DC Race Timing

Hillbilly Run MS and EL 2020

Hillbilly Run MS and EL 2020

September 25, 2020


DC Race Timing DC Race Timing

Overall Finish List - Girls

Girls 2

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade    Wave

    1      1   2441  Caroline Mooney       Unattached                               7:32.1  3:46/K           1
    2      2   2431  Sarah Haines          Unattached                               7:37.0  3:49/K           1
    3      3   2473  Esther Montgomery     CKY Home School                          8:05.8  4:03/K    3      2
    4      4   2433  Sawyer Hudson         Goshen Gators Run Club                   8:12.4  4:06/K           1
    5      5   2490  Kylie Burkhead        Unattached                               8:28.4  4:14/K           3
    6      6   2470  Phica Masters         Goshen Gators Run Club                   8:30.9  4:15/K           2
    7      7   2435  Camryn Leavens        Goshen Gators Run Club                   8:31.5  4:16/K           1
    8      8   2423  Kelsea Burkhead       Unattached                               8:41.5  4:21/K           1
    9      9   2465  Macrina Hunter        CKY Home School                          8:42.1  4:21/K    5      2
   10     10   2434  Kadie Johnson         Goshen Gators Run Club                   8:43.8  4:22/K           1
   11     11   2448  Lilee Riddell         Unattached                               8:45.6  4:23/K           1
   12     12   2510  Aubrey Sears          Goshen Gators Run Club                   8:51.5  4:26/K           3
   13     13   2479  Evelyn Riley          Unattached                               8:52.1  4:26/K           2
   14     14   2463  Kennedy Hodges        Unattached                               8:57.3  4:29/K           2
   15     15   2437  Ana Martinez          Goshen Gators Run Club                   8:57.5  4:29/K           1
   16  (> 7)   2464  Ellie Hughes          Unattached                               8:57.9  4:29/K           2
   17  (< 5)   2468  Daryn Luperchio       Bethlehem                                9:02.0  4:31/K    5      2
   18  (> 7)   2442  Bailee Morris         Unattached                               9:03.8  4:32/K           1
   19     16   2481  Kinley Seely          Goshen Gators Run Club                   9:12.1  4:36/K           2
   20  (> 7)   2458  Juliann Foushee       Unattached                               9:12.8  4:36/K           2
   21  (> 7)   2427  Madison Downs         Unattached                               9:14.2  4:37/K           1
   22  (> 7)   2450  Lola Sensenbrenner    Goshen Gators Run Club                   9:17.8  4:39/K           1
   23  (> 7)   2426  Charlotte Doran       Unattached                               9:23.0  4:42/K           1
   24  (> 7)   2491  Harper Cameron        Goshen Gators Run Club                   9:23.4  4:42/K           3
   25  (> 7)   2507  Ella Mooney           Unattached                               9:27.4  4:44/K           3
   26  (> 7)   2440  samantha meyer        Unattached                               9:33.7  4:47/K           1
   27  (> 7)   2514  Lacy Todnem           Goshen Gators Run Club                   9:37.5  4:49/K           3
   28  (> 7)   2503  Lilah Lehmann         Goshen Gators Run Club                   9:41.1  4:51/K           3
   29  (> 7)   2509  Adelina Roby          Unattached                               9:41.7  4:51/K           3
   30     17   2515  Allie Wooldridge      LFCA                                     9:42.7  4:51/K           3
   31     18   2451  Chesney Shepherd      CKY Home School                          9:43.7  4:52/K    4      1
   32  (> 7)   2457  Charlotte Dehner      Goshen Gators Run Club                   9:44.6  4:52/K           2
   33  (> 7)   2429  Arianna Garcia        Unattached                               9:44.8  4:52/K           1
   34  (> 7)   2477  Alyssa Payne          Unattached                               9:55.5  4:58/K           2
   35  (> 7)   2432  Mia Hodges            Unattached                               9:55.8  4:58/K           1
   36     19   2443  Kaylee Mudd           Highview Raptors                        10:02.1  5:01/K    3      1
   37  (> 7)   2499  Lydia Johnson         Goshen Gators Run Club                  10:02.3  5:01/K           3
   38  (< 5)   2493  Myla Duber            Bethlehem                               10:04.5  5:02/K    5      3
   39     20   2445  Maci O'Bryan          Highview Raptors                        10:04.6  5:02/K    3      1
   40  (> 7)   2500  Ella King             Unattached                              10:07.6  5:04/K           3
   41  (> 7)   2496  Nell Halaris          Goshen Gators Run Club                  10:14.6  5:07/K           3
   42     21   2492  Elizabeth Dick        CKY Home School                         10:25.5  5:13/K    3      3
   43  (> 7)   2482  Caroline Seitz        Goshen Gators Run Club                  10:27.2  5:14/K           2
   44  (> 7)   2446  Molly Parshall        Goshen Gators Run Club                  10:32.5  5:16/K           1
   45  (> 7)   2478  Malory Pierce         Unattached                              10:32.6  5:16/K           2
   46  (> 7)   2438  Madeline Masters      Goshen Gators Run Club                  10:33.2  5:17/K           1
   47     22   2469  Vivien Magnuson       Portland Christian                      10:43.3  5:22/K    3      2
   48     23   2455  Amelia Bird           Highview Raptors                        10:57.8  5:29/K    5      2
   49  (> 7)   2475  Amelia Muench         Goshen Gators Run Club                  11:00.4  5:30/K           2
   50     24   2484  Adeline Smith         Portland Christian                      11:02.0  5:31/K    3      2
   51     25   2483  Hannah Shetler        CKY Home School                         11:06.4  5:33/K    3      2
   52  (> 7)   2480  Stella Schwager       Goshen Gators Run Club                  11:09.8  5:35/K           2
   53     26   2508  Charley Petrowski     Highview Raptors                        11:10.6  5:35/K    4      3
   54     27   2511  Gentry Stivers        LFCA                                    11:30.4  5:45/K           3
   55  (> 7)   2444  Haley Newton          Unattached                              11:30.6  5:45/K           1
   56     28   2494  Ana Frazier           CKY Home School                         11:33.8  5:47/K    0      3
   57     29   2489  Emma Baker            LFCA                                    11:47.9  5:54/K           3
   58     30   2495  Avery Goodwin         LFCA                                    11:49.8  5:55/K           3
   59  (> 7)   2456  Aubrey Cooper         Goshen Gators Run Club                  11:54.4  5:57/K           2
   60     31   2425  Joy Dale              CKY Home School                         12:02.6  6:01/K    4      1
   61     32   2421  Lily Aulick           Portland Christian                      12:09.6  6:05/K    3      1
   62     33   2462  Cassie Herb-Gillon    LFCA                                    12:20.0  6:10/K           2
   63     34   2422  Alexandria Brown      Portland Christian                      12:25.2  6:13/K    4      1
   64     35   2476  Lily O'Bryan          Highview Raptors                        12:25.8  6:13/K    1      2
   65     36   2471  Maci McKune           Highview Raptors                        12:26.1  6:13/K    1      2
   66     37   2488  Hannah Williams       LFCA                                    12:26.3  6:13/K           2
   67     38   2460  Alexa Gardener        Portland Christian                      12:36.7  6:18/K    3      2
   68  (> 7)   2505  Kate Long             Unattached                              12:38.7  6:19/K           3
   69  (> 7)   2452  Lily Shetler          CKY Home School                         12:43.0  6:22/K    1      1
   70  (< 5)   2428  Evelyn Ehringer       Bethlehem                               12:46.9  6:23/K    5      1
   71  (> 7)   2474  Ruth Montgomery       CKY Home School                         12:49.3  6:25/K    1      2
   72  (> 7)   2453  Mahlena Suetos        CKY Home School                         12:53.8  6:27/K    3      1
   73  (> 7)   2461  Hannah Guy            CKY Home School                         13:01.6  6:31/K    5      2
   74     39   2513  Greta Taylor          Portland Christian                      13:23.0  6:42/K    3      3
   75     40   2502  Abigail Leasher       LFCA                                    13:26.0  6:43/K           3
   76  (> 7)   2430  Hailey Grant          LFCA                                    13:48.5  6:54/K           1
   77  (> 7)   2449  Claire Rogers         Goshen Gators Run Club                  14:42.0  7:21/K           1
   78  (> 7)   2459  Laxi Francke          LFCA                                    14:51.1  7:26/K           2
   79  (< 5)   2424  Sydney Chesser        Bethlehem                               14:53.5  7:27/K    5      1
   80  (> 7)   2420  Chloe Anderies        Goshen Gators Run Club                  14:56.2  7:28/K           1
   81  (> 7)   2439  Aaleigha McCartney    CKY Home School                         15:32.1  7:46/K    2      1
   82     41   2467  Stella Istre          Portland Christian                      15:37.2  7:49/K    4      2
   83     42   2447  Alex Petrowski        Highview Raptors                        17:21.7  8:41/K    1      1



Overall Finish List - Girls

Girls 3K

MS


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade    Wave

    1      1   2715  Elle Cargould         North Oldham Middle School              12:44.6  4:15/K    7     10
    2   DNS    2656  Alex Egan             Unattached                              12:51.5  4:17/K           8
    3   DNS    2670  Savannah Mooney       Unattached                              12:57.8  4:19/K           8
    4      2   2730  Audrey Perkins        North Oldham Middle School              13:11.9  4:24/K    6     10
    5      3   2680  Riley Auton           North Oldham Middle School              13:35.1  4:32/K    8      9
    6      4   2737  Ryan Burgan           North Oldham Middle School              13:40.0  4:33/K    6     11
    7      5   2666  Aleksandra Keramzieva North Oldham Middle School              13:57.0  4:39/K    6      8
    8   DNS    2667  Carlie King           Unattached                              14:11.2  4:44/K           8
    9      6   2672  Gracie Portman        Grayson County                          14:12.4  4:44/K    8      8
   10      7   2683  Hope Boa              East Oldham Middle School               14:14.8  4:45/K    8      9
   11   DNS    2698  makayla meyer         Unattached                              14:16.3  4:45/K           9
   12      8   2757  Melody Steineker      North Oldham Middle School              14:30.3  4:50/K    8     11
   13      9   2681  Catherine Baird       North Oldham Middle School              14:36.5  4:52/K    6      9
   14  (< 5)   2679  Alexis Arroyo         Highview Raptors                        14:45.1  4:55/K    6      9
   15  (> 7)   2756  Vita Sensenbrenner    North Oldham Middle School              14:48.5  4:56/K    7     11
   16  (< 5)   2727  Kate Pendleton        Highview Raptors                        14:48.8  4:56/K    6     10
   17   DNS    2657  Chloe Fortner         Unattached                              14:55.6  4:59/K           8
   18  (> 7)   2674  Elizabeth Skillern    North Oldham Middle School              15:00.2  5:00/K    6      8
   19   DNS    2738  Kayleigh Burkhead     Unattached                              15:09.2  5:03/K          11
   20   DNS    2751  Arianna Payne         Unattached                              15:11.3  5:04/K          11
   21  (> 7)   2733  Lilly Todnem          North Oldham Middle School              15:12.1  5:04/K    7     10
   22  (> 7)   2711  Aubrey Anderson       North Oldham Middle School              15:14.6  5:05/K    8     10
   23  (> 7)   2746  Corinne Hans          North Oldham Middle School              15:18.5  5:06/K    8     11
   24   DNS    2735  Mackenzie Whitehouse  Unattached                              15:21.2  5:07/K          10
   25  (> 7)   2696  Adeline Masters       North Oldham Middle School              15:21.8  5:07/K    8      9
   26  (< 5)   2700  Mallory Moore         Meade County                            15:22.1  5:07/K    7      9
   27  (> 7)   2662  Lily Harper           North Oldham Middle School              15:31.9  5:11/K    8      8
   28     10   2718  Lexi Hill             Grayson County                          15:32.9  5:11/K    5     10
   29  (< 5)   2747  Baili Hoten           Thomas Nelson                           15:33.8  5:11/K          11
   30     11   2750  Brenna Miniard        East Oldham Middle School               15:49.2  5:16/K    7     11
   31  (> 7)   2676  Bethany Ward          North Oldham Middle School              15:54.0  5:18/K    8      8
   32   DNS    2739  Mia Burress           Unattached                              15:54.9  5:18/K          11
   33  (> 7)   2719  Harper Lehmann        North Oldham Middle School              15:55.3  5:18/K    6     10
   34  (< 5)   2701  Bellamina Muncy       Meade County                            15:56.4  5:19/K    8      9
   35     12   2650  Isabel Blanton        Grayson County                          16:01.5  5:21/K    8      8
   36     13   2704  Gentry Petaja         East Oldham Middle School               16:01.5  5:21/K    6      9
   37  (> 7)   2690  Brenley Dehner        North Oldham Middle School              16:08.6  5:23/K    6      9
   38     14   2648  Bella Austin          CKY Home School                         16:11.6  5:24/K    8      8
   39   DNS    2697  Stiles Crume          Unattached                              16:12.8  5:24/K           9
   40     15   2743  Bella Dykes           East Oldham Middle School               16:14.0  5:25/K    6     11
   41     16   2685  Ava Breeding          East Oldham Middle School               16:15.7  5:25/K    8      9
   42     17   2749  Savannah McCartney    CKY Home School                         16:21.6  5:27/K    6     11
   43     18   2705  Hadley Petaja         East Oldham Middle School               16:27.8  5:29/K    6      9
   44  (> 7)   2720  Madeleine Muschinski  North Oldham Middle School              16:29.8  5:30/K    6     10
   45     19   2695  Lexie Jo Logsdon      Grayson County                          16:33.1  5:31/K    7      9
   46  (< 5)   2712  Lauren Browning       Highview Raptors                        16:35.3  5:32/K    6     10
   47  (< 5)   2694  Alyssa Garcia         Meade County                            16:35.7  5:32/K    8      9
   48  (> 7)   2753  Piper Roesler         North Oldham Middle School              16:35.8  5:32/K    8     11
   49     20   2677  Amelia Williams       Shelby County                           16:39.5  5:33/K    8      8
   50     21   2699  Olivia Miles          Central Hardin                          16:39.9  5:33/K    7      9
