CrossStock XC

Overall Finish List

August 22, 2020


Results By DC Race Timing DC Timing
Girls 1.5 Mile
Boys 1 Mile
Girls 1 Mile
Open 3K

Boys 1.5 Mile

Place Name Team Bib No Age Total Time
1 Casey Desilvey 4 13 8:03.1
2 Bryce Revo 52 13 8:15.7
3 Roman Sierpina 17 14 8:16.5
4 Jasper Smith 59 12 8:17.3
5 Kaden Wanket 20 12 8:20.9
6 Sam Chandler 9 13 8:25.8
7 Tedros Henderson 67 13 8:32.2
8 Michael Carnell 6 14 8:33.5
9 Will Gullett Bluehawks Running Club 36 13 8:34.0
10 Asher Bitner 49 13 8:38.7
11 Ayden Taylor 58 11 8:41.5
12 Brody Blanton Bluehawks Running Club 35 13 8:41.8
13 Drew Kelly 53 14 8:45.5
14 Luke Whitlow 22 13 8:45.9
15 Jacob Liddle Bluehawks Running Club 37 13 8:47.6
16 Ashton Tunstull 41 13 8:50.9
17 Matthew Whitlock 28 13 8:51.1
18 Trey Tipton 19 13 8:51.4
19 Zion Green 57 11 8:53.6
20 Drew Koon 44 12 8:57.5
21 Connor Brodsky 70 12 8:58.3
22 Titus Falciola 64 13 8:58.6
23 Fidel Garcia 61 12 9:07.5
24 Steven Gray 54 14 9:08.3
25 Sean Crady 27 13 9:09.8
26 Sully Yaden 81 12 9:11.5
27 Isaac Clark 11 13 9:12.9
28 Anthony Allen 40 13 9:14.6
29 Benjamin Bitner 50 13 9:21.5
30 Cole Martin Bluehawks Running Club 33 13 9:24.4
31 Jacob Dant 48 13 9:24.4
32 Rylan Simpson 82 12 9:26.5
33 D'Anico Trowell 79 12 9:30.4
34 Jack Frederick 8 12 9:33.7
35 Eli Clark 10 12 9:38.7
36 Lance Garner 7 13 9:40.3
37 Caden Cull 12 9:41.2
38 Blake Scott 16 11 9:41.3
39 Drew Miles 76 11 9:46.7
40 Elijah Logsdon 42 13 9:50.1
41 Cameron Gwaltney 73 12 9:52.7
42 Meshach Lawson Bluehawks Running Club 34 12 9:55.7
43 Whitman Goodwin 72 12 9:57.6
44 Wyatt Chisman 84 12 9:58.4
45 Chernet Henderson 68 13 10:01.4
46 Christopher Bradley Bluehawks Running Club 66 14 10:02.1
47 Austin Wheeldon 25 11 10:03.8
48 Tyler Baker TIgerSharks 3 10:05.8
49 Charlie Dugan 56 13 10:09.2
50 Kyle Crady 26 13 10:11.0
51 Brady Dinsmore Derby City Athletic Club 2 10:13.9
52 Grant Murphy 5 12 10:22.1
53 David Brockelsby 1 11 10:30.9
54 Brady Filippazzo 65 11 10:32.6
55 Tyler Durham Northeast Striders 31 13 10:34.3
56 Hayden Beckley 69 12 10:42.4
57 Easton Hughes 13 10:47.3
58 Noah Doran 24 13 10:50.8
59 Zachary Isbell 51 11 10:51.6
60 Eli May 46 11 10:53.6
61 Trace Martin 75 13 10:57.9
62 Brayden Sills 30 13 11:00.4
63 Nolan Powers 29 13 11:04.2
64 Matthew Smaldone 63 13 11:05.5
65 Mason Saunders 78 11 11:21.0
66 Otto Stickling 18 11:32.4
67 Brody Seitz 32 12 11:33.6
68 Josh Weir 21 11:38.6
69 Cameron Herzog 74 13 11:40.5
70 Jackson Pendleton 60 13 12:08.5
71 Elijah Winsted 47 13 12:23.5
72 Will Kelty 14 12:37.1
73 Jimmy Lock 62 12 13:05.1
74 Adam Basham 83 12 13:06.8
75 Mason Baldwin 39 12 13:07.3
76 Payton Conner 43 12 13:17.5
77 Cole Edwards 85 10 14:01.3
78 Jackson Whitworth 80 11 14:10.7
79 Ethan Gaither 71 12 14:29.5
80 Mason Mattingly 15 17:07.1
Top  

Girls 1.5 Mile

Place Name Team Bib No Age Total Time
1 Elle Cargould 87 12 8:47.6
2 Mackenzie McMain 96 8:47.9
3 Nora Starr 104 13 9:00.6
4 Bentlei Stallings 86 11 9:06.3
5 Savannah Mooney 100 9:07.0
6 Taryn Tracy 106 12 9:08.4
7 Alex Egan 91 9:08.6
8 Kennedy Stamper Northeast Striders 145 12 9:10.2
9 Leah Penick 130 13 9:19.4
10 Olivia Heine 93 13 9:23.6
11 Ansley Lindloff 127 9:47.4
12 Maggie May 128 13 9:47.6
13 Audrey Hynes 126 12 9:57.6
14 Mckayla Moore 129 12 10:03.5
15 Lexi Clark 123 13 10:08.8
16 Sophie Henage 112 9 10:09.2
17 Monica Piccioli 131 11 10:14.5
18 Kinsley Yaden TIgerSharks 124 10:21.8
19 Gemmalynn Harkins 110 12 10:26.9
20 Vita Sensenbrenner 114 12 10:27.8
21 Riley MacKey 95 12 10:35.5
22 Makayla Meyer 98 10:36.7
23 Elizabeth Skillern 139 12 10:39.8
24 Katie Roper 103 11 10:41.8
25 Mallory Moore 119 13 10:44.9
26 Lindsey Judy 121 13 10:46.4
27 Audrey Spina 132 10:47.7
28 Mackenzie Whitehouse 107 10:47.8
29 Kayleigh Burkhead Northeast Striders 120 13 10:49.4
30 Lucy Wayland 108 11 10:51.3
31 Scarlett Smith 134 12 10:52.1
32 Dagny Morgan 101 11 10:53.8
33 Abbie Stevenson 105 10:54.4
34 Kate Henage 111 13 11:00.1
35 Ellie Rogers 142 13 11:07.8
36 Emma Carrico 88 11 11:11.4
37 Lilly Todnem 137 8 11:16.3
38 Lynna Forsha 136 12 11:19.7
39 Sydney Filippazzo 118 13 11:27.9
40 Cameron Hurley 135 12 11:29.7
41 Haley Recktenwald 122 11 11:30.3
42 Gianna Falciola 116 12 11:39.8
43 Arianna Payne 147 13 11:43.9
44 Alyssa Garcia 138 13 11:47.1
45 Stella Railey Northeast Striders 149 12 11:47.6
46 Jocelyn Davis 90 11 11:48.2
47 Caroline Wright 113 13 11:56.5
48 Carmela McWaters 97 11 12:04.5
49 Ava Breeding 141 13 12:11.2
50 Abigail Lindy 94 11 12:14.5
51 Kenzie Koetter 143 12 12:34.7
52 Abigail Tripp 133 12:48.3
53 Iris Wells 148 12 13:14.8
54 Sophie Donohue 144 13 13:15.9
55 Sylvie Williams 109 12 13:42.4
56 Clara Frye 115 13 13:42.5
57 Cameryn Burkhardt 151 12 14:06.1
58 Jacie Couch 89 14:13.3
59 Kenzli Finch 117 11 14:19.3
60 Lily Robison 150 12 14:22.2
61 Bailey Marx 140 13 18:51.7
Top  

Boys 1 Mile

Place Name Team Bib No Age Total Time
1 Ayden Taylor 188 11 5:25.6
2 Zion Green Northeast Striders 193 11 5:33.9
3 Joseph Sierpina 169 9 5:53.6
4 Charlie Skeen Derby City Athletic Club 220 5:54.8
5 Nolan Crider 233 11 5:54.8
6 Gannon Parker Derby City Athletic Club 265 5:57.3
7 Landon Johnson 159 6:00.7
8 Riley Johnson 160 6:06.0
9 Mason Ellis 194 9 6:06.4
10 Everett Derrick 187 11 6:17.9
11 Andrew Haskins 201 9 6:18.0
12 Hayden Durst 247 9 6:18.3
13 Beckett Gunderson Northeast Striders 269 11 6:20.3
14 Christopher Moore 256 10 6:20.9
15 Alec White 257 10 6:23.2
16 Myles Thornton Northeast Striders 273 11 6:24.0
17 Parker Lesshafft 254 10 6:24.3
18 Truett Hearn 251 10 6:25.2
19 Walker Harter 250 10 6:26.5
20 Amir Wiseman 211 9 6:27.2
21 Vincent Yochum 264 10 6:27.4
22 Grant Olivier 228 8 6:27.9
23 Evan Liddle Bluehawks Running Club 236 10 6:28.0
24 Colton Stone 171 8 6:30.3
25 Caleb Brown 244 9 6:30.9
26 Owen Jacobs Bluehawks Running Club 216 11 6:31.9
27 Jack Mohr 255 10 6:33.8
28 Leo Watkins 209 9 6:34.1
29 Rafael Basa Northeast Striders 283 11 6:35.0
30 Henry Dunham Derby City Athletic Club 219 6:35.9
31 Aaron Eckler 156 10 6:36.7
32 Logan Cissell 197 6:37.6
33 Vincent Hocker 271 7 6:38.3
34 Eli O'Dell 165 8 6:38.8
35 Luke Mooney 189 9 6:44.5
36 Eli Isabel 261 10 6:45.6
37 Niko Troutt 172 6:47.0
38 Ethan Mohr 162 8 6:47.9
39 Owen Derrick 234 9 6:48.3
40 Nathan Scott 168 6:49.0
41 Wally Paulsen 272 11 6:49.1
42 Landon Ferree 218 10 6:49.4
43 Samuel Joynt 202 9 6:50.0
44 Benjamin Boguszewski 180 11 6:50.9
45 Jack Clifford 232 11 6:52.0
46 Kol Fluhr 270 10 6:52.6
47 Chase Knight 230 10 6:54.6
48 Carson Eleson 198 9 6:54.9
49 Arlo Harvey 157 7 6:55.2
50 Abram Parrish 185 8 6:59.2
51 Jackson Gray 229 9 7:01.3
52 Henry Metzger 203 9 7:03.3
53 Oliver Wells 227 10 7:05.5
54 Lucas Hamm 215 11 7:06.4
55 Caleb Hartlage 200 9 7:06.5
56 Xander Cissell BLUEGRASS STARS 245 11 7:08.7
57 Logan Brodsky 152 7:09.9
58 Noah Bamba 282 10 7:10.8
59 Eli Wendling 263 10 7:14.1
60 Max Thatchell 208 7:15.8
61 Parker Geren TIgerSharks 222 7:16.2
62 Beckett Petkovic 166 8 7:16.6
63 Collins Morgan 204 10 7:17.4
64 Nolan Walls 223 6 7:19.1
65 Preston Qualls 177 8 7:19.5
66 Finnegan Farley 186 7 7:19.6
67 Max Hart 199 9 7:20.2
68 Jasper Mattingly 285 10 7:20.2
69 Danial Garcia 214 7 7:21.7
70 Joshua Nazarkewich 278 10 7:21.8
71 Noah Anderson 279 10 7:22.8
72 James Woeste 258 10 7:23.5
73 Noah Gividen 260 9 7:23.7
74 Pete Ledford 253 10 7:25.4
75 Marek Spina 207 6 7:28.2
76 Henley Whitham 210 10 7:31.6
77 Davis Cissell BLUEGRASS STARS 191 9 7:31.8
78 Ben Leffler TIgerSharks 221 7:31.9
79 Charlie Ball 195 9 7:32.4
80 Colten Weddle 213 10 7:33.0
81 Maverick Potts 205 7:33.7
82 Jake Lyons 182 8 7:36.5
83 Nathan Cease 153 7:36.6
84 Landon Eden 248 10 7:38.1
85 John Robert Ennenbach 181 7 7:38.3
86 Jude Franklin 178 9 7:39.3
87 Easton Miller 262 9 7:39.7
88 Trace Russell 259 9 7:39.8
89 Brady Brown 238 9 7:43.3
90 Andrew Fee 275 8 7:49.1
91 Nathaniel Smith 206 9 7:52.2
92 Mason Hawkins 242 9 7:53.2
93 Kysaac Burkhead Northeast Striders 235 7 7:54.1
94 Gus Riggle 268 10 7:57.2
95 Troy Lasick 277 11 7:57.4
96 Cooper Smith 225 9 8:02.2
97 Brayan Gammons 246 10 8:06.6
98 Silas Gocke 217 7 8:07.4
99 Joshua Hearn 158 8 8:12.3
100 Liam McGuire 239 8 8:12.4
 
Place Name Team Bib No Age Total Time
101 Levi Franklin 179 11 8:14.9
102 Graham Morgan 163 7 8:15.3
103 Caleb Robison 175 9 8:15.5
104 Samuel Miracle 183 7 8:24.8
105 William Norris Derby City Athletic Club 266 8:48.9
106 Max Stephens 170 8 8:51.7
107 Chandler Basham 176 3 8:54.6
108 Noah Walston 173 8 8:58.6
109 Clark Stone 99 12 9:02.4
110 William Woeste 174 0 9:06.9
111 Andrew Haller 249 10 9:08.1
112 Carter Edwards 184 8 9:17.6
113 Noah Kennington 243 8 9:21.5
114 Waylon Welker 284 10 9:27.7
115 Hunter Hofmann 252 10 9:28.6
116 Joseph Henderson 192 6 9:32.0
117 Luke Horan 276 6 9:43.0
118 Oliver Schaub 167 8 9:54.9
119 Bryson Brown 240 9 9:59.8
120 Braylin Boyles 281 10 10:23.3
121 Jude Owen 190 8 10:48.0
122 Logan Brown 241 7 11:18.4
123 Brock Morris 164 8 11:20.3
124 Adam Masaid 161 8 11:21.4
125 Alexander Davis 155 5 11:25.4
126 Tomas Zeron 280 9 11:51.8
Top  

Girls 1 Mile

Place Name Team Bib No Age Total Time
1 Sarah Haines Northeast Striders 332 10 5:50.6
2 Evelyn Gullett Bluehawks Running Club 400 11 5:53.5
3 Ellie Girten Derby City Athletic Club 380 11 6:01.8
4 Gabrielle Foster Northeast Striders 363 10 6:07.7
5 Ava Basa Northeast Striders 329 11 6:10.3
6 Caroline Mooney 359 10 6:13.4
7 Sadie Thornton Northeast Striders 364 9 6:13.6
8 Alexis Arroyo 315 11 6:26.3
9 Esther Montgomery 414 8 6:28.7
10 Avery Miles 346 9 6:30.3
11 Kaitlyn Pendleton 313 11 6:32.8
12 Hyla Petkovic 347 9 6:36.1
13 Raegan Patterson 371 9 6:37.1
14 Stella Carpenter Derby City Athletic Club 406 6:37.2
15 Caroline Cundiffe TIgerSharks 377 6:39.8
16 Lacey Prather 373 10 6:41.6
17 Anna Roper 305 9 6:42.8
18 Kadie Johnson 296 6:42.8
19 Ellie Hughes 295 9 6:43.1
20 Elisabeth Lindy 370 10 6:43.2
21 Emery Haskins 344 9 6:46.2
22 Olivia Pendleton 314 11 6:48.0
23 Kathryn Durst 343 9 6:49.6
24 Blaise Brown 336 9 6:49.6
25 Harper Lehmann 356 11 6:52.1
26 Kate Sanders Northeast Striders 385 8 6:52.5
27 Grace Piendel TIgerSharks 418 6:53.8
28 Kiele Reichenbach Northeast Striders 383 10 6:56.5
29 Eleanor Koshewa Derby City Athletic Club 403 6:57.2
30 Kelsea Burkhead Northeast Striders 358 9 6:57.7
31 Hadley McKey 297 7 6:58.0
32 Alexa Basa Northeast Striders 328 8 6:58.2
33 Egan Hofmann 345 9 7:01.7
34 Elizabeth Jones Northeast Striders 330 9 7:02.9
35 Ava Mohr 298 8 7:04.1
36 Layla Angelini 333 9 7:05.2
37 Kylie Burkhead Northeast Striders 357 9 7:06.0
38 Lileeann Riddell 324 10 7:07.0
39 Gentry Petaja 409 11 7:07.1
40 Gigi McHenry Derby City Athletic Club 404 7:08.5
41 Marley Blanton Bluehawks Running Club 398 7 7:10.2
42 Ava Eaton 366 11 7:12.7
43 Amelia Hunter 399 11 7:14.2
44 Kinley Seely 395 9 7:15.0
45 Addisyn Potts 302 8 7:16.9
46 Millie Huang Northeast Striders 355 10 7:18.7
47 Ella Mooney 360 7 7:19.1
48 Molly Upton 362 11 7:20.2
49 Madeline Peyton 372 10 7:21.2
50 Ayla Duncan 342 8 7:21.2
51 Emery Larsen 310 10 7:21.5
52 Kate Cundiffe TIgerSharks 378 7:21.8
53 Hadley Petaja 410 11 7:26.9
54 Kearsten Bolt 288 10 7:28.6
55 Kaylee Mudd 375 8 7:29.1
56 Violet Haskins 294 7 7:30.6
57 Ellie Croghan 341 9 7:30.8
58 Aubree Piascik 348 9 7:31.5
59 Riley Allen 390 11 7:32.7
60 Lilly Archer 308 11 7:32.8
61 Olivia Yochum Derby City Athletic Club 402 7:32.8
62 Madison Downs 323 10 7:33.9
63 Caroline Stickle Northeast Striders 376 9 7:34.0
64 Grace Duggins 312 10 7:34.7
65 Lillian Carrico 339 8 7:35.4
66 Emily Olivier 393 10 7:37.0
67 Addison Cardwell Northeast Striders 386 10 7:38.5
68 Skylar Hofmann 368 10 7:38.8
69 Kiley Cissell 340 7:38.8
70 Arianna Garcia 412 8 7:39.3
71 Gabby Piendel TIgerSharks 419 7:39.4
72 Emma Claire Prather 303 9 7:40.5
73 Randi Prather 304 7 7:41.8
74 Bailee Morris 299 7:42.3
75 Samantha Meyer 320 10 7:43.0
76 Brenley Dehner 352 11 7:43.1
77 Evelyn Carpenter Derby City Athletic Club 407 7:44.1
78 Maddie Wiseman 387 8 7:44.1
79 Emily Beard 335 9 7:44.6
80 Ellie Couch 353 9 7:46.7
81 Abigayle Graf 401 11 7:48.5
82 Nancy Bernis 287 8 7:48.5
83 Ellie Tiffany 413 9 7:48.7
84 Grace Horan 392 10 7:49.1
85 Sophie Dyer 365 10 7:51.7
86 Julia Railey Northeast Striders 331 10 7:52.1
87 Lauren Browning 388 11 7:53.1
88 Adeline Beard 286 7 7:55.6
89 Raelyn Burchett 337 7:58.6
90 Kennedy Halford 293 7 8:01.1
91 Natalie Maggard Northeast Striders 326 8 8:01.5
92 Darcy Kate Blanton Bluehawks Running Club 397 10 8:01.5
93 Sadie Kratzer 369 10 8:05.2
94 Maci O'Bryan 316 8 8:05.3
95 Caroline Leef 318 9 8:07.7
96 Aida Early 322 8 8:07.9
97 Alyssa Payne 382 9 8:07.9
98 Mckenna Dicarlo Northeast Striders 411 9 8:10.3
99 Charley Petrowski 327 9 8:14.4
100 Cassadee Brown 289 8:15.8
 
Place Name Team Bib No Age Total Time
101 Kalina Works TIgerSharks 379 8:19.6
102 Olivia Archer 420 6 8:22.1
103 Meredith Calhoun 338 9 8:22.1
104 Lauren Roper 306 9 8:25.3
105 Anna Spradling 307 8 8:25.4
106 Harper Whitworth 349 9 8:26.3
107 Lola Sensenbrenner 394 9 8:34.5
108 Kate Clifford 354 8 9:06.6
109 Cherise Martin Bluehawks Running Club 396 12 9:07.7
110 Haley Newton 325 10 9:10.4
111 Samantha Gross 292 7 9:15.9
112 Afton Dale Derby City Athletic Club 408 9:19.2
113 Isabella Mattingly 321 10 9:19.2
114 Brynn Butler 290 8 9:22.3
115 Caroline Peyton 300 7 9:38.3
116 William Bird 389 10 9:39.4
117 Kara Foree 367 9 9:45.0
118 Kate Farmer TIgerSharks 416 9:47.9
119 Rylee Piascik 301 7 9:54.9
120 Stella Jones 384 10 9:56.2
121 Sophia Burkhardt 309 9 10:25.2
122 Lily O'Bryan 317 6 10:26.5
123 Layla Ross Bluehawks Running Club 381 6 11:36.5
124 Nora Basbagill 334 10 13:35.3
125 Sophia Decker Derby City Athletic Club 415 17:01.1
Top  

Open 3K

Place Name Team Bib No Age Total Time
1 Gabriel Smith 423 12 9:33.6
2 Makayla Bickett 1400 13 12:59.5
3 Glenn Richardson 422 44 13:16.1
4 Molly Johnston 1367 10 17:26.2
5 Autumn Johnston 1366 6 18:22.1