DC Race Timing

CSAA XC 2019

CSAA XC 2019

October 08, 2019


DC Race Timing DC Race Timing

Overall Finish List - Boys

5-6 Boys 1 Miles

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    426  Kaden Wancket         St. Agnes                                5:23.5  5:24/M        
    2      2    210  Garrison Gilvin       Our Lady of Lourdes                      5:26.3  5:26/M        
    3  (< 4)    835  Gaines Howard         St. Michael                              5:49.6  5:50/M        
    4      3    509  Isaac Delling         St. Bernard                              5:53.6  5:54/M        
    5      4    318  Nolan Crider          St. Agnes                                5:54.2  5:54/M        
    6      5    344  James George          St. Agnes                                5:58.0  5:58/M        
    7      6    511  Jacob Hagan           St. Bernard                              6:00.4  6:00/M        
    8      7    590  Brady Dinsmore        St. Edward                               6:03.6  6:04/M        
    9      8    137  Davis Cunningham      Holy Trinity Parish School               6:04.2  6:04/M        
   10      9    894  Jack Frederick        St. Patrick School                       6:05.7  6:06/M        
   11     10    143  Charlie Holt          Holy Trinity Parish School               6:07.3  6:07/M        
   12     11    885  Aidan Albritton       St. Patrick School                       6:10.7  6:11/M        
   13     12    399  Anthony Passafiume    St. Agnes                                6:12.6  6:13/M        
   14     13     80  Griffin Hall          Holy Spirit                              6:17.2  6:17/M        
   15     14    994  Thomas Norton         St. Stephen Martyr                       6:17.9  6:18/M        
   16     15    355  Preston Jolly         St. Agnes                                6:18.9  6:19/M        
   17     16    611  Blake Scott           St. Edward                               6:20.0  6:20/M        
   18     17    431  Vincent Yochum        St. Agnes                                6:22.1  6:22/M        
   19  (> 6)    297  Miles Boone           St. Agnes                                6:22.1  6:22/M        
   20  (< 4)    640  Drew Koon             St. Francis of Assisi School             6:22.6  6:23/M        
   21     18    710  Liam Walsh            St. Leonard                              6:23.1  6:23/M        
   22     19    927  Alex Vonderhaar       St. Patrick School                       6:23.3  6:23/M        
   23  (> 6)    397  James Pape            St. Agnes                                6:24.5  6:25/M        
   24     20    139  Logan Gentner         Holy Trinity Parish School               6:27.3  6:27/M        
   25  (< 4)     14  Sam Schweickhardt     Ascension Elementary School              6:28.4  6:28/M        
   26     21    597  Braden Heitkamper     St. Edward                               6:28.4  6:28/M        
   27  (> 6)    403  Jacob Ray             St. Agnes                                6:29.0  6:29/M        
   28  (< 4)    189  Ethan Rhea            Notre Dame Academy (Louisville)          6:30.0  6:30/M        
   29     22    892  Tucker Dalton         St. Patrick School                       6:30.3  6:30/M        
   30     23    912  Sawyer Lanham         St. Patrick School                       6:30.5  6:31/M        
   31     24    485  Alex Popa             St. Aloysius                             6:32.2  6:32/M        
   32     25    744  Max Piazza            St. Margaret Mary                        6:33.5  6:34/M        
   33     26     35  Dominic Downs         Corpus Christi Classical Academy         6:35.4  6:35/M        
   34     27    897  Zachary Gladieux      St. Patrick School                       6:36.2  6:36/M        
   35  (> 6)    307  Michael Broniak       St. Agnes                                6:36.5  6:37/M        
   36     28    966  Ben Cebe              St. Stephen Martyr                       6:36.6  6:37/M        
   37     29    514  Jackson LaFollette    St. Bernard                              6:36.6  6:37/M        
   38     30    941  Evan Klein            St. Raphael                              6:37.2  6:37/M        
   39     31    931  Kyeler Bakaric        St. Raphael                              6:38.5  6:39/M        
   40     32    116  Will Thompson         Holy Spirit                              6:39.3  6:39/M        
   41     33    956  Haydon Spears         St. Raphael                              6:39.9  6:40/M        
   42     34    171  Campbell Webber       Holy Trinity Parish School               6:40.1  6:40/M        
   43     35    707  Caiden Silver         St. Leonard                              6:40.6  6:41/M        
   44     36    224  Trevor Morrison       Our Lady of Lourdes                      6:41.2  6:41/M        
   45  (> 6)    394  Jack O'Bryan          St. Agnes                                6:42.6  6:43/M        
   46     37     32  Nicholas Dandurand    Corpus Christi Classical Academy         6:43.1  6:43/M        
   47     38    145  James Holt            Holy Trinity Parish School               6:45.4  6:45/M        
   48  (< 4)    861  Drew Deitz            St. Nicholas Academy                     6:46.2  6:46/M        
   49     39    515  Callen Magers         St. Bernard                              6:47.5  6:48/M        
   50     40    218  John Haws             Our Lady of Lourdes                      6:48.5  6:49/M        
   51  (< 4)    791  Rafael Basa           St. Mary Academy (Louisville)            6:53.4  6:53/M        
   52  (> 6)    324  Everett Derrick       St. Agnes                                6:55.5  6:56/M        
   53     41    996  Jackson O'Connell     St. Stephen Martyr                       6:56.7  6:57/M        
   54  (> 6)    347  Jacob Hettinger       St. Agnes                                6:58.8  6:59/M        
   55  (< 4)    650  Finn Oetken           St. Francis of Assisi School             6:59.5  7:00/M        
   56  (> 6)    387  Joseph Mersch         St. Agnes                                7:01.8  7:02/M        
   57     42    225  Alexander Ridgeway    Our Lady of Lourdes                      7:02.0  7:02/M        
   58  (> 6)    313  Jack Clifford         St. Agnes                                7:02.6  7:03/M        
   59     43    695  Nelson Chase          St. Leonard                              7:03.5  7:04/M        
   60  (> 6)    396  Henry Pape            St. Agnes                                7:03.7  7:04/M        
   61     44     83  Carter Kirchner       Holy Spirit                              7:04.0  7:04/M        
   62     45    130  Charles Woeste        Holy Spirit                              7:05.2  7:05/M        
   63     46    437  Luka Abell            St. Albert the Great                     7:05.9  7:06/M        
   64     47   1004  Nick Wolff            St. Stephen Martyr                       7:06.6  7:07/M        
   65  (> 6)    341  Lucas Flynn           St. Agnes                                7:11.3  7:11/M        
   66     48    289  Bryce Zderski         Sacred Heart Model School                7:15.8  7:16/M        
   67     49    506  Patrick Browning      St. Bernard                              7:16.6  7:17/M        
   68     50   1003  Noah Whitmore         St. Stephen Martyr                       7:16.6  7:17/M        
   69  (< 4)     10  Gavin Misner          Ascension Elementary School              7:17.0  7:17/M        
   70     51    959  Owen Zoeller          St. Raphael                              7:17.6  7:18/M        
   71     52    934  Brendan Edelen        St. Raphael                              7:18.6  7:19/M        
   72     53    933  Boston Cissell        St. Raphael                              7:19.0  7:19/M        
   73     54    602  Isaac Lotze           St. Edward                               7:22.3  7:22/M        
   74     55    263  William Jones         Sacred Heart Model School                7:23.4  7:23/M        
   75     56    728  Evan Harris           St. Margaret Mary                        7:23.7  7:24/M        
   76  (< 4)    821  Caleb Bohn            St. Michael                              7:24.9  7:25/M        
   77     57    484  Matthew Pinotti       St. Aloysius                             7:26.1  7:26/M        
   78  (> 6)    901  Gavin Heineman        St. Patrick School                       7:26.7  7:27/M        
   79     58    229  Otis Schreck          Our Lady of Lourdes                      7:28.1  7:28/M        
   80     59    135  Owen Clasen           Holy Trinity Parish School               7:29.3  7:29/M        
   81     60    601  Adam Lewis            St. Edward                               7:32.1  7:32/M        
   82  (< 4)    778  Adam Romanowski       St. Martha                               7:33.2  7:33/M        
   83     61    712  Bennett Babin         St. Margaret Mary                        7:34.7  7:35/M        
   84  (> 6)    930  Sam Wilder            St. Patrick School                       7:35.9  7:36/M        
   85     62    259  John Hall             Sacred Heart Model School                7:36.3  7:36/M        
   86  (< 4)    174  Andrew Ala            Notre Dame Academy (Louisville)          7:38.1  7:38/M        
   87     63    477  Benson Brown          St. Aloysius                             7:38.1  7:38/M        
   88     64    580  Lochlann Bennett      St. Edward                               7:42.7  7:43/M        
   89     65   1002  Rajaii Walsh          St. Stephen Martyr                       7:46.1  7:46/M        
   90     66    472  Wyatt Bourke          St. Aloysius                             7:46.7  7:47/M        
   91     67    735  Sean Jennings         St. Margaret Mary                        7:46.9  7:47/M        
   92     68     24  John Paul Butler      Corpus Christi Classical Academy         7:53.7  7:54/M        
   93     69    257  Max Griffin           Sacred Heart Model School                7:54.3  7:54/M        
   94     70    247  Grant Catlett         Sacred Heart Model School                7:55.2  7:55/M        
   95     71     38  Aidan Hickson         Corpus Christi Classical Academy         7:56.0  7:56/M        
   96  (> 6)    914  Nate Maddox           St. Patrick School                       7:58.9  7:59/M        
   97  (> 6)    321  Jacob Deck            St. Agnes                                8:00.1  8:00/M        
   98  (< 4)    817  Kellen Ralston        St. Mary Academy (Louisville)            8:01.1  8:01/M        
   99  (> 6)    371  Judah Lorenz          St. Agnes                                8:02.1  8:02/M        
  100     72    702  Davis Mobley          St. Leonard                              8:05.2  8:05/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (< 4)    811  Miles Lemmenes        St. Mary Academy (Louisville)            8:10.3  8:10/M        
  102  (> 6)    310  John Lucian Brown     St. Agnes                                8:13.7  8:14/M        
  103     73    448  Adam Hughes           St. Albert the Great                     8:19.5  8:20/M        
  104     74    466  Luke Thomas           St. Albert the Great                     8:26.3  8:26/M        
  105     75    739  Will Legere           St. Margaret Mary                        8:34.1  8:34/M        
  106     76    442  Jacob Early           St. Albert the Great                     8:46.7  8:47/M        
  107     77    698  Sal Denardo           St. Leonard                              8:51.7  8:52/M        
  108  (> 6)    435  Matt Zoglman          St. Agnes                                8:56.8  8:57/M        
  109     78    491  Robert Wolf           St. Aloysius                             9:09.0  9:09/M        
  110  (< 4)      5  Jack Cochran          Ascension Elementary School              9:28.4  9:28/M        
  111     79    692  Conner Bush           St. Leonard                              9:32.5  9:33/M        
  112     80    714  William Coon          St. Margaret Mary                        9:33.9  9:34/M        
  113  (> 6)    577  Logan Arnold          St. Edward                               9:43.5  9:44/M        
  114     81    266  John Lasecki          Sacred Heart Model School                9:57.5  9:58/M        
  115  (> 6)    992  Emerson Niehaus       St. Stephen Martyr                       9:58.2  9:58/M        
  116     82    504  Nathaniel Bird        St. Bernard                             10:17.1 10:17/M        



Overall Finish List - Boys

7-8 Grade Boys 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    895  Morgan Frederick      St. Patrick School                      10:36.3  3:32/K        
    2  (< 4)    284  Roman Sierpina        Sacred Heart Model School               10:44.2  3:35/K        
    3  (< 4)    487  Finn Thomas           St. Aloysius                            10:47.7  3:36/K        
    4      2    443  Matthew Federico      St. Albert the Great                    11:06.6  3:42/K        
    5      3    440  Elliott Crumbo        St. Albert the Great                    11:19.4  3:46/K        
    6      4    647  Eli Oetken            St. Francis of Assisi School            11:23.5  3:48/K        
    7      5    395  Sean O'Bryan          St. Agnes                               11:26.7  3:49/K        
    8      6     19  Jackson Ungar         Ascension Elementary School             11:34.1  3:51/K        
    9      7    658  Nico Sanchez          St. Francis of Assisi School            11:37.1  3:52/K        
   10      8    231  Gabe Storey           Our Lady of Lourdes                     11:38.4  3:53/K        
   11      9    631  Noah Harned           St. Francis of Assisi School            11:45.3  3:55/K        
   12     10    415  Sam Shewmaker         St. Agnes                               11:50.9  3:57/K        
   13     11    837  Keanu Kawata          St. Michael                             11:51.1  3:57/K        
   14     12    322  Joseph Deck           St. Agnes                               11:52.8  3:58/K        
   15  (< 4)    238  Dylan Alphenaar       Sacred Heart Model School               11:59.0  4:00/K        
   16     13    436  Nick Zoglman          St. Agnes                               12:02.6  4:01/K        
   17     14    413  Cam Sherman           St. Agnes                               12:07.5  4:03/K        
   18  (< 4)    606  Luis Nava             St. Edward                              12:12.1  4:04/K        
   19  (< 4)    810  Grant Lemmenes        St. Mary Academy (Louisville)           12:12.6  4:04/K        
   20     15     15  Dashel Smothers       Ascension Elementary School             12:14.4  4:05/K        
   21     16    713  Zach Blincoe          St. Margaret Mary                       12:14.6  4:05/K        
   22     17    337  Jackson Elstner       St. Agnes                               12:19.3  4:06/K        
   23  (> 6)    309  Graham Brown          St. Agnes                               12:19.4  4:06/K        
   24     18    232  Noah Storey           Our Lady of Lourdes                     12:21.5  4:07/K        
   25     19    567  Nick Turbyville       St. Bernard                             12:25.5  4:09/K        
   26  (< 4)    179  Ryan Britz            Notre Dame Academy (Louisville)         12:28.6  4:10/K        
   27  (> 6)    359  John Riley Kaufman    St. Agnes                               12:29.3  4:10/K        
   28  (< 4)    119  Luke Vanlandingham    Holy Spirit                             12:32.4  4:11/K        
   29     20    896  Kyle Gladieux         St. Patrick School                      12:33.0  4:11/K        
   30     21    228  Henry Schreck         Our Lady of Lourdes                     12:33.2  4:11/K        
   31  (> 6)    294  Brody Boone           St. Agnes                               12:34.7  4:12/K        
   32     22    834  Cade Howard           St. Michael                             12:34.7  4:12/K        
   33     23    850  Brayden Sills         St. Michael                             12:35.8  4:12/K        
   34  (< 4)    245  Harrision Brown       Sacred Heart Model School               12:37.5  4:13/K        
   35  (> 6)    293  James Bidwell         St. Agnes                               12:46.2  4:15/K        
   36     24    230  Luke Shelby           Our Lady of Lourdes                     12:49.9  4:17/K        
   37     25    745  Ryan Piazza           St. Margaret Mary                       12:51.6  4:17/K        
   38     26    838  Zack Long             St. Michael                             12:55.9  4:19/K        
   39     27    824  John Bryant           St. Michael                             13:01.7  4:21/K        
   40     28    625  Jack English          St. Francis of Assisi School            13:04.6  4:22/K        
   41     29    569  Lennon Varner         St. Bernard                             13:10.9  4:24/K        
   42     30    917  Benny Mammorella      St. Patrick School                      13:12.1  4:24/K        
   43     31    904  Reid Highley          St. Patrick School                      13:19.6  4:27/K        
   44     32     12  Joseph Oeswein        Ascension Elementary School             13:23.6  4:28/K        
   45  (< 4)     55  Joshua Vander Woude   Corpus Christi Classical Academy        13:26.3  4:29/K        
   46  (< 4)    991  Josh Naber            St. Stephen Martyr                      13:27.1  4:29/K        
   47     33    452  Dubem Ozor            St. Albert the Great                    13:29.8  4:30/K        
   48  (> 6)    300  Mac Bowman            St. Agnes                               13:32.4  4:31/K        
   49     34    222  William Kendall       Our Lady of Lourdes                     13:33.3  4:31/K        
   50  (< 4)    696  Sterling Chase        St. Leonard                             13:36.3  4:32/K        
   51     35    445  George Givens         St. Albert the Great                    13:51.9  4:37/K        
   52  (< 4)    125  William Whelan        Holy Spirit                             13:53.0  4:38/K        
   53     36    916  Wade Mahoney          St. Patrick School                      13:56.5  4:39/K        
   54     37    743  Luke Pawlak           St. Margaret Mary                       13:57.7  4:39/K        
   55     38    520  Jackson Pendleton     St. Bernard                             13:59.1  4:40/K        
   56     39    463  Beckett Simon         St. Albert the Great                    14:02.2  4:41/K        
   57  (< 4)    812  Brendan Lundy         St. Mary Academy (Louisville)           14:04.9  4:42/K        
   58     40    512  Braxton Howard        St. Bernard                             14:11.4  4:44/K        
   59     41    575  Elijah Winsted        St. Bernard                             14:11.4  4:44/K        
   60     42    856  Harrison Abang        St. Nicholas Academy                    14:24.2  4:48/K        
   61     43    747  Jonah Ratterman       St. Margaret Mary                       14:24.2  4:48/K        
   62  (< 4)     41  Sean Hickson          Corpus Christi Classical Academy        14:28.6  4:50/K        
   63  (> 6)    291  Nick Barker           St. Agnes                               14:28.9  4:50/K        
   64     44    573  Hayden Willman        St. Bernard                             14:31.7  4:51/K        
   65     45    761  Maddex Ulanowski      St. Margaret Mary                       14:34.0  4:51/K        
   66     46    201  Zach Brown            Our Lady of Lourdes                     14:34.5  4:52/K        
   67     47    903  Bryce Highley         St. Patrick School                      14:46.4  4:55/K        
   68     48    755  Toby Rouchka          St. Margaret Mary                       14:53.2  4:58/K        
   69  (< 4)    196  Cole Wiegandt         Notre Dame Academy (Louisville)         15:00.8  5:00/K        
   70  (< 4)    780  Gavin Schmuckie       St. Martha                              15:13.2  5:04/K        
   71  (< 4)    478  Benjamin Doyle        St. Aloysius                            15:15.6  5:05/K        
   72     49    880  Conner Terrell        St. Nicholas Academy                    15:20.8  5:07/K        
   73     50    635  Gabe Henderson        St. Francis of Assisi School            15:23.9  5:08/K        
   74     51     17  Cole Ungar            Ascension Elementary School             15:24.3  5:08/K        
   75  (> 6)    751  Dominick Rodriguez    St. Margaret Mary                       15:24.9  5:08/K        
   76     52    872  Tien Nguyen           St. Nicholas Academy                    15:37.4  5:12/K        
   77  (< 4)    133  Ryan Carothers        Holy Trinity Parish School              15:39.4  5:13/K        
   78  (< 4)    667  Hayden Gigliotti      St. Gabriel                             15:40.1  5:13/K        
   79  (> 6)    724  Gavin Forrest         St. Margaret Mary                       15:46.2  5:15/K        
   80  (< 4)    687  Donald Sinkhorn       St. Gabriel                             15:50.6  5:17/K        
   81  (> 6)    220  Alex Jankowski        Our Lady of Lourdes                     15:54.4  5:18/K        
   82     53    446  Ben Hertel            St. Albert the Great                    16:02.4  5:21/K        
   83  (> 6)    733  Pete Hartlage         St. Margaret Mary                       16:06.2  5:22/K        
   84     54    842  Dakota Payne          St. Michael                             16:11.9  5:24/K        
   85  (> 6)    510  Trenton Gohl          St. Bernard                             16:13.7  5:25/K        
   86  (> 6)    460  Lucas Santamouris     St. Albert the Great                    16:17.4  5:26/K        
   87  (> 6)    204  Matthew Donohue       Our Lady of Lourdes                     16:29.2  5:30/K        
   88  (> 6)    925  Grayson Roberts       St. Patrick School                      16:44.9  5:35/K        
   89     55     16  Parker Steurer        Ascension Elementary School             16:51.2  5:37/K        
   90  (< 4)    167  Jack Stewart          Holy Trinity Parish School              17:27.4  5:49/K        
   91  (< 4)     60  Ethan Blincoe         Holy Spirit                             17:28.6  5:50/K        
   92     56    870  Devin Medley          St. Nicholas Academy                    17:28.9  5:50/K        
   93  (> 6)    461  Jospeh Schuhmann      St. Albert the Great                    17:31.2  5:50/K        
   94  (< 4)    767  Brandon Bishop        St. Martha                              17:43.0  5:54/K        
   95  (> 6)    822  Jacob Bohn            St. Michael                             17:49.1  5:56/K        
   96  (> 6)    462  Grant Sherman         St. Albert the Great                    19:22.8  6:28/K        
   97  (> 6)    738  Sam Legere            St. Margaret Mary                       21:14.2  7:05/K        

Team Summary Report - Boys

5-6 Boys 1 Miles

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 St. Agnes                              22               1   4   5  12  15  17             
        Top  4 Times: 23:28.5

    2 St. Patrick School                     61               9  11  19  22  23  27             
        Top  4 Times: 25:10.2

    3 Holy Trinity Parish School             72               8  10  20  34  38  59             
        Top  4 Times: 25:19.2

    4 St. Bernard                            77               3   6  29  39  49  82             
        Top  4 Times: 25:18.3

    5 St. Edward                             98               7  16  21  54  60  64             
        Top  4 Times: 26:14.5

    6 Our Lady of Lourdes                   120               2  36  40  42  58                 
        Top  4 Times: 25:58.2

    7 St. Stephen Martyr                    130              14  28  41  47  50  65             
        Top  4 Times: 26:57.9

    8 Holy Spirit                           134              13  32  44  45                     
        Top  4 Times: 27:05.8

    9 St. Raphael                           145              30  31  33  51  52  53             
        Top  4 Times: 27:13.4

   10 St. Leonard                           168              18  35  43  72  77  79             
        Top  4 Times: 28:12.6

   11 Corpus Christi Classical Academy      202              26  37  68  71                     
        Top  4 Times: 29:08.3

   12 St. Margaret Mary                     209              25  56  61  67  75  80             
        Top  4 Times: 29:19.0

   13 St. Aloysius                          210              24  57  63  66  78                 
        Top  4 Times: 29:23.2

   14 Sacred Heart Model School             234              48  55  62  69  70  81             
        Top  4 Times: 30:10.0

   15 St. Albert the Great                  269              46  73  74  76                     
        Top  4 Times: 32:38.6

 Inc. Ascension Elementary School          3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Notre Dame Academy (Louisville)      2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Martha                           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Michael                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Nicholas Academy                 1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Boys

7-8 Grade Boys 3K

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 St. Agnes                              40               5  10  12  13  14  17             
        Top  4 Times: 47:13.1

    2 St. Francis of Assisi School           48               4   7   9  28  50                 
        Top  4 Times: 47:50.8

    3 Our Lady of Lourdes                    71               8  18  21  24  34  46             
        Top  4 Times: 49:23.2

    4 St. Albert the Great                   73               2   3  33  35  39  53             
        Top  4 Times: 49:47.8

    5 St. Michael                            82              11  22  23  26  27  54             
        Top  4 Times: 49:57.8

    6 St. Patrick School                     82               1  20  30  31  36  47             
        Top  4 Times: 49:41.2

    7 Ascension Elementary School           104               6  15  32  51  55                 
        Top  4 Times: 52:36.6

    8 St. Margaret Mary                     121              16  25  37  43  45  48             
        Top  4 Times: 53:28.2

    9 St. Bernard                           126              19  29  38  40  41  44             
        Top  4 Times: 53:47.0

   10 St. Nicholas Academy                  199              42  49  52  56                     
        Top  4 Times: 1:02:51.3

 Inc. Corpus Christi Classical Academy     2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Notre Dame Academy (Louisville)      2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Sacred Heart Model School            3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Edward                           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Leonard                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Martha                           2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Stephen Martyr                   1 finishers                                          
        Top  4 Times: 


Overall Finish List - Girls

5-6 Girls 1 Mile

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    286  Nora Starr            Sacred Heart Model School                5:50.1  5:50/M        
    2  (< 4)    853  Taryn Tracy           St. Michael                              5:56.7  5:57/M        
    3      2    604  Bailee Montgomery     St. Edward                               6:08.7  6:09/M        
    4  (< 4)    223  Riley Mackey          Our Lady of Lourdes                      6:14.8  6:15/M        
    5      3    500  Alexis Arroyo         St. Bernard                              6:20.5  6:21/M        
    6      4    748  Vivian Ratterman      St. Margaret Mary                        6:26.3  6:26/M        
    7      5     29  Julia Dandurand       Corpus Christi Classical Academy         6:30.7  6:31/M        
    8  (< 4)    790  Ava Basa              St. Mary Academy (Louisville)            6:31.5  6:32/M        
    9  (< 4)    844  Katie Roper           St. Michael                              6:33.9  6:34/M        
   10      6    521  Kate Pendleton        St. Bernard                              6:34.9  6:35/M        
   11      7    240  Brooklynn Bohnert     Sacred Heart Model School                6:40.0  6:40/M        
   12      8    365  Eleanor Koshewa       St. Agnes                                6:43.6  6:44/M        
   13      9    505  Lauren Browning       St. Bernard                              6:45.2  6:45/M        
   14     10    345  Mabel George          St. Agnes                                6:47.5  6:48/M        
   15     11    140  Milly Golightly       Holy Trinity Parish School               6:51.6  6:52/M        
   16     12    762  Vienna Ulanowski      St. Margaret Mary                        6:51.9  6:52/M        
   17  (< 4)    829  Elizabeth Embry       St. Michael                              6:52.6  6:53/M        
   18     13    561  Olivia Pendleton      St. Bernard                              6:54.6  6:55/M        
   19     14     65  Allison Chisholm      Holy Spirit                              6:55.2  6:55/M        
   20  (< 4)    622  Charlotte Connally    St. Francis of Assisi School             6:57.2  6:57/M        
   21     15    613  Audrey Spina          St. Edward                               7:00.3  7:00/M        
   22     16    134  Stella Carothers      Holy Trinity Parish School               7:03.0  7:03/M        
   23  (< 4)    889  Avery Brown           St. Patrick School                       7:06.2  7:06/M        
   24     17    605  Diana Nava            St. Edward                               7:11.9  7:12/M        
   25     18     64  Kenleigh Cates        Holy Spirit                              7:13.1  7:13/M        
   26     19    380  Giselle McHenry       St. Agnes                                7:13.4  7:13/M        
   27     20    432  Maggie Young          St. Agnes                                7:19.1  7:19/M        
   28     21     58  Maddie Wright         Corpus Christi Classical Academy         7:19.8  7:20/M        
   29  (< 4)    192  Kylie Schum           Notre Dame Academy (Louisville)          7:28.5  7:29/M        
   30     22     28  Anna Cozzens          Corpus Christi Classical Academy         7:29.3  7:29/M        
   31     23    718  Grace Dicken          St. Margaret Mary                        7:32.6  7:33/M        
   32  (< 4)    492  Abby Brauner          St. Andrew                               7:36.5  7:37/M        
   33     24    298  Blair Bowman          St. Agnes                                7:37.8  7:38/M        
   34     25     50  Reagan Van Dy         Corpus Christi Classical Academy         7:41.2  7:41/M        
   35  (< 4)    221  Anna Kendall          Our Lady of Lourdes                      7:41.4  7:41/M        
   36     26    328  Lucy Donohue          St. Agnes                                7:41.6  7:42/M        
   37     27    507  Grace Carden          St. Bernard                              7:50.3  7:50/M        
   38  (< 4)    683  Avery Quirino         St. Gabriel                              8:00.4  8:00/M        
   39  (> 6)    419  Gracie Steele         St. Agnes                                8:10.1  8:10/M        
   40  (< 4)    626  Frances Fendig        St. Francis of Assisi School             8:10.9  8:11/M        
   41  (> 6)    409  Claire Russell        St. Agnes                                8:11.0  8:11/M        
   42  (> 6)    390  Rachel Mills          St. Agnes                                8:12.5  8:13/M        
   43     28     97  Ann O'Bryan           Holy Spirit                              8:15.7  8:16/M        
   44  (< 4)    483  Madeline Lynch        St. Aloysius                             8:19.1  8:19/M        
   45  (< 4)    657  Kate Powell           St. Francis of Assisi School             8:23.7  8:24/M        
   46  (< 4)    781  Brianna Shelburne     St. Martha                               8:27.6  8:28/M        
   47     29    162  Haley Holt            Holy Trinity Parish School               8:29.5  8:30/M        
   48     30    741  Taylor Mills          St. Margaret Mary                        8:38.3  8:38/M        
   49     31    156  Emily Poteraj         Holy Trinity Parish School               8:49.8  8:50/M        
   50  (< 4)     20  Lila Watts            Ascension Elementary School              8:57.8  8:58/M        
   51  (< 4)    923  Ella Ratterman        St. Patrick School                       9:00.8  9:01/M        
   52     32    269  Evangeline Montoya    Sacred Heart Model School                9:03.7  9:04/M        
   53     33    581  Whitney Bloyd         St. Edward                               9:04.2  9:04/M        
   54     34    732  Caroline Hartlage     St. Margaret Mary                        9:06.4  9:06/M        
   55     35     36  Celena Evans          Corpus Christi Classical Academy         9:17.8  9:18/M        
   56     36     46  Abby Shearin          Corpus Christi Classical Academy         9:20.3  9:20/M        
   57     37     87  Charley Manz          Holy Spirit                              9:27.5  9:28/M        
   58     38    254  Ella Dailey           Sacred Heart Model School                9:29.4  9:29/M        
   59  (< 4)    998  Madison Sumner        St. Stephen Martyr                      10:24.9 10:25/M        
   60  (< 4)    685  Andrianna Schuler     St. Gabriel                             11:20.7 11:21/M        



Overall Finish List - Girls

5-6 Boys 1 Miles

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 4)      6  Hannah Gohmann        Ascension Elementary School              6:58.2  6:58/M        



Overall Finish List - Girls

7-8 Girls 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 4)    585  Brooklyn Campisano    St. Edward                              11:43.1  3:54/K        
    2  (< 4)    453  Josie McRae           St. Albert the Great                    12:07.3  4:02/K        
    3      1    292  Lila Bensenhaver      St. Agnes                               12:09.5  4:03/K        
    4      2    362  Samantha Koch         St. Agnes                               12:09.5  4:03/K        
    5      3    377  Maggie May            St. Agnes                               12:10.7  4:04/K        
    6  (< 4)    149  Barrett Lockhart      Holy Trinity Parish School              12:17.3  4:06/K        
    7  (< 4)    662  Emerson Wyatt         St. Francis of Assisi School            12:29.7  4:10/K        
    8      4    928  Mary VonderHaar       St. Patrick School                      12:33.8  4:11/K        
    9      5    913  Ella Lesshafft        St. Patrick School                      12:55.4  4:18/K        
   10      6    306  Lillian Broniak       St. Agnes                               12:59.0  4:20/K        
   11  (< 4)    456  Adaora Ozor           St. Albert the Great                    13:07.9  4:23/K        
   12  (< 4)     81  Beatrice Imber        Holy Spirit                             13:37.1  4:32/K        
   13      7    241  Isabella Boyd         Sacred Heart Model School               13:44.2  4:35/K        
   14      8    260  Evie Hamm             Sacred Heart Model School               13:53.8  4:38/K        
   15      9    281  Elizabeth Ruppe       Sacred Heart Model School               13:54.6  4:38/K        
   16  (< 4)    451  Olivia Long           St. Albert the Great                    14:14.4  4:45/K        
   17     10    346  Mary Caroline George  St. Agnes                               14:14.4  4:45/K        
   18     11    381  Venezia McHenry       St. Agnes                               14:28.1  4:49/K        
   19     12    890  Hayley Brown          St. Patrick School                      14:35.7  4:52/K        
   20  (< 4)    776  Allison Owens         St. Martha                              14:38.6  4:53/K        
   21     13    980  Clara Kelty           St. Stephen Martyr                      14:45.6  4:55/K        
   22  (> 6)    408  Allison Rogers        St. Agnes                               15:05.0  5:02/K        
   23     14    929  Megan Wilder          St. Patrick School                      15:07.4  5:02/K        
   24  (< 4)    711  Maggie Walsh          St. Leonard                             15:07.6  5:03/K        
   25     15    962  Hope Birk             St. Stephen Martyr                      15:08.8  5:03/K        
   26  (> 6)    329  Sophie Donohue        St. Agnes                               15:12.5  5:04/K        
   27     16    997  Evelyn Palazzo        St. Stephen Martyr                      15:13.5  5:05/K        
   28  (> 6)    326  Halory Dobozi         St. Agnes                               15:13.6  5:05/K        
   29     17    273  Katie Nett            Sacred Heart Model School               15:14.4  5:05/K        
   30     18    906  Abby Hinkebein        St. Patrick School                      15:15.8  5:05/K        
   31     19    278  Charlotte Ridge       Sacred Heart Model School               15:17.8  5:06/K        
   32  (> 6)    342  Clara Frye            St. Agnes                               15:19.2  5:06/K        
   33     20    907  Mia Korfhage          St. Patrick School                      15:22.6  5:08/K        
   34  (> 6)    909  Makena Lanham         St. Patrick School                      15:22.8  5:08/K        
   35     21    982  Alexis Knockwafel     St. Stephen Martyr                      15:34.0  5:11/K        
   36  (< 4)     56  Annabelle Wright      Corpus Christi Classical Academy        16:33.4  5:31/K        
   37     22    256  Bess Fleischman       Sacred Heart Model School               16:38.3  5:33/K        
   38  (< 4)    786  Davan Alvey           St. Mary Academy (Louisville)           16:44.6  5:35/K        
   39  (< 4)    208  Madeline Freeman      Our Lady of Lourdes                     16:51.7  5:37/K        
   40  (< 4)    950  Krystal Pena Ovalle   St. Raphael                             16:51.8  5:37/K        
   41  (> 6)    887  Sadie Allen           St. Patrick School                      17:20.5  5:47/K        
   42  (< 4)    814  Ryan Nario            St. Mary Academy (Louisville)           17:26.8  5:49/K        
   43  (< 4)    808  Hayden Henn           St. Mary Academy (Louisville)           17:31.1  5:50/K        
   44     23    988  Breigh McFadden       St. Stephen Martyr                      18:15.7  6:05/K        
   45  (< 4)     22  Amelia Butler         Corpus Christi Classical Academy        18:19.7  6:07/K        
   46  (< 4)    206  Isabella Edgehill     Our Lady of Lourdes                     18:25.6  6:09/K        
   47  (< 4)     40  Grace Hickson         Corpus Christi Classical Academy        18:34.7  6:12/K        
   48  (< 4)    694  Dia Chase             St. Leonard                             19:05.3  6:22/K        
   49  (< 4)    945  Tinsley Meyer         St. Raphael                             19:28.8  6:30/K        
   50  (> 6)    893  Abby Francke          St. Patrick School                      19:39.1  6:33/K        
   51  (< 4)    960  Samantha Troutman     St. Rita                                20:36.4  6:52/K        
   52  (< 4)    664  Jada Brentzel         St. Gabriel                             22:52.6  7:38/K        



Overall Finish List - Girls

7-8 Grade Boys 3K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 4)     86  Elise Low             Holy Spirit                             15:37.3  5:12/K        

Team Summary Report - Girls

5-6 Girls 1 Mile

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 St. Bernard                            31               3   6   9  13  27                 
        Top  4 Times: 26:35.3

    2 St. Agnes                              57               8  10  19  20  24  26             
        Top  4 Times: 28:03.7

    3 St. Edward                             67               2  15  17  33                     
        Top  4 Times: 29:25.2

    4 St. Margaret Mary                      69               4  12  23  30  34                 
        Top  4 Times: 29:29.3

    5 Corpus Christi Classical Academy       73               5  21  22  25  35  36             
        Top  4 Times: 29:01.1

    6 Sacred Heart Model School              78               1   7  32  38                     
        Top  4 Times: 31:03.3

    7 Holy Trinity Parish School             87              11  16  29  31                     
        Top  4 Times: 31:14.0

    8 Holy Spirit                            97              14  18  28  37                     
        Top  4 Times: 31:51.7

 Inc. Ascension Elementary School          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Notre Dame Academy (Louisville)      1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Aloysius                         1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Andrew                           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Martha                           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Michael                          3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Patrick School                   2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Stephen Martyr                   1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Girls

5-6 Boys 1 Miles

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

 Inc. Ascension Elementary School          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Girls

7-8 Girls 3K

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 St. Agnes                              12               1   2   3   6  10  11             
        Top  4 Times: 49:28.8

    2 St. Patrick School                     35               4   5  12  14  18  20             
        Top  4 Times: 55:12.4

    3 Sacred Heart Model School              41               7   8   9  17  19  22             
        Top  4 Times: 56:47.2

    4 St. Stephen Martyr                     65              13  15  16  21  23                 
        Top  4 Times: 1:00:41.9

 Inc. Corpus Christi Classical Academy     3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Holy Trinity Parish School           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Our Lady of Lourdes                  2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Albert the Great                 3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Edward                           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Francis of Assisi School         1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Gabriel                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Leonard                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Martha                           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Mary Academy (Louisville)        3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Raphael                          2 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Rita                             1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

Team Summary Report - Girls

7-8 Grade Boys 3K

All


                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

 Inc. Holy Spirit                          1 finishers                                          
        Top  4 Times: