:43       27:10.5  5:26/K    9  
   93     89   1150  Kate Hazelwood        Paul Dunbar                           9:21     8:05     9:46       27:13.3  5:27/K    9  
   94     90    366  Ivy Fugate            Cooper                                8:25     8:15    10:34       27:15.0  5:27/K   10  
   95     91    500  Savanah Harmon        Dixie Heights                         8:14     8:36    10:35       27:26.0  5:29/K   11  
   96  (> 7)    369  Charlotte Hauck       Cooper                                8:38     8:40    10:07       27:26.2  5:29/K   12  
   97  (> 7)   1341  Annalee Griffith      Scott County                          8:09     8:54    10:27       27:31.7  5:30/K   11  
   98  (> 7)    388  Marisa Ruth           Cooper                                8:54     8:25    10:22       27:43.3  5:33/K    8  
   99     92   1410  Darby Kane            Simon Kenton                          8:06     8:50    10:49       27:45.8  5:33/K    9  
  100     93   1045  Arianna Collins       Notre Dame B                          8:54     8:32    10:23       27:50.0  5:34/K    9  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

  101     94   1487  Lydia Patterson       Southwestern                          8:19     8:20    11:13       27:52.8  5:34/K    9  
  102  (> 7)    390  Jerney Sipple         Cooper                                9:01     8:18    10:37       27:58.0  5:36/K   10  
  103     95    196  Sophie Loesch         Campbell County                       8:25     8:21    11:12       27:59.2  5:36/K   10  
  104     96   1056  Sydney McMain         Notre Dame B                          8:51     7:59    11:09       27:59.8  5:36/K   10  
  105     97   1061  Lauren Quigley        Notre Dame B                          9:18     8:24    10:25       28:08.1  5:38/K   12  
  106  (< 5)    208  Destine Fury          Campbell County B                     8:53     8:35    10:41       28:10.7  5:38/K   10  
  107     98      8  Victoria Lewis        Apollo                                9:04     8:29    10:47       28:20.9  5:40/K   10  
  108     99    518  Sophia Palmer         Dixie Heights                         8:52     8:50    11:15       28:58.2  5:48/K   10  
  109  (< 5)    217  Brianna Stadtmiller   Campbell County B                     9:29     8:17    11:21       29:08.8  5:50/K   12  
  110    100   1164  Emily Seng            Paul Dunbar                           9:21     9:11    10:42       29:16.4  5:51/K   10  
  111    101   1059  Mary Ann Nerswick     Notre Dame B                                           29:37       29:37.2  5:55/K   10  
  112    102   1060  Ella Padget           Notre Dame B                          9:18     8:53    11:34       29:46.4  5:57/K   10  
  113  (< 5)    724  Julia Baird           Jeffersontown                        10:08     9:15    10:51       30:14.9  6:03/K    8  
  114  (> 7)   1053  Grace Kramer          Notre Dame B                          9:18     9:00    12:08       30:27.2  6:05/K   11  
  115  (> 7)   1042  Isabelle Alcorn       Notre Dame B                          9:19     9:19    11:59       30:38.6  6:08/K   10  
  116    103    515  Angelia Noel          Dixie Heights                         9:13     9:24    12:13       30:51.3  6:10/K   11  
  117    104      3  Ansley Bowlds         Apollo                                9:23     9:23    12:44       31:32.1  6:18/K   11  
  118    105   1148  Elly Gardev           Paul Dunbar                           9:40     9:20    12:34       31:36.1  6:19/K   12  
  119  (> 7)      6  Madison Hillard       Apollo                                9:24     9:39    12:37       31:41.8  6:20/K   11  
  120    106    309  Shealey Hannigan      Conner                                9:31     9:40    12:57       32:09.1  6:26/K    9  
  121  (< 5)    723  Jordan Baird          Jeffersontown                         9:59     9:24    12:45       32:09.8  6:26/K    8  
  122    107   1482  Sidney Hansen         Southwestern                          9:41    10:28    13:12       33:23.2  6:41/K    8  
  123  (> 7)   1140  Ella Bryant           Paul Dunbar                           9:22    11:24    12:41       33:27.6  6:41/K    9  
  124  (< 5)   1170  Claire Arbra          Paul Dunbar B                        10:37    10:07    12:45       33:29.4  6:42/K    9  
  125  (< 5)   1172  Aubrey Campbell       Paul Dunbar B                        10:36    10:07    12:46       33:30.4  6:42/K   10  
  126  (< 5)    215  Taylar Reitman        Campbell County B                    10:24    12:22    12:25       35:12.2  7:02/K   11  
  127  (< 5)    722  Jessica Baird         Jeffersontown                        10:39    11:05    14:16       36:00.9  7:12/K   11  



Overall Finish List - Girls

GIrls JV

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

    1  (< 5)    176  Emma Endress          Butler                                        13:13     8:23       21:36.7  4:19/K    8  
    2  (< 5)    185  Annabelle Walker      Butler                                        13:49     8:22       22:12.2  4:26/K   11  
    3      1    558  Rachel Spaulding      Eastern                                       15:03     8:56       23:59.6  4:48/K   12  
    4      2   1288  Olivia Lovan          Sacred Heart Academy                          15:15     9:15       24:31.2  4:54/K    9  
    5      3   1297  Hannah Spears         Sacred Heart Academy                          15:25     9:07       24:32.3  4:54/K    9  
    6      4   1284  Maren Grief           Sacred Heart Academy                          15:27     9:09       24:36.9  4:55/K   12  
    7      5    553  Madison Ragsdale      Eastern                                       15:20     9:20       24:41.5  4:56/K   12  
    8      6   1293  Ella Rueff            Sacred Heart Academy                                   24:47       24:47.6  4:57/K   12  
    9      7   1281  Emily Dumstorf        Sacred Heart Academy                          15:38     9:12       24:51.0  4:58/K    9  
   10      8   1278  Megan Beam            Sacred Heart Academy                          15:40     9:19       24:59.8  5:00/K    9  
   11      9   1280  Megan Doyle           Sacred Heart Academy                          15:42     9:17       25:00.3  5:00/K   10  
   12     10    530  Emily Bird            Eastern                                       15:38     9:37       25:15.3  5:03/K    9  
   13     11    546  Megan Gullett         Eastern                                       15:41     9:53       25:34.8  5:07/K   10  
   14  (< 5)    570  Ava Mylor             Gallatin County                               15:50     9:46       25:37.2  5:07/K    8  
   15  (> 7)   1275  Claire Bandy          Sacred Heart Academy                          16:10     9:28       25:39.2  5:08/K    9  
   16     12    385  Isabelle Russell      Cooper                                        16:08     9:45       25:53.6  5:11/K    7  
   17     13   1299  Lillian Bennett       Sacred Heart Academy B                        16:17     9:42       25:59.4  5:12/K   12  
   18     14   1419  Catherine Russell     Simon Kenton                                  16:27     9:47       26:14.8  5:15/K   11  
   19  (> 7)   1296  Sally Sigg            Sacred Heart Academy                                   26:15       26:15.7  5:15/K    9  
   20     15    640  Helen Halbauer        Highlands                                     16:14    10:06       26:20.3  5:16/K    9  
   21     16    549  Amber Lynch           Eastern                                                26:23       26:23.6  5:17/K   10  
   22     17    604  Cadence Fergeson      Harlan County B                               17:06     9:24       26:30.7  5:18/K    8  
   23  (> 7)   1277  Leah Barton           Sacred Heart Academy                          16:22    10:15       26:37.9  5:19/K   10  
   24  (> 7)   1290  Brooke McGarry        Sacred Heart Academy                          16:31    10:13       26:45.0  5:21/K   11  
   25     18    527  Auburn Baise          Eastern                                       15:19    11:30       26:49.1  5:22/K    9  
   26     19    611  Ariel Madden          Harlan County B                               17:09     9:39       26:49.2  5:22/K    9  
   27     20    670  Erin Schulkers        Highlands                                     16:14    10:37       26:51.5  5:22/K    9  
   28     21   1304  Lily Garner           Sacred Heart Academy B                        16:57    10:02       27:00.3  5:24/K   12  
   29     22   1417  Lily Miller           Simon Kenton                                  17:01    10:10       27:11.3  5:26/K   11  
   30     23   1302  Meredith Chin         Sacred Heart Academy B                        16:57    10:17       27:15.5  5:27/K   12  
   31  (> 7)   1292  Margaret Raque        Sacred Heart Academy                          16:51    10:25       27:17.1  5:27/K   11  
   32     24   1272  Heather White         Ryle B                                        17:17    10:13       27:30.7  5:30/K   11  
   33     25   1222  Adrianna Hayes        Ryle                                          17:03    10:28       27:31.9  5:30/K    8  
   34     26    539  Sarah Dermody         Eastern                                       17:05    10:27       27:32.8  5:30/K   10  
   35     27   1298  Kiera Bates           Sacred Heart Academy B                        17:06    10:30       27:37.4  5:31/K   12  
   36     28   1231  Paige Landfried       Ryle                                          17:06    10:38       27:45.5  5:33/K   11  
   37  (< 5)     71  Olivia Whisman        Bishop Brossart                               17:06    10:44       27:51.3  5:34/K   11  
   38     29   1423  Isabella Staley       Simon Kenton                                  16:45    11:30       28:15.7  5:39/K    9  
   39     30   1273  Sara Wihebrink        Ryle B                                        17:35    10:52       28:28.0  5:42/K    8  
   40  (> 7)    548  Rose Kyser            Eastern                                       17:30    10:58       28:28.8  5:42/K   10  
   41     31   1220  Jordyn Hartley        Ryle                                          17:35    10:56       28:32.1  5:42/K   11  
   42     32    647  Kelsey Hoover         Highlands                                     17:51    10:43       28:35.0  5:43/K   12  
   43     33   1233  Elizabeth Ledford     Ryle                                          17:51    10:48       28:40.4  5:44/K    9  
   44     34    631  Nora Donelan          Highlands                                     17:51    10:54       28:45.7  5:45/K   10  
   45  (< 5)    576  Baily Wilson          Gallatin County                               17:22    11:25       28:48.2  5:46/K    9  
   46     35   1246  Ryan Parsons          Ryle                                          18:06    10:47       28:54.0  5:47/K   11  
   47  (> 7)   1295  Molly Shean           Sacred Heart Academy                          18:14    10:40       28:55.1  5:47/K    9  
   48     36   1307  Lainey Johnson        Sacred Heart Academy B                        17:53    11:03       28:56.9  5:47/K   12  
   49     37   1260  Kaylee Patton         Ryle B                                        18:07    10:50       28:57.2  5:47/K   11  
   50  (> 7)   1282  Elizabeth George      Sacred Heart Academy                          18:14    10:48       29:02.7  5:48/K    9  
   51     38   1425  Virginia White        Simon Kenton                                  17:37    11:28       29:06.7  5:49/K   11  
   52  (< 5)    170  Saylem Baril          Butler                                        17:49    11:19       29:08.6  5:50/K   12  
   53  (< 5)     49  Isabel Besse          Bishop Brossart                               17:48    11:23       29:11.6  5:50/K   11  
   54     39    373  Malia Kelly           Cooper                                        18:17    10:55       29:13.6  5:51/K    9  
   55     40   1470  Emma Willen           South Oldham                                  17:56    11:31       29:27.6  5:53/K    9  
   56     41   1030  Annie Heuker          Notre Dame                                    18:07    11:22       29:30.4  5:54/K    9  
   57     42   1305  Helen George          Sacred Heart Academy B                        18:35    11:01       29:36.8  5:55/K   10  
   58     43    389  Ally Schreckenhofer   Cooper                                        18:10    11:46       29:57.2  5:59/K   10  
   59     44   1026  Paige Donnelly        Notre Dame                                    18:52    11:12       30:04.4  6:01/K    9  
   60     45   1311  Caroline Rogers       Sacred Heart Academy B                        18:45    11:25       30:11.7  6:02/K    9  
   61     46   1418  Rylie Pleake          Simon Kenton                                  18:39    11:38       30:17.8  6:03/K   11  
   62     47   1025  Sarah Davis           Notre Dame                                    19:06    11:20       30:27.1  6:05/K   11  
   63  (> 7)   1312  Ally Schiavone        Sacred Heart Academy B                        18:33    11:58       30:31.6  6:06/K   10  
   64     48   1343  Chloe Hinton          Scott County                                  18:50    12:01       30:51.8  6:10/K   10  
   65     49   1433  Sarah Burbank         South Oldham                                  19:37    11:22       30:59.8  6:12/K   10  
   66     50    324  Ellie Nagel           Conner                                        19:08    11:54       31:02.6  6:12/K    9  
   67     51   1263  Lexi Reynolds         Ryle B                                        19:01    12:02       31:04.7  6:13/K    9  
   68     52    615  Abby Vitatoe          Harlan County B                               18:59    12:05       31:04.8  6:13/K   10  
   69  (> 7)   1308  Ceci McCombs          Sacred Heart Academy B                        19:12    11:52       31:05.1  6:13/K   12  
   70  (> 7)   1300  Sophie Burzynski      Sacred Heart Academy B                        19:11    11:53       31:05.2  6:13/K   12  
   71     53   1029  Molly Hayduk          Notre Dame                                    19:06    12:14       31:21.2  6:16/K    9  
   72     54   1428  Grace Basquill        South Oldham                                  19:37    11:45       31:23.1  6:17/K   10  
   73     55   1040  Kate Wainscott        Notre Dame                                    18:57    12:31       31:29.3  6:18/K    9  
   74     56   1352  Emilie Milburn        Scott County                                  19:59    11:39       31:39.6  6:20/K    9  
   75     57   1210  Jaelyn Barker         Ryle                                          19:48    11:54       31:42.7  6:20/K   10  
   76     58   1022  Jordan Burwick        Notre Dame                                    19:19    12:27       31:47.2  6:21/K   12  
   77     59    363  Emma Berkley          Cooper                                        19:05    12:43       31:49.0  6:22/K   10  
   78  (< 5)     65  Haley Prim            Bishop Brossart                               19:17    12:32       31:49.7  6:22/K   10  
   79     60    333  Ava Voss              Conner                                        20:05    12:18       32:23.4  6:29/K   10  
   80     61   1245  Kerry O'Connell       Ryle                                          20:14    12:11       32:25.7  6:29/K   11  
   81     62   1398  Meredith Behne        Simon Kenton                                  20:24    12:13       32:38.5  6:32/K    9  
   82     63    639  Casey Gross           Highlands                                     19:37    13:01       32:38.9  6:32/K    7  
   83     64   1024  Riley Crawford        Notre Dame                                    19:15    13:36       32:52.1  6:34/K   12  
   84  (> 7)    531  Leah Brough           Eastern                                                32:52       32:52.1  6:34/K   10  
   85     65   1049  Kenzie Eberhart       Notre Dame B                                  20:51    12:01       32:53.1  6:35/K   11  
   86     66    676  Brianna Tharps        Highlands                                     19:40    13:14       32:54.6  6:35/K   10  
   87     67    597  Baili Boggs           Harlan County B                               20:19    12:52       33:12.1  6:38/K   11  
   88     68    608  Jasmine Hill          Harlan County B                               20:17    13:05       33:22.1  6:40/K    7  
   89  (< 5)     68  Ava Ritter            Bishop Brossart                               20:52    12:48       33:40.9  6:44/K   10  
   90     69   1413  Abby Lucas            Simon Kenton                                  21:21    12:20       33:42.1  6:44/K   11  
   91     70    605  Lainey Garrett        Harlan County B                               20:29    13:29       33:58.6  6:48/K    8  
   92  (> 7)   1401  Olivia Currin         Simon Kenton                                  20:39    13:40       34:20.5  6:52/K    9  
   93  (> 7)   1303  Lilly Deljoo          Sacred Heart Academy B                        21:33    12:53       34:26.2  6:53/K   12  
   94     71   1449  Eleanor Lancaster     South Oldham                                  20:25    14:06       34:32.5  6:54/K    9  
   95     72   1345  Julianna Johnson      Scott County                                  20:57    13:43       34:41.4  6:56/K   12  
   96     73   1052  Cathrine Ghazala      Notre Dame B                                  20:59    13:54       34:54.1  6:59/K    9  
   97  (> 7)   1032  Carly Jones           Notre Dame                                    21:30    13:43       35:13.0  7:03/K   10  
   98  (> 7)   1035  Hope Mcnickle         Notre Dame                                    21:30    13:48       35:18.5  7:04/K   10  
   99     74   1331  Caroline Burton       Scott County                                  22:18    13:15       35:33.5  7:07/K   10  
  100  (> 7)   1224  Maddie Hilgeman       Ryle                                          21:14    14:27       35:42.6  7:08/K   11  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

  101     75    321  Marielisa Moreno-GarzaConner                                        22:10    13:55       36:06.3  7:13/K   11  
  102     76    627  AnneMarie Dauer       Highlands                                     22:19    13:47       36:07.2  7:13/K   10  
  103     77   1469  Savanna Whitlock      South Oldham                                  22:30    13:45       36:16.4  7:15/K   10  
  104     78   1048  Caroline Dunlevy      Notre Dame B                                  23:14    13:19       36:33.4  7:19/K   10  
  105  (> 7)   1037  Dani Shoemake         Notre Dame                                    22:15    14:19       36:34.3  7:19/K   10  
  106     79   1446  Gisele Kaninberg      South Oldham                                  22:30    14:23       36:53.9  7:23/K   10  
  107     80    313  Mckenna Jackson       Conner                                        22:53    14:06       36:59.9  7:24/K   10  
  108     81    382  Audri Reinzan         Cooper                                        23:19    13:49       37:09.1  7:26/K    9  
  109     82   1050  Mary Elmlinger        Notre Dame B                                  22:36    14:36       37:13.3  7:27/K    9  
  110     83   1358  Madison Sewall        Scott County                                  21:53    15:31       37:25.3  7:29/K   11  
  111  (> 7)   1212  Autumn Byrd           Ryle                                          23:02    14:26       37:28.9  7:30/K    9  
  112  (> 7)    630  Ada Donelan           Highlands                                     23:00    14:42       37:43.0  7:33/K   10  
  113     84    329  Amy Stewart           Conner                                        22:07    16:18       38:25.9  7:41/K    9  
  114     85   1452  Alexis Michaels       South Oldham                                  24:27    14:02       38:30.1  7:42/K   10  
  115     86    391  Sierra Smith          Cooper                                        23:50    15:37       39:28.0  7:54/K   10  
  116  (> 7)    634  Sydney Fessler        Highlands                                     24:34    15:16       39:50.7  7:58/K    9  
  117  (> 7)    643  Olivia Hart           Highlands                                     24:34    15:19       39:53.7  7:59/K    9  
  118     87   1044  Molly Boerger         Notre Dame B                                  25:42    14:24       40:07.5  8:01/K   12  
  119  (> 7)    637  Sophia Gamble         Highlands                                     24:21    16:05       40:26.3  8:05/K   10  
  120     88   1334  Ashlyn Colcord        Scott County                                  24:39    16:15       40:55.1  8:11/K   10  
  121     89   1267  Lily Trego            Ryle B                                        23:34    17:35       41:10.7  8:14/K    9  
  122     90   1353  Elizabeth Parret      Scott County                                  27:04    16:17       43:21.1  8:40/K   12  
  123  (< 5)    565  Makenzie Bussell      Gallatin County                               24:30    19:05       43:36.3  8:43/K    7  



Overall Finish List - Girls

Girls MS

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

    1      1   1115  Grace Wayland         Oldham County Middle School                            15:35       15:35.2  3:54/K    8  
    2      2   1086  Avery Holmes          Oldham County Middle School                            16:10       16:10.2  4:03/K    7  
    3      3    998  Marya Mbaraka         North Oldham Middle School                             16:23       16:23.4  4:06/K    7  
    4      4    970  Reese Bramer          North Oldham Middle School                             16:36       16:36.0  4:09/K    7  
    5      5    274  Brooke Greenwell      Christian Academy Middle School                        16:38       16:38.2  4:10/K    6  
    6      6   1007  Julia Schmitt         North Oldham Middle School                             16:48       16:48.3  4:12/K    7  
    7      7   1093  Kasia Korzeniowski    Oldham County Middle School                            16:52       16:52.9  4:13/K    7  
    8      8   1229  Allie Kopser          Ryle                                                   16:58       16:58.7  4:15/K    6  
    9      9   1008  Lauren Scott          North Oldham Middle School                             17:01       17:01.4  4:15/K    7  
   10     10   1010  Katie Smith           North Oldham Middle School                             17:06       17:06.4  4:17/K    7  
   11     11   1080  Sammy Freeland        Oldham County Middle School                            17:09       17:09.3  4:17/K    8  
   12     12   1106  Meaghan O'Leary       Oldham County Middle School                            17:27       17:27.4  4:22/K    8  
   13     13   1389  Ava Plumb             Scott County Middle School                             17:39       17:39.2  4:25/K    7  
   14     14   1016  Daisy Wendling        North Oldham Middle School                             17:45       17:45.0  4:26/K    7  
   15     15   1102  Ailey McIntyre        Oldham County Middle School                            17:52       17:52.2  4:28/K    7  
   16     16   1375  Luka Brown            Scott County Middle School                             17:59       17:59.7  4:30/K    8  
   17     17   1109  Cami Robison          Oldham County Middle School                            18:03       18:03.5  4:31/K    8  
   18     18    993  Sophia Makk           North Oldham Middle School                             18:13       18:13.7  4:33/K    7  
   19     19    270  Kristian Bohn         Christian Academy Middle School                        18:32       18:32.5  4:38/K    6  
   20  (> 7)    984  Sarah Kate Hardy      North Oldham Middle School                             18:38       18:38.7  4:40/K    7  
   21  (< 5)    851  Meredith Campbell     Madison Central                                        18:47       18:47.7  4:42/K    7  
   22     20   1536  Mary Ryan             St. Henry District                                     18:49       18:49.5  4:42/K    7  
   23     21    291  Megan Wearsch         Christian Academy Middle School                        18:50       18:50.8  4:43/K    6  
   24     22    293  Emma Wilkins          Christian Academy Middle School                        18:58       18:58.9  4:45/K    8  
   25  (< 5)     89  Kylie Hernandez       Bourbon County                                         19:01       19:01.7  4:45/K    8  
   26     23    289  Abigail Wallace       Christian Academy Middle School                        19:01       19:01.7  4:45/K    8  
   27  (> 7)   1120  Penelope Zaranko      Oldham County Middle School                            19:16       19:16.4  4:49/K    8  
   28  (> 7)    987  Paige Hoyer           North Oldham Middle School                             19:17       19:17.8  4:49/K    8  
   29  (> 7)   1004  Mollie Ransdell       North Oldham Middle School                             19:26       19:26.3  4:52/K    7  
   30     24   1522  Sara Kleier           St. Henry District                                     19:34       19:34.0  4:54/K    7  
   31     25    646  Averill Hoover        Highlands                                              19:39       19:39.5  4:55/K    8  
   32     26   1602  Sophie Anderson       Walton Verona                                          19:54       19:54.7  4:59/K    6  
   33     27   1612  Dixie Hensley         Walton Verona                                          20:09       20:09.4  5:02/K    6  
   34  (< 5)    349  Natalie Kennedy       Conner Middle                                          20:09       20:09.8  5:02/K    6  
   35  (> 7)   1065  Emma Anderson         Oldham County Middle School                            20:14       20:14.9  5:04/K    7  
   36  (> 7)   1069  Riley Dant            Oldham County Middle School                            20:17       20:17.9  5:04/K    7  
   37  (< 5)    149  Lynex Cummins         Bracken County                                         20:21       20:21.2  5:05/K    6  
   38  (> 7)   1075  Isabelle Elmore       Oldham County Middle School                            20:21       20:21.6  5:05/K    8  
   39     28   1501  Sydney Bollman        St. Henry District                                     20:22       20:22.2  5:06/K    7  
   40  (< 5)    120  Ashley Wiemers        Bourbon County                                         20:24       20:24.8  5:06/K    7  
   41  (> 7)    974  Caroline Dawson       North Oldham Middle School                             20:42       20:42.1  5:11/K    7  
   42     29   1519  Molly Kamer           St. Henry District                                     20:46       20:46.5  5:12/K    7  
   43     30    279  Maggie Hydes          Christian Academy Middle School                        21:11       21:11.5  5:18/K    6  
   44  (> 7)   1089  Mae Holton            Oldham County Middle School                            21:21       21:21.7  5:20/K    8  
   45  (< 5)    746  Savannah Smithson     Johnson Traditional Middle Schoo                       21:23       21:23.4  5:21/K    7  
   46     31   1384  Jaiden Lazarin        Scott County Middle School                             21:28       21:28.8  5:22/K    6  
   47     32   1535  Kate Ryan             St. Henry District                                     21:35       21:35.6  5:24/K    8  
   48  (> 7)   1001  Sophie Naiser         North Oldham Middle School                             21:37       21:37.1  5:24/K    7  
   49  (> 7)   1113  Taylor Smith          Oldham County Middle School                            21:47       21:47.6  5:27/K    6  
   50  (> 7)    967  Riley Auton           North Oldham Middle School                             21:53       21:53.6  5:28/K    6  
   51     33    271  Paige Chambers        Christian Academy Middle School                        21:55       21:55.5  5:29/K    8  
   52  (> 7)    294  Hannah Wooten         Christian Academy Middle School                        21:55       21:55.7  5:29/K    6  
   53  (< 5)    150  Braylie Curtis        Bracken County                                         21:56       21:56.1  5:29/K    6  
   54     34   1505  Frances Gartner       St. Henry District                                     22:03       22:03.2  5:31/K    8  
   55  (> 7)   1116  Grace Wendel          Oldham County Middle School                            22:07       22:07.4  5:32/K    7  
   56  (> 7)   1011  Melody Steineker      North Oldham Middle School                             22:08       22:08.2  5:32/K    6  
   57     35   1213  Morgan Chuck          Ryle                                                   22:12       22:12.2  5:33/K    8  
   58  (> 7)    965  Aubrey Anderson       North Oldham Middle School                             22:14       22:14.6  5:34/K    6  
   59     36    641  Adrienne Harris       Highlands                                              22:28       22:28.8  5:37/K    6  
   60  (> 7)    273  Sophia Gould          Christian Academy Middle School                        22:34       22:34.9  5:39/K    8  
   61  (> 7)   1082  Riley Goodloe         Oldham County Middle School                            22:38       22:38.1  5:40/K    7  
   62     37   1539  Clare Slocum          St. Henry District                                     22:39       22:39.1  5:40/K    6  
   63     38   1252  Kim Singel            Ryle                                                   22:43       22:43.4  5:41/K    8  
   64  (> 7)   1084  Kate Henage           Oldham County Middle School                            23:03       23:03.7  5:46/K    6  
   65  (> 7)   1510  Grace Gulla           St. Henry District                                     23:05       23:05.7  5:46/K    6  
   66  (> 7)    983  Corinne Hans          North Oldham Middle School                             23:17       23:17.6  5:49/K    6  
   67     39   1381  Hannah Johnson        Scott County Middle School                             23:21       23:21.1  5:50/K    8  
   68  (> 7)   1098  Heidi Lutz-Buford     Oldham County Middle School                            23:30       23:30.8  5:53/K    7  
   69  (> 7)   1108  Ruby Roberts          Oldham County Middle School                            23:33       23:33.6  5:53/K    6  
   70  (> 7)   1091  Lindsey Judy          Oldham County Middle School                            23:38       23:38.2  5:55/K    6  
   71     40   1611  Ava Fuller            Walton Verona                                          23:50       23:50.1  5:58/K    5  
   72  (< 5)     88  Ava Hernandez         Bourbon County                                         23:54       23:54.7  5:59/K    5  
   73     41   1386  Melanie Mclanahan     Scott County Middle School                             23:58       23:58.7  6:00/K    8  
   74     42   1380  Evelyn Johnson        Scott County Middle School                             23:59       23:59.2  6:00/K    8  
   75  (> 7)   1074  Tyler Dunn            Oldham County Middle School                            24:01       24:01.9  6:00/K    8  
   76  (> 7)   1118  Caroline Wright       Oldham County Middle School                            24:05       24:05.1  6:01/K    6  
   77  (< 5)   1313  Taylor Adams          Sayre                                                  24:15       24:15.7  6:04/K    7  
   78     43   1623  Savannah Reed         Walton Verona                                          24:18       24:18.0  6:05/K    8  
   79     44   1630  Hannah Stanley        Walton Verona                                          24:18       24:18.5  6:05/K    8  
   80     45    659  Ellen Mohr            Highlands                                              25:10       25:10.3  6:18/K    6  
   81  (> 7)    286  Taylor Royalty        Christian Academy Middle School                        25:10       25:10.9  6:18/K    7  
   82  (> 7)   1538  Kylie Shannon         St. Henry District                                     25:21       25:21.5  6:20/K    7  
   83     46    683  Hailey Zell           Highlands                                              25:23       25:23.7  6:21/K    8  
   84  (> 7)   1541  Morgan Mueller        St. Henry District                                     25:24       25:24.7  6:21/K    8  
   85  (< 5)    738  Rylee Clark           Johnson Traditional Middle Schoo                       25:29       25:29.5  6:22/K    6  
   86  (> 7)    986  Jasmine Holmquist     North Oldham Middle School                             25:30       25:30.8  6:23/K    8  
   87  (> 7)    982  Jenna Hamm            North Oldham Middle School                             25:38       25:38.8  6:25/K    7  
   88  (< 5)    741  Emilie Frederick      Johnson Traditional Middle Schoo                       25:45       25:45.4  6:26/K    6  
   89  (> 7)   1542  Anna Wilson           St. Henry District                                     26:01       26:01.4  6:30/K    8  
   90  (> 7)   1112  Aubrey Smith          Oldham County Middle School                            26:01       26:01.5  6:30/K    7  
   91  (> 7)   1090  Madison Jordan        Oldham County Middle School                            26:03       26:03.7  6:31/K    8  
   92  (< 5)   1322  Sophia Lee            Sayre                                                  26:30       26:30.6  6:38/K    8  
   93  (> 7)    276  Taylor Greenwell      Christian Academy Middle School                        27:04       27:04.9  6:46/K    6  
   94     47   1211  Morgan Bellew         Ryle                                                   27:06       27:06.4  6:47/K    8  
   95     48   1217  Madison Halenkamp     Ryle                                                   27:22       27:22.1  6:51/K    8  
   96     49   1608  Lanie Conley          Walton Verona                                          27:41       27:41.2  6:55/K    6  
   97  (> 7)    991  Lillian Kothrade      North Oldham Middle School                             28:06       28:06.3  7:02/K    6  
   98  (> 7)   1064  Piper Ainsworth       Oldham County Middle School                            28:07       28:07.9  7:02/K    6  
   99     50   1397  Lily Wireman          Scott County Middle School                             28:11       28:11.4  7:03/K    7  
  100  (> 7)   1511  Joei Harlan           St. Henry District                                     28:14       28:14.5  7:04/K    8  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1   MIle 2   FInish        Time    Pace    Age  

  101     51    626  Livia Cullen          Highlands                                              29:03       29:03.3  7:16/K    8  
  102  (> 7)    990  Audrey Kothrade       North Oldham Middle School                             29:10       29:10.1  7:18/K    8  
  103  (> 7)   1531  Olivia Parhad         St. Henry District                                     29:40       29:40.2  7:25/K    7  
  104  (> 7)   1092  Bella Knorr           Oldham County Middle School                            29:44       29:44.6  7:26/K    7  
  105  (> 7)   1495  Abby Adkins           St. Henry District                                     30:12       30:12.8  7:33/K    8  
  106  (> 7)   1066  Mary Anderson         Oldham County Middle School                            30:34       30:34.4  7:39/K    6  
  107  (> 7)   1100  Bailey Marx           Oldham County Middle School                            31:01       31:01.0  7:45/K    6  
  108  (> 7)   1494  Taelyn Ackley         St. Henry District                                     31:04       31:04.4  7:46/K    7  
  109  (> 7)   1517  Maggie Jacobs         St. Henry District                                     31:55       31:55.3  7:59/K    7  
  110     52   1620  Gina Patel            Walton Verona                                          32:16       32:16.1  8:04/K    8  
  111  (> 7)   1716  Afia Ali              North Oldham Middle School                             33:24       33:24.9  8:21/K   6   
  112  (> 7)   1508  Danica Gorlewski      St. Henry District                                     34:18       34:18.6  8:35/K    7  
  113     53   1250  Jensyn Rollins        Ryle                                                   35:40       35:40.9  8:55/K    6  
  114  (> 7)   1067  Lily Arrazola         Oldham County Middle School                            36:36       36:36.2  9:09/K    7  

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity Small School

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Bourbon County                         76               1  11  18  21  25  27  82         
        Top  5 Times: 1:48:36.2

    2 Christian Academy (Louisville)         84               2   3  10  31  38  54  73         
        Top  5 Times: 1:49:56.2

    3 Bishop Brossart                       122               5  12  14  41  50                 
        Top  5 Times: 1:52:50.9

    4 Walton Verona                         149               8  17  24  33  67  75  84         
        Top  5 Times: 1:54:40.6

    5 Highlands                             168              19  22  29  43  55  64  76         
        Top  5 Times: 1:55:42.6

    6 Villa Madonna                         212              28  36  39  40  69  74  83         
        Top  5 Times: 1:59:18.5

    7 Presentation                          216              26  34  37  59  60                 
        Top  5 Times: 1:59:35.1

    8 Taylor County                         224              35  44  45  49  51  62  63         
        Top  5 Times: 1:59:41.9

    9 Morgan County                         250               6  48  57  61  78                 
        Top  5 Times: 2:01:14.9

   10 Mercer County                         253              13  15  47  87  91 117             
        Top  5 Times: 2:02:17.4

   11 Owen County                           283               7  32  72  77  95 104 106         
        Top  5 Times: 2:04:20.7

   12 Rowan County                          284              20  42  66  71  85  94 109         
        Top  5 Times: 2:03:33.0

   13 Green County                          311              16  53  58  79 105 108 125         
        Top  5 Times: 2:06:45.6

   14 Bardstown                             314              46  52  56  70  90  97 101         
        Top  5 Times: 2:06:08.1

   15 Western Hills                         343               9  23  89 102 120                 
        Top  5 Times: 2:11:34.3

   16 Lexington Catholic                    351              30  65  68  92  96  99             
        Top  5 Times: 2:09:14.6

   17 Williamsburg                          426               4  86 103 112 121                 
        Top  5 Times: 2:19:34.5

   18 Holy Cross (Covington)                498              80  88  93 118 119 122 126         
        Top  5 Times: 2:24:50.8

   19 Lexington Catholic B                  528              81 107 111 113 116 124 130         
        Top  5 Times: 2:29:36.5

   20 Knox Central                          551              98 100 110 114 129                 
        Top  5 Times: 2:33:12.3

   21 Holy Cross (Louisville)               624             115 123 127 128 131                 
        Top  5 Times: 2:51:23.6

 Inc. Ashland Blazer                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Berea                                4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Boyle County                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Celina                               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy (Louisville) B     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Corbin                               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Collegiate                4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Ludlow                               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayre                                4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Patrick                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Wayne County                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Williamstown                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity Large School

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Cooper                                 87               2   6  15  22  42  60  90         
        Top  5 Times: 1:50:03.9

    2 Eastern                                97              11  16  18  24  28  54  55         
        Top  5 Times: 1:52:11.4

    3 Notre Dame                            134               4  27  31  33  39  43  61         
        Top  5 Times: 1:53:58.1

    4 Sacred Heart Academy                  149              19  29  30  34  37  38  51         
        Top  5 Times: 1:55:32.6

    5 South Oldham                          163              10  26  35  36  56  58  66         
        Top  5 Times: 1:55:55.1

    6 Madison Central                       168               1  32  40  47  48                 
        Top  5 Times: 1:55:25.2

    7 Campbell County                       187               9  13  17  53  95                 
        Top  5 Times: 1:58:32.2

    8 Ryle                                  194               7  14  46  62  65                 
        Top  5 Times: 1:57:55.7

    9 Conner                                217               5  20  59  63  70  76 106         
        Top  5 Times: 1:59:05.9

   10 Grayson County                        225               8  41  45  64  67                 
        Top  5 Times: 1:59:44.3

   11 Scott County                          261              12  23  73  75  78  79  84         
        Top  5 Times: 2:03:27.0

   12 Simon Kenton                          261               3  21  71  74  92                 
        Top  5 Times: 2:02:24.7

   13 Apollo                                278              25  44  52  77  80  98 104         
        Top  5 Times: 2:04:25.5

   14 Southwestern                          367              50  57  81  85  94 107             
        Top  5 Times: 2:10:40.8

   15 Paul Dunbar                           401              68  69  87  88  89 100 105         
        Top  5 Times: 2:12:27.7

   16 Dixie Heights                         404              49  82  83  91  99 103             
        Top  5 Times: 2:14:24.1

   17 Notre Dame B                          444              72  86  93  96  97 101 102         
        Top  5 Times: 2:16:42.8

 Inc. Campbell County B                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jeffersontown                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Paul Dunbar B                        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

GIrls JV

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Sacred Heart Academy                   22               2   3   4   6   7   8   9         
        Top  5 Times: 2:03:19.3

    2 Eastern                                43               1   5  10  11  16  18  26         
        Top  5 Times: 2:05:55.0

    3 Sacred Heart Academy B                120              13  21  23  27  36  42  45         
        Top  5 Times: 2:16:49.7

    4 Simon Kenton                          149              14  22  29  38  46  62  69         
        Top  5 Times: 2:21:06.4

    5 Ryle                                  152              25  28  31  33  35  57  61         
        Top  5 Times: 2:21:24.1

    6 Highlands                             164              15  20  32  34  63  66  76         
        Top  5 Times: 2:23:11.6

    7 Harlan County B                       223              17  19  52  67  68  70             
        Top  5 Times: 2:30:59.0

    8 Ryle B                                231              24  30  37  51  89                 
        Top  5 Times: 2:37:11.6

    9 Cooper                                234              12  39  43  59  81  86             
        Top  5 Times: 2:34:02.7

   10 Notre Dame                            240              41  44  47  53  55  58  64         
        Top  5 Times: 2:32:52.6

   11 South Oldham                          291              40  49  54  71  77  79  85         
        Top  5 Times: 2:42:39.6

   12 Scott County                          333              48  56  72  74  83  88  90         
        Top  5 Times: 2:50:11.7

   13 Conner                                349              50  60  75  80  84                 
        Top  5 Times: 2:54:58.3

   14 Notre Dame B                          385              65  73  78  82  87                 
        Top  5 Times: 3:01:41.6

 Inc. Bishop Brossart                      4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Butler                               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Gallatin County                      3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

Girls MS

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 North Oldham Middle School             32               3   4   6   9  10  14  18         
        Top  5 Times: 1:23:55.7

    2 Oldham County Middle School            33               1   2   7  11  12  15  17         
        Top  5 Times: 1:23:15.2

    3 Christian Academy Middle School        90               5  19  21  22  23  30  33         
        Top  5 Times: 1:32:02.4

    4 St. Henry District                    133              20  24  28  29  32  34  37         
        Top  5 Times: 1:41:07.9

    5 Scott County Middle School            140              13  16  31  39  41  42  50         
        Top  5 Times: 1:44:27.6

    6 Ryle                                  176               8  35  38  47  48  53             
        Top  5 Times: 1:56:22.9

    7 Walton Verona                         180              26  27  40  43  44  49  52         
        Top  5 Times: 1:52:30.8

    8 Highlands                             203              25  36  45  46  51                 
        Top  5 Times: 2:01:45.7

 Inc. Bourbon County                       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bracken County                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Conner Middle                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Johnson Traditional Middle Schoo     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Madison Central                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayre                                2 finishers                                          
        Top  5 Times: