AA With Splits 2020

October 30, 2020


Results By DC Race Timing DC Timing

Overall Finish List - Boys

Boys Class AA

Class AA


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                Mie 1   Mile 2   Finish        Time    Pace           Wave

    1      1    216  Lane Hoyes            Thomas Nelson                                 10:16     6:05       16:21.8  3:16/M             1
    2      2    381  Griffin Staude        Western Hills                                          16:21       16:21.8  3:16/M             2
    3      3    119  JB Terrill            Boyd County                           4:57     5:29     6:14       16:41.7  3:20/M             1
    4      4    106  Caden Miracle         Bell County                                   10:27     6:15       16:43.4  3:21/M             1
    5      5    138  Sean Simons           Corbin                                        10:34     6:10       16:44.8  3:21/M             1
    6      6    225  Austin Cavanaugh      Trigg County                          4:59     5:33     6:17       16:50.9  3:22/M             1
    7      7    189  Jake Pyles            North Oldham                                  10:21     6:33       16:55.2  3:23/M             1
    8      8    257  Eli Hill              Bardstown                                     10:45     6:25       17:10.7  3:26/M             2
    9      9    187  Adam Patel            North Oldham                                  10:46     6:25       17:11.8  3:26/M             1
   10     10    265  Cayden Adams          Boyle County                          5:10     5:40     6:21       17:12.0  3:26/M             2
   11     11    206  Davis Brown           Russell                               5:07     5:47     6:17       17:12.4  3:26/M             1
   12     12    131  Jonah Black           Corbin                                5:05     5:46     6:21       17:14.2  3:27/M             1
   13     13    223  Ethan Vance           Thomas Nelson                                 10:52     6:24       17:17.0  3:27/M             1
   14  (< 5)    184  Dakota Brady          Nelson County                                 10:52     6:25       17:17.7  3:28/M             1
   15     14    284  Daniel Puckett        Calloway County                       5:03     5:41     6:34       17:19.5  3:28/M             2
   16     15    234  Trevor Baker          Webster County                        5:05     5:48     6:32       17:26.5  3:29/M             1
   17     16    185  Joseph Boyd           North Oldham                                  10:46     6:41       17:27.9  3:30/M             1
   18     17    188  Evan Patel            North Oldham                          5:06     5:47     6:39       17:33.8  3:31/M             1
   19     18    342  Bryson Lindloff       Scott                                 5:04     5:44     6:46       17:35.0  3:31/M             2
   20     19    114  Spencer Elswick       Boyd County                           5:17     5:55     6:23       17:35.9  3:31/M             1
   21     20    158  Peter Laskey          Highlands                                     11:04     6:33       17:37.7  3:32/M             1
   22     21    139  Austin Terrell        Corbin                                5:06     5:50     6:40       17:38.1  3:32/M             1
   23     22    176  John Reinhart         Lexington Catholic                    4:58     5:33     7:07       17:38.7  3:32/M             1
   24     23    377  Jon Eades             Western Hills                         5:16     5:47     6:35       17:39.4  3:32/M             2
   25     24    420  Justin Stearns        Russell County                                10:57     6:43       17:41.8  3:32/M             3
   26     25    110  Gavin Brock           Boyd County                           5:14     5:50     6:37       17:42.9  3:33/M             1
   27  (< 5)    163  Samuel Haines         Jeffersontown                                 11:15     6:32       17:48.1  3:34/M             1
   28     26    154  Will Griffith         Highlands                                     11:04     6:43       17:48.2  3:34/M             1
   29     27    243  Aidan Whitsell        Webster County                                11:05     6:43       17:48.8  3:34/M             1
   30     28    133  John Hail             Corbin                                5:07     5:56     6:45       17:49.8  3:34/M             1
   31     29    192  Micah Steineker       North Oldham                                  11:11     6:38       17:50.0  3:34/M             1
   32     30    242  Garrett West          Webster County                                11:12     6:38       17:50.8  3:34/M             1
   33     31    240  Layden Wagoner        Webster County                                11:10     6:41       17:51.8  3:34/M             1
   34     32    376  Joshua Downey         Western Hills                         5:15     5:47     6:49       17:52.3  3:34/M             2
   35     33    238  Ryan Roland           Webster County                                11:11     6:43       17:54.4  3:35/M             1
   36     34    277  Dominic Cashion       Calloway County                               11:08     6:46       17:54.5  3:35/M             2
   37     35    331  Jonah Stanley         Rowan County                                  11:09     6:48       17:58.5  3:36/M             2
   38     36    115  Mason Newsome         Boyd County                           5:17     5:57     6:43       17:58.7  3:36/M             1
   39     37    160  Malcolm Robertson     Highlands                             5:23     5:54     6:42       18:00.9  3:36/M             1
   40  (< 5)    365  Dalton Nunn           Taylor County                         5:17     6:01     6:43       18:02.3  3:36/M             2
   41     38    408  Chase Hines           Larue County                                  11:17     6:46       18:03.7  3:37/M             3
   42     39    156  Sam Jones             Highlands                             5:28     5:56     6:40       18:05.0  3:37/M             1
   43     40    125  Matt Rosenbaum        Christian Academy-Louisville          5:26     6:01     6:42       18:09.4  3:38/M             1
   44     41    329  Aj Barker             Rowan County                          5:14     5:58     6:58       18:11.8  3:38/M             2
   45     42    171  Dominic Bilotta       Lexington Catholic                    5:16     5:57     6:58       18:12.5  3:39/M             1
   46     43    358  Casey Desilvey        Spencer County                        5:16     6:08     6:50       18:15.0  3:39/M             2
   47     44    122  Joshua Jorden         Christian Academy-Louisville          5:26     6:03     6:48       18:18.9  3:40/M             1
   48     45    317  Jake Taylor           Paducah Tilghman                      5:22     6:05     6:51       18:19.5  3:40/M             2
   49     46    291  Caleb Brock           Harlan County                         5:11     6:12     6:56       18:20.1  3:40/M             2
   50     47    262  Riku Sugie            Bardstown                                     11:29     6:51       18:20.2  3:40/M             2
   51     48    224  Timmy Cannon          Trigg County                                  11:28     6:52       18:21.4  3:40/M             1
   52     49    354  Max Young             Shelby County                         5:15     6:00     7:06       18:22.5  3:41/M             2
   53     50    177  David Reinhart        Lexington Catholic                            11:25     6:58       18:23.4  3:41/M             1
   54  (< 5)    101  Tad Taylor            Allen County                          5:16     6:06     7:02       18:25.1  3:41/M             1
   55     51    178  Ryan Stachon          Lexington Catholic                            11:25     7:00       18:26.2  3:41/M             1
   56     52    153  Thomas Gray-Torsell   Highlands                                     11:41     6:46       18:27.5  3:42/M             1
   57     53    155  Sam Hopper            Highlands                                     11:30     6:58       18:29.0  3:42/M             1
   58     54    113  Hudson Cox            Boyd County                                   11:27     7:03       18:30.4  3:42/M             1
   59     55    364  Carter Ward           Spencer County                        5:16     6:12     7:02       18:31.3  3:42/M             2
   60     56    295  Daniel Joseph         Harlan County                         5:28     6:05     6:57       18:31.5  3:42/M             2
   61     57    385  Jesus Mendoza-solis   Bourbon County                                11:35     6:57       18:32.4  3:42/M             3
   62     58    397  Brendan Nagle         John Hardin                           5:32     6:03     6:57       18:33.3  3:43/M             3
   63     59    174  Owen Lane             Lexington Catholic                    5:20     6:07     7:07       18:35.8  3:43/M             1
   64  (< 5)    244  James Stanger         Allen County                          5:38     6:04     6:55       18:38.2  3:44/M             2
   65     60    236  Vincent Major         Webster County                        5:28     6:07     7:04       18:40.8  3:44/M             1
   66     61    306  Javier Polly          Letcher County Central                        11:38     7:03       18:42.2  3:44/M             2
   67  (< 5)    151  Jackson Woods         Henry County                          5:33     6:16     6:52       18:43.1  3:45/M             1
   68     62    382  Luke Staude           Western Hills                                 11:42     7:00       18:43.4  3:45/M             2
   69  (< 5)    182  Carson Adams          Mason County                          5:25     6:12     7:05       18:44.0  3:45/M             1
   70     63    229  River Oliver          Trigg County                          5:36     6:14     6:53       18:44.2  3:45/M             1
   71     64    211  Nate Sabotchick       Russell                               5:21     6:17     7:05       18:44.3  3:45/M             1
   72     65    232  Riley Thompson        Trigg County                          5:22     6:16     7:05       18:44.9  3:45/M             1
   73     66    373  Mason Richardson      Warren East                           5:17     6:11     7:17       18:45.6  3:45/M             2
   74     67    137  Clem Sell             Corbin                                5:25     6:16     7:04       18:46.3  3:45/M             1
   75     68    221  Cameron Mattingly     Thomas Nelson                         5:44     6:10     6:53       18:48.3  3:46/M             1
   76     69    298  Matt Yeary            Harlan County                                 11:45     7:03       18:48.5  3:46/M             2
   77     70    245  Eli Aldridge          Ashland Blazer                        5:37     6:11     7:00       18:48.6  3:46/M             2
   78     71    134  Connor Messer         Corbin                                        11:45     7:03       18:48.8  3:46/M             1
   79     72    246  Chandler Boyle        Ashland Blazer                        5:35     6:11     7:02       18:48.8  3:46/M             2
   80     73    419  Tyler Lulek           Russell County                                11:39     7:09       18:48.9  3:46/M             3
   81     74    217  Jackson Hughes        Thomas Nelson                         5:36     6:10     7:02       18:49.1  3:46/M             1
   82     75    368  Trevor Hudnall        Warren East                                   11:46     7:03       18:49.7  3:46/M             2
   83     76    330  Trad Egleston         Rowan County                          5:26     6:20     7:04       18:50.5  3:46/M             2
   84     77    141  Anthony Bowen         Elizabethtown                         5:42     6:11     6:58       18:51.4  3:46/M             1
   85     78    193  Skylar Taylor         North Oldham                                  11:49     7:01       18:51.6  3:46/M             1
   86     79    200  Tyler Hughes          Pike County Central                   5:28     6:17     7:06       18:52.1  3:46/M             1
   87     80    270  Max Germann           Boyle County                          5:35     6:13     7:03       18:52.3  3:46/M             2
   88     81    159  John Laskey           Highlands                                     11:53     7:01       18:55.0  3:47/M             1
   89     82    210  Elijah Pridemore      Russell                               5:21     6:18     7:20       19:00.6  3:48/M             1
   90     83    111  Grant Chaffin         Boyd County                                   11:53     7:08       19:02.1  3:48/M             1
   91     84    108  Nicholas Stewart      Bell County                           5:35     6:15     7:11       19:02.5  3:49/M             1
   92     85    227  Marshall Jenkins      Trigg County                          5:32     6:20     7:11       19:04.3  3:49/M             1
   93     86    352  Elijah Spicer         Shelby County                                 11:45     7:20       19:05.7  3:49/M             2
   94  (< 5)    233  Gerrick Sheffer       Union County                          5:26     6:10     7:29       19:06.3  3:49/M             1
   95     87    117  Waylon Smith          Boyd County                           5:19     6:36     7:11       19:07.4  3:49/M             1
   96     88    145  Logan Helton          Elizabethtown                                 11:54     7:12       19:07.4  3:49/M             1
   97     89    130  Andon Asher           Corbin                                5:19     6:23     7:25       19:07.8  3:50/M             1
   98     90    383  Nate Berry            Bourbon County                                12:01     7:06       19:08.7  3:50/M             3
   99     91    400  Dalton Smith          John Hardin                                   11:57     7:11       19:09.4  3:50/M             3
  100     92    105  Nathan Miracle        Bell County                           5:40     6:18     7:12       19:10.8  3:50/M             1

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                 Mie 1  Mile 2   Finish        Time    Pace           Wave

  101     93    121  Carson Guilford       Christian Academy-Louisville                  11:51     7:20       19:12.1  3:50/M             1
  102     94    274  Baron Wiley           Boyle County                          5:36     6:14     7:21       19:12.3  3:50/M             2
  103  (< 5)    285  Peyton Fannin         East Carter                           5:39     6:24     7:08       19:12.6  3:51/M             2
  104     95    341  Jonah Hunt            Scott                                 5:40     6:19     7:14       19:14.0  3:51/M             2
  105     96    149  Kai Murray            Elizabethtown                                 12:05     7:09       19:15.3  3:51/M             1
  106     97    215  Nolan Brown           Thomas Nelson                         5:38     6:18     7:18       19:15.7  3:51/M             1
  107     98    142  Gavin Breunig         Elizabethtown                         5:55     6:18     7:03       19:16.6  3:51/M             1
  108     99    389  Dorsey Watkins        Bourbon County                        5:34     6:20     7:21       19:17.1  3:51/M             3
  109    100    395  Jakob Dugan           John Hardin                                   12:00     7:17       19:17.7  3:52/M             3
  110    101    314  Liam Black            Paducah Tilghman                              12:05     7:13       19:18.4  3:52/M             2
  111  (< 5)    195  Garrett Jack          Pendleton County                              11:53     7:25       19:18.8  3:52/M             1
  112    102    129  Cameron Tapp          Christian Academy-Louisville          5:39     6:24     7:16       19:19.4  3:52/M             1
  113    103    250  Landon Griffith       Ashland Blazer                                12:01     7:18       19:20.1  3:52/M             2
  114  (< 5)    390  Parker Smith          Butler County                         5:41     6:19     7:19       19:20.5  3:52/M             3
  115    104    272  Austin Rice           Boyle County                          5:38     6:27     7:18       19:23.8  3:53/M             2
  116    105    281  Eli Maggart           Calloway County                       5:26     6:26     7:33       19:26.4  3:53/M             2
  117    106    191  Cannon Reid           North Oldham                                  11:58     7:29       19:28.5  3:54/M             1
  118  (< 5)    150  Cody Brown            Greenup County                        5:43     6:28     7:17       19:29.0  3:54/M             1
  119    107    333  George Thacker        Rowan County                          5:38     6:25     7:27       19:31.1  3:54/M             2
  120    108    147  Jack Logan            Elizabethtown                         5:40     6:23     7:26       19:31.2  3:54/M             1
  121    109    120  Drew Bryan            Christian Academy-Louisville          5:43     6:22     7:26       19:32.8  3:55/M             1
  122    110    279  Ethan Futrell         Calloway County                       5:38     6:30     7:24       19:32.9  3:55/M             2
  123  (< 5)    414  Deshawn Overley       Mason County                                  12:16     7:17       19:34.7  3:55/M             3
  124  (< 5)    181  Andrew Pence          Lincoln County                                         19:36       19:36.3  3:55/M             1
  125    111    405  Gabe Fortier          Larue County                          5:52     6:24     7:19       19:36.5  3:55/M             3
  126  (< 5)    183  Kaleb Baird           McCreary Central                              12:11     7:26       19:37.7  3:56/M             1
  127    112    278  David Foote           Calloway County                       5:37     6:36     7:25       19:39.4  3:56/M             2
  128    113    294  Lucas Epperson        Harlan County                         5:55     6:30     7:19       19:44.9  3:57/M             2
  129    114    350  Ethan Perry           Shelby County                         5:53     6:35     7:16       19:45.5  3:57/M             2
  130    115    251  Ryan Runyon           Ashland Blazer                                12:21     7:24       19:45.6  3:57/M             2
  131  (< 5)    392  Quentin Grieshop      Glasgow                               5:52     6:29     7:23       19:46.0  3:57/M             3
  132    116    241  Grant Warren          Webster County                        5:37     6:40     7:28       19:46.5  3:57/M             1
  133    117    406  Cody French           Larue County                                  12:23     7:23       19:46.6  3:57/M             3
  134    118    374  Dustin Sturgeon       Warren East                           5:47     6:35     7:23       19:46.8  3:57/M             2
  135  (< 5)    286  Tyler Rupert          East Carter                           5:37     6:36     7:34       19:47.5  3:58/M             2
  136    119    213  Dameon Twigg          Russell                               5:40     6:34     7:33       19:48.4  3:58/M             1
  137    120    328  Joe Ammons            Rowan County                                  12:20     7:28       19:48.8  3:58/M             2
  138    121    209  Matthew Jones         Russell                               5:42     6:44     7:21       19:49.0  3:58/M             1
  139    122    247  Alex Boyle            Ashland Blazer                                12:24     7:25       19:50.1  3:58/M             2
  140    123    126  Josh Schroering       Christian Academy-Louisville          6:04     6:34     7:12       19:50.4  3:58/M             1
  141    124    407  Brock Gross           Larue County                          5:54     6:27     7:28       19:50.7  3:58/M             3
  142    125    258  Gavin Janning         Bardstown                                     12:41     7:12       19:53.8  3:59/M             2
  143    126    355  Aj Basham             Spencer County                        5:47     6:34     7:32       19:54.4  3:59/M             2
  144    127    143  Alex Curto            Elizabethtown                         6:04     6:29     7:20       19:55.4  3:59/M             1
  145    128    148  Lance Logan           Elizabethtown                                 12:33     7:22       19:56.6  3:59/M             1
  146  (< 5)    300  Jackson Fischer       Henry County                          5:48     6:42     7:26       19:57.4  3:59/M             2
  147    129    204  Connor Ramey          Pike County Central                           12:18     7:39       19:58.1  4:00/M             1
  148  (< 5)    310  Elijah Hoot Johnson   Lincoln County                        5:45     6:43     7:28       19:58.1  4:00/M             2
  149    130    219  JT Livers             Thomas Nelson                                 12:26     7:34       20:01.4  4:00/M             1
  150    131    399  Cooper Otalora        John Hardin                                   12:48     7:13       20:01.9  4:00/M             3
  151    132    103  Hayden Green          Bell County                                   12:18     7:47       20:05.6  4:01/M             1
  152    133    123  Andrew Lampe          Christian Academy-Louisville          6:02     6:34     7:31       20:08.6  4:02/M             1
  153    134    349  Jace McDowell         Shelby County                         5:55     6:44     7:28       20:09.0  4:02/M             2
  154    135    266  Wesley Allahham       Boyle County                          5:43     6:47     7:41       20:12.4  4:02/M             2
  155  (< 5)    415  Elijah Profitt        Mercer County                                 12:31     7:41       20:12.8  4:03/M             3
  156    136    299  Andrew Yeary          Harlan County                         5:57     6:42     7:37       20:16.6  4:03/M             2
  157    137    249  Dalton Gray           Ashland Blazer                                12:20     7:58       20:18.9  4:04/M             2
  158  (< 5)    301  Brody Duncan          Hopkins Central                       6:03     6:44     7:34       20:21.9  4:04/M             2
  159    138    173  Matt Drummond         Lexington Catholic                    5:41     6:51     7:50       20:23.4  4:05/M             1
  160    139    218  Liam Leake            Thomas Nelson                                 13:01     7:22       20:23.5  4:05/M             1
  161    140    316  Reed Harris           Paducah Tilghman                      6:02     6:45     7:35       20:23.7  4:05/M             2
  162    141    370  Andrew McGuffey       Warren East                           5:57     6:44     7:43       20:26.0  4:05/M             2
  163  (< 5)    287  Isaac Andrews         Franklin County                       5:56     6:49     7:40       20:26.9  4:05/M             2
  164    142    334  Johnathon Thacker     Rowan County                                  12:46     7:41       20:27.9  4:06/M             2
  165    143    421  Clayton Trosper       Russell County                                12:52     7:35       20:27.9  4:06/M             3
  166    144    207  Elijah Grubb          Russell                               5:47     6:54     7:46       20:28.4  4:06/M             1
  167    145    372  Hunter Oppelt         Warren East                           5:47     6:58     7:42       20:28.5  4:06/M             2
  168    146    276  Nick Caldwell         Calloway County                       6:00     6:47     7:40       20:28.7  4:06/M             2
  169    147    296  Cooper Mchargue       Harlan County                                 12:49     7:40       20:29.3  4:06/M             2
  170  (< 5)    162  Brendan Harper        Hopkins Central                               12:42     7:50       20:33.4  4:07/M             1
  171    148    169  Tristan Robertson     Lawrence County                       5:59     6:51     7:43       20:34.3  4:07/M             1
  172    149    259  John King             Bardstown                                     12:57     7:37       20:34.5  4:07/M             2
  173    150    361  Will Moore            Spencer County                                12:38     7:56       20:34.5  4:07/M             2
  174  (< 5)    312  Sam Lewis             Mercer County                         5:56     6:53     7:46       20:36.6  4:07/M             2
  175    151    338  Trenton Christeson    Scott                                 5:47     6:50     8:01       20:40.0  4:08/M             2
  176    152    332  Carlos Suarez         Rowan County                                  12:48     7:53       20:41.4  4:08/M             2
  177    153    271  Alex Lockhart         Boyle County                                  12:53     7:50       20:44.5  4:09/M             2
  178    154    336  Carson Berry          Scott                                 6:07     6:51     7:47       20:46.7  4:09/M             2
  179    155    260  Landen Lucas          Bardstown                             6:05     6:48     7:55       20:48.8  4:10/M             2
  180    156    346  Keenan Brangers       Shelby County                         5:58     6:57     7:54       20:50.4  4:10/M             2
  181    157    305  Matt Morris           Letcher County Central                6:23     6:49     7:38       20:50.8  4:10/M             2
  182    158    340  Jack Fraser           Scott                                 6:03     6:53     7:53       20:51.4  4:10/M             2
  183    159    394  Riley Baird           John Hardin                           6:10     6:46     7:55       20:52.2  4:10/M             3
  184    160    292  Austin Crain          Harlan County                         6:05     6:54     7:53       20:53.1  4:11/M             2
  185  (< 5)    196  Klaber Wolfe          Pendleton County                      6:14     6:56     7:43       20:54.0  4:11/M             1
  186    161    379  Matthias Jones        Western Hills                         5:58     7:00     7:58       20:58.0  4:12/M             2
  187    162    378  Nathan Goodpaster     Western Hills                                 13:17     7:44       21:01.5  4:12/M             2
  188    163    203  Collin Ramey          Pike County Central                           12:53     8:09       21:02.7  4:13/M             1
  189  (< 5)    289  Niklas Cooper         Glasgow                               5:56     7:10     7:56       21:03.4  4:13/M             2
  190    164    410  Connor Metcalf        Larue County                                  13:00     8:03       21:03.7  4:13/M             3
  191  (< 5)    288  Ismael Valladares     Franklin County                       5:55     7:04     8:05       21:06.2  4:13/M             2
  192  (< 5)    391  Graham Clements       Franklin County                       6:05     7:04     7:57       21:07.1  4:13/M             3
  193    165    231  Ryan Simpson          Trigg County                          6:24     7:07     7:37       21:10.3  4:14/M             1
  194    166    387  John Perraut          Bourbon County                        5:50     7:07     8:14       21:12.3  4:14/M             3
  195    167    375  Brenden Bass          Western Hills                                 13:12     8:00       21:13.3  4:15/M             2
  196    168    351  Quincy Roberts        Shelby County                         6:04     7:11     8:08       21:24.8  4:17/M             2
  197    169    396  Adam Mausser          John Hardin                           6:06     6:50     8:30       21:27.9  4:18/M             3
  198    170    409  David Honaker         Larue County                          6:03     7:21     8:08       21:33.1  4:19/M             3
  199    171    411  Grayson Miller        Larue County                                  13:28     8:05       21:33.6  4:19/M             3
  200    172    208  Kole Hester           Russell                                       13:26     8:11       21:37.8  4:20/M             1

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                  Mie   Mile 2   Finish        Time    Pace           Wave

  201    173    360  Bradley Leff          Spencer County                        6:18     7:11     8:10       21:40.0  4:20/M             2
  202    174    255  Casey Dickey          Bardstown                                              21:44       21:44.4  4:21/M             2
  203    175    359  Graham Dwyer          Spencer County                        5:59     6:46     9:00       21:45.9  4:21/M             2
  204    176    325  Adam Ledford          Powell County                         6:14     7:18     8:14       21:46.6  4:21/M             2
  205    177    417  Mason Buras           Russell County                        6:08     7:22     8:17       21:48.1  4:22/M             3
  206    178    230  Nathan Potts          Trigg County                          6:24     7:11     8:13       21:48.8  4:22/M             1
  207  (< 5)    198  Kaige Witt            Perry Central                         6:02     7:28     8:19       21:50.9  4:22/M             1
  208    179    345  Jordan Bentley        Shelby County                         6:35     7:19     7:56       21:50.9  4:22/M             2
  209    180    199  Calvin Dillon         Pike County Central                           13:57     7:55       21:53.7  4:23/M             1
  210    181    315  DJ Claudio            Paducah Tilghman                              14:02     7:54       21:56.5  4:23/M             2
  211  (< 5)    366  Tristan Coy           Union County                          6:13     7:06     8:40       22:00.6  4:24/M             2
  212    182    384  Walker Ison           Bourbon County                                13:30     8:32       22:02.7  4:25/M             3
  213    183    201  Luke Lockard          Pike County Central                           13:52     8:15       22:08.1  4:26/M             1
  214    184    256  Eli Flanagan          Bardstown                                     13:35     8:32       22:08.5  4:26/M             2
  215    185    104  Braydin Hickey        Bell County                           6:33     7:27     8:14       22:15.5  4:27/M             1
  216    186    418  Lincoln Helm          Russell County                                13:51     8:25       22:16.4  4:27/M             3
  217    187    318  Corben Williams       Paducah Tilghman                              14:12     8:11       22:23.3  4:29/M             2
  218    188    369  Nate Hudson           Warren East                           6:25     7:30     8:41       22:37.2  4:31/M             2
  219    189    337  Tanner Berry          Scott                                 6:40     7:40     8:23       22:44.3  4:33/M             2
  220    190    388  Andrew Perraut        Bourbon County                                         22:47       22:47.4  4:33/M             3
  221    191    386  Will Owens            Bourbon County                        6:35     7:34     8:43       22:54.3  4:35/M             3
  222    192    402  charley Tucker        John Hardin                           6:33     7:48     8:36       22:57.8  4:36/M             3
  223    193    357  Hunter Derouck        Spencer County                                14:06     8:55       23:02.2  4:36/M             2
  224    194    107  Jacob Robbins         Bell County                           6:26     7:34     9:01       23:02.5  4:37/M             1
  225  (< 5)    413  Matthew Hall          Magoffin County                       6:36     7:48     8:40       23:05.8  4:37/M             3
  226    195    275  Carson Bobo           Calloway County                               14:20     8:46       23:07.0  4:37/M             2
  227    196    371  Jacob Miller          Warren East                           6:36     7:40     8:56       23:12.7  4:39/M             2
  228    197    252  Luke Skaggs           Ashland Blazer                        6:00     7:45     9:31       23:17.6  4:40/M             2
  229    198    164  Adam Dennison         Lawrence County                               14:29     8:52       23:21.8  4:40/M             1
  230    199    324  Eli King              Powell County                         6:44     7:44     8:56       23:25.3  4:41/M             2
  231    200    308  Seth Terry            Letcher County Central                6:19     8:05     9:24       23:50.1  4:46/M             2
  232    201    165  Aiden Mynhier         Lawrence County                       6:49     8:20     9:10       24:21.4  4:52/M             1
  233    202    205  Ethan Robinson        Pike County Central                   7:07     8:19     9:09       24:36.6  4:55/M             1
  234    203    304  Andrew Little         Letcher County Central                7:13     8:19     9:11       24:43.4  4:57/M             2
  235    204    268  Cole Craig            Boyle County                          7:24     8:31     8:48       24:43.8  4:57/M             2
  236    205    326  Rylan Meadows         Powell County                                 15:14     9:41       24:56.2  4:59/M             2
  237    206    166  Evan Perry            Lawrence County                       7:21     8:12     9:23       24:56.8  4:59/M             1
  238    207    170  Chris Scaggs          Lawrence County                       7:14     8:16     9:34       25:05.4  5:01/M             1
  239    208    344  Cole Snyder           Scott                                         15:52     9:16       25:08.7  5:02/M             2
  240  (< 5)    197  Anthony Couch         Perry Central                         6:47     8:38     9:48       25:14.7  5:03/M             1
  241    209    313  Dominicc Arnett       Paducah Tilghman                      7:25     8:25     9:33       25:24.6  5:05/M             2
  242    210    307  Jacob Smith           Letcher County Central                7:27     8:38     9:21       25:27.3  5:05/M             2
  243    211    109  Noah Stewart          Bell County                           7:36     8:41     9:18       25:36.4  5:07/M             1
  244  (< 5)    321  Jayden Sampsell       Perry Central                         7:17     8:46     9:38       25:42.8  5:09/M             2
  245    212    202  Kolby Newsome         Pike County Central                   7:11     8:38    10:08       25:57.9  5:12/M             1
  246    213    309  Micah Turner          Letcher County Central                7:35     8:37    10:07       26:20.0  5:16/M             2
  247    214    422  Bryson Trosper        Russell County                        7:36     9:12    10:11       27:00.5  5:24/M             3
  248    215    302  Isaiah Adams          Letcher County Central                        17:03    10:00       27:03.6  5:25/M             2
  249    216    323  Myron Kiernan         Powell County                         7:48     9:19    10:09       27:18.2  5:28/M             2
  250    217    416  Nathan Bartrug        Russell County                        7:48     9:53    12:00       29:42.5  5:57/M             3
  251    218    322  Landon Campbell       Powell County                         9:28    11:04    12:54       33:27.2  6:41/M             2