Oldham County Haunted Woods XC 2018

October 13, 2018


DC Timing LLC DC Timing LLC

Overall Finish List - Boys

Primary (4U) Boys 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   2762  Ryson Maley           Goshen Elementary                        7:10.5  3:35/K    4  
    2      2   2864  Lincoln Krezmien      Harmony Elementary School                7:16.5  3:38/K    4  
    3      3   4327  Eli Hynes             Tully Elementary                         7:21.1  3:41/K    3  
    4      4   2798  Austin Sears          Goshen Elementary                        7:37.7  3:49/K    3  
    5      5   3263  Isaiah Vohs           Locust Grove Elementary School           7:44.7  3:52/K    3  
    6  (< 5)   4392  Andrew Haskins        Wilt Elementary                          7:47.7  3:54/K    2  
    7      6   2132  Caleb Mullen          Camden Station Elementary School         7:53.3  3:57/K    3  
    8      7   2142  Olie Smith            Camden Station Elementary School         7:53.6  3:57/K    4  
    9    DNS   3670  Zion Green            Northeast Striders                       7:54.3  3:57/K    4  
   10      8   2526  James Walker          Dunn Elementary                          7:57.4  3:59/K    3  
   11      9   2465  Will Cameron          Dunn Elementary                          7:58.5  3:59/K    3  
   12     10   2834  Jaxson Benefield      Harmony Elementary School                8:01.5  4:01/K    4  
   13     11   3197  Owen Felix            Locust Grove Elementary School           8:02.0  4:01/K    3  
   14  (< 5)   3884  Jack Reburn           Reburn Academy                           8:03.1  4:02/K    4  
   15     12   2893  Grant Tucker          Harmony Elementary School                8:04.8  4:02/K    4  
   16     13   4329  Aiden Jenkins         Tully Elementary                         8:05.4  4:03/K    4  
   17     14   4306  Tyler Baker           Tully Elementary                         8:05.7  4:03/K    4  
   18    DNS   2415  Paxton Cook           Derby City Athletic Club                 8:06.0  4:03/K    4  
   19     15   3226  Ty Klingenberg        Locust Grove Elementary School           8:06.8  4:03/K    3  
   20     16   3335  Mason Ellis           Lowe Elementary School                   8:07.1  4:04/K    2  
   21     17   3330  Johan Cantor          Lowe Elementary School                   8:07.1  4:04/K    4  
   22     18   2801  Ryan Seely            Goshen Elementary                        8:10.4  4:05/K    4  
   23     19   2723  Daxton Copeland       Goshen Elementary                        8:12.6  4:06/K    4  
   24     20   3898  Nehemiah Kiser        Sayers Classical Academy                 8:13.6  4:07/K    3  
   25     21   4309  Tyler Brutcher        Tully Elementary                         8:16.0  4:08/K   17  
   26     22   3048  Ethan Briscoe         Kenwood Station Elementary Schoo         8:16.2  4:08/K    3  
   27     23   2799  Chase Sears           Goshen Elementary                        8:17.9  4:09/K    2  
   28     24   3235  Jackson Mulhall       Locust Grove Elementary School           8:20.5  4:10/K    3  
   29     25   2747  Landon Johnson        Goshen Elementary                        8:21.0  4:11/K    3  
   30     26   2732  Levi Gay              Goshen Elementary                        8:21.2  4:11/K    3  
   31     27   3098  Donnovan Shannonhouse Kenwood Station Elementary Schoo         8:24.0  4:12/K    3  
   32     28   3989  Ramsey Knight         Scott County Middle School               8:25.1  4:13/K    4  
   33  (> 7)   2740  Ryland Hans           Goshen Elementary                        8:25.7  4:13/K    3  
   34     29   2173  C. Allen Mack         Centerfield Elementary School            8:26.2  4:13/K    4  
   35    DNS   4124  James Bragg           Southern Indiana Catholic                8:26.5  4:13/K    2  
   36     30   3113  Brennan Whitley       Kenwood Station Elementary Schoo         8:27.0  4:14/K    3  
   37     31   2166  Jake Dillon           Centerfield Elementary School            8:27.7  4:14/K    3  
   38     32   3265  Austin Wheeldon       Locust Grove Elementary School           8:28.3  4:14/K    4  
   39     33   4314  Porter Coyle          Tully Elementary                         8:29.0  4:15/K    3  
   40     34   2456  Damian Beames         Dunn Elementary                          8:29.5  4:15/K    4  
   41     35   2114  Keaton Carr           Camden Station Elementary School         8:29.5  4:15/K    4  
   42     36   3964  Carter Cash           Scott County Middle School               8:30.7  4:15/K    3  
   43     37   2877  Beckman Richards      Harmony Elementary School                8:32.0  4:16/K    4  
   44     38   2373  Camryn Edge           Daviess County Middle School             8:32.0  4:16/K    4  
   45     39   3185  Ian Breeding          Locust Grove Elementary School           8:34.3  4:17/K    3  
   46     40   3151  Nolan Thompson        Little Flock Christian Academy           8:34.9  4:17/K    4  
   47     41   2174  Carter Mayes          Centerfield Elementary School            8:35.4  4:18/K    4  
   48     42   3050  Camden Brown          Kenwood Station Elementary Schoo         8:36.0  4:18/K    3  
   49     43   2844  Nate Dunlap           Harmony Elementary School                8:36.1  4:18/K    3  
   50  (> 7)   2789  Ben Rubinstein        Goshen Elementary                        8:37.0  4:19/K    4  
   51    DNS   2431  Gabe Mumford          Derby City Athletic Club                 8:37.1  4:19/K    3  
   52     44   2867  Connor Marx           Harmony Elementary School                8:41.7  4:21/K    3  
   53     45   2055  Brooks Crosby         Bloom Elementary                         8:42.5  4:21/K    2  
   54  (> 7)   2749  Riley Johnson         Goshen Elementary                        8:42.8  4:21/K    3  
   55     46   3786  George Holton         Oldham County Middle School              8:43.5  4:22/K    4  
   56     47   2370  Trent Coomes          Daviess County Middle School             8:45.5  4:23/K    4  
   57     48   3254  Graham Springston     Locust Grove Elementary School           8:46.8  4:23/K    3  
   58     49   2536  James Woeste          Dunn Elementary                          8:48.7  4:24/K    3  
   59     50   3371  Damian Luna           Lowe Elementary School                   8:49.1  4:25/K    2  
   60     51   2455  Luke Abraham          Dunn Elementary                          8:49.5  4:25/K    2  
   61     52   2143  Charlie Sorsa         Camden Station Elementary School         8:49.6  4:25/K    1  
   62    DNS   2444  Tannon Soeder         Derby City Athletic Club                 8:49.8  4:25/K    4  
   63  (> 7)   2788  Landon Roberts        Goshen Elementary                        8:50.9  4:25/K    3  
   64  (< 5)   2282  Graham Greenwell      Christian Academy of Louisville-         8:51.3  4:26/K    4  
   65     53   2461  Luke Brooker          Dunn Elementary                          8:52.1  4:26/K    2  
   66  (> 7)   3270  Travis Wolfe          Locust Grove Elementary School           8:52.8  4:26/K    4  
   67     54   2178  Mason O'Dwyer         Centerfield Elementary School            8:55.1  4:28/K    4  
   68     55   4010  Eli Russell           Scott County Middle School               8:55.4  4:28/K    2  
   69     56   2409  L.t Varble            Daviess County Middle School             8:55.4  4:28/K    4  
   70  (> 7)   2750  Samuel Johnson        Goshen Elementary                        8:55.9  4:28/K    4  
   71  (> 7)   2727  Chase Duncan          Goshen Elementary                        8:57.3  4:29/K    2  
   72  (> 7)   3202  Timmy Fischer         Locust Grove Elementary School           8:59.7  4:30/K    3  
   73    DNS   3664  Rafael Basa           Northeast Striders                       9:01.9  4:31/K    4  
   74  (> 7)   3269  Matthew Withrow       Locust Grove Elementary School           9:04.3  4:32/K    2  
   75     57   3758  Kade Blakeney         Oldham County Middle School              9:05.1  4:33/K    3  
   76  (< 5)   4414  Luka Abell            St. Albert the Great                     9:06.0  4:33/K    4  
   77     58   3974  AJ Falk               Scott County Middle School               9:07.0  4:34/K    4  
   78     59   2897  Luke West             Harmony Elementary School                9:07.1  4:34/K    2  
   79     60   3358  Elijah Hess           Lowe Elementary School                   9:08.6  4:34/K    3  
   80  (> 7)   2846  Topher Gibson         Harmony Elementary School                9:10.8  4:35/K    4  
   81     61   3810  Caleb Robison         Oldham County Middle School              9:11.2  4:36/K    2  
   82  (> 7)   2755  Maddox Knox           Goshen Elementary                        9:12.3  4:36/K    4  
   83     62   3332  Kai Cravens           Lowe Elementary School                   9:12.5  4:36/K    3  
   84  (< 5)   2648  Easton Hughes         East Running Club                        9:12.8  4:36/K    4  
   85     63   3379  Joshua Nazarkewich    Lowe Elementary School                   9:13.8  4:37/K    3  
   86     64   2147  Ashton VanAllen       Camden Station Elementary School         9:14.2  4:37/K    3  
   87     65   4328  Nicholas Jackson      Tully Elementary                         9:14.4  4:37/K    4  
   88     66   3768  Foster Elmore         Oldham County Middle School              9:14.7  4:37/K    4  
   89     67   2179  Michael O'Dwyer       Centerfield Elementary School            9:17.3  4:39/K    2  
   90  (> 7)   3171  Max Aguilar           Locust Grove Elementary School           9:17.4  4:39/K    2  
   91     68   4310  Michael Burns         Tully Elementary                         9:18.8  4:39/K    3  
   92  (< 5)   2041  Mark Pocker           Bernheim Middle School                   9:20.1  4:40/K    4  
   93     69   3103  Tighe Stocker         Kenwood Station Elementary Schoo         9:20.6  4:40/K    4  
   94     70   2119  Levi Dhein            Camden Station Elementary School         9:20.9  4:40/K    3  
   95     71   3374  Morgan McFadden       Lowe Elementary School                   9:22.3  4:41/K    4  
   96     72   2371  Tristyn Dant          Daviess County Middle School             9:23.1  4:42/K    3  
   97  (< 5)   3746  Ben Littrell          Oldham County Homeschool Element         9:23.5  4:42/K    4  
   98  (> 7)   3318  Noah Bamba            Lowe Elementary School                   9:25.1  4:43/K    3  
   99     73   3985  Koen Johnson          Scott County Middle School               9:27.1  4:44/K    3  
  100     74   4014  Brock Schreiner       Scott County Middle School               9:27.4  4:44/K    4  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     75   3828  Tyler Wright          Oldham County Middle School              9:27.4  4:44/K    4  
  102     76   2140  Liam Skaggs           Camden Station Elementary School         9:28.0  4:44/K    3  
  103  (< 5)   3747  Isaac Littrell        Oldham County Homeschool Element         9:28.7  4:44/K    4  
  104  (> 7)   2138  Joaquin Siakam        Camden Station Elementary School         9:29.1  4:45/K    3  
  105  (> 7)   2145  Dylan State           Camden Station Elementary School         9:29.5  4:45/K    1  
  106  (> 7)   2796  Samuel Schmitt        Goshen Elementary                        9:30.0  4:45/K    2  
  107  (> 7)   2136  Enoch Romney          Camden Station Elementary School         9:30.4  4:45/K    3  
  108     77   3099  Cameron Smith         Kenwood Station Elementary Schoo         9:31.4  4:46/K    4  
  109     78   3080  Jacob Kronenthal      Kenwood Station Elementary Schoo         9:32.8  4:46/K    3  
  110     79   2084  Levi Tasman           Bloom Elementary                         9:33.2  4:47/K    4  
  111     80   4005  Jack Richardson       Scott County Middle School               9:34.1  4:47/K    4  
  112     81   2065  Evan Liu              Bloom Elementary                         9:34.5  4:47/K    3  
  113     82   3147  Jonathan Riedel       Little Flock Christian Academy           9:35.9  4:48/K    2  
  114  (> 7)   2144  Oliver Sorsa          Camden Station Elementary School         9:36.4  4:48/K    4  
  115     83   2532  Grey Weismiller       Dunn Elementary                          9:37.1  4:49/K    3  
  116     84   2185  Rhett Shirrell        Centerfield Elementary School            9:37.8  4:49/K    3  
  117     85   3895  Levi Bentsen          Sayers Classical Academy                 9:40.5  4:50/K    1  
  118  (> 7)   3361  Charlie Jackson       Lowe Elementary School                   9:40.8  4:50/K    2  
  119  (> 7)   2895  Shawn Ward            Harmony Elementary School                9:41.1  4:51/K    3  
  120     86   3896  Samuel Bentsen        Sayers Classical Academy                 9:42.8  4:51/K    3  
  121     87   3139  James Esser           Little Flock Christian Academy           9:42.9  4:51/K    2  
  122  (> 7)   2870  Colton McClelland     Harmony Elementary School                9:44.5  4:52/K    2  
  123  (> 7)   2871  Kane McClelland       Harmony Elementary School                9:45.0  4:53/K    4  
  124  (> 7)   3389  Jaykumar Soni         Lowe Elementary School                   9:46.1  4:53/K    4  
  125  (> 7)   2896  Eli Wendling          Harmony Elementary School                9:46.8  4:53/K    3  
  126  (> 7)   3313  Noah A. Anderson      Lowe Elementary School                   9:50.0  4:55/K    3  
  127  (> 7)   3310  Boone Anderson        Lowe Elementary School                   9:59.6  5:00/K    2  
  128     88   2186  Levi Stevenson        Centerfield Elementary School            9:59.9  5:00/K    2  
  129     89   2057  Lukas Emdee           Bloom Elementary                         9:59.9  5:00/K    3  
  130  (> 7)   3998  James Mussman         Scott County Middle School              10:00.8  5:00/K    4  
  131  (> 7)   2167  Cooper Doyle          Centerfield Elementary School           10:02.0  5:01/K    3  
  132  (> 7)   3084  Andrew McDowell       Kenwood Station Elementary Schoo        10:02.9  5:01/K    4  
  133  (> 7)   2134  Elliot Rairick        Camden Station Elementary School        10:04.3  5:02/K    4  
  134  (> 7)   3208  Elijah Graham         Locust Grove Elementary School          10:07.0  5:04/K    3  
  135  (> 7)   3987  Diego Juarez          Scott County Middle School              10:07.2  5:04/K    2  
  136  (< 5)   2646  Ethan Brady           East Running Club                       10:08.4  5:04/K    3  
  137  (> 7)   2106  Noah Beckley          Camden Station Elementary School        10:09.7  5:05/K    2  
  138  (> 7)   3174  Noah Anastasio        Locust Grove Elementary School          10:10.0  5:05/K    1  
  139     90   2086  Carson Winkler        Bloom Elementary                        10:10.3  5:05/K    2  
  140    DNS   4131  Landon Ferree         Southern Indiana Catholic               10:12.6  5:06/K    3  
  141    DNS   4136  Ethan Johnson         Southern Indiana Catholic               10:13.3  5:07/K    4  
  142  (> 7)   2146  Jude State            Camden Station Elementary School        10:17.4  5:09/K    3  
  143     91   2083  Jude Tasman           Bloom Elementary                        10:19.0  5:10/K    1  
  144  (> 7)   3256  Hayden Stethen        Locust Grove Elementary School          10:20.9  5:10/K    4  
  145  (< 5)   2263  Noah Christy          Christian Academy of Louisville-        10:21.3  5:11/K    4  
  146  (< 5)   3737  Brody Gideon          Oldham County Homeschool Element        10:21.3  5:11/K    1  
  147    DNS   3676  Tre Smith             Northeast Striders                      10:21.4  5:11/K    4  
  148  (> 7)   4336  Beckett Petkovic      Tully Elementary                        10:22.5  5:11/K    1  
  149  (> 7)   3398  Sasha Wolek           Lowe Elementary School                  10:24.7  5:12/K    1  
  150  (> 7)   3955  Brandon Beltran       Scott County Middle School              10:27.5  5:14/K    4  
  151     92   2391  Jonah Murphy          Daviess County Middle School            10:28.3  5:14/K    4  
  152  (> 7)   4324  Hunter Hofmann        Tully Elementary                        10:29.0  5:15/K    3  
  153  (> 7)   3309  Bryton Allain         Lowe Elementary School                  10:31.4  5:16/K    0  
  154  (> 7)   2859  Evan Keller           Harmony Elementary School               10:31.4  5:16/K    3  
  155  (> 7)   2840  Joshua Chesser        Harmony Elementary School               10:34.8  5:17/K    3  
  156  (> 7)   2131  Jack Moore            Camden Station Elementary School        10:36.6  5:18/K    4  
  157  (> 7)   3109  Timothy Wang          Kenwood Station Elementary Schoo        10:39.1  5:20/K    4  
  158  (< 5)   2047  Noah Wilkerson        Bernheim Middle School                  10:39.5  5:20/K    3  
  159    DNS   4151  Reid Wigginton        Southern Indiana Catholic               10:41.1  5:21/K    3  
  160  (> 7)   3075  Ben Johnson           Kenwood Station Elementary Schoo        10:43.2  5:22/K    4  
  161     93   3133  Elijah Cannon         Little Flock Christian Academy          10:45.0  5:23/K    2  
  162    DNS   2438  Ben Rogers            Derby City Athletic Club                10:46.1  5:23/K    2  
  163  (> 7)   3959  Russ Bourget          Scott County Middle School              10:50.8  5:25/K    1  
  164  (> 7)   4006  Wyatt Richardson      Scott County Middle School              10:56.0  5:28/K    2  
  165  (< 5)   2645  Seth Austin           East Running Club                       10:56.3  5:28/K    2  
  166  (< 5)   2653  Levi Smith            East Running Club                       11:01.5  5:31/K    1  
  167     94   3904  Nathan Stocker        Sayers Classical Academy                11:05.6  5:33/K    1  
  168  (> 7)   2183  Logan Schmuckie       Centerfield Elementary School           11:14.8  5:37/K    4  
  169  (> 7)   3990  Rhett Knight          Scott County Middle School              11:18.5  5:39/K    1  
  170     95   2071  Walter Morison        Bloom Elementary                        11:24.0  5:42/K    4  
  171  (> 7)   2081  Jack Streckert        Bloom Elementary                        11:27.0  5:44/K    4  
  172    DNS   4123  Luke Bettler          Southern Indiana Catholic               11:33.9  5:47/K    3  
  173  (< 5)   3738  Elias Harrity         Oldham County Homeschool Element        11:45.7  5:53/K    4  
  174     96   3142  Joseph Foreman        Little Flock Christian Academy          11:48.0  5:54/K    4  
  175     97   3135  Grant Chapman         Little Flock Christian Academy          11:59.5  6:00/K    4  
  176  (< 5)   2274  Aiken Edelen          Christian Academy of Louisville-        12:00.8  6:00/K    4  
  177  (> 7)   2061  Hudson Hatzman        Bloom Elementary                        13:15.6  6:38/K    4  
  178     98   3141  Jake Floyd            Little Flock Christian Academy          13:18.1  6:39/K    4  
  179     99   3907  Blake Yarber          Sayers Classical Academy                13:24.1  6:42/K    1  
  180  (< 5)   2036  Will Lindquist        Bernheim Middle School                  13:25.8  6:43/K    4  
  181  (> 7)   2050  Landin Blessitt       Bloom Elementary                        13:27.3  6:44/K    3  



