Bullitt County EL and MS Sep 21 2020

September 21, 2020


Results By DC Race Timing DC Timing

Overall Finish List - Girls

Boys and GIrls K-2

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1769  Ella Claire Mooney    Old Mill Elementary                      4:34.4  2:51/K        
    2  (< 5)   1729  Cassie Brown          Mount Washington Elementary Scho         4:53.5  3:02/K        
    3      2   1763  Parker Ellis          Old Mill Elementary                      5:00.5  3:07/K        
    4      3   1778  Annie Jo Vormbrock    Old Mill Elementary                      5:03.7  3:09/K        
    5  (< 5)   1787  Molly Barger          Pleasant Grove Elementary                5:12.8  3:14/K        
    6  (< 5)   1791  Olivia Cunningham     Pleasant Grove Elementary                5:25.0  3:22/K        
    7  (< 5)   1804  Sidney Meyer          Pleasant Grove Elementary                5:29.0  3:24/K        
    8      4   1757  Hadley Boone          Old Mill Elementary                      5:35.7  3:29/K        
    9      5   1780  Gracie Wafford        Old Mill Elementary                      5:41.4  3:32/K        
   10  (< 5)   1704  Willow Lawson-Cambron Crossroads Elementary                    5:58.1  3:43/K        
   11  (< 5)   1798  Brooklyn Grimes       Pleasant Grove Elementary                6:22.1  3:57/K        
   12  (< 5)   1735  Raelee Jeffries       Mount Washington Elementary Scho         6:55.5  4:18/K        



Overall Finish List - Girls

Boys and Girls 3-5

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1770  Caroline Mooney       Old Mill Elementary                      7:51.9  2:27/K        
    2      2   1766  Ellie Hughes          Old Mill Elementary                      8:58.9  2:47/K        
    3      3   1743  Bailee Morris         Mount Washington Elementary Scho         9:24.1  2:55/K        
    4      4   1744  Lilee Riddell         Mount Washington Elementary Scho         9:33.5  2:58/K        
    5      5   1792  Madison Downs         Pleasant Grove Elementary                9:35.0  2:59/K        
    6      6   1805  Samantha Meyer        Pleasant Grove Elementary                9:49.6  3:03/K        
    7  (< 5)   1707  Malory Pierce         Crossroads Elementary                    9:57.5  3:06/K        
    8      7   1801  Ella King             Pleasant Grove Elementary                9:59.1  3:06/K        
    9      8   1811  Reagan Strider        Pleasant Grove Elementary               10:08.4  3:09/K        
   10      9   1738  Emily McCafferty      Mount Washington Elementary Scho        10:11.5  3:10/K        
   11     10   1731  Ellie Couch           Mount Washington Elementary Scho        10:16.2  3:11/K        
   12     11   1794  Aida Early            Pleasant Grove Elementary               10:16.8  3:12/K        
   13     12   1745  Adelina Roby          Mount Washington Elementary Scho        10:34.6  3:17/K        
   14     13   1777  Ellie Tiffany         Old Mill Elementary                     10:54.0  3:23/K        
   15     14   1736  Ryan Jeffries         Mount Washington Elementary Scho        11:39.6  3:37/K        
   16     15   1772  Haley Newton          Old Mill Elementary                     11:52.2  3:41/K        
   17     16   1788  Claire Barger         Pleasant Grove Elementary               11:57.7  3:43/K        
   18  (< 5)   1708  Haylee Wilcher        Crossroads Elementary                   12:13.3  3:48/K        
   19     17   1813  Aubree Wood           Pleasant Grove Elementary               12:48.7  3:59/K        
   20     18   1767  Isabella Mattingly    Old Mill Elementary                     13:33.3  4:13/K        



Overall Finish List - Girls

Boys and Girls MS MIxed

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1716  Makayla Meyer         Eastside Middle School                   8:29.2  2:38/K        
    2      2   1718  Haley Recktenwald     Eastside Middle School                   9:03.0  2:49/K        
    3      3   1717  EllaRose Parrish      Eastside Middle School                  10:20.9  3:13/K        
    4      4   1711  Jacie Couch           Eastside Middle School                  10:43.1  3:20/K        
    5      5   1715  Cadynce McCubbin      Eastside Middle School                  11:27.3  3:34/K        



Overall Finish List - Girls

Boys and Girls MS MIxed

Middle School


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   1754  Abbie Stevenson       Mt. Washington Middle School             8:45.8  2:43/K        
    2  (< 5)   1751  Harper Newton         Mt. Washington Middle School            10:40.5  3:19/K        
    3  (< 5)   1753  Eliana Riddle         Mt. Washington Middle School            10:46.6  3:21/K        



Overall Finish List - Boys

Boys and GIrls K-2

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1797  Finnegan Farley       Pleasant Grove Elementary                4:23.0  2:43/K        
    2      2   1810  Preston Qualls        Pleasant Grove Elementary                4:24.6  2:44/K        
    3  (< 5)   1702  Silas Gocke           Crossroads Elementary                    4:27.8  2:46/K        
    4      3   1779  Levi Vormbrock        Old Mill Elementary                      4:34.7  2:51/K        
    5      4   1796  John Robert Ennenbach Pleasant Grove Elementary                4:46.7  2:58/K        
    6      5   1785  Ryan Aldridge         Pleasant Grove Elementary                4:56.1  3:04/K        
    7  (< 5)   1734  Gavin Haynes          Mount Washington Elementary Scho         4:58.6  3:06/K        
    8      6   1756  Rhett Battcher        Old Mill Elementary                      5:28.7  3:24/K        
    9      7   1803  Hunter Mellick        Pleasant Grove Elementary                5:39.7  3:31/K        
   10      8   1762  Caleb Duke            Old Mill Elementary                      5:42.6  3:33/K        
   11      9   1758  Logan Brown           Old Mill Elementary                      5:44.5  3:34/K        
   12     10   1784  Chase Aldridge        Pleasant Grove Elementary                5:51.5  3:38/K        
   13     11   1809  Hudson Qualls         Pleasant Grove Elementary                6:11.3  3:51/K        
   14  (< 5)   1741  Atticus Meredith      Mount Washington Elementary Scho         6:15.3  3:53/K        
   15     12   1760  Lincoln Carnes        Old Mill Elementary                      6:17.3  3:54/K        
   16     13   1765  Jeffrey Howard        Old Mill Elementary                      6:26.8  4:00/K        
   17  (< 5)   1742  Broderick Meredith    Mount Washington Elementary Scho         6:43.5  4:11/K        



Overall Finish List - Boys

Boys and Girls 3-5

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1768  Jasper Mattingly      Old Mill Elementary                      8:31.9  2:39/K        
    2      2   1771  Luke Mooney           Old Mill Elementary                      8:36.0  2:40/K        
    3      3   1781  MJ Wafford            Old Mill Elementary                      8:48.9  2:44/K        
    4      4   1761  Jacob Doyle           Old Mill Elementary                      8:50.4  2:45/K        
    5      5   1764  Kol Fluhr             Old Mill Elementary                      8:57.8  2:47/K        
    6      6   1808  Abram Parrish         Pleasant Grove Elementary                9:31.4  2:58/K        
    7      7   1775  Brayden Reese         Old Mill Elementary                      9:33.5  2:58/K        
    8      8   1730  Brady Brown           Mount Washington Elementary Scho         9:45.8  3:02/K        
    9      9   1776  Trace Russell         Old Mill Elementary                      9:47.9  3:03/K        
   10  (> 7)   1782  Colten Weddle         Old Mill Elementary                      9:48.9  3:03/K        
   11  (< 5)   1706  Easton Miller         Crossroads Elementary                    9:50.3  3:03/K        
   12     10   1732  Jude Franklin         Mount Washington Elementary Scho         9:57.3  3:06/K        
   13     11   1733  Levi Franklin         Mount Washington Elementary Scho        10:14.0  3:11/K        
   14     12   1737  Jake Lyons            Mount Washington Elementary Scho        10:14.2  3:11/K        
   15  (< 5)   1703  Mason Hawkins         Crossroads Elementary                   10:18.3  3:12/K        
   16     13   1799  Colton Jeffries       Pleasant Grove Elementary               10:29.1  3:15/K        
   17     14   1739  Conner McCafferty     Mount Washington Elementary Scho        10:31.1  3:16/K        
   18     15   1727  Ethan Brady           Mount Washington Elementary Scho        10:33.3  3:17/K        
   19     16   1802  Leighvi McCubbin      Pleasant Grove Elementary               11:05.9  3:27/K        
   20     17   1790  Luke Coleman          Pleasant Grove Elementary               11:14.0  3:29/K        
   21  (> 7)   1783  Mason Zimlich         Old Mill Elementary                     11:16.4  3:30/K        
   22     18   1807  Quinn Parkerson       Pleasant Grove Elementary               11:26.1  3:33/K        
   23  (> 7)   1759  Bryson Brown          Old Mill Elementary                     11:30.6  3:35/K        
   24     19   1789  Levi Coleman          Pleasant Grove Elementary               11:32.5  3:35/K        
   25     20   1725  Keegan Atkinson       Mount Washington Elementary Scho        12:03.0  3:45/K        
   26  (> 7)   1740  Landon McNeese        Mount Washington Elementary Scho        12:10.2  3:47/K        
   27  (> 7)   1773  Asher Raymond         Old Mill Elementary                     12:12.8  3:48/K        
   28  (< 5)   1705  Waylon Lawson-Welker  Crossroads Elementary                   12:45.4  3:58/K        



Overall Finish List - Boys

Boys and Girls MS MIxed

Elementary


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1720  Drew Swift            Eastside Middle School                   9:07.4  2:50/K        
    2      2   1710  Clive Cornell         Eastside Middle School                   9:07.5  2:50/K        
    3      3   1714  William Kelty         Eastside Middle School                   9:15.6  2:53/K        
    4      4   1722  Josh Weir             Eastside Middle School                   9:48.0  3:03/K        
    5      5   1712  Cole Edwards          Eastside Middle School                  10:12.2  3:10/K        



Overall Finish List - Boys

Boys and Girls MS MIxed

Middle School


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1748  Easton Hughes         Mt. Washington Middle School             7:50.5  2:26/K        
    2      2   1752  Caleb Riddle          Mt. Washington Middle School             8:47.9  2:44/K        
    3  (< 5)   1724  Otto Stickling        Hebron Middle School                    10:03.7  3:08/K        
    4      3   1747  Jack Bleemel          Mt. Washington Middle School            10:17.5  3:12/K        
    5      4   1755  Braedon Wafford       Mt. Washington Middle School            10:31.9  3:16/K        
    6      5   1749  Mason Mattingly       Mt. Washington Middle School            13:13.2  4:06/K