   51     22   2710  Emaline Young         Shelby County                           16:43.0  5:34/K    6      9
   52     23   2675  Sutten VanMeter       Grayson County                          16:44.7  5:35/K    8      8
   53     24   2714  Jaya Cardwell         Shelby County                           16:45.1  5:35/K    6     10
   54  (< 5)   2731  Lacey Richard         Bardstown Middle                        16:51.0  5:37/K          10
   55  (< 5)   2728  Olivia Pendleton      Highview Raptors                        16:52.0  5:37/K    6     10
   56  (> 7)   2709  Iris Wells            North Oldham Middle School              16:53.4  5:38/K    7      9
   57     25   2654  Jocelyn Cardwell      Shelby County                           17:02.3  5:41/K    7      8
   58  (< 5)   2912  Antavia Morton        Bardstown Middle                        17:15.6  5:45/K          11
   59     26   2706  Ruby Rowe             Christian Educational Consortium        17:25.7  5:49/K    8      9
   60     27   2660  Laney Hall            Grayson County                          17:36.3  5:52/K    6      8
   61     28   2691  Kennedy Dennison      East Oldham Middle School               17:37.4  5:52/K    7      9
   62  (> 7)   2661  Alisha Hall           East Oldham Middle School               17:38.9  5:53/K    6      8
   63  (> 7)   2754  Emma Rowan            East Oldham Middle School               17:41.4  5:54/K    6     11
   64   DNS    2707  MacKenna Smith        Unattached                              17:41.8  5:54/K           9
   65     29   2665  Katherine Kelly       Christian Educational Consortium        18:00.4  6:00/K    8      8
   66     30   2673  Adeline Pruitt        Christian Educational Consortium        18:00.4  6:00/K    6      8
   67     31   2732  Elyse Smith           Christian Educational Consortium        18:20.3  6:07/K    6     10
   68   DNS    2693  Olivia Eveland        Unattached                              18:23.6  6:08/K           9
   69   DNS    2722  Harper Newton         Unattached                              18:52.1  6:17/K          10
   70  (< 5)   2724  Christina Palumbo     Bethlehem                               19:12.5  6:24/K    5     10
   71     32   2703  Abigail Pennington    Grayson County                          19:14.6  6:25/K    8      9
   72  (> 7)   2682  Emily Behlke          Grayson County                          19:20.4  6:27/K    8      9
   73     33   2659  Ruth Guy              CKY Home School                         19:22.4  6:27/K    6      8
   74  (> 7)   2671  Audree Pennington     Grayson County                          19:23.4  6:28/K    6      8
   75     34   2717  Anna Frazier          Christian Educational Consortium        19:32.8  6:31/K    8     10
   76  (< 5)   2726  Addison Payne         Spencer County Middle School            19:35.6  6:32/K    8     10
   77   DNS    2725  Ella Rose Parrish     Unattached                              19:38.6  6:33/K          10
   78   DNS    2729  Audrie Perez          Unattached                              19:43.1  6:34/K          10
   79     35   2686  Julie Chambers        Central Hardin                          19:59.5  6:40/K    7      9
   80  (< 5)   2678  Bella Wood            Bardstown Middle                        19:59.7  6:40/K           8
   81     36   2721  Susie Neisler         CKY Home School                         20:01.2  6:40/K    6     10
   82   DNS    2658  Penelope Gilbert      Unattached                              20:08.6  6:43/K           8
   83  (< 5)   2692  Margaret Dulaney      LCMS                                    20:09.3  6:43/K           9
   84  (< 5)   2688  Lucy Dalrymple        Bethlehem                               20:16.9  6:46/K    7      9
   85   DNS    2716  Katy Floyd            Unattached                              20:19.2  6:46/K          10
   86     37   2742  Kimberly Cotton       Central Hardin                          20:31.6  6:51/K    7     11
   87  (> 7)   2752  Presley Rigsby        East Oldham Middle School               20:33.1  6:51/K    7     11
   88  (< 5)   2668  Addison Livers        Bethlehem                               20:34.0  6:51/K    6      8
   89  (> 7)   2702  Caylee Odom           East Oldham Middle School               20:43.2  6:54/K    7      9
   90     38   2663  Arabella Huff         CKY Home School                         22:00.4  7:20/K    8      8
   91     39   2664  Jasmine Keener        CKY Home School                         22:13.7  7:25/K    8      8
   92  (< 5)   2755  Mia Rowland           LCMS                                    22:25.0  7:28/K          11
   93  (< 5)   2736  Kate Bannon           Spencer County Middle School            22:56.8  7:39/K    8     11
   94  (< 5)   2653  Katie Browning        Portland Christian                      23:06.8  7:42/K    7      8
   95     40   2651  Caylen Brown          Central Hardin                          23:43.5  7:55/K    7      8
   96  (> 7)   2744  Angelica Elliott      Grayson County                          25:28.8  8:30/K    8     11
   97     41   2669  Sofia McQuiston       Central Hardin                          25:39.9  8:33/K    7      8
   98   DNS    2723  Isabelle Nunnally     Unattached                              26:45.4  8:55/K          10
   99  (< 5)   2649  Emmeline Blakemore    LCMS                                    27:34.3  9:11/K           8
  100     42   2684  Zoie Bradley          Shelby County                           28:46.7  9:36/K    8      9



Overall Finish List - Boys

Boys 2K

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade    Wave

    1      1   2646  Austin Sears          Goshen Gators Run Club                   7:25.2  3:43/K           7
    2      2   2545  Jonah Terry           Goshen Gators Run Club                   7:31.9  3:46/K           4
    3      3   2600  Landon Johnson        Goshen Gators Run Club                   7:42.8  3:51/K           6
    4      4   2566  Riley Johnson         Goshen Gators Run Club                   7:48.7  3:54/K           5
    5  (< 5)   2537  Grayson Pierce        Bethlehem                                7:49.5  3:55/K    5      4
    6      5   2523  Jordan Fairbanks      Unattached                               7:52.4  3:56/K           4
    7      6   2624  Caleb Brown           Unattached                               7:58.1  3:59/K           7
    8      7   2631  Levi Gay              Goshen Gators Run Club                   7:58.6  3:59/K           7
    9      8   2563  Ryland Hans           Goshen Gators Run Club                   8:15.6  4:08/K           5
   10      9   2632  Jackson Gray          Goshen Gators Run Club                   8:19.5  4:10/K           7
   11  (> 7)   2642  Connor Marx           Goshen Gators Run Club                   8:21.4  4:11/K           7
   12     10   2544  Jedidiah Shreve       CKY Home School                          8:30.2  4:15/K    5      4
   13  (> 7)   2599  Cole Hayden           Goshen Gators Run Club                   8:34.6  4:17/K           6
   14     11   2572  Jasper Mattingly      Unattached                               8:34.7  4:17/K           5
   15     12   2605  Luke Mooney           Unattached                               8:42.6  4:21/K           6
   16  (> 7)   2584  Sawyer Warren         Goshen Gators Run Club                   8:45.2  4:23/K           5
   17  (> 7)   2546  Hunter Warren         Goshen Gators Run Club                   8:46.7  4:23/K           4
   18  (> 7)   2518  Caleb Cameron         Goshen Gators Run Club                   8:47.4  4:24/K           4
   19  (> 7)   2602  Chase Knight          Goshen Gators Run Club                   8:51.7  4:26/K           6
   20  (> 7)   2637  Ethan Lare            Goshen Gators Run Club                   8:53.7  4:27/K           7
   21  (> 7)   2603  Drake Laubach         Goshen Gators Run Club                   8:58.8  4:29/K           6
   22     13   2630  Jacob Doyle           Unattached                               9:00.3  4:30/K           7
   23     14   2524  Kol Fluhr             Unattached                               9:00.7  4:30/K           4
   24  (< 5)   2529  Grayson Johnson       Highview Raptors                         9:03.3  4:32/K    4      4
   25     15   2517  Andy Ballard          Unattached                               9:03.7  4:32/K           4
   26  (> 7)   2571  Santiago Martinez     Goshen Gators Run Club                   9:07.5  4:34/K           5
   27  (> 7)   2540  Brayden Reese         Unattached                               9:10.3  4:35/K           4
   28  (> 7)   2534  Easton Miller         Unattached                               9:12.0  4:36/K           4
   29  (> 7)   2564  Chase Harley          Goshen Gators Run Club                   9:12.5  4:36/K           5
   30     16   2522  James Esser           LFCA                                     9:13.1  4:37/K           4
   31  (> 7)   2618  Oliver Wells          Goshen Gators Run Club                   9:14.3  4:37/K           6
   32  (> 7)   2611  Abram Parrish         Unattached                               9:15.8  4:38/K           6
   33  (> 7)   2595  Finnegan Farley       Unattached                               9:16.1  4:38/K           6
   34  (> 7)   2532  Henry Masters         Goshen Gators Run Club                   9:16.6  4:38/K           4
   35  (< 5)   2556  Ethan Chesser         Bethlehem                                9:16.8  4:38/K    5      5
   36  (> 7)   2539  Preston Qualls        Unattached                               9:20.7  4:40/K           4
   37  (> 7)   2520  Caleb Cox             Goshen Gators Run Club                   9:20.9  4:40/K           4
   38  (> 7)   2568  Beckett Jones         Goshen Gators Run Club                   9:23.3  4:42/K           5
   39  (> 7)   2623  Logan Brodsky         Goshen Gators Run Club                   9:24.8  4:42/K           7
   40  (> 7)   2578  Griffin Sayler        Goshen Gators Run Club                   9:37.6  4:49/K           5
   41  (> 7)   2597  Danial Garcia         Unattached                               9:38.5  4:49/K           6
   42     17   2641  Van Magnuson          Portland Christian                       9:38.6  4:49/K    5      7
   43     18   2627  Jeffrey Corbett       CKY Home School                          9:39.9  4:50/K    5      7
   44     19   2558  Colt Couch            Thomas Nelson                            9:44.1  4:52/K           5
   45  (> 7)   2606  Oliver Muench         Goshen Gators Run Club                   9:45.3  4:53/K           6
   46  (> 7)   2590  Brady Brown           Unattached                               9:47.5  4:54/K           6
   47  (> 7)   2560  Andrew Fee            Goshen Gators Run Club                   9:48.8  4:54/K           5
   48  (> 7)   2528  Eli Hoagland          Goshen Gators Run Club                   9:53.9  4:57/K           4
   49     20   2610  Luke Ortiz            CKY Home School                          9:56.9  4:58/K    3      6
   50  (> 7)   2620  Josh Bailey           Goshen Gators Run Club                   9:59.3  5:00/K           7
   51  (> 7)   2609  Oliver Norris         Goshen Gators Run Club                   9:59.8  5:00/K           6
   52  (> 7)   2621  Landon Belcher        Unattached                               9:59.9  5:00/K           7
   53  (> 7)   2625  Kysaac Burkhead       Unattached                              10:00.4  5:00/K           7
   54     21   2576  Augustus Philips      Portland Christian                      10:00.4  5:00/K    5      5
   55  (> 7)   2559  John Robert Ennenbach Unattached                              10:01.1  5:01/K           5
   56  (> 7)   2607  Alec Nagle            Goshen Gators Run Club                  10:03.0  5:02/K           6
   57     22   2536  Isaac Philips         Portland Christian                      10:03.3  5:02/K    3      4
   58  (> 7)   2561  Jude Franklin         Unattached                              10:15.6  5:08/K           5
   59  (> 7)   2639  William Lovelace      Unattached                              10:23.1  5:12/K           7
   60  (> 7)   2583  Liam Todnem           Goshen Gators Run Club                  10:23.8  5:12/K           5
   61  (> 7)   2616  Jack Sympson          Unattached                              10:27.4  5:14/K           6
   62     23   2557  Lucas Combs           LFCA                                    10:27.9  5:14/K           5
   63  (> 7)   2634  Aidan Hoagland        Goshen Gators Run Club                  10:28.9  5:14/K           7
   64  (> 7)   2565  Ethan Hodges          Unattached                              10:31.2  5:16/K           5
   65  (> 7)   2593  Kellan Dale           Unattached                              10:31.5  5:16/K           6
   66  (> 7)   2598  Krew Harley           Goshen Gators Run Club                  10:32.9  5:16/K           6
   67  (> 7)   2553  Mason Billingsley     Goshen Gators Run Club                  10:38.2  5:19/K           5
   68  (> 7)   2562  Silas Gocke           Unattached                              10:38.9  5:19/K           5
   69  (> 7)   2596  Levi Franklin         Unattached                              10:42.0  5:21/K           6
   70     24   2635  Micah Hoyer           Portland Christian                      10:46.3  5:23/K    5      7
   71  (> 7)   2592  Jameson Burden        Unattached                              10:48.4  5:24/K           6
   72     25   2541  Jonathan Riedel       LFCA                                    10:49.2  5:25/K           4
   73     26   2643  Trenton McCartney     CKY Home School                         10:49.3  5:25/K    5      7
   74  (< 5)   2543  Michael Shain         Bethlehem                               10:53.5  5:27/K    6      4
   75  (> 7)   2638  Eli Leavens           Goshen Gators Run Club                  10:57.7  5:29/K           7
   76     27   2574  Chip Neisler          CKY Home School                         11:02.4  5:31/K    4      5
   77  (> 7)   2567  Westin Jones          Goshen Gators Run Club                  11:04.2  5:32/K           5
   78     28   2549  Grant Wilson          LFCA                                    11:04.7  5:32/K           7
   79  (> 7)   2645  Harrison Sagrecy      Unattached                              11:12.2  5:36/K           7
   80     29   2628  Canon Couch           Thomas Nelson                           11:16.8  5:38/K           7
   81     30   2613  John Shreve           CKY Home School                         11:21.9  5:41/K    5      6
   82     31   2550  Reed Wilson           LFCA                                    11:30.5  5:45/K           7
   83     32   2527  Benjamin Higgs        CKY Home School                         11:32.0  5:46/K    5      4
   84  (> 7)   2554  Bryson Brown          Unattached                              11:32.2  5:46/K           5
   85  (> 7)   2525  Maddox Getz           Unattached                              11:34.2  5:47/K           4
   86     33   2526  Austin Goodwin        LFCA                                    11:36.2  5:48/K           4
   87  (> 7)   2552  Cornelius BezuidenhoutGoshen Gators Run Club                  11:37.5  5:49/K           5
   88  (> 7)   2542  Eli Schneider         Goshen Gators Run Club                  11:38.7  5:49/K           4
   89     34   2516  Tanner Adams          Thomas Nelson                           11:41.3  5:51/K           4
   90     35   2573  Hank Miles            Thomas Nelson                           11:41.6  5:51/K           5
   91  (> 7)   2579  Lucas Simpson         Unattached                              11:44.7  5:52/K           5
   92  (> 7)   2612  Eli Reddick           CKY Home School                         11:45.1  5:53/K    3      6
   93     36   2640  Noah Lyninger         Portland Christian                      11:48.9  5:54/K    5      7
   94  (< 5)   2587  Kevin Ballard         Bethlehem                               11:48.9  5:54/K    6      6
   95  (> 7)   2588  Everett Doran         Unattached                              12:02.5  6:01/K           6
   96  (> 7)   2626  Miles Clem            Goshen Gators Run Club                  12:04.1  6:02/K           7
   97  (> 7)   2614  Colton Simpson        Unattached                              12:06.1  6:03/K           6
   98  (< 5)   2535  Brady Newton          ThomasNelson                            12:09.4  6:05/K           4
   99     37   2629  Eli Cranmer           Portland Christian                      12:17.6  6:09/K    4      7
  100  (> 7)   2615  Colsen Sogar          Goshen Gators Run Club                  12:20.8  6:10/K           6

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade    Wave

  101  (> 7)   2575  Maxson Osborne        Unattached                              12:22.0  6:11/K           5
  102  (> 7)   2585  Maverick White        Unattached                              12:35.5  6:18/K           5
  103     38   2533  Jack Miles            Thomas Nelson                           12:40.2  6:20/K           4
  104  (> 7)   2591  Logan Brown           Unattached                              12:59.0  6:30/K           6
  105  (> 7)   2531  Ben Long              Unattached                              13:04.7  6:32/K           4
  106     39   2548  Samuel Williams       LFCA                                    13:52.6  6:56/K           4
  107  (> 7)   2608  Bertie Neisler        CKY Home School                         14:03.0  7:02/K    1      6
  108  (> 7)   2521  Hayden Duffy          Goshen Gators Run Club                  14:23.4  7:12/K           4
  109     40   2538  Eli Porter            Portland Christian                      15:32.5  7:46/K    5      4
  110  (> 7)   2582  Colton Thompson       Unattached                              15:55.5  7:58/K           5
  111     41   2577  Garrett Reid          Thomas Nelson                           17:42.8  8:51/K           5
  112  (> 7)   2589  Seth Bormann          Portland Christian                      19:11.2  9:36/K    3      6
  113  (> 7)   2580  Adam Smith            LFCA                                    22:34.9 11:17/K           5