Overall Finish List - Boys

Primary (4U) Open 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   2254  Micah Buckner         Christian Academy of Louisville-         8:05.9  4:03/K    3  
    2      2   2286  Josiah Hart           Christian Academy of Louisville-         8:27.1  4:14/K    3  
    3    DNS   4352  Matthew Smith         Unattached                               8:42.2  4:21/K    2  
    4  (< 5)   4175  Wade Varner           St. Bernard                              8:47.5  4:24/K    3  
    5      3   2502  Damien Mathis         Dunn Elementary                          8:48.7  4:24/K    4  
    6      4   2717  Logan Brodsky         Goshen Elementary                        8:49.5  4:25/K    2  
    7      5   2777  James Nettles         Goshen Elementary                        8:49.6  4:25/K    4  
    8  (< 5)   2325  David Abel            Daviess County                           8:51.7  4:26/K    9  
    9      6   2478  Pollux Fiel           Dunn Elementary                          8:56.2  4:28/K    4  
   10      7   2720  Isaac Cameron         Goshen Elementary                        8:56.8  4:28/K    4  
   11      8   2292  Michael Kratt         Christian Academy of Louisville-         8:57.5  4:29/K    3  
   12  (< 5)   2694  Connor Brightwell     Gallatin County                          9:00.8  4:30/K    2  
   13      9   2806  Payton Smith          Goshen Elementary                        9:03.6  4:32/K    4  
   14     10   2742  Chase Harley          Goshen Elementary                        9:03.8  4:32/K    2  
   15     11   2754  Chase Knight          Goshen Elementary                        9:07.0  4:34/K    3  
   16     12   3231  Reid Mattera          Locust Grove Elementary School           9:07.2  4:34/K    2  
   17     13   2475  Will Dierking         Dunn Elementary                          9:10.7  4:35/K    3  
   18     14   2487  James Harston         Dunn Elementary                          9:17.2  4:39/K    2  
   19     15   2305  Silas Nelson          Christian Academy of Louisville-         9:17.3  4:39/K    2  
   20     16   2770  John Meadows          Goshen Elementary                        9:18.1  4:39/K    2  
   21  (> 7)   2757  Ethan Lare            Goshen Elementary                        9:18.4  4:39/K    2  
   22  (> 7)   2802  William Seitz         Goshen Elementary                        9:24.0  4:42/K    4  
   23     17   2268  Campbell Corrigan     Christian Academy of Louisville-         9:35.0  4:48/K    3  
   24  (> 7)   2765  Santiago Martinez SedaGoshen Elementary                        9:43.4  4:52/K    2  
   25     18   3241  Wiley Potts           Locust Grove Elementary School           9:44.2  4:52/K    3  
   26  (> 7)   2718  Blake Brown           Goshen Elementary                        9:47.6  4:54/K    2  
   27     19   3051  Grayson Brown         Kenwood Station Elementary Schoo         9:52.2  4:56/K    2  
   28     20   3268  Brooks Williams       Locust Grove Elementary School           9:54.4  4:57/K    2  
   29     21   2284  Ethan Hall            Christian Academy of Louisville-         9:56.9  4:58/K    3  
   30     22   2489  Clark Haynes          Dunn Elementary                          9:57.7  4:59/K    1  
   31     23   2485  Abram Hall            Dunn Elementary                          9:57.7  4:59/K    1  
   32     24   3210  Leland Harned         Locust Grove Elementary School           9:59.4  5:00/K    4  
   33     25   2130  Bennett Moore         Camden Station Elementary School        10:04.7  5:02/K    2  
   34     26   2295  Ezekiah LaForce       Christian Academy of Louisville-        10:06.9  5:03/K    3  
   35     27   3115  Dylan Whitley         Kenwood Station Elementary Schoo        10:10.9  5:05/K    1  
   36     28   3223  Bryce Kimery          Locust Grove Elementary School          10:11.0  5:06/K    3  
   37  (> 7)   2288  Quenton Horton        Christian Academy of Louisville-        10:11.0  5:06/K    3  
   38  (> 7)   2778  Samuel Nettles        Goshen Elementary                       10:14.7  5:07/K    2  
   39  (> 7)   2302  Isiah Minter          Christian Academy of Louisville-        10:16.4  5:08/K    2  
   40  (> 7)   2244  Noah Anderson         Christian Academy of Louisville-        10:17.8  5:09/K    3  
   41     29   2109  Cooper Bonilla        Camden Station Elementary School        10:21.4  5:11/K    1  
   42     30   3067  Carter Gilky          Kenwood Station Elementary Schoo        10:22.0  5:11/K    3  
   43  (> 7)   2737  Jackson Gray          Goshen Elementary                       10:22.3  5:11/K    2  
   44  (> 7)   2751  Beckett Jones         Goshen Elementary                       10:22.9  5:11/K    2  
   45  (> 7)   2266  Logan Clark           Christian Academy of Louisville-        10:24.0  5:12/K    3  
   46  (> 7)   2817  Allan Xia             Goshen Elementary                       10:24.2  5:12/K    3  
   47     31   3053  Sunghyum Choi         Kenwood Station Elementary Schoo        10:25.6  5:13/K    4  
   48  (> 7)   2774  Alec Nagle            Goshen Elementary                       10:30.0  5:15/K    2  
   49  (< 5)   4165  Nicholas Beatty       St. Bernard                             10:31.5  5:16/K    3  
   50     32   2125  Wesley Kraemer        Camden Station Elementary School        10:32.4  5:16/K    3  
   51     33   3346  Beckham Gravil        Lowe Elementary School                  10:33.7  5:17/K    2  
   52     34   2127  Jake Letendre         Camden Station Elementary School        10:34.2  5:17/K    2  
   53     35   3193  Ryan Cox              Locust Grove Elementary School          10:38.2  5:19/K    2  
   54     36   3369  Marko Kristo          Lowe Elementary School                  10:40.9  5:20/K    2  
   55     37   3189  Brayden Chambless     Locust Grove Elementary School          10:43.3  5:22/K    2  
   56  (> 7)   2792  Griffin Sayler        Goshen Elementary                       10:46.9  5:23/K    2  
   57     38   3329  Edwin Cantor          Lowe Elementary School                  10:47.0  5:24/K    0  
   58     39   2149  Hunter Woosley        Camden Station Elementary School        10:49.8  5:25/K    2  
   59     40   2880  Aidan Robinson        Harmony Elementary School               10:50.9  5:25/K    4  
   60  (> 7)   2775  Drew Neal             Goshen Elementary                       10:50.9  5:25/K    2  
   61  (> 7)   2712  Abid Ali              Goshen Elementary                       10:52.7  5:26/K    2  
   62  (> 7)   3261  Carter Travis         Locust Grove Elementary School          10:54.0  5:27/K    3  
   63     41   2139  Caden Simmonds        Camden Station Elementary School        10:54.0  5:27/K    3  
   64     42   3378  Ishan Mohanty         Lowe Elementary School                  10:55.2  5:28/K    3  
   65     43   2894  Jack Turpen           Harmony Elementary School               10:55.9  5:28/K    4  
   66  (> 7)   2281  Adam Greenway         Christian Academy of Louisville-        11:04.3  5:32/K    3  
   67  (> 7)   2761  John Trent Lucas      Goshen Elementary                       11:04.6  5:32/K    3  
   68  (> 7)   2318  William Tyler         Christian Academy of Louisville-        11:04.6  5:32/K    3  
   69     44   2120  Jonas Gomsak          Camden Station Elementary School        11:06.4  5:33/K    3  
   70  (> 7)   2787  Oliver Robbins        Goshen Elementary                       11:10.1  5:35/K    2  
   71     45   3060  John Day              Kenwood Station Elementary Schoo        11:13.6  5:37/K    3  
   72     46   3108  Keiran Treacy         Kenwood Station Elementary Schoo        11:16.4  5:38/K    4  
   73  (> 7)   3196  Luca Fawbush          Locust Grove Elementary School          11:17.3  5:39/K    3  
   74  (> 7)   3253  James Sparrow         Locust Grove Elementary School          11:20.6  5:40/K    3  
   75     47   2506  Perkins Mehling       Dunn Elementary                         11:21.5  5:41/K    1  
   76     48   3349  Adrian Hall           Lowe Elementary School                  11:23.1  5:42/K    0  
   77  (> 7)   2491  Oliver Hernandez      Dunn Elementary                         11:26.5  5:43/K    3  
   78     49   4412  Kristopher Jara       Lowe Elementary School                  11:29.4  5:45/K    0  
   79  (> 7)   2113  Colin Cantway         Camden Station Elementary School        11:30.0  5:45/K    3  
   80  (< 5)   2170  Baleon Dykes          Centerfield Elementary School           11:33.5  5:47/K    1  
   81  (> 7)   3245  Jacob Roberts         Locust Grove Elementary School          11:34.7  5:47/K    2  
   82  (> 7)   2808  Nathan Storey         Goshen Elementary                       11:34.7  5:47/K    4  
   83  (> 7)   3229  Torben Maki           Locust Grove Elementary School          11:34.9  5:47/K    1  
   84     50   2847  Colton Grace          Harmony Elementary School               11:38.0  5:49/K    2  
   85  (> 7)   3188  Logan Cecil           Locust Grove Elementary School          11:42.4  5:51/K    1  
   86  (> 7)   2122  Garrett Hoert         Camden Station Elementary School        11:43.4  5:52/K    3  
   87     51   3364  Kristian Jara         Lowe Elementary School                  11:48.7  5:54/K    0  
   88  (> 7)   3366  Carter Johnston       Lowe Elementary School                  11:51.7  5:56/K    2  
   89  (> 7)   3221  Kristian Kallio       Locust Grove Elementary School          11:51.8  5:56/K    2  
   90  (> 7)   2272  Aaron Davis           Christian Academy of Louisville-        11:54.8  5:57/K    2  
   91  (> 7)   2135  Hudson Rairick        Camden Station Elementary School        12:11.0  6:06/K    2  
   92  (> 7)   2104  Charlie Barrington    Camden Station Elementary School        12:12.8  6:06/K    4  
   93  (> 7)   3187  Braxton Cecil         Locust Grove Elementary School          12:17.0  6:09/K    3  
   94     52   3042  Jacob Aylor           Kenwood Station Elementary Schoo        12:19.6  6:10/K    3  
   95     53   2837  Clark Brooks          Harmony Elementary School               12:24.7  6:12/K    2  
   96  (> 7)   3218  Evan Jared            Locust Grove Elementary School          12:30.3  6:15/K    1  
   97  (> 7)   2257  Alexander Campbell    Christian Academy of Louisville-        12:30.9  6:15/K    3  
   98  (> 7)   2280  Troy Gray             Christian Academy of Louisville-        12:31.2  6:16/K    3  
   99  (> 7)   3181  Brooks Blakemore      Locust Grove Elementary School          12:34.6  6:17/K    2  
  100     54   2872  Kade O'Rourke         Harmony Elementary School               12:40.0  6:20/K    3  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (> 7)   3257  Nolan Stethen         Locust Grove Elementary School          13:01.5  6:31/K    2  
  102  (> 7)   3316  Weber Ark             Lowe Elementary School                  13:20.0  6:40/K    3  
  103  (> 7)   3324  Henry Blandford       Lowe Elementary School                  13:26.1  6:43/K    1  
  104  (> 7)   3217  Noah Hurtekant        Locust Grove Elementary School          13:52.5  6:56/K    2  
  105  (> 7)   3319  Wesley Bamba          Lowe Elementary School                  14:24.3  7:12/K    0  
  106  (> 7)   2312  Aiden Searcy          Christian Academy of Louisville-        15:06.7  7:33/K    2  
  107  (> 7)   3320  Emmett Blandford      Lowe Elementary School                  15:25.0  7:43/K    1  
  108  (> 7)   3077  Turner Johnson        Kenwood Station Elementary Schoo        15:35.6  7:48/K    3  
  109  (> 7)   3315  Benjamin Ark          Lowe Elementary School                  15:48.0  7:54/K    1  
  110  (> 7)   3388  Rowan Smith           Lowe Elementary School                  16:31.3  8:16/K    1  
  111  (> 7)   3391  Nathaniel Tucker      Lowe Elementary School                  16:42.6  8:21/K    1  

