Licensed to DC Timing LLC  - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/16/2019 08:29 PM
                Rocket Middle School Distance Night - 4/16/2019                
                               Assumption Green                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 800 Meter Run Open
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Lenfert, Meagan            7 Southern Ind           2:50.16   4 
       1:18.706 (1:18.706)
  2 Morgan, Cammie             8 North Oldham           2:52.82   3 
       1:18.181 (1:18.181)
  3 Elmore, Isabelle           8 Oldham Count           2:56.09   4 
       1:21.784 (1:21.784)
  4 Hamm, Jenna                7 North Oldham           3:02.20   2 
  5 Brown, Verity              8 St. Agnes              3:02.55   4 
       1:27.044 (1:27.044)
  6 Joy, Parker                7 East Oldham            3:02.73   4 
       1:28.511 (1:28.511)
  7 Masters, Adeline           6 North Oldham           3:03.08   1 
  8 Freeland, Sarah            8 Oldham Count           3:03.54   4 
       1:24.512 (1:24.512)
  9 Ward, Ava                  6 Christian Ac           3:07.24   1 
 10 O'Bryan, Isabella          8 St. Agnes              3:08.13   4 
       1:31.933 (1:31.933)
 11 Lutz-Buford, Heidi         7 Oldham Count           3:09.22   4 
 12 Henage, Kate               6 Oldham Count           3:11.95   3 
       1:31.812 (1:31.812)
 13 Ehret, Jillian             6 Christian Ac           3:12.10   4 
 14 Tomaszewski, Maggie        8 St. Agnes              3:12.53   4 
 15 Nibur, Isabela             5 Louisville C           3:13.28   1 
 16 Wooten, Hannah             6 Christian Ac           3:13.79   1 
 17 Sattich, Ramey             8 Louisville C           3:14.12   3 
       1:35.677 (1:35.677)
 18 Johnson, Lucy              8 St. Agnes              3:14.88   4 
 19 Holton, Mae                8 Oldham Count           3:15.08   4 
 20 Steineker, Melody          6 North Oldham           3:15.23   4 
       1:32.862 (1:32.862)
 21 Cauthen, Spencer           5 Derby City A           3:15.28   3 
 22 Holland, Abbegayle         8 Our Lady of            3:15.33   4 
 23 Peak, Aydynlynn            6 North Oldham           3:15.74   2 
 24 Marcum, Charlotte          6 Oldham Count           3:16.70   1 
 25 Barrozo, Ana               6 Oldham Count           3:17.17   1 
 26 Judy, Lindsey              6 Oldham Count           3:17.26   2 
 27 Thorpe, Ruby               6 East Oldham            3:17.93   1 
 28 Williams, Josie            6 Oldham Count           3:18.01   1 
 29 Kaiser, Margaret           8 Oldham Count           3:18.48   3 
 30 Conatser, Arabella         6 East Oldham            3:19.41   1 
 31 Williams, Jocelyn          8 Christian Ac           3:21.12   3 
       1:41.780 (1:41.780)
 32 Kaiser, Ellie              6 Oldham Count           3:22.98   1 
 33 Brace, Sarah               6 Oldham Count           3:24.16   1 
 34 Bowman, McKenzie           8 Oldham Count           3:24.51   3 
       1:35.056 (1:35.056)
 35 Grugel, Catie              6 East Oldham            3:26.27   1 
 36 Weis, Iris                 6 East Oldham            3:26.69   1 
 37 Lindauer, Mollie           6 East Oldham            3:26.88   2 
 38 Morgan, Camryn             7 Oldham Count           3:28.78   3 
       1:39.792 (1:39.792)
 39 Lay, Madeline              7 Oldham Count           3:30.74   3 
       1:37.624 (1:37.624)
 40 Bradley, Sara              6 North Oldham           3:30.90   2 
 41 Smith, Aubrey              7 Oldham Count           3:34.22   2 
 42 Soergel, Caroline          8 Louisville C           3:36.50   3 
       1:37.152 (1:37.152)
 43 Frye, Clara                6 St. Agnes              3:37.48   2 
 44 Johnson, Bailey            7 East Oldham            3:37.73   3 
       1:47.826 (1:47.826)
 45 Jordan, Madison            8 Oldham Count           3:37.78   3 
       1:42.022 (1:42.022)
 46 Gatton, Bela               6 Louisville C           3:39.28   2 
 47 Ahlers, Faith              8 Oldham Count           3:39.41   3 
       1:41.434 (1:41.434)
 48 Anderson, Mary             6 Oldham Count           3:45.39   2 
 49 Lay, Sophia                6 Oldham Count           3:47.10   1 
 50 Ruiz, Amilia               6 East Oldham            3:49.86   1 
 51 Weickel, Emily             8 St. Edward             3:50.44   3 
       1:47.987 (1:47.987)
 52 Oldson, Jaylynn            6 Oldham Count           3:51.37   2 
 53 Buehler, Abby              7 East Oldham            3:57.48   3 
       1:49.441 (1:49.441)
 54 Ali, Afia                  6 North Oldham           3:57.80   1 
 
Event 2  Men 800 Meter Run Open
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Williams, Caleb            8 Louisville C           2:43.29   3 
  2 Pudlo, Henry               5 Anchorage Pu           2:44.07   1 
       1:19.627 (1:19.627)
  3 English, John              7 St. Francis            2:44.27   2 
       1:19.082 (1:19.082)
  4 Scully, Phillip            8 Oldham Count           2:46.41   3 
  5 Lindman, Parker            6 North Oldham           2:47.51   1 
       1:22.386 (1:22.386)
  6 Hill, Lucas                6 North Oldham           2:49.35   1 
       1:22.461 (1:22.461)
  7 Hundley, Austin            5 Anchorage Pu           2:50.06   1 
       1:21.840 (1:21.840)
  8 Holton, Arlen              6 Oldham Count           2:50.29   1 
       1:22.897 (1:22.897)
  9 Cissell, Kane              8 Oldham Count           2:51.06   3 
 10 Bottorff, John Tyler       7 Oldham Count           2:54.54   3 
 11 Blakely, Matthew           8 North Oldham           2:54.70   3 
 12 Hardison, Kaleb            8 Louisville C           2:54.79   2 
       1:28.343 (1:28.343)
 13 McGovern, Garrett          7 East Oldham            2:56.75   2 
       1:23.814 (1:23.814)
 14 Delaney, Hayden            5 Anchorage Pu           2:57.32   1 
       1:27.552 (1:27.552)
 15 Tucker, Benjamin           6 Oldham Count           2:57.45   2 
       1:23.693 (1:23.693)
 16 Johnson, Zachary           6 North Oldham           2:58.01   3 
 17 Gipson, Grady              6 East Oldham            3:00.49   1 
       1:28.960 (1:28.960)
 18 Travis, Miles              6 East Oldham            3:00.83   1 
       1:30.705 (1:30.705)
 19 Horsell, Ian               7 Anchorage Pu           3:00.97   2 
       1:28.612 (1:28.612)
 20 Bidwell, James             7 St. Agnes              3:01.98   3 
 21 O'Bryan, Ben               8 St. Agnes              3:03.09   2 
       1:23.143 (1:23.143)
 22 Passafiume, Samuel         8 St. Agnes              3:04.95   3 
 23 Stephens, Luke             6 Christian Ac           3:05.79   2 
       1:30.402 (1:30.402)
 24 Harris, Will               6 Anchorage Pu           3:05.95   1 
       1:31.393 (1:31.393)
 25 Barnes, Ty                 6 Anchorage Pu           3:06.88   1 
       1:29.435 (1:29.435)
 26 Lancaster, Tucker          7 North Oldham           3:09.12   3 
 27 Cline, Gavin               6 Anchorage Pu           3:11.02   3 
 28 Cecil, Connor              6 Christian Ac           3:12.44   3 
 29 Altman, Ayden              8 Oldham Count           3:14.95   3 
 30 Lindauer, Brody            8 East Oldham            3:15.03   3 
 31 Downs, Henry               7 North Oldham           3:16.18   2 
       1:32.554 (1:32.554)
 32 Drury, Conlan              7 Oldham Count           3:26.45   3 
 33 Byrne, Paxton              5 Anchorage Pu           3:33.75   1 
       1:34.300 (1:34.300)
 34 Williams, Ethan            7 Oldham Count           3:34.87   2 
       1:43.827 (1:43.827)
 35 Hasken, Brennan            6 Oldham Count           3:41.72   2 
       1:45.767 (1:45.767)
 36 Holton, Jack               7 Oldham Count           3:41.77   2 
       1:43.696 (1:43.696)
 37 Bishop, Brandon            6 Derby City A           3:57.83   1 
       1:45.941 (1:45.941)
 
Event 5  Women 800 Meter Run Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Allen, Alexandra           6 Louisville C           2:33.41  
       1:14.831 (1:14.831)
  2 Bohn, Kristian             6 Christian Ac           2:34.86  
       1:14.021 (1:14.021)
  3 Cargould, Ella               Derby City A           2:39.20  
       1:20.212 (1:20.212)
  4 Dimmitt, Nora              6 St. Agnes              2:39.60  
       1:21.981 (1:21.981)
  5 Tracy, Taryn               5 Derby City A           2:41.95  
       1:17.290 (1:17.290)
  6 Wilcox, Miley              5 Southern Ind           2:44.12  
       1:17.690 (1:17.690)
  7 Starr, Nora                5 Derby City A           2:44.74  
       1:21.045 (1:21.045)
  8 Mackey, Riley              5 Our Lady of            2:45.88  
       1:21.799 (1:21.799)
  9 May, Maggie                6 St. Agnes              2:50.64  
       1:22.857 (1:22.857)
 10 Broniak, Lillian           6 St. Agnes              2:52.36  
       1:23.104 (1:23.104)
 11 Boa, Hope                  6 East Oldham            2:56.03  
       1:21.006 (1:21.006)
 12 Yerasimides, Avery         6 Christian Ac           3:00.00  
 13 Roberts, Ruby              6 Oldham Count           3:05.00  
       1:23.494 (1:23.494)
 14 Hans, Corinne              6 North Oldham           3:05.93  
 15 George, Mabel              5 St. Agnes              3:07.88  
 16 Klein, Karsen              5 St. Edward             3:10.42  
 
Event 6  Men 800 Meter Run Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wanket, Kaden              5 Derby City A           2:29.67  
  2 Oetken, Eli                6 St. Francis            2:38.53  
       1:18.867 (1:18.867)
  3 Kawata, Keanu              6 Derby City A           2:41.55  
       1:20.335 (1:20.335)
  4 George, James              5 St. Agnes              2:48.30  
       1:21.691 (1:21.691)
  5 Sapra, AJ                  6 North Oldham           2:49.70  
       1:21.891 (1:21.891)
  6 Boone, Brody               6 St. Agnes              2:52.37  
       1:22.641 (1:22.641)
  7 Dunham, Ben                6 Derby City A           2:55.15  
       1:26.601 (1:26.601)
 
Event 7  Women 1600 Meter Run Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Auton, Riley               6 North Oldham           5:58.61  
       1:22.313 (1:22.313)        2:56.132 (1:33.819)        4:28.149 (1:32.018)
  2 Montgomery, Bailee         5 St. Edward             6:27.24  
       1:28.802 (1:28.802)        3:10.039 (1:41.238)        4:50.414 (1:40.375)
  3 White, Bailey              5 St. Edward             7:06.57  
       1:32.685 (1:32.685)        3:21.398 (1:48.713)        5:17.689 (1:56.292)
 
Event 8  Men 1600 Meter Run Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chandler, Sam              6 Derby City A           5:29.06  
       1:18.546 (1:18.546)        2:43.343 (1:24.798)        4:08.802 (1:25.459)
  2 Tipton, Trey               6 Derby City A           5:32.79  
       1:17.275 (1:17.275)        2:42.715 (1:25.440)        4:08.335 (1:25.620)
  3 Whitlock, Matthew          6 East Oldham            5:38.10  
       1:19.071 (1:19.071)        4:13.765 (2:54.694)
  4 Cauthen, Crawford          5 Derby City A           5:40.87  
       1:19.271 (1:19.271)        2:48.166 (1:28.895)        4:18.091 (1:29.925)
  5 Dant, Jacob                6 Oldham Count           5:42.86  
       1:16.421 (1:16.421)        2:42.743 (1:26.323)        4:13.626 (1:30.883)
  6 Mcrae, Ethan               6 St. Aloysius           5:43.85  
       1:19.651 (1:19.651)        2:48.940 (1:29.289)        4:19.275 (1:30.335)
  7 Doran, Noah                6 East Oldham            5:56.93  
       1:22.105 (1:22.105)        2:56.908 (1:34.804)        4:29.383 (1:32.475)
  8 Sherman, Cam               6 St. Agnes              6:00.84  
       1:25.635 (1:25.635)        2:59.265 (1:33.630)        4:32.473 (1:33.209)
  9 Buel, Lance                6 North Oldham           6:08.62  
       1:20.021 (1:20.021)        2:57.431 (1:37.410)        4:34.770 (1:37.339)
 10 Dugan, Charlie             6 North Oldham           6:13.69  
       1:24.493 (1:24.493)        2:59.967 (1:35.474)        4:39.716 (1:39.749)
 11 Nava, Luis                 6 St. Edward             6:13.97  
       1:18.746 (1:18.746)        2:54.366 (1:35.620)        4:35.777 (1:41.412)
 12 Moch, Joey                 6 Oldham Count           6:18.85  
       1:26.123 (1:26.123)        3:03.625 (1:37.502)
 13 Falciola, Titus            6 Oldham Count           6:21.64  
       1:25.956 (1:25.956)        3:03.675 (1:37.719)        4:43.525 (1:39.850)
 
Event 9  Women 800 Meter Run Senior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Scanlan, Betsy             8 Our Lady of            2:30.63  
  2 Campisano, Brooklyn        7 St. Edward             2:30.64  
       1:13.013 (1:13.013)
  3 Korzeniowski, Kasia        7 Oldham Count           2:35.95  
       1:13.479 (1:13.479)
  4 Mbaraka, Marya             7 North Oldham           2:36.13  
       1:15.618 (1:15.618)
  5 O'Leary, Meaghan           8 Oldham Count           2:39.17  
       1:15.011 (1:15.011)
  6 Swiatek, Taylor            8 Unattached             2:40.50  
       1:13.885 (1:13.885)
  7 Koch, Samantha             7 St. Agnes              2:44.47  
       1:19.370 (1:19.370)
  8 Wallace, Abigail           8 Christian Ac           2:47.72  
       1:21.436 (1:21.436)
  9 Makk, Sophia               7 North Oldham           2:49.31  
       1:22.445 (1:22.445)
 10 May, Julia                 7 North Oldham           2:49.88  
       1:18.609 (1:18.609)
 11 Robison, Cami              8 Oldham Count           2:51.97  
       1:20.463 (1:20.463)
 12 Anderson, Ashleigh         8 Oldham Count           2:55.75  
       1:23.866 (1:23.866)
 13 Yochum, Isabella           8 St. Agnes              2:56.62  
       1:23.185 (1:23.185)
 14 Wilcox, Rachel             7 Southern Ind           2:57.73  
       1:23.228 (1:23.228)
 15 Anderson, Emma             7 Oldham Count           3:00.31  
       1:23.719 (1:23.719)
 
Event 10  Men 800 Meter Run Senior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hemme, Teklu               7 St. Francis            2:10.25  
        59.292 (59.292)
  2 Dunkle, Ben                8 Oldham Count           2:11.65  
        59.912 (59.912)
  3 Steineker, Micah           8 North Oldham           2:28.88  
       1:13.126 (1:13.126)
  4 Kersey, Jacob              8 Oldham Count           2:29.35  
       1:13.556 (1:13.556)
  5 Dennis, Joseph             8 Oldham Count           2:30.94  
       1:16.020 (1:16.020)
  6 Wilson, Dylan              7 Oldham Count           2:35.19  
       1:17.477 (1:17.477)
  7 Terkhorn, Brodie           7 Southern Ind           2:36.87  
       1:13.222 (1:13.222)
  8 Zoglman, Nick              7 St. Agnes              2:38.17  
       1:17.352 (1:17.352)
  9 Cassada, Calvin            8 East Oldham            2:39.99  
       1:16.667 (1:16.667)
 10 Tang, Zeppelin             7 Oldham Count           2:41.01  
       1:18.313 (1:18.313)
 11 Dowling, David             7 Oldham Count           2:42.77  
       1:19.371 (1:19.371)
 12 Deck, Joseph               7 St. Agnes              2:43.25  
       1:18.710 (1:18.710)
 
Event 11  Women 1600 Meter Run Senior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wayland, Grace             8 Oldham Count           5:36.93  
       2:42.838 (2:42.838)
  2 Bensenhaver, Lila          7 St. Agnes              5:41.77  
       2:45.623 (2:45.623)
  3 Schmitt, Julia             7 North Oldham           5:44.76  
       2:48.614 (2:48.614)
  4 Fawbush, Tula              7 East Oldham            5:48.72  
       2:47.579 (2:47.579)
  5 Bramer, Reese              7 North Oldham           5:50.81  
       2:50.636 (2:50.636)
  6 Holmes, Avery              7 Oldham Count           5:58.33  
       2:52.991 (2:52.991)
  7 Trapp, Megan               7 Unattached             6:01.88  
       2:48.611 (2:48.611)
  8 Freeland, Sammy            8 Oldham Count           6:04.29  
       2:54.219 (2:54.219)
  9 Nay, Kaylee                7 East Oldham            6:07.79  
       2:54.723 (2:54.723)
 10 Marcum, Charlotte          6 Oldham Count           6:11.64  
       2:54.279 (2:54.279)
 11 McIntyre, Ailey            7 Oldham Count           6:12.90  
       2:57.476 (2:57.476)
 12 Stitzinger, Clancy         7 Christian Ac           6:21.56  
       3:12.708 (3:12.708)
 13 Rudisell, Sydney           8 Derby City A           6:21.59  
       3:01.732 (3:01.732)
 14 Fusner, Amber              7 East Oldham            6:23.01  
       3:04.503 (3:04.503)
 15 Boa, Anna                  7 East Oldham            6:23.41  
       3:09.554 (3:09.554)
 16 Wendling, Daisy            7 North Oldham           6:28.47  
       3:11.259 (3:11.259)
 
Event 12  Men 1600 Meter Run Senior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hobbs, Ian                 8 Oldham Count           4:52.04  
       2:20.219 (2:20.219)
  2 Forcht, Ryan               8 Oldham Count           5:07.59  
       2:32.259 (2:32.259)
  3 Nash, Thomas               8 Oldham Count           5:10.80  
       2:32.474 (2:32.474)
  4 Thomas, Finn               7 St. Aloysius           5:12.62  
  5 Hindorff, Tristan          7 North Oldham           5:13.76  
       2:34.434 (2:34.434)
  6 Patel, Adam                7 North Oldham           5:14.70  
  7 Cornett, Cole              8 Derby City A           5:18.60  
       2:34.143 (2:34.143)
  8 Young, Vincent             8 St. Edward             5:43.38  
  9 O'Bryan, Sean              7 St. Agnes              5:46.20  
 10 Linnean, Nick              8 Oldham Count           5:46.54  
 11 Wendling, Jacob            7 North Oldham           6:28.28  
 12 Godbey, Sam                7 North Oldham           6:34.47