Overall Finish List - Boys

Boys 2K

MS


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade    Wave

    1   DNS    2911  Logan Vowels          Unattached                               9:01.5  4:31/K           6



Overall Finish List - Boys

Boys 3K

MS


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade    Wave

    1      1   2764  Casey Desilvey        Spencer County Middle School            11:05.4  3:42/K    8     12
    2   DNS    2815  Riku Sugie            Unattached                              11:12.4  3:44/K          13
    3      2   2906  Jasper Smith          North Oldham Middle School              11:37.7  3:53/K    7     16
    4      3   2854  Houston Brooks        Grayson County                          11:42.6  3:54/K    8     15
    5      4   2823  Sean Crady            East Oldham Middle School               11:54.0  3:58/K    8     14
    6      5   2909  Matthew Whitlock      East Oldham Middle School               11:56.9  3:59/K    8     16
    7      6   2887  Fidel Garcia          Meade County                            12:14.7  4:05/K    7     16
    8   DNS    2865  Drew Koon             Unattached                              12:32.2  4:11/K          15
    9      7   2785  Charley Townsend      North Oldham Middle School              12:33.1  4:11/K    8     12
   10      8   2903  Nat Renner            Portland Christian                      12:41.4  4:14/K    8     16
   11      9   2910  Luke Whitlow          North Oldham Middle School              12:42.3  4:14/K    7     16
   12     10   2795  Graham Dwyer          Spencer County Middle School            12:43.8  4:15/K    7     13
   13     11   2803  Josh Henderson        Portland Christian                      12:46.3  4:15/K    6     13
   14     12   2880  Lee Cahill            LCMS                                    12:52.3  4:17/K          16
   15     13   2856  Lance Buel            North Oldham Middle School              13:01.2  4:20/K    8     15
   16     14   2870  Jack Ransdell         North Oldham Middle School              13:11.8  4:24/K    7     15
   17     15   2780  Travis Pate           Meade County                            13:15.5  4:25/K    8     12
   18     16   2779  Jace McDowell         Shelby County                           13:17.0  4:26/K    8     12
   19     17   2762  Kyle Crady            East Oldham Middle School               13:24.7  4:28/K    8     12
   20     18   2799  Lance Garner          Meade County                            13:26.3  4:29/K    8     13
   21     19   2786  Austin Wheeldon       East Oldham Middle School               13:26.6  4:29/K    6     12
   22     20   2885  Ian Dunlap            North Oldham Middle School              13:37.6  4:33/K    7     16
   23     21   2814  Ollie Smith           North Oldham Middle School              13:40.4  4:33/K    6     13
   24  (> 7)   2765  Charlie Dugan         North Oldham Middle School              13:42.0  4:34/K    8     12
   25  (> 7)   2831  Colt Hudson           North Oldham Middle School              13:54.3  4:38/K    8     14
   26  (> 7)   2853  Connor Brodsky        North Oldham Middle School              13:57.8  4:39/K    7     15
   27     22   2877  Nolan Bishoff         Portland Christian                      13:58.7  4:40/K    8     16
   28   DNS    2805  Easton Hughes         Unattached                              14:01.4  4:40/K          13
   29     23   2850  Christopher Zirkle    East Oldham Middle School               14:02.1  4:41/K    8     14
   30  (< 5)   2907  Eddie Smith           John Hardin                             14:04.4  4:41/K    7     16
   31  (> 7)   2773  Sam Johnson           North Oldham Middle School              14:05.3  4:42/K    6     12
   32     24   2859  Tommy Filiatreau      Bethlehem                               14:11.6  4:44/K    7     15
   33     25   2840  Ridge Revers          Spencer County Middle School            14:12.4  4:44/K    8     14
   34  (> 7)   2869  Grant Murphy          North Oldham Middle School              14:12.7  4:44/K    7     15
   35  (< 5)   2800  Mike Golden           Henry County                            14:14.7  4:45/K    8     13
   36  (< 5)   2772  Olin Inscore Essick   Henry County                            14:15.4  4:45/K    6     12
   37  (> 7)   2837  Blake McAllister      North Oldham Middle School              14:17.2  4:46/K    8     14
   38  (> 7)   2808  Ashua Maya            North Oldham Middle School              14:18.5  4:46/K    8     13
   39     26   2897  Landon Lowrey         Grayson County                          14:23.2  4:48/K    7     16
   40     27   2891  Grant Greenwell       Bethlehem                               14:26.5  4:49/K    6     16
   41     28   2830  Shawn Henderson       Portland Christian                      14:27.9  4:49/K    8     14
   42     29   2810  Buck Murphy           Spencer County Middle School            14:28.6  4:50/K    7     13
   43     30   2801  Shane Hall            Grayson County                          14:32.1  4:51/K    7     13
   44     31   2858  Noah Doran            East Oldham Middle School               14:33.2  4:51/K    8     15
   45  (> 7)   2905  Brody Seitz           North Oldham Middle School              14:35.6  4:52/K    6     16
   46   DNS    2767  Jack Frederick        Unattached                              14:36.9  4:52/K          12
   47     32   2761  Lucas Courtney        Shelby County                           14:38.9  4:53/K    7     12
   48  (< 5)   2766  Daniel Filiatreau     Thomas Nelson                           14:43.9  4:55/K          12
   49  (> 7)   2819  Peyton Wiseman        North Oldham Middle School              14:46.5  4:56/K    8     13
   50  (> 7)   2862  Zachary Isbell        North Oldham Middle School              14:49.8  4:57/K    6     15
   51     33   2822  Barrett Bush          East Oldham Middle School               14:55.8  4:59/K    6     14
   52   DNS    2844  Trey Sparrow          Unattached                              14:57.4  4:59/K          14
   53  (> 7)   2829  Grady Gipson          East Oldham Middle School               14:57.5  4:59/K    8     14
   54     34   2843  Rafi Shah-Bozeman     LCMS                                    15:01.8  5:01/K          14
   55     35   2781  Nicholas Poe          Shelby County                           15:03.9  5:01/K    8     12
   56     36   2778  Jeremy Massey         Shelby County                           15:04.5  5:02/K    7     12
   57  (< 5)   2881  Joseph Dale           CKY Home School                         15:08.5  5:03/K    6     16
   58     37   2811  Jaron Nugent          Grayson County                          15:08.6  5:03/K    8     13
   59     38   2787  Brady Wilson          LFCA                                    15:11.6  5:04/K          12
   60     39   2861  Sawyer Guffey         Grayson County                          15:16.2  5:05/K    8     15
   61  (> 7)   2777  Thomas Lewis          North Oldham Middle School              15:17.8  5:06/K    8     12
   62     40   2817  Wyatt Weston          Bethlehem                               15:18.3  5:06/K    4     13
   63     41   2792  Canaan Clayton        Bethlehem                               15:20.9  5:07/K    7     13
   64   DNS    2908  Otto Stickling        Unattached                              15:23.5  5:08/K          16
   65  (> 7)   2898  Gavin MacKenzie       East Oldham Middle School               15:24.8  5:08/K    7     16
   66     42   2759  Gutyan Brooks         LFCA                                    15:25.5  5:09/K          12
   67  (< 5)   2818  Eli Winsted           Highview Raptors                        15:26.4  5:09/K    8     13
   68     43   2873  Jakob Satterly        Spencer County Middle School            15:31.4  5:10/K    6     15
   69     44   2820  Lane Beasley          Grayson County                          15:32.9  5:11/K    7     14
   70   DNS    2782  Everett Sagrecy       Unattached                              15:35.9  5:12/K          12
   71     45   2794  Mason Durham          Central Hardin                          15:40.4  5:13/K    7     13
   72   DNS    2848  Josh Weir             Unattached                              15:41.3  5:14/K          14
   73     46   2864  Jacob Jones           Central Hardin                          15:41.7  5:14/K    7     15
   74  (< 5)   2834  Bill Kelly            John Hardin                             15:41.7  5:14/K    8     14
   75     47   2847  Raphael Velinov       LCMS                                    15:42.8  5:14/K          14
   76     48   2842  Dominic Salvato       Shelby County                           15:51.8  5:17/K    8     14
   77     49   2793  Payton Conner         Meade County                            15:52.0  5:17/K    7     13
   78     50   2900  David Payne           Bethlehem                               15:54.2  5:18/K    5     16
   79     51   2852  Rowen Baker           LFCA                                    15:55.5  5:19/K          15
   80  (< 5)   2839  Jackson Pendleton     Highview Raptors                        15:56.4  5:19/K    8     14
   81     52   2824  Lief Dale             Central Hardin                          16:00.1  5:20/K    8     14
   82     53   2902  Tyler Portman         Grayson County                          16:03.4  5:21/K    8     16
   83     54   2855  Nicholas Brown        Portland Christian                      16:07.0  5:22/K    7     15
   84  (> 7)   2901  Garrett Portman       Grayson County                          16:10.7  5:24/K    7     16
   85  (< 5)   2832  Eli Isabel            Thomas Nelson                           16:10.9  5:24/K          14
   86  (> 7)   2845  Noah Stover           East Oldham Middle School               16:11.5  5:24/K    8     14
   87   DNS    2804  Tate Hill             Unattached                              16:13.2  5:24/K          13
   88   DNS    2878  Cambron Blair         Unattached                              16:20.0  5:27/K          16
   89     55   2826  John Paul Filiatreau  Bethlehem                               16:22.9  5:28/K    6     14
   90  (> 7)   2833  Connor Kahle          East Oldham Middle School               16:23.3  5:28/K    8     14
   91  (> 7)   2863  Olevir Johnson        East Oldham Middle School               16:25.9  5:29/K    6     15
   92     56   2776  Baron Kulsveen        Bethlehem                               16:32.8  5:31/K    5     12
   93  (< 5)   2789  Eli Braxton           Highview Raptors                        16:36.7  5:32/K    8     13
   94     57   2896  Brodie Kohrs          Central Hardin                          16:41.9  5:34/K    8     16
   95  (< 5)   2879  Elijah Burtch         CKY Home School                         16:42.1  5:34/K    6     16
   96   DNS    2835  William Kelty         Unattached                              16:50.5  5:37/K          14
   97   DNS    2875  Naru Sugie            Unattached                              16:58.7  5:40/K          15
   98     58   2796  Lukas Esser           LFCA                                    17:01.4  5:40/K          13
   99  (> 7)   2806  Alex Kaminski         North Oldham Middle School              17:01.8  5:41/K    7     13
  100  (> 7)   2775  Josiah Knopf          North Oldham Middle School              17:03.0  5:41/K    7     12

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade    Wave

  101     59   2872  Earl Rose             Spencer County Middle School            17:04.9  5:42/K    6     15
  102     60   2867  Max Martin            Central Hardin                          17:28.8  5:50/K    8     15
  103  (> 7)   2874  Braden Smith          Grayson County                          17:42.3  5:54/K    6     15
  104  (< 5)   2857  Evan Cecil            Thomas Nelson                           17:43.1  5:54/K          15
  105   DNS    2851  Christian Ashby       Unattached                              18:04.9  6:02/K          15
  106     61   2783  Otis Schreck          LCMS                                    18:05.1  6:02/K          12
  107     62   2758  Landon Berry          Central Hardin                          18:07.3  6:02/K    7     12
  108     63   2798  Sebastian Fisher      LFCA                                    18:11.4  6:04/K          13
  109   DNS    2882  Keith Patrick Dale    Unattached                              18:16.4  6:05/K          16
  110  (> 7)   2849  Dalton Willis         Bethlehem                               18:31.1  6:10/K    6     14
  111  (> 7)   2883  Sam Dalrymple         Bethlehem                               18:38.8  6:13/K    5     16
  112     64   2895  James Johnson         Meade County                            19:00.6  6:20/K    8     16
  113  (> 7)   2774  Grham Kephart         Bethlehem                               19:09.1  6:23/K    6     12
  114  (< 5)   2821  Ben Buell             John Hardin                             19:13.2  6:24/K    8     14
  115     65   2802  Ian Harrod            Portland Christian                      20:34.6  6:52/K    8     13
  116     66   2828  Will Gahan            LCMS                                    21:27.8  7:09/K          14
  117     67   2809  Cole McGuire          LCMS                                    21:42.5  7:14/K          13
  118   DNS    2788  Kyler Ashby           Unattached                              22:16.3  7:25/K          13
  119  (< 5)   2871  Kason Reid            Thomas Nelson                           22:59.2  7:40/K          15
  120     68   2904  Benjamin Riedel       LFCA                                    23:06.2  7:42/K          16
  121     69   2827  Joseph Foreman        LFCA                                    24:05.1  8:02/K          14
  122  (> 7)   2838  Silas Meek            LFCA                                    30:11.1 10:04/K          14
  123     70   2841  Charles Riley         LCMS                                    33:49.0 11:16/K          14