Team Summary Report - Boys

Primary (4U) Boys 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                      65               1   4  18  19  23  25  26         
        Top  5 Times: 39:29.2

    2 Tully Elementary                       84               3  13  14  21  33  65  68         
        Top  5 Times: 40:17.4

    3 Locust Grove Elementary School         87               5  11  15  24  32  39  48         
        Top  5 Times: 40:42.4

    4 Harmony Elementary School             104               2  10  12  37  43  44  59         
        Top  5 Times: 40:31.0

    5 Dunn Elementary                       151               8   9  34  49  51  53  83         
        Top  5 Times: 42:03.7

    6 Camden Station Elementary School      164               6   7  35  52  64  70  76         
        Top  5 Times: 42:20.4

    7 Kenwood Station Elementary Schoo      190              22  27  30  42  69  77  78         
        Top  5 Times: 43:04.0

    8 Lowe Elementary School                205              16  17  50  60  62  63  71         
        Top  5 Times: 43:24.6

    9 Centerfield Elementary School         222              29  31  41  54  67  84  88         
        Top  5 Times: 43:41.8

   10 Scott County Middle School            250              28  36  55  58  73  74  80         
        Top  5 Times: 44:25.5

   11 Oldham County Middle School           305              46  57  61  66  75                 
        Top  5 Times: 45:42.0

   12 Daviess County Middle School          305              38  47  56  72  92                 
        Top  5 Times: 46:04.4

   13 Bloom Elementary                      384              45  79  81  89  90  91  95         
        Top  5 Times: 48:00.6

   14 Sayers Classical Academy              384              20  85  86  94  99                 
        Top  5 Times: 52:06.8

   15 Little Flock Christian Academy        398              40  82  87  93  96  97  98         
        Top  5 Times: 50:26.9

 Inc. St. Albert the Great                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northeast Striders                  DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Bernheim Middle School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Derby City Athletic Club            DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy of Louisville-     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. East Running Club                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Oldham County Homeschool Element     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Wilt Elementary                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Reburn Academy                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

Primary (4U) Open 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                      35               4   5   7   9  10  11  16         
        Top  5 Times: 44:43.5

    2 Christian Academy of Louisville-       43               1   2   8  15  17  21  26         
        Top  5 Times: 44:23.1

    3 Dunn Elementary                        58               3   6  13  14  22  23  47         
        Top  5 Times: 46:10.7

    4 Locust Grove Elementary School        102              12  18  20  24  28  35  37         
        Top  5 Times: 48:56.3

    5 Kenwood Station Elementary Schoo      152              19  27  30  31  45  46  52         
        Top  5 Times: 52:04.5

    6 Camden Station Elementary School      159              25  29  32  34  39  41  44         
        Top  5 Times: 52:22.6

    7 Lowe Elementary School                197              33  36  38  42  48  49  51         
        Top  5 Times: 54:20.1

    8 Harmony Elementary School             240              40  43  50  53  54                 
        Top  5 Times: 58:29.8

 Inc. Centerfield Elementary School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Bernard                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Gallatin County                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Daviess County                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unattached                          DNS Team                                              
        Top  5 Times: 


Overall Finish List - Girls

Primary (4U) Girls 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1  (< 5)   3883  Claire Reburn         Reburn Academy                           7:35.0  3:48/K    4  
    2      1   2836  Alannah Brody         Harmony Elementary School                7:52.2  3:56/K    4  
    3      2   2492  Camille Hoekstra      Dunn Elementary                          8:10.3  4:05/K    4  
    4    DNS   3672  Aubryee Hobbs         Northeast Striders                       8:11.0  4:06/K    4  
    5      3   2519  Stella Shuman         Dunn Elementary                          8:12.7  4:06/K    4  
    6      4   3824  Lucy Wayland          Oldham County Middle School              8:14.0  4:07/K    4  
    7      5   4340  Lacey Prather         Tully Elementary                         8:16.6  4:08/K    3  
    8      6   2838  Ryan Burgan           Harmony Elementary School                8:17.5  4:09/K    4  
    9      7   2466  Summer Campbell       Dunn Elementary                          8:18.8  4:09/K    3  
   10      8   4338  Hyla Petkovic         Tully Elementary                         8:19.5  4:10/K    2  
   11  (< 5)   4155  Savannah Thomas       St. Agatha Academy                       8:19.8  4:10/K    4  
   12      9   3173  Julia Anastasio       Locust Grove Elementary School           8:20.4  4:10/K    4  
   13     10   2860  Aleksandra Keramzieva Harmony Elementary School                8:20.8  4:10/K    4  
   14     11   2874  Audrey Perkins        Harmony Elementary School                8:23.9  4:12/K    4  
   15     12   2832  Catherine Baird       Harmony Elementary School                8:25.9  4:13/K    4  
   16     13   4164  Alexis Arroyo         St. Bernard                              8:26.6  4:13/K    4  
   17    DNS   2432  Diana Nava            Derby City Athletic Club                 8:27.1  4:14/K    4  
   18     14   4346  Kinsley Yaden         Tully Elementary                         8:27.9  4:14/K    4  
   19     15   3782  Sophie Henage         Oldham County Middle School              8:29.1  4:15/K    4  
   20    DNS   2442  Katie Roper           Derby City Athletic Club                 8:31.6  4:16/K    4  
   21     16   3219  Olivia Jasper         Locust Grove Elementary School           8:34.2  4:17/K    4  
   22     17   3250  Delaney Schmidt       Locust Grove Elementary School           8:35.0  4:18/K    4  
   23     18   4172  Olivia Pendleton      St. Bernard                              8:36.6  4:18/K    4  
   24     19   2463  Marisa Bucher         Dunn Elementary                          8:37.0  4:19/K    4  
   25    DNS   2423  Riley Gilvan          Derby City Athletic Club                 8:37.4  4:19/K    2  
   26  (< 5)   2937  Caroline Cundiff      Holy Spirit                              8:38.6  4:19/K    3  
   27     20   4166  Lauren Browning       St. Bernard                              8:39.9  4:20/K    4  
   28  (< 5)   2650  Caroline Mooney       East Running Club                        8:41.1  4:21/K    3  
   29  (< 5)   2032  Baili Hoten           Bernheim Middle School                   8:42.8  4:21/K    4  
   30     21   2790  Bella Salvatore       Goshen Elementary                        8:43.6  4:22/K    2  
   31     22   2726  Hallie DeMichele      Goshen Elementary                        8:44.5  4:22/K    4  
   32     23   2803  Lola Sensenbrenner    Goshen Elementary                        8:45.5  4:23/K    2  
   33     24   2766  Phica Masters         Goshen Elementary                        8:45.5  4:23/K    3  
   34     25   4171  Kate Pendleton        St. Bernard                              8:47.4  4:24/K    4  
   35     26   3172  Savannah Alder        Locust Grove Elementary School           8:48.2  4:24/K    4  
   36    DNS   3671  Sarah Haines          Northeast Striders                       8:49.2  4:25/K    3  
   37     27   2810  Adalyn Taylor         Goshen Elementary                        8:50.6  4:25/K    4  
   38     28   2078  Brynn Powell          Bloom Elementary                         8:51.3  4:26/K    4  
   39     29   4312  Emma Carrico          Tully Elementary                         8:52.7  4:26/K    4  
   40     30   2768  Kayla Mbaraka         Goshen Elementary                        8:52.8  4:26/K    2  
   41     31   3238  Gentry Petaja         Locust Grove Elementary School           8:53.0  4:27/K    4  
   42     32   2883  Lauren Sanders        Harmony Elementary School                8:53.6  4:27/K    4  
   43     33   3227  Ella Klingenburg      Locust Grove Elementary School           8:54.7  4:27/K    4  
   44     34   2852  Millie Huang          Harmony Elementary School                8:56.3  4:28/K    3  
   45     35   4317  Ava Eaton             Tully Elementary                         8:56.7  4:28/K    3  
   46     36   2800  Kinley Seely          Goshen Elementary                        8:58.2  4:29/K    2  
   47     37   3952  Lyric Bandy           Scott County Middle School               8:58.6  4:29/K    2  
   48     38   4315  Genesis Crespo        Tully Elementary                         8:59.6  4:30/K    3  
   49     39   3246  Emma Rowan            Locust Grove Elementary School           8:59.8  4:30/K    4  
   50  (< 5)   2039  Ayla Newberry         Bernheim Middle School                   9:01.7  4:31/K    4  
   51  (< 5)   2188  Micah Olson           Chenoweth Elementary School              9:02.1  4:31/K    4  
   52     40   2494  Lauren Iglehart       Dunn Elementary                          9:02.7  4:31/K    4  
   53    DNS   2439  Erin Rogers           Derby City Athletic Club                 9:02.9  4:31/K    4  
   54  (> 7)   2781  Emerson Owen          Goshen Elementary                        9:03.4  4:32/K    3  
   55  (> 7)   2730  Josephine Foy         Goshen Elementary                        9:03.4  4:32/K    2  
   56  (> 7)   3212  Kennedy Hodges        Locust Grove Elementary School           9:03.6  4:32/K    3  
   57  (> 7)   2714  Reagan Auton          Goshen Elementary                        9:05.4  4:33/K    3  
   58     41   3092  Chloe Quinn           Kenwood Station Elementary Schoo         9:07.7  4:34/K    4  
   59  (> 7)   2759  Harper Lehmann        Goshen Elementary                        9:09.5  4:35/K    4  
   60     42   2066  Celia Maudlin         Bloom Elementary                         9:09.8  4:35/K    2  
   61     43   2469  Riley Cravens         Dunn Elementary                          9:10.1  4:35/K    3  
   62     44   3074  Claire James          Kenwood Station Elementary Schoo         9:10.7  4:35/K    4  
   63     45   3100  Hayden Smith          Kenwood Station Elementary Schoo         9:11.1  4:36/K    4  
   64  (> 7)   2854  Emma Hutchins         Harmony Elementary School                9:11.9  4:36/K    2  
   65     46   3093  Piper Roberson        Kenwood Station Elementary Schoo         9:14.7  4:37/K    3  
   66     47   4168  Kylie Harrington      St. Bernard                              9:15.8  4:38/K    4  
   67  (> 7)   2851  Grace Horan           Harmony Elementary School                9:17.0  4:39/K    3  
   68     48   3763  Kiera DeVault         Oldham County Middle School              9:18.3  4:39/K    4  
   69  (> 7)   2879  Ella Robinett         Harmony Elementary School                9:19.6  4:40/K    4  
   70     49   2105  Sophie Barton         Camden Station Elementary School         9:20.7  4:40/K    3  
   71     50   2504  Ava Katherine Mehling Dunn Elementary                          9:24.0  4:42/K    4  
   72  (> 7)   2488  Cecilia Haynes        Dunn Elementary                          9:24.1  4:42/K    4  
   73    DNS   3666  Kelsea Burkhead       Northeast Striders                       9:24.8  4:42/K    2  
   74     51   3750  Madison Wright        Oldham County Homeschool Element         9:25.1  4:43/K    4  
   75     52   4000  Sadie Parker          Scott County Middle School               9:26.0  4:43/K    3  
   76  (< 5)   4154  Marissa Thomas        St. Agatha Academy                       9:26.8  4:43/K    2  
   77     53   4316  Ellie Croghan         Tully Elementary                         9:27.0  4:44/K    2  
   78     54   3996  Allison May           Scott County Middle School               9:27.2  4:44/K    4  
   79  (> 7)   2791  Olivia Salvatore      Goshen Elementary                        9:28.0  4:44/K    2  
   80     55   3742  Mackenzie Kalbfleisch Oldham County Homeschool Element         9:28.0  4:44/K    2  
   81     56   3967  Isabella Cornett      Scott County Middle School               9:28.9  4:44/K    4  
   82  (> 7)   2882  Kate Sanders          Harmony Elementary School                9:30.3  4:45/K    1  
   83  (> 7)   2888  Caroline Stickle      Harmony Elementary School                9:31.4  4:46/K    2  
   84    DNS   3667  Kylie Burkhead        Northeast Striders                       9:32.0  4:46/K    2  
   85  (> 7)   3239  Hadley Petaja         Locust Grove Elementary School           9:34.1  4:47/K    4  
   86     57   3373  Zaylee Madison        Lowe Elementary School                   9:34.5  4:47/K    4  
   87  (> 7)   3249  Adelaide Schmidt      Locust Grove Elementary School           9:34.6  4:47/K    1  
   88  (< 5)   2376  Chaney Heady          Daviess County Middle School             9:36.0  4:48/K    3  
   89  (< 5)   2189  Carlee Priest         Chenoweth Elementary School              9:36.0  4:48/K    4  
   90     58   3789  Gracie Husband        Oldham County Middle School              9:37.6  4:49/K    3  
   91  (< 5)   2649  Ellie Hughes          East Running Club                        9:38.8  4:49/K    2  
   92     59   3339  Nylah Fowler          Lowe Elementary School                   9:40.9  4:50/K    1  
   93     60   2129  Symone Matthews       Camden Station Elementary School         9:41.0  4:51/K    3  
   94  (> 7)   3260  Lauren Tracy          Locust Grove Elementary School           9:41.5  4:51/K    4  
   95  (> 7)   4331  Alexis Jimenez        Tully Elementary                         9:43.5  4:52/K    2  
   96    DNS   4137  Rebecca Johnson       Southern Indiana Catholic                9:44.7  4:52/K    2  
   97  (> 7)   2746  Kadie Johnson         Goshen Elementary                        9:46.3  4:53/K    2  
   98    DNS   4132  Abigayle Graf         Southern Indiana Catholic                9:46.8  4:53/K    4  
   99  (> 7)   3211  Sammy Heady           Locust Grove Elementary School           9:49.6  4:55/K    4  
  100  (> 7)   2842  McKenna Dicarlo       Harmony Elementary School                9:52.1  4:56/K    2  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101  (< 5)   2652  Bailee Morris         East Running Club                        9:55.2  4:58/K    1  
  102  (> 7)   3191  Ella Chartier         Locust Grove Elementary School           9:55.7  4:58/K    4  
  103     61   3338  Jillian Fillmore      Lowe Elementary School                  10:00.2  5:00/K    3  
  104  (> 7)   2531  Anna Weisenbarger     Dunn Elementary                         10:04.1  5:02/K    3  
  105     62   3983  Kaitlyn Johnson       Scott County Middle School              10:05.9  5:03/K    3  
  106     63   2137  Linley Rusnak         Camden Station Elementary School        10:06.3  5:03/K    2  
  107     64   2133  Claire Mullen         Camden Station Elementary School        10:07.2  5:04/K    1  
  108  (> 7)   3230  Miracle Mark          Locust Grove Elementary School          10:07.3  5:04/K    3  
  109    DNS   4135  Cecilia Johnson       Southern Indiana Catholic               10:08.9  5:04/K    2  
  110    DNS   2441  Anna Roper            Derby City Athletic Club                10:10.0  5:05/K    1  
  111     65   4015  Chesney Shepherd      Scott County Middle School              10:10.9  5:05/K    2  
  112  (> 7)   3201  Emma Fischer          Locust Grove Elementary School          10:11.7  5:06/K    4  
  113     66   2148  Olivia Welsh          Camden Station Elementary School        10:13.4  5:07/K    3  
  114  (< 5)   4406  Rachel Rhoads         Heritage Christian School               10:14.7  5:07/K   2   
  115     67   2063  Moira Karr            Bloom Elementary                        10:14.7  5:07/K    2  
  116    DNS   4121  Lilly Archer          Southern Indiana Catholic               10:18.7  5:09/K    4  
  117     68   3367  Molly Johnston        Lowe Elementary School                  10:19.2  5:10/K    3  
  118  (< 5)   2926  Lindley Fogle         Heritage Christian School               10:21.2  5:11/K    4  
  119    DNS   2425  Stella Jones          Derby City Athletic Club                10:21.5  5:11/K    3  
  120     69   3970  Lillyan Duran         Scott County Middle School              10:22.0  5:11/K    3  
  121    DNS   2443  Lauren Roper          Derby City Athletic Club                10:23.5  5:12/K    1  
  122    DNS   2440  Sara Rogers           Derby City Athletic Club                10:30.2  5:15/K    2  
  123     70   2111  Landyn Brock          Camden Station Elementary School        10:31.4  5:16/K    4  
  124  (> 7)   3958  Maive Bourget         Scott County Middle School              10:34.3  5:17/K    2  
  125     71   3387  Lana Shapero          Lowe Elementary School                  10:37.1  5:19/K    2  
  126  (< 5)   3905  Sophia Stocker        Sayers Classical Academy                10:40.6  5:20/K    3  
  127     72   2128  Emma Marvin           Camden Station Elementary School        10:42.4  5:21/K    3  
  128     73   3091  Olivia Powell         Kenwood Station Elementary Schoo        10:43.0  5:22/K    4  
  129     74   3359  Audrey Hudson         Lowe Elementary School                  10:44.1  5:22/K    2  
  130     75   4167  Grace Carden          St. Bernard                             10:49.1  5:25/K    4  
  131     76   3397  Keira Wolek           Lowe Elementary School                  10:50.2  5:25/K    3  
  132  (> 7)   2116  Avery Dailey          Camden Station Elementary School        10:50.5  5:25/K    4  
  133  (< 5)   4161  Harper Hornstein      St. Albert the Great                    10:53.2  5:27/K    3  
  134    DNS   4149  Molly Upton           Southern Indiana Catholic               10:54.1  5:27/K    3  
  135     77   3794  Elizabeth Lay         Oldham County Middle School             10:55.4  5:28/K    3  
  136     78   3066  Harley Gibson         Kenwood Station Elementary Schoo        11:02.0  5:31/K    3  
  137    DNS   4129  Natalie Creagh        Southern Indiana Catholic               11:07.2  5:34/K    3  
  138  (> 7)   3362  Jimena Jara           Lowe Elementary School                  11:12.4  5:36/K    3  
  139  (> 7)   3333  Lani Cravens          Lowe Elementary School                  11:13.0  5:37/K    1  
  140     79   3743  Kate Kolacki          Oldham County Homeschool Element        11:17.2  5:39/K    1  
  141     80   4173  Layla Stewart         St. Bernard                             11:24.2  5:42/K    4  
  142     81   3085  Delaney McWilliams    Kenwood Station Elementary Schoo        11:28.1  5:44/K    3  
  143     82   3749  Charlotte Wright      Oldham County Homeschool Element        11:28.8  5:44/K    2  
  144     83   2085  Ruby Watson           Bloom Elementary                        11:35.6  5:48/K    4  
  145     84   2059  Gina Frank            Bloom Elementary                        11:38.7  5:49/K    3  
  146  (> 7)   3968  Isabella Dixon        Scott County Middle School              11:49.9  5:55/K    2  
  147  (< 5)   2951  Delaney Sullivan      Holy Spirit                             11:59.7  6:00/K    4  
  148  (> 7)   3976  Kira Griffith         Scott County Middle School              12:00.3  6:00/K    3  
  149     85   2062  Georgia Heustis       Bloom Elementary                        12:06.6  6:03/K    2  
  150  (> 7)   3086  Alisa Munson          Kenwood Station Elementary Schoo        12:09.2  6:05/K    4  
  151  (> 7)   3073  Ryne Hunsaker         Kenwood Station Elementary Schoo        12:16.1  6:08/K    3  
  152  (< 5)   2320  Abigail Hannah WilliamChristian Academy of Louisville-        12:19.4  6:10/K    4  
  153     86   3775  Olivia Gilbert        Oldham County Middle School             12:22.0  6:11/K    4  
  154  (> 7)   3956  Mariana Beltran       Scott County Middle School              12:22.2  6:11/K    3  
  155  (> 7)   3061  Caroline Drake        Kenwood Station Elementary Schoo        12:27.2  6:14/K    4  
  156  (> 7)   2118  Carson Dailey         Camden Station Elementary School        12:27.9  6:14/K    1  
  157  (< 5)   3134  Lydia Cannon          Little Flock Christian Academy          12:32.9  6:16/K    4  
  158  (< 5)   3902  Elly Riggs            Sayers Classical Academy                12:33.4  6:17/K    4  
  159  (> 7)   3966  Jillian Cooper        Scott County Middle School              12:39.6  6:20/K    2  
  160  (< 5)   2043  Faith Richard         Bernheim Middle School                  12:47.7  6:24/K    3  
  161  (< 5)   2298  Kaylin Mattingly      Christian Academy of Louisville-        12:51.3  6:26/K    4  
  162  (> 7)   3390  Lily Spivey           Lowe Elementary School                  12:54.2  6:27/K    2  
  163  (< 5)   3143  Avery Goodwin         Little Flock Christian Academy          13:17.1  6:39/K    2  
  164     87   2073  Lucy Oneil            Bloom Elementary                        13:17.3  6:39/K    4  
  165  (< 5)   3906  Avery Yaber           Sayers Classical Academy                13:21.0  6:41/K    3  
  166  (> 7)   3380  Teagan Nicholas       Lowe Elementary School                  13:47.4  6:54/K    2  
  167     88   3744  Julia Laverty         Oldham County Homeschool Element        14:09.1  7:05/K    3  
  168  (> 7)   2049  Sadie Arnold          Bloom Elementary                        14:15.5  7:08/K    4  
  169  (> 7)   3980  Adaline Johnson       Scott County Middle School              14:45.0  7:23/K    1  
  170  (< 5)   3131  Hannah Bandy          Little Flock Christian Academy          14:54.5  7:27/K    3  



Overall Finish List - Girls

Primary (4U) Open 2K

All


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

    1      1   2725  Brenley Dehner        Goshen Elementary                        9:28.7  4:44/K    4  
    2      2   2735  Emery Godbey          Goshen Elementary                        9:30.3  4:45/K    4  
    3      3   2839  Addison Cardwell      Harmony Elementary School                9:35.1  4:48/K    3  
    4      4   3225  Hadley Klingenberg    Locust Grove Elementary School           9:35.8  4:48/K    0  
    5      5   2267  Grace Combest         Christian Academy of Louisville-         9:37.4  4:49/K    2  
    6      6   2758  Camryn Leavens        Goshen Elementary                        9:41.2  4:51/K    3  
    7      7   4348  Hadley Yarbrough      Tully Elementary                         9:43.5  4:52/K    3  
    8      8   2523  Avery Summers         Dunn Elementary                          9:51.9  4:56/K    4  
    9      9   3052  Miranda Brown         Kenwood Station Elementary Schoo         9:55.7  4:58/K    5  
   10     10   2246  Abigal Bassett        Christian Academy of Louisville-         9:55.9  4:58/K    3  
   11     11   4333  Grace Kyser           Tully Elementary                         9:56.5  4:58/K    3  
   12     12   4311  Madison Butler        Tully Elementary                         9:58.5  4:59/K    3  
   13     13   2814  Aubrey Westbrook      Goshen Elementary                       10:00.1  5:00/K    3  
   14     14   2753  Lauren Kingery        Goshen Elementary                       10:00.6  5:00/K    2  
   15     15   2752  Cara Kingery          Goshen Elementary                       10:03.5  5:02/K    2  
   16     16   2764  Ana Martinez Sedano   Goshen Elementary                       10:04.9  5:02/K    2  
   17  (> 7)   2793  Katelynn Schardein    Goshen Elementary                       10:04.9  5:02/K    3  
   18     17   3192  Sophia Conaster       Locust Grove Elementary School          10:06.6  5:03/K    4  
   19     18   2171  Bella Dykes           Centerfield Elementary School           10:07.2  5:04/K    4  
   20     19   4322  Egan Hofmann          Tully Elementary                        10:08.3  5:04/K    2  
   21     20   2857  Kyleigh Johnson       Harmony Elementary School               10:11.0  5:06/K    4  
   22  (> 7)   2748  Lydia Johnson         Goshen Elementary                       10:11.5  5:06/K    2  
   23     21   3195  Kali Dissell          Locust Grove Elementary School          10:13.9  5:07/K    2  
   24     22   3267  Amelia Williams       Locust Grove Elementary School          10:18.8  5:09/K    3  
   25  (< 5)   2115  Klara Costanzo        Camden Station Elementary School        10:19.1  5:10/K    3  
   26  (> 7)   2719  Harper Cameron        Goshen Elementary                       10:19.3  5:10/K    2  
   27     23   2180  Kathyrn Quiram        Centerfield Elementary School           10:20.3  5:10/K    3  
   28     24   2176  Molly McCracken       Centerfield Elementary School           10:23.3  5:12/K    2  
   29  (> 7)   2772  Amelia Muench         Goshen Elementary                       10:23.6  5:12/K    2  
   30     25   3251  Caylee Siebert        Locust Grove Elementary School          10:27.9  5:14/K    2  
   31     26   2833  Elizabeth Baird       Harmony Elementary School               10:28.9  5:14/K    2  
   32     27   2538  Kinsley Yerkes        Dunn Elementary                         10:29.3  5:15/K    4  
   33     28   2537  Brantley Yerkes       Dunn Elementary                         10:29.6  5:15/K    1  
   34  (> 7)   2794  Malerie Schardein     Goshen Elementary                       10:30.6  5:15/K    2  
   35     29   2527  Erica Wang            Dunn Elementary                         10:31.1  5:16/K    4  
   36     30   4305  Lucinda Ayres         Tully Elementary                        10:34.3  5:17/K    4  
   37     31   2513  Cecilia Reinhart      Dunn Elementary                         10:37.5  5:19/K    4  
   38     32   2533  Harper Weismiller     Dunn Elementary                         10:41.2  5:21/K    1  
   39     33   2169  Addy Dulmage          Centerfield Elementary School           10:44.6  5:22/K    4  
   40     34   3247  Alexa Sanford         Locust Grove Elementary School          10:45.9  5:23/K    1  
   41     35   3213  Mia Hodges            Locust Grove Elementary School          10:47.5  5:24/K    1  
   42  (> 7)   3240  Reagan Potter         Locust Grove Elementary School          10:49.9  5:25/K    4  
   43  (> 7)   3206  Adeline Gentry        Locust Grove Elementary School          10:50.1  5:25/K    1  
   44  (> 7)   2713  Azra Ali              Goshen Elementary                       10:51.1  5:26/K    4  
   45     36   2484  Grace Godthab         Dunn Elementary                         10:51.6  5:26/K    3  
   46  (> 7)   3244  Gracie Roberts        Locust Grove Elementary School          10:52.4  5:26/K    4  
   47  (> 7)   3266  Sadie Wheeldon        Locust Grove Elementary School          10:55.8  5:28/K    1  
   48     37   2304  Lydia Moore           Christian Academy of Louisville-        10:56.8  5:28/K    2  
   49     38   2177  Kiera Moore           Centerfield Elementary School           10:58.9  5:29/K    4  
   50     39   2869  Elin Materna          Harmony Elementary School               11:00.2  5:30/K    3  
   51  (> 7)   2497  Eszter Krizsan        Dunn Elementary                         11:01.6  5:31/K    4  
   52  (> 7)   2457  Lydia Bension         Dunn Elementary                         11:02.5  5:31/K    2  
   53  (> 7)   2736  Alysyn Goldberg       Goshen Elementary                       11:03.3  5:32/K    2  
   54     40   2291  Kathleen Kratt        Christian Academy of Louisville-        11:05.5  5:33/K    2  
   55  (> 7)   3176  Madison Barker        Locust Grove Elementary School          11:06.0  5:33/K    3  
   56  (> 7)   3214  Emilia Houston        Locust Grove Elementary School          11:06.2  5:33/K    2  
   57  (> 7)   3186  Lainey Brown          Locust Grove Elementary School          11:06.9  5:33/K    3  
   58     41   2866  Aryn Ludwigsen        Harmony Elementary School               11:11.3  5:36/K    4  
   59  (> 7)   2784  Delaney Polela        Goshen Elementary                       11:12.7  5:36/K    4  
   60     42   3055  Kaylee Cothern        Kenwood Station Elementary Schoo        11:14.2  5:37/K    3  
   61  (> 7)   3205  Taylor Fusner         Locust Grove Elementary School          11:15.0  5:38/K    2  
   62  (> 7)   3215  Zoey Houston          Locust Grove Elementary School          11:17.2  5:39/K    0  
   63  (> 7)   2807  Hadley Snow           Goshen Elementary                       11:18.3  5:39/K    3  
   64     43   2258  Allie Carter          Christian Academy of Louisville-        11:23.1  5:42/K    2  
   65     44   2865  Emma Lopes            Harmony Elementary School               11:29.4  5:45/K    2  
   66  (> 7)   2476  Tyler Dindee          Dunn Elementary                         11:31.1  5:46/K    1  
   67     45   3347  Vera Gravil           Lowe Elementary School                  11:34.1  5:47/K    0  
   68     46   2182  Lainey Schmuckie      Centerfield Elementary School           11:38.8  5:49/K    2  
   69  (> 7)   2507  Ellie Miller          Dunn Elementary                         11:40.4  5:50/K    1  
   70  (> 7)   3175  Megan Bailey          Locust Grove Elementary School          11:40.9  5:50/K    4  
   71  (> 7)   3242  Adeline Pruitt        Locust Grove Elementary School          11:43.1  5:52/K    4  
   72     47   2868  Molly Marx            Harmony Elementary School               11:44.5  5:52/K    4  
   73  (> 7)   3237  Piper Napier          Locust Grove Elementary School          11:53.0  5:57/K    3  
   74     48   3064  Sophia Floyd          Kenwood Station Elementary Schoo        11:57.9  5:59/K    5  
   75  (> 7)   3194  Rori Davis            Locust Grove Elementary School          12:19.9  6:10/K    1  
   76  (> 7)   3232  Eva McCarty           Locust Grove Elementary School          12:20.0  6:10/K    1  
   77     49   3078  Sophia Jordan         Kenwood Station Elementary Schoo        12:21.6  6:11/K    4  
   78     50   2187  Addison Wieland       Centerfield Elementary School           12:26.4  6:13/K    4  
   79  (> 7)   2530  Kate Watkins          Dunn Elementary                         12:29.2  6:15/K    1  
   80  (> 7)   2516  Ellie Rominger        Dunn Elementary                         12:30.8  6:15/K    1  
   81  (> 7)   3236  Kathleen Mulhall      Locust Grove Elementary School          12:44.8  6:22/K    2  
   82     51   3370  Devangi Kuriyal       Lowe Elementary School                  12:48.6  6:24/K    1  
   83  (> 7)   2175  Chloe McCracken       Centerfield Elementary School           12:48.9  6:24/K    4  
   84     52   2270  Isabella Crowe        Christian Academy of Louisville-        12:50.6  6:25/K    3  
   85     53   2285  Kayley Harris         Christian Academy of Louisville-        12:55.1  6:28/K    2  
   86  (> 7)   2875  Tenley Rabatin        Harmony Elementary School               12:57.3  6:29/K    2  
   87  (< 5)   3993  Sophie Marshall       Scott County Middle School              12:58.1  6:29/K    3  
   88     54   3072  Hadley Horn           Kenwood Station Elementary Schoo        13:04.9  6:32/K    3  
   89     55   3070  Meredith Hayden       Kenwood Station Elementary Schoo        13:13.7  6:37/K    4  
   90  (> 7)   2889  Anja Streips          Harmony Elementary School               13:17.7  6:39/K    3  
   91  (> 7)   2881  Molly Robinson        Harmony Elementary School               13:23.5  6:42/K    1  
   92     56   3312  Grace Anderson        Lowe Elementary School                  13:24.4  6:42/K    1  
   93  (> 7)   2514  Cora Richardson       Dunn Elementary                         13:29.3  6:45/K    2  
   94     57   3334  Sophia Decker         Lowe Elementary School                  13:34.9  6:47/K    1  
   95  (> 7)   2287  Adalie Hodge          Christian Academy of Louisville-        13:58.6  6:59/K    2  
   96  (> 7)   2256  Ava Butler            Christian Academy of Louisville-        14:02.4  7:01/K    2  
   97  (> 7)   2251  Avery Brown           Christian Academy of Louisville-        14:10.3  7:05/K    3  
   98  (> 7)   2760  Charlie Lindemoen     Goshen Elementary                       14:17.5  7:09/K    2  
   99  (> 7)   2250  Audry Bolin           Christian Academy of Louisville-        14:19.9  7:10/K    2  
  100  (> 7)   2306  Courtlyn Perkins      Christian Academy of Louisville-        14:20.1  7:10/K    2  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace    Age  

  101     58   3340  Quinn Garmon          Lowe Elementary School                  14:52.8  7:26/K    1  
  102     59   3082  Lubayna Mahmoud       Kenwood Station Elementary Schoo        15:02.7  7:31/K    4  
  103     60   3331  Katherine Cantor      Lowe Elementary School                  15:07.1  7:34/K    3  
  104  (> 7)   2779  Ava O'Dowd            Goshen Elementary                       15:11.2  7:36/K    3  
  105  (> 7)   3068  Christina Grijalba    Kenwood Station Elementary Schoo        15:20.2  7:40/K    4  
  106  (> 7)   2309  Lilly Raymer          Christian Academy of Louisville-        15:26.8  7:43/K    2  
  107  (> 7)   2321  Natalie Grace WilliamsChristian Academy of Louisville-        15:27.1  7:44/K    2  
  108  (< 5)   2121  Felicity Heffelmire   Camden Station Elementary School        16:18.7  8:09/K    3  
  109  (> 7)   3243  Madison Rankin        Locust Grove Elementary School          16:38.3  8:19/K    4  
  110  (> 7)   2172  Katelyn Kommer        Centerfield Elementary School           16:52.6  8:26/K    4  

Team Summary Report - Girls

Primary (4U) Girls 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Harmony Elementary School              40               1   6  10  11  12  32  34         
        Top  5 Times: 41:20.4

    2 Dunn Elementary                        71               2   3   7  19  40  43  50         
        Top  5 Times: 42:21.8

    3 Tully Elementary                       91               5   8  14  29  35  38  53         
        Top  5 Times: 42:53.5

    4 Locust Grove Elementary School         99               9  16  17  26  31  33  39         
        Top  5 Times: 43:11.0

    5 Goshen Elementary                     117              21  22  23  24  27  30  36         
        Top  5 Times: 43:49.8

    6 St. Bernard                           123              13  18  20  25  47  75  80         
        Top  5 Times: 43:46.6

    7 Oldham County Middle School           202               4  15  48  58  77  86             
        Top  5 Times: 46:34.5

    8 Kenwood Station Elementary Schoo      249              41  44  45  46  73  78  81         
        Top  5 Times: 47:27.4

    9 Scott County Middle School            261              37  52  54  56  62  65  69         
        Top  5 Times: 47:26.8

   10 Camden Station Elementary School      302              49  60  63  64  66  70  72         
        Top  5 Times: 49:28.8

   11 Bloom Elementary                      304              28  42  67  83  84  85  87         
        Top  5 Times: 51:30.3

   12 Lowe Elementary School                316              57  59  61  68  71  74  76         
        Top  5 Times: 50:12.0

   13 Oldham County Homeschool Element      355              51  55  79  82  88                 
        Top  5 Times: 55:48.3

 Inc. St. Albert the Great                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northeast Striders                  DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Sayers Classical Academy             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southern Indiana Catholic           DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Little Flock Christian Academy       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Daviess County Middle School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Heritage Christian School            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bernheim Middle School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Spirit                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Chenoweth Elementary School          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Agatha Academy                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Derby City Athletic Club            DNS Team                                              
        Top  5 Times: 

 Inc. Christian Academy of Louisville-     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. East Running Club                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Reburn Academy                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

Primary (4U) Open 2K

All


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Goshen Elementary                      36               1   2   6  13  14  15  16         
        Top  5 Times: 48:41.1

    2 Tully Elementary                       79               7  11  12  19  30                 
        Top  5 Times: 50:21.2

    3 Locust Grove Elementary School         89               4  17  21  22  25  34  35         
        Top  5 Times: 50:43.1

    4 Dunn Elementary                       123               8  27  28  29  31  32  36         
        Top  5 Times: 51:59.7

    5 Harmony Elementary School             129               3  20  26  39  41  44  47         
        Top  5 Times: 52:26.6

    6 Christian Academy of Louisville-      135               5  10  37  40  43  52  53         
        Top  5 Times: 52:59.0

    7 Centerfield Elementary School         136              18  23  24  33  38  46  50         
        Top  5 Times: 52:34.3

    8 Kenwood Station Elementary Schoo      202               9  42  48  49  54  55  59         
        Top  5 Times: 58:34.6

    9 Lowe Elementary School                267              45  51  56  57  58  60             
        Top  5 Times: 1:06:14.9

 Inc. Camden Station Elementary School     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Scott County Middle School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: