DC Race Timing

Haunted Woods XC 2019 (Oldham County HS)

Haunted Woods XC 2019 (Oldham County HS)

October 12, 2019


DC Race Timing DC Race Timing

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys 5K


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               MIle 1   Mile 2   SPit 3        Time    Pace    Age  

    1      1   1563  Conner O'Shea         Madison Central                       4:49    12:57    15:25       15:25.9  3:05/K   12  
    2      2    769  Jimmy Mullarkey       Fern Creek                            4:52    13:17    15:46       15:46.4  3:09/K   10  
    3      3   1169  DK Schnieders         Holy Cross (Louisville)               4:51    13:25    16:00       16:00.8  3:12/K   11  
    4      4   1561  Brady Masters         Madison Central                       4:52    13:32    16:04       16:04.5  3:13/K   10  
    5  (< 5)   2398  Ryan Maynard          Taylor County                         4:56    13:36    16:12       16:12.5  3:15/K   12  
    6      5   2205  Theo Bachmann         South Oldham                          5:14    13:49    16:24       16:24.3  3:17/K   11  
    7  (< 5)   2099  Tyler Walker          Scott County                          4:58    13:48    16:25       16:25.9  3:17/K   11  
    8      6   2230  Nathan Quinn          South Oldham                          5:06    13:51    16:26       16:26.1  3:17/K   12  
    9      7   1566  Kyler Stewart         Madison Central                       5:08    14:02    16:38       16:38.4  3:20/K   12  
   10      8   1166  Josh Meiman           Holy Cross (Louisville)               5:25             16:43       16:43.1  3:21/K   11  
   11      9    722  Lukas Smithson        Fairdale                              5:15             16:48       16:48.3  3:22/K   11  
   12     10    472  Ethan Weston          DeSales                               5:08             16:50       16:50.9  3:22/K   12  
   13     11   1851  Steven Votaw          Oldham County                         5:13             16:51       16:51.2  3:22/K   12  
   14     12   2233  Seth Vorseth          South Oldham                          5:17             16:53       16:53.1  3:23/K   12  
   15     13    672  Caleb Gentry          Eastern                               5:05             16:56       16:56.2  3:23/K   12  
   16     14   1164  Jackson Gawarecki     Holy Cross (Louisville)               5:26             17:09       17:09.3  3:26/K   11  
   17     15   1821  Nicholas Brown        Oldham County                         5:14             17:15       17:15.2  3:27/K   11  
   18     16    775  Mikias Sanders        Fern Creek                            5:17             17:22       17:22.1  3:28/K   11  
   19     17   1845  Sam Osborne           Oldham County                         5:25             17:22       17:22.1  3:28/K   12  
   20     18    656  Seth Ackerman         Eastern                               5:14             17:22       17:22.6  3:29/K   12  
   21     19    308  Tommy Ott             Christian Academy (Louisville)        5:25             17:23       17:23.5  3:29/K   10  
   22     20   1837  Ian Hobbs             Oldham County                         5:15             17:24       17:24.4  3:29/K    9  
   23     21   2541  Samuel Bennett        Central Hardin                        5:14             17:25       17:25.0  3:29/K   11  
   24     22   1555  Noah Halloran         Madison Central                       5:21             17:25       17:25.5  3:29/K   11  
   25     23   1693  Miles Gay             North Oldham                          5:16             17:26       17:26.9  3:29/K    9  
   26     24   1365  Chase Hines           Larue County                                           17:27       17:27.7  3:30/K   10  
   27     25   2447  Tristen Spalding      Walton Verona                         5:20             17:27       17:27.9  3:30/K   12  
   28     26   1846  Luke Payne            Oldham County                         5:15             17:28       17:28.6  3:30/K   12  
   29     27   1824  Clayton Carter        Oldham County                         5:16             17:28       17:28.6  3:30/K   11  
   30  (< 5)   2003  Harrison Booher       Pikeville                             5:26             17:28       17:28.9  3:30/K   12  
   31     28     46  Eli Hill              Bardstown                             5:23             17:32       17:32.1  3:30/K   10  
   32     29   2231  Kyle Thompson         South Oldham                          5:40             17:32       17:32.4  3:30/K   12  
   33     30    312  Josh Starmer          Christian Academy (Louisville)        5:26             17:33       17:33.5  3:31/K   12  
   34     31   1834  Tyler Hadaway         Oldham County                         5:24             17:34       17:34.6  3:31/K   12  
   35     32    660  Devin Ballard         Eastern                                                17:38       17:38.2  3:32/K   12  
   36     33   1165  Kaden Huiet           Holy Cross (Louisville)               5:26             17:39       17:39.7  3:32/K   12  
   37     34   1704  Ethan Ransdell        North Oldham                          5:38             17:40       17:40.2  3:32/K   10  
   38     35   1708  Skylar Taylor         North Oldham                                           17:44       17:44.2  3:33/K   10  
   39     36   1237  Ben Clift             Kentucky Country Day                  5:30             17:44       17:44.5  3:33/K   11  
   40     37   1161  Steven Adams          Holy Cross (Louisville)               5:32             17:45       17:45.1  3:33/K   12  
   41     38    723  Myles Smithson        Fairdale                                               17:45       17:45.9  3:33/K   10  
   42     39    685  James Schroeder       Eastern                               5:38             17:46       17:46.8  3:33/K    9  
   43     40   2419  Jessup Smith          Trimble County                        5:13             17:47       17:47.7  3:34/K    9  
   44     41    272  Marcus Abel           Central Hardin                        5:33             17:48       17:48.6  3:34/K   11  
   45     42    659  Wade Balcom           Eastern                               5:30             17:49       17:49.9  3:34/K   10  
   46     43   1559  Austin Jacobson       Madison Central                       5:26             17:50       17:50.9  3:34/K   11  
   47     44    682  Zack Nemtsev          Eastern                               5:32             17:51       17:51.6  3:34/K   12  
   48     45    690  Andrew Whitaker       Eastern                               5:21             17:52       17:52.6  3:35/K   12  
   49     46   2436  Alex Baker            Walton Verona                         5:21             17:53       17:53.3  3:35/K   11  
   50     47   2292  Hunter Wethington     Spencer County                        5:27             17:56       17:56.1  3:35/K   12  
   51     48     43  Casey Dickey          Bardstown                             5:20             17:57       17:57.1  3:35/K   11  
   52     49    907  Kaiden Johnson        Great Crossing                                         17:58       17:58.5  3:36/K   11  
   53  (> 7)   1850  Gus Tichenor          Oldham County                         5:38             17:59       17:59.4  3:36/K   10  
   54  (> 7)    687  Gage Summerlin        Eastern                               5:30             17:59       17:59.8  3:36/K   12  
   55     50   1682  Joseph Boyd           North Oldham                          5:11             18:00       18:00.3  3:36/K   11  
   56  (> 7)   1828  Ryan Day              Oldham County                         5:24             18:01       18:01.7  3:36/K   11  
   57     51   1710  Luke Watkins          North Oldham                                           18:06       18:06.1  3:37/K   12  
   58     52   2439  Seth Cockrell         Walton Verona                         5:28             18:07       18:07.8  3:38/K    8  
   59  (> 7)    686  Quint Smaldone        Eastern                               5:31             18:08       18:08.2  3:38/K   11  
   60     53   2204  Max Young             Shelby County                         5:35             18:09       18:09.5  3:38/K    9  
   61     54   1198  Sam Haines            Jeffersontown                         5:55             18:10       18:10.3  3:38/K   11  
   62     55   2210  Ben Crask             South Oldham                          5:40             18:11       18:11.7  3:38/K   10  
   63     56   2229  Lucas Orton           South Oldham                          5:52             18:12       18:12.5  3:39/K   10  
   64  (< 5)   1382  Hunter Belville       Lloyd Memorial                        5:32             18:13       18:13.0  3:39/K   12  
   65     57    282  Zack Logan            Central Hardin                        5:31             18:14       18:14.0  3:39/K   11  
   66     58   2225  Cayman Menard         South Oldham                          5:52             18:14       18:14.2  3:39/K   10  
   67     59   1709  Theron Varda          North Oldham                          5:34             18:14       18:14.3  3:39/K   11  
   68  (< 5)   2101  James Wireman         Scott County                          5:38             18:14       18:14.7  3:39/K   12  
   69     60   1703  Evan Patel            North Oldham                          5:40             18:19       18:19.6  3:40/K   10  
   70     61    777  Weston Shely          Fern Creek                            5:40             18:21       18:21.4  3:40/K   11  
   71  (< 5)   1070  Matthew LePrell       Highlands Latin School Elementar      5:43             18:22       18:22.6  3:41/K   11  
   72     62    921  Jake Swicegood        Great Crossing                        5:48             18:23       18:23.1  3:41/K   10  
   73  (> 7)   2211  Ryan Ennis            South Oldham                          5:54             18:24       18:24.6  3:41/K   11  
   74     63   1554  Dirk Gambrel          Madison Central                       5:34             18:25       18:25.1  3:41/K   11  
   75  (> 7)    671  Matthew Garrison      Eastern                               5:45             18:27       18:27.5  3:42/K   10  
   76     64   2418  Alex Seward           Trimble County                        5:15             18:29       18:29.4  3:42/K   11  
   77  (> 7)   1832  Ryan Forcht           Oldham County                         5:38             18:29       18:29.8  3:42/K    9  
   78  (> 7)   2227  Judson Nash           South Oldham                          5:50             18:30       18:30.0  3:42/K   10  
   79     65    771  George Nzabayo        Fern Creek                            5:46             18:31       18:31.4  3:42/K   12  
   80     66   2290  Carter Ward           Spencer County                        5:53             18:32       18:32.5  3:43/K   10  
   81     67    126  Alex Christmas        Bullitt East HS                       5:33             18:33       18:33.8  3:43/K   11  
   82     68     45  Ean Hill              Bardstown                             5:51             18:34       18:34.7  3:43/K   10  
   83     69   2411  Matthew Craig         Trimble County                        5:42             18:34       18:34.8  3:43/K   10  
   84  (> 7)   1705  Cannon Reid           North Oldham                          5:44             18:36       18:36.8  3:43/K   10  
   85  (> 7)   1702  Sam Moore             North Oldham                          5:33             18:38       18:38.0  3:44/K   10  
   86     70   2201  Elijah Spicer         Shelby County                         5:38             18:39       18:39.1  3:44/K   11  
   87     71    309  Matt Rosenbaum        Christian Academy (Louisville)        5:43             18:39       18:39.3  3:44/K    9  
   88     72    316  Cameron Tapp          Christian Academy (Louisville)        5:46             18:40       18:40.3  3:44/K   11  
   89     73    128  Logan Gentry          Bullitt East HS                       5:42             18:41       18:41.3  3:44/K   11  
   90     74    763  Xavier Jordan         Fern Creek                                             18:43       18:43.3  3:45/K   10  
   91     75   1553  Matthew Galinger      Madison Central                       5:36             18:45       18:45.0  3:45/K   12  
   92  (> 7)   2218  Austin Kern           South Oldham                          5:58             18:45       18:45.6  3:45/K    9  
   93     76    110  Machumbe Esube        Bryan Station                         5:47             18:47       18:47.5  3:46/K   12  
   94     77    303  Joshua Jorden         Christian Academy (Louisville)                         18:51       18:51.1  3:46/K    9  
   95     78   2441  Davis Fritz           Walton Verona                         5:39             18:51       18:51.6  3:46/K   10  
   96     79   2444  Zane Perry            Walton Verona                         5:44             18:53       18:53.9  3:47/K   11  
   97     80   1162  Cody Akridge          Holy Cross (Louisville)               5:57             18:55       18:55.7  3:47/K   10  
   98     81    302  Carson Guilford       Christian Academy (Louisville)        5:44             18:59       18:59.5  3:48/K    9  
   99     82    122  Zach Ballard          Bullitt East HS                       5:56             18:59       18:59.8  3:48/K   11  
  100     83   1354  Gabe Fortier          Larue County                          5:51             18:59       18:59.8  3:48/K    9  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               MIle 1   Mile 2   SPit 3        Time    Pace    Age  

