Licensed to DC Timing LLC  - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 3/9/2019 02:36 PM
                         Cabin Fever Relays - 3/9/2019                         
                                North Oldham HS                                
                                    Results                                    
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Oldham County  'A'                                  1:50.94   1   5   
     1) Lewis, Savannah 21              2) Davis, Caroline 19             
     3) Despain, Josie 20               4) Goldsmith, Haedin 20           
          56.40 (56.40)    1:50.94 (54.54)
  2 Christian Academy (Louisville)  'A'                 1:55.94   1   4   
     1) Kimbell, Anna 12                2) Hilliard, Alijah 11            
     3) Jenkins, Alyssa 10              4) Doezema, Jenna 9               
          58.65 (58.65)    1:55.94 (57.29)
  3 North Oldham  'A'                                   1:56.18   1   3   
     1) Lacey, Reagan 11                2) Bailey, Jillian 10             
     3) Gibb, Marissa 11                4) Bramer, Ryan 10                
          59.17 (59.17)    1:56.18 (57.01)
  4 South Oldham  'A'                                   1:58.98   1   2   
     1) Read, Gracie 12                 2) Ledford, Mary 11               
     3) Chrystal, Abby 10               4) Van Feldt, Alexa 12            
          58.91 (58.91)  1:58.98 (1:00.07)
  5 Oldham County  'D'                                 x2:04.40   2 
      1:04.29 (1:04.29)  2:04.40 (1:00.11)
  6 Christian Academy (Louisville)  'C'                x2:06.53   2 
     1) Weaver, Samantha 11             2) Kimbell, Rachel 10             
     3) Brunton, Julia 11               4) Clark, Ashlyn 10               
      1:04.76 (1:04.76)  2:06.53 (1:01.77)
  7 Oldham County  'B'                                 x2:07.17   1 
      1:01.17 (1:01.17)  2:07.17 (1:06.00)
  8 Oldham County  'C'                                 x2:07.82   2 
      1:04.27 (1:04.27)  2:07.82 (1:03.55)
  9 Christian Academy (Louisville)  'B'                x2:08.99   2 
     1) Mast, Molly 10                  2) St. Clair, Alexis 9            
     3) Bader, Kaitlyn 9                4) Clinton, Lily 10               
      1:03.55 (1:03.55)  2:08.99 (1:05.44)
 10 North Oldham  'B'                                  x2:10.41   1 
     1) Castor, Anna Grace 10           2) Mitchell, Haley 10             
     3) Say, Samantha 9                 4) Stephens, Emily 10             
      1:02.44 (1:02.44)  2:10.41 (1:07.97)
 11 South Oldham  'B'                                  x2:12.08   1 
     1) Langford, Allie 9               2) Pazienza, Evelyn 9             
     3) Schickel, Anna 9                4) Wzhou, Katherine 9             
      1:06.22 (1:06.22)  2:12.08 (1:05.86)
 12 North Oldham  'C'                                  x2:14.43   2 
     1) Beirne, Meagan 9                2) Berend, Mary 9                 
     3) Jordan, Savannah 10             4) Walter, Brodie 9               
      1:07.76 (1:07.76)  2:14.43 (1:06.67)
 13 Bullitt East HS  'A'                                2:15.67   1   1   
     1) Brown, Savannah 9               2) Lopez, Grace 9                 
     3) Schade, Maggie 9                4) Hardy, Reagan 12               
      1:05.46 (1:05.46)  2:15.67 (1:10.21)
 14 South Oldham  'C'                                  x2:16.46   2 
     1) Lancaster, Eleanor 9            2) McGinnis, Mia 10               
     3) Myers, Chansea 10               4) Ferriell, Olivia 11            
      1:06.93 (1:06.93)  2:16.46 (1:09.53)
 15 North Oldham  'D'                                  x2:24.81   2 
     1) Walter, Shawn 9                 2) Wright, Charlotte 9            
     3) Gross, Natalie 9                4) Exposito, Victoria 9           
      1:08.10 (1:08.10)  2:24.81 (1:16.71)
 
Girls 4x1600 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 North Oldham  'A'                                  25:07.37    5   
     1) Zaranko, Aurora 10              2) Fain, Aspen 9                  
     3) Fain, Lakin 11                  4) Rankin, Sarah 10               
      1:15.67 (1:15.67)  2:49.37 (1:33.70)  4:23.22 (1:33.85)  5:51.01 (1:27.79)
      7:15.67 (1:24.66)  8:52.96 (1:37.29) 10:31.23 (1:38.27) 12:06.11 (1:34.88)
     13:28.69 (1:22.58) 15:00.10 (1:31.41) 16:38.15 (1:38.05) 18:21.62 (1:43.47)
     19:54.30 (1:32.68) 21:38.50 (1:44.20) 23:24.44 (1:45.94) 25:07.37 (1:42.93)
  2 Bullitt East HS  'A'                               26:57.74    4   
     1) Maguire, Mia 9                  2) Tinelli, Emily 10              
     3) Thornsberry, Hallie 9           4) Hammack, Jaiden 10             
      1:14.47 (1:14.47)  2:48.98 (1:34.51)  4:28.36 (1:39.38)  6:08.92 (1:40.56)
      7:33.14 (1:24.22)  9:09.59 (1:36.45) 10:49.67 (1:40.08) 12:26.76 (1:37.09)
     13:56.19 (1:29.43) 15:44.39 (1:48.20) 17:35.28 (1:50.89) 19:23.97 (1:48.69)
     20:59.57 (1:35.60) 22:56.90 (1:57.33) 24:59.35 (2:02.45) 26:57.74 (1:58.39)
  3 North Oldham  'B'                                 x28:07.41  
     1) Rose, Lydia 9                   2) Gaynor, Rachel 10              
     3) Goldberg, Skylyn 11             4) Walker, Cassie 9               
      1:23.62 (1:23.62)  3:04.97 (1:41.35)  4:52.57 (1:47.60)  6:36.89 (1:44.32)
      8:04.42 (1:27.53)  9:48.23 (1:43.81) 11:38.13 (1:49.90) 13:19.69 (1:41.56)
     14:57.43 (1:37.74) 16:48.55 (1:51.12) 18:49.83 (2:01.28) 20:43.64 (1:53.81)
     22:25.68 (1:42.04) 24:15.67 (1:49.99) 26:12.78 (1:57.11) 28:07.41 (1:54.63)
 
Girls Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oldham County  'A'                                 13:40.35    5   
      1:19.29 (1:19.29)  2:48.55 (1:29.26)  4:14.38 (1:25.83)  5:19.31 (1:04.93)
      6:31.85 (1:12.54)  7:53.06 (1:21.21)  9:15.02 (1:21.96) 10:43.91 (1:28.89)
     12:12.13 (1:28.22) 13:40.35 (1:28.22)
  2 Christian Academy (Louisville)  'A'                13:54.54    4   
     1) Wilson, Kaylee 10               2) Stitzinger, Macy 9             
     3) Bobnar, Caroline 9              4) Dewey, Addi 9                  
      1:18.71 (1:18.71)  2:48.14 (1:29.43)  4:07.49 (1:19.35)  5:22.12 (1:14.63)
      6:44.26 (1:22.14)  8:11.97 (1:27.71)  9:33.03 (1:21.06) 11:03.25 (1:30.22)
     12:32.07 (1:28.82) 13:54.54 (1:22.47)
  3 Oldham County  'B'                                x13:56.58  
      1:19.33 (1:19.33)  2:48.44 (1:29.11)  4:12.92 (1:24.48)  5:21.01 (1:08.09)
      6:36.56 (1:15.55)  8:06.73 (1:30.17)  9:29.33 (1:22.60) 10:59.06 (1:29.73)
     12:30.87 (1:31.81) 13:56.58 (1:25.71)
  4 North Oldham  'A'                                  14:53.52    3   
     1) Zaranko, Aurora 10              2) Binzer, Hannah 12              
     3) Rankin, Sarah 10                4) Fain, Aspen 9                  
      1:19.76 (1:19.76)  2:52.23 (1:32.47)  4:32.93 (1:40.70)  5:48.54 (1:15.61)
      7:05.81 (1:17.27)  8:31.63 (1:25.82) 10:00.85 (1:29.22) 11:37.37 (1:36.52)
     13:17.74 (1:40.37) 14:53.52 (1:35.78)
  5 South Oldham  'B'                                 x15:40.22  
     1) Forseth, Lily 12                2) Michels, Allison 9             
     3) Whitlock, Savanna 10            4) O'Gara, Hannah 9               
      1:26.45 (1:26.45)  3:14.57 (1:48.12)  5:03.38 (1:48.81)  6:24.44 (1:21.06)
      7:52.40 (1:27.96)  9:31.62 (1:39.22) 11:00.66 (1:29.04) 12:35.02 (1:34.36)
     14:11.85 (1:36.83) 15:40.22 (1:28.37)
  6 Oldham County  'C'                                x15:44.35  
      1:24.26 (1:24.26)  3:01.37 (1:37.11)  4:41.29 (1:39.92)  6:03.54 (1:22.25)
      7:23.79 (1:20.25)  8:54.30 (1:30.51) 10:26.86 (1:32.56) 12:13.66 (1:46.80)
     14:04.58 (1:50.92) 15:44.35 (1:39.77)
  7 Bullitt East HS  'A'                               15:56.05    2   
     1) Hammack, Jaiden 10              2) Maguire, Mia 9                 
     3) Schade, Maggie 9                4) Thornsberry, Hallie 9          
      1:23.79 (1:23.79)  3:03.10 (1:39.31)  4:43.69 (1:40.59)  6:11.77 (1:28.08)
      7:44.89 (1:33.12)  9:26.77 (1:41.88) 10:53.92 (1:27.15) 12:34.36 (1:40.44)
     14:16.42 (1:42.06) 15:56.05 (1:39.63)
  8 Christian Academy (Louisville)  'B'               x15:57.05  
     1) Melhorn, Allison 11             2) White, Abbie 11                
     3) Wright, Audrey 12               4) Leef, Janna 10                 
      1:29.35 (1:29.35)  3:14.67 (1:45.32)  5:02.59 (1:47.92)  6:19.37 (1:16.78)
      7:49.27 (1:29.90)  9:28.90 (1:39.63) 11:00.37 (1:31.47) 12:35.05 (1:34.68)
     14:22.17 (1:47.12) 15:57.05 (1:34.88)
  9 North Oldham  'B'                                 x16:10.71  
     1) Gaynor, Rachel 10               2) Byers, Allison 12              
     3) Blakely, Julia 9                4) Fain, Lakin 11                 
      1:22.45 (1:22.45)  3:05.36 (1:42.91)  4:48.27 (1:42.91)  6:03.24 (1:14.97)
      7:29.05 (1:25.81)  9:07.48 (1:38.43) 10:43.95 (1:36.47) 12:30.97 (1:47.02)
     14:24.45 (1:53.48) 16:10.71 (1:46.26)
 10 South Oldham  'A'                                  16:28.73    1   
     1) Chrystal, Naomi 12              2) Cook, Maia 10                  
     3) Gard, Jaycie 10                 4) Wells, Anna 12                 
      1:25.67 (1:25.67)  3:14.12 (1:48.45)  5:10.37 (1:56.25)  6:35.88 (1:25.51)
      8:04.31 (1:28.43)  9:45.56 (1:41.25) 11:12.57 (1:27.01) 12:59.02 (1:46.45)
     14:45.07 (1:46.05) 16:28.73 (1:43.66)
 11 North Oldham  'D'                                 x17:17.28  
     1) Betten, Reagan 9                2) Stivers, Halle 10              
     3) Fadel, Abigail 9                4) Huang, Sylvia 10               
      1:29.36 (1:29.36)  3:17.90 (1:48.54)  5:05.91 (1:48.01)  6:33.84 (1:27.93)
      7:55.83 (1:21.99)  9:30.94 (1:35.11) 11:04.16 (1:33.22) 13:06.93 (2:02.77)
     15:15.33 (2:08.40) 17:17.28 (2:01.95)
 12 North Oldham  'C'                                 x17:46.79  
     1) Walker, Cassie 9                2) Steineker, Madelyn 11          
     3) Rose, Lydia 9                   4) Goldberg, Skylyn 11            
      1:36.71 (1:36.71)  3:30.90 (1:54.19)  5:21.86 (1:50.96)  6:41.06 (1:19.20)
      8:08.13 (1:27.07)  9:56.44 (1:48.31) 11:40.27 (1:43.83) 13:41.78 (2:01.51)
     15:47.32 (2:05.54) 17:46.79 (1:59.47)
 
Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 North Oldham  'A'                                   1:18.07   1   5   
     1) Franzel, Asia 10                2) Coffman, Sarah Kate 9          
     3) Allen, Makiyah 9                4) Gaynor, Sarah 11               

  2 North Oldham  'B'                                  x1:24.18   2 
     1) Amos, Emma 10                   2) Gross, Natalie 9               
     3) Berend, Mary 9                  4) Jones, Lauren 9                
  3 Oldham County  'A'                                  1:28.43   1   4   
 
Girls High Jump Relay
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Coffman, Sarah Kate        9 North Oldham           4-07.00  
  2 Betten, Reagan             9 North Oldham           4-00.00  
 
Girls Long Jump Relay
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bailey, Jillian           10 North Oldham          14-11.00    1.66
  2 Wright, Charlotte          9 North Oldham          12-04.00    1.66
  3 Walter, Shawn              9 North Oldham          11-02.00    1.66
  4 Say, Samantha              9 North Oldham          10-11.00  
  5 Huang, Sylvia             10 North Oldham          10-06.00  
  6 Crosby, Mia               21 Oldham Count          10-02.00  
  7 Castor, Anna Grace        10 North Oldham           9-10.00  
 
Girls Shot Put Relay
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gooden, Grace             21 Oldham Count          26-08.25  
  2 Donofrio, Andrea          12 North Oldham          24-06.50  
  3 Brizendine, Paxton        12 Christian Ac          22-11.00  
  4 McIntosh, Lacy            10 North Oldham          21-04.25  
  5 Samples, Macey            20 Oldham Count          20-11.00  
 
Girls Discus Throw Relay
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brizendine, Paxton        12 Christian Ac             63-03  
  2 Gooden, Grace             21 Oldham Count             59-05  
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 North Oldham  'A'                                   1:40.26   1   5   
     1) Boone, Preston 9                2) Clements, Mason 11             
     3) Felts, Jackson 10               4) Hope, Alex 10                  
          52.10 (52.10)   1:40.259 (48.17)
  2 Oldham County  'A'                                  1:43.60   1   4   
          51.78 (51.78)   1:43.591 (51.82)
  3 North Oldham  'B'                                  x1:48.59   1 
     1) Boone, Sawyer 10                2) Herman, William 11             
     3) Ruggles, Owen 9                 4) Wetzel, Blake 9                
          51.81 (51.81)    1:48.59 (56.78)
  4 North Oldham  'D'                                  x1:48.84   3 
     1) Harrington, Miles 9             2) Moberly, Bryce 11              
     3) Russell, Blake 11               4) Canfield, Luke 9               
          53.47 (53.47)    1:48.84 (55.37)
  5 Oldham County  'B'                                 x1:49.76   2 
          54.98 (54.98)   1:49.752 (54.78)
  6 North Oldham  'F'                                  x1:52.01   2 
     1) Corbitt, Ethan 9                2) Hutchins, Charles 9            
     3) Roberts, Hayden 10              4) Sander, Christian 11           
          55.14 (55.14)   1:52.009 (56.88)
  7 Bullitt East HS  'B'                               x1:52.89   2 
     1) Prell, Dylan 12                 2) Reynolds, Luke 11              
     3) Long, Austin 10                 4) Parrott, Matthew 9             
          33.01 (33.01) 1:52.883 (1:19.88)
  8 North Oldham  'C'                                  x1:53.83   2 
     1) Clark, Carson 9                 2) Gastineau, Lucas 10            
     3) Kuhn, Hayden 10                 4) Ludwick, Hunter 10             
          37.78 (37.78) 1:53.822 (1:16.05)
  9 South Oldham  'A'                                   1:55.14   1   3   
     1) Beyerle, Ben 10                 2) Hom, Zachary 11                
     3) McCormick, Sean 9               4) Turbeville, Aidan 11           
          54.95 (54.95)  1:55.14 (1:00.19)
 10 Bullitt East HS  'D'                               x1:57.70   3 
     1) Schuler, Austin 9               2) Pruitt, Jonathan 10            
     3) Redmon, Stephen 10              4) Wheatley, Tyler 9              
          59.04 (59.04)   1:57.692 (58.66)
 11 Oldham County  'C'                                 x2:05.08   3 
          43.89 (43.89) 2:05.073 (1:21.19)
 -- Bullitt East HS  'A'                                     DQ   1  exchange violation
     1) Christmas, Alex 10              2) Fultz, Caden 10                
     3) Gentry, Hayden 12               4) Perdue, Josh 10                
          49.44 (49.44)   1:41.101 (51.67)
 
Boys 4x1600 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 North Oldham  'A'                                  20:24.19    5   
     1) Boyd, Joseph 10                 2) Pyles, Jake 9                  
     3) Ransdell, Ethan 9               4) Sharber, Carson 12             
      1:12.26 (1:12.26)  2:35.54 (1:23.28)  3:56.06 (1:20.52)  5:16.25 (1:20.19)
      6:26.56 (1:10.31)  7:44.98 (1:18.42)  9:06.88 (1:21.90) 10:23.94 (1:17.06)
     11:35.95 (1:12.01) 12:51.76 (1:15.81) 14:08.62 (1:16.86) 15:23.65 (1:15.03)
     16:36.16 (1:12.51) 17:56.09 (1:19.93) 19:11.71 (1:15.62) 20:24.19 (1:12.48)
  2 South Oldham  'A'                                  20:29.17    4   
     1) Clark, Nick 12                  2) Ennis, Ethan 12                
     3) Bachmann, Theo 10               4) Quinn, Nathan 11               
      1:07.93 (1:07.93)  2:23.79 (1:15.86)  3:42.00 (1:18.21)  4:59.42 (1:17.42)
      6:15.70 (1:16.28)  7:41.76 (1:26.06)  9:11.45 (1:29.69) 10:36.41 (1:24.96)
     11:51.15 (1:14.74) 13:04.84 (1:13.69) 14:20.83 (1:15.99) 15:34.89 (1:14.06)
     16:43.48 (1:08.59) 17:56.61 (1:13.13) 19:11.28 (1:14.67) 20:29.17 (1:17.89)
  3 North Oldham  'B'                                 x22:04.80  
     1) Brothers, Cameron 11            2) Mooring, Ethan 10              
     3) Taylor, Skylar 9                4) Watkins, Luke 11               
      1:13.74 (1:13.74)  2:36.14 (1:22.40)  3:58.91 (1:22.77)  5:24.09 (1:25.18)
      6:38.13 (1:14.04)  8:02.70 (1:24.57)  9:26.89 (1:24.19) 10:47.60 (1:20.71)
     12:12.40 (1:24.80) 13:42.40 (1:30.00) 15:20.43 (1:38.03) 16:47.93 (1:27.50)
     17:59.04 (1:11.11) 19:20.78 (1:21.74) 20:44.32 (1:23.54) 22:04.80 (1:20.48)
  4 Bullitt East HS  'A'                               22:05.69    3   
     1) Ballard, Zach 10                2) Bass, Tyler 9                  
     3) Malone, Isaiah 9                4) Lesher, Dalton 9               
      1:04.64 (1:04.64)  2:21.82 (1:17.18)  3:38.90 (1:17.08)  4:51.01 (1:12.11)
      6:03.16 (1:12.15)  7:28.59 (1:25.43)  9:04.07 (1:35.48) 10:34.89 (1:30.82)
     11:54.07 (1:19.18) 13:20.45 (1:26.38) 14:52.40 (1:31.95) 16:16.85 (1:24.45)
     17:30.85 (1:14.00) 18:58.38 (1:27.53) 20:34.46 (1:36.08) 22:05.69 (1:31.23)
  5 North Oldham  'C'                                 x24:04.01  
     1) Fiorito, William 10             2) Masters, James 10              
     3) Monson, Trey 10                 4) Patel, Evan 9                  
      1:14.22 (1:14.22)  2:37.89 (1:23.67)  4:16.23 (1:38.34)  5:50.98 (1:34.75)
      7:11.91 (1:20.93)  8:49.21 (1:37.30) 10:26.33 (1:37.12) 11:49.80 (1:23.47)
     13:12.03 (1:22.23) 14:56.94 (1:44.91) 16:45.28 (1:48.34) 18:33.99 (1:48.71)
     19:48.08 (1:14.09) 21:12.49 (1:24.41) 22:40.04 (1:27.55) 24:04.01 (1:23.97)
  6 North Oldham  'D'                                 x25:35.13  
     1) Espinola, Mathieu 10            2) Hoyer, Trey 9                  
     3) Wagner, Randy 9                 4) Welch, Henry 10                
      1:15.20 (1:15.20)  2:53.84 (1:38.64)  4:40.12 (1:46.28)  6:21.72 (1:41.60)
      7:52.81 (1:31.09)  9:29.69 (1:36.88) 11:06.06 (1:36.37) 12:36.94 (1:30.88)
     13:57.71 (1:20.77) 15:35.72 (1:38.01) 17:26.81 (1:51.09) 19:14.15 (1:47.34)
     20:40.60 (1:26.45) 22:21.14 (1:40.54) 24:02.17 (1:41.03) 25:35.13 (1:32.96)
 
Boys Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 South Oldham  'A'                                  11:56.48    5   
     1) Ennis, Ethan 12                 2) Quinn, Nathan 11               
     3) Thompson, Kyle 11               4) Vorseth, Seth 11               
      1:12.78 (1:12.78)  2:31.38 (1:18.60)  3:48.62 (1:17.24)    4:45.59 (56.97)
      5:50.43 (1:04.84)  6:54.71 (1:04.28)  8:05.58 (1:10.87)  9:27.34 (1:21.76)
     10:42.83 (1:15.49) 11:56.48 (1:13.65)
  2 Oldham County  'A'                                 12:05.38    4   
      1:12.77 (1:12.77)  2:29.09 (1:16.32)  3:38.54 (1:09.45)  4:40.51 (1:01.97)
      5:41.91 (1:01.40)  6:58.96 (1:17.05)  8:05.36 (1:06.40)  9:27.51 (1:22.15)
     10:46.27 (1:18.76) 12:05.38 (1:19.11)
  3 North Oldham  'A'                                  12:40.19    3   
     1) Boyd, Joseph 10                 2) Pyles, Jake 9                  
     3) Stratford, Ben 11               4) Taylor, Skylar 9               
      1:07.94 (1:07.94)  2:29.36 (1:21.42)  3:47.66 (1:18.30)    4:45.50 (57.84)
      5:49.15 (1:03.65)  7:03.46 (1:14.31)  8:25.67 (1:22.21)  9:53.73 (1:28.06)
     11:20.27 (1:26.54) 12:40.19 (1:19.92)
  4 South Oldham  'B'                                 x13:01.43  
     1) Christie, Mason 11              2) Clark, Nick 12                 
     3) Crask, Ben 9                    4) Kratt, Benjamin 12             
      1:16.81 (1:16.81)  2:44.50 (1:27.69)  4:10.90 (1:26.40)  5:11.45 (1:00.55)
      6:27.08 (1:15.63)  7:45.47 (1:18.39)  9:00.97 (1:15.50) 10:23.44 (1:22.47)
     11:45.41 (1:21.97) 13:01.43 (1:16.02)
  5 Oldham County  'B'                                x13:07.73  
      1:12.60 (1:12.60)  2:30.96 (1:18.36)  3:49.69 (1:18.73)    4:46.67 (56.98)
      5:50.93 (1:04.26)  7:12.16 (1:21.23)  8:32.06 (1:19.90) 10:06.32 (1:34.26)
     11:41.39 (1:35.07) 13:07.73 (1:26.34)
  6 Oldham County  'C'                                x13:09.62  
      1:14.35 (1:14.35)  2:37.10 (1:22.75)  4:02.97 (1:25.87)    5:00.99 (58.02)
      6:08.40 (1:07.41)  7:35.16 (1:26.76)  8:50.04 (1:14.88) 10:16.23 (1:26.19)
     11:45.60 (1:29.37) 13:09.62 (1:24.02)
  7 Bullitt East HS  'A'                               13:13.18    2   
     1) Malone, Isaiah 9                2) Sappenfield, Jack 9            
     3) Gentry, Logan 10                4) Lesher, Dalton 9               
      1:17.61 (1:17.61)  2:46.84 (1:29.23)  4:17.60 (1:30.76)  5:22.13 (1:04.53)
      6:39.66 (1:17.53)  8:03.85 (1:24.19)  9:13.33 (1:09.48) 10:33.93 (1:20.60)
     11:53.64 (1:19.71) 13:13.18 (1:19.54)
  8 North Oldham  'B'                                 x13:27.36  
     1) Mooring, Ethan 10               2) Patel, Evan 9                  
     3) Reid, Cannon 9                  4) Ransdell, Ethan 9              
      1:14.09 (1:14.09)  2:36.96 (1:22.87)  4:01.41 (1:24.45)  5:10.30 (1:08.89)
      6:27.81 (1:17.51)  7:49.32 (1:21.51)  9:08.45 (1:19.13) 10:35.42 (1:26.97)
     12:03.20 (1:27.78) 13:27.36 (1:24.16)
  9 Christian Academy (Louisville)  'A'                13:40.32    1   
     1) Ott, Tommy 9                    2) Siegel, Zach 10                
     3) Bryan, Drew 9                   4) Starmer, Josh 11               
      1:13.27 (1:13.27)  2:35.55 (1:22.28)  3:56.47 (1:20.92)  5:02.88 (1:06.41)
      6:20.61 (1:17.73)  7:51.10 (1:30.49)  9:10.57 (1:19.47) 10:41.89 (1:31.32)
     12:15.97 (1:34.08) 13:40.32 (1:24.35)
 10 South Oldham  'D'                                 x14:03.92  
     1) Hiner, Caleb 9                  2) Nash, Judson 9                 
     3) Orton, Lucas 9                  4) Stevenson, Lucas 10            
      1:16.84 (1:16.84)  2:46.14 (1:29.30)  4:12.87 (1:26.73)  5:16.28 (1:03.41)
      6:28.96 (1:12.68)  7:55.09 (1:26.13)  9:17.82 (1:22.73) 10:54.59 (1:36.77)
     12:32.20 (1:37.61) 14:03.92 (1:31.72)
 11 Bullitt East HS  'B'                              x14:16.13  
     1) Bass, Tyler 9                   2) Bostock, Cody 9                
     3) Stockton, Dalan 9               4) Cerra, Dakota 10               
      1:16.59 (1:16.59)  2:46.83 (1:30.24)  4:16.65 (1:29.82)  5:20.61 (1:03.96)
      6:37.57 (1:16.96)  7:58.96 (1:21.39)  9:20.29 (1:21.33) 10:58.93 (1:38.64)
     12:41.97 (1:43.04) 14:16.13 (1:34.16)
 12 North Oldham  'C'                                 x14:42.65  
     1) Brothers, Cameron 11            2) Hutchins, Aiden 9              
     3) Masters, James 10               4) Watkins, Luke 11               
      1:17.38 (1:17.38)  2:52.65 (1:35.27)  4:28.30 (1:35.65)  5:32.17 (1:03.87)
      6:48.61 (1:16.44)  8:29.53 (1:40.92)  9:57.58 (1:28.05) 11:36.28 (1:38.70)
     13:15.09 (1:38.81) 14:42.65 (1:27.56)
 13 North Oldham  'D'                                 x14:43.53  
     1) Driscoll, Jack 10               2) Bell, Jonathan 9               
     3) Fiorito, William 10             4) Hoyer, Trey 9                  
      1:12.02 (1:12.02)  2:37.98 (1:25.96)  4:09.80 (1:31.82)  5:22.20 (1:12.40)
      6:38.70 (1:16.50)  8:06.21 (1:27.51)  9:40.93 (1:34.72) 11:24.72 (1:43.79)
     13:11.71 (1:46.99) 14:43.53 (1:31.82)
 14 South Oldham  'C'                                 x14:47.33  
     1) Howard, Gabriel 10              2) Isaacson, Joel 10              
     3) McGinnis, Miles 10              4) Sparks, Manabu 10              
      1:16.74 (1:16.74)  2:46.29 (1:29.55)  4:12.60 (1:26.31)  5:14.71 (1:02.11)
      6:28.22 (1:13.51)  7:49.87 (1:21.65)  9:17.85 (1:27.98) 11:06.78 (1:48.93)
     13:01.94 (1:55.16) 14:47.33 (1:45.39)
 15 Oldham County  'D'                                x15:45.22  
      1:22.87 (1:22.87)  3:07.41 (1:44.54)  4:47.67 (1:40.26)  5:59.35 (1:11.68)
      7:27.96 (1:28.61)  9:05.80 (1:37.84) 10:33.88 (1:28.08) 12:16.00 (1:42.12)
     14:01.20 (1:45.20) 15:45.22 (1:44.02)
 
Boys 4x110 Yard Shuttle Hurdle
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oldham County  'A'                                  1:30.71    5   
 
Boys High Jump Relay
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Scheetz, Patrick          21 Oldham Count           5-05.00  
 -- Wallace, Jake             19 Oldham Count                NH  
 -- Stratton, Jalen           19 Oldham Count                NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lindemier, Tyler          19 Oldham Count          17-01.50   10   
  2 Gentry, Hayden            12 Bullitt East          16-03.00    8   
  3 Paisley, Brooks           11 South Oldham          15-01.00    6   
  4 Quiram, Ayden             20 Oldham Count          14-11.00    5   
  5 Scheetz, Patrick          21 Oldham Count          14-10.00    3.50
  5 Crosby, Drake             19 Oldham Count          14-10.00    3.50
  7 Coleman, Bryan            19 Oldham Count          13-07.00    2   
  8 Quiram, Mason             19 Oldham Count          12-00.50    1   
 
Boys Discus Throw Relay
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pullon, Bryce             21 Oldham Count            109-07   1   1.66
  2 Feldman, Alex             12 South Oldham             93-00   1   1.33
  3 Kehoe, Jacob              20 Oldham Count             85-06   1   1.66
  4 Collins, Austin           11 Christian Ac             84-03   2   1   
  5 Cooper, Nathaniel         11 South Oldham             81-03   1   1.33
  6 Brown, Matt               12 Bullitt East             80-08   1 
  7 Keown, Dustin             22 Oldham Count             73-03   1   1.66
  8 Coleman, Bryan            19 Oldham Count             70-02   1 
  9 Goodloe, Justin           21 Oldham Count             69-00   1 
 10 Harrington, Miles          9 North Oldham             68-00   1 
 11 Nash, Evan                10 South Oldham             65-05   1   1.33
 12 Corbitt, Ethan             9 North Oldham             63-04   1 
 13 Mauzy, Matthew             9 Christian Ac             59-04   2   1   
 14 Popovich, Luke             9 Christian Ac             59-00   2   1   
 15 Fiegel, Martin            12 Bullitt East             56-07   1 
 16 Johnson, Stevie           10 South Oldham             53-06   1 
 17 Marshal, Samuel           11 South Oldham             51-02   2 
 18 Ayers, Nik                10 South Oldham             48-09   2 
 19 Hillebrandt, Ryan         22 Oldham Count             45-09   2 
 20 Howell, Ryan              10 South Oldham             38-06   2 
 
Mixed 4x1600 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 North Oldham  'A'                                  20:24.19   10   
     1) Boyd, Joseph 10                 2) Pyles, Jake 9                  
     3) Ransdell, Ethan 9               4) Sharber, Carson 12             
      1:12.26 (1:12.26)  2:35.54 (1:23.28)  3:56.06 (1:20.52)  5:16.25 (1:20.19)
      6:26.56 (1:10.31)  7:44.98 (1:18.42)  9:06.88 (1:21.90) 10:23.94 (1:17.06)
     11:35.95 (1:12.01) 12:51.76 (1:15.81) 14:08.62 (1:16.86) 15:23.65 (1:15.03)
     16:36.16 (1:12.51) 17:56.09 (1:19.93) 19:11.71 (1:15.62) 20:24.19 (1:12.48)
  2 South Oldham  'A'                                  20:29.17    8   
     1) Clark, Nick 12                  2) Ennis, Ethan 12                
     3) Bachmann, Theo 10               4) Quinn, Nathan 11               
      1:07.93 (1:07.93)  2:23.79 (1:15.86)  3:42.00 (1:18.21)  4:59.42 (1:17.42)
      6:15.70 (1:16.28)  7:41.76 (1:26.06)  9:11.45 (1:29.69) 10:36.41 (1:24.96)
     11:51.15 (1:14.74) 13:04.84 (1:13.69) 14:20.83 (1:15.99) 15:34.89 (1:14.06)
     16:43.48 (1:08.59) 17:56.61 (1:13.13) 19:11.28 (1:14.67) 20:29.17 (1:17.89)
  3 North Oldham  'B'                                 x22:04.80  
     1) Brothers, Cameron 11            2) Mooring, Ethan 10              
     3) Taylor, Skylar 9                4) Watkins, Luke 11               
      1:13.74 (1:13.74)  2:36.14 (1:22.40)  3:58.91 (1:22.77)  5:24.09 (1:25.18)
      6:38.13 (1:14.04)  8:02.70 (1:24.57)  9:26.89 (1:24.19) 10:47.60 (1:20.71)
     12:12.40 (1:24.80) 13:42.40 (1:30.00) 15:20.43 (1:38.03) 16:47.93 (1:27.50)
     17:59.04 (1:11.11) 19:20.78 (1:21.74) 20:44.32 (1:23.54) 22:04.80 (1:20.48)
  4 Bullitt East HS  'A'                               22:05.69    6   
     1) Ballard, Zach 10                2) Bass, Tyler 9                  
     3) Malone, Isaiah 9                4) Lesher, Dalton 9               
      1:04.64 (1:04.64)  2:21.82 (1:17.18)  3:38.90 (1:17.08)  4:51.01 (1:12.11)
      6:03.16 (1:12.15)  7:28.59 (1:25.43)  9:04.07 (1:35.48) 10:34.89 (1:30.82)
     11:54.07 (1:19.18) 13:20.45 (1:26.38) 14:52.40 (1:31.95) 16:16.85 (1:24.45)
     17:30.85 (1:14.00) 18:58.38 (1:27.53) 20:34.46 (1:36.08) 22:05.69 (1:31.23)
  5 North Oldham  'C'                                 x24:04.01  
     1) Fiorito, William 10             2) Masters, James 10              
     3) Monson, Trey 10                 4) Patel, Evan 9                  
      1:14.22 (1:14.22)  2:37.89 (1:23.67)  4:16.23 (1:38.34)  5:50.98 (1:34.75)
      7:11.91 (1:20.93)  8:49.21 (1:37.30) 10:26.33 (1:37.12) 11:49.80 (1:23.47)
     13:12.03 (1:22.23) 14:56.94 (1:44.91) 16:45.28 (1:48.34) 18:33.99 (1:48.71)
     19:48.08 (1:14.09) 21:12.49 (1:24.41) 22:40.04 (1:27.55) 24:04.01 (1:23.97)
  6 North Oldham  'A'                                  25:07.37  
     1) Zaranko, Aurora 10              2) Fain, Aspen 9                  
     3) Fain, Lakin 11                  4) Rankin, Sarah 10               
      1:15.67 (1:15.67)  2:49.37 (1:33.70)  4:23.22 (1:33.85)  5:51.01 (1:27.79)
      7:15.67 (1:24.66)  8:52.96 (1:37.29) 10:31.23 (1:38.27) 12:06.11 (1:34.88)
     13:28.69 (1:22.58) 15:00.10 (1:31.41) 16:38.15 (1:38.05) 18:21.62 (1:43.47)
     19:54.30 (1:32.68) 21:38.50 (1:44.20) 23:24.44 (1:45.94) 25:07.37 (1:42.93)
  7 North Oldham  'D'                                 x25:35.13  
     1) Espinola, Mathieu 10            2) Hoyer, Trey 9                  
     3) Wagner, Randy 9                 4) Welch, Henry 10                
      1:15.20 (1:15.20)  2:53.84 (1:38.64)  4:40.12 (1:46.28)  6:21.72 (1:41.60)
      7:52.81 (1:31.09)  9:29.69 (1:36.88) 11:06.06 (1:36.37) 12:36.94 (1:30.88)
     13:57.71 (1:20.77) 15:35.72 (1:38.01) 17:26.81 (1:51.09) 19:14.15 (1:47.34)
     20:40.60 (1:26.45) 22:21.14 (1:40.54) 24:02.17 (1:41.03) 25:35.13 (1:32.96)
  8 Bullitt East HS  'A'                               26:57.74  
     1) Maguire, Mia 9                  2) Tinelli, Emily 10              
     3) Thornsberry, Hallie 9           4) Hammack, Jaiden 10             
      1:14.47 (1:14.47)  2:48.98 (1:34.51)  4:28.36 (1:39.38)  6:08.92 (1:40.56)
      7:33.14 (1:24.22)  9:09.59 (1:36.45) 10:49.67 (1:40.08) 12:26.76 (1:37.09)
     13:56.19 (1:29.43) 15:44.39 (1:48.20) 17:35.28 (1:50.89) 19:23.97 (1:48.69)
     20:59.57 (1:35.60) 22:56.90 (1:57.33) 24:59.35 (2:02.45) 26:57.74 (1:58.39)
  9 North Oldham  'B'                                 x28:07.41  
     1) Rose, Lydia 9                   2) Gaynor, Rachel 10              
     3) Goldberg, Skylyn 11             4) Walker, Cassie 9               
      1:23.62 (1:23.62)  3:04.97 (1:41.35)  4:52.57 (1:47.60)  6:36.89 (1:44.32)
      8:04.42 (1:27.53)  9:48.23 (1:43.81) 11:38.13 (1:49.90) 13:19.69 (1:41.56)
     14:57.43 (1:37.74) 16:48.55 (1:51.12) 18:49.83 (2:01.28) 20:43.64 (1:53.81)
     22:25.68 (1:42.04) 24:15.67 (1:49.99) 26:12.78 (1:57.11) 28:07.41 (1:54.63)
 
                    Women - Team Rankings - 8 Events Scored
===============================================================================
    1) North Oldham                21        2) Oldham County              14   
    3) Christian Academy (Louisvi   8        4) Bullitt East HS             7   
    5) South Oldham                 3                                           
 
                     Men - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) Oldham County               43        2) South Oldham               22   
    3) Bullitt East HS             13        3) North Oldham               13   
    5) Christian Academy (Louisvi   4