KHSAA XC Class AA

October 30, 2020


Results By DC Race Timing DC Timing

Overall Finish List - Boys

Boys Class AA

Class AA


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Sch Yr

    1      1    216  Lane Hoyes            Thomas Nelson                           16:21.9  3:16/M    11
    2      2    381  Griffin Staude        Western Hills                           16:22.0  3:16/M    12
    3      3    119  JB Terrill            Boyd County                             16:41.8  3:20/M    11
    4      4    106  Caden Miracle         Bell County                             16:43.5  3:21/M    10
    5      5    138  Sean Simons           Corbin                                  16:44.9  3:21/M    11
    6      6    225  Austin Cavanaugh      Trigg County                            16:51.0  3:22/M    10
    7      7    189  Jake Pyles            North Oldham                            16:55.3  3:23/M    11
    8      8    257  Eli Hill              Bardstown                               17:10.9  3:26/M    11
    9      9    187  Adam Patel            North Oldham                            17:11.9  3:26/M    09
   10     10    265  Cayden Adams          Boyle County                            17:12.2  3:26/M    12
   11     11    206  Davis Brown           Russell                                 17:12.5  3:27/M    11
   12     12    131  Jonah Black           Corbin                                  17:14.3  3:27/M    11
   13     13    223  Ethan Vance           Thomas Nelson                           17:17.1  3:27/M    12
   14  (< 5)    184  Dakota Brady          Nelson County                           17:17.8  3:28/M    12
   15     14    284  Daniel Puckett        Calloway County                         17:19.6  3:28/M    10
   16     15    234  Trevor Baker          Webster County                          17:26.6  3:29/M    11
   17     16    185  Joseph Boyd           North Oldham                            17:28.0  3:30/M    12
   18     17    188  Evan Patel            North Oldham                            17:33.9  3:31/M    11
   19     18    342  Bryson Lindloff       Scott                                   17:35.2  3:31/M    10
   20     19    114  Spencer Elswick       Boyd County                             17:36.0  3:31/M    11
   21     20    158  Peter Laskey          Highlands                               17:37.8  3:32/M    12
   22     21    139  Austin Terrell        Corbin                                  17:38.2  3:32/M    12
   23     22    176  John Reinhart         Lexington Catholic                      17:38.8  3:32/M    09
   24     23    377  Jon Eades             Western Hills                           17:39.6  3:32/M    10
   25     24    420  Justin Stearns        Russell County                          17:41.9  3:32/M    12
   26     25    110  Gavin Brock           Boyd County                             17:43.0  3:33/M    11
   27  (< 5)    163  Samuel Haines         Jeffersontown                           17:48.2  3:34/M    12
   28     26    154  Will Griffith         Highlands                               17:48.3  3:34/M    12
   29     27    243  Aidan Whitsell        Webster County                          17:48.9  3:34/M    10
   30     28    133  John Hail             Corbin                                  17:49.9  3:34/M    10
   31     29    192  Micah Steineker       North Oldham                            17:50.1  3:34/M    10
   32     30    242  Garrett West          Webster County                          17:50.9  3:34/M    10
   33     31    240  Layden Wagoner        Webster County                          17:51.9  3:34/M    10
   34     32    376  Joshua Downey         Western Hills                           17:52.4  3:34/M    12
   35     33    238  Ryan Roland           Webster County                          17:54.5  3:35/M    12
   36     34    277  Dominic Cashion       Calloway County                         17:54.7  3:35/M    10
   37     35    331  Jonah Stanley         Rowan County                            17:58.6  3:36/M    12
   38     36    115  Mason Newsome         Boyd County                             17:58.8  3:36/M    09
   39     37    160  Malcolm Robertson     Highlands                               18:01.0  3:36/M    09
   40  (< 5)    365  Dalton Nunn           Taylor County                           18:02.5  3:37/M    12
   41     38    408  Chase Hines           Larue County                            18:03.8  3:37/M    11
   42     39    156  Sam Jones             Highlands                               18:05.1  3:37/M    11
   43     40    125  Matt Rosenbaum        Christian Academy-Louisville            18:09.5  3:38/M    10
   44     41    329  Aj Barker             Rowan County                            18:12.0  3:38/M    11
   45     42    171  Dominic Bilotta       Lexington Catholic                      18:12.6  3:39/M    11
   46     43    358  Casey Desilvey        Spencer County                          18:15.2  3:39/M    08
   47     44    122  Joshua Jorden         Christian Academy-Louisville            18:19.0  3:40/M    10
   48     45    317  Jake Taylor           Paducah Tilghman                        18:19.7  3:40/M    12
   49     46    291  Caleb Brock           Harlan County                           18:20.3  3:40/M    12
   50     47    262  Riku Sugie            Bardstown                               18:20.4  3:40/M    8 
   51     48    224  Timmy Cannon          Trigg County                            18:21.5  3:40/M    10
   52     49    354  Max Young             Shelby County                           18:22.6  3:41/M    10
   53     50    177  David Reinhart        Lexington Catholic                      18:23.5  3:41/M    11
   54  (< 5)    101  Tad Taylor            Allen County                            18:25.2  3:41/M    12
   55     51    178  Ryan Stachon          Lexington Catholic                      18:26.3  3:41/M    10
   56     52    153  Thomas Gray-Torsell   Highlands                               18:27.6  3:42/M    11
   57     53    155  Sam Hopper            Highlands                               18:29.1  3:42/M    10
   58     54    113  Hudson Cox            Boyd County                             18:30.5  3:42/M    10
   59     55    364  Carter Ward           Spencer County                          18:31.5  3:42/M    11
   60     56    295  Daniel Joseph         Harlan County                           18:31.7  3:42/M    11
   61     57    385  Jesus Mendoza-solis   Bourbon County                          18:32.6  3:43/M    08
   62     58    397  Brendan Nagle         John Hardin                             18:33.5  3:43/M    9 
   63     59    174  Owen Lane             Lexington Catholic                      18:35.9  3:43/M    09
   64  (< 5)    244  James Stanger         Allen County                            18:38.4  3:44/M    9 
   65     60    236  Vincent Major         Webster County                          18:40.9  3:44/M    12
   66     61    306  Javier Polly          Letcher County Central                  18:42.3  3:44/M    11
   67  (< 5)    151  Jackson Woods         Henry County                            18:43.2  3:45/M    11
   68     62    382  Luke Staude           Western Hills                           18:43.5  3:45/M    12
   69  (< 5)    182  Carson Adams          Mason County                            18:44.1  3:45/M    12
   70     63    229  River Oliver          Trigg County                            18:44.3  3:45/M    09
   71     64    211  Nate Sabotchick       Russell                                 18:44.4  3:45/M    11
   72     65    232  Riley Thompson        Trigg County                            18:45.0  3:45/M    09
   73     66    373  Mason Richardson      Warren East                             18:45.7  3:45/M    11
   74     67    137  Clem Sell             Corbin                                  18:46.4  3:45/M    10
   75     68    221  Cameron Mattingly     Thomas Nelson                           18:48.4  3:46/M    12
   76     69    298  Matt Yeary            Harlan County                           18:48.7  3:46/M    11
   77     70    245  Eli Aldridge          Ashland Blazer                          18:48.7  3:46/M    12
   78     71    134  Connor Messer         Corbin                                  18:48.9  3:46/M    09
   79     72    246  Chandler Boyle        Ashland Blazer                          18:49.0  3:46/M    10
   80     73    419  Tyler Lulek           Russell County                          18:49.0  3:46/M    12
   81     74    217  Jackson Hughes        Thomas Nelson                           18:49.2  3:46/M    12
   82     75    368  Trevor Hudnall        Warren East                             18:49.9  3:46/M    10
   83     76    330  Trad Egleston         Rowan County                            18:50.6  3:46/M    12
   84     77    141  Anthony Bowen         Elizabethtown                           18:51.5  3:46/M    12
   85     78    193  Skylar Taylor         North Oldham                            18:51.7  3:46/M    11
   86     79    200  Tyler Hughes          Pike County Central                     18:52.2  3:46/M    11
   87     80    270  Max Germann           Boyle County                            18:52.4  3:46/M    10
   88     81    159  John Laskey           Highlands                               18:55.1  3:47/M    10
   89     82    210  Elijah Pridemore      Russell                                 19:00.7  3:48/M    12
   90     83    111  Grant Chaffin         Boyd County                             19:02.2  3:48/M    11
   91     84    108  Nicholas Stewart      Bell County                             19:02.6  3:49/M    07
   92     85    227  Marshall Jenkins      Trigg County                            19:04.4  3:49/M    11
   93     86    352  Elijah Spicer         Shelby County                           19:05.8  3:49/M    12
   94  (< 5)    233  Gerrick Sheffer       Union County                            19:06.4  3:49/M    11
   95     87    117  Waylon Smith          Boyd County                             19:07.5  3:50/M    11
   96     88    145  Logan Helton          Elizabethtown                           19:07.5  3:50/M    11
   97     89    130  Andon Asher           Corbin                                  19:07.9  3:50/M    11
   98     90    383  Nate Berry            Bourbon County                          19:08.8  3:50/M    10
   99     91    400  Dalton Smith          John Hardin                             19:09.6  3:50/M    10
  100     92    105  Nathan Miracle        Bell County                             19:10.9  3:50/M    10

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Sch Yr

  101     93    121  Carson Guilford       Christian Academy-Louisville            19:12.2  3:50/M    10
  102     94    274  Baron Wiley           Boyle County                            19:12.5  3:51/M    10
  103  (< 5)    285  Peyton Fannin         East Carter                             19:12.8  3:51/M    9 
  104     95    341  Jonah Hunt            Scott                                   19:14.2  3:51/M    08
  105     96    149  Kai Murray            Elizabethtown                           19:15.4  3:51/M    12
  106     97    215  Nolan Brown           Thomas Nelson                           19:15.8  3:51/M    11
  107     98    142  Gavin Breunig         Elizabethtown                           19:16.7  3:51/M    10
  108     99    389  Dorsey Watkins        Bourbon County                          19:17.3  3:51/M    10
  109    100    395  Jakob Dugan           John Hardin                             19:17.9  3:52/M    11
  110    101    314  Liam Black            Paducah Tilghman                        19:18.6  3:52/M    09
  111  (< 5)    195  Garrett Jack          Pendleton County                        19:18.9  3:52/M    12
  112    102    129  Cameron Tapp          Christian Academy-Louisville            19:19.5  3:52/M    12
  113    103    250  Landon Griffith       Ashland Blazer                          19:20.3  3:52/M    09
  114  (< 5)    390  Parker Smith          Butler County                           19:20.7  3:52/M    9 
  115    104    272  Austin Rice           Boyle County                            19:23.9  3:53/M    11
  116    105    281  Eli Maggart           Calloway County                         19:26.6  3:53/M    12
  117    106    191  Cannon Reid           North Oldham                            19:28.6  3:54/M    11
  118  (< 5)    150  Cody Brown            Greenup County                          19:29.1  3:54/M    9 
  119    107    333  George Thacker        Rowan County                            19:31.2  3:54/M    11
  120    108    147  Jack Logan            Elizabethtown                           19:31.3  3:54/M    12
  121    109    120  Drew Bryan            Christian Academy-Louisville            19:32.9  3:55/M    11
  122    110    279  Ethan Futrell         Calloway County                         19:33.1  3:55/M    12
  123  (< 5)    414  Deshawn Overley       Mason County                            19:34.9  3:55/M    8 
  124  (< 5)    181  Andrew Pence          Lincoln County                          19:36.4  3:55/M    8 
  125    111    405  Gabe Fortier          Larue County                            19:36.6  3:55/M    10
  126  (< 5)    183  Kaleb Baird           McCreary Central                        19:37.8  3:56/M    9 
  127    112    278  David Foote           Calloway County                         19:39.6  3:56/M    10
  128    113    294  Lucas Epperson        Harlan County                           19:45.0  3:57/M    11
  129    114    350  Ethan Perry           Shelby County                           19:45.7  3:57/M    10
  130    115    251  Ryan Runyon           Ashland Blazer                          19:45.8  3:57/M    09
  131  (< 5)    392  Quentin Grieshop      Glasgow                                 19:46.2  3:57/M    9 
  132    116    241  Grant Warren          Webster County                          19:46.6  3:57/M    12
  133    117    406  Cody French           Larue County                            19:46.8  3:57/M    10
  134    118    374  Dustin Sturgeon       Warren East                             19:46.9  3:57/M    8 
  135  (< 5)    286  Tyler Rupert          East Carter                             19:47.7  3:58/M    9 
  136    119    213  Dameon Twigg          Russell                                 19:48.5  3:58/M    12
  137    120    328  Joe Ammons            Rowan County                            19:49.0  3:58/M    12
  138    121    209  Matthew Jones         Russell                                 19:49.1  3:58/M    12
  139    122    247  Alex Boyle            Ashland Blazer                          19:50.3  3:58/M    12
  140    123    126  Josh Schroering       Christian Academy-Louisville            19:50.5  3:58/M    10
  141    124    407  Brock Gross           Larue County                            19:50.9  3:58/M    9 
  142    125    258  Gavin Janning         Bardstown                               19:54.0  3:59/M    11
  143    126    355  Aj Basham             Spencer County                          19:54.5  3:59/M    12
  144    127    143  Alex Curto            Elizabethtown                           19:55.5  3:59/M    10
  145    128    148  Lance Logan           Elizabethtown                           19:56.7  3:59/M    9 
  146  (< 5)    300  Jackson Fischer       Henry County                            19:57.5  4:00/M    12
  147    129    204  Connor Ramey          Pike County Central                     19:58.2  4:00/M    09
  148  (< 5)    310  Elijah Hoot Johnson   Lincoln County                          19:58.2  4:00/M    9 
  149    130    219  JT Livers             Thomas Nelson                           20:01.5  4:00/M    9 
  150    131    399  Cooper Otalora        John Hardin                             20:02.0  4:00/M    12
  151    132    103  Hayden Green          Bell County                             20:05.7  4:01/M    09
  152    133    123  Andrew Lampe          Christian Academy-Louisville            20:08.7  4:02/M    10
  153    134    349  Jace McDowell         Shelby County                           20:09.1  4:02/M    08
  154    135    266  Wesley Allahham       Boyle County                            20:12.6  4:03/M    10
  155  (< 5)    415  Elijah Profitt        Mercer County                           20:12.9  4:03/M    10
  156    136    299  Andrew Yeary          Harlan County                           20:16.8  4:03/M    08
  157    137    249  Dalton Gray           Ashland Blazer                          20:19.0  4:04/M    12
  158  (< 5)    301  Brody Duncan          Hopkins Central                         20:22.0  4:04/M    8 
  159    138    173  Matt Drummond         Lexington Catholic                      20:23.5  4:05/M    12
  160    139    218  Liam Leake            Thomas Nelson                           20:23.6  4:05/M    10
  161    140    316  Reed Harris           Paducah Tilghman                        20:23.9  4:05/M    11
  162    141    370  Andrew McGuffey       Warren East                             20:26.2  4:05/M    8 
  163  (< 5)    287  Isaac Andrews         Franklin County                         20:27.1  4:05/M    8 
  164    142    334  Johnathon Thacker     Rowan County                            20:28.0  4:06/M    09
  165    143    421  Clayton Trosper       Russell County                          20:28.0  4:06/M    10
  166    144    207  Elijah Grubb          Russell                                 20:28.5  4:06/M    11
  167    145    372  Hunter Oppelt         Warren East                             20:28.6  4:06/M    11
  168    146    276  Nick Caldwell         Calloway County                         20:28.8  4:06/M    09
  169    147    296  Cooper Mchargue       Harlan County                           20:29.4  4:06/M    10
  170  (< 5)    162  Brendan Harper        Hopkins Central                         20:33.5  4:07/M    11
  171    148    169  Tristan Robertson     Lawrence County                         20:34.4  4:07/M    12
  172    149    259  John King             Bardstown                               20:34.7  4:07/M    12
  173    150    361  Will Moore            Spencer County                          20:34.7  4:07/M    10
  174  (< 5)    312  Sam Lewis             Mercer County                           20:36.8  4:07/M    8 
  175    151    338  Trenton Christeson    Scott                                   20:40.2  4:08/M    09
  176    152    332  Carlos Suarez         Rowan County                            20:41.5  4:08/M    11
  177    153    271  Alex Lockhart         Boyle County                            20:44.7  4:09/M    11
  178    154    336  Carson Berry          Scott                                   20:46.9  4:09/M    10
  179    155    260  Landen Lucas          Bardstown                               20:49.0  4:10/M    9 
  180    156    346  Keenan Brangers       Shelby County                           20:50.6  4:10/M    09
  181    157    305  Matt Morris           Letcher County Central                  20:51.0  4:10/M    09
  182    158    340  Jack Fraser           Scott                                   20:51.6  4:10/M    07
  183    159    394  Riley Baird           John Hardin                             20:52.4  4:10/M    12
  184    160    292  Austin Crain          Harlan County                           20:53.2  4:11/M    10
  185  (< 5)    196  Klaber Wolfe          Pendleton County                        20:54.1  4:11/M    7 
  186    161    379  Matthias Jones        Western Hills                           20:58.2  4:12/M    09
  187    162    378  Nathan Goodpaster     Western Hills                           21:01.7  4:12/M    11
  188    163    203  Collin Ramey          Pike County Central                     21:02.8  4:13/M    11
  189  (< 5)    289  Niklas Cooper         Glasgow                                 21:03.6  4:13/M    12
  190    164    410  Connor Metcalf        Larue County                            21:03.9  4:13/M    9 
  191  (< 5)    288  Ismael Valladares     Franklin County                         21:06.4  4:13/M    7 
  192  (< 5)    391  Graham Clements       Franklin County                         21:07.3  4:13/M    8 
  193    165    231  Ryan Simpson          Trigg County                            21:10.4  4:14/M    12
  194    166    387  John Perraut          Bourbon County                          21:12.5  4:15/M    10
  195    167    375  Brenden Bass          Western Hills                           21:13.5  4:15/M    09
  196    168    351  Quincy Roberts        Shelby County                           21:24.9  4:17/M    11
  197    169    396  Adam Mausser          John Hardin                             21:28.1  4:18/M    10
  198    170    409  David Honaker         Larue County                            21:33.3  4:19/M    10
  199    171    411  Grayson Miller        Larue County                            21:33.8  4:19/M    11
  200    172    208  Kole Hester           Russell                                 21:37.9  4:20/M    12

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Sch Yr

  201    173    360  Bradley Leff          Spencer County                          21:40.2  4:20/M    12
  202    174    255  Casey Dickey          Bardstown                               21:44.5  4:21/M    12
  203    175    359  Graham Dwyer          Spencer County                          21:46.1  4:21/M    07
  204    176    325  Adam Ledford          Powell County                           21:46.7  4:21/M    08
  205    177    417  Mason Buras           Russell County                          21:48.2  4:22/M    10
  206    178    230  Nathan Potts          Trigg County                            21:48.9  4:22/M    07
  207  (< 5)    198  Kaige Witt            Perry Central                           21:51.0  4:22/M    12
  208    179    345  Jordan Bentley        Shelby County                           21:51.0  4:22/M    12
  209    180    199  Calvin Dillon         Pike County Central                     21:53.8  4:23/M    10
  210    181    315  DJ Claudio            Paducah Tilghman                        21:56.7  4:23/M    10
  211  (< 5)    366  Tristan Coy           Union County                            22:00.7  4:24/M    7 
  212    182    384  Walker Ison           Bourbon County                          22:02.9  4:25/M    09
  213    183    201  Luke Lockard          Pike County Central                     22:08.2  4:26/M    10
  214    184    256  Eli Flanagan          Bardstown                               22:08.6  4:26/M    11
  215    185    104  Braydin Hickey        Bell County                             22:15.6  4:27/M    08
  216    186    418  Lincoln Helm          Russell County                          22:16.6  4:27/M    09
  217    187    318  Corben Williams       Paducah Tilghman                        22:23.5  4:29/M    09
  218    188    369  Nate Hudson           Warren East                             22:37.4  4:31/M    10
  219    189    337  Tanner Berry          Scott                                   22:44.5  4:33/M    10
  220    190    388  Andrew Perraut        Bourbon County                          22:47.6  4:34/M    10
  221    191    386  Will Owens            Bourbon County                          22:54.5  4:35/M    08
  222    192    402  charley Tucker        John Hardin                             22:58.0  4:36/M    11
  223    193    357  Hunter Derouck        Spencer County                          23:02.4  4:36/M    12
  224    194    107  Jacob Robbins         Bell County                             23:02.6  4:37/M    12
  225  (< 5)    413  Matthew Hall          Magoffin County                         23:06.0  4:37/M    7 
  226    195    275  Carson Bobo           Calloway County                         23:07.2  4:37/M    12
  227    196    371  Jacob Miller          Warren East                             23:12.9  4:39/M    10
  228    197    252  Luke Skaggs           Ashland Blazer                          23:17.8  4:40/M    12
  229    198    164  Adam Dennison         Lawrence County                         23:21.9  4:40/M    12
  230    199    324  Eli King              Powell County                           23:25.5  4:41/M    07
  231    200    308  Seth Terry            Letcher County Central                  23:50.3  4:46/M    12
  232    201    165  Aiden Mynhier         Lawrence County                         24:21.5  4:52/M    07
  233    202    205  Ethan Robinson        Pike County Central                     24:36.7  4:55/M    11
  234    203    304  Andrew Little         Letcher County Central                  24:43.6  4:57/M    09
  235    204    268  Cole Craig            Boyle County                            24:43.9  4:57/M    12
  236    205    326  Rylan Meadows         Powell County                           24:56.4  4:59/M    11
  237    206    166  Evan Perry            Lawrence County                         24:56.9  4:59/M    08
  238    207    170  Chris Scaggs          Lawrence County                         25:05.5  5:01/M    12
  239    208    344  Cole Snyder           Scott                                   25:08.9  5:02/M    08
  240  (< 5)    197  Anthony Couch         Perry Central                           25:14.8  5:03/M    12
  241    209    313  Dominicc Arnett       Paducah Tilghman                        25:24.8  5:05/M    09
  242    210    307  Jacob Smith           Letcher County Central                  25:27.4  5:05/M    09
  243    211    109  Noah Stewart          Bell County                             25:36.5  5:07/M    12
  244  (< 5)    321  Jayden Sampsell       Perry Central                           25:42.9  5:09/M    9 
  245    212    202  Kolby Newsome         Pike County Central                     25:58.0  5:12/M    11
  246    213    309  Micah Turner          Letcher County Central                  26:20.2  5:16/M    10
  247    214    422  Bryson Trosper        Russell County                          27:00.6  5:24/M    07
  248    215    302  Isaiah Adams          Letcher County Central                  27:03.8  5:25/M    11
  249    216    323  Myron Kiernan         Powell County                           27:18.3  5:28/M    11
  250    217    416  Nathan Bartrug        Russell County                          29:42.7  5:57/M    08
  251    218    322  Landon Campbell       Powell County                           33:27.3  6:41/M    11

Team Summary Report - Boys

Boys Class AA

Class AA


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 North Oldham                           78               7   9  16  17  29  78 106         
        Top  5 Times: 1:26:59.2

    2 Corbin                                133               5  12  21  28  67  71  89         
        Top  5 Times: 1:28:13.7

    3 Webster County                        136              15  27  30  31  33  60 116         
        Top  5 Times: 1:28:52.8

    4 Boyd County                           137               3  19  25  36  54  83  87         
        Top  5 Times: 1:28:30.1

    5 Highlands                             174              20  26  37  39  52  53  81         
        Top  5 Times: 1:29:59.8

    6 Lexington Catholic                    224              22  42  50  51  59 138             
        Top  5 Times: 1:31:17.1

    7 Thomas Nelson                         253               1  13  68  74  97 130 139         
        Top  5 Times: 1:30:32.4

    8 Trigg County                          267               6  48  63  65  85 165 178         
        Top  5 Times: 1:31:46.2

    9 Western Hills                         280               2  23  32  62 161 162 167         
        Top  5 Times: 1:31:35.7

   10 Calloway County                       375              14  34 105 110 112 146 195         
        Top  5 Times: 1:33:53.6

   11 Rowan County                          379              35  41  76 107 120 142 152         
        Top  5 Times: 1:34:21.4

   12 Christian Academy-Louisville          388              40  44  93 102 109 123 133         
        Top  5 Times: 1:34:33.1

   13 Russell                               397              11  64  82 119 121 144 172         
        Top  5 Times: 1:34:35.2

   14 Harlan County                         420              46  56  69 113 136 147 160         
        Top  5 Times: 1:35:42.5

   15 Boyle County                          423              10  80  94 104 135 153 204         
        Top  5 Times: 1:34:53.6

   16 Elizabethtown                         467              77  88  96  98 108 127 128         
        Top  5 Times: 1:36:02.4

   17 Ashland Blazer                        482              70  72 103 115 122 137 197         
        Top  5 Times: 1:36:34.1

   18 Bardstown                             484               8  47 125 149 155 174 184         
        Top  5 Times: 1:36:49.0

   19 Bell County                           497               4  84  92 132 185 194 211         
        Top  5 Times: 1:37:18.3

   20 Shelby County                         539              49  86 114 134 156 168 179         
        Top  5 Times: 1:38:13.8

   21 John Hardin                           539              58  91 100 131 159 169 192         
        Top  5 Times: 1:37:55.4

   22 Warren East                           545              66  75 118 141 145 188 196         
        Top  5 Times: 1:38:17.3

   23 Spencer County                        547              43  55 126 150 173 175 193         
        Top  5 Times: 1:38:56.1

   24 Larue County                          554              38 111 117 124 164 170 171         
        Top  5 Times: 1:38:22.0

   25 Scott                                 576              18  95 151 154 158 189 208         
        Top  5 Times: 1:39:08.1

   26 Bourbon County                        594              57  90  99 166 182 190 191         
        Top  5 Times: 1:40:14.1

   27 Russell County                        603              24  73 143 177 186 214 217         
        Top  5 Times: 1:41:03.7

   28 Paducah Tilghman                      654              45 101 140 181 187 209             
        Top  5 Times: 1:42:22.4

   29 Pike County Central                   734              79 129 163 180 183 202 212         
        Top  5 Times: 1:43:55.2

   30 Letcher County Central                831              61 157 200 203 210 213 215         
        Top  5 Times: 1:53:34.6

   31 Lawrence County                       960             148 198 201 206 207                 
        Top  5 Times: 1:58:20.2

   32 Powell County                        1014             176 199 205 216 218                 
        Top  5 Times: 2:10:54.2