  101     84   2413  Michael Kainer        Trimble County                        5:44             18:59       18:59.9  3:48/K   12  
  102     85   2537  Aj Basham             Spencer County                        5:37             19:00       19:00.9  3:48/K   11  
  103  (< 5)   1739  Jacob Watson          North Oldham C                        5:51             19:01       19:01.0  3:48/K    9  
  104  (> 7)   1564  Chase Rule            Madison Central                       5:38             19:02       19:02.4  3:48/K   11  
  105     86    134  Lucas O'Connor        Bullitt East HS                       5:58             19:02       19:02.9  3:49/K    9  
  106     87    310  Zach Siegel           Christian Academy (Louisville)        5:53             19:08       19:08.0  3:50/K   11  
  107     88   1163  Joshua Chodyniecki    Holy Cross (Louisville)               5:55             19:14       19:14.6  3:51/K   11  
  108     89   2200  Raphael Salvato       Shelby County                         5:53             19:15       19:15.0  3:51/K   10  
  109     90   1356  Cody French           Larue County                          5:57             19:19       19:19.7  3:52/K    9  
  110     91   2445  Justin Pronk          Walton Verona                         5:41             19:27       19:27.1  3:53/K   11  
  111     92   2448  Sam Webster           Walton Verona                         5:47             19:28       19:28.7  3:54/K   11  
  112     93    285  Matthew Muse          Central Hardin                        5:56             19:31       19:31.0  3:54/K   11  
  113     94    754  Zachary Beck          Fern Creek                            6:08             19:34       19:34.5  3:55/K   11  
  114     95    720  Andy Phan             Fairdale                              5:58             19:37       19:37.0  3:55/K   11  
  115     96   1009  Jackson Fischer       Henry County                          5:52             19:40       19:40.1  3:56/K   11  
  116  (< 5)   2097  Braydon Stephenson    Scott County                          6:08             19:40       19:40.7  3:56/K   12  
  117     97     55  Luke Woods            Bardstown                             5:52             19:41       19:41.1  3:56/K   10  
  118     98    761  Schulyer Doucette     Fern Creek                            6:02             19:41       19:41.5  3:56/K   10  
  119     99     50  Landen Lucas          Bardstown                                              19:45       19:45.2  3:57/K    8  
  120    100   1274  Parker Touma          Kentucky Country Day                  6:19             19:46       19:46.1  3:57/K   10  
  121  (> 7)    299  Drew Bryan            Christian Academy (Louisville)        5:57             19:46       19:46.7  3:57/K   10  
  122    101    123  Tyler Bass            Bullitt East HS                                        19:47       19:47.3  3:57/K   10  
  123    102   1267  Hayden Roberts        Kentucky Country Day                  6:22             19:48       19:48.6  3:58/K   11  
  124    103   1016  Keegan Kurtz          Henry County                          6:00             19:49       19:49.3  3:58/K   11  
  125    104   2456  Jacob Canada          Whitley County                        5:51             19:49       19:49.4  3:58/K   10  
  126    105    136  Braydn Russelburg     Bullitt East HS                       6:09             19:49       19:49.9  3:58/K    9  
  127    106    125  Dakota Cerra          Bullitt East HS                       6:09             19:51       19:51.0  3:58/K   10  
  128    107     48  Gavin Janning         Bardstown                             6:12             19:54       19:54.6  3:59/K   10  
  129    108     44  Eli Flanagan          Bardstown                             6:22             19:56       19:56.7  3:59/K   10  
  130    109   1265  Logan Purkiss         Kentucky Country Day                                   19:57       19:57.0  3:59/K   10  
  131  (> 7)     37  Jack Ballard          Bardstown                             6:11             19:57       19:57.5  4:00/K    8  
  132    110   1200  Samuel Howell         Jeffersontown                         6:18             20:03       20:03.1  4:01/K   11  
  133    111   1358  Brock Gross           Larue County                          6:08             20:05       20:05.6  4:01/K    8  
  134    112    117  Christian Norvell     Bryan Station                         6:17             20:11       20:11.6  4:02/K   11  
  135    113    917  Calloway Porter       Great Crossing                        6:21             20:11       20:11.6  4:02/K   12  
  136    114   1672  Ricky Riley           North Bullitt                         5:58             20:12       20:12.0  4:02/K   12  
  137    115   2472  Connor Partin         Whitley County                        6:21             20:13       20:13.2  4:03/K    9  
  138    116    273  Maximus Beltran       Central Hardin                        6:19             20:16       20:16.6  4:03/K   11  
  139    117   2287  Will Moore            Spencer County                        6:23             20:17       20:17.8  4:04/K    9  
  140    118    718  Jacob McFall          Fairdale                              6:17             20:27       20:27.3  4:05/K    9  
  141    119   1255  Evan Jahn             Kentucky Country Day                  6:22             20:27       20:27.8  4:06/K    9  
  142    120    721  Jude Powell           Fairdale                              6:17             20:28       20:28.9  4:06/K    9  
  143    121    726  Peyton Votaw          Fairdale                              6:17             20:32       20:32.6  4:07/K   11  
  144    122    118  Alex Scmidt           Bryan Station                         6:15             20:35       20:35.5  4:07/K    9  
  145    123    915  Scott Pierson         Great Crossing                        6:09             20:36       20:36.3  4:07/K   10  
  146    124   1020  Jackson Woods         Henry County                          6:26             20:36       20:36.8  4:07/K   10  
  147  (> 7)   1170  Caleb Wiegandt        Holy Cross (Louisville)               6:23             20:39       20:39.0  4:08/K   12  
  148  (< 5)    786  Andrew Kearns         Gallatin County                       6:10             20:39       20:39.3  4:08/K   11  
  149    125   2195  Ethan Perry           Shelby County                         6:10             20:39       20:39.8  4:08/K    9  
  150  (> 7)    307  Isaac Nelson          Christian Academy (Louisville)        6:02             20:41       20:41.5  4:08/K   12  
  151    126   1202  Chris Showalter       Jeffersontown                         6:18             20:43       20:43.8  4:09/K   11  
  152  (> 7)     53  Riku Sugie            Bardstown                             6:12             20:45       20:45.2  4:09/K    7  
  153  (< 5)   1385  Lucas Cooley          Lloyd Memorial                        6:21             20:46       20:46.1  4:09/K    9  
  154  (> 7)    135  Stephen Redmon        Bullitt East HS                       6:17             20:48       20:48.5  4:10/K   11  
  155  (> 7)     38  Elijah Blanford       Bardstown                             6:23             20:49       20:49.3  4:10/K    8  
  156    127   1007  Peyton Amyx           Henry County                          6:28             20:50       20:50.1  4:10/K    9  
  157  (> 7)   1565  Carter Sizemore       Madison Central                       6:25             20:52       20:52.4  4:10/K    9  
  158    128    473  Vincent Young         DeSales                               6:06             20:52       20:52.4  4:10/K    9  
  159    129    923  William Wilson        Great Crossing                        6:32             20:56       20:56.1  4:11/K   11  
  160    130   1375  Connor Metcalf        Larue County                                           20:58       20:58.7  4:12/K    8  
  161  (> 7)    137  Jake Swift            Bullitt East HS                       6:31             20:59       20:59.7  4:12/K    9  
  162    131   2197  Quincy Roberts        Shelby County                         6:23             21:00       21:00.7  4:12/K   10  
  163  (> 7)   1560  Tylan King            Madison Central                       6:04             21:05       21:05.2  4:13/K   11  
  164    132   2462  Jackson Hess          Whitley County                        6:29             21:08       21:08.7  4:14/K    9  
  165    133   2282  Hayden Detrich        Spencer County                        6:21             21:10       21:10.1  4:14/K   11  
  166    134   2480  Cody Vanover          Whitley County                        6:27             21:14       21:14.2  4:15/K    7  
  167  (> 7)    772  Trey Ralston          Fern Creek                            6:12             21:15       21:15.4  4:15/K   10  
  168  (< 5)   1339  Kieran Treacy         Kenwood Station Elementary Schoo      6:32             21:15       21:15.7  4:15/K    5  
  169    135   1374  Grayson Miller        Larue County                                           21:19       21:19.7  4:16/K   10  
  170    136   2420  Brayden Taylor        Trimble County                        6:29             21:20       21:20.6  4:16/K    9  
  171    137   1234  Carter Brown          Kentucky Country Day                                   21:26       21:26.5  4:17/K    9  
  172    138   1666  Mike James            North Bullitt                         6:41             21:27       21:27.1  4:17/K    9  
  173    139    901  Aaron Dollarhide      Great Crossing                        6:52             21:33       21:33.8  4:19/K    9  
  174  (> 7)   1167  J. t. Recktenwald     Holy Cross (Louisville)               6:38             21:36       21:36.0  4:19/K   12  
  175    140    280  Graham Hewitt         Central Hardin                        6:26             21:37       21:37.2  4:19/K   11  
  176    141    911  Jacob Marcum          Great Crossing                        6:45             21:38       21:38.5  4:20/K    9  
  177  (< 5)   1388  Morel Leon            Lloyd Memorial                                         21:38       21:38.6  4:20/K   12  
  178    142   2284  Luis Garcia           Spencer County                        6:39             21:39       21:39.6  4:20/K    9  
  179    143   1203  Lucas Thompson        Jeffersontown                         6:30             21:45       21:45.6  4:21/K   10  
  180    144    116  Alex Neal             Bryan Station                         6:50             21:57       21:57.5  4:24/K    9  
  181    145   2481  Gavin Whitaker        Whitley County                        6:28             21:57       21:57.6  4:24/K   10  
  182    146   2416  Luke Mullins          Trimble County                        6:29             22:02       22:02.3  4:24/K    9  
  183    147    469  Michael Delaney       DeSales                               6:30             22:07       22:07.7  4:26/K   10  
  184    148   2283  Holden Detrich        Spencer County                        6:45             22:09       22:09.5  4:26/K    9  
  185    149    719  Codey Miller          Fairdale                              6:51             22:16       22:16.9  4:27/K   11  
  186  (> 7)    920  Tyler Spears          Great Crossing                        6:28             22:17       22:17.2  4:27/K    9  
  187    150   1196  Angel Gonzalez        Jeffersontown                         6:48             22:19       22:19.8  4:28/K   12  
  188    151   1674  Anthony Thompson      North Bullitt                         6:40             22:31       22:31.5  4:30/K   10  
  189    152   2473  Cooper Paul           Whitley County                        6:41             22:36       22:36.8  4:31/K   10  
  190    153   2410  Keegan Congleton      Trimble County                        6:44             22:48       22:48.5  4:34/K   10  
  191    154    112  Zachary Henz          Bryan Station                         7:07             22:50       22:50.2  4:34/K   11  
  192    155    287  Brady Paul            Central Hardin                                         22:53       22:53.3  4:35/K    9  
  193    156   1376  Connor Nicholas       Larue County                                           22:57       22:57.9  4:36/K   10  
  194    157   2178  Jordan Bentley        Shelby County                         6:40             23:07       23:07.4  4:37/K   11  
  195    158   1197  Sabas Gonzalez        Jeffersontown                         6:50             23:09       23:09.4  4:38/K   10  
  196  (> 7)   1366  David Honaker         Larue County                          6:42             23:16       23:16.8  4:39/K    9  
  197  (< 5)   1995  Carson Cram           Owen County                           7:02             23:23       23:23.5  4:41/K    7  
  198    159    470  Conner Peoples        DeSales                               7:03             23:36       23:36.4  4:43/K    9  
  199  (< 5)     56  Samuel Blevens        Bardstown B                           7:02             23:39       23:39.1  4:44/K   11  
  200    160   1278  Peter Zhang           Kentucky Country Day                  7:05             23:40       23:40.8  4:44/K    9  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               MIle 1   Mile 2   SPit 3        Time    Pace    Age  

  201  (> 7)   1245  Jake Figa             Kentucky Country Day                  7:05             24:03       24:03.4  4:49/K    9  
  202  (> 7)    286  John Painter          Central Hardin                        7:02             24:20       24:20.5  4:52/K    9  
  203    161    471  Ben Shellman          DeSales                               7:10             24:28       24:28.1  4:54/K   10  
  204  (< 5)   1075  Carter McGill         Highlands Latin School Elementar      6:27             24:30       24:30.9  4:54/K   11  
  205    162   1014  Bo Kasten             Henry County                          7:15             24:34       24:34.2  4:55/K   10  
  206  (< 5)   1114  Cade Wheat            Highlands Latin School Elementar      6:46             24:37       24:37.2  4:55/K   11  
  207  (< 5)   1393  Kevin Rios            Lloyd Memorial                        7:03             24:54       24:54.9  4:59/K    9  
  208    163   1671  Theo Riddle           North Bullitt                         7:40             25:46       25:46.8  5:09/K   11  
  209  (> 7)   1368  Tristen Locke         Larue County                                           25:57       25:57.2  5:11/K   11  
  210    164   1662  Mason Blair           North Bullitt                         8:25             30:21       30:21.5  6:04/K    9  
  211  (< 5)   2091  Corey Caudill         Scott County                          8:12             30:34       30:34.3  6:07/K   12  
  212  (> 7)   1350  Jason Dennis          Larue County                          8:08             30:41       30:41.0  6:08/K    9  
  213  (> 7)    725  Marco Venosa          Fairdale                              9:26             30:55       30:55.8  6:11/K   11  
  214  (> 7)    724  Tim Trieu             Fairdale                              9:55             31:53       31:53.0  6:23/K   11  
  215  (> 7)    276  Lee Carter            Central Hardin                       10:15             34:47       34:47.4  6:57/K   10  



Overall Finish List - Boys

JV Girls 5K


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               MIle 1   Mile 2   SPit 3        Time    Pace    Age  

    1  (< 5)    779  Sarah Curtis          Fern Creek                            8:53    25:19    30:07       30:07.5  6:02/K   10  



Overall Finish List - Boys

JV Boys 5K


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               MIle 1   Mile 2   SPit 3        Time    Pace    Age  

    1      1   2348  Carson Hall           St. Xavier(Lou)                       5:43    14:56    17:12       17:12.2  3:26/K   09  
    2      2   2356  Noah George           St. Xavier(Lou)                       5:45    15:02    17:21       17:21.2  3:28/K   10  
    3      3   2358  Sami Hattab           St. Xavier(Lou)                       5:52    15:17    17:40       17:40.4  3:32/K    9  
    4      4   1827  Luca Crescenzo        Oldham County                         5:46    15:34    17:56       17:56.5  3:35/K   10  
    5      5   1057  Jake Hamilton         Highlands Latin School Elementar      5:54    15:46    18:11       18:11.2  3:38/K   10  
    6      6   2349  Isaac Baker           St. Xavier(Lou)                       5:55    15:46    18:13       18:13.5  3:39/K    9  
    7      7   1840  Wendell Mark          Oldham County                         6:09    15:48    18:14       18:14.4  3:39/K   12  
    8      8   2361  Colin O'Bryan         St. Xavier(Lou)                                        18:18       18:18.0  3:40/K    9  
    9      9   2353  Cole Cornett          St. Xavier(Lou)                       5:59    15:52    18:28       18:28.4  3:42/K    9  
   10     10   2379  Roman Schraeder       St. Xavier(Lou) C                     5:57    15:52    18:28       18:28.8  3:42/K   10  
   11     11   1090  Clayton Nau           Highlands Latin School Elementar      5:57    15:58    18:29       18:29.8  3:42/K    8  
   12     12   1740  John Welch            North Oldham C                        5:56    15:59    18:32       18:32.9  3:43/K   11  
   13     13   1843  Thomas Nash           Oldham County                         6:11    16:13    18:40       18:40.4  3:44/K    9  
   14     14    657  Caleb Arroyo          Eastern                               6:01    16:14    18:44       18:44.1  3:45/K   10  
   15     15   1839  William Johnson       Oldham County                         6:09    16:14    18:44       18:44.1  3:45/K   10  
   16     16    662  Luke Chmielewski      Eastern                               5:59    16:14    18:47       18:47.8  3:46/K    9  
   17     17   2368  Sean Beam             St. Xavier(Lou) B                     6:17    16:20    18:48       18:48.6  3:46/K   11  
   18     18   2375  Callahan Schadt       St. Xavier(Lou) B                     6:01    16:18    18:53       18:53.1  3:47/K   11  
   19     19   2376  Nate Very             St. Xavier(Lou) B                     6:14    16:23    18:53       18:53.1  3:47/K   11  
   20     20   2219  Adam Kessinger        South Oldham                          6:05    16:20    18:54       18:54.5  3:47/K    9  
   21     21   2553  Adin Parks            Christian Educational Consortium      6:10    16:26    19:01       19:01.7  3:48/K   10  
   22     22   2550  Skyy Mikels           Christian Educational Consortium      6:10    16:26    19:05       19:05.1  3:49/K   11  
   23     23    658  Conner Arroyo         Eastern                               6:05    16:27    19:07       19:07.5  3:50/K   10  
   24     24   2370  Talbott Dilger        St. Xavier(Lou) B                     6:22    16:41    19:09       19:09.0  3:50/K    9  
   25     25    703  Drew McConnell        Eastern B                             6:11    16:30    19:09       19:09.5  3:50/K   10  
   26     26   1724  James Masters         North Oldham B                        6:01    16:39    19:14       19:14.1  3:51/K   11  
   27     27   2236  Manabu Sparks         South Oldham B                        6:14    16:33    19:15       19:15.3  3:51/K   11  
   28     28   2392  Preston Prewitt       St. Xavier(Lou) C                     6:28    16:44    19:15       19:15.6  3:51/K   10  
   29     29   2378  Ty Sautel             St. Xavier(Lou) C                     6:28    16:44    19:16       19:16.0  3:51/K   11  
   30     30   2223  Jacob McBride         South Oldham                          6:09    16:40    19:17       19:17.5  3:52/K    9  
   31     31    710  Jarret Walker         Eastern B                             6:05    16:40    19:18       19:18.6  3:52/K   12  
   32     32   2371  Spencer Disselkamp    St. Xavier(Lou) B                     6:28    16:47    19:19       19:19.9  3:52/K   11  
   33     33   1718  Ryan Hamm             North Oldham B                        6:06    16:39    19:22       19:22.2  3:52/K   10  
   34     34   1073  Daniel Mangione       Highlands Latin School Elementar      6:13    16:47    19:23       19:23.7  3:53/K    9  
   35     35    676  Mason Jackson         Eastern                               6:08    16:45    19:25       19:25.5  3:53/K    9  
   36     36   2238  Trevor Stodgill       South Oldham B                        6:09    16:42    19:26       19:26.0  3:53/K    9  
   37     37   2216  Joel Isaacson         South Oldham                          6:15    16:49    19:26       19:26.5  3:53/K   11  
   38     38    670  Connor Gaesser        Eastern                               6:11    16:44    19:26       19:26.6  3:53/K    9  
   39     39   2224  Miles McGinnis        South Oldham                          6:09    16:42    19:27       19:27.3  3:53/K   11  
   40     40    664  Sean Cox              Eastern                               6:01    16:43    19:28       19:28.3  3:54/K   12  
   41     41   2214  Jacob Hoffman         South Oldham                          6:16    16:44    19:30       19:30.8  3:54/K   11  
   42     42   2380  John Browning         St. Xavier(Lou) C                     6:21             19:33       19:33.1  3:55/K   10  
   43     43   1733  Christian Sander      North Oldham C                        6:08    16:46    19:33       19:33.1  3:55/K   12  
   44     44   1735  Micah Steineker       North Oldham C                        6:14    16:52    19:34       19:34.1  3:55/K    9  
   45     45   1103  Mason Rizzo           Highlands Latin School Elementar      6:21    17:02    19:35       19:35.4  3:55/K    9  
   46     46   2389  Luke Napier           St. Xavier(Lou) C                     6:21    17:01    19:36       19:36.0  3:55/K   10  
   47     47   1825  Calvin Cassada        Oldham County                         6:14    16:48    19:37       19:37.9  3:56/K    9  
   48     48    758  Collin Cummins        Fern Creek                                             19:46       19:46.9  3:57/K   12  
   49     49   1868  JT McAllister         Oldham County B                       6:37    17:07    19:50       19:50.3  3:58/K    9  
   50     50   1721  Aiden Hutchins        North Oldham B                        6:11    17:00    19:50       19:50.7  3:58/K   10  
   51     51    681  Owen Morgan           Eastern                               6:12    17:00    19:55       19:55.6  3:59/K    9  
   52     52   1741  Reece Wetherton       North Oldham C                        6:21    17:19    19:58       19:58.8  4:00/K   11  
   53     53   1738  Randy Wagner          North Oldham C                        6:09    17:12    20:00       20:00.9  4:00/K   10  
   54     54    708  Xavier Rivera         Eastern B                             6:25    17:25    20:01       20:01.4  4:00/K    9  
   55     55   1867  Nick Linnean          Oldham County B                       6:36    17:21    20:02       20:02.4  4:00/K    9  
   56     56   1731  Ethan Mooring         North Oldham C                        6:19    17:16    20:10       20:10.7  4:02/K   11  
   57     57   1826  Aaron Cook            Oldham County                         6:49    17:32    20:15       20:15.4  4:03/K   11  
   58     58   2237  Christopher Stephens  South Oldham B                       17:31             20:16       20:16.3  4:03/K   11  
   59     59   2213  Caleb Hiner           South Oldham                          6:41    17:29    20:17       20:17.3  4:03/K   10  
   60     60    701  Patrick Jewell        Eastern B                             6:09    17:11    20:18       20:18.3  4:04/K   11  
   61     61   1870  Trey Neal             Oldham County B                       6:30    17:28    20:19       20:19.2  4:04/K    9  
   62     62    700  Andrew Hornung        Eastern B                             6:28    17:31    20:20       20:20.4  4:04/K   11  
   63     63   2381  Davis Collins         St. Xavier(Lou) C                     6:39    17:38    20:23       20:23.6  4:05/K   10  
   64     64   2384  Nick Knockwafel       St. Xavier(Lou) C                     6:32    17:32    20:23       20:23.7  4:05/K    9  
   65     65    767  Gavin Martinez        Fern Creek                            6:27    17:28    20:25       20:25.0  4:05/K    9  
   66     66   1683  Cameron Brothers      North Oldham                          6:24    17:36    20:27       20:27.4  4:05/K   12  
   67     67    709  Ben Secor             Eastern B                             6:35    17:36    20:27       20:27.5  4:06/K    9  
   68     68   2548  Elijah Marshall       Christian Educational Consortium      6:38    17:39    20:28       20:28.0  4:06/K   12  
   69     69   2549  Andrew Mattingly      Christian Educational Consortium      6:41    17:48    20:28       20:28.0  4:06/K    9  
   70     70    762  Dain Elmore           Fern Creek                            6:39    17:44    20:28       20:28.4  4:06/K   10  
   71     71    753  Andrew Beck           Fern Creek                            6:34    17:49    20:30       20:30.9  4:06/K    9  
   72     72   1862  Andrew Fischer        Oldham County B                       6:42    17:38    20:31       20:31.0  4:06/K    9  
   73     73   1684  Andrew Chesser        North Oldham                          6:34    17:53    20:31       20:31.9  4:06/K    9  
   74     74   1829  Joseph Drury          Oldham County                         6:36    17:47    20:36       20:36.1  4:07/K   12  
   75     75   1734  Mason Steineker       North Oldham C                        6:22    17:38    20:39       20:39.2  4:08/K   11  
   76     76   1680  Matthew Blakely       North Oldham                          6:38    17:46    20:40       20:40.1  4:08/K    9  
   77     77   1726  Bryce Moberly         North Oldham B                        6:39    17:48    20:44       20:44.0  4:09/K   12  
   78     78   1077  Aaron McGraw          Highlands Latin School Elementar      6:35    17:52    20:45       20:45.9  4:09/K   10  
   79     79   2240  Andres Vazquez        South Oldham B                                         20:48       20:48.2  4:10/K   12  
   80  (> 7)   2396  Aidan Welborn         St. Xavier(Lou) C                     6:42    17:55    20:50       20:50.8  4:10/K   10  
   81  (> 7)   1736  Jake Turpen           North Oldham C                        6:33    17:54    20:54       20:54.1  4:11/K   10  
   82     80   1715  Ethan Gay             North Oldham B                        6:36    17:53    20:56       20:56.4  4:11/K   12  
   83     81   2206  Jackson Blair         South Oldham                          6:31    17:58    21:00       21:00.1  4:12/K   10  
   84     82    706  Jack Marillia         Eastern B                             6:40    18:02    21:00       21:00.7  4:12/K    9  
   85     83   1717  Zach Gross            North Oldham B                        6:46    17:58    21:03       21:03.8  4:13/K    9  
   86     84   1681  Gabriel Bobay         North Oldham                                           21:07       21:07.8  4:14/K   12  
   87  (> 7)   2391  Graham Ice            St. Xavier(Lou) C                     6:40    18:11    21:09       21:09.0  4:14/K   09  
   88     85   1858  Brooks Dumke          Oldham County B                                        21:13       21:13.1  4:15/K    9  
   89  (< 5)    304  Andrew Lampe          Christian Academy (Louisville)       18:11             21:18       21:18.2  4:16/K    9  
   90  (< 5)   2187  Christin Ensign       Shelby County                         6:52    18:21    21:26       21:26.6  4:17/K   10  
   91     86   1864  Justin Hopp           Oldham County B                       6:58    18:27    21:36       21:36.3  4:19/K    9  
   92     87   1866  James Leckie          Oldham County B                       6:54    18:32    21:41       21:41.1  4:20/K    9  
   93  (> 7)   1856  Elias Boa             Oldham County B                       6:59    18:46    21:47       21:47.5  4:22/K   10  
   94  (> 7)   2383  Santiago Hernandez    St. Xavier(Lou) C                     7:02    18:46    21:49       21:49.7  4:22/K    9  
   95  (> 7)   2388  Scotty Monteith       St. Xavier(Lou) C                     7:17    18:59    21:58       21:58.2  4:24/K   12  
   96  (> 7)   2394  Javier Santos         St. Xavier(Lou) C                     7:02    18:58    22:01       22:01.3  4:24/K    9  
   97     88    776  Ethan Sells           Fern Creek                            6:51    18:43    22:02       22:02.8  4:25/K   10  
   98     89   1722  Charles Hutchins      North Oldham B                        7:14    18:57    22:03       22:03.5  4:25/K   10  
   99  (< 5)   2294  Ashton Weston         Spring Meadows Cottage School                          22:07       22:07.0  4:25/K    9  
  100  (< 5)   2202  Camden Sullivan       Shelby County                         7:04    19:01    22:07       22:07.9  4:26/K   12  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               MIle 1   Mile 2   SPit 3        Time    Pace    Age  

