Class A w Splits 2020

October 31, 2020


Results By DC Race Timing DC Timing

Overall Finish List - Girls

Girls Class A

Class A


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                               Mile 1   Mile 2   FInish        Time    Pace   Sch Yr    Wave

    1      1   1043  Claire Curtsinger     Bishop Brossart                       5:53     6:20                19:42.7  3:57/K    11     4
    2      2   1047  Amy Klocke            Bishop Brossart                       5:54     6:33                20:05.7  4:01/K    10     4
    3      3   1045  Sadie Hartig          Bishop Brossart                       6:03     6:40                20:16.7  4:03/K    08     4
    4          1263  Kinley Kunkel         Trimble County                        6:03     6:41                20:25.3  4:05/K    10     5
    5      4   1086  Haley Schoenegge      Kentucky Country Day                  6:03     6:41                20:26.4  4:05/K    10     4
    6          1134  Gabby Ault            St. Mary                              6:11     6:40                20:43.5  4:09/K    7      4
    7      5   1046  Olivia Holbrook       Bishop Brossart                               12:45                20:46.5  4:09/K    08     4
    8          1262  Rebecca Kainer        Trimble County                                13:04                20:52.6  4:11/K    09     5
    9      6   1113  Grace Rose            Middlesboro                           6:03     6:50                20:55.8  4:11/K    12     4
   10      7   1180  Kenzie Barber         Frankfort                                     13:21                21:02.2  4:12/K    07     5
   11          1058  Kaylee Holtzapple     Calvary                               6:12     7:00                21:11.7  4:14/K    9      4
   12      8   1215  Reese Ragland         Louisville Collegiate                 6:16     7:06                21:13.9  4:15/K    11     5
   13      9   1253  Kasey Hill            St. Henry District                    6:22     6:51                21:17.1  4:15/K    12     5
   14     10   1090  Tia Alchureiqi        Lexington Christian                   6:12     7:06                21:19.2  4:16/K    11     4
   15     11   1063  Kate Keller           Crittenden County                     6:03     7:05                21:22.0  4:16/K    12     4
   16     12   1109  Mallory James         Middlesboro                           6:19     7:09                21:30.5  4:18/K    11     4
   17     13   1141  Charli Gerrein        Villa Madonna                         6:20     7:14                21:32.3  4:18/K    08     4
   18     14   1082  Maddox Miller         Kentucky Country Day                  6:36     7:01                21:38.5  4:20/K    10     4
   19     15   1256  Reganne McMain        St. Henry District                    6:22     7:03                21:45.9  4:21/K    10     5
   20     16   1142  Alyssa Martin         Villa Madonna                         6:32     7:07                21:46.7  4:21/K    07     4
   21     17   1099  Annie Sewell          Lexington Christian                   6:27     7:20                21:48.9  4:22/K    07     4
   22     18   1117  Destiny Goodrich      Owen County                           6:17     7:15                21:54.0  4:23/K    11     4
   23     19   1091  Hadley Bronski        Lexington Christian                   6:40     7:07                21:54.6  4:23/K    09     4
   24          1076  Trianne Cooper        Fort Knox                             6:29     7:15                22:07.5  4:26/K    11     4
   25     20   1152  Nevaeh Warren         Williamsburg                          6:24     7:18                22:10.5  4:26/K    12     4
   26          1133  Catherine Graves      Sayre                                         14:00                22:13.7  4:27/K    11     4
   27     21   1162  Tanya Shoyat          Beechwood                             6:38     7:18                22:16.7  4:27/K    12     5
   28     22   1084  Andrea Rice           Kentucky Country Day                          14:04                22:17.0  4:27/K    11     4
   29          1059  Ella Thornberry       Covington Latin                       6:43     7:16                22:18.0  4:28/K    12     4
   30          1020  Braylie Curtis        Augusta                               6:42     7:20                22:18.6  4:28/K    8      4
   31     23   1115  Allison Bourne        Owen County                           6:31     7:17                22:19.0  4:28/K    12     4
   32     24   1258  Mary Ryan             St. Henry District                    6:41     7:14                22:19.8  4:28/K    09     5
   33     25   1041  Cora Bertsch          Bishop Brossart                       6:36     7:21                22:20.8  4:28/K    10     4
   34     26   1080  Emily Hollon          Kentucky Country Day                          14:05                22:28.1  4:30/K    09     4
   35     27   1028  Amelia Oldfield       Bath County                           6:35     7:25                22:30.5  4:30/K    12     4
   36     28   1137  Lexi Baker            Villa Madonna                         6:38     7:23                22:31.8  4:30/K    11     4
   37     29   1145  Sarah Rice            Villa Madonna                                 14:01                22:32.5  4:31/K    11     4
   38     30   1079  Emory Garlove         Kentucky Country Day                  7:04     7:12                22:33.6  4:31/K    12     4
   39     31   1049  Natalie Reis          Bishop Brossart                       6:44     7:33                22:33.9  4:31/K    10     4
   40     32   1139  Abby Ernst            Villa Madonna                                 14:05                22:35.4  4:31/K    11     4
   41     33   1220  Abby Mabe             Lynn Camp                                     13:58                22:38.6  4:32/K    10     5
   42          1146  Elizabeth Middleton   West Carter                           6:25     7:28                22:41.3  4:32/K    11     4
   43     34   1207  Isabelle Shearer      Jackson County                        6:28     7:26                22:41.3  4:32/K    08     5
   44     35   1100  Anna Grace Blythe     Metcalfe County                       6:35     7:31                22:44.5  4:33/K    10     4
   45     36   1037  Juliana Palumbo       Bethlehem                             7:05     7:28                22:46.3  4:33/K    9      4
   46     37   1092  Emma Clare Doepke     Lexington Christian                   6:44     7:25                22:46.5  4:33/K    09     4
   47          1052  Stella Ford           Brown                                 6:42     7:29                22:46.7  4:33/K    08     4
   48     38   1042  Emma Bezold           Bishop Brossart                               13:56                22:47.9  4:34/K    11     4
   49     39   1213  Alice Lococo          Louisville Collegiate                 6:57     7:31                22:50.5  4:34/K    11     5
   50     40   1126  Kylie Hall            Pikeville                             6:43     7:28                22:51.2  4:34/K    09     4
   51          1267  Caileigh Waters       Walton Verona                         6:39     7:46                22:53.5  4:35/K    12     5
   52     41   1211  Jayne Bishop          Louisville Collegiate                 6:51     7:26                22:55.7  4:35/K    11     5
   53     42   1159  Catie Hazzard         Beechwood                             6:48     7:34                22:56.9  4:35/K    09     5
   54     43   1249  Danielle Ryan         Presentation                                  14:15                23:01.4  4:36/K    11     5
   55     44   1083  Sonia Panchal         Kentucky Country Day                  6:57     7:34                23:02.8  4:37/K    11     4
   56          1135  Miranda Gartner       St. Mary                                      14:14                23:03.0  4:37/K    10     4
   57     45   1095  Annalise Randles      Lexington Christian                   6:44     7:34                23:03.1  4:37/K    07     4
   58     46   1254  Molly Kamer           St. Henry District                    6:48     7:31                23:03.5  4:37/K    09     5
   59     47   1118  McKenna McNay         Owen County                           6:32     7:42                23:06.0  4:37/K    10     4
   60     48   1128  Trinity Rowe          Pikeville                             6:55     7:33                23:07.4  4:37/K    09     4
   61          1168  Sarah Marshall        Carroll County                                14:30                23:07.5  4:38/K    12     5
   62     49   1200  Isabella Ross         Hancock County                        6:50     7:41                23:09.6  4:38/K    8      5
   63     50   1093  Lilianne Hutchison    Lexington Christian                           14:21                23:10.4  4:38/K    10     4
   64          1089  Caroline Buckle       Leslie County                         6:47     7:44                23:12.5  4:39/K    10     4
   65     51   1229  Krista Perry          Morgan County                         6:38     7:48                23:15.2  4:39/K    12     5
   66     52   1107  Katelyn Delk          Middlesboro                           6:48     7:37                23:16.4  4:39/K    12     4
   67     53   1190  McKayden McClure      Fulton County                         6:50     7:37                23:16.4  4:39/K    08     5
   68          1170  Addison Hill          Danville Chr                          6:55     7:33                23:18.5  4:40/K    8      5
   69     54   1176  Caroline Parsley      Edmonson County                       6:57     7:41                23:23.6  4:41/K    11     5
   70     55   1140  Nora Ernst            Villa Madonna                         6:57     7:35                23:24.2  4:41/K    08     4
   71          1051  Liltoyria Bohler      Brown                                 6:51     7:42                23:26.8  4:41/K    11     4
   72     56   1040  Ava Zacharyj          Bethlehem                             7:08     7:27                23:27.7  4:42/K    12     4
   73     57   1120  Lyla Wilson           Owen County                           6:46     7:41                23:29.2  4:42/K    07     4
   74     58   1178  Cariann Williams      Edmonson County                       7:07     7:29                23:32.2  4:42/K    7      5
   75     59   1201  Allyson Voyles        Hancock County                        6:51     7:42                23:37.2  4:43/K    11     5
   76     60   1068  Emma Cogbill          Fort Campbell                         6:53     7:38                23:38.1  4:44/K    11     4
   77     61   1252  Sydney Bollman        St. Henry District                            14:46                23:44.4  4:45/K    09     5
   78          1067  Leah Wells            East Ridge                            7:06     7:45                23:46.4  4:45/K    11     4
   79     62   1241  Alice Beatty          Presentation                                  15:18                23:47.3  4:45/K    11     5
   80     63   1157  Ava Drews             Beechwood                             7:08     7:43                23:55.7  4:47/K    11     5
   81     64   1136  Maddie Bailey         Villa Madonna                         6:47     7:57                23:59.0  4:48/K    09     4
   82     65   1197  Della Nevitt          Hancock County                        6:50     7:59                23:59.9  4:48/K    12     5
   83     66   1222  Laren Partin          Lynn Camp                             7:22     7:54                24:04.5  4:49/K    07     5
   84          1077  Kally Corbin          Green County                          6:57     7:50                24:04.6  4:49/K    8      4
   85     67   1075  Alexandra Stearns     Fort Campbell                                 14:56                24:06.0  4:49/K    10     4
   86     68   1021  Hadley Alderman       Bath County                                   14:56                24:06.1  4:49/K    12     4
   87     69   1156  Mehr Brar             Beechwood                             7:05     7:49                24:08.2  4:50/K    11     5
   88     70   1081  Ava Hurwitz           Kentucky Country Day                  7:04     7:52                24:09.8  4:50/K    09     4
   89     71   1027  Madison Mabior        Bath County                           7:04     7:55                24:11.3  4:50/K    08     4
   90          1281  Mary Kennedy          Newport Catholic                              15:05                24:13.4  4:51/K    8      6
   91     72   1171  Emma Grace Cena       Edmonson County                       7:08     7:57                24:13.4  4:51/K    11     5
   92          1195  Carlee Coffey         Green County                          7:09     8:01                24:15.8  4:51/K    11     5
   93          1166  Serenity Ford         Campbellsville                        7:10     8:03                24:21.9  4:52/K    11     5
   94     73   1123  Ella Allen            Pikeville                             6:46     7:45                24:23.6  4:53/K    10     4
   95          1169  Kaylee Johnsonbaugh   Covington Latin                       6:51     8:05                24:24.1  4:53/K    9      5
   96     74   1235  Leah Jenkins          Murray                                7:09     7:55                24:24.3  4:53/K    08     5
   97     75   1149  Jamie Moses           Williamsburg                                  15:20                24:24.6  4:53/K    12     4
   98     76   1036  Finley Luperchio      Bethlehem                             7:22     7:57                24:25.5  4:53/K    7      4
   99     77   1106  Allie Thomas          Metcalfe County                       7:10     7:50                24:26.6  4:53/K    12     4
  100     78   1246  Clara Kelty           Presentation                                  15:19                24:30.6  4:54/K    09     5

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                               Mile 1   Mile 2   FInish        Time    Pace   Sch Yr    Wave

  101     79   1038  Presley Sparks        Bethlehem                             7:22     7:55                24:32.4  4:54/K    9      4
  102     80   1103  Carlie Howard         Metcalfe County                       6:56     8:18                24:33.0  4:55/K    11     4
  103     81   1161  Ava Lohre             Beechwood                             7:05     8:06                24:34.7  4:55/K    12     5
  104     82   1031  Kensey Clayton        Bethlehem                             7:22     7:55                24:38.1  4:56/K    9      4
  105     83   1164  Ava White             Beechwood                                     15:08                24:38.4  4:56/K    10     5
  106     84   1255  Ella Kluemper         St. Henry District                    7:16     8:07                24:38.8  4:56/K    12     5
  107     85   1153  Heaven Warren         Williamsburg                          7:05     7:55                24:43.2  4:57/K    10     4
  108     86   1185  Emme Moore            Frankfort                             7:15     8:17                24:43.2  4:57/K    07     5
  109          1277  Rebecca Stringer      Green County                                  15:40                24:44.5  4:57/K    8      6
  110     87   1214  Ayala Mehrotra        Louisville Collegiate                         15:32                24:45.4  4:57/K    12     5
  111     88   1172  Jenna Cook            Edmonson County                       7:19     8:15                24:50.3  4:58/K    8      5
  112          1132  Jessica Hedden        Portland Chris.                       7:22     8:11                24:53.1  4:59/K    11     4
  113     89   1177  Kenndi Swihart        Edmonson County                       7:21     8:14                24:56.3  4:59/K    8      5
  114     90   1186  Claire Moore          Frankfort                             7:23     8:15                24:56.9  4:59/K    11     5
  115          1280  Taylor Parks          Menifee County                                15:31                25:01.0  5:00/K    10     6
  116     91   1206  Kylee Shannon         Jackson County                        7:06     8:18                25:03.2  5:01/K    09     5
  117     92   1112  Kennadi Larew         Middlesboro                           7:05     8:21                25:11.8  5:02/K    10     4
  118          1265  Matelyn Smith         Trimble County                        7:26     8:02                25:12.1  5:02/K    09     5
  119     93   1072  Sunny Joo             Fort Campbell                         7:27     8:15                25:12.5  5:03/K    10     4
  120     94   1225  Abby Allen            Morgan County                         7:28     8:02                25:13.0  5:03/K    09     5
  121     95   1073  Sophie Lacy           Fort Campbell                         7:27     8:13                25:13.2  5:03/K    07     4
  122     96   1218  Catori Bunch          Lynn Camp                                     15:40                25:17.8  5:04/K    10     5
  123     97   1289  Mary Claire Jeter     Nicholas County                               15:49                25:19.1  5:04/K    07     6
  124     98   1216  Eva Shannon           Louisville Collegiate                 7:30     8:26                25:21.2  5:04/K    10     5
  125     99   1259  Shelby Wagstaff       St. Henry District                    7:19     8:18                25:21.2  5:04/K    12     5
  126          1056  Lacie Motsinger       Brown                                 7:31     8:14                25:21.4  5:04/K    10     4
  127    100   1182  Kate Looney           Frankfort                             7:20     8:21                25:21.9  5:04/K    08     5
  128    101   1124  Cadence Compton       Pikeville                             7:37     8:19                25:24.8  5:05/K    07     4
  129          1269  Riley Gullett         Berea                                         15:56                25:32.5  5:07/K    10     6
  130    102   1283  Kenzie Bowles         Nicholas County                               15:59                25:36.9  5:07/K    12     6
  131    103   1101  Braelyn Davis         Metcalfe County                       7:20     8:04                25:38.2  5:08/K    11     4
  132          1278  Mia Pace              Harlan                                        16:00                25:39.0  5:08/K    10     6
  133    104   1033  Maggie Dalrymple      Bethlehem                             7:23     8:23                25:40.0  5:08/K    10     4
  134          1251  Avery Voth            Riverside                             7:35     8:21                25:40.0  5:08/K    11     5
  135    105   1062  Ella Geary            Crittenden County                     7:27     8:28                25:40.3  5:08/K    08     4
  136    106   1105  Emily Shaw            Metcalfe County                       7:22     8:37                25:41.9  5:08/K    9      4
  137          1264  Rachael Liter         Trimble County                                16:03                25:47.4  5:09/K    12     5
  138    107   1173  Courtney Garrett      Edmonson County                       7:19     8:35                25:54.9  5:11/K    12     5
  139    108   1250  Lula Mae Solley       Presentation                          7:46     8:35                25:56.5  5:11/K    09     5
  140    109   1227  Jaime-lynn Daniel     Morgan County                         7:40     8:31                26:03.3  5:13/K    12     5
  141    110   1023  Jaycie Bussell        Bath County                           7:30     8:37                26:07.0  5:13/K    12     4
  142          1057  Maisie Smith          Brown                                 7:54     8:37                26:08.1  5:14/K    07     4
  143    111   1208  Adycin Truett         Jackson County                        7:28     8:40                26:08.1  5:14/K    10     5
  144    112   1226  Anna Cantrell         Morgan County                         7:12     8:34                26:09.2  5:14/K    09     5
  145    113   1061  Kara Fulkerson        Crittenden County                             16:26                26:10.7  5:14/K    10     4
  146    114   1110  Kirsten Keith         Middlesboro                                   15:56                26:11.2  5:14/K    12     4
  147    115   1234  Jade Green            Murray                                7:16     8:27                26:12.1  5:14/K    07     5
  148          1202  Ella Morton           Harlan                                7:24     8:50                26:14.7  5:15/K    12     5
  149    116   1248  Lily Norton           Presentation                          7:27     8:36                26:16.2  5:15/K    11     5
  150    117   1160  Victoria Jobert       Beechwood                                     15:55                26:20.8  5:16/K    12     5
  151    118   1116  Shayna Cobb           Owen County                           7:18     8:56                26:23.0  5:17/K    11     4
  152          1167  Mariah Elder          Carlisle County                       7:46     8:42                26:24.1  5:17/K    12     5
  153    119   1179  Helen Abney           Frankfort                             7:42     8:35                26:25.8  5:17/K    08     5
  154    120   1148  Ryan Fields           Williamsburg                                  16:16                26:26.7  5:17/K    09     4
  155    121   1223  Arabella Pennington   Lynn Camp                             7:47     8:44                26:28.7  5:18/K    10     5
  156    122   1198  Julianna Nevitt       Hancock County                        7:33     8:59                26:34.9  5:19/K    10     5
  157    123   1024  Jaelyn Gibson         Bath County                           7:34     8:37                26:35.6  5:19/K    09     4
  158    124   1212  Polly Cunningham      Louisville Collegiate                 7:35     8:49                26:40.3  5:20/K    11     5
  159    125   1199  Lauren Proctor        Hancock County                        7:47     8:58                26:42.8  5:21/K    11     5
  160    126   1196  Erica Lindsey         Hancock County                        7:29     9:10                26:44.9  5:21/K    12     5
  161          1210  Abigail Bentley       Jenkins                               7:42     8:46                26:46.6  5:21/K    12     5
  162    127   1122  Chloe Allen           Pikeville                             7:41     8:42                26:47.6  5:22/K    07     4
  163    128   1066  Karsyn Potter         Crittenden County                     7:38     8:52                26:50.6  5:22/K    09     4
  164    129   1236  Marlee Riddle         Murray                                7:34     8:58                26:55.4  5:23/K    10     5
  165    130   1287  Annie Cook            Nicholas County                               16:41                27:02.0  5:24/K    11     6
  166          1165  Karly Williams        Betsy Layne                           7:48     8:56                27:02.5  5:25/K    9      5
  167    131   1127  Sara Kate Howard      Pikeville                             7:38     8:51                27:10.3  5:26/K    09     4
  168    132   1032  Christina Collett     Bethlehem                             7:53     8:54                27:15.9  5:27/K    10     4
  169    133   1071  Caroline Hazard       Fort Campbell                         7:48     9:02                27:22.7  5:29/K    07     4
  170    134   1219  Alissa Crumpler       Lynn Camp                             7:56     9:00                27:22.7  5:29/K    10     5
  171    135   1070  Abigail Eastes        Fort Campbell                         7:52     9:06                27:24.1  5:29/K    10     4
  172    136   1108  Hannah Fleet          Middlesboro                           7:54     9:06                27:25.7  5:29/K    07     4
  173    137   1285  Katie Capo            Nicholas County                               16:56                27:31.3  5:30/K    08     6
  174    138   1194  Hannah Varden         Fulton County                         8:04     9:04                27:32.0  5:30/K    09     5
  175    139   1154  Cassie Weiss          Williamsburg                          8:15     8:49                27:32.2  5:30/K    09     4
  176          1131  Katie Browning        Portland Chris.                       7:54     9:26                27:34.2  5:31/K    7      4
  177    140   1209  Larkin Vaughn         Jackson County                        8:19     9:09                27:42.5  5:33/K    08     5
  178          1268  Julieanne Stiles      Whitefield Acade                      7:54     9:29                27:42.9  5:33/K    10     5
  179    141   1284  Elaina Capo           Nicholas County                               17:01                27:44.3  5:33/K    07     6
  180    142   1271  Kaitlyn Bowling       Buckhorn                                      17:20                27:44.7  5:33/K    11     6
  181          1203  Kathryn Stahr         Hickman County                        8:10     9:26                28:03.8  5:37/K    12     5
  182    143   1244  Isabella Eddins       Presentation                          8:12     9:23                28:11.8  5:38/K    12     5
  183    144   1111  Kamryn Keith          Middlesboro                                   17:21                28:15.1  5:39/K    10     4
  184    145   1183  Emily Miklavcic       Frankfort                             7:29     9:14                28:15.3  5:39/K    07     5
  185          1240  Audrey Evans          Portland Chris.                       7:48     9:27                28:17.1  5:39/K    9      5
  186          1279  Cora Clark            Hickman County                                17:44                28:17.9  5:40/K    9      6
  187    146   1065  Mary Martinez         Crittenden County                     8:09     9:30                28:22.6  5:41/K    08     4
  188    147   1064  Leah Long             Crittenden County                     8:16     9:40                28:27.1  5:41/K    11     4
  189    148   1151  Adrianna Wagers       Williamsburg                          8:19     9:24                28:27.7  5:42/K    08     4
  190          1292  Annika Wallitsch      Whitefield Acade                              17:39                28:31.2  5:42/K    11     6
  191    149   1288  Ruby Deatley          Nicholas County                               16:59                28:35.0  5:43/K    07     6
  192    150   1025  Izzy Hughes           Bath County                           8:05     9:36                28:36.3  5:43/K    08     4
  193    151   1150  Madison Taylor        Williamsburg                          8:25     9:24                28:38.7  5:44/K    11     4
  194    152   1174  Abby Logsdon          Edmonson County                       8:08     9:26                28:40.7  5:44/K    8      5
  195    153   1204  Shelby Berry          Jackson County                        8:08     9:30                28:46.0  5:45/K    08     5
  196    154   1074  Ella Plumb            Fort Campbell                         8:21     9:29                28:52.4  5:46/K    12     4
  197    155   1221  Halle Mills           Lynn Camp                             8:06     9:25                29:02.3  5:48/K    11     5
  198    156   1187  Maddie Starkey        Frankfort                             8:07     9:37                29:03.3  5:49/K    07     5
  199    157   1205  Madison Marcum        Jackson County                        8:29     9:46                29:15.2  5:51/K    10     5
  200    158   1270  Cassidy Adams         Buckhorn                                      18:41                29:20.4  5:52/K    10     6

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                               Mile 1   Mile 2   FInish        Time    Pace   Sch Yr    Wave

  201    159   1029  Chloe Pelfrey         Bath County                           8:17     9:56                29:31.8  5:54/K    08     4
  202    160   1275  Bailee Stidham        Buckhorn                                      18:03                29:33.8  5:55/K    10     6
  203    161   1245  Allie Jenkins         Presentation                                  18:04                29:43.7  5:57/K    09     5
  204    162   1290  Kailee Mynear         Nicholas County                               17:40                29:57.6  6:00/K    07     6
  205    163   1130  Rachel Wright         Pikeville                             8:21    10:53                30:10.0  6:02/K    11     4
  206    164   1228  Janesey Lewis         Morgan County                         8:16    10:22                30:14.6  6:03/K    09     5
  207    165   1231  Kate Chipman          Murray                                8:42    10:02                30:29.0  6:06/K    07     5
  208    166   1230  Julia Castiello       Murray                                8:43    10:04                30:32.1  6:06/K    12     5
  209    167   1274  Ariana Pedroza        Buckhorn                                      19:26                30:39.2  6:08/K    09     6
  210    168   1237  Kyra Shutt            Murray                                8:43    10:23                30:51.5  6:10/K    12     5
  211    169   1238  Cammy Smith           Murray                                8:43    10:51                31:42.0  6:20/K    10     5
  212    170   1217  Bella Blevins         Lynn Camp                             8:52    10:33                31:49.1  6:22/K    10     5
  213    171   1273  Jayla Miller          Buckhorn                                      19:55                31:56.5  6:23/K    10     6
  214    172   1060  Jayden Duncan         Crittenden County                     9:06    10:30                32:09.0  6:26/K    08     4
  215    173   1189  Caisley Coulson       Fulton County                         9:20    11:05                33:25.6  6:41/K    07     5
  216    174   1192  Caylee Slinkard       Fulton County                         9:21    11:06                33:26.9  6:41/K    08     5
  217    175   1191  Ryle Jayne Newton     Fulton County                        10:40    12:39                37:59.9  7:36/K    07     5



Overall Finish List - Boys

Boys Class A

ClassA


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                               Mile 1   Mile 2   FInish        Time    Pace   Sch Yr    Wave

    1      1    763  Josh Meiman           Holy Cross (Louisville)               5:02     5:15     5:59       16:16.9  3:15/M    12     1
    2      2    765  DK Schnieders         Holy Cross (Louisville)               5:01     5:22     6:12       16:36.8  3:19/M    12     1
    3           783  Connor Hayes          Lex. Christian                        5:01     5:23     6:17       16:43.0  3:21/M    12     1
    4      3    816  Tomas Duncan          University Heights                    5:02     5:22     6:28       16:52.7  3:23/M    12     1
    5      4    761  Jackson Gawarecki     Holy Cross (Louisville)                       10:48     6:11       16:59.6  3:24/M    12     1
    6      5    805  Dixon Ryan            St. Henry District                    5:18     5:40     6:19       17:18.4  3:28/M    10     1
    7      6    788  Drew Hurley           Pikeville                                     10:53     6:29       17:22.7  3:29/M    11     1
    8      7    800  Lake Durrett          St. Henry District                    5:21     5:41     6:25       17:28.5  3:30/M    09     1
    9      8    901  Carson Kitchens       Livingston Central                    6:04     5:31     5:53       17:28.7  3:30/M    12     2
   10      9    812  Jessup Smith          Trimble County                                11:01     6:31       17:32.7  3:31/M    10     1
   11     10    720  Logan Ballard         Bethlehem                             5:07     5:45     6:41       17:34.9  3:31/M    12     1
   12     11    850  Ryan Branch           Bishop Brossart                       6:07             11:28       17:35.7  3:31/M    11     2
   13           831  Peter Dalmares        Walden                                5:19     5:39     6:40       17:39.6  3:32/M    12     1
   14     12    829  Owen Kovacic          Villa Madonna                         5:26     5:45     6:27       17:39.9  3:32/M    10     1
   15     13    848  Natnael Weldemichael  Beechwood                             6:05     5:34     6:01       17:41.6  3:32/M    11     2
   16     14    817  Tobias Duncan         University Heights                    5:24     5:44     6:36       17:46.2  3:33/M    08     1
   17     15    758  Austin Akridge        Holy Cross (Louisville)                       11:13     6:36       17:50.2  3:34/M    11     1
   18     16    719  Jeff Ashlock          Bethlehem                             5:21     5:48     6:40       17:50.4  3:34/M    12     1
   19           729  Ezekiel Isom          Brown                                 5:12     5:49     6:49       17:50.8  3:34/M    11     1
   20     17    806  Mark Ryan             St. Henry District                    5:19     5:54     6:40       17:54.3  3:35/M    11     1
   21     18    844  Kaden Marker          Beechwood                             6:08     5:42     6:03       17:54.8  3:35/M    12     2
   22     19    981  Kadin Engle           Holy Cross (Covington)                5:24     5:49     6:42       17:56.5  3:35/M    12     3
   23     20    912  Roman Sierpina        Louisville Collegiate                 6:05     5:51     6:02       18:00.4  3:36/M    08     2
   24           731  Garrett Scott         Cumberland Co.                        5:27     5:51     6:42       18:02.0  3:36/M    10     1
   25     21    809  Matthew Craig         Trimble County                                11:30     6:38       18:09.1  3:38/M    11     1
   26     22    755  Zach Jewell           Green County                          5:26     6:00     6:42       18:10.5  3:38/M    11     1
   27     23    801  Camden Fedders        St. Henry District                    5:44     5:52     6:34       18:11.5  3:38/M    11     1
   28     24    756  Jayden Marr           Green County                          5:27     6:00     6:44       18:12.6  3:39/M    9      1
   29     25    752  Gage Cornett          Green County                          5:38     5:58     6:39       18:16.4  3:39/M    12     1
   30     26    855  Parker Losure         Bishop Brossart                               12:16     5:59       18:16.6  3:39/M    11     2
   31     27    824  Matt Davis            Villa Madonna                         5:30     5:56     6:51       18:18.3  3:40/M    12     1
   32     28    791  Rylan Keathley        Pikeville                             5:24     6:01     6:53       18:19.6  3:40/M    10     1
   33     29    935  Joseph Fusco          Owensboro Catholic                    6:15     5:58     6:06       18:20.3  3:40/M    12     2
   34     30    836  Andrew Myers          Williamsburg                          5:33     6:01     6:45       18:20.9  3:40/M    12     1
   35     31    804  Mitchell Reh          St. Henry District                    5:44     5:56     6:41       18:22.1  3:40/M    10     1
   36     32    846  Christopher RoberdeauxBeechwood                             6:18     5:58     6:05       18:22.9  3:41/M    09     2
   37     33    798  George Barsan         St. Henry District                    5:45     5:55     6:43       18:23.6  3:41/M    11     1
   38     34    808  Hunter Bachmann       Trimble County                        5:27     6:06     6:51       18:25.7  3:41/M    09     1
   39     35    797  Charlie Barsan        St. Henry District                    5:44     5:53     6:50       18:27.8  3:42/M    11     1
   40     36    842  Cole Hetzel           Beechwood                             6:18     6:01     6:12       18:32.9  3:43/M    12     2
   41     37   1010  Davis Fritz           Walton Verona                         5:31     6:13     6:48       18:33.0  3:43/M    11     3
   42           958  Elijah Walters        Williamstown                          6:06     6:06     6:21       18:34.1  3:43/M    12     2
   43     38    984  Wyatt Sunday          Holy Cross (Covington)                5:43     6:07     6:46       18:36.5  3:43/M    10     3
   44     39    762  Triston Key           Holy Cross (Louisville)               5:44     6:04     6:47       18:36.6  3:43/M    10     1
   45     40    828  Adam Kolar            Villa Madonna                         5:38     6:02     6:56       18:37.7  3:44/M    09     1
   46     41   1005  Alex Baker            Walton Verona                                 11:46     6:51       18:37.9  3:44/M    12     3
   47     42    990  Grady Johnson         Sayre                                 5:42     6:05     6:50       18:38.8  3:44/M    10     3
   48     43    952  Alex Steen            Portland Christian                            12:30     6:09       18:40.0  3:44/M    12     2
   49     44    793  Jason Lin             Pikeville                             5:24     6:03     7:12       18:40.9  3:44/M    12     1
   50     45    830  Ethan Martin          Villa Madonna                         5:41     6:03     6:58       18:44.1  3:45/M    08     1
   51           785  Colton Collier        Model                                 5:23     6:12     7:10       18:46.6  3:45/M    12     1
   52     46    857  Nathan Ruth           Bishop Brossart                       6:15     6:05     6:27       18:48.1  3:46/M    09     2
   53     47    862  Brady Bischoff        Danville                              6:13     6:09     6:26       18:49.6  3:46/M    11     2
   54     48    781  Ryan Shaps            Kentucky Country Day                  5:45     6:06     6:58       18:50.1  3:46/M    08     1
   55     49    727  Max Weston            Bethlehem                             5:37     6:13     7:00       18:51.5  3:46/M    10     1
   56           957  Joel Mccain           Williamstown                                  12:27     6:26       18:54.0  3:47/M    11     2
   57     50    826  Joey Grannen          Villa Madonna                         5:45     6:02     7:06       18:54.8  3:47/M    10     1
   58     51    711  Bryant Curtis         Augusta                               5:45     6:08     7:00       18:55.1  3:47/M    09     1
   59     52    927  Ozzy Norris           Middlesboro                           6:20     6:14     6:20       18:55.4  3:47/M    12     2
   60     53    759  Cody Akridge          Holy Cross (Louisville)               5:42     6:06     7:08       18:57.1  3:47/M    11     1
   61     54    713  Michael Jones         Augusta                               5:46     6:13     6:59       18:59.4  3:48/M    11     1
   62     55    766  Clay Akemon           Jackson County                                11:43     7:16       18:59.4  3:48/M    12     1
   63           730  Scott Heyob           Calvary                               5:42     6:10     7:08       19:00.8  3:48/M    10     1
   64     56    924  Brendan Delph         Middlesboro                           6:24     6:15     6:21       19:01.5  3:48/M    12     2
   65     57    739  Lucas Osborne         Dawson Springs                        6:00     6:03     6:58       19:01.8  3:48/M    09     1
   66     58    738  Ethan Osborne         Dawson Springs                        6:04     6:08     6:49       19:02.0  3:48/M    10     1
   67     59    843  Aiden Holt            Beechwood                                     12:32     6:29       19:02.0  3:48/M    11     2
   68     60    712  Matthew Jones         Augusta                               5:46     6:15     7:00       19:02.8  3:49/M    11     1
   69     61    715  Conner Snapp          Augusta                               5:41     6:13     7:09       19:04.6  3:49/M    10     1
   70     62    811  Alex Seward           Trimble County                        5:28     6:17     7:18       19:04.8  3:49/M    12     1
   71     63    891  Chase Sweger          Frankfort                             6:11     6:16     6:39       19:07.1  3:49/M    11     2
   72     64    916  Ethan Blevins         Lynn Camp                             6:15     6:19     6:32       19:08.5  3:50/M    11     2
   73     65    905  Calder Beasley        Louisville Collegiate                 6:26     6:11     6:30       19:09.0  3:50/M    11     2
   74     66    853  Matt Hickman          Bishop Brossart                       6:21     6:21     6:26       19:09.5  3:50/M    12     2
   75     67    782  Parker Touma          Kentucky Country Day                  5:59     6:22     6:50       19:12.1  3:50/M    11     1
   76     68   1013  Isaac Thornton        Walton Verona                         5:45     6:25     7:00       19:12.1  3:50/M    11     3
   77           716  Steve Smith           Barbourville                          5:49     6:12     7:10       19:13.4  3:51/M    11     1
   78     69    780  Hayden Roberts        Kentucky Country Day                  5:44     6:15     7:14       19:13.7  3:51/M    12     1
   79           718  Will Strong           Bellevue                              5:50     6:21     7:02       19:14.0  3:51/M    11     1
   80     70    821  Kaleb Alden           Villa Madonna                         5:42     6:16     7:16       19:14.8  3:51/M    12     1
   81           859  Nicholas Cummins      Bracken County                        6:28     6:14     6:32       19:15.5  3:51/M    12     2
   82           986  Jack McMillen         Ludlow                                5:51     6:25     6:59       19:15.9  3:51/M    12     3
   83     71    851  Owen Davis            Bishop Brossart                       6:27     6:21     6:26       19:16.3  3:51/M    11     2
   84     72    823  Keegan Davis          Villa Madonna                         5:44     6:15     7:15       19:16.4  3:51/M    10     1
   85     73    884  Grant Shrader         Fort Campbell                                 12:39     6:36       19:16.7  3:51/M    11     2
   86     74   1012  Justin Pronk          Walton Verona                         5:46     6:26     7:05       19:18.3  3:52/M    12     3
   87     75    734  Tyler Hale            Dawson Springs                        6:04     6:18     6:59       19:22.6  3:53/M    10     1
   88     76    892  Ethan Vermillion      Frankfort                             6:45     6:20     6:16       19:23.2  3:53/M    11     2
   89     77    726  Isaac Riggs           Bethlehem                             5:54     6:15     7:14       19:23.7  3:53/M    8      1
   90     78    963  Hadey Alabusalim      Campbellsville                        5:45     6:30     7:08       19:24.2  3:53/M    11     3
   91     79   1007  Seth Cockrell         Walton Verona                         5:34     6:24     7:25       19:24.7  3:53/M    09     3
   92     80    979  Quentin Bergman       Holy Cross (Covington)                5:48     6:22     7:14       19:25.8  3:53/M    12     3
   93     81    911  Logan Shearer         Louisville Collegiate                 6:25     6:24     6:38       19:28.2  3:54/M    09     2
   94     82    907  Tommy Fitzgerald      Louisville Collegiate                 6:21     6:24     6:42       19:28.8  3:54/M    11     2
   95     83    938  Austin Martin         Owensboro Catholic                            13:08     6:21       19:30.2  3:54/M    10     2
   96     84    867  Gabe Suarez           Danville                              6:28     6:29     6:34       19:31.7  3:54/M    12     2
   97     85    980  Carter Engle          Holy Cross (Covington)                5:59     6:16     7:16       19:32.5  3:55/M    10     3
   98     86    819  Chase Hendricks       University Heights                    5:49     6:27     7:15       19:32.7  3:55/M    11     1
   99     87    865  Sam Gibson            Danville                              6:27     6:30     6:36       19:33.3  3:55/M    12     2
  100           784  Brevon Ricker         Menifee County                        5:52     6:22     7:19       19:35.3  3:55/M    9      1

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                               Mile 1   Mile 2   FInish        Time    Pace   Sch Yr    Wave

  101           749  Wesley Brown          Fulton County                         5:50     6:27     7:18       19:35.7  3:55/M    10     1
  102     88    868  Ethan Updike          Danville                              6:29     6:29     6:38       19:37.1  3:55/M    10     2
  103     89    849  Andrew Alwell         Bishop Brossart                               12:55     6:42       19:37.2  3:55/M    12     2
  104     90    863  Jesse Cummings        Danville                              6:25     6:23     6:49       19:38.1  3:56/M    12     2
  105     91    777  Addison Garlove       Kentucky Country Day                  5:59     6:27     7:11       19:38.3  3:56/M    09     1
  106     92    940  Luke Payne            Owensboro Catholic                    6:45     6:27     6:27       19:40.6  3:56/M    12     2
  107     93    733  Caleb Garrett         Dawson Springs                        6:00     6:21     7:18       19:41.0  3:56/M    12     1
  108     94    813  Brayden Taylor        Trimble County                                12:24     7:18       19:42.3  3:56/M    10     1
  109     95    917  Logan Brock           Lynn Camp                                     12:57     6:45       19:43.1  3:57/M    10     2
  110           786  Brayden Thomas        Oneida Baptist                        5:48     6:27     7:27       19:43.9  3:57/M    12     1
  111     96    908  Brendan Moriarty      Louisville Collegiate                 6:36     6:25     6:42       19:44.6  3:57/M    11     2
  112     97    735  Yosiyah McCune        Dawson Springs                        6:06     6:27     7:11       19:45.2  3:57/M    10     1
  113           807  Brandon Quigley       St. Mary                              5:55     6:32     7:19       19:47.0  3:57/M    10     1
  114     98    754  Houston Hodges        Green County                          5:56     6:30     7:22       19:49.2  3:58/M    9      1
  115           887  Carter Comley         Fort Knox                             6:46     6:24     6:39       19:50.8  3:58/M    7      2
  116           717  Sammy Bodine          Bath County                           5:56     6:28     7:26       19:51.9  3:58/M    12     1
  117     99    746  Joseph Slone          East Ridge                            5:54     6:30     7:28       19:52.5  3:59/M    11     1
  118    100    898  Machi Davidson        Livingston Central                    6:42     6:27     6:45       19:54.8  3:59/M    09     2
  119    101    950  Nat Renner            Portland Christian                    6:36     6:28     6:50       19:55.0  3:59/M    08     2
  120    102    974  Elijah Goodman        Hickman County                        6:02     6:31     7:24       19:58.6  4:00/M    09     3
  121    103    751  Blake Bryant          Green County                          5:56     6:32     7:31       19:59.7  4:00/M    10     1
  122    104    743  Brad Howell           East Ridge                            5:51     6:34     7:34       20:00.9  4:00/M    11     1
  123    105    833  Alex Coleman          Williamsburg                          6:10     6:37     7:14       20:01.1  4:00/M    10     1
  124    106    721  Jack Ballard          Bethlehem                             6:01     6:30     7:30       20:02.3  4:00/M    9      1
  125    107    820  Nic Luckey            University Heights                    5:48     6:30     7:44       20:02.9  4:01/M    10     1
  126    108    714  Grayson Miller        Augusta                               6:09     6:27     7:26       20:03.2  4:01/M    08     1
  127           840  Hunter Middleton      Bath County                           6:44     6:28     6:50       20:03.2  4:01/M    12     2
  128    109    873  Lane Lindsey          Edmonson County                       6:43     6:32     6:48       20:04.6  4:01/M    12     2
  129           895  Jackson Turner        Hancock County                        6:41     6:27     6:55       20:05.6  4:01/M    9      2
  130    110    852  Noah Everett          Bishop Brossart                       6:35     6:37     6:54       20:07.8  4:02/M    09     2
  131    111    985  Ethan Whalen          Holy Cross (Covington)                6:13     6:30     7:23       20:08.0  4:02/M    09     3
  132    112    934  Braden Davis          Owensboro Catholic                            13:26     6:41       20:08.3  4:02/M    10     2
  133    113    760  Joshua Chodyniecki    Holy Cross (Louisville)               5:58     6:37     7:32       20:08.6  4:02/M    12     1
  134    114    904  Robert Schmitt        Livingston Central                    6:46     6:27     6:55       20:09.4  4:02/M    12     2
  135           962  John Boursaw          Burgin                                5:58     6:36     7:35       20:10.6  4:02/M    11     3
  136           815  Jacob Howard          Trinity (Whi                          5:58     6:39     7:33       20:11.7  4:02/M    9      1
  137    115    966  Chase Hord            Campbellsville                        5:59     6:39     7:32       20:11.8  4:02/M    10     3
  138    116    983  Dalton Sunday         Holy Cross (Covington)                5:57     6:40     7:35       20:13.3  4:03/M    11     3
  139    117   1011  Zane Perry            Walton Verona                         5:58     6:44     7:32       20:15.5  4:03/M    12     3
  140           896  Jacoby Banks          Leslie County                         6:58     6:27     6:52       20:18.3  4:04/M    11     2
  141    118    773  Carter Brown          Kentucky Country Day                  6:19     6:48     7:11       20:20.2  4:04/M    10     1
  142    119    748  Keghan Thompson       East Ridge                            5:43     6:49     7:49       20:22.6  4:05/M    10     1
  143    120    832  Nick Baird            Williamsburg                                  12:49     7:33       20:23.7  4:05/M    10     1
  144    121    847  Sam Stacy             Beechwood                             6:56     6:35     6:52       20:23.9  4:05/M    11     2
  145    122    771  Trenton Hammonds      Jackson County                        6:04     6:41     7:38       20:24.6  4:05/M    11     1
  146    123    845  Mitchell Mohney       Beechwood                             6:58     6:36     6:50       20:24.7  4:05/M    12     2
  147    124    888  Preston Barber        Frankfort                             6:49     6:39     6:57       20:25.7  4:05/M    10     2
  148    125    723  Trevor French         Bethlehem                             6:08     6:38     7:42       20:30.3  4:06/M    7      1
  149    126    870  Logan Brooks          Edmonson County                       6:42     6:45     7:03       20:32.0  4:06/M    11     2
  150    127    744  Eli Rose              East Ridge                            5:54     6:47     7:51       20:33.0  4:07/M    12     1
  151           987  Logan Phelps          Metcalfe County                       6:00     6:41     7:51       20:33.3  4:07/M    11     3
  152    128    741  Jacob Colwell         East Ridge                            6:07     6:58     7:27       20:34.2  4:07/M    12     1
  153    129    767  Keiton Anderson       Jackson County                                13:01     7:37       20:38.9  4:08/M    10     1
  154    130    995  Caleb Turner          Sayre                                 6:06     6:45     7:48       20:40.5  4:08/M    08     3
  155           961  Logan Stidham         Buckhorn                              6:02     6:52     7:46       20:42.0  4:08/M    12     3
  156    131    881  Landen Rhodd          Fort Campbell                         6:51     6:44     7:09       20:45.2  4:09/M    10     2
  157           894  Chade Everett         Fulton County                         6:32     6:55     7:18       20:47.5  4:10/M    11     2
  158    132    982  Thomas Holtz          Holy Cross (Covington)                        13:14     7:34       20:49.2  4:10/M    12     3
  159    133   1006  Isaac Cockrell        Walton Verona                         6:00     6:50     7:58       20:49.3  4:10/M    11     3
  160    134    740  Gavin Cantrell        East Ridge                            6:08     6:59     7:41       20:49.4  4:10/M    10     1
  161           956  Seivan Braffet        Whitefield Acade                              13:42     7:07       20:50.3  4:10/M    10     2
  162    135    919  Joseph Kerby          Lynn Camp                             6:55     6:41     7:15       20:52.0  4:10/M    11     2
  163    136    992  Clay Monohan          Sayre                                 6:09     6:48     7:56       20:53.7  4:11/M    10     3
  164    137    889  Mclain Barber         Frankfort                             6:59     6:43     7:11       20:55.1  4:11/M    11     2
  165    138    772  Jude Lakes            Jackson County                        6:12     6:46     7:57       20:57.1  4:11/M    10     1
  166    139    769  Johnathon Collett     Jackson County                        6:09     6:48     7:59       20:57.7  4:12/M    11     1
  167    140    732  Michael Faughn        Dawson Springs                        6:35     6:50     7:33       20:58.8  4:12/M    09     1
  168    141    880  Aiden Fix             Fort Campbell                         6:56     6:48     7:15       21:00.1  4:12/M    09     2
  169    142    976  Coleson Naranjo       Hickman County                        6:13     6:53     7:53       21:00.8  4:12/M    10     3
  170    143    886  Amari Waddy           Fort Campbell                         6:57     7:06     6:59       21:02.6  4:13/M    10     2
  171    144    890  Ethan Carpenter       Frankfort                             6:55     6:50     7:17       21:03.8  4:13/M    12     2
  172    145    778  Benjamin Greenberg    Kentucky Country Day                  6:30     6:55     7:40       21:05.3  4:13/M    10     1
  173    146    978  Eli Rudd              Hickman County                        6:31     6:51     7:44       21:06.7  4:13/M    08     3
  174    147    745  Brayden Sayers        East Ridge                            6:12     6:55     7:59       21:07.8  4:14/M    09     1
  175    148    943  Nolan Bishoff         Portland Christian                            14:10     7:01       21:12.1  4:14/M    08     2
  176    149    972  Samuel Dodson         Hickman County                        6:01     7:01     8:09       21:12.3  4:14/M    12     3
  177           960  Duffy Oakley          Brown                                 6:22     6:53     8:05       21:21.7  4:16/M    11     3
  178    150    918  Caleb Helton          Lynn Camp                             6:56     7:08     7:20       21:24.2  4:17/M    11     2
  179    151    991  Graham Johnson        Sayre                                 6:28     6:54     8:02       21:25.1  4:17/M    10     3
  180    152    874  Brandon Lindsey       Edmonson County                       7:16     6:51     7:20       21:28.3  4:18/M    10     2
  181    153    779  Sammy Panchal         Kentucky Country Day                  6:23     7:04     8:04       21:32.5  4:19/M    09     1
  182    154    768  Colby Bales           Jackson County                        6:19     6:59     8:19       21:38.9  4:20/M    11     1
  183    155    906  Benjamin Burke        Louisville Collegiate                 7:22     7:10     7:12       21:45.0  4:21/M    12     2
  184    156    945  Andrew Evans          Portland Christian                    7:23     7:11     7:11       21:46.4  4:21/M    12     2
  185    157    997  Cole Blakeman         Somerset                              6:29     7:06     8:15       21:51.6  4:22/M    12     3
  186    158    993  Josh Munoz-Deceano    Sayre                                 6:33     7:04     8:15       21:53.3  4:23/M    08     3
  187    159    897  Tyler Calender        Livingston Central                    6:58     7:19     7:38       21:57.5  4:24/M    12     2
  188    160    795  Gabe Schaub           Pikeville                             6:09     7:28     8:19       21:57.7  4:24/M    08     1
  189    161    932  Noah Pack             Morgan County                         6:56     7:16     7:45       21:58.1  4:24/M    08     2
  190    162    883  Brock Sharp           Fort Campbell                         7:14     7:33     7:11       21:59.6  4:24/M    11     2
  191    163    722  Elijah Blanford       Bethlehem                             6:20     7:20     8:18       21:59.7  4:24/M    9      1
  192    164    926  Drew Martin           Middlesboro                           7:14     7:15     7:29       21:59.8  4:24/M    10     2
  193    165    994  Raymond Saatman       Sayre                                 6:32     7:07     8:23       22:02.8  4:25/M    10     3
  194    166    964  Nate Arachi           Campbellsville                        6:48     7:13     8:04       22:05.6  4:25/M    11     3
  195    167    967  Tyler Smith           Campbellsville                        6:51     7:19     7:55       22:07.2  4:25/M    10     3
  196    168   1003  Will Smith            Somerset                              6:30     7:18     8:21       22:10.1  4:26/M    12     3
  197    169    876  Jarrett Prunty        Edmonson County                       7:20     7:33     7:21       22:14.6  4:27/M    11     2
  198    170    818  Ray Farmer            University Heights                            13:55     8:19       22:14.9  4:27/M    11     1
  199    171    968  Wyatt Smith           Campbellsville                        6:52     7:22     8:03       22:18.2  4:28/M    8      3
  200    172    869  Tyler Anderson        Edmonson County                       7:16     7:36     7:25       22:18.4  4:28/M    10     2

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                               Mile 1   Mile 2   FInish        Time    Pace   Sch Yr    Wave

  201    173    973  Jacob Dodson          Hickman County                        6:35     7:25     8:17       22:18.9  4:28/M    10     3
  202    174    929  Spencer Bolin         Morgan County                         6:55     7:33     7:57       22:26.4  4:29/M    12     2
  203    175    909  Ben Pierie            Louisville Collegiate                 7:17     7:13     7:56       22:27.8  4:30/M    11     2
  204           988  Wyatt Hampton         Murray                                6:16     7:27     8:49       22:32.4  4:30/M    11     3
  205    176    996  Reese Blakeman        Somerset                              6:52     7:29     8:11       22:33.8  4:31/M    09     3
  206    177    921  Jaden Stewart         Lynn Camp                             7:12     7:17     8:06       22:36.9  4:31/M    10     2
  207    178   1000  Tristan Gray          Somerset                              6:37     7:23     8:37       22:38.8  4:32/M    12     3
  208    179    923  Caleb Baker           Middlesboro                           7:09     7:34     7:56       22:40.6  4:32/M    12     2
  209    180    750  Wesley Baker          Green County                                  14:25     8:16       22:42.2  4:32/M    8      1
  210    181    925  Aiden Larew           Middlesboro                           7:31     7:36     7:40       22:48.3  4:34/M    07     2
  211    182   1002  Noah Prather          Somerset                              7:16     7:27     8:05       22:48.9  4:34/M    07     3
  212    183    753  Layton Frogett        Green County                          6:54     7:30     8:25       22:50.7  4:34/M    7      1
  213    184    875  Wade Luttrell         Edmonson County                       7:26     7:29     7:57       22:53.2  4:35/M    10     2
  214           955  Isaac Owens           West Carter                           7:16     7:35     8:01       22:54.1  4:35/M    8      2
  215    185    928  Trevor Raney          Middlesboro                           7:34     7:34     7:50       22:59.6  4:36/M    08     2
  216    186    871  Ashton Johnson        Edmonson County                       7:23     7:30     8:09       23:03.1  4:37/M    8      2
  217    187    931  Jeremy Pack           Morgan County                         7:21     7:37     8:09       23:08.2  4:38/M    11     2
  218    188    941  Reece Peach           Owensboro Catholic                    7:37     7:49     7:46       23:13.1  4:39/M    12     2
  219    189    838  Aiden Swanson         Williamsburg                          7:03     7:17     8:53       23:14.7  4:39/M    10     1
  220    190    942  Clay Thompson         Owensboro Catholic                            15:27     7:48       23:15.8  4:39/M    12     2
  221    191    933  Isaac Wright          Morgan County                         7:24     7:45     8:06       23:16.0  4:39/M    11     2
  222           959  Brycen Ash            Betsy Layne                           6:34     7:38     9:05       23:18.3  4:40/M    10     3
  223    192    977  Luke Polsgrove        Hickman County                        7:09     7:38     8:30       23:18.5  4:40/M    09     3
  224           953  Bryce Helton          Red Bird                              7:19     7:47     8:15       23:22.5  4:41/M    12     2
  225    193    970  Bentley Boaz          Hickman County                        6:50     7:42     8:49       23:22.8  4:41/M    10     3
  226    194    810  Luke Mullins          Trimble County                        6:59     7:49     8:41       23:30.4  4:42/M    10     1
  227    195    937  Kyle Joiner           Owensboro Catholic                    7:38     7:51     8:05       23:35.6  4:43/M    12     2
  228    196    951  Spencer Steen         Portland Christian                    7:36     7:53     8:07       23:36.6  4:43/M    12     2
  229    197    965  Grayson Booe          Campbellsville                                14:55     8:44       23:39.6  4:44/M    7      3
  230    198    947  Shawn Henderson       Portland Christian                    7:41     7:48     8:13       23:43.8  4:45/M    08     2
  231    199    930  Kye Havens            Morgan County                         7:15     7:52     8:44       23:52.7  4:47/M    10     2
  232    200   1004  Christian Whitis      Somerset                                      14:59     9:05       24:05.3  4:49/M    11     3
  233    201    710  Eli Cline             Augusta                               7:12     7:58     8:58       24:09.7  4:50/M    08     1
  234    202    792  Jayden Leitch         Pikeville                             6:59     8:07     9:10       24:18.3  4:52/M    12     1
  235    203    835  Evan Moses            Williamsburg                          7:10     8:02     9:09       24:22.0  4:52/M    07     1
  236    204    789  Carter Justice        Pikeville                             7:15     8:10     9:05       24:31.8  4:54/M    09     1
  237    205    902  Alex Parks            Livingston Central                    7:59     8:12     8:46       24:58.0  5:00/M    10     2
  238    206    969  Will Wooley           Campbellsville                        7:31     7:47    10:08       25:27.3  5:05/M    8      3
  239    207    834  Ethan Moses           Williamsburg                          7:25     8:29     9:37       25:32.4  5:06/M    07     1
  240    208   1001  John Lackey           Somerset                              7:32     8:06    10:06       25:45.5  5:09/M    08     3
  241    209    879  Scott Bricker         Fort Campbell                         8:01     8:36     9:13       25:51.0  5:10/M    10     2
  242    210    866  Britton Minks         Danville                              8:15     9:06     9:53       27:15.9  5:27/M    12     2
  243    211    949  Jackson Porter        Portland Christian                            18:10     9:40       27:50.3  5:34/M    12     2
  244    212    903  Talon Sanchez         Livingston Central                    8:48     9:01    10:13       28:02.9  5:37/M    08     2
  245    213    885  Ian Surrency          Fort Campbell                         8:57     9:29     9:44       28:10.6  5:38/M    11     2
  246    214    864  Jason Dean            Danville                              8:46     9:43    10:36       29:06.5  5:49/M    11     2
  247    215    900  Alex Jackson          Livingston Central                    9:30     9:50    10:50       30:12.2  6:02/M    08     2