Left Banner
Center Banner
Right Banner

KHSAA XC Championships 2019

Overall Results

November 02, 2019


DC Race Timing DC Race Timing
Boys Class A 5K
Girls Class AA 5K
Boys Class AA 5K
Girls Class AAA 5K
Boys Class AAA 5K

Girls Class A 5K

  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 Anna Rupp Lexington Christian 251 1 5:55.3 1 6:11.5 1 4:38.4 2 2:13.0 18:58.4
2 Hailie LaMar Hancock County 199 2 5:56.3 3 6:38.5 4 4:48.8 5 2:15.0 19:38.8
3 Meredith Sierpina Louisville Collegiate 273 3 5:56.5 2 6:38.1 5 4:49.3 9 2:16.7 19:40.8
4 Amy Klocke Bishop Brossart 126 4 6:12.1 8 6:44.1 3 4:48.6 3 2:13.7 19:58.6
5 Reganne McMain St. Henry District 353 10 6:15.0 7 6:43.1 2 4:46.4 8 2:16.1 20:00.7
6 Reese Ragland Louisville Collegiate 270 8 6:14.7 6 6:42.7 9 4:53.9 1 2:12.6 20:04.1
7 Isabella Copher Bath County 103 5 6:12.4 5 6:41.0 7 4:52.2 16 2:19.7 20:05.3
8 Mallory James Middlesboro 286 7 6:14.6 14 6:53.8 8 4:52.3 4 2:14.0 20:14.8
9 Kaylee Holtzapple Calvary Christian 149 20 6:24.7 9 6:45.7 6 4:50.1 7 2:15.9 20:16.6
10 Kate Keller Crittenden County 157 9 6:15.0 11 6:48.3 11 4:57.9 6 2:15.4 20:16.9
11 Haley Schoenegge Kentucky Country Day 239 13 6:18.3 4 6:39.2 12 5:01.0 22 2:23.8 20:22.4
12 Claire Curtsinger Bishop Brossart 124 11 6:15.4 13 6:53.1 10 4:57.6 19 2:20.9 20:27.1
13 Sydney Ragland Louisville Collegiate 271 15 6:21.7 10 6:47.5 19 5:06.5 11 2:17.1 20:32.9
14 Ashley Akins Walton Verona 379 6 6:12.5 19 6:57.0 17 5:05.3 14 2:19.5 20:34.4
15 Destiny Goodrich Owen County 303 12 6:16.1 12 6:52.9 15 5:04.7 20 2:22.0 20:35.8
16 Grace Rose Middlesboro 289 23 6:26.0 21 6:59.7 13 5:01.5 18 2:20.8 20:48.1
17 Tia Alchureiqi Lexington Christian 243 18 6:24.5 16 6:55.9 22 5:09.0 26 2:24.4 20:54.0
18 Allison Bourne Owen County 300 14 6:18.4 15 6:55.2 26 5:10.7 44 2:30.1 20:54.5
19 Kinley Kunkel Trimble County 366 21 6:25.2 22 7:02.5 14 5:04.0 29 2:24.8 20:56.6
20 Maddie Dickman Villa Madonna 371             230 20:59.0 20:59.0
21 Maddie Bailey Villa Madonna 369 26 6:28.6 23 7:02.9 23 5:09.1 13 2:18.5 20:59.2
22 Katie Hayden Owensboro Catholic 309 19 6:24.6 17 6:55.9 25 5:10.6 37 2:28.3 20:59.5
23 Isabelle Shearer Jackson County 220 16 6:22.8 20 6:58.8 24 5:10.5 57 2:32.1 21:04.3
24 Maria Klocke Bishop Brossart 127 17 6:24.0 29 7:08.9 20 5:07.9 25 2:24.4 21:05.4
25 Miranda Gartner St. Mary 360 42 6:40.8 18 6:56.0 16 5:04.9 28 2:24.6 21:06.6
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
26 Maddox Miller Kentucky Country Day 235 27 6:31.4 28 7:07.4 21 5:08.9 33 2:25.5 21:13.4
27 Olivia Brown Presentation 332 45 6:42.6 24 7:02.9 18 5:05.8 21 2:23.7 21:15.1
28 Hadley Bronski Lexington Christian 245 29 6:35.4 25 7:03.1 28 5:11.7 32 2:25.4 21:15.8
29 Abby Bronski Lexington Christian 244 32 6:36.2 32 7:10.0 34 5:15.3 10 2:16.7 21:18.4
30 Natalie Reis Bishop Brossart 129 31 6:36.0 31 7:09.5 33 5:15.2 15 2:19.6 21:20.5
31 Ella Thornberry Covington Latin 154 28 6:35.3 26 7:05.3 42 5:19.7 17 2:20.1 21:20.6
32 Kalyn Hurles Walton Verona 385 22 6:26.0 36 7:16.0 41 5:19.7 35 2:27.8 21:29.5
33 Jasmine Swartz Williamstown 403 36 6:38.8 27 7:06.7 32 5:14.9 42 2:29.8 21:30.4
34 Sarah Bertsch Newport Central Catholic 299 34 6:37.0 51 7:22.0 29 5:12.7 23 2:23.9 21:35.7
35 Jayne Bishop Louisville Collegiate 265 30 6:35.9 46 7:20.7 45 5:21.5 12 2:17.9 21:36.1
36 Noelia Radke Presentation 339 47 6:43.0 30 7:08.9 31 5:13.9 50 2:30.5 21:36.5
37 Hannah McDaniels Elliott County 178 37 6:39.4 41 7:19.0 37 5:16.7 34 2:27.1 21:42.4
38 Dixie Hensley Walton Verona 384 39 6:40.2 47 7:21.0 36 5:16.4 39 2:29.0 21:46.7
39 Sammi Kisling Presentation 337 50 6:46.6 35 7:13.6 38 5:17.2 45 2:30.1 21:47.7
40 Tanya Shoyat Beechwood 118 58 6:50.9 34 7:13.5 35 5:15.5 36 2:28.1 21:48.1
41 Rebecca Kainer Trimble County 365 25 6:26.5 40 7:17.4 74 5:34.6 49 2:30.3 21:48.9
42 Amelia Oldfield Bath County 109 41 6:40.4 38 7:16.9 47 5:22.0 43 2:30.0 21:49.4
43 Sophia Anderson Walton Verona 380 51 6:47.0 54 7:23.9 27 5:11.1 38 2:28.8 21:50.9
44 Eliza Weston Trimble County 368 24 6:26.2 44 7:19.8 60 5:28.1 87 2:37.6 21:52.0
45 Holly Helmers Danville 166 35 6:38.3 39 7:17.0 51 5:23.7 72 2:35.3 21:54.4
46 Anna Grace Blythe Metcalfe County 276 40 6:40.3 56 7:24.7 55 5:25.1 31 2:25.3 21:55.5
47 Abby Mabe Lynn Camp 274 67 6:52.5 42 7:19.5 43 5:20.3 24 2:24.3 21:56.7
48 Emily Hollon Kentucky Country Day 233 75 6:57.4 50 7:21.9 30 5:13.1 27 2:24.5 21:57.0
49 Lily Norton Presentation 338 53 6:47.8 45 7:20.2 39 5:19.1 59 2:32.1 21:59.4
50 Stella Ford Brown 136 48 6:44.8 43 7:19.6 62 5:28.3 48 2:30.3 22:03.1
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
51 Kasey Hill St. Henry District 350 44 6:42.4 33 7:13.2 66 5:31.4 77 2:36.1 22:03.2
52 Caroline Kilgore Louisville Collegiate 266 73 6:54.9 37 7:16.4 46 5:22.0 67 2:34.7 22:08.1
53 Emma Bezold Bishop Brossart 123 46 6:42.8 73 7:33.3 50 5:23.7 40 2:29.0 22:08.9
54 Gracie Grunkemeyer Beechwood 114 56 6:50.7 49 7:21.8 52 5:23.9 69 2:34.9 22:11.4
55 Meredith Abell Green County 188 55 6:49.3 61 7:30.0 48 5:23.1 47 2:30.3 22:12.8
56 Danielle Ryan Presentation 340 59 6:51.1 53 7:23.7 49 5:23.5 70 2:35.0 22:13.4
57 Emma Harris Hickman County 212 78 6:58.4 58 7:26.4 44 5:20.5 54 2:31.4 22:16.8
58 Allyson Voyles Hancock County 203 65 6:52.2 52 7:22.9 59 5:27.5 65 2:34.3 22:17.0
59 Ellie Kohlman Lexington Christian 249 33 6:36.6 65 7:32.0 69 5:32.6 97 2:39.3 22:20.6
60 Cora Bertsch Bishop Brossart 122 68 6:52.9 60 7:29.3 61 5:28.3 58 2:32.1 22:22.7
61 Becca Grunkemeyer Beechwood 113 60 6:51.2 48 7:21.7 67 5:32.0 102 2:41.7 22:26.6
62 Lily Schultz Bishop Brossart 130 62 6:51.6 69 7:32.9 68 5:32.4 52 2:31.4 22:28.4
63 Elayne Fortner Pineville 329 74 6:55.1 62 7:30.3 65 5:31.1 62 2:33.7 22:30.3
64 Caroline Mcdonald Villa Madonna 376 43 6:42.3 70 7:32.9 92 5:41.7 64 2:34.2 22:31.2
65 Olivia Smith Community Christian 153 93 7:04.8 64 7:31.3 57 5:25.5 41 2:29.5 22:31.2
66 Charli Guerrein Villa Madonna 375 89 7:03.3 72 7:33.1 53 5:24.0 51 2:31.0 22:31.6
67 McKayden McClure Fulton County 183 96 7:05.7 66 7:32.4 54 5:24.1 46 2:30.2 22:32.5
68 Elizabeth Middleton West Carter 390 38 6:40.0 68 7:32.9 76 5:35.5 110 2:44.0 22:32.6
69 Nora Ernst Villa Madonna 374 92 7:04.3 59 7:28.2 58 5:26.5 71 2:35.3 22:34.3
70 Katelyn Delk Middlesboro 285 61 6:51.5 75 7:35.6 70 5:32.6 75 2:35.7 22:35.6
71 Kimberly Hoover Dawson Springs 170 85 7:00.6 95 7:48.7 40 5:19.3 55 2:31.5 22:40.2
72 Della Nevitt Hancock County 201 64 6:52.1 57 7:25.9 90 5:41.5 99 2:40.8 22:40.5
73 Weslyn McIntosh Lee County 241 49 6:46.2 84 7:43.5 73 5:34.4 95 2:39.1 22:43.4
74 Lynex Cummins Bracken County 132 100 7:07.7 63 7:30.5 63 5:28.7 86 2:37.1 22:44.1
75 Sarah Marshall Carroll County 152 112 7:13.9 55 7:24.7 91 5:41.6 30 2:25.0 22:45.4
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
76 Carlee Coffey Green County 189 52 6:47.6 74 7:33.8 110 5:47.7 84 2:36.9 22:46.1
77 Kate Ryan St. Henry District 355 70 6:53.7 79 7:40.9 71 5:33.6 94 2:38.7 22:47.0
78 Nevaeh Warren Williamsburg 401 88 7:02.8 67 7:32.5 81 5:37.4 82 2:36.8 22:49.7
79 Emma Clare Doepke Lexington Christian 246 80 6:59.2 81 7:41.6 72 5:33.9 73 2:35.4 22:50.2
80 Sarah Rice Villa Madonna 378 57 6:50.7 83 7:42.0 79 5:36.7 101 2:41.2 22:50.7
81 Graci Craft Cumberland County 162 66 6:52.5 96 7:48.8 84 5:39.3 74 2:35.5 22:56.2
82 Meghan Pawsat St. Henry District 354 71 6:54.0 91 7:46.7 88 5:40.9 68 2:34.8 22:56.5
83 Winter Vandiver Walton Verona 388 76 6:57.7 82 7:41.8 105 5:45.5 63 2:33.9 22:59.0
84 Emmah Morton Lloyd Memorial 263 63 6:51.8 97 7:49.7 89 5:41.4 80 2:36.4 22:59.4
85 Jazlyn Cook Presentation 334 81 7:00.0 76 7:37.9 82 5:37.7 109 2:44.0 22:59.8
86 Derby Watson Kentucky Country Day 240 127 7:25.5 71 7:33.1 56 5:25.4 76 2:35.8 22:59.9
87 Emma Madding Fulton County 182 77 6:58.3 77 7:38.0 80 5:37.1 136 2:48.4 23:02.0
88 McKenna McNay Owen County 304 83 7:00.5 88 7:45.6 86 5:40.2 78 2:36.2 23:02.6
89 Caroline Buckle Leslie County 242 84 7:00.5 90 7:46.3 78 5:36.4 100 2:40.9 23:04.2
90 Meagan Kainer Trimble County 364 69 6:52.9 105 7:55.3 108 5:46.1 61 2:32.5 23:06.9
91 Emory Garlove Kentucky Country Day 232 135 7:27.3 78 7:39.7 64 5:29.0 53 2:31.4 23:07.5
92 Marlena Sipes Fulton County 185 104 7:10.6 89 7:45.9 77 5:35.6 79 2:36.3 23:08.6
93 Maya Reis Beechwood 117 94 7:04.8 85 7:43.6 94 5:42.5 92 2:38.2 23:09.1
94 Chelsea Stivers Riverside Christian 344 116 7:15.7 86 7:44.8 75 5:35.0 91 2:38.2 23:13.8
95 Krista Perry Morgan County 297 90 7:03.6 99 7:50.6 99 5:43.3 93 2:38.3 23:16.0
96 Katherine Skeen Beechwood 119 111 7:12.7 94 7:48.5 97 5:43.2 60 2:32.2 23:16.7
97 Lindsey Brooks Walton Verona 382 97 7:06.2 102 7:52.1 102 5:44.7 83 2:36.8 23:19.9
98 Ella Allen Pikeville 321 110 7:12.3 87 7:45.2 107 5:46.0 85 2:36.9 23:20.6
99 Ava Lohre Beechwood 116 95 7:04.9 93 7:47.4 101 5:44.6 124 2:45.8 23:22.8
100 Malin Voth Riverside Christian 346 109 7:11.5 101 7:51.7 100 5:43.8 81 2:36.5 23:23.5
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
101 Sonia Panchal Kentucky Country Day 236 86 7:00.7 103 7:52.7 93 5:41.9 141 2:49.3 23:24.8
102 Abby Ernst Villa Madonna 373 54 6:47.9 106 7:56.3 119 5:52.0 139 2:49.2 23:25.5
103 Kimber Amend St. Henry District 348 106 7:11.0 92 7:46.8 104 5:44.8 105 2:42.8 23:25.5
104 Avery Harmon Burgin 144 101 7:08.8 98 7:50.1 96 5:42.5 111 2:44.2 23:25.7
105 Shayna Cobb Owen County 301 82 7:00.3 104 7:53.2 117 5:51.8 119 2:45.3 23:30.7
106 Aubrey Russo Walton Verona 387 98 7:06.5 112 7:58.3 111 5:48.5 90 2:38.0 23:31.4
107 Kara Fulkerson Crittenden County 156 79 6:58.4 111 7:57.6 103 5:44.7 151 2:52.4 23:33.4
108 Isabel Ocegueda Fort Knox 179 72 6:54.6 113 7:58.4 138 6:04.4 88 2:37.6 23:35.2
109 Marissa Read Kentucky Country Day 237 128 7:25.7 80 7:41.4 95 5:42.5 120 2:45.5 23:35.2
110 Anna Cantrell Morgan County 292 91 7:03.6 100 7:51.4 118 5:51.8 148 2:51.9 23:38.9
111 Kendal Peer Green County 193 115 7:15.6 114 8:02.1 83 5:39.0 126 2:46.0 23:42.8
112 Jaycie Bussell Bath County 102 120 7:18.0 107 7:56.3 109 5:46.7 104 2:42.3 23:43.6
113 Maura Austin Brown 134 105 7:10.8 108 7:56.9 112 5:49.2 140 2:49.2 23:46.2
114 Kennadi Larew Middlesboro 288 103 7:10.5 133 8:14.5 113 5:49.2 66 2:34.4 23:48.8
115 Ella Morton Harlan 206 99 7:07.4 115 8:02.7 115 5:50.1 137 2:48.7 23:49.0
116 Taylor Parks Menifee County 275 87 7:02.6 126 8:11.7 114 5:50.1 118 2:44.9 23:49.3
117 Ayala Mehrotra Louisville Collegiate 268 122 7:19.7 123 8:08.0 116 5:51.6 56 2:31.7 23:51.2
118 Lucy Kate Gibson Danville 165 102 7:09.5 117 8:04.5 131 5:59.7 89 2:37.6 23:51.6
119 Kally Corbin Green County 190 124 7:22.5 109 7:56.9 120 5:53.2 113 2:44.2 23:57.0
120 Madison Mabior Bath County 107 125 7:22.7 125 8:10.7 87 5:40.6 122 2:45.6 23:59.7
121 Kenzie Humber Burgin 145 131 7:26.6 124 8:09.4 85 5:39.6 115 2:44.6 24:00.4
122 Abigail Dietrich Sayre 347 153 7:36.3 110 7:57.4 98 5:43.3 116 2:44.6 24:01.8
123 Cassie Weiss Williamsburg 402 132 7:26.7 119 8:05.6 121 5:53.4 107 2:43.7 24:09.6
124 Braelyn Davis Metcalfe County 277 119 7:17.7 127 8:11.8 122 5:53.7 157 2:53.7 24:17.0
125 Braylie Curtis Bracken County 133 108 7:11.4 147 8:22.0 129 5:57.8 131 2:47.2 24:18.6
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
126 Serenity Ford Campbellsville 150 148 7:34.1 120 8:06.0 125 5:55.3 112 2:44.2 24:19.8
127 Lilianne Hutchison Lexington Christian 248 123 7:20.5 131 8:13.7 133 6:00.2 128 2:46.7 24:21.2
128 Ella Kluemper St. Henry District 351 139 7:30.8 122 8:07.8 132 5:59.8 108 2:43.8 24:22.4
129 Callie Coulson Fulton County 180 138 7:30.3 118 8:04.9 128 5:57.2 152 2:52.7 24:25.2
130 Kaitlynn Bowling Buckhorn 140 107 7:11.2 155 8:27.9 130 5:58.6 135 2:47.9 24:25.8
131 Rebecca Biggs Burgin 141 113 7:14.1 143 8:20.6 141 6:05.2 125 2:45.9 24:25.9
132 Caroline Amos Beechwood 111 141 7:31.7 130 8:13.3 123 5:54.3 129 2:47.0 24:26.4
133 Grace Cocanougher Burgin 143 158 7:39.3 116 8:04.0 126 5:55.9 132 2:47.6 24:26.8
134 Ella Claire Goetz Owensboro Catholic 308 169 7:47.7 136 8:17.4 106 5:45.7 96 2:39.1 24:30.1
135 Jaime-lynn Daniel Morgan County 293 143 7:33.6 132 8:14.3 124 5:54.7 144 2:50.3 24:33.0
136 Danielle Starczewski Livingston Central 259 151 7:35.4 129 8:13.2 136 6:02.7 103 2:42.3 24:33.7
137 Anna Wilson St. Henry District 356 129 7:26.2 146 8:21.8 135 6:02.7 117 2:44.6 24:35.4
138 Caroline Parsley Edmonson County 173 121 7:18.4 139 8:19.3 139 6:04.9 160 2:54.9 24:37.7
139 Jessica Hedden Portland Christian 330 142 7:33.2 144 8:21.5 149 6:08.7 98 2:39.3 24:42.8
140 Taylor Wacker Whitefield Academy 392 126 7:23.5 135 8:17.1 145 6:07.3 172 2:58.1 24:46.2
141 Emily Shaw Metcalfe County 282 155 7:38.0 142 8:20.4 134 6:00.6 138 2:48.8 24:47.9
142 Kirsten Keith Middlesboro 287 136 7:28.5 149 8:23.0 140 6:05.1 156 2:53.5 24:50.2
143 Courtney Fulkerson Crittenden County 155 146 7:33.7 156 8:28.4 143 6:06.3 106 2:43.7 24:52.2
144 Chloe Strysick Danville 169 117 7:16.3 154 8:26.5 166 6:22.9 133 2:47.7 24:53.6
145 Lincoln McCoy Burgin 147 164 7:42.7 121 8:07.1 153 6:13.6 153 2:53.0 24:56.5
146 Mikaila Cox Elliott County 174 114 7:15.4 152 8:25.1 152 6:13.5 190 3:03.5 24:57.6
147 Lacie Motsinger Brown 139 154 7:36.9 134 8:16.7 146 6:07.6 169 2:57.2 24:58.5
148 Hadley Mellenkamp St. Patrick 363 152 7:36.1 140 8:19.7 147 6:07.9 159 2:54.9 24:58.8
149 Ellie Jenkins Burgin 146 163 7:41.7 141 8:19.9 142 6:05.9 146 2:51.2 24:58.8
150 Shya Smith Owen County 307 150 7:34.9 150 8:24.3 157 6:14.9 127 2:46.2 25:00.5
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
151 Ally Palumbo Bethlehem 121 145 7:33.7 137 8:17.7 144 6:06.9 189 3:03.5 25:02.0
152 Kiah Earle Danville 164 137 7:29.5 153 8:25.9 154 6:13.6 164 2:55.5 25:04.6
153 Morgan Curry Hancock County 196 130 7:26.3 151 8:25.0 162 6:20.2 155 2:53.3 25:04.9
154 Ellise Meaux Danville 168 147 7:33.9 145 8:21.5 156 6:14.4 165 2:55.7 25:05.6
155 Carlie Howard Metcalfe County 279 144 7:33.6 159 8:31.5 137 6:03.9 175 2:58.8 25:08.0
156 Lucy Bryson Harlan 204 118 7:17.1 164 8:33.7 161 6:20.0 178 2:59.6 25:10.5
157 Abigail Bentley Jenkins 224 185 8:04.4 138 8:19.3 148 6:08.7 142 2:49.3 25:21.9
158 Bethany Mayfield Owensboro Catholic 311 175 7:51.7 148 8:22.4 168 6:25.9 114 2:44.5 25:24.6
159 Madison Peace Williamsburg 399 201 8:29.5 128 8:12.9 127 5:56.9 123 2:45.7 25:25.1
160 Avery Voth Riverside Christian 345 167 7:46.3 170 8:43.2 159 6:15.7 121 2:45.5 25:30.7
161 Mariah Rodgers Elder Carlisle County 151 140 7:31.2 158 8:31.1 167 6:24.2 192 3:04.6 25:31.2
162 Alissa Browning Presentation 333 172 7:48.6 166 8:38.7 150 6:11.3 154 2:53.2 25:31.8
163 Sheyenna Stytz Livingston Central 260 160 7:40.5 162 8:33.0 173 6:30.0 143 2:49.6 25:33.2
164 Anna Lee Meyer Owensboro Catholic 312 174 7:51.6 160 8:32.2 160 6:16.2 162 2:55.1 25:35.3
165 Kaydence McCormick Livingston Central 258 161 7:40.8 161 8:33.0 164 6:20.8 180 3:01.6 25:36.2
166 Adycin Truett Jackson County 221 165 7:44.3 167 8:41.8 158 6:15.0 170 2:57.3 25:38.6
167 Addison Pipes Trimble County 367 162 7:41.0 165 8:35.9 174 6:31.1 149 2:52.1 25:40.2
168 Mia Pace Harlan 208 178 7:54.5 163 8:33.1 155 6:14.0 187 3:02.7 25:44.5
169 Jewell Hines Green County 191 176 7:52.1 172 8:44.7 165 6:20.9 134 2:47.8 25:45.6
170 Hadley Burchett West Carter 389 133 7:27.0 171 8:44.7 189 6:39.7 158 2:54.3 25:45.8
171 Ruby Jost Brown 138 157 7:39.2 180 8:52.3 171 6:28.1 150 2:52.2 25:52.0
172 Izzy Harris St. Mary 361 184 8:03.0 157 8:28.5 163 6:20.7 181 3:01.8 25:54.1
173 Balie Lester Hickman County 213 181 7:58.1 176 8:47.3 151 6:11.6 177 2:59.4 25:56.6
174 Hannah Varden Fulton County 187 173 7:50.7 183 8:54.2 169 6:27.0 145 2:50.3 26:02.3
175 Madison Marks Jackson County 218 166 7:44.4 168 8:42.7 176 6:32.9 188 3:03.4 26:03.5
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
176 Rebecca Dixon St. Mary 358 179 7:55.6 169 8:43.0 170 6:27.9 168 2:57.1 26:03.7
177 Julianna Nevitt Hancock County 202 134 7:27.0 179 8:52.3 198 6:57.0 147 2:51.4 26:07.8
178 Leah Wells East Ridge 172 177 7:54.1 178 8:49.1 172 6:29.4 185 3:02.4 26:15.1
179 Kylee Shannon Jackson County 219 159 7:39.7 177 8:47.5 190 6:41.5 205 3:10.1 26:18.9
180 Annika Wallitsch Whitefield Academy 393 186 8:06.4 174 8:45.9 180 6:35.6 173 2:58.2 26:26.2
181 Kailey Cram Owen County 302 182 8:01.7 175 8:47.3 175 6:31.2 198 3:06.7 26:27.0
182 Anna Alphenaar Louisville Collegiate 264 171 7:47.9 181 8:52.9 187 6:39.2 206 3:10.3 26:30.4
183 Jaelyn Gibson Bath County 104 149 7:34.6 184 8:57.3 196 6:52.2 195 3:06.5 26:30.7
184 Morrissa McPherson Owen County 305 188 8:08.2 173 8:45.5 184 6:37.4 183 3:02.1 26:33.4
185 Brianna Purvis Green County 194 156 7:39.2 190 9:05.6 193 6:46.2 191 3:04.3 26:35.4
186 Erica Lindsey Hancock County 200 170 7:47.7 194 9:10.8 186 6:38.9 193 3:05.6 26:43.1
187 Chiara Doran St. Mary 359 192 8:12.9 182 8:53.3 188 6:39.2 171 2:57.9 26:43.5
188 Kathryn Stahr Hickman County 214 194 8:13.3 188 9:04.1 178 6:33.4 176 2:59.2 26:50.1
189 Cora Clark Hickman County 210 195 8:13.5 185 9:01.3 181 6:35.6 182 3:02.0 26:52.6
190 Brielle Cox Hickman County 211 193 8:13.3 189 9:04.1 177 6:33.3 184 3:02.3 26:53.0
191 Vanessa Tackett Dawson Springs 171 187 8:06.7 191 9:05.7 179 6:34.9 202 3:08.0 26:55.4
192 Hadley Nunn Green County 192 183 8:02.1 187 9:03.8 191 6:44.3 204 3:09.4 26:59.7
193 Abigale Church Burgin 142 168 7:47.4 197 9:15.4 195 6:50.0 209 3:12.0 27:04.9
194 Faith Bolin Morgan County 291 180 7:57.0 186 9:01.6 208 7:13.5 163 2:55.2 27:07.3
195 Jenna Dople Williamsburg 396 203 8:33.6 193 9:07.5 183 6:36.8 161 2:55.0 27:13.0
196 Jamie Moses Williamsburg 398 202 8:33.5 192 9:07.2 182 6:36.8 166 2:55.7 27:13.4
197 Jordan Neace Riverside Christian 343 196 8:20.4 200 9:20.1 194 6:49.4 167 2:56.1 27:26.1
198 Sammi Bottom Danville 163 198 8:26.3 195 9:13.7 201 7:01.8 130 2:47.2 27:29.1
199 Jasmine Ward Jackson County 223 190 8:09.7 198 9:17.8 197 6:56.4 208 3:11.9 27:36.0
200 Karsyn Potter Crittenden County 161 189 8:09.3 201 9:30.3 200 7:01.4 201 3:07.3 27:48.4
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
201 Mary Martinez Crittenden County 159 220 8:50.1 196 9:15.2 185 6:38.4 194 3:06.4 27:50.2
202 Alexandra Newman Crittenden County 160 207 8:40.8 199 9:19.7 192 6:46.1 211 3:14.5 28:01.2
203 Kaylynn Jackson Livingston Central 257 199 8:26.4 203 9:31.5 207 7:08.0 179 3:01.3 28:07.3
204 Olivia Swann Livingston Central 262 200 8:27.4 202 9:31.4 206 7:07.6 199 3:07.0 28:13.6
205 Ariana Bentley Jenkins 225 206 8:37.5 206 9:38.9 199 6:58.8 186 3:02.6 28:18.0
206 Kelcie Adams Pikeville 319 205 8:36.1 205 9:33.2 205 7:03.2 207 3:11.5 28:24.2
207 Emily Neace Riverside Christian 342 204 8:35.0 204 9:32.6 204 7:02.4 212 3:15.7 28:25.9
208 Brianna Turner Jenkins 230 191 8:10.6 210 10:06.1 214 7:34.1 174 2:58.3 28:49.2
209 Larkin Vaughn Jackson County 222 197 8:24.3 209 10:03.8 210 7:21.8 200 3:07.1 28:57.2
210 Isabella Gilliam Elliott County 175 215 8:45.8 207 9:45.4 203 7:02.2 219 3:24.5 28:58.1
211 Rachel Wright Pikeville 328 209 8:41.3 212 10:07.5 202 7:01.8 210 3:12.5 29:03.3
212 Leah Long Crittenden County 158 208 8:40.9 214 10:08.5 209 7:15.8 215 3:19.5 29:24.8
213 Makayla Stambaugh Jenkins 229 217 8:48.4 208 9:57.8 217 7:38.6 216 3:22.3 29:47.4
214 Emma Owens Harlan 207 212 8:45.2 216 10:16.1 212 7:28.0 213 3:18.5 29:48.0
215 Christina Al Akhrass Pikeville 320 210 8:42.1 211 10:07.4 219 7:39.8 214 3:18.8 29:48.3
216 Allie Samples Pikeville 326 211 8:42.4 213 10:08.1 218 7:38.9 217 3:22.7 29:52.2
217 Mallory Brashear Bath County 101 222 8:54.0 218 10:26.0 216 7:36.6 197 3:06.6 30:03.4
218 Lauren Mulvey Portland Christian 331 219 8:49.8 215 10:10.1 225 7:57.1 196 3:06.6 30:03.7
219 Gracie Lewis Bath County 106 223 8:54.2 219 10:26.0 215 7:36.5 203 3:09.2 30:06.1
220 Emma Swann Livingston Central 261 224 9:02.3 220 10:27.1 211 7:27.0 218 3:23.8 30:20.4
221 Milleah Smith St. Mary 362 227 9:06.0 217 10:25.9 213 7:32.8 221 3:25.9 30:30.7
222 Kesia Holbrook Elliott County 176 213 8:45.5 225 10:50.2 221 7:47.2 220 3:24.9 30:48.0
223 Delaney Johnson Jenkins 227 216 8:47.5 224 10:48.1 222 7:47.4 222 3:31.1 30:54.2
224 Kerah Davidson Livingston Central 254 225 9:02.5 221 10:27.9 223 7:48.4 224 3:36.6 30:55.6
225 Kara Kelly Morgan County 294 214 8:45.7 222 10:41.5 227 8:02.5 223 3:32.8 31:02.6
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
226 Madyson Farmer Jackson County 215 218 8:48.6 223 10:43.3 226 8:01.4 225 3:40.2 31:13.6
227 Caylee Slinkard Fulton County 186 221 8:50.1 229 12:08.5 224 7:53.8 226 3:42.6 32:35.2
228 Tiffany Copley Pikeville 323 226 9:04.0 228 11:45.2 228 8:04.7 227 3:49.2 32:43.2
229 Taylor Everett Fulton County 181 228 9:39.7 227 11:38.8 220 7:41.0 229 3:58.7 32:58.4
230 Madison Williams Pikeville 327 229 10:13.4 226 11:00.6 229 8:25.2 228 3:58.5 33:37.9
Top  

Boys Class A 5K

  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 DK Schnieders Holy Cross (Louisville) 561 2 4:57.6 1 5:22.0 1 3:53.3 2 1:51.1 16:04.2
2 Connor Hayes Lexington Christian 586 1 4:57.2 2 5:22.2 2 3:59.1 7 1:57.6 16:16.2
3 Josh Meiman Holy Cross (Louisville) 560 12 5:14.7 5 5:35.3 3 4:00.7 1 1:49.1 16:39.9
4 Tomas Duncan University Heights 711 3 4:58.2 3 5:32.8 7 4:10.9 9 1:59.0 16:41.1
5 Sean Ryan St. Henry District 692 5 5:06.5 7 5:39.8 4 4:05.5 22 2:01.3 16:53.2
6 John Cason Owensboro Catholic 639 4 5:04.9 6 5:39.4 9 4:13.2 10 1:59.4 16:57.0
7 Jackson Gawarecki Holy Cross (Louisville) 558 13 5:14.8 4 5:35.0 5 4:06.8 29 2:03.0 16:59.8
8 Dustin Driver Red Bird 2190 7 5:07.8 9 5:41.7 8 4:12.4 24 2:02.2 17:04.3
9 Lucas Ison Elliott County 503 11 5:14.1 11 5:44.9 6 4:10.4 5 1:56.6 17:06.1
10 Mason Stone Green County 542 6 5:07.7 10 5:43.2 16 4:18.5 19 2:01.1 17:10.6
11 Harrison Booher Pikeville 650 14 5:15.0 8 5:41.6 15 4:17.5 15 2:00.5 17:14.8
12 Caden Tien Williamstown 761 10 5:14.0 15 5:48.0 17 4:18.8 6 1:57.3 17:18.2
13 Peter Dalmares Walden 726 18 5:17.6 13 5:46.8 12 4:14.2 17 2:01.0 17:19.7
14 Drew Hurley Pikeville 654 15 5:15.2 12 5:45.9 18 4:18.9 20 2:01.2 17:21.2
15 Ryan Branch Bishop Brossart 437 19 5:18.5 30 5:57.0 10 4:13.5 3 1:53.0 17:22.1
16 Herbert Nathan McIntosh Breathitt County 452 31 5:25.5 16 5:48.8 11 4:13.7 4 1:55.6 17:23.8
17 Tobias Duncan University Heights 710 25 5:24.0 17 5:51.1 14 4:17.4 18 2:01.0 17:33.7
18 Rylan Keathley Pikeville 656 41 5:28.2 14 5:48.0 19 4:18.9 12 1:59.9 17:35.1
19 Chase Sweger Frankfort 522 26 5:24.7 18 5:53.0 13 4:17.3 13 2:00.1 17:35.3
20 Ethan Shain Bethlehem 430 17 5:16.2 24 5:56.0 22 4:19.7 50 2:06.2 17:38.2
21 Logan Ballard Bethlehem 425 8 5:11.1 25 5:56.0 33 4:25.1 72 2:08.5 17:41.0
22 Kaden Huiet Holy Cross (Louisville) 559 27 5:24.9 29 5:56.9 24 4:20.6 8 1:59.0 17:41.5
23 Zach Jewell Green County 537 16 5:15.4 34 5:59.4 29 4:22.8 44 2:05.1 17:42.8
24 Steven Adams Holy Cross (Louisville) 554 35 5:26.1 27 5:56.4 25 4:20.8 14 2:00.3 17:43.7
25 Ben Clift Kentucky Country Day 572 20 5:20.9 21 5:54.2 27 4:21.9 65 2:07.7 17:45.0
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
26 Jessup Smith Trimble County 706 21 5:21.3 32 5:58.8 20 4:19.4 49 2:06.2 17:45.7
27 Joseph Fusco Owensboro Catholic 641 50 5:32.4 19 5:53.4 21 4:19.7 46 2:05.6 17:51.2
28 Joel Mccain Williamstown 757 30 5:25.2 33 5:58.9 32 4:24.5 34 2:03.7 17:52.5
29 Jayden Marr Green County 538 45 5:29.6 28 5:56.9 28 4:22.7 41 2:05.0 17:54.3
30 Ben Kinsey Williamstown 756 39 5:27.0 31 5:57.5 37 4:26.5 33 2:03.5 17:54.7
31 Josh Smalley Holy Cross (Louisville) 562 32 5:25.5 35 5:59.5 35 4:25.2 37 2:04.6 17:54.9
32 Adam Swofford Pikeville 659 47 5:30.8 23 5:55.3 51 4:30.2 21 2:01.2 17:57.6
33 Matthew Craig Trimble County 702 22 5:23.4 44 6:05.1 44 4:28.0 23 2:01.5 17:58.3
34 Natnael Weldemichael Beechwood 420 38 5:26.9 26 5:56.4 40 4:27.1 67 2:07.8 17:58.3
35 Tristen Spalding Walton Verona 741 40 5:27.8 46 6:05.5 30 4:23.0 28 2:03.0 17:59.5
36 Anthony Hidalgo Cordia 456 28 5:25.1 20 5:54.1 53 4:30.7 122 2:13.6 18:03.6
37 Charlie Barsan St. Henry District 684 65 5:39.7 22 5:55.0 23 4:20.0 91 2:09.9 18:04.8
38 Ozzy Norris Middlesboro 627 54 5:34.3 48 6:05.7 39 4:26.9 11 1:59.8 18:06.9
39 Dixon Ryan St. Henry District 690 43 5:29.2 49 6:05.8 42 4:27.7 42 2:05.0 18:07.9
40 Carson Kitchens Livingston Central 597 9 5:12.9 57 6:08.8 77 4:37.8 84 2:09.5 18:09.2
41 Walter Kunnmann University Heights 713 56 5:35.2 40 6:03.7 38 4:26.8 32 2:03.5 18:09.3
42 Grady Johnson Sayre 672 48 5:32.1 38 6:03.5 41 4:27.1 54 2:06.6 18:09.5
43 Alex Baker Walton Verona 735 34 5:25.9 56 6:08.4 46 4:29.0 53 2:06.4 18:09.8
44 Brady Bischoff Danville 462 23 5:23.7 43 6:05.1 62 4:33.0 71 2:08.3 18:10.3
45 Dylan Loos St. Henry District 687 74 5:43.1 39 6:03.6 26 4:21.0 30 2:03.2 18:11.0
46 Henry Starks Kentucky Country Day 580 55 5:34.9 41 6:04.3 34 4:25.1 66 2:07.7 18:12.2
47 Jack McMillen Ludlow 612 63 5:39.1 45 6:05.2 31 4:23.6 39 2:04.8 18:12.8
48 Kaden Marker Beechwood 417 29 5:25.2 58 6:09.1 56 4:31.5 62 2:07.4 18:13.3
49 Kadin Engle Holy Cross (Covington) 553 36 5:26.5 52 6:06.9 49 4:29.3 95 2:10.5 18:13.3
50 Mark Ryan St. Henry District 691 60 5:37.7 36 6:00.3 36 4:25.8 96 2:10.7 18:14.7
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
51 Nathan Ruth Bishop Brossart 442 59 5:36.0 42 6:04.8 57 4:31.7 31 2:03.5 18:16.1
52 Tyler Ashlock Bethlehem 424 33 5:25.7 62 6:11.1 55 4:31.2 87 2:09.7 18:17.9
53 Nicholas Cummins Bracken County 447 46 5:30.6 51 6:06.7 50 4:30.1 110 2:11.9 18:19.5
54 Alex Seward Trimble County 705 24 5:23.9 69 6:13.5 73 4:36.3 89 2:09.8 18:23.6
55 Carter Bain Bishop Brossart 436 53 5:33.9 47 6:05.6 61 4:32.9 106 2:11.5 18:24.1
56 Garrett Scott Cumberland County 461 58 5:35.9 63 6:11.6 48 4:29.3 73 2:08.6 18:25.6
57 Jason Lin Pikeville 657 37 5:26.5 37 6:03.0 85 4:39.9 165 2:17.6 18:27.1
58 Max Weston Bethlehem 432 44 5:29.2 61 6:11.0 64 4:34.1 126 2:13.9 18:28.3
59 Gage Cornett Green County 535 57 5:35.4 74 6:15.4 68 4:34.5 63 2:07.5 18:32.9
60 Micah Mccain Williamstown 758 67 5:40.6 53 6:07.0 102 4:43.3 25 2:02.3 18:33.3
61 Damon Bryant Bracken County 445 78 5:43.9 50 6:06.3 66 4:34.2 81 2:09.4 18:34.0
62 Seth Cockrell Walton Verona 736 42 5:28.2 81 6:19.0 87 4:40.2 85 2:09.6 18:37.1
63 Alex Steen Portland Christian 661 88 5:46.6 75 6:15.6 47 4:29.2 56 2:06.8 18:38.3
64 Kaleb Alden Villa Madonna 715 117 5:55.4 54 6:07.1 52 4:30.5 57 2:06.8 18:40.1
65 Owen Kovacic Villa Madonna 722 122 5:56.6 55 6:08.3 45 4:28.4 59 2:07.1 18:40.6
66 Cole Hetzel Beechwood 414 84 5:45.8 73 6:14.9 65 4:34.2 47 2:05.7 18:40.6
67 Jackson Reaves Williamstown 760 49 5:32.2 83 6:19.5 112 4:45.0 45 2:05.4 18:42.2
68 Cal Ledoux Louisville Collegiate 607 86 5:46.2 77 6:17.0 83 4:38.9 26 2:02.5 18:44.7
69 Logan Jones Owensboro Catholic 644 107 5:53.0 70 6:13.7 59 4:32.5 58 2:07.0 18:46.3
70 Logan McKnight Dawson Springs 477 101 5:51.7 60 6:10.9 70 4:35.2 76 2:08.9 18:46.8
71 Clay Akemon Jackson County 564 83 5:44.9 72 6:14.6 74 4:36.5 111 2:11.9 18:48.1
72 Mitchell Reh St. Henry District 689 142 6:02.0 67 6:13.1 43 4:27.9 40 2:04.9 18:48.1
73 Will Strong Bellevue 421 90 5:47.3 64 6:12.4 78 4:38.1 101 2:11.0 18:48.8
74 Conner Snapp Augusta 404 64 5:39.4 76 6:16.0 89 4:40.6 119 2:13.2 18:49.3
75 Andrew Myers Williamsburg 750 69 5:41.4 66 6:12.6 94 4:41.2 142 2:15.7 18:51.0
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
76 Davis Fritz Walton Verona 738 51 5:32.9 117 6:29.5 84 4:39.6 108 2:11.6 18:53.7
77 Matt Davis Villa Madonna 718 68 5:40.6 80 6:18.4 104 4:43.7 104 2:11.4 18:54.2
78 George Barsan St. Henry District 685 153 6:04.9 65 6:12.4 58 4:32.3 43 2:05.0 18:54.7
79 Andrew Alwell Bishop Brossart 435 100 5:51.3 82 6:19.1 76 4:37.5 70 2:08.1 18:56.1
80 Logan Brooks Edmonson County 490 89 5:46.7 84 6:19.7 80 4:38.2 112 2:12.1 18:56.8
81 Wesley Brown Fulton County 527 111 5:54.4 90 6:22.1 69 4:34.5 51 2:06.2 18:57.3
82 Blake Holbrook Elliott County 502 105 5:52.4 94 6:23.1 67 4:34.4 69 2:08.0 18:58.0
83 Christopher Woodward Hancock County 550 76 5:43.5 87 6:21.2 101 4:43.1 97 2:10.7 18:58.7
84 Liam Kaune Fort Knox 513 161 6:06.2 71 6:14.1 54 4:30.9 68 2:07.9 18:59.3
85 Colton Collier Model 629 96 5:50.1 96 6:23.4 90 4:40.6 52 2:06.2 19:00.4
86 Ty Gatten Owensboro Catholic 642 108 5:53.1 59 6:09.5 98 4:42.8 140 2:15.3 19:00.8
87 Brendan Delph Middlesboro 623 132 5:59.0 86 6:20.8 63 4:33.1 75 2:08.8 19:01.8
88 Christopher Roberdeaux Beechwood 419 127 5:57.9 95 6:23.2 75 4:37.2 38 2:04.8 19:03.3
89 Spencer Bolin Morgan County 630 72 5:42.8 109 6:26.7 140 4:51.2 27 2:02.7 19:03.4
90 Parker Losure Bishop Brossart 440 102 5:52.2 101 6:24.2 71 4:36.1 107 2:11.5 19:04.2
91 Johnny Powers Newport Central Catholic 636 61 5:38.5 91 6:22.1 119 4:46.5 158 2:17.2 19:04.4
92 Thomas Fogarty Kentucky Country Day 574 113 5:55.1 79 6:18.3 86 4:40.1 102 2:11.2 19:04.9
93 Eric Green Pikeville 653 62 5:38.7 97 6:23.4 118 4:46.4 154 2:17.0 19:05.7
94 Ethan Blevins Lynn Camp 613 93 5:48.4 102 6:24.5 121 4:46.9 55 2:06.8 19:06.7
95 Ben Waltman Sayre 676 52 5:33.5 88 6:21.2 129 4:48.6 219 2:25.4 19:08.7
96 Thomas Newton St. Mary 694 128 5:58.1 89 6:22.0 79 4:38.2 99 2:10.9 19:09.3
97 Rowan Gilcreast Portland Christian 660 136 5:59.6 112 6:27.3 95 4:41.3 16 2:01.0 19:09.3
98 Jeffery McAtee Louisville Collegiate 608 151 6:04.2 93 6:22.9 60 4:32.9 88 2:09.8 19:10.0
99 Josh Strunk Lexington Christian 588 77 5:43.6 118 6:29.8 111 4:44.9 116 2:12.7 19:11.2
100 Trey Tipton Whitefield Academy 743 130 5:58.7 85 6:20.3 82 4:38.8 121 2:13.5 19:11.4
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
101 Jonathan Sumbela Red Bird 670 110 5:54.2 115 6:28.6 108 4:44.5 36 2:04.2 19:11.7
102 Michael Kainer Trimble County 703 75 5:43.2 114 6:28.2 132 4:48.8 109 2:11.7 19:12.0
103 Caleb Garrett Dawson Springs 474 135 5:59.4 68 6:13.2 99 4:43.1 148 2:16.3 19:12.1
104 Keegan Davis Villa Madonna 717 126 5:57.4 92 6:22.4 88 4:40.3 130 2:14.1 19:14.4
105 William Garner Louisville Collegiate 606 81 5:44.6 132 6:33.4 100 4:43.1 124 2:13.7 19:14.9
106 Tommy Fitzgerald Louisville Collegiate 605 118 5:55.7 98 6:23.8 93 4:41.1 133 2:14.5 19:15.3
107 Brayden Herrring Oneida Baptist 637 180 6:10.0 78 6:17.1 81 4:38.7 98 2:10.8 19:16.9
108 Jude Neal Owensboro Catholic 645 109 5:53.1 100 6:24.1 138 4:50.9 103 2:11.3 19:19.5
109 Gabe Suarez Danville 468 125 5:57.2 113 6:27.4 110 4:44.9 92 2:10.1 19:19.8
110 Machi Davidson Livingston Central 593 158 6:05.5 105 6:25.5 96 4:41.3 64 2:07.5 19:20.0
111 Jacob Marker Beechwood 416 85 5:45.8 107 6:25.8 133 4:49.3 188 2:20.0 19:21.0
112 Jesse Cummings Danville 463 94 5:49.3 140 6:35.0 105 4:43.9 117 2:12.8 19:21.2
113 Johnathon Collett Jackson County 567 106 5:52.7 104 6:25.4 116 4:45.8 163 2:17.5 19:21.4
114 Joey Grannen Villa Madonna 719 147 6:03.7 99 6:24.0 92 4:40.7 120 2:13.3 19:21.9
115 Sam Yocum Frankfort 525 80 5:44.5 120 6:30.3 131 4:48.7 168 2:18.4 19:22.1
116 David Speth Covington Latin 457 183 6:10.3 123 6:31.8 72 4:36.3 35 2:03.8 19:22.3
117 Blake Bryant Green County 534 82 5:44.9 137 6:34.5 126 4:47.8 141 2:15.4 19:22.8
118 Clay Monohan Sayre 675 91 5:47.3 134 6:33.9 120 4:46.7 138 2:15.2 19:23.3
119 Houston Hodges Green County 536 121 5:56.4 110 6:26.7 117 4:45.9 166 2:17.9 19:27.0
120 Andrew Nichols Villa Madonna 724 162 6:06.4 103 6:25.0 124 4:47.5 79 2:09.1 19:28.3
121 Taylor Purvis Bath County 409 70 5:41.9 136 6:34.2 146 4:52.4 189 2:20.1 19:28.7
122 McKinley Cheeks Williamstown 755 87 5:46.3 206 6:52.7 91 4:40.7 83 2:09.5 19:29.4
123 Chade Everett Fulton County 530 131 5:58.9 111 6:26.8 122 4:47.3 149 2:16.4 19:29.5
124 Ryan Shaps Kentucky Country Day 579 155 6:05.1 108 6:25.9 109 4:44.6 147 2:16.3 19:32.0
125 Doug Conger Crittenden County 459 169 6:08.3 116 6:28.7 123 4:47.3 80 2:09.2 19:33.6
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
126 Robert Schmitt Livingston Central 600 133 5:59.1 130 6:32.8 125 4:47.6 132 2:14.3 19:34.0
127 Steven Young Lexington Christian 591 79 5:44.4 139 6:34.9 167 4:57.0 183 2:19.6 19:36.1
128 Will Marsden Sayre 674 149 6:04.2 164 6:40.7 103 4:43.5 77 2:08.9 19:37.4
129 Logan Purkiss Kentucky Country Day 577 157 6:05.5 106 6:25.8 144 4:51.8 131 2:14.3 19:37.5
130 Steve Smith Barbourville 405 116 5:55.4 121 6:30.8 161 4:56.2 146 2:16.2 19:38.7
131 Isaac Riggs Bethlehem 429 145 6:03.4 172 6:42.1 97 4:41.9 105 2:11.4 19:39.0
132 Caleb Van Neste Frankfort 523 92 5:47.9 142 6:35.5 173 4:57.8 167 2:18.0 19:39.3
133 Lane Lindsey Edmonson County 496 123 5:56.8 161 6:39.7 153 4:54.3 78 2:08.9 19:39.9
134 Marvin Koch St. Patrick 699 115 5:55.2 151 6:37.1 163 4:56.7 100 2:11.0 19:40.1
135 Justin Pronk Walton Verona 740 71 5:42.6 133 6:33.7 196 5:02.8 196 2:21.2 19:40.4
136 Elijah Goodman Hickman County 552 160 6:05.7 127 6:32.5 107 4:44.5 174 2:19.1 19:42.0
137 Luke Wheatley Whitefield Academy 744 139 5:59.8 146 6:36.3 150 4:53.3 118 2:12.9 19:42.5
138 Brandon Quigley St. Mary 695 170 6:08.9 124 6:31.9 127 4:47.8 134 2:15.0 19:43.8
139 Andrew Carrigan Bracken County 446 152 6:04.4 145 6:36.3 137 4:50.8 113 2:12.2 19:43.9
140 Daniel Collins Fulton County 529 173 6:09.3 119 6:30.1 130 4:48.7 144 2:16.0 19:44.2
141 Calder Beasley Louisville Collegiate 603 172 6:09.2 128 6:32.5 113 4:45.0 160 2:17.3 19:44.2
142 Zane Perry Walton Verona 739 66 5:40.0 165 6:40.7 194 5:02.5 200 2:21.5 19:44.9
143 Connor Vance Lexington Christian 590 99 5:51.2 176 6:44.0 168 4:57.0 115 2:12.7 19:45.0
144 Tyler Hale Dawson Springs 475 200 6:15.0 122 6:31.3 128 4:48.5 93 2:10.3 19:45.2
145 Jamie Haus Williamsburg 747 177 6:09.6 148 6:36.6 149 4:53.3 48 2:06.1 19:45.6
146 Sam Webster Walton Verona 742 95 5:50.0 156 6:38.5 174 4:57.9 175 2:19.1 19:45.6
147 Lucas Osborne Dawson Springs 480 227 6:21.3 129 6:32.7 114 4:45.4 61 2:07.2 19:46.7
148 Jared Hall Walden 730 209 6:17.9 149 6:36.9 106 4:44.1 74 2:08.8 19:47.9
149 Alex Carroll Villa Madonna 716 192 6:13.2 160 6:39.5 115 4:45.6 90 2:09.8 19:48.2
150 Sam Gibson Danville 465 137 5:59.7 143 6:36.1 170 4:57.4 143 2:15.9 19:49.2
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
151 Luke Shouse University Heights 714 103 5:52.3 138 6:34.9 188 5:01.2 204 2:22.0 19:50.5
152 Noah Smith Bishop Brossart 443 166 6:07.9 126 6:32.3 139 4:51.0 177 2:19.4 19:50.7
153 Joseph Crabtree Somerset 679 112 5:54.6 180 6:45.6 165 4:56.9 129 2:14.1 19:51.4
154 Elijah Walters Williamstown 763 73 5:42.8 163 6:40.2 175 4:57.9 247 2:31.2 19:52.2
155 Brady Jones Williamsburg 749 144 6:03.4 155 6:38.5 151 4:53.6 152 2:16.7 19:52.3
156 Trevor Allen Fort Knox 510 188 6:11.7 131 6:33.1 135 4:50.2 159 2:17.2 19:52.4
157 Logan Stidham Buckhorn 453 119 5:56.1 171 6:41.5 185 5:00.7 151 2:16.6 19:55.0
158 Blake Garrett Edmonson County 493 124 5:57.0 178 6:44.5 203 5:04.5 82 2:09.5 19:55.6
159 Luke Verst Bishop Brossart 444 168 6:08.3 147 6:36.4 143 4:51.8 178 2:19.4 19:56.0
160 Logan Brock Lynn Camp 614 134 5:59.3 168 6:41.0 180 4:59.5 150 2:16.5 19:56.4
161 Jude Lakes Jackson County 569 120 5:56.1 183 6:47.0 183 5:00.6 145 2:16.1 20:00.0
162 Samuel Dodson Hickman County 551 146 6:03.5 158 6:39.3 159 4:55.7 202 2:21.7 20:00.2
163 Michael Lurtz St. Mary 693 182 6:10.3 182 6:46.1 166 4:56.9 60 2:07.1 20:00.6
164 William Seay St. Mary 697 171 6:08.9 125 6:32.0 156 4:54.7 218 2:25.3 20:01.0
165 Sammy Bodine Bath County 406 185 6:10.9 135 6:34.2 152 4:54.0 206 2:22.4 20:01.6
166 Jaimie Burt Crittenden County 458 187 6:11.5 169 6:41.3 181 4:59.7 86 2:09.7 20:02.2
167 Bryant Curtis Bracken County 448 175 6:09.5 153 6:37.8 158 4:55.5 185 2:19.8 20:02.7
168 Yosiyah McCune Dawson Springs 476 225 6:20.7 152 6:37.3 136 4:50.8 128 2:14.0 20:03.0
169 Jackson Turner Hancock County 547 179 6:09.9 154 6:38.4 169 4:57.0 164 2:17.6 20:03.1
170 Colin Howell Betsy Layne 434 104 5:52.3 177 6:44.4 210 5:07.2 184 2:19.7 20:03.7
171 Nick Baird Williamsburg 745 141 6:01.6 166 6:41.0 195 5:02.6 171 2:18.5 20:03.8
172 Ethan Osborne Dawson Springs 479 230 6:22.2 141 6:35.3 148 4:53.0 125 2:13.9 20:04.5
173 Aiden Holt Beechwood 415 129 5:58.1 179 6:45.2 190 5:01.4 190 2:20.3 20:05.3
174 Ethan Gamble Lexington Christian 584 98 5:51.1 208 6:53.1 191 5:01.6 181 2:19.5 20:05.4
175 Sawyer Bailey Berea 422 154 6:05.0 157 6:38.9 199 5:03.7 176 2:19.2 20:06.9
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
176 Ethan Vermillion Frankfort 524 193 6:13.5 186 6:48.3 145 4:52.2 123 2:13.6 20:07.7
177 Baxter Keith Walden 732 174 6:09.4 150 6:37.0 172 4:57.8 229 2:26.8 20:11.0
178 Thomas Yelton Bracken County 451 150 6:04.2 174 6:42.8 193 5:02.1 205 2:22.1 20:11.3
179 Collin Massie Elliott County 505 167 6:08.3 191 6:49.4 154 4:54.6 173 2:18.9 20:11.3
180 Noah Stinson Beth Haven 423 163 6:06.5 192 6:49.5 186 5:00.8 135 2:15.0 20:11.9
181 Harrison Posey Fulton County 532 197 6:14.2 170 6:41.3 179 4:59.2 187 2:19.9 20:14.8
182 Alex Coleman Williamsburg 746 226 6:20.9 198 6:50.7 134 4:49.6 127 2:13.9 20:15.3
183 Collin Taylor Williamsburg 754 201 6:15.7 188 6:48.6 141 4:51.4 179 2:19.5 20:15.3
184 Daniel Willett St. Mary 698 212 6:18.9 175 6:43.3 164 4:56.8 162 2:17.4 20:16.5
185 Hayden Roberts Kentucky Country Day 578 176 6:09.6 190 6:49.2 184 5:00.6 161 2:17.3 20:16.9
186 Anakin Slone Paintsville 648 159 6:05.6 199 6:51.3 197 5:03.2 153 2:16.8 20:17.0
187 Evan Jahn Kentucky Country Day 576 224 6:20.4 189 6:48.9 147 4:52.9 136 2:15.1 20:17.5
188 Jay Sipes Fulton County 533 198 6:14.6 173 6:42.7 187 5:00.9 182 2:19.6 20:17.9
189 Graham Johnson Sayre 673 199 6:14.8 201 6:51.7 157 4:54.8 155 2:17.0 20:18.5
190 Brent Kerby Lynn Camp 616 114 5:55.1 159 6:39.5 223 5:13.0 244 2:30.8 20:18.5
191 Preston Barber Frankfort 517 231 6:22.5 167 6:41.0 142 4:51.4 212 2:23.7 20:18.7
192 Jacoby Banks Red Bird 663 191 6:13.1 205 6:52.7 162 4:56.5 169 2:18.4 20:20.9
193 Kye Havens Morgan County 631 164 6:07.2 184 6:47.9 192 5:01.8 221 2:25.5 20:22.5
194 Jarrett Harris Livingston Central 596 181 6:10.1 219 6:58.3 177 4:58.8 139 2:15.3 20:22.6
195 Cole Sutherland Walden 733 210 6:18.3 195 6:49.9 160 4:55.7 170 2:18.5 20:22.6
196 Gavin Howard Trinity (Whitesville) 708 214 6:19.1 203 6:52.0 178 4:58.9 114 2:12.6 20:22.8
197 Harrison Fraley Lexington Christian 583 140 6:00.7 220 6:58.8 204 5:04.7 186 2:19.9 20:24.2
198 Derek Mosley Lynn Camp 618 205 6:16.7 187 6:48.6 200 5:04.0 137 2:15.2 20:24.6
199 Michael Kirk Crittenden County 460 196 6:13.9 162 6:39.8 208 5:05.9 225 2:26.2 20:25.9
200 Ethan Updike Danville 470 156 6:05.1 209 6:54.0 205 5:05.3 201 2:21.6 20:26.1
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
201 Sam Dehart Elliott County 501 148 6:04.1 196 6:50.1 216 5:09.1 214 2:23.9 20:27.4
202 Brandon Mitchell Fort Knox 514 203 6:16.2 210 6:54.2 155 4:54.6 210 2:23.4 20:28.5
203 John Boursaw Burgin 454 97 5:50.5 212 6:54.8 222 5:12.7 249 2:31.6 20:29.7
204 Isaac Dodson Sayre 671 208 6:17.0 207 6:52.8 189 5:01.4 180 2:19.5 20:30.8
205 Ethan Carpenter Frankfort 518 143 6:02.9 193 6:49.9 218 5:09.4 238 2:28.9 20:31.1
206 Austin Napier Red Bird 668 195 6:13.9 202 6:51.9 217 5:09.3 157 2:17.1 20:32.4
207 Michael Bush Louisville Collegiate 604 220 6:20.2 213 6:55.2 171 4:57.4 191 2:20.5 20:33.4
208 Jacob Howard Trinity (Whitesville) 709 238 6:27.8 181 6:45.7 182 4:59.9 194 2:20.8 20:34.3
209 Joseph Slone East Ridge 488 211 6:18.8 194 6:49.9 206 5:05.5 192 2:20.7 20:35.1
210 Chase Wilson Elliott County 509 239 6:28.5 211 6:54.5 198 5:03.3 94 2:10.3 20:36.7
211 Jeremy Pack Morgan County 633 186 6:11.4 214 6:55.2 211 5:07.7 209 2:23.3 20:37.9
212 Zach Holt Edmonson County 494 190 6:12.7 215 6:56.7 209 5:07.0 203 2:21.9 20:38.4
213 Brad Howell East Ridge 484 184 6:10.6 221 6:58.8 225 5:13.3 193 2:20.7 20:43.5
214 Connor Hogsten Raceland 662 215 6:19.3 185 6:48.2 215 5:08.8 234 2:28.1 20:44.5
215 Tyler Hughes Piarist 649 202 6:16.0 204 6:52.2 221 5:11.9 223 2:25.9 20:46.2
216 Holden McKnight Danville 466 138 5:59.7 234 7:09.2 234 5:15.9 198 2:21.3 20:46.3
217 Brayden Taylor Trimble County 707 217 6:19.7 200 6:51.4 202 5:04.4 246 2:31.1 20:46.7
218 Adolphe Onusumba Red Bird 669 235 6:25.9 197 6:50.5 201 5:04.3 224 2:26.0 20:46.8
219 Chase Hendricks University Heights 712 178 6:09.7 227 7:02.8 214 5:08.1 230 2:27.0 20:47.7
220 Chase Hord Campbellsville 455 221 6:20.2 224 6:59.6 207 5:05.8 207 2:22.8 20:48.6
221 Michael Faughn Dawson Springs 473 260 6:37.1 217 6:57.1 176 4:58.4 156 2:17.0 20:49.8
222 Brevon Ricker Menifee County 620 216 6:19.6 225 7:00.2 212 5:08.0 220 2:25.4 20:53.2
223 Keghan Thompson East Ridge 489 204 6:16.5 144 6:36.2 252 5:26.9 259 2:34.3 20:54.0
224 Andrew Wagner Walden 734 228 6:21.7 222 6:59.0 219 5:10.3 215 2:23.9 20:55.0
225 Trenton Hammonds Jackson County 568 194 6:13.7 216 6:56.7 229 5:14.3 266 2:36.6 21:01.5
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
226 Mclain Barber Frankfort 516 222 6:20.3 218 6:58.0 239 5:18.0 235 2:28.2 21:04.6
227 Bryce Helton Red Bird 667 213 6:18.9 223 6:59.4 241 5:19.9 228 2:26.6 21:04.9
228 Jake Weston Bethlehem 431 232 6:24.4 229 7:05.2 224 5:13.3 227 2:26.5 21:09.5
229 JT Livers Bethlehem 426 189 6:12.5 231 7:07.0 248 5:24.2 222 2:25.8 21:09.7
230 Caleb Helton Lynn Camp 615 234 6:24.8 233 7:08.9 230 5:15.3 197 2:21.3 21:10.4
231 Will Smith Somerset 683 165 6:07.7 235 7:09.5 243 5:21.6 250 2:31.7 21:10.7
232 Noah Pack Morgan County 634 223 6:20.3 226 7:02.0 240 5:18.9 255 2:33.0 21:14.3
233 Mitchell Mohney Beechwood 418 245 6:31.7 230 7:06.0 227 5:14.2 213 2:23.7 21:15.7
234 Braden Davis Owensboro Catholic 640 259 6:36.7 239 7:13.9 213 5:08.0 172 2:18.9 21:17.6
235 Charles Hobelmann Owensboro Catholic 643 241 6:29.8 238 7:11.6 235 5:16.0 195 2:20.8 21:18.3
236 Ankit Halder Walden 729 237 6:27.7 245 7:16.5 220 5:11.7 211 2:23.5 21:19.6
237 Austin Purvis Green County 539 248 6:32.0 232 7:07.7 228 5:14.3 231 2:27.1 21:21.3
238 Jonah Miller Edmonson County 498 219 6:19.8 249 7:18.3 226 5:13.3 245 2:31.1 21:22.6
239 Mark Berg Fulton County 526 207 6:16.8 240 7:15.1 238 5:17.8 260 2:34.5 21:24.4
240 Jarrett Prunty Edmonson County 499 254 6:34.3 243 7:15.9 233 5:15.9 199 2:21.4 21:27.6
241 Keegan Congleton Trimble County 701 246 6:31.8 228 7:03.9 245 5:22.0 251 2:32.4 21:30.2
242 Logan Griffiths Fulton County 531 247 6:31.9 237 7:11.2 232 5:15.6 253 2:32.5 21:31.3
243 Aiden Morgan Livingston Central 598 255 6:35.3 236 7:10.0 236 5:16.9 243 2:30.5 21:32.8
244 Wade Luttrell Edmonson County 497 256 6:35.3 241 7:15.4 231 5:15.5 236 2:28.2 21:34.4
245 Wade Copley Pikeville 651 206 6:16.8 247 7:17.5 251 5:26.3 263 2:35.5 21:36.1
246 Tristan Gray Somerset 681 236 6:26.9 254 7:20.3 237 5:17.0 256 2:33.0 21:37.3
247 Logan Phelps Metcalfe County 621 218 6:19.7 253 7:19.5 257 5:30.0 242 2:29.7 21:39.0
248 Jaden Stewart Lynn Camp 619 252 6:33.8 242 7:15.8 249 5:24.9 216 2:24.7 21:39.3
249 Isaac Wright Morgan County 635 257 6:35.8 248 7:18.2 244 5:22.0 226 2:26.3 21:42.4
250 Lane Hawn Williamsburg 748 240 6:29.2 246 7:17.2 247 5:23.7 254 2:32.5 21:42.7
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
251 Hayden Back Somerset 677 233 6:24.7 251 7:18.8 242 5:21.4 268 2:38.0 21:43.0
252 Eli Rose East Ridge 486 242 6:29.8 257 7:23.2 254 5:28.9 208 2:23.3 21:45.3
253 Luke Mullins Trimble County 704 244 6:30.4 244 7:16.3 260 5:33.8 217 2:25.1 21:45.8
254 Nolan DeJarnette Hancock County 544 243 6:30.0 256 7:20.7 250 5:26.0 258 2:33.4 21:50.2
255 Jacob Colwell East Ridge 481 253 6:34.2 250 7:18.6 255 5:29.3 237 2:28.9 21:51.1
256 Drew Martin Middlesboro 625 262 6:37.9 258 7:23.5 246 5:23.2 252 2:32.4 21:57.1
257 Martin Dick Somerset 680 251 6:33.5 260 7:26.5 258 5:31.7 248 2:31.3 22:03.2
258 Cameron Michaelis Middlesboro 626 261 6:37.8 263 7:29.6 253 5:27.1 241 2:29.6 22:04.2
259 Hayden Shearn Hancock County 546 267 6:40.2 252 7:19.3 256 5:29.3 265 2:36.4 22:05.5
260 Christian Hinojos Fort Knox 512 266 6:39.9 259 7:24.4 264 5:42.5 232 2:27.1 22:13.9
261 Jacom Wagner Hancock County 548 265 6:39.9 264 7:30.0 261 5:37.7 257 2:33.2 22:20.9
262 Zach Ramirez Louisville Collegiate 610 250 6:33.1 255 7:20.6 263 5:41.2 277 2:46.1 22:21.0
263 Morgan Bellamy Jackson County 566 274 6:50.0 261 7:26.9 259 5:32.5 262 2:34.9 22:24.4
264 Wesley Payne Lexington Christian 587 249 6:32.3 267 7:41.5 267 5:48.9 261 2:34.9 22:37.7
265 Joshua Bilenge Red Bird 664 229 6:22.0 262 7:28.9 275 6:02.0 279 2:47.8 22:40.8
266 Christopher Roberts Elliott County 506 258 6:36.3 265 7:31.2 273 5:58.7 270 2:39.5 22:45.8
267 Alex Parks Livingston Central 599 271 6:48.3 266 7:34.9 262 5:40.0 275 2:44.6 22:48.0
268 Theo Ungs Danville 469 275 6:51.1 272 7:50.9 266 5:47.3 240 2:29.2 22:58.7
269 Jaydyn Newell Fort Knox 515 270 6:45.7 268 7:41.8 271 5:55.4 264 2:36.4 22:59.4
270 Lucas Roberts Jackson County 571 268 6:42.6 270 7:49.2 268 5:49.2 273 2:42.3 23:03.4
271 Carson King Bracken County 450 272 6:49.8 271 7:49.5 265 5:44.3 274 2:44.4 23:08.1
272 Cole Blakeman Somerset 678 263 6:39.1 274 7:55.8 269 5:49.4 280 2:50.4 23:14.8
273 Caleb Baker Middlesboro 622 264 6:39.3 269 7:48.6 278 6:14.3 267 2:37.8 23:20.1
274 Griffin DeJarnette Hancock County 543 277 6:57.3 273 7:53.2 272 5:55.6 269 2:39.1 23:25.3
275 David Walden Bath County 412 269 6:44.8 277 8:12.0 270 5:53.5 272 2:41.3 23:31.7
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
276 Trevor Raney Middlesboro 628 278 7:02.3 275 8:00.4 274 5:59.8 271 2:39.7 23:42.3
277 Kainan Goodaker Livingston Central 595 276 6:56.1 276 8:09.1 277 6:13.6 239 2:29.1 23:48.0
278 Jonathan Green Walden 727 279 7:28.0 279 8:38.3 276 6:07.1 233 2:28.0 24:41.5
279 Diego Tovias Bath County 411 273 6:49.8 278 8:37.2 280 6:42.3 276 2:45.6 24:55.1
280 Blake Roe Elliott County 507 280 7:30.7 280 9:05.4 279 6:23.2 278 2:46.8 25:46.3
281 Bailey Helton Middlesboro 624 281 7:35.6 281 9:20.9 282 7:00.5 282 3:11.3 27:08.4
282 Dalton Hylton East Ridge 485 285 8:30.9 283 9:27.4 281 6:44.3 281 2:56.9 27:39.6
283 Axell Mungula Hancock County 545 282 7:54.1 282 9:23.0 283 7:10.8 283 3:26.7 27:54.7
284 Hunter Cure East Ridge 483 283 8:27.4 284 9:35.7 284 7:38.3 284 3:31.9 29:13.5
285 Noah Rogers Bath County 410 284 8:30.8 285 10:24.6 285 8:00.0 285 3:40.0 30:35.7
286 Skyler Lowe Morgan County 632 286 9:54.6 286 11:45.2 286 8:21.0 286 4:05.7 34:06.6
Top  

Girls Class AA 5K

  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 Addi Dewey Christian Academy-Louisville 824 7 6:01.0 1 6:22.8 1 4:37.5 1 2:11.7 19:13.0
2 Rebekah Howard Ashland Blazer 767 2 5:58.5 2 6:28.5 3 4:48.6 8 2:16.2 19:31.9
3 Maddie Strong Scott 1025 1 5:58.4 4 6:30.6 4 4:48.8 17 2:20.6 19:38.5
4 Makena Gillion Franklin County 874 4 5:58.9 3 6:30.4 5 4:48.9 19 2:21.2 19:39.6
5 Kaylee Wilson Christian Academy-Louisville 830 9 6:01.7 5 6:37.6 6 4:49.9 3 2:13.7 19:43.1
6 Bethany Simpson Bourbon County 786 3 5:58.8 7 6:38.4 9 4:53.9 2 2:12.5 19:43.7
7 Juliana Ellington Scott 1018 13 6:06.1 8 6:40.3 2 4:45.3 6 2:15.5 19:47.3
8 Emma Kendall Collins 834 5 5:59.3 10 6:40.5 8 4:53.0 31 2:24.8 19:57.7
9 MaKayla Felty Bourbon County 781 6 6:00.0 11 6:44.0 14 5:01.0 22 2:21.8 20:06.9
10 Maggie Schroeder Highlands 893 25 6:16.9 6 6:38.3 7 4:52.3 26 2:23.3 20:10.9
11 Emma Hupp North Oldham 968 10 6:04.5 12 6:47.0 18 5:02.0 11 2:17.9 20:11.6
12 Dyllan Hasler Scott 1020 8 6:01.4 16 6:50.8 15 5:01.4 9 2:17.8 20:11.6
13 Alyssa Harris Highlands 891 17 6:09.0 17 6:52.6 11 4:58.5 4 2:14.3 20:14.5
14 Paige Decker Mason County 940 11 6:04.8 15 6:49.2 13 4:59.7 30 2:24.7 20:18.5
15 Makenna Jenson Taylor County 1036 21 6:13.2 13 6:47.5 10 4:56.5 29 2:24.1 20:21.5
16 Emma Wilkins Christian Academy-Louisville 829 31 6:18.1 9 6:40.3 19 5:02.4 18 2:21.1 20:22.0
17 Emma Musgrave Elizabethtown 859 19 6:12.1 21 6:55.8 12 4:59.4 7 2:15.6 20:22.9
18 Emma Steff Warren East 1059 15 6:07.4 23 6:56.3 20 5:03.7 5 2:15.5 20:23.0
19 Clayra Darnell Mercer County 948 20 6:12.4 19 6:54.9 23 5:04.6 12 2:18.6 20:30.6
20 Alyssa Bisotti Mason County 936 38 6:22.8 14 6:48.1 22 5:04.4 10 2:17.9 20:33.4
21 Hannah Morton Corbin 845 28 6:17.7 24 6:56.9 17 5:01.9 14 2:20.1 20:36.8
22 Sophia Simmons Boyd County 797 16 6:07.7 22 6:55.9 35 5:12.1 21 2:21.6 20:37.4
23 Emma Campbell Western Hills 1070 14 6:07.2 18 6:54.8 26 5:08.2 54 2:28.5 20:38.8
24 Autumn Egleston Rowan County 999 12 6:05.7 20 6:55.7 28 5:09.5 61 2:30.0 20:41.0
25 Eden Brumer Highlands 887 18 6:10.1 26 7:00.1 24 5:06.1 37 2:26.6 20:43.0
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
26 Allison Clemons Scott 1016 26 6:17.1 36 7:05.8 25 5:07.3 27 2:23.9 20:54.2
27 Alyssa Sharp Casey County 819 29 6:17.8 42 7:07.7 21 5:04.1 32 2:24.9 20:54.6
28 Jett Bradley Western Hills 1069 30 6:18.0 25 6:59.2 38 5:13.8 41 2:26.8 20:58.0
29 Aubree Hay Ashland Blazer 765 23 6:15.3 37 7:06.0 42 5:15.1 24 2:22.4 20:58.9
30 Laney Coleman Scott 1017 27 6:17.5 46 7:10.8 39 5:13.9 16 2:20.5 21:02.8
31 Natalie Reynolds Taylor County 1041 39 6:23.4 38 7:06.0 30 5:10.4 25 2:23.0 21:03.0
32 Victoria Dotson Rockcastle County 991 22 6:13.8 44 7:09.3 60 5:20.8 20 2:21.4 21:05.5
33 Lilly Vest Collins 836 45 6:26.6 28 7:02.3 31 5:11.1 46 2:27.8 21:08.0
34 Elizabeth Lavinder Mason County 944 32 6:18.9 31 7:03.6 43 5:15.6 63 2:30.1 21:08.4
35 Lorin Neal Scott 1024 49 6:29.0 39 7:06.1 27 5:09.4 33 2:25.1 21:09.7
36 Lauren Morris Perry County Central 978 46 6:27.3 33 7:04.6 40 5:14.3 36 2:26.4 21:12.7
37 Alexis Dotson Rockcastle County 990 24 6:15.9 43 7:08.3 49 5:18.3 70 2:31.5 21:14.0
38 Morgan Carpenter Mason County 938 34 6:20.8 41 7:07.5 44 5:16.1 74 2:32.2 21:16.7
39 Janna Leef Christian Academy-Louisville 825 65 6:36.8 27 7:01.7 29 5:10.0 56 2:28.6 21:17.3
40 Kiera Carlee Franklin County 873 37 6:22.6 45 7:10.2 47 5:17.4 43 2:27.4 21:17.8
41 Alissa Campbell Highlands 889 82 6:44.8 52 7:13.0 16 5:01.7 13 2:19.1 21:18.7
42 Allison Melhorn Christian Academy-Louisville 826 68 6:37.3 30 7:03.4 32 5:11.5 42 2:27.1 21:19.4
43 Ruby Smith Highlands 894 44 6:26.5 34 7:04.9 55 5:19.9 65 2:30.3 21:21.7
44 Christiana Brittian Nelson County 955 47 6:27.8 29 7:03.2 53 5:19.7 75 2:32.4 21:23.2
45 Katie Boshears Bourbon County 780 41 6:25.9 61 7:18.5 54 5:19.8 15 2:20.4 21:24.7
46 Sophia Warthen Elizabethtown 863 62 6:36.2 49 7:11.2 36 5:12.2 35 2:26.1 21:25.9
47 Emily Harrington Boyd County 793 36 6:21.5 54 7:15.8 48 5:17.6 86 2:33.8 21:28.8
48 Rachel Gaynor North Oldham 967 59 6:35.4 35 7:05.5 46 5:16.8 72 2:31.9 21:29.8
49 Annabelle Tarter Boyle County 808 72 6:39.6 50 7:11.2 34 5:12.0 47 2:27.8 21:30.8
50 Abby Vaughn Casey County 820 53 6:32.7 32 7:04.2 63 5:23.4 78 2:32.8 21:33.2
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
51 Riley Brown East Carter 850 35 6:21.2 68 7:23.2 57 5:20.4 59 2:29.9 21:34.8
52 Adrienne Harris Highlands 890 52 6:31.9 57 7:17.5 45 5:16.3 58 2:29.5 21:35.3
53 Hayden Faris Mason County 941 57 6:34.2 48 7:11.2 50 5:19.0 84 2:33.5 21:38.1
54 Ariah Egleston Rowan County 998 43 6:26.3 58 7:17.7 61 5:21.2 91 2:34.3 21:39.6
55 Caroline Bobnar Christian Academy-Louisville 822 69 6:37.6 53 7:13.9 52 5:19.7 52 2:28.3 21:39.7
56 Maddie Riley Taylor County 1042 80 6:43.3 56 7:17.0 41 5:14.4 49 2:28.0 21:42.8
57 Naia Hutchins Boyle County 804 66 6:37.0 40 7:07.5 56 5:20.2 116 2:39.1 21:44.0
58 Madi Perraut Bourbon County 785 40 6:25.3 60 7:18.4 72 5:28.0 89 2:34.2 21:46.0
59 Autumn Jenkins Butler County 809 55 6:33.2 62 7:18.5 58 5:20.6 98 2:35.3 21:47.7
60 Emma Martin Calloway County 811 93 6:52.7 47 7:11.0 33 5:11.9 80 2:33.0 21:48.7
61 Laila Gross Larue County 902 84 6:47.2 59 7:18.0 51 5:19.3 55 2:28.5 21:53.2
62 Lydia Rose North Oldham 971 58 6:34.6 51 7:12.8 65 5:24.8 139 2:42.4 21:54.6
63 Haley Fielding Ashland Blazer 764 56 6:33.5 82 7:30.8 70 5:27.4 28 2:24.0 21:55.8
64 Riley Brame Trigg County 1046 104 6:55.8 55 7:16.5 37 5:13.8 68 2:31.4 21:57.6
65 Grace Evans Collins 832 33 6:19.4 63 7:18.9 127 5:45.0 102 2:36.2 21:59.6
66 Lexie Sworski Boyd County 799 54 6:33.0 87 7:34.3 64 5:24.3 57 2:29.1 22:00.8
67 Layla Henderson Mason County 942 73 6:39.7 69 7:23.8 79 5:30.4 88 2:34.0 22:08.1
68 Jordan Riley Russell 1014 50 6:29.9 83 7:32.3 75 5:29.5 105 2:36.8 22:08.6
69 Kayma Wolfinbarger Highlands 895 51 6:31.9 95 7:36.7 90 5:34.4 38 2:26.7 22:09.9
70 Emily Pearman Elizabethtown 861 61 6:36.0 75 7:27.1 84 5:32.5 96 2:34.6 22:10.3
71 Ava Stone Webster County 1066 127 7:02.7 65 7:20.2 59 5:20.7 44 2:27.5 22:11.2
72 Aurora Zaranko North Oldham 972 70 6:37.6 76 7:27.4 85 5:32.5 90 2:34.3 22:11.9
73 Jaydee DeGraffenreid Franklin-Simpson 879 71 6:37.8 96 7:36.9 69 5:27.3 62 2:30.0 22:12.2
74 Alexis Decker Mason County 939 75 6:40.6 70 7:24.8 82 5:31.8 100 2:36.1 22:13.5
75 Reece Powell Webster County 1064 108 6:57.4 66 7:20.5 62 5:21.4 87 2:34.0 22:13.5
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
76 Asia Franzel North Oldham 966 60 6:35.9 78 7:28.6 103 5:38.5 81 2:33.1 22:16.2
77 Emmy Kay Adair Lexington Catholic 923 79 6:43.0 84 7:32.7 74 5:29.1 69 2:31.4 22:16.3
78 Kylie Hernandez Bourbon County 783 42 6:26.2 67 7:20.8 139 5:51.7 113 2:37.9 22:16.8
79 Emma Watson Rockcastle County 996 103 6:55.6 85 7:33.7 68 5:26.6 23 2:22.0 22:18.1
80 Campbell Roby Bardstown 776 86 6:48.6 71 7:25.7 66 5:26.2 110 2:37.6 22:18.3
81 Molly Stigers Franklin County 877 63 6:36.5 98 7:38.2 101 5:37.8 48 2:27.9 22:20.6
82 Emma Maynard Taylor County 1038 85 6:47.9 74 7:26.9 73 5:28.1 112 2:37.8 22:20.8
83 Emily Harrod Western Hills 1071 97 6:54.1 81 7:30.3 71 5:27.4 67 2:31.3 22:23.3
84 Dede Barbee Trigg County 1045 105 6:55.8 79 7:28.6 88 5:33.7 34 2:25.7 22:23.9
85 Ainsley Smith Calloway County 813 90 6:51.4 64 7:19.6 92 5:35.2 114 2:38.0 22:24.3
86 Emma Steel Boyd County 798 67 6:37.0 92 7:35.6 78 5:30.4 137 2:42.2 22:25.4
87 Sadie Chaffins Greenup County 882 98 6:54.3 77 7:27.8 81 5:31.2 73 2:32.2 22:25.6
88 Audrey Bucknam Collins 831 106 6:56.1 91 7:35.6 67 5:26.5 50 2:28.1 22:26.3
89 Cheyenna Neal Franklin-Simpson 880 48 6:28.8 105 7:41.8 124 5:44.7 107 2:37.2 22:32.6
90 Constance Johnson Lincoln County 927 87 6:49.6 104 7:41.3 87 5:33.5 53 2:28.4 22:32.9
91 Alexis Slone Lincoln County 931 89 6:50.9 102 7:40.1 89 5:33.9 51 2:28.2 22:33.2
92 Taylor Crawford Boyd County 792 74 6:40.4 101 7:39.9 97 5:36.2 111 2:37.7 22:34.3
93 Erin Oneill Nelson County 961 119 7:01.6 72 7:26.8 80 5:30.7 101 2:36.1 22:35.3
94 Valerie Fieberg Boyle County 800 78 6:42.4 108 7:42.7 109 5:39.7 66 2:30.5 22:35.5
95 Reese Bush Trigg County 1047 102 6:55.0 80 7:29.5 86 5:33.4 121 2:39.7 22:37.9
96 Haley Blevins Mercer County 946 64 6:36.8 133 7:57.1 76 5:30.0 94 2:34.5 22:38.6
97 Mary Stephens East Carter 852 81 6:43.5 109 7:42.7 100 5:37.7 97 2:34.7 22:38.7
98 Lauren Faulkner Corbin 841 91 6:52.0 100 7:39.8 110 5:40.4 39 2:26.8 22:39.1
99 Stevie McSorley Russell 1012 99 6:54.4 94 7:36.1 93 5:35.3 83 2:33.3 22:39.3
100 Jenna Dossett Nelson County 958 126 7:02.6 88 7:34.7 95 5:35.5 40 2:26.8 22:39.8
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
101 Alyssa Jones Elizabethtown 857 112 6:59.1 90 7:34.9 102 5:37.9 60 2:30.0 22:42.0
102 Claire Dossett Nelson County 957 96 6:53.6 106 7:42.3 96 5:35.6 71 2:31.7 22:43.4
103 Brooklyn Smith Calloway County 814 141 7:07.0 73 7:26.8 77 5:30.1 136 2:42.2 22:46.2
104 Courtney Fitzpatrick Russell 1008 77 6:42.3 129 7:54.6 113 5:41.2 64 2:30.2 22:48.3
105 Maggie Johnson Lawrence County 911 95 6:53.6 86 7:34.1 107 5:39.5 128 2:41.0 22:48.4
106 Kaitlyn Bader Christian Academy-Louisville 821 111 6:58.6 93 7:35.7 91 5:34.9 126 2:40.5 22:49.8
107 Grace Hill Trigg County 1049 109 6:57.5 103 7:40.3 99 5:36.8 103 2:36.4 22:51.1
108 Audrey Larue Nelson County 959 128 7:02.7 89 7:34.8 94 5:35.4 120 2:39.7 22:52.7
109 Olivia Walton Bardstown 777 129 7:03.4 99 7:38.5 108 5:39.5 82 2:33.1 22:54.7
110 Alicia Durfee Paducah Tilghman 973 83 6:46.0 116 7:48.4 130 5:46.1 95 2:34.6 22:55.2
111 Lily Matthiessen North Oldham 970 76 6:42.1 110 7:43.2 126 5:45.0 171 2:49.7 23:00.2
112 Jenna Reynolds Taylor County 1040 153 7:12.3 97 7:37.2 83 5:32.3 124 2:40.0 23:02.0
113 Alli Manley Spencer County 1033 94 6:53.6 118 7:49.0 121 5:43.4 106 2:37.1 23:03.2
114 Laura Vidourek Collins 838 120 7:01.6 125 7:53.2 98 5:36.4 79 2:32.8 23:04.1
115 Ryann Brown East Carter 851 110 6:58.5 115 7:46.8 104 5:39.1 131 2:41.4 23:05.8
116 Madison Bertram Taylor County 1034 115 7:00.8 111 7:43.5 105 5:39.2 142 2:42.6 23:06.2
117 Addyson Meadows Greenup County 883 130 7:03.7 107 7:42.4 114 5:41.5 122 2:39.8 23:07.5
118 Kaycee Moore Rowan County 1003 132 7:04.6 120 7:50.9 111 5:40.4 76 2:32.7 23:08.8
119 Mary Hope Jackson Corbin 843 122 7:02.2 123 7:51.4 120 5:42.9 77 2:32.7 23:09.4
120 Ceeley Floyd Russell 1009 124 7:02.3 112 7:43.8 115 5:41.6 138 2:42.3 23:10.1
121 McKenzie Settles Lincoln County 930 125 7:02.5 122 7:51.2 118 5:42.8 93 2:34.4 23:11.1
122 Lillian Page Bourbon County 784 92 6:52.7 132 7:55.9 128 5:45.6 108 2:37.2 23:11.4
123 Sophie Price Rowan County 1004 133 7:04.7 121 7:51.2 116 5:41.6 109 2:37.6 23:15.3
124 Kylie Alford Trigg County 1044 131 7:04.1 113 7:45.2 129 5:46.1 123 2:39.8 23:15.3
125 Elizabeth Valles Franklin County 878 116 7:00.9 124 7:51.9 119 5:42.9 133 2:41.5 23:17.2
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
126 Mia Dennis Larue County 900 121 7:01.9 119 7:49.3 122 5:44.1 145 2:42.8 23:18.3
127 Emma Jackson Boyle County 805 88 6:49.8 138 8:00.8 117 5:42.2 163 2:47.5 23:20.3
128 Julia Brown Bardstown 770 113 6:59.3 136 8:00.0 112 5:40.6 130 2:41.2 23:21.3
129 Mia Burress Bardstown 771 100 6:54.8 114 7:46.7 140 5:52.5 164 2:47.9 23:21.9
130 Ainsley Roby Bardstown 775 138 7:06.8 127 7:54.3 125 5:44.8 129 2:41.1 23:27.1
131 Riley Goodman Russell 1010 114 7:00.1 126 7:53.4 150 5:55.8 125 2:40.3 23:29.6
132 Nancy Haddad Boyle County 803 117 7:00.9 128 7:54.5 131 5:46.1 166 2:48.2 23:29.9
133 Mia Cassady Glasgow 881 123 7:02.3 130 7:54.8 148 5:55.4 143 2:42.8 23:35.5
134 Kaylie Hurst Bardstown 773 135 7:06.1 134 7:58.0 157 5:57.9 92 2:34.4 23:36.6
135 Michelle Mingus Nelson County 960 143 7:08.5 149 8:04.7 106 5:39.3 155 2:44.6 23:37.3
136 Leticia Salazar Larue County 908 151 7:11.6 148 8:04.3 133 5:47.6 85 2:33.7 23:37.3
137 Erin Darland Mercer County 947 142 7:07.2 140 8:01.5 136 5:50.4 134 2:41.6 23:40.9
138 Marielle Delpilar Fort Campbell 866 160 7:18.0 135 7:58.2 134 5:48.0 117 2:39.3 23:43.7
139 Livi Ricks Trigg County 1052 144 7:09.1 142 8:02.3 152 5:55.9 148 2:43.9 23:51.3
140 Katherine Lewis Mercer County 951 150 7:11.5 165 8:16.0 154 5:56.6 45 2:27.7 23:52.1
141 Taylor French Corbin 842 170 7:22.9 151 8:06.0 132 5:47.0 104 2:36.7 23:52.8
142 Shayley Reed Lincoln County 929 146 7:10.4 154 8:08.1 149 5:55.7 119 2:39.5 23:53.9
143 Mary Grace Vest Collins 837 139 7:06.8 139 8:01.2 158 5:58.4 168 2:48.6 23:55.1
144 Ryleigh Powell Webster County 1065 182 7:26.9 141 8:02.2 123 5:44.3 135 2:41.9 23:55.5
145 Cady Schoeck Warren East 1057 152 7:11.9 146 8:03.7 153 5:56.5 150 2:44.2 23:56.3
146 TaLeah Harrison Doss 849 107 6:57.0 166 8:16.3 170 6:05.2 118 2:39.4 23:57.9
147 Taylor Baber East Jessamine 853 101 6:55.0 131 7:55.4 196 6:23.3 151 2:44.2 23:58.1
148 Grayson Haynes Webster County 1061 176 7:25.3 147 8:03.8 144 5:53.8 99 2:36.1 23:59.2
149 Caroline Janes Thomas Nelson 1043 134 7:05.1 164 8:13.7 141 5:52.8 165 2:48.1 23:59.9
150 Taylor Full Elizabethtown 856 156 7:16.6 145 8:03.6 147 5:55.3 156 2:44.7 24:00.3
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
151 Jessica Wicker Calloway County 817 158 7:17.3 144 8:03.4 145 5:54.5 157 2:45.4 24:00.7
152 Eliza Boone Franklin County 872 118 7:01.3 137 8:00.6 172 6:08.2 176 2:50.8 24:00.9
153 Emma Leitenberger Mercer County 950 148 7:11.2 156 8:09.6 168 6:03.9 115 2:38.2 24:03.0
154 Christiana Lytle Rowan County 1001 157 7:16.6 161 8:11.8 143 5:53.3 141 2:42.5 24:04.3
155 Emma Lovelace Bardstown 774 147 7:10.5 160 8:11.6 166 6:02.0 132 2:41.4 24:05.6
156 Mackenzie Curry Corbin 840 166 7:22.1 150 8:05.9 135 5:48.4 173 2:50.0 24:06.6
157 Akacia Kurtz Henry County 885 162 7:19.0 155 8:08.7 151 5:55.8 159 2:46.4 24:10.1
158 Alyssa Wicker Calloway County 816 188 7:30.3 143 8:03.1 142 5:52.9 154 2:44.6 24:10.9
159 Cailyn Godsey Boyle County 802 187 7:30.1 152 8:06.2 137 5:51.3 153 2:44.5 24:12.2
160 Chelsie Napier Perry County Central 979 159 7:17.9 163 8:13.7 156 5:57.9 162 2:47.2 24:16.8
161 Camberleigh Maxi-Stepp Lawrence County 914 145 7:09.9 168 8:16.9 162 6:00.9 170 2:49.0 24:16.9
162 Analiese Levinson Paducah Tilghman 974 194 7:36.3 157 8:09.7 138 5:51.7 140 2:42.4 24:20.2
163 Sophie Adkins Lawrence County 909 183 7:27.7 159 8:10.3 161 6:00.0 146 2:42.9 24:21.1
164 Ashley Bailey Powell County 984 165 7:20.4 162 8:12.3 159 5:59.2 172 2:49.9 24:22.0
165 Bridget Siddle Elizabethtown 862 137 7:06.6 117 7:48.8 189 6:17.6 215 3:09.1 24:22.2
166 Anna Claire Carwile Nelson County 956 173 7:24.5 167 8:16.7 163 6:01.0 144 2:42.8 24:25.1
167 Jasmine Webb Russell 1015 149 7:11.3 172 8:21.9 165 6:01.5 174 2:50.4 24:25.2
168 Kali Graham Casey County 818 164 7:20.4 170 8:19.4 160 5:59.7 160 2:46.7 24:26.3
169 Jasmine Steele Lincoln County 932 161 7:18.9 176 8:25.6 164 6:01.3 149 2:44.1 24:30.0
170 Abriella Edelen Shelby County 1027 136 7:06.4 178 8:28.0 174 6:09.4 167 2:48.2 24:32.1
171 caroline Nalley Webster County 1063 192 7:35.5 153 8:07.1 155 5:57.4 186 2:53.0 24:33.2
172 Kayla Maupin Larue County 907 168 7:22.7 158 8:09.9 178 6:12.6 178 2:51.0 24:36.3
173 Kailani Fisher Shelby County 1028 140 7:07.0 180 8:29.8 173 6:08.8 180 2:51.9 24:37.6
174 Delani Baskett Webster County 1060 185 7:28.9 169 8:18.1 171 6:06.6 169 2:48.7 24:42.4
175 Peyton McCubbin Taylor County 1039 174 7:24.7 175 8:24.9 167 6:02.7 181 2:51.9 24:44.2
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
176 Kirsten Harper Larue County 905 184 7:28.6 171 8:19.7 179 6:12.6 161 2:46.9 24:47.9
177 Anastasia Newsome Elizabethtown 860 154 7:15.4 182 8:30.8 176 6:10.8 187 2:54.3 24:51.5
178 Lauren Steely Corbin 847 171 7:22.9 173 8:22.8 185 6:15.3 185 2:52.7 24:53.9
179 Erin Borders Boyd County 791 178 7:26.6 183 8:32.7 175 6:10.7 158 2:46.0 24:56.2
180 Alyssa Hodge Rockcastle County 992 169 7:22.8 177 8:27.0 183 6:14.7 184 2:52.6 24:57.2
181 Jazmine Brannon Bell County 779 155 7:16.2 191 8:40.3 177 6:12.0 193 2:55.9 25:04.5
182 Abbagail Grimes Franklin County 876 181 7:26.9 174 8:24.4 195 6:22.7 188 2:54.3 25:08.4
183 Emma Wiley Ashland Blazer 768 179 7:26.6 179 8:28.4 190 6:18.3 202 2:59.4 25:12.8
184 Ava Morgan Lincoln County 928 201 7:48.0 200 8:51.8 146 5:54.9 127 2:40.7 25:15.6
185 MaKenna Gayheart Perry County Central 977 167 7:22.2 192 8:42.6 184 6:15.3 200 2:58.1 25:18.2
186 Havannah Kirk Boyd County 795 177 7:26.3 184 8:34.2 187 6:16.8 206 3:01.1 25:18.6
187 Riley Gillis Franklin County 875 180 7:26.7 186 8:35.0 181 6:13.9 210 3:03.8 25:19.5
188 Abigail Burgett Hopkins County Central 896 172 7:23.8 193 8:42.8 194 6:22.3 182 2:52.1 25:21.1
189 Vera Houk Ashland Blazer 766 202 7:48.6 190 8:39.0 182 6:14.2 147 2:43.3 25:25.3
190 Alexandra Stearns Fort Campbell 870 198 7:43.1 181 8:30.6 192 6:19.3 189 2:54.4 25:27.5
191 Taylor Stacy Perry County Central 980 186 7:29.2 195 8:44.3 180 6:12.6 208 3:02.2 25:28.4
192 Shelci Cabarrero-Hernandez Hopkins County Central 897 189 7:31.3 185 8:34.9 200 6:27.8 190 2:55.2 25:29.4
193 Mayci Godbey Lincoln County 926 195 7:38.3 189 8:38.8 191 6:18.3 191 2:55.4 25:31.0
194 Madison King Mercer County 949 203 7:48.6 198 8:47.0 169 6:04.8 175 2:50.7 25:31.2
195 Paige Asher Perry County Central 976 190 7:32.4 197 8:46.9 188 6:16.8 192 2:55.7 25:32.0
196 Alaina Davis Calloway County 810 196 7:41.0 187 8:37.4 186 6:16.5 201 2:58.9 25:33.9
197 Brianna Wimsatt Mercer County 953 193 7:36.3 199 8:49.6 193 6:22.1 197 2:57.3 25:45.4
198 Madison Moody Webster County 1062 200 7:46.1 194 8:44.0 197 6:24.4 195 2:56.9 25:51.6
199 Rachel Whelan Rowan County 1006 163 7:19.2 196 8:46.0 210 6:57.7 179 2:51.0 25:54.1
200 Paris Klemz Shelby County 1030 199 7:44.8 201 8:53.9 198 6:24.7 183 2:52.6 25:56.2
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
201 Brooke Hoffman Scott 1021 175 7:25.1 203 9:05.5 204 6:40.4 196 2:57.2 26:08.3
202 Madeline Thomson Fort Campbell 871 197 7:43.1 188 8:38.5 201 6:35.1 216 3:13.2 26:10.0
203 Leanna Hawkins Shelby County 1029 204 7:50.4 206 9:08.9 199 6:25.2 199 2:57.6 26:22.3
204 Gracie Peavie Rockcastle County 994 209 7:58.6 202 9:03.7 207 6:47.7 152 2:44.4 26:34.5
205 Reyna Morales Warren East 1055 191 7:33.2 208 9:10.2 209 6:54.3 214 3:08.8 26:46.7
206 Haley Davee Fort Campbell 865 214 8:08.1 204 9:06.4 202 6:36.3 198 2:57.5 26:48.4
207 Hannah Powell Boyle County 806 205 7:52.2 209 9:13.8 206 6:45.8 207 3:01.1 26:53.1
208 Hannah McDaniel Collins 835 216 8:19.7 207 9:09.3 205 6:43.4 177 2:51.0 27:03.5
209 Haylee Patterson Paducah Tilghman 975 218 8:23.7 210 9:14.3 203 6:37.6 194 2:56.1 27:11.9
210 Destiny Burke Shelby County 1026 208 7:56.4 205 9:07.6 212 7:01.5 213 3:08.4 27:13.9
211 Abigail McDougal Letcher County Central 920 207 7:55.4 211 9:22.1 216 7:09.1 204 3:00.6 27:27.4
212 Alaina Rogers Fort Campbell 869 210 8:03.5 214 9:29.6 208 6:48.0 219 3:22.2 27:43.4
213 Meg Golden Henry County 884 212 8:07.4 212 9:22.6 213 7:03.5 217 3:14.6 27:48.2
214 Darby Powers Pike County Central 982 215 8:17.1 213 9:26.4 215 7:08.9 203 3:00.2 27:52.7
215 Cheyenne Stark Warren East 1058 217 8:21.1 218 10:09.5 211 7:00.4 205 3:00.7 28:31.9
216 Sallie Robbins Rowan County 1005 213 8:07.4 215 9:39.8 219 7:32.0 220 3:23.8 28:43.2
217 Hope Roark Letcher County Central 922 211 8:06.8 220 10:14.8 220 7:41.0 209 3:03.2 29:05.9
218 Kaylee Banks Letcher County Central 916 221 8:43.2 219 10:11.9 214 7:06.4 212 3:07.1 29:08.8
219 Alison Cantrell Magoffin County 934 219 8:35.9 217 10:08.6 217 7:18.3 211 3:05.9 29:08.8
220 Hayley Caudill Knott County Central 898 206 7:52.6 216 10:00.6 221 7:45.7 221 3:31.1 29:10.1
221 Jaylee Maxie Lawrence County 913 222 8:44.9 223 10:24.5 218 7:19.0 218 3:15.0 29:43.5
222 Emma McGuffey Warren East 1054 223 8:51.3 224 10:29.6     222 11:06.5 30:27.5
223 Gabrielle Salvato Shelby County 1031 224 8:58.7 222 10:18.8     223 11:13.2 30:30.8
224 Abigail Gibson Larue County 901 225 9:15.1 221 10:18.7     224 11:15.3 30:49.1
225 Makenna Jordan Magoffin County 935 220 8:41.9 226 10:56.0     226 11:27.3 31:05.3
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
226 Brooklyn Smith Powell County 987 229 9:49.3 225 10:45.2     225 11:22.9 31:57.5
227 Elise Oppelt Warren East 1056 226 9:35.3 227 10:57.9     228 11:41.5 32:14.8
228 Grace McDougal Letcher County Central 921 228 9:48.4 228 11:06.9     229 12:10.3 33:05.7
229 Jasmine Marcum Pike County Central 981 227 9:46.0 232 12:20.3     227 11:32.2 33:38.6
230 Kandis Jenkins Letcher County Central 918 232 10:24.6 230 12:03.3     230 13:10.7 35:38.7
231 Kandace Collins Letcher County Central 917 231 10:24.3 229 12:03.0     231 13:11.3 35:38.8
232 Abby Little Letcher County Central 919 230 10:24.3 231 12:03.3     232 13:13.4 35:41.1
233 Lauren Ashley Powell County 983 234 10:49.0 233 14:28.3     233 15:28.0 40:45.4
234 Anna Campbell Powell County 986 233 10:39.6 234 14:37.4     234 15:28.5 40:45.6
Top  

Boys Class AA 5K

  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 Ryan Maynard Taylor County 1344 3 5:02.7 2 5:20.0 1 3:57.0 6 1:54.3 16:14.2
2 Caden Miracle Bell County 1098 1 5:02.4 4 5:25.7 3 4:02.7 2 1:51.8 16:22.7
3 Lane Hoyes Thomas Nelson 1351 4 5:02.8 3 5:23.9 2 4:00.7 13 1:56.8 16:24.3
4 Sean Simons Corbin 1153 6 5:05.4 6 5:34.1 4 4:03.1 1 1:50.7 16:33.3
5 JB Terrill Boyd County 1115 7 5:05.6 9 5:37.8 9 4:10.0 3 1:51.8 16:45.3
6 Ryan Roland Webster County 1394 9 5:09.2 5 5:32.1 7 4:09.5 14 1:56.9 16:47.8
7 Ethan Weston DeSales 1155 10 5:10.6 7 5:36.3 6 4:08.0 5 1:53.1 16:48.1
8 Griffin Staude Western Hills 1406 2 5:02.4 1 5:19.0 11 4:10.5 195 2:19.6 16:51.7
9 Trevor Baker Webster County 1388 12 5:11.5 11 5:37.9 10 4:10.4 23 1:59.3 16:59.2
10 Austin Cavanaugh Trigg County 1361 19 5:13.9 12 5:39.8 15 4:12.6 16 1:57.5 17:03.9
11 Jake Pyles North Oldham 1248 14 5:11.6 10 5:37.8 14 4:12.4 33 2:02.0 17:04.0
12 Dakota Brady Nelson County 1235 8 5:07.2 25 5:49.4 12 4:11.1 11 1:56.3 17:04.1
13 Garrett Elrod Warren East 1373 15 5:12.0 13 5:42.0 18 4:15.3 10 1:56.0 17:05.4
14 Ethan Vance Thomas Nelson 1358 21 5:14.3 19 5:47.1 8 4:09.7 7 1:55.2 17:06.4
15 Will Lovell Warren East 1376 16 5:12.4 14 5:42.3 16 4:13.7 34 2:02.0 17:10.6
16 James Stanger Allen County Scottsville 1073 70 5:29.0 8 5:36.8 5 4:05.8 35 2:02.5 17:14.2
17 Mark Cervoni Lexington Catholic 1212 23 5:17.3 17 5:44.9 13 4:12.2 30 2:01.4 17:16.0
18 Garrett West Webster County 1396 13 5:11.6 15 5:42.6 44 4:23.4 18 1:58.7 17:16.5
19 Will Sandlin Scott 1319 5 5:03.9 34 5:54.3 29 4:21.1 20 1:59.0 17:18.4
20 Sam Hopper Highlands 1180 30 5:19.6 16 5:43.2 17 4:15.0 39 2:03.0 17:21.0
21 Jonah Black Corbin 1147 18 5:13.1 35 5:54.8 23 4:18.2 9 1:55.5 17:21.7
22 Austin Terrell Corbin 1154 17 5:12.7 36 5:54.9 24 4:18.2 19 1:58.8 17:24.7
23 Nolan Thomas Collins 1142 20 5:14.1 21 5:47.5 48 4:24.7 21 1:59.2 17:25.6
24 Will Griffith Highlands 1179 29 5:19.4 18 5:46.7 33 4:22.1 17 1:58.4 17:26.7
25 Davis Brown Russell 1295 25 5:18.9 46 5:57.0 26 4:19.4 4 1:52.8 17:28.2
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
26 Spencer Elswick Boyd County 1112 53 5:24.0 28 5:52.4 19 4:16.3 8 1:55.4 17:28.2
27 Sam Jones Highlands 1182 28 5:19.4 20 5:47.2 27 4:20.5 31 2:01.7 17:28.9
28 David Reinhart Lexington Catholic 1216 38 5:21.9 31 5:53.7 20 4:17.6 15 1:56.9 17:30.2
29 Eli Hill Bardstown 1088 35 5:21.6 23 5:49.1 25 4:19.0 37 2:03.0 17:32.8
30 Isaiah Caperton Boyd County 1107 11 5:11.3 42 5:56.4 55 4:27.0 29 2:01.0 17:35.9
31 John Hail Corbin 1149 41 5:22.1 37 5:55.1 28 4:20.5 22 1:59.2 17:37.0
32 Dominic Bilotta Lexington Catholic 1211 39 5:22.0 30 5:53.5 22 4:17.9 48 2:04.3 17:37.9
33 Grant Chaffin Boyd County 1108 26 5:19.0 43 5:56.5 40 4:23.0 24 1:59.8 17:38.4
34 Jon Eades Western Hills 1401 56 5:24.9 22 5:48.6 31 4:21.6 40 2:03.2 17:38.4
35 Daniel Puckett Calloway County 1125 31 5:19.9 27 5:51.1 39 4:22.9 64 2:05.8 17:39.9
36 Ryan Stachon Lexington Catholic 1217 46 5:22.6 32 5:54.0 32 4:21.8 44 2:03.4 17:42.0
37 Dylan Bullen Rockcastle County 1277 27 5:19.2 33 5:54.2 38 4:22.7 65 2:06.2 17:42.4
38 Gabe Vergara Collins 1143 61 5:27.2 47 5:57.6 42 4:23.1 12 1:56.5 17:44.5
39 Dominic Cashion Calloway County 1119 51 5:23.7 45 5:56.9 30 4:21.5 36 2:02.9 17:45.1
40 Layden Wagoner Webster County 1395 55 5:24.8 26 5:51.1 43 4:23.3 87 2:07.9 17:47.2
41 Nathan West Wayne County 1386 24 5:18.4 39 5:55.7 57 4:27.8 75 2:07.2 17:49.3
42 Evan Patel North Oldham 1247 64 5:27.6 38 5:55.5 34 4:22.2 52 2:04.6 17:50.0
43 Isaiah Riggs Mason County 1226 22 5:14.8 50 5:59.4 49 4:24.8 118 2:10.8 17:50.1
44 Max Young Shelby County 1332 33 5:20.9 41 5:56.3 45 4:23.6 125 2:11.3 17:52.3
45 Jacob Morgan Wayne County 1382 34 5:21.4 55 6:01.3 54 4:26.9 38 2:03.0 17:52.7
46 Jonah Stanley Rowan County 1291 32 5:20.3 49 5:58.4 63 4:29.3 54 2:04.9 17:53.1
47 Dalton Nunn Taylor County 1345 40 5:22.1 51 5:59.7 53 4:26.8 62 2:05.7 17:54.4
48 Bryson Lindloff Scott 1318 36 5:21.6 60 6:02.4 50 4:25.3 79 2:07.4 17:56.9
49 Trey Colson Warren East 1372 42 5:22.4 52 6:00.3 64 4:29.4 60 2:05.6 17:57.8
50 Josh Starmer Christian Academy-Louisville 1134 107 5:38.8 48 5:58.0 21 4:17.8 41 2:03.2 17:57.9
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
51 Casey Dickey Bardstown 1085 45 5:22.5 24 5:49.2 86 4:35.8 115 2:10.6 17:58.2
52 Justin Stearns Russell County 1311 48 5:22.9 53 6:00.4 67 4:30.6 61 2:05.6 17:59.6
53 Elijah Pridemore Russell 1301 65 5:27.7 61 6:02.5 47 4:24.4 56 2:05.2 17:59.9
54 Miles Gay North Oldham 1245 44 5:22.5 65 6:03.2 51 4:25.6 98 2:08.8 18:00.3
55 Jake Taylor Paducah Tilghman 1262 68 5:28.6 40 5:56.1 76 4:33.1 51 2:04.5 18:02.5
56 Malcolm Robertson Highlands 1185 83 5:35.0 68 6:03.5 35 4:22.6 32 2:01.9 18:03.1
57 Mason Simmons Boyd County 1113 76 5:31.5 54 6:00.6 41 4:23.1 95 2:08.7 18:04.0
58 Peter Laskey Highlands 1184 69 5:28.8 29 5:52.4 89 4:36.0 99 2:08.9 18:06.2
59 Ben Nelson Calloway County 1123 57 5:24.9 71 6:04.2 74 4:33.0 55 2:05.0 18:07.3
60 Ethan Ransdell North Oldham 1249 91 5:36.7 56 6:01.5 36 4:22.6 73 2:06.9 18:07.9
61 Tommy Ott Christian Academy-Louisville 1131 58 5:26.1 57 6:01.8 65 4:29.8 132 2:11.6 18:09.4
62 Tad Taylor Allen County Scottsville 1074 121 5:41.8 69 6:04.0 46 4:24.2 28 2:00.6 18:10.7
63 Joseph Boyd North Oldham 1244 50 5:23.2 58 6:02.1 85 4:35.7 119 2:10.9 18:12.0
64 Nikhil Akula Western Hills 1399 54 5:24.7 44 5:56.8 81 4:35.0 162 2:15.5 18:12.1
65 Logan Bargo Corbin 1146 63 5:27.6 80 6:08.3 61 4:28.8 80 2:07.5 18:12.3
66 Bosco Tuyisenge Warren Central 1371 130 5:44.6 59 6:02.3 37 4:22.7 43 2:03.4 18:13.1
67 Samuel Peoples Pendleton County 1264 109 5:39.2 64 6:03.1 56 4:27.7 49 2:04.5 18:14.6
68 Jackson Boone Nelson County 1234 49 5:23.0 77 6:07.7 83 4:35.2 94 2:08.6 18:14.7
69 Logan Lindsey Glasgow 1173 112 5:39.6 67 6:03.4 52 4:26.5 58 2:05.4 18:15.1
70 Ean Hill Bardstown 1087 100 5:37.9 66 6:03.2 58 4:28.5 63 2:05.8 18:15.5
71 Skylar Taylor North Oldham 1251 62 5:27.2 87 6:11.3 95 4:36.8 26 2:00.2 18:15.7
72 Garrett McNear Western 1398 82 5:34.4 62 6:02.5 66 4:30.1 96 2:08.8 18:16.0
73 Lucas Hart Rowan County 1287 37 5:21.7 90 6:13.0 78 4:33.8 82 2:07.5 18:16.1
74 Noah Rogers Taylor County 1348 43 5:22.5 63 6:03.0 131 4:45.0 100 2:08.9 18:19.4
75 Gavin Brock Boyd County 1106 73 5:30.7 84 6:10.8 80 4:34.6 45 2:03.7 18:20.0
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
76 Hunter Wethington Spencer County 1342 102 5:38.3 70 6:04.2 69 4:31.0 86 2:07.9 18:21.5
77 Jack Logan Elizabethtown 1165 108 5:38.8 72 6:04.5 70 4:31.0 104 2:09.5 18:24.0
78 Jayson Ingles Rowan County 1288 66 5:28.0 91 6:13.0 99 4:37.4 71 2:06.8 18:25.3
79 Sahil Shaik Western Hills 1405 74 5:31.2 81 6:09.3 91 4:36.2 105 2:09.6 18:26.4
80 Logan Bullock Rockcastle County 1278 120 5:41.8 100 6:16.2 59 4:28.7 25 2:00.2 18:27.0
81 Jon Willcutt Lexington Catholic 1218 71 5:30.2 75 6:07.4 94 4:36.6 142 2:12.9 18:27.1
82 Austin Tungate Taylor County 1349 132 5:44.8 79 6:08.2 72 4:32.4 42 2:03.2 18:28.7
83 Nicholas Shearer Wayne County 1384 103 5:38.4 74 6:07.2 79 4:34.3 108 2:09.8 18:29.8
84 Casey Desilvey Spencer County 1335 122 5:41.9 78 6:08.0 62 4:29.3 114 2:10.5 18:29.8
85 Jared Goodman Russell 1296 72 5:30.3 105 6:17.2 104 4:38.7 50 2:04.5 18:30.9
86 Rowen Williams Lexington Catholic 1219 106 5:38.7 83 6:10.5 73 4:32.7 101 2:09.2 18:31.3
87 Gavin Davis John Hardin 1190 98 5:37.5 73 6:06.5 90 4:36.2 137 2:12.4 18:32.7
88 Spencer Griese Lexington Catholic 1213 126 5:42.6 101 6:16.7 75 4:33.0 27 2:00.3 18:32.7
89 Thomas Gray-Torsell Highlands 1178 93 5:37.0 82 6:10.3 98 4:37.3 92 2:08.4 18:33.1
90 Vincent Major Webster County 1392 88 5:36.1 76 6:07.6 97 4:37.0 136 2:12.3 18:33.2
91 Aiden Tucker McCreary Central 1230 52 5:24.0 98 6:15.3 117 4:42.4 138 2:12.6 18:34.4
92 Nolan Brown Thomas Nelson 1350 90 5:36.7 94 6:13.9 92 4:36.3 90 2:08.3 18:35.3
93 Andon Asher Corbin 1145 47 5:22.8 92 6:13.7 125 4:43.9 160 2:14.9 18:35.5
94 Carson Adams Mason County 1220 75 5:31.2 103 6:17.2 108 4:39.0 91 2:08.3 18:35.9
95 Austin Arnold Scott 1313 85 5:35.9 97 6:14.6 87 4:35.9 110 2:09.8 18:36.4
96 Jesus Mendoza-solis Bourbon County 1104 151 5:51.4 89 6:11.7 60 4:28.7 68 2:06.5 18:38.5
97 Matt Rosenbaum Christian Academy-Louisville 1132 127 5:43.8 86 6:11.0 84 4:35.6 93 2:08.6 18:39.1
98 Joshua Downey Western Hills 1400 77 5:32.1 102 6:16.9 93 4:36.5 163 2:15.5 18:41.1
99 Luke Staude Western Hills 1408 113 5:39.8 99 6:15.9 88 4:36.0 109 2:09.8 18:41.6
100 Mason Richardson Warren East 1378 78 5:32.8 107 6:18.3 103 4:38.0 145 2:13.2 18:42.4
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
101 Nathan Smith Wayne County 1385 81 5:33.8 96 6:14.6 122 4:43.1 121 2:11.0 18:42.5
102 John Laskey Highlands 1183 99 5:37.9 110 6:18.7 82 4:35.1 129 2:11.5 18:43.4
103 Jackson Hughes Thomas Nelson 1352 111 5:39.5 117 6:21.3 101 4:37.7 59 2:05.4 18:44.1
104 Joshua Jorden Christian Academy-Louisville 1128 129 5:43.8 88 6:11.4 96 4:36.9 135 2:12.0 18:44.3
105 Curtis Giles East Carter 1156 80 5:33.4 114 6:20.4 100 4:37.5 151 2:13.9 18:45.3
106 Javier Polly Letcher County Central 1205 84 5:35.1 106 6:17.5 132 4:45.3 88 2:08.1 18:46.1
107 Alex Boyle Ashland Blazer 1076 92 5:36.8 124 6:23.5 113 4:40.5 66 2:06.3 18:47.3
108 Jonathan Williams Trigg County 1368 144 5:50.4 113 6:20.3 68 4:30.7 69 2:06.6 18:48.2
109 Elijah Spicer Shelby County 1330 79 5:33.3 93 6:13.8 123 4:43.6 173 2:17.3 18:48.2
110 Clayton Trosper Russell County 1312 138 5:48.1 120 6:21.9 71 4:31.7 70 2:06.7 18:48.5
111 Carson Kidwell Russell 1300 86 5:35.9 128 6:24.7 77 4:33.2 165 2:15.7 18:49.7
112 Chandler Boyle Ashland Blazer 1077 139 5:49.1 85 6:11.0 111 4:40.0 123 2:11.2 18:51.5
113 Tyler Thompson Mason County 1227 124 5:42.1 127 6:24.6 109 4:39.2 72 2:06.8 18:52.8
114 Carter Ward Spencer County 1341 131 5:44.7 116 6:21.3 105 4:38.7 102 2:09.3 18:54.1
115 Cameron Tapp Christian Academy-Louisville 1135 128 5:43.8 109 6:18.4 106 4:38.7 148 2:13.5 18:54.6
116 Censier Conner Paducah Tilghman 1258 145 5:50.4 95 6:14.2 114 4:42.2 89 2:08.2 18:55.1
117 Logan Harrison Russell 1298 59 5:26.8 129 6:24.8 156 4:53.3 116 2:10.6 18:55.6
118 Eli Maggart Calloway County 1122 114 5:40.0 126 6:24.0 130 4:44.9 76 2:07.3 18:56.3
119 Daniel Garcia Paducah Tilghman 1259 154 5:53.2 104 6:17.2 107 4:38.9 77 2:07.4 18:56.7
120 Addison Wilson Scott 1322 110 5:39.2 125 6:23.8 112 4:40.4 146 2:13.2 18:56.8
121 Will Blair Taylor County 1343 118 5:41.6 108 6:18.4 128 4:44.6 141 2:12.7 18:57.3
122 Cody Curtsinger Mercer County 1231 94 5:37.2 140 6:29.2 142 4:48.4 47 2:04.0 18:59.0
123 Tyler Lulek Russell County 1308 96 5:37.3 119 6:21.6 118 4:42.7 182 2:18.1 18:59.8
124 Collin McElfresh East Jessamine 1158 119 5:41.7 111 6:19.8 146 4:50.6 84 2:07.8 19:00.0
125 Logan Helton Elizabethtown 1164 104 5:38.4 112 6:20.0 165 4:55.5 106 2:09.7 19:03.8
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
126 James Ward Garrard County 1172 95 5:37.3 141 6:29.2 141 4:48.4 120 2:10.9 19:06.0
127 Aj Barker Rowan County 1285 67 5:28.2 123 6:22.9 175 4:58.1 172 2:17.2 19:06.6
128 Marshall Jenkins Trigg County 1363 115 5:40.0 137 6:29.1 126 4:44.0 147 2:13.4 19:06.6
129 Matthew Sloan Russell 1303 97 5:37.4 134 6:28.5 140 4:48.0 154 2:14.0 19:08.1
130 Oscar Vazquez Scott 1321 125 5:42.5 155 6:33.0 120 4:42.8 107 2:09.8 19:08.2
131 Apolo Black Bear-Francis Trigg County 1359 146 5:50.7 115 6:20.7 116 4:42.3 161 2:15.1 19:08.9
132 Aidan Whitsell Webster County 1397 87 5:36.0 122 6:22.7 149 4:51.0 191 2:19.3 19:09.1
133 Connor Messer Corbin 1150 116 5:40.5 143 6:30.4 138 4:47.4 122 2:11.1 19:09.4
134 John Perraut Bourbon County 1105 150 5:51.2 144 6:30.8 129 4:44.9 57 2:05.3 19:12.3
135 Gerrick Sheffer Union County 1370 105 5:38.5 130 6:25.0 150 4:51.5 180 2:18.1 19:13.1
136 Alex Skinner Trigg County 1365 147 5:50.8 121 6:22.7 144 4:49.8 113 2:10.4 19:13.8
137 Nicholas Drury Mason County 1223 89 5:36.5 145 6:31.1 143 4:49.4 174 2:17.4 19:14.5
138 Raphael Salvato Shelby County 1329 141 5:49.8 147 6:31.4 135 4:46.7 83 2:07.7 19:15.8
139 David Foote Calloway County 1120 160 5:54.5 151 6:31.7 124 4:43.6 74 2:07.0 19:17.0
140 David Fountain Moore 1233 194 6:06.3 139 6:29.2 102 4:38.0 46 2:04.0 19:17.6
141 Carson Guilford Christian Academy-Louisville 1127 137 5:47.3 154 6:32.9 136 4:46.7 126 2:11.3 19:18.4
142 Anthony Bowen Elizabethtown 1159 181 6:01.4 136 6:28.6 115 4:42.2 78 2:07.4 19:19.7
143 Nate Berry Bourbon County 1103 152 5:52.1 118 6:21.5 137 4:47.1 196 2:19.9 19:20.6
144 Riley Thompson Trigg County 1367 162 5:55.1 138 6:29.1 119 4:42.7 149 2:13.6 19:20.8
145 Zach Siegel Christian Academy-Louisville 1133 163 5:55.4 135 6:28.5 127 4:44.3 150 2:13.8 19:22.1
146 Riku Sugie Bardstown 1091 159 5:54.4 133 6:27.2 134 4:46.5 155 2:14.3 19:22.5
147 Aaron Clark Rockcastle County 1279 117 5:41.5 153 6:32.8 153 4:52.5 166 2:16.0 19:22.9
148 Cameron Mattingly Thomas Nelson 1356 172 5:58.8 142 6:29.3 110 4:39.9 159 2:14.8 19:22.9
149 Jackson Fischer Henry County 1176 161 5:55.0 162 6:37.9 121 4:42.8 111 2:10.3 19:26.2
150 Aj Basham Spencer County 1333 123 5:42.0 150 6:31.6 171 4:56.7 176 2:17.7 19:28.1
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
151 Asher Braughton Mason County 1221 134 5:45.9 163 6:37.9 147 4:50.8 156 2:14.6 19:29.4
152 Jonah Lewis Mercer County 1232 158 5:54.4 152 6:32.3 139 4:47.6 168 2:16.5 19:30.9
153 Luke Watkins North Oldham 1253 101 5:38.2 149 6:31.5 185 5:00.2 204 2:21.8 19:31.9
154 Aaron Asher Rockcastle County 1276 198 6:07.1 131 6:25.1 133 4:45.8 153 2:14.0 19:32.2
155 Aaron Smart Rowan County 1290 140 5:49.4 170 6:40.7 154 4:52.7 152 2:14.0 19:36.9
156 Preston Carraway Calloway County 1118 176 5:59.9 165 6:38.5 152 4:52.1 67 2:06.4 19:37.1
157 Nathan Lewis Powell County 1273 175 5:59.4 160 6:35.6 161 4:54.7 97 2:08.8 19:38.6
158 Cole Martens Collins 1140 149 5:51.0 169 6:40.3 170 4:56.6 131 2:11.6 19:39.6
159 Gavin Breunig Elizabethtown 1160 190 6:04.1 146 6:31.2 151 4:51.8 140 2:12.7 19:40.0
160 Hayden Green Bell County 1095 142 5:50.1 157 6:34.0 166 4:55.9 197 2:20.1 19:40.2
161 Jacob Ison Collins 1138 153 5:53.1 175 6:44.3 159 4:53.9 103 2:09.4 19:40.7
162 Mckinney Meek Ashland Blazer 1080 135 5:47.1 166 6:38.5 179 4:58.8 186 2:18.5 19:42.9
163 Jack Ballard Bardstown 1083 182 6:01.7 148 6:31.5 145 4:50.4 193 2:19.3 19:43.0
164 Kyle Acree Collins 1136 155 5:53.2 167 6:38.6 168 4:56.1 164 2:15.6 19:43.7
165 Ethan Futrell Calloway County 1121 143 5:50.3 158 6:34.8 199 5:06.0 139 2:12.6 19:43.8
166 Colin Stevens Trigg County 1366 148 5:50.9 132 6:25.5 190 5:01.3 219 2:26.0 19:43.9
167 Bishop Christ Paducah Tilghman 1256 178 6:01.0 156 6:33.7 169 4:56.3 144 2:13.1 19:44.2
168 Bryson Baker Bell County 1094 136 5:47.1 176 6:45.5 189 5:01.1 124 2:11.3 19:45.0
169 Leeland Fern Franklin County 1171 133 5:45.7 173 6:43.4 174 4:57.4 187 2:18.7 19:45.3
170 Josh Harvey Scott 1316 169 5:57.9 168 6:38.8 158 4:53.7 158 2:14.7 19:45.3
171 Eli Aldridge Ashland Blazer 1075 164 5:55.8 159 6:35.1 167 4:56.0 192 2:19.3 19:46.3
172 Peyton Mason Bell County 1097 168 5:57.9 181 6:49.2 177 4:58.2 53 2:04.9 19:50.3
173 Liam Black Paducah Tilghman 1255 177 6:01.0 161 6:36.3 163 4:55.4 206 2:22.2 19:55.0
174 Waylon Smith Boyd County 1114 60 5:27.0 187 6:51.0 224 5:23.5 184 2:18.3 20:00.0
175 Jacob Robbins Bell County 1100 165 5:55.9 185 6:50.2 181 4:59.0 167 2:16.3 20:01.5
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
176 Trevor Hudnall Warren East 1374 189 6:04.1 177 6:46.3 172 4:56.7 169 2:16.6 20:03.8
177 Jonah Hunt Scott 1317 171 5:58.5 183 6:49.6 186 5:00.5 171 2:16.8 20:05.5
178 Landen Lucas Bardstown 1090 166 5:56.4 164 6:38.3 183 4:59.6 226 2:31.5 20:05.9
179 Keegan Kurtz Henry County 1177 174 5:59.3 174 6:43.6 197 5:04.6 198 2:20.1 20:07.7
180 Matt Morris Letcher County Central 1203 170 5:58.0 191 6:53.4 207 5:09.4 81 2:07.5 20:08.4
181 Ethan Perry Shelby County 1327 185 6:03.2 199 6:57.8 184 4:59.7 85 2:07.8 20:08.6
182 William DeShazo Fort Campbell 1170 211 6:16.6 172 6:42.9 180 4:58.9 127 2:11.3 20:09.9
183 Trad Egleston Rowan County 1286 156 5:53.8 211 7:08.8 164 4:55.5 134 2:11.9 20:10.2
184 Clayton Williams Paducah Tilghman 1263 179 6:01.1 189 6:51.5 201 5:06.3 133 2:11.7 20:10.8
185 Will Moore Spencer County 1339 180 6:01.4 178 6:46.3 194 5:02.7 205 2:21.9 20:12.5
186 Cecil Connor Nelson County 1236 206 6:12.1 171 6:41.7 178 4:58.4 202 2:21.4 20:13.7
187 Luke Glazebrook Webster County 1391 196 6:06.5 179 6:46.4 191 5:02.6 188 2:18.9 20:14.5
188 Cody Brown Greenup County 1174 197 6:06.5 180 6:47.0 196 5:04.0 183 2:18.2 20:15.9
189 Zeb Bame Russell 1294 186 6:03.3 203 7:01.7 155 4:52.7 185 2:18.3 20:16.2
190 Hunter Oppelt Warren East 1377 183 6:02.0 192 6:53.4 200 5:06.0 157 2:14.7 20:16.3
191 Jordan Osborne Letcher County Central 1204 184 6:02.0 182 6:49.2 188 5:01.0 214 2:24.2 20:16.6
192 Gavin Janning Bardstown 1089 167 5:56.9 196 6:55.8 216 5:15.8 117 2:10.8 20:19.3
193 Will Dillow Lawrence County 1194 157 5:54.0 202 7:00.6 192 5:02.6 217 2:24.6 20:22.0
194 Quincy Roberts Shelby County 1328 195 6:06.4 209 7:07.1 148 4:50.9 178 2:17.8 20:22.4
195 Chad Mabry Rowan County 1289 207 6:12.4 190 6:53.4 157 4:53.7 208 2:22.9 20:22.4
196 Brendan Harper Hopkins County Central 1188 192 6:04.8 193 6:53.5 205 5:08.5 175 2:17.5 20:24.5
197 Nathan Goodpaster Western Hills 1402 173 5:58.9 200 6:58.9 202 5:06.5 200 2:21.0 20:25.5
198 Lance Logan Elizabethtown 1166 230 6:29.7 188 6:51.3 162 4:55.0 112 2:10.3 20:26.5
199 Kai Murray Elizabethtown 1167 234 6:32.0 184 6:49.6 160 4:54.2 128 2:11.5 20:27.5
200 Sam Sherrard East Carter 1157 204 6:10.4 212 7:09.5 176 4:58.1 130 2:11.5 20:29.8
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
201 Cole Wright Mason County 1229 208 6:14.1 198 6:57.4 193 5:02.7 179 2:17.9 20:32.2
202 Joseph Powell Greenup County 1175 201 6:08.6 197 6:55.8 212 5:13.8 170 2:16.7 20:34.9
203 Jacobie Robertson Nelson County 1239 203 6:09.7 195 6:55.8 206 5:08.5 203 2:21.8 20:35.9
204 Alex Curto Elizabethtown 1161 233 6:31.8 186 6:50.7 173 4:57.1 190 2:19.2 20:38.9
205 Cody Kissell Fleming County 1169 191 6:04.4 213 7:09.7 187 5:00.8 215 2:24.3 20:39.3
206 Kaige Witt Perry County Central 1267 199 6:07.4 215 7:12.1 195 5:03.2 181 2:18.1 20:40.9
207 Javier Robertson Nelson County 1240 217 6:22.5 201 6:59.1 182 4:59.0 199 2:20.2 20:40.9
208 Bradlee Howell Collins 1137 188 6:03.8 216 7:13.6 209 5:11.4 143 2:12.9 20:41.9
209 Keenan Brangers Shelby County 1324 214 6:19.7 194 6:55.5 203 5:07.3 209 2:23.0 20:45.7
210 Seth Hall Knott County Central 1191 193 6:05.8 207 7:05.8 210 5:12.0 211 2:23.3 20:47.0
211 Jordan Bentley Shelby County 1323 202 6:08.7 218 7:15.4 198 5:05.5 201 2:21.4 20:51.2
212 Dalton Gray Ashland Blazer 1079 187 6:03.6 204 7:02.2 211 5:13.5 227 2:32.0 20:51.6
213 Reed Harris Paducah Tilghman 1260 212 6:16.8 210 7:08.6 204 5:07.5 207 2:22.7 20:55.7
214 Christain Stringer Hopkins County Central 1189 209 6:14.7 206 7:04.1 213 5:13.8 212 2:23.7 20:56.3
215 Peyton Ullery Mason County 1228 210 6:15.2 208 7:06.7 208 5:09.6 223 2:27.6 20:59.2
216 Mason Buras Russell County 1306 221 6:23.9 214 7:11.0 215 5:14.9 177 2:17.8 21:07.7
217 Nathan Miracle Bell County 1099 223 6:24.5 219 7:15.6 218 5:15.9 189 2:19.1 21:15.2
218 Weston Sizemore Perry County Central 1266 200 6:07.4 223 7:24.1 220 5:19.0 225 2:31.3 21:21.9
219 Alex Dossett Nelson County 1237 222 6:24.2 217 7:15.3 223 5:23.3 213 2:24.1 21:27.1
220 Luis Garcia Spencer County 1338 236 6:33.6 205 7:03.9 214 5:14.3 235 2:38.5 21:30.4
221 Braydin Hickey Bell County 1096 224 6:25.2 221 7:23.8 221 5:20.0 210 2:23.2 21:32.4
222 Tristan Robertson Lawrence County 1200 213 6:19.0 228 7:30.8 219 5:18.4 216 2:24.3 21:32.7
223 Dillon Smith Nelson County 1241 231 6:29.9 220 7:22.2 226 5:27.0 218 2:25.4 21:44.6
224 Dawson Barnett Perry County Central 1265             251 21:47.3 21:47.3
225 Isaiah Adams Letcher County Central 1202 220 6:23.9 225 7:28.2 217 5:15.8 237 2:39.9 21:47.9
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
226 Lincoln Helm Russell County 1307 226 6:26.9 230 7:35.6 222 5:22.6 220 2:26.0 21:51.3
227 Parker Williams Ashland Blazer 1082 216 6:22.3 222 7:24.0 228 5:29.1 234 2:38.3 21:53.8
228 Seth Flynn Wayne County 1380 227 6:27.2 226 7:28.7 225 5:25.1 231 2:34.2 21:55.3
229 Carson King Rockcastle County 1283 225 6:25.6 224 7:25.1 229 5:31.8 230 2:33.4 21:56.0
230 Will Gentry Union County 1369 229 6:27.8 227 7:29.6 227 5:28.0 224 2:30.9 21:56.4
231 Seth Terry Letcher County Central 1208 215 6:21.6 231 7:36.1 234 5:42.7 194 2:19.4 22:00.0
232 Liam Leake Thomas Nelson 1354 239 6:39.7 229 7:33.2 230 5:35.7 221 2:26.7 22:15.4
233 Mason Clark Lawrence County 1193 205 6:12.0 239 7:59.2 236 5:46.3 222 2:27.4 22:25.0
234 Adam Sawyer Wayne County 1383 228 6:27.7 233 7:40.7 232 5:40.5 233 2:38.2 22:27.2
235 Jonah Martin Thomas Nelson 1355 237 6:35.8 232 7:37.2 231 5:35.8 238 2:41.3 22:30.2
236 Hayden Detrich Spencer County 1336 235 6:32.5 234 7:43.8 240 5:54.8 229 2:33.0 22:44.2
237 Jacob Smith Letcher County Central 1207 238 6:36.2 235 7:47.8 237 5:48.2 228 2:32.1 22:44.4
238 Luke Skaggs Ashland Blazer 1081 218 6:22.5 238 7:58.1 239 5:52.6 239 2:43.3 22:56.6
239 Garrett Robertson Russell County 1310 241 6:41.6 240 8:06.1 235 5:43.1 236 2:38.9 23:09.9
240 Rylan Meadows Powell County 1274 244 6:54.2 236 7:56.9 241 5:57.9 240 2:45.1 23:34.2
241 Elden Perry Lawrence County 1196 242 6:48.0 237 7:57.3 238 5:48.8 245 3:05.3 23:39.6
242 Cayden Reeves Letcher County Central 1206 232 6:30.2 242 8:20.1 244 6:18.2 243 2:59.6 24:08.3
243 Ethan Fain Rockcastle County 1282 240 6:41.0 245 8:37.2 243 6:16.4 241 2:45.8 24:20.6
244 Evan Perry Lawrence County 1197 247 7:17.6 246 8:55.4 233 5:40.6 242 2:53.2 24:46.9
245 Shannon Hall Powell County 1271 245 7:02.2 243 8:36.0 242 6:15.8 247 3:08.6 25:02.8
246 Brady Bell Russell County 1304 246 7:07.2 247 8:58.5 245 6:36.8 232 2:38.0 25:20.6
247 James Padgett Taylor County 1346 243 6:50.3 244 8:36.2 247 7:06.1 249 3:41.2 26:13.9
248 Collin Ramey Pike County Central 1268 219 6:22.9 241 8:18.4 249 8:39.1 248 3:10.9 26:31.5
249 Jarvey Perry Lawrence County 1198 248 7:18.2 248 9:27.0 246 6:51.8 244 3:02.6 26:39.7
250 Jonathan Smith Powell County 1275 249 7:26.5 249 9:27.7 248 7:07.3 246 3:06.0 27:07.6
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
251 Myron Kiernan Powell County 1272 250 8:20.1 250 9:48.9     250 10:35.0 28:44.1
Top  

Girls Class AAA 5K

  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 Ciara O'Shea Madison Central 1588 1 5:34.3 1 6:09.8 1 4:30.8 5 2:14.3 18:29.4
2 Jessica Secor Dupont Manual 1506 2 5:36.5 5 6:26.7 11 4:48.0 26 2:18.3 19:09.5
3 Chloe Boa Oldham County 1673 26 6:06.2 2 6:25.5 2 4:39.9 1 2:08.2 19:19.9
4 Phoebe McCowan South Laurel 1724 5 5:55.6 4 6:25.6 17 4:50.0 2 2:11.0 19:22.3
5 Maggie Twehues Woodford County 1783 4 5:55.5 9 6:28.2 10 4:47.9 4 2:12.7 19:24.3
6 Anaya Brown Lafayette 1574 10 5:58.0 10 6:29.1 7 4:47.5 3 2:11.6 19:26.3
7 Myecia Bright Dupont Manual 1500 3 5:55.2 7 6:27.4 14 4:48.2 16 2:16.9 19:27.9
8 Taylor White Assumption 1419 9 5:57.4 13 6:29.5 6 4:46.5 32 2:19.8 19:33.2
9 Kelsey King South Oldham 1731 12 5:59.4 15 6:31.6 8 4:47.5 22 2:17.8 19:36.4
10 Taylor Brown South Warren 1737 8 5:57.2 21 6:35.9 5 4:46.2 21 2:17.7 19:37.1
11 Ella Henage Oldham County 1676 20 6:02.6 14 6:30.9 16 4:49.2 7 2:14.6 19:37.4
12 Grace Wayland Oldham County 1681 17 6:02.0 11 6:29.2 12 4:48.1 23 2:18.1 19:37.5
13 Savannah Cagle Oldham County 1674 18 6:02.2 12 6:29.4 13 4:48.1 24 2:18.1 19:37.9
14 Sarah Wilkinson Sacred Heart 1720 24 6:06.0 18 6:33.4 3 4:44.2 8 2:14.9 19:38.6
15 Emily Ann Roberts Daviess County 1493 41 6:10.5 3 6:25.5 15 4:48.5 11 2:16.2 19:40.7
16 Olivia Holbrook Campbell County 1456 11 5:58.6 20 6:35.6 19 4:52.0 13 2:16.5 19:42.8
17 Joy Alexander Madisonville North Hopkins 1592 32 6:09.2 6 6:26.7 4 4:44.7 72 2:26.6 19:47.3
18 Katelyn Cornett Sacred Heart 1711 13 5:59.9 28 6:39.6 21 4:54.7 6 2:14.5 19:48.9
19 Kaydee Wooldridge Greenwood 1553 44 6:11.5 17 6:33.0 9 4:47.6 17 2:17.0 19:49.2
20 Lexie Paszkiewicz Bowling Green 1431 7 5:56.7 8 6:27.8 36 5:00.5 70 2:26.3 19:51.6
21 Emma Endress Butler 1449 6 5:55.8 23 6:37.5 18 4:51.2 85 2:28.0 19:52.7
22 Emily Rempe Daviess County 1491 25 6:06.0 16 6:32.6 27 4:58.1 19 2:17.5 19:54.4
23 Ashley Terry Oldham County 1679 22 6:02.8 24 6:38.0 32 4:59.4 10 2:15.9 19:56.1
24 Savannah Stoutt Sacred Heart 1719 27 6:06.5 19 6:34.8 28 4:58.4 12 2:16.5 19:56.3
25 Ashlyn Vanlandingham Conner 1474 14 6:00.9 25 6:38.2 26 4:57.9 43 2:22.7 19:59.8
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
26 Hannah Ellis Eastern 1511 19 6:02.5 26 6:39.1 31 4:59.0 35 2:21.3 20:02.0
27 Josie Gilvin Sacred Heart 1713 15 6:01.0 29 6:43.6 42 5:01.8 60 2:24.9 20:11.5
28 Renae Kopser Ryle 1704 31 6:09.1 27 6:39.5 48 5:03.3 31 2:19.7 20:11.7
29 Betsy Scanlan Ballard 1424 34 6:09.8 38 6:49.8 22 4:55.3 14 2:16.7 20:11.8
30 Alexi Lancette Greenwood 1551 33 6:09.3 36 6:49.2 29 4:58.8 20 2:17.6 20:15.1
31 Ainsley Taylor Daviess County 1495 23 6:05.6 22 6:37.0 63 5:09.3 48 2:23.1 20:15.2
32 Victoria Holliday Lafayette 1577 16 6:01.3 44 6:52.8 52 5:04.2 50 2:23.6 20:22.0
33 Ava Miller West Jessamine 1770 56 6:16.1 30 6:44.2 38 5:00.7 49 2:23.1 20:24.3
34 Liza Polio Ballard 1423 48 6:12.8 43 6:51.8 34 4:59.4 34 2:20.7 20:24.8
35 Clarissa Miller Dixie Heights 1497 36 6:10.0 41 6:51.5 49 5:03.4 36 2:21.3 20:26.3
36 Megan Kitchens South Warren 1741 46 6:11.6 53 6:56.8 24 4:56.7 37 2:21.5 20:26.7
37 Eva Kate Probus Woodford County 1781 54 6:16.0 32 6:47.9 43 5:01.9 41 2:22.3 20:28.2
38 Kate Golden Southwestern 1747 72 6:22.4 31 6:47.5 35 5:00.3 27 2:18.6 20:28.9
39 Cassidy Gilbert Woodford County 1777 62 6:19.3 37 6:49.6 37 5:00.6 30 2:19.5 20:29.2
40 Hallie Mattingly Henderson County 1560 66 6:20.8 35 6:48.7 25 4:56.7 45 2:23.0 20:29.2
41 Abigail Crask South Oldham 1729 75 6:24.6 42 6:51.6 20 4:54.1 29 2:19.5 20:29.9
42 Alyssa Shelton Henderson County 1561 70 6:22.0 34 6:48.2 47 5:03.2 25 2:18.2 20:31.7
43 Nia Jones Eastern 1513 45 6:11.5 40 6:51.5 46 5:03.2 67 2:26.2 20:32.5
44 Mia Treinen Dupont Manual 1507 42 6:11.1 56 6:57.0 39 5:00.8 56 2:24.7 20:33.8
45 Emilie Zengel Campbell County 1464 43 6:11.2 73 7:03.1 23 4:55.6 55 2:24.5 20:34.6
46 Meredith Wilson Lafayette 1583 35 6:09.9 45 6:53.6 59 5:06.6 54 2:24.4 20:34.6
47 Ryleigh Johnson South Warren 1740 37 6:10.0 67 7:00.3 44 5:02.3 40 2:22.1 20:34.9
48 Anslee Crosby South Warren 1738 30 6:08.5 60 6:59.3 40 5:01.3 82 2:27.6 20:36.9
49 Abigail Wallace Eastern 1517 73 6:23.8 62 6:59.5 30 4:59.0 15 2:16.8 20:39.2
50 Raelee Hawkins Bullitt East 1443 52 6:15.4 46 6:53.9 57 5:05.9 66 2:26.0 20:41.3
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
51 Chesney McPherson Barren County 1426 49 6:14.0 61 6:59.4 55 5:05.4 46 2:23.0 20:42.0
52 Justice Pohlman-Singleton Eastern 1514 81 6:26.0 47 6:54.2 33 4:59.4 44 2:22.8 20:42.5
53 Esther Biro Dupont Manual 1498 87 6:27.5 33 6:48.0 41 5:01.3 74 2:26.6 20:43.6
54 Allison Wood Hopkinsville 1573 57 6:16.1 63 6:59.8 53 5:05.1 69 2:26.3 20:47.4
55 Lili Elayi Lafayette 1576 38 6:10.1 51 6:56.5 80 5:15.9 63 2:25.8 20:48.4
56 Ava Plumb Great Crossing 1545 47 6:12.0 55 6:57.0 71 5:12.8 77 2:27.1 20:49.0
57 Kylie Little Campbell County 1458 63 6:19.7 72 7:02.3 50 5:03.6 51 2:23.9 20:49.6
58 Kiersten Stryker West Jessamine 1772 59 6:16.8 74 7:03.2 54 5:05.2 57 2:24.7 20:50.0
59 Maia Cook South Oldham 1728 88 6:27.6 52 6:56.8 56 5:05.6 33 2:19.9 20:50.0
60 Esther Kratzer West Jessamine 1767 58 6:16.5 59 6:59.1 65 5:09.6 59 2:24.8 20:50.1
61 Abigail Bohn Dupont Manual 1499 29 6:06.8 79 7:05.8 73 5:13.3 58 2:24.7 20:50.8
62 Macey Ruth Cooper 1485 28 6:06.6 69 7:01.1 69 5:12.2 112 2:31.2 20:51.3
63 Kynzlei Bassett Oldham County 1672 51 6:15.1 68 7:00.8 60 5:07.3 90 2:28.8 20:52.1
64 Josie Scanlan Ballard 1425 40 6:10.5 70 7:01.2 70 5:12.6 106 2:30.7 20:55.0
65 Kayley Payne Daviess County 1490 94 6:29.7 48 6:55.8 62 5:08.4 39 2:21.7 20:55.7
66 Brooklynn Wilkins South Warren 1743 50 6:14.4 84 7:08.2 66 5:09.6 64 2:25.9 20:58.2
67 Laura Dermody Eastern 1510 76 6:24.7 50 6:56.4 76 5:14.1 53 2:24.3 20:59.6
68 Bella von Steinfort Bowling Green 1433 114 6:33.1 57 6:57.8 45 5:02.5 73 2:26.6 21:00.0
69 Mary Dye Dupont Manual 1501 60 6:17.0 54 6:56.8 93 5:18.4 91 2:29.2 21:01.5
70 Destiny Miles Daviess County 1489 78 6:25.1 39 6:51.3 89 5:17.3 103 2:30.2 21:04.0
71 Hannah O'Gara South Oldham 1733 105 6:31.8 81 7:07.5 61 5:07.9 18 2:17.5 21:04.8
72 Madison Adkins Butler 1448 21 6:02.6 82 7:08.0 109 5:21.3 137 2:33.5 21:05.5
73 Paige Andres Male 1600 136 6:39.0 49 6:56.2 58 5:06.2 52 2:24.0 21:05.6
74 Cara Weber Ryle 1709 116 6:33.6 75 7:03.2 67 5:09.9 28 2:18.8 21:05.7
75 Rosemary Peters Atherton 1422 55 6:16.1 65 7:00.1 77 5:14.9 160 2:36.2 21:07.4
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
76 Layni Shouse West Jessamine 1771 85 6:26.9 66 7:00.2 68 5:11.3 100 2:30.0 21:08.6
77 Daphne Benjamin Conner 1466 121 6:35.7 85 7:08.7 51 5:04.0 42 2:22.3 21:10.8
78 Morgan Remley Lafayette 1582 77 6:25.0 80 7:07.1 86 5:16.7 71 2:26.3 21:15.3
79 Alex Cundiff Pulaski County 1695 53 6:15.6 78 7:05.7 105 5:20.6 147 2:34.3 21:16.4
80 Amilya Reynolds Madison Central 1589 61 6:18.6 86 7:08.8 122 5:23.8 62 2:25.5 21:16.9
81 Avery Heath Daviess County 1487 84 6:26.8 71 7:01.5 98 5:19.1 109 2:31.0 21:18.5
82 Erin Haugh Sacred Heart 1714 39 6:10.2 93 7:12.5 129 5:25.7 102 2:30.1 21:18.6
83 Morgan Kobylinski Ohio County 1671 64 6:19.8 83 7:08.0 88 5:17.2 143 2:33.9 21:19.1
84 Peyton Lunsford Harlan County 1554 71 6:22.3 76 7:04.7 97 5:19.0 140 2:33.8 21:20.0
85 Kati Hoerig Dupont Manual 1504 111 6:32.7 58 6:58.8 74 5:13.8 157 2:36.0 21:21.5
86 Raelyn Willman Assumption 1420 68 6:21.4 77 7:05.2 106 5:20.6 153 2:35.6 21:22.9
87 Nina Daman Paul Laurence Dunbar 1685 65 6:20.7 92 7:12.1 115 5:22.2 97 2:29.8 21:25.0
88 Ella Gregory Ryle 1702 118 6:33.9 120 7:20.1 79 5:15.7 9 2:15.4 21:25.3
89 Emily Tinelli Bullitt East 1447 74 6:24.1 88 7:09.7 119 5:23.5 88 2:28.8 21:26.2
90 Kaitlyn Strange Campbell County 1463 107 6:32.3 87 7:09.1 82 5:15.9 89 2:28.8 21:26.2
91 Ella Mann Conner 1472 80 6:25.7 100 7:15.1 95 5:18.6 75 2:27.0 21:26.6
92 Emma Egan Bullitt East 1441 132 6:37.7 64 6:59.9 83 5:16.4 127 2:32.9 21:27.0
93 Helene Senn Sacred Heart 1717 95 6:29.9 99 7:14.3 87 5:17.2 68 2:26.2 21:27.8
94 Jamie Gugel Madison Central 1586 127 6:37.1 103 7:15.5 64 5:09.3 65 2:25.9 21:27.9
95 Lindsey Domene Assumption 1413 69 6:22.0 101 7:15.3 120 5:23.6 76 2:27.0 21:28.0
96 Zoe Wilson Meade County 1636 82 6:26.0 107 7:16.8 101 5:19.6 86 2:28.1 21:30.7
97 Madeline Peterson Southwestern 1751 130 6:37.4 89 7:09.8 90 5:18.0 80 2:27.3 21:32.6
98 Rachel Dierken Assumption 1412 79 6:25.6 128 7:25.0 99 5:19.2 47 2:23.1 21:33.1
99 Audrey Shelton Grant County 1522 101 6:31.4 96 7:13.7 81 5:15.9 138 2:33.6 21:34.6
100 Lauren Howe Daviess County 1488 97 6:30.0 91 7:12.1 123 5:23.9 105 2:30.4 21:36.5
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
101 Meg Anderson North Laurel 1653 99 6:31.3 98 7:14.1 92 5:18.3 126 2:32.7 21:36.5
102 Camille Polston Lafayette 1581 149 6:41.3 90 7:10.0 100 5:19.3 79 2:27.3 21:38.0
103 Autumn Knight McCracken County 1624 108 6:32.3 97 7:13.8 104 5:20.2 117 2:31.7 21:38.2
104 Allie Clarkson Eastern 1509 91 6:28.8 111 7:18.2 113 5:21.9 94 2:29.5 21:38.6
105 Annabelle Walker Butler 1451 96 6:29.9 95 7:13.5 91 5:18.1 185 2:39.3 21:40.9
106 Alice Mohlenkamp Sacred Heart 1716 128 6:37.1 94 7:13.2 78 5:15.6 151 2:35.1 21:41.2
107 Laci Ray Madisonville North Hopkins 1598 150 6:41.4 104 7:15.7 75 5:13.8 135 2:33.4 21:44.5
108 Simone Bessong Cooper 1478 161 6:44.8 124 7:22.8 85 5:16.6 38 2:21.7 21:46.2
109 Gabrielle Fomby Tates Creek 1758 131 6:37.6 113 7:18.4 112 5:21.5 93 2:29.3 21:47.0
110 Anna Schweigardt Tates Creek 1762 126 6:37.0 116 7:18.8 111 5:21.5 95 2:29.5 21:47.0
111 Halana Strunk Pulaski County 1700 119 6:35.0 106 7:16.6 96 5:18.9 166 2:36.8 21:47.5
112 Lindsay Cox South Laurel 1723 122 6:35.8 126 7:24.3 94 5:18.6 96 2:29.6 21:48.4
113 Annslee Graves South Warren 1739 103 6:31.5 108 7:17.6 107 5:20.7 180 2:38.7 21:48.6
114 Emma Newton McCracken County 1625 117 6:33.7 110 7:17.7 128 5:25.6 115 2:31.6 21:48.8
115 Brooke McCarthy Bullitt Central 1438 170 6:48.9 102 7:15.4 72 5:13.1 116 2:31.7 21:49.3
116 Natalie Carson Bowling Green 1429 135 6:38.5 105 7:16.3 118 5:23.2 122 2:32.4 21:50.6
117 Kyla Bryson Cooper 1479 86 6:27.5 135 7:27.1 121 5:23.6 128 2:32.9 21:51.2
118 Olivia Rudder North Laurel 1659 83 6:26.5 115 7:18.7 161 5:34.5 124 2:32.6 21:52.5
119 Mia Maguire Bullitt East 1446 93 6:29.4 137 7:28.4 126 5:24.9 113 2:31.3 21:54.1
120 Mallorie Wheat Butler 1453 106 6:31.8 121 7:20.9 137 5:29.2 121 2:32.4 21:54.4
121 Caroline Kolb Male 1605 140 6:39.6 118 7:19.5 110 5:21.3 150 2:34.6 21:55.2
122 Finley Johnson Greenwood 1550 159 6:44.5 112 7:18.4 102 5:19.9 165 2:36.7 21:59.7
123 Kaycee Kemp Marshall County 1611 164 6:46.9 131 7:25.6 108 5:20.9 78 2:27.2 22:00.7
124 Luka Brown Great Crossing 1537 134 6:38.2 129 7:25.4 124 5:24.2 139 2:33.7 22:01.7
125 Maggie Dowdy McCracken County 1621 112 6:32.7 125 7:23.9 152 5:32.0 131 2:33.2 22:02.0
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
126 Carrin Frey Conner 1469 158 6:44.4 119 7:20.0 130 5:26.4 120 2:32.3 22:03.2
127 Rhaea Mathis Graves County 1531 152 6:41.9 153 7:33.5 103 5:20.1 84 2:27.8 22:03.4
128 Cammie McIntyre Assumption 1415 98 6:30.2 155 7:34.1 127 5:25.3 145 2:34.1 22:03.8
129 Kennedy Davis Greenwood 1546 129 6:37.1 109 7:17.6 134 5:28.7 192 2:41.0 22:04.6
130 Jasmine Akin Southwestern 1744 178 6:51.4 114 7:18.6 114 5:22.0 146 2:34.2 22:06.3
131 Olivia Richards Male 1609 141 6:39.6 136 7:27.9 132 5:27.2 118 2:31.8 22:06.7
132 Anna Gedritis Paul Laurence Dunbar 1687 133 6:38.2 132 7:26.0 131 5:26.9 169 2:37.0 22:08.3
133 Rachel Free Muhlenberg County 1637 142 6:39.9 149 7:32.8 116 5:22.8 129 2:32.9 22:08.6
134 Janiah McNeil North Hardin 1646 89 6:28.2 145 7:30.5 160 5:34.1 167 2:37.0 22:09.8
135 Emma Smith Marshall County 1614 165 6:46.9 130 7:25.6 84 5:16.4 196 2:41.3 22:10.4
136 Vanessa Alonso Paul Laurence Dunbar 1683 146 6:40.8 133 7:26.1 133 5:27.3 158 2:36.1 22:10.5
137 Olivia Maschinot Notre Dame 1665 115 6:33.5 158 7:34.7 140 5:29.9 133 2:33.4 22:11.6
138 Brianna Collins Meade County 1630 92 6:29.1 127 7:24.6 173 5:39.3 178 2:38.6 22:11.8
139 Taylor Allen North Laurel 1652 100 6:31.3 117 7:19.3 144 5:30.9 261 2:54.6 22:16.2
140 Sara Perry Lafayette 1580 168 6:48.0 138 7:28.6 148 5:31.7 87 2:28.6 22:17.1
141 Grace Arnold Male 1601 145 6:40.5 134 7:27.0 149 5:31.8 177 2:38.6 22:18.0
142 Lexi Baker Cooper 1476 162 6:45.0 122 7:21.4 158 5:33.8 199 2:41.4 22:21.7
143 Bella Weitlauf Paul Laurence Dunbar 1691 172 6:49.7 147 7:32.4 139 5:29.8 108 2:30.8 22:22.9
144 Alyssa Bruno Madisonville North Hopkins 1593 163 6:45.9 123 7:22.5 153 5:32.1 212 2:42.7 22:23.4
145 Ashleigh Hahnenstein Tates Creek 1759 143 6:40.0 141 7:29.3 165 5:35.3 186 2:39.5 22:24.3
146 Chloee Darst Grayson County 1534 144 6:40.4 163 7:36.0 150 5:31.8 162 2:36.4 22:24.7
147 Samirah Salifu Greenwood 1552 175 6:51.1 144 7:30.4 138 5:29.8 141 2:33.8 22:25.2
148 Lizzy Staley North Hardin 1650 120 6:35.2 197 7:49.2 136 5:29.1 125 2:32.6 22:26.3
149 Dakota Emerson Atherton 1421 90 6:28.5 180 7:42.2 184 5:43.4 144 2:33.9 22:28.2
150 Katelin Ralenkotter Henry Clay 1569 124 6:36.7 172 7:40.1 167 5:35.6 164 2:36.5 22:29.1
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
151 Carlee Mason Simon Kenton 1722 153 6:42.6 173 7:40.2 169 5:36.4 101 2:30.1 22:29.5
152 Morgan Reynolds Woodford County 1782 123 6:36.4 170 7:39.4 172 5:39.2 149 2:34.6 22:29.7
153 Emma Staley North Hardin 1649 169 6:48.5 148 7:32.6 155 5:32.5 163 2:36.4 22:30.2
154 Anna Burnett Meade County 1629 160 6:44.6 164 7:36.0 170 5:38.5 110 2:31.1 22:30.4
155 Kaitlyn Greenwell Meade County 1631 157 6:44.2 162 7:35.6 164 5:34.9 161 2:36.3 22:31.1
156 Hailey Taylor Notre Dame 1670 138 6:39.2 185 7:46.3 143 5:30.6 152 2:35.4 22:31.5
157 Hayley Best South Warren 1736 110 6:32.7 181 7:42.9 181 5:42.6 136 2:33.5 22:31.8
158 Ahmira Pickett Apollo 1409 210 7:02.5 154 7:34.1 141 5:29.9 61 2:25.3 22:32.0
159 Reagan Jarvis North Hardin 1645 113 6:33.0 194 7:48.3 159 5:33.9 168 2:37.0 22:32.3
160 Addison Cundiff Pulaski County 1694 186 6:54.1 156 7:34.4 151 5:31.9 123 2:32.5 22:33.0
161 Grace Hilton North Hardin 1644 185 6:53.9 143 7:30.2 146 5:31.3 172 2:37.6 22:33.1
162 Kira Williamson Conner 1475 182 6:52.9 167 7:37.9 154 5:32.2 99 2:30.0 22:33.2
163 Samantha Becker McCracken County 1620 190 6:55.1 151 7:33.2 142 5:30.5 156 2:36.0 22:35.0
164 Hannah Henage Oldham County 1677 151 6:41.9 142 7:30.1 171 5:39.0 226 2:44.3 22:35.4
165 Ally Cain Notre Dame 1661 217 7:03.6 178 7:41.7 117 5:23.2 81 2:27.6 22:36.3
166 Kirstin Barks McCracken County 1619 125 6:37.0 150 7:33.2 176 5:41.5 235 2:46.3 22:38.2
167 Gabbi Lovett Marshall County 1612 166 6:47.5 157 7:34.6 166 5:35.5 216 2:43.2 22:41.0
168 Layce Sanner Frederick Douglass 1520 197 6:57.9 165 7:36.4 135 5:28.9 173 2:38.0 22:41.2
169 Erin Luckett Scott County 1721 67 6:21.0 179 7:41.9 212 5:48.5 247 2:50.1 22:41.6
170 Isabella Sullivan Meade County 1635 183 6:53.0 166 7:36.7 157 5:32.9 193 2:41.0 22:43.8
171 Paige Landfried Ryle 1705 193 6:56.3 160 7:34.9 147 5:31.5 195 2:41.3 22:44.2
172 Maria Jackson George Rogers Clark 1521 180 6:52.0 161 7:35.2 156 5:32.9 240 2:47.0 22:47.2
173 Paxton Gartman Notre Dame 1662 189 6:54.5 198 7:49.3 125 5:24.4 194 2:41.1 22:49.5
174 Abby Harris Madisonville North Hopkins 1595 137 6:39.1 175 7:41.0 206 5:47.1 208 2:42.4 22:49.7
175 Jillian Privott Frederick Douglass 1519 147 6:40.9 169 7:39.0 195 5:45.0 228 2:44.9 22:49.9
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
176 Courtney Sandy Eastern 1515 102 6:31.5 188 7:46.4 217 5:49.3 219 2:43.4 22:50.7
177 Abbey Bleuel Woodford County 1775 155 6:43.1 201 7:49.6 199 5:45.6 130 2:33.1 22:51.5
178 Kaylee Patton Ryle 1707 207 7:02.1 152 7:33.5 163 5:34.9 200 2:41.5 22:52.1
179 Ashley Colburn Owensboro 1682 154 6:42.9 176 7:41.5 189 5:44.1 223 2:43.8 22:52.4
180 Bailey Gillett Madisonville North Hopkins 1594 173 6:50.4 174 7:40.9 175 5:40.1 198 2:41.4 22:52.9
181 Haley Noehren Henry Clay 1567 148 6:41.1 187 7:46.4 190 5:44.2 225 2:44.2 22:55.9
182 Ashley Gaynor Greenwood 1549 200 6:59.3 140 7:29.2 178 5:42.0 236 2:46.9 22:57.5
183 Abby Greene Cooper 1481 211 7:02.5 159 7:34.7 215 5:49.0 119 2:32.1 22:58.4
184 Makenna Kirk Meade County 1632 181 6:52.2 168 7:38.1 200 5:45.7 214 2:42.9 22:59.0
185 Chloe Defevers Cooper 1480 188 6:54.4 209 7:52.4 186 5:43.8 92 2:29.2 22:59.9
186 Heather White Ryle 1710 206 7:01.9 171 7:40.0 180 5:42.3 155 2:35.9 23:00.3
187 Josie Morris Madisonville North Hopkins 1596 216 7:03.6 146 7:31.3 174 5:39.5 233 2:45.8 23:00.3
188 Morgan Bruin Pulaski County 1693 104 6:31.6 232 8:05.2 214 5:48.8 154 2:35.6 23:01.3
189 Allina Decker Henderson County 1556 230 7:06.7 193 7:47.7 145 5:31.1 171 2:37.3 23:03.0
190 Emma Lesher Bullitt East 1445 171 6:49.0 219 7:59.2 191 5:44.3 107 2:30.8 23:03.4
191 Evelyn Hamilton Woodford County 1779 156 6:44.0 199 7:49.3 213 5:48.7 202 2:41.8 23:04.0
192 Kaitlyn Wilson Grant County 1523 201 7:00.5 202 7:49.8 162 5:34.8 183 2:39.2 23:04.4
193 Meredith Campbell Madison Central 1585 219 7:03.8 203 7:50.0 168 5:36.2 148 2:34.5 23:04.6
194 Abigail Buchanan South Oldham 1726 176 6:51.1 190 7:47.1 197 5:45.4 201 2:41.7 23:05.4
195 Caitlyn Eichelberger Paul Laurence Dunbar 1686 167 6:47.7 231 8:05.0 183 5:43.1 98 2:30.0 23:05.9
196 Jaycie Gard South Oldham 1730 239 7:08.7 139 7:28.8 192 5:44.5 224 2:44.2 23:06.3
197 Sydney Rudisell Assumption 1418 109 6:32.5 211 7:53.2 229 5:56.9 230 2:45.0 23:07.7
198 Lainey Banks Woodford County 1774 224 7:04.8 182 7:44.3 177 5:41.6 170 2:37.2 23:08.0
199 Abby Rumage Apollo 1410 184 6:53.5 192 7:47.5 201 5:46.6 189 2:40.5 23:08.2
200 Kate Madill West Jessamine 1769 237 7:08.0 177 7:41.6 185 5:43.4 174 2:38.2 23:11.3
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
201 Anna Dierken Assumption 1411 139 6:39.4 204 7:50.3 225 5:53.4 244 2:48.9 23:12.1
202 Ellie Stanko South Laurel 1725 222 7:04.3 206 7:51.0 179 5:42.1 159 2:36.2 23:13.6
203 Ellen Gray Conner 1470 198 6:58.0 184 7:45.6 196 5:45.2 231 2:45.3 23:14.3
204 Kennedy Sizemore North Laurel 1660 194 6:56.7 183 7:44.9 223 5:53.0 188 2:40.1 23:14.9
205 Sophie Stockton Bowling Green 1432 220 7:04.1 186 7:46.3 194 5:44.8 187 2:39.8 23:15.1
206 Emily Bravard Paul Laurence Dunbar 1684 204 7:01.0 214 7:55.9 198 5:45.4 132 2:33.3 23:15.8
207 Leah Vincek Marshall County 1616 213 7:03.2 212 7:55.4 205 5:47.1 104 2:30.3 23:16.1
208 Mandy Talbert Paul Laurence Dunbar 1690 240 7:08.8 191 7:47.1 202 5:46.6 134 2:33.4 23:16.1
209 Sarah Baker McCracken County 1618 208 7:02.3 189 7:47.0 188 5:44.1 222 2:43.6 23:17.1
210 Caroline O'Donnell Henry Clay 1568 187 6:54.4 208 7:52.3 216 5:49.2 206 2:42.2 23:18.2
211 Sydney McMain Notre Dame 1666 223 7:04.6 221 7:59.3 187 5:43.9 114 2:31.3 23:19.2
212 Kylie Fairchild Conner 1467 212 7:02.7 205 7:50.5 209 5:47.8 215 2:43.1 23:24.2
213 Riley Nolin Graves County 1532 218 7:03.7 210 7:52.8 193 5:44.5 217 2:43.3 23:24.6
214 Taylor Bailey Marshall County 1610 227 7:06.0 196 7:49.1 203 5:47.0 220 2:43.5 23:25.7
215 Ellie Bruner Meade County 1628 241 7:08.9 195 7:48.4 182 5:43.0 234 2:46.2 23:26.7
216 Yomi Tennant Central Hardin 1465 179 6:51.4 222 8:00.4 211 5:48.5 245 2:48.9 23:29.3
217 Ashlee Mounce Pulaski County 1697 192 6:55.6 229 8:04.0 218 5:49.6 203 2:41.8 23:31.2
218 Annalee Griffith Great Crossing 1540 195 6:57.6 235 8:06.2 228 5:55.9 142 2:33.9 23:33.7
219 Zoie Swoope Marshall County 1615 205 7:01.3 216 7:57.3 220 5:50.2 229 2:45.0 23:33.9
220 Simi McAlpin Pulaski County 1696 196 6:57.6 200 7:49.5 227 5:54.5 253 2:52.9 23:34.7
221 Lily Trego Ryle 1708 244 7:09.8 207 7:52.2 221 5:51.2 197 2:41.3 23:34.7
222 Kennedy Bender West Jessamine 1765 250 7:13.3 213 7:55.6 204 5:47.1 179 2:38.6 23:34.7
223 Natalie Janzaruk Notre Dame 1663 251 7:13.4 236 8:06.4 208 5:47.6 83 2:27.8 23:35.4
224 Abby Adams-Smith Bowling Green 1427 243 7:09.3 218 7:58.3 226 5:53.5 182 2:39.1 23:40.4
225 Emma Hogle Campbell County 1455 232 7:07.3 227 8:03.4 210 5:48.0 207 2:42.3 23:41.1
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
226 Abbie Farmer McCracken County 1622 199 6:58.1 234 8:05.5 235 6:00.1 184 2:39.2 23:43.0
227 Shelbi Heath Bullitt East 1444 248 7:10.5 217 7:58.0 224 5:53.3 204 2:41.9 23:43.8
228 Sara Krampe Henderson County 1559 231 7:06.8 230 8:04.7 219 5:50.0 213 2:42.8 23:44.4
229 Lauren Jackson Cooper 1482 174 6:51.0 237 8:06.8 238 6:00.6 237 2:46.9 23:45.4
230 Stella Mapes Graves County 1530 226 7:05.8 224 8:02.2 230 5:57.3 190 2:40.8 23:46.2
231 Jenna Nantz North Laurel 1658 191 6:55.1 250 8:15.6 207 5:47.3 243 2:48.8 23:47.0
232 Lauren Wright Bryan Station 1434 203 7:00.7 215 7:56.9 241 6:02.9 239 2:47.0 23:47.6
233 Clair Lamb Graves County 1527 209 7:02.3 220 7:59.3 231 5:57.6 256 2:53.2 23:52.5
234 Bernice Covington North Hardin 1642 215 7:03.4 239 8:10.3 234 5:58.0 205 2:42.0 23:53.9
235 Cierra Wright Butler 1454 242 7:09.0 223 8:02.2 259 6:14.2 111 2:31.2 23:56.6
236 Audrey Lamb Graves County 1526 235 7:07.6 233 8:05.3 245 6:05.1 181 2:38.7 23:56.8
237 Lillie Walker Butler 1452 214 7:03.2 238 8:08.3 239 6:02.1 227 2:44.3 23:58.1
238 Micaela Niebuhr Henry Clay 1566 202 7:00.6 225 8:03.3 243 6:04.2 254 2:52.9 24:01.1
239 Kelsey Flaherty Male 1603 258 7:22.4 228 8:03.7 222 5:52.7 210 2:42.4 24:01.3
240 Lilly Clifford Henry Clay 1563 233 7:07.3 243 8:11.8 237 6:00.5 218 2:43.3 24:03.1
241 Jayda McNeil North Hardin 1647 177 6:51.3 226 8:03.3 248 6:09.3 268 3:00.0 24:04.0
242 Olivia Sparks Henry Clay 1571 238 7:08.3 242 8:11.7 242 6:03.4 242 2:48.5 24:12.1
243 Audrey Jacobson Madison Central 1587 228 7:06.3 244 8:12.3 236 6:00.5 257 2:54.0 24:13.1
244 Abbigail Key Bullitt Central 1436 264 7:29.3 241 8:10.5 232 5:57.7 176 2:38.6 24:16.2
245 Savannah Krift Campbell County 1457 249 7:12.3 246 8:12.6 233 5:57.9 262 2:54.8 24:17.7
246 Sophie Loesch Campbell County 1459 236 7:07.7 249 8:15.4 240 6:02.2 260 2:54.4 24:19.8
247 Maddie Ruthsatz Notre Dame 1668 252 7:13.6 248 8:15.3 250 6:10.1 221 2:43.6 24:22.7
248 Kendyl Ballesteros Tates Creek 1755 247 7:10.3 252 8:17.1 249 6:10.0 246 2:49.0 24:26.5
249 Kathryn Carrington Southwestern 1746 259 7:22.4 247 8:13.7 257 6:12.7 211 2:42.7 24:31.7
250 Lily Green- King Male 1604 246 7:09.9 251 8:16.1 255 6:12.0 259 2:54.4 24:32.5
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
251 Eliza Mills North Laurel 1656 221 7:04.2 253 8:17.5 268 6:27.6 232 2:45.6 24:35.1
252 Alexia Minter Marshall County 1613 229 7:06.4 255 8:19.0 258 6:13.3 266 2:57.6 24:36.4
253 Abigail Atwell Bullitt Central 1435 265 7:29.3 240 8:10.3 246 6:06.5 250 2:51.5 24:37.7
254 Jeannette Megibben Tates Creek 1761 255 7:18.8 259 8:22.6 251 6:10.2 241 2:47.4 24:39.0
255 Sydney Perkins Grayson County 1535 225 7:05.5 260 8:24.2 247 6:07.8 277 3:06.9 24:44.5
256 Kelsey McKnight Bullitt Central 1439 268 7:29.6 254 8:18.5 253 6:11.5 238 2:46.9 24:46.7
257 Michelle Lin Bullitt Central 1437 267 7:29.6 245 8:12.4 254 6:11.7 255 2:53.1 24:47.0
258 Sophia Brannan West Jessamine 1766 245 7:09.8 267 8:32.0 252 6:10.3 263 2:55.0 24:47.2
259 Allison Taylor Southwestern 1752 254 7:18.4 256 8:21.1 263 6:19.1 249 2:50.5 24:49.2
260 MacKenzie Webb Henderson County 1562 261 7:24.2 262 8:25.7 266 6:21.1 175 2:38.3 24:49.4
261 Ally Klutey North Bullitt 1641 262 7:27.9 264 8:27.2 244 6:04.6 248 2:50.2 24:50.1
262 Allison Michels South Oldham 1732 257 7:20.9 258 8:22.5 261 6:16.9 265 2:56.8 24:57.3
263 Rachel Peterson Male 1608 234 7:07.3 263 8:26.1 276 6:44.5 191 2:41.0 24:59.1
264 A.J Perrin Southwestern 1750 263 7:28.8 265 8:30.1 267 6:21.6 209 2:42.4 25:03.0
265 Lilli Debord Greenwood 1547 271 7:33.1 261 8:25.4 256 6:12.5 252 2:52.6 25:03.7
266 Baylee Shelton Graves County 1533 273 7:35.7 257 8:21.6 264 6:19.7 251 2:51.8 25:08.9
267 Diara Tabor Madison Central 1590 256 7:19.8 266 8:30.7 269 6:27.7 258 2:54.1 25:12.3
268 Justine Lofwall Henry Clay 1565 260 7:23.4 270 8:36.1 262 6:17.6 272 3:02.0 25:19.2
269 Caitlin Rice Harlan County 1555 253 7:14.5 269 8:35.3 272 6:32.9 271 3:00.7 25:23.6
270 Kamarie Wiles Madisonville North Hopkins 1599 266 7:29.5 272 8:44.1 260 6:16.9 273 3:02.0 25:32.6
271 Jenna Leath Graves County 1528 270 7:32.0 268 8:32.4 271 6:31.1 267 2:59.0 25:34.6
272 Aliyah Shivel Pulaski County 1699 275 7:37.1 271 8:38.3 265 6:20.8 270 3:00.4 25:36.8
273 Maggie Asbury Tates Creek 1754 272 7:33.6 273 8:47.2 275 6:37.1 274 3:02.6 26:00.6
274 Evelyn Johnson Great Crossing 1541 278 7:44.7 275 8:57.3 270 6:30.7 264 2:56.8 26:09.6
275 Addison Grossman Henderson County 1558 279 7:46.3 274 8:51.1 273 6:36.1 276 3:03.1 26:16.9
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
276 Kelly Clore Tates Creek 1757 269 7:30.1 277 9:02.1 281 6:54.4 275 3:02.9 26:29.7
277 Sidney Hansen Southwestern 1748 280 7:48.7 276 9:00.2 274 6:37.0 282 3:14.1 26:40.2
278 Lindsey Barber Great Crossing 1536 274 7:37.0 278 9:11.0 279 6:50.9 281 3:14.0 26:53.0
279 Grace Leach Great Crossing 1543 277 7:44.5 279 9:11.1 278 6:49.4 284 3:17.5 27:02.6
280 Bella Alcott Bowling Green 1428 281 7:54.5 280 9:13.3 277 6:46.5 280 3:12.3 27:06.7
281 Rebecca Priddy Bullitt Central 1440 282 8:01.3 281 9:24.6 280 6:52.5 279 3:11.2 27:29.7
282 Hannah Johnson Great Crossing 1542 276 7:43.2 285 9:58.4 283 6:55.5 283 3:15.0 27:52.3
283 Haylee James North Bullitt 1640 285 8:17.7 284 9:41.7 282 6:55.2 269 3:00.1 27:54.9
284 Kaley Boyd Madison Central 1584 283 8:08.9 282 9:33.2 284 7:08.4 278 3:10.7 28:01.4
285 Kinsey Ballard North Bullitt 1638 284 8:09.3 283 9:36.0 287 8:01.4 286 3:31.6 29:18.5
286 Jessie Bickett North Bullitt 1639 286 8:54.0 286 10:05.2 286 7:34.7 287 3:36.0 30:10.0
287 Arianna Decker Henderson County 1557 287 9:02.4 287 10:27.3 285 7:29.1 285 3:28.3 30:27.3
Top  

Boys Class AAA 5K

  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 Conner O'Shea Madison Central 1999 1 4:56.3 2 5:13.3 1 3:51.5 6 1:49.3 15:50.5
2 Brady Masters Madison Central 1998 4 4:58.0 9 5:21.6 2 3:54.9 2 1:48.0 16:02.5
3 Ryan O'Dea Trinity (Louisville) 2174 10 4:59.7 7 5:20.3 3 3:55.1 5 1:49.1 16:04.3
4 Jackson Watts Madisonville North Hopkins 2008 11 4:59.9 1 5:12.9 8 3:57.8 18 1:54.8 16:05.6
5 Brady Terry Daviess County 1881 5 4:58.3 3 5:16.8 10 3:58.3 17 1:54.2 16:07.8
6 Levi Streeval Frederick Douglass 1934 3 4:57.9 5 5:19.3 7 3:57.0 12 1:53.5 16:07.9
7 Chase Atkins Hopkinsville 1979 7 4:58.8 6 5:19.9 6 3:56.9 24 1:56.0 16:11.7
8 Nolan Hester St. Xavier 2154 21 5:03.8 13 5:25.0 5 3:56.4 4 1:48.9 16:14.2
9 Nick Lewis Trinity (Louisville) 2171 9 4:59.6 4 5:18.3 29 4:08.7 3 1:48.8 16:15.5
10 Demetrius Cherry Lafayette 1983 8 4:58.9 8 5:21.0 16 4:02.1 36 1:57.8 16:20.0
11 Jimmy Mullarkey Fern Creek 1920 13 5:00.3 10 5:21.8 15 4:01.4 72 2:00.7 16:24.4
12 Joseph Kiely Covington Catholic 1867 23 5:03.9 17 5:29.7 13 4:01.0 8 1:52.3 16:26.9
13 Thomas Ashby Apollo 1793 12 5:00.2 15 5:26.7 25 4:07.7 9 1:52.6 16:27.3
14 Cole Jackson Greenwood 1964 20 5:02.0 20 5:31.6 14 4:01.4 10 1:53.0 16:28.1
15 Jonah Mitchell Muhlenberg County 2056 6 4:58.4 11 5:22.7 21 4:05.1 87 2:02.4 16:28.7
16 Wes Grogan McCracken County 2033 14 5:00.4 31 5:38.2 22 4:05.9 1 1:46.4 16:30.9
17 Tyler Walker Scott County 2114 15 5:00.8 21 5:31.6 18 4:03.3 28 1:57.0 16:32.8
18 Will Hanak Conner 1854 16 5:01.2 23 5:33.0 24 4:07.5 7 1:51.2 16:33.0
19 Peyton Fairchild Conner 1852 2 4:56.4 18 5:30.0 26 4:07.9 75 2:01.1 16:35.5
20 Theo Bachmann South Oldham 2135 90 5:21.5 12 5:24.1 4 3:55.9 22 1:55.5 16:37.1
21 Lincoln Williams St. Xavier 2158 57 5:16.3 14 5:25.1 11 3:59.3 31 1:57.2 16:38.0
22 Zach Woodall Trinity (Louisville) 2177 25 5:06.8 29 5:37.0 9 3:57.9 27 1:56.9 16:38.7
23 Nathan Quinn South Oldham 2142 35 5:10.8 19 5:30.9 19 4:04.4 26 1:56.7 16:43.0
24 Alex Adams Daviess County 1873 17 5:01.2 22 5:31.7 27 4:08.2 81 2:01.9 16:43.1
25 Daniel Young Trinity (Louisville) 2178 34 5:10.0 28 5:35.6 20 4:04.8 14 1:53.9 16:44.4
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
26 Kyler Stewart Madison Central 2000 19 5:01.8 16 5:29.0 41 4:13.2 98 2:02.9 16:47.0
27 Ryan Burchett St. Xavier 2152 69 5:17.7 24 5:33.6 12 4:00.2 29 1:57.2 16:48.8
28 Carson Hall St. Xavier 2153 68 5:17.6 32 5:38.5 17 4:02.5 20 1:55.1 16:53.9
29 Parker Mindel Dupont Manual 1890 27 5:07.4 49 5:44.3 30 4:08.9 11 1:53.4 16:54.1
30 Philip Lamartiniere Tates Creek 2163 79 5:19.8 25 5:34.0 23 4:06.8 21 1:55.3 16:56.1
31 Eli Alvey Greenwood 1958 38 5:12.0 38 5:40.9 28 4:08.3 42 1:58.2 16:59.6
32 Mason Cosner Marshall County 2022 28 5:08.4 47 5:43.7 31 4:09.7 65 1:59.8 17:01.7
33 Drew Meader South Laurel 2129 24 5:06.5 46 5:43.6 38 4:12.1 116 2:03.5 17:05.9
34 Caleb Gentry Eastern 1899 72 5:18.2 27 5:35.6 36 4:11.6 70 2:00.6 17:06.1
35 Isaac Lockwood Graves County 1946 33 5:09.6 68 5:49.1 54 4:15.3 16 1:54.1 17:08.3
36 Steven Votaw Oldham County 2089 87 5:21.0 26 5:35.5 40 4:12.7 56 1:59.3 17:08.5
37 Kizer Burnett Meade County 2040 39 5:12.2 44 5:43.2 49 4:14.4 47 1:58.8 17:08.8
38 Nolan Foushee Butler 1830 42 5:12.8 43 5:43.1 56 4:16.0 44 1:58.4 17:10.4
39 Nick Brooks St. Xavier 2150 70 5:17.9 39 5:41.4 34 4:11.0 69 2:00.6 17:11.0
40 Jack Murphy Conner 1858 22 5:03.9 41 5:42.0 59 4:16.5 187 2:08.5 17:11.0
41 George Johnson Conner 1856 26 5:06.9 36 5:40.7 60 4:16.6 174 2:07.1 17:11.4
42 Peter Schoenbachler St. Xavier 2155 60 5:16.6 34 5:39.2 45 4:13.8 89 2:02.5 17:12.1
43 Brooks Boschert Covington Catholic 1864 62 5:17.1 52 5:45.6 47 4:14.0 23 1:55.7 17:12.5
44 Jaden Hess Bullitt Central 1817 53 5:16.1 48 5:43.7 42 4:13.3 59 1:59.4 17:12.6
45 Clayton Carter Oldham County 2081 92 5:21.8 35 5:40.4 43 4:13.5 40 1:58.2 17:14.1
46 Will Cahill Lafayette 1982 113 5:24.9 30 5:37.3 35 4:11.2 78 2:01.4 17:14.8
47 Christian Cosner Marshall County 2021 36 5:11.0 61 5:47.6 51 4:14.8 91 2:02.6 17:16.1
48 Blake Rigdon Apollo 1798 18 5:01.7 54 5:45.8 105 4:23.0 161 2:06.3 17:16.8
49 Brayden Blankenship Meade County 2039 46 5:13.5 55 5:46.2 53 4:15.1 101 2:03.0 17:17.9
50 Aidan Smith Lafayette 1989 89 5:21.2 40 5:42.0 39 4:12.4 95 2:02.7 17:18.4
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
51 Dominic Taylor Covington Catholic 1870 51 5:15.5 62 5:47.6 61 4:16.6 51 1:59.0 17:18.9
52 Sam Hosbach Male 2015 133 5:27.2 37 5:40.9 37 4:12.0 48 1:58.9 17:19.1
53 Cord Tackett George Rogers Clark 1942 29 5:08.6 67 5:49.1 77 4:18.2 111 2:03.3 17:19.4
54 Ethan Wever Covington Catholic 1872 71 5:17.9 59 5:47.3 63 4:16.8 57 1:59.3 17:21.4
55 Gabe Russell North Hardin 2069 32 5:09.0 73 5:50.2 85 4:19.6 96 2:02.7 17:21.7
56 Will Stanko South Laurel 2132 37 5:11.7 106 5:55.3 80 4:18.5 34 1:57.7 17:23.3
57 Kendrick James Male 2016 137 5:27.6 45 5:43.2 44 4:13.7 49 1:58.9 17:23.6
58 Ethan Dych Apollo 1795 31 5:08.8 72 5:50.0 129 4:25.8 50 1:58.9 17:23.7
59 Daniel Secor Dupont Manual 1892 112 5:24.7 57 5:46.9 76 4:18.2 15 1:54.1 17:24.0
60 Colin Murphy Trinity (Louisville) 2173 30 5:08.7 64 5:48.2 96 4:21.8 149 2:05.6 17:24.5
61 Conner Clark Butler 1828 66 5:17.4 56 5:46.6 69 4:17.4 125 2:04.3 17:25.9
62 Austin Montgomery Trinity (Louisville) 2172 43 5:12.9 90 5:53.0 107 4:23.1 30 1:57.2 17:26.4
63 Ethan McCarty Marshall County 2026 41 5:12.8 53 5:45.7 95 4:21.7 159 2:06.1 17:26.4
64 Ethan Smith McCracken County 2037 44 5:13.1 97 5:53.8 99 4:22.4 33 1:57.6 17:27.1
65 Samuel Bennett Central Hardin 1849 47 5:13.5 75 5:50.3 84 4:19.0 131 2:04.7 17:27.6
66 Wesley Preston West Jessamine 2186 104 5:24.0 83 5:52.0 46 4:13.8 38 1:58.0 17:28.0
67 Caleb Tidwell Daviess County 1882 88 5:21.1 70 5:49.7 90 4:20.5 35 1:57.8 17:29.2
68 Justin Shelton Daviess County 1880 54 5:16.1 88 5:52.9 78 4:18.2 82 2:02.0 17:29.4
69 Seth Vorseth South Oldham 2144 118 5:25.2 63 5:47.8 71 4:17.8 53 1:59.1 17:30.0
70 Kellen Patterson South Warren 2146 106 5:24.4 42 5:42.3 55 4:15.9 179 2:07.5 17:30.3
71 Gage Summerlin Eastern 1903 144 5:28.7 66 5:48.8 52 4:14.9 41 1:58.2 17:30.7
72 Jayden Henderson Frederick Douglass 1928 52 5:16.1 85 5:52.3 108 4:23.1 54 1:59.2 17:30.8
73 Mikias Sanders Fern Creek 1923 103 5:24.0 81 5:52.0 65 4:16.8 52 1:59.0 17:31.9
74 Tyler Hadaway Oldham County 2084 99 5:22.8 92 5:53.0 73 4:18.0 46 1:58.6 17:32.6
75 Lukas Smithson Fairdale 1910 58 5:16.4 71 5:49.8 112 4:23.8 94 2:02.6 17:32.7
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
76 Sam Osborne Oldham County 2086 119 5:25.3 74 5:50.2 72 4:17.8 55 1:59.2 17:32.7
77 Cade Flatt Marshall County 2023 45 5:13.3 78 5:50.9 162 4:30.3 45 1:58.4 17:33.1
78 Jacob Vogelpohl Simon Kenton 2125 74 5:18.8 76 5:50.6 58 4:16.5 175 2:07.2 17:33.1
79 Jackson Miller Marshall County 2027 83 5:20.6 101 5:54.6 79 4:18.3 61 1:59.6 17:33.3
80 Joseph Impellitteri Conner 1855 85 5:21.0 80 5:51.8 57 4:16.4 121 2:04.1 17:33.4
81 Wesley Stokes Madison Central 2001 80 5:20.1 100 5:54.2 82 4:18.7 68 2:00.4 17:33.6
82 Dalton Lesher Bullitt Central 1818 61 5:16.9 107 5:55.3 64 4:16.8 143 2:05.2 17:34.4
83 Nicholas Brown Oldham County 2080 94 5:22.1 79 5:51.0 87 4:20.1 77 2:01.3 17:34.6
84 Jack Guffey Trinity (Louisville) 2170 59 5:16.5 104 5:55.0 103 4:22.9 67 2:00.4 17:34.9
85 Hunter Clemons South Warren 2145 141 5:28.1 51 5:45.1 67 4:17.2 127 2:04.4 17:34.9
86 Will Kolb Male 2017 151 5:30.6 69 5:49.1 48 4:14.3 76 2:01.2 17:35.3
87 Thomas Tinius Bowling Green 1812 127 5:26.5 103 5:54.9 70 4:17.6 25 1:56.2 17:35.4
88 Luke Van Laningham Cooper 1862 84 5:20.9 86 5:52.7 62 4:16.7 142 2:05.1 17:35.6
89 Matthew Wantland St. Xavier 2157 67 5:17.5 50 5:44.8 122 4:24.9 188 2:08.5 17:35.9
90 Jordan McHugh Anderson County 1788 81 5:20.3 87 5:52.8 92 4:21.0 84 2:02.1 17:36.2
91 Joshua Craig Madisonville North Hopkins 2006 128 5:26.6 65 5:48.3 75 4:18.2 103 2:03.2 17:36.3
92 Kedrick Lin North Hardin 2065 93 5:21.8 89 5:52.9 81 4:18.5 99 2:02.9 17:36.4
93 Ryan Butler Meade County 2041 116 5:25.0 84 5:52.2 66 4:17.0 90 2:02.5 17:36.8
94 Mason Pierce Anderson County 1789 49 5:14.9 33 5:39.0 208 4:36.7 164 2:06.4 17:37.2
95 Peyton Nash Grayson County 1954 190 5:37.2 58 5:47.2 33 4:10.4 85 2:02.2 17:37.2
96 Gabe Wiles Bowling Green 1814 125 5:26.3 105 5:55.2 74 4:18.1 37 1:57.8 17:37.6
97 Marcus Hutchinson Madison Central 1996 140 5:28.0 98 5:54.0 68 4:17.2 60 1:59.6 17:38.9
98 Robbie Notton Conner 1859 75 5:18.8 117 5:57.5 98 4:21.9 73 2:00.8 17:39.1
99 Stetson Childress Muhlenberg County 2050 73 5:18.4 95 5:53.5 111 4:23.7 145 2:05.4 17:41.1
100 Max Morales North Hardin 2068 40 5:12.6 91 5:53.0 158 4:29.4 168 2:06.9 17:42.0
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
101 Knox Sandlin Marshall County 2028 77 5:19.7 115 5:57.5 94 4:21.6 133 2:04.7 17:43.6
102 Myles Sloan Male 2019 202 5:38.6 114 5:57.2 32 4:09.8 39 1:58.1 17:43.8
103 Lucas Gallagher Grayson County 1951 191 5:37.2 60 5:47.3 50 4:14.7 139 2:05.1 17:44.5
104 Cameron Jackson McCracken County 2035 50 5:15.3 133 6:00.7 101 4:22.8 150 2:05.6 17:44.5
105 Ethan Nichols Ballard 1805 100 5:23.4 111 5:56.7 89 4:20.5 128 2:04.5 17:45.2
106 Luke Payne Oldham County 2087 123 5:26.1 77 5:50.8 91 4:20.9 180 2:07.6 17:45.6
107 Cole Renfrow Bowling Green 1809 64 5:17.2 119 5:57.8 120 4:24.8 156 2:06.0 17:45.9
108 Andrew Whitaker Eastern 1904 124 5:26.2 93 5:53.1 110 4:23.5 132 2:04.7 17:47.6
109 Brandon McDaniel Simon Kenton 2120 48 5:14.1 110 5:56.2 207 4:36.6 79 2:01.4 17:48.4
110 Bryson McGary Daviess County 1878 97 5:22.4 134 6:01.1 100 4:22.5 106 2:03.2 17:49.5
111 Jacob Tapscott South Laurel 2134 55 5:16.2 176 6:08.2 126 4:25.4 80 2:01.6 17:51.6
112 Cooper Sinclair Dupont Manual 1893 172 5:34.2 96 5:53.6 88 4:20.4 115 2:03.4 17:51.7
113 Trent Hildenbrand Male 2014 189 5:37.0 82 5:52.0 83 4:18.8 124 2:04.3 17:52.2
114 Seth Ackerman Eastern 1895 110 5:24.6 94 5:53.4 136 4:27.3 173 2:07.1 17:52.5
115 Noah Halloran Madison Central 1994 107 5:24.5 135 6:01.5 128 4:25.8 71 2:00.7 17:52.6
116 Jalen Givens Frederick Douglass 1927 78 5:19.8 174 6:07.4 174 4:32.0 13 1:53.8 17:53.1
117 Austin Patello Cooper 1861 86 5:21.0 116 5:57.5 146 4:28.6 158 2:06.1 17:53.2
118 Jeremy Steele South Laurel 2133 63 5:17.1 129 5:59.6 135 4:26.7 212 2:10.6 17:54.1
119 Owen Cernetisch Boone County 1806 65 5:17.3 148 6:03.3 161 4:30.1 109 2:03.3 17:54.2
120 Ian Hobbs Oldham County 2085 138 5:27.7 102 5:54.8 109 4:23.1 189 2:08.7 17:54.4
121 Jeremiah Grogan McCracken County 2032 114 5:24.9 125 5:59.2 116 4:24.1 167 2:06.7 17:55.1
122 John Kearns West Jessamine 2184 117 5:25.0 126 5:59.3 125 4:25.3 151 2:05.7 17:55.5
123 William Holland Dupont Manual 1886 176 5:34.9 99 5:54.2 86 4:19.6 172 2:07.0 17:55.8
124 Jake Alvey Apollo 1792 98 5:22.7 127 5:59.5 118 4:24.2 221 2:11.1 17:57.7
125 Mikel Norton Butler 1836 175 5:34.8 118 5:57.7 102 4:22.8 105 2:03.2 17:58.7
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
126 Leo Walton Tates Creek 2168 134 5:27.4 136 6:01.7 138 4:27.4 88 2:02.4 17:59.1
127 Eli Combs Greenwood 1961 161 5:32.4 108 5:55.8 137 4:27.3 120 2:04.0 17:59.6
128 Michael Ashley Owensboro 2090 162 5:32.6 140 6:02.4 114 4:24.0 74 2:00.9 18:00.0
129 Levi Dugger Graves County 1945 173 5:34.3 124 5:58.6 97 4:21.8 144 2:05.2 18:00.1
130 Joseph Sander Ryle 2109 159 5:31.9 146 6:03.1 106 4:23.0 83 2:02.0 18:00.2
131 Myles Smithson Fairdale 1911 120 5:25.4 121 5:58.3 145 4:28.5 194 2:08.9 18:01.3
132 Duke Wilson Meade County 2047 142 5:28.3 120 5:58.1 115 4:24.0 222 2:11.1 18:01.7
133 Will Spangler Lafayette 1990 148 5:29.4 168 6:06.7 132 4:26.2 64 1:59.8 18:02.3
134 Justin Sparkman North Laurel 2079 56 5:16.3 156 6:04.4 206 4:36.5 155 2:05.9 18:03.2
135 Abraha Abraha Atherton 1802 131 5:26.9 137 6:01.9 143 4:28.2 170 2:07.0 18:04.1
136 Eric Rafferty Lafayette 1987 158 5:31.8 132 6:00.5 144 4:28.3 113 2:03.4 18:04.2
137 Kaelin Reynolds Ryle 2108 122 5:26.1 113 5:57.2 180 4:32.4 186 2:08.4 18:04.2
138 Andrew Bosch Covington Catholic 1863 146 5:29.1 143 6:03.0 127 4:25.7 163 2:06.4 18:04.3
139 Austin Shaffer Simon Kenton 2123 153 5:31.0 160 6:04.9 153 4:28.8 62 1:59.7 18:04.6
140 Devin Ballard Eastern 1897 168 5:33.1 161 6:05.1 156 4:29.4 32 1:57.5 18:05.2
141 Zack Nemtsev Eastern 1900 197 5:37.7 123 5:58.5 117 4:24.2 138 2:05.1 18:05.6
142 Cooper Chandler Male 2012 201 5:38.6 112 5:57.2 104 4:22.9 169 2:06.9 18:05.7
143 Ben Stults Bullitt Central 1822 108 5:24.5 185 6:09.6 171 4:31.8 66 2:00.1 18:06.2
144 Sam Haines Jeffersontown 1981 217 5:41.1 122 5:58.3 93 4:21.1 153 2:05.7 18:06.4
145 Eddy Gilbert Atherton 1804 126 5:26.3 142 6:02.7 149 4:28.7 190 2:08.8 18:06.6
146 Harrison Boso Atherton 1803 132 5:27.1 141 6:02.4 152 4:28.8 185 2:08.3 18:06.8
147 Marcus Abel Central Hardin 1848 95 5:22.3 131 6:00.1 139 4:27.7 267 2:17.1 18:07.4
148 Austin Riddle Bullitt Central 1819 154 5:31.2 155 6:04.4 113 4:24.0 182 2:07.8 18:07.5
149 Logan Bradshaw Paul Laurence Dunbar 2093 180 5:36.0 171 6:07.2 131 4:26.1 43 1:58.4 18:07.9
150 Michael Helmich McCracken County 2034 115 5:25.0 173 6:07.4 179 4:32.4 108 2:03.3 18:08.2
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
151 Drew Burden Madisonville North Hopkins 2004 152 5:30.8 164 6:05.8 154 4:29.1 92 2:02.6 18:08.5
152 Ben Crask South Oldham 2136 186 5:36.8 109 5:55.9 159 4:29.5 160 2:06.2 18:08.6
153 Anthony Schonter North Laurel 2077 82 5:20.4 182 6:09.2 151 4:28.7 217 2:11.0 18:09.5
154 Nathanael Turner Southwestern 2148 204 5:39.0 139 6:02.3 130 4:26.1 86 2:02.2 18:09.7
155 Anthony Ronnebaum Campbell County 1843 170 5:33.4 149 6:03.5 142 4:28.2 130 2:04.6 18:09.8
156 Kyle Thompson South Oldham 2143 194 5:37.5 130 5:59.9 155 4:29.2 104 2:03.2 18:09.9
157 Reeve VanDemark Tates Creek 2167 135 5:27.5 169 6:06.9 175 4:32.1 110 2:03.3 18:10.0
158 John Woodhouse Dupont Manual 1894 174 5:34.5 138 6:02.0 167 4:30.9 93 2:02.6 18:10.1
159 Anthony Harper Pleasure Ridge Park 2101 121 5:25.6 151 6:03.8 169 4:31.7 211 2:10.6 18:11.9
160 Seth Meader South Laurel 2130 136 5:27.6 215 6:15.6 157 4:29.4 58 1:59.3 18:12.1
161 Eli Maraman Butler 1835 179 5:35.5 145 6:03.0 148 4:28.7 141 2:05.1 18:12.4
162 Bryce Clayton Butler 1829 229 5:42.5 128 5:59.5 124 4:25.1 162 2:06.4 18:13.6
163 Nick Pinto Paul Laurence Dunbar 2097 199 5:38.1 159 6:04.8 134 4:26.4 136 2:05.0 18:14.4
164 Tanner Cadena Grayson County 1948 193 5:37.4 163 6:05.7 121 4:24.9 171 2:07.0 18:15.2
165 Shawn Schwartz Meade County 2045 111 5:24.7 152 6:03.9 191 4:34.5 235 2:12.5 18:15.8
166 Logan Whaley Ryle 2113 155 5:31.2 167 6:06.4 196 4:35.4 114 2:03.4 18:16.5
167 Colin Grothaus Campbell County 1839 165 5:32.8 144 6:03.0 165 4:30.6 208 2:10.1 18:16.6
168 Lucas Orton South Oldham 2141 215 5:41.0 158 6:04.5 141 4:27.9 118 2:03.6 18:17.1
169 Camden Bohannon Bullitt Central 1815 105 5:24.1 175 6:08.0 173 4:32.0 241 2:13.5 18:17.8
170 Blaine Phelps South Laurel 2131 139 5:27.9 208 6:13.9 163 4:30.4 147 2:05.5 18:17.8
171 Luke Goetz Covington Catholic 1865 243 5:45.9 201 6:13.2 119 4:24.6 19 1:55.0 18:18.9
172 Mike Kanan Bowling Green 1808 149 5:30.1 184 6:09.6 195 4:34.9 140 2:05.1 18:19.8
173 Hart Howard Dupont Manual 1887 101 5:23.5 192 6:11.6 201 4:35.6 200 2:09.3 18:20.1
174 Tate Sine Bowling Green 1811 207 5:39.9 179 6:08.6 140 4:27.8 122 2:04.2 18:20.6
175 Drew Kent Covington Catholic 1866 169 5:33.4 183 6:09.3 172 4:31.9 157 2:06.0 18:20.7
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
176 Cameron Springer Ryle 2110 129 5:26.6 191 6:11.4 184 4:33.4 204 2:09.6 18:21.1
177 Daniel Joseph Harlan County 1973 227 5:42.3 153 6:04.3 160 4:29.7 137 2:05.0 18:21.4
178 Key'Shawn Cain Male 2011 195 5:37.6 154 6:04.3 176 4:32.1 178 2:07.5 18:21.7
179 Clay Wallace Bowling Green 1813 225 5:42.2 166 6:06.3 147 4:28.6 129 2:04.5 18:21.8
180 Oubry Gibson Butler 1831 209 5:40.3 170 6:07.0 168 4:31.1 119 2:03.9 18:22.4
181 George Nzabayo Fern Creek 1921 258 5:49.4 147 6:03.3 133 4:26.2 117 2:03.6 18:22.6
182 Isaac DePoyster Grayson County 1950 205 5:39.3 150 6:03.7 164 4:30.6 195 2:09.0 18:22.7
183 Austin Jacobson Madison Central 1997 143 5:28.5 188 6:10.5 182 4:33.2 220 2:11.1 18:23.4
184 Jonas Gordon Dupont Manual 1885 198 5:38.0 157 6:04.5 178 4:32.3 192 2:08.8 18:23.8
185 Eli McClelland Daviess County 1877 157 5:31.5 211 6:14.1 187 4:33.6 134 2:04.8 18:24.1
186 Toby Cook Dixie Heights 1883 102 5:23.8 222 6:17.8 217 4:38.7 166 2:06.7 18:27.0
187 Jacob Turner Ryle 2112 160 5:32.0 190 6:10.8 214 4:37.8 165 2:06.5 18:27.3
188 Cayman Menard South Oldham 2139 219 5:41.2 165 6:06.3 170 4:31.8 197 2:09.0 18:28.5
189 Parker Leachman Daviess County 1876 147 5:29.1 194 6:12.4 192 4:34.6 234 2:12.5 18:28.7
190 Leland Smith Apollo 1800 109 5:24.5 241 6:23.8 230 4:41.0 63 1:59.7 18:29.2
191 James Kazmaier Dixie Heights 1884 203 5:38.9 196 6:12.6 150 4:28.7 203 2:09.3 18:29.6
192 Ryland Bergman Madisonville North Hopkins 2003 236 5:43.8 177 6:08.3 123 4:25.1 242 2:13.6 18:31.0
193 Logan Stafford Montgomery County 2049 76 5:19.2 197 6:12.6 256 4:49.7 207 2:10.0 18:31.6
194 Jackson Crume Grayson County 1949 211 5:40.7 193 6:12.3 188 4:33.6 135 2:04.9 18:31.7
195 Adam Ruschman Campbell County 1844 232 5:42.8 199 6:13.0 186 4:33.4 102 2:03.1 18:32.4
196 Quint Smaldone Eastern 1902 214 5:40.9 187 6:10.3 211 4:37.1 123 2:04.2 18:32.7
197 Ian Taylor Central Hardin 1850 164 5:32.8 181 6:09.2 209 4:36.8 245 2:13.8 18:32.7
198 Cates Duncan Greenwood 1962 224 5:42.0 180 6:09.2 166 4:30.9 219 2:11.0 18:33.2
199 Aspen Sizemore North Laurel 2078 150 5:30.5 206 6:13.7 210 4:37.0 231 2:12.2 18:33.5
200 Thorin Byrd Greenwood 1960 218 5:41.2 172 6:07.4 183 4:33.2 233 2:12.5 18:34.4
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
201 Matthew Stults Bullitt Central 1823 177 5:35.0 225 6:18.5 219 4:39.1 112 2:03.4 18:36.1
202 Caleb Saner Simon Kenton 2122 200 5:38.2 227 6:18.7 185 4:33.4 154 2:05.8 18:36.3
203 Ryan Payne Apollo 1797 145 5:28.7 203 6:13.5 233 4:42.1 227 2:11.9 18:36.4
204 Jake Crittendon McCracken County 2029 181 5:36.1 205 6:13.5 223 4:40.1 177 2:07.3 18:37.2
205 Grayson Crockett West Jessamine 2182 184 5:36.7 232 6:20.8 198 4:35.5 126 2:04.3 18:37.4
206 Matthew Salyer Paul Laurence Dunbar 2098 187 5:36.8 202 6:13.4 215 4:38.1 199 2:09.2 18:37.7
207 Ben Graf Butler 1833 231 5:42.7 162 6:05.5 202 4:35.7 247 2:14.0 18:38.0
208 Chance Jones Hopkinsville 1980 242 5:45.9 209 6:14.0 199 4:35.5 100 2:02.9 18:38.5
209 Ryan Hanak Conner 1853 196 5:37.7 198 6:12.8 203 4:35.9 228 2:12.0 18:38.5
210 Carson Inderwiesche Ryle 2106 156 5:31.4 207 6:13.8 229 4:41.0 232 2:12.2 18:38.5
211 Jude Theriot Simon Kenton 2124 221 5:41.6 219 6:16.9 177 4:32.2 183 2:08.2 18:39.0
212 Bradley Heist Pulaski County 2103 182 5:36.2 200 6:13.2 220 4:39.5 209 2:10.3 18:39.3
213 Vicente Garcia North Hardin 2062 222 5:41.9 204 6:13.5 189 4:33.7 216 2:10.9 18:40.1
214 David Schneider Lafayette 1988 167 5:32.9 210 6:14.0 224 4:40.4 238 2:13.1 18:40.5
215 AJ Maxey Frederick Douglass 1931 220 5:41.4 189 6:10.5 212 4:37.4 237 2:13.0 18:42.4
216 Jake Strader Muhlenberg County 2059 188 5:37.0 178 6:08.5 235 4:42.6 251 2:14.3 18:42.4
217 Sam Sanders Greenwood 1965 238 5:44.7 217 6:16.3 181 4:32.6 191 2:08.8 18:42.5
218 Jeremiah Pierce Pulaski County 2104 91 5:21.7 195 6:12.5 266 4:55.0 250 2:14.2 18:43.5
219 Josh Wilson George Rogers Clark 1944 261 5:50.3 220 6:17.1 197 4:35.4 107 2:03.2 18:46.2
220 Grant Mefford Muhlenberg County 2055 213 5:40.8 234 6:21.5 190 4:34.3 210 2:10.5 18:47.2
221 Greysen Gerth Simon Kenton 2118 239 5:44.8 226 6:18.7 194 4:34.7 213 2:10.7 18:49.0
222 Michael Koch West Jessamine 2185 248 5:47.2 186 6:09.8 205 4:36.2 258 2:16.1 18:49.6
223 Patrick Haycraft Greenwood 1963 230 5:42.6 224 6:18.4 221 4:39.6 198 2:09.1 18:49.8
224 Daniel Whitaker Lafayette 1991 171 5:33.5 233 6:21.3 242 4:43.9 223 2:11.1 18:50.0
225 Dominic Verry Paul Laurence Dunbar 2100 228 5:42.3 230 6:19.4 236 4:42.8 146 2:05.4 18:50.1
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
226 James Wireman Scott County 2115 192 5:37.3 248 6:28.1 244 4:44.0 97 2:02.9 18:52.4
227 Weston Shely Fern Creek 1924 255 5:48.9 214 6:15.4 227 4:40.9 176 2:07.2 18:52.6
228 David Howard Campbell County 1841 241 5:45.5 216 6:16.2 216 4:38.2 244 2:13.8 18:53.9
229 Roman Gonsalves Meade County 2043 254 5:48.8 218 6:16.9 204 4:36.0 230 2:12.1 18:53.9
230 Ethan Rutter Bowling Green 1810 233 5:42.8 221 6:17.2 226 4:40.9 239 2:13.4 18:54.3
231 Logan Hensley Harlan County 1972 237 5:44.2 213 6:15.2 239 4:43.5 240 2:13.5 18:56.5
232 Levi Branan West Jessamine 2180 223 5:41.9 229 6:19.1 234 4:42.6 246 2:13.9 18:57.5
233 Cory Grizzell North Hardin 2063 240 5:45.2 244 6:25.6 237 4:43.0 184 2:08.3 19:02.2
234 Chase Lynch North Hardin 2066 210 5:40.6 242 6:24.0 238 4:43.4 248 2:14.1 19:02.2
235 Skylar Ball Madisonville North Hopkins 2002 264 5:50.5 236 6:22.3 228 4:41.0 196 2:09.0 19:02.9
236 Eli Helm Grayson County 1952 247 5:47.0 212 6:14.1 259 4:50.8 229 2:12.1 19:04.2
237 Trevor Hansen Southwestern 2147 252 5:48.2 240 6:23.0 222 4:39.9 236 2:13.0 19:04.3
238 Rob Gilligan Henry Clay 1977 234 5:43.3 254 6:28.8 246 4:46.8 152 2:05.7 19:04.8
239 Nathaniel Lykins Anderson County 1787 250 5:47.7 238 6:22.8 225 4:40.8 249 2:14.2 19:05.6
240 Tyler Burner Madisonville North Hopkins 2005 269 5:52.9 231 6:20.8 231 4:41.3 218 2:11.0 19:06.1
241 Xavier Jordan Fern Creek 1918 280 5:56.9 237 6:22.4 213 4:37.7 202 2:09.3 19:06.5
242 Phryxus Mangay-Ayam Meade County 2044 257 5:49.0 235 6:22.3 240 4:43.8 225 2:11.7 19:06.9
243 Jacob Smith Grayson County 1955 271 5:53.9 253 6:28.6 193 4:34.7 206 2:09.9 19:07.2
244 Ethan Carlile Paul Laurence Dunbar 2094 206 5:39.7 223 6:17.9 254 4:49.2 277 2:20.5 19:07.4
245 Landon Harper Muhlenberg County 2054 216 5:41.0 245 6:26.5 243 4:43.9 262 2:16.5 19:08.1
246 Trent Taylor Valley 2179 130 5:26.6 258 6:32.1 269 4:55.8 252 2:14.3 19:08.9
247 Mohammad Hassan Tates Creek 2161 262 5:50.4 228 6:19.0 241 4:43.9 260 2:16.3 19:09.7
248 Isaiah Gettelfinger Anderson County 1785 253 5:48.7 260 6:32.7 200 4:35.5 254 2:15.3 19:12.4
249 Matthew Christensen Tates Creek 2160 260 5:50.2 239 6:22.9 245 4:45.2 255 2:15.5 19:14.0
250 Caleb Brock Harlan County 1967 163 5:32.7 251 6:28.6 279 5:02.5 214 2:10.7 19:14.7
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
251 Alex Pollock Frederick Douglass 1933 268 5:52.9 243 6:24.8 248 4:47.8 205 2:09.7 19:15.3
252 Isaiah Frese Frederick Douglass 1926 272 5:54.0 247 6:27.1 218 4:38.7 256 2:15.7 19:15.7
253 Tommy Baird Paul Laurence Dunbar 2091 249 5:47.5 264 6:34.7 249 4:48.1 148 2:05.5 19:15.8
254 Zach Burge West Jessamine 2181 185 5:36.8 271 6:36.9 264 4:54.6 181 2:07.7 19:16.1
255 Oscar Salcedo Bullitt Central 1821 226 5:42.3 274 6:37.5 247 4:47.5 193 2:08.9 19:16.3
256 Zack Carmical Harlan County 1968 245 5:46.5 256 6:31.1 262 4:51.4 215 2:10.9 19:19.9
257 Matt Yeary Harlan County 1976 265 5:50.8 255 6:29.6 258 4:50.6 201 2:09.3 19:20.3
258 Keaton Goebel George Rogers Clark 1937 251 5:47.9 249 6:28.2 255 4:49.4 266 2:16.8 19:22.5
259 Ford Breeding South Laurel 2126 178 5:35.3 261 6:32.7 270 4:55.8 276 2:20.1 19:24.0
260 Timmy Dorris Muhlenberg County 2051 267 5:52.4 252 6:28.6 253 4:49.1 253 2:14.4 19:24.6
261 Braydn Russelburg Bullitt East 1827 284 5:58.4 250 6:28.3 232 4:41.9 263 2:16.6 19:25.2
262 Alex Pendley Madisonville North Hopkins 2007 277 5:56.2 246 6:26.5 251 4:48.4 261 2:16.4 19:27.6
263 Gunner Robinson West Jessamine 2187 212 5:40.7 277 6:39.7 257 4:50.2 273 2:18.8 19:29.6
264 Carew Ellington McCracken County 2030 96 5:22.3 257 6:31.5 287 5:09.2 291 2:27.6 19:30.8
265 Corey Robinson Campbell County 1842 259 5:49.9 263 6:34.4 260 4:50.8 257 2:15.8 19:31.1
266 Zander Mack North Hardin 2067 244 5:46.4 259 6:32.3 273 4:58.4 265 2:16.8 19:34.1
267 Carson Groves Muhlenberg County 2052 208 5:40.0 265 6:34.9 271 4:55.9 287 2:26.0 19:37.0
268 Jace King North Laurel 2073 273 5:54.6 272 6:37.0 252 4:48.7 269 2:17.9 19:38.3
269 Andy Phan Fairdale 1908 276 5:55.2 270 6:36.9 261 4:51.0 264 2:16.6 19:39.8
270 Marcelo Niebuhr Henry Clay 1978 166 5:32.8 266 6:34.9 291 5:16.2 259 2:16.2 19:40.3
271 Jude Powell Fairdale 1909 293 6:03.6 267 6:35.7 250 4:48.4 243 2:13.7 19:41.5
272 Aidan Reed Simon Kenton 2121 246 5:46.5 279 6:40.3 272 4:56.9 271 2:17.9 19:41.7
273 Zach Ballard Bullitt East 1825 283 5:58.2 276 6:39.3 265 4:54.9 268 2:17.4 19:50.0
274 Collin Cummins Fern Creek 1916 281 5:57.2 262 6:33.9 275 4:59.2 278 2:21.4 19:51.9
275 Asher Jack Tates Creek 2162 263 5:50.5 281 6:41.6 280 5:02.6 270 2:17.9 19:52.6
  ------- Mile 1 ------- ------- Mile 2 ------- ------- Mile 2.75 ------- ------- Finish ------- Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
276 Cam Kelley North Laurel 2072 282 5:58.0 284 6:44.2 274 4:58.7 224 2:11.6 19:52.7
277 Brady Baker Campbell County 1838 291 6:01.7 280 6:40.5 263 4:52.9 272 2:18.6 19:53.8
278 Blake Bowling Paul Laurence Dunbar 2092 235 5:43.4 282 6:42.0 283 5:05.6 283 2:24.1 19:55.2
279 Lucas O'Connor Bullitt East 1826 286 5:59.0 268 6:35.8 277 5:02.2 274 2:19.1 19:56.2
280 Brevin Burke Tates Creek 2159 266 5:52.3 278 6:39.8 281 5:02.9 284 2:24.6 19:59.6
281 Cameron Spicer George Rogers Clark 1941 288 6:00.3 269 6:36.4 268 4:55.4 292 2:29.0 20:01.2
282 Kannon Cundiff Pulaski County 2102 183 5:36.6 273 6:37.4 295 5:24.1 290 2:27.4 20:05.6
283 Ethan Schwalbach Campbell County 1845 270 5:53.6 275 6:37.9 282 5:04.4 293 2:30.2 20:06.2
284 J. T. LaPrade North Laurel 2074 285 5:58.9 294 7:08.1 267 4:55.3 226 2:11.9 20:14.4
285 Gabriel Gettelfinger Anderson County 1784 278 5:56.2 286 6:51.9 284 5:06.9 275 2:19.6 20:14.6
286 Lucas Epperson Harlan County 1971 292 6:01.9 285 6:44.7 276 5:01.6 294 2:30.5 20:18.9
287 Parker Turnbull Ryle 2111 275 5:54.8 283 6:42.1 288 5:12.1 296 2:33.2 20:22.4
288 Hayden Cecil George Rogers Clark 1935 294 6:04.4 289 6:53.2 278 5:02.3 286 2:25.7 20:25.7
289 Schuyler Doucette Fern Creek 1917 289 6:00.3 290 6:55.5 285 5:06.9 280 2:23.3 20:26.1
290 Alex Garcia North Laurel 2070 256 5:49.0 291 6:55.8 292 5:16.8 288 2:26.8 20:28.4
291 Austin Raney George Rogers Clark 1940 290 6:01.1 287 6:51.9 289 5:13.6 281 2:23.3 20:30.1
292 Dayne Chrisco Frederick Douglass 1925 274 5:54.7 288 6:52.6 294 5:24.0 279 2:21.9 20:33.3
293 Justin Hunter Anderson County 1786 279 5:56.2 293 7:08.0 286 5:09.0 282 2:23.6 20:37.0
294 Trace Shearer Anderson County 1790 287 5:59.5 292 6:58.7 290 5:15.8 285 2:25.3 20:39.3
295 Sean Cooper Harlan County 1969 297 6:19.9 295 7:13.0 293 5:23.9 295 2:33.0 21:29.9
296 Peyton Votaw Fairdale 1914 296 6:16.3 296 7:37.8 296 5:32.7 289 2:27.0 21:54.0
297 Dallas Hall George Rogers Clark 1938 295 6:07.8 298 7:40.3 297 5:39.1 298 2:34.2 22:01.5
298 Codey Miller Fairdale 1907 298 6:23.2 297 7:39.4 298 5:42.0 297 2:34.0 22:18.7
299 Tim Trieu Fairdale 1912 299 8:00.9 299 10:14.7 299 7:25.3 299 3:22.3 29:03.3