Bullitt County EL and MS Sep 14 2020

September 14, 2020


Results By DC Race Timing DC Timing

Overall Finish List - Girls

Boys and GIrls K-2

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1769  Ella Claire Mooney    Old Mill Elementary                      4:42.0  2:55/K        
    2  (< 5)   1729  Cassie Brown          Mount Washington Elementary Scho         4:56.5  3:04/K        
    3      2   1763  Parker Ellis          Old Mill Elementary                      5:03.1  3:08/K        
    4      3   1778  Annie Jo Vormbrock    Old Mill Elementary                      5:04.4  3:09/K        
    5  (< 5)   1787  Molly Barger          Pleasant Grove Elementary                5:06.4  3:10/K        
    6      4   1757  Hadley Boone          Old Mill Elementary                      5:32.9  3:27/K        
    7  (< 5)   1791  Olivia Cunningham     Pleasant Grove Elementary                5:32.9  3:27/K        
    8  (< 5)   1804  Sidney Meyer          Pleasant Grove Elementary                5:41.1  3:32/K        
    9      5   1780  Gracie Wafford        Old Mill Elementary                      5:49.7  3:37/K        
   10  (< 5)   1704  Willow Lawson-Cambron Crossroads Elementary                    6:08.9  3:49/K        
   11  (< 5)   1798  Brooklyn Grimes       Pleasant Grove Elementary                6:16.1  3:54/K        
   12  (< 5)   1735  Raelee Jeffries       Mount Washington Elementary Scho         7:18.1  4:32/K        



Overall Finish List - Girls

Boys and Girls 3-5

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   1770  Caroline Mooney       Old Mill Elementary                      8:09.1  2:32/K        
    2  (< 5)   1766  Ellie Hughes          Old Mill Elementary                      8:58.7  2:47/K        
    3      1   1744  Lilee Riddell         Mount Washington Elementary Scho         9:08.5  2:50/K        
    4      2   1743  Bailee Morris         Mount Washington Elementary Scho         9:20.4  2:54/K        
    5      3   1792  Madison Downs         Pleasant Grove Elementary                9:29.4  2:57/K        
    6      4   1811  Reagan Strider        Pleasant Grove Elementary                9:36.1  2:59/K        
    7      5   1805  Samantha Meyer        Pleasant Grove Elementary                9:36.6  2:59/K        
    8      6   1801  Ella King             Pleasant Grove Elementary               10:02.7  3:07/K        
    9      7   1745  Adelina Roby          Mount Washington Elementary Scho        10:04.6  3:08/K        
   10      8   1731  Ellie Couch           Mount Washington Elementary Scho        10:22.0  3:13/K        
   11      9   1794  Aida Early            Pleasant Grove Elementary               10:26.1  3:15/K        
   12     10   1738  Emily McCafferty      Mount Washington Elementary Scho        10:33.8  3:17/K        
   13  (< 5)   1707  Malory Pierce         Crossroads Elementary                   10:58.1  3:24/K        
   14     11   1736  Ryan Jeffries         Mount Washington Elementary Scho        11:28.3  3:34/K        
   15  (< 5)   1772  Haley Newton          Old Mill Elementary                     11:38.4  3:37/K        
   16  (< 5)   1767  Isabella Mattingly    Old Mill Elementary                     12:51.0  4:00/K        
   17  (< 5)   1708  Haylee Wilcher        Crossroads Elementary                   13:23.3  4:10/K        



Overall Finish List - Girls

Boys and Girls MS MIxed

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1713  Alex Egan             Eastside Middle School                   7:51.3  2:26/K        
    2      2   1716  Makayla Meyer         Eastside Middle School                   8:41.6  2:42/K        
    3      3   1718  Haley Recktenwald     Eastside Middle School                   9:04.4  2:49/K        
    4      4   1711  Jacie Couch           Eastside Middle School                  10:35.7  3:18/K        
    5      5   1717  EllaRose Parrish      Eastside Middle School                  10:39.8  3:19/K        



Overall Finish List - Girls

Boys and Girls MS MIxed

Middle School


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   1754  Abbie Stevenson       Mt. Washington Middle School             9:20.2  2:54/K        
    2  (< 5)   1751  Harper Newton         Mt. Washington Middle School            10:45.2  3:20/K        



Overall Finish List - Boys

Boys and GIrls K-2

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1797  Finnegan Farley       Pleasant Grove Elementary                4:26.7  2:46/K        
    2      2   1810  Preston Qualls        Pleasant Grove Elementary                4:29.2  2:47/K        
    3  (< 5)   1702  Silas Gocke           Crossroads Elementary                    4:29.3  2:47/K        
    4      3   1796  John Robert Ennenbach Pleasant Grove Elementary                4:29.4  2:47/K        
    5      4   1785  Ryan Aldridge         Pleasant Grove Elementary                4:53.5  3:02/K        
    6      5   1779  Levi Vormbrock        Old Mill Elementary                      4:58.6  3:06/K        
    7      6   1806  Finn Ortega           Pleasant Grove Elementary                5:02.4  3:08/K        
    8      7   1803  Hunter Mellick        Pleasant Grove Elementary                5:30.7  3:26/K        
    9      8   1758  Logan Brown           Old Mill Elementary                      5:36.3  3:29/K        
   10      9   1756  Rhett Battcher        Old Mill Elementary                      5:42.1  3:33/K        
   11     10   1760  Lincoln Carnes        Old Mill Elementary                      5:44.7  3:34/K        
   12     11   1784  Chase Aldridge        Pleasant Grove Elementary                5:47.2  3:36/K        
   13     12   1762  Caleb Duke            Old Mill Elementary                      6:03.9  3:46/K        
   14  (< 5)   1741  Atticus Meredith      Mount Washington Elementary Scho         6:18.7  3:55/K        
   15  (> 7)   1809  Hudson Qualls         Pleasant Grove Elementary                6:22.1  3:57/K        
   16  (< 5)   1742  Broderick Meredith    Mount Washington Elementary Scho         6:34.4  4:05/K        
   17     13   1765  Jeffrey Howard        Old Mill Elementary                      7:19.4  4:33/K        
   18  (< 5)   1728  Carson Brauner        Mount Washington Elementary Scho         7:21.6  4:34/K        



Overall Finish List - Boys

Boys and Girls 3-5

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1768  Jasper Mattingly      Old Mill Elementary                      8:43.8  2:43/K        
    2      2   1771  Luke Mooney           Old Mill Elementary                      8:49.3  2:44/K        
    3      3   1781  MJ Wafford            Old Mill Elementary                      8:51.0  2:45/K        
    4      4   1726  Ben Boguszewski       Mount Washington Elementary Scho         8:53.2  2:46/K        
    5      5   1764  Kol Fluhr             Old Mill Elementary                      9:09.1  2:51/K        
    6      6   1761  Jacob Doyle           Old Mill Elementary                      9:12.5  2:52/K        
    7      7   1808  Abram Parrish         Pleasant Grove Elementary                9:34.4  2:58/K        
    8      8   1775  Brayden Reese         Old Mill Elementary                      9:42.1  3:01/K        
    9      9   1776  Trace Russell         Old Mill Elementary                      9:44.6  3:02/K        
   10     10   1732  Jude Franklin         Mount Washington Elementary Scho         9:44.6  3:02/K        
   11  (< 5)   1706  Easton Miller         Crossroads Elementary                    9:54.9  3:05/K        
   12     11   1739  Conner McCafferty     Mount Washington Elementary Scho        10:01.8  3:07/K        
   13  (< 5)   1703  Mason Hawkins         Crossroads Elementary                   10:08.8  3:09/K        
   14     12   1737  Jake Lyons            Mount Washington Elementary Scho        10:25.8  3:14/K        
   15     13   1802  Leighvi McCubbin      Pleasant Grove Elementary               10:25.8  3:14/K        
   16     14   1799  Colton Jeffries       Pleasant Grove Elementary               10:38.1  3:18/K        
   17     15   1727  Ethan Brady           Mount Washington Elementary Scho        11:03.3  3:26/K        
   18     16   1800  Noah Kennington       Pleasant Grove Elementary               11:11.9  3:29/K        
   19     17   1790  Luke Coleman          Pleasant Grove Elementary               11:14.7  3:30/K        
   20     18   1733  Levi Franklin         Mount Washington Elementary Scho        11:18.9  3:31/K        
   21     19   1795  Carter Edwards        Pleasant Grove Elementary               11:39.6  3:37/K        
   22  (> 7)   1783  Mason Zimlich         Old Mill Elementary                     11:45.4  3:39/K        
   23     20   1789  Levi Coleman          Pleasant Grove Elementary               11:57.9  3:43/K        
   24  (> 7)   1773  Asher Raymond         Old Mill Elementary                     12:01.4  3:44/K        
   25     21   1725  Keegan Atkinson       Mount Washington Elementary Scho        12:07.2  3:46/K        
   26  (> 7)   1740  Landon McNeese        Mount Washington Elementary Scho        12:11.8  3:47/K        
   27  (> 7)   1807  Quinn Parkerson       Pleasant Grove Elementary               12:14.6  3:48/K        
   28  (> 7)   1759  Bryson Brown          Old Mill Elementary                     12:45.3  3:58/K        
   29  (< 5)   1705  Waylon Lawson-Welker  Crossroads Elementary                   13:15.6  4:07/K        



Overall Finish List - Boys

Boys and Girls MS MIxed

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1710  Clive Cornell         Eastside Middle School                   8:37.2  2:41/K        
    2      2   1720  Drew Swift            Eastside Middle School                   9:04.0  2:49/K        
    3      3   1722  Josh Weir             Eastside Middle School                   9:18.1  2:53/K        
    4      4   1714  William Kelty         Eastside Middle School                   9:37.4  2:59/K        
    5      5   1712  Cole Edwards          Eastside Middle School                  10:33.1  3:17/K        



Overall Finish List - Boys

Boys and Girls MS MIxed

Middle School


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   1748  Easton Hughes         Mt. Washington Middle School             8:25.1  2:37/K        
    2  (< 5)   1724  Otto Stickling        Hebron Middle School                     9:19.4  2:54/K        
    3  (< 5)   1747  Jack Bleemel          Mt. Washington Middle School            10:28.6  3:15/K        
    4  (< 5)   1755  Braedon Wafford       Mt. Washington Middle School            11:02.7  3:26/K        
    5  (< 5)   1749  Mason Mattingly       Mt. Washington Middle School            11:53.1  3:42/K