Bullitt County Sep 28 2020

September 28, 2020


Results By DC Race Timing DC Timing

Overall Finish List - Girls

Boys and GIrls K-2

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   1763  Parker Ellis          Old Mill Elementary                      5:01.0  3:07/K        
    2  (< 5)   1729  Cassie Brown          Mount Washington Elementary Scho         5:04.0  3:09/K        
    3  (< 5)   1778  Annie Jo Vormbrock    Old Mill Elementary                      5:08.6  3:12/K        
    4  (< 5)   1787  Molly Barger          Pleasant Grove Elementary                5:27.7  3:24/K        
    5  (< 5)   1804  Sidney Meyer          Pleasant Grove Elementary                5:31.5  3:26/K        
    6  (< 5)   1757  Hadley Boone          Old Mill Elementary                      5:31.5  3:26/K        
    7  (< 5)   1791  Olivia Cunningham     Pleasant Grove Elementary                5:32.6  3:27/K        
    8  (< 5)   1780  Gracie Wafford        Old Mill Elementary                      5:51.8  3:39/K        
    9  (< 5)   1704  Willow Lawson-Cambron Crossroads Elementary                    6:05.6  3:47/K        
   10  (< 5)   1798  Brooklyn Grimes       Pleasant Grove Elementary                6:10.2  3:50/K        
   11  (< 5)   1735  Raelee Jeffries       Mount Washington Elementary Scho         7:28.3  4:39/K        



Overall Finish List - Girls

Boys and Girls 3-5

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1766  Ellie Hughes          Old Mill Elementary                      8:38.4  2:41/K        
    2      2   1744  Lilee Riddell         Mount Washington Elementary Scho         9:01.8  2:48/K        
    3      3   1743  Bailee Morris         Mount Washington Elementary Scho         9:04.5  2:49/K        
    4      4   1792  Madison Downs         Pleasant Grove Elementary                9:11.9  2:51/K        
    5      5   1769  Ella Claire Mooney    Old Mill Elementary                      9:28.4  2:57/K        
    6      6   1805  Samantha Meyer        Pleasant Grove Elementary                9:39.9  3:00/K        
    7      7   1801  Ella King             Pleasant Grove Elementary                9:46.8  3:02/K        
    8      8   1738  Emily McCafferty      Mount Washington Elementary Scho         9:54.8  3:05/K        
    9      9   1745  Adelina Roby          Mount Washington Elementary Scho         9:57.0  3:05/K        
   10     10   1731  Ellie Couch           Mount Washington Elementary Scho        10:00.7  3:07/K        
   11     11   1811  Reagan Strider        Pleasant Grove Elementary               10:02.3  3:07/K        
   12  (< 5)   1707  Malory Pierce         Crossroads Elementary                   10:03.8  3:08/K        
   13     12   1777  Ellie Tiffany         Old Mill Elementary                     10:19.0  3:12/K        
   14     13   1794  Aida Early            Pleasant Grove Elementary               10:19.2  3:12/K        
   15  (< 5)   1708  Haylee Wilcher        Crossroads Elementary                   11:05.9  3:27/K        
   16     14   1736  Ryan Jeffries         Mount Washington Elementary Scho        11:54.4  3:42/K        
   17     15   1772  Haley Newton          Old Mill Elementary                     12:01.1  3:44/K        
   18     16   1788  Claire Barger         Pleasant Grove Elementary               12:30.0  3:53/K        
   19     17   1767  Isabella Mattingly    Old Mill Elementary                     15:05.2  4:41/K        



Overall Finish List - Girls

Boys and Girls MS MIxed

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   1716  Makayla Meyer         Eastside Middle School                   8:29.2  2:38/K        
    2  (< 5)   1718  Haley Recktenwald     Eastside Middle School                   8:54.3  2:46/K        
    3  (< 5)   1717  EllaRose Parrish      Eastside Middle School                  10:10.1  3:10/K        
    4  (< 5)   1715  Cadynce McCubbin      Eastside Middle School                  11:16.3  3:30/K        



Overall Finish List - Girls

Boys and Girls MS MIxed

Middle School


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   1754  Abbie Stevenson       Mt. Washington Middle School             8:48.2  2:44/K        
    2  (< 5)   1751  Harper Newton         Mt. Washington Middle School            10:29.1  3:15/K        



Overall Finish List - Boys

Boys and GIrls K-2

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1810  Preston Qualls        Pleasant Grove Elementary                4:37.4  2:52/K        
    2      2   1785  Ryan Aldridge         Pleasant Grove Elementary                5:00.5  3:07/K        
    3  (< 5)   1734  Gavin Haynes          Mount Washington Elementary Scho         5:04.7  3:09/K        
    4      3   1803  Hunter Mellick        Pleasant Grove Elementary                5:34.2  3:28/K        
    5      4   1784  Chase Aldridge        Pleasant Grove Elementary                5:54.1  3:40/K        
    6  (< 5)   1760  Lincoln Carnes        Old Mill Elementary                      6:02.1  3:45/K        
    7  (< 5)   1742  Broderick Meredith    Mount Washington Elementary Scho         6:21.2  3:57/K        
    8  (< 5)   1741  Atticus Meredith      Mount Washington Elementary Scho         6:29.2  4:02/K        
    9  (< 5)   1758  Logan Brown           Old Mill Elementary                      6:31.4  4:03/K        
   10  (< 5)   1765  Jeffrey Howard        Old Mill Elementary                      6:32.2  4:04/K        
   11      5   1809  Hudson Qualls         Pleasant Grove Elementary                7:09.1  4:27/K        



Overall Finish List - Boys

Boys and Girls 3-5

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1768  Jasper Mattingly      Old Mill Elementary                      8:37.3  2:41/K        
    2      2   1771  Luke Mooney           Old Mill Elementary                      8:38.7  2:41/K        
    3      3   1781  MJ Wafford            Old Mill Elementary                      8:54.4  2:46/K        
    4      4   1764  Kol Fluhr             Old Mill Elementary                      9:11.6  2:51/K        
    5      5   1775  Brayden Reese         Old Mill Elementary                      9:18.3  2:53/K        
    6      6   1761  Jacob Doyle           Old Mill Elementary                      9:22.8  2:55/K        
    7  (< 5)   1703  Mason Hawkins         Crossroads Elementary                    9:22.9  2:55/K        
    8      7   1797  Finnegan Farley       Pleasant Grove Elementary                9:24.7  2:55/K        
    9      8   1730  Brady Brown           Mount Washington Elementary Scho         9:27.8  2:56/K        
   10      9   1808  Abram Parrish         Pleasant Grove Elementary                9:29.8  2:57/K        
   11     10   1776  Trace Russell         Old Mill Elementary                      9:30.4  2:57/K        
   12  (< 5)   1706  Easton Miller         Crossroads Elementary                    9:44.8  3:02/K        
   13     11   1802  Leighvi McCubbin      Pleasant Grove Elementary                9:45.8  3:02/K        
   14  (< 5)   1705  Waylon Lawson-Welker  Crossroads Elementary                    9:46.1  3:02/K        
   15     12   1796  John Robert Ennenbach Pleasant Grove Elementary                9:53.0  3:04/K        
   16     13   1739  Conner McCafferty     Mount Washington Elementary Scho         9:56.8  3:05/K        
   17  (> 7)   1779  Levi Vormbrock        Old Mill Elementary                     10:00.7  3:07/K        
   18     14   1732  Jude Franklin         Mount Washington Elementary Scho        10:02.9  3:07/K        
   19     15   1737  Jake Lyons            Mount Washington Elementary Scho        10:15.3  3:11/K        
   20  (< 5)   1702  Silas Gocke           Crossroads Elementary                   10:21.4  3:13/K        
   21     16   1799  Colton Jeffries       Pleasant Grove Elementary               10:28.9  3:15/K        
   22     17   1727  Ethan Brady           Mount Washington Elementary Scho        10:38.3  3:18/K        
   23     18   1790  Luke Coleman          Pleasant Grove Elementary               10:38.5  3:18/K        
   24     19   1733  Levi Franklin         Mount Washington Elementary Scho        10:38.7  3:18/K        
   25  (> 7)   1759  Bryson Brown          Old Mill Elementary                     10:56.3  3:24/K        
   26     20   1800  Noah Kennington       Pleasant Grove Elementary               11:20.8  3:32/K        
   27  (> 7)   1773  Asher Raymond         Old Mill Elementary                     11:27.3  3:34/K        
   28  (> 7)   1789  Levi Coleman          Pleasant Grove Elementary               11:37.5  3:37/K        
   29     21   1725  Keegan Atkinson       Mount Washington Elementary Scho        11:40.8  3:38/K        
   30  (> 7)   1740  Landon McNeese        Mount Washington Elementary Scho        12:21.2  3:50/K        
   31  (> 7)   1807  Quinn Parkerson       Pleasant Grove Elementary               12:23.5  3:51/K        
   32  (> 7)   1783  Mason Zimlich         Old Mill Elementary                     12:42.6  3:57/K        



Overall Finish List - Boys

Boys and Girls MS MIxed

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   1710  Clive Cornell         Eastside Middle School                   9:02.6  2:49/K        
    2  (< 5)   1720  Drew Swift            Eastside Middle School                   9:18.5  2:54/K        
    3  (< 5)   1714  William Kelty         Eastside Middle School                   9:23.1  2:55/K        
    4  (< 5)   1722  Josh Weir             Eastside Middle School                   9:23.5  2:55/K        



Overall Finish List - Boys

Boys and Girls MS MIxed

Middle School


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   1748  Easton Hughes         Mt. Washington Middle School             8:03.4  2:30/K        
    2  (< 5)   1724  Otto Stickling        Hebron Middle School                     9:19.0  2:54/K        
    3  (< 5)   1747  Jack Bleemel          Mt. Washington Middle School            10:06.0  3:08/K        
    4  (< 5)   1749  Mason Mattingly       Mt. Washington Middle School            10:17.7  3:12/K        
    5  (< 5)   1755  Braedon Wafford       Mt. Washington Middle School            10:28.8  3:15/K