  101  (< 5)   2181  James Canrsey         Shelby County                         6:53    19:00    22:10       22:10.6  4:26/K   11  
  102  (> 7)   1720  Trey Hoyer            North Oldham B                        7:07    19:06    22:11       22:11.7  4:26/K   10  
  103  (> 7)    693  Jack Bradon           Eastern B                             6:50    19:12    22:14       22:14.9  4:27/K    9  
  104     90   1677  Jonathan Bell         North Oldham                          6:53    19:01    22:15       22:15.6  4:27/K   10  
  105  (< 5)    715  Brenden Swanson       Eastern C                                              22:15       22:15.8  4:27/K   12  
  106     91   1691  William Fiorito       North Oldham                          6:37    19:11    22:23       22:23.9  4:29/K   11  
  107  (> 7)    702  Chase Justice         Eastern B                             6:54    19:16    22:25       22:25.8  4:29/K    9  
  108     92   2461  Joshua Grubb          Whitley County                        7:14    19:14    22:26       22:26.2  4:29/K    7  
  109     93   2369  Landon Johnson        St. Xavier(Lou) B                     7:01    19:15    22:28       22:28.8  4:30/K   10  
  110  (> 7)   2387  Weston Metts          St. Xavier(Lou) C                     7:18    19:29    22:36       22:36.5  4:31/K    9  
  111     94   2478  Jacob Taylor          Whitley County                        7:08    19:19    22:39       22:39.8  4:32/K    9  
  112     95   1106  August Rothpletz      Highlands Latin School Elementar      6:53    19:30    22:44       22:44.5  4:33/K   10  
  113  (< 5)    914  Xavier Parret         Great Crossing                        7:03    19:27    22:46       22:46.2  4:33/K   12  
  114     96    766  Sean Macpherson       Fern Creek                            7:02    19:32    22:51       22:51.2  4:34/K    9  
  115  (> 7)   2390  Ben O'Bryan           St. Xavier(Lou) C                     7:26    19:55    22:56       22:56.5  4:35/K    9  
  116     97   1687  Mathieu Espinola      North Oldham                          7:02    19:34    23:01       23:01.9  4:36/K   11  
  117  (< 5)    311  John Sitlinger        Christian Academy (Louisville)        6:52    19:32    23:04       23:04.0  4:37/K    9  
  118  (> 7)   2382  William Frye          St. Xavier(Lou) C                     7:27    19:56    23:07       23:07.4  4:37/K    9  
  119  (> 7)   2385  Pablo Martinez        St. Xavier(Lou) C                     7:24    19:57    23:16       23:16.8  4:39/K    9  
  120  (> 7)   2386  Daven McDaniel        St. Xavier(Lou) C                     7:26    20:15    23:22       23:22.2  4:40/K    9  
  121  (> 7)   2222  Sam Larsen            South Oldham                          7:05    20:07    23:24       23:24.4  4:41/K   10  
  122  (> 7)   2393  Logan Ransdell        St. Xavier(Lou) C                     7:40    20:18    23:26       23:26.0  4:41/K   10  
  123  (< 5)    314  Evan Surran           Christian Academy (Louisville)        7:18    20:20    23:33       23:33.3  4:43/K   11  
  124     98    755  Connor Boam           Fern Creek                            7:29    20:14    23:34       23:34.4  4:43/K   10  
  125  (< 5)   1888  Xander Roberts        Oldham County C                                        23:36       23:36.3  4:43/K   12  
  126  (< 5)   1168  Jaron Rhea            Holy Cross (Louisville)              20:38             23:58       23:58.3  4:48/K    9  
  127  (< 5)   1886  Ayden Quiram          Oldham County C                       7:34    20:46    24:11       24:11.4  4:50/K   12  
  128     99   2551  Jacob Monteiro        Christian Educational Consortium      6:58    20:19    24:12       24:12.6  4:51/K    9  
  129    100   2239  James Turner          South Oldham B                        7:41    20:46    24:18       24:18.1  4:52/K   11  
  130    101   2464  Samuel Hudson         Whitley County                        7:58    21:10    24:19       24:19.6  4:52/K   10  
  131    102   2466  Jack Leskiw           Whitley County                        7:58    21:11    24:24       24:24.2  4:53/K   10  
  132  (< 5)    712  Andres Hernandez      Eastern C                             7:23    20:03    24:31       24:31.1  4:54/K    9  
  133    103   2477  Jackson Sutton        Whitley County                        7:54    21:08    24:32       24:32.1  4:54/K    7  
  134  (< 5)   1879  Logan Eldridge        Oldham County C                       7:36    21:01    24:36       24:36.0  4:55/K   12  
  135  (< 5)    716  Jack West             Eastern C                             7:18    20:53    24:40       24:40.3  4:56/K   10  
  136    104   1067  Hans Keisling         Highlands Latin School Elementar      7:49    21:23    25:03       25:03.7  5:01/K   10  
  137  (> 7)   1021  Micah Arnold          Highlands Latin School Elementar      7:52    21:29    25:06       25:06.4  5:01/K    9  
  138  (> 7)    757  Kendrick Callahan     Fern Creek                            7:44    22:26    26:19       26:19.4  5:16/K    9  
  139  (> 7)   1872  Hayden Rogers         Oldham County B                       8:24    22:42    26:20       26:20.2  5:16/K    9  
  140  (> 7)   1685  Josh Chick            North Oldham                          7:56    22:53    26:37       26:37.4  5:19/K   11  

Team Summary Report - Boys

Varsity Boys 5K


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Madison Central                        77               1   4   7  22  43  63  75         
        Top  5 Times: 1:23:25.3

    2 Oldham County                          89              11  15  17  20  26  27  31         
        Top  5 Times: 1:26:21.7

    3 Holy Cross (Louisville)                95               3   8  14  33  37  80  88         
        Top  5 Times: 1:25:18.2

    4 South Oldham                          107               5   6  12  29  55  56  58         
        Top  5 Times: 1:25:27.8

    5 Eastern                               144              13  18  32  39  42  44  45         
        Top  5 Times: 1:27:33.9

    6 North Oldham                          193              23  34  35  50  51  59  60         
        Top  5 Times: 1:28:57.8

    7 Fern Creek                            218               2  16  61  65  74  94  98         
        Top  5 Times: 1:28:44.8

    8 Christian Academy (Louisville)        269              19  30  71  72  77  81  87         
        Top  5 Times: 1:31:08.1

    9 Walton Verona                         280              25  46  52  78  79  91  92         
        Top  5 Times: 1:31:14.6

   10 Central Hardin                        328              21  41  57  93 116 140 155         
        Top  5 Times: 1:33:15.4

   11 Bardstown                             340              28  48  68  97  99 107 108         
        Top  5 Times: 1:33:30.3

   12 Fairdale                              380               9  38  95 118 120 121 149         
        Top  5 Times: 1:35:07.7

   13 Trimble County                        393              40  64  69  84 136 146 153         
        Top  5 Times: 1:35:12.7

   14 Bullitt East HS                       409              67  73  82  86 101 105 106         
        Top  5 Times: 1:35:05.3

   15 Larue County                          438              24  83  90 111 130 135 156         
        Top  5 Times: 1:36:51.6

   16 Spencer County                        448              47  66  85 117 133 142 148         
        Top  5 Times: 1:36:57.5

   17 Kentucky Country Day                  466              36 100 102 109 119 137 160         
        Top  5 Times: 1:37:44.1

   18 Shelby County                         468              53  70  89 125 131 157             
        Top  5 Times: 1:37:44.4

   19 Great Crossing                        476              49  62 113 123 129 139 141         
        Top  5 Times: 1:38:05.8

   20 Jeffersontown                         583              54 110 126 143 150 158             
        Top  5 Times: 1:43:02.7

   21 DeSales                               605              10 128 147 159 161                 
        Top  5 Times: 1:47:55.6

   22 Bryan Station                         608              76 112 122 144 154                 
        Top  5 Times: 1:44:22.6

   23 Henry County                          612              96 103 124 127 162                 
        Top  5 Times: 1:45:30.7

   24 Whitley County                        630             104 115 132 134 145 152             
        Top  5 Times: 1:44:23.3

   25 North Bullitt                         730             114 138 151 163 164                 
        Top  5 Times: 2:00:19.0

 Inc. Taylor County                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Scott County                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pikeville                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Owen County                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Oldham C                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lloyd Memorial                       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kenwood Station Elementary Schoo     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Highlands Latin School Elementar     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Gallatin County                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bardstown B                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

JV Girls 5K


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. Fern Creek                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

JV Boys 5K


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 St. Xavier(Lou)                        20               1   2   3   6   8   9             
        Top  5 Times: 1:28:45.4

    2 Oldham County                          86               4   7  13  15  47  57  74         
        Top  5 Times: 1:33:13.6

    3 St. Xavier(Lou) B                     110              17  18  19  24  32  93             
        Top  5 Times: 1:35:03.9

    4 Eastern                               126              14  16  23  35  38  40  51         
        Top  5 Times: 1:35:31.7

    5 St. Xavier(Lou) C                     155              10  28  29  42  46  63  64         
        Top  5 Times: 1:36:09.7

    6 South Oldham                          167              20  30  37  39  41  59  81         
        Top  5 Times: 1:36:36.8

    7 Highlands Latin School Elementar      173               5  11  34  45  78  95 104         
        Top  5 Times: 1:36:26.1

    8 North Oldham C                        204              12  43  44  52  53  56  75         
        Top  5 Times: 1:37:40.0

    9 Eastern B                             232              25  31  54  60  62  67  82         
        Top  5 Times: 1:39:08.3

   10 North Oldham B                        266              26  33  50  77  80  83  89         
        Top  5 Times: 1:40:07.5

   11 Christian Educational Consortium      279              21  22  68  69  99                 
        Top  5 Times: 1:43:15.5

   12 South Oldham B                        300              27  36  58  79 100                 
        Top  5 Times: 1:44:04.1

   13 Oldham County B                       322              49  55  61  72  85  86  87         
        Top  5 Times: 1:41:56.2

   14 Fern Creek                            342              48  65  70  71  88  96  98         
        Top  5 Times: 1:43:14.4

   15 North Oldham                          389              66  73  76  84  90  91  97         
        Top  5 Times: 1:45:02.9

   16 Whitley County                        492              92  94 101 102 103                 
        Top  5 Times: 1:58:22.0

 Inc. Spring Meadows Cottage School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Shelby County                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Oldham County C                      3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Cross (Louisville)              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Great Crossing                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eastern C                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy (Louisville)       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Overall Finish List - Girls

Var Girls 5K


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               MIle 1   Mile 2   SPit 3        Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   1562  Ciara O'Shea          Madison Central                       5:35    15:18    18:08       18:08.5  5:51/M    9  
    2      1    300  Addi Dewey            Christian Academy (Louisville)        5:47    16:07    19:02       19:02.3  6:09/M   10  
    3      2   1823  Savannah Cagle        Oldham County                         5:57    16:15    19:15       19:15.5  6:13/M   11  
    4      3   1835  Ella Henage           Oldham County                         5:52    16:17    19:16       19:16.1  6:13/M   10  
    5      4    319  Kaylee Wilson         Christian Academy (Louisville)        5:49    16:17    19:17       19:17.2  6:13/M   11  
    6      5   1853  Grace Wayland         Oldham County                         5:52    16:17    19:20       19:20.8  6:14/M    9  
    7      6   2057  Sarah Wilkinson       Sacred Heart Academy                  5:59    16:24    19:23       19:23.7  6:15/M   12  
    8      7   1820  Chloe Boa             Oldham County                         6:10    16:32    19:24       19:24.8  6:16/M   11  
    9      8     19  Taylor White          Assumption                            5:54    16:21    19:30       19:30.8  6:18/M   11  
   10      9   1848  Ashley Terry          Oldham County                         5:56    16:31    19:33       19:33.4  6:19/M   11  
   11     10   2044  Josie Gilvin          Sacred Heart Academy                  5:50    16:27    19:35       19:35.7  6:19/M   10  
   12     11   2040  Katelyn Cornett       Sacred Heart Academy                  5:52    16:30    19:40       19:40.5  6:21/M   11  
   13     12   2220  Kelsey King           South Oldham                          5:54    16:35    19:52       19:52.7  6:25/M   10  
   14     13   2055  Savannah Stoutt       Sacred Heart Academy                  6:06    16:49    19:56       19:56.9  6:26/M    9  
   15     14   1697  Emma Hupp             North Oldham                          5:53    16:49    20:03       20:03.0  6:28/M   12  
   16     15    668  Hannah Ellis          Eastern                               6:05    16:53    20:03       20:03.9  6:28/M   11  
   17     16   1836  Hannah Henage         Oldham County                         6:09    16:59    20:07       20:07.0  6:29/M   12  
   18     17    130  Raelee Hawkins        Bullitt East HS                       6:08    16:59    20:10       20:10.9  6:31/M    9  
   19     18      5  Lindsey Domene        Assumption                            6:06    17:07    20:11       20:11.9  6:31/M   12  
   20     19   1819  Kynzlei Bassett       Oldham County                         6:14    17:03    20:12       20:12.0  6:31/M   10  
   21     20   2045  Erin Haugh            Sacred Heart Academy                  6:02    16:57    20:14       20:14.8  6:32/M   11  
   22     21    689  Abigail Wallace       Eastern                               6:14    17:16    20:16       20:16.6  6:32/M    9  
   23     22    318  Emma Wilkins          Christian Academy (Louisville)        6:09    17:02    20:16       20:16.9  6:33/M    9  
   24     23    679  Nia Jones             Eastern                               6:12    17:08    20:21       20:21.8  6:34/M   11  
   25     24    133  Mia Maguire           Bullitt East HS                       6:11    17:09    20:23       20:23.4  6:35/M   10  
   26     25   2209  Maia Cook             South Oldham                          6:25    17:22    20:33       20:33.5  6:38/M   11  
   27     26   1997  Destiny Goodrich      Owen County                           6:19    17:28    20:34       20:34.5  6:38/M   10  
   28     27    916  Ava Plumb             Great Crossing                        6:12    17:26    20:36       20:36.8  6:39/M    8  
   29     28   2228  Hannah O'Gara         South Oldham                          6:25    17:33    20:38       20:38.2  6:39/M   10  
   30     29    683  Justice Pohlman-SingleEastern                               6:13    17:19    20:41       20:41.3  6:40/M   12  
   31  (< 5)   2094  Erin Luckett          Scott County                          6:04    17:23    20:42       20:42.6  6:41/M   11  
   32     30   1993  Allison Bourne        Owen County                           6:23    17:34    20:49       20:49.6  6:43/M   11  
   33     31      4  Rachel Dierken        Assumption                                             20:49       20:49.8  6:43/M   12  
   34     32    663  Allie Clarkson        Eastern                               6:18    17:33    20:51       20:51.1  6:44/M   10  
   35     33    305  Janna Leef            Christian Academy (Louisville)        6:34    17:38    20:51       20:51.9  6:44/M   11  
   36     34   2415  Kinley Kunkel         Trimble County                        6:21    17:36    20:53       20:53.3  6:44/M    9  
   37     35   2052  Helene Senn           Sacred Heart Academy                  6:21    17:38    20:54       20:54.7  6:45/M   12  
   38     36     20  Raelyn Willman        Assumption                            6:08    17:33    20:54       20:54.8  6:45/M   10  
   39     37   2048  Alice Mohlenkamp      Sacred Heart Academy                  6:26    17:37    20:58       20:58.2  6:46/M    9  
   40     38     13  Sydney Rudisell       Assumption                            6:08    17:43    21:02       21:02.5  6:47/M    9  
   41     39   1694  Rachel Gaynor         North Oldham                          6:27    17:51    21:03       21:03.9  6:48/M   11  
   42     40    666  Laura Dermody         Eastern                               6:29    17:45    21:07       21:07.0  6:49/M   12  
   43     41      8  Cammie McIntyre       Assumption                                             21:07       21:07.1  6:49/M   10  
   44     42   2421  Eliza Weston          Trimble County                        6:18    17:42    21:08       21:08.6  6:49/M   11  
   45     43   1712  Aurora Zaranko        North Oldham                          6:27    17:50    21:10       21:10.0  6:50/M   11  
   46     44    298  Caroline Bobnar       Christian Academy (Louisville)        6:36    17:53    21:11       21:11.0  6:50/M   10  
   47     45   2442  Kalyn Hurles          Walton Verona                         6:18    17:56    21:17       21:17.5  6:52/M   11  
   48     46   1706  Lydia Rose            North Oldham                          6:28    17:53    21:23       21:23.8  6:54/M   10  
   49  (< 5)   2286  Alli Manley           Spencer County                        6:30    18:07    21:25       21:25.3  6:55/M   11  
   50     47    127  Emma Egan             Bullitt East HS                       6:38    18:15    21:26       21:26.3  6:55/M   10  
   51     48   2414  Rebecca Kainer        Trimble County                        6:18    18:06    21:26       21:26.7  6:55/M    8  
   52  (> 7)   2046  Bessie Kelley         Sacred Heart Academy                  6:33    18:08    21:28       21:28.2  6:56/M    9  
   53     49    138  Emily Tinelli         Bullitt East HS                       6:32    18:05    21:30       21:30.0  6:56/M   11  
   54     50      3  Anna Dierken          Assumption                            6:35    18:15    21:34       21:34.8  6:58/M   10  
   55     51   2435  Ashley Akins          Walton Verona                         6:17    18:02    21:39       21:39.0  6:59/M   12  
   56  (> 7)   2053  McKenna Sperry        Sacred Heart Academy                  6:42    18:18    21:40       21:40.4  6:59/M    9  
   57  (> 7)   2042  Megan Doyle           Sacred Heart Academy                  6:41    18:27    21:41       21:41.4  7:00/M   11  
   58  (> 7)      7  Sophie Jerome         Assumption                                             21:42       21:42.6  7:00/M   10  
   59     52    898  Luka Brown            Great Crossing                        6:35    18:21    21:43       21:43.4  7:00/M    9  
   60  (> 7)      9  Jacqueline Mikulec    Assumption                            6:35    18:19    21:43       21:43.4  7:00/M    9  
   61     53     40  Julia Brown           Bardstown                             6:38    18:18    21:50       21:50.8  7:03/M    8  
   62  (> 7)     16  Taylor Swiatek        Assumption                            6:30    18:20    21:50       21:50.9  7:03/M    9  
   63  (< 5)    765  Tayona Lee            Fern Creek                            6:39    18:22    21:51       21:51.1  7:03/M   11  
   64     54   1026  Abigail Bitner        Highlands Latin School Elementar      6:35    18:26    21:52       21:52.8  7:03/M   11  
   65     55   1698  Mary Hupp             North Oldham                          6:35    18:32    21:55       21:55.2  7:04/M    9  
   66     56   1689  Aspen Fain            North Oldham                          6:39    18:28    21:56       21:56.8  7:05/M   10  
   67  (< 5)   1359  Laila Gross           Larue County                          6:42    18:36    21:59       21:59.5  7:06/M   10  
   68     57   1571  Kourtney Kawata       Mercy Academy                         6:36    18:30    22:00       22:00.9  7:06/M   11  
   69     58   1688  Abigail Fadel         North Oldham                          6:32    18:28    22:01       22:01.3  7:06/M   10  
   70     59   1577  Maddie O'Daniel       Mercy Academy                         6:44    18:30    22:03       22:03.5  7:07/M   12  
   71     60    297  Kaitlyn Bader         Christian Academy (Louisville)        7:00    18:37    22:04       22:04.5  7:07/M   10  
   72     61    684  Courtney Sandy        Eastern                               6:26    18:37    22:08       22:08.5  7:09/M   10  
   73     62     52  Campbell Roby         Bardstown                             6:36    18:32    22:08       22:08.5  7:09/M   11  
   74  (> 7)   1692  Asia Franzel          North Oldham                          6:48    18:49    22:08       22:08.6  7:09/M   11  
   75  (> 7)   1701  Lily Matthiessen      North Oldham                          6:34    18:38    22:22       22:22.4  7:13/M   11  
   76     63    313  Macy Stitzinger       Christian Academy (Louisville)        7:05    19:03    22:30       22:30.9  7:16/M   10  
   77  (< 5)   2449  Sophie Anderson       Walton Verona B                       6:44    19:04    22:31       22:31.9  7:16/M    7  
   78     64     54  Olivia Walton         Bardstown                             7:01    19:17    22:40       22:40.9  7:19/M   10  
   79  (< 5)   2454  Winter Vandiver       Walton Verona B                       6:56    19:10    22:43       22:43.4  7:20/M    7  
   80     65   1269  Haley Schoenegge      Kentucky Country Day                                   22:43       22:43.6  7:20/M    9  
   81     66   1238  Mya Collins           Kentucky Country Day                  6:50    19:16    22:43       22:43.7  7:20/M    9  
   82     67   1261  Maddox Miller         Kentucky Country Day                                   22:43       22:43.8  7:20/M    9  
   83     68     47  Kaylie Hurst          Bardstown                             7:12    19:25    22:56       22:56.5  7:24/M   10  
   84     69   2232  Lauren Turner         South Oldham                          7:00    19:21    22:57       22:57.9  7:24/M   11  
   85     70    296  Mckyla Tilly          Central Hardin                        6:52    19:19    22:58       22:58.3  7:25/M   11  
   86     71   1568  Alexis Dehart         Mercy Academy                         6:59    19:31    23:00       23:00.7  7:25/M   10  
   87     72    293  Grace Sutherland      Central Hardin                        6:52    19:21    23:01       23:01.5  7:26/M   11  
   88     73   2207  Abigail Buchanan      South Oldham                          7:05    19:29    23:08       23:08.0  7:28/M   10  
   89     74     41  Mia Burress           Bardstown                             7:02    19:25    23:08       23:08.8  7:28/M    7  
   90     75   2212  Jaycie Gard           South Oldham                          7:26             23:11       23:11.6  7:29/M   11  
   91     76    900  Amanda Deo            Great Crossing                        7:03             23:14       23:14.3  7:30/M   10  
   92  (< 5)   1351  Mia Dennis            Larue County                          7:17             23:20       23:20.9  7:32/M    7  
   93     77    295  Yomi Tennant          Central Hardin                        6:53    19:30    23:22       23:22.6  7:32/M    7  
   94     78   1199  Isabel Hargan         Jeffersontown                         7:04             23:23       23:23.6  7:33/M    9  
   95     79   2446  Aubrey Russo          Walton Verona                         7:01             23:26       23:26.6  7:34/M   11  
   96  (< 5)    121  Lauren Wright         Bryan Station                         7:10             23:29       23:29.2  7:35/M   11  
   97     80    131  Shelbi Heath          Bullitt East HS                       7:05             23:32       23:32.9  7:36/M    8  
   98  (< 5)   2450  Lindsey Brooks        Walton Verona B                       6:48             23:37       23:37.6  7:37/M    7  
   99     81   1999  McKenna McNay         Owen County                           7:14             23:38       23:38.0  7:37/M    9  
  100  (< 5)    760  Kaci Dodd             Fern Creek                            7:17             23:39       23:39.8  7:38/M   12  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               MIle 1   Mile 2   SPit 3        Time    Pace    Age  

  101     82   1994  Shayna Cobb           Owen County                           7:13             23:40       23:40.8  7:38/M   10  
  102     83    288  Summer Paul           Central Hardin                        6:56             23:42       23:42.5  7:39/M   12  
  103  (< 5)   1558  Audrey Jacobson       Madison Central                       7:09             23:44       23:44.3  7:39/M    9  
  104  (> 7)    317  Abbie White           Christian Academy (Louisville)        7:24             23:45       23:45.3  7:40/M   12  
  105     84   2471  Cali Nugent           Whitley County                        7:17             23:46       23:46.0  7:40/M    7  
  106  (< 5)   2185  Abriella Edelen       Shelby County                         6:59             23:48       23:48.7  7:41/M   12  
  107     85   1583  Leah Simpson          Mercy Academy                         7:38             23:56       23:56.4  7:43/M   12  
  108     86   1579  Marissa Polio         Mercy Academy                         7:28             24:00       24:00.5  7:45/M   10  
  109     87   1576  Anna Mayrose          Mercy Academy                         7:30             24:02       24:02.4  7:45/M   10  
  110  (< 5)    115  Brendley Nathaniel    Bryan Station                         7:12             24:04       24:04.1  7:46/M   12  
  111     88   2443  Ashlan Perry          Walton Verona                         7:01             24:04       24:04.6  7:46/M   12  
  112  (< 5)   1668  Ally Klutey           North Bullitt                         7:11             24:07       24:07.9  7:47/M    9  
  113     89   2412  Meagan Kainer         Trimble County                        7:09             24:09       24:09.3  7:48/M   11  
  114  (< 5)    787  Ava Mylor             Gallatin County                       7:06             24:11       24:11.3  7:48/M    9  
  115  (< 5)    759  Trishna Dahal         Fern Creek                            7:23             24:11       24:11.8  7:48/M   10  
  116     90   1254  Emily Hollon          Kentucky Country Day                  7:22             24:15       24:15.4  7:50/M    8  
  117     91    132  Emma Lesher           Bullitt East HS                       7:10             24:20       24:20.5  7:51/M    8  
  118  (< 5)    793  Baily Wilson          Gallatin County                       7:23             24:22       24:22.8  7:52/M   10  
  119     92   2437  Madison Brames        Walton Verona                         7:26             24:24       24:24.8  7:53/M   11  
  120  (< 5)   2453  Ella Shearer          Walton Verona B                                        24:26       24:26.4  7:53/M    8  
  121     93   2475  Abigail Stone         Whitley County                        7:17             24:28       24:28.9  7:54/M    9  
  122     94   2226  Allison Michels       South Oldham                          7:22             24:31       24:31.6  7:55/M   10  
  123     95    283  Meghan McGuffin       Central Hardin                        7:14             24:50       24:50.8  8:01/M   11  
  124  (> 7)   2208  Trinity Buchanan      South Oldham                          7:27             24:57       24:57.6  8:03/M   12  
  125     96   1061  Emily Grace Haner     Highlands Latin School Elementar      7:15             24:59       24:59.6  8:04/M   11  
  126     97   2438  Jodie Caithamer       Walton Verona                         7:29             25:05       25:05.0  8:05/M   10  
  127     98     36  Cortney Ahlers        Bardstown                             7:42             25:05       25:05.5  8:06/M    9  
  128     99   2000  Morrissa McPherson    Owen County                           7:37             25:13       25:13.9  8:08/M   12  
  129    100     49  Emma Lovelace         Bardstown                             7:19             25:16       25:16.5  8:09/M    8  
  130    101    129  Jaiden Hammack        Bullitt East HS                       7:29             25:17       25:17.9  8:10/M   11  
  131    102   2417  Addison Pipes         Trimble County                        7:46             25:21       25:21.2  8:11/M    7  
  132  (< 5)   1015  Akacia Kurtz          Henry County                          7:39             25:26       25:26.7  8:12/M    7  
  133    103    896  Lindsey Barber        Great Crossing                        7:36             25:33       25:33.3  8:15/M   12  
  134    104    909  Grace Leach           Great Crossing                        7:42             25:35       25:35.7  8:15/M   11  
  135    105   1996  Kailey Cram           Owen County                           7:58             26:03       26:03.3  8:24/M   12  
  136    106   1272  Erin Tabler           Kentucky Country Day                  7:46             26:24       26:24.1  8:31/M   10  
  137    107    906  Hannah Johnson        Great Crossing                        7:57             26:37       26:37.9  8:35/M    9  
  138    108   1275  Emma Vonder Haar      Kentucky Country Day                  7:51             26:39       26:39.2  8:36/M   10  
  139  (< 5)   1371  Kayla Maupin          Larue County                          7:39             26:47       26:47.5  8:39/M    9  
  140  (< 5)   1010  Meg Golden            Henry County                          7:58             26:48       26:48.5  8:39/M    9  
  141  (< 5)   2538  Kirsten Harper        Larue County                          7:44             26:54       26:54.6  8:41/M   12  
  142    109   2479  Kyra Tucker           Whitley County                        8:12             27:06       27:06.9  8:45/M    9  
  143  (< 5)   1665  Haylee James          North Bullitt                                          27:13       27:13.6  8:47/M   12  
  144  (< 5)   2190  Leanna Hawkins        Shelby County                         7:52             27:18       27:18.9  8:49/M   11  
  145  (< 5)   1661  Jessie Bickett        North Bullitt                         8:19             27:25       27:25.2  8:51/M   11  
  146    110    905  Evelyn Johnson        Great Crossing                        8:11             27:25       27:25.5  8:51/M    9  
  147  (< 5)   2180  Destiny Burke         Shelby County                         8:15             27:32       27:32.2  8:53/M    9  
  148    111   1194  Jordan Baird          Jeffersontown                         8:18             27:34       27:34.9  8:54/M    9  
  149  (< 5)   1660  Kinsey Ballard        North Bullitt                         8:16             27:35       27:35.0  8:54/M   11  
  150  (> 7)   2234  Emma Willen           South Oldham                          8:18             27:41       27:41.7  8:56/M   10  
  151  (< 5)   2090  Caroline Burton       Scott County                          8:21             27:45       27:45.0  8:57/M   11  
  152  (> 7)    919  Madison Sewall        Great Crossing                        8:09             27:52       27:52.3  8:59/M   12  
  153  (< 5)   2288  Valerie Pucko         Spencer County                        8:14             28:06       28:06.3  9:04/M   10  
  154  (< 5)   1552  Kaley Boyd            Madison Central                       8:13             28:08       28:08.6  9:05/M   11  
  155  (> 7)    922  Jordan Wallin-Swanson Great Crossing                        8:21             28:17       28:17.1  9:07/M   11  
  156    112   2458  Amy Earls             Whitley County                        7:38             28:34       28:34.9  9:13/M    9  
  157    113   1099  Lilly Pottlitzer      Highlands Latin School Elementar      8:47             28:46       28:46.9  9:17/M   11  
  158  (< 5)   2280  Shaylee Childress     Spencer County                        8:00             28:51       28:51.4  9:19/M   10  
  159  (< 5)   2098  Sophia Vetter-Ryan    Scott County                          8:21             29:32       29:32.1  9:32/M   11  
  160  (< 5)   2100  Katelin Wilkinson     Scott County                          9:10             29:47       29:47.9  9:37/M   10  
  161    114   1201  Maddie Montgomery     Jeffersontown                         8:36             29:58       29:58.9  9:40/M   11  
  162    115   1195  Julia Baird           Jeffersontown                         9:25             30:03       30:03.5  9:42/M    9  
  163  (< 5)   2539  Gloria Vrajolli       Fairdale                              9:25             30:05       30:05.0  9:42/M   10  
  164    116   1259  Monica Mahoney        Kentucky Country Day                  8:33             30:20       30:20.4  9:47/M    9  
  165    117   1193  Jessica Baird         Jeffersontown                         9:18             30:23       30:23.2  9:48/M   12  
  166    118   1084  Kara Moran            Highlands Latin School Elementar      9:10             31:38       31:38.1 10:12/M   10  
  167    119   1113  Chloe Walrad          Highlands Latin School Elementar      9:23             31:56       31:56.9 10:18/M   12  
  168  (> 7)   2221  Eleanor Lancaster     South Oldham                          9:39             32:57       32:57.6 10:38/M   10  
  169    120   2470  Sierra Napier         Whitley County                        9:51             35:29       35:29.0 11:27/M   12  
  170    121   2463  Harley Huddleston     Whitley County                       10:43             36:30       36:30.2 11:47/M   10  



Overall Finish List - Girls

JV Girls 5K


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               MIle 1   Mile 2   SPit 3        Time    Pace    Age  

    1      1   1849  Breanna Thornton      Oldham County                         6:20    17:22    20:33       20:33.2  4:07/K   11  
    2      2   1833  Samantha Freeland     Oldham County                         6:22    17:22    20:33       20:33.3  4:07/K    9  
    3      3   1844  Meaghan O'Leary       Oldham County                         6:21    17:26    20:51       20:51.0  4:10/K    9  
    4      4   1854  Abigail Zaranko       Oldham County                         6:22    17:43    21:04       21:04.0  4:13/K    9  
    5      5     12  Madeline Powell       Assumption                            6:21    17:55    21:07       21:07.2  4:13/K   11  
    6      6   1101  Myla Pryor            Highlands Latin School Elementar      6:30    18:13    21:18       21:18.3  4:16/K    9  
    7      7   1855  Penelope Zaranko      Oldham County                         6:26    18:05    21:19       21:19.4  4:16/K    9  
    8      8     30  Kate Sherman          Assumption B                          6:29    18:13    21:37       21:37.8  4:20/K    9  
    9      9   2062  Olivia Lovan          Sacred Heart Academy B                6:30    18:19    21:41       21:41.2  4:20/K   10  
   10     10     11  Kendall Norrenbrock   Assumption                            6:28    18:13    21:44       21:44.2  4:21/K   10  
   11     11   2560  Samantha Clark        Christian Educational Consortium      6:33    18:26    21:47       21:47.2  4:21/K   10  
   12     12     15  Bella Siegel          Assumption                            6:29    18:13    21:49       21:49.2  4:22/K    9  
   13     13     17  Emma Warren           Assumption                            6:35    18:25    21:53       21:53.5  4:23/K   10  
   14     14   1831  Isabelle Elmore       Oldham County                         6:46    18:45    22:01       22:01.0  4:24/K    9  
   15     15   2060  Helen George          Sacred Heart Academy B                6:49    18:41    22:04       22:04.8  4:25/K   11  
   16     16   1068  Sophie Krumhansl      Highlands Latin School Elementar      6:53    18:47    22:05       22:05.3  4:25/K    9  
   17     17   1088  Marissa Mudd          Highlands Latin School Elementar      6:52    18:47    22:05       22:05.4  4:25/K    9  
   18     18   2076  Sarah Page            Sacred Heart Academy C                6:32    18:39    22:07       22:07.1  4:25/K   10  
   19     19     18  Emma Weigel           Assumption                            6:28    18:32    22:10       22:10.2  4:26/K   10  
   20     20   1822  Kaylee Burns          Oldham County                         6:48    18:47    22:11       22:11.7  4:26/K   10  
   21     21      2  Sabrina Dahl          Assumption                            6:36    18:41    22:13       22:13.4  4:27/K   12  
   22  (< 5)   1679  Julia Blakely         North Oldham                                           22:13       22:13.5  4:27/K   10  
   23     22      6  Katie Flaherty        Assumption                            6:27    18:45    22:19       22:19.7  4:28/K   10  
   24  (> 7)      1  Ellie Burns           Assumption                            6:42    18:48    22:21       22:21.6  4:28/K   11  
   25  (> 7)     14  Trisha Sexton         Assumption                            6:38    18:48    22:24       22:24.8  4:29/K   11  
   26     23   1881  Coral Ghrist          Oldham County C                       6:48    18:53    22:28       22:28.1  4:30/K    9  
   27     24   2061  Lauren Greenberg      Sacred Heart Academy B                6:57    19:06    22:34       22:34.1  4:31/K   11  
   28  (> 7)   1852  Emma Watkins          Oldham County                         6:50    19:09    22:34       22:34.7  4:31/K   11  
   29     25   2058  Molly Sheen           Sacred Heart Academy B                6:50    19:03    22:37       22:37.4  4:31/K   10  
   30     26     23  Charlotte Burnett     Assumption B                          6:48    19:03    22:42       22:42.2  4:32/K   11  
   31     27   2064  Sarah Rink            Sacred Heart Academy B                6:47    19:03    22:44       22:44.3  4:33/K   10  
   32  (> 7)     10  Caroline Nett         Assumption                            6:41    19:03    22:48       22:48.4  4:34/K   11  
   33     28   2558  Savannah York         Christian Educational Consortium      6:59    19:12    22:49       22:49.1  4:34/K   10  
   34  (< 5)   1700  Lilee Largen          North Oldham                          6:52    19:18    22:57       22:57.1  4:35/K   10  
   35     29     22  Sophie Bouldin        Assumption B                          7:19    19:35    23:02       23:02.9  4:37/K   10  
   36  (< 5)   1707  Madelyn Steineker     North Oldham                                           23:04       23:04.7  4:37/K   12  
   37     30   2077  Riley Thompson        Sacred Heart Academy C                6:53    19:22    23:06       23:06.4  4:37/K    9  
   38     31     28  Rachel Porter         Assumption B                          7:01    19:38    23:07       23:07.4  4:37/K   10  
   39  (< 5)   1390  Emmah Morton          Lloyd Memorial                                         23:09       23:09.8  4:38/K    9  
   40     32    673  Megan Gullett         Eastern                               7:07    19:33    23:10       23:10.6  4:38/K   11  
   41     33   2063  Elise Overlin         Sacred Heart Academy B                6:58    19:29    23:15       23:15.3  4:39/K   11  
   42     34     29  Lauren Schweitzer     Assumption B                          7:10    19:47    23:16       23:16.0  4:39/K    9  
   43     35   2072  Iris Medrum           Sacred Heart Academy C                7:12    19:36    23:16       23:16.6  4:39/K    9  
   44  (< 5)     32  Natalie Matis         Assumption C                          7:19    19:37    23:17       23:17.5  4:40/K    9  
   45  (> 7)   1847  Cami Robison          Oldham County                         7:11    19:51    23:26       23:26.7  4:41/K    9  
   46     36   1062  Keely Haner           Highlands Latin School Elementar      7:16    19:57    23:27       23:27.0  4:41/K    8  
   47     37   1873  Coral Schulte         Oldham County B                       7:20    19:52    23:29       23:29.1  4:42/K   11  
   48  (> 7)   1841  Madeline Monk         Oldham County                         7:09    20:01    23:39       23:39.5  4:44/K   12  
   49  (< 5)   1678  Reagan Betten         North Oldham                                           23:43       23:43.9  4:45/K   10  
   50     38     27  Annie O'Dea           Assumption B                          7:01    19:57    23:47       23:47.3  4:45/K   11  
   51     39   2071  Elizabeth George      Sacred Heart Academy C                7:11    20:06    23:49       23:49.6  4:46/K   10  
   52     40    688  Lily Tolson           Eastern                               7:05    20:05    23:50       23:50.6  4:46/K    9  
   53     41    677  Maggie Jewell         Eastern                               7:10    20:10    23:53       23:53.1  4:47/K    9  
   54     42   1060  Marlowe Hanel         Highlands Latin School Elementar      7:10    19:53    23:53       23:53.7  4:47/K    9  
   55     43    674  Jordan Henn           Eastern                               7:06    20:05    23:56       23:56.8  4:47/K    9  
   56     44   2074  Caroline Rogers       Sacred Heart Academy C                7:11    20:06    23:58       23:58.0  4:48/K   10  
   57     45   2065  Lily Terrell          Sacred Heart Academy B                7:00    20:10    23:58       23:58.5  4:48/K   11  
   58     46   1865  Jada Johnson          Oldham County B                       7:13    20:17    24:01       24:01.3  4:48/K   10  
   59     47   1860  Reagan Dumke          Oldham County B                       7:30    20:29    24:06       24:06.6  4:49/K   12  
   60     48   1875  Kara Zarotny          Oldham County B                       7:31    20:29    24:07       24:07.3  4:49/K   11  
   61     49   1874  Mari Vazquez          Oldham County B                       7:21    20:29    24:15       24:15.3  4:51/K   10  
   62     50   1863  Crystal Frost         Oldham County B                       7:20    20:29    24:18       24:18.6  4:52/K   10  
   63  (< 5)     31  Rachel Barber         Assumption C                          7:14    20:32    24:19       24:19.4  4:52/K   12  
   64     51   2545  Alexis King           Christian Educational Consortium      7:04    20:31    24:20       24:20.6  4:52/K   10  
   65     52   2068  Caroline Carrig       Sacred Heart Academy C                7:18    20:33    24:22       24:22.9  4:53/K   11  
   66     53     26  Kate Kolokowsky       Assumption B                          7:01    20:25    24:23       24:23.3  4:53/K    9  
   67     54   2047  Ophelia Lorenz        Sacred Heart Academy                  7:28    20:35    24:29       24:29.7  4:54/K    9  
   68     55   1859  Kate Dumke            Oldham County B                       7:35    20:38    24:30       24:30.0  4:54/K   11  
   69  (> 7)   2067  Sarah Pape            Sacred Heart Academy B                7:08    20:34    24:31       24:31.5  4:54/K    9  
   70     56   2041  Shelby Davis          Sacred Heart Academy                  7:15    20:29    24:34       24:34.8  4:55/K    9  
   71  (> 7)   1861  Tyler Dunn            Oldham County B                       7:36    20:46    24:45       24:45.4  4:57/K    9  
   72     57    661  Cameron Casey         Eastern                               7:02    20:44    24:51       24:51.3  4:58/K    9  
   73     58   1882  Marlene Herman        Oldham County C                                        24:53       24:53.2  4:59/K   10  
   74     59   1108  AnaSofia Stierle      Highlands Latin School Elementar      7:20    21:14    24:58       24:58.9  5:00/K    9  
   75  (> 7)     21  Meg Barker            Assumption B                          7:19    20:56    25:02       25:02.5  5:01/K   11  
   76  (> 7)     24  Abbey Holland         Assumption B                          7:30    21:16    25:04       25:04.1  5:01/K    9  
   77     60    669  Sydney Feitl          Eastern                               7:38    21:23    25:08       25:08.4  5:02/K    9  
   78  (< 5)     33  Bella O'Bryan         Assumption C                          7:29    21:17    25:10       25:10.0  5:02/K    9  
   79     61    665  Kayla Dermody         Eastern                               8:03    21:38    25:17       25:17.7  5:04/K    9  
   80     62   2075  Grace Shely           Sacred Heart Academy C                7:29    21:37    25:27       25:27.1  5:05/K   11  
   81  (> 7)     25  Lucy Johnson          Assumption B                          7:31    21:16    25:28       25:28.3  5:06/K    9  
   82     63   1716  Skylyn Goldberg       North Oldham B                        7:33    21:32    25:32       25:32.2  5:06/K   12  
   83  (> 7)   1871  Natalie Northrop      Oldham County B                       7:48    21:38    25:34       25:34.8  5:07/K   11  
   84  (> 7)   1857  Sawyer Colwick        Oldham County B                       7:39    21:47    25:52       25:52.0  5:10/K   11  
   85     64   2050  Elaina Ralston        Sacred Heart Academy                  7:54    22:00    25:53       25:53.8  5:11/K    9  
   86     65   1729  Cassie Walker         North Oldham B                        7:41    21:56    25:55       25:55.5  5:11/K   10  
   87  (> 7)    680  Caylin Kohlstruk      Eastern                               7:05    21:36    25:57       25:57.7  5:12/K    9  
   88  (> 7)    667  Sarah Dermody         Eastern                               8:13    22:05    26:01       26:01.0  5:12/K   11  
   89     66   2056  Elizabeth Whelan      Sacred Heart Academy                  7:44    22:00    26:09       26:09.5  5:14/K    9  
   90     67    698  Emma Henderson        Eastern B                             8:03    22:07    26:14       26:14.0  5:15/K    9  
   91     68    692  Sophie Billiter       Eastern B                             8:06    22:08    26:16       26:16.4  5:15/K    9  
   92  (< 5)    315  Hannah Talbott        Christian Academy (Louisville)        8:09    22:09    26:16       26:16.6  5:15/K   11  
   93     69   1878  Shayla Casey          Oldham County C                       8:12    22:38    26:37       26:37.5  5:20/K   10  
   94     70   1728  Izzy Tumey            North Oldham B                        7:28    22:30    26:38       26:38.9  5:20/K    9  
   95     71    705  Rose Kyser            Eastern B                             8:11    22:25    26:40       26:40.7  5:20/K   11  
   96     72   1580  Sami Poole            Mercy Academy                         7:45    22:23    26:41       26:41.1  5:20/K   12  
   97     73   1713  Meagan Beirne         North Oldham B                        7:17    22:30    26:45       26:45.3  5:21/K   10  
   98  (> 7)   2073  Molly Perry           Sacred Heart Academy C                                 26:48       26:48.3  5:22/K    9  
   99  (> 7)   1838  Sarah Hopp            Oldham County                         7:35    22:06    26:54       26:54.7  5:23/K   11  
  100  (< 5)    902  Bella Downs           Great Crossing                        8:03    22:47    26:57       26:57.2  5:23/K   10  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               MIle 1   Mile 2   SPit 3        Time    Pace    Age  

  101     74   2043  Elise Elder           Sacred Heart Academy                  7:55    22:44    27:01       27:01.4  5:24/K    9  
  102     75    694  Riley Buckingham      Eastern B                             8:11    22:56    27:07       27:07.4  5:25/K    9  
  103     76    696  Natalie Faleide       Eastern B                             8:11    23:09    27:22       27:22.5  5:29/K    9  
  104     77   1727  Emily Stephens        North Oldham B                        8:36    23:25    27:39       27:39.7  5:32/K   11  
  105  (< 5)     34  Alice Palmer          Assumption C                          8:11    23:25    27:39       27:39.9  5:32/K   10  
  106     78   1575  Bethany Matthews      Mercy Academy                         8:11    23:26    27:51       27:51.0  5:34/K    9  
  107     79   1883  Avery Jones           Oldham County C                       8:21    23:31    27:54       27:54.6  5:35/K    9  
  108  (< 5)    913  Emilie Milburn        Great Crossing                        8:01    23:34    27:55       27:55.9  5:35/K    9  
  109     80   1885  Kailyn Patterson      Oldham County C                                        27:58       27:58.5  5:36/K    9  
  110     81   1572  Lauren Land           Mercy Academy                         7:56    23:51    27:59       27:59.4  5:36/K    9  
  111     82   1714  Anna Grace Castor     North Oldham B                        8:03    24:10    28:21       28:21.2  5:40/K   11  
  112     83   1573  Ava Mangeot           Mercy Academy                         8:14    24:02    28:29       28:29.5  5:42/K   10  
  113     84   1037  Audrey Coons          Highlands Latin School Elementar      8:31    24:23    28:52       28:52.3  5:46/K    8  
  114  (> 7)   2070  Chloe Fussenegger     Sacred Heart Academy C                                 28:53       28:53.7  5:47/K    9  
  115     85   2051  Lila Rue              Sacred Heart Academy                  8:10    24:39    28:57       28:57.2  5:47/K    9  
  116  (< 5)    756  Kendall Bolen         Fern Creek                            8:10    24:20    28:57       28:57.5  5:48/K    9  
  117  (> 7)   2069  Shelby Franz          Sacred Heart Academy C                                 29:05       29:05.0  5:49/K    9  
  118     86   2557  Caroline Wilsey       Christian Educational Consortium      8:56    24:51    29:13       29:13.0  5:51/K    9  
  119     87   1887  Kendall Rissler       Oldham County C                       8:36    24:49    29:22       29:22.3  5:52/K   10  
  120     88   1574  Sydney Marquette      Mercy Academy                         8:47    24:55    29:36       29:36.3  5:55/K   10  
  121     89    695  Lily Cruikshanks      Eastern B                             8:52    25:48    30:13       30:13.3  6:03/K    9  
  122     90   1876  Emma Campbell         Oldham County C                       8:21    25:10    30:19       30:19.2  6:04/K    9  
  123     91   1581  Grace Preston         Mercy Academy                         9:05    26:05    30:23       30:23.6  6:05/K    9  
  124     92   1578  Lucy Polin            Mercy Academy                         8:53    26:06    30:24       30:24.5  6:05/K    9  
  125  (> 7)   1570  Ava Herm              Mercy Academy                         8:52    25:54    30:24       30:24.9  6:05/K   10  
  126     93    699  Toree Henderson       Eastern B                             8:53    25:52    30:41       30:41.1  6:08/K    9  
  127  (< 5)    770  Eva Niyokwizera       Fern Creek                            9:24    26:30    31:42       31:42.5  6:21/K   12  
  128     94   2561  Maelyn Cooper         Christian Educational Consortium      9:39    27:11    32:02       32:02.1  6:24/K    9  
  129  (> 7)   1582  Rebecca Reccius       Mercy Academy                         9:05    27:24    32:12       32:12.8  6:27/K   10  
  130  (< 5)   2293  Anna Moran            Spring Meadows Cottage School         9:01    27:18    32:28       32:28.5  6:30/K    8  
  131  (> 7)    691  Bella Arnold          Eastern B                             9:30    27:47    33:08       33:08.5  6:38/K    9  
  132  (< 5)    768  Madi McAdams Bryant   Fern Creek                            9:53    28:17    33:35       33:35.1  6:43/K   10  
  133  (< 5)   2540  Allie Gambrell        Holy Cross (Louisville)              10:04             34:37       34:37.0  6:55/K   10  



Overall Finish List - Girls

JV Boys 5K


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               MIle 1   Mile 2   SPit 3        Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   2542  Jordan Clements       Bardstown                             6:05    16:00    18:31       18:31.0  3:42/K   11  
    2  (< 5)    675  Madison Henn          Eastern                               7:02    20:14    23:29       23:29.8  4:42/K    9  

Team Summary Report - Girls

Var Girls 5K


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Oldham County                          26               2   3   5   7   9  16  19         
        Top  5 Times: 1:36:50.7

    2 Sacred Heart Academy                   60               6  10  11  13  20  35  37         
        Top  5 Times: 1:38:51.8

    3 Christian Academy (Louisville)        104               1   4  22  33  44  60  63         
        Top  5 Times: 1:40:39.5

    4 Eastern                               120              15  21  23  29  32  40  61         
        Top  5 Times: 1:42:14.9

    5 Assumption                            131               8  18  31  36  38  41  50         
        Top  5 Times: 1:42:30.0

    6 North Oldham                          197              14  39  43  46  55  56  58         
        Top  5 Times: 1:45:36.2

    7 South Oldham                          207              12  25  28  69  73  75  94         
        Top  5 Times: 1:47:10.4

    8 Bullitt East HS                       217              17  24  47  49  80  91 101         
        Top  5 Times: 1:47:03.7

    9 Trimble County                        315              34  42  48  89 102                 
        Top  5 Times: 1:52:59.3

   10 Owen County                           318              26  30  81  82  99 105             
        Top  5 Times: 1:53:56.9

   11 Bardstown                             321              53  62  64  68  74  98 100         
        Top  5 Times: 1:52:45.7

   12 Walton Verona                         355              45  51  79  88  92  97             
        Top  5 Times: 1:54:52.7

   13 Mercy Academy                         358              57  59  71  85  86  87             
        Top  5 Times: 1:55:02.2

   14 Great Crossing                        362              27  52  76 103 104 107 110         
        Top  5 Times: 1:56:43.6

   15 Kentucky Country Day                  394              65  66  67  90 106 108 116         
        Top  5 Times: 1:58:50.7

   16 Central Hardin                        397              70  72  77  83  95                 
        Top  5 Times: 1:57:55.8

   17 Highlands Latin School Elementar      500              54  96 113 118 119                 
        Top  5 Times: 2:19:14.4

   18 Whitley County                        518              84  93 109 112 120 121             
        Top  5 Times: 2:19:25.9

   19 Jeffersontown                         535              78 111 114 115 117                 
        Top  5 Times: 2:21:24.3

 Inc. Walton Verona B                      4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Spencer County                       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Shelby County                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Scott County                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Bullitt                        4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Madison Central                      3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Larue County                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Henry County                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Gallatin County                      2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Fern Creek                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Fairdale                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bryan Station                        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

JV Girls 5K


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Oldham County                          17               1   2   3   4   7  14  20         
        Top  5 Times: 1:44:21.2

    2 Assumption                             59               5  10  12  13  19  21  22         
        Top  5 Times: 1:48:44.5

    3 Sacred Heart Academy B                100               9  15  24  25  27  33  45         
        Top  5 Times: 1:51:42.0

    4 Highlands Latin School Elementar      117               6  16  17  36  42  59  84         
        Top  5 Times: 1:52:49.9

    5 Assumption B                          128               8  26  29  31  34  38  53         
        Top  5 Times: 1:53:46.5

    6 Sacred Heart Academy C                166              18  30  35  39  44  52  62         
        Top  5 Times: 1:56:18.0

    7 Eastern                               213              32  40  41  43  57  60  61         
        Top  5 Times: 1:59:42.6

    8 Oldham County B                       227              37  46  47  48  49  50  55         
        Top  5 Times: 1:59:59.8

    9 Christian Educational Consortium      270              11  28  51  86  94                 
        Top  5 Times: 2:10:12.3

   10 Oldham County C                       309              23  58  69  79  80  87  90         
        Top  5 Times: 2:09:52.1

   11 Sacred Heart Academy                  314              54  56  64  66  74  85             
        Top  5 Times: 2:08:09.4

   12 North Oldham B                        348              63  65  70  73  77  82             
        Top  5 Times: 2:12:31.7

   13 Eastern B                             357              67  68  71  75  76  89  93         
        Top  5 Times: 2:13:41.2

   14 Mercy Academy                         402              72  78  81  83  88  91  92         
        Top  5 Times: 2:20:37.5

 Inc. Spring Meadows Cottage School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Oldham                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lloyd Memorial                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Cross (Louisville)              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Great Crossing                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Fern Creek                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy (Louisville)       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Assumption C                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

JV Boys 5K


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. Eastern                              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bardstown                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: