Trinity Valkyrie 2018

September 15, 2018


DC Timing LLC DC Timing LLC

Team Summary Report - Women

Freshman Mixed

Midwest

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Floyd Central High School 15 1 2 3 4 5    
Top 5 Times: 2:07:22.3  
Inc. Christian Academy of Indiana 2 finishers    

Team Summary Report - Women

Freshman Mixed

Southeast

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Sacred Heart Academy 15 1 2 3 4 5 6 7    
Top 5 Times: 1:56:44.2  
Inc. Eastern 4 finishers    
Inc. Gablewood Christian Academy Ho 1 finishers    
Inc. Martha Layne Collins 2 finishers    
Inc. Whitefield Academy 1 finishers    

Team Summary Report - Women

Varsity Girls

Midwest

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Medina B 45 2 7 8 12 16 21 27    
Top 5 Times: 1:46:31.9  
2 Mercy McAuley High School 74 1 10 14 24 25 29 31    
Top 5 Times: 1:46:44.8  
3 Dublin Jerome 79 5 6 15 20 33 37 45    
Top 5 Times: 1:48:12.4  
4 Upper Arlington 88 9 13 17 23 26 38 44    
Top 5 Times: 1:48:24.8  
5 Seton 108 3 18 19 32 36 39 43    
Top 5 Times: 1:49:07.4  
6 Centerville 144 11 28 30 35 40 41 42    
Top 5 Times: 1:50:53.0  
7 Corydon Central High School 190 4 22 53 54 57 59    
Top 5 Times: 2:05:22.8  
8 Groveport-Madison B 226 34 46 47 49 50    
Top 5 Times: 2:01:11.7  
9 Austin High School 262 48 51 52 55 56 58 60    
Top 5 Times: 2:11:55.4  
Inc. Christian Academy of Indiana 3 finishers    
Inc. New Albany High School 4 finishers    
Inc. Van Wert B 4 finishers    

Team Summary Report - Women

Varsity Girls

Southeast

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Independence High School B 96 1 22 23 24 26 33 102    
Top 5 Times: 1:45:43.5  
2 Sacred Heart Academy 127 4 17 31 35 40 43 73    
Top 5 Times: 1:48:11.0  
3 Hurricane B 143 6 12 30 47 48 52 65    
Top 5 Times: 1:48:50.0  
4 Highlands 150 3 7 28 36 76 79 98    
Top 5 Times: 1:48:10.8  
5 Christian Academy (Louisville) 150 11 13 16 39 71 85 103    
Top 5 Times: 1:48:49.7  
6 South Oldham 174 15 21 37 41 60 62 74    
Top 5 Times: 1:51:00.7  
7 Father Ryan High School B 179 19 20 25 49 66 101    
Top 5 Times: 1:50:37.6  
8 Bowling Green 221 9 38 51 56 67 97 104    
Top 5 Times: 1:53:17.7  
9 Conner 250 8 42 53 69 78 88 119    
Top 5 Times: 1:54:22.2  
10 Lexington Catholic 255 27 29 45 59 95 100 113    
Top 5 Times: 1:55:14.4  
11 Carbondale High School B 257 10 34 46 77 90 116    
Top 5 Times: 1:54:42.4  
12 Lee's Summit High School 262 32 44 50 64 72 96 117    
Top 5 Times: 1:55:25.8  
13 Station Camp High School 275 5 54 55 75 86 105 106    
Top 5 Times: 1:55:03.8  
14 South Laurel 319 2 58 63 84 112 121    
Top 5 Times: 1:56:23.9  
15 Merrol Hyde Magnet 331 14 61 70 87 99 107 111    
Top 5 Times: 1:57:37.0  
16 Rossview High School 364 18 80 83 91 92 109 118    
Top 5 Times: 1:59:19.3  
17 Martha Layne Collins 410 57 68 82 93 110 120    
Top 5 Times: 2:01:54.2  
18 Bracken County B 562 94 108 114 115 131    
Top 5 Times: 2:20:57.6  
19 South-Doyle High School 584 89 122 123 124 126 128 129    
Top 5 Times: 2:22:42.9  
20 North Bullitt 595 81 125 127 130 132    
Top 5 Times: 2:55:10.3  
Inc. Bryan Station 4 finishers    
Inc. Central 2 finishers    
Inc. East Jessamine 1 finishers    
Inc. Eastern 1 finishers    
Inc. Father Ryan High School 1 finishers    
Inc. Jeffersontown 4 finishers    
Inc. Louisville Collegiate 4 finishers    
Inc. West Creek High School 4 finishers    

Team Summary Report - Women

Seeded Girls

Midwest

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Centerville 67 2 5 15 22 23 35    
Top 5 Times: 1:37:11.0  
2 West Lafayette High School 70 7 8 13 16 26 28 38    
Top 5 Times: 1:37:56.4  
3 Brebeuf Jesuit Prep School 74 4 11 14 21 24 41 43    
Top 5 Times: 1:37:52.5  
4 Beavercreek 77 1 3 12 27 34 36 44    
Top 5 Times: 1:36:41.1  
5 Medina 88 6 18 19 20 25 30 33    
Top 5 Times: 1:39:41.6  
6 Floyd Central High School 127 10 17 31 32 37 40 46    
Top 5 Times: 1:41:51.2  
7 Evansville Memorial High Schoo 164 9 29 39 42 45 47 48    
Top 5 Times: 1:45:31.8  
Inc. Christian Academy of Indiana 1 finishers    
Inc. Peebles 2 finishers    

Team Summary Report - Women

Seeded Girls

Southeast

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Daviess County 28 1 4 6 7 10 21 22    
Top 5 Times: 1:43:27.1  
2 Eastern 65 8 12 13 15 17 19 23    
Top 5 Times: 1:47:38.0  
3 West High School 87 2 16 18 24 27 29 33    
Top 5 Times: 1:48:19.9  
4 McCracken County 97 3 11 25 26 32 38 43    
Top 5 Times: 1:49:20.8  
5 Lafayette 104 9 14 20 30 31 35 36    
Top 5 Times: 1:50:56.1  
6 Madisonville-North Hopkins 156 5 28 37 42 44 48    
Top 5 Times: 1:59:14.0  
7 Sacred Heart Academy 199 34 39 40 41 45 46 47    
Top 5 Times: 2:06:44.5  
Inc. West Clermont 2 finishers