DC Race Timing

Male HS Fleet Feet XC Invitational

Male HS Fleet Feet XC Invitational

September 14, 2019


DC Race Timing DC Race Timing

Overall Finish List - Boys

HS Boys 5K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1    130  Jimmy Mullarkey       Fern Creek                              15:50.3  3:10/K   10  
    2      2    231  Kendrick James        Male                                    16:36.7  3:19/K   12  
    3      3     89  Ethan Weston          DeSales                                 16:53.6  3:23/K   12  
    4      4    234  Will Kolb             Male                                    17:00.7  3:24/K   12  
    5      5     11  Eddy Gilbert          Atherton                                17:08.0  3:26/K   12  
    6      6    137  Mikias Sanders        Fern Creek B                            17:09.6  3:26/K   11  
    7      7    229  Trent Hildenbrand     Male                                    17:13.3  3:27/K   12  
    8      8    339  Jessup Smith          Trimble County                          17:13.4  3:27/K    9  
    9      9    379  Peter Dalmares        Walden                                  17:17.2  3:27/K   11  
   10     10    330  Hunter Wethington     Spencer County                          17:25.8  3:29/K   12  
   11     11    216  Cooper Chandler       Male                                    17:31.2  3:30/K   11  
   12     12    240  Nicholas Pearson      Male                                    17:33.9  3:31/K   11  
   13     13    338  Alex Seward           Trimble County                          17:34.8  3:31/K   11  
   14     14    103  Lukas Smithson        Fairdale                                17:36.1  3:31/K   11  
   15     15      4  Harrison Boso         Atherton                                17:37.5  3:32/K   11  
   16     16    217  Caleb Christerson     Male                                    17:38.6  3:32/K   10  
   17     17    227  Alaric Hensler        Male                                    17:40.2  3:32/K   11  
   18  (> 7)    243  Elijah Phan           Male                                    17:40.7  3:32/K   11  
   19     18    328  Carter Ward           Spencer County                          17:42.5  3:33/K   10  
   20     19    212  Brendan Beck          Male B                                  17:43.0  3:33/K   12  
   21     20    104  Myles Smithson        Fairdale                                17:48.0  3:34/K   10  
   22  (> 7)    215  Key'Shawn Cain        Male                                    17:51.4  3:34/K   10  
   23     21     44  Noah Bissmeyer        Ballard High School                     17:55.3  3:35/K   11  
   24     22    149  Sam Haines            Jeffersontown                           18:10.5  3:38/K   11  
   25     23     51  Ethan Nichols         Ballard High School                     18:13.5  3:39/K   12  
   26     24    139  Weston Shely          Fern Creek B                            18:13.6  3:39/K   11  
   27     25    123  Xavier Jordan         Fern Creek                              18:20.2  3:40/K   10  
   28     26    252  Jalen Stone           Male B                                  18:26.6  3:41/K   12  
   29     27    359  Jackson Klaczak       Trinity (Louisville) B                  18:27.0  3:41/K   10  
   30     28    361  Joshua Mee            Trinity (Louisville) C                  18:28.2  3:42/K    9  
   31     29    169  Thomas Fogarty        Kentucky Country Day                    18:31.8  3:42/K   12  
   32     30    254  Vincent Thompson      Male B                                  18:34.4  3:43/K   11  
   33     31    237  Samuel Lucas          Male B                                  18:34.4  3:43/K   11  
   34     32    245  Nate Rogers           Male B                                  18:34.7  3:43/K   10  
   35     33     24  Sammy Percival-GardnerAtherton                                18:35.9  3:43/K   11  
   36  (< 5)    141  Aaron Stainbrook      Grace Christian Academy High Sch        18:36.6  3:43/K    9  
   37     34    352  Rollins Hardy         Trinity (Louisville) B                  18:42.6  3:45/K   10  
   38     35     78  Skyy Mikels           Christian Educational Consortium        18:43.9  3:45/K   11  
   39     36     80  Adin Parks            Christian Educational Consortium        18:44.0  3:45/K   10  
   40     37    331  Matthew Craig         Trimble County                          18:54.6  3:47/K   10  
   41     38    370  Lloyd Soards          Trinity (Louisville) D                  18:55.8  3:47/K    9  
   42     39     19  Gabriel Masri         Atherton                                18:57.9  3:48/K   11  
   43     40     55  Brady Risinger        Ballard High School                     18:58.7  3:48/K    9  
   44     41    365  Henry Robinson        Trinity (Louisville) C                  19:01.3  3:48/K   10  
   45     42    347  Jason DeBroka         Trinity (Louisville)                    19:05.6  3:49/K    9  
   46     43     53  Owen Phillips         Ballard High School                     19:06.1  3:49/K   11  
   47     44    187  Logan Purkiss         Kentucky Country Day                    19:07.2  3:49/K   10  
   48     45     46  George Geopfrich      Ballard High School                     19:08.5  3:50/K   12  
   49     46    133  George Nzabayo        Fern Creek B                            19:10.6  3:50/K   12  
   50     47     54  Elijah Reigelman      Ballard High School                     19:12.8  3:51/K    9  
   51     48    197  Parker Touma          Kentucky Country Day                    19:17.9  3:52/K   10  
   52     49    353  Kieren Heintz         Trinity (Louisville) B                  19:19.1  3:52/K   10  
   53     50    382  Baxter Keith          Walden                                  19:19.8  3:52/K   10  
   54     51    228  Garrett Hensler       Male B                                  19:23.1  3:53/K    9  
   55  (< 5)     65  Alexander Boyd        Central B                               19:26.2  3:53/K   10  
   56     52    251  Garrett Steed         Male C                                  19:29.3  3:54/K   10  
   57     53    230  Isaiah Horton         Male B                                  19:30.8  3:54/K   10  
   58     54    189  Hayden Roberts        Kentucky Country Day                    19:31.8  3:54/K   11  
   59     55    348  Colin Dunaway         Trinity (Louisville)                    19:31.9  3:54/K   11  
   60     56    343  Jacob Biss            Trinity (Louisville)                    19:32.1  3:54/K    9  
   61     57    349  Preston Eger          Trinity (Louisville)                    19:34.0  3:55/K    9  
   62     58    374  Davis Williams        Trinity (Louisville) D                  19:39.1  3:56/K   12  
   63     59    367  Ben Ryan              Trinity (Louisville) C                  19:40.2  3:56/K   10  
   64     60    121  Schulyer Doucette     Fern Creek                              19:41.4  3:56/K   10  
   65     61     81  Isaac Sheets          Christian Educational Consortium        19:43.3  3:57/K    9  
   66     62     49  Ian Killian           Ballard High School                     19:44.2  3:57/K   11  
   67     63    346  Bennett Carothers     Trinity (Louisville)                    19:47.2  3:57/K   10  
   68     64     16  Michael Kicklighter JrAtherton B                              19:48.0  3:58/K   10  
   69     65    253  Karlyle Sullivan      Male C                                  19:48.4  3:58/K    9  
   70     66    351  Zach Ewald            Trinity (Louisville) B                  19:51.0  3:58/K   10  
   71     67      5  Oliver deClive-Lowe   Atherton B                              19:53.3  3:59/K   11  
   72  (< 5)     64  Noah Stinson          Beth Haven                              19:58.3  4:00/K   10  
   73     68    325  Will Moore            Spencer County                          19:59.3  4:00/K    9  
   74     69    315  Aj Basham             Spencer County                          19:59.4  4:00/K   11  
   75     70    360  Quentin Marquette     Trinity (Louisville) C                  20:04.6  4:01/K   11  
   76     71     76  Elijah Marshall       Christian Educational Consortium        20:08.4  4:02/K   12  
   77     72    112  Zachary Beck          Fern Creek                              20:12.3  4:02/K   11  
   78     73    376  Ben Wolter            Trinity (Louisville) D                  20:20.7  4:04/K    9  
   79     74    101  Andy Phan             Fairdale                                20:22.8  4:05/K   11  
   80     75    368  Paul Schussler-WilliamTrinity (Louisville) C                  20:24.4  4:05/K   10  
   81     76    155  Lucas Thompson        Jeffersontown                           20:32.7  4:07/K   10  
   82     77      8  Charles Fendig        Atherton                                20:36.7  4:07/K   10  
   83     78    179  Evan Jahn             Kentucky Country Day                    20:48.9  4:10/K    9  
   84     79    117  Collin Cummins        Fern Creek B                            20:49.8  4:10/K   12  
   85     80    128  Gavin Martinez        Fern Creek                              20:50.8  4:10/K    9  
   86  (< 5)     99  Miah Chatman          Central B                               20:52.0  4:10/K   11  
   87     81    151  Samuel Howell         Jeffersontown                           20:53.3  4:11/K   11  
   88     82    371  Gavin Storm           Trinity (Louisville) D                  20:55.4  4:11/K   10  
   89     83    342  George Baldridge      Trinity (Louisville)                    20:55.4  4:11/K   10  
   90     84    154  Chris Showalter       Jeffersontown                           20:58.7  4:12/K   11  
   91     85     20  Andrew Meeks          Atherton B                              21:00.5  4:12/K   11  
   92     86     90  Vincent Young         DeSales                                 21:02.9  4:13/K    9  
   93  (< 5)    165  Sem Ferid             Kentucky Country Day B                  21:10.5  4:14/K   10  
   94     87    115  Carter Brown          Fern Creek B                            21:11.1  4:14/K   12  
   95     88    364  Garrett Pavey         Trinity (Louisville) C                  21:12.1  4:14/K    9  
   96     89    174  Benjamin Greenberg    Kentucky Country Day                    21:13.9  4:15/K    9  
   97     90    232  Nolan Kiper           Male C                                  21:14.3  4:15/K    9  
   98     91    111  Andrew Beck           Fern Creek B                            21:18.2  4:16/K    9  
   99     92    355  Max Hoover            Trinity (Louisville) B                  21:19.4  4:16/K   10  
  100     93     77  Andrew Mattingly      Christian Educational Consortium        21:19.8  4:16/K    9  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     94    372  Arlon Straub          Trinity (Louisville) D                  21:20.5  4:16/K    9  
  102     95    383  Cole Sutherland       Walden                                  21:25.1  4:17/K    9  
  103  (< 5)    170  Addison Garlove       Kentucky Country Day B                  21:37.1  4:19/K    8  
  104  (< 5)     63  Caleb Stinson         Beth Haven                              21:41.3  4:20/K   10  
  105     96    147  Angel Gonzalez        Jeffersontown                           21:46.2  4:21/K   12  
  106     97    122  Dain Elmore           Fern Creek B                            21:47.4  4:21/K   10  
  107     98    319  Hayden Detrich        Spencer County                          21:47.6  4:22/K   11  
  108     99     14  Michael Inman         Atherton B                              21:47.6  4:22/K   12  
  109    100    135  Levi Raymer           Fern Creek                              21:48.3  4:22/K   12  
  110    101    156  Carter Brown          Kentucky Country Day                    21:53.3  4:23/K   9   
  111    102    356  Ben Hyatt             Trinity (Louisville) B                  21:55.5  4:23/K    9  
  112    103      3  Michael Bogan         Atherton B                              22:11.1  4:26/K   10  
  113    104     97  Jacob McFall          Fairdale                                22:15.8  4:27/K    9  
  114  (< 5)     92  Hunter Gibson         Eminence                                22:17.9  4:28/K   10  
  115    105    102  Jude Powell           Fairdale                                22:18.2  4:28/K    9  
  116    106    350  Ethan Elmore          Trinity (Louisville) B                  22:19.7  4:28/K   10  
  117    107    336  Luke Mullins          Trimble County                          22:22.1  4:28/K    9  
  118    108    246  Corey Rose            Male C                                  22:25.8  4:29/K   12  
  119    109     33  Connor Whitham        Atherton B                              22:27.3  4:29/K   10  
  120    110     30  Michael Suttles-RafferAtherton B                              22:47.5  4:34/K    9  
  121  (> 7)    354  David Hensley         Trinity (Louisville) B                  22:47.7  4:34/K    9  
  122    111    362  Max Meredith          Trinity (Louisville) C                  22:56.7  4:35/K   10  
  123  (< 5)    201  Peter Zhang           Kentucky Country Day B                  23:06.1  4:37/K    9  
  124    112    320  Holden Detrich        Spencer County                          23:18.8  4:40/K    9  
  125    113    138  Ethan Sells           Fern Creek                              23:23.9  4:41/K   10  
  126    114     12  Carson Goodwin        Atherton                                23:25.5  4:41/K   10  
  127    115    340  Brayden Taylor        Trimble County                          23:43.7  4:45/K    9  
  128    116     79  Jacob Monteiro        Christian Educational Consortium        23:46.7  4:45/K    9  
  129    117    344  Jackson Bogel         Trinity (Louisville)                    23:49.5  4:46/K   11  
  130    118    107  Peyton Votaw          Fairdale                                23:53.0  4:47/K   11  
  131    119    321  Luis Garcia           Spencer County                          24:10.0  4:50/K    9  
  132  (> 7)    327  Austin Seebold        Spencer County                          24:20.0  4:52/K    9  
  133    120    148  Sabas Gonzalez        Jeffersontown                           24:25.7  4:53/K   10  
  134  (> 7)     45  Dylan Crook           Ballard High School                     24:26.5  4:53/K   11  
  135  (> 7)    369  Max Sherman           Trinity (Louisville) C                  24:41.3  4:56/K    9  
  136  (> 7)     58  Leo Shelby            Ballard High School                     24:43.0  4:57/K   10  
  137  (> 7)      2  Andy Black            Atherton B                              24:43.4  4:57/K    9  
  138    121    381  Ty High               Walden                                  24:43.9  4:57/K   11  
  139  (< 5)     67  Charles Degboe        Central B                               24:44.4  4:57/K   11  
  140    122     85  Aiden Baumer          DeSales                                 25:09.6  5:02/K   10  
  141    123     88  Ben Shellman          DeSales                                 25:11.1  5:02/K   10  
  142    124     87  Conner Peoples        DeSales                                 25:12.4  5:02/K    9  
  143  (> 7)    127  Sean Macpherson       Fern Creek B                            25:17.4  5:03/K    9  
  144  (> 7)    377  Alex Wright           Trinity (Louisville)                    25:22.6  5:05/K   10  
  145    125     86  Michael Delaney       DeSales                                 25:25.3  5:05/K   10  
  146    126    380  Ankit Halder          Walden                                  25:33.5  5:07/K   11  
  147  (> 7)     59  Andrew Teitel         Ballard High School                     25:45.4  5:09/K   10  
  148  (< 5)    312  LaDorien Leach        Seneca                                  26:33.7  5:19/K    9  
  149  (< 5)     95  Jake Dewboys          Fairdale B                              26:34.3  5:19/K    9  
  150    127     66  Nolan O'Donoghue      Fairdale                                28:02.3  5:36/K    9  
  151  (< 5)     69  Zane Heil             Central B                               28:23.7  5:41/K   11  
  152  (< 5)     94  Kaleb Shuff           Eminence                                28:44.5  5:45/K   10  
  153    128    218  Gavin Curby           Male C                                  29:38.3  5:56/K   11  
  154  (> 7)    105  Tim Trieu             Fairdale                                31:05.5  6:13/K   11  
  155  (< 5)    202  Nathan Bowling        Louisville Homeschool High Schoo B      31:09.1  6:14/K   10  
  156  (< 5)    206  Ezra Higdon           Louisville Homeschool High Schoo B      31:30.0  6:18/K    9  
  157  (< 5)    313  Dylan Mull            Seneca                                  32:08.9  6:26/K   10  



Overall Finish List - Boys

MS Boys 4K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   1291  Dylan Ellis           Northeast Striders                      14:41.8  3:40/K    8  
    2  (< 5)    953  Caden Cull            Jefferson County Traditional Mid        14:46.3  3:42/K    7  
    3      1    462  Jacob Hardin          Barret Traditional Middle School        14:57.5  3:44/K    8  
    4      2   1003  Isaac Clark           Kammerer Middle School                  15:01.3  3:45/K    7  
    5      3   1360  Nate Powers           Ramsey Middle School                    15:26.8  3:52/K    8  
    6  (< 5)   1513  Finn Thomas           St. Aloysius                            15:34.5  3:54/K    8  
    7  (< 5)   1296  Alex Paul             Northeast Striders                      15:38.9  3:55/K    8  
    8      4   1242  Sam Chandler          Noe Middle School                       15:40.4  3:55/K    7  
    9      5    463  Tedi Henderson        Barret Traditional Middle School        15:53.9  3:58/K    7  
   10      6   1274  Tate Sinclair         Noe Middle School                       15:57.0  3:59/K    8  
   11  (< 5)   1467  Elliott Crumbo        St. Albert the Great                    16:10.8  4:03/K    8  
   12      7   1355  Max Keith             Ramsey Middle School                    16:17.7  4:04/K    8  
   13  (< 5)   1622  Hunter Bachmann       Trimble County                          16:20.3  4:05/K    8  
   14      8    453  Connor Adams          Barret Traditional Middle School        16:22.2  4:06/K    8  
   15  (< 5)   1449  Sean O'Bryan          St. Agnes                               16:26.9  4:07/K    8  
   16      9    457  Presley Cundiff       Barret Traditional Middle School        16:33.8  4:08/K    6  
   17     10   1359  Ethan Pinnick         Ramsey Middle School                    16:34.0  4:09/K    8  
   18     11   1348  William Allen         Ramsey Middle School                    16:34.1  4:09/K    8  
   19     12   1356  Romaro Knight         Ramsey Middle School                    16:34.6  4:09/K    8  
   20     13   1078  Jed Hamilton          Louisville Home School                  16:36.1  4:09/K    6  
   21     14   1362  Trevor Rowles         Ramsey Middle School                    16:41.6  4:10/K    8  
   22     15   1060  Josiah Claunch        Louisville Home School                  16:43.1  4:11/K    8  
   23     16   1167  Matthew Holdener      Meyzeek Middle School                   16:44.7  4:11/K    8  
   24  (< 5)   1782  Jackson Ungar         Run4Life                                17:04.6  4:16/K   7   
   25     17   1002  Eli Clark             Kammerer Middle School                  17:08.8  4:17/K    6  
   26     18   1277  Nolan Stevens         Noe Middle School                       17:17.2  4:19/K    7  
   27  (< 5)   1625  Giovanni Martinez     Trimble County                          17:20.5  4:20/K    8  
   28     19   1012  Nicholas Holevas      Kammerer Middle School                  17:23.4  4:21/K    7  
   29     20   1179  Cooper Risinger       Meyzeek Middle School                   17:25.6  4:21/K    7  
   30     21   1010  Charlie Hafendorfer   Kammerer Middle School                  17:27.8  4:22/K    7  
   31     22   1018  Liam Quirk            Kammerer Middle School                  17:49.8  4:27/K    6  
   32     23   1169  Brady Jenkins         Meyzeek Middle School                   17:53.5  4:28/K    7  
   33     24   1365  Jacob Wood            Ramsey Middle School                    17:58.0  4:30/K    8  
   34     25   1380  Tyler Durham          South Oldham Middle School              17:58.3  4:30/K    7  
   35  (> 7)   1354  Ethan Hicks           Ramsey Middle School                    18:01.1  4:30/K    6  
   36  (< 5)   1783  Dashal Smothers       Run4Life                                18:08.6  4:32/K   7   
   37     26    456  Michael Coomes        Barret Traditional Middle School        18:13.3  4:33/K    8  
   38     27    479  William Stewert       Barret Traditional Middle School        18:16.5  4:34/K    7  
   39  (< 5)   1297  Hunter Raymond        Northeast Striders                      18:19.7  4:35/K    8  
   40  (> 7)   1357  Alex Morton           Ramsey Middle School                    18:24.3  4:36/K    7  
   41     28    475  Lincoln Richardson    Barret Traditional Middle School        18:33.8  4:38/K    6  
   42     29   1405  Logan Swinney         South Oldham Middle School              18:42.3  4:41/K    8  
   43     30   1233  Lachlan Barber        Noe Middle School                       18:42.4  4:41/K    7  
   44     31   1375  Aidan Brown           South Oldham Middle School              18:45.6  4:41/K    7  
   45     32   1172  Chase Matthews        Meyzeek Middle School                   18:45.9  4:41/K    7  
   46  (> 7)    465  Cole Johnson          Barret Traditional Middle School        18:47.2  4:42/K    8  
   47  (> 7)    474  Sam Pregliasco        Barret Traditional Middle School        18:50.1  4:43/K    8  
   48  (> 7)   1353  Cameron Herzog        Ramsey Middle School                    18:53.3  4:43/K    7  
   49     33   1173  Aaron McDonald        Meyzeek Middle School                   18:56.1  4:44/K    8  
   50     34   1258  Quinn Gulden          Noe Middle School                       18:59.3  4:45/K    7  
   51  (< 5)   1538  Zach Blincoe          St. Margaret Mary                       19:00.5  4:45/K    8  
   52     35   1246  Cooper Cummings       Noe Middle School                       19:05.2  4:46/K    7  
   53     36   1187  Jackson Willis        Meyzeek Middle School                   19:05.8  4:46/K    8  
   54  (< 5)   1484  Dubem Ozor            St. Albert the Great                    19:18.5  4:50/K    8  
   55     37   1061  Micah Claunch         Louisville Home School                  19:22.3  4:51/K    7  
   56     38   1162  Walter Rich           Meyzeek Middle School                   19:27.1  4:52/K   5   
   57     39   1399  Caeden Rairick        South Oldham Middle School              19:35.9  4:54/K    7  
   58  (> 7)    473  Jack Pollett          Barret Traditional Middle School        19:45.8  4:56/K    7  
   59     40   1398  Nate Powell           South Oldham Middle School              19:50.2  4:58/K    7  
   60     41   1243  Carter Cox            Noe Middle School                       19:51.4  4:58/K    7  
   61     42   1066  Zeb Dann              Louisville Home School                  19:56.2  4:59/K    8  
   62  (< 5)    985  Anthony Garcia        Johnson Traditional Middle Schoo        20:04.0  5:01/K    8  
   63  (< 5)    994  Jaedon Saling         Johnson Traditional Middle Schoo        20:07.9  5:02/K    8  
   64     43   1385  Jake James            South Oldham Middle School              20:10.0  5:03/K    7  
   65  (> 7)   1183  Josh Siegwald         Meyzeek Middle School                   20:15.3  5:04/K    8  
   66  (< 5)   1571  Maddex Ulanowski      St. Margaret Mary                       20:19.7  5:05/K    8  
   67     44   1021  Xander Rothrock       Kammerer Middle School                  20:20.0  5:05/K    7  
   68     45   1401  Kaiden Same           South Oldham Middle School              20:21.3  5:05/K    8  
   69     46   1007  Cayden Duncan         Kammerer Middle School                  20:21.6  5:05/K    8  
   70  (< 5)   1472  George Givens         St. Albert the Great                    20:23.1  5:06/K    8  
   71  (> 7)   1240  Andrew Carothers      Noe Middle School                       20:43.2  5:11/K    7  
   72  (> 7)   1023  Sam Trapp             Kammerer Middle School                  20:53.0  5:13/K    6  
   73  (> 7)   1383  Beau Hoffman          South Oldham Middle School              21:05.2  5:16/K    8  
   74     47   1090  Tyler Ottersbach      Louisville Home School                  21:12.7  5:18/K    8  
   75  (< 5)   1559  Luke Pawlak           St. Margaret Mary                       21:22.9  5:21/K    7  
   76  (< 5)    989  Matthew Mattingly     Johnson Traditional Middle Schoo        21:47.9  5:27/K    7  



Overall Finish List - Boys

MS Open 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   1425  Joseph Deck           St. Agnes                               12:36.8  4:12/K    8  
    2      2   1463  Nick Zoglman          St. Agnes                               12:53.2  4:18/K    8  
    3  (< 5)    471  Noah Olson            Barret Traditional Middle School        13:01.0  4:20/K    7  
    4      3   1420  Graham Brown          St. Agnes                               13:12.2  4:24/K    7  
    5      4   1430  Jackson Elstner       St. Agnes                               13:23.5  4:28/K    7  
    6  (< 5)   1189  Alex Yang             Meyzeek Middle School B                 13:59.9  4:40/K    7  
    7      5   1015  Will Matheis          Kammerer Middle School                  14:03.2  4:41/K    7  
    8  (< 5)   1522  Sterling Chase        St. Leonard                             14:05.4  4:42/K    8  
    9      6   1413  James Bidwell         St. Agnes                               14:07.4  4:42/K    8  
   10      7    999  Carter Beam           Kammerer Middle School                  14:10.5  4:44/K    6  
   11  (< 5)   1027  Spencer Caple         Lassiter Middle School                  14:26.4  4:49/K    7  
   12      8   1001  PJ Chin               Kammerer Middle School                  15:02.3  5:01/K    6  
   13      9   1247  Kensley Davis         Noe Middle School B                     15:05.0  5:02/K    8  
   14  (< 5)   1157  Rayyan Arif           Meyzeek Middle School B                 15:17.1  5:06/K    7  
   15  (< 5)   1159  Gaurav Barve          Meyzeek Middle School B                 15:18.9  5:06/K    7  
   16     10   1411  Nick Barker           St. Agnes                               15:18.9  5:06/K    7  
   17     11   1272  Zach Petti            Noe Middle School B                     15:23.2  5:08/K    8  
   18     12   1005  Aidan DeSanctis       Kammerer Middle School                  15:35.6  5:12/K    8  
   19  (< 5)   1394  Trey McGonnell        South Oldham Middle School              16:26.4  5:29/K    7  
   20     13   1269  Trevor Morris         Noe Middle School B                     16:27.7  5:29/K    7  
   21  (< 5)   1156  Ryan Abell            Meyzeek Middle School B                 16:41.0  5:34/K    7  
   22  (< 5)   1504  Benjamin Doyle        St. Aloysius                            17:00.7  5:40/K    7  
   23     14   1238  George Burke          Noe Middle School B                     17:04.0  5:41/K    7  
   24     15   1252  Ryne English          Noe Middle School B                     17:05.0  5:42/K    7  
   25  (< 5)    472  Kade Ousley           Barret Traditional Middle School        17:20.1  5:47/K    7  
   26  (< 5)   1395  Terry Meredith        South Oldham Middle School              17:22.0  5:47/K    7  
   27     16   1009  Micah Ghiassi         Kammerer Middle School                  17:27.8  5:49/K    8  
   28     17   1014  Botond Krizsan        Kammerer Middle School                  17:28.9  5:50/K    6  
   29     18   1022  Aleksander Siats      Kammerer Middle School                  17:33.7  5:51/K    6  
   30  (> 7)   1024  James Vaughn          Kammerer Middle School                  19:58.1  6:39/K    7  
   31     19   1248  Matthew Davis         Noe Middle School B                     20:02.0  6:41/K    8  



Overall Finish List - Boys

6 and Under Boys 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1    858  Eli Green             Goshen Elementary                       11:35.1  3:52/K    5  
    2      2    908  Austin Sears          Goshen Elementary                       11:49.0  3:56/K    4  
    3  (< 5)   1778  Cameron Gwaltney      Tiger Sharks                            11:50.2  3:57/K   6   
    4  (< 5)   1776  Mason Saunders        Tiger Sharks                            11:54.5  3:58/K   5   
    5      3    880  Ryson Maley           Goshen Elementary                       11:55.7  3:59/K    5  
    6      4   1161  Wes Cameron           Meyzeek Middle School                   12:04.4  4:01/K    6  
    7      5    654  Jayvion James         Chancey Elementary                      12:05.8  4:02/K    5  
    8  (< 5)   1469  Jacob Early           St. Albert the Great                    12:09.8  4:03/K    5  
    9      6   1284  Sullivan Yaden        Noe Middle School                       12:09.8  4:03/K    6  
   10      7    605  Ethan Brown           Centerfield Elementary School           12:10.3  4:03/K    5  
   11      8    892  Conner Nesmith        Goshen Elementary                       12:17.4  4:06/K    5  
   12      9   1400  Ryder Roberson        South Oldham Middle School              12:21.7  4:07/K    6  
   13  (< 5)   1292  Zion Green            Northeast Striders                      12:26.1  4:09/K    5  
   14     10   1389  Henry Koller          South Oldham Middle School              12:29.0  4:10/K    6  
   15  (< 5)   1423  Nolan Crider          St. Agnes                               12:29.0  4:10/K    5  
   16  (< 5)   1779  Davis Cunnigham       Tiger Sharks                            12:48.7  4:16/K   5   
   17     11   1234  Hayden Beckley        Noe Middle School                       12:48.7  4:16/K    6  
   18     12   1086  George Mudd           Louisville Home School                  12:50.0  4:17/K    6  
   19     13   1397  Rick Mshindi          South Oldham Middle School              12:51.1  4:17/K    6  
   20  (< 5)   1433  James George          St. Agnes                               12:52.7  4:18/K    6  
   21     14   1079  Luke Hamilton         Louisville Home School                  13:03.6  4:21/K    8  
   22     15    864  Henry Howard          Goshen Elementary                       13:05.4  4:22/K    5  
   23  (< 5)    957  Heuston Gardner       Jefferson County Traditional Mid        13:05.9  4:22/K    6  
   24     16    755  Michiah Anthony       Eisenhower Elementary School            13:07.5  4:23/K    3  
   25  (< 5)   1475  Adam Hughes           St. Albert the Great                    13:10.3  4:23/K    5  
   26     17    608  Jake Dillon           Centerfield Elementary School           13:11.5  4:24/K    4  
   27     18   1165  Bryce Hamilton        Meyzeek Middle School                   13:11.7  4:24/K    6  
   28     19    844  Daxton Copeland       Goshen Elementary                       13:17.9  4:26/K    5  
   29     20   1062  Sammy Claunch         Louisville Home School                  13:18.0  4:26/K    5  
   30  (< 5)   1451  James Pape            St. Agnes                               13:21.5  4:27/K    6  
   31     21   1639  Tyler Baker           Tully Elementary                        13:21.7  4:27/K    5  
   32     22   1180  Nick Sanders          Meyzeek Middle School                   13:27.1  4:29/K    6  
   33     23    910  Ryan Seely            Goshen Elementary                       13:27.9  4:29/K    5  
   34     24    634  Graham Springston     Centerfield Elementary School           13:28.4  4:29/K    4  
   35  (> 7)    901  Ben Rubenstein        Goshen Elementary                       13:29.8  4:30/K    5  
   36  (< 5)   1777  Brady Sullivan        Tiger Sharks                            13:33.4  4:31/K   6   
   37     25   1281  Jackson Taylor        Noe Middle School                       13:36.9  4:32/K    6  
   38  (< 5)    943  Graham Pearl          Hite                                    13:38.3  4:33/K    5  
   39  (< 5)    960  Ryan Holmes           Jefferson County Traditional Mid        13:40.2  4:33/K    6  
   40  (< 5)   1460  Vincent Yochum        St. Agnes                               13:41.9  4:34/K    5  
   41     26    699  Kaleb Hall            Chenoweth Elementary School             13:44.1  4:35/K    5  
   42     27    978  Isaac Carnes          Johnson Traditional Middle Schoo        13:45.0  4:35/K    6  
   43  (< 5)   1616  Evan Klein            St. Raphael                             13:46.4  4:35/K    6  
   44     28    504  Luke Goldsmith        Bates Elementary                        13:46.5  4:36/K    5  
   45  (< 5)   1781  Jack Frederick        Run4Life                                13:51.5  4:37/K   6   
   46     29   1384  Lucas Hutchcraft      South Oldham Middle School              13:53.3  4:38/K    6  
   47     30    671  Chris Peacock         Chancey Elementary                      13:53.7  4:38/K    5  
   48     31   1674  Aiden Jenkins         Tully Elementary                        13:54.3  4:38/K    5  
   49  (< 5)    955  Brady Filippazzo      Jefferson County Traditional Mid        13:56.2  4:39/K    6  
   50     32   1178  Thomas Raymond        Meyzeek Middle School                   14:06.2  4:42/K    6  
   51  (< 5)    841  Isaac Cameron         Goshen Elementary B                     14:10.3  4:43/K    5  
   52  (< 5)    912  William Seitz         Goshen Elementary B                     14:15.9  4:45/K    5  
   53  (< 5)   1620  Haydon Spears         St. Raphael                             14:18.3  4:46/K    6  
   54     33   1376  Brock Buckman         South Oldham Middle School              14:19.9  4:47/K    6  
   55     34    976  Xavier Allen          Johnson Traditional Middle Schoo        14:20.5  4:47/K    6  
   56     35    484  Colin Anselmo         Bates Elementary                        14:22.8  4:48/K    5  
   57     36    690  Paxton Cook           Chenoweth Elementary School             14:24.4  4:48/K    5  
   58     37    993  Austin Ross           Johnson Traditional Middle Schoo        14:26.8  4:49/K    6  
   59     38    516  Eric Lea              Bates Elementary                        14:29.1  4:50/K    5  
   60  (< 5)    914  Payton Smith          Goshen Elementary B                     14:30.3  4:50/K    5  
   61     39    704  Sam Ice               Chenoweth Elementary School             14:32.4  4:51/K    5  
   62     40   1387  Colin Kessinger       South Oldham Middle School              14:34.5  4:52/K    6  
   63     41    758  Parker Caple          Eisenhower Elementary School            14:42.0  4:54/K    5  
   64  (> 7)    866  Zachary Isbell        Goshen Elementary                       14:46.6  4:56/K    5  
   65     42   1409  Owen Wells            South Oldham Middle School              14:46.7  4:56/K    6  
   66     43   1028  Rowen Baker           Little Flock Christian Academy C        14:49.2  4:56/K    6  
   67  (> 7)   1393  Thomas McGonnell      South Oldham Middle School              14:54.9  4:58/K    6  
   68  (< 5)   1201  Troy Lasick           Middletown Elementary                   14:56.8  4:59/K    0  
   69     44    717  Grayson Nase          Chenoweth Elementary School             15:01.7  5:01/K    5  
   70  (< 5)    927  Riley Gnagy           Hite                                    15:02.8  5:01/K    5  
   71     45    800  Chase Woosley         Eisenhower Elementary School            15:03.6  5:01/K    5  
   72     46    630  Reece Salyer          Centerfield Elementary School           15:05.0  5:02/K    4  
   73     47   1237  Trenton Brown         Noe Middle School                       15:08.3  5:03/K    6  
   74     48    663  Lawrence McKinney     Chancey Elementary                      15:10.8  5:04/K    5  
   75  (> 7)    893  James Nettles         Goshen Elementary                       15:11.3  5:04/K    5  
   76  (< 5)   1630  Liam Taylor           Trimble County                          15:12.2  5:04/K    5  
   77     49   1271  William O'Shea        Noe Middle School                       15:15.0  5:05/K    6  
   78     50   1043  Jaxon Morris          Little Flock Christian Academy C        15:24.6  5:08/K    6  
   79     51    981  William Devore        Johnson Traditional Middle Schoo        15:27.9  5:09/K    6  
   80  (> 7)   1374  Quin Brice            South Oldham Middle School              15:28.7  5:10/K    6  
   81     52   1708  Ian Walker            Tully Elementary                        15:28.8  5:10/K    5  
   82  (< 5)   1615  Brendan Edelen        St. Raphael                             15:31.4  5:10/K    6  
   83     53    520  Conner Marks          Bates Elementary                        15:31.8  5:11/K    5  
   84  (< 5)   1343  Brady Willison        Norton Elementary                       15:32.4  5:11/K    3  
   85  (< 5)   1344  Mclain Willison       Norton Elementary                       15:32.5  5:11/K    5  
   86  (< 5)   1342  Wyatt Willis          Norton Elementary                       15:42.3  5:14/K    5  
   87     54    697  Eli Grazdinskas       Chenoweth Elementary School             15:48.4  5:16/K    5  
   88     55   1182  Dylan Shelley         Meyzeek Middle School                   15:53.3  5:18/K    6  
   89     56   1701  Quinn Shean           Tully Elementary                        15:54.3  5:18/K    7  
   90  (< 5)   1202  Clayton Mushlin       Middletown Elementary                   15:59.9  5:20/K    0  
   91     57    617  Abel Guerra-Rivera    Centerfield Elementary School           16:01.1  5:20/K    4  
   92     58    650  Cordafi Harris        Chancey Elementary                      16:05.0  5:22/K    5  
   93  (< 5)    838  Jackson Brasel        Goshen Elementary B                     16:06.4  5:22/K    5  
   94     59    987  Trevor Kaiser         Johnson Traditional Middle Schoo        16:08.6  5:23/K    6  
   95     60    498  Elijah Downey         Bates Elementary                        16:12.5  5:24/K    5  
   96     61    762  Jackson Cummings      Eisenhower Elementary School            16:14.0  5:25/K    5  
   97     62    730  Tannon Soeder         Chenoweth Elementary School             16:20.3  5:27/K    5  
   98  (< 5)   1510  Matthew Pinotti       St. Aloysius                            16:21.2  5:27/K    6  
   99     63    686  Emmet Avalon          Chenoweth Elementary School             16:27.6  5:29/K    5  
  100     64   1033  Lukas Esser           Little Flock Christian Academy C        16:32.3  5:31/K    6  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (> 7)   1403  Ryan Schock           South Oldham Middle School              16:36.6  5:32/K    6  
  102     65   1083  Hayden King           Louisville Home School                  16:41.9  5:34/K    6  
  103  (< 5)   1241  Javier Case           Noe Middle School B                     16:42.2  5:34/K    6  
  104  (< 5)   1493  Luke Thomas           St. Albert the Great                    16:42.4  5:34/K    6  
  105  (< 5)   1614  Boston Cissell        St. Raphael                             16:47.2  5:36/K    6  
  106  (< 5)   1754  Joshua Martinez       Wilder Elementary School                16:56.0  5:39/K    5  
  107     66    624  Carter Mayes          Centerfield Elementary School           17:03.0  5:41/K    5  
  108  (< 5)   1549  Evan Harris           St. Margaret Mary                       17:10.7  5:44/K    5  
  109     67    995  Ethan Shaw            Johnson Traditional Middle Schoo        17:22.6  5:48/K    6  
  110  (< 5)    988  Xavier Mansfield      Johnson Traditional Middle Schoo B      17:35.6  5:52/K    6  
  111  (< 5)    979  Maddox Caudill        Johnson Traditional Middle Schoo B      18:06.4  6:02/K    6  
  112     68   1259  Andrew Harrison       Noe Middle School                       18:26.5  6:09/K    6  
  113     69   1696  Zavier Pool           Tully Elementary                        18:27.9  6:09/K    5  
  114     70    615  Baleon Dykes          Centerfield Elementary School           18:29.8  6:10/K    2  
  115  (< 5)   1494  Liam Wahl             St. Albert the Great                    18:33.7  6:11/K    6  
  116  (< 5)   1604  Gavin Schmidlapp      St. Matthews Elementary                 18:39.3  6:13/K    5  
  117  (< 5)   1556  Will Legere           St. Margaret Mary                       18:40.6  6:14/K    6  
  118     71   1045  Ben Riedel            Little Flock Christian Academy C        18:42.2  6:14/K    6  
  119  (< 5)   1596  Andrew Newman         St. Matthews Elementary                 19:02.7  6:21/K    0  
  120  (< 5)   1740  Trevor Goff           Wilder Elementary School                19:08.2  6:23/K    5  
  121     72    802  Chance Young          Eisenhower Elementary School            19:22.5  6:28/K    5  
  122     73    796  Braxton Weatherly     Eisenhower Elementary School            19:32.8  6:31/K    5  
  123  (< 5)   1537  Bennett Babin         St. Margaret Mary                       19:45.3  6:35/K    5  
  124     74    779  Josh Oliver           Eisenhower Elementary School            19:55.1  6:38/K    5  
  125     75    673  Elijah Polston        Chancey Elementary                      20:05.8  6:42/K    5  
  126  (< 5)   1601  Curtis Rapp           St. Matthews Elementary                 20:23.9  6:48/K    5  
  127     76   1254  Wyatt Fite            Noe Middle School                       20:25.1  6:48/K    6  
  128     77   1073  Cole Frederick        Louisville Home School                  21:30.0  7:10/K    6  
  129     78   1036  Joseph Foreman        Little Flock Christian Academy C        21:52.8  7:18/K    5  
  130  (< 5)   1088  Lucas Myers           Louisville Home School" B"              21:57.0  7:19/K    5  
  131     79   1059  Asher Chavez          Louisville Home School                  22:25.4  7:28/K    6  
  132     80   1035  Jake Floyd            Little Flock Christian Academy C        23:51.6  7:57/K    5  
  133  (< 5)   1627  Jeffrey Tackett       Trimble County                          24:29.7  8:10/K    5  
   DQ     DQ    658  Simon Kessinger       Chancey Elementary                      12:17.3  4:06/K    5  
   DQ     DQ    964  Aden Medina           Jefferson County Traditional Mid        20:28.5  6:50/K    6  
   DQ     DQ   1517  Robert Wolf           St. Aloysius                            20:15.7  6:45/K    5  
   DQ     DQ   1726  Luke Ashley           Wilder Elementary School                12:13.0  4:04/K    5  
   DQ     DQ   1744  Carter Humble         Wilder Elementary School                12:13.5  4:05/K    5  



Overall Finish List - Boys

6 and Under Girls 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)    539  Bo Payne              Bates Elementary                        17:57.3  3:43/K    1  



Overall Finish List - Boys

6 and Under Mixed Open 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   1535  Liam Walsh            St. Leonard                             13:36.0  4:32/K    6  
    2      2   1426  Everett Derrick       St. Agnes                               14:02.9  4:41/K    5  
    3  (< 5)    821  Joey Reed             Eminence                                14:05.0  4:42/K    5  
    4      3   1448  Jack O'Bryan          St. Agnes                               14:17.0  4:46/K    5  
    5      4   1453  Jacob Ray             St. Agnes                               14:17.0  4:46/K    5  
    6      5   1532  Caiden Silver         St. Leonard                             14:24.7  4:48/K    5  
    7  (< 5)   1382  Karter Graves         South Oldham Middle School              14:46.5  4:56/K    6  
    8      6   1422  Jack Clifford         St. Agnes                               14:50.5  4:57/K    5  
    9      7   1521  Nelson Chase          St. Leonard                             14:57.0  4:59/K    5  
   10  (< 5)    454  Kellen Aphaivongs     Barret Traditional Middle School        15:01.6  5:01/K    6  
   11  (< 5)    578  Brayden Gardner       Carter Traditional Elementary Sc        15:17.8  5:06/K    5  
   12      8   1450  Henry Pape            St. Agnes                               15:28.0  5:09/K    6  
   13      9   1431  Lucas Flynn           St. Agnes                               15:51.6  5:17/K    5  
   14  (< 5)   1410  Cooper Yann           South Oldham Middle School              16:01.6  5:21/K    6  
   15     10   1436  Jacob Hettinger       St. Agnes                               16:36.0  5:32/K    5  
   16     11   1527  Davis Mobley          St. Leonard                             16:39.6  5:33/K    5  
   17  (< 5)   1151  Jaykumar Soni         Lowe Elementary School                  16:45.6  5:35/K    5  
   18  (> 7)   1421  John Lucian Brown     St. Agnes                               16:54.4  5:38/K    5  
   19  (< 5)    477  Ryan Schade           Barret Traditional Middle School        17:04.6  5:42/K    6  
   20  (< 5)    815  Austin Landers        Eminence                                17:13.0  5:44/K    6  
   21  (< 5)   1100  Jiho Ahn              Lowe Elementary School                  17:30.1  5:50/K    5  
   22  (< 5)    459  Gabriel Gerstorff     Barret Traditional Middle School        17:49.7  5:57/K    6  
   23  (> 7)   1442  Judah Lorenz          St. Agnes                               18:42.6  6:14/K    6  
   24  (< 5)   1392  Austin Martin         South Oldham Middle School              19:29.3  6:30/K    6  
   25  (< 5)   1251  Rehaan Egbert         Noe Middle School B                     19:52.6  6:38/K    6  
   26     12   1524  Sal Denardo           St. Leonard                             20:02.7  6:41/K    5  
   27     13   1518  Conner Bush           St. Leonard                             22:32.5  7:31/K    6  
   28  (> 7)   1462  Matt Zoglman          St. Agnes                               23:02.3  7:41/K    5  
   29  (< 5)   1264  Kyle Lawson           Noe Middle School B                     23:30.5  7:50/K    6  
   30  (< 5)    470  Ethan Nanni           Barret Traditional Middle School        27:37.4  9:12/K    6  



Overall Finish List - Boys

4th and Under Boys 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   1673  Eli Hynes             Tully Elementary                         7:36.8  3:48/K    4  
    2      2   1209  Kix Verbroekken       Middletown Elementary                    7:43.2  3:52/K    0  
    3  (< 5)   1775  Michael Chapman       Tiger Sharks                             7:48.2  3:54/K    3  
    4      3   1117  Mason Ellis           Lowe Elementary School                   7:49.1  3:55/K    3  
    5      4    916  Jonah Terry           Goshen Elementary                        7:57.6  3:59/K    3  
    6  (< 5)   1784  Will Cameron          Dunn Elem                                8:01.7  4:01/K    4  
    7      5    854  Levi Gay              Goshen Elementary                        8:04.5  4:02/K    4  
    8      6    868  Landon Johnson        Goshen Elementary                        8:16.0  4:08/K    4  
    9      7    859  Ryland Hans           Goshen Elementary                        8:35.0  4:18/K    4  
   10      8   1761  Shelby Meyer          Wilder Elementary School                 8:35.8  4:18/K    4  
   11      9    869  Riley Johnson         Goshen Elementary                        8:39.5  4:20/K    4  
   12     10    875  Chase Knight          Goshen Elementary                        8:41.8  4:21/K    4  
   13     11   1568  Cody Seymour          St. Margaret Mary                        8:42.0  4:21/K    4  
   14     12    923  Gavin Brown           Hite                                     8:43.4  4:22/K    4  
   15     13   1766  Weston Rosenbalm      Wilder Elementary School                 8:44.5  4:22/K    4  
   16     14   1553  Carson Kreis          St. Margaret Mary                        8:45.2  4:23/K    4  
   17     15   1651  Porter Coyle          Tully Elementary                         8:45.6  4:23/K    4  
   18     16    876  Ethan Lare            Goshen Elementary                        8:46.3  4:23/K    3  
   19     17   1591  Atticus Millenthal    St. Matthews Elementary                  8:48.3  4:24/K    0  
   20     18    698  Ryan Grazdinskas      Chenoweth Elementary School              8:49.1  4:25/K    3  
   21     19   1584  Lucas Kling           St. Matthews Elementary                  8:49.2  4:25/K    3  
   22     20    696  Jackson Furdak        Chenoweth Elementary School              8:49.6  4:25/K    4  
   23     21    485  Jase Anselmo          Bates Elementary                         8:51.1  4:26/K    4  
   24  (< 5)   1293  Beckett Gunderson     Northeast Striders                       8:51.4  4:26/K    4  
   25     22   1316  Evan Hammond          Norton Elementary                        8:54.1  4:27/K    4  
   26     23   1679  Pete Ledford          Tully Elementary                         8:55.7  4:28/K    4  
   27  (> 7)    857  Jackson Gray          Goshen Elementary                        8:55.9  4:28/K    3  
   28     24   1150  Max Sommer            Lowe Elementary School                   8:58.8  4:29/K    3  
   29     25    565  Jayvyn Beckham        Carter Traditional Elementary Sc         8:59.0  4:30/K    4  
   30     26    715  Gabe Mumford          Chenoweth Elementary School              8:59.2  4:30/K    4  
   31     27    737  Thomas Theobald       Chenoweth Elementary School              8:59.4  4:30/K    4  
   32     28   1053  Lukas Arnold          Louisville Home School" B"               9:00.9  4:30/K    4  
   33     29   1309  Scout Conley          Norton Elementary                        9:01.5  4:31/K    3  
   34     30   1643  Michael Burns         Tully Elementary                         9:09.4  4:35/K    4  
   35     31   1577  Miles Crawford        St. Matthews Elementary                  9:13.0  4:37/K    0  
   36     32   1138  Damian Luna           Lowe Elementary School                   9:14.6  4:37/K    3  
   37     33    582  Levi James            Carter Traditional Elementary Sc         9:15.2  4:38/K    3  
   38     34   1608  Cruz Simpson          St. Matthews Elementary                  9:15.6  4:38/K    1  
   39     35   1611  Emery Tremayne        St. Matthews Elementary                  9:15.6  4:38/K    0  
   40     36   1192  Logan Cissell         Middletown Elementary                    9:16.1  4:38/K    4  
   41     37   1774  Malcolm Woodson       Wilder Elementary School                 9:17.4  4:39/K    3  
   42  (> 7)    839  Logan Brodsky         Goshen Elementary                        9:18.3  4:39/K    3  
   43     38   1124  Alex Gray             Lowe Elementary School                   9:21.1  4:41/K    4  
   44     39    609  Cooper Doyle          Centerfield Elementary School            9:22.4  4:41/K    4  
   45     40   1104  Boone Anderson        Lowe Elementary School                   9:23.4  4:42/K    3  
   46     41   1747  Patrick Lannon        Wilder Elementary School                 9:26.4  4:43/K    4  
   47     42   1140  Malachi Meacham       Lowe Elementary School                   9:26.6  4:43/K    3  
   48  (< 5)   1371  Nathan Stocker        Sayers Classical Academy                 9:28.0  4:44/K    2  
   49     43   1112  Edwin Cantor          Lowe Elementary School                   9:28.8  4:44/K    1  
   50     44    567  Jonathan Berger       Carter Traditional Elementary Sc         9:28.9  4:44/K    2  
   51     45   1665  Caleb Hartlage        Tully Elementary                         9:29.2  4:45/K    3  
   52     46   1341  Silas Wathen          Norton Elementary                        9:30.1  4:45/K    3  
   53     47    519  Maxwell Ludwick       Bates Elementary                         9:30.5  4:45/K    4  
   54     48   1303  Nathan Cease          Norton Elementary                        9:32.9  4:46/K    2  
   55     49   1032  James Esser           Little Flock Christian Academy C         9:33.2  4:47/K    3  
   56     50    521  Jaxon Marler          Bates Elementary                         9:33.3  4:47/K    4  
   57     51   1711  Henley Whithem        Tully Elementary                         9:34.9  4:47/K    3  
   58     52   1567  Clayton Scott         St. Margaret Mary                        9:35.5  4:48/K    4  
   59     53    739  Niko Troutt           Chenoweth Elementary School              9:36.2  4:48/K    4  
   60     54    792  Sam Stone             Eisenhower Elementary School             9:36.9  4:48/K    3  
   61     55   1684  Preston Mattingly     Tully Elementary                         9:39.5  4:50/K    4  
   62     56   1094  Ian Robertson         Louisville Home School" B"               9:40.0  4:50/K    3  
   63     57   1749  James Love            Wilder Elementary School                 9:40.3  4:50/K    4  
   64     58    660  Peyton Knight         Chancey Elementary                       9:42.4  4:51/K    4  
   65     59   1097  Evan Sutherland       Louisville Home School" B"               9:44.6  4:52/K    3  
   66     60    483  Ryker Andres          Bates Elementary                         9:45.6  4:53/K    2  
   67     61    581  Ashton Holliman       Carter Traditional Elementary Sc         9:48.2  4:54/K    4  
   68     62   1758  Luke Metzmeire        Wilder Elementary School                 9:49.0  4:55/K    2  
   69     63    488  Noah Banks            Bates Elementary                         9:49.6  4:55/K    2  
   70     64    946  Jack Tindall          Hite                                     9:50.4  4:55/K    4  
   71  (> 7)   1103  Bryton Allain         Lowe Elementary School                   9:50.6  4:55/K    1  
   72     65    937  Kyler King            Hite                                     9:54.6  4:57/K    4  
   73     66   1203  Siddh Pathak          Middletown Elementary                    9:55.0  4:58/K    4  
   74  (< 5)    337  Hudson Gent           Trimble County                           9:56.1  4:58/K   4   
   75     67    554  Brayden Walls         Bates Elementary                         9:57.5  4:59/K    2  
   76     68    945  Ryan Sanders          Hite                                     9:59.3  5:00/K    3  
   77     69   1046  Jonathan Riedel       Little Flock Christian Academy C        10:00.0  5:00/K    3  
   78  (> 7)   1155  Sasha Wolek           Lowe Elementary School                  10:00.0  5:00/K    2  
   79  (> 7)   1143  Joshua Nazarkewich    Lowe Elementary School                  10:02.9  5:01/K    4  
   80  (> 7)   1687  Collin Medley         Tully Elementary                        10:06.2  5:03/K    4  
   81     70    672  Titus Phillips        Chancey Elementary" B"                  10:09.2  5:05/K    3  
   82     71    692  Micah Drake           Chenoweth Elementary School             10:09.3  5:05/K    4  
   83     72    759  Trentin Crady         Eisenhower Elementary School            10:09.4  5:05/K    2  
   84  (< 5)   1366  Levi Bentsen          Sayers Classical Academy                10:10.7  5:05/K    2  
   85     73   1063  Boaz Dann             Louisville Home School" B"              10:12.7  5:06/K    4  
   86     74    576  Jameson Fowler        Carter Traditional Elementary Sc        10:14.2  5:07/K    2  
   87     75    710  Griff McLaren         Chenoweth Elementary School             10:16.3  5:08/K    3  
   88     76    786  Noah Seow             Eisenhower Elementary School            10:18.2  5:09/K    2  
   89  (> 7)    732  Owen Sorrell          Chenoweth Elementary School             10:25.6  5:13/K    3  
   90     77    653  Tyler Horsley         Chancey Elementary" B"                  10:26.2  5:13/K    4  
   91     78   1302  John Calabrese        Norton Elementary                       10:26.5  5:13/K    3  
   92     79   1318  Venthum Hapuarachchi  Norton Elementary                       10:26.8  5:13/K    3  
   93  (< 5)   1512  Mason Sauerbeck       St. Aloysius                            10:28.6  5:14/K    2  
   94     80    655  Jason Jenkins         Chancey Elementary                      10:29.8  5:15/K    3  
   95     81    555  Owen Wheeler          Bates Elementary                        10:30.9  5:15/K    2  
   96  (> 7)   1693  Beckett Petkovic      Tully Elementary                        10:35.3  5:18/K    2  
   97     82    589  Harrison Priddy       Carter Traditional Elementary Sc        10:35.5  5:18/K    2  
   98     83   1753  Benjamin Martinez     Wilder Elementary School                10:38.0  5:19/K    2  
   99     84    580  Jackson Groft         Carter Traditional Elementary Sc        10:38.2  5:19/K    3  
  100     85   1029  Elijah Cannon         Little Flock Christian Academy C        10:39.5  5:20/K    3  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     86   1070  Worth DeWees          Louisville Home School" B"              10:40.7  5:20/K    4  
  102  (< 5)    637  Devin Anthony Miller  Chancey Elementary C                    10:41.1  5:21/K    4  
  103  (< 5)   1367  Samuel Bentsen        Sayers Classical Academy                10:41.7  5:21/K    4  
  104  (> 7)   1752  Kaden Lowry           Wilder Elementary School                10:42.4  5:21/K    4  
  105     87    652  Bauer Hobbs           Chancey Elementary                      10:43.3  5:22/K    3  
  106     88   1328  Aryan Patel           Norton Elementary                       10:44.2  5:22/K    4  
  107  (< 5)   1286  Hardy Black           Northeast Striders                      10:45.5  5:23/K    0  
  108  (> 7)   1738  Mason Gilbert         Wilder Elementary School                10:46.8  5:23/K    3  
  109  (> 7)    579  Eli Gardner           Carter Traditional Elementary Sc        10:47.8  5:24/K    2  
  110  (> 7)   1305  Brayden Chappell      Norton Elementary                       10:48.8  5:24/K    4  
  111     89    770  Miles Graves          Eisenhower Elementary School            10:50.9  5:25/K    2  
  112  (> 7)   1750  Cole Lowry            Wilder Elementary School                10:54.0  5:27/K    2  
  113     90    769  Ryan Forcht           Eisenhower Elementary School            10:54.4  5:27/K    2  
  114  (> 7)    590  Jett Rader            Carter Traditional Elementary Sc        10:58.5  5:29/K    3  
  115     91   1190  Ben Billiter          Middletown Elementary                   10:59.7  5:30/K    0  
  116  (> 7)   1340  Ryan Wachsman         Norton Elementary                       11:05.0  5:33/K    3  
  117     92   1593  Khaled Mused          St. Matthews Elementary                 11:13.9  5:37/K    3  
  118     93   1199  Eason Haley           Middletown Elementary                   11:19.1  5:40/K    3  
  119     94   1204  Henry Purcell         Middletown Elementary                   11:20.2  5:40/K    3  
  120     95    781  Audie Pressley        Eisenhower Elementary School            11:24.1  5:42/K    2  
  121     96    798  William Weihe         Eisenhower Elementary School            11:27.2  5:44/K    3  
  122     97    921  Nicolai Arens         Hite                                    11:27.8  5:44/K    3  
  123     98    940  Zac Martin            Hite                                    11:29.6  5:45/K    4  
  124     99   1542  Joseph Erdman         St. Margaret Mary                       11:31.3  5:46/K    4  
  125  (< 5)    332  Billy Tackett         Trimble County                          11:34.3  5:47/K   4   
  126    100    674  Elijah Railey         Chancey Elementary                      11:36.7  5:48/K    4  
  127    101   1729  Caleb Bowels          Wilder Elementary School" B"            11:38.6  5:49/K    2  
  128    102    926  Parth Dhande          Hite                                    11:40.9  5:50/K    4  
  129    103    657  Oliver Kell           Chancey Elementary" B"                  11:46.0  5:53/K    4  
  130    104    612  Jack Dulmage          Centerfield Elementary School           11:46.4  5:53/K    1  
  131  (> 7)    529  Jake Minervino        Bates Elementary                        12:00.4  6:00/K    4  
  132    105   1052  Trinity Anderson      Louisville Home School" B"              12:05.9  6:03/K    2  
  133    106    635  Nicolas Vazquez       Centerfield Elementary School           12:07.0  6:04/K    3  
  134    107   1757  James Metzmeier       Wilder Elementary School" B"            12:08.1  6:04/K    0  
  135    108    675  Marco Rivas           Chancey Elementary                      12:18.0  6:09/K    3  
  136    109    682  Justin Vessels        Chancey Elementary" B"                  12:20.0  6:10/K    4  
  137    110   1743  Noah Hill             Wilder Elementary School" B"            12:24.0  6:12/K    1  
  138    111    666  Shawn Metcalf         Chancey Elementary" B"                  12:25.6  6:13/K    3  
  139    112   1731  Liam Custis           Wilder Elementary School" B"            12:35.0  6:18/K    1  
  140    113   1727  Eli Blake             Wilder Elementary School" B"            12:37.3  6:19/K    3  
  141    114   1049  Grant Wilson          Little Flock Christian Academy C        12:38.8  6:19/K    3  
  142    115   1768  Joseph Satterly       Wilder Elementary School" B"            12:39.4  6:20/K    0  
  143  (> 7)    594  Elijah Shaw           Carter Traditional Elementary Sc        12:40.6  6:20/K    3  
  144    116   1737  Braden Gilbert        Wilder Elementary School" B"            12:44.2  6:22/K    2  
  145    117   1042  Preston Miller-RichardLittle Flock Christian Academy C        12:44.9  6:22/K    3  
  146    118   1206  Walter Roache'        Middletown Elementary" B"               12:48.1  6:24/K    1  
  147  (< 5)   1505  Matthew Doyle         St. Aloysius                            12:54.1  6:27/K    3  
  148    119    619  Benjamin Havercamp    Centerfield Elementary School           12:57.8  6:29/K    1  
  149    120   1048  Samuel Williams       Little Flock Christian Academy C        13:03.1  6:32/K    3  
  150  (< 5)   1466  Drew Corbett          St. Albert the Great                    13:07.5  6:34/K    3  
  151  (< 5)   1290  Kysaac Burkhead       Northeast Striders                      13:08.8  6:34/K    1  
  152    121   1573  Vincent Vetter        St. Margaret Mary                       13:22.3  6:41/K    3  
  153  (> 7)   1767  Jackson Sanders       Wilder Elementary School" B"            13:24.4  6:42/K    1  
  154    122   1195  Ethan Dellar          Middletown Elementary" B"               13:43.1  6:52/K    1  
  155    123    661  Levi Mack             Chancey Elementary" B"                  13:44.0  6:52/K    3  
  156    124   1207  Wesley Roache'        Middletown Elementary" B"               14:00.3  7:00/K    1  
  157    125    664  Julian Mendoza        Chancey Elementary                      14:08.2  7:04/K    3  
  158    126    606  Connor Daughterty     Centerfield Elementary School           14:15.4  7:08/K    2  
  159    127    640  Grayson Bright        Chancey Elementary                      14:21.5  7:11/K    3  
  160    128    679  Jaxon Spencer         Chancey Elementary" B"                  14:40.5  7:20/K    2  
  161    129   1081  Caleb Howard          Louisville Home School" B"              14:52.6  7:26/K    3  
  162    130    603  Joaquim Bastos Dias deCenterfield Elementary School           14:54.6  7:27/K    2  
  163    131   1205  Noah Purcell          Middletown Elementary" B"               14:59.8  7:30/K    1  
  164    132    621  Arden Hayes           Centerfield Elementary School           15:05.7  7:33/K    2  
  165    133   1197  AJ Fetzner            Middletown Elementary" B"               15:11.0  7:36/K    3  
  166  (> 7)    638  Alan Avila            Chancey Elementary" B"                  15:16.9  7:38/K    4  
  167  (> 7)    676  Kaleb Rose            Chancey Elementary                      15:22.1  7:41/K    4  
  168  (> 7)   1760  Levon Meyer           Wilder Elementary School" B"            15:23.0  7:42/K    0  
  169  (< 5)    670  Andrew Nwaugu         Chancey Elementary C                    17:50.5  8:55/K    3  
  170  (> 7)    631  Dedrick Schaefer      Centerfield Elementary School           18:20.8  9:10/K    1  
  171  (> 7)    610  Sam Doyle             Centerfield Elementary School           20:36.1 10:18/K    1  



Overall Finish List - Boys

4th and Under Boys Open 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   1219  Clayton House         New Song Christian Academy               8:15.3  4:08/K    2  
    2      2    884  Connor Marx           Goshen Elementary                        8:49.6  4:25/K    4  
    3      3    919  Oliver Wells          Goshen Elementary                        8:50.4  4:25/K    4  
    4      4    861  Cole Hayden           Goshen Elementary                        8:58.1  4:29/K    3  
    5      5    835  Bentley Allen         Goshen Elementary                        9:07.6  4:34/K    2  
    6      6    860  Chase Harley          Goshen Elementary                        9:16.0  4:38/K    3  
    7      7   1523  Tarik Chase           St. Leonard                              9:18.2  4:39/K    3  
    8      8   1519  Hayden Bush           St. Leonard                              9:22.4  4:41/K    2  
    9      9    917  Evan Tobbe            Goshen Elementary                        9:23.4  4:42/K    2  
   10     10   1700  Murdoch Schneider     Tully Elementary                         9:24.1  4:42/K    1  
   11     11    881  Michael Mand          Goshen Elementary                        9:30.2  4:45/K    2  
   12     12    807  Nolan Clayton         Eminence                                 9:33.2  4:47/K    3  
   13     13    924  Jace Carden           Hite                                     9:35.2  4:48/K    1  
   14     14    941  Rockland Miller       Hite                                     9:41.2  4:51/K    1  
   15     15   1217  Harrison Greene       New Song Christian Academy               9:45.3  4:53/K    4  
   16  (< 5)   1098  Finley Thompson       Louisville Home School" B"               9:48.2  4:54/K    4  
   17     16   1108  Noah Bamba            Lowe Elementary School                   9:49.3  4:55/K    4  
   18     17   1706  Elliott Thieneman     Tully Elementary                         9:49.6  4:55/K    3  
   19     18   1214  Pierson Boehm         New Song Christian Academy               9:49.9  4:55/K    4  
   20  (> 7)    918  Bilal Usmani          Goshen Elementary                        9:51.8  4:56/K    4  
   21     19   1216  Thatcher Boehm        New Song Christian Academy               9:51.9  4:56/K    3  
   22  (> 7)    870  Beckett Jones         Goshen Elementary                        9:52.7  4:56/K    3  
   23     20   1703  Nathaniel Smith       Tully Elementary                         9:53.5  4:57/K    3  
   24  (> 7)    845  Caleb Cox             Goshen Elementary                        9:56.6  4:58/K    3  
   25     21    693  Riley Drake           Chenoweth Elementary School              9:57.3  4:59/K    1  
   26     22    942  Gavin Minor           Hite                                    10:07.5  5:04/K    2  
   27     23   1122  Beckham Gravil        Lowe Elementary School                  10:07.8  5:04/K    3  
   28     24   1525  Ian Filecia           St. Leonard                             10:11.8  5:06/K    3  
   29     25   1323  Troy Langan           Norton Elementary" B"                   10:13.3  5:07/K    3  
   30     26    820  Jackson Reed          Eminence                                10:17.8  5:09/K    2  
   31     27    813  Landon Kuhn           Eminence                                10:20.2  5:10/K    4  
   32     28    947  Owen Tindall          Hite                                    10:20.4  5:10/K    2  
   33  (> 7)    905  Griffin Sayler        Goshen Elementary                       10:23.3  5:12/K    3  
   34  (> 7)    883  Santiago Martinez SedaGoshen Elementary                       10:24.0  5:12/K    3  
   35     29    938  Lucas Lambert         Hite                                    10:25.3  5:13/K    1  
   36     30   1531  Zach Sheehan          St. Leonard                             10:26.1  5:13/K    2  
   37     31   1534  AJ Starks             St. Leonard                             10:26.7  5:13/K    3  
   38     32   1642  Grayson Burchett      Tully Elementary                        10:28.7  5:14/K    2  
   39  (> 7)    891  Drew Neal             Goshen Elementary                       10:36.5  5:18/K    3  
   40     33   1691  Ethan North           Tully Elementary                        10:37.4  5:19/K    3  
   41     34   1683  Charlie Matheis       Tully Elementary                        10:41.4  5:21/K    1  
   42     35   1135  Marko Kristo          Lowe Elementary School                  10:42.2  5:21/K    3  
   43     36   1603  Jasper Rogers         St. Matthews Elementary                 10:42.3  5:21/K    2  
   44     37   1224  Jaxson O'Neal         New Song Christian Academy              10:45.3  5:23/K    2  
   45     38   1332  Clayton Rogers        Norton Elementary" B"                   10:48.3  5:24/K    3  
   46     39    713  Andrew Moulder        Chenoweth Elementary School             10:49.4  5:25/K    3  
   47     40    535  Ignatius Palumbo      Bates Elementary                        10:50.9  5:25/K    3  
   48     41   1120  Tyler Frydlewicz      Lowe Elementary School                  10:52.7  5:26/K    2  
   49     42   1695  Benjamin Petrie       Tully Elementary                        10:54.2  5:27/K    2  
   50     43   1550  Jude Harris           St. Margaret Mary                       10:58.3  5:29/K    1  
   51  (> 7)   1664  Bhavit Gupta          Tully Elementary                        11:02.8  5:31/K    2  
   52     44   1147  Jaime Shrensker       Lowe Elementary School                  11:05.7  5:33/K    3  
   53     45   1128  Kristian Jara         Lowe Elementary School                  11:07.6  5:34/K    1  
   54  (> 7)    833  Abid Ali              Goshen Elementary                       11:08.1  5:34/K    3  
   55     46   1230  Jackson Starbuck      New Song Christian Academy              11:10.7  5:35/K    2  
   56     47    514  Brandon Lauyans       Bates Elementary                        11:11.0  5:36/K    4  
   57     48   1337  Andrew Shanks         Norton Elementary" B"                   11:11.9  5:36/K    2  
   58     49   1317  Xander Hannah         Norton Elementary" B"                   11:12.9  5:36/K    2  
   59     50    706  Ezra Klausing         Chenoweth Elementary School             11:16.6  5:38/K    3  
   60     51    797  Henry Wehmeyer        Eisenhower Elementary School            11:16.7  5:38/K    1  
   61     52    558  Eli Young             Bates Elementary                        11:17.2  5:39/K    4  
   62     53    553  Lucas Wagoner         Bates Elementary                        11:17.2  5:39/K    3  
   63     54    688  Jeb Boyd              Chenoweth Elementary School             11:19.3  5:40/K    0  
   64     55    711  Mack McLaren          Chenoweth Elementary School             11:19.3  5:40/K    1  
   65     56    783  Brayden Rubano        Eisenhower Elementary School            11:20.5  5:40/K    1  
   66  (> 7)   1641  Logan Booth           Tully Elementary                        11:23.2  5:42/K    2  
   67     57   1232  Lincoln York          New Song Christian Academy              11:24.6  5:42/K    1  
   68     58    600  Kaleb Weaver          Carter Traditional Elementary Sc        11:29.4  5:45/K    2  
   69     59    723  Ben Rogers            Chenoweth Elementary School             11:30.9  5:45/K    3  
   70     60   1529  Louis Rabaut          St. Leonard                             11:31.2  5:46/K    2  
   71  (> 7)    890  Alec Nagle            Goshen Elementary                       11:33.8  5:47/K    3  
   72     61   1569  Leeland Thomas        St. Margaret Mary                       11:39.9  5:50/K    1  
   73     62    700  Kruz Hall             Chenoweth Elementary School             11:45.5  5:53/K    1  
   74  (> 7)    843  Austin Cook           Goshen Elementary                       11:48.1  5:54/K    2  
   75     63   1137  Owen Lally            Lowe Elementary School                  11:49.9  5:55/K    1  
   76  (> 7)   1106  Noah A. Anderson      Lowe Elementary School                  11:50.1  5:55/K    4  
   77     64    806  Archer Ceralde        Eminence                                11:51.5  5:56/K    3  
   78     65    577  Tiernan Fowler        Carter Traditional Elementary Sc        11:54.0  5:57/K    0  
   79     66   1582  Henry Kemper          St. Matthews Elementary                 11:54.8  5:57/K    1  
   80  (> 7)   1116  Eli Denley            Lowe Elementary School                  11:55.4  5:58/K    1  
   81     67    557  Connor Young          Bates Elementary                        11:58.6  5:59/K    0  
   82  (< 5)   1093  Owen Robertson        Louisville Home School                  12:00.4  6:00/K   1   
   83     68    489  Levi Board            Bates Elementary                        12:00.8  6:00/K    2  
   84     69   1594  Elijiah Nelson        St. Matthews Elementary                 12:01.0  6:01/K    1  
   85     70    510  Isaiah Johnson        Bates Elementary                        12:03.7  6:02/K    2  
   86  (> 7)   1220  Bodie Murphy          New Song Christian Academy              12:03.7  6:02/K    1  
   87     71   1339  Rocco Sorg            Norton Elementary" B"                   12:09.7  6:05/K    2  
   88     72   1347  Jayden Yu             Norton Elementary" B"                   12:12.6  6:06/K    3  
   89     73    784  Nickles Rubano        Eisenhower Elementary School            12:15.5  6:08/K    3  
   90     74   1586  Blake Martin          St. Matthews Elementary                 12:16.9  6:08/K    4  
   91     75    782  Brycen Roberts        Eisenhower Elementary School            12:17.9  6:09/K    3  
   92  (> 7)    738  Jeremiah Tramber      Chenoweth Elementary School             12:22.8  6:11/K    0  
   93  (> 7)    518  Hudson Ludwick        Bates Elementary                        12:25.6  6:13/K    2  
   94     76    591  Curtis Ryan           Carter Traditional Elementary Sc        12:29.7  6:15/K    4  
   95  (> 7)   1717  Keegan Yarbrough      Tully Elementary                        12:31.6  6:16/K    1  
   96  (> 7)   1111  Braylin Boyles        Lowe Elementary School                  12:31.6  6:16/K    4  
   97  (> 7)   1099  Eunjun Ahn            Lowe Elementary School                  12:36.6  6:18/K    1  
   98     77    599  Kaden Weaver          Carter Traditional Elementary Sc        12:37.6  6:19/K    3  
   99     78    925  Davion Cook           Hite                                    12:38.6  6:19/K    4  
  100  (> 7)    852  Andrew Fee            Goshen Elementary                       12:40.0  6:20/K    2  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (> 7)   1134  Arshawn Khosroshahi   Lowe Elementary School                  12:43.6  6:22/K    2  
  102  (> 7)    543  Davis Ray             Bates Elementary                        12:48.4  6:24/K    0  
  103  (> 7)   1109  Wesley Bamba          Lowe Elementary School                  12:48.7  6:24/K    1  
  104  (> 7)   1702  Isaac Silvers         Tully Elementary                        12:56.0  6:28/K    1  
  105     79    757  Ezekiel Braun         Eisenhower Elementary School            13:01.4  6:31/K    3  
  106     80   1583  Joseph Kemper         St. Matthews Elementary                 13:05.4  6:33/K    3  
  107  (> 7)    530  Aaron Motyka          Bates Elementary                        13:09.7  6:35/K    2  
  108  (> 7)   1670  Hunter Hofmann        Tully Elementary                        13:10.7  6:35/K    4  
  109  (> 7)   1227  Jude Reynolds         New Song Christian Academy              13:12.1  6:36/K    4  
  110  (> 7)   1131  Carter Johnston       Lowe Elementary School                  13:12.8  6:36/K    3  
  111     81   1590  Quintin McGruder      St. Matthews Elementary                 13:13.1  6:37/K    2  
  112  (> 7)    850  Ishaan Dodwani        Goshen Elementary                       13:13.2  6:37/K    3  
  113     82    586  Peyton Mann           Carter Traditional Elementary Sc        13:14.5  6:37/K    3  
  114  (> 7)   1223  Tatum Nelson          New Song Christian Academy              13:14.8  6:37/K    2  
  115  (> 7)    551  Jaxon Wade            Bates Elementary                        13:20.6  6:40/K    2  
  116     83   1592  Roark Millenthal      St. Matthews Elementary                 13:23.2  6:42/K    0  
  117  (> 7)    499  Cash Doyle            Bates Elementary                        13:28.3  6:44/K    2  
  118  (> 7)    552  Owen Wade             Bates Elementary                        13:29.2  6:45/K    0  
  119  (> 7)   1142  Simon Morehouse       Lowe Elementary School                  13:31.1  6:46/K    1  
  120  (> 7)   1685  Calvin McClave        Tully Elementary                        13:34.7  6:47/K    2  
  121  (> 7)   1657  Alex Dupin            Tully Elementary                        13:35.4  6:48/K    2  
  122  (> 7)   1650  Joe Caudill           Tully Elementary                        13:43.9  6:52/K    2  
  123     84    598  Andrew Tyree          Carter Traditional Elementary Sc        13:49.6  6:55/K    1  
  124  (> 7)    721  Jack Phillips         Chenoweth Elementary School             13:55.0  6:58/K    2  
  125  (> 7)    494  Cole Calloway         Bates Elementary                        14:05.1  7:03/K    3  
  126  (> 7)   1649  Jameson Caudill       Tully Elementary                        14:06.5  7:03/K    2  
  127     85   1299  Graham Bennett        Norton Elementary" B"                   14:16.4  7:08/K    3  
  128  (> 7)    500  Lee Edens             Bates Elementary                        14:21.1  7:11/K    3  
  129     86    948  Grayson Tripp         Hite                                    14:23.0  7:12/K    3  
  130  (> 7)   1213  Wesley Berggren       New Song Christian Academy              14:31.2  7:16/K    1  
  131     87   1546  Benjamin Gerstenecker St. Margaret Mary                       14:34.6  7:17/K    0  
  132  (> 7)   1587  Kaden Martin          St. Matthews Elementary                 14:37.9  7:19/K    4  
  133  (> 7)   1662  Mason Grivna          Tully Elementary                        14:38.2  7:19/K    3  
  134  (> 7)    547  Anthony Spencer       Bates Elementary                        14:41.2  7:21/K    1  
  135  (> 7)   1602  Kyle Rapp             St. Matthews Elementary                 14:42.5  7:21/K    3  
  136  (> 7)    930  Conall Harden         Hite                                    14:42.6  7:21/K    3  
  137     88   1528  Charlie Rabaut        St. Leonard                             14:43.5  7:22/K    4  
  138  (> 7)   1225  Preston Orrender      New Song Christian Academy              14:46.9  7:23/K    3  
  139  (> 7)    522  Jaxson McFarland      Bates Elementary                        14:47.2  7:24/K    4  
  140  (> 7)    528  James Milby           Bates Elementary                        14:52.5  7:26/K    4  
  141  (> 7)   1330  Whit Rasey            Norton Elementary" B"                   14:53.5  7:27/K    4  
  142  (> 7)    695  Dexter Fox            Chenoweth Elementary School             14:56.0  7:28/K    0  
  143  (> 7)    746  Gabe Zubaty           Chenoweth Elementary School             14:57.7  7:29/K    3  
  144  (< 5)   1751  Crosby Lowry          Wilder Elementary School                14:58.8  7:29/K    0  
  145  (> 7)   1129  Kristopher Jara       Lowe Elementary School                  15:01.7  7:31/K    1  
  146     89    570  Antonio Chavez        Carter Traditional Elementary Sc        15:23.6  7:42/K    3  
  147  (> 7)   1107  Benjamin Ark          Lowe Elementary School                  15:27.9  7:44/K    2  
  148  (> 7)    505  Braxton Gordon        Bates Elementary                        15:35.6  7:48/K    4  
  149  (< 5)   1095  Silas Santos          Louisville Home School                  15:47.3  7:54/K    2  
  150  (> 7)    566  Jackson Berger        Carter Traditional Elementary Sc        15:49.8  7:55/K    0  
  151  (> 7)   1152  Nathaniel Tucker      Lowe Elementary School                  16:00.3  8:00/K    2  
  152     90    819  Jacarius Reed         Eminence                                16:00.5  8:00/K    2  
  153     91   1570  Livien Thomas         St. Margaret Mary                       16:12.8  8:06/K    0  
  154  (> 7)   1699  Bowen Schloesser      Tully Elementary                        16:23.4  8:12/K    2  
  155  (> 7)   1335  Gunner Schack         Norton Elementary" B"                   16:26.3  8:13/K    2  
  156  (< 5)   1755  Zachary Martinez      Wilder Elementary School                16:27.5  8:14/K    0  
  157  (> 7)    533  Kayden Nobles         Bates Elementary                        18:06.6  9:03/K    3  
  158  (< 5)   1734  Hunter Everett        Wilder Elementary School                18:44.8  9:22/K    1  
  159  (> 7)    550  Keyon Tucker          Bates Elementary                        18:57.6  9:29/K    0  
  160     92   1541  Gabriel Erdman        St. Margaret Mary                       19:04.3  9:32/K    0  
  161  (> 7)    523  Kahleel McFarland     Bates Elementary                        21:46.7 10:53/K    3  



Overall Finish List - Boys

4th and Under Girls Open 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)    896  Grant Olivier         Goshen Elementary                       10:45.5  5:23/K    2  
    2  (< 5)    894  Samuel Nettles        Goshen Elementary                       11:53.3  5:57/K    3  

Team Summary Report - Boys

HS Boys 5K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Male                                   36               2   4   7  11  12  16  17         
        Top  5 Times: 1:25:56.0

    2 Male B                                138              19  26  30  31  32  51  53         
        Top  5 Times: 1:31:53.4

    3 Atherton                              169               5  15  33  39  77 114             
        Top  5 Times: 1:32:56.2

    4 Ballard High School                   172              21  23  40  43  45  47  62         
        Top  5 Times: 1:33:22.2

    5 Fern Creek                            238               1  25  60  72  80 100 113         
        Top  5 Times: 1:34:55.1

    6 Fern Creek B                          242               6  24  46  79  87  91  97         
        Top  5 Times: 1:36:34.9

    7 Kentucky Country Day                  253              29  44  48  54  78  89 101         
        Top  5 Times: 1:37:17.8

    8 Spencer County                        263              10  18  68  69  98 112 119         
        Top  5 Times: 1:36:54.7

    9 Trinity (Louisville) B                268              27  34  49  66  92 102 106         
        Top  5 Times: 1:37:39.3

   10 Trinity (Louisville)                  273              42  55  56  57  63  83 117         
        Top  5 Times: 1:37:31.0

   11 Trinity (Louisville) C                273              28  41  59  70  75  88 111         
        Top  5 Times: 1:37:38.9

   12 Trimble County                        280               8  13  37 107 115                 
        Top  5 Times: 1:39:48.7

   13 Christian Educational Consortium      296              35  36  61  71  93 116             
        Top  5 Times: 1:38:39.7

   14 Fairdale                              317              14  20  74 104 105 118 127         
        Top  5 Times: 1:40:21.0

   15 Trinity (Louisville) D                345              38  58  73  82  94                 
        Top  5 Times: 1:41:11.6

   16 Jeffersontown                         359              22  76  81  84  96 120             
        Top  5 Times: 1:42:21.6

   17 Walden                                401               9  50  95 121 126                 
        Top  5 Times: 1:48:19.6

   18 Atherton B                            418              64  67  85  99 103 109 110         
        Top  5 Times: 1:44:40.7

   19 Male C                                443              52  65  90 108 128                 
        Top  5 Times: 1:52:36.3

   20 DeSales                               458               3  86 122 123 124 125             
        Top  5 Times: 1:53:29.8

 Inc. Eminence                             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Beth Haven                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Central B                            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Fairdale B                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Grace Christian Academy High Sch     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kentucky Country Day B               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Homeschool High Schoo B   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Seneca                               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

MS Boys 4K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Ramsey Middle School                   43               3   7  10  11  12  14  24         
        Top  5 Times: 1:21:27.4

    2 Barret Traditional Middle School       49               1   5   8   9  26  27  28         
        Top  5 Times: 1:22:00.8

    3 Kammerer Middle School                 81               2  17  19  21  22  44  46         
        Top  5 Times: 1:24:51.2

    4 Noe Middle School                      92               4   6  18  30  34  35  41         
        Top  5 Times: 1:26:36.4

    5 Meyzeek Middle School                 124              16  20  23  32  33  36  38         
        Top  5 Times: 1:29:46.1

    6 Louisville Home School                154              13  15  37  42  47                 
        Top  5 Times: 1:33:50.6

    7 South Oldham Middle School            164              25  29  31  39  40  43  45         
        Top  5 Times: 1:34:52.6

 Inc. Jefferson County Traditional Mid     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Johnson Traditional Middle Schoo     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northeast Striders                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agnes                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble County                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Run4Life                             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

MS Open 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 St. Agnes                              16               1   2   3   4   6  10             
        Top  5 Times: 1:06:13.3

    2 Kammerer Middle School                 48               5   7   8  12  16  17  18         
        Top  5 Times: 1:16:19.6

    3 Noe Middle School B                    62               9  11  13  14  15  19             
        Top  5 Times: 1:21:05.0

 Inc. Barret Traditional Middle School     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. South Oldham Middle School           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Leonard                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lassiter Middle School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Meyzeek Middle School B              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

6 and Under Boys 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                      29               1   2   3   8  15  19  23         
        Top  5 Times: 1:00:42.7

    2 South Oldham Middle School             94               9  10  13  29  33  40  42         
        Top  5 Times: 1:05:55.2

    3 Meyzeek Middle School                 131               4  18  22  32  55                 
        Top  5 Times: 1:08:42.8

    4 Noe Middle School                     138               6  11  25  47  49  68  76         
        Top  5 Times: 1:08:58.9

    5 Centerfield Elementary School         151               7  17  24  46  57  66  70         
        Top  5 Times: 1:09:56.5

    6 Louisville Home School                188              12  14  20  65  77  79             
        Top  5 Times: 1:17:23.7

    7 Chenoweth Elementary School           199              26  36  39  44  54  62  63         
        Top  5 Times: 1:13:31.2

    8 Johnson Traditional Middle Schoo      208              27  34  37  51  59  67             
        Top  5 Times: 1:14:09.1

    9 Bates Elementary                      214              28  35  38  53  60                 
        Top  5 Times: 1:14:22.9

   10 Chancey Elementary                    216               5  30  48  58  75                 
        Top  5 Times: 1:17:21.4

   11 Tully Elementary                      229              21  31  52  56  69                 
        Top  5 Times: 1:17:07.1

   12 Eisenhower Elementary School          235              16  41  45  61  72  73  74         
        Top  5 Times: 1:18:29.8

   13 Little Flock Christian Academy C      306              43  50  64  71  78  80             
        Top  5 Times: 1:27:21.4

 Inc. Hite                                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jefferson County Traditional Mid     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Middletown Elementary                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northeast Striders                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Norton Elementary                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agnes                            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Matthews Elementary              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Raphael                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble County                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Wilder Elementary School             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Goshen Elementary B                  4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Johnson Traditional Middle Schoo B   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Home School" B"           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Noe Middle School B                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Tiger Sharks                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Run4Life                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

6 and Under Girls 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. Bates Elementary                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

6 and Under Mixed Open 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 St. Agnes                              23               2   3   4   6   8   9  10         
        Top  5 Times: 1:12:55.5

    2 St. Leonard                            36               1   5   7  11  12  13             
        Top  5 Times: 1:19:40.2

 Inc. Barret Traditional Middle School     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Carter Traditional Elementary Sc     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eminence                             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lowe Elementary School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. South Oldham Middle School           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Noe Middle School B                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

4th and Under Boys 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                      31               4   5   6   7   9  10  16         
        Top  5 Times: 41:32.8

    2 Tully Elementary                      114               1  15  23  30  45  51  55         
        Top  5 Times: 43:57.0

    3 St. Matthews Elementary               136              17  19  31  34  35  92             
        Top  5 Times: 45:22.0

    4 Lowe Elementary School                137               3  24  32  38  40  42  43         
        Top  5 Times: 44:47.2

    5 Chenoweth Elementary School           144              18  20  26  27  53  71  75         
        Top  5 Times: 45:13.7

    6 Wilder Elementary School              156               8  13  37  41  57  62  83         
        Top  5 Times: 45:44.6

    7 Norton Elementary                     223              22  29  46  48  78  79  88         
        Top  5 Times: 47:25.2

    8 Carter Traditional Elementary Sc      237              25  33  44  61  74  82  84         
        Top  5 Times: 47:45.7

    9 Bates Elementary                      241              21  47  50  60  63  67  81         
        Top  5 Times: 47:30.3

   10 Middletown Elementary                 288               2  36  66  91  93  94             
        Top  5 Times: 49:13.2

   11 St. Margaret Mary                     297              11  14  52  99 121                 
        Top  5 Times: 51:56.5

   12 Louisville Home School" B"            302              28  56  59  73  86 105 129         
        Top  5 Times: 49:19.1

   13 Hite                                  306              12  64  65  68  97  98 102         
        Top  5 Times: 49:55.6

   14 Eisenhower Elementary School          381              54  72  76  89  90  95  96         
        Top  5 Times: 51:50.0

   15 Chancey Elementary                    433              58  80  87 100 108 125 127         
        Top  5 Times: 54:50.5

   16 Little Flock Christian Academy C      434              49  69  85 114 117 120             
        Top  5 Times: 55:36.5

   17 Chancey Elementary" B"                470              70  77 103 109 111 123 128         
        Top  5 Times: 57:07.2

   18 Centerfield Elementary School         494              39 104 106 119 126 130 132         
        Top  5 Times: 1:00:29.2

   19 Wilder Elementary School" B"          543             101 107 110 112 113 115 116         
        Top  5 Times: 1:01:23.1

   20 Middletown Elementary" B"             628             118 122 124 131 133                 
        Top  5 Times: 1:10:42.4

 Inc. Northeast Striders                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayers Classical Academy             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble County                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Chancey Elementary C                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Dunn Elem                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Tiger Sharks                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

4th and Under Boys Open 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                      20               2   3   4   5   6   9  11         
        Top  5 Times: 45:01.8

    2 New Song Christian Academy             90               1  15  18  19  37  46  57         
        Top  5 Times: 48:27.9

    3 St. Leonard                           100               7   8  24  30  31  60  88         
        Top  5 Times: 49:45.4

    4 Hite                                  106              13  14  22  28  29  78  86         
        Top  5 Times: 50:09.8

    5 Tully Elementary                      112              10  17  20  32  33  34  42         
        Top  5 Times: 50:13.4

    6 Lowe Elementary School                159              16  23  35  41  44  45  63         
        Top  5 Times: 52:37.9

    7 Chenoweth Elementary School           219              21  39  50  54  55  59  62         
        Top  5 Times: 54:42.1

    8 Eminence                              219              12  26  27  64  90                 
        Top  5 Times: 58:03.4

    9 Norton Elementary" B"                 231              25  38  48  49  71  72  85         
        Top  5 Times: 55:36.3

   10 Bates Elementary                      259              40  47  52  53  67  68  70         
        Top  5 Times: 56:35.2

   11 St. Matthews Elementary               325              36  66  69  74  80  81  83         
        Top  5 Times: 1:00:00.6

   12 Eisenhower Elementary School          334              51  56  73  75  79                 
        Top  5 Times: 1:00:12.1

   13 Carter Traditional Elementary Sc      358              58  65  76  77  82  84  89         
        Top  5 Times: 1:01:45.4

   14 St. Margaret Mary                     374              43  61  87  91  92                 
        Top  5 Times: 1:12:29.9

 Inc. Louisville Home School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Wilder Elementary School             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Home School" B"           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

4th and Under Girls Open 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. Goshen Elementary                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Overall Finish List - Girls

HS GIrls 5K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1     56  Betsy Scanlan         Ballard High School                     20:08.4  4:02/K    9  
    2      2     57  Josie Scanlan         Ballard High School                     20:13.7  4:03/K   11  
    3  (< 5)    334  Rebecca Kainer        Trimble County                          20:51.7  4:10/K    8  
    4      3    233  Caroline Kolb         Male                                    20:52.8  4:11/K   11  
    5      4     25  Rosemary Peters       Atherton                                20:54.8  4:11/K   10  
    6      5    210  Paige Andres          Male                                    20:55.7  4:11/K    9  
    7  (< 5)    333  Kinley Kunkel         Trimble County                          21:13.0  4:15/K    9  
    8      6    323  Alli Manley           Spencer County                          21:20.5  4:16/K   11  
    9      7      6  Dakota Emerson        Atherton                                21:22.2  4:16/K    9  
   10      8    264  Rachel Gaynor         North Oldham                            21:27.5  4:18/K   11  
   11      9    184  Maddox Miller         Kentucky Country Day                    21:36.2  4:19/K    9  
   12     10    275  Lydia Rose            North Oldham                            21:38.7  4:20/K   10  
   13     11    211  Grace Arnold          Male                                    21:44.9  4:21/K   10  
   14     12    269  Mary Hupp             North Oldham                            21:55.3  4:23/K    9  
   15  (< 5)     73  Samantha Clark        Christian Educational Consortium        21:56.9  4:23/K   10  
   16     13    171  Emory Garlove         Kentucky Country Day                    22:09.0  4:26/K   11  
   17     14    262  Abigail Fadel         North Oldham                            22:12.9  4:27/K   10  
   18     15    272  Lily Matthiessen      North Oldham                            22:17.9  4:28/K   11  
   19     16    162  Mya Collins           Kentucky Country Day                    22:27.9  4:30/K    9  
   20     17    244  Olivia Richards       Male                                    22:28.8  4:30/K   12  
   21     18    263  Aspen Fain            North Oldham                            22:33.2  4:31/K   10  
   22     19     52  Libby Perkins         Ballard High School                     22:36.5  4:31/K   10  
   23     20    178  Emily Hollon          Kentucky Country Day                    22:38.8  4:32/K    8  
   24     21     50  Shannon Liem          Ballard High School                     22:39.7  4:32/K   11  
   25     22    185  Sonia Panchal         Kentucky Country Day                    22:47.9  4:34/K   10  
   26     23    125  Tayona Lee            Fern Creek                              22:56.8  4:35/K   11  
   27     24    329  Hayley Wethington     Spencer County                          22:58.3  4:36/K   10  
   28     25     26  Mackenzie Robbins     Atherton                                23:01.1  4:36/K   10  
   29     26    150  Isabel Hargan         Jeffersontown                           23:14.5  4:39/K    9  
   30     27     15  Sophia Jones          Atherton                                23:15.5  4:39/K   10  
   31     28    120  Kaci Dodd             Fern Creek                              23:22.0  4:40/K   12  
   32     29     35  Laney Wilbur          Atherton                                23:22.3  4:40/K   10  
   33     30    186  Lily Pollitt          Kentucky Country Day                    23:26.3  4:41/K   11  
   34     31    270  Lilee Largen          North Oldham B                          23:35.3  4:43/K   10  
   35     32    241  Rachel Peterson       Male B                                  23:42.3  4:44/K    9  
   36     33    119  Trishna Dahal         Fern Creek                              23:45.8  4:45/K   10  
   37  (< 5)     75  Alexis King           Christian Educational Consortium        23:51.8  4:46/K   10  
   38     34    322  Hawley Johnson        Spencer County                          23:52.8  4:47/K    7  
   39     35    259  Julia Blakely         North Oldham                            23:53.6  4:47/K   10  
   40     36    219  Kelsey Flaherty       Male                                    23:54.8  4:47/K   11  
   41     37      7  Delaney Emerson       Atherton                                23:56.2  4:47/K    9  
   42  (> 7)    258  Reagan Betten         North Oldham                            24:02.3  4:48/K   10  
   43  (< 5)     84  Savannah York         Christian Educational Consortium        24:04.5  4:49/K   10  
   44     38    175  Abbie Grogan          Kentucky Country Day                    24:24.8  4:53/K   10  
   45     39    316  Jd Camacho            Spencer County                          24:36.8  4:55/K   12  
   46  (< 5)    194  Erin Tabler           Kentucky Country Day B                  24:59.9  5:00/K   10  
   47  (< 5)    190  Nichole Roberts       Kentucky Country Day B                  25:20.9  5:04/K   11  
   48     40     48  Molly Hicks           Ballard High School                     25:30.9  5:06/K   10  
   49     41    235  Emily Lowe            Male B                                  25:34.1  5:07/K   10  
   50     42    223  Lily Green- King      Male B                                  25:42.0  5:08/K    9  
   51     43    256  Meagan Beirne         North Oldham B                          25:56.3  5:11/K   10  
   52  (< 5)     27  Carmen Rose           Atherton B                              26:06.5  5:13/K   11  
   53  (< 5)    207  Abigail Myers         Louisville Homeschool High Schoo B      26:25.5  5:17/K    9  
   54     44    225  Alexsa Haeberlin      Male B                                  26:26.5  5:17/K    9  
   55     45     17  Kayleigh Kiser        Atherton                                26:28.1  5:18/K   10  
   56  (< 5)     13  Sarah Graves          Atherton B                              26:32.2  5:18/K   12  
   57  (< 5)    198  Emma Vonder Haar      Kentucky Country Day B                  26:43.0  5:21/K   10  
   58     46    238  Mikayla Osborn        Male B                                  27:00.9  5:24/K   10  
   59     47     61  Isabel Wolf           Ballard High School                     27:15.7  5:27/K   12  
   60  (< 5)      9  Maddy Francis         Atherton B                              27:22.3  5:28/K   10  
   61     48     60  Gretta Wolf           Ballard High School                     27:35.6  5:31/K    9  
   62     49    214  Kylah Brooks          Male                                    27:41.7  5:32/K   10  
   63     50    317  Shaylee Childress     Spencer County                          27:42.4  5:32/K   10  
   64     51    260  Anna Grace Castor     North Oldham B                          28:22.4  5:40/K   11  
   65     52    278  Cassie Walker         North Oldham B                          28:26.9  5:41/K   10  
   66     53    143  Jordan Baird          Jeffersontown                           28:38.8  5:44/K    9  
   67  (< 5)    314  Kalie Tilton          Seneca                                  29:16.8  5:51/K    9  
   68  (< 5)    203  Apple Guerrero        Louisville Homeschool High Schoo B      29:32.7  5:55/K    9  
   69     54    152  Maddie Montgomery     Jeffersontown                           29:43.4  5:57/K   11  
   70  (< 5)    100  Kerrington Partee     Fairdale                                30:00.9  6:00/K   10  
   71     55    144  Julia Baird           Jeffersontown                           30:24.0  6:05/K    9  
   72  (< 5)    108  Fjona Vrajolli        Fairdale                                30:54.7  6:11/K   12  
   73     56    142  Jessica Baird         Jeffersontown                           31:22.8  6:17/K   12  
   74  (< 5)     74  Maelyn Cooper         Christian Educational Consortium        31:55.2  6:23/K    9  
   75  (< 5)    109  Gloria Vrajolli       Fairdale                                32:07.6  6:26/K   10  
   76     57    153  Anna Powers           Jeffersontown                           32:27.4  6:29/K   12  
   77     58    132  Eva Niyokwizera       Fern Creek                              33:20.3  6:40/K   12  
   78     59    136  Diana Romero          Fern Creek                              33:40.2  6:44/K   12  
   79     60    126  Abigail Logsdon       Fern Creek                              33:49.6  6:46/K    9  
   80     61    276  Emily Stephens        North Oldham B                          34:35.7  6:55/K   11  
   81  (< 5)     93  Emilyn Ross           Eminence                                36:00.9  7:12/K    9  
   82     62    124  Kylie Kays            Fern Creek                              38:17.4  7:39/K   10  



Overall Finish List - Girls

MS Girls 4K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1    464  Audrey Hynes          Barret Traditional Middle School        16:31.0  4:08/K    6  
    2      2   1378  Abigail Crask         South Oldham Middle School              16:35.0  4:09/K    7  
    3      3    481  Emma Zutterman        Barret Traditional Middle School        16:45.4  4:11/K    6  
    4      4   1017  Liza Pollio           Kammerer Middle School                  17:04.2  4:16/K    8  
    5  (< 5)   1440  Samantha Koch         St. Agnes                               17:17.1  4:19/K    8  
    6      5    480  Megan Trapp           Barret Traditional Middle School        17:24.4  4:21/K    8  
    7      6   1408  Josie Trevino         South Oldham Middle School              17:25.5  4:21/K    7  
    8      7   1235  Flora Biro            Noe Middle School                       17:27.2  4:22/K    8  
    9  (< 5)   1412  Lila Bensenhaver      St. Agnes                               17:44.2  4:26/K    8  
   10      8   1386  Emily Jones           South Oldham Middle School              17:51.8  4:28/K    8  
   11      9    466  Emma Johnson          Barret Traditional Middle School        17:56.0  4:29/K    8  
   12     10    478  Mallory Smithee       Barret Traditional Middle School        18:26.3  4:37/K    8  
   13     11   1261  Olivia Heine          Noe Middle School                       18:39.6  4:40/K    7  
   14     12    461  Jaylah Hamilton       Barret Traditional Middle School        18:52.7  4:43/K    8  
   15     13    455  Cadie Mumford         Barret Traditional Middle School        18:53.9  4:43/K    6  
   16     14   1019  McKinley Richardson   Kammerer Middle School                  18:56.2  4:44/K    8  
   17  (> 7)    468  Natalie Myers         Barret Traditional Middle School        19:00.2  4:45/K   8   
   18     15   1396  Olivia Moore          South Oldham Middle School              19:02.9  4:46/K    8  
   19     16   1057  Piper Brown           Louisville Home School                  19:04.7  4:46/K    7  
   20  (< 5)   1287  Kayleigh Burkhead     Northeast Striders                      19:05.9  4:46/K    7  
   21  (> 7)    458  Kristina Foster       Barret Traditional Middle School        19:13.7  4:48/K    8  
   22     17    956  Sydney Filippazzo     Jefferson County Traditional Mid        19:22.9  4:51/K    7  
   23     18   1352  Gemma Harkins         Ramsey Middle School                    19:24.2  4:51/K    6  
   24     19    750  Rachel King           Christian Educational Consortium        19:30.0  4:53/K    8  
   25  (< 5)   1185  Sienna Underwood      Meyzeek Middle School                   19:32.9  4:53/K    7  
   26  (> 7)    460  Jossie Green-King     Barret Traditional Middle School        19:35.7  4:54/K    8  
   27  (< 5)   1298  Ellie Rogers          Northeast Striders                      19:48.3  4:57/K    7  
   28     20   1011  Leona Haight          Kammerer Middle School                  19:49.0  4:57/K    6  
   29     21   1280  Loreli Strange        Noe Middle School                       19:57.1  4:59/K    8  
   30     22   1236  Gracie Brown          Noe Middle School                       20:00.5  5:00/K    8  
   31     23   1361  Alex Richardson       Ramsey Middle School                    20:03.6  5:01/K    7  
   32     24    986  Denaya Hammond        Johnson Traditional Middle Schoo        20:07.6  5:02/K    7  
   33     25   1000  Kenna Chapman         Kammerer Middle School                  20:14.8  5:04/K    6  
   34  (< 5)    822  Addison Roederer      Eminence                                20:28.6  5:07/K    7  
   35     26    951  Natalie Black         Jefferson County Traditional Mid        20:30.0  5:08/K    7  
   36     27   1004  Abigail Day           Kammerer Middle School                  20:30.8  5:08/K    8  
   37     28   1253  Meredith Farnsley     Noe Middle School                       20:30.9  5:08/K    8  
   38  (< 5)   1177  Addyson Priest        Meyzeek Middle School                   20:31.8  5:08/K    7  
   39     29    972  Aaralyn Vanoy         Jefferson County Traditional Mid        20:42.2  5:11/K    7  
   40     30   1069  Dorothy DeWees        Louisville Home School                  20:42.6  5:11/K    8  
   41     31    749  Katherine Kelly       Christian Educational Consortium        20:43.4  5:11/K    7  
   42     32    980  Rylee Clark           Johnson Traditional Middle Schoo        20:49.0  5:12/K    7  
   43  (< 5)   1478  Olivia Long           St. Albert the Great                    20:54.4  5:14/K    7  
   44     33    968  Katie Price           Jefferson County Traditional Mid        20:59.1  5:15/K    7  
   45     34   1351  Izabella Farmer       Ramsey Middle School                    21:06.7  5:17/K    8  
   46     35    747  Gracie Carlsen        Christian Educational Consortium        21:09.3  5:17/K    8  
   47     36   1008  Danielle Foster       Kammerer Middle School                  21:22.8  5:21/K    7  
   48     37   1056  Esther Brown          Louisville Home School                  21:36.3  5:24/K    7  
   49     38   1402  Morgan Schock         South Oldham Middle School              21:56.9  5:29/K    8  
   50     39   1257  Annika Gordon         Noe Middle School                       22:12.0  5:33/K    7  
   51  (< 5)    805  Arabella Ceralde      Eminence                                22:19.7  5:35/K    7  
   52  (< 5)   1626  Addison Pipes         Trimble County                          22:22.4  5:36/K    7  
   53     40    753  Avery Pellowe         Christian Educational Consortium        22:29.8  5:37/K    8  
   54     41   1379  Annalise Dawson       South Oldham Middle School              22:34.8  5:39/K    7  
   55     42    997  Savannah Smithson     Johnson Traditional Middle Schoo        22:47.6  5:42/K    8  
   56     43   1373  Sophia Alexander      South Oldham Middle School              23:18.6  5:50/K    7  
   57     44    983  Emilie Frederick      Johnson Traditional Middle Schoo        23:43.0  5:56/K    7  
   58     45   1364  Savannah Weihe        Ramsey Middle School                    23:50.6  5:58/K    8  
   59     46   1350  Gracie Coleman        Ramsey Middle School                    23:50.6  5:58/K    7  
   60  (< 5)    816  Bryonna Masic         Eminence                                24:05.5  6:01/K    8  
   61  (> 7)   1381  Jazmia Fowler         South Oldham Middle School              24:56.1  6:14/K    7  
   62     47   1349  Lillian Bisig         Ramsey Middle School                    25:19.5  6:20/K    6  
   63     48   1358  Maliea Newsome        Ramsey Middle School                    25:25.9  6:21/K    6  
   64     49    959  Tatiana Hamilton      Jefferson County Traditional Mid        25:50.6  6:28/K    7  
   65     50   1075  Jayceline Graves      Louisville Home School                  26:00.5  6:30/K    8  
   66     51    954  Anela Dzalic          Jefferson County Traditional Mid        27:07.7  6:47/K    8  
   67     52    991  Kamilah Nana          Johnson Traditional Middle Schoo        27:12.2  6:48/K    7  
   68     53    973  Olivia Vice           Jefferson County Traditional Mid        27:15.1  6:49/K    8  
   69     54    748  Anna Frazier          Christian Educational Consortium        27:42.8  6:56/K    7  
   70  (< 5)   1031  Nellie Cannon         Little Flock Christian Academy C        27:54.8  6:59/K    7  
   71     55    977  Shauna Blackford      Johnson Traditional Middle Schoo        28:08.0  7:02/K    7  
   72     56    975  Lillie Allen          Johnson Traditional Middle Schoo        28:11.5  7:03/K    8  
   73     57   1074  Victoria Gilbert      Louisville Home School                  31:06.6  7:47/K    7  



Overall Finish List - Girls

MS Open 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   1443  Maggie May            St. Agnes                               13:05.6  4:22/K    7  
    2      2   1418  Lillian Broniak       St. Agnes                               13:25.1  4:28/K    7  
    3  (< 5)    467  Makaela Richards      Barret Traditional Middle School        15:07.3  5:02/K   8   
    4      3   1445  Venezia McHenry       St. Agnes                               15:22.0  5:07/K    8  
    5  (< 5)   1536  Maggie Walsh          St. Leonard                             15:40.9  5:14/K    8  
    6      4   1435  Mary Caroline George  St. Agnes                               15:41.2  5:14/K    7  
    7      5   1429  Sophie Donohue        St. Agnes                               16:29.3  5:30/K    7  
    8      6   1427  Halory Dobozi         St. Agnes                               16:35.7  5:32/K    7  
    9      7   1432  Clara Frye            St. Agnes                               16:43.7  5:35/K    7  
   10  (< 5)   1619  Krystal Pena Ovalle   St. Raphael                             16:52.1  5:37/K    8  
   11  (< 5)   1278  Carly Stoneburner     Noe Middle School B                     18:52.7  6:18/K    7  
   12  (< 5)   1239  Avery Carlton         Noe Middle School B                     19:06.3  6:22/K    8  
   13  (< 5)   1617  Tinsley Meyer         St. Raphael                             19:15.5  6:25/K    8  
   14  (< 5)   1244  Ella Cox              Noe Middle School B                     21:14.1  7:05/K    7  
   15  (< 5)   1520  Dia Chase             St. Leonard                             21:43.6  7:15/K    8  



Overall Finish List - Girls

6 and Under Girls 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   1780  McKayla Moore         Tiger Sharks                            13:23.4  2:46/K   6   
    2      1    887  Kiersten May          Goshen Elementary                       13:29.4  2:48/K    5  
    3  (< 5)    962  Kori Marshall         Jefferson County Traditional Mid        14:00.3  2:54/K    6  
    4  (< 5)   1285  Ava Basa              Northeast Striders                      14:04.0  2:55/K    5  
    5      2    849  Hallie DeMichele      Goshen Elementary                       14:23.7  2:59/K    5  
    6  (< 5)   1483  Adaora Ozor           St. Albert the Great                    14:26.0  2:59/K    6  
    7      3   1263  Adeline Humphrey      Noe Middle School                       14:32.8  3:01/K    6  
    8  (< 5)    778  Carmela McWaters      Eisenhower Elementary School            14:36.0  3:01/K    5  
    9  (< 5)   1404  Kate Sparks           South Oldham Middle School              14:36.1  3:01/K    6  
   10      4    724  Erin Rogers           Chenoweth Elementary School             14:36.8  3:02/K    5  
   11      5   1164  Hadley Dierking       Meyzeek Middle School                   14:37.1  3:02/K    6  
   12      6    915  Adalyn Taylor         Goshen Elementary                       14:43.2  3:03/K    5  
   13      7   1715  Kinsley Yaden         Tully Elementary                        14:45.3  3:03/K    5  
   14  (< 5)   1441  Eleanor Koshewa       St. Agnes                               14:54.4  3:05/K    5  
   15      8   1174  Abby McDonald         Meyzeek Middle School                   14:57.2  3:06/K    6  
   16      9   1080  Emmalynne Harrity     Louisville Home School                  15:12.4  3:09/K    6  
   17     10    542  Carlie Ray            Bates Elementary                        15:12.6  3:09/K    5  
   18     11    878  Harper Lehmann        Goshen Elementary                       15:17.2  3:10/K    5  
   19     12   1647  Emma Carrico          Tully Elementary                        15:28.8  3:12/K    5  
   20     13   1184  Ava Snyder            Meyzeek Middle School                   15:30.2  3:13/K    6  
   21     14   1181  Laural Senninger      Meyzeek Middle School                   15:37.5  3:14/K    6  
   22     15   1158  Keertana Bangaru      Meyzeek Middle School                   15:38.6  3:14/K    6  
   23  (< 5)    967  Bella Pointer         Jefferson County Traditional Mid        15:39.5  3:15/K    6  
   24     16    846  Brenley Dehner        Goshen Elementary                       15:44.8  3:16/K    5  
   25     17    856  Emery Godbey          Goshen Elementary                       15:45.5  3:16/K    5  
   26  (< 5)   1736  Emily Gdowski         Wilder Elementary School                15:48.4  3:16/K    5  
   27  (< 5)   1444  Giselle McHenry       St. Agnes                               16:05.2  3:20/K    5  
   28     18    722  Carlee Priest         Chenoweth Elementary School             16:08.9  3:21/K    5  
   29     19   1669  Etta Hofmann          Tully Elementary                        16:11.1  3:21/K    5  
   30  (< 5)    639  Rachael Ballenger     Chancey Elementary                      16:22.5  3:24/K    5  
   31     20   1170  Elizabeth Kallik      Meyzeek Middle School                   16:23.2  3:24/K    6  
   32     21   1588  Ella McCoy            St. Matthews Elementary                 16:24.0  3:24/K    5  
   33     22    497  Savannah Derringer    Bates Elementary                        16:24.5  3:24/K    5  
   34     23   1249  Yacine Diop           Noe Middle School                       16:30.8  3:25/K    6  
   35  (< 5)   1624  Madelyn Kainer        Trimble County                          16:38.0  3:27/K    6  
   36     24   1065  Minnie Dann           Louisville Home School                  16:41.3  3:27/K    6  
   37  (< 5)   1623  Anna Brierly          Trimble County                          16:43.1  3:28/K    6  
   38     25   1310  Neely Curtis          Norton Elementary                       16:44.6  3:28/K    5  
   39     26   1636  Riley Allen           Tully Elementary                        16:47.9  3:29/K    5  
   40     27   1635  Laney Allen           Tully Elementary                        16:50.5  3:29/K    5  
   41     28    727  Fiona Sheehan         Chenoweth Elementary School             16:55.7  3:30/K    5  
   42     29    513  Jaelyn Kokladas       Bates Elementary                        17:11.8  3:34/K    5  
   43     30   1089  Alyssa Ottersbach     Louisville Home School                  17:14.1  3:34/K    6  
   44  (< 5)    788  Elizabeth Sherroan    Eisenhower Elementary School            17:16.2  3:35/K    5  
   45     31   1092  Makayla Paulin        Louisville Home School                  17:21.6  3:36/K    6  
   46     32   1312  Zaineb Elmerse        Norton Elementary                       17:25.0  3:36/K    5  
   47     33    490  Taylor Bott           Bates Elementary                        17:33.3  3:38/K    5  
   48     34   1338  Elise Shanks          Norton Elementary                       17:39.1  3:39/K    5  
   49  (< 5)    834  Azra Ali              Goshen Elementary B                     17:42.0  3:40/K    5  
   50     35   1175  Alexa Millan          Meyzeek Middle School                   17:48.1  3:41/K    6  
   51  (< 5)   1458  Margaret Steele       St. Agnes                               18:03.7  3:44/K    2  
   52  (< 5)   1196  Morgan Elliott        Middletown Elementary                   18:14.4  3:47/K    0  
   53     36   1283  Katherine Watson      Noe Middle School                       18:16.1  3:47/K    6  
   54     37   1268  Emina McQueen         Noe Middle School                       18:16.2  3:47/K    6  
   55     38   1270  Ellie Moses           Noe Middle School                       18:21.1  3:48/K    6  
   56     39   1345  Nora Wolf             Norton Elementary                       18:26.2  3:49/K    5  
   57     40    708  Abby Lile             Chenoweth Elementary School             18:28.3  3:50/K    5  
   58     41    614  Kiera Dunk-Moore      Centerfield Elementary School           18:30.7  3:50/K    5  
   59     42   1262  Abigale Herrschaft    Noe Middle School                       18:45.9  3:53/K    6  
   60     43   1580  Madilyn Henry         St. Matthews Elementary                 18:50.8  3:54/K    0  
   61  (< 5)    768  Brooklyn Enlow        Eisenhower Elementary School            19:07.3  3:58/K    5  
   62     44   1574  Jenna Bryant          St. Matthews Elementary                 19:09.7  3:58/K    0  
   63     45    740  Emmeline Walther      Chenoweth Elementary School             19:17.8  4:00/K    5  
   64     46   1307  Mysha Chasmawala      Norton Elementary                       19:21.4  4:01/K    5  
   65     47    741  Emma Weis             Chenoweth Elementary School             19:23.8  4:01/K    5  
   66     48   1255  Lydia French          Noe Middle School                       19:29.9  4:02/K    6  
   67     49   1661  Ryleigh Fuchs         Tully Elementary                        19:42.9  4:05/K    5  
   68  (> 7)   1186  Noa Weiss             Meyzeek Middle School                   20:11.7  4:11/K    6  
   69     50    556  Claire Woolridge      Bates Elementary                        20:11.7  4:11/K    5  
   70     51    507  Grace Gumm            Bates Elementary                        20:18.4  4:12/K    5  
   71  (< 5)    900  Delaney Polela        Goshen Elementary B                     20:23.6  4:13/K    5  
   72     52   1612  Alexis Workman        St. Matthews Elementary                 20:28.7  4:14/K    0  
   73     53   1327  Siyona Nagane         Norton Elementary                       20:32.7  4:15/K    5  
   74     54   1085  Lydia Moran           Louisville Home School                  20:37.0  4:16/K    6  
   75  (< 5)   1735  Ava Kay Fagerberg     Wilder Elementary School                20:42.1  4:17/K    5  
   76  (< 5)    885  Molly Marx            Goshen Elementary B                     20:58.5  4:21/K    5  
   77  (< 5)    851  Eva Elkins            Goshen Elementary B                     21:00.0  4:21/K    5  
   78  (> 7)   1279  Maddie Stoneburner    Noe Middle School                       21:12.1  4:23/K    7  
   79     55   1072  Ava Francis           Louisville Home School                  21:14.3  4:24/K    6  
   80     56    611  Addy Dulmage          Centerfield Elementary School           21:34.8  4:28/K    5  
   81     57    620  Amaranta Hayes        Centerfield Elementary School           21:35.8  4:28/K    5  
   82  (> 7)   1275  Kaelyn Skaggs         Noe Middle School                       22:09.6  4:35/K    6  
   83     58    560  Ruby Kate Zimmerman   Bates Elementary                        22:19.6  4:37/K    5  
   84     59   1576  Ella Corman-Stickler  St. Matthews Elementary                 22:45.2  4:43/K    5  
   85  (< 5)    662  Gracie McKeehan       Chancey Elementary                      22:51.8  4:44/K    5  
   86  (< 5)   1631  Kobi Walker           Trimble County                          23:09.4  4:48/K    6  
   87  (< 5)   1764  Alyssa Peterson       Wilder Elementary School                23:15.0  4:49/K    5  
   88  (> 7)    541  Aliya Propheter       Bates Elementary                        23:49.6  4:56/K    5  
   89  (< 5)   1629  Serenity Tackett      Trimble County                          23:55.8  4:57/K    6  
   90  (< 5)   1746  Gena Keys             Wilder Elementary School                24:12.8  5:01/K    5  
   91  (< 5)    668  Jayla Miller          Chancey Elementary                      27:26.0  5:41/K    5  
   92     60    613  Chloe Dunk-Moore      Centerfield Elementary School           27:30.2  5:42/K    5  
   93     61    625  Chloe McCracken       Centerfield Elementary School           27:33.2  5:42/K    5  
   94  (< 5)    656  Bailey Kang           Chancey Elementary                      29:39.2  6:09/K    5  
   95     62    623  Katelyn Kommer        Centerfield Elementary School           29:39.4  6:09/K    5  



Overall Finish List - Girls

6 and Under Mixed Open 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   2862  Madison Zaylee        Lowe Elementary School                  14:59.6  5:00/K   5   
    2  (< 5)   1572  Vienna Ulanowski      St. Margaret Mary                       15:23.7  5:08/K    5  
    3  (< 5)    829  Matti Tillett         Eminence                                15:34.1  5:11/K    5  
    4  (< 5)    825  Brooklyn Smith        Eminence                                15:42.5  5:14/K    5  
    5  (< 5)   2858  Anna Connor           Barret Traditional Middle School        16:11.2  5:24/K    6  
    6  (< 5)    936  Ainsley Keith         Hite                                    16:15.8  5:25/K    5  
    7  (< 5)   2863  Leilani Stewart       Lowe Elementary School                  17:21.2  5:47/K   5   
    8  (< 5)    601  Leslie White          Carter Traditional Elementary Sc        18:08.3  6:03/K    5  
    9  (< 5)    587  Molly Mattingly       Carter Traditional Elementary Sc        18:18.1  6:06/K    5  
   10  (< 5)    826  Ada Smolinski         Eminence                                18:23.1  6:08/K    6  
   11  (< 5)   1037  Samantha German       Little Flock Christian Academy C        18:44.3  6:15/K    6  
   12  (< 5)    922  Campbell Beaman       Hite                                    18:59.5  6:20/K    5  
   13  (< 5)   1544  Sarah Erdman          St. Margaret Mary                       23:33.2  7:51/K    6  
   14  (< 5)   1030  Lydia Cannon          Little Flock Christian Academy C        23:41.6  7:54/K    5  
   15  (< 5)    939  Cary Martin           Hite                                    25:12.8  8:24/K    5  



Overall Finish List - Girls

4th and Under Boys 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)    895  Emily Olivier         Goshen Elementary                        8:51.7  4:26/K    4  



Overall Finish List - Girls

4th and Under Girls 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   1294  Sarah Haines          Northeast Striders                       8:19.5  4:10/K    4  
    2      1   1697  Lacey Prather         Tully Elementary                         8:30.7  4:15/K    4  
    3      2    886  Phica Masters         Goshen Elementary                        8:34.3  4:17/K    4  
    4      3    865  Sawyer Hudson         Goshen Elementary                        8:41.5  4:21/K    4  
    5  (< 5)   1295  Esther Montgomery     Northeast Striders                       8:50.3  4:25/K    2  
    6      4    867  Kadie Johnson         Goshen Elementary                        8:52.5  4:26/K    3  
    7      5   1694  Hyla Petkovic         Tully Elementary                         8:52.5  4:26/K    3  
    8      6   1658  Ava Eaton             Tully Elementary                         8:54.0  4:27/K    4  
    9      7    902  Bella Salvatore       Goshen Elementary                        9:03.6  4:32/K    3  
   10      8    832  Gabriela Ajkay        Goshen Elementary                        9:04.9  4:32/K    4  
   11  (< 5)   1289  Kylie Burkhead        Northeast Striders                       9:08.7  4:34/K    3  
   12      9    568  Alysse Bolt           Carter Traditional Elementary Sc         9:09.0  4:35/K    4  
   13     10   1102  Annabel Allain        Lowe Elementary School                   9:09.9  4:35/K    3  
   14     11    862  Iris Hennessee        Goshen Elementary                        9:16.4  4:38/K    4  
   15     12    913  Lola Sensenbrenner    Goshen Elementary                        9:16.4  4:38/K    3  
   16     13   1666  Emery Haskins         Tully Elementary                         9:17.9  4:39/K    3  
   17  (> 7)    888  Kayla Mbaraka         Goshen Elementary                        9:18.9  4:39/K    3  
   18     14    491  Aaliyah Bronger       Bates Elementary                         9:19.6  4:40/K    4  
   19     15    537  Adeline Parrino       Bates Elementary                         9:25.0  4:43/K    4  
   20  (> 7)    898  Emerson Owen          Goshen Elementary                        9:28.5  4:44/K    4  
   21     16   1654  Ellie Croghan         Tully Elementary                         9:30.5  4:45/K    3  
   22     17    508  Taylor Gumm           Bates Elementary                         9:30.8  4:45/K    4  
   23     18   1132  Molly Johnston        Lowe Elementary School                   9:32.7  4:46/K    4  
   24  (< 5)   1566  Mia Rodriguez         St. Margaret Mary                        9:34.8  4:47/K    3  
   25     19   1110  Zoe Blickenstaff      Lowe Elementary School                   9:35.2  4:48/K    3  
   26  (> 7)    837  Reagan Auton          Goshen Elementary                        9:36.0  4:48/K    4  
   27     20   1326  Allison Multerer      Norton Elementary                        9:39.6  4:50/K    4  
   28     21    559  Rylee Young           Bates Elementary                         9:43.3  4:52/K    2  
   29  (< 5)   1372  Sophia Stocker        Sayers Classical Academy                 9:45.6  4:53/K    4  
   30     22   1325  Abby Multerer         Norton Elementary                        9:48.3  4:54/K    4  
   31     23    725  Sara Rogers           Chenoweth Elementary School              9:49.5  4:55/K    3  
   32     24    794  Madisyn Summers       Eisenhower Elementary School             9:50.7  4:55/K    3  
   33     25    585  Kora Kast             Carter Traditional Elementary Sc         9:50.9  4:55/K    3  
   34     26   1671  Skylar Hofmann        Tully Elementary                         9:55.7  4:58/K    4  
   35     27   1648  Lillian Carrico       Tully Elementary                        10:00.0  5:00/K    2  
   36     28    694  Forest Faversham      Chenoweth Elementary School             10:01.1  5:01/K    3  
   37     29   1301  Ahmari Brice          Norton Elementary                       10:02.0  5:01/K    4  
   38     30   1211  Olivia Williams       Middletown Elementary                   10:02.4  5:01/K    0  
   39     31   1477  Natalie Lindle        St. Albert the Great                    10:04.8  5:02/K    3  
   40     32   1329  Sarah Perkins         Norton Elementary                       10:05.1  5:03/K    4  
   41  (< 5)   1370  Aleah Rock            Sayers Classical Academy                10:06.9  5:03/K    2  
   42     33   1474  Harper Hornstein      St. Albert the Great                    10:11.4  5:06/K    4  
   43     34   1485  Amelia Richardson     St. Albert the Great                    10:17.8  5:09/K    4  
   44     35   1050  Allie Wooldridge      Little Flock Christian Academy B        10:20.7  5:10/K    3  
   45     36    760  Olive Cullen          Eisenhower Elementary School            10:22.0  5:11/K    2  
   46     37   1322  Vivienne Kiziminski   Norton Elementary                       10:22.6  5:11/K    3  
   47     38    793  Seren Jo Strange      Eisenhower Elementary School            10:23.1  5:12/K    4  
   48     39    544  Zoe Rich              Bates Elementary                        10:26.4  5:13/K    4  
   49     40   1465  Isabelle Alexander    St. Albert the Great                    10:27.8  5:14/K    3  
   50     41    712  Autumn Miller         Chenoweth Elementary School             10:30.7  5:15/K    3  
   51     42    588  Presley Pierce        Carter Traditional Elementary Sc        10:30.8  5:15/K    3  
   52     43   1146  Lana Shapero          Lowe Elementary School                  10:31.4  5:16/K    3  
   53     44    744  Mia Wolf              Chenoweth Elementary School             10:33.0  5:17/K    4  
   54  (> 7)   1660  Kara Foree            Tully Elementary                        10:35.4  5:18/K    4  
   55     45    691  Kensley Cormney       Chenoweth Elementary School             10:37.9  5:19/K    4  
   56     46   1126  Audrey Hudson         Lowe Elementary School                  10:39.8  5:20/K    3  
   57     47   1125  Emma Hafendorfer      Lowe Elementary School                  10:39.9  5:20/K    4  
   58     48   1154  Keira Wolek           Lowe Elementary School                  10:41.2  5:21/K    4  
   59     49   1773  Elena Woods           Wilder Elementary School                10:41.5  5:21/K    2  
   60     50    546  Reagan Singleton      Bates Elementary                        10:42.0  5:21/K    3  
   61     51   1077  Evie Hamilton         Louisville Home School B                10:43.1  5:22/K    3  
   62     52    765  Aniston Deckard       Eisenhower Elementary School            10:46.4  5:23/K    3  
   63     53   1191  Kiley Cissell         Middletown Elementary                   10:48.5  5:24/K    2  
   64  (> 7)   1118  Jillian Fillmore      Lowe Elementary School                  10:48.9  5:24/K    4  
   65     54   1064  Evelyn Dann           Louisville Home School B                10:54.2  5:27/K    1  
   66     55   1051  Sydney Wooldridge     Little Flock Christian Academy B        10:54.3  5:27/K    1  
   67     56    517  Erica Lea             Bates Elementary                        10:55.5  5:28/K    3  
   68     57    626  Molly McCracken       Centerfield Elementary School           10:56.0  5:28/K    3  
   69     58    584  Cydni Kast            Carter Traditional Elementary Sc        10:59.3  5:30/K    3  
   70     59    574  Savannah Edmonson     Carter Traditional Elementary Sc        11:04.3  5:32/K    3  
   71     60    733  Annamae Spencer       Chenoweth Elementary School             11:06.2  5:33/K    4  
   72  (> 7)    512  Kyanna Kessler        Bates Elementary                        11:10.2  5:35/K    2  
   73     61   1732  Anabelle Day          Wilder Elementary School                11:13.8  5:37/K    4  
   74     62   1581  Noelle Hughes-Seitz   St. Matthews Elementary                 11:15.1  5:38/K    3  
   75  (> 7)    525  Hannah Mendoza        Bates Elementary                        11:15.2  5:38/K    2  
   76     63    785  Olivia Scyphers       Eisenhower Elementary School            11:17.7  5:39/K    4  
   77     64   1769  Alex Stinett          Wilder Elementary School                11:19.1  5:40/K    3  
   78     65   1575  Caitlin Casey         St. Matthews Elementary                 11:20.2  5:40/K    4  
   79     66   1208  Ava Ramsey            Middletown Elementary                   11:22.7  5:41/K   4   
   80     67    629  Reagan-Shea Salyer    Centerfield Elementary School           11:23.0  5:42/K    1  
   81     68   1084  Julia Moran           Louisville Home School B                11:24.6  5:42/K    1  
   82     69   1589  Clara McGarvey        St. Matthews Elementary                 11:26.0  5:43/K    2  
   83     70   1759  Ella Jo Meyer         Wilder Elementary School                11:26.8  5:43/K    2  
   84  (> 7)    509  Fiona Jenkins         Bates Elementary                        11:27.7  5:44/K    3  
   85     71    761  Piper Cullen          Eisenhower Elementary School            11:31.2  5:46/K    3  
   86     72   1600  Ryan Purcell          St. Matthews Elementary                 11:32.7  5:46/K    0  
   87     73   1763  Kylie Miller          Wilder Elementary School                11:33.5  5:47/K    2  
   88     74   1331  Hadley Reed           Norton Elementary                       11:35.0  5:48/K    4  
   89     75    646  Aziyah Farley         Chancey Elementary                      11:38.4  5:49/K    4  
   90     76   1200  Sona Hughes           Middletown Elementary                   11:41.3  5:51/K    0  
   91     77   1739  Ashlynn Goff          Wilder Elementary School                11:46.5  5:53/K    2  
   92     78   1481  Sophie Minton         St. Albert the Great                    11:46.8  5:53/K    3  
   93     79   1610  Ella Tremayne         St. Matthews Elementary                 11:47.7  5:54/K    1  
   94     80    572  Alexia Craig          Carter Traditional Elementary Sc        11:57.5  5:59/K    2  
   95     81   1334  Abby Ross             Norton Elementary                       12:00.2  6:00/K    3  
   96     82   1096  Adelaide Shouse       Louisville Home School B                12:03.9  6:02/K    1  
   97     83    795  Sasha Wade            Eisenhower Elementary School            12:07.4  6:04/K    3  
   98  (> 7)    791  Julia Stone           Eisenhower Elementary School            12:13.2  6:07/K    4  
   99     84   1471  Charlotte Garman      St. Albert the Great                    12:14.9  6:07/K    4  
  100     85   1579  Harper Golladay       St. Matthews Elementary                 12:18.7  6:09/K    2  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     86    681  Sara Beth Trapp       Chancey Elementary                      12:21.8  6:11/K    4  
  102     87   1482  Katelyn Norrenbrock   St. Albert the Great                    12:22.9  6:11/K    3  
  103     88   1054  Evelyn Bowling        Louisville Home School B                12:28.1  6:14/K    0  
  104     89    563  Ainsley Adkins        Carter Traditional Elementary Sc        12:33.1  6:17/K    3  
  105     90   1194  Catie Craig           Middletown Elementary                   12:40.8  6:20/K    1  
  106     91    602  Lily Albro            Centerfield Elementary School           12:45.0  6:23/K    4  
  107     92   1605  Josalyn Schmidlapp    St. Matthews Elementary                 12:46.1  6:23/K    1  
  108  (> 7)   1313  Ayla Fathalizedeh     Norton Elementary                       12:48.4  6:24/K    3  
  109  (> 7)   1311  Alyssa Dozer          Norton Elementary                       12:51.6  6:26/K    3  
  110     93    618  Rylee Hamilton        Centerfield Elementary School           12:55.5  6:28/K    1  
  111  (> 7)   1609  Luella Todd           St. Matthews Elementary                 13:02.2  6:31/K    0  
  112     94    665  Shani Metcalf         Chancey Elementary                      13:07.0  6:34/K    3  
  113     95    633  Ally Winn Springston  Centerfield Elementary School           13:21.8  6:41/K    1  
  114     96    716  Aydie Nase            Chenoweth Elementary School             13:23.0  6:42/K    3  
  115     97   1725  Kate Angermeier       Wilder Elementary School                13:31.5  6:46/K    3  
  116     98   1210  Sophia Wallace        Middletown Elementary                   13:41.8  6:51/K    4  
  117     99   1193  Audrey Collins        Middletown Elementary                   13:42.9  6:51/K    0  
  118    100   1038  Avery Goodwin         Little Flock Christian Academy B        13:46.8  6:53/K    3  
  119    101   1047  Hannah Williams       Little Flock Christian Academy B        13:58.9  6:59/K    1  
  120  (< 5)   1369  Emma King             Sayers Classical Academy                14:03.2  7:02/K    2  
  121    102   1039  Hailey Grant          Little Flock Christian Academy B        14:15.4  7:08/K    2  
  122  (> 7)   1595  Olivia Nelson         St. Matthews Elementary                 14:16.1  7:08/K    0  
  123  (> 7)   1212  Avery Wright          Middletown Elementary                   14:29.5  7:15/K    2  
  124  (> 7)   1762  Kimber Miller         Wilder Elementary School                14:30.9  7:15/K    4  
  125  (> 7)   1722  Angelina Alegria      Wilder Elementary School                14:37.8  7:19/K    3  
  126    103    642  Kailee Coleman        Chancey Elementary                      14:38.3  7:19/K    2  
  127  (> 7)   1198  Natalee Gibney        Middletown Elementary                   14:42.0  7:21/K    3  
  128    104    632  Prosperity Schaefer   Centerfield Elementary School           14:59.0  7:30/K    2  
  129    105    627  Kinsley Rouse         Centerfield Elementary School           15:00.4  7:30/K    1  
  130    106   1040  Izabella Irwin        Little Flock Christian Academy B        15:05.7  7:33/K    3  
  131  (< 5)   1498  Evangeline Bailey     St. Aloysius                            15:13.2  7:37/K    3  
  132    107   1082  Cadence King          Louisville Home School B                15:32.2  7:46/K    3  
  133    108    685  Keniyah Wright        Chancey Elementary                      15:46.8  7:53/K    3  
  134    109    667  Echo Miller           Chancey Elementary                      15:47.9  7:54/K    3  
  135  (> 7)    628  Violet Salinas-morrisoCenterfield Elementary School           15:55.6  7:58/K    2  
  136  (> 7)   1304  Iha Chandra           Norton Elementary                       18:20.7  9:10/K    4  
  137    110    677  Arin Rowe             Chancey Elementary                      18:56.5  9:28/K    4  



Overall Finish List - Girls

4th and Under Boys Open 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)    540  Georgia Payne         Bates Elementary                        18:19.3  9:10/K    5  



Overall Finish List - Girls

4th and Under Girls Open 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1    877  Camryn Leavens        Goshen Elementary                        8:58.2  4:29/K    4  
    2      2    827  Victoria Spiegl       Eminence                                 9:09.7  4:35/K    4  
    3      3    818  Emery Phillips        Eminence                                 9:33.2  4:47/K    4  
    4      4    873  Lauren Kingery        Goshen Elementary                        9:41.7  4:51/K    3  
    5      5    871  Rylee Kershner        Goshen Elementary                        9:43.3  4:52/K    4  
    6      6    872  Cara Kingery          Goshen Elementary                        9:43.5  4:52/K    3  
    7      7    909  Kinley Seely          Goshen Elementary                        9:44.4  4:52/K    3  
    8      8   1677  Sadie Kratzer         Tully Elementary                         9:45.2  4:53/K    4  
    9      9   1668  Egan Hofmann          Tully Elementary                         9:50.9  4:55/K    3  
   10     10    897  Avery Owen            Goshen Elementary                        9:52.9  4:56/K    2  
   11     11    903  Olivia Salvatore      Goshen Elementary                        9:54.6  4:57/K    3  
   12     12   1688  Addison Meredith      Tully Elementary                         9:58.5  4:59/K    3  
   13  (> 7)    853  Josephine Foy         Goshen Elementary                       10:02.7  5:01/K    3  
   14  (> 7)    831  Ansley Adams          Goshen Elementary                       10:07.5  5:04/K    2  
   15  (> 7)    882  Ana Martinez Sedano   Goshen Elementary                       10:10.1  5:05/K    3  
   16  (> 7)    840  Harper Cameron        Goshen Elementary                       10:14.3  5:07/K    3  
   17     13   1667  Violet Haskins        Tully Elementary                        10:18.6  5:09/K    1  
   18     14    932  Vivienne Hawthorne    Hite                                    10:28.0  5:14/K    2  
   19     15   1644  Madison Butler        Tully Elementary                        10:31.1  5:16/K    4  
   20  (> 7)    906  Katelynn Schardein    Goshen Elementary                       10:31.9  5:16/K    4  
   21  (> 7)    904  Jaya Sapra            Goshen Elementary                       10:33.9  5:17/K    2  
   22     16    933  Isabella Huff         Hite                                    10:34.2  5:17/K    4  
   23  (> 7)    847  Charlotte Dehner      Goshen Elementary                       10:39.3  5:20/K    2  
   24     17    771  Ella Hall             Eisenhower Elementary School            10:41.6  5:21/K    2  
   25  (> 7)    863  Hallie Howard         Goshen Elementary                       10:43.0  5:22/K    2  
   26  (> 7)    842  Sophia Collova        Goshen Elementary                       10:48.4  5:24/K    3  
   27  (> 7)    920  Aubrey Westbrook      Goshen Elementary                       10:52.2  5:26/K    4  
   28     18   1689  Kaylee Montgomery     Tully Elementary                        10:52.6  5:26/K    3  
   29     19   1655  Ryanne Dresel         Tully Elementary                        10:59.5  5:30/K    3  
   30  (> 7)   1692  Sonya Peters          Tully Elementary                        11:00.8  5:30/K    4  
   31  (> 7)   1714  Kalina Works          Tully Elementary                        11:07.4  5:34/K    1  
   32     20   1215  Sterling Boehm        New Song Christian Academy              11:07.8  5:34/K    1  
   33  (> 7)   1698  Randi Prather         Tully Elementary                        11:11.4  5:36/K    2  
   34  (> 7)    848  Emma DeMichele        Goshen Elementary                       11:12.0  5:36/K    2  
   35  (> 7)    911  Caroline Seitz        Goshen Elementary                       11:12.3  5:36/K    2  
   36     21    720  Lillian Pettingill    Chenoweth Elementary School             11:12.4  5:36/K    1  
   37  (> 7)   1716  Hadley Yarbrough      Tully Elementary                        11:16.6  5:38/K    4  
   38     22    731  Maya Sorrell          Chenoweth Elementary School             11:18.2  5:39/K    1  
   39  (> 7)    907  Malerie Schardein     Goshen Elementary                       11:19.5  5:40/K    3  
   40  (> 7)   1659  Camiyah Edwards       Tully Elementary                        11:19.7  5:40/K    3  
   41  (> 7)   1682  Natalie Luna          Tully Elementary                        11:23.6  5:42/K    4  
   42     23    545  Julia Sells           Bates Elementary                        11:25.6  5:43/K    3  
   43     24    931  Sophia Harper         Hite                                    11:27.3  5:44/K    2  
   44  (> 7)   1656  Ayla Duncan           Tully Elementary                        11:30.8  5:45/K    2  
   45  (< 5)   1554  Mackenzie Kreis       St. Margaret Mary                       11:31.7  5:46/K    0  
   46  (> 7)    889  Amelia Muench         Goshen Elementary                       11:34.2  5:47/K    3  
   47  (> 7)   1678  Grace Kyser           Tully Elementary                        11:38.3  5:49/K    4  
   48     25    734  Anniston Spencer      Chenoweth Elementary School             11:38.9  5:49/K    2  
   49     26    830  Lauren Wampler        Eminence                                11:44.3  5:52/K    4  
   50     27   1226  Scarlett Owen         New Song Christian Academy              11:45.1  5:53/K    4  
   51     28    828  Norah Stone           Eminence                                11:45.5  5:53/K    4  
   52  (> 7)   1712  Abilene Willis        Tully Elementary                        11:50.5  5:55/K    1  
   53     29   1127  Jimena Jara           Lowe Elementary School                  11:52.5  5:56/K    4  
   54  (> 7)    899  Molly Parshall        Goshen Elementary                       11:57.2  5:59/K    2  
   55  (< 5)   1068  Daphne DeWees         Louisville Home School B                11:57.4  5:59/K    0  
   56     30    714  Harper Moulder        Chenoweth Elementary School             12:01.0  6:01/K    1  
   57  (< 5)   1091  Eveylyn Paulin        Louisville Home School B                12:01.4  6:01/K    1  
   58     31    524  Aubree Mendoza        Bates Elementary                        12:01.8  6:01/K    0  
   59  (> 7)   1704  Anna Spradling        Tully Elementary                        12:03.3  6:02/K    2  
   60     32    536  Isabelle Palumbo      Bates Elementary                        12:05.6  6:03/K    2  
   61     33    735  Leigh Theobald        Chenoweth Elementary School             12:05.7  6:03/K    2  
   62  (> 7)   1676  Natalie Kilcoyne      Tully Elementary                        12:05.9  6:03/K    3  
   63  (< 5)   1533  Ahmya Starks          St. Leonard                             12:07.7  6:04/K    4  
   64  (> 7)   1709  Charlotte Walton      Tully Elementary                        12:08.4  6:04/K    1  
   65     34    803  Ava Bitterman         Eminence                                12:10.7  6:05/K    2  
   66     35    817  Mahi Patel            Eminence                                12:11.6  6:06/K    2  
   67     36    745  Ella Grace Zubaty     Chenoweth Elementary School             12:11.6  6:06/K    0  
   68     37   1346  Toni Woods            Norton Elementary B                     12:11.9  6:06/K    3  
   69     38    482  Leah Anderson         Bates Elementary                        12:15.1  6:08/K    2  
   70  (> 7)   1663  Samantha Gross        Tully Elementary                        12:16.5  6:08/K    1  
   71     39   1723  Taliyah Alexander     Wilder Elementary School                12:22.4  6:11/K    3  
   72     40    707  Nora Knight           Chenoweth Elementary School             12:25.1  6:13/K    4  
   73     41    950  Leah Yang             Hite                                    12:25.2  6:13/K    3  
   74     42    929  McKenzie Goodall      Hite                                    12:27.3  6:14/K    2  
   75     43   1133  Claire Kelley         Lowe Elementary School                  12:30.6  6:15/K    2  
   76     44   1123  Vera Gravil           Lowe Elementary School                  12:35.0  6:18/K    1  
   77     45    934  Scarlett Huff         Hite                                    12:35.4  6:18/K    1  
   78     46    506  Elise Graham-Blevins  Bates Elementary                        12:38.4  6:19/K    3  
   79     47   1145  Emme Rulketter        Lowe Elementary School                  12:48.7  6:24/K    1  
   80     48    790  Reaghan Sims          Eisenhower Elementary School            12:48.8  6:24/K    2  
   81     49    495  Abby Colon            Bates Elementary                        12:50.6  6:25/K    3  
   82     50   1101  Junhee Ahn            Lowe Elementary School                  12:50.8  6:25/K    3  
   83     51    583  Trinity Jarrett       Carter Traditional Elementary Sc        12:51.0  6:26/K    3  
   84     52    561  Lila Zirkelback       Bates Elementary                        12:52.7  6:26/K    3  
   85     53    944  Breanna Salari        Hite                                    12:53.4  6:27/K    3  
   86     54   1221  Mckenna Murphy        New Song Christian Academy              12:53.6  6:27/K    3  
   87     55    811  Madeleine Hofmeyer    Eminence                                12:57.8  6:29/K    4  
   88  (> 7)   1681  Bella Luna            Tully Elementary                        13:04.5  6:32/K    1  
   89  (> 7)   1633  Andrea Aguilar        Tully Elementary                        13:15.3  6:38/K    3  
   90     56    571  Allison Clem          Carter Traditional Elementary Sc        13:16.8  6:38/K    3  
   91     57   1229  Leah Sheets           New Song Christian Academy              13:21.6  6:41/K    2  
   92  (> 7)    534  Isabella Nova         Bates Elementary                        13:22.6  6:41/K    3  
   93     58    597  Hadley Tuttle         Carter Traditional Elementary Sc        13:26.8  6:43/K    1  
   94  (> 7)    515  Zoey Lauyans          Bates Elementary                        13:28.3  6:44/K    0  
   95  (> 7)    486  Ella Ashby            Bates Elementary                        13:32.2  6:46/K    2  
   96  (> 7)    687  Ava Boyd              Chenoweth Elementary School             13:42.9  6:51/K    3  
   97  (> 7)    836  Chloe Anderies        Goshen Elementary                       13:42.9  6:51/K    2  
   98     59   1218  Elizabeth Horn        New Song Christian Academy              13:44.8  6:52/K    2  
   99     60   1105  Grace Anderson        Lowe Elementary School                  13:45.1  6:53/K    2  
  100     61   1231  Juliana Winters       New Song Christian Academy              13:52.3  6:56/K    2  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     62    777  Baylin Lord           Eisenhower Elementary School            13:56.9  6:58/K    3  
  102     63   1306  Caroline Chappell     Norton Elementary B                     14:02.6  7:01/K    2  
  103  (> 7)    503  Jennifer Garcia       Bates Elementary                        14:03.9  7:02/K    3  
  104     64    592  Alyssa Schelling      Carter Traditional Elementary Sc        14:09.2  7:05/K    1  
  105  (< 5)   1540  Emalyn Cummins        St. Margaret Mary                       14:12.9  7:06/K    1  
  106     65   1115  Sophia Decker         Lowe Elementary School                  14:15.6  7:08/K    2  
  107  (> 7)    549  Trista Tinsley        Bates Elementary                        14:16.8  7:08/K    3  
  108     66    575  Brooklyn Floyd        Carter Traditional Elementary Sc        14:17.2  7:09/K    3  
  109  (> 7)   1686  Ella McClave          Tully Elementary                        14:21.5  7:11/K    4  
  110  (< 5)   1539  Annie Cummins         St. Margaret Mary                       14:22.3  7:11/K    0  
  111  (> 7)   1136  Devangi Kuriyal       Lowe Elementary School                  14:23.8  7:12/K    2  
  112  (> 7)    855  Ansley Gilbert        Goshen Elementary                       14:27.8  7:14/K    2  
  113  (< 5)   1055  Lucy Bowling          Louisville Home School B                14:29.0  7:15/K    3  
  114  (> 7)    527  Emery Meyer           Bates Elementary                        14:33.8  7:17/K    2  
  115  (> 7)    824  Audrey Smith          Eminence                                14:38.5  7:19/K    3  
  116     67    595  Zacaylah Thompson     Carter Traditional Elementary Sc        14:44.8  7:22/K    3  
  117     68    593  Ava Schelling         Carter Traditional Elementary Sc        14:45.1  7:23/K    4  
  118  (> 7)    814  Molly Kuhn            Eminence                                14:46.6  7:23/K    2  
  119  (> 7)    562  Violet Zirkelback     Bates Elementary                        14:53.0  7:27/K    1  
  120     69    766  Presley Ellis         Eisenhower Elementary School            14:59.4  7:30/K    0  
  121  (> 7)    511  Lydia Johnson         Bates Elementary                        15:03.4  7:32/K    3  
  122     70    775  Ivy Kilgore           Eisenhower Elementary School            15:04.8  7:32/K    2  
  123     71    799  Mia Wilson            Eisenhower Elementary School            15:08.9  7:34/K    1  
  124  (> 7)   1672  CharlieKate Howard    Tully Elementary                        15:11.1  7:36/K    1  
  125     72   1300  Lillian Bennett       Norton Elementary B                     15:19.8  7:40/K    3  
  126     73    767  Raley Ellis           Eisenhower Elementary School            15:21.8  7:41/K    3  
  127  (> 7)    496  Farrah Dennis         Bates Elementary                        15:26.9  7:43/K    0  
  128  (> 7)    689  Lucy Broster          Chenoweth Elementary School             15:34.9  7:47/K    3  
  129     74   1336  Penny Schnittger      Norton Elementary B                     15:43.6  7:52/K    3  
  130     75   1308  Evelyn Colpo          Norton Elementary B                     15:48.8  7:54/K    2  
  131     76   1314  Gabriela Ferreira     Norton Elementary B                     15:49.0  7:55/K    2  
  132  (> 7)    879  Charlie Lindemoen     Goshen Elementary                       16:06.0  8:03/K    3  
  133     77   1748  Lilah Lewter          Wilder Elementary School                16:09.5  8:05/K    3  
  134     78   1319  Kristen Herrings      Norton Elementary B                     16:16.6  8:08/K    4  
  135  (> 7)    487  EmmaKate Banks        Bates Elementary                        16:23.5  8:12/K    0  
  136     79   1222  Gracie Nelson         New Song Christian Academy              16:30.4  8:15/K    4  
  137  (> 7)   1320  Kira Jackson          Norton Elementary B                     16:37.3  8:19/K    3  
  138  (> 7)   1315  Lily Gardner          Norton Elementary B                     16:38.5  8:19/K    3  
  139  (> 7)   1113  Katherine Cantor      Lowe Elementary School                  16:42.3  8:21/K    4  
  140  (> 7)   1333  Chloe Rosenthal       Norton Elementary B                     16:44.7  8:22/K    2  
  141  (> 7)    780  Mary'J Oliver         Eisenhower Elementary School            16:48.2  8:24/K    3  
  142  (> 7)    493  Brooklyn Calloway     Bates Elementary                        16:50.4  8:25/K    1  
  143  (> 7)   1130  Autumn Johnston       Lowe Elementary School                  16:51.9  8:26/K    0  
  144     80   1721  Molly Airington       Wilder Elementary School                16:52.1  8:26/K    2  
  145  (> 7)    928  Mary Goodall          Hite                                    17:07.8  8:34/K    2  
  146  (> 7)    548  Morgan Stock          Bates Elementary                        17:08.4  8:34/K    4  
  147  (> 7)    531  Evie Mouser           Bates Elementary                        17:29.2  8:45/K    0  
  148     81   1770  Stella Tuthill        Wilder Elementary School                17:30.9  8:45/K   13  
  149  (> 7)    804  Payton Buckner        Eminence                                17:33.8  8:47/K    3  
  150  (< 5)   1543  Naomi Erdman          St. Margaret Mary                       17:37.4  8:49/K    0  
  151     82   1771  Leigha Williams       Wilder Elementary School                17:51.7  8:56/K    4  
  152     83   1720  Emily Airington       Wilder Elementary School                17:56.3  8:58/K    0  
  153     84   1728  Kendal Bohler         Wilder Elementary School                18:32.3  9:16/K   12  
  154  (> 7)   1772  Michaela Williams     Wilder Elementary School                18:32.3  9:16/K    3  
  155  (> 7)   1153  Nora Tucker           Lowe Elementary School                  18:58.8  9:29/K    0  
  156  (> 7)    502  Caylynn Elmore        Bates Elementary                        19:44.0  9:52/K    1  
  157  (> 7)    538  Evelyn Parrino        Bates Elementary                        22:17.2 11:09/K    0  
  158  (> 7)   1745  Dylan Keys            Wilder Elementary School                22:57.4 11:29/K    1  
  159  (> 7)    492  Sanaa Bullitt         Bates Elementary                        24:24.8 12:12/K    1  

Team Summary Report - Girls

HS GIrls 5K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 North Oldham                           59               8  10  12  14  15  18  35         
        Top  5 Times: 1:49:32.5

    2 Male                                   72               3   5  11  17  36  49             
        Top  5 Times: 1:49:57.3

    3 Kentucky Country Day                   80               9  13  16  20  22  30  38         
        Top  5 Times: 1:51:40.0

    4 Ballard High School                    83               1   2  19  21  40  47  48         
        Top  5 Times: 1:51:09.3

    5 Atherton                               92               4   7  25  27  29  37  45         
        Top  5 Times: 1:51:56.1

    6 Spencer County                        153               6  24  34  39  50                 
        Top  5 Times: 2:00:31.1

    7 Fern Creek                            201              23  28  33  58  59  60  62         
        Top  5 Times: 2:17:05.2

    8 Male B                                205              32  41  42  44  46                 
        Top  5 Times: 2:08:26.0

    9 North Oldham B                        238              31  43  51  52  61                 
        Top  5 Times: 2:20:56.7

   10 Jeffersontown                         244              26  53  54  55  56  57             
        Top  5 Times: 2:23:23.6

 Inc. Eminence                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble County                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Atherton B                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Educational Consortium     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Fairdale                             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kentucky Country Day B               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Homeschool High Schoo B   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Seneca                               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

MS Girls 4K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Barret Traditional Middle School       28               1   3   5   9  10  12  13         
        Top  5 Times: 1:27:03.2

    2 South Oldham Middle School             69               2   6   8  15  38  41  43         
        Top  5 Times: 1:32:52.3

    3 Noe Middle School                      89               7  11  21  22  28  39             
        Top  5 Times: 1:36:35.5

    4 Kammerer Middle School                 90               4  14  20  25  27  36             
        Top  5 Times: 1:36:35.2

    5 Jefferson County Traditional Mid      154              17  26  29  33  49  51  53         
        Top  5 Times: 1:47:24.9

    6 Ramsey Middle School                  166              18  23  34  45  46  47  48         
        Top  5 Times: 1:48:15.8

    7 Christian Educational Consortium      179              19  31  35  40  54                 
        Top  5 Times: 1:51:35.6

    8 Louisville Home School                190              16  30  37  50  57                 
        Top  5 Times: 1:58:30.9

    9 Johnson Traditional Middle Schoo      194              24  32  42  44  52  55  56         
        Top  5 Times: 1:54:39.5

 Inc. Eminence                             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Meyzeek Middle School                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northeast Striders                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agnes                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble County                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Little Flock Christian Academy C     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

MS Open 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 St. Agnes                              15               1   2   3   4   5   6   7         
        Top  5 Times: 1:14:03.3

 Inc. Barret Traditional Middle School     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Leonard                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Raphael                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Noe Middle School B                  3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

6 and Under Girls 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                      36               1   2   6  11  16  17             
        Top  5 Times: 1:13:38.4

    2 Meyzeek Middle School                  55               5   8  13  14  15  20  35         
        Top  5 Times: 1:16:20.8

    3 Tully Elementary                       91               7  12  19  26  27  49             
        Top  5 Times: 1:20:03.8

    4 Chenoweth Elementary School           135               4  18  28  40  45  47             
        Top  5 Times: 1:25:27.6

    5 Noe Middle School                     137               3  23  36  37  38  42  48         
        Top  5 Times: 1:25:57.1

    6 Bates Elementary                      144              10  22  29  33  50  51  58         
        Top  5 Times: 1:26:34.1

    7 Louisville Home School                148               9  24  30  31  54  55             
        Top  5 Times: 1:27:06.5

    8 Norton Elementary                     176              25  32  34  39  46  53             
        Top  5 Times: 1:29:36.4

    9 St. Matthews Elementary               219              21  43  44  52  59                 
        Top  5 Times: 1:37:38.6

   10 Centerfield Elementary School         275              41  56  57  60  61  62             
        Top  5 Times: 1:56:44.8

 Inc. Chancey Elementary                   4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eisenhower Elementary School         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jefferson County Traditional Mid     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Middletown Elementary                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northeast Striders                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. South Oldham Middle School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agnes                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trimble County                       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Wilder Elementary School             4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Goshen Elementary B                  4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Tiger Sharks                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

6 and Under Mixed Open 3K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. Barret Traditional Middle School     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Carter Traditional Elementary Sc     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Eminence                             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hite                                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lowe Elementary School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Little Flock Christian Academy C     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

4th and Under Boys 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. Goshen Elementary                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

4th and Under Girls 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                      24               2   3   4   7   8  11  12         
        Top  5 Times: 44:17.0

    2 Tully Elementary                       41               1   5   6  13  16  26  27         
        Top  5 Times: 45:05.9

    3 Bates Elementary                      106              14  15  17  21  39  50  56         
        Top  5 Times: 48:25.2

    4 Lowe Elementary School                136              10  18  19  43  46  47  48         
        Top  5 Times: 49:29.2

    5 Norton Elementary                     140              20  22  29  32  37  74  81         
        Top  5 Times: 49:57.8

    6 Chenoweth Elementary School           181              23  28  41  44  45  60  96         
        Top  5 Times: 51:32.4

    7 Carter Traditional Elementary Sc      193               9  25  42  58  59  80  89         
        Top  5 Times: 51:34.5

    8 Eisenhower Elementary School          213              24  36  38  52  63  71  83         
        Top  5 Times: 52:40.1

    9 St. Albert the Great                  216              31  33  34  40  78  84  87         
        Top  5 Times: 52:48.8

   10 Middletown Elementary                 315              30  53  66  76  90  98  99         
        Top  5 Times: 56:35.7

   11 Wilder Elementary School              317              49  61  64  70  73  77  97         
        Top  5 Times: 56:14.9

   12 Louisville Home School B              343              51  54  68  82  88 107             
        Top  5 Times: 57:34.1

   13 St. Matthews Elementary               347              62  65  69  72  79  85  92         
        Top  5 Times: 57:21.9

   14 Little Flock Christian Academy B      393              35  55 100 101 102 106             
        Top  5 Times: 1:03:16.5

   15 Centerfield Elementary School         403              57  67  91  93  95 104 105         
        Top  5 Times: 1:01:21.4

   16 Chancey Elementary                    466              75  86  94 103 108 109 110         
        Top  5 Times: 1:07:32.5

 Inc. Northeast Striders                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayers Classical Academy             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

4th and Under Boys Open 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. Bates Elementary                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

4th and Under Girls Open 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                      23               1   4   5   6   7  10  11         
        Top  5 Times: 47:51.3

    2 Tully Elementary                       57               8   9  12  13  15  18  19         
        Top  5 Times: 50:24.4

    3 Eminence                               93               2   3  26  28  34  35  55         
        Top  5 Times: 54:23.6

    4 Chenoweth Elementary School           131              21  22  25  30  33  36  40         
        Top  5 Times: 58:16.4

    5 Hite                                  137              14  16  24  41  42  45  53         
        Top  5 Times: 57:22.1

    6 Bates Elementary                      170              23  31  32  38  46  49  52         
        Top  5 Times: 1:00:26.8

    7 Lowe Elementary School                213              29  43  44  47  50  60  65         
        Top  5 Times: 1:02:37.8

    8 New Song Christian Academy            217              20  27  54  57  59  61  79         
        Top  5 Times: 1:02:53.1

    9 Eisenhower Elementary School          266              17  48  62  69  70  71  73         
        Top  5 Times: 1:07:31.6

   10 Carter Traditional Elementary Sc      295              51  56  58  64  66  67  68         
        Top  5 Times: 1:08:01.3

   11 Norton Elementary B                   321              37  63  72  74  75  76  78         
        Top  5 Times: 1:13:06.8

   12 Wilder Elementary School              359              39  77  80  81  82  83  84         
        Top  5 Times: 1:20:46.7

 Inc. St. Leonard                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Margaret Mary                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Louisville Home School B             3 finishers                                          
        Top  5 Times: